Об утверждении статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод" (индекс 2-ТП (водхоз), периодичность годовая) и инструкции по ее заполнению
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2020 года № 20682
В соответствии с подпунктами 3) и 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также с подпунктом 260) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод" (индекс 2-ТП (водхоз), периодичность годовая) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод" (индекс 2-ТП (водхоз), периодичность годовая) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 94 "Об утверждении статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод" (код 7791204, индекс 2-ТП (водхоз), периодичность годовая) и инструкции по ее заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10271, опубликован 21 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 5 "О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 94 "Об утверждении статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод" (код 7791204, индекс 2-ТП (водхоз), периодичность годовая) и инструкции по ее заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16282, опубликован 8 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:

"Су алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп" (индексі 2-ТП (сушар), кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны мен оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2020 жылғы 15 мамырдағы № 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 мамырда № 20682 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 8) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағының 260) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Су алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп" (индексі 2-ТП (сушар), кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Су алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп" (индексі 2-ТП (сушар), кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Су алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7791204, индексі 2-ТП (сушар), кезеңділігі жылдық) мен оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 94 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10271 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 21 мамырда жарияланған);
2) "Су алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7791204, индексі 2-ТП (сушар), кезеңділігі жылдық) мен оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 94 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 5 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16282 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 8 ақпанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Управлению планирования статистической деятельности Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитет по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Н. Айдапкелов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 27
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
20__ жылғы "___" ______________
№ ___ бұйрығына 1-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекцияларына ұсынылады
Представляется Бассейновым инспекциям по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Cу алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп
Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод
Индексі
Индекс
2-ТП (сушар)
2-ТП (водхоз)
жылдық
годовая
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Суды ауыл шаруашылығы қажеттіліктері үшін, өндірістік, коммуналдық-тұрмыстық қажеттіліктер мен гидроэнергетикада пайдаланатын су пайдаланушылар ұсынады
Представляется водопользователями, использующими воду для нужд сельского хозяйства, для производственных, коммунально-бытовых нужд и гидроэнергетики
Тапсыру мерзімі – ауыл шаруашылығы қажеттіліктері үшін суды пайдаланатын су пайдаланушылар есепті кезеңнің 1 желтоқсанынан кешіктірмей, өндірістік, коммуналдық-тұрмыстық қажеттіліктер мен гидроэнергетикада суды пайдаланатын су пайдаланушылар есепті кезеңнен кейінгі 10 қаңтардан кешіктірмей
Срок представления – не позднее 1 декабря отчетного периода водопользователи, использующие воду для нужд сельского хозяйства, не позднее 10 января после отчетного периода водопользователи, использующие воду производственных, коммунально-бытовых нужд и гидроэнергетики
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Негізгі ЭҚЖЖ коды
Основной код ОКЭД
Қосалқы ЭҚЖЖ коды
Вторичный код ОКЭД
Экономикалық қызмет түрінің атауы
Наименование вида экономической деятельности
______________________________________________________________

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне және аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға Н. Айдапкелов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігi
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 27 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Приложение 1 к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от "___" ________________ 20__ года № ____
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекцияларына ұсынылады
Представляется Бассейновым инспекциям по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Cу алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп
Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод
Индексі
Индекс
2-ТП (сушар)
2-ТП (водхоз)
жылдық
годовая
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Суды ауыл шаруашылығы қажеттіліктері үшін, өндірістік, коммуналдық-тұрмыстық қажеттіліктер мен гидроэнергетикада пайдаланатын су пайдаланушылар ұсынады
Представляется водопользователями, использующими воду для нужд сельского хозяйства, для производственных, коммунально-бытовых нужд и гидроэнергетики
Тапсыру мерзімі - ауыл шаруашылығы қажеттіліктері үшін суды пайдаланатын су пайдаланушылар есепті кезеңнің 1 желтоқсанынан кешіктірмей, өндірістік, коммуналдық-тұрмыстық қажеттіліктер мен гидроэнергетикада суды пайдаланатын су пайдаланушылар есепті кезеңнен кейінгі 10 қаңтардан кешіктірмей
Срок представления - не позднее 1 декабря отчетного периода водопользователи, использующие воду для нужд сельского хозяйства, не позднее 10 января после отчетного периода водопользователи, использующие воду производственных, коммунально-бытовых нужд и гидроэнергетики
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Негізгі ЭҚЖЖ коды
Основной код ОКЭД
Қосалқы ЭҚЖЖ коды
Вторичный код ОКЭД
Экономикалық қызмет түрінің атауы
Наименование вида экономической деятельности
__________________________________________________________

1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод" (индекс 2-ТП (водхоз), периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (далее – Закон) и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о заборе, использовании и водоотведении вод" (индекс 2-ТП (водхоз), периодичность годовая) (далее – статистическая форма).
2. В настоящей Инструкции используются понятия в значениях, определенных в Законе и Водном Кодексе Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, а также следующие определения:
1) оборотное использование – система технического водоснабжения, в которой оборотная вода после соответствующей подготовки или без нее многократно используется в том же технологическом производстве промышленного предприятия;
2) биологическая очистка – объем сброшенных в водоемы сточных вод, нормативно-очищенных на сооружениях биологической очистки;
3) повторное использование – забор возвратных вод для технологических целей, орошения, обводнения, водоснабжения и других нужд;
4) механическая очистка – объем сточных вод, нормативно-очищенных на сооружениях, в состав которых входят установки только механической очистки (песколовки, маслобензогрязеуловители, отстойники и другие – без применения реагентов). Установки механической очистки, входящие в состав сооружений физико-химической или биологической очистки, не учитываются;
5) нормативно-чистые (без очистки) – объем сброшенных в водоемы вод, которые в процессе участия в технологии производства не загрязняются и сброс которых без очистки не нарушают норматива качества воды в расчетном створе водного объекта, также объемы шахтных, рудничных и пластовых вод и вод, получаемых при водоотливе, водопонижении, если их сброс без очистки удовлетворяет установленным нормам экологических разрешений на эмиссии в окружающую среду;
6) сточные воды – воды, образующиеся в результате хозяйственной деятельности человека или на загрязненной территории, сбрасываемые в естественные или искусственные водные объекты или на рельефные местности;
7) водоотведение – совокупность мероприятий, обеспечивающих сбор, транспортировку, очистку и отведение сточных вод через системы водоотведения в водные объекты и (или) на рельефы местности;
8) водный объект – сосредоточения вод в рельефах поверхности суши и недрах земли, имеющие границы, объем и водный режим. Ими являются: моря, реки, приравненные к ним каналы, озера, ледники и другие поверхностные и подземные водные объекты;

1. Осы "Су алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп" (индексі 2-ТП (сушар), кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 12-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Суды алу, пайдалану және суды бұру туралы есеп" (индексі 2-ТП (сушар), кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі - статистиқалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Осы Нұсқаулықта Заңда, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су Кодексінде айқындалған мәндердегі ұғымдар, сондай-ақ мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) айналымды пайдалану - сумен жабдықтаудың техникалық жүйесі, онда айналымды су тиісті дайындықтан кейін немесе онсыз өнеркәсіптік кәсіпорынның технологиялық өндірісінде бірнеше рет пайдаланылады;
2) биологиялық тазалау - су айдындарына тасталған, биологиялық тазалау имараттарында нормативтік-тазартылған сарқынды сулардың көлемі;
3) қайталап пайдалану - технологиялық мақсаттар, суару, суландыру, сумен қамту және басқа да қажеттіліктер үшін кері қайтарылған суды алу;
4) механикалық тазалау - құрамына тек қана мехникалық тазалау қондырғылары кіретін (құмды аулау, майбензосазды аулағыштар, тұндырғыштар мен басқалары - реагенттерді пайдаланусыз) имараттарда нормативтік-тазартылған сарқынды сулар көлемі. Физика-химиялық немесе биологиялық тазалау имараттарының құрамына кіретін мехникалық тазалау қондырғылары ескерілмейді;
