О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 178 "Об утверждении Правил проведения электронного аукциона по продаже имущества (активов) должника (банкрота) и определении его организатора"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 417. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2020 года № 20487
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 178 "Об утверждении Правил проведения электронного аукциона по продаже имущества (активов) должника (банкрота) и определении его организатора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10753, опубликован 28 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота и определении его организатора";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота.
2. Определить акционерное общество "Информационно-учетный центр" организатором электронного аукциона по продаже имущества банкрота.";
в Правилах проведения электронного аукциона по продаже имущества (активов) должника (банкрота), утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота";
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и определяют порядок проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) текущая цена – цена за лот, складывающаяся в ходе электронного аукциона;
2) оценщик – физическое лицо, осуществляющее профессиональную деятельность на основании свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", выданного палатой оценщиков, и являющееся членом одной из палат оценщиков;
3) банкрот – должник, несостоятельность которого установлена вступившим в законную силу решением суда;
4) стартовая цена – цена лота по каждому объекту, которая устанавливается по результатам определения оценочной стоимости либо по балансовой стоимости объекта;

"Борышкердің (банкроттың) мүлкін (активтерін) сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидаларын бекіту және оны ұйымдастырушыны айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 178 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 417 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 сәуірде № 20487 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Борышкердің (банкроттың) мүлкін (активтерін) сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидаларын бекіту және оны ұйымдастырушыны айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 178 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10753 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 28 шілдеде жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидаларын бекіту және оны ұйымдастырушыны айқындау туралы";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидалары бекітілсін.
2. "Ақпараттық-есептеу орталығы" акционерлік қоғамы банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды ұйымдастырушы болып айқындалсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Борышкердің (банкроттың) мүлкін (активтерін) сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидалары";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы баға - электрондық аукцион барысында қалыптасатын лоттың бағасы;
2) бағалаушы - кәсіптік қызметін бағалаушылар палатасы берген "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің негізінде жүзеге асыратын және бағалаушылар палаталарының біреуінің мүшесі болып табылатын жеке тұлға;
3) банкрот - заңды күшіне енген сот шешімімен дәрменсiздiгi белгiленген борышкер;
4) бастапқы баға - бағалау құнын айқындау нәтижелері бойынша не объектінің теңгерімдік құны бойынша белгіленетін әр объекті бойынша лоттың бағасы;

5) должник – физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя (далее – индивидуальный предприниматель) или юридическое лицо, в отношении которых применены процедуры, предусмотренные Законом;
6) минимальная цена – цена, ниже которой лот не может быть продан;
7) закрытый электронный аукцион – электронный аукцион по реализации имущества, ограниченного в обороте;
8) победитель – участник электронного аукциона, предложивший наиболее высокую цену за лот аукциона и подписавший протокол об итогах электронного аукциона;
9) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая физическим или юридическим лицом для участия в электронном аукционе;
10) участник – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное в установленном настоящими Правилами порядке для участия в электронном аукционе или закрытом электронном аукционе;
11) лот – предмет или несколько предметов, одновременно продаваемых на электронном аукционе;
12) веб-портал реестра государственного имущества (далее – веб-портал реестра) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по продаже имущества должников (далее – база данных);
13) продавец – временный, банкротный или реабилитационный управляющий;
14) покупатель – победитель электронного аукциона, подписавший договор купли-продажи;
15) цена продажи – окончательная цена лота, установленная в результате электронного аукциона;
16) уполномоченный орган – орган государственных доходов, осуществляющий государственное регулирование в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов);
17) организатор – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом и заключившее с продавцом договор об оказании электронных услуг по проведению электронного аукциона по продаже имущества банкрота;
18) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
19) электронный аукцион – форма торгов электронного аукциона, в том числе закрытого электронного аукциона, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате;
20) электронный аукционный зал (далее – аукционный зал) – раздел веб-портала реестра, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения электронного аукциона;

5) борышкер - оларға қатысты Заңда көзделген рәсімдер қолданылған дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға (бұдан әрі - дара кәсіпкер) немесе заңды тұлға;
6) ең төмен баға - лот одан төмен сатылуы мүмкін емес баға;
7) жабық электрондық аукцион - айналымы шектелген мүлікті сату бойынша электрондық аукцион;
8) жеңімпаз - аукцион лоты үшін неғұрлым жоғары баға ұсынған және электрондық аукционның қорытындысы туралы хаттамаға қол қойған электрондық аукционға қатысушы;
9) кепілді жарна - электрондық аукционға қатысу үшін жеке немесе заңды тұлға енгізетін ақша сомасы;
10) қатысушы - электрондық аукционға немесе жабық электрондық аукционға қатысу үшін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тіркелген жеке немесе заңды тұлға;
11) лот - электрондық аукционда бір мезгілде сатылатын зат немесе бірнеше зат;
12) мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі - тізілімнің веб-порталы) - Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша орналастырылған, борышкерлердің мүлкін сату бойынша электрондық деректер қорына бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын интернет-ресурс (бұдан әрі - деректер қоры);
13) сатушы - уақытша, банкроттықты немесе оңалтуды басқарушы;
14) сатып алушы - сатып алу-сату шартына қол қойған электрондық аукционның жеңімпазы;
15) сату бағасы - электрондық аукцион нәтижесінде белгіленген лоттың түпкілікті бағасы;
16) уәкілетті орган - оңалту және банкроттық саласында (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік кірістер органы;
17) ұйымдастырушы - уәкілетті орган айқындаған және сатушымен банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу бойынша электрондық қызметтер көрсету туралы шарт жасасқан заңды тұлға;
18) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) - жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
19) электрондық аукцион - электрондық форматта тізілімнің веб-порталын қолдана отырып өткізілетін электрондық аукцион, оның ішінде жабық электрондық аукцион сауда-саттығының нысаны;
20) электрондық аукцион залы (бұдан әрі - аукцион залы) - электрондық аукционды өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін тізілім веб-порталының бөлімі;

21) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Продажа имущества банкрота осуществляется банкротным управляющим в порядке, установленном настоящими Правилами, путем проведения электронного аукциона в соответствии с планом продажи имущества банкрота (далее – План продажи), который утверждается комитетом кредиторов.
4. Реализация имущества банкрота, пакеты акций (доля участия) которого отнесены к стратегическим объектам, осуществляется путем проведения электронного аукциона в соответствии с требованиями настоящих Правил после получения решения Правительства Республики Казахстан о выдаче разрешения на его отчуждение в соответствии с пунктом 5 статьи 188 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе".
В случае установления Правительством Республики Казахстан особых условий и порядка реализации имущественной массы, а также дополнительных требований к покупателям, реализация имущества банкрота, отнесенного к стратегическим объектам, осуществляется с учетом решения Правительства Республики Казахстан.
5. Продажа имущества, стоимость которого значительно снизится в течение срока до назначения банкротного управляющего (скоропортящиеся товары, скот и прочие товары, требующие срочной реализации), осуществляется временным управляющим путем проведения электронного аукциона на основании согласованного с уполномоченным органом Плана продажи скоропортящихся товаров, скота и прочих товаров, требующих срочной реализации, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и выставляется на электронный аукцион по балансовой стоимости.
Согласование Плана продажи временного управляющего осуществляется в соответствии с пунктом 7 статьи 99 Закона.
6. Продажа имущества должника, в отношении которого решением суда применена реабилитационная процедура, осуществляется реабилитационным управляющим путем проведения электронного аукциона на основании плана реабилитации.
7. План продажи имущества банкрота составляется банкротным управляющим по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, на основании данных инвентаризации и оценки имущественной массы, а также на основании решения комитета кредиторов о выставлении имущества на электронный аукцион по балансовой стоимости.
8. План продажи имущества банкрота утверждается комитетом кредиторов должника, за исключением случая, предусмотренного пунктом 5 настоящих Правил.

21) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
3. Банкроттың мүлкін сатуды банкроттықты басқарушы осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен, кредиторлар комитетімен бекітілетін, банкроттың мүлкін сату жоспарына (бұдан әрі - Сату жоспары) сәйкес электрондық аукционды өткізу арқылы жүзеге асырады.
4. Акцияларының пакеттері (қатысу үлестері) стратегиялық объектілерге жатқызылған банкроттың мүлкін сату осы Қағидалардың талаптарына сәйкес электрондық аукцион өткізу жолымен "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 188-бабы 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің оны иеліктен айыруға рұқсат беру туралы шешімін алғаннан кейін жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мүліктік массаны сатудың ерекше шарттары мен тәртiбiн, сондай-ақ сатып алушыларға қосымша талаптар белгiлеген жағдайда, стратегиялық объектілерге жатқызылған банкроттың мүлкін сату Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімін ескере отырып жүзеге асырылады.
5. Банкроттықты басқарушы тағайындалғанға дейінгі мерзім ішінде құны айтарлықтай төмендейтін мүлікті (тез бұзылатын тауарлар, мал және жедел өткізуді талап ететін өзге де тауарлар) сатуды уақытша басқарушы уәкілетті органмен келісілген осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тез бұзылатын тауарлар, мал және жедел өткізуді талап ететін өзге де тауарларды сату жоспарының негізінде жүзеге асырады және олар электрондық аукционға теңгерімдік құны бойынша шығарылады.
Уақытша басқарушының Сату жоспарын келісуі Заңның 99-бабының 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Сот шешімімен оңалту рәсімі қолданылған борышкер мүлкін сатуды оңалтуды басқарушы оңалту жоспарының негізінде электрондық аукционды өткізу жолымен жүзеге асырады.
7. Банкроттықты басқарушы банкроттың мүлкін сату жоспарын осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүліктік массаны түгендеу және бағалау деректері, сондай-ақ мүлікті теңгерімдік құны бойынша электрондық аукционға қою туралы кредиторлар комитеті шешімінің негізінде жасайды.
8. Банкроттың мүлкін Сату жоспарын осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, борышкердің кредиторлар комитеті бекітеді.

