О внесении изменений и дополнения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований"
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2020 года № 19883.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744, опубликован 21 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"4) о нарушениях в сфере налогового законодательства без приложения акта налоговой проверки, заключения (справки) специалиста или сведения, заключения, справки органов налоговой службы, в выводах которого содержатся достаточные данные, указывающие на наличие признаков уголовного правонарушения, а также в случаях:
досудебного и судебного обжалования до вынесения решения вышестоящего органа в случаях досудебного обжалования и решения суда при судебном обжаловании;
полного погашения налогоплательщиком (налоговым агентом) начисленных по результатам налоговой проверки сумм налогов и (или) других обязательных платежей в бюджет, а также пени, по результатам принятого решения вышестоящим органом при досудебном обжаловании или решения суда – при судебном обжаловании, за исключением случаев, когда начисления произведены по фиктивным сделкам, то есть сделкам без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров, либо непредставления декларации, когда подача декларации является обязательной, либо внесения в декларацию заведомо искаженных данных о доходах и (или) расходах, путем сокрытия других объектов налогообложения и (или) других обязательных платежей;";
дополнить пунктом 13-2 следующего содержания:

"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 қаңтарда № 19883 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелді, 2014 жылғы 21 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
12-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) тұжырымдамасында қылмыстық құқық бұзушылықтың белгілерінің болуын көрсететін жеткілікті деректері бар салықтық тексеру актісін, маманның тұжырымдамасын (анықтамасын) немесе салық қызметі органдарының мәліметтері, тұжырымдамалары, анықтамалары қоса берілмеген салық заңнамасы саласындағы бұзушылықтар туралы, сонымен қатар мынадай:
сотқа дейінгі шағымдану жағдайларында жоғары тұрған орган шешім шығарғанға дейін және сотта шағымдану кезінде сот шешімін шығарғанға дейін сотқа дейінгі және сотта шағымдану;
жалған мәмілелер, яғни іс жүзінде жұмыстың, көрсетілген қызметтің, тауарды жүктеудің орындалуынсыз мәмілелер бойынша есептеулер жүргізілген жағдайларды немесе декларация ұсыну міндетті болған кезде декларация ұсынылмаған не басқа салық салу объектілерін және (немесе) басқа да міндетті төлемдерді жасыру жолымен декларацияға кірістер және (немесе) шығыстар туралы көрінеу бұрмаланған деректерді енгізуді қоспағанда, сотқа дейінгі шағымдану кезінде жоғары тұрған органның немесе сотта шағымдану кезінде соттың шешімі нәтижелері бойынша салық тексерісі нәтижелері бойынша есептелген салық және (немесе) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, сондай-ақ өсімпұлды салық төлеуші (салық агенті) толық төлеген жағдайларда;";
мынадай мазмұндағы 13-2-тармақпен толықтырылсын:

"13-2. По заявлениям, сообщениям или рапортам об уголовных правонарушениях, переданным по территориальности (подведомственности), сведения о поступлении вводятся управомоченным лицом незамедлительно с момента фактического поступления материала, без повторной регистрации в КУИ, с заполнением формы К-2.
По материалу, принятому по территориальности (подведомственности) принимается одно из решений, предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил, при этом срок рассмотрения исчисляется с момента фактического поступления материала.";
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"2) в случаях, указанных в части пятой статьи 181 УПК РК, направляется в соответствующий уполномоченный государственный орган или должностному лицу.
Информация об уголовном правонарушении подлежит направлению в уполномоченный орган для проведения ревизий и проверок, если до регистрации в ЕРДР наличие признаков уголовного правонарушения нельзя установить иным путем (например, информация о неуплате налогов, не подтвержденная актом налоговой проверки).
Материалы проверок и ревизий, проведенные по заявлениям и сообщениям, ранее направленным в порядке части пятой статьи 181 УПК РК, должностным лицом органа уголовного преследования в течение 24 часов с момента его поступления повторно фиксируются в КУИ, с заполнением формы К-1.
По материалу, принятому после проведения ревизии или проверки принимается одно из решений, предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил, при этом срок рассмотрения исчисляется с момента повторной регистрации в КУИ;";
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. При заполнении формы Е-1 иметь ввиду, что под понятием "уголовные правонарушения в семейно-бытовой сфере" следует понимать умышленные или неосторожные деяния, посягающие на жизнь, здоровье, честь, достоинство и свободу личности, совершенные в результате конфликта между лицами, состоящими в зарегистрированных либо фактических брачно-семейных или других родственных отношениях, совместно проживающими лицами, а также в результате длящегося конфликта между соседями.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"Достоверность заполнения реквизитов, по суммам причиненного и погашенного ущерба, обеспечивается лицом, осуществляющим досудебное расследование.";
дополнить пункт 44 частью второй следующего содержания:
"Достоверность заполнения реквизитов "Силы и средства, способствующие раскрытию правонарушения" обеспечивается лицом, осуществляющим досудебное расследование";
пункт 58 изложить в следующей редакции:

"13-2. Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша тапсырылған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар немесе баянаттар бойынша олардың келіп түсуі туралы мәліметтерді құқықтық өкілетті адам материалдың іс жүзінде келіп түскен уақытынан бастап тез арада К-2 нысанын толтырумен, АЕК-ке қайта тіркеусіз енгізеді.
Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша қабылданған материалдар бойынша осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарымен көзделген шешімдердің біреуі қабылданады, бұл ретте қарау мерзімі материалдың іс жүзінде келіп түскен кезінен бастап есептеледі.";
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ҚР ҚПК-нің 181-бабының бесінші бөлігінде көрсетілген жағдайларда тиісті уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды тұлғаға жіберіледі.
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат, егер СДТБТ-ға тіркелгенге дейін қылмыстық құқық бұзушылық белгілерінің болуын өзге жолмен (мысалы, салық тексерісі актісімен расталмаған салық төлемеу туралы ақпарат) анықтау мүмкін болмаса, уәкілетті органға ревизиялар мен тексерулер жүргізу үшін жіберілуге жатады.
ҚР ҚПК-нің 181-бабының бесінші бөлігінің тәртібінде бұдан бұрын жіберілген арыздар мен хабарлар бойынша жүргізілген ревизиялар мен тексерулер материалдары қылмыстық қудалау органының лауазымды тұлғасымен келіп түскен уақыттан бастап 24 сағат ішінде К-1 нысанын толтыра отырып, АЕК-те қайта тіркеледі.
Ревизия немесе тексеру жүргізуден кейін қабылданған материал бойынша осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарымен көзделген шешімдердің біреуі қабылданады, бұл ретте қарау мерзімі АЕК-ке қайта тіркелген кезден бастап есептеледі;";
мынадай мазмұндағы 30-1-тармағымен толықтырылсын:
"30-1. Е-1 нысанын толтыру кезінде "отбасылық-тұрмыстық саладағы қылмыстық құқық бұзушылықтар" деген түсінікте тіркелген не іс жүзінде некелік-отбасылық немесе басқа да туыстық қатынастағы адамдар, бірге тұратын адамдар арасындағы жанжал нәтижесінде, сондай-ақ көршілер арасындағы созылмалы жанжал нәтижесінде жасалған, өмірге, денсаулыққа, ар-намысқа, қадір-қасиетке және жеке бостандығына қасақана немесе абайсызда жасалған әрекеттер деп түсіну қажет.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Келтірілген және өтелген залал сомалары бойынша деректемелерді толтырудың шынайылығын сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын тұлға қамтамасыз етеді.";
44-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Құқық бұзушылықты ашуға жәрдемдесетін күштер және құралдар" деген деректемелерді толтырудың шынайылығы сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын тұлғамен қамтамасыз етіледі.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"58. В случае установления фактов несоответствия внесенной в ЕРДР информации материалам уголовного производства принимаются меры по устранению выявленных нарушений путем редактирования сведений.
Редактирование сведений заключается в изменении и (или) дополнении данных реквизитов форм, удалении ранее введенной формы в ЕРДР.
Изменение и (или) дополнение ранее введенных данных в реквизиты формы К-1 согласно приложению 1 к настоящим Правилам и формы К-2 согласно приложению 2 к настоящим Правилам, реквизиты с 1 по 5 и "Сведения о заявителе" в форме Е-1 согласно приложению 11 к настоящим Правилам, производятся пользователями самостоятельно.
Изменение и (или) дополнение ранее введенных данных в эту же форму осуществляется на основании ходатайств инициаторов, направляемых посредством ЕРДР в уполномоченный орган, с приложением подтверждающих процессуальных документов, а также по рапорту уполномоченного прокурора, согласованного с руководителем уполномоченного органа, о чем незамедлительно уведомляется орган, сведения которого были отредактированы.
Удаление в ЕРДР процессуальных решений, инициатором ходатайства, согласовывается с надзирающим прокурором.".
Приложения 1, 2, 11, 12, 13, 17, 18 к настоящим Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для сведения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 8
Приложение 1 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма К-1
Учет в КУИ
1. Номер Книги учета информации (далее – КУИ)___________________
Дата и время приема____________
2. Орган регистрации _________________________________________________________________________

"58. СДТБТ-ға енгізілген ақпараттың қылмыстық іс жүргізу материалдарына сәйкес келмеу фактілері анықталған жағдайда, анықталған бұзушылықтарды мәліметтерді редакциялау арқылы жою бойынша шаралар қабылданады.
Мәліметтерді редакциялау нысан деректемелерінің деректерін өзгерту және (немесе) толықтыру, бұрын СДТБТ-ға енгізілген нысанды жоюдан тұрады.
Осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес К-1 нысанының және осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес К-2 нысанының деректемелеріне және осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес E-1 нысанындағы 1 мен 5 аралығындағы және "Арыз беруші туралы мәлімет" деректемелеріне бұдан бұрын енгізілген деректерді өзгертуді және (немесе) толықтыруды пайдаланушы дербес жүргізеді.
Осы нысанға бұдан бұрын енгізілген деректерді өзгерту және (немесе) толықтыру растайтын процестік құжаттарды бірге бере отырып, СДТБТ арқылы уәкілетті органға жіберілетін бастамашылардың өтінішхаттары негізінде, сондай-ақ уәкілетті органның басшысымен келісілген уәкілетті прокурордың баянаты бойынша жүзеге асырылады, ол туралы мәліметтері редакцияланған органға дереу хабарландырылады.
СДТБТ-дан процестік шешімдерді өтінішхат бастамашысының жоюы қадағалаушы прокурормен келісіледі.".
Осы Қағидалардың 1, 2, 11, 12, 13, 17, 18-қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына мәлімет үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
1-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылық туралы
арыздарды, хабарларды
немесе рапорттарды
қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ, Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
К-1 нысан
АЕК-та тіркеу
1. Ақпаратты есепке алу (бұдан әрі-АЕК) нөмірі ________ Қабылдау күні мен уақыты
2. Тіркеу органы _____________________________________________________________________________

3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения ________________________________________________
3.1 Номер войсковой части ______________________________________________________________________
4. Номер талона ________________________
Дата талона ___________________________________________
5. Описание события
Фабула правонарушения
5.1 Сообщение: в семейно-бытовой сфере (01), в рамках налоговой проверки (02), против личности (03), против семьи и несовершеннолетних (04), против конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина (05), против мира и безопасности человечества (06), против основ конституционного строя и безопасности государства (07), против собственности (08), в сфере информатизации и связи (09), в сфере экономической деятельности (10), против интересов службы в коммерческих и иных организациях (11), против общественной безопасности и общественного порядка (12), против здоровья населения и нравственности (13), об медицинских уголовных правонарушениях (14), об экологических уголовных правонарушениях (15), совершенных на транспорте (16), связанных с коррупцией и против интересов государственной службы и государственного управления (17), против порядка управления (18), против правосудия и порядка исполнения наказания (19), об воинских уголовных правонарушениях (20).
5.2 Зарегистрировано по результатам: (по справочнику)
5.3 Возгорание: (01)
Сведения о заявителе
6. Вид сообщения: письменное заявление физического лица (01), устное заявление физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03), явка с повинной (04), сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07), сообщение Центра оперативного управления (далее – ЦОУ) (08), заявление неустановленного лица (09), инициативный рапорт должностного лица (выявлено сотрудником в ходе оперативно- розыскной деятельности) (10), поступило с уполномоченного государственного органа, которое ранее направленно в порядке части 5 статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (11).
7. Бизнес - идентификационный номер (БИН) _____________________________________________________
7.1. Название организации_____________________________________________________________________
8. Название ЦОУ ______________________________________________________________________________
8.1. Номер учета ЦОУ _________________
Дата-время приема ЦОУ__________________________________
8.2. Должность сотрудника ЦОУ_________________________________________________________________
8.3. Фамилия сотрудника ЦОУ ___________________________________________________________________

3. Жасалу ауданы (гарнизонда, көлікте) __________________________________________________________
3.1 Әскери бөлім нөмірі ________________________________________________________________________
4.Талон нөмірі ________________________ Талон күні ____________________________________________
5. Оқиғаның сипаттамасы
Құқық бұзушылықтың мән-жайы
5.1 Хабарлама: отбасылық-тұрмыстық салада (01), салықтық тексеру шеңберінде (02), жеке адамға қарсы (03), отбасы мен кәмелетке толмағандарға қарсы (04), адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына қарсы (05), бейбітшілік пен адамзат қауіпсіздігіне қарсы (06), конституциялық құрылыс негіздеріне және мемлекеттің қауіпсіздігіне қарсы (07), меншікке қарсы (08), ақпараттандыру және байланыс саласында (09), экономикалық қызметте (10), коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы (11), қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы (12), халықтың денсаулығы мен имандылыққа қарсы (13), медициналық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (14), экологиялық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (15), көлікте жасалған (16), сыбайлас жемқорлыққа және мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы (17), басқару тәртібіне қарсы (18), сот төрелігіне және жазаны орындау тәртібіне қарсы (19), әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (20).
5.2 Нәтижелері бойынша тіркелді: (анықтама бойынша)
5.3 Жану: (01)
Арызданушы туралы мәлімет
6. Хабар түрі: жеке адамның жазбаша арызы (01), жеке адамның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды тұлғасының хабары (03), өз кінәсін мойындап келу (04), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабар (06), лауазымды адамның баянаты (07), Жедел басқару орталығының (бұдан әрі – ЖБО) хабары (08), анықталмаған адамның арызы (09), лауазымды адамның бастама баянаты (ЖІҚ барысында қызметкермен анықталды) (10), бұрын Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 181-бабының 5-бөлігі тәртібінде жіберілген уәкілетті мемлекеттік органнан келіп түсті (11).
7. Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН) _____________________________________________________________
7.1. Ұйымның атауы ___________________________________________________________________________
8. ЖБО атауы __________________________
8.1. ЖБО тіркеу нөмірі _________________ ЖБО-да тіркеу күні мен уақыты __________________________
8.2. ЖБО қызметкерінің лауазымы _______________________________________________________________
8.3. ЖБО қызметкерінің тегі _______________ _____________________________________________________

9. Индивидуальный идентификационный номер ___________________________________________________
9.1. Фамилия 9.2 Имя 9.3 Отчество (при его наличии) __________________________ _________________________ ____________________________________
9.4. Дата рождения ____________________________________________________________________________
10. Адрес
Республика___________________ Область _____________________ ____________________________
Район________________________ Населенный пункт_________________________________________
Улица________________________ Дом__ Корпус __Квартира____
11. Телефон_____________ Мобильный телефон_______________ e-mail ___________________
_____________________________________________________________________________________________
12. Заявление, сообщение, поступившее по ________________________________________________________
12.1. Орган уголовного преследования, откуда поступило заявление, сообщение:
________________________________________________________________________________________
12.2. Исходящий номер _______________________ "______"______________________20___ года
12.3. Номер прежней регистрации в КУИ
________________ "______"______________________20 ___года
12.4. Номер акта проверки______________________"______"______________________20____года
Дополнительная информация
13. Должностное лицо (кому поручено)
Должностное лицо (код службы)
Дата учета _________________________ Дата корректировки ___________________
Примечание
Описание примечания
14. Членовредительство совершено, голодовка объявлена в учреждении уголовно-исполнительной системы: минимальной (01), средней (02), максимальной (03), чрезвычайной (04), полной (05), смешанной безопасности (06)
14.1. Одиночное (01), групповое (02).
15. Индивидуальный идентификационный номер осужденного (следственно-арестованного)____________
15.1. Фамилия 15.2 Имя 15.3 Отчество (при его наличии)
15.4. Дата рождения _______________
16. Статья осуждения ______________
17. Причины членовредительства, голодовки: с целью нарушения режима отбывания наказания (01), несогласие с действиями (бездействием) и решениями администрации учреждения (02), несогласие с взысканием (03), недолжное медицинское, материальное или иное обеспечение (04), несогласие с решениями суда, следователя, приговором (05), личные, семейные обстоятельства (06), другое (07).
18. Подробное описание действия (бездействия), решения администрации учреждения из-за несогласия с которым совершено членовредительство, объявлена голодовка:
Описание
19. Способ совершения членовредительства:
Описание способа

9. Жеке сәйкестендiру нөмiрі ___________________________________________________________________
9.1. Тегі 9.2 Аты 9.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________________ _______________________ _______________________________________
9.4. Туған күні _______________
10. Мекен-жайы
Республика___________________ Облыс ______________________________________________________
Аудан________________________ Елді-мекен __________________________________________________
Көше________________________ Үй__ Корпус __Пәтер____
11. Телефон_____________ Ұялы телефон _______________ e-mail __________________________
____________________________________________________________________________________________
12. Аумақтық тиесілігі (ішкі ведомстволығы) бойынша түскен арыздар мен хабарлар
12.1. Арыздар мен хабарлар келіп түскен қылмыстық қудалау органы:
_____________________________________________________________________________________________
12.2. Шығыс нөмірі №_______________________ 20___ жылғы "______" ______________________________
12.3. Бұрынғы тіркеу нөмірі ________________ 20___ жылғы "______" ________________________________
12.4. Тексеру актісінің нөмірі _________________ 20____жылғы "______"______________________________
Қосымша ақпарат
13. Лауазымды адам (кімге тапсырылды)
Лауазымды адам (қызмет коды)
Есепке алу күні _________________________ Түзету енгізілген күні ______________________
Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
_______________________________________________________________________________
14. Дене мүшесін зақымдау жасалды, аштық ҚАЖ мекемесінде жарияланды: ең төменгі (01), орташа (02), ең жоғарғы (03), төтенше (04), толық (05), аралас қауіпсіздік (06)
14.1. Жеке (01), топтық (02).
15. Сотталғанның (тергеумен қамалған) жеке сәйкестендіру нөмірі)____________
15.1. Тегі 15.2 Аты 15.3 Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
15.4. Туған жылы _______________
16. Соттау бабы ______________
17. Дене мүшесін зақымдау, аштық себептері: жазаны өтеу режимін бұзу мақсатында (01), мекеме әкімшілігінің әрекеттерімен (әрекетсіздігімен) және шешімдерімен келіспеу (02), өндіріп алумен келіспеу (03), медициналық, материалдық немесе өзге де қамтамасыз ету (04), соттың, тергеушінің шешімдерімен, үкіммен келіспеу (05), жеке, отбасылық жағдайлар (06), басқа (07).
18. мүшеге зақым келтірген келіспеушілік салдарынан аштық жариялануынан мекеме әкімшілігінің іс-әрекетінің (әрекетсіздігінің), шешімінің толық сипаттамасы:
Сипаттама
19. Дене мүшесін зақымдау тәсілі:
Сипаттама

20. Место совершения членовредительства: (по справочнику)
20.1. Членовредительство совершено за пределами учреждения и установлено после прибытия осужденного в учреждение.
20.2. Членовредительство, голодовка зарегистрированы в КУИ по инициативе прокурора, как укрытое от учета сотрудниками администрации.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 8
Приложение 2
к Правилам приема и
регистрации заявления,
сообщения или рапорта об
уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма К-2
Решение по КУИ
1. Номер Книги учета информации (далее – КУИ) ____________________________________________________
2. Орган, принявший решение _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
3. Описание события (рассмотрел для рапорта)_______________________________________________________
Фабула правонарушения
________________________________________________________________________
4. Решение по КУИ: регистрация в Едином реестре досудебных расследований (далее – ЕРДР) (01), оставлено без рассмотрения и хранится в номенклатурном деле (наряд) (02), направлено в уполномоченный государственный орган или должностному лицу в соответствии с частью 5 статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее -УПК РК) (03), направлено в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении виновного лица к административной ответственности (04), направлено в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении виновного лица к дисциплинарной ответственности (10), приобщение к КУИ (05), приобщение к ЕРДР (06), направлено в суд для рассмотрения в частном порядке (07), передано по территориальности, подведомственности (08), принято по территориальности, подведомственности (13), возвращено в связи с отсутствием в актах налоговой проверки достаточных данных, указывающих на признаки уклонения от уплаты налога и (или) других обязательных платежей в бюджет с организаций (статья 19 пункт 4 Налогового кодекса Республики Казахстан) (11), передано в другой орган уголовного преследования без проведения проверки (12), возвращено для приведения в соответствие с требовании части 3 статьи 181 УПК РК (09).
Дата-время принятия решения ____________________________
5. Описание решения (установил/постановил для рапорта)____________________________________________
Фабула решения (описание) ______________________________________________________________________

20. Дене мүшесін зақымдау орны: (анықтама бойынша)
20.1. Дене мүшесін зақымдау мекемеден тыс жерде жасалды және сотталған мекемеге келгеннен кейін белгіленді.
20.2. Дене мүшесін зақымдау, аштық әкімшілік қызметкерлері есептен жасырылған ретінде прокурордың бастамасы бойынша АТК-да тіркелген.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
2-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арыздарды, хабарларды
немесе баянаттарды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ,
Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
К-2 нысан
АЕК бойынша шешім
1. Ақпараттық есептік құжат (бұдан әрі-АЕК) нөмірі_____________________________________________
2. Шешім қабылдаған орган ________________________________________________________________
3. Оқиға сипаттамасы (баянат үшін қарады)
Құқық бұзушылықтың мән-жайы
4. АЕК бойынша шешім: Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін (бұдан әрі- СДТБТ) тіркеу (01), қараусыз қалтырылды және номенклатуралық істе (нарядта) сақталады (02), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі-ҚР ҚПК) 181-бабының 5-бөлігіне сәйкес уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды тұлғаға жолданды (03), кінәлі адамды әкімшілік немесе тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы мәселені қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды тұлғаға) жолданды (04), кінәлі адамды тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды тұлғаға) жолданды (10), АЕК-на қоса тіркеу (05), СДТБТ-не қоса теркеу (06), жеке тәртіпте қарау үшін сотқа жолданды (07), аумақтық тиесілігіне, ішкі ведомстволығына қарай жолданды (08), аумақтылығы, ведомстволық бағыныстылығы бойынша қабылданды (13), салықтық тексеру актілерінде ұйымдардан салық және (немесе) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуден жалтару белгілерін көрсететін жеткілікті деректердің болмауына байланысты қайтарылды (Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 19-бабы 4-тармағы) (11), тексеру жүргізбей басқа қылмыстық қудалау органына берілді (12), ҚР ҚПК 181-бабы 3-бөлігінің талаптарына сәйкес келтіру үшін қайтарылды (09).
Шешімді қабылдау күні-уақыты ____________________________
5. Шешім сипаттамасы (баянат үшін анықтады/шығарды)
Шешімнің мән-жайы (сипаттамасы)

6. Номер номенклатурного дела ____________________________________________________________________
7. Наименование органа (суда) куда передан материал: ________________________________________________
7.1 Исходящий номер ____________________________________________________________________________
8. Номер ЕРДР ___________________________________________________________________________________
8.1. Номер КУИ, к которому приобщено заявление, сообщение __________________________________________
8.2 Номер ЕРДР, к которому приобщено заявление, сообщение _________________________________________
8.3 Номер административного протокола ____________________________________________________________
9. Примечание
Описание примечания
10. Должностное лицо ___________________
Дата вода решения ________________________ Дата корректировки ____________________________________
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 8
Приложение 11 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма Е-1
Регистрация в ЕРДР
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)__________________________________
2. Дата-время регистрации ______________________________________________________________________
Дата и время проведения неотложных следственных действий _______________________________________
2. Орган регистрации __________________________________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения ____________________________________________________
3.1. Номер войсковой части _____________________________________________________________________
4. Номер Книги учета информации (далее – КУИ)____________________ дата КУИ "___"________________
5. Выделен из ЕРДР № _________________________________________________________________________
В отношении: в отношении уголовного правонарушения (преступления) в порядке части 3 статьи 44 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (01), в отношении лица в порядке части 1 статьи 44 УПК РК (02).
6. Укрыто от учета путем: не регистрации (01), необоснованного оставления без рассмотрения и хранения в номенклатурном деле (наряде) (02), необоснованного направления в уполномоченный государственный орган или должностному лицу в соответствии с частью 5 статьи 181 УПК РК (03), необоснованное направление в уполномоченный орган, в компетенцию которого входит рассмотрение данного вопроса (04), необоснованного приобщения (05), необоснованного направления в суд по делам частного обвинения (06), путем передачи по подследственности (территориальности) без фактической передачи (07), не выделения в отдельное производство материала, имеющего признаки другого уголовного правонарушения (08), необоснованного привлечения к административной ответственности при наличии признаков уголовного правонарушения (09).
Укрытое от учета уголовное правонарушение выявлено (инициатор): сотрудником Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры (далее – КПСиСУ) (1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4)
6.1 Выявлено в результате совместной работы: сотрудником КПСиСУ (1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем(4).
6.2 Орган, укрывший уголовное правонарушение (преступление) ____________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

6. Номенклатуралық істің нөмірі_______________
7. Материал жіберілген органның (соттың) атауы:
7.1 Шығыс нөмірі _________________________
8. СДТБТ нөмірі ______________________________
8.1. Арыз, хабарлама қоса тіркелген АЕК нөмірі _________________
8.2. Арыз, хабарлама қоса тіркелген СДТБТ нөмірі ________________
8.3. Әкімшілік хаттаманың нөмірі ______________________________
9. Ескерту
Ескерту сипаттамасы
10. Лауазымды тұлға ________________________
Шешім шығару күні ________________________ Түзету енгізу күні_________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
3-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
11-қосымша
Е-1 нысан
СДТБТ-да тіркеу
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі- СДТБТ) нөмірі _______________________
Тіркеу күні, уақыты ___________________________________________________________________________
Шұғыл тергеу әрекеттерін жүргізудің күні мен уақыты _____________________________________________
2. Тіркеу органы _____________________________________________________________________________
3. Жасалу ауданы (гарнизонда, көлікте) __________________________________________________________
3.1. Әскери бөлім нөмірі _______________________________________________________________________
4. АЕК нөмірі_____________________ АЕК күні "___"______________________________________________
5. СДТБТ-нен бөлінді №_________________________________________________________________________
Мыналарға қатысты: Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі-ҚР ҚПК) 44-бабы 3-бөлігі тәртібіндегі қылмыстық құқық бұзушылыққа (қылмысқа) қатысты (01) ҚР ҚПК 44-бабы 1-бөлігі тәртібіндегі адамға қатысты (02).
______________________________________________________________________________________________
6. Мынадай жолмен жасырылды: тіркемеу (01), негізсіз қараусыз қалдыру және негізсіз номенклатуралық істе (нарядта) сақтау (02), ҚР ҚПК 181-бабы 5-бөлігіне сәйкес уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды адамға негізсіз жолдау (03), аталған мәселені қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға негізсіз жолдау (04), негізсіз қоса тіркеу (05), жеке айыптау істері бойынша сотқа негізсіз жолдау (06), іс жүзінде берусіз тергеуге алынғандығына (аумақтық тиесілігіне) қарай беру жолымен (07), басқа қылмыстық құқық бұзушылыққа тән белгілерін иеленуші материалды бөлек өндіріске шығармау (08), қылмыстық құқық бұзушылық белгілері бар болған жағдайда әкімшілік жауапкершілікке негізсіз тарту (09).Есепке алудан жасырылған қылмыстық құқық бұзушылықты анықтады: Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитет қызметкері (1), прокурор (2), сот (3), ведомстволық жолмен (4).
6.1. Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықтады: Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитет қызметкері (1), прокурор (2), сот (3), ведомстволық жолмен (4).
6.2. Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) жасырған орган_____________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________

7. Выявлено в результате совместной работы: (по справочнику)
8. Зарегистрировано по результатам: (по справочнику)
9. Дата совершения _____________ время совершения ____________;
9.1 Описание преступления/проступка
Фабула преступления/проступка
10. Квалификация уголовного правонарушения (преступления) ______ Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4); по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
10.1 Квалификация преступления _________ по УК РК
10.2. Зарегистрировано в отношении сотрудника правоохранительного и специального органа (по справочнику):
10.3. Совершено в отношении: женщины (01), несовершеннолетнего (02), женщины в целях заключения брака (03).
10.4. Совершено: с использованием юридического лица (01), без использования юридического лица (02)
10.5. Бизнес идентификационный номер (БИН)_________________________________________________
10.6 Название предприятия _________________________________________________________________
Сведения о заявителе
20. Вид заявления: письменное заявление физического лица (01), устное заявление физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03), явка с повинной (04), явка с повинной, поданная в устной форме (05), сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07).
20.1 Сведения: конфиденциальные (01), секретные (02).
21. Бизнес идентификационный номер (БИН)_____________________________________________________
21.1 Название организации ___________________________________________________________________
22. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________________________________
22.1 Фамилия        13.2 Имя          13.3 Отчество (при его наличии)
______________ __________________ ___________________
23. Дата рождения ____________________________________________________________________________
24. Гражданство: (по справочнику)
25. Документ, удостоверяющий личность (по справочнику):
№ документа _____________ дата выдачи__________________ 20__ года
Кем выдан документ: (по справочнику)
26. Адрес:
Республика______________ область _________________район________________________ населенный пункт___________________ улица_______________________дом__ корпус __квартира____

7. Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықтады: (анықтамалық бойынша)
8. Мынадай нәтижелер бойынша тіркелді: (анықтамалық бойынша)9. Жасалған күні __________________ жасалған уақыты _______________________________________________
9.1 Қылмыс/теріс қылық сипаттамасы
Қылмыс/теріс қылық мән-жайы
10. Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) саралау
ҚР ҚК ____________________________________
ҚР ҚК 11-бабы бойынша: анықталмады (0), ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).ҚР ҚК 24-бабы бойынша: дайындалды (1), қастандық жасалды (2).
10.1 Қылмысты саралау 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК __________________________________________
10.2. Құқық қорғау және арнайы органның қызметкеріне қатысты тіркелді: (анықтамалық бойынша)
10.3. Әйелге (01), кәмелетке толмағанға (02), әйелге неке қию мақсатында (03) қатысты жасалды.
Арыз беруші туралы мәлімет
10.4. Жасалды: заңды тұлғаны пайдаланумен (01), заңды тұлғаны пайдаланбай (02))
10.5. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________________________________________________________
10.6. Кәсіпорынның атауы _______________________________________________________________________________
Өтініш беруші туралы ақпарат
20. Арыз түрі: жеке адамның жазбаша арызы (01), жеке адамның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды тұлғасының хабарламасы (03), өз кінәсін мойындап келу (04) ауызша нысанда өз кінәсін мойындап келу (05), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабарлар (06), лауазымды тұлғаның баянаты (07).
20.1 Ақпарат: жасырын (01), құпия (02)
21. Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН) ______________________________________________________________
21.1 Ұйымның атауы _____________________________________________________________________________
22. Жеке сәйкестендiру нөмiрі (ЖСН) _______________________________________________________________
22.1 Тегі 13.2 Аты 13.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________ ______________ ____________________________________________________
23. Туған күні ________________
24. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша)
25. Жеке басты куәландыратын құжат: (анықтамалық бойынша)
Құжат №_____________ беру күні_______________________________________________________________
Құжатты берген (анықтамалық бойынша)
___________________________________________________________________________________________
26. Мекен-жайы:
Республика________________ облыс _______________________________________________________
аудан________________________ елді-мекен________________________________________________
көше________________________ үй__ корпус __пәтер____

27. Телефон__________ мобильный телефон___________ e-mail ________
Сведения о правонарушении
28. Преступление совершено: (по справочнику)
29. Место совершения: (по справочнику)
29.1 Общественное место: общественное место (1), общественное место в период его не функционирования (2).
30. Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3), отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомственная (6).
31. Место совершения (по справочнику):
32. Предмет посягательства (по справочнику):
32.1 Собственность предмета посягательства: (по справочнику)
33. Дополнительные отметки по квалификации: самоубийство (суицид) (01), попытка самоубийства (02), неопознанный труп (03), труп без признаков насильственной смерти (04), регистрация без вести пропавших (05), отравление некачественной продукцией (06), медикаментозное отравление (07), алкогольное отравление (08), несчастный случай (09), пожар (11);
контрабанда: наркотических веществ, прекурсоров, ядовитых веществ (12), радиоактивных веществ (отходов) или ядерных материалов (13), взрывчатых веществ, вооружения, военной техники, оружия, боеприпасов(14), материалов оборудования или компонентов, которые могут использоваться для создания оружия массового поражения (15);
уголовное правонарушение зарегистрировано, как экономическое (16), в семейно-бытовой сфере (17).
33.1 Дополнительные сведения: катастрофа (01), связано с боевой техникой (02), связано со специальной техникой (03), неосторожное обращение с оружием (04), неосторожное обращение со взрывчатыми веществами (05), поражение электрическим током (06), воздействие низких температур (07), с ограничением в распоряжении (08), связанное с НПП, аналогами, ядовитыми веществами и прекурсорами (09), по заказу (12), с применением насилия (13), связано с нарушением конституционных прав граждан (15); связано с разжиганием социальной вражды (20), связано с разжиганием национальной вражды (21), связано с разжиганием родовой вражды (22), связано с разжиганием расовой вражды (23), связано с разжиганием религиозной вражды (24), нарушавшее общественный порядок (25), подпольный цех (26), изготовление и (или) реализация неучтенной продукции (27), подпольное казино (28), подпольное онлайн-казино (29), зал игровых автоматов (30), мини-нефтеперерабатывающие заводы (НПЗ) (31), нефтетерминал (32), ввоз из-за границы (33), связанное, с отмыванием доходов (34), связанное с финансированием терроризма (35), контрагенты лжепредприятий (36).
33.2 Преступление выявлено: с использованием аналитических данных (01), с использованием служебной розыскной собаки (02);

27. Телефон_____________ ұялы телефон _______________ e-mail ______________________________
Құқық бұзушылық туралы мәлімет
28. Қылмыс жасалды: (анықтамалық бойынша)
29. Жасалған орны: (анықтамалық бойынша)
29.1 Қоғамдық орын: қоғамдық орында (1), жұмыс уақытынан тыс мерзімдегі қоғамдық орында (2).
30. Объектіні күзету: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстволық емес (6).
31. Жасалу орны: (анықтамалық бойынша)
32. Қолсұғушылық бұйымы: (анықтамалық бойынша)
32.1 Қолсұғушылық бұйымының меншіктігі: (анықтамалық бойынша)
33. Саралау бойынша қосымша белгілер: өз-өзіне қол жұмсау (суицид) (01), өз-өзіне қол жұмсау талпынысы (02), танылмаған мәйіт (03), күш көрсету арқылы өлтіру белгілері жоқ мәйіт (04), хабар-ошарсыз кеткендерді тіркеу (05), сапасыз өнімнен улану (06), дәрі-дәрмекпен улану (07), алкогольмен улану (08), жазатайым оқиға (09), өрт (11);
контрабанда: есірткі заттарын, прекурсорларды, улы заттарды (12), радиобелсенді заттарды (қалдықтарды) немесе ядролық материалдарды (13), жарылғыш заттарды, қарулануды, әскери техниканы, қаруды, оқ-дәрілерді (14), жаппай жою қаруын жасау үшін қолданылуы мүмкін құрылғы материалдарын немесе компоненттерді (15); қылмыстық құқық бұзушылық экономикалық ретінде тіркелді (16), отбасы-тұрмыстық салада (17).
33.1 Қосымша мәліметтер: апат (01), соғыс техникасымен байланысты (02), арнайы техникасымен байланысты (03), қаруды абайсыз ұстау (04), жарылғыш затты абайсыз ұстау (05), электр тоғымен зақымдау (06), төмен температуралардың әсері (07), өкімдегі шектеу (08), есірткі заттардың психотроптық және улы заттардың прекурсорлармен байланысты (09), тапсырыс бойынша (12), күш қолданумен (13), азаматтардың конституциялық құқықтарын бұзумен байланысты (15), әлеуметтік алауыздықты тудырумен байланысты (20), ұлттық алауыздықты тудырумен байланысты (21), рулық алауыздықты тудырумен байланысты (22), нәсілдік алауыздықты тудырумен байланысты (23), діни алауыздықты тудырумен байланысты (24), қоғамдық тәртіпті бұзған (25), жасырын цех (26), ескерілмеген өнімді өндіру және (немесе) өткізу (27), жасырын казино (28), жасырын онлайн-казино (29), ойын автоматтары залы (30), кіші - мұнай өңдеу заводтары (МӨЗ) (31), мұнай терминалы (32), шетелден кіргізілген (33), кірістерді жылыстатуға байланысты (34), терроризмді қаржыландыруға байланысты (35), жалған кәсіпорындардың контрагенттері (36).
33.2 Қылмыс анықталды: аналитикалық мәліметтерді қолданумен (01), тергеу қызметінің итін пайдаланумен (02).

33.3. В сфере: экономики: (по справочнику)
33.4. Наименование государственной или отраслевой программы 34. Совершено путем: (по справочнику) 35.1 Совершено с применением: (по справочнику)
36. Сумма причиненного ущерба (на момент регистрации): _________________________________ тенге
Ущерб государству (на момент регистрации): _____________________________________________тенге
Ущерб юридическим лицам (на момент регистрации): _____________________________________ тенге
Ущерб физическим лицам (на момент регистрации): ___________________________________ тенге
37. Примечание
Описание примечания
38. Должностное лицо
39. Наименование прокуратуры, в которую направлено уведомление
______________________________________________________________________________________
Дата регистрации ___________________ Дата корректировки__________________________________
Вид учета: учесть (1), снято в связи с повторной регистрацией в ЕРДР (2), снято в связи с оправданием либо прекращением судом по реабилитирующим основаниям (3).
Номер ЕРДР повторной регистрации ________________________________________________________
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 8
Приложение 12 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма Е-2
Решение по ЕРДР
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)__________________________________
2. Наименование органа расследования ___________________________________________________________
3. Форма досудебного расследования: следствие (01), дознание (02), следствие в порядке части 3 статьи 189 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее -УПК РК) (03), следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (04), дознание в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (05), протокольная форма (08), дознание в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (09), следствие в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (10), дознание в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (11), следствие в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (12).
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате(01), в электронном формате (2).
4. Решение по ЕРДР:
передано для принятия решения в административном порядке (0010)
передано для принятия решения в дисциплинарном порядке (0020)
передано в суд для рассмотрения заявления в частном порядке (0030)
передано в порядке пункта 1) части 1 статьи 186 УПК РК (0040)
передано в порядке пункта 2) части 1 статьи 186 УПК РК (0050)

33.3. Экономика саласында: (анықтамалық бойынша)
33.4. Мемлекеттік немесе салалық бағдарламаның атауы (анықтамалық бойынша)
34. Мыналар арқылы жасалды: (анықтамалық бойынша)
35.1 Мыналарды қолдану арқылы жасалды: (анықтамалық бойынша)
36. Келтірілген залал сомасы: __________________________________ теңге
Мемлекетке залал: ___________________________________________ теңге
Заңды тұлғаларға залал: _______________________________________ теңге
Жеке тұлғаларға залал: ________________________________________ теңге
37. Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
38. Лауазымды адам ________________________________________________________
39. Хабарлама жіберілген прокуратураның атауы _______________________________
Тіркеу күні _________________________ Түзету күні______________________
Есепке алу түрі: есепке алу (1), СДТБТ-да қайталап тіркелуге байланысты алынып тасталды (2), ақталуға немесе ақтайтын негіздер бойынша сот қысқартқанға байланысты алынып тасталды (3).
СДТБТ қайта тіркеу нөмірі _____________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
4-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
12-қосымша
Е-2 нысан
СДТБТ-да тіркеу
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі-СДТБТ) нөмірі _______________
2. Тергеп-тексеру органының атауы _____________________________________________________
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің нысаны: тергеу (01), анықтау (02), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі-ҚР ҚПК) 189-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу (03), ҚР ҚПК 189-бабы 5-бөлігі тәртібінде (04), ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігі тәртібінде анықтау (05), хаттамалық нысан (08), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау (09), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде тергеу (10), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде анықтау (11), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде тергеу (12).
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта(01), электрондық форматта (2)
4. СДТБТ бойынша шешім:
әкімшілік тәртіпте шешім қабылдау үшін жіберілді (0010)
тәртіптік тәртіпте шешім қабылдау үшін жіберілді (0020)
арызды жеке тәртіпте қарау үшін сотқа жіберілді (0030)
ҚР ҚПК 186-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде жіберілді (0040)
ҚР ҚПК 186-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде берілді (0050)

передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы Республики Казахстан (0070)
передано в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (0090)
переквалифицировано (0080)
поручено: расследование группе следователей - статья 194 УПК РК (1000)
об изменении состава следственно-оперативной группы (далее – СОГ) (1001)
принятие к своему производству после регистрации в ЕРДР (2000)
о ведении досудебного расследования в бумажном формате (2001)
о ведении досудебного расследования в электронном формате (2130)
об изменении электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (2131)
назначено дознание по делам протокольной формы части 4 статьи 189 УПК РК (2010)
назначено предварительное следствие по делам дознания части 5 статьи 189 УПК РК (2020)
соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (2030)
соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (в связи с повторной регистрацией в ЕРДР) (2031)
выделение из ранее соединенного: в порядке статьи 44 УПК РК (2040)
продление срока расследования: в порядке статьи 192 УПК РК (2050)
передано на ознакомление потерпевшему (2060)
передано на ознакомление подозреваемому/защитнику (2061)
передано по жалобе в прокуратуру (2062)
передано по жалобе в суд (2063)
принято к своему производству после передачи принятого к производству в порядке статьи 186 УПК РК (2100), принято к своему производству после передачи в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (2124), принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 13 части 1 статьи 193 УПК РК (2101), принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186, части 2 статьи 188 УПК РК (2102), принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104), принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 190 УПК РК (2105), принятие к производству после возвращения на доследование прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106), принято к производству после отмены постановления о прекращении прокурором, часть 10 статьи 193 УПК РК, судом, пункт 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107), возобновление прерванных сроков досудебного производства (2108);
принято дело для проведения следственных и иных процессуальных действий в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (после подписания процессуального соглашения) (2109), принято дело после возвращения прокурором с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (2110), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111), принято дело возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113), принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для расследования в общем порядке (2114), принятие возвращенного судом постановления о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для расследования в общем порядке (2115), принятие материалов направленных судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116), принятие уголовного дела направленного судом в порядке части 4 статьи 394 УПК РК (2117), принятие после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дел расследованных в порядке упрощенного досудебного расследования (далее – УДР) или в порядке процессуального соглашения (2118), принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3 части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования, (2123); принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125); принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126); принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2127); принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128); принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2129); принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132); принято дело возращенное судом в порядке части 2 статьи 629 - 6 УПК РК (2133);
направлено постановление о применении приказного производства руководству для утверждения (7083);
отказано в утверждении постановления о применении приказного производства и направлено для производства расследования (7084);
направлен протокол об уголовном проступке руководству для утверждения (7085);
отказано в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для производства расследования (7086);

ҚР ҚПК 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикадан тыс жерлерге жіберілді (0070)
ҚР ҚПК 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде жіберілді (0090)
қайта біліктендірілді (0080)
тапсырылды: ҚР ҚПК 194-бабы - тергеушілер тобына (1000)
жедел-тергеу тобының құрамын өзгерту туралы (бұдан әрі – ЖТТ) (1001)
СДТБТ-де тіркеуден кейін өз өндірісіне қабылдау (2000)
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді қағаз форматта жүргізу (2001)
сота дейінгі тергеп-тексеруді электронды форматта жүргізу (2130)
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді электронды форматта жүргізуден қағаз форматта жүргізуге өзгерту (2131)
ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігінің хаттамалық нысандағы істері бойынша анықтау белгіленді (2010)
ҚР ҚПК 189-бабы 5-бөлігінің анықтау істері бойынша алдын ала тергеу белгіленді (2020)
біріктіру: ҚР ҚПК 43-бабы тәртібінде (2030)
біріктіру: (СДТБТ-де қайта тіркеуге байланысты ҚР ҚПК 43-бабы тәртібінде (2031)
алдыңғы біріктіруден бөлу: ҚР ҚПК 44-бабы тәртібінде (2040)
тергеу мерзімдерін ұзарту: ҚР ҚПК 192-бабы тәртібінде (2050)
жәбірленушіге танысуға жіберілді (2060)
күдіктіге/қорғаушыға танысуға жіберілді (2061)
шағым бойынша прокуратураға жіберілді (2062)
шағым бойынша сотқа жіберілді (2063)
ҚР ҚПК 186-бабы тәртібінде өндіріске қабылданғанды тапсырғаннан кейін өз өндірісіне қабылданды (2100), ҚР ҚПК 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде өндіріске қабылданғанды тапсырғаннан кейін өз өндірісіне қабылданды (2124), ҚР ҚПК 193-бабы 1-бөлігі 13)-тармағы бойынша прокурормен тергеулігі өзгертілген соң өз өндірісіне қабылданды (2101), ҚР ҚПК 186-бабы, 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде жіберілетінді өз қабылдауына қабылдаусыз қайтарған соң өз өндірісіне қабылданды (2102), ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша прокурормен қайта тергеуге қайтарған соң өндіріске қабылданды (2104), ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде алдын ала тергеуді жүзеге асыру үшін прокурор қайтарған соң өндіріске қабылданды (2105), ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде прокурор қайта тергеуге қайтарған соң өндіріске қабылданды (2106), тоқтату туралы қаулының күші жойылған соң өндіріске қабылданды ҚР ҚПК 193-бабы 10-бөлігіне сәйкес прокурормен, ҚР ҚПК 106-бабы 8-бөлігі 1)-тармағына сәйкес сотпен (2107), сотқа дейінгі өндірістің үзілген мерзімдерін жаңғырту (2108), ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде іс тергеу және өзге де іс жүргізу әрекеттерін жүргізу үшін қабылданды (іс жүргізу келісіміне қол қойылған соң) (2109), іс жүргізу келісімі туралы қолдаухатты прокурор қанағаттандырудан бас тартқан соң іс қабылданды (2110), тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2111), тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2112), анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде сотпен қайтарылған іс қабылданды (2113), жалпы тәртіпте тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған іс қабылданды (2114), жалпы тәртіпте тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған іс қабылданды (2115), ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалды қабылдау (2116), ҚР ҚПК 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген қылмыстық істі қабылдау (2117), ЖСӨ тәртібінде немесе іс жүргізу келісім тәртібінде тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК 323-бабы тәртібінде сот қайтарған соң қабылдау (2118), ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде анықтауды жүзеге асыру үшін прокурор қайтарған соң өндіріске қабылданды (2119), алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120), тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123).
ҚР ҚПК 629-3 бабының 4-бөлігінің 3)-тармағы бойынша прокурор анықтау жүргізу үшін қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2125); ҚР ҚПК 629-3 бабының 4-бөлігінің 3)-тармағы бойынша прокурор алдын тергеу жүргізу үшін қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігінің 1)-тармағы бойынша судья қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2127); ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігінің 2)-тармағы бойынша судья қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2128); ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігінің 5)-тармағы бойынша судья қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2129); ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігінің 6)-тармағы бойынша судья қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2132); ) ҚР ҚПК 629-6-бабы 2-б. тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2133)
бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы басшылыққа бекіту үшін жолданды (7083);
бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулыны бекітуден бас тартылды және тергеп-тексеру үшін іс-жүргізуге жолданды (7084);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа бекіту үшін жолданды (7085);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама бекітуден бас тартылды және тергеп-тексеру үшін іс-жүргізуге жолданды (7086);

прерывание срока по пункту) 1 части 7 статьи 45 УПК РК (3010),
прерывание срока по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020);
прерывание срока по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030),
прерывание срока по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040);
прерывание срока по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050),
прерывание срока по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060);
прерывание срока по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070);
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020);
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030),
прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040);
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060);
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080);
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090);
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100);
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК (4121);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК) (4124);
прекращено в том числе в порядке медиации – пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 68 УК РК (4125)
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК в силу примечаний к статьям УК РК (4129);
прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130);
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131);
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132);
прекращено по статье 36 УПК РК – части 2, 3 статьи 68 УК РК (4133);
прекращено по статье 36 УПК РК – примечаниями к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134);
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010);
дело направлено прокурору в порядке статьи 190 УПК РК (УДР) (5015);
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030);
дело направлено прокурору в порядке части 2 статьи 615 УПК РК (5040);
дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050);
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060);
дело направлено прокурору в порядке пункта 1) части 2 статьи 629-3 УК РК (5070), дело направлено прокурору в порядке части 3 статьи 629-3 УК РК (5071);
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010), составление нового обвинительного акта в порядке пункта 2) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6011),

ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 1)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3010),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3020),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 3)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3030),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 4)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3040),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 5)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3050),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 6)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3060),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 7)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3070)
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша тоқтатылды (4010),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша тоқтатылды (4020),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 4)-тармағы бойынша тоқтатылды (4040),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 5)-тармағы бойынша тоқтатылды (4050),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 6)-тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 7)-тармағы бойынша тоқтатылды (4070),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 8)-тармағы бойынша тоқтатылды (4080),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 9)-тармағы бойынша тоқтатылды (4090),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 10)-тармағы бойынша қысқартылды (4100),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 11)-тармағы бойынша тоқтатылды (4110),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 65-бабы бойынша қысқартылды (4121),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4124),
ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы 1-бөлігі бойынша соның ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4125),
ҚР ҚК баптарына ескертулерімен ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы 1-бөлігі бойынша тоқтатылды (4129)
ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 1-тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130);
ҚР ҚПК 36-бабы - ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131),
ҚР ҚПК 36-бабы- ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132),
ҚР ҚПК 36-бабы - ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133),
ҚР ҚПК 36-бабы- ҚР ҚК 442-443, 445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134);
ҚР ҚПК 300-бабы бойынша іс прокурорға жіберілді (5010)
ҚР ҚПК 190-бабы тәртібінде іс прокурорға жіберілді (5015)
ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша іс прокурорға жіберілді (5030)
ҚР ҚПК 615-бабы 2-бөлігі тәртібінде іс прокурорға жіберілді (5040)
ҚР ҚПК 614-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша іс прокурорға жіберілді (5050)
ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде тергеуді жүргізгеннен кейін іс прокурорға жіберілді (5060)
ҚР ҚПК 629-3 бабының 2-бөлігі 1)-тармағы бойынша іс прокурорға жіберілді (5070), ҚР ҚПК 629-3 бабының 3-бөлігі бойынша іс прокурорға жіберілді (5071),
ҚР ҚПК 300-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде айыптау актісін бекіту және сотқа жіберу (6010),
ҚР ҚПК 302- бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде жаңа айыптау актісін құру және сотқа жіберу (6011),

возвращено для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012),
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания части 7 статьи 190 УПК РК (6014),
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015),
направлено в суд по пункту 1 части 2 статьи 528 УПК РК (6016),
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030),
возвращено для производства дополнительного расследования в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6031); возвращено с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (6040),
возвращено для сбора доказательств в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (6041),
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050),
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060),
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6070); возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6071);
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1 части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7081);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7082);
направлено постановление о применении приказного производства руководству для утверждения (7083), направлен протокол об уголовном проступке руководству для утверждения (7085); отказано в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для производства расследования (7086); отказано в утверждении постановления о применении приказного производства и направлено для производства расследования (7084); отказано в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для производства расследования (7086); принято после отказа в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для дополнительного расследования (7087),
изменяет подследственность в порядке части 12 статьи 193 УПК РК (7000), переквалифицировано (0080),
Возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 (пункта 2 части 1 статьи 626) УПК РК (8010),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 (пункта 2 части 1 статьи 626) УПК РК (8020),
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623 (части 4 статьи 626) УПК РК (8021),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023),
Возвращено судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8024),

ҚР ҚПК 302 бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде қайта тергеуге қайтарылды (6012),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарылды (6013),
ҚР ҚПК 190 бабы 7-бөлігі тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде айыптау актісін бекіту және сотқа жіберу (6015),
ҚР ҚПК 528-бабының 2-бөлігі 1)-тармағы бойынша сотқа жіберілді (6016),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 1)-тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде қайта тексеруге қайтарылды (6031),
процессуалдық келісім туралы өтінішхаты бас тартумен қайтарылды (6040),
ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде дәлелдемелер жинау мақсатында қайтарылды (6041),
ҚР ҚПК 617-бабы 4-бөлігі тәртібінде процессуалдық келісім жасалғаннан кейін сотқа жіберілді (6050),
ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот актілерін қайта қарау үшін негіз бар немесе жоқ екендiгi туралы қорытындысымен сотқа (6060),
ҚР ҚПК 629-3 бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы бекітілген соң сотқа жіберілді (6070);
ҚР ҚПК 629-3 бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды(6071);
ҚПК 629-3 бабы 4-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы бекітілген соң сотқа жіберілді (6080);
ҚР ҚПК 629-3 бабы 4-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды(7081);
ҚР ҚПК 629-3 бабы 4-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарылды (7082);
бұйрық өндірісін қолдану туралы қаулы басшылыққа бекіту үшін жіберілді (7083), қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа бекіту үшін жіберілді (7085); қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартылды және тергеу жүргізу үшін жіберілді (7086); бұйрық өндірісін қолдану туралы қаулыны бекітуден бас тартылды және тергеу жүргізу үшін жіберілді (7084); қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартылды және тергеу жүргізу үшін жолданды (7086); қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартқаннан кейін қабылданды және қосымша тергеуге жіберілді (7087)
ҚР ҚПК 193-бабы 12-бөлігі тәртібінде юрисдикциясын өзгертеді (7000), қайта сараланды (0080),
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010),ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020), ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі (626-бабы 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурорға қайтарылды (8022),ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін прокурорға (8023), ҚР ҚПК 629-4 бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде сот қайтарған (8024),

Возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025),
Возвращено судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8026),
Возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027),
Принято дело возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028)
Возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030),
Возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040),
Возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050),
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8060),
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8070),
Истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080),
Возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090),
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091),
Направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092),
отмена прокурором постановления о прекращении (9001),
отмена прокурором постановления о прерывании срока (9002),
отмена прокурором постановления о переквалификации (9003),
отмена прокурором постановления о соединении (9004),
отмена прокурором/судом постановления о выделении (разделении) (9005),
отмена судом постановления о прекращении (9006),
отмена судом постановления о прерывании срока (9007),
отмена судом постановления о переквалификации (9008),
отмена судом постановления о соединении (9009),
отмена судом постановления о выделении (разделении) (9010),
отмена вышестоящего прокурора решения нижестоящего о возращении уголовного дела для дополнительного расследования (9011); отмена прокурором/судом постановления о возращении уголовного дела для дополнительного расследования (9012), направлено ходатайство о санкционировании (9510),
рассмотрение поступившего ходатайства судом (9530), результат экспертизы (9601),
указание прокурора (9701), ответ на указание прокурора (9702), процессуальные документы (9900), постановление о назначении криминологического исследования (9901), заключение криминологического исследования (9902).
Решение принято: сотрудником органа уголовного преследования (1), прокурором(2), судом (3).
4. Решение по инициативе: органа уголовного преследования.
Дата принятия решения: "_____" __________ 20____ года
Вид ходатайства: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07),   о санкционировании принудительного освидетельствования (08); о санкционировании принудительного получения образцов (09); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (10), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (11), о проверке законности произведенной без санкции суда выемки (12), заключение по производству о конфискации (16), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 (17), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (18);

ҚР ҚПК 629-4 бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде сот қайтарған (8025),
ҚР ҚПК 629-4 бабы 1-бөлігі 5)-тармағы тәртібінде сот қайтарған (8026),
ҚР ҚПК 629-4 бабы 1-бөлігі 6)-тармағы тәртібінде сот қайтарған (8027),
ҚР ҚПК 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028)
ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030),
ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040),
ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде тергеу ұйымдастыру үшін прокурорға қайтарылды (8050),
ҚР ҚПК 323-бабы, сонымен қатар УРД немесе процессуалдық келісімдер тәртібінде тергелген істер бойынша прокурорға қайтарылды (8060),
ҚР ҚПК 323-бабы,сонымен қатарУРД немесе процессуалдық келісімдер тәртібінде тергелген істер бойынша прокурорға қайтарылды (8070),
ҚР ҚПК 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етілді (8080),
ҚР ҚПК 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде айыптау актісін қайта құру және юрисдикцияны өзгерту үшін прокурорға қайтарылды (8090),
ҚР ҚПК 321-бабы 3-бөлігі тәртібінде іздестіру жүргізу үшін прокурорға қайтарылды (8091),
Шетел мемлекетінің құзыретті органына сотталушыға ҚР ҚПК 596-бабы тәртібінде қылмыстық қудалауды іске асыру үшін жолданды (8092),
прокурор тоқтатылу туралы қаулының күшін жойды (9001),
прокурор мерзімнің узілуі туралы қаулының күшін жойды (9002),
прокурор қайта саралау туралы қаулының күшін жойды (9003),
прокурор біріктіру туралы қаулының күшін жойды (9004),
прокурор/сот бөліп көрсету (бөлу) туралы қаулының күшін жойды (9005),
сот тоқтатылу туралы қаулының күшін жойды (9006),
сот мерзімнің узілуі туралы қаулының күшін жойды (9007),
сот қайта саралау туралы қаулының күшін жойды (9008),
сот біріктіру туралы қаулының күшін жойды (9009),
сот бөліп көрсету (бөлу) туралы қаулының күшін (9010)
қылмыстық істі қосымша тергеу үшін қайтару туралы төмен тұрған прокурордың шешімінің күшін жою (9011); қосымша тергеу үшін қылмыстық істі қайтару туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9012), санкциялау туралы өтінішхат жолданды (9510), келіп түскен өтінішхатты соттың қарауы (9530),
сараптама нәтижесі (9601),
прокурор нұсқауы (9701),
прокурор нұсқауына жауап (9702),
процестік құжаттар (9900),
криминологиялық зерттеуді тағайындау туралы (9901), криминологиялық зерттеудің қорытындысы (9902).
Шешім қабылданды: қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлерімен (1), прокурорлармен (2), сотпен (3).
4. Бастамашылық бойынша шешім: қылмыстық қудалау органдары.
Шешім қабылдаған күн: "__"_________20___жыл.
Өтінішхат түрі: тiнту жүргізу туралы(01), қарап-тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы(03), эксгумациялау жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК 161-бабының 8 бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлігіне тиым салу туралы (07), лауазымынан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (08); жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (09); мәйітті эксгумациялау(10); мәжбүрлеп куәландыруды санкциялау туралы (11); үлгілерді мәжбүрлеп алуды санкциялау туралы (12); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтудің заңдылығын тексеру туралы (13), қорытынды өндіру бойынша тәркілеу туралы (16); ҚР ҚПК 220-бабының 14 бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп тексеру туралы (17); тез бүлінетін немесе ұзақ уақыт сақтауға шешкенге дейін қылмыстық істі мәні бойынша елеулі материалдық шығынды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (18);

4.1. Описание решения (установил для постановления)
Описание решения, для формирования протоколов постановлений;
4.2 Наименование суда (код суда),
4.3. Дата и время рассмотрения: "_____" __________ 20____ года
4.4. Номер материала в суде _________
4.5. Результат рассмотрения в суде: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), отказано в удовлетворении по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5);
4.6. Признано незаконным: осмотр жилого помещения (01), принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля, заявителя (02), личный обыск (03), обыск (04), выемка (05), принудительное получение образцов у потерпевшего, свидетеля (06), содержание подозреваемых и обвиняемых, к которым в качестве меры пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (статья 150 УПК РК) (14), временное ограничение на распоряжение имуществом на срок не более десяти суток (статья 161 УПК РК) (15), эксгумация (16).
4.7. Жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на постановление суда: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07),  о  санкционирования временного отстранения от должности (08); о санкционировании запрета на приближение (09); о санкционировании эксгумации трупа (10); о санкционировании принудительного освидетельствования (11); о санкционировании принудительного получения образцов (12); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (13), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (14), о проверке законности произведенного без санкции суда выемок (15), о проверке законности произведенного без санкции суда осмотра (16), заключение по производству о конфискации (17), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 УПК РК(18), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (19);
Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (01), подозреваемым (02), обвиняемым (03), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (04), законным представителем (05), потерпевшим (06), законным представителем потерпевшего (07), другими (08).
Результат: постановление оставлено без изменения (01), постановление изменено (02), отменено с вынесением нового постановления (03).
Дата "_____" ________ 20____ года
4.8 В связи с принятием Закона Республики Казахстан (по справочнику)

4.1. Шешімді сипаттау (қаулы үшін белгіледі)
Қаулылар хаттамаларын қалыптастыру үшін шешімді сипаттау;
4.2 Сот атауы (сот коды)_______
4.3. Шешім қабылдау күні және уақыты: "_____"__________20____жыл
4.4. Соттағы істің нөмірі _______________________________________________________________
4.5. Сотта қараудың нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), прокурордың бастамасы бойынша қанағаттандырудан бас тартылды (3),соттың қарауына дейін кері қайтарылды (4), қайта қарау үшін қайтарылды (5);
4.6 Заңсыз деп танылды: тұрғын үй-жайды қарап-тексеру (01), жәбiрленушiні, куәні, арыз иесін мәжбүрлеп куәландыру (02), жеке тінту (03), тінту (04), алу (05), жәбiрленушiден, куәдан, үлгiлердi мәжбүрлеп алуға (06), бұлтартпау шарасы ретiнде қамаққа алу қолданылған күдіктілерді және айыпталушыларды ұстап алынғандар ұсталатын орындарда ұстау (ҚР ҚПК 150-бабы) (14), мүлікке билік етуге он тәуліктен аспайтын мерзімге уақытша шектеу (ҚР ҚПК 161-бабы) (15), эксгумация (16).
4.7. ҚР ҚПК 107-бабы бойынша соттың қаулысына шағым (өтінішхат): тiнту жүргізу туралы(01), қарап-тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы(03), эксгумациялау жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК 161-бабының 8 бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлігіне тиым салу туралы (07), лауазымынан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (08); жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (09); мәйітті эксгумация санкциялау туралы (10), мәжбүрлеп куәландыруды санкциялау туралы (11); үлгiлердi мәжбүрлеп алуды санкциялау туралы (12); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтудің заңдылығын тексеру туралы (13), соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (14), соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы(15), соттың санкциясынсыз жүргізілген қарап-тексерудің заңдылығын тексеру туралы (16), тәркілеу туралы іс-жүргізу бойынша қорытынды (17), ҚР ҚПК 220-бабының 14 бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп тексеру туралы (18); тез бүлінетін немесе ұзақ уақыт сақтауға шешкенге дейін қылмыстық істі мәні бойынша елеулі материалдық шығынды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (19);
Шағым (өтінішхат) берілген (алып келінген): прокурор (01), күдікті (02), айыпталушы (03), қорғаушы (күдіктінің, айыпталушының) (04), заңды өкіл (05), жәбірленуші (06), жәбірленушінің заңды өкілі (07), басқалар (08).
Нәтиже: қаулыға өзгерістер енген жоқ (01), қаулыға өзгерістер енгізілді (02), жаңа қаулы шығару арқылы күшін жойды (03).
Күні "_____" ________ 20____ жыл
4.8. ҚР Заңының қабылдануына байланысты: (анықтамалық бойынша)

