О внесении изменений и дополнений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 10 декабря 2015 года № 336 "Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 14 февраля 2019 года № 34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 19 февраля 2019 года № 5732. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 16 марта 2020 года № 83
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 16.03.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 516 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 127887), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 10 декабря 2015 года № 336 "Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4348, опубликованное в информационно-правовой системе "Әділет" 15 февраля 2016 года, в газетах "Дидар" от 22 февраля 2016 года № 20 (17260), от 24 февраля 2016 года № 21 (17261), от 26 февраля 2016 года № 22 (17262), "Рудный Алтай" от 20 февраля 2016 года № 20 (19772), от 23 февраля 2016 года № 21 (19773), от 25 февраля 2016 года № 22 (19774) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 15) изложить в новой редакции:
"15) регламент государственной услуги "Присвоение или продление статуса оралмана;";
подпункт 19) изложить в новой редакции:
"19) регламент государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработных;";
дополнить подпунктом 20) следующего содержания:

"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 336 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 34 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 ақпанда № 5732 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 83 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 16.03.2020 № 83 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 516 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 127887 нөмірімен тіркелген) сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 336 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 4348, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 ақпанда, 2016 жылғы 22 ақпандағы № 20 (17260), 2016 жылғы 24 ақпандағы № 21 (17261), 2016 жылғы 26 ақпандағы № 22 (17262) "Дидар", 2016 жылғы 20 ақпандағы № 20 (19772), 2016 жылғы 23 ақпандағы № 21 (19773), 2016 жылғы 25 ақпандағы № 22 (19774) "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
15) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"15) "Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
19) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"19) "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
мынадай мазмұндағы 20) тармақшамен толықтырылсын:

"20) регламент государственной услуги "Выдача справки о регистрации в качестве безработного;";
в регламенте государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденный данным постановлением:
абзац второй части первой подпункта 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"действие 2 – Государственная корпорация перечисляет компенсацию на контрольные счета наличности для учета операций по деньгам. Длительность выполнения - согласно графику выплаты компенсации в разрезе областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент.";
в регламенте государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденный указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов в произвольной форме на предоставление сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств, включая подбор и настройку слуховых аппаратов, а также сервисное обслуживание.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
регламент государственной услуги "Присвоение или продление статуса оралмана", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача удостоверения реабилитированному лицу", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработных", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
дополнить регламентом государственной услуги "Вадача справки о регистрации в качестве безработного", согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
2. Управлению координации занятости и социальных программ области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"20) "Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
аталған қаулымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармағы 4) тармақшасының бірінші бөлімінің екінші азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-іс-қимыл – Мемлекеттік корпорация өтемақыны ақша бойынша операцияларды есепке алу үшін қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына аударады. Орындалу ұзақтығы - облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес.";
аталған қаулымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар, есту аппараттарын баптау және таңдау, сонымен қатар сервистік қызмет көрсетуді қосқанда ұсынуға еркін нысандағы құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.";
аталған қаулымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған қаулымен бекітілген "Ақталған адамға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 2 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған қаулымен бекітілген "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 3 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған қаулымен бекітілген "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 4 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 5 қосымшаға сәйкес "Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентімен толықтырылсын.
2. Облыстың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы әкімдік қаулысы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории области;
4) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акима Восточно-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам социальной сферы.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "____" ___________2019 года
№ ________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "10" декабря 2015 года № 336
Регламент государственной услуги "Присвоение или продление статуса оралмана"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Присвоение или продление статуса оралмана" (далее – государственная услуга) является местный исполнительный орган Восточно-Казахстанской области (исполнительный орган финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на регулирование отношений в сфере миграции населения) (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выдача услугополучателю удостоверения оралмана.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов, указанного в пункте 9 стандарта государственной услуги "Присвоение или продление статуса оралмана", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342) (далее - стандарт).
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – специалист услугодателя принимает документы у услугополучателя согласно пункту 9 стандарта и выдает уведомление о регистрации заявления с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (далее – уведомление). Длительность выполнения - в течение 30 (тридцать) минут;

