О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 24-4 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 марта 2019 года № 28-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 26 марта 2019 года № 5580. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 февраля 2020 года № 39-2
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2020 № 39-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 24-4 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5484, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 555 109 тысяч тенге:
налоговые поступления – 217 624 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 691 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 333 740 тысяч тенге;
2) затраты – 3 563 184 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 250 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71 962 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 712 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 44 325 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44 325 тысяч тенге:
поступление займов– 71 962 тысячи тенге;
погашение займов – 35 712 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 075 тысяч тенге.";
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Учесть в районном бюджете на 2019 год поступления целевых трансфертов и кредитов республиканского бюджета в общей сумме – 453 022 тысячи тенге, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 182 573 тысячи тенге;

Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 24-4 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 15 наурыздағы № 28-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 наурызда № 5580 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 ақпандағы № 39-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 25.02.2020 № 39-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 24-4 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5484 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 555 109 мың теңге:
салықтық түсімдер – 217 624 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 691 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 54 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 333 740 мың теңге;
2) шығындар – 3 563 184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36 250 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 962 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 712 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 44 325 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 325 мың теңге:
қарыздар түсімі – 71 962 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 35 712 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 075 мың теңге.";
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте берілген республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 453 022 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 182 573 мың теңге;

на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 25 133 тысячи тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 3 000 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 643 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 97 295 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 16 896 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 1 000 тысяча тенге;
за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 3 000 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 304 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 401 тысяча тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
на молодежную практику – 14 393 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 094 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 16 803 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 5 300 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 1 010 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 71 962 тысячи тенге.";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) Учесть в районном бюджете на 2019 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме – 225 286 тысяч тенге, в том числе:
строительство одноэтажного административного здания в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 117 760 тысяч тенге;
строительство 67 одноквартирных жилых домов на жилом комплексе "Темирауыл-2" в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области (без благоустройств и наружных инженерных сетей) – 14 120 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям – 16 188 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 5 256 тысяч тенге;
частным агенствам занятости населения – 142 тысячи тенге;

төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге – 25 133 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 000 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 643 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 97 295 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 16 896 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 1 000 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін – 3 000 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 2 304 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 401 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 14 393 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 094 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 16 803 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 5 300 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 1 010 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 71 962 мың теңге.";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 225 286 мың теңге, соның ішінде:
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылында бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысы – 117 760 мың теңге;
Батыс-Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, "Темірауыл-2" тұрғын кешеніндегі 67 бірпәтерлі тұрғын үйлердің құрылысы (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 14 120 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 16 188 мың теңге;
эпизотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 5 256 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 142 мың теңге;

на приобретение учебно-методических комплексов и книг районным школам в связи с переходом 1, 4, 9, 10 классов и дошкольных подготовительных групп на обновленный содержание образования – 62 730 тысяч тенге;
на молодежную практику – 9 090 тысяч тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
3. Руководителю аппарата районного маслихата (Жангазиев.Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 15 марта 2019 года № 28-3
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 21 декабря 2018 года № 24-4
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар және оқу - әдістемелік кешендерді сатып алуға – 62 730 мың теңге;
жастар практикасына – 9 090 мың теңге.";
аталған шешімнің 1,5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 15 наурыздағы
№ 28-3 шешіміне 1-қосымша
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 24-4 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5