5) нормативтік-таза (тазалаусыз) - өндіріс технологиясына қатысу барысында ластанбайтын және оларды тазалаусыз тастау су нысанының есептік тұстамасында су сапасы нормативін бұзбайтын су айдындарына тасталған су көлемі, сондай-ақ егер олардың тазалаусыз тасталуы қоршаған ортаға эмиссияның белгіленген нормаларын қанағаттандыратын шахталы, бұлақты және пласты судың және суды төгу, суды азайту барысында алынған судың көлемі;
6) сарқынды сулар - адамның шаруашылық қызметі нәтижесінде пайда болатын немесе табиғи немесе жасанды су объектілеріне немесе жер бедеріне ағызып жіберілетін ластанған аумақтағы сулар;
7) су бұру - сарқынды суларды жинауды, тасымалдауды, тазартуды және су бұру жүйелері арқылы су объектілеріне және (немесе) жер бедеріне бұруды қамтамасыз ететін іс-шаралардың жиынтығы;
8) су объектісі - шекарасы, көлемi мен су режимi бар құрлық бетi бедерлерiндегi және жер қойнауындағы су шоғырланымдары. Олар: теңiздер, өзендер, соларға теңестiрiлген каналдар, көлдер, мұздықтар және басқа да жер үстi және жер асты су объектiлерi;

9) водопользователь – физическое или юридическое лицо, которому в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставлено право использования водных ресурсов для удовлетворения собственных нужд и (или) коммерческих интересов в соответствии с подпунктом 42) статьи 1 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;
10) код государственного учета использования воды (далее – Код ГУИВ) – код водопользователя и его индекс присваивается бассейновой инспекцией по регулированию использования и охране водных ресурсов (далее – БИ), шестизначный, первые две цифры обозначает код бассейна, последующие 4 цифры – произвольный код водопользователя, зарегистрированный в БИ;
11) потери при транспортировке – часть объема воды, расходуемая при транспортировке воды (испарение, фильтрация, утечка и так далее);
12) физико-химическая очистка – объем сброшенных в водоемы вод, нормативно-очищенных на сооружениях физико-химической очистки (реагентная обработка сточных вод, электрохимическая очистка, нейтрализация, ионный обмен).
3. В разделе 1 заполняется Код ГУИВ и индекс. Водопользователи, имеющие филиалы в разных районах области, или получающие воду на разных водохозяйственных участках, представляют статистическую форму по каждому водозабору отдельно, вследствие этого к Коду ГУИВ присваивается индекс по каждой статистической форме.
4. Раздел 2 заполняется водопользователем.
Графа В раздела 2 заполняется согласно раздела 1 "Перечня кодов водных объектов, качества воды, использованных, переданных вод", приведенного в приложении к статистической форме (далее – Перечень). Код источника берется из графы 1, при этом согласно графе 3 некоторые коды не могут быть указаны.
Графы Г-К, М раздела 2 - код передающего предприятия, код моря-реки, притоки, код качества и расстояние от устья заполняются:
для первичных водопользователей – по данным указанным в разрешении на специальное водопользование (далее - разрешение), выданных БИ;
для вторичных водопользователей – по данным указанным в разрешении первичного водопользователя.
При этом графа Л раздела 2 заполняется согласно раздела 2 Перечня, код качества берется из графы 1.
Графа Н раздела 2 заполняется первичными водопользователями по данным разрешения.
В графе 1 раздела 2 заполняется годовой забор (получение) воды, а в графах 2-13 раздела 2 забор воды по месяцам. Сумма заборов по месяцам равняется забору за год. Заборы воды по месяцам не заполняются в следующих случаях:
забор воды осуществляется равномерно в течение года (это относится в основном для забора на хозяйственно-питьевые, хозяйственно-бытовые и производственные нужды);
забор воды не превышает 1000 кубических метров.