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің облыс аумағында таралатын мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің әлеуметтік сала мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының
әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"__" ________ № __
қаулысына 1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"10" желтоқсандағы № 336
қаулысымен бекітілген
"Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі Шығыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, халықтың көші-қоны саласындағы қатынастарды реттеуге уәкілетті атқарушы орган) болып табылады (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызмет беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға оралман куәлігін беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11342 болып тіркелген) 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін ұсынуы негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар қабылдайды және тіркелген күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтінішті тіркеу туралы хабарлама береді (бұдан әрі – хабарлама). Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут ішінде;

действие 2 – специалист услугодателя заносит данные об услугополучателе в республиканскую базу данных "Оралман" (далее - РБД "Оралман") Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 3 – специалист услугодателя оформляет удостоверение оралмана и передает на подпись руководителю услугодателя. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 4 – руководитель услугодателя подписывает удостоверение оралмана. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 5 – специалист услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день.
Срок оказания государственной услуги со дня регистрации полного пакета документов услугодателем – 5 (пять) рабочих дней.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является принятие документов и выдача уведомления, что служит основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является занесение данных об услугополучателе в РБД "Оралман", что служит основанием для начала выполнения действия 3.
Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является оформленное удостоверение оралмана, что служит основанием для начала выполнения действия 4.
Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является подписанное удостоверение оралмана, что служит основанием для начала выполнения действия 5.
Результатом по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) специалист услугодателя;
8. Описание действий, необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист услугодателя принимает заявление у услугополучателя с необходимым пакетом документов и выдает уведомление. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;

2-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді "Оралман" республикалық деректер қорына (бұдан әрі – "Оралман" РДҚ) енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 1(бір) жұмыс күні;
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы оралман куәлігін ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оралман куәлігіне қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
5-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының толық топтамасын көрсетілетін қызметті беруші тіркеген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметінің нәтижесi құжаттарды қабылдау және хабарлама беру болып табылады, олар 2-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-іс-қимыл бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметінің нәтижесi көрсетілетін қызмет алушы туралы мәліметтерді "Оралман" РДҚ- ға енгізу болып табылады, ол 3-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-іс-қимыл бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметінің нәтижесi ресімделген оралман куәлігі болып табылады, ол 4-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-іс-қимыл бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметінің нәтижесi қол қойылған оралман куәлігі болып табылады, ол 5-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-іс-қимыл бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметінің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы қажетті құжаттар топтамасымен, көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш қабылдайды және хабарлама береді. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;

действие 2 – специалист услугодателя заносит в РБД "Оралман" данные об услугополучателе. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 3 – специалист услугодателя готовит удостоверение оралмана. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 4 – руководитель услугодателя подписывает удостоверение оралмана. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 5 – специалист услугодателя выдает удостоверение оралмана. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Получение результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется в следующем порядке:
Последовательность и сроки взаимодействия с Государственной корпорацией, в том числе действия формирования и направления запросов услугодателей по вопросам оказания государственных услуг:
действие 1 - услугополучатель обращается в государственную корпорацию для получения услуги, имея при себе документы, указанные в пункте 9 стандарта. Выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
условие 1 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работником государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к стандарту;
действие 2 – доставка работником Государственной корпорации пакета документов услугодателю. Длительность – 2 (два) рабочих дня;
действие 3 – специалист услугодателя принимает пакет документов у работника государственной корпорации и регистрирует заявление. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 4 – специалист услугодателя заносит в РБД "Оралман" данные об услугополучателе. Длительность выполнения –1 (один) рабочий день;
действие 5 – специалист услугодателя готовит удостоверение оралмана. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 6 – руководитель услугодателя подписывает удостоверение оралмана. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 7 – специалист услугодателя направляет удостоверение оралмана в государственную корпорацию. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 8 - передача результата оказания государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения – 3 (три) рабочих дня.
Срок оказания государственной услуги со дня регистрации полного пакета документов услугодателем – 5 (пять) рабочих дней.
При обращении в районные (городские) государственные корпорации для обеспечения доставки пакета документов и результата оказания государственной услуги – 5 (пять) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.

