Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере здравоохранения по Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 30 июля 2019 года № 179. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 июля 2019 года № 5755. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20 апреля 2020 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20.04.2020 № 75 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере здравоохранения по Западно-Казахстанской области:
1) "Оказание скорой медицинской помощи" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) "Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи через портал Бюро госпитализации" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) "Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством" согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Западно-Казахстанской области" (Н.Беркингали) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Конысбаеву Б.Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Приложение 1
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 30 июля 2019 года № 179
Регламент государственной услуги
"Оказание скорой медицинской помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оказание скорой медицинской помощи" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается субъектами здравоохранения (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Оказание скорой медицинской помощи", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года №272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11304) (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 30 шілдедегі № 179 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 шілдеде № 5755 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 20.04.2020 № 75 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Жедел медициналық көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде пациенттерге стационарға емделуге жатқызуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
2. "Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Н.Беркінғали) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б.Т.Қонысбаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
30 шілдедегі № 179 қаулысына
1-қосымша
"Жедел медициналық көмек көрсету"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жедел медициналық көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 тіркелді) бекітілген "Жедел медициналық көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес денсаулық сақтау субъектілерімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: оказание скорой медицинской помощи в соответствии с Правилами оказания скорой медицинской помощи, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 450 "Об утверждении Правил оказания скорой медицинской помощи в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15473) (далее - Правила).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее услугополучатель) бесплатно.
5. График работы услугодателя – круглосуточно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя по телефону "103".
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) диспетчер станции скорой медицинской помощи (далее диспетчер) принимает на пульте "103" вызов услугополучателя, фиксирует следующие данные: фамилия, имя, отчество (при его наличии), возраст и пол пациента, данные по состоянию пациента и обстоятельства несчастного случая, травмы или заболевания, адрес и телефон, а так же ориентировочные данные по проезду к месту нахождения пациента, проводит сортировку по категориям срочности вызова, посредством автоматизированной системы управления вызовами, передает бригаде станции скорой медицинской помощи (далее бригада ССМП) вызовы 1, 2, 3 категории срочности. Вызовы 4-й категории срочности передает в отделения скорой медицинской помощи при медицинских организациях первичной медико-социальной помощи (далее отделение СМП при ПМСП), в течение 5 (пяти) минут.
Время прибытия бригады скорой медицинской помощи до места нахождения пациента с момента получения вызова от диспетчера составляет:
1 категория срочности – до десяти минут;
2 категория срочности – до пятнадцати минут;
3 категория срочности – до тридцати минут;
4 категория срочности – до шестидесяти минут.
Результат – передача вызова бригаде ССМП или в отделения СМП при ПМСП для обслуживания.
2) фельдшер или врач бригады ССМП или отделения СМП при ПМСП по результатам данных осмотра, инструментальной диагностики, динамики состояния пациента на фоне или после проведенных лечебных мероприятий, в соответствии с предварительным диагнозом, принимает одно из следующих решений, в течение 1 (одного) часа:
транспортировка пациента в медицинскую организацию, оказывающую стационарную помощь;
пациент оставлен на месте вызова;
пациент оставлен на дому (по месту проживания).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 450 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15473 тіркелді) бекітілген Жедел медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес жедел медициналық көмек көрсету.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі
5. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – тәулік бойы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының "103" телефоны бойынша жүгінуі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) жедел медициналық көмек станциясының диспетчері (бұдан әрі - диспетчер) "103" пультінде көрсетілетін қызметті алушының шақыртуын қабылдайды, мынадай деректерді: көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда), жасы мен жынысын; көрсетілетін қызметті алушының жай-күйі бойынша деректер мен жазатайым жағдайдың, жарақаттардың немесе аурудың мән-жайын, мекенжайы мен телефонын, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының орналасқан орнына жету бойынша бағдарлық деректерді белгілейді, шақыртуларды басқарудың автоматтандырылған жүйесі арқылы шақыртудың жеделділік санаттары бойынша іріктеуді жүргізеді, 1, 2, 3 жеделділік санаттарындағы шақыртуларды жедел медициналық көмек станциясының (бұдан әрі – ЖМКС бригадасы) бригадасына береді. 4 жеделділік санатындағы шақыртуларды алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымдары жанындағы жедел жәрдем бөлімшелеріне (бұдан әрі – МСАК жанындағы ЖМК бөлімшесі) 5 (бес) минут ішінде береді.
Жедел медициналық көмек бригадасының диспетчерінен шақыртуды қабылдаған сәттен бастап, көрсетілетін қызметті алушының тұрған жеріне дейін жету уақыты:
1-жеделділік санаты – он минутқа дейін;
2-жеделділік санаты – он бес минутқа дейін;
3-жеделділік санаты – отыз минутқа дейін;
4-жеделділік санаты – алпыс минутқа дейін құрайды.
Нәтижесі – қызмет көрсету үшін шақыртуды ЖМКС бригадасына немесе МСАК бөлімшелері жанындағы ЖМК бөлімшелеріне беру.
2) ЖМКС бригадасының немесе МСАК бөлімшелері жанындағы ЖМК дәрігері немесе фельдшері тексеріп-қарау, аспаптық диагностика, алдын ала диагнозға сәйкес емдік іс-шаралардың аясында немесе одан кейін көрсетілетін қызметті алушы жағдайы динамикасының нәтижелері бойынша мынадай шешімдердің бірін қабылдайды, 1 (бір) сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыны стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымға тасымалдау;
көрсетілетін қызметті алушыны шақырту орнында қалдыру;
көрсетілетін қызметті алушыны үйде қалдыру (тұрғылықты жері бойынша).

