О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 114. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2020 года № 20699
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту геологии и развития минерально-сырьевой базы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 21 мая 2020 года № 114
Перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее - Перечень)
1. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 330 "Об утверждении Положения о государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16970, опубликован 6 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Положении о государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 11 изложить в новой редакции:

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 21 мамырдағы № 114 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 22 мамырда № 20699 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрлігінің Геология және минералдық-шикізат базасын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 21 мамырдағы
№ 114 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (келесі - Тізбе)
1. "Қазақстан Республикасы пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекттік комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 330 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 16970 болып тіркелген, 2018 жылдың 6 маусымында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссиясы туралы ережесінде:
11-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:

"11. Рабочим органом Комиссии является Комитет геологии Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее-Комитет)".
2. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 350 "Об утверждении Правил представления недропользователями в уполномоченный орган по изучению недр данных о нормируемых потерях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17002, опубликован 13 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах представления недропользователями в уполномоченный орган по изучению недр данных о нормируемых потерях, утвержденных указанным приказом:
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
3. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 392 "Об утверждении Правил представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчета о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17052, опубликован 22 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчета о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях, утвержденных указанным Приказом:
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему Перечню.
4. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 418 "Об утверждении формы геологического отчета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17069, опубликован 25 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Форме геологического отчета, утвержденной указанным Приказом:
в Пояснении по заполнению формы геологического отчета:
приложения 4, 5, 6, 10 и 11 к указанному Пояснению изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам представления
недропользователями в
уполномоченный орган по
изучению недр данных о
нормируемых потерях
Форма
Утверждаю__________________
____________________________
(фамилия, имя и отчество
(при его наличии) дата
Место печати уполномоченного органа
Технический проект разработки месторождения

"11. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі - Комитет) болып табылады".
2. "Жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға нормаланатын ысыраптар туралы деректерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 350 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 17002 болып тіркелген, 2018 жылдың 13 маусымында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға нормаланатын ысыраптар туралы деректерді ұсыну қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 25 мамырдағы № 392 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 17052 болып тіркелген, 2018 жылдың 22 маусымында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті ұсыну қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы Тізбеге 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Геологиялық есеп нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 мамырдағы № 418 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 17069 болып тіркелген, 2018 жылдың 25 маусымында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Геологиялық есеп нысанында:
Геологиялық есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмеде:
көрсетілген түсіндірмеге 4, 5, 6, 10 және 11-қосымшалар осы Тізбенің 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушылардың жер
қойнауын зерттеу жөніндегі
уәкілетті органға нормаланатын
ысыраптар туралы деректерді
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Бекітемін_______________
(тегі, аты және әкесінің аты)
(бар болған жағдайда), күні
Уәкілетті органның мөрі
Кен орнын игерудің техникалық жобасы

1. Наименование недропользователя: _______________________________
2. Обоснование нормируемых потерь: ______________________________
3. Технико-экономические расчеты нормируемых потерь: ______________
4. Данные о нормируемых потерях:
№ п/п
Наименование месторождения, местонахождение на административно- территориальной единице, №___ дата_____ контракта/лицензии
Вид полезного ископаемого
Годовой объем добычи, тысяч тонн/тысяч кубических метров
Нормируемые потери, % (тысяч тонн/тысяч кубических метров)
1
2
3
4
5
Недропользователь руководитель
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, дата)
"____"____________20___ г.
Место печати недропользователя
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и
отчетов о добытых твердых
полезных ископаемых,
общераспространенных полезных ископаемых,
а также отчета о добытых
драгоценных металлах и
драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению ___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых твердых полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых за отчетный период 20 ____
Индекс: 1-ТПИ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года следующего за отчетным годом.
единица измерения запасов____
Область, предприятие, месторождение, участок, местоположение
Номер лицензии (контракта) и дата выдачи
Степень освоения, год
Годовая проектная мощность предприятия
Глубина подсчета запасов
Максимальная глубина разработки (фактическая), (метр);
Коэффициент вскрыши, (кубический метр/тонну или кубический метр/кубический метр);
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа
Среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого)
Категории запасов
А
В
С1
A+B+C1
С2
забалансовые
Запасы на 01.01. ____ год
Изменение балансовых запасов
за ____ год
в результате
Балансовые
Забалансовые
Добычи
потери при добыче
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Изменение балансовых запасов за__год в результате
Состояние запасов на 01.01.___ год
разведки
переоценки (+ или -)
списания неподтвердившихся запасов
изменения технических границ и другие причины (+ или -)
Балансовые
Забалансовые
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам
Обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории A+B+C1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания
всего А+
В+
С1
всего С2
дата утверждения и номер протокола
группа сложности
проектные потери при добыче, %
проектные потери при разубоживании
всеми запасами
в проектных контурах отработки
22
23
24
25
26
27
28
29
Руководитель: __________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Исполнитель: __________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона исполнителя: ______________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых твердых
полезных ископаемых при
утвержденных запасах по
классификации Государственной
комиссии по запасам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о добытых твердых полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых за отчетный период 20____"
В графе 1 указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 указываются область, предприятие, месторождение, участок, местоположение.
В графе 3 указывается номер лицензии (контракта) и дата выдачи лицензии (контракта).
В графе 4 указывается степень освоения, год.
В графе 5 указывается годовая проектная мощность предприятия.
В графе 6 указывается глубина подсчета запасов.
В графе 7 указывается максимальная глубина разработки (фактическая), метров.
В графе 8 указывается коэффициент вскрыши, в кубическом метре на тонну или кубическом метре на кубический метр.
