О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 131 "Об утверждении перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2020 года № 20017
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 131 "Об утверждении перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16577, опубликован 23 апреля 2018 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Павлодар", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 3 февраля 2020 года № 46
Приложение 6 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Павлодар"
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2

"Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезiнде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткiзілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тiзбелерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 46 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 ақпанда № 20017 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетін қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 131 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16577 болып тіркелген, 2018 жылғы 23 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетін қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 3 ақпандағы
№ 46 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
6-қосымша
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетін қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы

2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501 00 100 0
- поваренная соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть:
2501 00 310 0
- - для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501 00 510 0
- - - денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
2503 00
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503 00 100 0
- сера сырая или нерафинированная
2504
Графит природный:
2504 10 000 0
- в виде порошка или чешуек
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505 10 000 0
- пески кремнистые и пески кварцевые
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506 10 000 0
- кварц
2506 20 000 0
- кварцит
2507 00
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507 00 200 0
- каолин
2507 00 800 0
- глины каолиновые прочие
2509 00 000 0
Мел
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный:
2510 10 000 0
- неразмолотые
2510 20 000 0
- размолотые
2511
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
2511 10 000 0
- сульфат бария природный (барит)
2511 20 000 0
- карбонат бария природный (витерит)
2512 00 000 0
Земли инфузорные кремнистые (например, кизельгур, трепел и диатомит) и аналогичные кремнистые земли, кальцинированные или некальцинированные, с удельным весом 1 или менее
2517
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:

2501 00
Суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501 00 100 0
– суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын ас тұзы (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) мен таза натрий хлориді:
2501 00 310 0
– – кейіннен басқа өнімді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық өзгерістер үшін (натрий мен хлордың бөлінуі)
2501 00 510 0
– – – консервілеуден немесе адамдарға арналған тағам өнімдерін немесе жануарларға арналған жем-шөп әзірлеуден басқа денатуратталған немесе өнеркәсіп мақсаттарына арналған (тазартуды қоса алғанда)
2503 00
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидтық күкірттен басқа барлық түрдегі күкірт:
2503 00 100 0
– шикі немесе тазартылмаған күкірт
2504
Табиғи графит:
2504 10 000 0
– ұнтақ немесе қабыршық түріндегі
2505
Боялған немесе боялмаған, 26-топтағы құрамында металл бар құмдардан басқа барлық түрдегі табиғи құм:
2505 10 000 0
– кремний құмы және кварц құмы
2506
Кварц (табиғи құмнан басқа); ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) пішіндегі тақталарға басқа тәсілмен бөлінген кварцит:
2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2507 00
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген каолин және өзге де каолинді балшық:
2507 00 200 0
– каолин
2507 00 800 0
– өзге де каолинді балшықтар
2509 00 000 0
Бор
2510
Табиғи кальций фосфаты, табиғи алюминий-кальций фосфаты және фосфат боры:
2510 10 000 0
– ұсатылмаған
2510 20 000 0
– ұсатылған
2511
Табиғи барий сульфаты (барит); кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген 2816-тауар позициясындағы барий оксидінен басқа табиғи барий карбонаты (ветирит):
2511 10 000 0
– табиғи барий сульфаты (барит)
2511 20 000 0
– табиғи барий карбонаты (витерит)
2512 00 000 0
Кремнийлі инфузорлы топырақ (мысалы, кизельгур, трепел және деатомит) және кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, үлес салмағы 1 немесе одан аз ұқсас кремний топырағы
2517
Малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе өзге де қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген енгізілген немесе енгізілмеген материалдар қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп калдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылудан өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:

2517 10
- галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
2517 10 100 0
- - галька, гравий, щебень
2517 10 200 0
- - известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
2517 10 800 0
- - прочие
2517 41 000 0
- - из мрамора
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшое количество других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519 10 000 0
- карбонат магния природный (магнезит)
2519 90 100 0
- - оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519 90 300 0
- - магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшое количество ускорителей или замедлителей:
2520 10 000 0
- гипс; ангидрит
2520 20 000 0
- гипсовые вяжущие
2521 00 000 0
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
2522 10 000 0
- известь негашеная
2522 20 000 0
- известь гашеная
2522 30 000 0
- известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523 10 000 0
- клинкеры цементные
- портландцемент:
2523 21 000 0
- - цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523 29 000 0
- - прочий
2523 30 000 0
- цемент глиноземистый
25 23 90 000 0
- цементы гидравлические прочие
2528 00 000 0
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт
2701 19 000 0
Уголь каменный прочий, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный
2702
Лигнит или бурый уголь, агломерированный или неагломерированный, кроме гагата:
2702 10 000 0
– лигнит или бурый уголь, пылевидный или непылевидный, но неагломерированный
2702 20 000 0
– лигнит или бурый уголь, агломерированный
2703 00 000 0
Торф (включая торфяную крошку), агломерированный или неагломерированный

2517 10
- малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе темір жол жолдарына арналған қабат, немесе өзге де қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремний қиыршықтасы:
2517 10 100 0
- - малтатас, гравий, қиыршықтас
2517 10 200 0
- - әктас, доломит және уатылған немесе ұсақталған өзге де әктастары
2517 10 800 0
- - өзгелері
2517 41 000 0
– – мәрмәр
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын, құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар немесе жоқ күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксидтері:
2519 10 000 0
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
2519 90 100 0
– – кальцийлендірілген табиғи магний карбонатын қоспағанда магний оксиді
2519 90 300 0
– – біріктірілгенге дейін күйдірілген магнезия (кесектендірілген)
2520
Керіш; ангидрит; боялмаған немесе боялған, құрамында шағын мөлшерде жеделдеткіштері немесе баяулатқыштары бар немесе жоқ тұтқыр керіш (кальцийлендірілген немесе кальций сульфатын білдіретін):
2520 10 000 0
– керіш; ангидрит
2520 20 000 0
– керішті тұтқыр материалдар
2521 00 000 0
Әктасты жеңіл балқитын зат; әк немесе цемент дайындау үшін пайдаланылатын әктас және өзге де әктасты тас
2522
2825-тауар позициясында көрсетілген оксид және кальций гидроксидінен басқа сөндірілмеген, сөндірілген және гидравликалық әк:
2522 10 000 0
– сөндірілмеген әк
2522 20 000 0
– сөндірілген әк
2522 30 000 0
– гидравликалық әк
2523
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдірілген цемент тасы нысанында портландцемент, глиноземдік цемент, қож цемент, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер:
2523 10 000 0
- күйдірілген цемент тасы
- портландцемент:
2523 21 000 0
- - қолдан боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523 29 000 0
- - өзгелері
2523 30 000 0
- глиноземді цемент
2523 90 000 0
- өзге де гидравликалық цемент
2528 00 000 0
Табиғи тұзсудан бөлінген бораттардан басқа, табиғи бораттар және олардың концентраттары кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген; құрғақ өнімге қайта есептегенде Н3ВО3 85 салм.%-дан аспайтын табиғи бор қышқылы
2701 19 000 0
Өзгертілмеген немесе ұнтақталған көмір, бірақ агломерацияланбаған
2702
гагаттан басқа кесектендірілген немесе кесектендірілмеген лигнит немесе қоңыр көмір:
2702 10 000 0
– тозаң тәріздес немесе тозаң тәріздес емес түрдегі, бірақ кесектендірілмеген лигнит немесе қоңыр көмір
2702 20 000 0
– Кесектендірілген лигнит немесе қоңыр көмір
2703 00 000 0
Кесектендірілген немесе кесектендірілмеген шымтезек (шымтезектің ұнтағын қоса алғанда)

2704 00
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
– кокс и полукокс из каменного угля:
2704 00 110 0
– – для производства электродов
2704 00 300 0
– кокс и полукокс из лигнита
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
2706 00 000 0
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы
2707
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических:
2707 10
– бензол:
2707 10 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 20
– толуол:
2707 20 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 30
– ксилол:
2707 30 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 40 000 0
– нафталин
2707 50
– смеси ароматических углеводородов прочие, 65 об.% которых или более (включая потери) перегоняется при температуре 250 С по методу ASTM D 86:
2707 50 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 91 000 0
– – масла креозотовые
– – – неочищенные масла:
2707 99 110 0
– – – – неочищенные легкие масла, 90 об.% которых или более перегоняется при температуре до 200 оС
2707 99 300 0
– – – осерненные легкие масла
2707 99 500 0
– – – основные продукты
2707 99 700 0
– – – антрацен
2707 99 800 0
– – – фенолы
2707 99 910 0
– – – – для получения продуктов товарной позиции 2803
2708
Пек и кокс пековый, полученные из каменноугольной смолы или прочих минеральных смол:
2708 10 000 0
– пек
2708 20 000
– кокс пековый:
2708 20 000 1
– – игольчатый
2709 00
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород:
2709 00 100
– газовый конденсат природный:
2709 00 100 1
– – газовый конденсат стабильный плотностью при 20 оС не менее 650 кг/м3, но не более 850 кг/м3 и с содержанием серы не более 1,0 мас.%9)
2709 00 900 1
– – нефть сырая плотностью при 20 оС не менее 906 кг/м3, но не более 967 кг/м3 и с содержанием серы не менее 1,98 мас.%, но не более 2,34 мас.% 8)
2709 00 900 2
– – нефть сырая плотностью при 20 0С не менее 694,7 кг/м3, но не более 980 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 5 мас.% 10)
2709 00 900 3
– – нефть сырая плотностью при 20 0С не менее 694,7 кг/м3, но не более 887,6 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 1,5 мас.% 8)

2704 00
Кесектендірілген немесе кесектендірілмеген, тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; реторттық көмір:
– тас көмірден алынған кокс және жартылай кокс:
2704 00 110 0
– – электродтарды өндіруге арналған
2704 00 300 0
– лигниттен алынған кокс және жартылай кокс
2705 00 000 0
Мұнай газдары мен басқа да газ тәрізді көмірсутектерден басқа таскөмірлі, сулы, генераторлық газ және ұқсас газдар
2706 00 000 0
"Қалпына келтірілген" шайырларды қоса алғанда, сусызданған немесе сусызданбаған, жартылай ректификацияланған немесе ректификацияланбаған таскөмірлі, қоңыр көмірлі, шымтезекті шайырлар және өзге де минералдық шайырлар
2707
Майлар және таскөмірлі шайырлардың жоғарғы температурада айдалатын өзге де өнімдері; хош иісті құрамдық бөлімдердің салмағы хош иіссіздер салмағынан асатын ұқсас өнімдер:
2707 10
– бензол:
2707 10 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 20
– толуол:
2707 20 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 30
– ксилол:
2707 30 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 40 000 0
– нафталин
2707 50
– АSТМ D 86 әдісі бойынша 65 көл. % немесе одан артық 250 0С температура кезінде айдалатын (шығындарды қоса алғанда) өзге де хош иісті көмірсутекті қоспалар:
2707 50 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 91 000 0
– – креозот майлары
– – – тазартылмаған майлар:
2707 99 110 0
– – – – 90 көл.% немесе одан жоғары 200 0С температураға дейін айдалатын тазартылмаған жеңіл майлар
2707 99 300 0
– – – күкірттелген жеңіл майлар
2707 99 500 0
– – – негізгі өнімдер
2707 99 700 0
– – – антрацен
2707 99 800 0
– – – фенолдар
2707 99 910 0
– – – – 2803-тауар позициясының өнімдерін алуға арналған
2708
Таскөмір шайырлардан немесе өзге де минералды шайырлардан алынған пек және пекті кокс:
2708 10 000 0
– пек
2708 20 000
– пекті кокс:
2708 20 000 1
– – инелі
2709 00
Битуминозды жыныстардан алынған шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері:
2709 00 100
– табиғи газ конденсаты:
2709 00 100 1
– – құрамында 1,0 мас.% артық емес күкірті бар, 20 0С жағдайында тығыздығы 650 кг/м3 кем емес, бірақ 850 кг/м3 аспайтын тұрақты газды конденсат 9)
2709 00 900 1
– – құрамында 1,98 салм.% -дан кем емес, бірақ 2,34 салм.%-дан аспайтын күкірті бар және 200С жағдайында тығыздығы 906 кг/м3 кем емес, бірақ 967 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 8)
2709 00 900 2
– – құрамында 0,04 салм.%-дан кем емес,бірақ 5 салм.% -дан аспайтын күкірті бар және 200С жағдайында тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 980 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 10)
2709 00 900 3
– – құрамында 0,04 салм.% кем емес, бірақ 1,5 салм.% аспайтын күкірті бар және 200С жағдайында тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 887,6 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 8)

2709 00 900 4
– – – нефть сырая плотностью при 20 0С не менее 750 кг/м3, но не более 900 кг/м3 и с содержанием парафина не менее 4 мас.% 8)
2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
2710 12
– – легкие дистилляты и продукты:
2710 12 110 0
– – – для специфических процессов переработки
2710 12 150 0
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 12 110 0
2710 12 210 0
– – – – – уайт-спирит
2710 12 413 0
Прочие бензины автомобильные с октановым числом 92 или более (по исследовательскому методу), с содержанием свинца не более 0,013 г/л, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
2710 12 900
– – – – – легкие дистилляты прочие:
2710 12 900 1
– – – – – – тримеры и тетрамеры пропилена
2710 12 900 8
Прочие легкие дистилляты и продукты для прочих целей, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
– – – средние дистилляты:
2710 19 110 0
– – – – для специфических процессов переработки
2710 19 150 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 110 0
2710 19 310 0
– – – – – для специфических процессов переработки
2710 19 350 0
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 310 0
– – – – – для прочих целей:
2710 19 420 0
– – – – – – с содержанием серы не более 0,05 мас.%
2710 19 460 0
– – – – – – с содержанием серы более 0,05 мас.%, но не более 0,2 мас.%
2710 19 480 0
– – – – – – с содержанием серы более 0,2 мас.%
– – – – топливо жидкое:
2710 19 510
– – – – – для специфических процессов переработки:
2710 19 510 1
– – – – – – мазуты
2710 19 550
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 510:
2710 19 660 1
Мазуты с содержанием серы более 2 мас.%, но не более 2,8 мас.%, для прочих целей: топлива жидкие, тяжелые дистилляты, за исключением содержащих биодизель
– – – – масла смазочные; масла прочие:
2710 19 710 0
– – – – – для специфических процессов переработки
2710 19 750 0
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 710 0

2709 00 900 4
– – – құрамында 4 салм.% кем емес парафині бар және 200С жағдайында тығыздығы 750 кг/м3 кем емес, бірақ 900 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 8)
2710
Шикілерден басқа битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салм.% немесе одан да жоғары мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстіне, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгісін құрайтын болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
2710 12
– – жеңіл дистилляттар және өнімдер:
2710 12 110 0
– – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2710 12 150 0
– – – 2710 11 110 0 кіші субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған
2710 12 210 0
– – – – – уайт-спирит
2710 12 413 0
Құрамында октандық рейтингі 92 немесе одан жоғары (зерттеу әдісіне сәйкес), қорғасын мөлшері 0,013 г / л-ден аспайтын басқа моторлы бензиндер, құрамында биодизель мен мұнай өнімдері бар қоспағанда.
2710 12 900
– – – – – өзге жеңіл дистиляттар;
2710 12 900 1
– – – – – – пропиленнің тримерлер және тетрамерлері
2710 12 900 8
Биодизель мен мұнай өнімдерін қоспағанда, өзге де дистилляттар мен өзге де мақсаттағы бұйымдар
– – – орташа дистилляттар:
2710 19 110 0
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 19 150 0
– – – – 2710 19 110 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған
2710 19 310 0
– – – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2710 19 350 0
– – – – – 2710 19 310 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа өңдеу барысында химиялық өзгерістерге арналған процестерде химиялық өзгерістерге арналған
– – – – – өзге де мақсаттар үшін:
2710 19 420 0
– – – – – – құрамында 0,05 салм.%-дан аспайтын күкірті бар
2710 19 460 0
– – – – – – құрамында 0,05 салм.%-дан астам бірақ 0,2 салм.%-дан аспайтын күкірті бар
2710 19 480 0
– – – – – – құрамында 0,02 салм.%-дан астам күкірті бар
– – – – сұйық отындар:
2710 19 510
– – – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған:
2710 19 510 1
– – – – – – мазуттар
2710 19 550
– – – – 2710 19 510 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған
2710 19 660 1
Құрамында күкірт мөлшері 2 массадан көп, бірақ 2,8 масса% -дан аспайтын жанар-жағар май, өзге мақсаттар үшін: сұйық отын, ауыр дистиллят, құрамында биодизель бар қоспағанда.
– – – – – жағармайлар, өзге де майлар:
2710 19 710 0
– – – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 19 750 0
– – – – процестерде химиялық өзгерістерге арналған,
2710 19 710 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа

2710 19 820 0
– – – – – – моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло
2710 19 840 0
– – – – – – жидкости для гидравлических целей
2710 19 860 0
– – – – – – светлые масла, вазелиновое масло
2710 19 880 0
– – – – – – масло для шестерен и масло для редукторов
2710 19 920 0
– – – – – – составы для обработки металлов, масла для смазывания форм, антикоррозионные масла
2710 19 940 0
– – – – – – электрические изоляционные масла
2710 19 980 0
– – – – – – прочие смазочные масла и прочие масла
2710 99 000 0
Прочие отработанные нефтепродукты
2711
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные:
2711 11 000 0
– – газ природный
2711 12
– – пропан:
– – – пропан чистотой не менее 99 %:
2711 12 110 0
– – – – для использования в качестве топлива
2711 12 910 0
– – – – для специфических процессов переработки
2711 12 930 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 12 910 0
2711 12 940 0
– – – – чистотой более 90%, но менее 99%
2711 13
– – бутаны:
2711 13 100 0
– – – для специфических процессов переработки
2711 13 300 0
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 100 0
2711 14 000
– – этилен, пропилен, бутилен и бутадиен
– в газообразном состоянии:
2711 21 000 0
– – газ природный
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные:
2712 10
– вазелин нефтяной:
2712 10 100 0
– – сырой
2712 20
– парафин с содержанием масел менее 0,75 мас.%:
2712 20 100 0
– – парафин синтетический с молекулярной массой 460 и более, но не более 1560
– – озокерит, воск буроугольный или воск торфяной (природные продукты):
– – – сырые:
2712 90 310 0
– – – – для специфических процессов переработки
2712 90 330 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2712 90 310 0
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
– кокс нефтяной:
2713 11 000 0
– – некальцинированный
2713 12 000
– – кальцинированный:
2713 12 000 1
– – – игольчатый
2713 20 000 0
– битум нефтяной
2713 90
– прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
2713 90 100 0
– – для получения продуктов товарной позиции 2803

2710 19 820 0
– – – – – – мотор майы, компрессорлық жағармай, турбиналық жағармай
2710 19 840 0
– – – – – – гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар
2710 19 860 0
– – – – – – ашық түсті майлар, вазелиндік майлар
2710 19 880 0
– – – – – – тісті дөңгелектерге арналған майлар мен редукторларға арналған майлар
2710 19 920 0
– – – – – – металдарды өңдеуге арналған құрамдар, қалыптарды майлауға арналған майлар,тотығуға қарсы майлар
2710 19 940 0
– – – – – – электрлік оқшаулағыш майлар
2710 19 980 0
– – – – – – өзге жағармайлар және өзге де майлар
2710 99 000 0
Басқа да мұнай өнімдері
2711
Мұнай газдары және өзге де газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйылтылған:
2711 11 000 0
– – табиғи газ
2711 12
– – пропан:
– – – тазалығы 99 %-дан кем емес пропан:
2711 12 110 0
– – – – отын ретінде пайдалануға арналған
2711 12 910 0
– – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2711 12 930 0
– – – – 2711 12 910 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған,
2711 12 940 0
– – – – тазалығы 90% асатын, бірақ 99% көп емес
2711 13
– – бутандар:
2711 13 100 0
– – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2711 13 300 0
– – – – 2711 13 100 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған,
2711 14 000
– – этилен, пропилен, бутилен және бутадиен
– газ тәріздес күйдегі:
2711 21 000 0
– – табиғи газ
2712
Мұнай вазелині; парафин, микрокристалданған мұнай балауызы, парафин гачі, озокерит, қоңыр көмір балауызы, шымтезек балауызы, басқа да боялған немесе боялмаған, синтез нәтижесінде немесе басқа процестер арқылы алынған өзге де минералды балауыздар және ұқсас өнімдер:
2712 10
– мұнай вазелині:
2712 10 100 0
– – шикі
2712 20
– құрамында 0,75 салм.%-дан кем майы бар парафин:
2712 20 100 0
– – молекулярлық салмағы 460 және одан астам, бірақ 1560-тан аспайтын синтетикалық парафин
– – озокерит, қоңыр көмір балауызы немесе шымтезек балауызы (табиғи өнімдер):
– – – шикі:
2712 90 310 0
– – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2712 90 330 0
– – – –2712 90 310 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған.
2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
– мұнай коксы:
2713 11 000 0
– – кальцийлендірілмеген
2713 12 000
– – кальцийлендірілген:
2713 12 000 1
– – – инелі
2713 20 000 0
– мұнай битумы
2713 90
– Битуминозды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
2713 90 100 0
– – 2803-тауар позициясының өнімдерін алуға арналған

2839
Силикаты; силикаты щелочных металлов технические:
– натрия:
2839 11 000 0
– – метасиликаты натрия
2839 90 100 0
– – калия
2840
Бораты; пероксобораты (пербораты):
– тетраборат динатрия (бура очищенная):
2840 11 000 0
– – безводный
2840 19
– – прочий:
2840 19 100 0
– – – пентагидрат тетрабората динатрия
2840 20
– бораты прочие:
2840 20 100 0
– – бораты натрия безводные
2840 30 000 0
– пероксобораты (пербораты)
2841
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
2841 30 000 0
– дихромат натрия
2841 50 000 0
– хроматы и дихроматы прочие; пероксохроматы
– манганиты, манганаты и перманганаты:
2841 61 000 0
– – перманганат калия
2841 70 000 0
– молибдаты
2841 80 000 0
– вольфраматы
2841 90 300 0
– – цинкаты и ванадаты
2842
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
2842 10 000
– силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
2842 90 100 0
– – соли, двойные соли или комплексные соли селеновой или теллуровой кислот
2843
Металлы драгоценные в коллоидном состоянии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, определенного или неопределенного химического состава; амальгамы драгоценных металлов:
2843 10
– металлы драгоценные в коллоидном состоянии:
2843 10 100 0
– – серебро
– соединения серебра:
2843 21 000 0
– – нитрат серебра
2843 30 000 0
– соединения золота
2843 90
– соединения прочие; амальгамы:
2843 90 100 0
– – амальгамы
2844 10 500 0
– – феppо-уpан
– – плутоний и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие плутоний или соединения этих продуктов:
– – – смеси урана и плутония:
2844 20 510 0
– – – – феppо-уpан
2844 30
– уран, обедненный ураном-235, и его соединения; торий и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие уран, обедненный ураном-235, торий или соединения этих продуктов:
– – уран, обедненный ураном-235; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие уран, обедненный ураном-235, или соединения этого продукта:
2844 30 110 0
– – – металлокерамика
– – торий; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие торий, или соединения этого продукта:
2844 30 510 0
– – – металлокерамика
– – – прочий:

2839
Силикаттар; техникалық сілтілік металдардың силикаттары:
– натрий:
2839 11 000 0
– – натрийдің метасиликаттары
2839 90 100 0
– – калийдің
2840
Бораттар, пероксобораттар (пербораттар):
– динатрийдің тетрабораты (тазартылған бура):
2840 11 000 0
– – сусыз
2840 19
– – өзгелері:
2840 19 100 0
– – – динатрий тетраборатының пентагидраты
2840 20
– басқа да бораттар:
2840 20 100 0
– – сусыз натрий бораттары
2840 30 000 0
– пероксобораттар (пербораттар)
2841
Оксометалдық және пероксометалдық қышқылдардың тұздары:
2841 30 000 0
– натрий дихроматы
2841 50 000 0
– хроматтар және басқа да дихроматтар; пероксохроматтар
– манганиттер, манганаттар және перманганаттар:
2841 61 000 0
– – калий пеpманганаты
2841 70 000 0
– молибдаттар
2841 80 000 0
– вольфраматтар
2841 90 300 0
– – цинкаттар мен ванадаттар
2842
Азидтерден басқа бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қосқанда), басқа, өзгелері:
2842 10 000
– белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қосқанда, қосарлы немесе кешенді силикаттар:
2842 90 100 0
– – тұздар, селенді немесе теллур қышқылының қосарлы тұздары немесе кешенді тұздары
2843
Коллоидтың жай-күйдегі қымбат металдар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы бейорганикалық немесе органикалық қымбат металдардың қосылыстары; қымбат металдардың амальгамалары:
2843 10
– коллоидтың жай-күйдегі қымбат металдар:
2843 10 100 0
– – күміс
– күміс қосылыстары:
2843 21 000 0
– – күміс нитраты
2843 30 000 0
– алтын қосылыстары
2843 90
– өзге де қосылыстар; қоспалар:
2843 90 100 0
– – қоспалар
2844 10 500 0
– – феppо-уpан
– – плутоний және оның қосылыстары; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), плутоний немесе осы өнімдердің қосылыстары бар керамикалық өнімдер мен қоспалар:
– – – уранның және плутонийдің қоспалары:
2844 20 510 0
– – – – феppо-уpан
2844 30
– уран-235-пен тапшыландырылған уран және оның қосылыстары;торий және оның қосылыстары, балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), уран-235-пен тапшыландырылған уран бар керамикалық өнімдер мен қоспалар, торий немесе осы өнімдердің қосылыстары:
– – уран-235-пен тапшыландырылған уран; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), уран-235-пен тапшыланған уран бар керамикалық өнімдер мен қоспалар немесе осы өнімдердің қосылыстары:
2844 30 110 0
– – – металл керамикасы
– – торий; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), торий немесе осы өнімдердің қосылыстары бар керамикалық өнімдер мен қоспалар:
2844 30 510 0
– – – металл керамикасы
– – – өзгелері:

2844 30 550 0
– – – – необработанный, отходы и лом
– – – – обработанный:
2844 30 610 0
– – – – – бруски, прутки, уголки, формы и профили, листы, полосы или ленты
– – соединения урана, обедненного ураном-235, или тория, смешанные или не смешанные вместе:
2844 30 91
– – – тория или урана, обедненного уpаном-235, смешанные или не смешанные вместе, кроме солей тория:
2844 30 911 0
– – – – урана, обедненного уpаном-235
2844 40
– элементы радиоактивные, изотопы и соединения, кроме указанных в субпозиции 2844 10, 2844 20 или 2844 30; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие эти элементы, изотопы или соединения; остатки радиоактивные:
2844 40 100 0
– – уран, полученный из уpана-233 и его соединений; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические и соединения, полученные из уpана-233, или соединения этого продукта
2844 40 200 0
– – – искусственные радиоактивные изотопы
2844 40 300 0
– – – соединения искусственных радиоактивных изотопов
2844 50 000 0
– отработанные (облученные) тепловыделяющие элементы (твэлы) ядерных реакторов
2845
Изотопы, кроме изотопов товарной позиции 2844; соединения неорганические или органические этих изотопов, определенного или неопределенного химического состава:
2845 10 000 0
– тяжелая вода (оксид дейтерия)
2845 90 100 0
– – дейтерий и его соединения; водород и его соединения, обогащенные дейтерием; смеси и растворы, содержащие эти продукты
2846
Соединения, неорганические или органические, редкоземельных металлов, иттрия или скандия или смесей этих металлов:
2846 10 000 0
– соединения церия
2847 00 000 0
Пероксид водорода, отвержденный или не отвержденный мочевиной
2848 00 000 0
Фосфиды, определенного или неопределенного химического состава, за исключением феррофосфора
2849
Карбиды, определенного или неопределенного химического состава:
2849 10 000 0
– кальция
2849 20 000 0
– кремния
2849 90 100 0
– – бора
2849 90 300 0
– – вольфрама
2849 90 500 0
– – алюминия; хрома; молибдена; ванадия; тантала; титана
2850 00
Гидриды, нитриды, азиды, силициды и бориды, определенного или неопределенного химического состава, кроме соединений, являющихся карбидами товарной позиции 2849:
2850 00 200 0
– гидриды; нитриды
2850 00 600 0
– азиды; силициды
2850 00 900 0
– бориды
2852
Соединения ртути, неорганические или органические, определенного или неопределенного химического состава, кроме амальгам:
2852 10 000
– определенного химического состава:

2844 30 550 0
– – – – өңделмеген, қалдықтар және металл сынықтары
– – – – өңделген:
2844 30 610 0
– – – – – діңгектер, шыбықтар, бұрыштар, нысандар мен пішіндер, табақтар, жолақтар немесе таспалар
– – уран-235-пен тапшыландырылған уран қосындысы немесе торий, араласқан немесе бірге араласпаған:
2844 30 91
– – – торий тұзынан басқа, уран-235-пен тапшыландырылған уран немесе торий, араласқан немесе бірге араласпаған:
2844 30 911 0
– – – – уранпен 235 тапшыландырылған уран
2844 40
– 2844 10, 2844 20 немесе 2844 30 қосалқы позицияларда аталғандардан басқа радиоактивті элементтер, изотоптар және қосылыстар; дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), осы элементтер, изотоптар немесе қосылыстар бар өнімдер мен керамикалық қоспалар; радиоактивті қалдықтар:
2844 40 100 0
– – уран-233-тен және оның қосылыстарынан алынған уран; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), уран-233-тен алынған керамикалық өнімдер мен қоспалар және қосылыстар, немесе осы өнімнің қосылыстары
2844 40 200 0
– – – жасанды радиоактивті изотоптар
2844 40 300 0
– – – жасанды радиоактивті изотоптардың қосылыстары
2844 50 000 0
– пайдаланылған (сәулеленген) ядролық реакторлардың жылу бөлетін элементтері (твэлдер)
2845
2844-тауар позициясының изотоптарынан басқа изотоптар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы бейорганикалық немесе органикалық осы изотоптардың қосылыстары:
2845 10 000 0
– ауыр су (дейтерий оксиді)
2845 90 100 0
– – дейтерий және оның қосылыстары; дейтериймен байытылған сутегі және оның қосылыстары; осы өнімдер бар қоспалар мен ерітінділер
2846
Сирек кездесетін металдардың, иттрийдің немесе скандийдің, немесе осы металдардың қоспаларының бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары:
2846 10 000 0
– церийдің қосылыстары
2847 00 000 0
Несепнәрімен қатайған немесе қатаймаған сутегі пероксиді
2848 00 000 0
Феррофосфорды қоспағанда, белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы фосфидтер
2849
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы карбидтер:
2849 10 000 0
– кальций
2849 20 000 0
– кремний
2849 90 100 0
– – бор
2849 90 300 0
– – вольфрам
2849 90 500 0
– – алюминий, хром; молибден; ванадий; тантал; титан
2850 00
2849-тауар позициясының карбидтері болып табылатын қосылыстардан басқа белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы гидридтер, нитридтер, азидтер, силицидтер мен боридтер:
2850 00 200 0
– гидридтер; нитридтер
2850 00 600 0
– азидтер; силицидтер
2850 00 900 0
– боридтер
2852
Амальгамалардан басқа:сынаптың органикалық немесе бейорганикалық, белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы қосылыстары:
2852 10 000
– белгілі химиялық құрамға жататын:

2909 11 000 0
– – эфир диэтиловый простой
2909 19 100 0
– – – эфир простой трет-бутилэтиловый (этил-трет-бутиловый эфир, ETBE)
2909 20 000 0
– эфиры простые циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2909 30
– эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909 30 100 0
– – эфир дифениловый простой
– – бромированные производные:
2909 30 310 0
– – – эфир пентабромдифениловый простой; 1,2,4,5-тетрабром-3,6-бис (пентабромфенокси) бензол
2909 30 350 0
– – – 1,2-бис (2,4,6-трибромфенокси)этан, для производства акрилонитрилбутадиенстирола (ABS)
– эфироспирты и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909 41 000 0
– – 2,2 -оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
2909 43 000 0
– – эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые монобутиловые
2909 44 000 0
– – эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые моноалкиловые прочие
2909 49 110 0
– – – 2-(2-хлорэтокси) этанол
2909 49 800 0
– – – прочие
2909 50 000 0
– эфирофенолы, эфироспиртофенолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2909 60 000 0
– пероксиды спиртов, простых эфиров и кетонов и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2910
Эпоксиды, эпоксиспирты, эпоксифенолы и эпоксиэфиры, содержащие в структуре трехчленное кольцо, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2910 10 000 0
– оксиран (этиленоксид)
2910 20 000 0
– метилоксиран (пропиленоксид)
2910 30 000 0
– 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
2910 40 000 0
– диэлдрин (ISO, INN)
2911 00 000 0
Ацетали и полуацетали, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2912
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
– альдегиды ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 11 000 0
– – метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
– – этаналь (ацетальдегид)
2912 19 000 0
– – – – прочие
2912 19 100 0
– – – бутаналь (бутиральдегид, нормальный изомер)
– альдегиды циклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 21 000 0
– – бензальдегид
– альдегидоспирты, альдегиды простых эфиров, альдегидофенолы и альдегиды, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:

2909 11 000 0
– – қарапайым диэтил эфирі
2909 19 100 0
– – – қарапайым трет-бутилэтиль эфирі (этил-трет-бутиль эфирі, ETBE)
2909 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік қарапайым эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2909 30
– қарапайым хош иісті эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2909 30 100 0
– – қарапайым дефинил эфирі
– – бромдалған туындылары:
2909 30 310 0
– – – қарапайым пентабромдефинил эфирі; 1,2,4,5-тетрабром-3,6-бис (пентабромфенокси) бензол
2909 30 350 0
– – – 1,2-бис (2,4,6-трибромфенокси) этан, акрилонитрилбутадиенстирол (ABS) өндіру үшін
– эфир спирттері және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2909 41 000 0
– – 2,2,-оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
2909 43 000 0
– – этиленгликольдің немесе диэтиленгликольдің қарапайым монобутильділер эфирлері,
2909 44 000 0
– – этиленгликольдің немесе диэтиленгликольдің қарапайым моноалкилділер эфирлері, өзгелері
2909 49 110 0
– – – 2-(2-хлорэтокси) этанол
2909 49 800 0
– – – өзге
2909 50 000 0
– эфирофенолдар, эфироспиртофенолдар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитрленген немесе нитратталған туындылары
2909 60 000 0
– спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2910
Құрылымда үш мүшелік сақинасы бар эпоксидтер, эпоксиспирттер, эпоксифенолдар және эпоксиэфирлер, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2910 10 000 0
– оксиран (этиленоксид)
2910 20 000 0
– метилоксиран (пропиленоксид)
2910 30 000 0
– 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
2910 40 000 0
– диэлдрин (ІSO, ІNN)
2911 00 000 0
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын ацетальдер мен жартылай ацетальдер, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2912
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын ациклдік альдегидтер:
2912 11 000 0
– – метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
– – этаналь (ацетальдегид)
2912 19 000 0
– – – – өзгелері
2912 19 100 0
– – – бутаналь (бутиральдегид, қалыпты изомер)
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын альдегидтер:
2912 21 000 0
– – бензальдегид
– альдегидоспирттер, қарапайым эфирлердің альдегидтері, басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын альдегидофенолдар және альдегидтер:

2912 41 000 0
– – ванилин (4-гидрокси-3-метоксибензальдегид)
2912 42 000 0
– – этилванилин (3-этокси-4-гидроксибензальдегид)
2912 50 000 0
– полимеры альдегидов циклические
2912 60 000 0
– параформальдегид
2913 00 000 0
Производные соединений товарной позиции 2912, галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные
2914
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 11 000 0
– – ацетон
2914 12 000 0
– – бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
– – 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)
2914 19 100 0
– – – 5-метилгексан-2-он
– кетоны циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 22 000 0
– – циклогексанон и метилциклогексаноны
2914 23 000 0
– – иононы и метилиононы
– кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 31 000 0
– – фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 40
– кетоноспирты и кетоноальдегиды:
2914 40 100 0
– – 4-гидрокси-4-метилпентан-2-он (спирт диацетоновый)
2914 50 000 0
– кетонофенолы и кетоны, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу
– хиноны:
2914 61 000 0
– – антрахинон
2914 69 100 0
– – – 1,4-нафтохинон
2914 70 000 0
– галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2915
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– муравьиная кислота, ее соли и сложные эфиры:
2915 11 000 0
– – муравьиная кислота
2915 12 000 0
– – соли муравьиной кислоты
2915 13 000 0
– – эфиры муравьиной кислоты сложные
– уксусная кислота и ее соли; уксусный ангидрид:
2915 21 000 0
– – уксусная кислота
2915 24 000 0
– – уксусный ангидрид
– эфиры уксусной кислоты сложные:
2915 31 000 0
– – этилацетат
2915 32 000 0
– – винилацетат
2915 33 000 0
– – н-бутилацетат
2915 36 000 0
– – диносеба (ISO) ацетат
2915 40 000 0
– кислоты моно-, ди- или трихлоруксусные, их соли и сложные эфиры
2915 50 000 0
– пропионовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2915 60
– масляные кислоты, валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры:
– – масляные кислоты, их соли и сложные эфиры:
2915 60 110 0
– – – 1-изопропил-2,2-диметилтриметилендиизобутират
2915 60 900 0
– – валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры

2912 41 000 0
– – ванилин (4-гидрокси-3-метоксибензальдегид)
2912 42 000 0
– – этилванилин (3-этокси-4-гидроксибензальдегид)
2912 50 000 0
– альдегидтердің циклдік полимерлері
2912 60 000 0
– параформальдегид
2913 00 000 0
2912-тауар позициясы қосылыстарының галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2914
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын ациклдік кетондар:
2914 11 000 0
– – ацетон
2914 12 000 0
– – бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
– – 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)
2914 19 100 0
– – – 5-метилгексан-2-он
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік кетондар:
2914 22 000 0
– – циклогексанон және метилциклогексанондар
2914 23 000 0
– – ионондар және метилионондар
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын хош иісті кетондар:
2914 31 000 0
– – фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 40
– кетоноспирттер және кетоноальдегидтер:
2914 40 100 0
– – 4-гидрокси-4-метилпентан-2-он (диацетондық спирт)
2914 50 000 0
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын кетонофенолдар мен кетондар
– хинондар:
2914 61 000 0
– – антрахинон
2914 69 100 0
– – – 1,4-нафтохинон
2914 70 000 0
– галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылар
2915
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– құмырсқа қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері:
2915 11 000 0
– – құмырсқа қышқылы
2915 12 000 0
– – құмырсқа қышқылының тұздары
2915 13 000 0
– – құмырсқа қышқылының күрделі эфирлері
– сірке қышқылы және оның тұздары; сірке ангидриді:
2915 21 000 0
– – сірке қышқылы
2915 24 000 0
– – сірке ангидриді
– сірке қышқылының күрделі эфирлері:
2915 31 000 0
– – этилацетат
2915 32 000 0
– – винилацетат
2915 33 000 0
– – н-бутилацетат
2915 36 000 0
– – диносеба (ІSO) ацетат
2915 40 000 0
– моно-, ди-немесе трихлорсірке қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2915 50 000 0
– пропион қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2915 60
– майлы қышқылдар, валериан қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
– – майлы қышқылдар және олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2915 60 110 0
– – – 1-изопропил-2,2-диметилтриметилендиизобутират
2915 60 900 0
– – валериан қышқылдары және олардың тұздары мен күрделі эфирлері

2915 70 000 0
– пальмитиновая кислота, стеариновая кислота, их соли и сложные эфиры
2916
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
2916 11 000 0
– – акриловая кислота и ее соли
2916 12 000 0
– – эфиры акриловой кислоты сложные
2916 13 000 0
– – метакриловая кислота и ее соли
2916 14 000 0
– – эфиры метакриловой кислоты сложные
2916 15 000 0
– – олеиновая, линолевая или линоленовая
кислоты, их соли и сложные эфиры
2916 16 000 0
– – бинапакрил (ISO)
2916 19 100 0
– – – ундециловые кислоты, их соли и сложные эфиры
2916 19 400 0
– – – кротоновая кислота
2916 20 000 0
– кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые монокарбоновые, их ангидриды,галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
– кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2916 31 000 0
– – бензойная кислота, ее соли и сложные эфиры
2916 32 000
– – пероксид бензоила и бензоилхлорид:
2916 32 000 1
– – – пероксид бензоила
2916 32 000 9
– – – бензоилхлорид
2916 34 000 0
– – фенилуксусная кислота и ее соли
2916 39 100 0
– – – эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2917
Кислоты поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты ациклические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917 11 000 0
– – щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 12 000 0
– – адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 13
– – азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры:
2917 13 100 0
– – – себациновая кислота
2917 14 000 0
– – малеиновый ангидрид
2917 19 100 0
– – – малоновая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 20 000 0
– кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
– кислоты ароматические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:

2915 70 000 0
– пальмитин қышқылы, стеарин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– ацикдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және осы қоспалардың туындылары:
2916 11 000 0
– – акрил қышқылы және оның тұздары
2916 12 000 0
– – акрил қышқылының күрделі эфирлері
2916 13 000 0
– – метакрил қышқылы және оның тұздары
2916 14 000 0
– – метакрил қышқылының күрделі эфирлері
2916 15 000 0
– – олеин, линол немесе линолен қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916 16 000 0
– – бинапакрил (ІSO)
2916 19 100 0
– – – ундецил қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916 19 400 0
– – – кротон қышқылы
2916 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік монокарбондық қышқылдар, олардың андигридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
– хош иісті монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері галогенангидритері, перексидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2916 31 000 0
– – бензой қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2916 32 000
– – бензоил және бензоилхлорид пероксиді:
2916 32 000 1
– – – бензоил пероксиді
2916 32 000 9
– – – бензоилхлорид
2916 34 000 0
– – фенилсірке қышқылы және оның тұздары
2916 39 100 0
– – – фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2917
Поликарбон қышқылдары, олардың ангидриді, галогенангидриді, пероксиді және перокси қышқылы; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– ациклдік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 11 000 0
– – қымыз қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 12 000 0
– – адипин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 13
– – азелаин қышқылы және себацин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2917 13 100 0
– – – себацин қышқылы
2917 14 000 0
– – малеин ангидриді
2917 19 100 0
– – – малон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
– хош иісті поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:

2917 32 000 0
– – диоктилортофталаты
2917 33 000 0
– – динонил- или дидецилортофталаты
2917 34
– – эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие:
2917 34 100 0
– – – дибутилортофталаты
2917 35 000 0
– – фталевый ангидрид
2917 36 000 0
– – терефталевая кислота и ее соли
2917 37 000 0
– – диметилтерефталат
2917 39 200 0
– – – сложный эфир или ангидрид тетрабромфталевой кислоты; бензол-1,2,4-трикарбоновая кислота; изофталоилдихлорид, содержащий 0,8 мас.% или менее терефталоилдихлорида; нафталин-1,4,5,8-тетракарбоновая кислота; тетрахлорфталевый ангидрид; 3,5-бис(метоксикарбонил)бензол-сульфонат натрия
2918
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты карбоновые, содержащие спиртовую группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918 11 000 0
– – молочная кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 12 000 0
– – винная кислота
2918 13 000 0
– – соли и сложные эфиры винной кислоты
2918 14 000 0
– – лимонная кислота
2918 15 000 0
– – соли и сложные эфиры лимонной кислоты
2918 16 000 0
– – глюконовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 18 000 0
– – хлорбензилат (ISO)
2918 19 300 0
– – – холевая кислота, 3-a,12-a -дигидрокси- 5-b -холан-24-овая кислота (дезоксихолевая кислота), их соли и сложные эфиры
2918 19 400 0
– – – 2,2-бис (гидроксиметил) пропионовая кислота
2918 19 500 0
– – – 2,2-дифенил-2-гидроксиуксусная кислота (бензиловая кислота)
– кислоты карбоновые, содержащие фенольную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918 21 000 0
– – салициловая кислота и ее соли
2918 22 000 0
– – o-ацетилсалициловая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 23 000 0
– – сложные эфиры салициловой кислоты прочие и их соли
2918 30 000 0
– кислоты карбоновые, содержащие альдегидную или кетонную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2918 91 000 0
– – 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли и сложные эфиры
2918 99 400 0
– – – 2,6-диметоксибензойная кислота; дикамба (ISO); феноксиацетат натрия

2917 32 000 0
– – диоктилортофталаттар
2917 33 000 0
– – динонил-немесе дидецилортофталаттар
2917 34
– – күрделі ортафтелдік қышқылдың эфирлері, өзгелері:
2917 34 100 0
– – – дибутилортофталаттар
2917 35 000 0
– – фтале ангидриді
2917 36 000 0
– – терефтал қышқылы және оның тұздары
2917 37 000 0
– – диметилтерефталат
2917 39 200 0
– – – күрделі эфир немесе тетрабромфтал қышқылының ангидриді; бензол-1,2,4-трикарбон қышқылы; изофталоилдихлорид, құрамында 0,8 салм.%-дан немесе одан да кем терефталоилдихлориді бар; нафталин-1,4,5,8-тетракарбон қышқылы; тетрахлорфтал ангидриді; натрийдің 3,5-бис (метоксикарбонил) бензол-сульфонаты
2918
Қосымша оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– спирттер тобынан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген-ангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918 11 000 0
– – сүт қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 12 000 0
– – шарап қышқылы
2918 13 000 0
– – шарап қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918 14 000 0
– – лимон қышқылы
2918 15 000 0
– – лимон қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918 16 000 0
– – глюкон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 18 000 0
– – хлорбензилат (ІSO)
2918 19 300 0
– – – холев қышқылы, 3-a,12-a-дигидрокси-5-b-холан-24 қышқылы (дезоксихоль қышқылы), олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2918 19 400 0
– – – 2,2-бис (гидроксиметил) пропион қышқылы
2918 19 500 0
– – – 2,2-дифенил-2-гидроксисірке қышқылы (бензил қышқылы)
– фенолдық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген-ангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918 21 000 0
– – салицил қышқылы және оның тұздары
2918 22 000 0
– – o-ацетилсалицил қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 23 000 0
– – салицил қышқылының басқа күрделі эфирлері және олардың тұздары
2918 30 000 0
– альдегидтік немесе кетондық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
2918 91 000 0
– – 2,4,5-Т (ІSO) (2,4,5-трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары, күрделі эфирлері
2918 99 400 0
– – – 2,6-диметоксибензой қышқылы; дикамба (ІSO); натрий феноксиацетаты

2918 99 900 0
– – – прочие
2919
Эфиры фосфорной кислоты сложные и их соли, включая лактофосфаты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2919 10 000 0
– трис(2,3-дибромпропил)фосфат
2920
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– эфиры тиофосфорные сложные (фосфоротиоаты) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2920 11 000 0
– – паратион (ISO) и паратионметил (ISO) (метилпаратион)
2920 90 100 0
– – эфиры серной и угольной кислот сложные и их соли, их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2920 90 200 0
– – эфир фосфористой кислоты диметиловый (диметилфосфит)
2920 90 300 0
– – триметилфосфит (триметоксифосфин)
2920 90 400 0
– – триэтилфосфит
2920 90 500 0
– – диэтилфосфонат (диэтилгидрофосфит) (диэтилфосфит)
2920 90 850 0
– – соединения прочие
2921
Соединения с аминной функциональной группой:
– моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 11 000 0
– – метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
– – – диэтиламин и его соли
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин)этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид и 2-(N,N-диметиламин)этилхлорид гидрохлорид
– полиамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 19 990 0
– – – прочие
2921 21 000 0
– – этилендиамин и его соли
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин и его соли
2921 30
– моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921 30 910 0
– – циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
– моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921 41 000 0
– – анилин и его соли
2921 42 000 0
– – производные анилина и их соли
2921 43 000 0
– – толуидины и их производные; соли этих соединений
2921 44 000 0
– – дифениламин и его производные; соли этих соединений
2921 45 000 0
– – 1-нафтиламин (a?-нафтиламин), 2-нафтиламин (b?-нафтиламин) и их производные; соли этих соединений
2921 46 000 0
– – амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений

2918 99 900 0
– – – өзгелері
2919
Фосфор қышқылының күрделі эфирлері, лактофосфаттарды қоса алғанда, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2919 10 000 0
– трис (2,3-дибромпропил) фосфат
2920
Бейметалдардың басқа бейорганикалық қышқылдарының күрделі эфирлері (галоген-сутектерінің күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– күрделі тиофосфор эфирлері (фосфоротиоаттар) мен олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2920 11 000 0
– – паратион (ІSO) және паратионметил (ІSO) (метилпаратион)
2920 90 100 0
– – күкірт және көмір қышқылдарының күрделі эфирлері мен тұздары, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2920 90 200 0
– – фосфор қышқылының диметил (диметилфосфит) эфирі
2920 90 300 0
– – триметилфосфит (триметоксифосфин)
2920 90 400 0
– – триэтилфосфит
2920 90 500 0
– – диэтилфосфонат (диэтилгидрофосфит) (диэтилфосфит)
2920 90 850 0
– – өзге қоспалар
2921
Аминдік функционалдық топпен қоспалар:
– ациклдік моноаминдер мен олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 11 000 0
– – метиламин, ди-немесе триметиламин және олардың тұздары
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
– – – диэтиламин және оның тұздары
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин) этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N- диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид және 2-(N,N-диметиламин) этилхлорид гидрохлорид
– ациклдік полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 19 990 0
– – – өзгелері
2921 21 000 0
– – этилендиамин және оның тұздары
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин және оның тұздары
2921 30
– моно-немесе циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921 30 910 0
– – циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
– хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 41 000 0
– – анилин және оның тұздары
2921 42 000 0
– – анилин туындылары және олардың тұздары
2921 43 000 0
– – толуидиндер және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 44 000 0
– – дифениламин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 45 000 0
– – 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 46 000 0
– – амфетамин (ІNN), бензфетамин (ІNN), дексамфетамин (ІNN), этиламфетамин (ІNN), фенкамфамин (ІNN), лефетамин (ІNN), левамфетамин (ІNN), мефенорекс (ІNN) және фентермин (ІNN); осы қосылыстардың тұздары

2921 49 000 0
– – – прочие
– полиамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921 51
– – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолы и их производные; соли этих соединений:
– – – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные и нитрозированные производные; соли этих соединений:
2921 51 110 0
– – – – м-фенилендиамин чистотой 99 мас.% или более и содержащий:
- 1 мас.% или менее воды, - 200 мг/кг или менее о-фенилендиамина, и - 450 мг/кг или менее п-фенилендиамина
2921 59 500 0
– – – м-фениленбис(метиламин); 2,2 -дихлор-4,4 -метилендианилин;
4,4 -би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
– аминоспирты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 11 000 0
– – моноэтаноламин и его соли
2922 12 000 0
– – диэтаноламин и его соли
2922 13
– – триэтаноламин и его соли:
2922 13 100 0
– – – триэтаноламин
2922 13 900 0
– – – соли триэтаноламина
2922 14 000 0
– – декстропропоксифен (INN) и его соли
2922 19 100 0
– – – N-этилдиэтаноламин
2922 19 200 0
– – – 2,2 –метилиминодиэтанол (N-метилдиэтаноламин)
2922 19 300 0
– – – 2-(N,N-диизопропиламин) этанол
– аминонафтолы и прочие аминофенолы, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 21 000 0
– – аминогидроксинафталин-сульфокислоты и их соли
– аминоальдегиды, аминокетоны и аминохиноны, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; соли этих соединений:
2922 31 000 0
– – амфепрамон (INN), метадон (INN) и норметадон (INN); соли этих соединений
– аминокислоты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 41 000 0
– – лизин и его сложные эфиры; соли этих соединений
2922 42 000 0
– – глутаминовая кислота и ее соли
2922 43 000 0
– – антраниловая кислота и ее соли
2922 44 000 0
– – тилидин (INN) и его соли
2922 49 200 0
– – – b-аланин
2922 49 850 0
– – прочие
2922 50 000 0
– аминоспиртофенолы, аминокислотофенолы и аминосоединения прочие с кислородсодержащими функциональными группами

2921 49 000 0
– – – өзгелері
– хош иісті полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 51
– – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
– – – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 51 110 0
– – – – 99 сал.% немесе одан астам таза м-фенилендиамин және мынадан тұратын: 1-сал.% немесе одан кем болатын су,-200 мг/кг немесе одан кем болатын о-фенилендиамині, және-450 мг/кг немесе одан кем болатын п-фенилендиамині
2921 59 500 0
– – – м-фениленбис (метиламин); 2,2-дихлор-4,4-метилендианилин; 4,4-би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқосылыстар:
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан басқа аминоспирттер; олардың қарапайым және күрделі эфирлері, осы қосылыстардың тұздары:
2922 11 000 0
– – моноэтаноламин және олардың тұздары
2922 12 000 0
– – диэтаноламин және олардың тұздары
2922 13
– – триэтаноламин және олардың тұздары:
2922 13 100 0
– – – триэтаноламин
2922 13 900 0
– – – триэтаноламин тұздары
2922 14 000 0
– – декстропропоксифен (ІNN) және оның тұздары
2922 19 100 0
– – – N-этилдиэтаноламин
2922 19 200 0
– – – 2,2?-метилиминодиэтанол (N-метилдиэтаноламин)
2922 19 300 0
– – – 2-(N,N-диизопропиламин) этанол
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан басқа аминонафтолдар мен өзге де аминофенолдар; олардың қарапайым және күрделі эфирлері, осы қосылыстардың тұздары:
2922 21 000 0
– – аминогидроксинафталин-сульфқышқылдар және олардың тұздары
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан басқа аминоальдегидтер, аминокетондар және аминохинондар; осы қосылыстардың тұздары:
2922 31 000 0
– – амфепрамон (ІNN), метадон (ІNN) және норметадон (ІNN); осы қосылыстардың тұздары
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден астам типінен тұратын қосылыстардан басқа аминоқышқылдар және олардың қүрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары:
2922 41 000 0
– – лизин және оның күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары
2922 42 000 0
– – глутамин қышқылы және оның тұздары
2922 43 000 0
– – антранил қышқылы және оның тұздары
2922 44 000 0
– – тилидин (ІNN) және оның тұздары
2922 49 200 0
– – – b-аланин
2922 49 850 0
– – өзгелері
2922 50 000 0
– аминоспиртофенолдар, аминоқышқылфенолдар және оттегін құрайтын функционалдық топтардан тұратын басқа аминоқосылыстар

2923
Соли и гидроксиды четвертичного аммониевого основания; лецитины и фосфоаминолипиды прочие, определенного или неопределенного химического состава:
2923 10 000 0
– холин и его соли
2923 20 000 0
– лецитины и фосфоаминолипиды прочие
2924
Соединения, содержащие функциональную карбоксамидную группу; соединения угольной кислоты, содержащие функциональную амидную группу:
– амиды ациклические (включая карбаматы ациклические) и их производные; соли этих соединений:
2924 11 000 0
– – мепробамат (INN)
2924 12 000 0
– – фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) и фосфамидон (ISO)
– амиды циклические (включая карбаматы циклические) и их производные; соли этих соединений:
2924 19 000 0
– – – прочие
2924 21 000 0
– – уреины и их производные; соли этих соединений
2924 23 000 0
– – 2-ацетамидобензойная кислота (N-ацетилантраниловая кислота) и ее соли
2924 24 000 0
– – этинамат (INN)
2924 29 100 0
– – – лидокаин (INN)
2924 29 990 0
– – – прочие
2925
Соединения, содержащие функциональную карбоксимидную группу (включая сахарин и его соли), и соединения, содержащие функциональную иминную группу:
– имиды и их производные; соли этих соединений:
2925 11 000 0
– – сахарин и его соли
2925 12 000 0
– – глутетимид (INN)
2925 19 200 0
– – – 3,3, 4,4, 5,5, 6,6 -октабром-N,N -этилендифталимид;
N,N?-этиленбис(4,5-дибромгексагидро-3,6-ме анфталимид)
– имины и их производные; соли этих соединений:
2925 21 000 0
– – хлордимеформ (ISO)
2926
Соединения, содержащие функциональную нитрильную группу:
2926 10 000 0
– акрилонитрил
2926 20 000 0
– 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926 30 000 0
– фенпропорекс (INN) и его соли; метадон (INN) - промежуточный продукт (4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926 90 200 0
– – изофталонитрил
2926 90 980 0
– – – прочие
2927 00 000 0
Диазо-, азо- или азоксисоединения
2928 00
Производные гидразина или гидроксиламина органические:
2928 00 100 0
– N,N-бис(2-метоксиэтил)гидроксиламин
2929
Соединения, содержащие другие азотсодержащие функциональные группы:
2929 10 000
– изоцианаты:
2929 10 000 1
– – метилфенилендиизоцианаты (толуолдиизоционаты)
2930
Соединения сероорганические:
2930 20 000 0
– тиокарбаматы и дитиокарбаматы
2930 30 000 0
– тиурам моно-, ди- или тетрасульфиды
2930 40
– метионин:
2930 40 100 0
– – метионин (INN)
2930 50 000 0
– каптафол (ISO) и метамидофос (ISO)
2930 90 130 0
– – цистеин и цистин
2930 90 160 0
– – производные цистеина или цистина
2930 90 200 0
– – тиодигликоль (INN) (2,2'- тиодиэтанол)
2930 90 300 0
– – DL-2-гидрокси-4-(метилтио)масляная кислота

2923
Төртінші сатылық аммоний негізінің тұздары мен гидроксидтері; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның басқа лецитиндері мен фосфоаминолипидтері:
2923 10 000 0
– холин және оның тұздары
2923 20 000 0
– лецитиндер және басқа фосфоаминолипидтері
2924
Функционалдық карбоксамид тобынан тұратын қосылыстар; функционалдық амид тобынан тұратын көмір қышқылының қосылыстары:
– ациклдік амидтер (ациклдік карбонаттарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2924 11 000 0
– – мепробамат (ІNN)
2924 12 000 0
– – фторацетамид (ІSO), монокротофос (ІSO) және фосфамидон (ІSO)
– циклдік амидтер (циклдік карбонаттарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2924 19 000 0
– – – өзгелері
2924 21 000 0
– – уреиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2924 23 000 0
– – 2-ацетамидобензой қышқылы (N-ацетилантранил қышқылы) және оның тұздары
2924 24 000 0
– – этинамат (ІNN)
2924 29 100 0
– – – лидокаин (ІNN)
2924 29 990 0
– – – өзгелері
2925
Функционалдық карбоксимидтік топтан тұратын (сахаринді және оның тұздарын қоса алғанда) және функционалдық иминдік топтан тұратын қосылыстар:
– имидтер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2925 11 000 0
– – сахарин және оның тұздары
2925 12 000 0
– – глутетимид (ІNN)
2925 19 200 0
– – – 3,3,4,4,5,5,6,6-октабром-N,N,-этилендифталимид; N,N,-этиленбис (4,5-дибромгексагидро-3,6-метанфталимид)
– иминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2925 21 000 0
– – хлордимеформ (ІSO)
2926
Функционалдық нитриль тобынан тұратын қосылыстар:
2926 10 000 0
– акрилонитрил
2926 20 000 0
– 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926 30 000 0
– фенпропорекс (ІNN) және оның тұздары; метадон (ІNN)-аралық өнім (4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926 90 200 0
– – изофталонитрил
2926 90 980 0
– – – өзгелері
2927 00 000 0
Диазо-, азо-немесе азоксиқосылыстары
2928 00
Гидразиннің немесе гидроксиламиннің органикалық туындылары:
2928 00 100 0
– N,N-бис (2-метоксиэтил) гидроксиламин
2929
Басқа азот құрайтын функционалдық топтары бар қосылыстар:
2929 10 000
– изоцианаттар:
2929 10 000 1
– – метилфенилендиизоцианаттар (толуолдиизоционаттар)
2930
Күкіртті органикалық қосылыстар:
2930 20 000 0
– тиокарбаматтар және дитиокарбаматтар
2930 30 000 0
– тиурам моно-, ди-немесе тетрасульфидтер
2930 40
– метионин:
2930 40 100 0
– – метионин (ІNN)
2930 50 000 0
– каптафол (ІSO) және метамидофос (ІSO)
2930 90 130 0
– – цистеин және цистин
2930 90 160 0
– – цистеиннің немесе цистиннің туындылары
2930 90 200 0
– – тиодигликоль (ІNN) (2,2,-тиодиэтанол)
2930 90 300 0
– – DL-2-гидрокси-4-(метилтио) май қышқылы

2930 90 400 0
– – 2,2'-тиодиэтилбис[3-(3,5-ди-трет-бутил-4-гидроксифенил)пропионат]
2930 90 500 0
– – смесь изомеров, состоящая из 4-метил-2,6-бис(метилтио)-м-фенилендиамина и 2-метил-4,6-бис(метилтио) -м-фенилендиамина
2930 90 600 0
– – 2-(N,N-диэтиламин)этантиол
2930 90 950 0
– – прочие
2931
Соединения органо-неорганические прочие:
2931 10 000 0
– тетраметилсвинец и тетраэтилсвинец
2931 20 000 0
– трибутилолова соединения
2931 90 100 0
– - диметилметилфосфонат
2931 90 200 0
– – метилфосфоноилдифторид (дифторангидрид метилфосфоновой кислоты)
2931 90 300 0
– – метилфосфоноилдихлорид (дихлорангидрид метилфосфоновой кислоты)
2931 90 400 0
– – (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2- диоксафосфинан-5-ил)метил метилметилфосфонат; бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосинан-5-ил)метил]метилфосфонат; 2,4,6-трипропил-1,3,5,2,4,6-триоксатрифосфинан 2,4,6-триоксид; диметилпропилфосфонат; диэтилэтилфосфонат; натрий 3-(тригидроксисилил)пропилметил-фосфонат; смеси, состоящие главным образом из метилфосфоновой кислоты и(аминоиминометил)мочевины (в соотношении 50:50)
2932
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное фурановое кольцо (гидрированное или негидрированное):
2932 11 000 0
– – тетрагидрофуран
2932 12 000 0
– – 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 13 000 0
– – спирты фурфуриловый и тетрагидрофурфуриловый
2932 20
– лактоны:
2932 20 100 0
– – фенолфталеин; 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбо ил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де] изохромeн-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтойная кислота; 3'-хлор-6'-циклогексиламиноспиро[изобензо- уран-1(3Н),9'-ксантен]-3-он; 6'-(N-этил-п-толуидино)-2'-метилспиро [изобензофуран-1(3Н), 9'-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат
2932 20 200 0
– – гамма-бутиролактон
2932 91 000 0
– – изосафрол
2932 92 000 0
– – 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил)пропан-2-он
2932 93 000 0
– – пиперональ
2932 94 000 0
– – сафрол
2932 95 000 0
– – тетрагидроканнабинолы (все изомеры)
2933
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиразольное кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933 11
– – феназон (антипирин) и его производные:
2933 11 100 0
– – – пропифеназон (INN)
2933 19 100 0
– – – фенилбутазон (INN)
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное имидазольное кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933 19 900 0
– – – прочие
2933 21 000 0
– – гидантоин и его производные

2930 90 400 0
– – 2,2,-тиодиэтилбис [3-(3,5-ди-трет-бутил-4-гидроксифенил)пропионат]
2930 90 500 0
– – 4-метил-2,6-бис(метилтио)-м-фенилендиаминнен және 2-метил-4,6-бис(метилтио)-м-фенилендиаминнен тұратын изомерлердің қоспасы
2930 90 600 0
– – 2-(N,N-диэтиламин) этантиол
2930 90 950 0
– – өзгелері
2931
Басқа органикалық-бейорганикалық қосылыстар:
2931 10 000 0
– тетраметилқорғасын және тетраэтилқорғасын
2931 20 000 0
– трибутил қосылыстары
2931 90 100 0
– – диметилметилфосфонат
2931 90 200 0
– – метилфосфоноилдифторид (метилфосфон қышқылының дифторангидриді)
2931 90 300 0
– – метилфосфоноилдихлорид (метилфосфон қышқылының дихлорангидриді)
2931 90 400 0
– – (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил) метил метилметилфосфонат; бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфонат; 2,4,6-трипропил-1,3,5,2,4,6-триоксатрифосфинан 2,4,6-триоксид; диметилпропилфосфонат; диэтилэтилфосфонат; натрий 3-(тригидроксисилил) пропилметил-фосфонат; негізінен метилфосфон қышқылынан және несепнәрден (аминоиминометил) (50:50 қатынаста) тұратын қоспалар
2932
Тек оттегінің гетероатомынан (дарынан) тұратын гетероциклдік қосылыстар:
– құрылымында қоюландырылмаған фуран сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2932 11 000 0
– – тетрагидрофуран
2932 12 000 0
– – 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 13 000 0
– – фурфурил және тетрагидрофурфурил спирттері
2932 20
– лактондар:
2932 20 100 0
– – фенолфталеин 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбонил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де]изохромен-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтой қышқылы; 3
-хлор-6
-циклогексиламиноспиро[изобензофуран-1(3Н),9
-ксантен]-3-он; 6
-(N-этил-п-толуидино)-2
-метилспиро[изобензофуран-1(3Н), 9
-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат
2932 20 200 0
– – гамма-бутиролактон
2932 91 000 0
– – изосафрол
2932 92 000 0
– – 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил) пропан-2-он
2932 93 000 0
– – пиперональ
2932 94 000 0
– – сафрол
2932 95 000 0
– – тетрагидроканнабинолдар (барлық изомерлер)
2933
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қосылыстар:
– құрамында қоюландырылмаған пиразоль сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 11
– – феназон (антипирин) және оның туындылары:
2933 11 100 0
– – – пропифеназон (ІNN)
2933 19 100 0
– – – фенилбутазон (ІNN)
– құрылымында қоюландырылмаған имидазоль сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 29 900 0
– – – өзгелері
2933 21 000 0
– – гидантоин және оның туындылары

2933 29 100 0
– – – нафазолина гидрохлорид (INNM) и нафазолина нитрат (INNM); фентоламин (INN); толазолина гидрохлорид (INNM)
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо(гидрированное или негидрированное):
2933 29 900 0
– – – прочие
2933 31 000 0
– – пиридин и его соли
2933 32 000 0
– – пиперидин и его соли
2933 33 000 0
– – алфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - промежуточный продукт А, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN) и тримеперидин (INN); соли этих соединений
2933 39 100 0
– – – ипрониазид (INN); кетобемидона гидрохлорид (INNM); пиридостигмина бромид (INN)
2933 39 200 0
– – – 2,3,5,6-тетрахлорпиридин
2933 39 250 0
– – – 3,6-дихлорпиридин-2-карбоновая кислота
2933 39 350 0
– – – 2-гидроксиэтиламмоний-3,6-дихлорпиридин-2-карбоксилат
2933 39 400 0
– – – 2-бутоксиэтил (3,5,6-трихлор-2-пиридилокси)ацетат
2933 39 450 0
– – – 3,5-дихлор-2,4,6-трифторпиридин
2933 39 500 0
– – – фторксипир (ISO), сложный метиловый эфир
2933 39 550 0
– – – 4-метилпиридин
– соединения, содержащие в структуре хинолиновую или изохинолиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2933 41 000 0
– – леворфанол (INN) и его соли
2933 49 100 0
– – – галогенированные производные хинолина; производные хинолинкарбоновой кислоты
2933 49 300 0
– – – декстрометорфан (INN) и его соли
– соединения, содержащие в структуре пиримидиновое кольцо (гидрированное или негидрированное) или пиперазиновое кольцо:
2933 52 000 0
– – малонилмочевина (барбитуровая кислота) и ее соли
2933 53
– – аллобарбитал (INN), амобарбитал (INN), барбитал (INN), буталбитал (INN), бутобарбитал, циклобарбитал (INN), метилфенобарбитал (INN), пентобарбитал (INN), фенобарбитал (INN), секбутабарбитал (INN), секобарбитал (INN) и винилбитал (INN); соли этих соединений:
2933 53 100 0
– – – фенобарбитал (INN), барбитал (INN) и их соли
2933 53 900 0
– – – прочие
2933 54 000 0
– – прочие производные малонилмочевины (барбитуровой кислоты); соли этих соединений
2933 55 000 0
– – лопразолам (INN), меклоквалон (INN), метаквалон (INN) и зипепрол (INN); соли этих соединений
2933 59 100 0
– - – диазинон (ISO)
2933 59 200 0
– – – 1,4-диазобицикло[2,2,2]октан (триэтилендиамин)
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное триазиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):

2933 29 100 0
– – – нафазолин гидрохлориді (ІNNM) және нафазолин нитраты (ІNNM); фентоламин (ІNN); толазолинннің гидрохлориді (ІNNM)
– құрамында қоюландырылмаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 31 000 0
– – пиридин және оның тұздары
2933 32 000 0
– – пиперидин және оның тұздары
2933 33 000 0
– – алфентанил (ІNN), анилеридин (ІNN), безитрамид (ІNN), бромазепам (ІNN), дифеноксин (ІNN), дифеноксилат (ІNN), дипипанон (ІNN), фентанил (ІNN), кетобемидон (ІNN), метилфенидат (ІNN), пентазоцин (ІNN), петидин (ІNN), петидин (ІNN)-аралық А өнімі, фенциклидин (ІNN) (PCP), феноперидин (ІNN), пипрадрол (ІNN), пиритрамид (ІNN), пропирам (ІNN) және тримеперидин (ІNN); осы қосылыстардың тұздары
2933 39 100 0
– – – ипрониазид (ІNN); кетобемидонның гидрохлориді (ІNNM); пиридостигминнің бромиді (ІNN)
2933 39 200 0
– – – 2,3,5,6-тетрахлорпиридин
2933 39 250 0
– – – 3,6-дихлорпиридин-2-карбон қышқылы
2933 39 350 0
– – – 2-гидроксиэтиламмоний-3,6-дихлорпиридин-2-карбоксилат
2933 39 400 0
– – – 2-бутоксиэтил(3,5,6-трихлор-2-пиридилокси) ацетат
2933 39 450 0
– – – 3,5-дихлор-2,4,6-трифторпиридин
2933 39 500 0
– – – фторксипир (ІSO), күрделі метил эфирі
2933 39 550 0
– – – 4-метилпиридин
– құрылымында, одан әрі қоюландырусыз, хинолиндік немесе изохинолинді сақиналық жүйесі (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) бар қосылыстар:
2933 41 000 0
– – леворфанол (ІNN) және оның тұздары
2933 49 100 0
– – – хинолиннің галогенделген туындылары; хинолинкарбон қышқылының туындылары
2933 49 300 0
– – – декстрометорфан (ІNN) және оның тұздары
– құрылымында пиримидин сақинасы (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) немесе пиперизин сақинасы бар қосылыстар:
2933 52 000 0
– – малонилнесепнәр (барбитуралық қышқыл) және оның тұздары
2933 53
– – аллобарбитал (ІNN), амобарбитал (ІNN), барбитал (ІNN), буталбитал (ІNN), бутобарбитал, циклобарбитал (ІNN), метилфенобарбитал (ІNN), пентобарбитал (ІNN), фенобарбитал (ІNN), секбутабарбитал (ІNN), секобарбитал (ІNN) және винилбитал (ІNN); осы қосылыстардың тұздары:
2933 53 100 0
– – – фенобарбитал (ІNN), барбитал (ІNN) және олардың тұздары
2933 53 900 0
– – – өзгелері
2933 54 000 0
– – малонил несепнәрдің (барбитур қышқылының) өзге туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2933 55 000 0
– – лопразолам (ІNN), меклоквалон (ІNN), метаквалон (ІNN) және зипепрол (ІNN); осы қосылыстардың тұздары
2933 59 100 0
– – – диазинон (ІSO)
2933 59 200 0
– – – 1,4-диазобицикло[2,2,2]октан (триэтилендиамин)
– құрылымында қоюландырылмаған триазин сақинасы бар өзге (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) қосылыстар:

2933 59 950 0
– – – прочие
2933 61 000 0
– – меламин
2933 69 100 0
– атразин (ISO); пропазин (ISO); симазин (ISO); гексагидро-1,3,5-тринитро-1,3,5триазин(гексоген,триметилентринитрамин)
2933 69 400 0
– – – метенамин (INN) (гексаметилентетрамин); 2,6-ди-трет-бутил-4-[4,6-бис(октилтио)-1,3,5-триазин-2-ил-амино]фенол
– лактамы:
2933 71 000 0
– – 6-гексанлактам (e?-капролактам)
2933 72 000 0
– – клобазам (INN) и метиприлон (INN)
2933 79 000 0
– – лактамы прочие
2933 91
– – алпразолам (INN), камазепам (INN), хлордиазепоксид (INN), клоназепам (INN), клоразепат (INN), делоразепам (INN), диазепам (INN), эстазолам (INN), этиллофлазепат (INN), флудиазепам (INN), флунитразепам (INN), флуразепам (INN), галазепам (INN), лоразепам (INN), лорметазепам (INN), мазиндол (INN), медазепам (INN), мидазолам (INN), ниметазепам (INN), нитразепам (INN), нордазепам (INN), оксазепам (INN), пиназепам (INN), празепам (INN), пировалерон (INN), темазепам (INN), тетразепам (INN) и триазолам (INN); соли этих соединений:
2933 91 100 0
– – – хлордиазепоксид (INN)
2933 91 900 0
– – – прочие
2933 99 200 0
– – – индол, 3-метилиндол (скатол), 6-аллил-6,7-дигидро-5Н-дибенз[с,е]азепин (азапетин), фениндамин (INN) и их соли; имипрамин гидрохлорид (INNМ)
2933 99 500 0
– – – 2,4-ди-трет-бутил-6-(5-хлоробензотриазол-2-ил)фенол
2933 99 800 1
Бензимидазол-2-тиол(меркаптобензимидазол); моноазипины; диозипины
2933 99 800 8
– – – прочие
2934
Hуклеиновые кислоты и их соли, определенного или неопределенного химического состава; гетероциклические соединения прочие:
2934 10 000 0
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное тиазольное кольцо (гидрированное или негидрированное)
2934 20
– соединения, содержащие в структуре бензотиазольную кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2934 20 200 0
– – ди(бензотиазол-2-ил)дисульфид; бензотиазол-2-тиол (меркаптобензотиазол) и его соли
2934 20 800 0
– – – прочие
2934 30
– соединения, содержащие в структуре фенотиазиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2934 30 100 0
– – тиэтилперазин (INN); тиоридазин (INN) и его соли
2934 91 000 0
– – аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) и суфентанил (INN); соли этих соединений
2934 99 600 0
– – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспорановая кислота; соли и сложные эфиры (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-азабицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбоновой кислоты; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид

2933 59 950 0
– – – өзгелері
2933 61 000 0
– – меламин
2933 69 100 0
– – – атразин (ІSO); пропазин (ІSO); симазин (ІSO); гексагидро-1,3,5-тринитро-1,3,5-триазин (гексоген, триметилентринитрамин)
2933 69 400 0
– – – метенамин (ІNN) (гексаметилентетрамин); 2,6-ди-трет-бутил-4-[4,6-бис(октилтио)-1,3,5-триазин-2-ил-амино]фенол
– лактамдар:
2933 71 000 0
– – 6-гексанлактам (Е-капролактам)
2933 72 000 0
– – клобазам (ІNN) және метиприлон (ІNN)
2933 79 000 0
– – басқа лактамдар
2933 91
– – алпразолам (ІNN), камазепам (ІNN), хлордиазепоксид (ІNN), клоназепам (ІNN), клоразепат (ІNN), делоразепам (ІNN), диазепам (ІNN), эстазолам (ІNN), этиллофлазепат (ІNN), флудиазепам (ІNN), флунитразепам (ІNN), флуразепам (ІNN), галазепам (ІNN), лоразепам (ІNN), лорметазепам (ІNN), мазиндол (ІNN), медазепам (ІNN), мидазолам (ІNN), ниметазепам (ІNN), нитразепам (ІNN), нордазепам (ІNN), оксазепам (ІNN), пиназепам (ІNN), празепам (ІNN), пировалерон (ІNN), темазепам (ІNN), тетразепам (ІNN) және триазолам (ІNN); осы қосылыстардың тұздары:
2933 91 100 0
– – – хлордиазепоксид (ІNN)
2933 91 900 0
– – – өзгелері
2933 99 200 0
– – – индол, 3-метилиндол (скатол), 6-аллил-6,7-дигидро-5Н-дибенз[с,е]азепин (азапетин), фениндамин (ІNN) және олардың тұздары; имипрамин гидрохлорид (ІNNМ)
2933 99 500 0
– – – 2,4-ди-трет-бутил-6-(5-хлоробензотриазол-2-ил)фенол
2933 99 800 1
Бензимидазол-2-тиол (меркаптобензимидазол); моноазипиндер; диозипиндер
2933 99 800 8
– – – өзгелері
2934
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның нуклеиндік қосылыстары және олардың тұдары; гетероциклдік қосылыстар:
2934 10 000 0
– құрылымында қоюландырылмаған тиазол сақинасы бар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) қосылыстар
2934 20
– құрамында одан әрі қоюландырусыз, бензотиазол сақиналық жүйесі бар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) қосылыстар:
2934 20 200 0
– – ди(бензотиазол-2-ил)дисульфид; бензотиазол-2-тиол (меркаптобензотиазол) және оның тұздары
2934 20 800 0
– – – өзгелері
2934 30
– құрылымында одан әрі қоюландырусыз, фенотиазин сақиналық жүйесі бар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) бар қосылыстар:
2934 30 100 0
– – тиэтилперазин (ІNN); тиоридазин (ІNN) және оның тұздары
2934 91 000 0
– – аминорекс (ІNN), бротизолам (ІNN), клотиазепам (ІNN), клоксазолам (ІNN), декстроморамид (ІNN), галоксазолам (ІNN), кетазолам (ІNN), мезокарб (ІNN), оксазолам (ІNN), пемолин (ІNN), фендиметразин (ІNN), фенметразин (ІNN) және суфентанил (ІNN); осы қосылыстардың тұздары
2934 99 600 0
– – – хлорпротиксен (ІNN); теналидин (ІNN) және оның тартраттары және малеаттары; фуразолидон (ІNN); 7-аминоцефалоспоран қышқылы; тұздар және күрделі эфирлер (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-забицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбон қышқылы; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид

2934 99 600 1
– – – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN)
2934 99 900 0
– – – прочие
2935 00
Сульфонамиды:
2935 00 300 0
– 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
2937
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов:
– полипептидные гормоны, белковые гормоны и гликопротеиновые гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937 11 000 0
– – соматотропин, его производные и структурные аналоги
2937 12 000 0
– – инсулин и его соли
– стероидные гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937 21 000 0
– – кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) и преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
– – галогенированные производные кортикостероидных гормонов
2937 23 000 0
– – эстрогены и прогестины
2937 50 000 0
– простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, их производные и структурные аналоги
2938
Гликозиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
2938 10 000 0
– рутозид (рутин) и его производные
2938 90 100 0
– – гликозиды наперстянки
2938 90 300 0
– – глицирризиновая кислота и глицирризинаты
2939
Алкалоиды растительного происхождения, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
– алкалоиды опия и их производные; соли этих соединений:
2939 11 000 0
– – концентраты из маковой соломки; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) и тебаин; соли этих соединений
2939 20 000 0
– алкалоиды, выделенные из коры хинного дерева, и их производные; соли этих соединений
2939 30 000 0
– кофеин и его соли
– эфедрины и их соли:
2939 41 000 0
– – эфедрин и его соли
2939 42 000 0
– – псевдоэфедрин (INN) и его соли
2939 43 000 0
– – катин (INN) и его соли
2939 44 000 0
– – норэфедрин и его соли
– теофиллин и аминофиллин (теофиллинэтилендиамин) и их производные; соли этих соединений:
2939 51 000 0
– – фенетиллин (INN) и его соли
– алкалоиды спорыньи ржи и их производные; соли этих соединений:

2934 99 600 1
– – – хлорпротиксен (ІNN); теналидин (ІNN) және оның тартраттары және малеаттары; фуразолидон (ІNN)
2934 99 900 0
– – – өзгелері
2935 00
Сульфонамидтер:
2935 00 300 0
– 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ІSO)
2937
Табиғи немесе синтезделген гормондар, простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер; олардың туындылары және негізінен гормон ретінде қолданылатын тізбелік түрлендірілген полепиптидтерді қосатын, құрылымдық аналогтары:
– полипептидтік гормондар, ақуызды гормондар және гликопротеиндік гормондар, олардың туындылары және құрылымдық үйлестіктері:
2937 11 000 0
– – соматотропин, оның туындылары мен құрылымдық аналогтары
2937 12 000 0
– – инсулин және оның тұздары
– стероидты гормондар, олардың туындылары және құрылымдық аналогтары:
2937 21 000 0
– – кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) және преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
– – кортикостероидтік гормондардың галогенделген туындылары
2937 23 000 0
– – эстрогендер және прогестиндер
2937 50 000 0
– простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, олардың туындылары және құрылымдық аналогтары
2938
Табиғи немесе синтезделген гликозидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
2938 10 000 0
– рутозид (рутин) және оның туындылары
2938 90 100 0
– – оймақгүлдің гликозидтері
2938 90 300 0
– – глицирризин қышқылы және глицирризинаттар
2939
Өсімдіктерден алынатын табиғи немесе синтезделген алколоидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
– апиын алколоидтері және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 11 000 0
– – көкнәр шиінен алынған концетраттар; бупренорфин (ІNN), кодеин, дигидрокодеин (ІNN), этилморфин, эторфин (ІNN), героин, гидрокодон (ІNN), гидроморфон (ІNN), морфин, никоморфин (ІNN), оксикодон (ІNN), оксиморфон (ІNN), фолкодин (ІNN), тебакон (ІNN) және тебаин; осы қосылыстардың тұздары
2939 20 000 0
– хин ағашының қабығынан бөлініп шығарылған алколоидтер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2939 30 000 0
– кофеин және оның тұздары
– эфедриндер және оның тұздары:
2939 41 000 0
– – эфедрин және оның тұздары
2939 42 000 0
– – псевдоэфедрин (ІNN) және оның тұздары
2939 43 000 0
– – катин (ІNN) және оның тұздары
2939 44 000 0
– – норэфедрин және оның тұздары
– теофиллин мен аминофиллин (теофиллинэтилендиамин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 51 000 0
– – фенетиллин (ІNN) және оның тұздары
– қара бидай қастаушының алколоидтері және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:

2939 61 000 0
– – эргометрин (INN) и его соли
2939 62 000 0
– – эрготамин (INN) и его соли
2939 63 000 0
– – лизергиновая кислота и ее соли
2940 00 000 0
Сахара химически чистые, кроме сахарозы, лактозы, мальтозы, глюкозы и фруктозы; простые эфиры сахаров, ацетали сахаров и сложные эфиры сахаров, их соли, кроме продуктов товарной позиции 2937, 2938 или 2939
2942 00 000 0
Соединения органические прочие
3102 10 100 0
– – мочевина, содержащая более 45 мас.% азота в пересчете на сухой безводный продукт
3102 21 000 0
– – сульфат аммония
3102 30 900 0
– – – прочие
3105 40 000 0
– диводородфосфат аммония (фосфат моноаммония) и его смеси с водородфосфатом диаммония (фосфатом диаммония)
3204
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– органические красящие вещества синтетические и препараты, изготовленные на их основе, указанные в примечании 3 к данной группе:
3204 11 000 0
– – красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
3204 12 000 0
– – красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе
3204 13 000 0
– – красители основные и препараты, изготовленные на их основе
3204 14 000 0
– – красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
3204 15 000 0
– – красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
3204 16 000 0
– – красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе
3204 17 000 0
– – пигменты и препараты, изготовленные на их основе
3204 19 000 0
– – прочие, включая смеси двух или более красящих веществ субпозиций 3204 11 – 3204 19
3204 20 000 0
– органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей
3205 00 000 0
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
3206
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– пигменты и препараты, изготовленные на основе диоксида титана:

2939 61 000 0
– – эргометрин (ІNN) және оның тұздары
2939 62 000 0
– – эрготамин (ІNN) және оның тұздары
2939 63 000 0
– – лизергин қышқылы және оның тұздары
2940 00 000 0
Сахароза, лактоза, мальтозалар, глюкозалар және фруктозаларды қоспағанда, химиялық жағынан таза қанттар; қанттың қарапайым эфирлері, қанттардың ацетальдері және қанттардың күрделі эфирлері, олардың тұздары, бұған 2937, 2938 немесе 2939-тауар позициясының өнімдері қосылмайды
2942 00 000 0
Басқа органикалық қосылыстар
3102 10 100 0
– –құрамында құрғақ сусыз өнімге есептегенде салмағы 45%-дан аса азоты бар несепкәр
3102 21 000 0
– –аммоний сульфаты
3102 30 900 0
– – – өзгелері
3105 40 000 0
– аммоний диводородфосфаты (моноаммоний фосфаты) және олардың диаммоний сутегі фосфатымен қоспалары
(диаммоний фосфаты)
3204
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы синтетикалық органикалық бояу заттары осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттардың негізінде дайындалған препараттар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы, люминофорлар немесе оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер:
– синтетикалық органикалық бояу заттары және осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген, олардың негізінде дайындалған препараттар:
3204 11 000 0
– – майдаланған бояғыштар және солардың негізінде дайындалған препараттар
3204 12 000 0
– – алдын ала металдандырылған немесе металдандырылмаған қышқылдық бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар; басытқы бояулар және олардың негізінде дайындалған бояулар
3204 13 000 0
– – негізгі бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 14 000 0
– – тура бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 15 000 0
– – текшелік бояулар (оның ішінде пигмент ретінде қолданылатын) және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 16 000 0
– – химиялық белсенді бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 17 000 0
– – пигменттер және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 19 000 0
– – өзгелері, оның ішінде 3204 11-3204 19 қосалқы позицияларындағы екі немесе одан көп бояғыш заттардың қоспасы
3204 20 000 0
– оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер
3205 00 000 0
Түрлі-түсті лактар; осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген түрлі-түсті лактардың негізінде жасалған препараттар
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205-тауар позициясындағы препараттардан өзгеше, осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген препараттар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның люминофорлары ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер:
– титан диоксидінің негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар:

3206 11 000 0
– – содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество
3206 19 000 0
– – прочие
3206 20 000 0
– пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
– прочие красящие вещества и препараты:
3206 41 000 0
– – ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
3206 42 000 0
– – литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка
3206 49 100 0
– – – магнетит
3206 49 300 0
– – – пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений кадмия
3206 49 700 0
– – – прочие
3206 50 000 0
– неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях:
3207 10 000 0
– готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
3207 20
– эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты:
3207 20 100 0
– – ангобы (шликеры)
3207 30 000 0
– глянцы жидкие и аналогичные препараты
3207 40
– фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях:
3207 40 400 0
– – стекло в хлопьях длиной 0,1 мм или более, но не более 3,5 мм и толщиной 2 мкм или более, но не более 5 мкм; стекло в порошке или гранулах, содержащее 99 мас.% или более диоксида кремния
3208 20 900 9
– – – прочие
3208 90 910 9
– – – – прочие
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3215 19 000 0
– – прочая
3301
Масла эфирные (содержащие или не содержащие терпены), включая конкреты и абсолюты; резиноиды; экстрагированные эфирные масла; концентраты эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках или аналогичных продуктах, получаемые методом анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел; водные дистилляты и водные растворы эфирных масел:
– эфирные масла цитрусовых плодов:
3301 12
– – апельсиновое:
3301 12 100 0
– – – содержащее терпены
3301 12 900 0
– – – не содержащее терпены

3206 11 000 0
– – құрғақ затқа қайта есептегенде 80 салм. %-дан немесе одан артық болатын титан диоксидінен тұратындар
3206 19 000 0
– – өзгелері
3206 20 000 0
– хром қосылыстарының негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар
– өзге де бояйтын заттар мен препараттар:
3206 41 000 0
– – ультрамарин және оның негізінде дайындалған препараттар
3206 42 000 0
– – литопон және мырыш сульфидінің негізінде дайындалған өзге пигменттер мен препараттар
3206 49 100 0
– – – магнетит
3206 49 300 0
– – – кадмий қосылыстары негізінде жасалған пигменттер және препараттар
3206 49 700 0
– – – өзгелері
3206 50 000 0
– люминофорлар ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер
3207
Қыш, эмаль немесе шыны өндіруде қолданылатын дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар, эмальдар және шыны тәрізді жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер), сұйық жалтырақтар мен ұқсас препараттар; шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі және үлпектердегі өзге шыны:
3207 10 000 0
– дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар және ұқсас препараттар
3207 20
– шыны тәрізді эмальдар және жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер) және ұқсас препараттар:
3207 20 100 0
– – ангобтар (шликерлер)
3207 30 000 0
– сұйық жалтырақтар және ұқсас препараттар
3207 40
– шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі немесе үлпектердегі өзге шыны:
3207 40 400 0
– – ұзындығы 0,1 мм-ден немесе одан артық болатын, бірақ 3,5 мм-ден аспайтын және қалыңдығы 2 мкм немесе одан артық болатын, бірақ 5 мкм-ден аспайтын үлпектердегі шыны; құрамында 99 салм.%-дан немесе одан артық болатын кремний диоксиді бар, ұнтақтағы немесе түйіршіктердегі шыны
3208 20 900 9
– – – өзгелері
3208 90 910 9
– – – – өзгелері
3212
Бояуларды өндіруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрізді пигменттер (металл ұнтақтар мен үлпектерді қоса алғанда); өрнектеуге арналған фольга; бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған бояулар және өзге бояу заттары:
3215 19 000 0
– – өзгелері
3301
Конкреттерді және абсолюттерді қоса алғанда, эфир майлары (құрамында терпендер бар немесе жоқ); резиноидтер; экстракцияланған эфир майлары; майлардағы, ұшпайтын майлардағы, балауыздағы немесе анфлераж немесе мацераций әдісімен алынатын ұқсас өнімдердегі концентраттар; эфир майлары детерпенизациясының терпендік жанама өнімдері; су дистиляттары және эфир майларының су ерітінділері:
– цитрус жемістерінің эфир майлары:
3301 12
– – апельсинді:
3301 12 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 12 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ

3301 13
– – лимонное:
3301 13 100 0
– – – содержащее терпены
3301 13 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 19 200 0
– – – содержащее терпены
3301 19 800 0
– – – не содержащее терпены
– эфирные масла, кроме эфирных масел цитрусовых плодов:
3301 24
– – мяты перечной (Mentha рiрerita):
3301 24 100 0
– – – содержащее терпены
3301 24 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 25
– – прочих видов мяты:
3301 25 100 0
– – – содержащее терпены
3301 25 900 0
– – – не содержащее терпены
– – – гвоздичное, неролиевое и иланг-иланговое:
3301 29 110 0
– – – – содержащее терпены
3301 29 310 0
– – – – не содержащее терпены
3301 29 410 0
– – – – содержащее терпены
– – – – не содержащее терпены:
3301 29 710 0
– – – – – гераниевое; жасминовое; ветиверии
3301 29 790 0
– – – – – лавандовое или лавандиновое
3301 30 000 0
– резиноиды
3301 90 100 0
– – терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел
– – экстрагированные эфирные масла:
3301 90 210 0
– – – из лакрицы и хмеля
3401 20
- мыло в прочих формах:
3401 20 100 0
- - хлопья, вафли, гранулы или порошки
3402
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401):
3402 11
- - анионные:
3402 11 100 0
- - - водный раствор с содержанием алкил[оксиди(бензолсульфоната)] динатрия 30 мас.% или более, но не более 50 мас.%
3402 12 000 0
- - катионные
3402 13 000 0
- - неионогенные
3402 20 200 0
- - поверхностно-активные средства
3402 20 900 0
- - моющие и чистящие средства
3402 90 100
- - поверхностно-активные средства:
3402 90 100 1
- - - водный раствор с содержанием алкилэтоксисульфатов 30 мас.% или более, но не более 60 мас.% и алкиламиноксидов 5 мас.% или более, но не более 15 мас.%
3402 90 100 8
– – – прочие
3402 90 900 0
- - моющие и чистящие средства
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
- содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород:

3301 13
– – лимонды:
3301 13 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 13 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 19 200 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 19 800 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– цитрус жемістерінің эфир майларынан басқа эфир майлары:
3301 24
– – бұрыштық жалбыздық (Мentha pіperіta):
3301 24 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 24 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 25
– – жалбыздың басқа түрлерінің:
3301 25 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 25 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– – – қалампырлық, неролийлік және иланг-илангтық:
3301 29 110 0
– – – – құрамында терпендер бар
3301 29 310 0
– – – – құрамында терпендер жоқ
3301 29 410 0
– – – – құрамында терпендер бар
– – – – құрамында терпендер жоқ:
3301 29 710 0
– – – – – гераньдық, ветиверийлік, жасминдік
3301 29 790 0
– – – – – лавандалық немесе лавандиндік
3301 30 000 0
– резиноидтар
3301 90 100 0
– – эфир майлары детерпенизациясының терпендік жанама өнімдері
– – сірінделген эфир майлары:
3301 90 210 0
– – – лакрица мен құлмақтан
3401 20
– басқа пішіндердегі сабындар:
3401 20 100 0
– – үлпектер, вафли, түйіршіктер немесе ұнтақтар
3402
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және тазалайтын, құрамында сабын болатын немесе болмайтын құралдар (3401-тауар позициясының құралдарынан басқа):
3402 11
– – аниондық:
3402 11 100 0
– – – құрамында 30 салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 50 салм. %-дан аспайтын динатрий алкилоксиди (бензолсульфонатының) бар су ерітіндісі
3402 12 000 0
– – катиондық
3402 13 000 0
– – неионогендік
3402 20 200 0
– – беттік-белсенді құралдар
3402 20 900 0
– – жуғыш және тазартқыш құралдар
3402 90 100
– – беттік-белсенді құралдар:
3402 90 100 1
– – – құрамында 30 салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 60 салм. %-дан аспайтын алкилэтоксисульфат және құрамында 5салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 15 салм. %-дан аспайтын алкиламиноксид бар су ерітіндісі
3402 90 100 8
– – – өзгелері
3402 90 900 0
– – жуғыш және тазартқыш құралдар
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңілдететін құралдарды, татты кетіруге арналған құралдар мен жақпалар негізіндегі бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңілдететін татқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде 70 салм. %-дан не одан көп мұнай не мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, жүнді жаққымаймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар:
– мұнай немесе құрамында мұнай өнімдері бар битуминоздық жыныстардан алынған:

3403 19 100 0
- - - содержащие не в качестве основного компонента 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3403 99 000 0
– – прочие
3405 40 000 0
- чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
3801
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов:
3801 10 000 0
– графит искусственный
3801 20
– графит коллоидный или полуколлоидный:
3801 20 100 0
– – графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
3801 30 000 0
– пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
3803 00
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное:
3803 00 100 0
– неочищенное
3804 00 000 0
Щелок, остающийся при изготовлении древесной массы, концентрированный или неконцентрированный, обессахаренный или необессахаренный, химически обработанный или необработанный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 3803
3805
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента:
3805 10
– скипидар живичный, древесный или сульфатный:
3805 10 100 0
– – скипидар живичный
3805 10 300 0
– – скипидар древесный
3805 10 900 0
– – скипидар сульфатный
3805 90 100 0
– – масло сосновое
3806
Канифоль и смоляные кислоты, их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы:
3806 10 000 0
– канифоль и смоляные кислоты
3806 20 000 0
– соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
3806 30 000 0
– смолы сложноэфирные
3807 00
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека:
3807 00 100 0
– деготь древесный
3808 91
– – инсектициды:
3808 91 100 0
– – – на основе пиретроидов
3808 91 200 0
– – – на основе хлорированных углеводородов
3808 91 300 0
– – – на основе карбаматов
3808 91 400 0
– – – на основе фосфорорганических соединений
3808 91 900 0
– – – прочие
3808 92
– – фунгициды:
– – – неорганические:
3808 92 100 0
– – – – препараты на основе соединений меди

3403 19 100 0
– – – құрамында негізгі компонент ретінде емес 70 салм. %-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері
3403 99 000 0
– – өзгелері
3405 40 000 0
– тазартқыш пасталар мен ұнтақтар және басқа да тазартқыш құралдар
3801
Жасанды графит; коллоидтық немесе жартылай коллоидтық графит; пасталар, блоктар, пластиналар немесе басқа жартылай дайындалған фабрикаттар түрінде графиттің немесе өзге көміртегінің негізінде алынған өнімдер:
3801 10 000 0
– жасанды графит
3801 20
– коллоидық немесе жартылай коллоидтық графит:
3801 20 100 0
– – май қосылған суспензия түріндегі коллоидтық графит; жартылай коллоидтық графит
3801 30 000 0
– электродтарға арналған көміртекті пасталар және пештерді шегендеуге арналған ұқсас пасталар
3803 00
Тазартылған немесе тазартылмаған таллий майы:
3803 00 100 0
– тазартылмаған
3804 00 000 0
3803-тауар позициясындағы таллий майынан басқа лигнин сульфонатын қоса алғанда, cүрік массасын дайындау кезінде қалатын, концентрацияланған немесе концентрацияланбаған, кантсыздандырылған немесе қантсыздандырылмаған, химиялық жағынан өңделген немесе өңделмеген сілті
3805
Сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар, айдау жолымен немесе қылқан жапырақтылардың cүpегін өңдеуден алынған өзге де терпен майлары; тазартылмаған дипентен; сульфиттік скипидар және тазартылмаған басқа пара-цимол; негізгі құрамдас бөлік ретінде альфа-терпинеолы бар қарағай майы:
3805 10
– сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар:
3805 10 100 0
– – сағыздық скипидар
3805 10 300 0
– – сүректік скипидар
3805 10 900 0
– – сульфаттық скипидар
3805 90 100 0
– – қарағай майы
3806
Канифоль және шайырлық қышқылдар, және олардың туындылары; канифольдық спирт және канифольдық майлар; қайта балқытылған шайырлар:
3806 10 000 0
– канифоль және шайырлық қышқылдар
3806 20 000 0
– канифоль аддуктарының тұздарынан басқа канифольдың, шайырлық қышқылдар туындыларының тұздары
3806 30 000 0
– күрделі эфирлі шайырлар
3807 00
Сүректік қарамай; сүректік қарамайдан алынған майлар; сүректік креозот; сүректік нафта; өсімдік пекі; сыра қайнату пекі және канифоль, шайырлық қышқылдар немесе өсімдік пекінің негізіндегі ұқсас өнімдер:
3807 00 100 0
– сүректік қарамай
3808 91
– – инсектицидтер:
3808 91 100 0
– – – пиретроидтер негізінде
3808 91 200 0
– – – хлорланған көмірсутектер негізінде
3808 91 300 0
– – – карбаматтар негізінде
3808 91 400 0
– – – фосфорорганикалық қосылыстар негізінде
3808 91 900 0
– – – өзгелері
3808 92
– – фунгицидтер:
– – – бейорганикалық:
3808 92 100 0
– – – – мыс қосылыстары негізіндегі препараттар

3808 92 300 0
– – – – на основе дитиокарбаматов
3808 92 400 0
– – – – на основе бензимидазолов
3808 92 500 0
– – – – на основе диазолов или триазолов
3808 92 600 0
– – – – на основе диазинов или морфолинов
3808 92 900 0
– – – прочие
3808 93
– – гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений:
– – – гербициды:
3808 93 110 0
– – – – на основе феноксифитогормонов
3808 93 130 0
– – – – на основе триазинов
3808 93 150 0
– – – – на основе амидов
3808 93 170 0
– – – – на основе карбаматов
3808 93 210 0
– – – – на основе производных динитроанилина
3808 93 230 0
– – – – на основе производных карбамида, урацила или сульфонилкарбамида
3808 93 270 0
– – – прочие
3808 93 300 0
– – – противовсходовые средства
3808 93 900 0
– – – регуляторы роста растений
3808 94
– – средства дезинфицирующие:
3808 94 100 0
– – – на основе четвертичных аммониевых солей
3808 94 200 0
– – – на основе галогенированных соединений
3808 99 100 0
– – – родентициды
3809
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные:
3809 10
– на основе крахмалистых веществ:
3809 10 100 0
– – с содержанием таких веществ менее 55 мас.%
3809 10 300 0
– – с содержанием таких веществ 55 мас.% или более, но менее 70 мас.%
3809 10 500 0
– – с содержанием таких веществ 70 мас.% или более, но менее 83 мас.%
3809 10 900 0
– – с содержанием таких веществ 83 мас. % или более
3810
Препараты для травления металлических поверхностей; флюсы и препараты вспомогательные прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов; материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков:
3810 10 000 0
– препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов
3810 90 100 0
– – материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов и прутков
3811
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты:
– антидетонаторы:

3808 92 300 0
– – – – дитиокарбаматтар негізінде
3808 92 400 0
– – – – бензимидазолдар негізінде
3808 92 500 0
– – – – диазолдар немесе триазолдар негізінде
3808 92 600 0
– – – – диазиндер немесе морфолиндер негізінде
3808 92 900 0
– – – өзгелері
3808 93
– – гербицидтер, өскінге қарсы құралдар және өсімдіктердің өcyін реттеушілер:
– – – гербицидтер:
3808 93 110 0
– – – – феноксифитогормондар негізінде
3808 93 130 0
– – – – триазиндер негізінде
3808 93 150 0
– – – – амидтер негізінде
3808 93 170 0
– – – – карбаматтар негізінде
3808 93 210 0
– – – – динитроанилин туындыларының негізінде
3808 93 230 0
– – – – карбамид, урацил немесе сульфонилкарбамид туындыларының негізінде
3808 93 270 0
– – – өзгелері
3808 93 300 0
– – – өскіндерге қарсы құралдар
3808 93 900 0
– – – өсімдіктердің өсуін реттеуіштер
3808 94
– – дезинфекциялаушы құралдар:
3808 94 100 0
– – – төрттік аммоний тұздары негізінде
3808 94 200 0
– – – галогенген қосылыстары негізінде
3808 99 100 0
– – – родентицидтер
3809
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өңдеу құралдары, бояуды жеделдетуге немесе бояғыштарды бекітуге арналған құралдар мен өзге де өнімдер және тоқыма, қағаз, тepі өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын дайын препараттар (мысалы, өңдеуге немесе улауға арналған заттар):
3809 10
– крахмалды заттар негізінде:
3809 10 100 0
– – құрамында салмағы 55%-дан кем болатын осындай заттар бар
3809 10 300 0
– – құрамында салмағы 55% немесе одан артық, біpaқ 70%-дан кем осындай заттар бар
3809 10 500 0
– – құрамында салмағы 70% немесе одан артық, біpaқ 83%-дан кем осындай заттар бар
3809 10 900 0
– – құрамында салмағы 83% немесе одан артық осындай заттар бар
3810
Металл беттерін улауға арналған препараттар; флюстер және төменгі температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе піcіpуге арналған өзге де қосалқы препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, металдан немесе өзге де материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар; электродтар мен шыбықтарды пісіруге арналған өзектер немесе жабындар ретінде қолданылатын материалдар:
3810 10 000 0
– металл беттерін улауға арналған препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған металдан немесе басқа материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар
3810 90 100 0
– – электродтар мен шыбықтарды пісіруге арналған өзектер немесе жабындар ретінде қолданылатын материалдар
3811
Антидетонаторлар, антиоксиданттар шайыртүзуші тежегіштер, қоюлатқыштар, тотығуы қарсы заттар және мұнай өнімдеріне (бензинді қоса алғанда) немесе мұнай өнімдеріне арналған мақсаттарда сияқты пайдаланылатын басқа да сұйықтарға қосылатын өзге де дайын қоспалар:
– антидетонаторлар:

3811 11
– – на основе соединений свинца:
3811 11 100 0
– – – на основе тетраэтилсвинца
– присадки к смазочным маслам:
3811 21 000 0
– – содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
3812
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3812 10 000 0
– ускорители вулканизации каучука готовые
3812 20
– пластификаторы составные для каучука или пластмасс:
3812 20 100 0
– – реакционная смесь, содержащая бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат и бензил-3-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат
3812 30
– антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
– – антиоксиданты:
3812 30 210 0
– – – смеси олигомеров 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолина
3812 39 000 0
– – прочие
3814 00
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков:
3814 00 100 0
– на основе бутилацетата
3814 00 900 0
– прочие
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
– катализаторы на носителях:
3815 11 000 0
– – содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
3815 12 000 0
– – содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
3815 19 100 0
– – – катализатор в виде зерен, 90 мас.% или более которых имеют размер не более 10 мкм, состоящий из смеси оксидов на носителе из силиката магния, содержащий:
- 20 мас.% или более, но не более 35 мас.% меди и - 2 мас.% или более, но не более 3 мас.% висмута, и кажущимся удельным весом 0,2 или более, но не более 1,0
3815 90 100 0
– – катализатор, состоящий из этилтрифенилфосфонийацетата, в виде раствора в метаноле
3816 00 000 0
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
3817 00
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
3817 00 500 0
– алкилбензол линейный
3818 00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:
3818 00 100 0
– кремний легированный

3811 11
– – қорғасын қосылыстары негізінде:
3811 11 100 0
– – – тетраэтилқорғасын негізінде
– жағатын майларға қоспалар:
3811 21 000 0
– – құрамында битуминоздық жыныстардан алынған, мұнай және мұнай өнімдері бар
3812
Каучукты ысытатын дайын жеделдеткіштер; басқа жерде аталмаған және енгізілмеген каучук немесе пластмассаларға арналған құрамдық пластификаторлар; каучукқа немесе пластмассаларға арналған құрамдық өзге де антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар:
3812 10 000 0
– каучукты ысытатын дайын жеделдеткіштер
3812 20
– каучук немесе пластмассаға арналған құрамдық пластификаторлар:
3812 20 100 0
– – құрамында бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат және бензил-3-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат бар реакциялық қоспа
3812 30
– каучук немесе пластмассаға арналған құрамдық антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар:
– – антиоксиданттар:
3812 30 210 0
– – – 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолин олигомерлерінің қоспалары
3812 39 000 0
– – өзгелері
3814 00
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген күрделі органикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар, бояулар мен лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар:
3814 00 100 0
– бутилацетат негізінде
3814 00 900 0
- өзгелері
3815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген реакцияларды қоздырғыштар, реакцияларды жеделдеткіштер және катализаторлар:
– тасымалдаушылардағы катализаторлар:
3815 11 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде никель немесе оның қосылыстары бар
3815 12 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
3815 19 100 0
– – – магний силикатынан жасалған тасушыдағы оксидтер қоспасынан тұратын, 90 сал.%-ы немесе одан артығы 10 мкм-ден аспайтын мөлшердегі дәндер түріндегі катализатор, оның құрамында: 20 сал.% немесе одан артық, бірақ 35сал.%-дан аспайтын мыс және 2сал.% немесе одан артық, бірақ 3%-дан аспайтын висмут бар, мүмкін болатын меншікті салмағы 0,2 немесе одан артық, біpaқ 1,0-ден аспайтын.
3815 90 100 0
– – метанол ерітіндісі ретіндегі этилтрифенилфосфонийаце-таттан тұратын катализатор
3816 00 000 0
Отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен ұқсас құрамдар, 3801- тауарлық позиция тауарларын қоспағанда
3817 00
2707 немесе 2902-тауар позицияларындағы өнімдерден басқа, араласқан алкилбензолдар және араласқан алкилнафталиндер:
3817 00 500 0
– желілік алкилбензол
3818 00
Электроникада диск, пластина немесе ұқсас нысандарда қолдануға арналған химиялық қосындыланған элементтер, электроникада қолдануға арналған химиялық қосындыланған қосылыстар:
3818 00 100 0
– қосындыланған кремний

3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3821 00 000 0
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
3822 00 000 0
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 или 3006; сертифицированные эталонные материалы
3823
Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования; промышленные жирные спирты:
– промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования:
3823 11 000 0
– – стеариновая кислота
3823 12 000 0
– – олеиновая кислота
3823 13 000 0
– – жирные кислоты таллового масла
3823 19 100 0
– – – дистиллированные жирные кислоты
3823 19 300 0
– – – жирнокислотный дистиллят
3823 70 000 0
– промышленные жирные спирты
3824
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные:
3824 10 000 0
– готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
3824 30 000 0
– карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами
3824 40 000 0
– добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
3824 50
– неогнеупорные строительные растворы и бетоны:
3824 50 100 0
– – бетон, готовый для заливки
3824 60
– сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905 44:
– – в водном растворе:
3824 60 110 0
– – – содержащем 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824 60 910 0
– – – содержащий 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
– смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана:
3824 71 000 0
– – содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ)
3824 72 000 0
– – cодержащие бромхлордифторметан, бромтрифторметан или дибромтетрафторэтаны

3819 00 000 0
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында салмағы 70%-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге де дайын сұйықтықтар
3820 00 000 0
Антифриздер және мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
3821 00 000 0
Өсімдіктердің, адамның немесе жануарлардың жасушаларын немесе микроорганизмдердің тіршілік әрекетін сақтауға және өcіpуге арналған дайын дақылдық орталар (вирустар мен соған ұқсастарды қоса алғанда)
3822 00 000 0
3002 немесе 3006-тауар позицияларындағы тауарлардан басқа диагностикалық немесе төсеніштегі зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсеніштегі немесе онсыз зертханалық реагенттер; сертификатталған эталондық материалдар
3823
Өнеркәсіптік монокарбондық майлы қышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар; өнеркәсіптік майлы спирттер:
– өнеркәсіптік монокарбондық майлы қышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар:
3823 11 000 0
– – стеарин қышқылы
3823 12 000 0
– – олеин қышқылы
3823 13 000 0
– – таллий майының майлы қышқылдары
3823 19 100 0
– – – тазартылған майлы қышқылдар
3823 19 300 0
– – – майлы қышқылды дистиллят
3823 70 000 0
– өнеркәсіптік майлы спирттер
3824
Құйма нысандарын немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық өнімдер мен препараттар, өнеркәсіптің химиялық немесе аралас салаларының өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда):
3824 10 000 0
– Құйма нысандарын немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар
3824 30 000 0
– металдардың шоғырландырылған карбидтері, өзара немесе басқа металл байланыстырғыш заттармен араласқан
3824 40 000 0
– цементтер, құрылыс ерітінділері немесе бетондарға арналған дайын қоспалар
3824 50
– отқа төзімсіз құрылыстық ерітінділер мен бетондар:
3824 50 100 0
– – құюға дайын бетон
3824 60
– 2905 44 қосалқы позициясындағы сорбиттен басқа, сорбит:
– – су ерітіндісіндегі:
3824 60 110 0
– – – құрамында D-глюцит құрамына шаққанда салмағы 2% немесе одан кем болатын D-манниті бар
3824 60 910 0
– – – құрамында D-глюцит құрамына шаққанда салмағы 2% немесе одан кем болатын D-манниті бар
– галогенделген метан, этан немесе пропан туындылары бар қоспалар:
3824 71 000 0
– – құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФК), перфторкөмірсутектері (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФК) бар немесе жоқ, хлорфторкөмірсутектері (ХФК) бар
3824 72 000 0
– – құрамында бромхлордифторметан, бромтрифторметан немесе дибромтетрафторэтандар бар

3824 73 000 0
– – содержащие гидробромфторуглеводороды (ГБФУ)
3824 74 000 0
– – содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ)
3824 75 000 0
– – содержащие тетрахлорид углерода
3824 76 000 0
– – содержащие 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
3824 77 000 0
– – содержащие бромметан (метилбромид) или бромхлорметан
3824 78 000 0
– – содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ) или гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ)
– смеси и препараты, содержащие оксиран (этиленоксид), полибромбифенилы (ПББ), полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или трис(2,3-дибромпропил)фосфат:
3824 81 000 0
– – содержащие оксиран (этиленоксид)
3824 82 000 0
– – содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824 83 000 0
– – содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
3824 90 100 0
– – сульфонаты нефтяные, за исключением сульфонатов щелочных металлов, аммония или этаноламинов; тиофенированные сульфокислоты масел, полученных из битуминозных пород, и их соли
3824 90 150 0
– – иониты
3824 90 200 0
– – газопоглотители для вакуумных приборов
3824 90 250 0
– – пиролигниты (например, кальция); тартрат кальция неочищенный; цитрат кальция неочищенный
3824 90 300 0
– – кислоты нафтеновые, их соли, не растворимые в воде, и их сложные эфиры
3824 90 350 0
– – составы антикоррозионные, содержащие амины в качестве активных составляющих
3824 90 400 0
– – растворители и разбавители сложные неорганические для лаков и аналогичных продуктов
3824 90 450 0
– – – составы, препятствующие образованию накипи, и аналогичные продукты
3824 90 500 0
– – – составы для гальванизации
3824 90 550 0
– – – смеси сложных моно-, ди- и три-эфиров жирных кислот и глицерина (эмульгаторы для жиров)
3824 90 580 0
– – – пластыри никотиновые (трансдермальные системы), предназначенные для того, чтобы помочь курильщикам бросить курить
– – – продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии:
3824 90 610 0
– – – – промежуточные продукты процесса производства антибиотиков, получаемые из Streptomyces tenebrarius при ферментации, высушенные или невысушенные, для использования в производстве лекарственных средств товарной позиции 3004
3824 90 620 0
– – – – промежуточные продукты производства солей монензина
3824 90 650 0
– – – вспомогательные продукты для литейных производств (кроме продуктов подсубпозиции 3824 10 000 0)

3824 73 000 0
– – гидробромфторкөмірсутектері бар (ГБФК)
3824 74 000 0
– – құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФК) бар, перфторкөмірсутектері (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектepі (ГФК) бар немесе жоқ, біpaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФК) жоқ
3824 75 000 0
– – құрамында тетрахлорид көміртегі бар
3824 76 000 0
– – құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ) бар
3824 77 000 0
– – құрамында бромметан (метилбромид) немесе бромхлорметан бар
3824 78 000 0
– – құрамында перфторкөмірсутектері (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФК) бар, біpaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФК) немесе гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФК) жоқ
– құрамында оксиран (этиленоксид), полибромбифенилдер (ПББ), полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе трис(2,3-дибромпропил) фосфат бар қоспалар мен препараттар:
3824 81 000 0
– – құрамында оксиран (этиленоксид) бар
3824 82 000 0
– – құрамында полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе полибромбифенилдер (ПББ) бар
3824 83 000 0
– – құрамында трис(2,3-дибромпропил) фосфат бар
3824 90 100 0
– – мұнай сульфонаттары, сілті металдарының сульфонаттарын, аммонийді немесе этаноламиндерді қоспағанда; битуминоздық жыныстардан алынған тиофенирленген сульфоқышқылдардың майлар және олардың тұздары
3824 90 150 0
– – иониттер
3824 90 200 0
– – вакуумдық құралдарға арналған газ жұтқыштар
3824 90 250 0
– – пиролигниттер (мысалы, кальцийдің); тазартылмаған кальций тартраты; тазартылмаған кальций цитраты
3824 90 300 0
– – нафтендік қышқылдар, олардың суда ерімейтін тұздары және олардың күрделі эфирлері
3824 90 350 0
– – белсенді құрамдас ретіндегі аминдерден тұратын тотқа қарсы құрамдар
3824 90 400 0
– – лактар мен ұқсас өнімдерге арналған күрделі бейорганикалық epіткіштep мен араластырғыштар
3824 90 450 0
– – – тат пайда болуына кедергі жасайтын құрамдар және ұқсас өнімдер
3824 90 500 0
– – – гальваникаға арналған құрамдар
3824 90 550 0
– – – майлы қышқылдарының күрделі моно-, ди-және три-эфирлерінің глицеринмен қоспалары (майларға арналған эмульгаторлар)
3824 90 580 0
– – – шылымқұмарларға шылым шегуді тастауға көмектесуге арналған никотинді жабыстырғыштар (трансдермальдік жүйелер)
– – – фармакология немесе хирургияда қолданылатын өнімдер мен құрамдар:
3824 90 610 0
– – – – құрғатылған немесе құрғатылмаған, 3004-тауар позициясындағы дәрілік заттарды өндіруге арналған ферментация жасаған кезде Streptomусes tenebrarіus-тен алынатын антибиотиктер өндірісі процесінің аралық өнімдері
3824 90 620 0
– – – – монензин тұздары өндірісінің аралық өнімдері
3824 90 650 0
– – – құю өндірісіне арналған қосымша өнімдер (3824 10 000 0 төменгі қосалқы позициясының өнімдерінен басқа)

3824 90 700 0
– – – составы огнезащитные, водозащитные и аналогичные защитные составы, применяемые в строительстве
3824 90 750 0
– – – – пластинка ниобата лития, нелегированная
3824 90 800 0
– – – – смесь аминов, полученная из димерных жирных кислот, с средней молекулярной массой 520 или более, но не более 550
3824 90 850 0
– – – – 3-(1-этил-1-метилпропил)изоксазол-5-иламин в виде раствора в толуоле
3824 90 870 0
– – – – смеси, состоящие главным образом из (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5- ил)метил метилметилфосфоната и бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфоната, и смеси, состоящие главным образом из диметилметилфосфоната, оксирана и пентаоксида дифосфора
– отработанные органические растворители:
3824 99 650 0
– – – – вспомогательные продукты для литейных производств (кроме продуктов позиции 3824 10 000 0)
3825 41 000 0
– – галогенированные
3825 50 000 0
– отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
– прочие отходы химической или смежных отраслей промышленности:
3825 61 000 0
– – содержащие преимущественно органические составляющие
3825 90 100 0
– – оксид железа щелочной для очистки газа
3826 00
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
3826 00 100 0
– моноалкиловые сложные эфиры жирных кислот, с содержанием сложных эфиров 96,5 об.% или более (FAMAE)
3901
Полимеры этилена в первичных формах:
3901 10
– полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3901 10 100 0
– – полиэтилен линейный
3901 10 900 0
– – прочий
3901 20
– полиэтилен с удельным весом 0,94 или более:
3901 20 100 0
– – полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 23 0С, содержащий:
- 50 мг/кг или менее алюминия,
- 2 мг/кг или менее кальция,
- 2 мг/кг или менее хрома,
- 2 мг/кг или менее железа,
- 2 мг/кг или менее никеля,
- 2 мг/кг или менее титана, и
- 8 мг/кг или менее ванадия,
для производства сульфохлорированного полиэтилена
3901 20 900 9
– – – прочие
3901 30 000 0
– сополимеры этилена с винилацетатом
3901 90 300 0
– – иономерный полимер, состоящий из соли тройного сополимера этилена с изобутилакрилатом и метакриловой кислотой; А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе

3824 90 700 0
– – – отқорғағыш, суқорғағыш құрамдар және құрылыста қолданылатын ұқсас қорғаныш құрамдары
3824 90 750 0
– – – – литий ниобатының қосындыланған пластинкасы
3824 90 800 0
– – – – орташа молекулярлық салмағы 520 және одан асатын, бірақ 550-ден аспайтын димерлік майлы қышқылдардан алынған аминдердің қоспасы
3824 90 850 0
– – – – 3-(1-этил-1-метилпропил) изоксазол-5-иламин, толуол ерітіндісі түріндегі
3824 90 870 0
– – – – негізінен құрамында (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил метилметилфосфонаты және бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфонаты бар қоспалар және негізінен құрамында диметилметилфосфонаты, оксиран және дифосфор пентаоксиді бар қоспалар
– пайдаланылған органикалық еріткіштер:
3824 99 650 0
– – – – құйма өндірістері үшін қосалқы өнімдер (3824 10 000 0 ұстанымындағы тамақ өнімдерін қоспағанда)
3825 41 000 0
– – галогенделген
3825 50 000 0
– металдарды өңдеуге арналған пайдаланылған ерітінділер, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіштік сұйықтықтар және антифриздер
– химиялық немесе аралас өнеркәсіп салаларының өзге де қалдықтары:
3825 61 000 0
– – құрамында негізінен органикалық құрамдастары бар
3825 90 100 0
– – газ тазартуға арналған сілтілік темір оксиді
3826 00
Битуминоз жыныстарынан алынған, құрамында 70 сал.% кем болатын мұнай өнімдері немесе мұнай бар, немесе жоқ биодизель және оның қоспалары:
3826 00 100 0
– құрамында күрделі эфирлердің 96,5 об.% немесе одан артығы (FAMAE) болатын май қышқылдарының моноалкильдік күрделі эфирлері
3901
Бастапқы нысанды этиленнің полимерлері:
3901 10
– үлес салмағы 0,94-тен кем полиэтилен:
3901 10 100 0
– – жүйелік полиэтилен
3901 10 900 0
– – өзгелері
3901 20
– үлес салмағы 0,94 немесе одан артық полиэтилен:
3901 20 100 0
– – сульфохлорланған полиэтилен өндірісіне арналған құрамында:
50 мг/кг немесе одан кем алюминий,
2 мг/кг немесе одан кем кальций,
2 мг/кг немесе одан кем хром,
2 мг/кг немесе одан кем темір,
2 мг/кг немесе одан кем никель,
2 мг/кг немесе одан кем титан, және
8 мг/кг немесе одан кем ваннадий - бар,
осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген, 23 0С температура кезінде үлес салмағы 0,958 немесе жоғары, полиэтилен
3901 20 900 9
– – – өзгелері
3901 30 000 0
– этиленнің винилацетатпен полимерлестері
3901 90 300 0
– – құрамында изобутилакрилат пен метакрил қышқылы бар сополимер этиленінің үштік тұздарынан тұратын иономерлік полимер; құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стиролы бар этиленбутилендік полимерлестер мен полистиролдың А-В-А блок-полимерлестері

3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– сополимеры пропилена
3902 90 900 0
– – прочие
3902 90 100 0
– – А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3903
Полимеры стирола в первичных формах:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – вспенивающийся
3903 19 000 1
– – – фреоностойкий
3903 20 000 0
– сополимеры стиролакрилонитрильные (SAN)
3903 30 000 0
– сополимеры акрилонитрилбутадиенстирольные (АBS)
3903 90 100 0
– – сополимер только стирола и аллилового спирта с ацетильным числом 175 или более
3903 90 200 0
– – полистирол бромированный, содержащий 58 мас.% или более, но не более 71 мас.% брома, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов в первичных формах:
3904 10 00
– поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами:
3904 10 001 0
– – пастообразующая поливинилхлоридная эмульсионная смола (с содержанием влаги 0,2 мас.%; эмульгатора (соли алифатических и карбоновых кислот) 0,1 мас.%; щелочи 0,1 мас.%; винилхлорида 0,6 мас.%) для изготовления вспененного линолеума с химическим тиснением пенистого слоя и прозрачным слоем повышенной прочности (типа марок: пара-цимол "Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367HЦ")
3904 10 009 1
– – – пастообразующие поливинилхлоридные эмульсионные, микросуспензионные и поливинилхлоридэкстендер смолы с массой сульфатной золы не более 0,25 %
– поливинилхлорид прочий:
3904 21 000 0
– – непластифицированный
3904 22 000 0
– – пластифицированный
3904 30 000 0
– сополимеры винилхлорида и винилацетата
3904 40 000 0
– сополимеры винилхлорида прочие
3904 50
– полимеры винилиденхлорида:
3904 50 100 0
– – сополимер винилиденхлорида и акрилонитрила в виде вспенивающихся гранул диаметром 4 мкм или более, но не более 20 мкм
– фторполимеры:
3904 61 000 0
– – политетрафторэтилен
3904 69 100 0
– – – поливинилфторид в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе

3902
Бастапқы нысанды пропиленнің немесе басқа олефиндердің полимерлері:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– пропиленнің полимерлестері
3902 90 900 0
– – өзгелері
3902 90 100 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стиролы бар этиленбутилендік полимерлестер мен полистиролдың А-В-А блок-полимерлестері
3902 90 200 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан кем этилен, немесе құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 10% немесе одан кем полиэтиленмен және/немесе салмағы 25% немесе одан кем полипропиленмен қосылған полибут-1-ен этиленнің және бут-1-еннің полимерлесі
3903
Бастапқы нысанды стиролдың полимерлері:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – көбіктелетін
3903 19 000 1
– – – фpeoнтөзімді
3903 20 000 0
– стиролакрилонитрильдік полимерлестер (SAN)
3903 30 000 0
– акрилонитрилбутадиенстиролдық полимерлестер (ABS)
3903 90 100 0
– – ацетильдік саны 175 немесе одан көп стирол мен аллил спиртінің полимерлесі
3903 90 200 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 58% немесе одан кем, біpaқ 71%-дан аспайтын бром бар бромдалған полистирол
3904
Бастапқы нысанды винилхлоридтің немесе басқа галогенделген олефиндердің полимерлері:
3904 10 00
– басқа құрамдас бөліктермен араластырылмаған поливинилхлорид:
3904 10 001 0
– – химиялық әдіспен жапсырылған, беріктілігі жоғары, көбіктелген және мөлдір қабатты ("Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367НЦ" маркаларының) линолеумын жасауға арналған, паста құрағыш поливинил-хлоридтық эмульсиялық шайыр (құрамында салмағы 0,2%-дан тұратын ылғал, алифат және карбон қышқылдарының тұздарынан тұратын салмағы 0,1% болатын эмульгатор, салмағы 0,1%-дан тұратын сілті және салмағы 0,6%-дан тұратын винилхлорид бар)
3904 10 009 1
– – – құрамында салмағы 0,25%-дан аспайтын сульфат күлі бар паста құрағыш, поливинилхлоридтық, эмульсиялық, шағын-суспензиялық және поливинилхлоридэкстендер шайырлары
– өзге поливинилхлорид:
3904 21 000 0
– – пластификацияланбаған
3904 22 000 0
– – пластифицирленген
3904 30 000 0
– винилхлорид пен винилацетаттың полимерлестері
3904 40 000 0
– өзге винилхлоридтық полимерлестер
3904 50
– винилиденхлоридтің полимерлері:
3904 50 100 0
– – диаметрі 4 мкм немесе одан артық, біpaқ 20 мкм-ден аспайтын көбіктенетін түйіршіктер түріндегі винилиденхлорид пен акрилонитрилдік полимерлесі
– фторполимерлер:
3904 61 000 0
– – политетрафторэтилен
3904 69 100 0
– – – осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилфторид

3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – в виде водных дисперсий
– cополимеры винилацетата:
3905 21 000 0
– – в виде водных дисперсий
3905 30 000 0
– спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидролизованные ацетатные группы
3905 91 000 0
– – сополимеры
3905 99 100 0
– – – поливинилформаль в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с молекулярной массой 10 000 или более, но не более 40 000 и содержащий: 9,5 мас.% или более, но не более 13 мас.% ацетильных групп в пересчете на винилацетат, и 5 мас.% или более, но не более 6,5 мас.% гидроксильных групп в пересчете на виниловый спирт
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Акриловые полимеры в первичных формах:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил)акриламид]
3906 90 200 0
– – сополимер 2-диизопропиламиноэтилметакрилата и децилметакрилата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде, содержащего 55 мас.% или более сополимера
3906 90 300 0
– – сополимер акриловой кислоты и 2-этилгексилакрилата, содержащий 10 мас.% или более, но не более 11 мас.% 2-этилгексилакрилата
3906 90 400 0
– – сополимер акрилонитрила и метилакрилата, модифицированный полибутадиенакрилонитрилом (NBR)
3906 90 500 0
– – продукт полимеризации акриловой кислоты с алкилметакрилатом и небольшими количествами прочих мономеров для использования в качестве загустителя в производстве пастообразных печатных красок для текстиля
3906 90 600 0
– – тройной сополимер метилакрилата, этилена и мономера, содержащего неконцевую карбоксильную группу как группу-заместитель, содержащий 50 мас.% или более метилакрилата, смешанный или не смешанный с кремнеземом
3907
Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и прочие сложные полиэфиры в первичных формах:
3907 10 000 0
– полиацетали
3907 20
– полиэфиры простые прочие:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликоли
3907 20 200 1
– – – – с гидроксильным числом не более 100
3907 20 910 0
– – – сополимер 1-хлор-2,3-эпоксипропана и оксида этилена
3907 30 000 0
– смолы эпоксидные
3907 40 000
– поликарбонаты:
3907 40 000 1
– – с показателем текучести расплава не менее 9,0 г/10 мин, но не более 15 г/10 мин при температуре 250 0C и нагрузке 1,2 кг или не менее 55 г/10 мин, но не более 70 г/10 мин при температуре 300 0C и нагрузке 1,2 кг

3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Бастапқы нысанды винилацетаттық немесе басқа күрделі винилдік эфирлердің полимерлері; бастапқы нысанды басқа винилдік полимерлер:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – су дисперсиялары түріндегі
– винилацетаттың полимерлестері:
3905 21 000 0
– – су дисперсиялары түріндегі
3905 30 000 0
– құрамында гидролизденбеген ацетаттық топтар болатын немесе болмайтын поливинилдік спирт
3905 91 000 0
– – полимерлестер
3905 99 100 0
– – – молекулалық салмағы 10 000 немесе одан артық, біpaқ 40 000-нан аспайтын және құрамында: винилацетатқа шаққанда салмағы 9,5% немесе одан артық, біpaқ 13%-дан аспайтын ацетилдік топтар және винил спиртіне шаққанда салмағы 5% немесе одан артық, біpaқ 6,5%-дан аспайтын гидроксилдік топтары бар, осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилформаль
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Бастапқы нысанды акрилдік полимерлер:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил) акриламид]
3906 90 200 0
– – құрамында салмағы 55% немесе одан артық полимерлес бар N,N-диметилацетамидің ерітіндісі түріндегі 2-диизопропи-ламино-этилметакрилаттың полимерлесі
3906 90 300 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан артық, біpaқ 11%-дан аспайтын акрилдік қышқыл мен 2-этилгексилакрилаттың полимерлесі
3906 90 400 0
– – полибутадиенакрилонитриломмен (NBR) өзгертілген акрилонитрил мен метилакрилаттық полимерлесі
3906 90 500 0
– – тоқыма өнеркәсібіне арналған паста тәріздес баспа бояуларының өндірісінде қойылтқыш ретінде пайдаланылатын акрилдік қышқылдың алкилметакрилатпен және өзге де мономерлермен шамалы мөлшерде қосылатын полимер өнімі
3906 90 600 0
– – құрамында кремний-оттегі қосындысымен араластырылған немесе араластырылмаған салмағы 50% немесе одан артық метилакрилаты бар, орынбасушы топ ретіндегі кейінгі емес карбоксилдік тобы бар метилакрилаттың, этиленнің және мономердің үштік полимерлесі
3907
Бастапқы нысандардағы полиацеталилер, қарапайым басқа полиэфирлер және эпоксидтік шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидті шайырлар, күрделі полиаллильдік эфирлер және басқа күрделі полиэфирлер:
3907 10 000 0
– полиацеталилер
3907 20
– басқа да карапайым полиэфирлер:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликолдер
3907 20 200 1
– – – – гидроксильдік саны 100-ден артық емес
3907 20 910 0
– – – 1-хлор-2,3-эпоксипропан мен оксид этиленнің полимерлесі
3907 30 000 0
– эпоксидтік шайырлар
3907 40 000
– поликарбонаттар:
3907 40 000 1
– – балқыманың аққыштық көрсеткішінің температурасы 2500С, жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда кемінде 9,0 г/10 мин, біpaқ 15 г/10 мин артық емес немесе температурасы 3000С және жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда кемінде 55 г/10 мин кем емес, біpaқ 70 г/10 артық емес

3907 50 000 0
– смолы алкидные
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – имеющий характеристическую вязкость 78 мл/г или выше
3907 70 000 0
– полилактид
– полиэфиры сложные прочие:
3907 91
– – ненасыщенные:
3907 91 100 0
– – – жидкие
3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3907 99 900 0
– – – прочие
3908
Полиамиды в первичных формах:
3908 10 000 0
– полиамид-6, -11, -12, -6,6, -6,9, -6,10 или -6,12
3909
Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах:
3909 10 000 0
– смолы карбамидные и тиокарбамидные
3909 20 000 0
– смолы меламиновые
3909 30 000 0
– амино-альдегидные смолы прочие
3909 40 000 0
– феноло-альдегидные смолы
3909 50
– полиуретаны:
3909 50 100 0
– – полиуретан, сополимер 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более
3910 00 000
Силиконы в первичных формах:
3910 00 000 1
– для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов)
3910 00 000 2
– – силиконовые смолы
3911
Смолы нефтяные, смолы кумароно-инденовые, политерпены, полисульфиды, полисульфоны и продукты прочие, указанные в примечании 3 к данной группе, в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3911 10 000 0
– смолы нефтяные, кумароновые, инденовые или кумароно-инденовые и политерпены
– – продукты конденсации или продукты полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированные или немодифицированные:
3911 90 110 0
– – – полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фениленизопропилидин-1,4-фенилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3911 90 130 0
– – – политио-1,4-фенилен
3911 90 920 0
– – – сополимер п-крезола и дивинилбензола в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более; гидрированные сополимеры винилтолуола и a-метилстерина
3912
Целлюлоза и ее химические производные в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
– ацетаты целлюлозы:
3912 11 000
– – непластифицированные:
3912 11 000 1
– – – для производства сигаретных фильтров
3912 12 000 0
– – пластифицированные
3912 20
– нитраты целлюлозы (включая коллодии):
– – непластифицированные:
3912 20 110 0
– – – коллодии и целлоидин
3912 20 900 0
– – пластифицированные
– эфиры целлюлозы простые:
3912 31 000 0
– – карбоксиметилцеллюлоза и ее соли
3912 39 200 0
– – – гидроксипропилцеллюлоза

3907 50 000 0
– алкидтік шайырлар
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – сипаттамалық тұтқырлығы 78 мл/г немесе одан жоғары
3907 70 000 0
– полилактид
– басқа күрделі полиэфирлер:
3907 91
– – қанықпаған:
3907 91 100 0
– – – сұйық
3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3907 99 900 0
– – – өзгелері
3908
Бастапқы нысанды полиамидтер:
3908 10 000 0
– полиамид-6,-11,-12,-6,6,-6,9,-6,10 немесе-6,12
3909
Бастапқы нысанды амино-альдегидтік шайырлар, феноло-альдегидтік шайырлар және полиуретандар:
3909 10 000 0
– карбамид және тиокарбамид шайырлары
3909 20 000 0
– меламин шайырлары
3909 30 000 0
– басқа амино-альдегидтік шайырлар
3909 40 000 0
– феноло-альдегидтік шайырлар
3909 50
– полиуретандар:
3909 50 100 0
– – полиуретан, 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдың полимерлесі және құрамында салмағы 50 % немесе одан артық полимер бар N,N-диметилацетамидтің ерітіндісі ретіндегі 4,4,-метилен-дициклогексилдиизоцианат
3910 00 000
Бастапқы нысанды силикондар:
3910 00 000 1
– 8701-8705-тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3910 00 000 2
– – силикон шайырлары
3911
Аталған топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген бастапқы нысанды мұнай шайырлары, кумароно-индендік шайырлар, политерпендер, полисульфидтер, полисульфондар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де өнімдер:
3911 10 000 0
– мұнай, кумарондық, индендік немесе кумароно-индендік шайырлар және политерпендер
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3911 90 110 0
– – – полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фени-ленизопропилидин-1,4-фенилен осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі
3911 90 130 0
– – – политио-1,4-фенилен
3911 90 920 0
– – – құрамында салмағы 50% немесе одан артық N,N-диметилацетамид ерітіндісі түріндегі полимер бар n-крезол мен дивинилбензолдық полимерлесі; винилтолуол мен б –метилстериннің
3912
Бастапқы нысанды целлюлоза және оның басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық туындылары:
– целлюлоза ацетаттары:
3912 11 000
– – пластификацияланбаған:
3912 11 000 1
– – – шылымдық сүзгіштер өндірісіне арналған
3912 12 000 0
– – гластификацияланған
3912 20
– целлюлозаның нитраттары (коллодиені қоса):
– – пластификацияланбаған:
3912 20 110 0
– – – коллодийлер және целлоидин
3912 20 900 0
– – гластификацияланған
– қарапайым целлюлоза эфирлері:
3912 31 000 0
– – карбоксиметилцеллюлоза және оның тұздары
3912 39 200 0
– – – гидроксипропилцеллюлоза

3912 90 100 0
– – эфиры целлюлозы сложные
3913
Полимеры природные (например, альгиновая кислота) и полимеры природные модифицированные (например, отвержденные протеины, химические производные натурального каучука) в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3913 10 000 0
– кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
3914 00 000 0
Смолы ионообменные, полученные на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913, в первичных формах
3915
Отходы, обрезки и скрап, из пластмасс:
3915 10 000 0
– полимеров этилена
3915 20 000 0
– полимеров стирола
3915 30 000 0
– полимеров винилхлорида
3915 90
– прочих пластмасс:
3915 90 110 0
– – полимеров пропилена
3916
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс:
3916 10 000 0
– из полимеров этилена
3916 20 000 0
– из полимеров винилхлорида
3916 90
– из прочих пластмасс:
3916 90 100 0
– – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных
3916 90 500 0
– – из продуктов полиприсоединения
3917
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы) из пластмасс:
3917 10
– оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов:
3917 10 100 0
– – из отвержденных протеинов
3917 10 900 0
– – из целлюлозных материалов
– трубы, трубки и шланги, жесткие:
3917 21
– – из полимеров этилена:
3917 21 100 0
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 22
– – из полимеров пропилена:
3917 22 100 0
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 23
– – из полимеров винилхлорида:
3917 23 100
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке:
3917 23 100 1
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов 5)
3917 29 000 0
– – из прочих пластмасс
– трубы, трубки и шланги, прочие:

3912 90 100 0
– – күрделі целлюлоза эфирлері
3913
Бастапқы нысанды табиғи полимерлер (мысалы, альгиндік қышқыл) және басқа жерде аталмаған және енгізілмеген өзгертілген табиғи полимерлер (мысалы, қатырылған протеиндер, табиғи каучуктың химиялық туындылары):
3913 10 000 0
– альгин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
3914 00 000 0
Бастапқы нысанды, 3901-3913-тауар позицияларының полимерлер негізінде алынған ион алмастырғыш шайырлар
3915
Пластмассаның қалдықтары, кесінділері және сынықтары:
3915 10 000 0
– этиленнің полимерлерінен
3915 20 000 0
– стиролдың полимерлерінен
3915 30 000 0
– винилхлоридтің полимерлерінен
3915 90
– басқа пластмассалардан:
3915 90 110 0
– – пропиленнің полимерлерінен
3916
Пластмассадан жасалған көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден аспайтын, беті өңделген немесе өңделмеген, біpaқ өзге өңдеуге түспеген моножіп, шыбықтар, өзектер және бір қалыпқа келтірілген профильдер:
3916 10 000 0
– этиленнің полимерлерінен
3916 20 000 0
– винилхлоридтің полимерлерінен
3916 90
– басқа пластмассалардан:
3916 90 100 0
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген
3916 90 500 0
– – полиқосылыс өнімдерінен
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер және түтікшелер, олардың фитингтері (мысалы қосылыстар, иіндер, ернемектер):
3917 10
– қатырылған протеиндер немесе целлюлоздық материалдардан жасалған жасанды қабықшалар (шұжық өнімдері үшін):
3917 10 100 0
– – қатырылған протеиндерден
3917 10 900 0
– – целлюлозалық материалдардан
– қатты құбырлар, түтіктер және шлангілер:
3917 21
– – этиленнің полимерлерінен:
3917 21 100 0
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, біpaқ қандай да біp өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 22
– – пропиленнің полимерлерінен:
3917 22 100 0
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, біpaқ қандай да біp өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 23
– – винилхлоридтің полимерлерінен:
3917 23 100
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, біpaқ қандай да біp өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған:
3917 23 100 1
– – – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдары, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3917 29 000 0
– – басқа пластмассалардан
– құбырлар, түтіктер және түтікшелер, өзгелері:

3917 31 000
– – трубы, трубки и шланги, гибкие, выдерживающие давление до 27,6 МПа:
3917 31 000 1
– – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов 5)
3917 32 000
– – прочие, неармированные или некомбинированные с другими материалами без фитингов:
3917 32 000 1
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 32 000 2
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов)
3917 33 000 0
– – прочие, неармированные или некомбинированные с другими материалами, фитингами
3917 39 000 1
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо обработке
3917 40 000 0
– фитинги
3920
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и несоединенные аналогичным способом с другими материалами:
3920 10
– из полимеров этилена:
– – толщиной не более 0,125 мм:
– – – из полиэтилена с удельным весом:
– – – – менее 0,94:
3920 10 230 0
– – – – – пленка полиэтиленовая толщиной 20 мкм или более, но не более 40 мкм, для получения пленки фоторезиста, используемой в производстве полупроводниковых или печатных схем
3920 10 240 0
– – – – – растягивающаяся пленка
3920 10 280 0
– – – – 0,94 или более
– – толщиной более 0,125 мм:
3920 10 810 0
– – – синтетическая бумажная масса в виде влажных листов, полученная из несвязанных тонко разветвленных фибрилл полиэтилена, смешанная или несмешанная с волокнами целлюлозы в количестве не более 15 %, содержащая растворенный в воде поливиниловый спирт в качестве увлажняющего агента
3920 20
– из полимеров пропилена:
– – толщиной не более 0,10 мм:
3920 20 210 0
– – – биаксиально ориентированные
3920 20 800 0
– – толщиной более 0,10 мм
3920 30 000 0
– из полимеров стирола
– из полимеров винилхлорида:
3920 43
– – содержащие не менее 6 мас.% пластификаторов:
3920 43 100 0
– – – толщиной не более 1 мм
3920 43 900 0
– – – толщиной более 1 мм
3920 49 100
– – – толщиной не более 1 мм:
3920 49 100 1
– – – – жесткие непластифицированные
3920 49 100 9
– – – – гибкие

3917 31 000
– – 27,6 МПа дейінгі қысымға шыдайтын иілгіш құбырлар, түтіктер және түтікшелер:
3917 31 000 1
– – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдары, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3917 32 000
– – өзгелері, басқа материалдармен бекемделмеген немесе қиыстырылмаған, фитингтерсіз:
3917 32 000 1
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, біpaқ қандай да біp өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 32 000 2
– – – – 8701-8705-тауарлық позицияларындағы моторлы көлік құралдары, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3917 33 000 0
– – өзгелері, бекемделмеген немесе басқа материалдармен қиыстырылмаған, фитингтерімен
3917 39 000 1
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, біpaқ қандай да біp өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 40 000 0
– фитингтер
3920
Кеуекті емес және бекемделмеген, қабатты емес, төсенішсіз және басқа материалдармен ұқсас әдіспен қосылмаған, пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленкалар, белдіктер немесе таспалар, өзгелері:
3920 10
– этиленнің полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден аспайтын:
– – – үлес салмағы мынадай полиэтиленнен:
– – – – 0,94-тен кем:
3920 10 230 0
– – – – – жартылай өткізгіштер немесе баспа схемалары өндірісінде қолданылатын фоторезист пленкасын жасауға арналған, қалыңдығы 20 мкм немесе одан артық, біpaқ 40 мкм-нен аспайтын полиэтилен пленкасы
3920 10 240 0
– – – – – созылмалы пленка
3920 10 280 0
– – – – 0,94 немесе одан артық
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден артық:
3920 10 810 0
– – – құрамында ылғалдатушы агент ретінде суда ерітілген поливинилдік спирті бар, мөлшері 15%-дан аспайтын целлюлоза талшықтарымен араластырылған немесе араластырылмаған, біp-біpімен байланысы жоқ жіңішке тармақтардан тұратын полиэтилен фибрилдарынан алынған ылғалды парақтар түріндегі синтетикалық қағаз
3920 20
– пропиленнің полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден аспайтын:
3920 20 210 0
– – – биаксиалды бағытталған
3920 20 800 0
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден асатын
3920 30 000 0
– стиролдың полимерлерінен
– винилхлоридтың полимерлерінен:
3920 43
– – құрамында салмағы кем дегенде 6 сал%-дан тұратын пластификаторлары бар:
3920 43 100 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын
3920 43 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
3920 49 100
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
3920 49 100 1
– – – – қатты пластификацияланбаған
3920 49 100 9
– – – – иілгіш келетіндер

3920 49 900 0
– – – толщиной более 1 мм
– из акриловых полимеров:
3920 51 000 0
– – из полиметилметакрилата
3920 59 100 0
– – – пленка толщиной не более 150 мкм из сополимера сложных эфиров акриловой и метакриловой кислот
– из поликарбонатов, алкидных смол, полиаллильных сложных эфиров или полиэфиров сложных прочих:
3920 61 000 0
– – из поликарбонатов
3920 62
– – из полиэтилентерефталата:
– – – толщиной не более 0,35 мм:
3920 62 120 0
– – – – пленка из полиэтилентерефталата толщиной 72 мкм или более, но не более 79 мкм, для производства гибких магнитных дисков; пленка из полиэтилентерефталата толщиной 100 мкм или более, но не более 150 мкм, для производства фотополимерных печатных пластин
3920 62 190 1
– – – – – пленка
3920 62 900 0
– – – толщиной более 0,35 мм
3920 63 000 0
– – из ненасыщенных полиэфиров сложных
3920 69 000 0
– – из полиэфиров сложных прочих
– из целлюлозы или ее химических производных:
3920 71 000 0
– – из регенерированной целлюлозы
3920 79
– – из прочих производных целлюлозы:
3920 79 100 0
– – – из вулканизованного волокна
– из прочих пластмасс:
3920 91 000 0
– – из поливинилбутираля
3920 92 000 0
– – из полиамидов
3920 93 000 0
– – из амино-альдегидных смол
3920 94 000 0
– – из феноло-альдегидных смол
3920 99
– – из прочих пластмасс:
– – – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3920 99 210 0
– – – – полиимидный лист и полоса или лента, непокрытые или покрытые только пластмассой
– – – из продуктов полиприсоединения:
3920 99 520 0
– – – – лист из поливинилфторида; пленка из поливинилового спирта биаксиально ориентированная, содержащая 97 мас.% или более поливинилового спирта, без покрытия, толщиной не более 1 мм
3920 99 530 0
– – – – мембраны ионообменные из фторированных пластмасс для использования в хлорщелочных электролизерах
3921
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие:
– пористые:
3921 11 000 0
– – из полимеров стирола
3921 12 000 0
– – из полимеров винилхлорида
3921 13
– – из полиуретанов:
3921 13 100 0
– – – гибкие
3921 14 000 0
– – из регенерированной целлюлозы
3921 19 000 0
– – из прочих пластмасс
– – из продуктов конденсации или полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3921 90 100
– – – из полиэфиров сложных:
3921 90 100 1
– – – – листы и плиты гофрированные

3920 49 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
– акрилдік полимерлерден:
3920 51 000 0
– – полиметилметакрилаттан
3920 59 100 0
– – – акрилдік және метакрилдік қышқылдардың күрделі эфирлерінің полимерлесінен жасалған қалыңдығы 150 мкм-ден аспайтын пленка
– поликарбонаттардан, алкидтік шайырлардан, полиаллилдік күрделі эфирлерден немесе өзге де күрделі полиэфирлерден:
3920 61 000 0
– – поликарбонаттардан
3920 62
– – полиэтилентерефталаттан:
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден аспайтын:
3920 62 120 0
– – – – иілгіш магниттік дискілер өндірісіне арналған қалыңдығы 72 мкм немесе одан артық, біpaқ 79 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка; фотополимерлік баспалық пластиналар өндірісіне арналған қалыңдығы 100 мкм немесе одан артық, біpaқ 150 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка
3920 62 190 1
– – – – – пленка
3920 62 900 0
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден асатын
3920 63 000 0
– – қанықтырылмаған күрделі полиэфирлерден
3920 69 000 0
– – өзге күрделі полиэфирлерден
– целлюлозадан немесе оның химиялық туындыларынан:
3920 71 000 0
– – жаңғыртылған целлюлозадан
3920 79
– – өзге целлюлоза туындыларынан:
3920 79 100 0
– – – ысытылған өңделмеген талшық жіптерден
– басқа пластмассалардан:
3920 91 000 0
– – поливинилбутиралдан
3920 92 000 0
– – полиамидтерден
3920 93 000 0
– – амин-альдегидтік шайырлардан
3920 94 000 0
– – фенол-альдегидтік шайырлардан
3920 99
– – басқа пластмассалардан:
– – – конденсациялау өнімдерінен немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдерінен, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3920 99 210 0
– – – – қапталмаған немесе тек пластмассамен қапталған полиимидтік табақ және белдік немесе таспа
– – – полиқосылыс өнімдерінен:
3920 99 520 0
– – – – поливинилфторидтен жасалған табақ; қапталмаған, қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын, құрамында салмағы 97% поливинилдік спирті бар, биаксиалдық бағытталған поливинилдік спирттен жасалған пленка
3920 99 530 0
– – – – хлорсілтілік электролиздерде қолдануға арналған фторланған пластамассалардан жасалған ионалмасушы мембраналар
3921
Пластмассадан жасалған өзге де тақтайлар, табақтар, пленкалар және белдіктер немесе таспалар:
– кеуектелген:
3921 11 000 0
– – стирол полимерлерінен
3921 12 000 0
– – винилхлорид полимерлерінен
3921 13
– – полиуретандардан:
3921 13 100 0
– – – иілгіш
3921 14 000 0
– – жаңартылған целлюлозадан
3921 19 000 0
– – басқа пластмассалардан
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3921 90 100
– – – күрделі полиэфирлерден:
3921 90 100 1
– – – – гофрланған табақтар мен плиталар

3921 90 300 0
– – – из феноло-альдегидных смол
– – – из амино-альдегидных смол:
– – – – слоистых:
3921 90 410 0
– – – – – слоистых высокого давления с декорированной поверхностью с одной или обеих сторон
3921 90 600 0
– – из продуктов полиприсоединения
3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства из пластмасс:
3923 10 000 0
– коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия
– мешки и сумки (включая конические):
3923 21 000 0
– – из полимеров этилена
3923 29
– – из прочих пластмасс:
3923 29 100 0
– – – из поливинилхлорида
3923 30
– бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные изделия:
3923 30 10
– – емкостью не более 2 л:
3923 30 101 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью не более 2 л
3923 30 90
– – емкостью более 2 л:
3923 30 901 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью более 2 л
3923 50
– пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства:
3923 50 100 0
– – колпаки и навинчивающиеся пробки для бутылок
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные:
3925 10 000 0
– резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л
3925 90 100 0
– – фитинги и крепежные детали, предназначенные для постоянной установки в/или на дверях, окнах, лестницах, стенах или других частях зданий
3925 90 200 0
– – магистральные, канальные и кабельные желоба для электрических цепей
3925 90 800 1
– – – изготовленные из полиуретана
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4001 10 000 0
– латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
– каучук натуральный в других формах:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001 22 000 0
– – каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
– каучук бутадиенстирольный (SBR); карбоксилированный бутадиенстирольный каучук (XSBR):
4002 11 000 0
– – латекс

3921 90 300 0
– – – фенол-альдегидтік шайырлардан
– – – амин-альдегидтік шайырлардан:
– – – – қабаттылардан:
3921 90 410 0
– – – – – үсті біp немесе екі жағынан сәнделген жоғары қысымды қабаттылардан
3921 90 600 0
– – полиқосылыс өнімдерінен
3923
Пластмассадан жасалған тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар:
3923 10 000 0
– қораптар, жәшіктер, кәрзеңкелер және ұқсас бұйымдар
– қаптар және сөмкелер (конустыларды қоса алғанда):
3923 21 000 0
– – этилен полимерлерінен жасалған
3923 29
– – басқа пластмассалардан жасалған:
3923 29 100 0
– – – поливинилхлоридтен
3923 30
– шөлмектер, шишалар, сауыттар және ұқсас бұйымдар:
3923 30 10
– – сыйымдылығы 2 литрден аспайтын:
3923 30 101 0
– – – сыйымдылығы 2 л аспайтын бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 30 90
– – сыйымдылығы 2 литрден астам:
3923 30 901 0
– – – сыйымдылығы 2 л астам бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 50
– тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған басқа да бұйымдар:
3923 50 100 0
– – шөлмектерді тығындауға арналған қақпақтар мен қалпақшалар
3925
Пластмассадан жасалған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген құрылыс бөлшектері:
3925 10 000 0
– сұйыққоймалар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын басқа сыйымсауыттар
3925 90 100 0
– – есіктерге, терезелерге, баспалдақтарға, қабырғаларға немесе ғимараттардың басқа бөліктеріне тұрақты орнатуға арналған фитингтер мен бекіткіш бөлшектер
3925 90 200 0
– – электр шынжырларына арналған магистральдық, арналық және кәбілдік сауыттар
3925 90 800 1
– – – полиуретаннан жасалған
4001
Бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі табиғи каучук, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар:
4001 10 000 0
– табиғи каучуктық ақсөл, ысытылған немесе ысытылмаған
– басқа нысандардағы табиғи каучук:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (табиғи каучуктің маркасы)
4001 22 000 0
– – табиғи каучук, техникалық айрықшаландырылған (ТSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
4002
Майлардан алынған бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі синтетикалық каучук және фактис; пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі бастапқы нысанды осы тауар позициясының кез келген өнімі бар 4001-тауар позициясының кез келген өнімінің қоспалары:
– бутадиенстиролдық каучук (SBR); карбоксилденген бутедиенстиролдық каучук (ХSВR):
4002 11 000 0
– – ақсөл

4002 19 100 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (Е-SBR), в кипах
4002 19 200 0
– – – блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или порошке
4002 19 300 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем полимеризации в растворе (S-SBR), в кипах
4002 20 000 0
– каучук бутадиеновый (BR)
– каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR); каучук галогенированный изобутиленизопреновый (CIIR или BIIR):
4002 31 000 0
– – каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR)
– каучук хлоропреновый (хлорбутадиеновый) (CR):
4002 41 000 0
– – латекс
– каучук бутадиеннитрильный (NBR):
4002 51 000 0
– – латекс
4002 60 000 0
– каучук изопреновый (IR)
4002 70 000 0
– каучук этиленпропилендиеновый несопряженный (EРDM)
4002 80 000 0
– смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции
4002 91 000 0
– – латекс
4002 99 100 0
– – – продукты, модифицированные посредством включения пластмасс
4003 00 000 0
Каучук регенерированный в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
4005
Невулканизованная резиновая смесь в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4005 10 000 0
– резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния
4005 20 000 0
– растворы; дисперсии прочие, кроме указанных в субпозиции 4005 10
4005 91 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
4006
Прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины:
4006 10 000 0
– протекторные заготовки для восстановления шин
4007 00 000 0
Вулканизованные резиновые нити и корд
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины:
– из пористой резины:
4008 11 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
– из непористой резины:
4008 21
– – пластины, листы и полосы или ленты:
4008 21 100 0
– – – покрытия для полов и маты
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины:
– ленты или бельтинг, конвейерные:
4010 11 000 0
– – армированные только металлом
4010 12 000 0
– – армированные только текстильными материалами
- ремни или бельтинг, приводные:
4010 31 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см

4002 19 100 0
– – – эмульсиялық полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстиролдық каучук (Е-SBR), бумада
4002 19 200 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиен және стирол блок-сополимері (SBS, термоэластопласт), түйіршікте, қабыршақ немесе ұнтақта
4002 19 300 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстиролдық каучук (S-SBR), бумада
4002 20 000 0
– бутадиендік каучук (BR)
– изобутиленизопрендік каучук (бутилкаучугі) (ІІR); галогенделген изобутиленизопрендік каучук (CІІR немесе BІІR):
4002 31 000 0
– – изобутиленизопрендік каучук (бутилкаучук) (ІІR)
– хлоропрендік каучук (хлорбутадиендік) (CR):
4002 41 000 0
– – ақсөл
– бутадиеннитрилдік каучук (NBR):
4002 51 000 0
– – ақсөл
4002 60 000 0
– изопрендік каучук (ІR)
4002 70 000 0
– түйіндес емес этиленпропилендиендік каучук (EРDM)
4002 80 000 0
– 4001-тауар позициясы өнімінің осы тауар позициясының кез келген өнімімен қоспалары
4002 91 000 0
– – ақсөл
4002 99 100 0
– – – пластмассаларды енгізу арқылы түрлендірілген өнімдер
4003 00 000 0
Бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі регенирацияланған каучук
4005
Бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі ысытылмаған резеңкелік қоспалар:
4005 10 000 0
– техникалық көміртегімен немесе кремнийдің диоксидімен толтырылған резеңкелік қоспа
4005 20 000 0
– ерітінділер; 4005 10 қосалқы позициясында көрсетілгендерді қоспағанда, өзге дисперсиялар
4005 91 000 0
– – пластиналар, табақтар және белдіктер немесе таспалар
4006
Өзге нысандар (мысалы, шыбықтар, құбырлар және қалпына келтірілген кескіндер) және ысытылмаған резеңкеден жасалған бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар):
4006 10 000 0
– шиналарды қалпына келтіруге арналған протекторлық дайындамалар
4007 00 000 0
Ысытылған резеңке жіптер мен корд
4008
Қатты резеңкеден басқа, ысытылған резеңкеден алынған пластиналар, табақтар, белдіктер немесе таспалар, шыбықтар және қалпына келтірілген кескіндер:
– кеуектенген резеңкеден:
4008 11 000 0
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар
– кеуектенбеген резеңкеден:
4008 21
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар:
4008 21 100 0
– – – еденге арналған жапқылар және маттар
4010
Ысытылған резеңкеден алынған конвейерлік таспалар немесе жетекші белдіктер, немесе бельтинг:
– таспалар немесе бельтинг, конвейерлік:
4010 11 000 0
– – тек металмен арқауланған
4010 12 000 0
– – тек тоқымалық материалдармен бекемдетілген
– жетекші белдіктер немесе бельтинг:
4010 31 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексіз жетек қайыстар (танапты белдіктер), бедерлі, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см-ден артық, бірақ 180 см-ден аспайтын

4010 32 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 33 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 34 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 35 000 0
– – бесконечные зубчатые приводные ремни с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010 36 000 0
– – бесконечные зубчатые приводные ремни с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или аналогичных видах:
- древесина в виде щепок или стружки:
4401 21 000 0
- - хвойных пород
4401 22 000 0
- - лиственных пород
- опилки, древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах:
4401 31 000 0
- - гранулы древесные
4401 39 100 0
- - - опилки
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:
4403 10 000
- обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами:
4403 10 000 1
- - из дуба
4403 10 000 3
- - из ясеня
4403 10 000 9
- - прочие
4403 20
- из хвойных пород прочие:
4403 20 110
- - - бревна:
4403 20 110 1
- - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 110 2
- - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 190
- - - прочие:
4403 20 190 1
- - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
4403 20 190 9
- - - - прочие
4403 20 310
- - - бревна:
4403 20 310 1
- - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 310 2
- - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 390
- - - прочие:
4403 20 390 1
- - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
4403 20 390 9
- - - - прочие
- - прочие:
4403 20 910
- - - бревна:
4403 20 990 1
- - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см

4010 32 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексіз жетек қайыстар (танапты белдіктер) бедерлілерден басқа, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см-ден артық, бірақ 180 см-ден аспайтын
4010 33 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексіз жетек қайыстар (танапты белдіктер), бедерлі, сыртқы шеңбердің ұзындығы 180 см-ден артық, бірақ 240 см-ден аспайтын
4010 34 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексіз жетек қайыстар (танапты белдіктер), бедерлілерден басқа, сыртқы шеңбердің ұзындығы 180 см-ден артық, бірақ 240 см-ден аспайтын
4010 35 000 0
– – шексіз, тісті жетек қайыстар, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см артық, бірақ 150 см-ден аспайтын
4010 36 000 0
– – шексіз, тісті жетек қайыстар, сыртқы шеңбердің ұзындығы 130 см артық, бірақ 198 см-ден аспайтын
4401
Бөрене түріндегі ағаш отыны, діңгектер, бұтақтар, қарапайым түрдегі немесе бұта бумасы; жаңқа немесе жоңқа түріндегі ағаш, үгінді және ағаш қалдықтары және скрап, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған ағаш түріндегі, брикеттер, түйіршік немесе қарапайым түрде
- жаңқан немесе жоңқа түріндегі ағаш:
4401 21 000 0
- - қылқан жапырақ тектес
4401 22 000 0
- - жапырақ тектес
- үгінділер, ағаш қалдықтары және скрап, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған бөрене, брикет, түйіршік немесе ұқсас түрлерінде:
4401 31 000 0
- - ағаш түйіршіктері
4401 39 100 0
- - - үгінділер
4403
Қабығы алынған немесе алынбаған немесе үстіңгі қабатымен, қомақты кесектелген немесе кесектелмеген өңделмеген ағаш материалдары:
4403 10 000
- бояумен, улағыштармен, креозотпен немесе өзге де қосындылармен өңделген:
4403 10 000 1
- - еменнен
4403 10 000 3
- - ақ үйеңкіден
4403 10 000 9
- - өзгелері
4403 20
- өзге де қылқан тұқымдастардан жасалғандар:
4403 20 110
- - - бөренелер
4403 20 110 1
- - - - диаметрі кемінде 15 см, бірақ 24 см аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 110 2
- - - - диаметрі 24 см артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 190
- - - өзгелері:
4403 20 190 1
- - - - өнделмеген, алынған немесе алынбаған қабықты, шабылмаған ағаш материалдары, диаметрі кемінде 15 см
4403 20 190 9
- - - - өзгелері
4403 20 310
- - - бөренелер:
4403 20 310 1
- - - - диаметрі кемінде 15 см, бірақ 24 см аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 310 2
- - - - диаметрі 24 см артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 390
- - - өзгелері:
4403 20 390 1
- - - - өнделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған ағаш материалдары, диаметрі 15 см
4403 20 390 9
- - - - өзгелері
- - өзгелері:
4403 20 910
- - - бөренелер:
4403 20 990 1
- - - - өнделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемі 15 см ағаш материалдары

4403 20 990 9
- - - - прочие
- прочие из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4403 99 100 0
- - - из тополя
- - - из березы:
4403 99 510
- - - - бревна:
4403 99 510 1
- - - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 510 2
- - - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 590
- - - - прочие:
4403 99 590 1
- - - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
4403 99 590 9
- - - - - прочие
4403 99 950
- - - прочие:
4403 99 950 1
- - - - из ясеня
4403 99 950 2
- - - - из осины
4403 99 950 9
- - - - прочие
4409
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения:
4409 10
- хвойные:
4409 10 180 0
- - прочие
- лиственные:
4409 29
- - прочие:
4409 29 990 0
- - - - прочие
4410
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, пропитанные или не пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами:
- из древесины:
4410 11
- - плиты древесно-стружечные:
4410 11 100 0
- - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 12
- - плиты с ориентированной стружкой (OSB):
4410 12 100 0
- - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 12 900 0
- - - прочие
4410 19 000 2
- - - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 19 000 9
- - - - прочие
4410 90 000 0
- прочие
4411
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ:
- плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF):
4411 12
- - толщиной не более 5 мм:
4411 12 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 12 900 0
- - - прочие
4411 13
- - толщиной более 5 мм, но не более 9 мм:
4411 13 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 13 900 0
- - - прочие
4411 14
- - толщиной более 9 мм:

4403 20 990 9
- - - - өзгелері
- осы топтың қосалқы позициясына арналған 2-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың өзгелері:
4403 99 100 0
- - - теректен жасалған
- - - ақ қайыңнан жасалған:
4403 99 510
- - - - бөренелер:
4403 99 510 1
- - - - - диаметрі кемінде 15 см, бірақ 24 см аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 510 2
- - - - - диаметрі 24 см артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 590
- - - - өзгелері:
4403 99 590 1
- - - - - өнделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемінде 15 см ағаш материалдары
4403 99 590 9
- - - - - өзгелері
4403 99 950
- - - өзгелері:
4403 99 950 1
- - - - ақ үйеңкіден жасалған
4403 99 950 2
- - - - көк теректен жасалған
4403 99 950 9
- - - - өзгелері
4409
Пішінделген ұзын тақтай түріндегі (иректелген, қиысқан жіктері бар, шпунтталған, шеттері ойылған, жартылай шеңберлі калевкалар түріндегі, қосылысы бар (бір қалыпқа келтірілген, дөңгеленген немесе соған ұқсас) кез келген жиек, ұштарындағы немесе тегістіктегі, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған қылқан жапырақты кесу материалдары (еденді паркетпен жабуға арналған, жиналмаған тақтайшаларды және фриздерді қоса алғанда):
4409 10
- қылқан жапырақты:
4409 10 180 0
- - өзгелері
- жапырақты:
4409 29
- - өзгелері:
4409 29 990 0
- - - - өзгелері
4410
Сүректен немесе өзге де сүректелген материалдан жасалған, қарамаймен немесе өзге де байланыстырылатын органикалық заттармен қанықтырылған немесе қанықтырылмаған ағаш жонатын тақтайшалар (мысалы, жонуға бағдарланған тақтайшалар немесе вафельді тақтайшалар):
- сүректен:
4410 11
- - жонуға бағдарланған тақтайшалар:
4410 11 100 0
- - - өңделмеген немесе одан әpі де өңделмейтін, жылтыратылғаннан өзге
4410 12
- - бағдарланған (OSB) жоңқасы бар тақталар:
4410 12 100 0
- - - қайраулардан өзге өңделмеген немесе ары қарай өңдеусіз
4410 12 900 0
- - - өзгелері
4410 19 000 2
- - - - өңделмеген немесе одан әpі де өңделмейтін, жылтыратылғаннан өзге
4410 19 000 9
- - - - өзгелері
4410 90 000 0
- өзгелері
4411
Қарамай немесе өзге де органикалық заттар үстемеленген сүректен немесе өзге де сүректелген материалдан жасалған тақтайшалар:
- орташа тығыздықтағы (MDF) сүрек талшықты тақтайшалар:
4411 12
- - қалыңдығы 5 мм аспайтын:
4411 12 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 12 900 0
- - - өзгелері
4411 13
- - қалыңдығы 5 мм астам, бірақ 9 мм аспайтын:
4411 13 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 13 900 0
- - - өзгелері
4411 14
- - қалыңдығы 9 мм астам:

4411 14 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 14 900 0
- - - прочие
- прочие:
4411 92
- - плотностью более 0,8 г/см3:
4411 92 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 92 900 0
- - - прочие
4411 93
- - плотностью более 0,5 г/см3, но не более 0,8 г/см3:
4411 93 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 93 900 0
- - - прочие
4411 94
- - плотностью не более 0,5 г/см3:
4411 94 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 94 900 0
- - - прочие
4412
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичные материалы из слоистой древесины:
- фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм:
4412 31
- - имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4412 31 900 0
- - - прочая
4412 32
- - прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4412 94
- - брусковые, многослойные и реечные столярные плиты:
4412 94 100 0
- - - имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 94 900 0
- - - прочие
4412 99
- - прочие:
4412 99 300 0
- - - содержащие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты
- - - прочие:
- - - - имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4413 00 000 0
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4414 00 900 0
- из древесины прочих пород
4415
Ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара, из древесины; кабельные барабаны деревянные; паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты, деревянные; обечайки деревянные:
4415 10
- ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара; кабельные барабаны:
4415 10 100 0
- - ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара
4415 10 900 0
- - кабельные барабаны
4415 20
- паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты; обечайки:
4415 20 200 0
- - паллеты или поддоны плоские; обечайки
4415 20 900 0
- - прочие
4418 40 000 0
- опалубка для бетонирования
4819 20 000 0
– картонки, ящики и коробки, складывающиеся, из негофрированной бумаги или негофрированного картона
4819 40 000 0
– мешки и пакеты прочие, включая кули
4821 10 100 0
– – самоклеящиеся
5404 90 100 0
– – полипропиленовые
5808 10 000 0
- тесьма плетеная в куске
6801 00 000 0
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)

4411 14 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 14 900 0
- - - өзгелері
- өзгелері
4411 92
- - тығыздылығы 0,8 г/смі астам:
4411 92 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 92 900 0
- - - өзгелері
4411 93
- - тығыздылығы 0,5 г/смі астам, бірақ 0,8 г/смі аспайтын:
4411 93 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 93 900 0
- - - өзгелері
4411 94
- - тығыздылығы 0,5 г/смі аспайтын:
4411 94 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 94 900 0
- - - өзгелері
4412
Желімделген фанера, фанера панельдері және қабатталған сүректен жасалған ұқсас материалдар:
тек сүрек жапырақтарынан (бамбуктан өзге) тұратын, әрқайсысының қалындығы 6 мм-ден аспайтын желімделген фанера:
4412 31
- - осы топтың қосалқы позициясына арналған 2-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың кем дегенде сыртқы біp қабаты бар:
4412 31 900 0
- - - өзгесі
4412 32
- - сүректен жасалған жапырақты тұқымдастардың кем дегенде сыртқы біp қабаты бар өзгесі:
4412 94
- - кеспек, көп қабатты және білте ұсталық тақтайшалар:
4412 94 100 0
- - - өзгелері, ең азы жапырақ тұқымдас сүректің біp сыртқы қабаты бар
4412 94 900 0
- - - өзгелері
4412 99
- - өзгелері:
4412 99 300 0
- - - сүрек жонатын тақтайшалардың кем дегенде біp қабаты бар
- - - өзгелері:
- - - - қылқан жапырақты тұқымдардың ағаш сүрегінен жасалған тым болғанда бір сыртқы қабаты бар:
4413 00 000 0
Блоктар, тақтайшалар, кеспектер немесе пішінделген нысандар түрінде сығымдалған сүрек
4414 00 900 0
- өзге тұқымдардың ағаш сүрегінен
4415
Сүректен жасалған жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс; кабельді ағаш барабандар; палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтін ағаш қалқандар, ағаш ернеушелері:
4415 10
- жәшіктер, қораптар, орама торлар немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыстар; кабель барабандары:
4415 10 100 0
- - жәшіктер, қораптар, орама торлар немесе корзиналар, барабандар және ұқсас ыдыстар
4415 10 900 0
- - кабель барабандары
4415 20
- паллеттер, табандықтар және өзге де жүк тиеу қалқандары; ернеушелер:
4415 20 200 0
- - паллеттер немесе жазық табандықтар; ернеушелер
4415 20 900 0
- - өзгелері
4418 40 000 0
- бетондау үшін қалыптар
4819 20 000 0
– картон, гофрленген қағаздан немесе гофрленбеген картоннан жиналатын жәшіктер мен қораптар
4819 40 000 0
– қаптар мен өзге де пакеттер, соның ішінде қағаз қапшық
4821 10 100 0
– – өзі жабысатын
5404 90 100 0
– – полипропилен
5808 10 000 0
- тоқылған таспа
6801 00 000 0
Табиғи тастан (сланецтен өзге) төсеніш төсеуге арналған төсемтас, жиектастар мен плиталар

6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802 10 000 0
- плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной или непрямоугольной (включая квадратную) формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека):
6807 10 000 0
- в рулонах
6807 90 000 0
- прочие
6808 00 000 0
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
- плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия, без орнамента:
6809 11 000 0
- - покрытые или армированные только бумагой или картоном
6809 19 000 0
- - прочие
6809 90 000 0
- изделия прочие
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные:
- черепица, плиты, кирпичи и аналогичные изделия:
6810 11
- - строительные блоки и кирпичи:
6810 11 100 0
- - - из облегченного бетона (с основой из битой пемзы, гранулированного шлака и т.д.)
6810 11 900 0
- - - прочие
6810 19 000 0
- - прочие
- прочие изделия:
6810 91 000 0
- - сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
6810 99 000 0
- - прочие
6811
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов:
6811 40 000 0
- содержащие асбест
- не содержащие асбест:
6811 81 000 0
- - гофрированные листы
6811 82 000 0
- - прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
6811 89 000 0
- - прочие изделия
6815 10 900 1
- - - блоки углеродные для футеровки доменных печей
6815 10 900 9
- - - прочие
- прочие изделия:
6815 91 000 0
- - содержащие магнезит, доломит или хромит
6815 99 000 0
- - прочие
6901 00 000 0
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:

6802
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
6802 10 000 0
- максималды қыры 7 см-ден кем емес мөлшерлі жағымен шаршыға кірігетін тік бұрыш немесе тік бұрыш емес плиткалар, кубиктер (шаршыны қоса алғанда) және осыған ұқсас бұйымдар; қолдан сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
6807
Асфальттан немесе ұқсас бұйымдардан (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмір піспесінен жасалған):
6807 10 000 0
орамдарда
6807 90 000 0
өзгелері
6808 00 000 0
Панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттаpмен агломерацияланған өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жаңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгінділерден немесе өзге де ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
- тақталар, табақтар, панельдер, тақташалар және өрнексіз ұқсас бұйымдар:
6809 11 000 0
- - тек қағазбен немесе картонмен жабылған немесе арматураланған
6809 19 000 0
- - өзгелері
6809 90 000 0
- өзге бұйымдар
6810
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған арматураланбаған немесе арматураланған бұйымдар:
- жабынғыш, тақталар, кірпіштер және ұқсас бұйымдар:
6810 11
- - құрылыс блоктары мен кірпіштер:
6810 11 100 0
- - - жеңілдетілген бетоннан (ұсатылған пемзалы, түйіршіктендірілген қож негіздегі және т.б.)
6810 11 900 0
- - -өзгелері
6810 19 000 0
- - өзгелері
- өзге бұйымдар:
6810 91 000 0
- - тұрғын үй құрылысын қоса алғанда құрылысқа арналған құрама блоктар
6810 99 000 0
- - өзгелері
6811
Асбоцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар:
6811 40 000 0
- құрамында асбесті бар
- құрамында асбесті жоқ:
6811 81 000 0
- - гофрленген табақтар
6811 82 000 0
- - өзге табақтар, панельдер, тақташалар және ұқсас бұйымдар
6811 89 000 0
- - өзге бұйымдар
6815 10 900 1
- - - домна пештерін футерлеуге арналған көміртектес блоктар
6815 10 900 9
- - - өзгелері
- өзге бұйымдар:
6815 91 000 0
- құрамында магнезиті, доломиті немесе хромиті барлар
6815 99 000 0
- - өзгелері
6901 00 000 0
Кремнеземдік тас ұнынан (мысалы, кизельгурдан, триполиттен немесе диатомиттен) жасалған немесе осыған ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған кірпіштер, блоктар, тақташалар және өзге де қыш бұйымдары
6902
Кремнеземдік тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан өзге отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақташалар және осыған ұқсас отқа төзімді қыш құрылыс материалдары:

6902 10 000 0
- содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на МgО, СаО или Сr2О3
6902 20
- содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов:
6902 20 100 0
- - содержащие 93 мас.% или более кремнезема (SiO2)
- - прочие:
6902 20 910 0
- - - содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6902 20 990 0
- - - прочие
6902 90 000 0
- прочие
6903
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6903 10 000 0
- содержащие более 50 мас.% графита или других форм углерода, или смеси этих продуктов
6903 20
- содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2):
6903 20 100 0
- - содержащие менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6903 20 900 0
- - содержащие 45 мас.% или более глинозема (Al2O3)
6903 90
- прочие:
6903 90 100 0
- - содержащие более 25 мас.%, но не более 50 мас.% графита или других форм углерода, или их смеси
6903 90 900 0
- - прочие
6904
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики:
6904 10 000 0
- кирпичи строительные
6904 90 000 0
- прочие
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики:
6905 10 000 0
- черепица
6905 90 000 0
- прочие
6906 00 000 0
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные, водоотводы и фитинги труб
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические неглазурованные; кубики керамические неглазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6907 10 000 0
- плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6907 90
- прочие:
6907 90 200 0
- - каменная керамика
6907 90 800 0
- - прочие
6908
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические глазурованные; кубики керамические глазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:

6902 10 000 0
- MgO-ға, СаО-ға немесе Сr2O3-ға қайта есептегенде жеке немесе бірге алынған Mg, Са немесе Сr элементтерінің 50 салм.%-дан астамын қамтитын
6902 20
- балшық-топырақтың (Аl2О3), кремнеземнің (SіO2) немесе осы өнімдер қоспаларының немесе қосылыстарының 50 салм. %-дан астамын қамтитын:
6902 20 100 0
- - кремнеземнің (SіO2) 93 салм.%-ын немесе одан да астамын қамтитын
- - өзгелері:
6902 20 910 0
- - - 7 салм.%-дан артық, бірақ кемінде 45 салм.% балшық-топырақты (Аl2О3) құрайтын
6902 20 990 0
- - - өзгелері
6902 90 000 0
- өзгелері
6903
Кремнеземдік тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан өзге де отқа төзімді қыш бұйымдары (мысалы, реторттар, тигельдер, муфельдер, саптамалаp, бұқтырмалар, тіреуіштер, сынамалау тостағандары, түтіктер, түтікшелер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер):
6903 10 000 0
- графиттің немесе өзге де көміртегі нысандарының немесе осы өнімдердің қоспаларының 50 салм.%-дан астамын қамтитын
6903 20
- балшық-топырақтың (Аl2О3) немесе балшық-топырақтың кремнеземмен (SіO2) қоспасының 50 салм.%-дан астамын қамтитын:
6903 20 100 0
- - балшық-топырақтың (Аl2О3) кемінде 45 салм.%-ын қамтитын
6903 20 900 0
- - балшық-топырақтың (Аl2О3) 45 салм.% немесе одан да астамын қамтитын
6903 90
- өзгелері:
6903 90 100 0
- - 25 салм.% астамын қамтитын, бірақ графиттің немесе көміртегінің өзге нысандарының немесе олардың қоспаларының 50 салм.% кемін қамтитын
6903 90 900 0
- - өзгелері
6904
Құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтеріп тұратын немесе қаптамалық тақташалар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар:
6904 10 000 0
- құрылыс кірпіштері
6904 90 000 0
- өзгелері
6905
Жабынғыш, дефлекторлар, түтін шығару құбырларының үстіндегі шатырлар, мұржалардың бөліктері, сәулет әшекейлері және қыштан жасалатын өзге де құрылыс бөлшектері:
6905 10 000 0
- жабынқыш
6905 90 000 0
- өзгелері
6906 00 000 0
қыш құбырлар, оқшауланған құбыр желілері, су бұрғыштар және түтіктердің фитингілері
6907
Өруге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе зертасталған қыш қабырғаларға арналған қаптама тақташалар; таскестелік жұмыстарға арналған зертасталған қыш кубиктер және негіздегі немесе онсыз осыған ұқсас бұйымдар:
6907 10 000 0
- максималды қыры бір жағы 7 см-ден аз шаршыға кіруі мүмкін плиткалар немесе өзге нысандағы осыған ұқсас бұйымдар, кубиктер мен осыған ұқсас бұйымдар
6907 90
- өзгелері:
6907 90 200 0
- - тас қыш
6907 90 800 0
- - өзгелері
6908
Төсеуге арналған плиталар, еденді, пештерді, каминдерді немесе қабырғаларды қаптауға арналған жалтыратылған қыш плиткалар; мозайкалық жұмыстарға арналған жалтыратылған қыш кубиктер немесе, мынадай негіздегі немесе оларсыз, ұқсас бұйымдар:

6908 10 000 0
- плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6908 90
- прочие:
6909
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров:
- изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей:
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
7013 10 000 0
- из стеклокерамики
7016 90 400 0
- - блоки и кирпичи, используемые в строительстве
7019 39 000 8
– – – – прочие
7019 90 000 9
– – – прочие
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7208 10 000 0
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, протравленный, прочий:
7208 25 000 0
- - толщиной 4,75 мм или более
7208 26 000 0
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208 27 000 0
- - толщиной менее 3 мм
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий:
7208 36 000 0
- - толщиной более 10 мм
7208 37 000 0
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
7208 38 000 0
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208 39 000 0
- - толщиной менее 3 мм
7208 40 000 0
- не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
- не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий:
7208 51
- - толщиной более 10 мм:
7208 51 200
- - - толщиной более 15 мм:
7208 51 200 1
- - - - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
7208 51 200 9
- - - - прочий
- - - толщиной более 10 мм, но не более 15 мм, шириной:
7208 51 910 0
- - - - 2050 мм или более

6908 10 000 0
- тақташалар, кубиктер және максималды қырлары бір жағы 7 см-ден аз шаршыға кіруі мүмкін тікбұрыш немесе өзге нысандағы осыған ұқсас бұйымдар
6908 90
- өзгелері:
6909
Зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар; қыш науалар, кеспектер және ауыл шаруашылығында пайдаланылатын ұқсас ыдыстар; қыш құмыралар, ыдыстар және тауарларды тасымалдау немесе орау үшін пайдаланылатын осыған ұқсас бұйымдар; зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар:
- зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар:
7016
Көруге арналған блоктар, плиталар, кірпіш, тақташалар және құрылыста пайдаланылатын арматураланған немесе арматураланбаған, престелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негізі бар немесе негізсіз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; әшекей әйнектер және ұқсас бұйымдар; қабық түріндегі немесе өзге нысандағы блоктар, панельдер, плиталар нысанындағы ұяшықты немесе көбікті шыны:
7013 10 000 0
- шыны қышынан жасалған
7016 90 400 0
- - құрылыста қолдануға арналған блоктар мен кірпіштер
7019 39 000 8
– – – – өзгелері
7019 90 000 9
– – – өзгелері
7208
Ені 600 мм немесе одан да астам, ыстықтай басылған, жалатылмаған, гальвандалған немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
7208 10 000 0
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, бедерлі сурет салынған
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, дәріленген, өзгелері:
7208 25 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам
7208 26 000 0
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бірақ 4,75 мм кем
7208 27 000 0
- - қалыңдығы 3 мм кем
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, өзгелері:
7208 36 000 0
- - қалыңдығы 10 мм астам
7208 37 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, бірақ 10 мм аспайтын
7208 38 000 0
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бірақ 4,75 мм кем
7208 39 000 0
- - қалыңдығы 3 мм кем
7208 40 000 0
- орамдарда емес, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, бедерлі сурет салынған
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, өзгелері:
7208 51
- - қалыңдығы 10 мм астам:
7208 51 200
- - - қалыңдығы 15 мм астам:
7208 51 200 1
- - - - төрт қыры бойынша тегістелген немесе тік бұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм-ден аспайтын
7208 51 200 9
- - - - өзгесі
- - - қалыңдығы 10 мм, бірақ 15 мм аспайтын, ені:
7208 51 910 0
- - - - 2050 мм немесе одан астам

7210 61 000 0
- - с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7210 70
- окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой:
7210 70 100 0
- - белая жесть и изделия с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома, лакированные
7211
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7211 13 000 0
- - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной более 150 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка
7211 14 000 0
- - толщиной 4,75 мм или более, прочий
7211 19 000 0
- - прочий
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7211 23
- - содержащий менее 0,25 мас.% углерода:
7211 23 200 0
- - - из электротехнической стали
7211 23 300 0
- - - - толщиной 0,35 мм или более
7211 23 800 0
- - - - толщиной менее 0,35 мм
7212
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
7212 10
- с гальваническим или другим покрытием оловом:
7212 20 000 0
- электролитически оцинкованный
7212 30 000 0
- оцинкованный иным способом
7212 50
- покрытый иным способом:
7212 50 200 0
- - с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
7212 50 300 0
- - с гальваническим или другим покрытием хромом или никелем
7212 50 400 0
- - с гальваническим или другим покрытием медью
- - с гальваническим или другим покрытием алюминием:
7212 50 610 0
- - - с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7213
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
7213 10 000 0
- имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
7213 91
- - круглого сечения диаметром менее 14 мм:
7213 91 100 0
- - - используемые для армирования бетона
7213 91 410 0
- - - - содержащие 0,06 мас.% или менее углерода
7213 91 490 0
- - - - содержащие более 0,06 мас.%, но менее 0,25 мас.% углерода
7213 91 700 0
- - - - содержащие 0,25 мас.% или более, но не более 0,75 мас.% углерода
7213 91 900 0
- - - - содержащие более 0,75 мас.% углерода
7213 99
- - прочие:
7213 99 100 0
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7213 99 900 0
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214
Прутки из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, включая прутки, скрученные после прокатки, прочие:

7210 61 000 0
- - гальванды немесе өзге де алюминий мырыш қорытпаларымен қапталған
7210 70
- боялған, лакталған немесе пластмассамен жабылған:
7210 70 100 0
- - ақ қаңылтыр және гальванды немесе өзге де хром оксидтермен немесе хроммен және хром оксидтермен қапталған, лакталған бұйымдар
7211
Ені 600 мм-ден аспайтын, жалатылмаған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
- соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге:
7211 13 000 0
- - төрт жағы қапталған немесе тікбұрышты жабық мөлшерлегіште, ені 150 мм-ден астам және қалыңдығы 4 мм-ден кем емес, орамдарда емес және бедерлі сурет салынбаған
7211 14 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм не одан астам, өзгесі
7211 19 000 0
- - өзгесі
- суықтай басылғаннан өзге (суық күйінде қысылған), соңғы өңдеуге ұшырамаған:
7211 23
- - құрамында 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7211 23 200 0
- - - электротехникалық болаттан
7211 23 300 0
- - - - қалыңдығы 0,35 мм немесе одан астам
7211 23 800 0
- - - - қалыңдығы 0,35 мм кем
7212
Ені 600 мм немесе одан да көп, жалатылған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
7212 10
- гальванды немесе өзге де қалайымен қапталған:
7212 20 000 0
- электролиттік мырышталған
7212 30 000 0
- өзге де тәсілмен мырышталған
7212 50
- - гальванды немесе хром тотықтарымен өзгелай немесе хроммен және хром тотықтарымен қапталған
7212 50 200 0
- - гальванды немесе өзге де хроммен немесе никельмен қапталған
7212 50 300 0
- - гальванды немесе өзге де мыспен қапталған
7212 50 400 0
- гальванды немесе өзге де қалайымен қапталған:
- - гальванды немесе өзге де алюминиймен қапталған:
7212 50 610 0
- - - гальванды немесе өзге де алюминий-мырыш қоспасымен қапталған
7213
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бос оралған бумалардағы ыстықтай басылған шыбықтар:
7213 10 000 0
- илектеу процесінде алынған, қуыстары, кертештері, атыздары немесе өзге де деформациялары бар
7213 91
- - диаметрі 14 мм-ден кем дөңгелек қима:
7213 91 100 0
- - - - бетонды арматуралау үшін пайдаланылғандар
7213 91 410 0
- - - - 0,06 салм.% немесе одан кем көміртегі бар
7213 91 490 0
- - - - 0,06 салм.%-дан астам, бірақ 0,25 салм. %-дан кем көміртегі бар
7213 91 700 0
- - - - 0,25 салм.% немесе астам, бірақ 0,75 салм.%-дан кем көміртегі бар
7213 91 900 0
- - - - 0,75 салм.%-дан астам көміртегі бар
7213 99
- - өзгелері:
7213 99 100 0
- - - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7213 99 900 0
- - - 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7214
Басылғаннан кейін бұралған шыбықтардан өзге, соққылаудан, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструдталғаннан өзге, темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:

7214 10 000 0
- кованые
7214 20 000 0
- имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
7214 30 000 0
- из автоматной стали прочие
- прочие:
7214 91
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7214 91 100 0
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7214 91 900 0
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214 99
- - прочие:
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7214 99 100 0
- - - - используемые для армирования бетона
- - - - круглого сечения прочие, диаметром:
7214 99 310 0
- - - - - 80 мм или более
7214 99 390 0
- - - - - менее 80 мм
7214 99 500 0
- - - - прочие
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода:
- - - - круглого сечения, диаметром:
7214 99 710 0
- - - - - 80 мм или более
7214 99 790 0
- - - - - менее 80 мм
7215
Прутки прочие из железа или нелегированной стали:
7215 10 000 0
- из автоматной стали, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
7215 50
- без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
- - содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7215 50 110 0
- - - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
7215 50 800 0
- - содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7216 10 000 0
- швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм
- угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм:
7216 21 000 0
- - угловые профили
7216 22 000 0
- - тавровые профили
- швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 31
- - швеллеры:
7216 31 100 0
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм
7216 31 900 0
- - - высотой более 220 мм
7216 32
- - двутавры:
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм:
7216 32 110 0
- - - - с параллельными полками
7216 32 190 0
- - - - прочие
- - - высотой более 220 мм:
7216 32 910 0
- - - - с параллельными полками
7216 32 990 0
- - - - прочие
7216 33
- - широкополочные двутавры:
7216 33 100 0
- - - высотой 80 мм или более, но не более 180 мм

7214 10 000 0
- соғылған
7214 20 000 0
- илектеу процесінде алынған немесе басылғаннан кейін бұралған, қуыстары, кертештері, атыздары немесе өзге де деформациялары бар
7214 30 000 0
- өзге де автомат болаттан жасалған
- өзгелері:
7214 91
- - тікбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимадағы:
7214 91 100 0
- - - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7214 91 900 0
- - - 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7214 99
- - өзгелері:
- - - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7214 99 100 0
- - - - бетонды арматуралау үшін пайдаланылғандар
- - - - өзге де дөңгелек қималы, диаметрі:
7214 99 310 0
- - - - - 80 мм немесе одан астам
7214 99 390 0
- - - - - 80 мм кем
7214 99 500 0
- - - - өзгелері
- - - 0,25 салм.% немесе астам көміртегі бар:
- - - - дөңгелек қимасы бар, диаметрі:
7214 99 710 0
- - - - - 80 мм немесе одан астам
7214 99 790 0
- - - - - 80 мм кем
7215
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:
7215 10 000 0
- суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған
7215 50
- суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған:
- - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7215 50 110 0
- - - тікбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимадағы
7215 50 800 0
- - 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7216
Темір немесе қосындыланған болаттан жасалған бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 10 000 0
- ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, швеллерлер, қоставрлар немесе кең сөрешік қоставрлар
- ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған бұрышты профильдер немесе таңба профильдері:
7216 21 000 0
- - бұрышты профильдер
7216 22 000 0
- - таңба профильдері
- биіктігі 80 мм немесе одан астам ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген, швеллерлер, шаруашылық тауарлар немесе кең сөрешік шаруашылық тауарлар:
7216 31
- - швеллерлер:
7216 31 100 0
- - - биіктігі 80 мм немесе одан астам, бірақ 220 мм аспайтын
7216 31 900 0
- - - биіктігі 220 мм астам
7216 32
- - шаруашылық тауарлар:
- - - биіктігі 80 мм немесе одан астам, бірақ 220 мм аспайтын:
7216 32 110 0
- - - - параллель сөрелері бар
7216 32 190 0
- - - - өзгелері
- - - биіктігі 220 мм артық:
7216 32 910 0
- - - - параллель сөрелері бар
7216 32 990 0
- - - - өзгелері
7216 33
- - кең сөрешік шаруашылық тауарлар:
7216 33 100 0
- - - биіктігі 80 мм немесе одан астам, бірақ 180 мм аспайтын

7216 33 900 0
- - - высотой более 180 мм
7216 40
- угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 40 100 0
- - угловые профили
7216 40 900 0
- - тавровые профили
7216 50
- уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие:
7216 50 100 0
- - с поперечным сечением, которое можно вписать в квадрат со стороной 80 мм
- - прочие:
- уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
7216 61
- - полученные из плоского проката:
7216 61 100 0
- - - угловые профили, швеллеры, С-, Z-, омега-образные или незамкнутые профили
7216 61 900 0
- - - прочие
7216 69 000 0
- - прочие
- прочие:
7216 91
- - холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката:
7216 91 100 0
- - - профилированные (ребристые) листы
7216 91 800 0
- - - прочие
7216 99 000 0
- - прочие
7217
Проволока из железа или нелегированной стали:
7217 10
- без гальванического или другого покрытия, полированная или неполированная:
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 10 100 0
- - - с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм
- - - с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более:
7217 10 310 0
- - - - имеющая выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
7217 10 390 0
- - - - прочая
7217 10 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 10 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 20
- оцинкованная:
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 20 100 0
- - - с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм
7217 20 300 0
- - - с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более
7217 20 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 20 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 30
- с гальваническим или другим покрытием прочими недрагоценными металлами:
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 30 410 0
- - - покрытая медью
7217 30 490 0
- - - прочая
7217 30 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 30 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 90
- прочая:
7217 90 200 0
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода
7217 90 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 90 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7218
Сталь коррозионностойкая в слитках или прочих первичных формах; полуфабрикаты из коррозионностойкой стали:

7216 33 900 0
- - - биіктігі 180 мм артық
7216 40
- биіктігі 80 мм немесе одан астам, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген бұрышты, профильдер немесе таңба профильдері:
7216 40 100 0
- - бұрышты профильдер
7216 40 900 0
- - таңба профильдері
7216 50
- ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер, өзгелері:
7216 50 100 0
- - 80 мм жағымен төрт бұрышқа сыйдыруға болатын, көлденең қималы
- - өзгелері:
- өзгелері, суық деформациядан немесе суық күйінде өңдеуден өзге, бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 61
- - тегіс илектен алынған:
7216 61 100 0
- - - жақтаулары тең емес бұрыш профильдер, швеллерлер, С-, Z-, омега-түріндегі немесе тұйықталмаған профильдер
7216 61 900 0
- - - өзгелері
7216 69 000 0
- - өзгелері
- өзгелері:
7216 91
- - тегіс илектен алынған, суық деформацияланған немесе суық күйінде өңделген:
7216 91 100 0
- - - профильдендірілген (қабырғалы) табақтар
7216 91 800 0
- - - өзгелері
7216 99 000 0
- - өзгелері
7217
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған сым:
7217 10
- жалтыратылған немесе жалтыратылмаған, гальванды емес немесе өзге де қаптамада:
- - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7217 10 100 0
- - - максималды көлденең өлшемі 0,8 мм кем
- - - максималды көлденең өлшемі 0,8 мм немесе одан астам:
7217 10 310 0
- - - - оймалы, шығыңқы, айғызы немесе илектеу барысында өзге де деформацияға ұшыраған
7217 10 390 0
- - - - өзгесі
7217 10 500 0
- - 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм. %-дан кем көміртегі бар
7217 10 900 0
- - 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 20
- мырышталған:
- - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі:
7217 20 100 0
- - - максималды көлденең өлшемі 0,8 мм кем
7217 20 300 0
- - - максималды көлденең өлшемі 0,8 мм немесе одан астам
7217 20 500 0
- - 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 20 900 0
- - 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 30
- өзге де қымбат бағалы емес металдармен гальванды немесе өзге де қаптамада:
- - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі:
7217 30 410 0
- - - мыспен қапталған
7217 30 490 0
- - - өзгесі
7217 30 500 0
- - 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 30 900 0
- - 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 90
- өзгесі:
7217 90 200 0
- - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 90 500 0
- - 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 90 900 0
- - 0,6 салм.%-дан немесе одан астам көміртегі бар
7218
Құйма металдардағы немесе өзге де алғашқы нысандардағы коррозияға төзімді болат; коррозияға төзімді болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:

7220 11 000
- - толщиной 4,75 мм или более:
7220 12 000 0
- - толщиной менее 4,75 мм
7220 20
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
- - толщиной 3 мм или более, содержащий:
7220 20 210 0
- - - 2,5 мас.% или более никеля
7220 20 290 0
- - - менее 2,5 мас.% никеля
- - толщиной более 0,35 мм, но менее 3 мм, содержащий:
7220 20 410 0
- - - 2,5 мас.% или более никеля
7220 20 490
- - - менее 2,5 мас.% никеля:
- - толщиной не более 0,35 мм, содержащий:
7220 20 810
- - - 2,5 мас.% или более никеля:
7220 20 810 1
- - - - шириной не менее 215 мм, но не более 590 мм, толщиной не менее 0,18 мм, но не более 0,27 мм, содержащий не менее 3,5%, но не более 9,5% никеля
7220 20 890 0
- - - менее 2,5 мас.% никеля
7220 90 800 1
- - - шириной не менее 215 мм, но не более 590 мм, толщиной не менее 0,18 мм, но не более 0,27 мм, содержащий не менее 3,5%, но не более 9,5% никеля
7221 00
Прутки горячекатаные, в свободно смотанных бухтах, из коррозионностойкой стали:
7221 00 100 0
- содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7221 00 900 0
- содержащие менее 2,5 мас.% никеля
7222
Прутки из коррозионностойкой стали прочие; уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали:
- прутки без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7222 11
- - круглого сечения:
- - - диаметром 80 мм или более, содержащие:
7222 11 110
- - - - 2,5 мас.% или более никеля:
7222 11 190 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - - диаметром менее 80 мм, содержащие:
7222 11 810
- - - - 2,5 мас.% или более никеля:
7222 11 890
- - - - менее 2,5 мас.% никеля:
7222 19
- - прочие:
7222 19 100 0
- - - содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222 19 900 0
- - - содержащие менее 2,5 мас.% никеля
7222 20
- прутки, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
- - круглого сечения:
- - - диаметром 80 мм или более, содержащие:
7222 20 110
- - - - 2,5 мас.% или более никеля:
7222 20 110 9
- - - - - прочие
7222 20 190 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - - диаметром 25 мм или более, но менее 80 мм, содержащие:
7222 20 210 0
- - - - 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 290 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - - диаметром менее 25 мм, содержащие:
7222 20 310 0
- - - - 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 390 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - прочие, содержащие:

7220 11 000
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам:
7220 12 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм кем
7220 20
- суықтай басылғаннан өзге (суық күйінде сығылған), кейіннен өңделмеген:
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, құрамында:
7220 20 210 0
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7220 20 290 0
- - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
- - қалыңдығы 0,35 мм астам, бірақ 3 мм кем, құрамында:
7220 20 410 0
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7220 20 490
- - - 22,5 салм.%-дан кем никелі бар:
- - қалыңдығы 0,35 мм аспайтын, құрамында:
7220 20 810
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7220 20 810 1
- - - - ені 215 мм кем, бірақ 590 мм артық емес, қалыңдығы 0,18 мм кем емес, бірақ 0,27 мм аспайтын, құрамында кемінде 3,5%, бірақ 9,5% аспайтын никелі бар
7220 20 890 0
- - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7220 90 800 1
- - - ені 215 мм кем, бірақ 590 мм артық емес, қалыңдығы 0,18 мм кем емес, бірақ 0,27 мм аспайтын, құрамында кемінде 3,5%, бірақ 9,5% аспайтын никелі бар
7221 00
Коррозияға төзімді болаттан жасалған, еркін орағыш орамдарда, ыстықтай басылған шыбықтар:
7221 00 100 0
- құрамында 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7221 00 900 0
- құрамында 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222
Өзге де коррозияға төзімді болаттардан жасалған шыбықтар; коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер:
- ыстықтай илеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан өзге, кейіннен өңделмеген шыбықтар:
7222 11
- - дөңгелек қималы:
- - - диаметрі 80 мм немесе одан астам, құрамында:
7222 11 110
- - - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 11 190 0
- - - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
- - - диаметрі 80 мм кем, құрамында:
7222 11 810
- - - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 11 890
- - - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар:
7222 19
- - өзгелері:
7222 19 100 0
- - - құрамында 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 19 900 0
- - - құрамында 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 20
- суықтай деформациядан немесе суық күйдегі таза өңдеуден өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар:
- - дөңгелек қималы:
- - - диаметрі 80 мм немесе одан астам, құрамында:
7222 20 110
- - - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 20 110 9
- - - - - өзгелері
7222 20 190 0
- - - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
- - - диаметрі 25 мм немесе одан астам, бірақ 80 мм кем, құрамында:
7222 20 210 0
- - - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 290 0
- - - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
- - - диаметрі 25 мм кем, құрамында:
7222 20 310 0
- - - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 390 0
- - - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
- - өзгелері, құрамында:

7226 91
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7226 91 200 0
- - - из инструментальной стали
- - - прочий:
7226 91 910 0
- - - - толщиной 4,75 мм или более
7226 91 990 0
- - - - толщиной менее 4,75 мм
7226 92 000 0
- - без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии)
7226 99
- - прочий:
7226 99 100 0
- - - электролитически оцинкованный
7226 99 300 0
- - - оцинкованный иным способом
7226 99 700 0
- - - прочий
7227
Прутки горячекатаные, в свободно смотанных бухтах, из прочих легированных сталей:
7227 10 000 0
- из стали быстрорежущей
7227 20 000 0
- из стали кремнемарганцовистой
7227 90
- прочие:
7227 90 100 0
- - содержащие 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1е к данной группе
7227 90 500 0
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7227 90 950 0
- - прочие
7228
Прутки из прочих легированных сталей прочие; уголки, фасонные и специальные профили, из прочих легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали:
7228 10
- прутки из быстрорежущей стали:
7228 10 200 0
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 10 500 0
- - кованые
7228 10 900 0
- - прочие
7228 20
- прутки из кремнемарганцовистой стали:
7228 20 100 0
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, горячекатаные по четырем граням
- - прочие:
7228 20 910 0
- - - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 20 990 0
- - - прочие
7228 30
- прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7228 30 200 0
- - из инструментальной стали
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена:
7228 30 410 0
- - - круглого сечения, диаметром 80 мм или более
7228 30 490 0
- - - прочие
- - прочие:
- - - круглого сечения, диаметром:
7228 30 610 0
- - - - 80 мм или более
7228 30 690 0
- - - - менее 80 мм
7228 30 700 0
- - - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, прокатанные по четырем граням

7226 91
- - ыстықтай бастырылғаннан өзге, кейіннен өңделмеген:
7226 91 200 0
- - - аспаптық болаттан
- - - өзгелері:
7226 91 910 0
- - - - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам
7226 91 990 0
- - - - қалыңдығы 4,75 мм-ден аспайтын
7226 92 000 0
- - суықтай басылғаннан (суық күйінде қысылған) өзге, кейіннен өңделмеген
7226 99
- - өзгелері:
7226 99 100 0
- - - электролиттік мырышталған
7226 99 300 0
- - - өзге тәсілмен мырышталған
7226 99 700 0
- - - өзгелері
7227
Өзге де қосындыланған болаттардан жасалған, еркін орағыш бумаларда, ыстықтай басылған шыбықтар:
7227 10 000 0
- жылдам кескіш болаттан жасалған
7227 20 000 0
- кремний марганецті болаттан жасалған
7227 90
- өзгелері:
7227 90 100 0
- - құрамында осы топқа 1-ескертпеде аталған ең аз санынан кем кез келген өзге элементі бар, 0,0008 салм.%-дан немесе одан астам боры бар
7227 90 500 0
- - 0,9 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7227 90 950 0
- - өзгелері
7228
Өзге де қосындыланған болаттан жасалған өзге де шыбықтар; өзге де қосындыланған болаттардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер; қосындыланған немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар:
7228 10
- жылдам кескіш болаттан жасалған шыбықтар:
7228 10 200 0
- - ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан өзге кейіннен өңделмеген
7228 10 500 0
- - соғылған
7228 10 900 0
- - өзгелері
7228 20
- кремний марганецті болаттан жасалған шыбықтар:
7228 20 100 0
- - тікбұрышты (төртбұрыштан өзге) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған
- - өзгелері:
7228 20 910 0
- - - ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан өзге кейіннен өңделмеген
7228 20 990 0
- - - өзгелері
7228 30
- ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген, өзге де шыбықтар:
7228 30 200 0
- - аспаптық болаттан
- - 0,9 салм.%-дан немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар:
7228 30 410 0
- - - дөңгелек қималы, диаметрі 80 мм немесе одан астам
7228 30 490 0
- - - өзгелері
- - өзгелері:
- - - дөңгелек қималы, диаметрі:
7228 30 610 0
- - - - 80 мм немесе одан көп
7228 30 690 0
- - - - 80 мм-ден кем
7228 30 700 0
- - - тік бұрышты (төрт бұрыштан өзге) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған

7228 30 890 0
- - - прочие
7228 40
- прутки, без дальнейшей обработки, кроме ковки, прочие:
7228 40 100 0
- - из инструментальной стали
7228 40 900 0
- - прочие
7228 50
- прутки, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
7228 50 200 0
- - из инструментальной стали
7228 50 400 0
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
- - прочие:
- - - круглого сечения, диаметром:
7228 50 610 0
- - - - 80 мм или более
7228 50 690 0
- - - - менее 80 мм
7228 50 800 0
- - - прочие
7228 60
- прутки прочие:
7228 60 200 0
- - из инструментальной стали
7228 60 800 0
- - прочие
7228 70
- уголки, фасонные и специальные профили:
7228 70 100 0
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7228 70 900 0
- - прочие
7228 80 000 0
- прутки пустотелые для буровых работ
7229
Проволока из прочих легированных сталей:
7229 20 000 0
- из стали кремнемарганцовистой
7229 90
- прочая:
7229 90 200 0
- - из быстрорежущей стали
7229 90 500 0
- - содержащая 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7229 90 900 0
- - прочая
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301 10 000 0
- конструкции шпунтовые
7301 20 000 0
- уголки, фасонные и специальные профили
7303 00
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья:
7303 00 100 0
- трубы и трубки, используемые в системах, работающих под давлением
7303 00 900 0
- прочие
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья):
- трубы для нефте- или газопроводов:
7304 11 000
- - из коррозионностойкой стали:
7304 11 000 1
- - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 11 000 2
- - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 11 000 9
- - - прочие
7304 19
- - прочие:
7304 19 100
- - - наружным диаметром не более 168,3 мм:

7228 30 890 0
- - - өзгелері
7228 40
- өзгелері, соғылғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар:
7228 40 100 0
- - аспаптық болаттан
7228 40 900 0
- - өзгелері
7228 50
- суықтай деформациядан немесе суық күйінде таза өңделгеннен өзге, кейіннен өңделмеген өзге де шыбықтар:
7228 50 200 0
- - аспаптық болаттан
7228 50 400 0
- - 0,9 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
- - өзгелері:
- - - дөңгелек қималы, диаметрі:
7228 50 610 0
- - - - 80 мм-ден немесе астам
7228 50 690 0
- - - - 80 мм-ден кем
7228 50 800 0
- - - өзгелері
7228 60
- өзге де шыбықтар:
7228 60 200 0
- - аспаптық болаттан
7228 60 800 0
- - өзгелері
7228 70
- бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7228 70 100 0
- - ыстықтай басылғаннан, ыстықтай тартудан немесе экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген
7228 70 900 0
- - өзгелері
7228 80 000 0
- бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар
7229
Өзге қосындыланған болаттан жасалған сым:
7229 20 000 0
- кремний марганецті болаттан жасалған
7229 90
- өзгелері:
7229 90 200 0
- - тез кесетін болаттан
7229 90 500 0
- - 0,9 салм.%-дан немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7229 90 900 0
- - өзгелері
7301
Қара металдардан жасалған, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, монолиттелген немесе құрастырылған элементтерден жасалған шпунтталған құрылымдар; қара металдардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы пісірілген профильдер:
7301 10 000 0
- шпунтталған құрылымдар
7301 20 000 0
- бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
7303 00
Шойынды құймадан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер:
7303 00 100 0
- қысыммен жұмыс істейтін жүйелерде пайдаланылатын түтіктер мен түтікшелер
7303 00 900 0
- өзгелері
7304
Жіксіз, қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер (шойынды құймадан өзге):
- мұнай және газ құбырларына арналған түтіктер:
7304 11 000
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған:
7304 11 000 1
- - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған (H2S)1)
7304 11 000 2
- - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7304 11 000 9
- - - өзгелері
7304 19
- - өзгелері:
7304 19 100
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын:

7304 19 100 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 100 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 100 9
- - - - прочие
7304 19 300
- - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 19 300 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 300 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 300 9
- - - - прочие
7304 19 900
- - - наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 19 900 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 900 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 900 9
- - - - прочие
7304 29 100
- - - наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304 29 100 1
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304 29 100 2
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогеpметичными резьбовыми соединениями1)
7304 29 100 3
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304 29 100 9
- - - - прочие
7304 29 300
- - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 29 300 1
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304 29 300 2
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогеpметичными резьбовыми соединениями1)
7304 29 300 3
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304 29 300 4
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм
7304 29 300 9
- - - - прочие
7304 29 900
- - - наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 29 900 1
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более
7304 29 900 9
- - - - прочие
- прочие, круглого поперечного сечения из железа или нелегированной стали:

7304 19 100 1
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған (H2S) 1)
7304 19 100 2
- - - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7304 19 100 9
- - - - өзгелері
7304 19 300
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 19 300 1
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған
7304 19 300 2
- - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған 1)
7304 19 300 9
- - - - өзгелері
7304 19 900
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 19 900 1
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған 1)
7304 19 900 2
- - - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған 1)
7304 19 900 9
- - - - өзгелері
7304 29 100
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын:
7304 29 100 1
- - - - аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 100 2
- - - - күкіртті сутегі (H2S)бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 100 3
- - - - - - - - муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 100 9
- - - - өзгелері
7304 29 300
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден көп емес:
7304 29 300 1
- - - - аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 300 2
- - - - күкіртті сутегі (H2S)бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 300 3
- - - - муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300 4
- - - - сыртқы диаметрі 339,7 мм айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300 9
- - - - өзгелері
7304 29 900
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 29 900 1
- - - - сыртқы диаметрі 508 мм-ден астам
7304 29 900 9
- - - - өзгелері
- өзгелері, темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған дөңгелек қималы:

7304 31
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7304 31 200
- - - прецизионные трубы:
7304 31 200 9
- - - - прочие
7304 31 800 0
- - - прочие
7304 39
- - прочие:
7304 39 100 0
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
- - - прочие:
- - - - трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы):
7304 39 520 0
- - - - - оцинкованные
7304 39 580 0
- - - - - прочие
- - - - прочие, наружным диаметром:
7304 39 920 0
- - - - - не более 168,3 мм
7304 39 930 0
- - - - - более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 39 980 0
- - - - - более 406,4 мм
- прочие, круглого поперечного сечения из коррозионностойкой стали:
7304 41 000
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7304 41 000 9
- - - прочие
7304 49
- - прочие:
7304 49 100 0
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
- - - прочие:
7304 49 930 0
- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 49 950 0
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 49 990 0
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм
- прочие, круглого поперечного сечения из другой легированной стали:
7304 51
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
- - - прямые и с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:
7304 51 120 0
- - - - не более 0,5 м
7304 51 180
- - - - более 0,5 м:
7304 51 180 1
- - - - - не более 4,5 м
7304 51 810 0
- - - - прецизионные трубы
7304 59
- - прочие:
7304 59 100 0
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
- - - прочие, прямые, с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:
7304 59 320 0
- - - - не более 0,5 м
7304 59 380 0
- - - - более 0,5 м
- - - прочие:
7304 59 920 0
- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 59 930 0
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм

7304 31
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйінде жаншылған):
7304 31 200
- - - прецизиялық құбырлар:
7304 31 200 9
- - - - өзгелері
7304 31 800 0
- - - өзгелері
7304 39
- - өзгелері:
7304 39 100 0
- - - тек қана өзге қималы және қалыңдығы өзге қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
- - - өзгелері:
- - - - ойылған бұрандасы бар немесе бұранда ойылуы мүмкін құбырлар (газ құбырлары):
7304 39 520 0
- - - - - мырышталған
7304 39 580 0
- - - - - өзгелері
- - - - өзгелері, сыртқы диаметрі:
7304 39 920 0
- - - - - 168,3 мм-ден аспайтын
7304 39 930 0
- - - - - 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 39 980 0
- - - - - 406,4 мм-ден астам
- коррозияға төзімді болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелері:
7304 41 000
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйінде жаншылған):
7304 41 000 9
- - - өзгелері
7304 49
- - өзгелері:
7304 49 100 0
- - - тек қана өзге қималы және қалыңдығы өзге қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
- - - өзгелері:
7304 49 930 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 49 950 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 49 990 0
- - - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
- - өзге де қосындыланған болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелері:
7304 51
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйінде жаншылған):
- - - 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм. %-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 51 120 0
- - - - 0,5 м-ден аспайтын
7304 51 180
- - - - 0,5 м-ден астам:
7304 51 180 1
- - - - - 4,5 м аспайтын
7304 51 810 0
- - - - прецизиялық құбырлар
7304 59
- - өзгелері:
7304 59 100 0
- - - тек қана өзге қималы және қалыңдығы өзге қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
- - - өзгелері, 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 59 320 0
- - - - 0,5 м-ден аспайтын
7304 59 380 0
- - - - 0,5 м-ден астам
- - - өзгелері:
7304 59 920 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 59 930 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын

7304 59 990 0
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм
7304 90 000 0
- прочие
7305
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов:
- трубы для нефте- или газопроводов:
7305 11 000
- - прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом:
7305 11 000 1
- - - наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 565 МПа (что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более1)
7305 11 000 2
- - - наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной вязкостью металла 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -34 0С и ниже1)
7305 11 000 3
- - - наружным диаметром 530 мм и более, из стали с пределом текучести 290 МПа (что соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7305 11 000 4
- - - с утяжеляющей бетонной оболочкой
7305 11 000 8
- - - прочие
7305 12 000
- - прочие сварные прямошовные:
7305 12 000 1
- - - изготовленные методом электроконтактной сварки токами высокой частоты (ТВЧ), наружным диаметром более 406,4 мм, но не более 530 мм, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более1)
7305 31 000 0
- - сварные прямошовные
7306
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов:
- трубы для нефте- или газопроводов:
7306 11
- - сварные, из коррозионностойкой стали:
7306 11 100 0
- - - сварные прямошовные
7306 11 900 0
- - - сварные спиральношовные
7306 19
- - прочие:
7306 19 100 0
- - - сварные прямошовные
7306 19 900 0
- - - сварные спиральношовные
- трубы обсадные и насосно-компрессорные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин:
7306 21 000 0
- - сварные, из коррозионностойкой стали
7306 29 000 0
- - прочие
7306 30
- прочие сварные, круглого поперечного сечения, из железа или нелегированной стали:
- - прецизионные трубы с толщиной стенки:
7306 30 110 0
- - - не более 2 мм
7306 30 190 0
- - - более 2 мм
- - прочие:
- - - трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы):
7306 30 410 0
- - - - оцинкованные

7304 59 990 0
- - - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
7304 90 000 0
- өзгелері
7305
Дөңгелек қималы, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, қара металдардан жасалған өзге де түтіктер мен түтікшелер (мысалы, пісірілген, шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген):
- мұнай немесе газ құбырларына арналған құбырлар:
7305 11 000
- - тік жікті, флюспен доғалық дәнекерлеу әдісімен дайындалған:
7305 11 000 1
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 565 МПа (57,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған 1)
7305 11 000 2
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам және сынау температурасы-340С және төмен кездегі металдың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м /см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7305 11 000 3
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының шегі 290 МПа (29,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)
7305 11 000 4
- - - ауырлатқыш бетон қабығы бар
7305 11 000 8
- - - өзгелері
7305 12 000
- - өзге де дәнекерленген тік жіктілер:
7305 12 000 1
- - - жоғары жиіліктегі тоқтармен (ЖЖТ) электр түйіспелік дәнекерлеу әдісімен дайындалған, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, бірақ 530 мм-ден аспайтын, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)
7305 31 000 0
- - түзу жікті дәнекерленген
7306
қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және өзге де қуыс профильдер (мысалы, жігі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген):
- мұнай және газ құбырларына арналған түтіктер:
7306 11
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген:
7306 11 100 0
- - - түзу жікті дәнекерленген
7306 11 900 0
- - - шиыршық жікті дәнекерленген
7306 19
- - өзгелері:
7306 19 100 0
- - - түзу жікті дәнекерленген
7306 19 900 0
- - - шиыршық жікті дәнекерленген
- мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар:
7306 21 000 0
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген
7306 29 000 0
- - өзгелері
7306 30
- темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған, дөңгелек қималы, дәнекерленген, өзгелері:
- - прецизиялық құбырлар, қабырғаларының қалыңдығы:
7306 30 110 0
- - - 2 мм-ден аспайтын
7306 30 190 0
- - - 2 мм-ден астам
- - өзгелері:
- - - ойылған оймасы бар немесе ойма ойылуы мүмкін (газ құбырлары):
7306 30 410 0
- - - - - мырышталған

7308 40
- оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи:
7308 90
- прочие:
7308 90 510 0
- - - - панели, состоящие из двух стенок, изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем
7309 00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7309 00 100 0
- для газов (кроме сжатого или сжиженного газа)
- для жидкостей:
7309 00 300 0
- - с облицовкой или теплоизоляцией
- - прочие, вместимостью:
7309 00 510 0
- - - более 100 000 л
7309 00 590 0
- - - не более 100 000 л
7309 00 900 0
- для твердых веществ
7310
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7310 10 000 0
- вместимостью 50 л или более
- вместимостью менее 50 л:
7310 21
- - банки консервные, закрываемые пайкой или отбортовкой:
7310 21 110 0
- - - банки, используемые для консервирования пищевых продуктов
7310 21 190
- - - банки, используемые для консервирования напитков:
7310 21 190 1
- - - - вместимостью не более 1 л
7310 21 190 9
- - - - прочие
- - - прочие, с толщиной стенки:
7310 21 910 0
- - - - менее 0,5 мм
7310 21 990 0
- - - - 0,5 мм или более
7310 29
- - прочие:
7310 29 100 0
- - - с толщиной стенки менее 0,5 мм
7310 29 900 0
- - - с толщиной стенки 0,5 мм или более
7311 00
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов:
- бесшовные:
- - рассчитанные на давление 165 бар или более, вместимостью:
7311 00 110 0
- - - менее 20 л
7311 00 130 0
- - - 20 л или более, но менее 50 л
7311 00 190 0
- - - более 50 л
7311 00 300 0
- - прочие
- прочие, вместимостью:
7311 00 910 0
- - менее 1000 л
7311 00 990 0
- - 1000 л или более
7312
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции:
7312 10
- скрученная проволока, тросы и канаты:
7312 10 200 0
- - из коррозионностойкой стали
- - прочие, с максимальным размером поперечного сечения:
- - - не более 3 мм:
7312 10 410 0
- - - - с гальваническим покрытием или другим покрытием медно-цинковыми сплавами (латунь)

7308 40
- метал құрылыс ағаштары, қалыптар, тіpeуіш қабырғалар немесе шахта бекітпелеріне арналған жабдық:
7308 90
- өзгелері:
7308 90 510 0
- - - - оқшаулағыш толтырғышы бар гофрленген (қырлы) табақтан дайындалған, екі қабырғадан тұратын панельдер
7309 00
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу-техникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан өзге) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар:
7309 00 100 0
- газға (сығылған немесе сұйылтылған газдан өзге) арналған
- сұйықтарға арналған:
7309 00 300 0
- - қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар
- - өзгелері, сыйымдылығы:
7309 00 510 0
- - - 100 000 л-ден астам
7309 00 590 0
- - - 100 000 л-ден аспайтын
7309 00 900 0
- қатты заттарға арналған
7310
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу-техникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан өзге) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар:
7310 10 000 0
- сыйымдылығы 50 л немесе одан астам
- сыйымдылығы 50 л-ден аспайтын:
7310 21
- - дәнекерлеумен немесе ернеуі майыстырылып жабылатын консервілік банкалар:
7310 21 110 0
- - - тамақ өнімдерін консервілеу үшін пайдаланылатын банкалар
7310 21 190
- - - сусындарды консервілеу үшін пайдаланылатын арналған:
7310 21 190 1
- - - - сыйымдылығы 1 мм-ден астам емес
7310 21 190 9
- - - - өзгелері
- - - өзгелері, қабырғасының қалыңдығы:
7310 21 910 0
- - - - 0,5 мм-ден кем
7310 21 990 0
- - - - 00,5 мм немесе одан астам
7310 29
- - өзгелері:
7310 29 100 0
- - - қабырғаларының қалыңдығы 0,5 мм-ден кем
7310 29 900 0
- - - қабырғаларының қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам
7311 00
Қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйылтылған газға арналған сыйымдылықтар:
- жіксіз:
- - қысымы 165 бар және одан да жоғарыға арналған, сыйымдылығы:
7311 00 110 0
- - - 20 литрге дейін
7311 00 130 0
- - - 20 литрден астам, бірақ 50 литрден аспайтын
7311 00 190 0
- - - 50 литрден астам
7311 00 300 0
- - өзгелері
- өзгелері, сыйымдылығы:
7311 00 910 0
- - 1000 л-ден кем
7311 00 990 0
- - 1000 л немесе одан астам
7312
Қара металдардан жасалған, электрлік оқшаулаусыз иірілген сым, тростар, арқан-жіптер, өрме баулар, ілмектер және ұқсас бұйымдар:
7312 10
- иірілген сымдар, тростар және арқан-жіптер:
7312 10 200 0
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған
- - өзгелері, ең жоғары көлемді көлденең қималы:
- - - 3 мм-ден аспайтын:
7312 10 410 0
- - - - гальванды жабындысы немесе өзге де мыс-мырыш қоспасынан (жез) жабындысы бар

7606 92 000 0
- - из алюминиевых сплавов
8001 10 000 0
– олово нелегированное
8104
Магний и изделия из него, включая отходы и лом:
– магний необработанный:
8104 11 000 0
– – содержащий не менее 99,8 мас.% магния
8104 19 000 0
– – прочий
8104 20 000 0
– отходы и лом
8104 30 000 0
– опилки, стружка и гранулы, отсортированные по размеру; порошки
8104 90 000 0
– прочие
8108 90 900 9
– – – прочие
8111 00 900 0
– прочие
8402
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды:
– котлы паровые или другие паропроизводящие котлы:
8402 11 000
– – котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час:
8402 12 000
– – котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час:
8402 19
– – паропроизводящие котлы прочие, включая комбинированные:
8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок:
8404 10 000 0
– вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403
8404 20 000 0
– конденсаторы для пароводяных или других паросиловых
установок
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8405 10 000
– газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8406
Турбины на водяном пару и турбины паровые прочие:
– турбины прочие:
8406 81 000 0
– – мощностью более 40 МВт
8406 82 000 0
– – мощностью не более 40 МВт
8406 90
– части:
8406 90 100 0
– – лопатки статора, роторы и их лопатки
8407 21 100 0
- - - с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 325 см3
- - - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 325 см3:
8407 21 910 0
- - - - мощностью не более 30 кВт
8407 21 990 0
- - - - мощностью более 30 кВт
8407 29 000 0
- - прочие
8407 31 000 0
- - с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
8407 32
- - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 250 см3:
8407 32 100 0
- - - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 125 см3
8407 32 900 0

7606 92 000 0
- - алюминий қорытпаларынан жасалған
8001 10 000 0
– легірленген қалайы
8104
Магний және одан жасалған бұйымдар, қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда:
– өңделмеген магний:
8104 11 000 0
– – құрамында салм.99,8 % магний
8104 19 000 0
– – өзгелері
8104 20 000 0
– қалдықтар мен сынықтар
8104 30 000 0
– үгінді, жоңқа және түйіршік, өлшемі бойынша сұрыпталған; ұнтақ
8104 90 000 0
– өзгелері
8108 90 900 9
– – – өзгелері
8111 00 900 0
– өзгелері
8402
Бу қазандары немесе басқа да бу өндіретін қазандар (төменгі қысымдағы бу өндіруге де қабілетті орталық жылыту жүйесінің су қазандарынан басқа); шамадан тыс қайнаған су қазандары:
– бу қазандары немесе басқа да бу өндіретін қазандар:
8402 11 000
– – өнімділігі сағатына 45 т-дан астам су құбырлы қазандар:
8402 12 000
– – өнімділігі сағатына 45 т-дан аспайтын су құбырлы қазандар:
8402 19
– – қиыстырылғандарды қoca алғанда, өзге де бу өндіретін қазандар:
8404
8402 немесе 8403-тауар позициясының қазандарымен бірге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргіштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар:
8404 10 000 0
– 8402 немесе 8403-тауар позициясының қазандарымен бірге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар
8404 20 000 0
– бу-cу немесе басқа да бу-күш қондырғыларына арналған конденсаторлар
8405
Газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендік газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8405 10 000
– газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендік газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8406
Су буы турбиналары және өзге де бу турбиналары:
– өзге де турбиналар:
8406 81 000 0
– – қуаттылығы 40 МВт-тан астам
8406 82 000 0
– – қуаттылығы 40 МВт-тан аспайтын
8406 90
– бөліктері:
8406 90 100 0
– – статор қалақтары, роторлар және олардың қалақтары
8407 21 100 0
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 325 см3-ден аспайтын
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 325 см3 -ден астам:
8407 21 910 0
- - - - қуаты 30 кВт-тан аспайтын
8407 21 990 0
- - - - қуаты 30 кВт-тан астам
8407 29 000 0
- - өзгелері
8407 31 000 0
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден аспайтын
8407 32
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден астам, бірақ 250 см3-ден аспайтын:
8407 32 100 0
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден астам, бірақ 125 см3 -ден аспайтын
8407 32 900 0

8413 60 610 0
– – – – гидравлические силовые
8413 60 700 0
– – – насосы винтовые
8413 70
– насосы центробежные прочие:
– – насосы погружные:
8413 70 210 0
– – – одноступенчатые
8413 70 290 0
– – – многоступенчатые
8413 70 300 0
– – насосы герметичные центробежные для нагревательных систем и горячего водоснабжения
– – прочие с диаметром выпускного патрубка:
8413 70 350 0
– – – не более 15 мм
– – – более 15 мм:
8413 70 450 0
– – – – насосы канально-центробежные и насосы вихревые (с боковыми каналами)
– – – – насосы с радиальным потоком:
– – – – – одноступенчатые:
– – – – – – с единственным входным рабочим колесом:
8413 70 510 0
– – – – – – – моноблочные
8413 70 650 0
– – – – – – с количеством входных рабочих колес более одного
8413 70 750 0
– – – – – многоступенчатые
– – – – насосы центробежные прочие:
8413 70 810 0
– – – – – одноступенчатые
8413 70 890 0
– – – – – многоступенчатые
– насосы прочие; подъемники жидкостей:
8413 81 000
– – насосы:
8413 82 00
– – подъемники жидкостей:
8413 82 001
– – – для использования в нефтяной промышленности:
8413 82 001 1
– – – – станки-качалки
8413 82 009 1
– – – – станки-качалки
8413 92 000 0
– – подъемников жидкостей
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров:
8414 10
– насосы вакуумные:
8414 10 200 0
– – используемые в производстве полупроводников
8414 10 250 0
– – – насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс
8414 10 810 0
– – – – насосы диффузионные, криогенные и адсорбционные
8414 20
– насосы ручные или ножные пневматические:
8414 30
– компрессоры, используемые в холодильном оборудовании:
8414 30 200
– – мощностью не более 0,4 кВт:
– – – – мощностью не более 0,2 кВт
8414 30 200 3
– – – – – линейные (с линейным электрическим двигателем)
8414 30 200 4
– – – – – – номинальной мощностью охлаждения (холодопроизводительностью) не более 0,16 кВт, определенной по методу ASHRAE
– – мощностью более 0,4 кВт:
8414 30 810
– – – герметичные или полугерметичные:
8414 30 810 5
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8414 30 810 6
– – – – – мощностью более 0,4 кВт, но не более 1,3 кВт
8414 30 810 7
– – – – – мощностью более 1,3 кВт, но не более 10 кВт
8414 30 890 2
– – – – – мощностью 0,4 кВт и более, но не более 1,3 кВт

8413 60 610 0
– – – – гидравликалық күш
8413 60 700 0
– – – винтті сорғылар
8413 70
– өзге де ортадан сыртқа тепкіш сорғылар:
– – батырмалы сорғылар:
8413 70 210 0
– – – бір сатылы
8413 70 290 0
– – – көп сатылы
8413 70 300 0
– – қыздыру жүйелеріне және ыстық сумен жабдықтауға арналған герметикалық ортадан тепкіш сорғылар
– – өзгелері, шығару патрубкасының диаметрі:
8413 70 350 0
– – – 15 мм-ден аспайтын
– – – 15 мм-ден астам:
8413 70 450 0
– – – – арналы-ортадан тепкіш сорғылар мен құйындық сорғылар (қапталды арналары бар)
– – – – радиалды ағынды сорғылар:
– – – – – бір сатылы:
– – – – – – жалғыз кіретін жұмыс дөңгелегі бар:
8413 70 510 0
– – – – – – – моноблокты
8413 70 650 0
– – – – – – кіретін жұмыс дөңгелегінің саны бірден астам
8413 70 750 0
– – – – – көп сатылы
– – – – өзге де ортадан тепкіш сорғылар:
8413 70 810 0
– – – – – бір сатылы
8413 70 890 0
– – – – – көп сатылы
– өзге де сорғылар; сұйықтық көтергіштер:
8413 81 000
– – сорғылар:
8413 82 00
– – сұйықтық көтергіштер:
8413 82 001
– – – мұнай өнеркәсібінде пайдалануға арналған:
8413 82 001 1
– – – – тербеткіш станоктар
8413 82 009 1
– – – – тербеткіш станоктар
8413 92 000 0
– – сұйықтық көтергіштердің
8414
Ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштері; желдеткіш немесе рециркуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткішті сүзгілі немесе сүзгісіз шкафтар:
8414 10
– вакуумды сорғылар:
8414 10 200 0
– – жартылай өткізгіштерді жасауда пайдаланылатын
– – өзгелері:
8414 10 250 0
– – – роторлы поршеньді сорғылар, тайғақ қалақшалары бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды) сорғылар және Рутс үлгісіндегі сорғылар
8414 10 810 0
– – – – диффузиялы, криогенді және абсорбциялы сорғылар
8414 20
– пневматикалық қол немесе аяқ сорғылары:
8414 30
– тоңазыту жабдықтарында пайдаланылатын компрессорлар:
8414 30 200
– – қуаттылығы 0,4 кВт-тан аспайтын:
– – – – қуаттылығы 0,2 кВт-тан аспайтын
8414 30 200 3
– – – – – желілік (желілік электр қозғалтқышымен)
8414 30 200 4
– – – – – – суықтың номиналды қуатымен суық өндірушілікпен 0,16 кВт аспайтын, ASHRAE әдісі бойынша айқындалған
– – қуаттылығы 0,4 кВт-тан астам:
8414 30 810
– – – герметикалық немесе жартылай герметикалық:
8414 30 810 5
– – – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың түйіндері мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған)
8414 30 810 6
– – – – – қуаттылығы 0,4 кВт-тан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын
8414 30 810 7
– – – – – қуаттылығы 1,3 кВт-тан астам, бірақ 10 кВт-тан аспайтын
8414 30 890 2
– – – – – қуаттылығы 0,4 кВт және одан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын

8417 20
- печи хлебопекарные, включая печи кондитерские:
8417 20 100 0
- - туннельные печи
8417 20 900 0
- - прочие
8417 80
- прочие:
8417 80 300 0
- - горны и печи для обжига керамических изделий
8417 80 500 0
– – горны и печи для обжига цемента, стекла или химических продуктов
8417 80 700 0
- - прочие
8417 90 000 0
- части
- посудомоечные машины:
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418 10
– комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми:
8418 10 200
– – емкостью более 340 л:
8418 30
– морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л:
8418 99 100
– – – испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418 99 100 1
– – – – конденсаторы ребристо-трубного типа, с количеством охлаждающих контуров не более двух, с длиной конденсатора (без учета соединительных трубчатых элементов) не менее 1300 мм, но не более 1360 мм и шириной (без учета крепежных деталей) не более 650 мм, с расположением изогнутых (полукруглых) участков теплообменной трубки и проволочных элементов вдоль наибольшей стороны конденсатора
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаpенье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсиpование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынеpционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:
– безынерционные водонагреватели или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:
8419 11 000 0
– – безынерционные газовые водонагреватели
– сушилки:
8419 32 000 0
– – для древесины, целлюлозы, бумаги или картона
8419 40 000
– аппараты для дистилляции или ректификации:
8419 60 000 0
– машины для сжижения воздуха или газов
– машины, агрегаты и оборудование прочие:
8419 89 100 0
– – – градирни и аналогичные установки для прямого охлаждения (без разделительной стенки) с помощью циркулирующей воды
8419 89 300 0
– – – установки для вакуумного осаждения металла из паровой фазы
8419 90 150 0
– – стерилизаторов подсубпозиции 8419 20 000 0
8420
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них:

8417 20
- кондитерлік пештерді қоса алғанда, нан пісіру пештері:
8417 20 100 0
- - туннельді пештер
8417 20 900 0
- - өзгелері
8417 80
- өзгелері:
8417 80 300 0
- - қыш бұйымдарды күйдіруге арналған куөріктер және пештер
8417 80 500 0
– – цемент, шыны немесе химиялық өнімдерді күйдіруге арналған ошақтар мен пештер
8417 80 700 0
- - өзгелері
8417 90 000 0
- бөліктері
- ыдыс жуу машиналары:
8418
Электр немесе басқа да түрдегі тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415-тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
8418 10
– бөлек сыртқы есіктері бар қиыстырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар:
8418 10 200
– – сыйымдылығы 340 л-ден астам:
8418 30
– сыйымдылығы 800 л-ден аспайтын "ларь" түріндегі мұздатқыштар:
8418 99 100
– – – тұрмыстық тоңазытқыштарда пайдаланылатындардан басқа бу шығарғыштар мен конденсаторлар:
8418 99 100 1
– – – – қабырға-құбырлы типті конденсатор, екеуден аспайтын салқындатқыш контуры бар, конденсатор ұзындығы 1300 мм кем емес (қосқыш құбырлы бөлшектерден басқа), бірақ 1360 мм аспайтын және екі ені (бекіту детальдарын есепке алмағанда) 650 мм аспайтын, конденсатор аса үлкен жағынан сымды элементтер мен жылу алмастырғыш түтіктің учаскелерінің орналасуымен (жартылай дөңгелекті)
8419
Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, өңдеу барысында материалдың температурасы өзгеретін жылыту, пісіру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептіру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату сияқты материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрсіз жылытылатын өнеркәсіптік немесе зертханалық машиналар, жабдықтар (8514-тауар позициясының пештерін, камераларын және басқа да жабдықтарын қоспағанда); электрлі емес, инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретін су аккумуляторлары:
– электрлі емес инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретін су аккумуляторлары:
8419 11 000 0
– – инерттік емес газды су жылытқыштары
– кептіргіштер
8419 32 000 0
– – ағаш, целлюлоза, қағаздар немесе картондар үшін
8419 40 000
– тазартуға немесе тазалауға арналған аппараттар:
8419 60 000 0
– ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған машиналар
– өзге де машиналар, агрегаттар және жабдықтар:
8419 89 100 0
– – – айналмалы судың көмегімен тікелей салқындатуға арналған градирнялар мен ұқсас қондырғылар (бөлу қабырғасы жоқ)
8419 89 300 0
– – – металды бу фазасынан вакуумның көмегімен тұндыруға арналған қондырғылар
8419 90 150 0
– – 8419 20 000 0 кіші қосалқы позициясының зарарсыздандырғыштарының
8420
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа да білікті машиналар және оларға арналған біліктер:

8420 10
– каландры или другие валковые машины:
– части:
8420 91
– – валки:
8420 91 100 0
– – – из чугунного литья
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов:
8421 19 200
– – – центрифуги, используемые в лабораториях:
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей:
8421 21 000
– – для фильтрования или очистки воды:
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки газов:
8421 31 000
– – воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания:
8421 39 200
– – – оборудование и устройства для фильтрования или очистки воздуха:
8421 39 200 1
– – – – со сбором отходов прядильного производства
– – – оборудование и устройства для фильтрования или очистки прочих газов:
8421 39 600 0
– – – – посредством каталитического процесса
– части:
8421 99 000 2
– – – оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8422
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков:
8422 11 000 0
- - бытовые
8422 20 000
- оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей:
8422 30 000
– оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков:
8422 40 000
– оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее:
8422 40 000 3
– – – оборудование для обертки товара на поддонах полимерной пленкой производительностью не менее 70 поддонов в час
8422 40 000 4
– – – оборудование групповой упаковки, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала, производительностью не менее 30 упаковочных единиц в минуту

8420 10
– каландрлар немесе басқа да білікті машиналар:
– бөліктері:
8420 91
– – біліктер:
8420 91 100 0
– – – шойыннан құйылған
8421
Ортадан тепкіш кептіргіштерді қоса алғанда центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар:
8421 19 200
– – – зертханаларда пайдаланылатын центрифугалар:
– сұйықтарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 21 000
– – суды сүзуге немесе тазалауға арналған:
– газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 31 000
– – іштен жану қозғалтқыштарына арналған ауа сүзгілері:
8421 39 200
– – – ауаны сүзуге немесе тазартуға арналған құрылғылар:
8421 39 200 1
– – – – тоқыма өндірісінің қалдықтарын жинаумен
– – – өзге газды сүзу немесе тазартуға арналған құрылғылар немесе жабдықтар:
8421 39 600 0
– – – – каталитикалық үрдіс арқылы
– бөліктер:
8421 99 000 2
– – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың түйіндері мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған сұйықтар мен газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылардың)
8422
Ыдыс жуатын машиналар; шөлмектерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдықтар; шөлмектерді, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргі салуға немесе жапсырма желімдеуге арналған жабдықтар; шөлмектерді, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарды газдауға арналған жабдықтар:
8422 11 000 0
- - тұрмыстық
8422 20 000
- бөтелкелерді және өзге де ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық:
8422 30 000
– шөлмектерді, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргі салуға немесе жапсырма желімдеуге арналған жабдықтар; шөлмектерді, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; сусындарды газдауға арналған жабдықтар:
8422 40 000
– буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда):
8422 40 000 3
– – – поддондағы тауарды полимерлі пленкамен орауға арналған, өнімділігі сағатына 70 поддоннан кем емес жабдық
8422 40 000 4
– – – тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын топтап орауға арналған, өнімділігі минутына 30 орау бірлігінен кем емес жабдық

8422 40 000 5
– – – оборудование для упаковки рулонов, имеющих диаметр не менее 600 мм, но не более 1500 мм и ширину не менее 300 мм, но не более 3200 мм
8422 40 000 6
– – – оборудование для упаковки пустых бумажных мешков на поддонах пластмассовой лентой шириной не более 16 мм, количеством не более 3500 шт на одном поддоне
8422 90
- части:
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8423 20 000 0
– весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
8423 30 000 0
– весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
– оборудование для взвешивания прочее:
8423 81
– – с максимальной массой взвешивания не более 30 кг:
8423 81 100 0
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423 81 300 0
– – – оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров
8423 82
– – с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг:
8423 82 100 0
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423 90 000
– разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания:
8423 90 000 1
– – части оборудования для взвешивания (кроме частей оборудования, указанного в позициях 8423 10, 8423 81 500 0, и частей мостовых весов подсубпозиции 8423 89 000 0)
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
8424 20 000 0
– пульверизаторы и аналогичные устройства
8424 30
– машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
– – устройства для мойки водой со встроенным двигателем:
8424 30 010 0
– – – с нагревательным устройством
– – машины прочие:
8424 30 100 0
– – – работающие от сжатого воздуха
– устройства прочие:
8424 89 000 1
– – – механические устройства для мойки автомобилей
8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты:
– тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств):

8422 40 000 5
– – – диаметрі 600 мм кем емес, бірақ 1500 мм аспайтын және ені 300 мм кем емес, бірақ 3200 мм аспайтын рулондарды буып-түюге арналған жабдықтар
8422 40 000 6
– – – ені 16 мм-ден аспайтын пластмассадан жасалған таспамен бос қағаз қаптарды поддондарға, саны бір поддонда 3500 данадан аспайтын көлемде буып-түюге арналған жабдықтар
8422 90
- бөлшектері:
8423
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен қозғалысқа келтірілетін есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезгіштігі 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа); барлық түрдегі таразыларға арналған теңдестіргіштер:
8423 20 000 0
– конвейердегі бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар
8423 30 000 0
– тұрақты салмаққа реттелген таразылар және бункерлік таразыларды қоса алғанда, белгілі бір салмақтағы жүкті ыдысқа немесе контейнерге салатын таразылар
– өлшеуге арналған өзге де жабдықтар:
8423 81
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан аспайтын:
8423 81 100 0
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары
8423 81 300 0
– – – алдын ала буып-түйілген тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
8423 82
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан астам, бірақ 5000 кг-нан аспайтын:
8423 82 100 0
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары
8423 90 000
– барлық үлгідегі таразыларға арналған теңдестіргіштер; өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері:
8423 90 000 1
– – өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері (8423 10, 8423 81 500 0 позицияларында көрсетілген жабдықтардың бөліктерінен, және 8423 89 000 0 кіші қосалқы позициясының көпір таразыларының бөліктерінен басқа)
8424
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетігі бар немесе онсыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндіргіштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтін және соған ұқсас лақтыру құрылғылары:
8424 20 000 0
– пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар
8424 30
– бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және соған ұқсас лақтыру құрылғылары:
– – орнатылған қозғалтқышы бар сумен жууға арналған құрылғылар:
8424 30 010 0
– – – қыздыру құрылғысы бар
– – өзге де машиналар:
8424 30 100 0
– – – тығыздалған ауамен жұмыс істейтін
– өзге де құрылғылар:
8424 89 000 1
– – – автомобильдерді жууға арналған механикалық құрылғылар
8425
Скипті көтергіштерден басқа көтергіш тальдар және көтергіштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар:
– көтергіш тальдар және көтергіштер (скипті көтергіштер немесе көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын көтергіштерден басқа):

8425 11 000 0
– – с приводом от электрического двигателя
– лебедки; кабестаны:
8425 31 000 0
– – с приводом от электрического двигателя
8425 39 000 1
– – – с приводом от поршневых двигателей внутреннего сгорания
8425 39 000 3
– – – – лебедки шахтных подъемных установок надшахтного размещения; лебедки, специально предназначенные для подземных работ
– домкраты; подъемники, используемые для поднятия транспортных средств:
8425 41 000 0
– – стационарные гаражные подъемники
8425 42 000 0
– – домкраты и подъемники гидравлические прочие
8426
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном:
– краны мостовые, козловые, мостовые перегружатели, фермы подъемные подвижные и погрузчики портальные:
8426 11 000 0
– – краны мостовые на неподвижных опорах
8426 12 000
– – фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные:
8426 12 000 1
– – – погрузчики портальные на колесном ходу грузоподъемностью не более 60 т
8426 20 000 0
– краны башенные
8426 30 000
– краны портальные или стреловые на опоре:
8426 30 000 1
– – краны портальные (контейнерные перегружатели) на рельсовом ходу грузоподъемностью не более 80 т
– механизмы самоходные прочие:
8426 41 000
– – на колесном ходу:
8426 41 000 1
– – – грузоподъемностью 75 т и более
8426 41 000 2
– – – грузоподъемностью менее 75 т, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха
–50 0С и ниже2)
8426 41 000 3
– – – – с телескопической стрелой и приспособлением захвата контейнеров сверху грузоподъемностью не более 45 т
– механизмы прочие:
8426 91
– – предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах:
8426 91 100
– – – краны гидравлические, предназначенные для загрузки и разгрузки транспортных средств:
8426 91 100 1
– – – – машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на 4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8426 91 900 1
– – – – машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на 4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8427
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием:
8427 10
– погрузчики самоходные с приводом от электрического двигателя:
8427 10 100 0
– – с высотой подъема 1 м или более
8427 20
– погрузчики самоходные прочие:
– – с высотой подъема 1 м или более:
8427 20 110 0
– – – автопогрузчики с вилочным захватом для неровной местности и прочие штабелирующие автопогрузчики

8425 11 000 0
– – электр қозғалтқыштан жетегі бар
– лебедкалар; кабестандар:
8425 31 000 0
– – электр қозғалтқыштан жетегі бар
8425 39 000 1
– – – поршеньді ішкі жану қозғалтқыштарының жетегімен
8425 39 000 3
– – – – шахта үсті қондырғысының көтермелі шахталық жүкшығырлары; жерасты жұмыстарына арналған жүкшығырлар
– домкраттар; көлік құралын көтеруге арналған көтергіштер:
8425 41 000 0
– – стационарлық гараж көтергіштері
8425 42 000 0
– – өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергіштер
8426
Кеме деррик-крандары; көтергіш крандар, кәбілді крандарды қоса алғанда; қозғалмалы көтергіш фермалар, порталды жүккөтергіштер және көтергіш кранмен жабдықталған арбашалар:
– көпірлік, тағандық крандар, көпірлік қайтып арту тиегіштері, көтергіш жылжымалы фермалар және порталды тиегіштер:
8426 11 000 0
– – жылжымайтын тіректердегі көпірлік крандар
8426 12 000
– – дөңгелекпен жүретін жылжымалы көтергіш фермалар және порталды тиегіштер:
8426 12 000 1
– – – жүк көтергіштігі 60 т аспайтын дөңгелекпен жүретін порталды жүк тиегіштер
8426 20 000 0
– мұнаралы крандар
8426 30 000
– порталды немесе тіректердегі жебелі крандар:
8426 30 000 1
– – жүк көтергіштігі 80 т аспайтын рельспен жүретін порталды крандар (контейнер жүктегіштері)
– өзге де өздігінен жүретін механизмдер:
8426 41 000
– – дөңгелекпен жүретін:
8426 41 000 1
– – – жүк көтергіштігі 75 т және одан астам
8426 41 000 2
– – – жүк көтергіштігі 75 т-дан кем, айналадағы ауаның температурасы -500С және одан төмен жағдайда жұмыс істеуге арналған)
8426 41 000 3
– – – – жүк көтергіштігі 45 т аспайтын контейнерлерді үстінен қармау құралымен және телескопиялық жебесімен
– өзге де механизмдер:
8426 91
– – жол-автокөлік құралдарына орнатуға арналған:
8426 91 100
– – – көлік құралдарына жүкті тиеуге және олардан түсіруге арналған гидравликалық крандар:
8426 91 100 1
– – – – батпақты немесе қарлы аудандарда жұмыс істеуге арналған екі жетекші арбасы бар, 4-шынжыр табанды машиналарға орнатуға арналған көтергіш машиналар мен механизмдер
8426 91 900 1
– – – – батпақты немесе қарлы аудандарда жұмыс істеуге арналған екі жетекші арбасы бар 4-шынжыр табанды машиналарға орнатуға арналған көтергіш машиналар мен механизмдер
8427
Ашалы қысқышы бар автотиеуіштер; көтергіш нeмece тиеп-түсіру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге де тиеуіштер:
8427 10
– электр қозғалтқышынан жетегі бар өздігінен жүретін тиегіштер:
8427 10 100 0
– – көтеру биіктігі 1 м немесе одан астам
8427 20
– өздігінен жүретін өзге де тиегіштер:
– – көтеру биіктігі 1 м немесе одан астам:
8427 20 110 0
– – – тегіс емес жерлерге арналған айыршық қармау құрылғысы бар автотиегіш, басқа да қатарлаушы автотиегіштер

8427 20 190 1
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8427 90 000 1
– – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
8428 10
– лифты и подъемники скиповые:
8428 10 200
– – с электрическим управлением
8428 10 200 9
– – – подъемники скиповые
8428 20
– пневматические подъемники и конвейеры:
8428 20 200 0
– – для сыпучих материалов
– элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие:
8428 31 000 0
– – специально предназначенные для подземных работ
8428 32 000 0
– – ковшовые прочие
8428 33 000 0
– – ленточные прочие
8428 39 200 0
– – – конвейеры роликовые
8430
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные:
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел:
8438 10
- оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции:
8438 50 000 0
- оборудование для переработки мяса или птицы
8438 60 000 0
- оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
8438 80
- оборудование прочее:
8438 80 910 0
- - - для приготовления или производства напитков
8438 90 000 0
- части
8444 00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
8444 00 100 0
– машины для экструдирования
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины:
8456 10 00
– работающие с использованием процессов лазерного или другого светового или фотонного излучения:
8456 10 001 0
– – работающие с использованием процессов лазерного излучения
8456 20 000
– работающие с использованием ультразвуковых процессов:
8456 30
– работающие с использованием электроразрядных процессов:
– – с числовым программным управлением:
8456 30 110
– – – с проволочным электродом:
8456 30 110 1

8427 20 190 1
– – – – – шығарылғаннан бастап 3 жыл өткен
8427 90 000 1
– – – шығарылғаннан бастап 3 жыл өткен
8428
Өзге де көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсіруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтілер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар):
8428 10
– лифтілер мен скипті көтергіштер:
8428 10 200
– – электрмен басқарылатын
8428 10 200 9
– – – скипті көтергіштер
8428 20
– пневматикалық көтергіштер мен конвейерлер:
8428 20 200 0
– – сусымалы материалдар үшін
– өзге тауарлар мен материалдарға арналған үздіксіз жұмыс істейтін элеваторлар мен конвейерлер:
8428 31 000 0
– – арнайы жерасты жұмыстарына арналған
8428 32 000 0
– – өзге де шөміштілер
8428 33 000 0
– – өзге де таспалылар
8428 39 200 0
– – – роликті конвейерлер
8430
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кенді араластыруға, тегістеуге, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де тетіктер; тіреуіштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар:
8438
Осы топтың өзге орнында аталмаған немесе енгізілмеген жануарлардың немесе ұшпалы емес өсімдік майларын немесе майларды өндіруге не дайындауға арналған жабдықтан өзге, азық-түлік өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық:
8438 10
- нан-тоқаш бұйымдарын, макарондарды, спагетти немесе осыған ұқсас өнімді өндіруге арналған жабдық:
8438 50 000 0
- ет немесе құс етін қайта өңдеуге арналған жабдық
8438 60 000 0
- жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді қайта өңдеуге арналған
8438 80
- өзге де жабдық:
8438 80 910 0
- - - сусындарды дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық
8438 90 000 0
- бөлшектері
8444 00
Химиялық тоқыма материалдарын экструдициялауға, созуға, тоқуға және қиюға арналған машиналар:
8444 00 100 0
– экструдициялауға арналған машиналар
8456
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленің, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электрондық-сәулелік, ионды-сәулелік немесе плазмалық-доғалық процестердің көмегімен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар; су ағынды кескіш машиналар
8456 10 00
– лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленің процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін:
8456 10 001 0
– – лазерлік сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін
8456 20 000
– ультрадыбыс процестерін пайдаланып жұмыс істейтін:
8456 30
– электр разрядтық процестерді пайдалана отырып жұмыс істейтін:
– – сандық бағдарламалық басқарумен:
8456 30 110
– – – сымды электродты:
8456 30 110 1

– – – – с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,005 мм
8456 90 200 0
– – машины водоструйные резательные
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие:
– горизонтальные:
8458 11
– – с числовым программным управлением:
8458 11 200 0
– – – станки токарные многоцелевые
– – – токарные автоматы:
8458 11 410
– – – – одношпиндельные:
8458 11 490 0
– – – – многошпиндельные
– станки токарные прочие:
8458 91
– – с числовым программным управлением:
8458 91 200
– – – станки токарные многоцелевые:
8459
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458:
8459 10 000 0
– станки агрегатные линейного построения
– станки сверлильные прочие:
8459 21 000 0
– – с числовым программным управлением
– станки расточно-фрезерные прочие:
8459 31 000 0
– – с числовым программным управлением
8459 40
– станки расточные прочие:
8459 40 100
– – с числовым программным управлением:
– станки консольно-фрезерные:
8459 51 000 0
– – с числовым программным управлением
– станки фрезерные прочие:
8459 61
– – с числовым программным управлением:
8459 61 100 0
– – – инструментальные фрезерные
8459 61 900 1
– – – – с точностью позиционирования не ниже 0,01 мм и с рабочей областью: ось Х – 1800 мм, ось Y – 2000 мм, ось Z – 1100 мм
8459 69 100 0
– – – инструментальные фрезерные
8459 70 000
– станки резьбонарезные прочие:
8459 70 000 1
– – для нарезания резьбы на муфтах и трубах, используемых для бурения нефтяных и газовых скважин
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:
– станки плоскошлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:
8460 11 000
– – с числовым программным управлением:
– станки шлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм, прочие:
8460 21
– – с числовым программным управлением:
– – – для шлифования цилиндрических поверхностей:
8460 21 110 0
– – – – станки внутришлифовальные
8460 21 150 0
– – – – станки бесцентрово-шлифовальные
8460 29 100
– – – для шлифования цилиндрических поверхностей:

– – – – кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,005 мм-ден төмен емес
8456 90 200 0
– – су ағынды кескіш машиналар
8458
Металл кесетін токарьлық станоктар (көп мақсатты токарьлық станоктарды қoca алғанда):
– көлденеңді:
8458 11
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8458 11 200 0
– – – көп мақсатты токарьлық станоктар
– – – токарьлық автоматтар:
8458 11 410
– – – – бір шпиндельді:
8458 11 490 0
– – – – көп шпиндельді
– өзге қырнаушы станоктар:
8458 91
– – сандық бағдарламалық басқарумен:
8458 91 200
– – – көп мақсатты токарьлық станоктар:
8459
8458-тауар позициясында көрсетілген токарьлық станоктардан (көп мақсатты токарьлық станоктарды қоса алғанда) басқа, металды ойып алу жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге, жонуға, сыртқы немесе ішкі бұрандалар салуға арналған металл кесетін станоктар (желілік құрылысты агрегат станоктарын қoca алғанда):
8459 10 000 0
– желілік құрылысты агрегат станоктары
– өзге де бұрғылау станоктары:
8459 21 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
– өзге де қашап өңдеу-жону станоктары:
8459 31 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
8459 40
– өзге де қашап өңдеу станоктары:
8459 40 100
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
– консольды-жону станоктары:
8459 51 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
– өзге де фрезерлік станоктар:
8459 61
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8459 61 100 0
– – – құралдың фрезерлік
8459 61 900 1
– – – – позициялау дәлдігі 0,01 мм-ден төмен емес және жұмыс аумағы мынадай: Х осі-1800 мм, Y осі-2000 мм, Z осі-1100 мм
8459 69 100 0
– – – құралдың фрезерлік
8459 70 000
– өзге де бұранда кесу станоктары:
8459 70 000 1
– – мұнай және газ ұңғыларын бұрғылау үшін пайдаланылатын муфталар мен құбырларда бұранда кесу үшін
8460
Сыдыра ажарлау, қайрау, тегістеу, хонингтеу, ысқылау, жалтырату станоктары және 8461-тауар позициясында көрсетілген тіс кесу, тіс тегістеу немесе тіс өңдеу станоктарынан басқа, металдар мен металқыш материалдарды тегістеу тастарының, абразивтердің немесе жалтыратқыш құралдардың көмегімен басқа да тазалап өңдеу операцияларын жасауға арналған станоктар:
– кез келген ось бойынша 0,01 мм-ден кем емес позициялау дәлдігі бар жұқалап ажарлағыш станоктар:
8460 11 000
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
– кез келген ось бойынша 0,01 мм-ден кем емес позициялау дәлдігі бар өзге де ажарлағыш станоктар:
8460 21
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
– – – цилиндр беттерді тегістеуге арналған:
8460 21 110 0
– – – – іштен тегістеуге арналған станоктар
8460 21 150 0
– – – – ортасын тегістейтін станоктар
8460 29 100
– – – цилиндр беттерді тегістеуге арналған:

8460 29 100 1
– – – – станки внутришлифовальные
– станки заточные (для режущих инструментов):
8460 31 000
– – с числовым программным управлением:
8460 40
– станки хонинговальные или доводочные:
8460 40 100 0
– – с числовым программным управлением
8460 90 100 0
– – станки с микрометрическими регулирующими устройствами и точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм
8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные:
8461 20 000
– станки поперечно-строгальные или долбежные:
8461 30
– станки протяжные:
8461 30 100
– – с числовым программным управлением:
8461 50
– станки пильные или отрезные:
– – станки пильные:
8461 50 110 0
– – – с дисковыми пилами
8461 50 900
– – отрезные станки:
8462
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
8462 10
- ковочные или штамповочные машины (включая прессы) и молоты:
8462 10 100 0
- - с числовым программным управлением
8462 10 900 0
- - прочие
- машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы):
8462 21
- - с числовым программным управлением:
8462 21 100
- - - для обработки изделий из листового материала:
8462 21 100 2
- - - - гидравлические вертикальные с усилием гибки не менее 15 000 кН, но не более 22 000 кН, точностью позиционирования траверсы по оси Y не ниже 0,01 мм
8462 21 100 8
- - - - прочие
8462 21 800
- - - прочие:
8462 21 800 9
- - - - прочие
8462 39 990 0
- - - - прочие
- машины пробивные или вырубные (включая прессы), в том числе комбинированные пробивные и высечные:
8462 91 800 1
- - - - прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 91 800 2
- - - - для производства заклепок, болтов, винтов
8462 91 800 9
- - - - прочие
8462 99
- - прочие:
8462 99 200
- - - с числовым программным управлением:
8462 99 200 1
- - - - прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 99 200 9
- - - - прочие
8462 99 800
- - - прочие:
8462 99 800 1
- - - - прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 99 800 2
- - - - для производства заклепок, болтов, винтов

8460 29 100 1
– – – – іштен тегістеуге арналған станоктар
– қайрау станоктары (кесетін аспаптарға арналған):
8460 31 000
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8460 40
– хонингтеу немесе жетілдіретін станоктар:
8460 40 100 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
8460 90 100 0
– – шағын метрлік реттеу құрылғылары бар және кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,01 мм кем емес станоктар
8461
Бойлап сүргілеу, көлденең сүргілеу, қашау, созу, тіс кесу, тіс тегістеу немесе тіс өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды алып тастау жолымен металды немесе қыш металдарды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген басқа да станоктар:
8461 20 000
– көлденең сүргілеу немесе қашауыш станоктары:
8461 30
– созу станоктары:
8461 30 100
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8461 50
– аралау немесе кесу станоктары:
– – аралау станоктары:
8461 50 110 0
– – – дискілі арамен
8461 50 900
– – кесу станоктары:
8462
Металдарды көлемді қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престерді қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престерді қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған өзге де престер:
8462 10
- соғу немесе қалыптау (престерді қоса алғанда) машиналары мен балғалар:
8462 10 100 0
- - сандық бағдарламамен өзгерылатын
8462 10 900 0
- - өзгелері
- ию, көмкеру, түзеу машиналары (престерді қоса):
8462 21
- - сандық бағдарламамен өзгерылатын:
8462 21 100
- - - табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеуге арналған :
8462 21 100 2
- - - - бүгу күші 15 000 кН кем емес, бірақ 22 000 кН артық емес тік гидравликалық, позициялау нақтылығы Y осі бойынша 0,01 м төмен емес траверстер
8462 21 100 8
- - - - өзгелері
8462 21 800
- - - өзгелері:
8462 21 800 9
- - - - өзгелері
8462 39 990 0
- - - - өзгелері
- тесетін және шығаратын қиыстырылғадарды қоса алғанда, тесетін немесе шабатын машиналар (престерді қоса):
8462 91 800 1
- - - - металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 91 800 2
- - - - қысқыштар, бұрандалар, бұрамалар шығаруға арналған
8462 91 800 9
- - - - өзгелері
8462 99
- - өзгелері:
8462 99 200
- - - сандық бағдарламамен өзгерылатын:
8462 99 200 1
- - - - металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 99 200 9
- - - - өзгелері
8462 99 800
- - - өзгелері:
8462 99 800 1
- - - - металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 99 800 2
- - - - қысқыштар, бұрандалар, бұрамалар шығаруға арналған

8462 99 800 9
- - - - прочие
8463
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие:
8463 10
- станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий:
8463 10 100 0
- - станки для волочения проволоки
8463 10 900 0
- - прочие
8463 20 000 0
- станки резьбонакатные
8463 30 000 0
- машины для изготовления изделий из проволоки
8463 90 000 0
- прочие
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе:
8468 10 000 0
– горелки газовые с дутьем, ручные
8468 20 000 0
– оборудование и аппараты, работающие на газе, прочие
8468 80 000 0
– оборудование и аппараты прочие
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные:
8471 30 000 0
- машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
- машины вычислительные прочие:
8471 41 000 0
- - содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
8471 49 000 0
- - прочие, поставляемые в виде систем
8471 50 000 0
- блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
8471 60
- устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства:
8471 60 600 0
- - клавиатура
8471 60 700 0
- - прочие
8471 70
- устройства запоминающие:
8471 70 200 0
- - центральные запоминающие устройства
- - прочие:
- - - устройства запоминающие на дисках:
8471 70 300 0
- - - - оптические, включая магнитооптические
- - - - прочие:
8471 70 500 0
- - - - - на жестких магнитных дисках
8471 70 700 0
- - - - - прочие
8471 70 800 0
- - - запоминающие устройства на магнитных лентах
8471 70 980 0
- - - прочие
8471 80 000 0
- устройства вычислительных машин прочие
8471 90 000 0
- прочие
8473 29 100
- - - электронные модули:
8473 29 100 1
- - - - контрольно-кассовых машин

8462 99 800 9
- - - - өзгелері
8463
Материалды алып тастамастан металдарды немесе металл қышты өңдеуге арналған өзге де станоктар:
8463 10
- шыбықтарды, түтіктерді, профильдерді, сымдарды немесе осыған ұқсас бұйымдарды созуға арналған станоктар:
8463 10 100 0
- - сым созуға арналған станоктар
8463 10 900 0
- - өзгелері
8463 20 000 0
- бұранда салу станоктары
8463 30 000 0
- сымнан бұйымдар дайындауға арналған машиналар
8463 90 000 0
- өзгелері
8468
8515-тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, кесу үшін жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттар; үстінен термоөңдеуге арналған, газбен жұмыс істейтін машиналар мен аппараттар:
8468 10 000 0
– газбен жұмыс істейтін үрлемелі қол білтелері
8468 20 000 0
– газбен жұмыс істейтін өзге де жабдықтар мен аппараттар
8468 80 000 0
– өзге де жабдықтар мен аппараттар
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; өзге жерде аталмаған және енгізілмеген магниттік немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған машиналар:
8471 30 000 0
- ең болмағанда орталық деректер өңдеу блогынан, клавиатура мен дисплейден тұратын салмағы 10 кг-нан аспайтын портативті сандық есептеу машиналары
- өзге де сандық есептеу машиналары:
8471 41 000 0
- - бір корпуста ең болмағанда орталық деректерді өңдеу блогы мен біріктірілген немесе біріктірілмеген енгізу және шығару құрылғылары болатын
8471 49 000 0
- - жүйелер түрінде жеткізілетін өзге де
8471 50 000 0
- 8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бір корпуста мынадай құрылғылардың: есте сақтау құрылғысының, енгізу құрылғысының, шығару құрылғысының біpeуі немесе екеуі болатын деректер өңдеу блоктары
8471 60
- бір корпуста есте сақтау құрылғысын қамтитын немесе қамтымайтын енгізу немесе шығару құрылғылары:
8471 60 600 0
- - пернетақта
8471 60 700 0
- - өзгелері
8471 70
- есте сақтау құрылғылары:
8471 70 200 0
- - орталық есте сақтау құрылғылары
- - өзгелері:
- - - дискілердегі есте сақтау құрылғылары:
8471 70 300 0
- - - - оптикалық, магнитті оптикалықты қоса алғанда
- - - - өзгелері:
8471 70 500 0
- - - - - қатты магнитті дискілерде
8471 70 700 0
- - - - - өзгелері
8471 70 800 0
- - - магнитті таспалардағы есте сақтау құрылғылары
8471 70 980 0
- - - өзгелері
8471 80 000 0
- өзге де есептеу машиналарының құрылғылары
8471 90 000 0
- өзгелері
8473 29 100
- - - электронды модульдер:
8473 29 100 1
- - - - бақылау-касса машиналарының

8473 29 100 9
- - - - прочие
8473 29 900
- - - прочие:
8473 29 900 1
- - - - контрольно-кассовых машин
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка:
8474 10 000 0
– машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки
8474 20 000 0
– машины для измельчения или размалывания
– машины для смешивания или перемешивания:
8474 31 000 0
– – бетономешалки или растворосмесители
8474 32 000 0
– – машины для смешивания минеральных веществ с битумом
8474 80
– оборудование прочее:
8474 80 10
– – оборудование для агломерации, формовки или отливки керамических составов:
8477
Оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное:
8477 10 000 0
– машины инжекционно-литьевые
8477 20 000 0
– экструдеры
8477 30 000 0
– машины выдувного литья
8477 40 000 0
– машины для вакуумного литья и прочие термоформовочные машины
– машины для литья или формования любым другим способом прочие:
8477 51 000 0
– – для литья или восстановления пневматических шин и покрышек или для литья или другого формования камер пневматических шин
8477 59 100 0
– – – прессы
8477 80
– оборудование прочее:
– – машины для производства изделий из пенопластов:
8477 80 110 0
– – – машины для обработки реакционноспособных смол
8477 80 910 0
– – – оборудование для измельчения
8477 80 930 0
– – – смесители, месильные машины и мешалки
8477 80 950 0
– – – машины для резки, раскалывания или обдирки
8477 90
– части:
8477 90 100 0
– – чугунные литые или стальные литые
8479 82 000 0
– – для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны:
8481 10
– клапаны редукционные для регулировки давления:
8481 10 050 0
– – объединенные с фильтрами или смазочными устройствами

8473 29 100 9
- - - - өзгелері
8473 29 900
- - - өзгелері:
8473 29 900 1
- - - - бақылау-касса машиналарының
8474
Қатты күйіндегі (оның ішінде ұнтақ немесе қоймалжың) топырақты, тасты, руданы немесе басқа да минералды қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементті, гипсті материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегі басқа да минералды өнімдерді агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары:
8474 10 000 0
– сорттауға, елеуге, айыруға, шаюға арналған машиналар
8474 20 000 0
– уатуға немесе ұсақтауға арналған машиналар
– араластыруға немесе қосуға арналған машиналар:
8474 31 000 0
– – бетон араластырғыштар немесе ерітінді қосқыштар
8474 32 000 0
– – минералды заттарды битуммен қосуға арналған машиналар
8474 80
– өзге де жабдықтар:
8474 80 10
– – құрамында қыш бар заттарды агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар:
8477
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе осы материалдардан өнім шығаруға арналған, аталған топтың басқа жерінде аталмаған және енгізілмеген жабдықтар:
8477 10 000 0
– инжекциялық құю машиналары
8477 20 000 0
– экструдерлер
8477 30 000 0
– үрлеп құю машиналары
8477 40 000 0
– вакуумдық құюға арналған машиналар мен өзге де термоқалыптау машиналары
– кез келген басқа тәсілмен құюға немесе қалыптауға арналған өзге де машиналар:
8477 51 000 0
– – пневматикалық шиналардың бұдырларын құюға немесе қалпына келтіруге немесе пневматикалық шиналар камераларын қалыптаудың басқа да түріне арналған
8477 59 100 0
– – – престер
8477 80
– өзге де жабдықтар:
– – пенопластан бұйымдар жасауға арналған машиналар:
8477 80 110 0
– – – реакциялы қабілетті шайырларды өңдеуге арналған машиналар
8477 80 910 0
– – – уатуға арналған жабдықтар
8477 80 930 0
– – – қоспа жасағыштар, илегіш машиналар мен араластырғыштар
8477 80 950 0
– – – кесуге, жаруға немесе жұлуға арналған машиналар
8477 90
– бөліктері:
8477 90 100 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8479 82 000 0
– – қосуға, араластыруға, уатуға, ұнтақтауға, елеуге, електен өткізуге, ұсатуға, эмульгацияоау немесе араластыруға арналған
8481
Редукциялық және термореттегіш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, бактарға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура:
8481 10
– қысымды реттеуге арналған редукциялық клапандар:
8481 10 050 0
– – фильтрлермен немесе майлау құрылғыларымен біріктірілген

8481 20
– клапаны для маслогидравлических или пневматических трансмиссий:
8481 20 100
– – клапаны регулирующие для маслогидравлических силовых трансмиссий:
8481 20 900
– – клапаны регулирующие для пневматических силовых трансмиссий:
8481 30
– клапаны обратные (невозвратные):
8481 30 910
– – из литейного чугуна или стали:
8481 40
– клапаны предохранительные или разгрузочные:
8481 40 100 0
– – из литейного чугуна или стали
8481 80
– арматура прочая:
– – краны, клапаны и арматура для раковин, умывальников, биде, резервуаров для воды, ванн и аналогичного оборудования:
8481 80 110 0
– – – арматура смесительная
– – арматура для радиаторов центрального отопления:
8481 80 310 0
– – – арматура термостатическая
8481 80 400 0
– – арматура для пневматических шин и камер
– – – арматура регулирующая:
8481 80 510 0
– – – – регуляторы температуры
8481 80 591 0
– – – – – регуляторы давления
– – – – задвижки:
8481 80 610 0
– – – – – из литейного чугуна
8481 80 63
– – – – – из стали:
8481 80 631 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 632 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
– – – – клапаны запорные:
8481 80 710 0
– – – – – из литейного чугуна
8481 80 73
– – – – – из стали:
8481 80 731 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 732 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 81
– – – – краны:
8481 80 811 0
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 812 0
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 850
– – – – затворы дисковые поворотные:
8481 80 850 1
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 850 2
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 870 0
– – – – арматура мембранная

8481 20
– майлы гидравликалық немесе пневматикалық трансмиссияларға арналған клапандар:
8481 20 100
– – майлы гидравликалық күш трансмиссияларына арналған реттеуші клапандар:
8481 20 900
– – пневматикалық күш трансмиссияларға арналған реттеуші клапандар:
8481 30
– кері клапандар (қайтарымсыз):
8481 30 910
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған:
8481 40
– сақтандырғыш немесе жеңілдету клапандары:
8481 40 100 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8481 80
– өзге де арматура:
– – раковиналарға, қол жуғыштарға, биделерге, суға арналған резервуарларға, ванналар мен осыған ұқсас жабдықтарға арналған крандар, клапандар мен арматура:
8481 80 110 0
– – – араластырғыш арматура
– – орталықтан жылытатын радиаторларға арналған арматура:
8481 80 310 0
– – – термостатикалық арматура
8481 80 400 0
– – пневматикалық шиналар мен камераларға арналған арматура
– – – реттегіш арматура:
8481 80 510 0
– – – – температураны реттегіштер
8481 80 591 0
– – – – – қысымды реттегіштер
– – – – ысырмалар:
8481 80 610 0
– – – – – шойыннан құйылған
8481 80 63
– – – – – болат:
8481 80 631 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 632 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
– – – – бекіту клапандары:
8481 80 710 0
– – – – – шойыннан құйылған
8481 80 73
– – – – – болаттан:
8481 80 731 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 732 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 81
– – – – крандар:
8481 80 811 0
– – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 812 0
– – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 850
– – – – бұрылмалы дискілік қақпақтар:
8481 80 850 1
– – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 850 2
– – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 870 0
– – – – мембраналы арматура

8483 60
- муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8483 60 200 0
- - чугунные литые или стальные литые
8483 60 800 0
- - прочие
8483 90
- зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части:
8483 90 200
- - части корпусов подшипников:
8483 90 200 9
- - - прочие
- - прочие:
8483 90 810 0
- - - чугунные литые или стальные литые
8483 90 890
- - - прочие:
8483 90 890 9
- - - - прочие
8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения:
8484 10 000 0
– прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла
8484 20 000 0
– механические уплотнения
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
8501 10
– двигатели мощностью не более 37,5 Вт:
8501 10 100 0
– – синхронные двигатели мощностью не более 18 Вт
8501 10 910 0
– – – универсальные двигатели переменного/постоянного тока
8501 10 930 0
– – – двигатели переменного тока
8501 10 990 0
– – – двигатели постоянного тока
8501 20 000
– универсальные двигатели переменного/постоянного тока мощностью более 37,5 Вт:
– двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока:
8501 31 000 0
– – мощностью не более 750 Вт
8501 32 000
– – мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
– – – двигатели постоянного тока мощностью 50 – 75 кВт:
8501 33 000
– – мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт:
8501 33 000 2
– – – – двигатели постоянного тока мощностью более 75 кВт, но не более 100 кВт
8501 34 000 0
– – мощностью более 375 кВт
8501 40
– двигатели переменного тока однофазные прочие:
8501 40 200
– – мощностью не более 750 Вт:
8501 40 200 2
– – – – асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
8501 40 800
– – мощностью более 750 Вт:
8501 40 800 2
– – – – асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
– двигатели переменного тока многофазные прочие:
8501 51 000
– – мощностью не более 750 Вт:
8501 51 000 1
– – – асинхронные
8501 52
– – мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
8501 52 200
– – – мощностью более 750 Вт, но не более 7,5 кВт:
8501 52 200 1
– – – – асинхронные
8501 52 300 0
– – – мощностью более 7,5 кВт, но не более 37 кВт

8483 60
- - беріліс қораптары және өзге де жылдамдық өзгерткіштер:
8483 60 200 0
- жалғастырғыштар мен біліктерді біріктіруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда):
8483 60 800 0
- - өзгелері
8483 90
- тісті дөңгелектер, тізбекті жұлдызшалар және жеке жеткізілетін өзге де беріліс элементтері; бөліктері:
8483 90 200
- - мойынтіректер корпустарының бөліктері:
8483 90 200 9
- - - өзгелері
- - өзгелері:
8483 90 810 0
- - - шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8483 90 890
- - - өзгелері:
8483 90 890 9
- - - - өзгелері
8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас біріктіргіш элементтер; пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған төсемдердің және ұқсас біріктіру элементтерінің жинақтары немесе жиынтықтары; механикалық нығыздағыштар:
8484 10 000
– басқа материалмен қосылған немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас біріктіргіш элементтер:
8484 20 000 0
– механикалық нығыздағыштар
8501
Электр қозғалтқыштары және генераторлары (электр генераторлық қондырғылардан басқа):
8501 10
– қуаты 37,5 Вт-тан аспайтын қозғалтқыштар:
8501 10 100 0
– – қуаты 18 Вт-тан аспайтын ілеспе қозғалтқыштар
8501 10 910 0
– – – тұрақты/айнымалы токты әмбебап қозғалтқыштар
8501 10 930 0
– – – ауыспалы ток қозғалтқыштары
8501 10 990 0
– – – тұрақты ток қозғалтқыштары
8501 20 000
– қуаты 37,5 Вт-тан астам айнымалы /тұрақты тоқтағы әмбебап қозғалтқыштар:
– өзге де тұрақты тоқ қозғалтқыштары; тұрақты тоқ генераторлары:
8501 31 000 0
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын
8501 32 000
– – қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
– – – қуаты 50-75 кВт тұрақты ток қозғалтқыштары:
8501 33 000
– – қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын:
8501 33 000 2
– – – – қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт-тан аспайтын тұрақты ток қозғалтқыштары
8501 34 000 0
– – қуаты 375 кВт-тан астам
8501 40
– өзге де бір фазалы ауыспалы ток қозғалтқыштары:
8501 40 200
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын:
8501 40 200 2
– – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхрондылар
8501 40 800
– – қуаты 750 Вт-тан астам:
8501 40 800 2
– – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхрондылар
– өзге де көп фазалы ауыспалы ток қозғалтқыштары:
8501 51 000
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын:
8501 51 000 1
– – – асинхрондылар
8501 52
– – қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
8501 52 200
– – – қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 7,5 кВт-тан аспайтын:
8501 52 200 1
– – – – асинхрондылар
8501 52 300 0
– – – қуаты 7,5 кВт-тан астам, бірақ 37 кВт-тан аспайтын

8501 52 900
– – – мощностью более 37 кВт, но не более 75 кВт:
8501 52 900 2
– – – – – асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
8501 53
– – мощностью более 75 кВт:
8501 53 500 0
– – – тяговые двигатели
– – – прочие, мощностью:
8501 53 810 0
– – – – более 75 кВт, но не более 375 кВт
8501 53 940 0
– – – – более 375 кВт, но не более 750 кВт
8501 53 990 0
– – – – более 750 кВт
– генераторы переменного тока (синхронные генераторы):
8501 61
– – мощностью не более 75 кВА:
8501 61 200 0
– – – мощностью не более 7,5 кВА
8501 61 800 0
– – – мощностью более 7,5 кВА, но не более 75 кВА
8501 62 000 0
– – мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
8501 63 000 0
– – мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8501 64 000 0
– – мощностью более 750 кВА
8502
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи:
– установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем):
8502 11
– – мощностью не более 75 кВА:
8502 11 200 0
– – – мощностью не более 7,5 кВА
8502 11 800 0
– – – мощностью более 7,5 кВА, но не более 75 кВА
8502 12 000 0
– – мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
8502 13
– – мощностью более 375 кВА:
8502 13 200 0
– – – мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8502 13 400 0
– – – мощностью более 750 кВА, но не более 2000 кВА
8502 13 800 0
– – – мощностью более 2000 кВА
8502 20
– установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием:
8502 20 200 0
– – мощностью не более 7,5 кВА
8502 20 400 0
– – мощностью более 7,5 кВА, но не более 375 кВА
8502 20 600 0
– – мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8502 20 800 0
– – мощностью более 750 кВА
– электрогенераторные установки прочие:
8502 31 000 0
– – ветроэнергетические
8502 39 200 0
– – – турбогенераторы
8504
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи (например, выпрямители), катушки индуктивности и дроссели:
8504 10
- балластные элементы для газоразрядных ламп или трубок:
8504 10 200 0
- - катушки индуктивности и дроссели, соединенные или не соединенные с конденсатором
8504 10 800 0
- - прочие
- трансформаторы с жидким диэлектриком:
8504 21 000 0
- - мощностью не более 650 кВА
8504 22
- - мощностью более 650 кВА, но не более 10 000 кВА:
8504 22 100 0
- - - мощностью более 650 кВА, но не более 1 600 кВА
8504 22 900 0
- - - мощностью более 1 600 кВА, но не более 10 000 кВА
8504 23 000 0

8501 52 900
– – – қуаты 37 кВт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
8501 52 900 2
– – – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхрондылар
8501 53
– – қуаты 75 кВт-тан астам:
8501 53 500 0
– – – тарту қозғалтқыштары
– – – өзгелері, қуаттылығы:
8501 53 810 0
– – – – 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын
8501 53 940 0
– – – – 375 кВт-тан астам, бірақ 750 кВт-тан аспайтын
8501 53 990 0
– – – – 750 кВт-тан астам
– ауыспалы тоқ генераторлары (ілеспелі генераторлар):
8501 61
– – қуаты 75 кВА-дан аспайтын:
8501 61 200 0
– – – қуаты 7,5 кВА-дан аспайтын
8501 61 800 0
– – – қуаты 7,5 кВА-дан астам, бірақ 75 кВА-дан аспайтын
8501 62 000 0
– – қуаты 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8501 63 000 0
– – қуаты 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8501 64 000 0
– – қуаты 750 кВА-дан астам
8502
Электр генераторлық қондырғы және айналмалы электр өзгерткіш:
– сығылудан от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар электр генераторлы қондырғылар (дизель немесе жартылай дизель):
8502 11
– – қуаты 75 кВА-дан аспайтын:
8502 11 200 0
– – – қуаты 7,5 кВА-дан аспайтын
8502 11 800 0
– – – қуаты 7,5 кВА-дан астам, бірақ 75 кВА-дан аспайтын
8502 12 000 0
– – қуаты 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8502 13
– – қуаты 375 кВА-дан астам:
8502 13 200 0
– – – қуаты 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8502 13 400 0
– – – қуаты 750 кВА-дан астам, бірақ 2000 кВА-дан аспайтын
8502 13 800 0
– – – қуаты 2000 кВА-дан астам
8502 20
– ұшқыннан от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар электр генераторлы қондырғылар:
8502 20 200 0
– – қуаты 7,5 кВА-дан аспайтын
8502 20 400 0
– – қуаты 7,5 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8502 20 600 0
– – қуаты 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8502 20 800 0
– – қуаты 750 кВА-дан астам
– өзге де электр генераторлық қондырғылар:
8502 31 000 0
– – жел энергиясымен жұмыс істейтін
8502 39 200 0
– – – турбогенераторлар
8504
Электр трансформаторлары, статикалық электр өзгерткіштері (мысалы, түзеткіштер), индуктивтілік орауыштары және дроссельдер:
8504 10
- разрядты лампалар немесе түтіктерге арналған балласт элементтер:
8504 10 200 0
- - конденсатормен біріктірілген немесе біріктірілмеген индуктивтілік орауыштары мен дроссельдер
8504 10 800 0
- - өзгелері
- сұйық диэлектригі бар трансформаторлар:
8504 21 000 0
- - қуаттылығы 650 кВА-дан аспайтын
8504 22
- - қуаттылығы 650 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын:
8504 22 100 0
- - - қуаттылығы 650 кВА-дан астам, бірақ 1 600 кВА-дан аспайтын
8504 22 900 0
- - - қуаттылығы 1 600 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын
8504 23 000 0

8506 10
- диоксид-марганцевые:
- - щелочные:
8506 10 110 0
- - - цилиндрические элементы
8506 10 180 0
- - - прочие
- - прочие:
8506 10 910 0
- - - цилиндрические элементы
8506 10 980 0
- - - прочие
8506 50
- литиевые:
8506 50 100 0
- - цилиндрические элементы
8506 50 300 0
- - кнопочные элементы
8506 50 900 0
- - прочие
8506 60 000 0
- воздушно-цинковые
8506 80
- первичные элементы и первичные батареи прочие:
8511 50 000
- генераторы прочие:
8512
Оборудование электроосветительное или сигнализационное (кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах:
8514 10
- печи и камеры сопротивления:
8514 10 800 0
- - прочие
8514 20
- печи и камеры, действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь:
8514 20 100 0
- - печи и камеры, действующие на основе явления индукции
8514 20 800 0
- - печи и камеры, действующие на основе диэлектрических потерь
8514 30 000 0
- печи и камеры прочие
8514 40 000 0
- оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь прочее
8514 90 000 0
- части
8516 10
- электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие и электронагреватели погружные:
8516 10 110 0
- - водонагреватели безынерционные
8516 10 800 0
- - прочие
- электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта:
8516 21 000 0
- - радиаторы теплоаккумулирующие
8516 29
- - прочие:
8516 29 100 0
- - - радиаторы жидконаполненные
8516 29 500 0
- - - конвекционные нагреватели
- - - прочие:
8516 29 910 0
- - - - со встроенным вентилятором
8516 29 990 0
- - - - прочие
8517 11 000 0
- - телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
8517 12 000 0
- - телефонные аппараты для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
8517 18 000 0
- - прочие
- аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), прочая:
8517 61 000
- - базовые станции:
8517 61 000 1
- - - для цифровых проводных систем связи
8517 61 000 2
- - - для беспроводных сетей связи с возможностью работы в диапазоне несущих частот 2,2 - 10 ГГц
8517 61 000 8
- - - прочие
8517 62 000
- - машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы:
- - - устройства вычислительных машин; коммутаторы для телефонной или телеграфной проводной связи; аппаратура для систем проводной связи на несущей частоте или для цифровых проводных систем связи:

8506 10
- диоксид-марганецті:
- - сілтілі:
8506 10 110 0
- - - цилиндрлі элементтер
8506 10 180 0
- - - өзгелері
- - өзгелері:
8506 10 910 0
- - - цилиндрлі элементтер
8506 10 980 0
- - - өзгелері
8506 50
- оксид-сынапты:
8506 50 100 0
- - цилиндрлі элементтер
8506 50 300 0
- - кнопкалы элементтер
8506 50 900 0
- - өзгелері
8506 60 000 0
- ауа-мырыш
8506 80
- өзге де алғашқы элементтер және алғашқы батареялар:
8511 50 000
- өзге де генераторлар:
8512
Электрмен жарықтандыру немесе дабыл беру жабдықтары (8539 тауар позициясындағы бұйымдардан бacқa), шыны тазартқыштар, велосипедтерде немесе моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын мұздануға қарсы және булануға қарсы заттар:
8514 10
- пештер мен кедергі камералары:
8514 10 800 0
- - өзгелері
8514 20
- индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар:
8514 20 100 0
- - индукция құбылысы негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514 20 800 0
- - диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514 30 000 0
- өзге де пештер мен камералар
8514 40 000 0
- индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап көмегімен материалдарды термикалық өңдеуге арналған жабдық, өзгелері
8514 90 000 0
- бөліктер
8516 10
- инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар және батырмалы электр жылытқыштар:
8516 10 110 0
- - инерциясыз су жылытқыштар
8516 10 800 0
- - өзгелері
- кеңістікті жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдықтары:
8516 21 000 0
- - жылу жинақтайтын радиаторлар
8516 29
- - өзгелері:
8516 29 100 0
- - - сұйық толтырылған радиаторлар
8516 29 500 0
- - - конвекциялы жылытқыштар
- - - өзгелері:
8516 29 910 0
- - - - орнатылған желдеткіштері бар
8516 29 990 0
- - - - өзгелері
8517 11 000 0
- - сымсыз тұтқасы бар сымсыз байланысқа арналған телефон аппараттары
8517 12 000 0
- -ұялы байланыс желілеріне немесе өзге сымсыз байланыс желілеріне арналған телефон аппараттары
8517 18 000 0
- - өзгелері
- сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе өзге де деректерді беруге немесе қабылдауға арналған аппаратура (мысалы, жергілікті немесе жаһандық байланыс желісіндегі), өзгесі:
8517 61 000
- - базалық станциялар:
8517 61 000 1
- - - сандық сымдық байланыс желілері үшін
8517 61 000 2
- - - 2,2 - 10 ГГц жиіліктерді жеткізетін диапазонда жұмыс істеу мүмкіншілігімен сымсыз байланыс желілері үшін
8517 61 000 8
- - - өзгелері
8517 62 000
- - коммутациялық құрылғылар мен маршруттауыштарды қоса алғанда, дауысты, бейнелдерді немесе өзге де деректерді қабылдауға, өзгертуге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар:
- - - есептеу машиналарының құрылғылары; телефон немесе телеграф байланысына арналған коммутаторлар; жеткізуші жиілікте немесе сандық сымдық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура:

8517 62 000 2
- - - - аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 - 1610 нм
8517 62 000 3
- - - - прочие
8517 62 000 9
- - - прочие
8517 69
- - прочие:
8517 69 100 0
- - - видеофоны
8517 69 200 0
- - - домофоны
- - - приемная аппаратура для радиотелефонной или радиотелеграфной связи:
8518 10
- микрофоны и подставки для них:
8518 10 300 0
- - микрофоны, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 10 мм и высотой не более 3 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 10 950 0
- - прочие
- громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах:
8518 22 000 0
- - комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе
8518 29
- - прочие:
8518 29 300 0
- - - громкоговорители, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 50 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 29 950 0
- - - прочие
8518 30
- наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей:
8518 30 200 0
- - телефонные проводные трубки
8519 50 000 0
- автоответчики телефонные
8531 10
- устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства:
8531 10 300 0
- - используемые в зданиях
8531 10 950
- - прочие:
8531 20
- панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах:
8531 20 200
- - со встроенными светодиодами:
- выключатели автоматические:
8535 21 000 0
- - на напряжение менее 72,5 кВ
8535 29 000 0
- - прочие
8535 30
- разъединители и прерыватели:
8535 30 100 0
- - на напряжение менее 72,5 кВ
8535 30 900 0
- - прочие
8535 40 000 0
- молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
8535 90 000 0
- прочие
8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517:
8537 10
– на напряжение не более 1000 В:
8537 10 100 0
– – цифровые панели управления со встроенной вычислительной машиной
8537 10 910
– – – программируемые контроллеры с памятью:
8537 10 910 1
– – – – для оборудования товарной позиции 84395

8517 62 000 2
- - - - тека қана 1270 - 1610 нм жеткізуші толқын диапазонында жұмыс істейтін талшықты-оптикалық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура
8517 62 000 3
- - - - өзгелері
8517 62 000 9
- - - өзгелері
8517 69
- - өзгелері:
8517 69 100 0
- - - видеофондар
8517 69 200 0
- - - домофондар
- - - радиотелефон немесе радиотелеграф байланысына арналған қабылдау аппаратурасы:
8518 10
- микрофондар және оларға арналған тұғырлар:
8518 10 300 0
- - 300 Гц –тен 3,4 кГц-ке дейінгі жиіліктер жолағы бар, диаметрі 10 мм-ден аспайтын және биіктігі 3 мм-ден артық емес, телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын микрофондар
8518 10 950 0
- - өзгелері
- корпустардың ішіне құрастырылған немесе құрастырылмаған дауысзорайтқыштар:
8518 22 000 0
- - бір корпусқа құрастырылған дауысзорайтқыштар жинақталымы
8518 29
- - өзгелері:
8518 29 300 0
- - - 300 Гц –тен 3,4 кГц-ке дейінгі жиіліктер жолағы бар, диаметрі 50 мм-ден аспайтын, телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын дауысзорайтқыштар
8518 29 950 0
- - - өзгелері
8518 30
- микрофонымен біріктірілген немесе біріктірілмеген, өзге киетін құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс ұлғайтқыштан тұратын жинақталымдар:
8518 30 200 0
- - телефонның сымды түтіктері
8519 50 000 0
- телефон автожауапбергіштері
8531 10
- сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар және осыған ұқсас құрылғылар:
8531 10 300 0
- - ғимараттарда пайдаланылатын
8531 10 950
- - өзгелері:
8531 20
- сұйық кристалдарда немесе жарық диодтарында орнатылған құрылғылары бар индикаторлы панельдер:
8531 20 200
- - орнатылған жарық диодтары бар:
- автоматты ажыратқыш:
8535 21 000 0
- - 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған
8535 29 000 0
- - өзгелері
8535 30
- ағытқыштар мен үзгіштер:
8535 30 100 0
- - 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған
8535 30 900 0
- - өзгелері
8535 40 000 0
- жайтартқыштар, кернеу шектегіштер және кернеу секірісін сөндірушілер
8535 90 000 0
- өзгелері
8537
8517-тауар позициясының жалғау құрылғыларынан басқа, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536-тауар позициясының екі немесе одан көп, соның ішінде 90-топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар:
8537 10
– 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8537 10 100 0
– – орнатылған есептегіш машинасы бар цифрлық басқару панельдері
8537 10 910
– – – жадысы бар бағдарланатын бақылағыштар:
8537 10 910 1
– – – – 84395-тауар позициясының жабдықтарына арналған)

8537 20
– на напряжение более 1000 В:
8537 20 910 0
– – на напряжение более 1000 В, но не более 72,5 кВ
8537 20 990 0
– – на напряжение более 72,5 кВ
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538 10 000 0
- пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
8538 90 110 0
- - - электронные модули
8538 90 910 0
- - - электронные модули
8539
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы:
8542
Схемы электронные интегральные:
- схемы электронные интегральные:
8542 31
- - процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами:
8542 31 100 0
- - - товары, поименованные в примечании 8б (iii) к данной группе
8542 31 90
- - - прочие:
8542 31 901
- - - - схемы интегральные монолитные:
8542 31 901 1
- - - - - цифровые
- - - - - прочие:
8542 31 901 2
- - - - - - пластины полупроводниковые, еще не разрезанные на кристаллы; кристаллы
8542 31 901 9
- - - - - - прочие
8542 31 909
- - - - прочие:
8542 31 909 1
- - - - - микрокомпьютеры и микропроцессоры для управления работой телевизора с возможностью управления: частотой; телетекстом с объемом более 4 страниц; процессором"кадра в кадре"
8542 31 909 9
- - - - - прочие
8542 32
- - запоминающие устройства:
8542 32 100
- - - товары, поименованные в примечании 8б (iii) к данной группе:
8542 39 901
- - - - схемы интегральные монолитные:
8542 39 901 1
- - - - - пластины полупроводниковые, еще не разрезанные на кристаллы; кристаллы
- - - - - прочие:
8542 39 901 9
- - - - - - прочие
8542 39 909
- - - - прочие:
8542 39 909 1
- - - - - фотоприемники на одном кристалле и передатчики ИК в коде IR-60 на частотах 30, 33, 36 кГц; БИС синхронизации с кварцевой стабилизацией без подстроек
8542 39 909 9
- - - - - прочие
8542 90 000 0
- части
8543
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8543 10 000 0
- ускорители частиц
8543 20 000 0
- генераторы сигналов
8543 70
- машины и аппаратура прочие:
8543 70 300
- - антенные усилители:
8543 70 300 9
- - - прочие
8543 70 600 0
- - электрические охранные генераторы
8543 70 900 0
- - прочие
8543 90 000
- части:
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями:
- провода обмоточные:

8537 20
– 1000 В-тен асатын кернеуге арналған:
8537 20 910 0
– – 1000 В-тан асатын, бірақ 72,5 кВ-тан аспайтын кернеуге арналған
8537 20 990 0
– – 72,5 кВ-тан асатын кернеуге арналған
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер:
8538 10 000 0
- - 8537 тауар позициясының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар
8538 90 110 0
- - - электронды модульдер
8538 90 910 0
- - - электронды модульдер
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар:
8542
Электронды интегралды сұлбалар:
- электронды интегралды сұлбалар:
8542 31
- - есте сақтау құрылғыларымен, түрлендіргіштермен, логикалық сұлбалармен, күшейткіштермен, синхронизаторлармен немесе өзге сұлбалармен біріктірілген немесе біріктірілмеген процессорлар мен контроллерлер:
8542 31 100 0
- - - осы топтың 8б (ііі) ескертпесінде аталған тауарлар
8542 31 90
- - - өзгелері:
8542 31 901
- - - - интегралды монолитті сұлбалар:
8542 31 901 1
- - - - - сандық
- - - - - өзгелері:
8542 31 901 2
- - - - - - кристалдарға бөлінбеген жартылай өткізгіш пластиналар; кристалдар
8542 31 901 9
- - - - - - өзгелері
8542 31 909
- - - - өзгелері:
8542 31 909 1
- - - - - жиілікті; көлемі 4 беттен асатын телемәтінді; "кадр ішіндегі кадр" процессорды өзгеру мүмкіндігі бар теледидар жұмысын өзгеруға арналған микрокомпьютерлер мен микропроцессорлар
8542 31 909 9
- - - - - өзгелері
8542 32
- - жадылық құрылғылар:
8542 32 100
- - - осы топтың 8б (ііі) ескертпесінде аталған тауарлар:
8542 39 901
- - - - интегралды монолитті сұлбалар:
8542 39 901 1
- - - - - кристалдарға бөлінбеген жартылай өткізгіш пластиналар; кристалдар
- - - - - өзгелері:
8542 39 901 9
- - - - - - өзгелері
8542 39 909
- - - - өзгелері:
8542 39 909 1
- - - - - бір кристалдағы фото қабылдағыштар және 30, 33, 36 кГц жиіліктегі ІR-60 кодтағы ИК берілістер; баптаусыз кварцты тұрақтандырғышпен БИС синхрондау
8542 39 909 9
- - - - - өзгелері
8542 90 000 0
- бөлшектері
8543
Осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратурасы:
8543 10 000 0
- бөлшектерді үдеткіштер
8543 20 000 0
- сигналдар генераторлары
8543 70
- өзге де машиналар мен аппаратура:
8543 70 300
- - антенналық күшейткіштер:
8543 70 300 9
- - - өзгелері
8543 70 600 0
- - электр күзет генераторлары
8543 70 900 0
- - өзгелері
8543 90 000
- бөлшектері:
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кабельдер (коаксиальды кабельдерді қоса алғанда) мен өзге де жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кабельдер:
- орамалық сымдар:

8544 11
- - медные:
8544 11 100 0
- - - лакированные или эмалированные
8544 11 900 0
- - - прочие
8544 19 000
- - прочие:
8544 19 000 1
- - - лакированные или эмалированные
8544 19 000 9
- - - прочие
8544 20 000
- кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники:
8544 20 000 1
- - номинальным диаметром по изоляции 9 мм и более, но не более 35 мм, номинальным волновым сопротивлением не более 50 Ом, с диэлектриком из полимерного материала, внешним проводником в виде гофрированной или негофрированной металлической трубки, с оболочкой из полимерного материала
8544 20 000 9
- - прочие
- проводники электрические на напряжение не более 1000 В прочие:
8544 42
- - оснащенные соединительными приспособлениями:
8544 42 100 0
- - - используемые в телекоммуникации
8544 42 900
- - - прочие:
- - - - на напряжение не более 80 В:
8544 42 900 8
- - - - - прочие
8544 42 900 9
- - - - прочие
8544 49
- - прочие:
8544 49 200 0
- - - используемые в телекоммуникации, на напряжение не более 80 В
- - - прочие:
8544 49 910 0
- - - - провода и кабели с изолированными проводниками диаметром более 0,51 мм
- - - - прочие:
8544 49 930
- - - - - на напряжение не более 80 В:
8544 49 930 9
- - - - - - прочие
8544 49 950 0
- - - - - на напряжение более 80 В, но менее 1000 В
8544 49 990 0
- - - - - на напряжение 1000 В
8544 60
- проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие:
8544 60 100 0
- - с медными проводниками
8544 60 900
- - с прочими проводниками:
8544 60 900 9
- - - прочие
8544 70 000 0
- кабели волоконно-оптические
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:
8547 10 000 0
- арматура изолирующая из керамики
8547 20 000
- арматура изолирующая из пластмасс:
8547 20 000 9
- - прочая
8547 90 000 0
- прочая
8708 70 500 9
– – – – прочие
9001 10
- волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические:
9001 10 100 0
- - кабели для передачи изображения
9001 10 900
- - прочие:
9001 10 900 1
- - - волокна оптические
9001 10 900 9
- - - прочие
9012
Микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:
9012 10
– микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:

8544 11
- - мыстан жасалған:
8544 11 100 0
- - - лакталған немесе эмальданған
8544 11 900 0
- - - өзгелері
8544 19 000
- - өзгелері:
8544 19 000 1
- - - лакталған немесе эмальданған
8544 19 000 9
- - - өзгелері
8544 20 000
- коаксиальді кабельдер мен өзге де коаксиальді электр өткізгіштері:
8544 20 000 1
- - оқшаулағышы бойынша номиналды диаметрі 9 мм және одан артық, бірақ 35 мм-ден аспайтын, номиналды толқындық кедергісі 50 Ом-нан аспайтын, полимерлік материалдан жасалған диэлектригі бар, сыртқы өткізгіші гофрленген немесе гофрленбеген металл түтікше түріндегі, қаптамасы полимерлі материалдан жасалған
8544 20 000 9
- - өзгелері
- өзге де 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған электр өткізгіштері:
8544 42
- - жалғағыш тетіктермен жарақталған:
8544 42 100 0
- - - телекоммуникацияда пайдаланылатындары
8544 42 900
- - - өзгелері:
- - - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8544 42 900 8
- - - - - өзгелері
8544 42 900 9
- - - - өзгелері
8544 49
- - өзгелері:
8544 49 200 0
- - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған телекоммуникацияда пайдаланылатындары
- - - өзгелері:
8544 49 910 0
- - - - диаметрі 0,51 мм-ден асатын оқшауланған өткізгіштері бар сымдар мен кабельдер
- - - - өзгелері:
8544 49 930
- - - - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8544 49 930 9
- - - - - - өзгелері
8544 49 950 0
- - - - - 80 В астам емес, бірақ кем емес 1000 В кернеуде
8544 49 990 0
- - - - - 1000 В кернеуде
8544 60
- өзге де 1000 В-тан асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері:
8544 60 100 0
- - мыс өткізгіштері бар
8544 60 900
- - өзге де өткізгіштері бар:
8544 60 900 9
- - - өзгелері
8544 70 000 0
- талшықты-оптикалық кабельдер
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағыштарынан өзге пішіндеу кезінде тек қана жинақтау мақсатында бекітілген кейбір металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдықтарына арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, қымбат бағалы емес металдан жасалған, электр таратылымына арналған түтіктер мен олардың жалғастырғыш тетіктері:
8547 10 000 0
- қыштан жасалған оқшаулағыш арматура
8547 20 000
- пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура:
8547 20 000 9
- - өзгесі
8547 90 000 0
- өзгесі
8708 70 500 9
– – – – өзгелері
9001 10
- оптикалық талшықтар, ширақтар және талшықты-оптикалық кабельдер:
9001 10 100 0
- - бейнені беруге арналған кабельдер
9001 10 900
- - өзгелері:
9001 10 900 1
- - - оптикалық талшықтар
9001 10 900 9
- - - өзгелері
9012
Оптикалықтардан басқа микроскоптар; дифракциялық аппараттар:
9012 10
– оптикалық микроскоптардан басқа микроскоптар; дифракциялық аппараттар:

9012 10 100 0
– – электронные микроскопы, снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов
9012 90
– части и принадлежности:
9012 90 100 0
– – аппаратуры подсубпозиции 9012 10 100 0
9015
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры:
9015 10
– дальномеры:
9015 10 100 0
– – электронные
9015 20
– теодолиты и тахеометры:
9015 20 100 0
– – электронные
9015 20 900 1
– – – теодолиты оптико-механические
9015 30
– нивелиры:
9015 30 100
– – электронные:
9015 30 100 1
– – – нивелиры лазерные
9015 30 900 1
– – – нивелиры оптико-механические
9015 40
– фотограмметрические геодезические или топографические инструменты и приборы:
9015 40 100 0
– – электронные
9015 80
– приборы и инструменты прочие:
– – электронные:
9015 80 110 0
– – – приборы и инструменты метеорологические, гидрологические и геофизические
9015 80 910 0
– – – приборы и инструменты, используемые в геодезии, топографии, для съемки местности или нивелирования; приборы гидрографические
9015 80 930 0
– – – приборы и инструменты метеорологические, гидрологические и геофизические
9016 00
Весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них:
9016 00 100 0
– весы
9020 00 000 0
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс):
9024 10
– машины и устройства для испытания металлов:
– – электронные:
9024 10 110 0
– – – универсальные или для испытаний на растяжение
9024 10 130 0
– – – для испытаний на твердость
9024 80
– машины и устройства прочие:
– – электронные:
9024 80 110 0
– – – для испытания текстильных материалов, бумаги или картона
9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов:
– термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами:
9025 11
– – жидкостные, прямого считывания:
9025 19 200 0
– – – электронные
9025 80
– приборы прочие:
9025 80 200 0
– – барометры, не объединенные с другими приборами

9012 10 100 0
– – жартылай өткізгішті пластиналар немесе фотошаблондармен жұмыс істеу және қозғалту үшін арнайы әзірленген жабдықтармен қамтамасыз етілген электрондық микроскоптар
9012 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9012 90 100 0
– – 9012 10 100 0 кіші қосалқы позициясының аппаратуралары
9015
Компастардан басқа геодезиялық немесе топографиялық (фотограмметриялықтарды қоса алғанда), гидрографиялық, океаногpaфиялық, гидрологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен құралдар; қашықтық өлшегіштер:
9015 10
– қашықтық өлшегіштер:
9015 10 100 0
– – электрондық
9015 20
– теодолиттер мен тахеометрлер:
9015 20 100 0
– – электрондық
9015 20 900 1
– – – оптикалық-механикалық теодолиттер
9015 30
– нивелирлер:
9015 30 100
– – электрондық:
9015 30 100 1
– – – лазерлік нивелирлер
9015 30 900 1
– – – оптикалық-механикалық нивелирлер
9015 40
– фотограмметриялық геодезиялық немесе типографиялық құралдар мен аспаптар:
9015 40 100 0
– – электрондық
9015 80
– өзге де аспаптар мен құралдар:
– – электрондық:
9015 80 110 0
– – – метеорологиялық, гидрологиялық және геофизикалық аспаптар мен құралдар
9015 80 910 0
– – – геодезияда, топографияда, жерді түсіруде немесе нивелирлеуде пайдаланылатын аспаптар мен құралдар; гидрографиялық аспаптар
9015 80 930 0
– – – метеорологиялық, гидрологиялық және геофизикалық аспаптар мен құралдар
9016 00
Әртүрлі теңдестірушілері бар немесе оларсыз сезгіштігі 0,05 г немесе одан астам таразылар:
9016 00 100 0
– таразылар
9020 00 000 0
Басқа демалу құралдары газ маскалары, механикалық деталдарсыз қорғау маскалары және ауыстыру фильтрлері
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, беріктігін, қысылуын, икемділігін немесе басқа да механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен аспаптар:
9024 10
– металдарды сынауға арналған машиналар мен құрылғылар:
– – электрондық:
9024 10 110 0
– – – әмбебап немесе созылуын тексеруге арналған
9024 10 130 0
– – – қаттылығын тексеруге арналған
9024 80
– өзге де машиналар мен құрылғылар:
– – электрондық:
9024 80 110 0
– – – тоқыма материалдардың, қағазды немесе картонды тексеруге арналған
9025
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс істейтін ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер және осы аспаптардың кез келген комбинациялары:
– басқа аспаптармен бірікпеген термометрлер мен пирометрлер:
9025 11
– – тікелей есептейтін, сұйықтай:
9025 19 200 0
– – – электрондық
9025 80
– өзге де аспаптар:
9025 80 200 0
– – басқа аспаптарымен біріктірілмеген барометрлер

9025 80 400 0
– – – электронные
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032:
9026 10
– для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей:
– – электронные:
9026 10 210
– – – расходомеры:
9026 10 210 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 10 290 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 10 810
– – – расходомеры:
9026 10 810 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 10 890 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 20
– для измерения или контроля давления:
9026 20 200
– – электронные:
9026 20 400 0
– – – манометры со спиралью или металлической диафрагмой
9026 80
– приборы или аппаратура, прочие:
9026 80 200
– – электронные:
9026 90 000
– части и принадлежности:
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы:
9027 10
– газо- или дымоанализаторы:
9027 10 100 0
– – электронные
9027 20 000 0
– хроматографы и приборы для электрофореза
9027 30 000 0
– спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
9027 50 000 0
– приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
9027 80
– приборы и аппаратура прочие:
9027 80 050 0
– – экспонометры
– – – электронные:
9027 80 110 0
– – – – рН-метры, rН-метры и прочая аппаратура для измерения электропроводности
9027 80 130 0
– – – – аппаратура для измерений физических свойств полупроводниковых материалов или подложек жидкокристаллических устройств, или нанесенных изолирующих и проводящих слоев в процессе изготовления полупроводниковых пластин или жидкокристаллических устройств
9027 80 910 0
– – – – вискозиметры, приборы для измерения пористости и расширения

9025 80 400 0
– – – электрондық
9026
9014, 9015, 9028 немесе 9032-тауар позициясының аспаптары мен аппаратурасынан тыс, сұйықтар немесе газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе басқа да өзгермелі сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегіштер, деңгейді көрсеткіштер, монометрлер, жылу өлшегіштер):
9026 10
– сұйықтардың шығынын немесе деңгейін өлшеуге немесе бақылауға арналған:
– – электрондық:
9026 10 210
– – – шығынды өлшегіштер:
9026 10 210 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
9026 10 290 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
9026 10 810
– – – шығынды өлшегіштер:
9026 10 810 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
9026 10 890 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
9026 20
– қысымды өлшеуге немесе бақылауға арналған:
9026 20 200
– – электрондық:
9026 20 400 0
– – – спиральді немесе металл диафрагмасы бар манометрлер
9026 80
– өзге де аспаптар мен аппаратура:
9026 80 200
– – электрондық:
9026 90 000
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ және түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектілігін, кеңейтілуін, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлерді қоса алғанда); микротомдар:
9027 10
– газ немесе түтін талдағыштар:
9027 10 100 0
– – электрондық
9027 20 000 0
– хроматографтар мен электрофорезге арналған аспаптар
9027 30 000 0
– оптикалық сәулелендіру (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл) әсеріне негізделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар
9027 50 000 0
– оптикалық сәулелендіру (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл) әсеріне негізделген өзге де аспаптар мен аппаратура
9027 80
– өзге де аспаптар мен аппаратура:
9027 80 050 0
– – экспонометрлер
– – – электрондық:
9027 80 110 0
– – – – рН-метрлер, rН-метрлер және электр өткізгіштікті өлшеуге арналған басқа да аппаратура
9027 80 130 0
– – – – жартылай өткізгіштердің немесе сұйық кристалды құрылғылардың тұғырларын, немесе жартылай өткізгіш пластиналарды немесе сұйық кристалды құрылғыларды жасау процесінде жасалған оқшаулайтын және өткізгіш қабаттардың физикалық қасиеттерін өлшеуге арналған аппаратуралар
9027 80 910 0
– – – – вискозиметрлер, кеуектілік пен кеңейтілуді өлшейтін аспаптар

9027 80 990 1
– – – – – аппаратура для измерений физических свойств полупроводниковых материалов или нанесенных изолирующих и проводящих слоев в процессе изготовления полупроводниковых пластин
9027 90
– микротомы; части и принадлежности:
9027 90 100 0
– – микротомы
– – части и принадлежности:
9027 90 500 0
– – – аппаратуры субпозиций 9027 20 – 9027 80
9027 90 800 0
– – – микротомов или газо- или дымоанализаторов
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие:
9028 10 000 0
– счетчики газа
9028 20 000 0
– счетчики жидкости
9028 30
– счетчики электроэнергии:
– – для переменного тока:
9028 30 110 0
– – – однофазные
9028 30 190 0
– – – многофазные
9028 90
– части и принадлежности:
9028 90 100 0
– – для счетчиков электроэнергии
9029
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы:
9029 10 000
– счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы:
9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений:
9030 10 000 0
– приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
9030 20
– осциллоскопы и осциллографы:
9030 20 100 0
– – электронно-лучевые
9030 20 300
– – прочие, с записывающим устройством:
9030 20 910 0
– – – электронные
– приборы и аппаратура для измерения или контроля напряжения, силы тока, сопротивления или мощности, прочие:
9030 31 000 0
– – приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
9030 32 000
– – приборы измерительные универсальные с записывающим устройством:
9030 33
– – без записывающего устройства, прочие:
9030 33 100
– – – электронные:
9030 33 910 0
– – – – вольтметры
9030 39 000
– – с записывающим устройством, прочие:
9030 40 000 0
– приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
– приборы и аппаратура прочие:

9027 80 990 1
– – – – – жартылай өткізгіштердің немесе жартылай өткізгіш пластиналар жасау процесінде жасалған оқшаулайтын және өткізгіш қабаттардың физикалық қасиеттерін өлшеуге арналған аппаратура
9027 90
– микротомдар, бөлшектер мен керек-жарақтар:
9027 90 100 0
– – микротомдар
– – бөлшектер мен керек-жарақтар:
9027 90 500 0
– – – 9027 20-9027 80 қосалқы позициялары аппаратураларының
9027 90 800 0
– – – микротомдардың немесе газ немесе түтін талдағыштардың
9028
Калибрлеушілерді қоса алғанда, газды, сұйықты немесе электр энергиясын беру немесе өндіру есептеуіштері:
9028 10 000 0
– газ есептеуіштері
9028 20 000 0
– сұйық есептеуіштері
9028 30
– электр энергиясын есептеуіштер:
– – айнымалы токқа арналған:
9028 30 110 0
– – – бір фазалы
9028 30 190 0
– – – көп фазалы
9028 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9028 90 100 0
– – электр энергиясын есептеуіштердің
9029
Айналымын есептейтін есептеуіштер, өнімнің мөлшерін есептейтін есептеуіштер, таксометрлер, өткен аралықты мильмен өлшейтін есептеуіштер, қадам өлшеуіштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015-тауар позициясының аспаптары мен құралдарынан тыс спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
9029 10 000
– айналымын есептейтін есептеуіштер, өнімнің мөлшерін есептейтін есептеуіштер, таксометрлер, өткен аралықты мильмен өлшейтін есептеуіштер, қадам өлшеуіштер және ұқсас аспаптар:
9030
9028-тауар позициясының өлшеу аспаптарынан тыс, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған осциллоскоптар, спектp талдағыштар, өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа-бетта-, гамма-, рентгендік, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулелерді аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар:
9030 10 000 0
– иондаушы сәулелерді аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
9030 20
– осциллоскоптар мен осциллографтар:
9030 20 100 0
– – электрондық-сәулелі
9030 20 300
– – жазатын құрылғылары бар өзгелері:
9030 20 910 0
– – – электрондық
– өзге де кернеуді, ток күшін, кедергіні немесе қуатты өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар:
9030 31 000 0
– – жазатын құрылғылары жоқ әмбебап өлшегіш аспаптар
9030 32 000
– – жазатын құрылғылары бар әмбебап өлшегіш аспаптар:
9030 33
– – жазатын құрылғылары жоқ, өзгелері:
9030 33 100
– – – электрондық:
9030 33 910 0
– – – – вольтметрлер
9030 39 000
– – жазатын құрылғылары бар, өзгелері:
9030 40 000 0
– өзге де арнайы телекоммуникацияларға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, айқасқан кедергілерді, күшейткіш коэффициенттерді, бұрмалау коэффициенттерін өлшеуіштер, псофометрлер)
– өзге де аспаптар мен аппаратура:

9030 82 000 0
– – для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов
9030 84 000
– – с записывающими устройствами, прочие:
9030 89 300 0
– – – электронные
9030 90
– части и принадлежности:
9030 90 200 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9030 82 000 0
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные:
9031 10 000 0
– машины балансировочные для механических частей
9031 20 000 0
– стенды испытательные
– оптические приборы и устройства прочие:
9031 41 000 0
– – для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031 49 100 0
– – – проекторы профильные
9031 80
– приборы, устройства и машины прочие:
– – электронные:
– – – для измерения или контроля геометрических величин:
9031 80 320 0
– – – – для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031 80 910 0
– – – для измерения или контроля геометрических величин
9031 90
– части и принадлежности:
9031 90 200 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9031 41 000 0 или для оптических приборов и устройств для измерения поверхностного загрязнения частицами полупроводниковых пластин подсубпозиции 9031 49 900 0
9031 90 300 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9031 80 320 0
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления:
9032 10
– термостаты:
9032 10 200 0
– – электронные
9032 10 810 0
– – – с электрическим пусковым устройством
9032 20 000 0
– маностаты
– приборы и устройства прочие:
9032 81 000
– – гидравлические или пневматические:
9032 90 000
– части и принадлежности:
9032 90 000 1
– – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9033 00 000 0
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9401 30 000 0
- мебель для сидения вращающаяся с регулирующими высоту приспособлениями
9401 80 000
- мебель для сидения прочая:
9403 10 510 0
- - - столы письменные
9403 10 580 0
- - - прочая
- - превышающая по высоте 80 см:
9403 10 910 0
- - - шкафы, снабженные дверями, задвижками или откидными досками

9030 82 000 0
– – жартылай өткізгіш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған
9030 84 000
– – жазатын құрылғылары бар, өзгелері:
9030 89 300 0
– – – электрондық
9030 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9030 90 200 0
– – 9030 82 000 0 қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
9031
Аталған топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар, құрылғылар және машиналар; профильдік проекторлар:
9031 10 000 0
– механикалық бөлшектерге арналған теңгерімдік машиналар
9031 20 000 0
– сынақ стендтері
– өзге де оптикалық аспаптар мен құрылғылар:
9031 41 000 0
– – жартылай өткізгіш аспаптардың өндірісінде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған немесе жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеруге арналған
9031 49 100 0
– – – профильдік проекторлар
9031 80
– өзге де аспаптар, құрылғылар және машиналар:
– – электрондық:
– – – геометриялық өлшемдерді өлшеу мен бақылауға арналған:
9031 80 320 0
– – – – жартылай өткізгіш аспаптардың өндірісінде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған немесе жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеруге арналған
– – өзгелері:
9031 80 910 0
– – – геометриялық өлшемдерді өлшеу мен бақылауға арналған
9031 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9031 90 200 0
– – 9031 41 000 0 қосалқы позициясының аппаратуралары немесе 9031 49 000 0 қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластиналары бөлшектерінің ластануын өлшейтін оптикалық аспаптар мен құрылғыларға арналған
9031 90 300 0
– – 9031 80 320 0 қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
9032
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен құрылғылар:
9032 10
– термостаттар:
9032 10 200 0
– – электрондық
9032 10 810 0
– – – электрлік іске қосу құрылғысы бар
9032 20 000 0
– маностаттар
– өзге де аспаптар мен құрылғылар:
9032 81 000
– – гидравликалық немесе пневматикалық:
9032 90 000
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9032 90 000 1
– – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың түйіндері мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған)
9033 00 000 0
90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
9401 30 000 0
- отыруға арналған биіктігін реттейтін айналмалы қондырғылары бар жиhаз
9401 80 000
- өзге де отыруға арналған жиhаз:
9403 10 510 0
- - - жазу үстелдері
9403 10 580 0
- - - өзгелері
- - биіктігі 80 см асатын:
9403 10 910 0
- - - есіктермен, сырғытпалармен немесе жабылатын тақтайлармен жабдықталған шкафтар