2-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді "Оралман" РДҚ-ға енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 1(бір) жұмыс күні;
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы оралман куәлігін әзірлейді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оралман куәлігіне қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
5-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы оралман куәлігін береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік корпорация арқылы алу төмендегі тәртіппен жүзеге асырылады:
Мемлекеттік корпорациямен өзара iс-қимылдың, оның iшiнде мемлекеттiк қызметтердi көрсету мәселелерi бойынша көрсетілетін қызмет берушiлердiң сұранымдарын қалыптастыру және жолдау рәсiмiнің реттiлiгi мен мерзiмдерi:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында белгіленген тізбеге сәйкес құжаттарымен Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді. Тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
1 - шарт – көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік корпорация қызметкері стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-іс-қимыл – мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын көрсетілетін қызмет берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы құжаттар топтамасын мемлекеттік корпорация қызметкерінен қабылдайды және өтінішті тіркейді. Орындалу ұзақтығы –30 (отыз) минут;
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді "Оралман" РДҚ-ға енгізеді. Орындалу ұзақтығы –1(бір) жұмыс күні;
5-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы оралман куәлігін әзірлейді. Орындалу ұзақтығы – 1(бір) жұмыс күні;
6-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оралман куәлігіне қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
7-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы оралман куәлігін мемлекеттік корпорацияға жолдайды. Орындалу ұзақтығы –1(бір) жұмыс күні;
8-іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының толық топтамасын көрсетілетін қызметті беруші тіркеген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.
Аудандық (қалалық) мемлекеттік корпорацияға жүгінгенде құжаттардың топтамасын және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді қамтамасыз ету үшін –5 (бес) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги и размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя, согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Присвоение или
продление статуса оралмана"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Присвоение или
продление статуса оралмана"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 2 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " __ " ________ 2019 года
№ ____
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "10" декабря 2015 года № 336
Регламент государственной услуги "Выдача удостоверения реабилитированному лицу"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверения реабилитированному лицу" (далее - государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: удостоверение или его дубликат по форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 184 "Об утверждении Правил выдачи удостоверения единого образца реабилитированному лицу, образца удостоверения реабилитированного лица и признании утратившим силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 октября 1993 года № 1055 "О порядке обеспечения удостоверениями реабилитированных лиц, подвергшихся политическим репрессиям".
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги являются предоставление услугополучателем (или его представителем по нотариально заверенной доверенности) перечня документов, указанного в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача удостоверения реабилитированному лицу", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342) (далее стандарт).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 1, 2 қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі және "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетiлетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Оралман мәртебесін беру
немесе ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі бизнес-процестердің анықтамалығы
"Оралман мәртебесін беру
немесе ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі бизнес-процестердің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"__" ________ № __
қаулысына 2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"10" желтоқсандағы № 336
қаулысымен бекітілген
"Ақталған адамға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ақталған адамға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: "ақталған адамға бірыңғай үлгідегі куәлік беру қағидаларын, ақталған адамның куәлігінің үлгісін бекіту және "Саяси қуғын-сүргінге ұшырап ақталған адамдарды куәлікпен қамтамасыз ету тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 22 қазандағы № 1055 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 184 қаулысымен бекітілген нысан бойынша куәлік немесе оның телнұсқасы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Ақталған адамға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11342) көрсетілетін қызметті алушымен (немесе нотариалдық расталған сенімхаты бойынша оның өкілі) ұсынылған құжаттар, мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, в разрезе каждого структурного подразделения:
действие 1 – специалист услугодателя принимает документы у работника Государственной корпорации – 30 (тридцать) минут;
действие 2 – руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя - 1 (один) час;
действие 3 - ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы и оформляет удостоверение или его дубликат реабилитированного лица и передает для подписания руководителю - 2 (два) рабочих дня;
действие 4 – руководитель услугодателя подписывает удостоверение или его дубликат реабилитированного лица – 1(один) рабочий день;
действие 5 – специалист услугодателя направляет удостоверение или его дубликат реабилитированного лица в Государственную корпорацию. Длительность выполнения 1 (один) рабочий день.
Срок оказания государственной услуги с момента регистрации пакета документов - 5 (пять) рабочих дней;
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача талона услугополучателю с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, которое служит основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является определение ответственного исполнителя, которое служит основанием для начала выполнения действия 3.
Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является подготовка удостоверения или его дубликата реабилитированного лица, которое служит основанием для начала выполнения действия 4.
Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание удостоверения или его дубликата реабилитированного лица, которое служит основанием для начала выполнения действия 5.
Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является передача результата государственной услуги в Государственную корпорацию.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны әрбір құрылымдық бөлімшелердің тұрғысында орындаудың ұзақтығы:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы Мемлекеттік корпорация қызметкерінен құжаттарды қабылдайды - 30 (отыз) минут;
2-іс-қимыл – басшы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 (бір) сағат;
3-іс-қимыл – жауапты орындаушы құжаттарды қарайды және ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын ресімдейді және басшыға қол қоюға жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні;
4-іс-қимыл – басшы ақталған адамның куәлігіне немесе оның телнұсқасына қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
5-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға жолдайды. Орындау мерзімі 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі құжаттардың толық топтамасын көрсетілетін қызметті беруші тіркеген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегін және аты-жөнінің бірінші әріптерін, тіркеген күнді көрсете отырып, үзбелі талон беру болып табылады, олар 2-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi жауапты орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын дайындау болып табылады, ол 4-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi ақталған адамның куәлігіне немесе оның телнұсқасына қол қою болып табылады, ол 5-іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi мемлекеттiк қызмет нәтижесiн Мемлекеттік корпорацияға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;

3) работник Государственной корпорации.
8. Описание действий. Необходимых для оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя принимает документы у работника Государственной корпорации – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя - 1 (один) час;
3) ответственный исполнитель рассматривает документы и оформляет удостоверение или его дубликат реабилитированного лица и передает для подписания руководителю – 2 (два) рабочих дня;
4) руководитель подписывает удостоверение или его дубликат реабилитированного лица - 1 (один) рабочий день;
5) специалист услугодателя направляет удостоверение или его дубликат реабилитированного лица в Государственную корпорацию. Длительность выполнения 1 (один) рабочий день.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Получение результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется в следующем порядке:
Последовательность и сроки взаимодействия с Государственной корпорацией, в том числе действия формирования и направления запросов услугодателей по вопросам оказания государственных услуг:
действие 1 - услугополучатель обращается в Государственную корпорацию для получения услуги, имея при себе документы, указанные в пункте 9 стандарта. Выдается отрывной талон о приеме соответствующих документов. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 – доставка работником Государственной корпорации пакета документов услугодателю. Длительность выполнение – 1 (один) рабочий день;
действие 3 – специалист услугодателя принимает пакет документов у работника Государственной корпорации и регистрирует заявление. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – специалист услугодателя рассматривает документы и оформляет удостоверение или его дубликат реабилитированного лица и передает для подписания руководителю - 2 (два) рабочих дня;
действие 5 – руководитель подписывает удостоверение или его дубликат реабилитированного лица – 1(один) рабочий день;
действие 6 – специалист услугодателя направляет удостоверение или его дубликат реабилитированного лица в Государственную корпорацию. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 7 - работник государственной корпорации выдает удостоверение или его дубликат реабилитированного лица услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
Срок оказания государственной услуги при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию со дня регистрации полного пакета документов услугополучателя услугодателем – 5 (пять) рабочих дней.

3) Мемлекеттік корпорация қызметкері.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті әрекеттің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы Мемлекеттік корпорация қызметкерінен құжаттарды қабылдайды – 30 (отыз) минут;
2) басшы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны белгілейді – 1 (бір) сағат;
3) жауапты орындаушы құжаттарды қарайды және ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын ресімдейді және басшыға қол қоюға жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні;
4) басшы ақталған адамның куәлігіне немесе оның телнұсқасына қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызмет берушінің маманы ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға жолдайды. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) жұмыс күні.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу:
Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимылдың реттілігі мен мерзімдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің сұрау салуларын қалыптастыру және жолдау:
1-іс-қимыл – қызмет алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды өзімен бірге алып Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді. Тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы үзбелі талон беріледі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2-іс-қимыл - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қызмет берушіге құжаттар топтамасын жеткізуі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы Мемлекеттік корпорация қызметкерінен құжаттар топтамасын қабылдайды және өтінішті тіркейді. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы құжаттарды қарайды және ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын ресімдейді және басшыға қол қою үшін береді – 2 (екі) жұмыс күні;
5-іс-қимыл – басшы ақталған адамның куәлігіне немесе оның телнұсқасына қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
6-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
7-іс-қимыл – Мемлекеттік корпорация қызметкері қызмет алушыға ақталған адамның куәлігін немесе оның телнұсқасын береді. Орындау ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қызмет алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қызмет беруші қызмет алушының толық құжаттар топтамасын тіркеген күннен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги и размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Выдача удостоверения
реабилитированному лицу"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию.
Условные обозначения:
Приложение 3 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "____" __________ 2019 года
№ ________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "10" декабря 2015 года № 336
Регламент государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, ищущих работу" оказывается (далее – государственная услуга) Центром занятости населения (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) услугодателя в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация" Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу в бумажном или электронном виде (далее - уведомление), согласно приложению к стандарту государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342) (далее – стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов, указанного в пункте 9 стандарта.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызмет берушінің толық сипаттамасы құрылымдылық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сондай-ақ өзге де қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі және осы регламенттің қосымшасына сәйкес "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Ақталған адамға куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы.
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"__" ________ № __
қаулысына 3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"10" желтоқсандағы № 336
қаулысымен бекітілген
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Халықты жұмыспен қамту орталықтары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11342) қосымшаға сәйкес жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарлама (әрі қарай - хабарлама) не стандарттың 10 тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша iс-қимылды бастауға көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін ұсынуы негiз болып табылады.