9. При наличии в имущественной массе банкрота имущественного комплекса, используемого в предпринимательской деятельности для производства товаров, выполнения работ и (или) оказания услуг, в Плане продажи обязательным условием является его реализация на аукционе единым лотом не менее двух раз.
10. При составлении Плана продажи стартовая цена объектов продажи устанавливается продавцом на уровне оценочной стоимости либо балансовой стоимости.
Дебиторская задолженность выставляется на электронный аукцион по стартовой цене в размере ее номинального значения.
11. План продажи с согласия комитета кредиторов может предусматривать минимальную цену лота, ниже которой лот не может быть продан, за исключением случая, предусмотренного пунктом 5 настоящих Правил.
В случае установления комитетом кредиторов минимальной цены лота, такая цена должна быть установлена не ниже пятидесяти процентов от стартовой цены лота.
12. В случае, если электронный аукцион не состоялся, последующая реализация имущественной массы проводится не позднее десяти календарных дней со дня подписания акта о несостоявшемся аукционе, если собранием кредиторов не принято решение о прямой продаже либо о передаче имущественной массы в натуре.
13. В случае, если электронный аукцион по единому лоту дважды не состоялся, последующая реализация имущества осуществляется раздельными лотами не позднее десяти календарных дней со дня подписания акта о несостоявшемся аукционе, если собранием кредиторов не принято решение о прямой продаже либо о передачи имущественной массы в натуре.
14. При повторном выставлении имущества на электронный аукцион продавец с согласия комитета кредиторов вправе понизить стартовую цену лота не более чем на пятнадцать процентов от первоначальной стартовой цены. Снижение первоначальной стартовой цены допускается единожды.
15. В случае установления стартовой цены объекта на уровне оценочной стоимости, привлечение оценщика продавцом производится на конкурсной основе методом запроса ценовых предложений с опубликованием информационного сообщения о проведении конкурса по закупу услуг по оценке имущества должника по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам на казахском и русском языках на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней со дня представления продавцом информационного сообщения о проведении конкурса по закупу услуг по оценке имущества банкрота размещает его на своем интернет-ресурсе.
Вскрытие конвертов с ценовыми предложениями осуществляется на заседании конкурсной комиссии в срок, установленный собранием или комитетом кредиторов. Победителем признается оценщик, предложивший наименьшую цену.

9. Банкроттың мүліктік массасында тауарларды өндіру, жұмыстарды орындау және (немесе) қызмет көрсету үшін кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын мүліктік кешені болған жағдайда, оны аукционда бірыңғай лотпен кем дегенде екі рет сату Сату жоспарындағы міндетті шарты болып табылады.
10. Сату жоспарын жасау кезінде сату объектілерінің бастапқы бағасын сатушы бағалау құны не теңгерімдік құны деңгейінде белгілейді.
Дебиторлық берешек электрондық аукционға оның номиналды мәні мөлшерінде бастапқы бағамен шығарылады.
11. Сату жоспарында кредиторлар комитетінің келісімімен лоттың ең төменгі бағасы көзделуі мүмкін, лот осы Қағидалардың 5-тармағында қарастырылған жағдайды қоспағанда, төмен бағамен сатылуы мүмкін емес.
Кредиторлар комитеті лоттың ең төменгі бағасын белгілеген жағдайда, мұндай баға лоттың бастапқы бағасының елу пайызынан кем болып белгіленбеуі тиіс.
12. Электрондық аукцион өтпей қалған жағдайда, мүліктік массаның алдағы сатуы, кредиторлар жиналысы мүлікті тікелей сату не мүліктік массаны заттай беру туралы шешім қабылдамаса, аукционның өтпегендігі туралы актіге қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей жүргізіледі.
13. Егер электрондық аукцион бір лотпен екі рет өткізілмей қалса, мүлікті алдағы сату бөлек лоттармен кредиторлар жиналысы мүлікті тікелей сату не мүліктік массаны заттай беру туралы шешім қабылдамаса, аукционның өтпегендігі туралы актіге қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей жүзеге асырылады.
14. Мүлікті электрондық аукционға қайта шығарған кезде сатушы кредиторлар комитетінің келісімімен лоттың бастапқы бағасын алғашқы бастапқы бағасынан он бес пайыздан аспайтын мөлшерде төмендетуге құқылы. Алғашқы бастапқы бағаны төмендету бір рет қана рұқсат етіледі.
15. Объектінің бастапқы бағасы бағалау құнының деңгейінде белгіленген жағдайда, сатушы бағалаушының тартуын осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның интернет-ресурсында борышкердің мүлкін бағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурстың өткізілетіні туралы ақпараттық хабарламаны қазақ және орыс тілдерінде жариялай отырып, баға ұсыныстарын сұрату әдісімен конкурстық негізде жүргізеді.
Уәкілетті орган банкроттың мүлкін бағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөнінде конкурс өткізу туралы ақпараттық хабарламаны сатушы ұсынған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында орналастырады.
Баға ұсыныстары бар конверттерді кредиторлар жиналысы немесе комитеті белгілеген мерзімде ашу конкурстық комиссияның отырысында жүзеге асырылады. Ең төмен бағаны ұсынған бағалаушы жеңімпаз болып танылады.

16. После утверждения Плана продажи продавец не позднее двух рабочих дней обеспечивает внесение в базу данных на веб-портале реестра следующей информации по каждому лоту:
1) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) продавца;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) продавца;
3) телефон и адрес продавца;
4) наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) банкрота;
5) ИИН или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) должника;
6) юридический адрес банкрота;
7) местонахождение объекта продажи;
8) основной профиль деятельности банкрота;
9) сведения об объекте продажи (наименование имущества, кадастровый номер недвижимого имущества, краткую характеристику, год выпуска/постройки, техническое состояние и другое);
10) банковские реквизиты банкрота;
11) дополнительная информация по решению продавца.
Дополнительно к внесенной информации продавец обеспечивает включение в базу данных сканированные копии следующих документов:
1) отчет об оценке объекта продажи (при его наличии) либо протокольное решение комитета кредиторов о согласии выставить имущество по балансовой стоимости c приложением акта инвентаризации;
2) не менее 10 фотографий, позволяющих всесторонне и визуально оценить технические характеристики, внешний вид, выставляемого на электронной аукцион объекта продажи;
3) План продажи, утвержденный комитетом кредиторов;
4) протокол заседания комитета кредиторов об утверждении Плана продажи;
5) письменное согласование государственных органов на реализацию прав на имущество банкрота, полученное в установленном законодательством порядке;
6) правоустанавливающие документы объектов продажи, на основании которых возникают, изменяются и (или) прекращаются права на недвижимое имущество.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Для публикации информационного сообщения о проведении электронного аукциона на веб-портале реестра, продавец не менее чем за пятнадцать календарных дней до проведения электронного аукциона дополнительно вносит в базу данных по каждому лоту следующие сведения:
1) дата и время электронного аукциона;
2) наименование лота;
3) стартовая цена лота;
4) минимальная цена лота (при наличии);
5) размер гарантийного взноса;
6) банковские реквизиты организатора;
7) особые условия и дополнительные требования к покупателю, установленные законодательством Республики Казахстан, в том числе при реализации имущества, ограниченного в обороте, или стратегического объекта;
8) срок приема заявок;

16. Сату жоспары бекітілгеннен кейін сатушы екі жұмыс күнінен кешіктірмей, тізілімнің веб-порталындағы деректер қорына әрбір лот бойынша мынадай ақпараттың енгізуін қамтамасыз етеді:
1) сатушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
2) сатушының жеке сәйкестендiру нөмiрі (бұдан әрі - ЖСН);
3) сатушының телефоны мен мекенжайы;
4) банкроттың атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
5) борышкердің ЖСН немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі - БСН);
6) банкроттың заңды мекенжайы;
7) сату объектісінің орналасқан жері;
8) банкрот қызметінің негізгі бейіні;
9) сату объектісі туралы мәліметтер (мүліктің атауы, жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, қысқаша сипаттамасы, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа);
10) банкроттың банктік деректемелері;
11) сатушының шешімі бойынша қосымша ақпарат.
Енгізілген ақпаратқа қосымша сатушы деректер қорына мынадай құжаттардың сканерленген көшірмелерін енгізуді қамтамасыз етеді:
1) сату объектісін бағалау туралы есеп (ол бар болса) не түгендеу актісін қоса бере отырып, кредиторлар комитетінің мүлікті теңгерімдік құны бойынша шығаруға келіскені туралы хаттамалық шешімі;
2) электрондық аукционға қойылған сату объектісінің сыртқы сипаты мен техникалық сипаттамасын жан-жақты және көзбен қарап бағалауға мүмкіндік беретін кем дегенде 10 фотосурет;
3) кредиторлар комитеті бекіткен Сату жоспары;
4) кредиторлар комитеті отырысының Сату жоспарын бекіту туралы хаттамасы;
5) мемлекеттік органдардың заңнамада белгіленген тәртіппен алынған банкроттың мүлкіне құқықтарды іске асыруға жазбаша келісімі;
6) сату объектілерінің құқық белгілейтін құжаттары, олардың негізінде жылжымайтын мүлікке құқықтар (құқықтар ауыртпалықтары) туындайды, өзгереді және (немесе) тоқтатылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарламаны тізілімнің веб-порталында жариялау үшін сатушы электрондық аукцион өткізілгенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын әрбір лот бойынша мынадай мәліметтерді деректер қорына қосымша енгізеді:
1) электрондық аукционның күні мен уақыты;
2) лоттың атауы;
3) лоттың бастапқы бағасы;
4) лоттың ең төмен бағасы (болған кезде);
5) кепілді жарнаның мөлшері;
6) ұйымдастырушының банктік деректемелері;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген, оның ішінде айналымы шектелген мүлікті немесе стратегиялық объектіні сату кезіндегі ерекше шарттар және сатып алушыға қойылатын қосымша талаптар;
8) өтінімдер қабылдау мерзімі;

9) телефон и адрес организатора;
10) дополнительная информация по решению продавца.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Информационное сообщение об электронном аукционе по продаже имущества содержит следующие сведения:
1) дата и время проведения электронного аукциона;
2) наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) банкрота;
3) БИН/ИИН банкрота;
4) фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) продавца;
5) ИИН продавца;
6) юридический адрес банкрота;
7) сведения об объекте продажи (наименование имущества, кадастровый номер недвижимого имущества, краткую характеристику, год выпуска/постройки, техническое состояние и другое);
8) местонахождение объекта продажи;
9) стартовая цена лота;
10) размер гарантийного взноса;
11) банковские реквизиты организатора;
12) срок приема заявок;
13) телефон и адрес организатора;
14) особые условия и дополнительные требования к покупателю, установленные Правительством Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 статьи 3 Закона, в том числе при реализации имущества, ограниченного в обороте, или стратегического объекта.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Для регистрации в качестве участника электронного аукциона необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать электронную заявку по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.
Для подачи электронной заявки предварительно необходимо зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилии, имени и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
2) для юридических лиц: БИН, полного наименования, фамилии, имени и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) первого руководителя;
3) реквизитов банковского счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (почтовый адрес, телефон, факс, е-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные на веб-портал реестра.
В случае наличия в информационном сообщении особых условий или дополнительных требований, установленных законодательством Республики Казахстан к покупателям имущественной массы, участники электронного аукциона к электронной заявке прикрепляют сканированные копии документов, подтверждающие свое соответствие этим условиям и требованиям.
К участию в закрытом электронном аукционе допускаются лица, имеющие право на приобретение данного имущества согласно пункту 3 статьи 99 Закона.
Участники закрытого электронного аукциона к электронной заявке также прикрепляют сканированные копии документов, подтверждающие свое соответствие условиям и требованиям закрытого электронного аукциона.";

9) ұйымдастырушының телефоны мен мекенжайы;
10) сатушының шешімі бойынша қосымша ақпарат.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Мүлікті сату бойынша электрондық аукцион туралы ақпараттық хабарлама мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) электрондық аукционды өткізу күні мен уақыты;
2) банкроттың атауы/ тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
3) банкроттың БСН/ЖСН-і;
4) сатушының аты, тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
5) сатушының ЖСН-і;
6) банкроттың заңды мекенжайы;
7) сату объектісі туралы мәліметтер (мүліктің атауы, жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, қысқаша сипаттамасы, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа);
8) сату объектісінің орналасқан жері;
9) лоттың бастапқы бағасы;
10) кепілді жарнаның мөлшері;
11) ұйымдастырушының банктік деректемелері;
12) өтінімдерді қабылдау мерзімі;
13) ұйымдастырушының телефоны мен мекенжайы;
14) Заңның 3-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген, оның ішінде айналымы шектелген мүлікті немесе стратегиялық объектіні сату кезіндегі ерекше шарттар және сатып алушыға қойылатын қосымша талаптар.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Электрондық аукционға қатысушы ретінде тіркеу үшін тізілімнің веб-порталында осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық өтінімді тіркеу қажет.
Электрондық өтінім беру үшін алдын ала тізілімнің веб-порталында мыналарды көрсете отырып тіркелу қажет:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: ЖСН, тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
2) заңды тұлғалар үшін: БСН, толық атауы, бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
3) кепілді жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі банктік шоттың деректемелері;
4) байланыс деректері (пошталық мекенжайы, телефоны, факс, е-mail);
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, қатысушы бір жұмыс күннің ішінде тізілімнің веб-порталында енгізілген деректерді өзгертеді.
Ақпараттық хабарламада мүліктік массаны сатып алушыларға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ерекше шарттар мен қосымша талаптар болған жағдайда, электрондық аукционға қатысушылар электрондық өтінімге өздерінің осы шарттар мен талаптарға сәйкес келетінін растайтын құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса тіркейді.
Жабық электрондық аукционға осы мүлікті сатып алуға құқығы бар Заңның 99-бабының 3-тармағына сәйкес адамдардың қатысуына жол беріледі.
Жабық электрондық аукционға қатысушылар электрондық өтінімге жабық электрондық аукционның шарттары мен талаптарына сәйкес келетінін растайтын құжаттардың сканерленген көшірмелерін де қоса тіркейді.";

приложения 1, 2, 3 и 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр финансов
А. Смаилов
Приложение 1 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 апреля 2020 года № 417
Приложение 1
к Правилам проведения
электронного аукциона по
продаже имущества банкрота
Форма
Согласован
уполномоченным органом
от " " 20__ года
План продажи
скоропортящихся товаров, скота и прочих товаров,
требующих срочной реализации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) и реквизиты должника (бизнес
идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер)
Юридический адрес______________________________________________
____________________________________________________________________
Банковский счет_______________________________________________
________________________________________________________________
Основной вид деятельности_______________________________________
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Решением специализированного межрайонного экономического
суда_____________________________________________________________ области (города) от
"____"____________ 20___
года_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
для юридического лица: наименование)
признано банкротом.
Имущество выставляется к реализации _____ лот (количество):
№ лота
Характеристика лота (наименование объекта продажи, физическое состояние, срок годности и другое)
Балансовая стоимость имущества (тыс. тенге)
Стартовая цена (тыс. тенге)
Особые условия продажи (при реализации имущества должника, ограниченного в
обороте)______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дополнительные требования, установленные законодательством Республики Казахстан к
покупателю_____________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Временный управляющий_______________________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность), подпись)
Приложение 2 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 апреля 2020 года № 417
Приложение 2
к Правилам проведения
электронного аукциона по
продаже имущества банкрота
Форма
Утвержден
протоколом заседания
комитета кредиторов №
от " " 20__ года
План продажи
имущества банкрота
____________________________________________________________________
________________________________________________________________
(наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) и реквизиты должника (бизнес
идентификационный номер/индивидуальный
идентификационный номер)
Юридический адрес___________________________________________
________________________________________________________________
Банковский счет_________________________________________________
_________________________________________________________________
Основной вид деятельности______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Решением специализированного межрайонного экономического
суда_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
области (города) от "__" ______________20 __ года_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество (если оно
указано в документе, удостоверяющем личность), для
юридического лица: наименование)
признано банкротом.
Приказом уполномоченного органа № ____ от "____" _____20__ года банкротным
управляющим назначен_____________________________________
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Инвентаризация имущества должника произведена временным (банкротным) управляющим с
"__" __20__ года по "__"_20__ года.
Оценка имущества должника проведена____________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество (если
оно указано в документе, удостоверяющем личность), для
юридического лица: наименование, бизнес идентификационный
номер/индивидуальный идентификационный номер)
имеющее государственную лицензию на право осуществления деятельности по
оценке имущества, регистрационный номер_______________________________
____________________________________________________________________
выданную____________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего лицензию)
______________________________________ от "____" _________ 20__ года.
Согласно договору от "____" ________ 20___ года с "____" _______20____ года по "___"
_________20__ года проведена оценка.
Имущество выставляется к реализации _____________ лот (количество):
№ лота
Характеристика лота (кадастровый номер, год выпуска/постройки, техническое состояние и другое)
Стоимость имущества (тыс. тенге)
Стартовая цена (тыс. тенге)
Минимальная цена (тыс. тенге) (при наличии)
Балансовая
Оценочная
Особые условия продажи (при реализации имущества должника, ограниченного в обороте
или стратегического объекта)_____________________
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дополнительные требования, установленные законодательством Республики Казахстан и
решением Правительства Республики Казахстан по стратегическим объектам (при наличии), к
покупателю_____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банкротный управляющий________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность), подпись)
Приложение 3 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 апреля 2020 года № 417
Приложение 3
к Правилам проведения
электронного аукциона
по продаже имущества
банкрота
Форма
Информационное сообщение
о проведении конкурса по закупу услуг по оценке
имущества должника
Банкротный управляющий________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность), индивидуальный идентификационный номер)
объявляет конкурс по закупу услуг по оценке имущества должника
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество (если оно
указано в документе, удостоверяющем личность), индивидуальный
идентификационный номер, для юридического лица: наименование,
бизнес идентификационный номер)
находящегося по адресу:_______________________________________________
____________________________________________________________________
(юридический адрес/адрес должника, телефон)
В состав имущества должника входит:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(объект оценки, год выпуска/постройки, техническое состояние и другое)
Заявки для участия в конкурсе принимаются в течение десяти рабочих
дней со дня опубликования настоящего объявления с ___ до ___, перерыв на
обед с ____ до ____ по адресу___________________________________________
____________________________________________________________________
(город, улица, номер дома, номер квартиры/комнаты, телефон)
Претензии по организации конкурса принимаются с ___ до ___, перерыв
на обед с __ до __ по адресу:____________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(адрес уполномоченного органа или его территориального подразделения:
город, улица, дом, кабинет, номер телефона, электронная почта)
Приложение 4 к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 апреля 2020 года № 417
Приложение 4
к Правилам проведения
электронного аукциона по
продаже имущества банкрота
Форма
Заявка
на участие в электронном аукционе по
продаже имущества банкрота
1. Рассмотрев опубликованное информационное сообщение о продаже
имущества банкрота и ознакомившись с Правилами проведения электронного
аукциона по продаже имущества банкрота
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
для юридического лица: наименование)
желает принять участие в электронном аукционе, который состоится в ___
часа (-ов) "__" __ 20__ года на веб-портале реестра.
2. Мною (нами) внесен (-о) _________ гарантийный (-х) взнос (-ов) для
участия в электронном аукционе (количество) общей суммой________________
_________________________________________________________________
(цифрами)__________________________ (__________________) тенге нарасчетный
счет организатора (прописью) ____________________________________________
(указываются реквизиты расчетного счета)
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта продажи, по которому внесен гарантийный взнос для участия в электронных аукционах
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого

Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары -
Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары-
Қаржы министрінің
2020 жылғы 24 сәуірдегі
№ 417 бұйрығына
1-қосымша
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
20__ жылғы " "
уәкілетті органмен келісілді
Тез бұзылатын тауарлар, мал және жедел өткізуді талап ететін өзге де тауарларды сату жоспары
________________________________________________________________________________
(борышкердің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе) және борышкердің деректемелері
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Заңды мекенжайы __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Банктік шоты______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Негізгі қызмет түрі__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
облысының (қаласының) мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының 20__
жылғы "___" _________ шешімімен ___________________
_____________________________________________________________ банкрот деп танылды.
(дара кәсіпкер үшін: тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
заңды тұлға үшін: атауы)
Мүлік сатуға ____ лотпен (саны) қойылады:
Лот №
Лоттың сипаттамасы (сату объектісінің атауы, физикалық жай-күйі, жарамдылық мерзімі және басқа)
Мүліктің теңгерімдік құны (мың теңге)
Бастапқы бағасы (мың теңге)
Сатудың ерекше шарттары (айналымы шектелген борышкердің мүлкін сату
кезінде)_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сатып алушыға қойылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
қосымша талаптар________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Уақытша басқарушы______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары-
Қаржы министрінің
2020 жылғы 24 сәуірдегі
№ 417 бұйрығына
2-қосымша
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Банкроттың мүлкін сату жоспары
________________________________________________________________________________
(борышкердің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе) және деректемелері
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Заңды мекенжайы __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Банктік шоты______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Негізгі қызмет түрі__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
облысының (қаласының) мамандандырылған ауданаралық экономикалық
сотының 20__ жылғы "___" _________ шешімімен ___________________
_____________________________________________________________ банкрот деп танылды.
(дара кәсіпкер үшін: тегі, әкесінің аты (егер ол жеке
басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
заңды тұлға үшін: атауы)
Уәкілетті органның 20__ жылғы "___" _______ № _____ бұйрығымен
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
банкроттықты басқарушы болып тағайындалды.
Уақытша (банкроттықты) басқарушы борышкердің мүлкін түгендеуді 20__ жылғы
"___" ____________ 20__ жылғы "___" ___________ аралығында жүргізді.
Борышкердің мүлкін бағалауды 20__ жылғы "__"
________________________________________________________________________________
(лицензияны берген органның атауы)
берілген, тіркеу нөмірі ________________________________ мүлікті бағалау жөніндегі
қызметті жүзеге асыру құқығына мемлекеттік лицензиясы бар
________________________________________________________________________________
(дара кәсіпкер үшін: тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), заңды тұлға үшін: атауы, бизнес сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі) жүргізді.
20__ жылғы "___" ________________ шартқа сәйкес 20__ жылғы "___"
______________ - 20__ жылғы "___" ___________ аралығында бағалау жүргізілді.
Мүлік сатуға ____ лотпен (саны) қойылады:
Лот №
Лоттың сипаттамасы (кадастрлық нөмірі, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа)
Мүліктің құны (мың теңге)
Бастапқы бағасы (мың теңге)
Ең төмен баға (мың теңге) (бар болса)
Теңгерімдік
Бағалау
Сатудың ерекше шарттары (айналымы шектелген борышкердің мүлкін немесе
стратегиялық объектіні сату кезінде)_________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сатып алушыға стратегиялық объектілер бойынша (бар болса) қойылатын Қазақстан
Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен
белгіленген қосымша талаптар
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Банкроттықты басқарушы__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары-
Қаржы министрінің
2020 жылғы 24 сәуірдегі
№ 417 бұйрығына
3-қосымша
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Борышкердің мүлкін бағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурстың өткізілетіні туралы ақпараттық хабарлама
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін: атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке кәсіпкер үшін:
тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Банкроттықты басқарушысы_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(борышкердің заңды мекенжайы/мекенжайы, телефон)
мекенжайы бойынша орналасқан борышкердің ________________________________________
________________________________________________________________________________
дара кәсіпкер үшін: (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлға үшін: атауы,
бизнес сәйкестендіру нөмірі)
мүлкін бағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурсты жариялайды.
Борышкер мүлкінің құрамына: _______________________________________________
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________ кіреді.
(бағалау объектісі, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа)
Конкурсқа қатысу үшін өтінімдер осы хабарлама жарияланған күннен бастап он жұмыс
күні ішінде ______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қала, көше, үйдің нөмірі, пәтер/бөлме нөмірі, телефон)
мекенжайы бойынша ______ бастап _______ дейін қабылданады, түскі үзіліс ______ бастап
____ дейін.
Конкурсты ұйымдастыру бойынша кінәрат-талаптар_____________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің мекенжайы:қала,
көше, үй, кабинет, телефон нөмірі, электрондық почта)
мекенжайы бойынша _____ бастап ____ дейін қабылданады, түскі үзіліс _____ бастап ____ дейін.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары-
Қаржы министрінің
2020 жылғы 24 сәуірдегі
№ 417 бұйрығына
4-қосымша
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционға қатысуға өтінім
1.________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(дара кәсіпкер үшін: тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), заңды тұлға үшін: атауы)
банкроттың мүлкін сату туралы жарияланған ақпараттық хабарламаны қарап және
Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу қағидаларымен танысып,
тізілімнің веб-порталында 20__ "__" __________ сағат __ өтетін электрондық аукционға
қатысуға ниет білдіреді. 2. Мен (біз) электрондық аукционға қатысу үшін ұйымдастырушының
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(есеп шот деректемелері көрсетіледі)
есеп шотына жалпы сомасы __________ (______________) теңге __________ (цифрлармен)
жазбаша) (саны) кепілдік жарна (жарналар) енгіздім (енгіздік).
Енгізілген кепілді жарналар туралы мәліметтер:
Р/с №
Кепілді жарнаның мақсаты және электрондық аукциондарға қатысу үшін кепілді жарна енгізілген сату объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілді жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны

3. Я (мы) осведомлен (-ы), что не подлежат регистрации в качестве участника:
1) физическое (юридическое) лицо, которое не соответствует особым условиям и (или)
дополнительным требованиям, указанным в информационном сообщении о проведении
электронного аукциона к покупателям объекта продажи;
2) организатор;
3) продавец.
4. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия
требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в электронном
аукционе, подписанный мной (нами) протокол о результатах торгов и договор купли-продажи будут
признаны недействительными.
5. В случае, если я (мы) буду (-ем) определен (-ы) победителем (-ями) торгов, принимаю (-ем)
на себя обязательства подписать протокол о результатах торгов в день проведения электронного
аукциона и подписать договор купли-продажи в течение десяти календарных дней со дня проведения
электронного аукциона.
6. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не
возвращается и остается у продавца в случаях:
1) отказа подписать протокол о результатах торгов;
2) отказа подписать договор купли-продажи в установленный срок;
3) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств по договору
купли-продажи;
4) обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику.
7. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах торгов имеет силу договора,
действующего до заключения договора купли-продажи.
8. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для индивидуального предпринимателя:
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер_____________________________
Паспортные данные_________________________________________________
Адрес:_______________________________________________________________
Номер телефона (факса):_______________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код ______________________________
Банковский идентификационный код____________________________________
Наименование банка__________________________________________________
Код Бенефициара_____________________________________________________
К заявке прилагаются:

3. Мен (біз) мыналардың:
1) сату объектісін сатып алушыларға қойылатын электрондық аукционның өткізілетіні туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген ерекше шарттарға және (немесе) қосымша талаптарға сәйкес келмейтін заңды (жеке) тұлға;
2) ұйымдастырушы;
3) сатушы қатысушы ретінде тіркелуге жатпайтыны туралы хабардармын (хабардармыз).
4. Қатысушыға қойылатын талаптарға менің (біздің) сәйкес келмейтінім (келмейтініміз) анықталған жағдайда, мен (біз) электрондық аукционға қатысу құқығынан айырылатыныммен (айырылатынымызбен), мен (біз) қол қойған сауда-саттық нәтижелері туралы хаттаманың және сатып алу-сату шартының жарамсыз деп танылатынымен келісемін (келісеміз).
5. Егер мен (біз) сауда-саттық жеңімпаз(дар)ы деп айқындалған жағдайда, өзіме (өзімізге) сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға электрондық ауцион өткізілген күні қол қою және электрондық ауцион өткізілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде сатып алу-сату шартына қол қою міндеттемелерін аламын (аламыз).
6. Мынадай:
1)сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан;
2)белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан;
3)мен (біз) сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерді орындамаған және/немесе тиісінше орындамаған;
4)мен (біз) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес келмейтінім (келмейтініміз) анықталған жағдайларда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтынымен және сатушыда қалатынымен келісемін (келісеміз).
7. Осы өтінімнің сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге сатып алу-сату шартын жасасуға дейін қолданылатын шарттың күші бар.
8. Өзім (өзіміз) туралы мынадай мәліметтер беремін (береміз):
Дара кәсіпкер үшін:
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________________
Төлқұжат деректері_______________________________________________________________
Мекенжайы:_____________________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс):____________________________________________________________
Банктік деректемелері:____________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру коды__________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру коды _________________________________________________________
Банктің атауы____________________________________________________________________
Бенефиар коды___________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
Для юридического лица:
Наименование________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер______________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя________________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес:_______________________________________________________________
Номер телефон (факса)________________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код ______________________________
Банковский идентификационный код____________________________________
Наименование банка_________________________________________________
Код Бенефициара_____________________________________________________
К заявке прилагаются:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) физического лица или наименование
ридического лица и фамилия, имя, отчество (если оно указано в
документе, удостоверяющем личность) руководителя или
представителя юридического лица, действующих на
основании доверенности)
Принята веб-порталом реестра государственного имущества "__" ___ 20__ года ____ часов
____ мин.
Аукционный номер участника ___________________________________.

1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
Заңды тұлға үшін:
Атауы__________________________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мекенжайы:_____________________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________________________________
Банктік деректемелері:
Жеке сәйкестендіру коды__________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру коды _________________________________________________________
Банктің атауы ____________________________________________________________________
Бенефиар коды___________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) ______________________________________________________________________________
2) ______________________________________________________________________________
3) ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
жеке тұлғаның (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлға басшысының немесе сенімхат
негізінде әрекет ететін заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталымен 20__ жылғы "___" ________________
сағат "___" минутта қабылданды.
Қатысушының аукциондық нөмірі _________________________________.