В графе 9 указывается тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа.
В графе 10 указывается среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого).

1. Жер қойнауын пайдаланушының атауы:______________________________________
2. Нормаланатын ысыраптар негіздемесі: _______________________________________
3. Нормаланатын ысыраптардың техникалық-экономикалық есептеулері:
__________________________________________________________________________
4. Нормаланатын ысыраптар туралы деректер:
р/с
Кен орнының атауы, әкімшілік-аумақтық бірлекте орналасқан орны, келісімшарттың/лицензияның №___, күні_____
Пайдалы қазбаның түрі
Өндірудің жылдық көлемі, мың тонна/мың текше метр
Нормаланатын ысыраптар, % (мың тонна/мың текше метр)
1
2
3
4
5
Жер қойнауын пайдаланушы - басшы
__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
"____"____________20___ж.
Жер қойнауын пайдаланушының мөрінің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбалар, кең таралған пайдалы
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__"____________
№ _____ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Пайдалы қазбалардың қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлар бекітілген кезде өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп 20___ жылғы есепті кезең
Индекс: 1- ПҚҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей.
қорлардың өлшем бірлігі____
Облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері
Лицензияның (келісімшарттың) № және берілген күні
Игерілу дәрежесі, жылы
Кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты
Қорларды есептеу тереңдігі
Игерудің ең көп тереңдігі, (нақты), (метр)
Аршу коэффициенті, (тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы
Пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы)
А
В
С1
А+В+С1
С2
баланстан тыс
қор санаттары
___ жылғы 1 қаңтардағы қорлар
Мыналардың нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
Баланстық
Баланстан тыс
Өндіру
Өндіру кезіндегі ысырап
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Мыналардың нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
__ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың жай-күйі
Барлау
қайта бағалау
(+ немесе -)
расталмаған қорларды есептен шығару
техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер (+ немесе -)
баланстық
баланстан тыс
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар
Кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі
барлығы А+В+
барлығы С2
бекітілген күні, хаттаманың нөмірі
күрделілік тобы
өндіру кезіндегі жобалық ысырап, %;
құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап, %
барлық қорлармен
игерудің жобалық сұлбаларында
22
23
24
25
26
27
28
29
Басшы _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)      (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Орындаушы: __________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі: ______________________________________________
"Қорлар жөніндегі мемлекеттік
комиссияның сыныптамасы
бойынша қорлар бекітілген
кезде өндірілген пайдалы қатты
қазбалар туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинау үшін арналған
нысанға қосымша
"Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлар бекітілген кезде, өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөнінде түсініктеме 20___ жылғы есепті кезең
1-бағанда кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері көрсетіледі.
3-бағанда лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
4-бағанда игерілу дәрежесі, жылы көрсетіледі.
5-бағанда кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты көрсетіледі.
6-бағанда қорларды есептеу тереңдігі көрсетіледі.
7-бағанда игерудің ең көп тереңдігі, (нақты) метр көрсетіледі.
8-бағанда аршу коэффициенті, тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр көрсетіледі.
9-бағанда пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы көрсетіледі.
10-бағанда пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы) көрсетіледі.

В графе 11 указываются: категории запасов А, В, С1, А+В+С1, С2, забалансовые.
В графе 12 указываются балансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 13 указываются забалансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 14 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 15 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 16 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче разведки.
В графе 17 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 18 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате списания неподтвердившихся запасов.
В графе 19 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате изменения технических границ и других причин.
В графе 20 указывается: состояние балансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 21 указывается: состояние забалансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 22 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: всего А+В+С1.
В графе 23 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: всего С2.
В графе 24 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: дата утверждения и номер протокола.
В графе 25 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: группа сложности.
В графе 26 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: проектные потери при добыче, %.
В графе 27 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: проектные потери при разубоживании,%.
В графе 28 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: всеми запасами.
В графе 29 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: в проектных контурах отработки.
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции:
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и отчетов
о добытых твердых полезных ископаемых,
общераспространенных полезных ископаемых,
а также отчета о добытых
драгоценных металлах и
драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых твердых полезных ископаемых, составленный по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах за отчетный период 20 ___

11-бағанда А, В, С1, А+В+С1, С2 баланстан тыс қор санаттары көрсетіледі.
12-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлар көрсетіледі.
13-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
14-бағанда өндіру нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
15-бағанда өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
16-бағанда барлауды өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
17-бағанда қайта бағалау нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
18-бағанда расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
19-бағанда техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
20-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
21-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
22-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы А+В+С1 көрсетіледі.
23-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы С2 көрсетіледі.
24-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: бекітілген күні, хаттаманың нөмірі көрсетіледі.
25-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар:күрделілік тобы көрсетіледі.
26-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: өндіру кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
27-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
28-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: барлық қорлармен көрсетіледі.
29-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: игерудің жобалық сұлбаларында көрсетіледі.
3-қосымша мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбалар, кең таралған пайдалы
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__" ___________
№ ___ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексі стандарты бойынша жасалған, өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп 20___ жылғы есепті кезең

Индекс: 1.1-ТПИ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года следующего за отчетным годом.
единица измерения запасов____
Область, предприятие, месторождение, участок, местоположение
Номер лицензии (контракта) и дата выдачи
Степень освоения, год;
Годовая проектная мощность предприятия
Глубина оценки ресурсов по категориям: измеренные, выявленные; предполагаемые;
Глубина подсчета запасов;
Максимальная глубина разработки (фактическая), (метр);
Коэффициент вскрыши, (кубический метр/тонну или кубический метр/ кубический метр);
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа;
Среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого)
Категории ресурсов: измеренные, выявленные, предполагаемые
Категории запасов: доказанные, вероятные
Ресурсы на 01.01.____год
Запасы на 01.01.___год
Измеренные, выявленные
Предполагаемые
доказанные вероятные
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Изменение запасов за 2___год в результате
Добычи
Потерь при добыче
Разведки
Переоценки (+ или -)
Списания неподтвердившихся запасов
Изменения технических границ и другие причины (+ или -)
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Состояние запасов на 01.01.___ год
Запасы, зарегистрированные Государственной комиссией по запасам
Обеспеченность предприятия в годах запасами категорий "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания:
доказанные
вероятные
всего
дата регистрации
группа сложности
проектные потери при добыче, %;
проектные потери при разубоживании, %
всеми запасами
в проектных контурах отработки
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Руководитель: _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Компетентное лицо: ____________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона компетентного лица: _______________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых твердых
полезных ископаемых,
составленный по стандарту
Казахстанского кодекса
публичной отчетности о
результатах геологоразведочных
работ, минеральных ресурсах и
минеральных запасах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о добытых твердых полезных ископаемых, составленный по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах за отчетный период 20____"
В графе 1 указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 указываются область, предприятие, месторождение, участок, местоположение.
В графе 3 указывается номер лицензии (контракта) и дата выдачи.
В графе 4 указывается степень освоения, год.
В графе 5 указывается годовая проектная мощность предприятия.
В графе 6 указывается глубина оценки ресурсов по категориям: измеренные и выявленные; предполагаемые.
В графе 7 указывается глубина подсчета запасов.
В графе 8 указывается максимальная глубина разработки (фактическая) в метрах.
В графе 9 указывается коэффициент вскрыши в кубическом метре на тонну или кубическом метре на кубический метр.
В графе 10 указывается тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа.
В графе 11 указывается среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого).
В графе 12 указываются категории ресурсов: измеренные и выявленные, предполагаемые; категории запасов: доказанные и вероятные.
В графе 13 указываются измеренные и выявленные ресурсы на 01.01._____ год.
В графе 14 указываются предполагаемые запасы на 01.01._____ год.
В графе 15 указываются доказанные и вероятные запасы на 01.01._____ год.
В графе 16 указываются: изменения запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 17 указываются: изменения запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 18 указываются: изменения запасов за ________ год в результате разведки.
В графе 19 указываются: изменения запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 20 указываются: изменения запасов за ________ год в результате списания неподтвердившихся запасов.
В графе 21 указываются: изменения запасов за ________ год в результате изменения технических границ и других причин.
В графе 22 указывается: состояние доказанных запасов на 01.01._____ год.
В графе 23 указывается: состояние вероятных запасов на 01.01._____ год.
В графе 24 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: всего.
В графе 25 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: дата регистрации.
В графе 26 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: группа сложности.
В графе 27 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: проектные потери при добыче, %.
В графе 28 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: проектные потери при разубоживании, %.
В графе 29 указывается: обеспеченность предприятия в годах запасами категории "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания всеми запасами.
В графе 30 указывается: обеспеченность предприятия в годах запасами категории "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания в проектных контурах отработки.
Приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции:
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и отчетов
о добытых твердых полезных
ископаемых, общераспространенных
полезных ископаемых, а также
отчета о добытых драгоценных
металлах и драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых за отчетный период 20____
Индекс: 2-ОПИ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года следующего за отчетным годом
единица измерения запасов____
Область, предприятие, месторождение, участок, местоположение
Номер лицензии (контракта) и дата выдачи
Степень освоения, год
Годовая проектная мощность предприятия
Глубина подсчета запасов
Максимальная глубина разработки (фактическая), (метр);
Коэффициент вскрыши, (кубический метр/тонну или кубический метр/ кубический метр)
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа;
Среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого)
Категории запасов
А
В
С1
A+B+C1
С2
забалансовые
Запасы на 01.01.____год
Изменение балансовых запасов
за__год в результате
Балансовые
Забалансовые
Добычи
потери при добыче
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Изменение балансовых запасов за__год в результате
Состояние запасов на 01.01.___ год
разведки
переоценки (+ или -)
списания неподтвердившихся запасов
Изменения технических границ и другие причины (+ или)
Балансовые
Забалансовые
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам
Обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории A+B+C1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания
всего А+
В+
С1
всего С2
дата утверждения и номер протокола
группа сложности
проектные потери при добыче, %
проектные потери при разубоживании
всеми запасами
в проектных контурах отработки
22
23
24
25
26
27
28
29
Руководитель: ________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Исполнитель: ________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона исполнителя: ________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых общераспространенных
полезных ископаемых при
утвержденных запасах по
классификации Государственной
комиссии по запасам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых за отчетный период 20____"
В графе 1 указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 указываются область, предприятие, месторождение, участок, местоположение.
В графе 3 указывается номер лицензии (контракта) и дата выдачи лицензии (контракта).
В графе 4 указывается степень освоения, год.
В графе 5 указывается годовая проектная мощность предприятия.
В графе 6 указывается глубина подсчета запасов.
В графе 7 указывается максимальная глубина разработки (фактическая), метров.
В графе 8 указывается коэффициент вскрыши в кубическом метре на тонну или кубическом метре на кубический метр.
В графе 9 указывается тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа.
В графе 10 указывается среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого).

Индекс: 1.1- ПҚҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей.