5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
условие 1 – в случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
действие 2 – занесение в автоматизированную информационную систему "Рынок труда" (далее - АИС "Рынок труда") персональных данных услугополучателя. Длительность – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – проверка отсутствия трудовой деятельности услугополучателя, принятие решения о регистрации в качестве лица ищущего работу. Длительность выполнения – 4 (четыре) часа;
действие 4 – формирование результата государственной услуги. Длительность выполнения – 2 (два) часа;
действие 5 – выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, услугодателю, а также при обращении на портал – 1 (один) рабочий день.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является осуществление приема документов, что является основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является занесение в АИС "Рынок труда" персональных данных услугополучателя. что является основанием для начала выполнения действия 3.
Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка отсутствия трудовой деятельности услугополучателя, принятие решения о регистрации в качестве лица ищущего работу, что является основанием для начала выполнения действия 4.
Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является формирование результата государственной услуги, что является основанием для начала выполнения действия 5.
Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
1 шарт - стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2 - іс-қимыл – "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Еңбек нарығы" ААЖ) - көрсетілетін қызмет алушының жеке құжаттарын енгізу. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші маманының көрсетілетін қызметті алушының еңбек қызметінің болмауын тексеруі, жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы шешім қабылдауы. Орындалу ұзақтығы – 4 (төрт) сағат;
4 - іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қалыптастыру. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат;
5 - іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi құжаттарды қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi "Еңбек нарығы" ААЖ ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызмет алушының жеке құжаттарын кіргізу болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi қызмет алушының еңбек қызметінің болмауын тексеру, жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы шешім қабылдау болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қалыптастыру болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
- специалист услугодателя.
8. Описание действий, необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 –специалист услугодателя осуществляет прием документов. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 2 – занесение в АИС "Рынок труда" персональных данных услугополучателя. Длительность – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – проверка отсутствия трудовой деятельности услугополучателя, принятие решения о регистрации в качестве лица ищущего работу. Длительность выполнения – 4 (четыре) часа;
действие 4 – формирование, специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Длительность выполнения – 2 (два) часа;
действие 5 – выдача специалистом услугодателя результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатель для получения государственной услуги в праве обращаться через портал при представлении документов в соответствии с пунктом 9 стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действии) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги по выдаче разрешения через портал:
действие 1 - услугополучатель осуществляет авторизацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран и заполнение формы регистрации в качестве лица ищущего работу. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
условие 1 – в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
действие 3 - подписание посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя заполненной формы на оказание электронной государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 4 - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;

7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерінің) тiзбесi:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметті көрсету үшiн қажеттi iс-қимылдардың сипаттамасы:
1 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2 - іс-қимыл – "Еңбек нарығы" ААЖ ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызмет алушының жеке құжаттарын кіргізу. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші маманының көрсетілетін қызметті алушының еңбек қызметінің болмауын тексеру, жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы шешім қабылдауы. Орындалу ұзақтығы – 4 (төрт) сағат;
4 - іс-қимыл - көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қалыптастыруы. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат;
5 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінуге құқылы.
10. Көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы рұқсат беру бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету кезіндегі рәсімдердің (iс-қимылдарының) реттiлiгi мен мерзiмдерi:
1 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль көмегімен порталда авторлануы. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 - іс-қимыл - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу нысанын экранға шығару және толтыру. Орындалу ұзақтығы - 15 (он бес) минут;
1 - шарт - стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;
3 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған нысанға қол қою. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
4 - іс-қимыл - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді. Орындалу ұзақтығы - 10 (он) минут;