При наличии показаний для экстренной госпитализации заполняет сопроводительный лист ССМП по форме №114/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее – Приказ), производит транспортировку услугополучателя в профильный стационар в санитарном автотранспорте. Допускается его сопровождение родственником (не более одного человека).
В случае оставления услугополучателя (не нуждающемуся в госпитализации) на месте вызова или на дому, бригадой ССМП или отделения СМП при ПМСП предоставляет медицинские рекомендации для дальнейшего обращения в организацию ПМСП (по месту жительства или прикрепления).
В случае заболевания пациента и необходимости его посещения на дому участковым врачом, заполняет сигнальный лист по форме № 110-1/у, утвержденной Приказом.
Результат – транспортирует услугополучателя в медицинскую организацию, оказывающую стационарную помощь или выдает услугополучателю сигнальный лист.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе государственной услуги.
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) диспетчер;
2) врач/фельдшер бригады ССМП или отделения СМП при ПМСП.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Оказание скорой медицинской помощи".
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с главой 3 Стандарта.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Оказание скорой
медицинской помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Оказание скорой медицинской помощи"
Приложение 2
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 30 июля 2019 года № 179
Регламент государственной услуги
"Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи через портал Бюро госпитализации"

Шұғыл емдеуге жатқызуға көрсетілім болған жағдайда Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6697 тіркелді) (бұдан әрі - Бұйрық) бекітілген №114/е нысаны бойынша ілеспе парағын толтырады, көрсетілетін қызметті алушыны санитариялық автокөлігімен бейінді стационарға тасымалдауды жүзеге асырады. Оны туысқанының алып жүруіне (бір адамнан көп емес) рұқсат етіледі.
Емдеуге жатқызуды қажет етпейтін көрсетілетін қызметті алушы шақырту орнында немесе үйде қалдырылған жағдайда ЖМКС бригадасы немесе МСАК жанындағы ЖМК бөлімшесі оған одан әрі жүгіну үшін (тұрғылықты жері немесе бекітілуі бойынша) МСАК ұйымына медициналық ұсыныстар ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы ауырған және учаскелік дәрігердің белсенді баруы қажет болған жағдайда Бұйрықпен бекітілген № 110-1/е нысанындағы дабыл парағын толтырады.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымға тасымалдайды немесе көрсетілетін қызметті алушыға дабыл парағын береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) диспетчер;
2) ЖМКС бригадасының немесе МСАК жанындағы ЖМК дәрігері/фельдшері.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы осы "Жедел медициналық көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Жедел медициналық көмек
көрсету" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Жедел медициналық көмек көрсету" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
30 шілдедегі № 179
қаулысына 2-қосымша
"Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде пациенттерге стационарға емделуге жатқызуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи через портал Бюро госпитализации" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается субъектами здравоохранения (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи через портал Бюро госпитализации", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года №272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11304) (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление на госпитализацию в стационар, выданное по форме 001-3/у (далее направление на госпитализацию в стационар), утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее Приказ).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее услугополучатель) бесплатно.
5. График работы услугодателя – с понедельника по субботу (понедельник - пятница с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, в субботу с 9-00 до 14-00 часов) кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 Стандарта, предоставленных при непосредственном обращении услугополучателя к услугодателю.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист услугодателя регистрирует направление на плановую госпитализацию в расположенном на портале Бюро госпитализации (далее портал БГ) листе ожидания по форме, согласно приложению 10 к Правилам оказания стационарной помощи, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761 (далее Правила) и выдает пациенту талон плановой госпитализации по форме, согласно приложению 11 к Правилам, в течение 20 (двадцати) минут;
Результат – регистрация направления на плановую госпитализацию на портале БГ листе ожидания;

1. Жалпы ережелер
1. "Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде пациенттерге стационарға емделуге жатқызуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11304 тіркелді) бекітілген "Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде пациенттерге стационарға емделуге жатқызуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес денсаулық сақтау субъектілерімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6697 тіркелді) (бұдан әрі Бұйрық) бекітілген № 001-3/е нысанында берілген стационарға емдеуге жатқызуға жолдама (бұдан әрі стационарға емдеуге жатқызуға жолдама).
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, демалыс (жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма - үзіліссіз сағат 8.00-ден 20.00-ге дейін, сенбі – сағат 9-00-ден 14-00-ге дейін).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі кезінде берілген Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы Емдеуге жатқызу бюросы порталында (бұдан әрі – ЕЖБ) орналасқан, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығымен бекітілген Стационарлық көмек көрсету қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 10-қосымшасына сәйкес нысандағы күту парағында жоспарлы емдеуге жатқызуға жолдаманы тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысандағы жоспарлы емдеуге жатқызу талонын береді, 20 (жиырма) минут ішінде.
Нәтижесі – жолдаманы ЕЖБ порталындағы жоспарлы емдеуге жатқызудың күту парағында тіркеу;

2) специалист стационара ежедневно просматривает список пациентов, направленных на госпитализацию в данный стационар, формирует сведения о свободных койках по профилям и до 9 часов 30 минут вносит их в размещенный в портале БГ лист учета свободных коек по форме, согласно приложению 12 к Правилам. Проставляет планируемую дату плановой госпитализации на портале БГ, в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации направления на плановую госпитализацию в портале БГ;
Результат – проставление даты плановой госпитализации в портале БГ.
3) специалист услугодателя ежедневно осуществляет мониторинг листа ожидания, после проставления стационаром планируемой даты плановой госпитализации, выдает пациенту направление на госпитализацию в стационар, в течение 10 (десяти) минут.
Результат – выдает пациенту направление на госпитализацию в стационар.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе государственной услуги.
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя.
2) специалист стационара.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи через портал Бюро госпитализации".
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с главой 3 Стандарта.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача направления
пациентам на госпитализацию в
стационар в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи через портал Бюро
госпитализации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи через портал Бюро госпитализации"
Приложение 3
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 30 июля 2019 года № 179
Регламент государственной услуги
"Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством"

2) стационар маманы осы стационарға емдеуге жатқызуға жолданған көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін күн сайын қарайды, бейіндер бойынша бос төсек-орындар туралы мәліметтер қалыптастырады және сағат 9.30-ға дейін оларды ЕЖБ порталына орналастырылған, Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес бос төсек-орындардың күту парағына енгізеді. Жоспарлы емдеуге жатқызуға жолдаманы тіркеу күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЕЖБ порталында емдеуге жатқызудың жоспарлы күнін белгілейді.
Нәтижесі – ЕЖБ порталында емдеуге жатқызудың жоспарлы күнін белгілеу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы стационарға емдеуге жатқызудың жоспарлы күнін қойғаннан кейін күн сайын күту парағына мониторинг жүргізуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға стационарға емдеуге жатқызу жолдамасын береді, 10 (он) минут ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға стационарға емдеуге жатқызуға жолдама беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
2) стационар маманы.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы осы "Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін қызметті алушыларға стационарға емделуге жатқызуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі - Регламент) қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Емдеуге жатқызу бюросы
порталы арқылы тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
пациенттерге стационарға
емделуге жатқызуға жолдама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде пациенттерге стационарға емделуге жатқызуға жолдама беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
30 шілдедегі № 179 қаулысына
3-қосымша
"Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается медицинскими организациями (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года №272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11304) (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: медицинская справка о допуске к управлению транспортом, выданная по форме 083/у (далее Справка), утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года №907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее Приказ).
Справка о допуске действительна в течение одного года до момента получения удостоверения на право управления транспортными средствами.
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам, (далее услугополучатель) бесплатно.
5. График работы услугодателя – с понедельника по субботу (понедельник - пятница с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, в субботу с 9-00 до 14-00 часов) кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателяв процессе оказания государственной услуги.
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее пакет документов) предоставленных при непосредственном обращении услугополучателя к услугодателю.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
ответственный медицинский работник, назначенный приказом руководителя услугодателя (далее - врач) проверяет предоставленный услугополучателем пакет документов, в течение 1 (одного) часа:
в случае предоставления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, установления недостоверности документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них, или отрицательного результата медицинского осмотра отказывает в приеме заявления;
в случае представления полного пакета документов обобщает результаты заключений профильных специалистов и результатов лабораторно-инструментальных обследований, заносит в Справку:
лицам, признанным годными к управлению, заносит заключение годен в Справку;
лицам, признанным годными к управлению в очках, в Справке после слова "Заключение" делает пометку: "Очки обязательны";
подписывает Справку, ставит печать услугодателя и выдает услугополучателю.
Результат – выдает услугополучателю Справку.

1. Жалпы ережелер
1. "Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 тіркелді) бекітілген "Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес медициналық ұйымдармен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6697 тіркелді) (бұдан әрі – Бұйрық) бекітілген 083/е нысанында берілген көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы медициналық анықтама (бұдан әрі - анықтама).
Рұқсат алу туралы анықтама көлік құралдарын басқару құқығына куәлік алу сәтіне дейін бір жыл бойы жарамды.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, демалыс (жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма - үзіліссіз сағат 8.00-ден 20.00-ге дейін, сенбі - сағат 9-00-ден 14-00-ге дейін).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі кезінде ұсынылған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) болуы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен тағайындалған жауапты медициналық қызметкер (бұдан әрі – дәрігер) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын тексереді, 1 (бір) сағат ішінде:
ұсынылған құжаттардың толық емес топтамасы немесе (және) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар, ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігі немесе медициналық қарап-тексерудің теріс нәтижесі анықталған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады;
құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда бейінді мамандардың қорытындыларын және зертханалық-аспаптық тексерулердің нәтижелерін жинақтайды, Анықтамаға енгізеді:
көлікті басқаруға жарамды деп танылған тұлғаларға Анықтама беріледі;
көлікті көзілдірікпен басқаруға жарамды деп танылған тұлғаларға анықтамада "Қорытынды" деген сөзден кейін "Көзілдірік міндетті түрде" делінген белгі қойылады;
қол қояды, көрсетілетін қызметті берушінің мөрін қояды және көрсетілетін қызметті алушыға анықтаманы береді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға Анықтаманы береді.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе государственной услуги.
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
врач.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством".
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с главой 3 Стандарта.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки о
допуске к управлению
транспортным средством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством"

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
дәрігер.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы осы "Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Көлік құралын басқаруға
рұқсат алу туралы анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: