О наименовании и переименовании некоторых составных частей городов Усть-Каменогорск, Семей, Риддер, Курчатов Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 февраля 2019 года № 27 и решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 февраля 2019 года № 27/303-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 февраля 2019 года № 5738
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 9 ноября 2018 года и заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ и Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Наименовать некоторые составные части города Усть-Каменогорск Восточно-Казахстанской области:
в 16 жилом районе:
улицу № 1 – улица Арасан;
улицу № 2 – улица Аялы;
улицу № 3 – улица Ақшоқы;
в 20 жилом районе:
улицу № 1 – улица Қазына;
улицу № 2 – улица Думан;
улицу № 3 – улица Шапағат;
улицу № 4 – улица Өсиет;
улицу № 5 – улица Толағай;
улицу № 6 – улица Жерұйық;
улицу № 7 – улица Ақжол;
улицу № 9 – улица Жақия Шайжүнісов;
улицу № 10 – улица Үркер;
улицу № 11 – улица Льва Гумилева;
улицу № 14 – улица Ақбауыр;
проспект № 16 – улица Әл-Фараби;
в селе Ахмирово:
улицу № 1 – улица Саламат;
улицу № 2 – улица Серпін;
улицу № 3 – улица Қанағат;
улицу № 4 – улица Балауса;
в районе села Меновное:
улицу № 1 – улица Мейірім;
улицу № 2 – улица Армандастар;
парк на территории острова Комендантский – парк Самал.
2. Переименовать некоторые составные части городов Усть-Каменогорск, Семей, Риддер, Курчатов Восточно-Казахстанской области:
по городу Усть-Каменогорск:
парк Жастар - парк Қасым Қайсенов;
улица Ворошилова - проспект Шәкәрім;
улица Комсомольская - улица Жастар;
улица Лениногорская - улица Теміржолшылар;
улица Питерских Коммунаров - улица Льва Толстого;
улица Революционная - улица Қалихан Ысқақ;
улица Орджоникидзе - улица Сағадат Нұрмағамбетов;
улица Дзержинского - улица Әміре Қашаубаев;
улица Кирова - улица Антона Чехова;
улица Октябрьская - улица Мұхамеджан Тынышпаев;
улица Советская в селе Меновное - улица Адольфа Янушкевича;
улица Крупской - улица Евгения Брусиловского;
улица Советская - улица Александра Затаевича;
улица Головкова - улица Бейбітшілік;
улица И. Айтыкова в квартале между улицей 30-ой Гвардейской дивизии и улицы Виноградова - улица Асар;
по городу Семей:
улица Крупская - улица Әзілхан Нұршайықов;
улица Строительная - улица Тұрсынғазы Рахимов;
улица Комсомольская - улица Жібек жолы;
улица Кутузов - улица Ардагерлер;
улица Колхозная - улица Берел;
улица Социалистическая - улица Самал;
улица Декабристов - улица Нұрсая;
по городу Риддер:
улица 1-Стахановская - улица Бірлік;
по городу Курчатов:
улица Совхозная - улица Көктем;
улица Пионерская - улица Достық;
улица Комсомольская - улица Самал;
улица Красноармейская - улица Бейбіт атом.

Шығыс Қазақстан облысы Өскемен, Семей, Риддер, Курчатов қалаларының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 27 қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 15 ақпандағы № 27/303-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 22 ақпанда № 5738 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 9 қарашадағы қорытындысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы қорытындысы негізінде, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының кейбір құрамдас бөліктері:
16-шы тұрғын ауданындағы:
№ 1 көшесіне – Арасан көшесі;
№ 2 көшесіне – Аялы көшесі;
№ 3 көшесіне – Ақшоқы көшесі;
20-шы тұрғын ауданындағы:
№ 1 көшесіне – Қазына көшесі;
№ 2 көшесіне – Думан көшесі;
№ 3 көшесіне – Шапағат көшесі;
№ 4 көшесіне – Өсиет көшесі;
№ 5 көшесіне – Толағай көшесі;
№ 6 көшесіне – Жерұйық көшесі;
№ 7 көшесіне – Ақжол көшесі;
№ 9 көшесіне – Жақия Шайжүнісов көшесі;
№ 10 көшесіне – Үркер көшесі;
№ 11 көшесіне – Лев Гумилев көшесі;
№ 14 көшесіне – Ақбауыр көшесі;
№ 16 даңғылына – Әл-Фараби даңғылы;
Ахмер ауылындағы:
№ 1 көшесіне – Саламат көшесі;
№ 2 көшесіне – Серпін көшесі;
№ 3 көшесіне – Қанағат көшесі;
№ 4 көшесіне – Балауса көшесі;
Меновное ауылы ауданындағы:
№ 1 көшесіне – Мейірім көшесі;
№ 2 көшесіне – Армандастар көшесі;
Комендантский аралы аумағындағы саябаққа – Самал саябағы деген атау берілсін.
2. Шығыс Қазақстан облысы Өскемен, Семей, Риддер, Курчатов қалаларының кейбір құрамдас бөліктері:
Өскемен қаласы бойынша:
"Жастар" саябағы - Қасым Қайсенов саябағы;
Ворошилов көшесі - Шәкәрім даңғылы;
Комсомольская көшесі - Жастар көшесі;
Лениногорская көшесі - Теміржолшылар көшесі;
Питерских Коммунаров көшесі - Лев Толстой көшесі;
Революционная көшесі - Қалихан Ысқақ көшесі;
Орджоникидзе көшесі - Сағадат Нұрмағамбетов көшесі;
Дзержинский көшесі - Әміре Қашаубаев көшесі;
Киров көшесі - Антон Чехов көшесі;
Октябрьская көшесі - Мұхамеджан Тынышпаев көшесі;
Меновное ауылындағы Советская көшесі - Адольф Янушкевич көшесі;
Крупская көшесі - Евгений Брусиловский көшесі;
Советская көшесі - Александр Затаевич көшесі;
Головков көшесі - Бейбітшілік көшесі;
30 Гвардиялық дивизия мен Виноградов көшесі арасындағы І. Айтықов көшесі - Асар көшесі;
Семей қаласы бойынша:
Крупская көшесі - Әзілхан Нұршайықов көшесі;
Строительная көшесі - Тұрсынғазы Рахимов көшесі;
Комсомольская көшесі - Жібек жолы көшесі;
Кутузов көшесі - Ардагерлер көшесі;
Колхозная көшесі - Берел көшесі;
Социалистическая көшесі - Самал көшесі;
Декабристов көшесі - Нұрсая көшесі;
Риддер қаласы бойынша:
1-Стахановская көшесі - Бірлік көшесі;
Курчатов қаласы бойынша:
Совхозная көшесі - Көктем көшесі;
Пионерская көшесі - Достық көшесі;
Комсомольская көшесі - Самал көшесі;
Красноармейская көшесі - Бейбіт атом көшесі деп қайта аталсын.

3. Настоящее решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким
области Д. Ахметов
Председатель
сессии Е. Нурбаев
Секретарь областного
маслихата В. Головатюк

3. Осы шешім мен қаулы олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс
әкімі Д. Ахметов
Сессия
төрағасы Е. Нұрбаев
Облыстық мәслихаттың
хатшысы В. Головатюк