действие 5 - отправка порталом запроса услугодателю для регистрации в качестве ищущего работу услугополучателя и получение ответа. Длительность выполнения – 5 (пять) часов;
действие 6 - передача результата оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя на портале. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, услугодателю, а также при обращении на портал – 1 (один) рабочий день.
11. Получение результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется в следующем порядке:
Последовательность и сроки взаимодействия с Государственной корпорацией, в том числе действия формирования и направления запросов услугодателей по вопросам оказания государственных услуг:
действие 1- работник Государственной корпорации принимает заявление и документы от услугополучателя. Длительность выполнения - 30 (тридцать) минут;
действие 2 - работник Государственной корпорации передает документы специалисту услугодателя. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – проверка услугодателем отсутствия трудовой деятельности услугополучателя, принятие решения о регистрации в качестве лица ищущего работу. Длительность выполнения – 4 (четыре) часа;
действие 4 – формирование результата государственной услуги. Длительность выполнения – 2 (два) часа;
действие 5 – специалист услугодателя передает результат работнику Государственной корпорации. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 6 – работник Государственной корпорации выдает результат государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, услугодателю, а также при обращении на портал – 1 (один) рабочий день.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги регистрация лиц, ищущих работу услугополучателем (работодателем) через портал указан в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников), портала в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги и размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Регистрация лиц, ищущих
работу"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги посредством портала
Условные обозначения в диаграмме:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Регистрация лиц, ищущих
работу"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги через портал
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Регистрация, лиц ищущих
работу"
Справочник бизнес-процессов оказания при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
"Регистрация, лиц ищущих
работу"
Справочник бизнес-процессов оказания при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 4 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "____" ___________2019 года
№ ________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "10" декабря 2015 года № 336
Регламент государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработных"

5 - іс-қимыл – портал көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызмет алушыны жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу үшін сұрау жолдау және жауап алуы. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) сағат;
6 - іс-қимыл – мемлекетік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жіберу. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті берушіге, порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
11. Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет келесі тәртіппен жүзеге асырылады:
Мемлекеттік корпорациямен өзара iс-қимылдың, оның iшiнде мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша көрсетілетін қызметті берушiлердiң сұранымдарын қалыптастыру және жолдау реттiлiгi мен мерзiмдерi:
1 - іс-қимыл - Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш пен құжаттарды қабылдап алуы. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2 - іс-қимыл - Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің маманына құжаттарды тапсыруы. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының еңбек қызметінің болмауын тексеруі, жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы шешім қабылдауы. Орындалу ұзақтығы – 4 (төрт) сағат;
4 - іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қалыптастыру. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат;
5 - іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің маманы мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне нәтижені беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6 - іс-қимыл – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметтің қорытындысын көрсетілетін қызметті алушыға тапсыруы. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап және порталға жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні.
12. Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу мемлекеттiк қызмет көрсету кезіндегі жүгіну мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы, осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес, ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі және "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Диаграммалардағы шартты белгілер:
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі бизнес-процестердің анықтамалығы
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі бизнес-процестердің анықтамалығы
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі бизнес-процестердің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"__" ________ № __
қаулысына 4 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"10" желтоқсандағы № 336
қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработных" (далее – государственная услуга) являются местные исполнительные органы районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через Центры занятости населения.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу в качестве безработных", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342) (далее – стандарт) , либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов, указанного в пункте 9 стандарта.
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – специалист Центра занятости населения осуществляет прием документа, удостоверяющий личность услугополучателя. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
условие 1 - в случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
действие 2 – занесение специалистом Центра занятости в автоматизированную информационную систему "Рынок труда" (далее - АИС "Рынок труда") персональных данных услугополучателя. Длительность - 20 (двадцать) минут;
действие 3 – специалист Центра занятости направляет документы услугополучателя услугодателю. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 4 – специалист услугодателя принимает документы услугополучателя от специалиста Центра занятости. Длительность выполнения – 1 (один) час;

1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Халықты жұмыспен қамту орталықтары арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11342) 1-қосымшаға сәйкес қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, не стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша iс-қимылды бастауға көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін ұсынуы негiз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн іс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 - іс-қимыл – Халықты жұмыспен қамту орталығының маманы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатын қабылдауды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
1-шарт - стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2 - іс-қимыл – Жұмыспен қамту орталығы маманының "Еңбек нарығы" ақпараттандырылған ақпараттық жүйесіне" (бұдан әрі – "Еңбек нарығы" ААЖ) көрсетілетін қызмет алушының жеке деректерін енгізуі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 - іс-қимыл – Жұмыспен қамту орталығының маманы көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;
4 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші Жұмыспен қамту орталығының маманынан көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдап алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;

действие 5 - принятие решения услугодателя о регистрации услугополучателя в качестве безработного. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 6 – специалист Центра занятости формирует результат государственной услуги. Длительность выполнения – 2 (два) часа 30 (тридцать) минут;
действие 7 – специалист Центра занятости выдает результат государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги со дня принятия решения местного органа по вопросам занятости населения о регистрации в качестве безработного лица, ищущего работу – в течение 2 (двух) рабочих дней.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является осуществление приема документов, что является основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является занесение персональных данных услугополучателя в АИС "Рынок труда", что является основанием для начала выполнения действия 3.
Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является отправка документов услугополучателя услугодателю, что является основанием для действия 4.
Результатом оказания государственной услуги по действию 4 указанному в пункте 5 настоящего Регламента, принятие документов услугополучателя услугодателем, что является основанием для начала выполнения действия 5.
Результатом оказания государственной услуги по действию 5 указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является принятие решения услугодателя о регистрации услугополучателя в качестве безработного, что является основанием для начала выполнения действия 6.
Результатом оказания государственной услуги по действию 6 указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является формирование результата государственной услуги, что является основанием для начала выполнения действия 7.
Результатом оказания государственной услуги по действию 7, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
- специалист Центра занятости населения;
- специалист услугодателя.

5 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыны жұмыссыз ретінде тіркеу жөнінде шешім қабылдауы. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
6 - іс-қимыл – Жұмыспен қамту орталығының маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қалыптастырады. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат 30 (отыз) минут;
7 - іс-қимыл – Жұмыспен қамту орталығының маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі жұмыспен қамту мәселесі бойынша жергілікті органның жұмыс іздеуші азаматты жұмыссыз ретінде тіркеу жөніндегі шешім қабылдаған күннен бастап – 2 (екі) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау болып табылады, бұл 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi "Еңбек нарығы" ААЖ" ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке деректерін енгізу болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушіге жіберу болып табылады, бұл 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің қабылдап алуы болып табылады, бұл 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыны жұмыссыз ретінде тіркеу жөніндегі шешім қабылдауы болып табылады, бұл 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызметтің нәтижесін қалыптастыру болып табылады, бұл 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 7-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
-Халықты жұмыспен қамту орталығының маманы;
-көрсетілетін қызметті берушінің маманы.

8. Описание действий, необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист Центра занятости населения осуществляет прием документов. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 2 – занесение специалистом Центра занятости в автоматизированную информационную систему "Рынок труда" (далее - АИС "Рынок труда") персональных данных услугополучателя. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
действие 3 – специалист Центра занятости направляет документы услугополучателя услугодателю. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 4 – специалист услугодателя принимает документы услугополучателя от специалиста Центра занятости. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 5 - принятие решения услугодателя о регистрации услугополучателя в качестве безработного. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 6 – специалист Центра занятости формирует результат государственной услуги. Длительность выполнения – 2 (два) часа 30 (тридцать) минут;
действие 7 – специалист Центра занятости выдает результат государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги и размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к стандарту
государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих
работу, в качестве безработных"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 5 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "__" _____2019 года
№ ___
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "10" декабря 2015 года № 336
Регламент государственной услуги "Выдача справки о регистрации в качестве безработного"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки о регистрации в качестве безработного" (далее – государственная услуга) является Центр занятости населения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2.Форма оказания государственной услуги: бумажная.

8. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн қажеттi iс-қимылдардың сипаттамасы:
1 - іс-қимыл – Халықты жұмыспен қамту орталығының маманы құжаттарды қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2 - іс-қимыл – Халықты жұмыспен қамту орталығының маманы "Еңбек нарығы" ААЖ ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызмет алушының жеке деректерін енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 - іс-қимыл – Халықты жұмыспен қамту орталығының маманы көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;
4 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы Халықты жұмыспен қамту орталығының маманынан көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдап алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат;
5 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыны жұмыссыз ретінде тіркеу жөнінде шешім қабылдауы. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
6 - іс-қимыл – Халықты жұмыспен қамту орталығының маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат 30 (отыз) минут;
7 - іс-қимыл – Халықты жұмыспен қамту орталығының маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі және "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп
жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
косымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"__" ________ № __
қаулысына 5 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"10" желтоқсандағы № 336
қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі Жұмыспен қамту орталығы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.

3. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного в бумажном виде, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки о регистрации в качестве безработного", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года №
279 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342) (далее – стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является наличие заявления и предоставление услугополучателем перечня документов, указанного в пункте 9 стандарта.
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – специалист услугодателя осуществляет прием документов. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 2 – авторизация специалиста услугодателя в АИС "Рынок труда". Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – проверка специалистом услугодателя наличие регистрации услугополучателя в качестве безработного. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 4 – проверка соответствия идентификационных данных зарегистрированного безработного. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 5 - обработка запроса. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 6 – формирование результата. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 7 – выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю – 1 (один) рабочий день.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что является основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента является авторизация в АИС "Рынок труда", что служит основанием для выполнения действия 3.
Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента является заполнение и отправка формы запроса, что является основанием для начала выполнения действия 4.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11342) 1-қосымшаға сәйкес қағаз түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, не стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша iс-қимылды бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін ұсынуы негiз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 - іс-қимыл – көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң маманы құжаттарды қабылдайды. Орындалу ұзақтығы - 20 (жиырма) минут;
2 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманын "Еңбек нарығы" ААЖ-да авторландыру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші маманның көрсетілетін қызметті алушының жұмыссыз ретінде тіркелгенін тексеру. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) сағат;
4 - іс-қимыл – тіркелген жұмыссыздың сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
5 - іс-қимыл – сұранымды өңдеу. Орындалу ұзақтығы - 20 (жиырма) минут;
6 - іс-қимыл – нәтижені қалыптастыру. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) сағат;
7 - іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдап алуы болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi "Еңбек нарығы" ААЖ-да авторландыру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi сұраным нысанын толтыру және жіберу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.

Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента является завершение проверки идентификационных данных услугодателя в АИС "Рынок труда", что является основанием для начала выполнения действия 5.
Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента является обработка справки, что является основанием для начала выполнения действия 6.
Результатом оказания государственной услуги по действию 6, указанному в пункте 5 настоящего Регламента формируется справка, что является основанием для начала выполнения действия 7.
Результатом оказания государственной услуги по действию 7, указанному в пункте 5 настоящего Регламента является выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услогодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист услугодателя.
8. Описание действий, необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист услугодателя осуществляет прием документов. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 2 – авторизация специалиста услугодателя в АИС "Рынок труда". Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – проверка специалистом услугодателя наличие регистрации услугополучателя в качестве безработного. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 4 – проверка соответствия идентификационных данных зарегистрированного безработного. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 5 - обработка запроса. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 6 – формирование результата. Длительность выполнения – 1 (один) час;
действие 7 – выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги и размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки о регистрации
в качестве безработного"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:

Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті берушінің "Еңбек нарығы" ААЖ-да сәйкестендіру деректерін тексеруді аяқтау болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi анықтаманы өңдеу болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесiнде анықтама қалыптасады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 7-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң тiзбесi:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
8. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет үшiн қажеттi iс-қимылдардың сипаттамасы:
1 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
2 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерін "Еңбек нарығы" ААЖ-да авторландыру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 - іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші маманының көрсетілетін қызметті алушының жұмыссыз ретінде тіркеуінің бар болуын тексеру. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) сағат;
4 - іс-қимыл – тіркелген жұмыссыздың сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру. Орындалу ұзақтығы - 20 (жиырма) минут;
5 - іс-қимыл – сұранымды өңдеу. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6 - іс-қимыл – нәтижені қалыптастыру. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) сағат;
7 - іс-қимыл мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беруі. Орындалу ұзақтығы - 20 (жиырма) минут.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі және "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жұмыссыз ретінде
тіркелгендігі туралы анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі бизнес-процестердің анықтамалығы
Шартты белгілер: