О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2019 года № 48/266-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 10 января 2020 года № 5361
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за № 5296, Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 023 290 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 459 991 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 889 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 68 072 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 473 338 тысяч тенге;
2) затраты – 27 244 373 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 953 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 953 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 229 036 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 229 036 тысяч тенге:
поступления займов – 7 953 тысяч тенге;
погашение займов – 3 775 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 224 858 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 10.12.2020 № 58/319-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 33 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 50 процентов в районный бюджет.

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/266-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5361 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 5296 нөмірімен тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 27 023 290 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 459 991 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 889 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 68 072 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 25 473 338 мың теңге;
2) шығындар – 27 244 373 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 953 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 953 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 229 036 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 229 036 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 7 953 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 775 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 224 858 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 58/319-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 33 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2020 № 52/289-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Установить на 2020 год размер бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 13 460 653 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 16 961 тысяч тенге.
5 Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить на 2020 год размеры субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселка, села, сельских округов согласно приложению 5, общей сумме 429 702 тысяч тенге, в том числе:
Город Ленгер 57 546 тысяч тенге;
Аккумского сельского округа 23 580 тысяч тенге;
Алатауского сельского округа 33 078 тысяч тенге;
Первомаевского сельского округа 36 663 тысяч тенге;
Верхне Аксуского сельского округа 30 297 тысяч тенге;
Зертасского сельского округа 29 065 тысяч тенге;
Кемекалганского сельского округа 31 567 тысяч тенге;
Коксайекского сельского округа 40 981 тысяч тенге;
Киелитасского сельского округа 40 552 тысяч тенге;
Каратюбинского сельского округа 25 681 тысяч тенге;
Каскасуского сельского округа 31 138 тысяч тенге;
Когалинского сельского округа 27 429 тысяч тенге;
Тасарыкского сельского округа 22 125 тысяч тенге;
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2020 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.
8. Установить на 2020 год согласно пункта 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Толебийского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 06.05.2020 № 52/289-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 13 460 653 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 16 961 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2020 жылғы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің бөлінуі 429 702 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде:
Ленгер қаласы 57 546 мың теңге;
Аққұм ауылдық округі 23 580 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 33 078 мың теңге;
Бірінші Мамыр ауылдық округі 36 663 мың теңге;
Жоғарғы Ақсу ауылдық округі 30 297 мың теңге;
Зертас ауылдық округі 29 065 мың теңге;
Кемеқалған ауылдық округі 31 567 мың теңге;
Көксәйек ауылдық округі 40 981 мың теңге;
Киелітас ауылдық округі 40 552 мың теңге;
Қаратөбе ауылдық округі 25 681 мың теңге;
Қасқасу ауылдық округі 31 138 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округі 27 429 мың теңге;
Тасарық ауылдық округі 22 125 мың теңге.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2020 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2020 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. "Төлеби аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Толебийского районного маслихата после его официального опубликования
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата Н. Клушев
Секретарь маслихата Н. Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 26 декабря
2019 года № 48/266-VI
Районный бюджет на 2020 год

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Төлеби аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат сессиясының төрағасы Н. Клушев
Мәслихат хатшысы Н. Койбагаров
Төлеби аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
26 желтоқсандағы № 48/266-VI
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджеті