О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 83 "Об утверждении формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 февраля 2020 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2020 года № 20020
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 83 "Об утверждении формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14933, опубликован 17 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2020 года № 42
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2017 года № 83
Форма
Предписание об устранении нарушений №________
______________________
"__"_______20 __ года
место составления акта
Время _____
1. Наименование органа контроля и надзора
________________________________________________________________

"Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 23 ақпандағы № 83 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 42 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 11 ақпанда № 20020 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 23 ақпандағы № 83 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14933 болып тіркелген, 2017 жылғы 17 сәуірде электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 6 ақпандағы
№ 42 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 23 ақпандағы
№ 83 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Бұзушылықтарды жою туралы №________ нұсқама
__________                                           20 __ жылғы "___" _____
актіні толтыру орны                                     Уақыты ________
1. Бақылау мен қадағалау органының атауы
____________________________________________________________________

2. Дата и номер акта о назначении проверки/профилактического контроля, на основании которого проведена проверка
____________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего проверку/ профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", статьями 137, 144 и 152-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
____________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, объекта (наименование юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, в отношении которого назначено проведение проверки/ профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора), его местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), участок территории
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Дата, место и период проведения проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора
____________________________________________________________________
6. За нарушение требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве (с учетом пункта 3 статьи 152-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан), в целях устранения выявленных нарушений, причин и условий им способствующих, руководствуясь статьей 8 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", предписываю выполнить следующие мероприятия:
Перечень объектов
Перечень выявленных нарушений (пункты требований и наименования проверочных листов по которым выявлены нарушения)
Оценка степени риска
Рекомендации и указания по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения
1.
2.
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием представителя субъекта контроля и надзора (руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица, физического лица), а также лиц, присутствовавших при проведении проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, их подписи или отказ от подписи
____________________________________________________________________

2. Тексеру жүргізуге негіз болған тексеру/профилактикалық бақылау тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі
____________________________________________________________________
3. "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына, 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 137, 144 және 152-1–баптарына сәйкес бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, тексеру/профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізген адамның (адамдардың) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектінің атауы (заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, тексеру/профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу тағайындалған жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі), оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), аумақ учаскесі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, тексеру/профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу күні, орны мен кезеңі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасы талаптарын бұзғаны үшін (Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 152-1-бабының 3-тармағын ескере отырып) анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою мақсатында, "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабын басшылыққа ала отырып, мынадай іс-шараларды орындауға нұсқама беремін:
____________________________________________________________________
Объектілер тізбесі
Анықталған бұзушылықтар тізбесі (бұзушылықтар анықталған талаптар тармақтары және тексеру парақтарының атаулары)
Тәуекел дәрежесін бағалау
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша ұсынымдар мен нұсқаулар, оларды жою мерзімдері
1.
2.
7. Бақылау мен қадағалау субъектісі өкілінің (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның), сондай-ақ, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу кезінде қатысқан адамдардың нұсқамамен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер, олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы
____________________________________________________________________

8. Предписание внес (фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа, проводившего проверку/профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, подпись)
____________________________________________________________________
9. Предписание получил (фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица, физическое лицо),
подпись _____________________________________________________________

8. Нұсқаманы енгізген (бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, тексеру/профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізген уәкілетті органның лауазымды адамының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
____________________________________________________________________
9. Нұсқаманы алған (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
____________________________________________________________________