9) су пайдаланушы - Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 1-бабының 42) тармақшасына сәйкес, өз мұқтаждарын және (немесе) коммерциялық мүдделерін қанағаттандыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен су ресурстарын пайдалану құқығы берілген жеке немесе заңды тұлға;
10) су пайдаланудың мемлекеттік есебінің коды (бұдан әрі - СПМЕ) - суды пайдаланушының коды мен оның индексін су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциясы (бұдан әрі - БИ) белгілейді, алты таңбалы, бірінші екі цифр бассейннің кодын белгілейді, келесі 4 цифр - БИ тіркелген су пайдаланушының еркін коды;
11) тасымалдау барысындағы шығындар - суды тасымалдау барысында шығындалатын су көлемінің бөлігі (булануы, сүзілуі, ағуы және тағы басқа);
12) физика-химиялық тазалау - су айдындарына тасталған, физика-химиялық тазалау құрылыстарында нормативтік-тазартылған сулардың көлемі (ағынды суларды реагенттік өңдеу, электрхимиялық тазалау, нейтрализация, иондық алмасу және тағы басқа).
3. 1-бөлімде СПМЕ бойынша код және индекс толтырылады. Облыстың түрлі аудандарында филиалдары бар немесе әр түрлі су шаруашылығы учаскелерінен су алатын су пайдаланушылар статистикалық нысанды әр су алу бойынша жеке ұсынады, осының салдарынан СПМЕ кодына әр бір статистикалық нысан бойынша индекс беріледі.
4. 2-бөлімді су пайдаланушылар толтырады.
2-бөлімнің В бағаны статистикалық нысанға қосымшада келтірілген "Су объектілерінің, су сапасы, пайдаланылған, берілген су кодтарының тізбесі" (бұдан әрі - Тізбе) 1-бөліміне сәйкес толтырылады. Көз коды 1-бағаннан алынады, бұл ретте 3-бағанға сәйкес кейбір кодтар көрсетілмеуі мүмкін.
2-бөлімнің Г-К, М-бағандары беруші кәсіпорынның коды, теңіз-өзен, ағыс кодтары, сағадан қашықтық пен сапа коды:
бастапқы су пайдаланушылар үшін - БИ берген арнайы су пайдалануға рұқсатта көрестілген деректер (бұдан әрі - рұқсат) бойынша;
қайталама су пайдаланушылар үшін - бастапқы су пайдаланушы рұқсатта көрсетілген деректер бойынша толтырылады.
Бұл ретте 2-бөлімнің Л-бағаны Тізбенің 2-кестесіне сәйкес толтырылады, сапа коды 1-бағаннан алынады.
2-бөлімнің Н-бағанын бастапқы су пайдаланушылар рұқсаттың деректері бойынша толтырады.
2-бөлімнің 1-бағаны жылдық суды алу (беру), ал 2-бөлімнің 2-13-бағандарында айлар бойынша су алу толтырылады. Айлар бойынша суды алу қосындысы бір жылға суды алумен теңестіріледі. Айлар бойынша суды алу келесі жағдайда толтырылмайды:
су алу жыл бойы тең жүзеге асырылса (бұл негізінде шаруашылық-ауыз су мен шаруашылық-тұрмыстық және өндірістік қажеттіліктерге су алу үшін жатқызылады);
су алу 1000 текше метрден аспағанда.

В остальных случаях заполнение граф 2-13 раздела 2 обязательно.
Графа 14 раздела 2 заполняется согласно раздела 3 Перечня, код использованной и переданной воды берется из графы 1, при этом согласно графам 3 и 4 у использованной воды свои коды, у переданной воды свои коды. Исключением являются транзитные воды, которые указываются во всех случаях.
В графе 15 раздела 2 проставляется количество используемой или переданной без использования воды.
Графа 16 раздела 2 заполняется в случае оборотного использования воды.
Графа 17 раздела 2 заполняется при повторном использовании воды.
Графа 18 раздела 2 заполняется в случае передачи воды после использования.
Графа 19 раздела 2 заполняется при потере воды при транспортировке.
Графа 20 раздела 2 заполняется при использовании воды на орошение, обводнение пастбищ.
5. Раздел3 заполняется водопользователем.
Номер строки в графе А раздела 3 соответствует номеру строки графы А в разделе 2.
Графа В раздела 3 заполняется согласно раздела 1 Перечня, код приемника берется из графы 1.
Графы Г-К, М раздела 3 код передающего предприятия, код моря-реки, притоки, код качества и расстояние от устья заполняются:
для первичных водопользователей - по данным разрешения;
для вторичных водопользователей – по данным разрешения первичного водопользователя.
При этом графа Л раздела 3 заполняется согласно раздела 2 Перечня, код качества заполняется из графы 1.
Графы 6, 7, 8 раздела 3 заполняются при наличии очистных сооружений.
6. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 2:
∑ граф 15 и 19 раздела 2 (использовано, передано и потери при транспортировке) = графе 1 раздела 2;
графа 18 раздела 2 (передано после использования) < графе 15 раздела 2 (использовано, передано);
2) Раздел 3:
∑ граф 2, 3, 4, 5 раздела 3 = графе 1 раздела 3;
∑ граф 6, 7, 8 раздела 3 = графе 5 раздела 3;
3) Контроль между разделами:
графа 1 (сброшено всего) раздела 3 < графе 15 раздела 2 (использовано, передано).

Қалған жағдайларда 2-бөлімнің 2-13-бағандарын толтыру міндетті.
2-бөлімнің 14-бағаны Тізбенің 3-бөліміне сәйкес толтырылады, алынған және берілген судың коды 1-бағаннан алынады, бұл ретте 3 және 4-бағандарға сәйкес пайдаланылған судың өз коды, берілген судың өз коды бар. Транзиттік сулар өзгеше болып табылады, олар барлық жағдайда да көрсетіледі.
2-бөлімнің 15-бағанында пайдаланылған немесе пайдаланусыз берілген су көлемі қойылады.
2-бөлімнің 16-бағаны суды қайта пайдаланған жағдайда алынған таза суға толықтыру ретінде толтырылады.
2-бөлімнің 17-бағаны суды қайта пайдаланғанда толтырылады.
2-бөлімнің 18-бағаны суды пайдаланудан кейін берген жағдайда толтырылады.
2-бөлімнің 19-бағаны суды тасымалдау барысында шығын болғанда толтырылады.
2-бөлімнің 20-бағаны суару, жайылымды суландыруға суды пайдалану барысында толтырылады.
5. 3-бөлімді су пайдаланушылар толтырады.
3-бөлімнің А-бағанында жол нөмірі 2-бөлімнің А-бағанындағы жол нөміріне сәйкес келтіріледі.
3-бөлімнің В-бағаны Тізбенің1-бөліміне сәйкес толтырылады, көз коды 1-бағаннан толтырылады.
3-бөлімінің Г-К, М-бағандары беруші кәсіпорынның коды, теңіз-өзен, ағыс кодтары, сағадан қашықтық пен сапа коды:
бастапқы су пайдаланушылар үшін - арнайы су пайдалануға рұқсаттың (бұдан әрі - рұқсат) мәліметтері бойынша;
қайталама су пайдаланушылар үшін - бастапқы су пайдаланушы рұқсатының мәліметтері бойынша толтырылады.
Бұл ретте 3-бөлімнің Л-бағаны Тізбенің 2-бөліміне сәйкес толтырылады, сапа коды 1-бағаннан алынады.
3-бөлімнің 6, 7, 8-бағандары тазалау құрылыстары болған кезде толтырылады.
6. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім:
2-бөлімнің 15 және 19-бағандарының ∑ (пайдаланылды, берілді және тасымалдау кезіндегі шығындар) = 2-бөлімнің 1-бағанына;
2-бөлімнің 18-бағаны (пайдаланылғаннан кейін берілді) < 2-бөлімнің
15-бағанынан (пайдаланылды, тапсырылды);
2) 3-бөлім:
3-бөлімнің 2, 3, 4, 5-бағандарының ∑= 3-бөлімнің 1-бағанына;
3-бөлімнің 6, 7, 8-бағандарының ∑= 3-бөлімнің 5-бағанына;
3) Бөлімдер арасындағы бақылау:
3-бөлімнің 1-бағаны (барлығы тасталған) < 2-бөлімнің 15-бағанынан (пайдаланылды, тапсырылды).