О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в разрезе групп образовательных программ на 2020-2021 учебный год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2020 года № 20661.
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2018 года № 199 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2018 – 2019, 2019 – 2020, 2020 – 2021 учебные года", а также на основании протокола заседания Комиссии по распределению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2020-2021 учебный год в разрезе групп образовательных программ от 30 апреля 2020 года № 1 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Распределить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2020-2021 учебный год в разрезе групп образовательных программ, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2020-2021 учебный год, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2020-2021 учебный год, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

2020-2021 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 мамырда № 20661 болып тіркелді.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес және "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 199 қаулысын іске асыру мақсатында, сондай-ақ, 2019-2020 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу жөніндегі комиссия отырысының 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 1 хаттамасының негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2020-2021 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2020-2021 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2020-2021 оқу жылына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), және 2) тармақшаларында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Дауленова М.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и
науки Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 210
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2020-2021 учебный год в разрезе групп образовательных программ

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі М.М. Дәуленовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 18 мамырындағы
№ 210 бұйрығына
1-қосымша
2020-2021 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 28.07.2020 № 323 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код и классификация направлений подготовки
Код группы образовательных программ
Наименование групп образовательных программ
Всего
полное обучение
сокращенное обучение
всего
для усиления языковой подготовки
всего
6B01 Педагогические науки
6В011 Педагогика и психология
В001
Педагогика и психология

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 28.07.2020 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы
Толық оқу
Қысқартылған оқу
Барлығы
Тілдік дайындығын күшейту үшін
Барлығы
6B01 Педагогикалық ғылымдар
6B011 Педагогика және психология
В001
Педагогика және психология

Квота для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (0,5%)
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
4
итого
86
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
6B061 Информационно-коммуникационные технологии
В057
Информационные технологии
250
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (1%)
3
Квота для инвалидов I, II групп, инвалидов с детства, детей-инвалидов (1%)
3
Квота для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (0,5%)
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
10
итого
267
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
6B071 Инженерия и инженерное дело
В060
Химическая инженерия и процессы
50
В063
Электротехника и автоматизация
80
В066
Морской транспорт и технологии
20
В071
Горное дело и добыча полезных ископаемых
175
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (1%)
3
Квота для инвалидов I, II групп, инвалидов с детства, детей-инвалидов (1%)
3
Квота для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (0,5%)
2
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
14
итого
347
всего
700
Международный университет информационных технологий
6B01 Педагогические науки
6В015 Подготовка учителей по естественнонаучным предметам
В010
Подготовка учителей физики
20
В011
Подготовка учителей информатики
20
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (1%)
1
Квота для инвалидов I, II групп, инвалидов с детства, детей-инвалидов (1%)
1
Квота для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (0,5%)
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
1
итого
44
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
6B032 Журналистика и информация
В042
Журналистика и репортерское дело
48
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (1%)
1
Квота для инвалидов I, II групп, инвалидов с детства, детей-инвалидов (1%)
1
Квота для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (0,5%)
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
1
итого
52

Жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін квота (0,5 %)
1
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
4
Барлығы
86
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6B061 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
В057
Ақпараттық технологиялар
250
Жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін квота (1 %)
3
I, II топтағы мүгедектер, бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар арасынан шыққан азаматтар үшін квота (1 %)
3
Жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін квота (0,5 %)
1
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
10
Барлығы
267
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
6B071 Инженерия және инженерлік іс
В060
Химиялық инженерия және процестер
50
В063
Электр техникасы және автоматтандыру
80
В066
Теңіз көлігі және технологиялары
20
В071
Тау-кен ісі және пайдалы қазбаларды өндіру
175
Жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін квота (1 %)
3
I, II топтағы мүгедектер, бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар арасынан шыққан азаматтар үшін квота (1 %)
3
Жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін квота (0,5 %)
2
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
14
Барлығы
347
Жиыны
700
Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті
6B01 Педагогикалық ғылымдар
6В015 Жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау
В010
Физика мұғалімдерін даярлау
20
В011
Информатика мұғалімдерін даярлау
20
Жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін квота (1 %)
1
I, II топтағы мүгедектер, бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар арасынан шыққан азаматтар үшін квота (1 %)
1
Жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін квота (0,5 %)
1
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
1
Барлығы
44
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
6B032 Журналистика және ақпарат
В042
Журналистика және репортер ісі
48
Жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін квота (1 %)
1
I, II топтағы мүгедектер, бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар арасынан шыққан азаматтар үшін квота (1 %)
1
Жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін квота (0,5 %)
1
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
1
Барлығы
52

710
Казахстанский филиал Московского государственного университета им. М.В. Ломоносова
40
АОО "Назарбаев Университет", в том числе для обучения иностранных граждан
669
27
Всего
12855
710
Приложение 3 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 3 августа 2020 года № 329
Государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2020-2021 учебный год
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 07.10.2020 № 427 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код и классификация направлений подготовки
Код группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Количество мест

710
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалы
40
"Назарбаев Университеті" ДБҰ, оның ішінде шетелдік азаматтарды оқытуға
669
27
Жиыны
12855
710
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 210 бұйрығына
3-қосымша
2020-2021 оқу жылына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 07.10.2020 № 427 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Орын саны

8D01 Педагогические науки
8D011 Педагогика и психология
D001
Педагогика и психология
34
8D012 Педагогика дошкольного воспитания и обучения
D002
Дошкольное обучение и воспитание
1
8D013 Подготовка педагогов без предметной специализации
D003
Подготовка педагогов без предметной специализации
22
8D014 Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития
D005
Подготовка педагогов физической культуры
4
8D015 Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам
D010
Подготовка педагогов математики
27
D011
Подготовка педагогов физики (казахский, русский, английский языки)
19
D012
Подготовка педагогов информатики (казахский, русский, английский языки)
29
D013
Подготовка педагогов химии (казахский, русский, английский языки)
14
D014
Подготовка педагогов биологии (казахский, русский, английский языки)
14
D015
Подготовка педагогов географии
14
8D016 Подготовка педагогов по гуманитарным предметам
D016
Подготовка педагогов истории
19
8D017 Подготовка педагогов по языкам и литературе
D017
Подготовка педагогов казахского языка и литературы
32
D018
Подготовка педагогов русского языка и литературы
30
D019
Подготовка педагогов иностранного языка
22

8D01 Педагогикалық ғылымдар
8D011 Педагогика және психология
D001
Педагогика және психология
34
8D012 Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
D002
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
1
8D013 Пәндік мамандандырылмаған педагогтерді даярлау
D003
Пәндік мамандандырылмаған педагогтарды даярлау
22
8D014 Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған педагогтерін даярлау
D005
Дене шынықтыру педагогтерін даярлау
4
8D015 Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтерді даярлау
D010
Математика педагогтерін даярлау
27
D011
Физика педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
19
D012
Информатика педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
29
D013
Химия педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
14
D014
Биология педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
14
D015
География педагогтерін даярлау
14
8D016 Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтерді даярлау
D016
Тарих педагогтерін даярлау
19
8D017 Тілдер және әдебиет бойынша педагогтерді даярлау
D017
Қазақ тілі мен әдебиетінің педагогтерін даярлау
32
D018
Орыс тілі мен әдебиетінің педагогтерін даярлау
30
D019
Шет тілі педагогтерін даярлау
22