О распределении стипендии Президента Республики Казахстан между организациями высшего и (или) послевузовского образования на 2020 год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 183. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2020 года № 20602
В соответствии с пунктом 4 постановления Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года № 1134 "Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить распределение стипендии Президента Республики Казахстан между организациями высшего и (или) послевузовского образования (далее – ОВПО) на 2020 год согласно приложению к настоящему приказу.
2. Ректорам ОВПО назначить стипендию Президента Республики Казахстан студентам и магистрантам на основании решений ученых советов ОВПО.
3. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылға арналған стипендиясын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары арасында бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 5 мамырдағы № 183 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 мамырда № 20602 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы № 1134 қаулысының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылға арналған стипендиясын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары (бұдан әрі - ЖЖОКБҰ) арасында бөлу бекітілсін.
2. ЖЖОКБҰ-ның ректорлары Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын студенттер мен магистранттарға ЖЖОКБҰ-ның ғылыми қеңестері шешімдерінің негізінде тағайындасын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

4. Департаменту финансов Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществить выплату указанной стипендии в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете с 1 января на соответствующий финансовый год.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Дауленова М.М.
6. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и
науки Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 5 мая 2020 года № 183
Распределение стипендии Президента Республики Казахстан между организациями высшего и (или) послевузовского образования на 2020 год
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
Стипендия
студентам
магистрантам
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет им. Л. Гумилева"
75
2
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный женский педагогический университет"
15
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет им. Абая"
21
1
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет им. аль-Фараби"
109
2
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Актюбинский региональный государственный университет им. А. Жубанова"
32
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский государственный университет им. Х. Досмухамедова"
5
7
Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет нефти и газа имени С. Утебаева"
3
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный технический университет им. Д. Серикбаева"
10
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет им. С. Аманжолова"
50
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный университет имени Шакарима города Семей"
25
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский государственный университет им. М. Утемисова"
25
12
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный индустриальный университет"
5
13
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный технический университет"
25
1
14
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет им. Е. Букетова"
51
15
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет им. Ш. Уалиханова"
15
16
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский государственный педагогический университет им. У. Султангазина"
10
17
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский государственный университет им. А. Байтурсынова"
30
18
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет им. Коркыт ата"
17
19
Учреждение "Международный казахско-турецкий университет им. Х.А. Ясави"
1
20
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный университет им. С. Торайгырова"
20
21
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный педагогический университет"
20
22
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Рудненский индустриальный институт"
4
23
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет им. М. Козыбаева"
27
24
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный педагогический университет"
20
25
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный университет им. М.Х. Дулати"
26
26
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно – Казахстанский государственный университет имени М. Ауэзова"
65
1
27
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский государственный педагогический университет"
17
28
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысуский государственный университет им. И. Жансугурова"
11
29
Акционерное общество "Академия гражданской авиации"
5
30
Акционерное общество "Алматинский технологический университет"
12
31
Некоммерческое акционерное общество "Алматинский университет энергетики и связи"
11
32
Акционерное общество "Казахская академия спорта и туризма"
8
33
Акционерное общество "Казахская академия транспорта и коммуникаций им. М. Тынышпаева"
2
34
Акционерное общество "Казахский университет международных отношений и мировых языков им. Абылай хана"
15
35
Акционерное общество "Казахстанско-Британский университет"
1
36
Акционерное общество "Международная образовательная корпорация"
15
37
Акционерное общество "Международный университет информационных технологий"
50
38
Акционерное общество "Университет КИМЭП"
10
39
Акционерное общество "Университет Нархоз"
5
40
Акционерное общество "Финансовая академия"
2
41
Акционерное общество "Жезказганский университет им. О. Байконурова"
3
42
Учреждение "Алматинская академия экономики и статистики"
5
43
Товарищество с ограниченной ответственностью "Южно-Казахстанский гуманитарный институт им. М. Сапарбаева"
5
44
Акционерное общество "Казахский университет технологии и бизнеса"
12
45
Учреждение "Казахский университет экономики, финансов и международной торговли"
1
46
Учреждение "Кокшетауский университет им. А. Мырзахметова"
5
47
Учреждение "Костанайский социально-технический университет им. З. Алдамжар""
2
48
Учреждение "Таразский инновационно-гуманитарный университет"
5
49
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет Сырдария"
5
50
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет Алматы"
8
51
Учреждение "Университет им. С. Демиреля"
10
52
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет международного бизнеса"
10
53
Учреждение "Университет Туран"
10
54
Учреждение "Алматы Менеджмент Университет"
2
ВСЕГО

4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Қаржы департаменті көрсетілген стипендияны 1 қаңтардан бастап тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражаттар шегінде төлеуді жүзеге асырсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі М.М. Дәуленовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 5 мамырдағы
№ 183 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылға арналған стипендиясын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары арасында бөлу
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы Стипендия
студенттерге магистранттарға
1
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
75
2
2
"Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
15
3
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
21
1
4
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
109
2
5
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
32
6
"Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
7
"С. Өтебаев атындағы Атырау мұнай және газ университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
8
"Д. Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
10
9
"С. Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
50
10
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
25
11
"М. Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
25
12
"Қарағанды мемлекеттік индустриялық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
13
"Қарағанды мемлекеттік техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
25
1
14
"Е. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
51
15
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
15
16
"Ө. Сұлтанғазин атындағы Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
10
17
"А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
30
18
"Қорқыт Ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
17
19
"Х.А. Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті" мекемесі
1
20
"С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
20
21
"Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
20
22
"Рудный индустриалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
23
"М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
27
24
"Тараз мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
20
25
"М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
26
26
"М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
65
1
27
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
17
28
"І. Жансүгіров Жетісу мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
11
29
"Азаматтық авиация академиясы" акционерлік қоғамы
5
30
"Алматы технологиялық университеті" акционерлік қоғамы
12
31
"Алматы энергетика және байланыс университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
11
32
"Қазақ спорт және туризм академиясы" акционерлік қоғамы
8
33
"М. Тынышбаев атындағы Қазақ көлік және коммуникация академиясы" акционерлік қоғамы
2
34
"Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті" акционерлік қоғамы
15
35
"Қазақ-Британ техникалық университеті" акционерлік қоғамы
1
36
"Халықаралық білім беру корпорациясы" акционерлік қоғамы
15
37
"Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті" акционерлік қоғамы
50
38
"КИМЭП Университеті" акционерлік қоғамы
10
39
"Нархоз Университеті" акционерлік қоғамы
5
40
"Қаржы академиясы" акционерлік қоғамы
2
41
"О. Байқоңыров атындағы Жезқазған университеті" акционерлік қоғамы
3
42
"Алматы экономика және статистика академиясы" мекемесі
5
43
"М. Сапарбаев атындағы Оңтүстік Қазақстан гуманитарлық институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5
44
"Қазақ технология және бизнес университеті" акционерлік қоғамы
12
45
"Қазақ экономика, қаржы және халықаралық сауда университеті" мекемемсі
1
46
"А. Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті" мекемесі
5
47
"З. Алдамжар атындағы Қостанай әлеуметтік-техникалық университеті" мекемесі
2
48
"Тараз инновациялық-гуманитарлық университеті" мекемесі
5
49
"Сырдария Университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5
50
"Алматы Университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8
51
"С. Демирель атындағы Университет" мекемесі
10
52
"Халықаралық бизнес университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10
53
"Тұран Университеті" мекемесі
10
54
"Алматы Менеджмент Университеті" мекемесі
2
БАРЛЫҒЫ