қорлардың өлшем бірлігі____
Облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері
Лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні
Игерілу дәрежесі, жылы
Кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты
Өлшенген, анықталған; болжамды санаттары бойынша ресурстарды бағалау тереңдігі
Қорларды есептеу тереңдігі
Игерудің ең көп тереңдігі, (нақты), (метр)
Аршу коэффициенті, (тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы
Пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы)
Ресурстар санаттары: өлшенген, анықталған; болжамды
Қорлар санаттары: дәлелденген, ықтимал
жылғы 1 қаңтардағы ресурстар
жылғы 1 қаңтардағы қорлар
өлшенген, анықталған
болжамды
дәлелденген, ықтимал
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Мыналардың нәтижесінде____жылғы қорлардың өзгеруі
өндіру
өндіру кезіндегі ысырап
барлау
қайта бағалау (+ немесе -)
расталмаған қорларды есептен шығару
техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер (+ немесе -)
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
жылғы 1 қаңтардағы қорлардың жай-күйі
Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен қорлар
Кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі
дәлелденген
ықтимал
Барлығы
тіркелген күні
күрделілік тобы
өндіру кезіндегі жобалық ысырап, %
құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап, %
барлық қорлармен
игерудің жобалық сұлбаларында
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Басшы _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)                  (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Құзыретті тұлға: _______________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)      (қолы)
Құзыретті тұлғаның телефон нөмірі: ___________________________________________
"Геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері,
минералдық ресурстар және
минералдық қорлар туралы
жария есептіліктің қазақстандық
кодексі стандарты бойынша
жасалған, өндірілген пайдалы
қатты қазбалар туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинау
үшін арналған нысанға
қосымша
"Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексі стандарты бойынша жасалған, өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөнінде түсініктеме 20___ жылғы есепті кезең
1-бағанда кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері көрсетіледі.
3-бағанда лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
4-бағанда игерілу дәрежесі, жылы көрсетіледі.
5-бағанда кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты көрсетіледі.
6-бағанда өлшенген, анықталған; болжамды санаттары бойынша ресурстарды бағалау тереңдігі көрсетіледі.
7-бағанда қорларды есептеу тереңдігі көрсетіледі.
8-бағанда игерудің ең көп тереңдігі, (нақты) метр көрсетіледі.
9-бағанда аршу коэффициенті, тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр көрсетіледі.
10-бағанда пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы көрсетіледі.
11-бағанда пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы) көрсетіледі.
12-бағанда ресурстардың өлшенген, анықталған; болжамды санаттары және қорлардың дәлелденген, ықтимал санаттары көрсетіледі.
13-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы өлшенген және анықталған ресурстар көрсетіледі.
14-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы болжамды қорлар көрсетіледі.
15-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы дәлелденген және ықтимал қорлар көрсетіледі.
16-бағанда өндіру нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
17-бағанда өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
18-бағанда барлау нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
19-бағанда қайта бағалау нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
20-бағанда расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
21-бағанда техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
22-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы дәлелденген қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
23-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы ықтимал қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
24-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: барлығы көрсетіледі.
25-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: тіркелген күні көрсетіледі.
26-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: күрделілік тобы көрсетіледі.
27-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: өндіру кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
28-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
29-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: барлық қорлармен көрсетіледі.
30-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: игерудің жобалық сұлбаларында көрсетіледі.
4-қосымша мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__" ___________
№ ___ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Пайдалы қазбалардың қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлар бекітілген кезде, өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есеп 20___ жылғы есепті кезең
Индекс: 2-КТПҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей.
қорлардың өлшем бірлігі____
Облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері
Лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні
Игерілу дәрежесі, жылы
Кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты
Қорларды есептеу тереңдігі
Игерудің ең көп тереңдігі, (нақты), (метр)
Аршу коэффициенті, (тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы
Пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы)
А
В
С1
А+В+С1
С2
Баланстан тыс қор санаттары
___ жылғы 1 қаңтардағы қорлар
Баланстық қорлардың өзгеруі нәтижесінде _____ жыл үшін
Баланстық
Баланстан тыс
Өндіру
Өндіру кезіндегі ысырап
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Мыналардың нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
__ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың жай-күйі
Барлау
қайта бағалау
(+ немесе -)
расталмаған қорларды есептен шығару
техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер (+ немесе -)
баланстық
баланстан тыс
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Қорлар жөніндегі мемлекеттік немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар
Кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі
барлығы А+В+С1
барлығы С2
бекітілген күні, хаттаманың нөмірі
күрделілік тобы
өндіру кезіндегі жобалық ысырап, %
құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап, %
барлық қорлармен
игерудің жобалық сұлбаларында
22
23
24
25
26
27
28
29
Басшы _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)                  (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Орындаушы: _________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)            (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі: ______________________________________________
"Қорлар жөніндегі мемлекеттік
комиссияның сыныптамасы
бойынша қорлар бекітілген
кезде, өндірілген кең таралған
пайдалы қазбалар туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинау
үшін арналған нысанға
қосымша
"Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлар бекітілген кезде, өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөнінде түсініктеме 20___ жылғы есепті кезең
1-бағанда кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері көрсетіледі.
3-бағанда лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
4-бағанда игерілу дәрежесі, жылы көрсетіледі.
5-бағанда кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты көрсетіледі.
6-бағанда қорларды есептеу тереңдігі көрсетіледі.
7-бағанда игерудің ең көп тереңдігі, (нақты) метр көрсетіледі.
8-бағанда аршу коэффициенті, тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр көрсетіледі.
9-бағанда пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы көрсетіледі.
10-бағанда пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы) көрсетіледі.

В графе 11 указываются категории запасов А, В, С1, А+В+С1, С2, забалансовые.
В графе 12 указываются балансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 13 указываются забалансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 14 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 15 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 16 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате разведки.
В графе 17 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 18 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате списания не подтвердившихся запасов.
В графе 19 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате изменения технических границ и других причин.
В графе 20 указывается: состояние балансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 21 указывается: состояние забалансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 22 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: всего А+В+С1.
В графе 23 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: всего С2.
В графе 24 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: дата утверждения и номер протокола.
В графе 25 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: группа сложности.
В графе 26 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: проектные потери при добыче, %.
В графе 27 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: проектные потери при разубоживании, %.
В графе 28 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: всеми запасами.
В графе 29 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: в проектных контурах отработки.
Приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции:
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и отчетов
о добытых твердых полезных
ископаемых, общераспространенных
полезных ископаемых, а также
отчета о добытых драгоценных
металлах и драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых, составленный по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах за отчетный период 20____

11-бағанда А, В, С1, А+В+С1, С2 баланстан тыс қор санаттары көрсетіледі.
12-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлар көрсетіледі.
13-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
14-бағанда өндіру нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
15-бағанда өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
16-бағанда барлау нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
17-бағанда қайта бағалау нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
18-бағанда расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
19-бағанда техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
20-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
21-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
22-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы А+В+С1 көрсетіледі.
23-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы С2 көрсетіледі.
24-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: бекітілген күні, хаттаманың нөмірі көрсетіледі.
25-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар:күрделілік тобы көрсетіледі.
26-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: өндіру кезіндегі жобалық ысырап көрсетіледі.
27-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: құнарсыздану, % көрсетіледі.
28-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: барлық қорлармен көрсетіледі.
29-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: игерудің жобалық сұлбаларында көрсетіледі.
5-қосымша мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбаалар, кең таралған пайдалы
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__" ___________
№ ___ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексі стандарты бойынша жасалған, өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есеп 20___ жылғы есепті кезең

Индекс: 2.1- ОПИ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года следующего за отчетным годом.
единица измерения запасов___
Область, предприятие, месторождение, участок, местоположение
Номер лицензии (контракта) и дата выдачи
Степень освоения, год;
Годовая проектная мощность предприятия
Глубина оценки ресурсов по категориям: измеренные, выявленные; предполагаемые
Глубина подсчета запасов
Максимальная глубина разработки (фактическая), (метр);
Коэффициент вскрыши, (кубический метр/тонну или кубический метр/ кубический метр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа;
Среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого)
Категории ресурсов: измеренные, выявленные, предполагаемые
Категории Запасов: Доказанные, вероятные
Ресурсы на 01.01.____ год
Запасы на 01.01._____ год
Измеренные, выявленные
Предполагаемые
доказанные вероятные
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Изменение запасов за __год в результате
Добычи
Потерь при добыче
Разведки
Переоценки (+ или -)
Списания неподтвердившихся запасов
Изменения технических границ и другие причины (+ или -)
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Состояние запасов на 01.01.___ год
Запасы, зарегистрированные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам
Обеспеченность предприятия в годах запасами категорий "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания:
доказанные
вероятные
всего
дата регистрации
группа сложности
проектные потери при добыче, %;
проектные потери при разубоживании, %.
всеми запасами;
в проектных контурах отработки
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Руководитель: ________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Компетентное лицо: ___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона компетентного лица: _______________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых общераспространенных
полезных ископаемых,
составленный по стандарту
Казахстанского кодекса
публичной отчетности о
результатах геологоразведочных
работ, минеральных ресурсах и
минеральных запасах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых, составленный по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах за отчетный период 20____ "
В графе 1 указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 указываются область, предприятие, месторождение, участок, местоположение,
В графе 3 указывается номер лицензии (контракта) и дата выдачи.
В графе 4 указывается степень освоения, год,
В графе 5 указывается годовая проектная мощность предприятия,
В графе 6 указывается глубина оценки ресурсов по категориям: измеренные и выявленные; предполагаемые;
В графе 7 указывается глубина подсчета запасов.
В графе 8 указывается максимальная глубина разработки (фактическая) в метрах,
В графе 9 указывается коэффициент вскрыши в кубическом метре на тонну или кубическом метре на кубический метр.
В графе 10 указывается тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа.
В графе 11 указывается среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого).
В графе 12 указываются категории ресурсов: измеренные и выявленные, предполагаемые; категории запасов: доказанные и вероятные.
В графе 13 указываются измеренные и выявленные ресурсы на 01.01._____ год.
В графе 14 указываются предполагаемые запасы на 01.01._____ год.
В графе 15 указываются доказанные и вероятные запасы на 01.01._____ год.
В графе 16 указываются: изменения запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 17 указываются: изменения запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 18 указываются: изменения запасов за ________ год в результате разведки.
В графе 19 указываются: изменения запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 20 указываются: изменения запасов за ________ год в результате списания неподтвердившихся запасов.
В графе 21 указываются: изменения запасов за ________ год в результате изменения технических границ и др. причины.
В графе 22 указывается: состояние доказанных запасов на 01.01._____ год.
В графе 23 указывается: состояние вероятных запасов на 01.01._____ год.
В графе 24 указываются запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: всего.
В графе 25 указываются запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: дата регистрации.
В графе 26 указываются запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: группа сложности.
В графе 27 указываются запасы зарегистрированные Государственной комиссии по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: проектные потери при добыче, %.
В графе 28 указываются запасы зарегистрированные Государственной комиссии по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: проектные потери при разубоживании, %.
В графе 29 указывается обеспеченность предприятия в годах запасами категории "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: всеми запасами.
В графе 30 указывается обеспеченность предприятия в годах запасами категории "доказанные" и "вероятны" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: в проектных контурах отработки.
Приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции:
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и отчетов
о добытых твердых полезных
ископаемых, общераспространенных
полезных ископаемых, а также
отчета о добытых драгоценных
металлах и драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях отчетный период за 20___ год
Индекс: 3-СТ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в местный исполнительный орган области, выдавшему лицензию на старательство.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 января года следующего за отчетным годом.
"___"_________20__год

Индекс: 2.1-КТПҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей.
қорлардың өлшем бірлігі______
Облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері
Лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні
Игерілу дәрежесі, жылы
Кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты
Өлшенген, анықталған; болжамды санаттары бойынша ресурстарды бағалау тереңдігі
Қорларды есептеу тереңдігі
Игерудің ең көп тереңдігі, (нақты), (метр)
Аршу коэффициенті, (тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы
Пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы)
Ресурстар санаттары: өлшенген, анықталған; болжамды
Қорлар санаттары: дәлелденген, ықтимал
___жылғы 1 қаңтардағы ресурстар
___ жылғы 1 қаңтардағы қорлар
өлшенген, анықталған
болжамды
дәлелденген, ықтимал
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Мыналардың нәтижесінде____жылғы қорлардың өзгеруі
өндіру
өндіру кезіндегі ысырап
барлау
қайта бағалау (+ немесе -)
расталмаған қорларды есептен шығару
техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер (+ немесе -)
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
__ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың жай-күйі
Қорлар жөніндегі мемлекеттік немесе өңіраралық комиссия бекіткен қорлар
Кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі
дәлелденген
ықтимал
барлығы
тіркелген күні
күрделілік тобы
өндіру кезіндегі жобалық ысырап, %
құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап, %
барлық қорлармен
игерудің жобалық сұлбаларында
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Басшы _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)                  (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Құзыретті тұлға: _______________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)      (қолы)
Құзыретті тұлғаның телефон нөмірі: ___________________________________________
"Геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері,
минералдық ресурстар және
минералдық қорлар туралы
жария есептіліктің қазақстандық
кодексі стандарты бойынша
жасалған, өндірілген кең
таралған пайдалы қазбалар
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинау үшін арналған
нысанға қосымша
"Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексі стандарты бойынша жасалған, өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөнінде түсініктеме 20___ жылғы есепті кезең
1-бағанда кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері көрсетіледі.
3-бағанда лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
4-бағанда игерілу дәрежесі, жылы көрсетіледі.
5-бағанда кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты көрсетіледі.
6-бағанда өлшенген, анықталған; болжамды санаттары бойынша ресурстарды бағалау тереңдігі көрсетіледі.
7-бағанда қорларды есептеу тереңдігі көрсетіледі.
8-бағанда игерудің ең көп тереңдігі, (нақты) метр көрсетіледі.
9-бағанда аршу коэффициенті, тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр көрсетіледі.
10-бағанда пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы көрсетіледі.
11-бағанда пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы) көрсетіледі.
12-бағанда ресурстардың өлшенген, анықталған; болжамды санаттары және қорлардың дәлелденген, ықтимал санаттары көрсетіледі.
13-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы өлшенген және анықталған ресурстар көрсетіледі.
14-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы болжамды қорлар көрсетіледі.
15-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы дәлелденген және ықтимал қорлар көрсетіледі.
16-бағанда өндіру нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
17-бағанда өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
18-бағанда барлау нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
19-бағанда қайта бағалау нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
20-бағанда расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде ___жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
21-бағанда техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер (+ немесе -) нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
22-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы дәлелденген қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
23-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы ықтимал қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
24-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: барлығы көрсетіледі.
25-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: тіркелген күні көрсетіледі.
26-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: күрделілік тобы көрсетіледі.
27-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: өндіру кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
28-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: жобалық құнарсыздану %-бен көрсетіледі.
29-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: барлық қорлармен көрсетіледі.
30-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: игерудің жобалық сұлбаларында көрсетіледі.
6-қосымша мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген бағалы пайдалы
қатты қазбалар, кең таралған
пайдалы қазбалар туралы
есептерді, сондай-ақ өндірілген
бағалы металдар мен асыл
тастар туралы есепті ұсыну
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__" ___________
№ ___ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есеп 20___ жылғы есепті кезең
Индекс: 3-КІ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: кен іздеушілікке лицензия берген жергілікті атқарушы органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
20 жылғы "____" "________"

1. Название физического лица: ___________________________
2. Индивидуальный идентификационный номер: ___________
3. Местонахождение объекта: ____________________________ (область, район)
4. Координаты: __
5. Площадь:_______гектар
Старательский объект (месторождение); Генетический тип старательского объекта (месторождения)
Номер и дата выдачи лицензии на старательство с дополнениями
Среднее содержание полезного ископаемого, единица измерения
Запасы, учтенные паспортом "О"
Добыча
Объем,
Единица измерения
Масса,
единица измерения
Драгоценные металлы,
единица измерения
Драгоценные камни,
единица измерения
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель: __________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Исполнитель: __________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона исполнителя: ____________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых драгоценных
металлах и драгоценных камнях"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях"
В графе 1 указывается название физического лица;
в графе 2 указывается индивидуальный идентификационный номер для физического лица;
в графе 3 указывается район и область расположения старательского объекта;
в графе 4 указываются координаты расположения старательского объекта;
в графе 5 указывается площадь старательского объекта в гектарах;
в графе 6 указывается название (при наличии) старательского объекта или месторождения, генетический тип старательского объекта или месторождения.
в графе 7 указываются номер, дата выдачи лицензии и существующие номера с датами выдачи дополнений к лицензии;
в графе 8 указываются среднее содержание полезного ископаемого;
в графе 9 указываются запасы, учтенные паспортом "О" в объемах, на которые выдана лицензия;
в графе 10 указываются запасы, учтенные паспортом "О" в массе;
в графе 11 указывается количество добытых драгоценных металлов за отчетный год;
в графе 12 указывается количество добытых драгоценных камней за отчетный год.
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Пояснению по заполнению
формы геологического отчета
Этикетка
Министерство экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан
Комитет геологии
_____________________________________
наименование недропользователя
_____________________________________
наименование организации – исполнителя работ
Гриф ограничения доступа
к документу_____
Экземпляр _____
Ответственный исполнитель_________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Отчет
_________________________________________________________________
полное наименование отчета, область
наименование темы, серия и номер лицензии/контракта
________________________________________________________________
общее количество книг
________________________________________________________________
порядковый номер книги и ее название
________________________________________
Место выпуска отчета, год
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Пояснению по заполнению
формы геологического отчета
Титульный лист отчета по работам, выполненным за счет средств недропользователя
Комитет геологии Территориальное управление _________________________________________ наименование организации-недропользователя _________________________________________ наименование исполнителя _____________________
Универсальная десятичная
классификация________________
Государственный
регистрационный № ___________
Инвентарный № _______________
Гриф ограничения доступа
к документу_____________
Экземпляр___
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель________________
(недропользователь, заказчик)
____________________________
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
"____"_________20___года
________________________________________________________________
(полное наименование отчета)
________________________________________________________________
(период выполнения работ, область) _____________________________________
(общее количество книг)
_____________________________________
(номер книги и ее название)
Руководитель
организации-исполнителя
__________________________________________________ ___________ ______________
Фамилия, имя отчество (при его наличии) Должность      Подпись, дата, печать
Место выпуска отчета, год
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Пояснению по заполнению
формы геологического отчета
Титульный лист второй и последующих книг отчета
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан Комитет геологии
______________________________________________________________
наименование организации-исполнителя
Универсальная десятичная
классификация________
Гриф ограничения доступа
к документу_________
Государственный
Экземпляр_______
регистрационный номер_______
Инвентарный номер__________
_________________________________________________________________
(полное наименование отчета)
________________________________________________________________
(период выполнения работ, масштаб, номенклатура листов, наименование и номер программы/
подпрограммы, темы, серия и номер лицензии/контракта)
______________________________________
(номер книги и ее название)
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 10
к Пояснению по заполнению
формы геологического отчета
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан Комитет геологии
_________________________________________________________________
наименование территориального органа Комитета геологии
ФОРМУЛЯР отчета
по ______________________________________________________________
название работы, по которой составлен отчет
Автор отчета _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество
№ п/п
Дата записи
Содержание записи
Подпись лица сделавшего запись с указанием занимаемой должности
1.
Отчет принят на хранение в республиканский геологический фонд
Руководитель Службы ________________
2.
Отчет рассмотрен и принят государственной комиссией по запасам (для отчетов с подсчетом запасов).
Руководитель управления экспертизы и фонда недр____________________
3.
Отчет рассмотрен и принят территориальной комиссией по запасам (для отчетов с подсчетом запасов).
Руководитель территориальной комиссии по запасам ____________________
4.
Отчет рассмотрен и принят территориальным органом геологии:
Руководитель геологических фондов _______________
5.
Отчет рассмотрен и принят недропользователем
Руководитель_____________________
6.
Отчет рассмотрен и принят предприятием-подрядчиком (исполнитель) недропользователя
Руководитель_____________________
Формуляр прилагается к каждому экземпляру отчета и является неотъемлемой его частью.
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 11
к Пояснению по заполнению
формы геологического отчета
"Утверждаю"
Руководитель территориального
органа геологии
____________________________
____________________________
Подпись, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
"____"___________ __________
дата год
Акт сдачи первичных геологических материалов
№ п/п
Наименование первичного материала
Вид носителя (бумажный/электронный)
Вид первичного материала (текст/графика)
Количество листов
Примечание
1
2
3
4
5
6
Сдал: _________________________________________
Недропользователь (заказчик работ)
Принял: _______________________________________
Руководитель службы территориального
____________________________________________________
геологического фонда Подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1. Жеке тұлғаның атауы: __________________________________
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі: _____________________________
3. Объектінің орналасқан жері ____________________________ (облыс, аудан)
4. Координаттары _______________________________________
5. Алаңы: _______ гектар
Кен іздеушілік объектісі (кен орны) Кен іздеушілік объектісінің генетикалық түрі (кен орнының)
Қосымшалары бар, кен іздеушілікке арналған лицензияның нөмірі және берілген күні
Пайдалы қазбаның орташа құрамы, өлшем бірлігі
"О" паспортында есепке алынған қорлар
Өндіру
Көлемі, өлшем бірлігі
Массасы, өлшем бірлігі
Бағалы металдар, өлшем бірлігі
Асыл тастар, өлшем бірлігі
6
7
8
9
10
11
12
Басшы: _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)                  (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Орындаған: ___________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)            (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі: ______________________________________________
"Өндірілген бағалы металдар
және асыл тастар туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинау
үшін арналған нысанға
қосымша
"Өндірілген бағалы металдар және асыл тастар туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсініктеме
1-бағанда жеке тұлғаның атауы көрсетіледі.
2-бағанда жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3-бағанда кен іздеушілік объектісі орналасқан облыс пен аудан көрсетіледі.