5. Квалификация преступления __________________________________ УК РК
по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкое (3), особо тяжкое (4).
5.1 Квалификация преступления _________ по УК РК от 16 июля 1997 года
6. Переквалифицировано со статьи ______________________________ УК РК
Дата переквалификации "____" ________ 20___ года
7. Номер основного ЕРДР___________________________________
8. Выделено из ранее соединенного ЕРДР
9. Наименование органа, организовавшего следственно-оперативную группу (далее - СОГ)
_____________________________________________________________________
9.1. Руководитель СОГ
Индивидуальный идентификационный номер (далее-ИИН)
ФИО (отчество при наличии)
Должность
1
9.2. Состав участников СОГ
ИИН
ФИО (отчество при наличии)
Должность
1.
2.
10. Передано в орган
_____________________________________________________________________
передано в службу: следствие (1), дознание (2)
исходящий №______________________ дата "____" ________ 20___ года
11. Продлен до: _____ месяцев ______ дней
Дата, до которой продлен срок: "____" ________ 20___ года
12. Дело находилось на ознакомлении: с "___"___________ 20__ года по "___" __________ 20__года
13. Дело находилось по жалобе: с "___" _________20__ года по "___"_________ 20___года
14. Примечание:
Описание примечания
15. Должностное лицо, осуществляющее расследование
_____________________________________________________________________
15.1. Начальник подразделения, осуществляющего расследование
_____________________________________________________________________
16. Прокурор ________________________________________________________
17. Наименование прокуратуры, осуществляющей надзор
_____________________________________________________________________
Дата регистрации "__" ___ 20_ года     дата корректировки "__" ____ 20 __ года
Продолжение к решению по ЕРДР (сведения по оконченным)
18. Преступление совершено лицом: (по справочнику):
18.1 Гражданство иностранца (по справочнику)
19. По роду занятий преступление совершил: (по справочнику):
19.1 Дополнительные отметки: (по справочнику)
20. Мотив преступления: (по справочнику)
21. Форма вины: умышленная (1), по неосторожности (2).
22. Уголовное преследование осуществлялось (по справочнику):
23. Сумма причиненного ущерба: __________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам ____________ тенге, физическим лицам ______________________ тенге
23.1 Добровольно погашен: ______________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам _____________тенге, физическим лицам ______________________тенге
23.2 Установленная сумма процессуальных издержек согласно статье 177 УПК РК _________________ тенге

5. Қылмысты саралау ҚР ҚК __________________________________
ҚР ҚК 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), ауыр емес (1), орташа ауыр (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
5.1 Қылмысты саралау 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК ___________________________________
6. Қылмыс қайта сараланды ҚР ҚК _____________________________ бабынан
Қайта саралау күні 20___жыл "____"________
7. Негізгі СДТБТ нөмірі _ ___________________________________
8. Бұрын біріктірілген СДТБТ-дан бөлініп шығарылды __________________
9. Жедел тергеу тобын ұйымдастырған органның атауы (бұдан әрі - ЖТТ) _____________________________
9.1. ЖТТ жетекшісі
ЖСН
ТАӘ (әкесінің аты бар болған жағдайда)
Қызметі
1
9.2. ЖТТ-на қатысушылар құрамы
ЖСН
ТАӘ (әкесінің аты бар болған жағдайда)
Қызметі
1.
10. Органға берілді _________________________________________________
қызметіне берілді: тергеу (1), анықтау (2)
шығыс №______________________ күні "____"________ 20___жыл
11. Ұзартылды: /_____/ ай /______/ күнге
Мерзім ұзартылды күніне дейін "____"________20___жыл
12. Іс танысуда болды: "____"________20___ жылынан бастап "____"________20___ жылға дейін
13. Іс шағым бойынша болды: "___"________20___жылынан бастап "____"________ 20___жылға дейін
14. Ескертпе:Ескертпе сипаттамасы
15. Тергеуді жүзеге асыратын лауазымды тұлға
_________________________________________________________________________________________
15.1. Тергеуді жүзеге асыратын бөлімшелердің бастығы
_________________________________________________________________________________________
16. Прокурор _________
17. Қадағалауды іске асыратын прокуратураның атауы
_________________________________________________________________________________________
Тіркеу күні "____"________20___жыл түзету күні "____"________20___жыл
СДТБТ бойынша шешімге жалғасы (аяқталған бойынша мәлімет)
18. Қылмыс жасалды: (анықтамалық бойынша)
18.1. Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша)
19. Кәсіп түрі бойынша қылмыс жасады: (анықтамалық бойынша)
19.1. Қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
20. Қылмыс жасау себебі: (анықтамалық бойынша)
21. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсыздан (2).
22. Қылмыстық қудалау жүргізілді:(анықтамалық бойынша)
23. Келтірілген залал сомасы: __________________________ теңге
Мемлекетке _______________________ теңге, заңды тұлғаларға_____________________тенге, жеке тұлғаларға ________________ теңге
23.1. Өз еркімен өтелді: ___________________________________ теңге
Мемлекетке _______________________ теңге, заңды тұлғаларға ___________________ тенге, жеке тұлғаларға____________________ теңге
23.2. ҚР ҚПК 177-бабына сәйкес белгіленген процестік шығындар сомасы ___________________теңге

24. Наложен арест на имущество в размере: _________________ тенге
Государства________ тенге, юридических лиц ___________тенге, физических лиц ___________________ тенге
24.1 Наложен арест на имущество, подлежащее конфискации в размере: ___________________________тенге
Государства _______________________ тенге, юридических лиц ______________________ тенге, физических лиц __________________ тенге
24.2 Изъято имущество в размере: ____________________________тенге
В пользу: государства _______________________ тенге, юридических лиц _______________________ тенге, физических лиц _________________ тенге
25. Реализовано описанного имущества в размере: _______________ тенге
26. Наименование сил и средств, способствовавших раскрытию преступлений:
Силы и средства, способствующие раскрытию преступления (внутриведомственный показатель):
Сообщение: по справочнику
Наименование и номер сообщения (по справочнику):
Наименование (из реквизита 26)
№____________
27. Вид дела оперативного учета: (по справочнику)
28. Личный сыск: (по справочнику)
29. Раскрытию преступлений способствовало участие: подразделений (по справочнику)
30. Применение: (по справочнику)
31. Окончено с использованием сведений полученных в результате процессуального соглашения о сотрудничества (01).
32. Вид процессуального документа: рапорт (001), постановление (002), протокол (003), акт (004), заключение (005), подписка (006), ходатайство (007), уведомление (008), заявление (009), письмо (010), указание (011), характеристика (012), прочие документы (100),
Наименование документа: ___________________________
Тип документа: (по справочнику)
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 8
Приложение 13 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма Л-2
Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении преступления
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)____________________________________
1.1 Номер основного ЕРДР ________________________________________________________________________

24. Мүлікке келесі мөлшерде тыйым салынды: ____________________ теңге
Мемлекеттің _____________________ теңге, заңды тұлғалардың ______________________ теңге, жеке тұлғалардың ________________ теңге
24.1 Тәркіленген мүлікке келесі мөлшерде тыйым салынды: _____________________________теңге
Мемлекеттің _____________________ теңге, заңды тұлғалардың ______________________ теңге, жеке тұлғалардың ________________ теңге
25. Сипатталған мүлік келесі көлемде өткізілді: _______________ теңге
26. Қылмысты ашуға септігін тигізген күштер мен құралдардың атауы:
Қылмысты ашуға септігін тигізген күштер мен құралдар (ведомствошілік көрсеткіш):
Хабар: анықтамалық бойынша
Хабарламаның атауы мен нөмірі:(анықтамалық бойынша)
Атауы (26 деректемеден)
№____________
27. Жедел есепке алу ісінің түрі: (анықтамалық бойынша)
28. Жеке тінту:(анықтамалық бойынша)
29. Қылмыстардың ашылуына себепкер болғандар:(анықтамалық бойынша)
30. Қолдануы: ғылыми-техникалық құралдар және әдістер (01), қызметтік іздестіру итін қолдану (02), сараптама және зерттеулер (03), жедел-анықтама және іздеуді есепке алуды қолдану (04), автоматтандырылған ақпараттық іздеу жүйесі (05), әкімшілік полициясының автоматтандырылған есепке алуы (06), сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің автоматтандырылған есепке алуы (07), МКК автоматтандырылған есепке алуы (08), әскери полицияның автоматтандырылған есепке алуы (09), криминалдық полицияның автоматтандырылған есепке алуы (10), ЖБО бейне бақылау жүйесі (12), қылмыстық есепке алу жүйелері (13), өзге де құралдар мен әдістер (14).
31. Ынтымақтастық туралы іс жүргізу келісімі нәтижесінде алынған мәліметтерді қолданумен аяқталды (01).
32. Процестік құжаттың түрі: баянат (001), қаулы (002), хаттама (003), акт (004), қорытынды (005), қолхат (006), өтінішхат (007), хабарлама (008), арыз (009), хат (010), нұсқау (011), мінездеме (012), өзге де құжаттар (100),
Құжат атауы: ________________________________________________________________________________
Құжат түрі: (анықтама бойынша)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
5-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
13-қосымша
Л-2 нысан
Қылмыс жасағаны үшін күдікті (айыпталушы) адамға қойылатын нысан
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі - СДТБТ) нөмірі _____________________________
1.1 Негізгі СДТБТ нөмірі_______________________________________________________________________________

2. Наименование органа расследования _________________________
3. Форма досудебного расследования: следствие (01), дознание (02), следствие в порядке части 3 статьи 189 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (03), следствие в порядке части 5 статьи 189 части 5 УПК РК (04), дознание в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (05), протокольная форма (08), дознание в порядке пункта 3 части 3 статьи 528 УПК РК (09), следствие в порядке пункта 3 части 3 статьи 528 УПК РК (10), дознание в порядке пункта 3 части 6 статьи 529 УПК РК (11), следствие в порядке пункта 3 части 6 статьи 529 УПК РК (12).
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате(01), в электронном формате (2).
4. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________________________________
4.1 Фамилия
4.2 Имя
4.3 Отчество (при его наличии)
5. Дата рождения:__________ 5.1 Возраст на момент совершения _______________________________________
6. Пол: мужской (1), женский (2).
7. Место рождения:_______________________________________________________________________________
(страна\республика, область, район, населенный пункт)
8. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин государства - участника Содружества независимых государств (2), лицо без гражданства (3), иностранец (4), оралман (5).
8.1. Гражданство иностранца (по справочнику) _______________________________________________________
9. Национальность (по справочнику):_______________________________________________________________
10. Документ, удостоверяющий личность (по справочнику):
№ ________________ от "__" __________ _____ года выдан: Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД РК) (03), Министерством иностранных дел Республики Казахстан (04), органом регистрации актов гражданского состояния (05), уполномоченным органом иностранного государства (06), Министерством обороны (далее – МО РК) (07), Министерством юстиции Республики Казахстан (08), иные (09).
11. Образование: высшее (1), среднее профессиональное (2), среднее (3), неполное среднее (4), без образования (5), незаконченное высшее (6).
12. Семейное положение: холост (не замужем) (01), женат (замужем) (02), сожительство (03).
13. Дополнительные сведения: имеет на иждивении несовершеннолетних детей (01), имеет нетрудоспособного иждивенца (02).
13.1. Несовершеннолетний: воспитывается в полной семье (01), воспитывается в неполной семье (02), воспитывается вне семьи (03), воспитанник детских домов (04), воспитанник интернатных организаций для детей сирот (05), беспризорный (безнадзорный) (06).

2. Тергеу органының атауы_____________________________________________________________________________
3. Сотқа дейінгі тергеу нысаны: тергеу (01), анықтау (02), ҚР ҚПК 189-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу (03), ҚР ҚПК 189-бабы 5-бөлігі тәртібінде тергеу (04), ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігі тәртібінде анықтау (05), хаттама нысаны (08), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау (09), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде тергеу (10), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау (11), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде тергеу (12).
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта (01), электронды форматта (2)
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) __________________________________
4.1 Тегі
4.2 Аты
4.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
5. Туған күні:____________ 5.1 Қылмыс жасау сәтіндегі жасы _______________________________________________
6. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
7. Туған жері: _________________________________________________________________________________________
(ел/республика, облыс, аудан, елді-мекен)
8. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі - ТМД) қатысушы мемлекетінің азаматы (2), азаматтығы жоқ (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
8.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша) ___________________________________________________________
9. Ұлты (анықтамалық бойынша): ________________________________________________________________________
10. Жеке басын куәландыратын құжат: (анықтамалық бойынша)
№ __________________________ "____" ______________ _____ ж. ІІМ (03), СІМ (04), АХАЖ органдары (05), шет мемлекеттің уәкілеті органы (06), ҚМ (07), ӘМ (08, басқалар (09) берілген
11. Білімі: жоғары (1), орта кәсіби (2), орта (3), толық емес орта (4), білімі жоқ (5), аяқталмаған жоғары (6).
12. Отбасы жағдайы: бойдақ (тұрмыс құрмаған) (01), үйленген (тұрмыста) (02), некесіз тұру (03).
13. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелеттік жасқа толмаған балалар бар (01), асырауында еңбекке қабілетсіз адам бар (02).
13.1. Кәмелеттік жасқа толмаған: толық отбасында тәрбиеленеді (01), толық емес отбасында тәрбиеленеді (02), отбасыдан тыс тәрбиеленеді (03), балалар үйінің тәрбиеленушісі (04), жетім балаларға арналған интернат ұйымдардың тәрбиеленушісі (05), қорғансыз (қараусыз) (06).

14. По месту проживания: местный житель (01), житель другой области (02), лицо без определенного места жительства (03), проживал в общежитии (04), содержится в воспитательной колонии (05), следственном изоляторе (06), изоляторе временного содержания (07), содержится в исправительном учреждении (08).
15. Адрес проживания (прописки) (по справочнику) _________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
(страна\республика, населенный пункт)
16. Каким Департаментом (управлением, отделом) МО РК призван _____________________________________
дата призыва "__" ________________ 20__ года
_______________________________________________________________________________________________
Занятие лица на момент совершения преступления
17. По роду занятий преступление совершил: (по справочнику)
17.1. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику)
18. Виды войск: (по справочнику)
18.1 Воинское звание ____________________________
19. Место работы, учебы (указать точно)____________________________________________________________
Должность:_____________________________________________________________________________________
Преступление совершено лицом
20. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), иного болезненного состояния психики (15).
21. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
22. В составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02), организованная группа (03), преступная организация (04), преступное сообщество (05), транснациональная организованная группа (06), транснациональная преступная организация (07), транснациональное преступное сообщество (08), террористическая группа (09), экстремистская группа (10), банда (11), незаконное военизированное формирование (12), с выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными (15).
23. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
23.1. Связанное с незаконным оборотом наркотиков (1).
Лицо, ранее совершившее преступление:
24. Несовершеннолетний (01), лицо, в чьих действиях признан рецидив преступлений (02), в группе (03), освободившийся по амнистии (04), лицо, в чьих действиях признан опасный рецидив преступлений (05).
25. Находившееся: под административным надзором (01), формально подпадающее под административный надзор (02).

14. Тұрғылықты орны бойынша: жергілікті тұрғын (01), басқа облыстың тұрғыны (02), белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адам (03), жатақханада тұрған (04), тәрбилеу колониясында қамтылады (05), тергеу изоляторында қамтылады (06), уақытша ұстау изоляторында қамтылады (07), түзету мекемесінде қамтылады (08).
15. Тұрғылықты мекен-жайы (тіркелу) (анықтамалық бойынша)
______________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
(ел/республика, елді-мекен)
16. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің қай Департаментімен (басқармасы, бөлігі) әскерге шақырылды ______________________________ Шақыру күні 20__ жыл "__"________________
Адамның қылмысты жасау сәтіндегі кәсібі
17. Кәсіп түрі бойынша қылмыс жасады: (анықтамалық бойынша)
17.1. Қызмет түріне қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
18. Әскер түрі: орталыққа бағынатын бөлімдер (01), құрлық әскерлері (02), аэромобильді күштер (03), әуе қорғаныс күштері (04), ҰҚК шекара қызметі (05), ҚР ІІМ ұлттық гвардиясы (06), МКҚ (07), ҰҚК (08), ІІМ (09), ІІМ Төтенше жағдайлар бойынша комитеті (10), басқа әскери құрамалары (11), әскери-теңіз әскері (12).
18.1 Әскери атағы_______________________________________________________________________________
19. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету) ______________________________________________________________
Лауазымы: ____________________________________________________________________________________
Қылмыс жасаған адам
20. Күйінде: алкогольді мастану (11), есірткілі (12), токсикомандық мастану (13), психиканың өзге ауру (15).
21. Тобында: ересектер (1), тек кәмелеттік жасқа толмағандар (2), кәмелеттік жасқа толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
22. Құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала келісу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық бірлестік (05), ұлтаралық ұйымдасқан топ (06), ұлтаралық қылмыстық топ (07), ұлтаралық қылмыстық бірлестік (08), террористік топ (09), экстремистік топ (10), банда (11), заңсыз әскери құрама (12), анықталған байланыстарымен: сыбайласқан (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
23. Қылмысқа қатысу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), арандатушы (03), көмекші (04).
23.1. Заңсыз есірткі айналымымен байланысты (1).
Бұрын қылмыс жасаған адам:
24. Кәмелеттік жасқа толмаған (01), қылмыстардың қайталануын жасаған адам (02), топта (03), рақымшылық бойынша босатылған (04), қылмыстардың қауіпті қайталануын жасаған адам (05).
25. Болған: әкімшілік қадағалауда (01), әкімшілік қадағалауға ресми түсетін (02).

26. Преступление совершено: ранее содержавшимся в исправительном учреждении (далее –ИУ) (01), в период не отбытой части наказания после условно-досрочного освобождения (02), не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (03), осужденного к мере наказания, не связанного с лишением свободы (04), в период: отсрочки приговора (05), содержания на гауптвахте (06), в течение одного года после освобождения из ИУ (07), осужденным, состоящим на учете службы пробации (08).
27. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3).
28. Лицо, совершившее преступление, состояло на учете: в органах МВД РК- оперативном (01), дактилоскопическом (02), в инспекции по делам несовершеннолетних (03), в профилактической службе (04), в психоневрологическом диспансере: в связи с психическим заболеванием (05), алкоголизмом (06), наркоманией (07), объявлялся розыск по данному делу (08), наличие информации в автоматизированном банке данных (09), службы по борьбе с организованной преступностью (10), в органах МВД РК по категории "наркоман" (11), ранее совершил преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (12), службы пробации (13).
Задержание/избрание меры пресечения
29. Основания и мотивы задержания когда: лицо застигнуто при совершении преступления или непосредственно после его совершения (01), очевидцы, в том числе потерпевшие указали на данное лицо, как на совершившее преступление либо задержано это лицо в порядке, предусмотренном статьей 130 УПК РК (02), на этом лице или на его одежде, при нем или в его жилище обнаружены явные следы преступления (03), в полученных, в соответствии с законом, материалах оперативно-розыскной деятельности и (или) негласных следственных действий в отношении лица имеются достоверные данные о совершенном или готовящемся им преступлении (04), иные данные, дающие основания подозревать лицо в совершении уголовного правонарушения, при которых лицо пыталось скрыться, либо оно не имеет постоянного места жительства или не установлена его личность (05);
29.1 Задержан на срок: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3);
29.2 Основания задержания до 72 часов: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого преступления (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского преступления (02), задержание по подозрению в совершении преступления в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении преступления в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении преступлений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного преступления, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06);

26. Қылмыс жасалды: бұрын ТМ болған (01), шартты-мерзімінен бұрын босатудан кейін жазаның өтелмеген бөлігі мерзімінде (02), жазалау шарасын өтемей: бас бостандығынан айыру орындарында (03), бас бостандығынан айырумен байланысты емес жазалау шараларына сотталғандар (04), мерзімінде: үкім мерзімін шегеру (05), гауптвахтада ұстау (06), ТМ-дан босатылғаннан кейін бір жыл ішінде (07), пробация қызметінде есепте тұрған сотталған адамдар (08).
27. Соттылық: 18 жасқа дейін (1), шешілген (2), өтелген (3).
28. Қылмыс жасаған адам есепте тұрды: ІІМ жедел органдарында (01), дактилоскопиялықта (02), кәмелеттік жасқа толмағандар ісі жөніндегі инспекцияда (03), алдын алу қызметінде (04), психоневрологиялық диспансерде: психикалық ауруына байланысты (05), маскүнемдік (06), нашақорлық (07), осы іс бойынша іздеу жарияланды (08), автоматтандырылған деректер қорында ақпараттың болуы (09), ұйымдасқан қылмыспен күрес қызметі (10), ІІМ органдарында "нашақор" санаты бойынша (11), ертеде қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауапкершіліктен босатылған (12), пробация қызметі (13).
Ұстау/бұлтарпау шарасын таңдау
29. Ұстау негізі және себебі: адам қылмысты жасау кезінде немесе тікелей оны жасағаннан кейін ұсталған кезде (01), куәгерлер, соның ішінде жәбірленуші осы адамды қылмысты жасаушы ретінде көрсеткен немесе осы адам ҚР ҚПК 130-бабында көзделген тәртіпте ұсталған кезде (02), осы адамда немесе оның киімінде, оның жанында немесе үйінде қылмыс іздері анықталған кезде (03), адамға қатысты жедел-іздестіру қызметінің және (немесе) жасырын тергеу әрекеттерінің заңға сәйкес алынған материалдарында ол жасаған немесе дайындап жатқан қылмыс туралы анық деректер болған кезде (04), жасырынуға тырысқан адам, оны қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктенуге негіз беретін өзге деректер немесе оның тұрғылықты мекенжайы жоқ не жеке басы анықталмаған кезде (05).
29.1. Мынадай уақытқа ұсталған: 24 сағатқа (1), 48 сағатқа (2), 72 сағатқа (3),
29.2. 72 сағатқа дейін ұстауға негіздер: аса ауыр ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу; (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу; (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік
бойынша ұстап алу; (04), есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстар, сондай-ақ адам өліміне алып келген қасақана қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу (05), жердің шалғайлығы немесе тиісті қатынас жолдарының жоқтығы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал жағдайларында адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз ету мүмкін болмауынан ұстап алу (06);

29.3 Изменение срока задержания на: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3);
29.4 Основания изменения срока задержания: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого преступления (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского преступления (02), задержание по подозрению в совершении преступления в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении преступления в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении преступлений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного преступления, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06), несовершеннолетнее лицо (07), иные основания (08).
30. Основания освобождения: за не подтверждением подозрения в совершении уголовного правонарушения по пункту 1 части 1 статьи 133 УПК РК (1), пункту 3 части 1 статьи 133 УПК РК, в связи с существенным нарушением требований задержания, установленных статьей 131 УПК РК (2), за отсутствием оснований для задержания по пункту 4 части 1 статьи 133 УПК РК (4), начальником места содержания задержанного в порядке части 2 статьи 133 УПК РК (6), в связи с отсутствием основания для применения к задержанному меры пресечения в виде содержания под стражей либо наказания в виде ареста либо выдворения за пределы Республики Казахстан по пункту 2 части 1 статьи 133 УПК РК (3).
31. Основания объявления о признании лица подозреваемым: вынесением постановления о признании в качестве подозреваемого (постановление) (1), задержанием в порядке статьи 131 УПК РК (протокол) (2), вынесением постановления о квалификации деяния подозреваемого (постановление) (3), допрошенное в связи с наличием подозрения в совершении уголовного проступка (4).
32. Квалификация деяния подозреваемого:
ЕРДР
Квалификация
Квалификация УК РК от 16 июля 1997 года
33. Направлено ходатайство о производстве содержания под стражей (01), о производстве домашнего ареста (02), о продлении срока содержания под стражей (03), о продлении срока домашнего ареста (04), о запрете на приближение (статья 165 УПК РК) (05); о временном отстранении от должности (статья 158 УПК РК) (06), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (07), об изменении меры пресечения (08), об отмене меры пресечения (09), о санкционировании залога (10), о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (11); о продлении срока принудительных мер медицинского характера (12); о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (13); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (15); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (16); о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (17); об отмене временного отстранения от должности (18); об отмене запрета на приближение (19); о санкционировании срока нахождения под домашним арестом в период ознакомления с материалами уголовного дела (20), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14), о заключении по производству конфискации имущества (21);

29.3 Ұстап алу мерзімін өзгерту: 24 сағатқа (1), 48 сағатқа (2), 72 сағатқа (3);
29.4 Ұстап алу мерзімін өзгертуге негіздер: аса ауыр ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу; (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу; (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу; (04), есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстар, сондай-ақ адам өліміне алып келген қасақана қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстап алу (05), жердің шалғайлығы немесе тиісті қатынас жолдарының жоқтығы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал жағдайларында адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз ету мүмкін болмауынан ұстап алу (06), кәмелетке толмаған тұлғалар (07), басқа да негіздер (08).
30. Босату негізі: ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша қылмыстық құқық бұзушылықты жасағанына күдіктің расталмауы (1), ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы, ҚР ҚПК 131-бабымен белгіленген ұстау тәртібін елеулі түрде бұзуына байланысты (2), ҚР ҚПК 152-бабы 4-бөлігі бойынша (3), ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша ұстау үшін негіздің болмауы (4), ҚР ҚПК 133-бабы 2-бөлігі тәртібінде ұсталушының ұсталу орны басшысымен (6), ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша ұсталғанға қамауда ұстау не қамауға алу түрінде жазалау не Қазақстан Республикасының аумағынан тыс шығарып жіберу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдануға негіздің болмауына байланысты (3).
31. Адамды күдікті деп тану туралы жариялау негіздері: күдікті ретінде тану туралы қаулы шығару (қаулы) (1), ҚР ҚПК 131-бабы тәртібінде ұстау (хаттама) (2), күдікті әрекетінің біліктілігі туралы қаулы шығару (қаулы) (3), қылмыстық теріс қылық жасағанына күдіктің болуына байланысты жауап алынған (4).
32. Күдікті әрекетінің саралануы:
№СДТБТ
Саралау
16.07.97 жылғы ҚР ҚК саралау
33. Қолдаухат жолданды: күзетпен ұстау өндірісі туралы (1), үйде қамау өндірісі туралы (2), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (3), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы (4), жақындауға тыйым салу туралы (ҚПК 165-бап) (5); қызметiн уақытша тоқтата тұру туралы (ҚПК 158-бап) (6), мүлікке тыйым салу туралы (ҚПК 162-бап) (7), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (8), бұлтартпау шарасын алып тастау (9), кепілдің санкциялануы туралы (10), күзетпен ұсталмаған тұлғаны сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптама жүргiзуге медициналық ұйымға мәжбүрлеп орналастыру туралы (11); медицина сипатындағы мәжбүрлі шараның мерзімін ұзарту (12)
ҚР ҚПК 148-бабының 4-бөлігі тәртібінде күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігін тексеру туралы (13); күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіруді жариялау туралы (15); қылмыстық істің материалдарымен танысу кезінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (16); бұрын күзетпен ұстау бұлтартпау шарасы қолданылған тұлғаны, науқастарды ұстауға бейімделген қатаң оқшаулау жағдайында, психиатриялық көмек көрсететін арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (17); лауазымнан уақытша босатуды жою туралы (18); жақындауға тыйым салу туралы (19); қылмыстық істің материалдарымен танысу кезінде үй қамақпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (20); күзетпен ұстау бұлтарптаудың таңдаулы шарасын қолдану негізі (14); мүлікті тәркілеу өндірісі бойынша қорытынды туралы (21);

34. Основания: в порядке статьи 139 УПК РК (1), в связи с розыском обвиняемого (часть 2 статьи 292 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (часть 4 статьи 292 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (4);
35. О продлении срока содержания под стражей/домашнего ареста на срок:___ месяцев ____ дней
36. Результат: отказано (1), поддержано (2);
36.1 Отказано в поддержании ходатайства о санкционировании содержания под стражей: ввиду неподтверждения подозрения в совершении преступления (пункт 3) часть 3 статьи 147 УПК РК) (3), ввиду отсутствия оснований для применения меры пресечения в виде содержания под стражей (пункт 2) части 3 статьи 147 УПК РК) (4);
37. Направлено прокурором ходатайство: об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (01), об избрании меры пресечения в виде домашнего ареста (02), об избрании меры пресечения в виде залога (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), об изменении меры пресечения (на содержание под стражей) (10), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14); о конфискации имущества (15).
38. Наименование суда ___________________________;
39. Отменено прокурором: постановление о квалификации деяний подозреваемого (1), постановление об избрании меры пресечения (2), постановление о признании в качестве подозреваемого (3);
40. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
41. Возложена обязанность, в том числе при обязательстве о явке: являться к лицу, осуществляющему досудебное расследование, прокурору либо в суд в установленное ими время (01), не покидать постоянное или временное места жительства без разрешения органа, ведущего уголовный процесс (02), уведомлять лицо, ведущее уголовный процесс, прокурора об изменении места жительства, места работы (03), не общаться с определенными лицами и посещать определенные места (04), пройти курс лечения от наркотической или алкогольной зависимости (05), носить электронные средства слежения (06).
42. Сумма залога: _________________ тенге;
43. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников-инвалидов, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).

34. Негіздер: ҚПК 139-бабы тәртібінде (1), айыпталушыны іздестірумен байланысты (ҚР ҚПК 292-бабы 2-бөлігі) (2), халықаралық іздестірумен байланысты (ҚР ҚПК 292 бабы 4-бөлігі) (3), ҚР ҚПК 589-бабы тәртібінде экстрадициялық тұтқындау (4).
35. Тұтқындау/үйде қамау мерзімін ұзарту туралы:___айға ____күнге
36. Нәтижесі: бас тартылды (1), қолданды (2).
36.1 Қамауда ұстауды санкциялау туралы өтінішхатты қолдаудан бас тартылды: қылмысты жасағаны туралы күдігі расталмағанда (ҚР ҚПК 147-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы (3), қамауда ұстау ретіндегі бұлтартпау шаралары үшін негіздерінің болмауы (ҚР ҚПК 147-бабы 3-бөлігі 2)-тармағы (4).
37. Прокурормен қолдаухат жолданды: күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы (01), бұлтартпау шарасын үйде күзетпен ұстау түрінде таңдау туралы (02), бұлтартпау шарасын кепіл түрінде таңдау туралы (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйде күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет пайдасына қарату туралы (06), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (қамауда ұстау) (10), күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын қолдану негізі (14), мүлікті тәркілеу туралы (15).
38. Сот атауы_______________________________________
39. Прокурор бас тартты: күдікті әрекеттерінің біліктілігі туралы қаулы (1), бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулы (2), күдікті деп тану туралы қаулысы (3).
40. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командасына беру (3), кәмелеттік жасқа толмағанды қарауға беру (4), кепіл (5).
41. Міндет жүктелген: оның ішінде келу міндеттілігі: сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адамға, прокурорға немесе сотқа олар белгілеген уақытта келу (01), қылмыстық істі жүргізуші органның рұқсатынсыз тұрақты немесе уақытша тұрғылықты орнынан кетпеу (02), қылмыстық процесті жүргізетін адамға, прокурорға тұрғылықты орнының, жұмыс орнының өзгеруі туралы хабарлау (03), белгілі бір адамдармен қарым-қатынаста болмау және белгілі бір орындарға бармау (04), нашақорлық немесе алкогольді тәуелділіктен емделу курсынан өту (05), электронды аңду құралдарын тағып жүру (06).
42. Кепіл сомасы __________ тенге.
43. Төменнен төмен кепіл сомасы: қарауында кәмелетке толмаған балалар, қарт ата-аналары мен мүгедектер туыстары бар, сонымен қатар қорғаншылар мен қамқоршылар болып табылатын адамдарға (01), жиі табыс көзі жоқ адамдарға (02), осал топтарына жататын адамдарға, сонымен қатар әлеуметтік бюджеттен әр түрлі көмек алатындарға (03), кәмелетке толмаған немесе зейнеткерлік жастағы адамдарға (04), ауылдық жерлерде тұратын адамдарға (05).

44. Жалоба вышестоящему прокурору: на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (1), на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержание под домашним арестом (2), на отказ в продлении срока содержания под стражей (3), на отказ в продлении срока домашнего ареста (4).
45. Дата подачи жалобы _____________________________;
46. Результат рассмотрения жалобы: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2).
47. Поступило ходатайство о заключении процессуального соглашения в форме: сделки о признании вины (1), соглашения о сотрудничестве (2).
48. Направлено ходатайство о заключении процессуального соглашения прокурору ___________________
_________________________________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
49. Результат рассмотрения: заключено процессуальное соглашение (01), отказано в заключении процессуального соглашения (02).
50. В порядке статьи 153 УПК РК: мера пресечения отменена (1), изменена (2);
51. В связи: с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (1), по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (2); в связи с направлением уголовного дела на дополнительное расследование прокурором (3), на дополнительное расследование судом (4), с применением мер медицинского характера (5).
52. Мера пресечения изменена на: подписку о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передачу военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдачу несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5);
53. Освобожден из-под стражи: в ходе досудебного производства в связи с отменой (изменением меры пресечения) (01), в порядке части 4 статьи 152 УПК РК (02), на стадии рассмотрения судом 1 инстанции (03), по решению суда апелляционной и надзорной инстанции (04).
54. В связи: с оправданием (01), с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК, (02), с прекращением по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (03), с определением меры наказания, не связанной с лишением свободы (04), с изменением меры пресечения на иную, не связанную с содержанием под стражей (05).
55. В отношении данного лица принято решение:
Сотрудником органа уголовного преследования:
прерван срок по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК (3010),
прерван срок по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020),

44. Жоғары тұрған прокурорға шағым: бұлтартпау шарасын күзетпен ұстау түрінде таңдау туралы қолдаудан бас тартуына (1), бұлтартпау шарасын үйде қамау түрінде таңдау туралы қолдаудан бас тартуына (2), күзетпен ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуына (3), үйде қамау мерзімін ұзартудан бас тартуына (4).
45. Шағымды беру күні ______________________________________________________________________
46. Шағымды қарастыру нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырылмай қалды (2);
47. Мына нысанда іс жүргізу келісімін жасасу туралы қолдаухат келіп түсті: кінәні мойындау туралы мәміле (1), ынтымақтастық туралы келісім (2).
48. Процестік келісімін жасасу туралы прокурорға қолдаухат жолданды
___________________________________________________________________________________________ (прокуратура атауы)
49. Қарастыру нәтижесі: іс жүргізу келісімі жасалды (01), іс жүргізу келісімін жасаудан бас тартылды (02).
50. ҚР ҚПК 153-бабы тәртібінде: бұлтартпау шарасы жойылды (1), өзгертілді (2).
51. Мынаған байланысты: ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарымен көзделетін негіздер бойынша тоқтатуға (1), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3), 4), 9), 10), 11) және 12)-тармақтарымен көзделетін негіздер бойынша (2); қылмыстық істі прокурордың қосымша тергеуіне жолдауына байланысты (3), соттың қосымша тергеуіне жолдауына байланысты (4), медициналық сипаттағы шараларды қолданумен (5).
52. Бұлтартпау шарасы мынаған өзгертілді: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхатқа (1), жеке кепілгерлікке (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командасына беруге (3), кәмелеттік жасқа толмағанды қарауға беруге (4), кепілге (5).
53. Қамаудан босатылды: жойылуына байланысты сотқа дейінгі өндіріс барысында (бұлтартпау шарасын өзгертіп) (01), ҚР ҚПК 152-бабы 4-бөлігі тәртібінде (02), 1-инстанциялы соттың қарауы кезеңінде (03), апелляциялық және қадағалау инстанциясы сотының шешімі бойынша (04).
54. Мынаған байланысты: ақтауға (01), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарымен көзделетін негіздер бойынша тоқтатуға (02), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3), 4), 9), 10), 11) және 12)-тармақтарымен, ҚР ҚПК 36-бабымен көзделетін негіздер бойынша (03), бас бостандығынан айырумен байланысты емес бұлтартпау шарасын анықтауға (04), бұлтартпау шарасын қамауда ұстаға байланысты емес басқаға өзгертуге (05).
55. Осы адамға қатысты шешім қабылданды:
Қылмыстық қудалау органы кызметкерімен
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 1)-тармағы бойынша мерзімі бұзылды (3010),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3020),

прерван срок по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030),
прерван срок по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040),
прерван срок по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050),
прерван срок по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060),
прерван срок по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070),
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020),
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030),
прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040),
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060),
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) статьи 35 УПК РК (4090),
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100),
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124),
прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК в силу примечаний к статьям УК РК (4129)
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131),
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132),
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 68 УК РК (4133),
прекращено по статье 36 УПК РК - примечаниям к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134).
прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130);
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010),
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030),
дело направлено прокурору в порядке части 2 статьи 615 УПК РК (5040),
дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050),
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060),
дело направлено прокурору в порядке пункта 1) части 2 статьи 629-3 УК РК (5070),
дело направлено прокурору в порядке части 3 статьи 629-3 УК РК (5071),
направлено в суд по пункту 1 части 2 статьи 528 УПК РК (6016),
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6070), возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6071); в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1 части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080);
направлен протокол об уголовном проступке руководству для утверждения (7085); отказано в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для производства расследования (7086); принято после отказа в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для дополнительного расследования (7087);

ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 3)-тармағы бойынша мерзімі бұзылды (3030),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 4)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3040),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 5)-тармағы бойынша мерзімі бұзылды (3050),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 6)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3060),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 7)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3070),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша тоқтатылды (4010),
ҚР ҚПК ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша тоқтатылды (4020),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 4)-тармағы бойынша тоқтатылды (4040),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 5)-тармағы бойынша тоқтатылды (4050),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 6)-тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 7)-тармағы бойынша тоқтатылды (4070),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 8)-тармағы бойынша тоқтатылды (4080),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 9)-тармағы бойынша тоқтатылды (4090),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 10)-тармағы бойынша тоқтатылды (4100),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 11)-тармағы бойынша тоқтатылды (4110),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша тоқтатылды (4121),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4124),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы 1-бөлігі бойынша, соңын ішіне медиация тәртібінде тоқтатылды (4125),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы үшінші бөлігі бойынша тоқтатылды (4128),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК баптары күшіне (4129), ҚР ҚПК 36-бабы– ҚР ҚК 66-бабы бойынша
тоқтатылды (4131); ҚР ҚПК 36-бабы– ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132); ҚР ҚПК 36-бабы– ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133); ҚР ҚПК 36-бабы– ҚР ҚК 442-443, 445-449-баптары бойынша тоқтатылды (4134);
ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде тоқатылды (4130),
іс ҚР ҚПК 300-бабы бойынша прокурорға жолданды (5010),
іс ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша прокурорға жолданды (5030), іс ҚР ҚПК 615-бабы 2-бөлігі бойынша прокурорға жолданды (5040),
іс ҚР ҚПК 614-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша прокурорға жолданды (5050),
іс тергеп-тексеру өндірісінен кейін ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға жолданды (5060),
іс ҚР ҚК 629-3 бабы 2-бөлімі 1-тармақшасы тәртібінде прокурорға жолданды (5070),
іс ҚР ҚК 629-3 бабы 3-бөлімі тәртібінде прокурорға жолданды (5071),
ҚР ҚПК 528-бабының 2 бөлімі 1-тармақшасы бойынша сотқа жолданды (6016)
бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы бекіткен соң сотқа жіберу ҚР ҚПК 629-3-бабының 1 бөлігі 1-тармақшасы (6070), ҚПК-ның 629-3-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6071); ҚПК-ның 629-3-бабы 4-бөлігі 1-тармағының тәртібінде бұйрық өндірісін қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа жіберіледі (6080); қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа бекіту үшін жолданды (7085); қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартылды және тергеу жүргізу үшін жолданды (7086); қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартқаннан кейін қабылданды және қосымша тергеуге жіберілді (7087)

принято к своему производству после передачи принятого к производству в порядке статьи 186 УПК РК (2100),
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 13) части 1 статьи 193 УПК РК (2101), принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186 УПК РК (2102), принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104); принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2 части 7 статьи 190 УПК РК (2105), принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119), принято к производству после возвращения для производства дополнительного расследования прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106), принято к производству после отмены постановления о прекращении (прокурором часть 10 статьи 193 УПК РК, судом по пункту 1) части 8  статьи 106 УПК РК) (2107); возобновлен прерванный срок досудебного производства (2108); принято дело для проведения следственных и иных процессуальных действий в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (после подписания процессуального соглашения) (2109), принято дело после возвращения прокурором с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (2110), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111); принято дело возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2119); принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2114), принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2115), приняты материалы, направленные судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116), принято уголовное дело, направленное судом в порядке части 4  статьи 394 УПК РК (2117), принято после возвращения судом в порядке  статьи 323 УПК РК дело, расследованное в порядке ускоренного досудебного производства или в порядке процессуального соглашения (2118); принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125),

ҚР ҚПК 186-бабы тәртібінде қабылданғанды өндіріске бергеннен кейін өз өндірісіне қабылданды (2100),
ҚР ҚПК 193-бабы 1-бөлігі 13)-тармағы прокурор тергеушілікті өзгерткенннен кейін өз өндірісіне қабылданды (2101),
ҚР ҚПК 186-бабы тәртібінде берілетінді өз өндірісіне қабылдамай қайтарғаннан кейін өз өндірісіне қабылданды (2102),
өндіріске қабылданды: ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша прокурор қайта тергеуге қайтарғаннан кейін (2104),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеу өндірісіне қайтарғаннан кейін (2105),
ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде прокурор анықтау өндірісі үшін қайтарғаннан кейін (2119),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2-тармағы бойынша. прокурор қайта тергеуге қайтарғаннан кейін (2106),
тоқтату туралы қаулы жойылғаннан кейін өндіріске қабылданды (ҚР ҚПК 193-бап 10- бөлігі - прокурормен, ҚР ҚПК 106-бабы 8-бөлігі 1)-тармағы - сотпен) (2107),
сотқа дейінгі тергеудің бұзылған мерзімін қалпына келтірілді (2108),
ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде тергеу және өзге іс жүргізу әрекеттерін жүргізу үшін іс қабылданды (іс жүргізу келісіміне қол қойылғаннан кейін) (2109),
прокурордың іс жүргізу келісімі туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартуымен қайтарылғаннан кейін іс қабылданды (2110),
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде тергеу өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2111),
ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2112),
ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2113),
ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде алдын ала тергеу өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2119),
ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде жалпы тәртіпте тергеуді іске асыру үшін медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қаулысымен қайтарылған іс қабылданды (2114),
ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде жалпы тәртіпте тергеуді іске асыру үшін медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулыны қабылданды (2115),
ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жолдаған материалдарды қабылданды (2116),
ҚР ҚПК 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жолдаған қылмыстық істі қабылданды (2117),
ҚР ҚПК 323-бабы тәртібінде сот дейінгі тергеп-тексеру жеделдетілген тәртібінде немесе іс жүргізу келісімі тәртібінде тергеу істерін қайтарғаннан кейін қабылданды (2118);
ҚР ҚПК 629-3 бабының 4-бөлігі 3)-тармағы бойынша прокурор анықтау жүргізу үшін қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2125);

принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126),
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2127),
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128),
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2129);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132);
принято дело возвращенное судом в порядке статьи 529 части 6 пункта 3) УПК РК для производства предварительного следствия (2120); принято дело возвращенное прокурором в порядке статьи 528 части 3 пункта 3) УПК РК для производства предварительного следствия (2121); принято дело возвращенное прокурором в порядке статьи 528 части 3 пункта 3) УПК РК для производства дознания (2122); принято дело возвращенное судом в порядке статьи 623 части 1 пункта 3) УПК РК для производства расследования (2123); принято дело возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (2133)
Возвращено судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8024);
Возвращено судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8026).
Прокурором:
отмена прокурором/судом постановления о прекращении (9001),
отмена прокурором/судом постановления о прерывании срока (9002),
отмена прокурором/судом постановления о переквалификации (9003),
отмена прокурором/судом постановления о соединении (9004),
отмена прокурором/судом постановления о выделении (разделении) (9005),
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010),
составление нового обвинительного акта в порядке пункта 2) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6011),
возвращение для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012),
возвращено для производства предварительного следствия в порядке части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания по части 7 статьи 190 УПК РК (6014), направлено в суд по пункту 1) части 2 статьи 528 УПК РК (6016), направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030), возвращено на доследование в порядке пункта 2) статьи 518 УПК РК (6031),
возвращено с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (6040),

ҚР ҚПК 629-3 бабының 4-бөлігі 3)-тармағы бойынша прокурор алдын тергеу жүргізу үшін қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша судья қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2127);
ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша судья қайтарған істі өзінің іс-жүргізуіне қабылданды (2128); ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2127), ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2128), ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 5) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2129); ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2132);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-ның 529-б. 6-б. 3-т. тәртібінде сотпен қайтарылған іс қабылданды (2120); алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-ның 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121); анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-ның 528-б. 3-т. тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122); тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-ның 623-бабы 1-бөлігі 3-тармағы тәртібінде сотпен қайтарылған іс қабылданды (2123); ҚР ҚПК-ның 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2133)
ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша судья қайтарған (8024),
ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігі 5)-тармағы бойынша судья қайтарған (8026).
Прокурормен:
тоқтату туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9001),
мерзімін бұзу туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9002),
қайта біліктеу туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9003),
қосылу туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9004),
шығару (бөлу) туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9005),
ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде айыптау актісін бекітеді және сотқа жолдайды (6010),
ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде жаңа айыптау актісін құрастырады және сотқа жолдайды (6011),
ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде қайта толық тергеуге қайтарылды (6012),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу өндірісі үшін қайтарылды (6013),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі тәртібінде анықтау өндірісі үшін қайтарылды (6014), направлено в суд по пункту 1 части 2 статьи 528 УПК РК (6016), ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 1)-тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жолданды (6030),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде қайта толық тергеуге қайтарылды (6031),
іс жүргізу келісімі туралы өтінішқатты қанағаттандырудан бас тартумен қайтарылды (6040),

возвращено для сбора доказательств в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (6041),
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050),
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК
РК (6060), в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-3 УПК (6070);в суд после утверждения постановления о применении приказного производства по пункту 1 части 4) статьи 629-3 УПК (6080), в суд о конфискации имущества (6090), возвращено для производства дознания по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК (7081), возвращено для производства предварительного следствия по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК (7082), возвращено в орган уголовного преследования согласно пункта 7 статьи 668 УПК (7083), изменяет подследственность в порядке части 12 статьи 193 УПК РК (7000);
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020),
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030),
прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040),
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060),
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090),
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100),
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 65 УК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122),
прекращено по пункту 13) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124),
прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12 части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126),
прекращено, в том числе в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4127), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128), прекращено по статье 35 части 1 пункта 12) УПК РК в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений УК РК (4129); прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130),
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131),

ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде дәлелдемелер жинау үшін қайтарылды (6041),
ҰР ҚПК 617-бабы 4-бөлігі бойынша іс жүргізу келісімін жасасқаннан кейін сотқа (6050),
ҰР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздің болуы немесе болмауы туралы қорытындысымен сотқа (6060), ҚПК 629-3 1-бөлімі 1 тармақмашасы бұйрықтық өндіріс қолдану туралы қаулыны бекіткеннен кейін сотқа (6070), ҚПК 629-3 бабы 4 бөлімі 1 тармақшасы бұйрықтық өндіріс қолдану туралы қаулыны бекіткеннен кейін сотқа (6080); мүлікті тәркілеу туралы сотқа (6090);
ҚПК 629-3 бабы 4-бөлімі 2-тармақшасы анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7081);
ҚПК 629-3 бабы 4-бөлімі 2-тармақшасы алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарылды (7082);
ҚР ҚПК 193-бабы 12-бөлігі тәртібінде тергеулікті өзгертеді (7000),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша тоқтатылды (4010), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша тоқтатылды (4020), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 4)-тармағы бойынша тоқтатылды (4040), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 5)-тармағы бойынша тоқтатылды (4050), 35-бабы 1-бөлігі 6)-тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 7)-тармағы бойынша тоқтатылды (4070), 35-бабы 1-бөлігі 8)-тармағы бойынша тоқтатылды (4080), 35-бабы 1-бөлігі 9)-тармағы бойынша тоқтатылды (4090),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 10)-тармағы бойынша тоқтатылды (4100),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 11)-тармағы бойынша тоқтатылды (4110),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 65-бабы бойынша тоқтатылды (4121),
ҚР ҚПК ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122),
ҚР ҚПК ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123),
ҚР ҚПК ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды бойынша тоқтатылды (4124),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 68-бабы,соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4125),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4127), ҚР ҚПК-ның 35 – бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша -ҚР ҚК 68-бабы 3-бөлігі қысқартылды (4128), ҚР ҚК ережелеріне байланысты қылмыстық жауаптылықтан босатылуға жататын адамға қатысты ҚР ҚК-ның 35-бабы 1-бөлігі 12-тармағы бойынша тоқтатылды (4129);
ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130),
ҚР ҚПК 36-бабы – ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131),

прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132),
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 68 УК РК (4133),
прекращено по статье 36 УПК РК - примечаниям к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134).
Возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 (пункта 2) части 1 статьи 626) УПК РК (8010),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) статьи 623 (пункта 3) части 1 статьи 626) УПК РК (8020),
возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623 (части 4 статьи 626) УПК РК (8021),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023).
Возвращено судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8024),
возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025),
возвращено судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8026),
возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027).
Принято дело возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028),
возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030),
возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 394 УПК РК для привлечения иного лица к уголовной ответственности (8060),
возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК дел расследованных в порядке упрощенного досудебного производства или в порядке процессуального соглашения (8070),
истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080),
возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090),
возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091),
направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092).
Возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025),
возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027).
В связи с принятием Закона Республики Казахстан (по справочнику).
56. Номер розыскного дела (по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК) _____________________________
57. По уголовному делу по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК находится на территории: ____________________
________________________________________________________________________________________________

ҚР 36-бабы – ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132),
ҚР ҚПК 36-бабы – ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133),
ҚР ҚПК 35-бабы – ҚР ҚК 442-443, 445-449-баптары бойынша тоқтатылды (4134);
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010),
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы) тәртібінде прокурорға
қайтарылды (8020),
ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі (626-бабы. 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021), анықтау өндірісі үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8022), алдын ала тергеу өндірісі үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде прокурорға
қайтарылды (8023), Сот ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде қайтарған (8024),
Сот ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қайтарған (8025),
ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 5) тармағының тәртібінде сот қайтарған (8026),
ҚР ҚПК-ның 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарған (8027),
ҚР ҚПК-ның 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028)
ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030),
ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040),
тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050), өзге адамды қылмыстық жауапкершілікке тарту үшін ҚР ҚПК 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8060),
жеңілдетілген сотқа дейінгі өндіріс тәртібінде немесе процессуалдық келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істері ҚР ҚПК 323-бабы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8070),
ҚР ҚПК 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етілді (8080),
айыптау актісін қайта құрастыру және юрисдикцияны өзгерту үшін ҚР ҚПК 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090),
іздестіруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8091),
шетел мемлекетінің құзыретті органына ҚР ҚПК 596-бабы тәртібінде сотталушыға қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін жіберілді (8092).
ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша судья қайтарған (8025),
ҚР ҚПК 629-4 бабының 1-бөлігі 6)-тармағы бойынша судья қайтарған (8027).
ҚР Заңының қабылдануына байланысты : ҚР Заңының қабылдануына байланысты емес (01), "Ізгілендіру туралы" ҚР Заңының қабылдануына байланысты, "Меншік құқығын қорғауды күшейту, төрелік мәселелері бойынша" ҚР Заңының қабылдануына байланысты
56. Іздестіру ісінің нөмірі (ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 3)-тармағы бойынша) ________________________________
57. ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы бойынша қылмыстық ісі бойынша аумақта:
______________________________________________________________________________________________

58. Уголовное преследование осуществлялось в порядке части 3 статьи 194 УПК РК под руководством прокурора
________________________________________________________________________________________________
Приложение № 2 (судебная)
59. Наименование суда рассмотревшего материал: ____________________________________________________
59.1. Дата и время поступления материала в суд "_" ____________ 20____ года ____ часов ___ минут
60. Номер материала суда _________________________________________________________________________
61. Вид материала: ходатайство об избрании меры пресечения содержание под стражей (01), домашний арест (02), залог (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), о санкционировании запрета на приближение (статья 165 УПК РК) (27); о временном отстранении от должности (статья 188 УПК РК) (28), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (29), об изменении меры пресечения (30), об отмене меры пресечения (31), о конфискации имущества (38).
жалоба в порядке статьи 106 УПК РК на: постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на содержание под стражей (07), постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на домашний арест (08), об отказе в применении залога (09), об обращении залога в доход государства (10).
жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на: санкцию суда об избрании меры пресечения содержание под стражей (11), санкцию суда об избрании меры пресечения домашний арест (12), санкцию о продлении срока содержания под стражей (13), санкцию о продлении срока домашнего ареста (14), постановление об отказе в даче санкции на содержание под стражей (15), постановление об отказе в даче санкции на домашний арест (16), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока содержание под стражей (17), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста (18), о применении залога (19), об отказе в применении залога (20), постановление о санкционировании запрета на приближение (21), постановление об отказе в санкционировании запрета на приближение (22), постановление о санкционировании временного отстранения от должности (23), постановление об отказе в санкционировании временного отстранения от должности (24), о наложении ареста на имущество (25), об отказе в наложении ареста на имущество (26), о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (32), о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (33) о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (34), о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (35); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (36); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (37);

58. Қылмыстық қудалау ҚР ҚПК 194-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорының басшылығымен іске асырылды
№ 2 қосымша (сот)
59. Материалды қарастырған сот атауы: ______________________________________________________
59.1. Материалдың сотқа келіп түскен күні және уақыты "____"_________20____жыл ____ сағат ____ минут.
60. Сот материалының нөмірі № _______________________________________
61. Материал түрі: күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаухат (01), үйде қамау (02), кепіл (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет пайдасына қарату туралы (06), жақындауға тыйым салу туралы (ҚР ҚПК 165-бап) (27); қызметiн уақытша тоқтата тұру туралы (ҚР ҚПК 188-бап) (28), мүлікке тыйым салу туралы (ҚР ҚПК 162-бап) (29) бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (30), бұлтартпау шарасын алып тастау туралы (31).мүлікті тәркілеу туралы (38).
ҚР ҚПК 106-бабы тәртібінде шағым: прокурордың күзетпен ұстауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тартуы туралы қаулысына (07), прокурордың үйде қамауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тартуы туралы қаулысына (08), кепілді қолданудан бас тарту туралы (09), кепілді мемлекет пайдасына қарату туралы (10),
ҚР ҚПК 107-бабы тәртібінде шағым (қолдаухат;): күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (11), үйде қамау бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (12), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы санкциясына (13), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы санкциясына (14), күзетпен ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (15), үйде қамау санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (16), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (17), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (18), кепілді пайдалану туралы (19), кепілді қоланудан бас тарту (20), жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы қаулысына (21), жақындауға тыйым салу туралы санкция беруден бас тарту қаулысына (22), қызметiн уақытша тоқтата тұруын санкциялау туралы қаулысына (23), қызметiн уақытша тоқтата тұруын санкциялау туралы қаулысына (24), мүлікке тыйым салу туралы (25), мүлікке тыйым салудан бас тарту туралы (26), қамауда ұсталмаған тұлғаны сот-психиатриялық және (немесе)сот-медициналық сараптама жүргiзуге медициналық ұйымға ерiксiз түрде орналастыру туралы (32), қылмыстық істің материалдарымен танысу кезінде қамауда ұстау мерзімін санкциялау туралы (33), бұрын қамауда ұстау бұлтартпау шарасы қолданылған тұлғаны ауруларды қатаң оқшаулау жағдайында ұстауға бейімделген, психиатриялық көмек көрсететін арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (34), ҚР ҚПК 148-бабының 4-бөлігі тәртібінде күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігін тексеру туралы (35); күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіруді жариялау туралы (36); қылмыстық істің материалдарымен танысу кезінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (37).

62. Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (1), подозреваемым (2), обвиняемым (3), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (4), законным представителем (5), потерпевшим (6), законным представителем потерпевшего (7), другими (8).
Результат рассмотрения
63. Результат: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), в том числе по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5).
64. Избрана мера пресечения в том числе, при отказе в удовлетворении ходатайства: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5), домашний арест (6), содержание под стражей (7).
65. Основания избрания меры пресечения содержание под стражей (домашний арест): не имеет постоянного места жительства на территории Республики Казахстан (01), не установлена личность (02), нарушена ранее избранная мера пресечения или мера процессуального принуждения (03), пытался скрыться или скрылся от органов уголовного преследования или суда (04), в связи с розыском обвиняемого (05), подозревается в совершении преступления в составе организованной группы или преступного сообщества (преступной организации) (06), имеет судимость за ранее совершенное тяжкое или особо тяжкое преступление (07), имеются данные о продолжении им преступной деятельности (8), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (09), в связи с международным розыском обвиняемого (часть 4 статьи 292 УПК РК) (10), другое (11).
66. О продлении срока содержания под стражей (домашнем аресте): ______ месяцев _____ дней
66.1 Срок продлен до "___"____________ 20__ года
67. Сумма залога __________________ тенге.
68. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников-инвалидов, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
69. Сумма залога, обращенного в доход государства ___________ тенге.
Окончание формы
70. Статья для учета ______________________________ УК РК.
по статье 11 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4)
по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).

62. Шағымды (наразылықты) берген (әкелген): прокурор (1), күдікті (2), айыпталушы (3), қорғаушы (күдіктінің, айыпталушының) (4), заңды өкіл (5), жәбірленуші (6), жәбірленушінің заңды өкілі (7), басқалар (8).
Қарастыру нәтижесі
63. Нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), соның ішінде прокурордың бастамасы бойынша (3), соттың қарауына дейін кері қайтарылды(4), толықтыруға қайтарылды (5).
64. Бұлтартпау шарасы таңдалды, соңын ішінде қолдаухатты қанағаттандырудан бас тартқан кезде: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілдеме (2), ә/қ әскери бөлім командасының бақылауына беру (3), кәмелеттік жасқа толмағанды қарауға беру (4), кепіл (5), үйде қамау (6), күзетпен ұстау (7).
65. Күзетпен ұстау (үйде қамап ұстау) бұлтартпау шарасын таңдау негізі: Қазақстан Республикасы территориясында тұрғылықты мекен-жайы жоқ (01), жеке басы анықталмаған (02), ертеректе таңдалған бұлтартпау шарасы немесе іс жүргізуді мәжбүрлеу шарасы бұзылған (03), қылмыстық қудалау органдарынан немесе соттан жасырынуға тырысты немесе жасырынды (04), айыпталушыны іздестірумен байланысты (05), ұйымдасқан топ немесе қылмыстық бірлестік (қылмыстық ұйым) құрамында қылмыс жасаған деп күдіктеледі (06), ертеректе жасаған ауыр немесе аса ауыр қылмысы үшін соттылығы бар (07), оның қылмыстық әрекетті жалғастыруы туралы деректер бар (8), ҚР ҚПК 589-бабы тәртібінде экстрадициялық тұтқындау (09), айыпталушының халықаралық іздестіруімен байланысты (ҚР ҚПК 292-бабы 4-бөлігі) (10), басқа (11).
66. Күзетпен ұстау (үйде қамау) мерзімін ұзарту туралы: _айға _ күнге
66.1 Мерзім 20__жыл "___"____________дейін ұзартылды
67. Кепіл сомасы __________________ теңге.
68. Кепіл сомасы мыналарға қатысты төменгі шектен төмен: асырауында кәмелеттік жасқа толмаған балалар, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншы және қамқоршы болып табылатын адамдарға (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамдарға (02), халықтың әлеуметтік осал қабатына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әр түрлі әлеуметтік көмек алатын адамдарға (03), кәмелеттік жасқа толмаған немесе зейнет жасындағы адамдарға (04), ауылды жерде тұратын адамдарға (05).
69. Мемлекет пайдасына қаратылған кепіл сомасы _______________ теңге.
Нысанның аяқталуы
70. Есепке алу үшін ҚР ҚК ____________________________ бабы.
ҚР ҚК 11-бабы бойынша: анықталмады (0), ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚР ҚК 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық жасау (2).

70.1 Квалификация преступления ____________ _____________ по УК РК от 16 июля 1997 года
71. Дата и время решения "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
71.1. В связи с принятием Закона Республики Казахстан (по справочнику)
72. Примечание:__________________________________________________________________________________
73. Ф.И.О. (при его наличии) лица принявшего решение_________________________________________________
74. Прокурор _______________________________________________________
75. Наименование прокуратуры _______________________________________
Дата регистрации "_____"_________20___года   Дата корректировки "____"___________20 ___года
Вид учета: учесть (1), снято в связи с оправданием либо прекращением судом по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (3).
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 8
Приложение 17 к Правилам
приема и регистрации
заявлений, сообщений или
рапортов об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма Л-1
Форма на пострадавшее (потерпевшее) лицо
1. Номер Единого реестра досудебного расследования (далее – ЕРДР) ___________________________________
2. Орган регистрации_________________________________________________________________
3. Статус лица: (по справочнику)
4. Личность пострадавшего: не установлена (1).
5. Пострадавший: получил телесные повреждения (1), погиб (2).
5.1. Нарушены права: имущественные (1), личные неимущественные (2).
6. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ______________________
6.1 Фамилия
6.2 Имя
6.3 Отчество (при его наличии)
6.1. Дата рождения: "____" ________ ____ года
7. Пол: мужской (1), женский (2).
7. Возраст потерпевшего: ___________ лет.
8. Адрес проживания: Республика, область, район, населенный пункт, улица, дом, корпус, квартира
9. Гражданство: (по справочнику)
10. Гражданство иностранца (по справочнику)
10.1. Национальность (по справочнику)
11. Дополнительные сведения (по справочнику)
12. Несовершеннолетний воспитанник: (по справочнику)
13. Род занятий: (по справочнику)
14. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику)
14.1 Связь с подозреваемым: (по справочнику)
15. Дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (1), попытка самоубийства (2).
16. Суицид (попытка) совершены в состоянии: трезвом (01), алкогольного опьянения (02), наркотического (03), токсикоманического (04), вследствие иного болезненного состояния психики (05).
17. Факторы, предшествовавшие суицидальному поведению: одиночество (с чувством отверженности) (61), тяжелое материальное положение (банкротство, долги) (62), неблагоприятные жилищные условия (63), конфликтные отношения: с родственниками (64), с супругом (65), с родителями (66), по месту учебы (работы) (67), разрыв семейных отношений (развод) (68), нежелательная беременность (69), тяжелые соматические заболевания (70), утрата (смерть) близкого человека (71), утрата социального статуса (престижа) (72), страх наказания, позора (уголовная ответственность) (73), вымогательство (74), этническое (75), не установлены (76), другое (77).

70.1 Қылмысты саралау 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК ____________ бойынша
71. Шешім күні және уақыты 20__жыл "____" ___________ ____сағат ____ минут _______________________________________________________________________________________________
71.1. ҚР Заңының қабылдануына байланысты : ҚР Заңының қабылдануына байланысты емес (01), "Ізгілендіру туралы" ҚР Заңының қабылдануына байланысты, "Меншік құқығын қорғауды күшейту, төрелік мәселелері бойынша" ҚР Заңының қабылдануына байланысты
72. Ескертпе: _______________________________________________________________________________________________
73. Шешім қабылдаған адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
74. Прокурор ________________________________________________________________________________________
75. Прокуратура атауы ________________________________________________________________________________
Тіркеу күні "_____"_________20___жыл Түзету күні "____"______ 20 ___жыл
Есепке алу түрі: есепке алу (01), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1), 2), 5), 6), 7) және 8)- тармақтарында көзделген негіздер бойынша сотпен ақталуына немесе тоқтатылуына байланысты алынған (3).
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
6-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
17-қосымша
Л-1 нысан
Зардап шеккен (жәбірленген) адамға қойылатын нысан
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі-СДТБТ) нөмірі ____________________________
2. Тіркеу органы________________________________________________________________________________
3.Тұлғаның мәртебесі: (анықтамалық бойынша)
4. Жәбірленушінің жеке басы: анықталмаған (1).
5. Жәбірленуші: дене зақымын алған (1), қаза болған (2).
5.1. Құқықтар бұзылды:мүліктік (1), жеке мүліктік емес (2).
_______________________________________________________________________________________________
6. Жеке сәйкестендiру нөмiрі (ЖСН)
6.1 Тегі
6.2 Аты
6.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
7. Туған күні: "____"___________ жылы
7.1. Жәбірленушінің жасы: ___________жас
8. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
9 Тұрғылықты мекен-жайы: Республика, облыс, аудан, елді-мекен, көше, үй, корпус, пәтер
10. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі - ТМД) қатысушы мемлекетінің азаматы (2), азаматтығы жоқ тұлға (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
10.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша)_____________________________________________________
10.2. Ұлты (анықтамалық бойынша): ________________________________________________________________
11. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелеттік жасқа толмаған балалар бар (01), кәмелеттік жасқа толмаған тәрбиеленді: толық отбасында (02), толық емес отбасында (03), отбасынан тыс (03); асырауында еңбекке қабілетсіз жан бар (05), қорғансыз (қараусыз) (06).
12. Кәмелеттік жасқа толмаған тәрбиеленуші: балалар үйінің (1), жетім балаларға арналған интернат ұйымдарының (2);
13. Кәсіп түрі: (анықтамалық бойынша)
14. Қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
14.1. Күдіктімен байланыс: (анықтамалық бойынша)
15. Қосымша белгілер: өз-өзіне қол жұмсау (суицид) (1), өз-өзіне қол жұмсау талпынысы (2).
16. Суицид (әрекет) күйде жасалды: сау (01), алкогольді (02), есірткілі (03), токсикомандықмастану (04), психиканың өзге ауру күйі нәтижесінде (05).
17. Суицидалды әрекетке әкелген деректер: алғыз бастылық (шеттетілген сезімімен) (61), ауыр материалдық жағдай (банкроттық, қарыздар) (62), қолайсыз тұрғын жағдайлары (63), қарама-қайшы қарым-қатынастар: туыстармен (64), жұбайымен (65), ата-анасымен (66), оқу (жұмыс) орны бойынша (67), отбасылық қарым-қатынастарды үзу (ажырасу) (68), орынсыз жүктілік (69), ауыр соматикалық аурулар (70), жақын адамын жоғалту (қаза) (71), әлеуметтік мәртебесін (беделін) жоғалту (72), жазалану, масқара болу үрейі (қылмыстық жауапкершілік) (73), бопсалаушылық (74), этникалық (75), анықталмаған (76), басқа (77).

18. Способ совершения суицида: повешение (01), с применением: огнестрельного оружия (02), колюще-режущих предметов (03), транспорта (04), отравление: пищевое (05), лекарственными препаратами (06), угарным газом (07), ядохимикатами (08), передозировка: наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (09), травмы, полученные в результате: падения с высоты (10), поражения электрическим током (11), самосожжения (12), утопление (13), другое (14).
18.1 Место совершения: на улице (01), в жилом помещении (02), на месте учебы (03), на месте работы (04), в лечебном учреждении (05), на месте службы (06), в подвале (07), лес, лесопосадки, парк (сквер) (08), пляж, водоем (09), пустырь, овраг (10), другое (11).
19. Примечание:
20. Должностное лицо, осуществляющее расследование
Дата регистрации "__" _________ 20____ года
Дата корректировки __________________ "____"_________20_____года
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 8
Приложение 18 к Правилам
приема и регистрации
заявлений, сообщений или
рапортов об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма Л-3
Форма на лицо, в отношении которого вынесены судебные акты (заполняется на каждое лицо отдельно)
Раздел №11.
Номер Единого реестра досудебного расследования (далее – ЕРДР) __________________________________
1.1. Номер дела органа уголовного преследования, присоединенного в суде _______________________________
2. ________________________________________________________________________________________
( наименование органа, начавшего досудебное расследование)
3. Форма досудебного расследования: следствие (01), дознание (02), следствие в порядке части 3 статьи 189 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (03), следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (04), дознание в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (05), протокольная форма (08), дознание в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (09), следствие в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (10), дознание в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (11), следствие в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (12).
4. Дело: частного обвинения (01), в порядке статьи 190 УПК РК (02), в порядке части 1 статьи 622 УПК РК (03), в порядке части 2 статьи 622 УПК РК (04).
4.1. Поступило: в электронном формате (1), в бумажном формате (02)
5. № дела суда первой инстанции _____________________________________________________________
6. Наименование суда первой инстанции _______________________________________________________

18. Суицид жасау тәсілі: асылу (01), мыналарды қолданып: ату қаруын (02), шаншу-кесу заттарын (03), көлікті (04), улану: тағамдық (05), дәрілік заттармен (06), тұншықтырғыш газбен (07), улы химикаттармен (08), мөлшерінен тыс қолдану: есірткі құралдарды, психотропты заттарды және прекурсорларды (09), мыналардың нәтижесінде алынған жарақаттар: биіктіктен құлау (10), электр тогы ұру (11), өзін-өзі өртеу (12), бату (13), басқа (14).
18.1 Жасалу орны: көшеде (01), тұрғын ауданында (02), оқу орнында (03), жұмыс орнында (04), емделу мекемесінде (05), қызмет орнында (06), жертөлесінде (07), орман, ағаш отырылған жер, парк (08), жағажай, су қоймасы (09), қаңырап қалған орын (10), басқа (11).
19. Ескертпе:
20. Іс-жүргізуді жүзеге асырушы лауащымды тұлға
Тіркеу күні "__" _____ 20___ жыл
Түзету күні _______________ "__" _____ 20___ жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
7-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
18-қосымша
Л-3 нысан
Сот актілері шығарылған адамға қатысты нысан (әр адамға жеке толтырылады)
№ 1-тарау
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі-СДТБТ) нөмірі ______________________
1.1. Сот қылмыстық ісін қосқан қылмыстық қудалау органы ісінің нөмірі _____________________________
2. __________________________________________________________________________________________
(сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның атауы)
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: тергеу (01), анықтау (02), ҚР ҚПК 189-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу (03), ҚР ҚПК 189-бабы 5-бөлігі тәртібінде тергеу (04), ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігі тәртібінде анықтау (05), хаттама нысаны (08), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3-тармағы тәртібінде анықтау (09), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3-тармағы тәртібінде тергеу (10), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде анықтау (11), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде тергеу (12).
4. Іс: жеке айыптау (01), ҚР ҚПК 190-бабы тәртібінде (02), ҚР ҚПК 622-бабы тәртібінде (03), ҚР ҚПК 622-бабы 2-бөлігі тәртібінде (04), ҚР ҚПК 629-4-бабы тәртібінде (05).
4.1 Келіп түсті: электронды форматта (01), қағаз форматта (02).
5. Бірінші сатыдағы сот ісінің № ________________________________________________________________
6. Бірінші сатыдағы сот ісінің атауы _____________________________________________________________

7. Дата рассмотрения в суде первой инстанции "_____"_____________________20____года
8. Вид приговора (постановления): приговор (постановление) первой инстанции (01), апелляционной инстанции (02), кассационной инстанции (03), надзорной инстанции(04)
Раздел № 2. Сведения о подсудимом.
10. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)________________________________________________
11.1 Фамилия
11.2 Имя
11.3 Отчество (при его наличии)
12. Дата рождения ___________________
13. Возраст: ______________лет.
14. Пол: мужской (1), женский (2).
15. Гражданство: (по справочнику)
15.1. Гражданство иностранца (по справочнику)
16. Национальность (по справочнику):
17. Образование: (по справочнику)
18. Семейное положение: (по справочнику)
19. Несовершеннолетний: воспитывался в полной семье (01), воспитывался в неполной семье (02), воспитывался вне семьи (03), воспитанник детских домов (04), воспитанник интернатных организаций для детей сирот (05), беспризорный (безнадзорный) (06).
20. Род занятий: (по справочнику)
20.1. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику)
20.2. Виды войск: (по справочнику)
20.3 Воинское звание: (по справочнику)
20.4 Виды службы: срочная (01), по контракту (02)
20.5. Лицо совершило правонарушение: в первый год службы (01), после первого года службы (02).
21. Место работы, учебы (указать точно) ________________________________________________________
Должность: ____________________________________________________________________________
22. Несовершеннолетний ранее: не судим, но состоял на учете в органах внутренних дел (01), не состоял на учете (02)
23. Прошлая судимость: не совершал преступление и не был осужден (01), совершил преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (02), судимость снята судом (03), судимость погашена (04).
24. Был осужден и имеет: одну неснятую, непогашенную судимость (04), две неснятых судимости (05), три и более неснятых судимости (06), не снятую судимость (07), не погашенную судимость (08).
24.1. Военнослужащий: судим до призыва на военную службу (01), судим в период военной службы (02), судим в период военной службы и отбывал наказание в дисциплинарной воинской части (гауптвахте) (03).

7. Бірінші сатыдағы сотта қаралу күні 20____жылы "_____"_________________________________________
8. Үкім (қаулы) түрі: Бірінші сатыдағы үкім (қаулы ) (01), апелляциялық сатыдағы (02), кассациялық сатыдағы (03), қадағалау сатыдағы (04).
№ 2-тарау. Сотталушы туралы мәлімет
10. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _________________________________
11.1 Тегі
11.2 Аты
11.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
12. Туған күні: ______________________________________________________________________________
13. Жасы: ______________ жас.
14. Жынысы:еркек (1), әйел (2).
15. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі - ТМД) қатысушы мемлекетінің азаматы (2), азаматтығы жоқ адам (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
15.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша) ________________________
16. Ұлты (анықтамалық бойынша): _____________________________________
17. Білімі: жоғары (1), орта кәсіби (2), орта (3), толық емес орта (4), білімі жоқ (5), аяқталмаған жоғары (6).
18. Отбасы жағдайы: бойдақ (тұрмыс құрмаған) (01), үйленген (тұрмыста) (02) некесіз тұру (03).
19. Кәмелеттік жасқа толмаған: толық отбасында тәрбиеленді (01), толық емес отбасында тәрбиеленді (02), отбасыдан тыс тәрбиеленді (03), балалар үйінің тәрбиеленушісі (04), жетім балаларға арналған интернат ұйымдардың тәрбиеленушісі (05), қорғансыз (қараусыз) (06).
20. Кәсіп түрі: (анықтамалық бойынша)
20.1. Кәсіп түріне қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
20.2. Әскер түрі: (анықтамалық бойынша)
20.3. Әскери атағы: (анықтамалық бойынша)
20.4. Қызмет түрлері: жедел (01), келісімшарт бойынша (02)
20.5. Адам қылмыс жасады: қызметтің бірінші жылы (01), қызметтің бірінші жылынан кейін (02).21. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету)____________________________________________________________
Лауазымы: ____________________________________________________________________________
22. Кәмелетке толмаған бұрын: сотталмаған, бірақ ішкі істер органдарында есепте тұрған (01), есепте тұрмаған (02).
23. Бұрынғы соттылық: қылмыс жасамаған және сотталмаған (01), қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауапкершіліктен босатылған (02), соттылықты сот алған (03), соттылық өтелген (04).
24. Сотталған және: бір, өтелмеген соттылығы (04), екі алынбаған соттылығы (05), үш және одан артық алынбаған соттылығы бар (06), соттылығы алынған емес (07), соттылығы өтелмеген (08).
24.1. Әскери қызметші: әскери қызметке шақырылғанға дейін сотталған (01), әскери қызметі мерзімінде сотталған (02), әскери қызметі мерзімінде сотталған және тәртіптік әскери бөлімде (гаупвахтада) жазасын өтеген (03).

25. Неснятая и непогашенная судимость за: умышленное убийство (01), умышленное причинение тяжкого вреда здоровью (02), изнасилование (03), кражу (04), грабеж (08), разбой (09), хулиганство (05), прочие преступления (06), воинские преступления (07).
26. Подсудимый с неснятой и непогашенной судимостью: отбыл наказание полностью (01), освобожден от наказания условно-досрочно (02), по амнистии и другим основаниям (03).
26.1. Совершил преступление, не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (04), условное осуждение (06), содержание на гауптвахте (07), ограничение по воинской службе (08), арест (09), в период отсрочки отбывания (статья 74 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) (10), не отбыв иное наказание (11), испытательного срока (12).
Раздел № 3. Сведения о правонарушении
30. Фабула (краткое описание преступных действий)
31. Преступление совершено в группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4);
32. В составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02), организованная группа (03), преступная организация (04), преступное сообщество(05), транснациональная организованная группа (06), транснациональная преступная организация (07), транснациональное преступное сообщество (08), террористическая группа (09), экстремистская группа (10), банда (11), незаконное военизированное формирование (12), с выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными (15).
33. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), вследствие иного болезненного состояния психики (15).
34. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
Раздел № 4. (Апелляционная инстанция)
41. № дела суда _______________________________________________
42. Наименование суда _________________________________________
43. Дата рассмотрения дела "______"_________________20______года
44. Приговор (постановление): обжалован (01), внесено апелляционное ходатайство (02), обжалован и внесено апелляционное ходатайство одновременно (03).
44.1 Приговор (постановление): суда 1 инстанции (01)
45. Результат рассмотрения: оставлен без изменения (01), изменен (02), отменен (03).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: изменением законодательства (101), смягчением назначенного судом наказания и вида исправительного учреждения (102), применением закона о менее тяжком уголовном правонарушении и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией (103), увеличением размера наказания, если его увеличение связано с устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете предварительного содержания под стражей, с устранением неправильного применения уголовного закона, регулирующего назначение по совокупности правонарушений или по совокупности приговоров, а также рецидиве преступлений (104), применением дополнительного наказания в случае правильно установленных обстоятельств, полного исследования и анализа доказательств, правильной правовой квалификации действий осужденного и правильно назначенного основного наказания (105); отменой назначение осужденному более мягкого вида учреждения уголовно-исполнительной системы, чем предусмотрено законом, и назначить вид учреждения уголовно-исполнительной системы в соответствии с УК РК (106); с признанием наличия соответствующего рецидива преступлений, если это не было сделано или сделано неверно судом первой инстанции (107), с отменой в соответствии с частью 5 статьи 64 УК РК условное осуждение по предыдущему приговору либо отменить в соответствии с частью 5 статьи 69 УК РК освобождение от уголовной ответственности по предыдущему приговору и в связи с этим назначить наказание по правилам статьи 60 УК РК, если это не было сделано судом первой инстанции (108), изменены в случаях, предусмотренных пунктами 2) и 3) части 7 статьи 72 УК РК, отменено условно-досрочное освобождение и назначено наказание по правилам статьи 60 УК РК (109), внесением в приговор изменения в части гражданского иска, а также по вопросам взыскания процедурных издержек, решениях о вещественных доказательствах (110), применением в соответствии со статьей 98 УК РК принудительных мер медицинского характера (111), по другим формам изменения (112), с отменой условного осуждения либо отсрочки отбывания наказания (113)

25. Мыналар үшін алынбаған және өтелмеген соттылық: қасақана кісі өлтіру (01), қасақана денсаулығына ауыр зиян келтіру (02), зорлау (03), ұрлау (04), тонау (08), талау (09), бұзақылық (05), өзге қылмыстар (06), әскери қылмыстар (07).
26. Алынбаған және өтелмеген соттылығы бар сотталушы: толық жазаланды (01), шартты-мерзімінен бұрын жазадан босатылды (02), рақымшылық және басқа негіздер бойынша (03).
26.1. Жазасын өтемей, қылмыс жасады: бас бостандығынан айыру орындарында (04), шартты соттау (06), гауптвахтада ұстау (07), әскери қызмет бойынша шектеу (08), тұтқындау (09), өтеу мерзімін шегеру мерзімінде (ҚР ҚК 74-бабы) (10), өзге жазаны өтемей (11), сынақ мерзімі (12).
№ 3-тарау. Құқық бұзушылық туралы мәліметтер
30. Фабула (қылмыстық әрекеттің қысқаша сипаттамасы)
31. Қылмыс топта жасалды: ересектер (01), ұйымдасқан топ (02), тек кәмелеттік жасқа толмағандар (2), кәмелеттік жасқа толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4);
32. Құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала келісу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық бірлестік (05), ұлтаралық ұйымдасқан топ (06), ұлтаралық қылмыстық топ (07), ұлтаралық қылмыстық бірлестік (08), лаңкестік ұйым (09), экстремисттік топ (10), банда (11), заңсыз әскери құрама (12), анықталған байланыстарымен: сыбайласқан (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
33. Күйінде: алкогольді мастану (11), есірткілі (12), токсикомандық мастану (13), психиканың өзге ауру (15).
34. Қылмысқа қатысушылық түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), айдап салушы (03), көмектесуші (04).
№ 4-тарау. (Апелляциялық сатысы)
41. Сот ісі № ___________________________________________________________________________
42. Сот атауы __________________________________________________________________________
43. Істі қарау күні 20______ жылы "____" ___________________________________________________
44. Үкім (қаулы): шағым берілді (01), апелляциялық өтініш енгізілген (02), бір уақытта шағымданған және апелляциялық өтініш енгізілген (03).
44.1 Үкім (қаулы): 1 сатыдағы соттың (01)
45. Қарау нәтижесі: өзгертусіз қалдырылды (01), өзгертілді (02), күші жойылды (03).
46. Үкім (қаулы) мыналарға байланысты өзгертілді: заңнаманың өзгеруі (101), сот тағайындаған жазаны және түзету мекемесінің түрін жеңілдету (102), ауырлығы аз қылмыстық құқық бұзушылық туралы заңды қолданып және өзгертілген саралауына сәйкес жаза тағайындалғаны (103), көлемін ұлғайту, егер оны ұлғайту арифметикалық қателерді немесе алдын ала күзетпен ұстауды есептеу кезіндегі қателерді жоюмен, құқық бұзушылықтар жиынтығы бойынша немесе үкімдер жиынтығы бойынша тағайындауды реттейтін қылмыстық заңды бұрыс қолдануды жоюмен, сондай-ақ қылмыстық қайталануымен байланысты болса (104), дұрыс анықталған жағдайлар, дәлелдемелерді толық зерттеу және талдау, сотталған әрекетін дұрыс құқықтық саралауы және дұрыс тағайындалған негізгі жаза жағдайында қосымша жазаны қолданып (105); сотталғанға заңмен көзделгенмен салыстырғанда қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің жеңілірек түрін тағайындаудың күшін жою және ҚР ҚК сәйкес қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрін тағайындауы (106); тиісінше қылмыстық қайталануының болуын мойындаумен, егер бұл істелмесе немесе бірінші сатыдағы сот бұрыс орындаса (107), ҚР ҚК 64-б. 5-б. сәйкес алдыңғы үкім бойынша шартты соттау күшін жоя отырып немесе алдыңғы үкім бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатудың ҚК 69-бабы 5-бөлігіне сәйкес күшін жоюға және осыған байланысты ҚР ҚК 60-б. ережелері бойынша жаза тағайындалды, егер мұны бірінші сатыдағы сот орындамаса (108), ҚР ҚК 72-бабы 7-бөлігі 2) және 3)-тармақтарында көзделген жағдайларда өзгертілген, шартты-мерзімінен бұрын босату күші жойылған және ҚР ҚК 60-бабы ережелері бойынша жаза тағайындалған (109), үкімге азаматтық талап арыз бөлігінде, сондай-ақ іс жүргізу шығындарын өндіріп алу, заттай дәлелдемелер туралы шешімдер бойынша өзгертулер енгізу (110), ҚР ҚК 98-бабы сәйкес медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану (111), өзгертудің басқа нысандары бойынша (112), шартты соттаудың күшін жоя отырып немесе жазаны өтеуді кейінге қалдыра отырып (113).

46.1. Основания изменения приговора (постановления): односторонность или неполнота судебного следствия (101), несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре (постановлении) фактическим обстоятельствам дела (102), существенное нарушение уголовно-процессуального закона (103), несоответствие наказания тяжести преступления и личности осужденного (104), неправильное применение уголовного закона (105).
47. Приговор (постановление) отменен с: прекращением дела в полном объеме (101), прекращением дела в части (102), направлением на новое судебное рассмотрение (103), отменой обвинительного приговора и постановлением оправдательного приговора (104), отменой обвинительного приговора и постановлением нового обвинительного приговора (105), отменой оправдательного приговора и постановлением обвинительного приговора (106), отменой оправдательного приговора и постановлением нового оправдательного приговора (107), направлением дела прокурору в соответствии со статьей 323 УПК РК (108), другие (109).
47.1. Основания отмены приговора (постановления): односторонность или неполнота судебного следствия (101), несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре (постановлении) фактическим обстоятельствам дела (102), существенное нарушение уголовно-процессуального закона (103), несоответствие наказания тяжести преступления и личности осужденного (104), неправильное применение уголовного закона (105).
Раздел № 4 (Кассационная инстанция)
41. № дела суда _______________________________________________
42. Наименование суда _________________________________________
43. Дата рассмотрения дела "____"_________________20______года
44. Приговор (постановление): обжалован (01), опротестован (02), обжалован и опротестован одновременно (03).
44.1 Приговор (постановление): суда первой инстанции (01), апелляционной инстанции (02), кассационной инстанции (03).
45. Результат рассмотрения: оставлен без изменения (01), изменен (02), отменен (03).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: изменением квалификации и снижением наказания (301), с изменением квалификации без снижения наказания (302), без изменения квалификации со снижением наказания (303), с изменением квалификации и назначением более строгого наказания (304) без изменения квалификации и назначением более строго наказания (305), с изменением вида исправительной колонии (306), изменено в части рецидива (307), с исключением дополнительного наказания (308), изменены в части гражданского иска (309), с отменой части обвинения с направлением на новое рассмотрение (310), другие (311).

46.1. Үкімнің (қаулының) өзгертілу негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (101), үкімде (қаулыда) баяндалған сот дәлелдерінің істің нақты жаңдайларына сәйкес келмеуі (102), қылмыстық-іс жүргізу заңын елеулі бұзушылық (103), жазаның қылмыс ауырлығына және сотталған тұлғасына сәйкес келмеуі (104), қылмыстық заңды бұрыс қолдану (105).
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: істі толық көлемде тоқтатумен (101), іс бөлігін тоқтатумен (102), жаңа сот қарауына жолдаумен (103), айыптау үкімінің күшін жоюмен және ақтау үкімімен (104), айыптау үкімінің күшін жоюмен және жаңа айыптау үкімін шығарумен (105), ақтау үкімінің күшін жоюмен және айыптау үкімін шығарумен (106), ақтау үкімінің күшін жоюмен және жаңа ақтау үкімін шығарумен (107), ҚР ҚПК 323-бабына сәйкес істі прокурорға жолдаумен (108), өзге (109).47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (101), үкімде (қаулыда) баяндалған сот дәлелдерінің істің нақты жаңдайларына сәйкес келмеуі (102), қылмыстық-іс жүргізу заңын елеулі бұзушылық (103), жазаның қылмыс ауырлығына және сотталған тұлғасына сәйкес келмеуі (104), қылмыстық заңды бұрыс қолдану (105).
№ 4-тарау. (Кассациялық сатысы)
41. Сот ісі № __________________________________________________________________________
42. Сот атауы _________________________________________________________________________
43. Істі қарау күні 20______ жылы "_____"__________________________________________________
44. Үкім (қаулы): шағым берілді (01), наразылық берілді (02), бір уақытта шағым және наразылық берілді (03).
44.1 Үкім (қаулы): 1 сатыдағы соттың (01), апелляциялық сатыдағы (02), кассациялық сатыдағы (03).
45. Қарау нәтижесі: өзгертусіз қалдырылды (01), өзгертілді (02), күші жойылды (03).
46. Үкім (қаулы) мыналарға байланысты өзгертілді: саралауды өзгертумен және жазаны азайтуға (301), жазаны азайтпай саралауды өзгертуге (302), жазаны азайтумен саралауды өзгертпеуге (303), саралауды өзгертумен және қатаңырақ жаза тағайындауға (304) саралауды өзгертумен және қатаңырақ жаза тағайындауға (305), дұрыстау колониясы түрін өзгертуге (306), қайталау бөлігінде өзгертуге (307), қосымша жазалауды болдыртпауға (308), азаматтық талап арыз бөлігінде өзгертуге (309), істі жаңа қарауға жолдаумен айыптау күшін жою бөлуге (310), өзге (311).

46.1. Основания изменения приговора (постановления): односторонность и неполнота судебного следствия (301); несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре, постановлении, фактическим обстоятельствам дела (302); существенное нарушение уголовно-процессуального закона (303); неправильное применение уголовного закона (304); несоответствие наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного (305); другим основаниям (306).
47. Приговор (постановление) отменен с: прекращением дела (301), отменой со всеми предыдущими постановлениями с направлением на новое судебное рассмотрение в суд первой инстанции (302), со всеми предыдущими постановлениями с направлением на новое судебное рассмотрение в суд апелляционной инстанции (303), постановления апелляционной инстанции с оставлением приговора без изменения (304), постановления апелляционной инстанции с изменением приговора суда (305), постановления кассационной инстанции с оставлением приговора без изменения (306), постановления кассационной инстанции с изменением приговора суда (307).
47.1. Основания отмены приговора (постановления): необоснованного вынесения оправдательного приговора или прекращение дела (301), осуждения невиновного (302), по вновь открывшимся обстоятельствам (303), в связи с применением принудительных мер медицинского характера (304), неправильной квалификации деяния осужденного (305), лишения потерпевшего права на судебную защиту (306), несоответствия назначенного судом наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного (308), по другим основаниям (309):
Раздел № 5. Сведения о приговоре (постановлении)
50. Решение по лицу:
оправдан: за отсутствием события (7067), за отсутствием состава уголовного правонарушения (7068), за недоказанностью вины подсудимого (7069);
осужден: с назначением уголовного наказания, подлежащего отбыванию осужденным (7075); с освобождением лица от уголовной ответственности (7076), с назначением уголовного наказания и освобождением от его отбытия (7077), без назначения уголовного наказания (7078), с отсрочкой отбытия уголовного наказания (7079);применены меры медицинского характера (7093);
прекращено: пункт 1) части 1 статьи 35 УПК РК (7010), пункт 2) части 1 статьи 35 УПК РК (7020), пункт 3) части 1 статьи 35 УПК РК (7030), пункт 4) части 1 статьи 35 УПК РК (7040), пункт 5) части 1 статьи 35 УПК РК (7050), пункт 6) части 1 статьи 35 УПК РК (7060), пункт 7) части 1 статьи 35 УПК РК (7070), пункт 8) части 1 статьи 35 УПК РК (7080), пункт 9) части 1 статьи 35 УПК РК (7090), пункт 10) части 1 статьи 35 УПК РК (7100), пункт 11) части 1 статьи 35 УПК РК (7110), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статья 65 УК РК (7121), пункт 12) части 1 статьи 35УПК РК (7022), часть 1 статьи 35 УПК РК – пункт 12) статьи 67 УК РК (7023), часть 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 68 (7124), в том числе в порядке медиации пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 68 УК РК (7125), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2 статьи 68 УК РК (7126), в том числе в порядке медиации пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2 статьи 68 УК РК (7127), статья 36 УПК РК (7128), прекращено по статье 36 УПК РК - статья 66 УК РК (4131), прекращено по статье 36 УПК РК-статье 67 УК РК (4132), прекращено по статье 36 УПК РК - статье 68 УК РК (4133), прекращено по статье 36 УПК РК – примечания к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134); пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 70 УК РК (4135), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2 статьи 70 УК РК (4136), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 83 УК РК (4137);
прекращено с применением мер воспитательного воздействия (7094).

46.1. Үкімнің (қаулының) өзгертілу негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (301), үкімдегі, қаулыдағы сот дәлелдерінің істің нақты жаңдайларына сәйкес келмеуі (302), қылмыстық-іс жүргізу заңын елеулі бұзушылық (303), қылмыстық заңды бұрыс қолдану (304), жазаның қылмыс ауырлығына және сотталған тұлғасына сәйкес келмеуі (305), өзге (306).
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: істің тоқтатылумен (301), бірінші сатыдағы соттың жаңа сот қарауына жолдаумен барлық алдыңғы қаулыларының күші жойылумен (302), апелляциялық сатыдағы соттың жаңа сот қарауына жолдаумен барлық алдыңғы қаулыларының күші жойылумен (303), үкімді өзгертусіз қалдырумен апелляциялық саты қаулысы (304), сот қаулысын өзгертумен апелляциялық саты қаулысы (305), үкімді өзгертусіз қалдырумен кассациялық саты қаулысы (306), сот қаулысын өзгертумен кассациялық саты қаулысы (307).
47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: негізсіз ақтау үкімін шығару немесе істі тоқтату (301), кінәсізді соттау (302), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша (303), медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасын қолданумен байланысты (304), сотталғанның әрекетін бұрыс саралау (305), жәбірленушіні сот қорғанысы құқығынан айыру (306), сот тағайындаған жазаның қылмыстық құқық бұзушылық ауырлығына және сотталғанның тұлғасына сәйкес келмеуі (308), өзге негіздер бойынша (309).
№ 5-тарау. Үкім туралы мәліметтер (қаулы)
50. Адамға қатысты шешім:
ақталды: оқиғаның болмауы (7067), қылмыстық құқық бұзушылық құрамының болмауы (7068), сотталушының кінәсі дәлелденбеуі (7069);
сотталды: сотталушы өтеуге тиісті қылмыстық жазалау тағайындаумен (7075); тұлғаны қылмыстық жауапкершіліктен босатумен (7076), қылмыстық жазалауды тағайындаумен және оны өтеуден босатумен (7077), қылмыстық жазалау тағайындаусыз (7078), қылмыстық жалауды өтеу мерзімін ұзартумен (7079);
медициналық сипаттағы шара қолданылумен (7093);
тоқтатылды: ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы (7010), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы (7020), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы (7030), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 4)-тармағы (7040), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 5)-тармағы (7050), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 6)-тармағы (7060), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 7) -тармағы (7070), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 8)-тармағы (7080), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 9)-тармағы (7090), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 10)-тармағы (7100), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 11)-тармағы (7110), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 65-бабы (7121), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 66-бабы (7122), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 67-бабы (7123), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы (7124), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (7125), ҚР ҚПК ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі (7126), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (7127), ҚР ҚПК 36-бабы (7128), ҚР ҚПК 36-бабы - ҚР ҚК 66-бабы (7131), ҚР ҚПК 36-бабы - ҚР ҚК 67-бабы (7132), ҚР ҚПК 36-бабы – ҚР ҚК 68-бабы (7133), ҚР ҚПК 35-бабы – ҚР ҚК 442-443, 445-449-баптары (4134); ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 70-бабы 1-бөлігі (4135), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 70-бабы 2-бөлігі (4136), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 83-бабы 1-бөлігі ( (4137);
тәрбиелеу ықпалындағы шаралар қолданумен тоқтатылды (7094).

51. Статья для учета: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04)
По статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2)
51.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья)
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04)По статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2)
52. Статья для учета наркоправонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья)
53. Статья для учета коррупционных правонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья)
54. Статья для учета правонарушений по экстремизму и терроризму /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья)
55. Основные меры наказания: лишение свободы (01), смертная казнь (02), пожизненное лишение свободы (03), осуждено к тюремному заключению (04), штраф (05), исправительные работы (06), привлечение к общественным работам (09), ограничение свободы (11), арест (12), меры медицинского характера (13), меры воспитательного воздействия (14).
56. Решение по уголовным правонарушениям:
№ уголовного дела (ЕРДР -каждый эпизод отдельно)
Обвинялся по статье УК РК
Приговор, постановление по статье УК РК
Результат судебного рассмотрения по каждому уголовному правонарушению, предъявленного обвинения
Решение по эпизоду-1 лицу-2
Переквалификация по эпизоду-1 лицу -2
1
2
3
4
5
6
57. Мера наказания по приговору
Мера наказания
Срок (лет)
Срок (месяцев)
Срок (дней)
Срок (часов)
Размер штрафа,(в тенге)
58. Особенности применения наказания: назначена мера наказания ниже низшего предела (01), применено лишение свободы в виде заключения в тюрьму (02), применена статья 58 УК РК (03), применена статья 60 УК РК (04), применена статья 63 УК РК (05), применена статья 74 УК РК (06)
58.1 Применена статья 60 УК РК: путем поглощения (01), присоединения (02)
по приговору суда: _______________________________________ (наименование суда)
от "___" _____ 20__ года (дата)
Применена статья 58 УК РК: путем поглощения (01), присоединения (02)
по приговору суда: _______________________________________ (наименование суда)
от "___" _____ 20__ года (дата)
58.2 Условно с испытательным сроком (статья 63 УК РК): срок: _______лет, ________месяцев, ________дней
58.3 Отсрочка отбытия наказания (статья 74 УК РК) до "___" _____________________ 20___ года(отражается дата окончания срока)

51. Есепке алу үшін бап:/_/_/_/_/_/_/_/_/_/: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Қылмыс ауырлығы: ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
ҚР ҚК 24-бб. бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
51.1 Есепке алу үшін бап: 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап) бойынша /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Қылмыс ауырлығы: ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
ҚР ҚК 24-бабымен бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
52. Есірткілік құқық бұзушылықты есепке алу үшін бап /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1 Есепке алу үшін бап: 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап)бойынша /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты есепке алу үшін бап /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1 Есепке алу үшін бап: 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап)бойынша /_/_/_/_/_/_/_/_/_/.
54. Экстремизм және терроризм бойынша құқық бұзушылықты есепке алу үшін бап /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1 Есепке алу үшін бап: 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап) бойынша /_/_/_/_/_/_/_/_/_/;
54.2 Террористтік (01), экстремистік (02) қылмыстарға жатады.
55. Негізгі жазалау шаралары: бас бостандығынан айыру (01), өлім жазасы (02), өмір бойына бас бостандығынан айыру (03), түрмеге қамауға соттау (04), айыппұл (05), түзету жұмыстары (06), қоғамдық жұмыстарға тарту (09), еркіндігін шектеу (11), тұтқындау (12), медициналық сипаттағы шаралар (13), тәрбиелік сипаттағы шаралар (14).
56. Қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша шешімдер:
Қылмыстық істің № (СДТБТ- әр эпизоды бөлек)
ҚР КК бабы бойынша айыпталды
ҚР ҚК бабы бойынша үкім, қаулы
Әр қылмыстық құқық бұзушылық, айыптау бойынша сот қарауының нәтижесі
Эпизод-1 адам-2 бойынша шешім
Саралау: эпизод бойынша - 1 адам бойынша - 2
57. Үкім бойынша жазалау шарасы
Жазалау шарасы
Мерзім (жыл)
Мерзім (ай)
Мерзім (күн)
Мерзім (сағат)
Айыппұл өлшемі, (теңге)
58. Бас бостандығынан айыруды қолдану ерекшеліктері: төменгі шектен төмен жазалау шарасы тағайындалды (01), түрмеге қамау түрінде бас бостандығынан айыру қолданылды (02), ҚР ҚК 58-бабы қолданылды (03), ҚР ҚК 60-бабы қолданылды (04), ҚР ҚПК 63-бабы қолданылады (05), ҚР ҚПК 74-бабы қолданылады РК (06)
58.1 ҚР ҚК 60-бабы қолданылды: игеру арқылы (01), қосылу арқылы (02) сот үкімі бойынша: __________ ( сот атауы) 20__ жыл "___" _____ (күні)ҚР ҚК 58-бабы қолданылды: игеру арқылы (01), қосылу арқылы (02);(соттын атауы) _______________________________________ сот үкімі бойынша(күні) 20__ жылы _____ "___"
58.2 Сынақ мерзімімен шартты түрде (ҚР ҚК 63-бабы): Мерзімі: ______жыл, _______ай, ______күн
58.3 Жазаны өту мерзімін шегеру (ҚР ҚК 74-бабы): 20__ жыл "___" __________________________ дейін (мерзімнің аяқталу күні көрсетіледі)

58.4. Виды мер медицинского характера: амбулаторное принудительное наблюдение и лечение у психиатра (01), принудительное лечение в психиатрическом стационаре общего типа (02), принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа (03), принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа с интенсивным наблюдением (04), принудительное лечение в виде химической кастрации (05).
59. Освобожден от наказания: в связи с болезнью (01), вследствие стечения тяжелых обстоятельств (02), в связи с истечением срока давности обвинительного приговора(03), на основании акта амнистии (04), помилования (05), в связи с декриминализацией статьи УК РК (06), по другим основаниям (07).
(отражаются сведения по амнистии, дата и номер Указа и другие основания освобождения)
60. Дополнительные меры наказания: конфискация имущества (01), лишение права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью (02), лишение специального воинского или почетного звания, классного чина, дипломатического ранга, квалификационного класса и государственных наград (03), выдворение за пределы Республики Казахстан иностранца или лица без гражданства(04), меры воспитательного воздействия (05), пожизненное лишение права заниматься определенной деятельностью (22), лишение гражданства Республики Казахстан (07).срок: _______лет, ________месяцев, ________дней, ______ часов.
61. Осужденный: рецидив (01), опасный рецидив (02).
62. Принудительное лечение: к алкоголику (01), к наркоману (02), к токсикоману (03), к невменяемому (04).
63. Резолютивная часть приговора (постановления) (только в отношении лица, по которому заполняется информационно-учетный документ)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
64. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу "____"_________________20___года65. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи
______________________________________________________________________________________________
66. Примечание:
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________

58.4. Медициналық шаралар түрлері сипаттағы: мәжбүрлеп амбулаториялық қадағалау және психиатрда емдеу (01), жалпы үлгідегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (02), мамандандырылған үлгідегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (03), мамандандырылған үлгідегі психиатриялық стационарда психиатриялық стационарда қарқынды бақылаумен мәжбүрлеп емдеу (04), химиялық кастрации түріндегі мәжбүрлеп емдеу (05).
59. Жазадан босатылды: ауруға байланысты (01), ауыр жағдайлар салдарынан (02), айыптау үкімінің ескіру мерзімінің өтуіне байланысты (03), рақымшылық актісі негізінде (04), кешіру (05), ҚР ҚК баптарын қылмыс деп танымауға байланысты (06), басқа негіздер бойынша (07).
(рақымшылық бойынша мәліметтер, Президент Жарлығының күні мен нөмірі және басқа босату негіздері көрсетіледі)
60. Жазаның қосымша шаралары: мүлікті тәркілеу (01), арнайы, әскери немесе құрмет атағынан, сыныптық мәртебесінен, дипломатиялық рангінен, біліктілік сыныбынан және арнайы марапаттардан айыру (02), белгілі бір лауазымды иелену және белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айыру (03), шетелдікті немесе азаматтығы жоқ тұлғаны Қазақстан Республикасының шегінен шығару (04), тәрбиелік ықпал ету шаралары (05), белгілі бір қызметпен айналысу өмір бойы құқығынан айыру (22), ҚР азаматтығынан айыру (07).мерзім: _______жыл, ________айы, ________күні, ______ сағат.
61. Сотталған: қылмыстың қайталануы (01), қауіпті қайталануы (02).
62. Мәжбүрлі емдеу: маскүнемге (01), нашақорға (02), таксикоманға(03), есі дұрыс емес адамға (04).
63. Үкімнің (қаулының) қарарлық бөлігі (тек ақпараттық есептік құжаты толтырылатын адамға қатысты).
_________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
64. Үкімнің (қаулы) заңды күшіне ену күні 20___жылы "____"_________________________________________
65. Соттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________________________________________________________________________________________
66. Ескертпе:
________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________

67. Сотрудник Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
Дата ввода электронного информационного учетного документа: "_____"_____________________20____года
Дата корректировки "____" ______________20 ____года

67. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің қызметкері
_______________________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
ақпараттық есептік құжатты енгізу күні: 20____жылы "____"___________________________________________
Тузету енгізу күні: 20 ____жылы "____" ____________________________________________________________