4-бағанда кен іздеушілік объектісі орналасқан координаттар көрсетіледі.
5-бағанда кен іздеушілік объектісінің алаңы гектармен көрсетіледі.
6-бағанда кен іздеушілік объектісінің немесе кен орнының атауы және кен іздеушілік объектісінің немесе кен орнының генетикалық түрі көрсетіледі.
7-бағанда кен іздеушілікке арналған лицензияның нөмірі, берілген күні және лицензия қосымшаларының нөмірі мен берілген күні көрсетіледі.
8-бағанда пайдалы қазбаның орташа құрамы көрсетіледі.
9-бағанда "О" паспортында есепке алынған қорлар лицензия берілген көлемде көрсетіледі.
10-бағанда "О" паспортында есепке алынған қорлар массасы көрсетіледі.
11-бағанда есепті жылы өндірілген бағалы металдардың саны көрсетіледі.
12-бағанда есепті жылы өндірілген асыл тастардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Геологиялық есеп нысанын
толтыру жөніндегі түсіндірмеге
4-қосымша
Заттаңба
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Геология комитеті
___________________________________
жер қойнауын пайдаланушының атауы
___________________________________
жұмыстарды орындаушы ұйымның атауы
белгі _____
______ дана
Жауапты
орындаушы______________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
Есеп
________________________________________________________________
есептің толық атауы, облысы
Тақырыптың атауы, лицензияның/келісімшарттың сериясы және нөмірі _____________
кітаптардың жалпы саны ____________________________________________________
кітаптың реттік нөмірі және атауы _____________________________________________
Есептің шығарылған орны, жылы _____________________________________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Геологиялық есеп нысанын
толтыру жөніндегі түсіндірмеге
5-қосымша
Жер қойнауын пайдаланушылар қаражаты есебінен орындалған жұмыстар жөніндегі есептің титул парағы
Геология комитеті
Аумақтық басқарма
___________________________________________
жер қойнауын пайдаланушы ұйымның атауы
___________________________________________
орындаушының атауы
Әмбебап ондық
сыныптамасы __________
Мемлекеттік
тіркеу № _________
Түгендеу № _____________
Құжатқа рұқсатты шектеу
белгісі_________
________
__ дана
"БЕКІТЕМІН"
Басшы ____________________
(жер қойнауын пайдаланушы,
тапсырыс беруші)
__________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің
аты (болған кезде)
20___жылғы "__"_________
___________________________________________________________
(есептің толық атауы)
___________________________________________________________
(жұмыстардың орындалу кезеңі, облысы)
___________________________________________________________
(кітаптардың жалпы саны)
___________________________________________________________
(кітаптың нөмірі және атауы)
Орындаушы ұйымның
Басшысы
_______________________ _______________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты            (лауазымы)            (қолы, күні, мөр)
(болған кезде)
Есептің шығарылған орны, жылы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Геологиялық есеп нысанын
толтыру жөніндегі түсіндірмеге
6-қосымша
Есептің екінші және одан кейінгі кітаптарының титул парағы
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Геология комитеті
_____________________________________________________________
орындаушы ұйымның атауы
Әмбебап ондық
сыныптамасы __________
Мемлекеттік
тіркеу № _________
Түгендеу № _____________
Құжатқа рұқсатты шектеу
белгісі_________
__________ дана
________________________________________________________________
(есептің толық атауы)
________________________________________________________________
(жұмыстардың орындалу кезеңі, ауқымы, парақтардың номенклатурасы,
бағдарламаның/кіші бағдарламаның, тақырыптың атауы,
лицензияның/келісімшарттың сериясы және нөмірі)
___________________________________________________
(кітаптың нөмірі және атауы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Геологиялық есеп нысанын
толтыру жөніндегі түсіндірмеге
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Геология комитеті
________________________________________________________
Геология комитетінің аумақтық органының атауы
________________________________________________
жөніндегі есеп жасалған жұмыстың атауы
есептің ФОРМУЛЯРЫ
Есептің авторы _____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
р/с
Жазу күні
Жазудың мазмұны
Жазған тұлғаның атқаратын лауазымы және қолы
1.
Есеп республикалық геологиялық қорға сақтауға қабылданды
Қызметтің басшысы ________________
2.
Есепті қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия қарады және қабылдады (қорлар есептелетін есептер үшін)
Сараптау және жер қойнауы қоры басқармасының басшысы ____________________
3.
Есепті қорлар жөніндегі аумақтық комиссия қарады және қабылдады (қорлар есептелетін есептер үшін)
Қорлар жөніндегі аумақтық комиссияның басшысы ____________________
4.
Есепті геология комитетінің аумақтық органы қарады және қабылдады:
Геологиялық қорлардың басшысы
____________________
5.
Есепті жер қойнауын пайдаланушы қарады және қабылдады
Басшы ____________________
6.
Есепті жер қойнауын пайдаланушының мердігер кәсіпорны (орындаушы) қарады және қабылдады
Басшы ____________________
Формуляр есептің әрбір данасына қоса беріледі және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Геологиялық есеп нысанын
толтыру жөніндегі түсіндірмеге
11-қосымша
"Бекітемін"
Геология комитетінің аумақтық
органының басшысы
__________ _________________
қолы тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде) "__"__________
___________________________
күні жылы
Бастапқы геологиялық материалдарды тапсыру актісі
№№
р/с
Бастапқы материалдың атауы
Тасымалдағыштың түрі
(қағаз/электрондық)
Бастапқы материалдың түрі
(мәтін/графика)
Парақтар саны
Ескертпелер
1
2
3
4
5
6
Тапсырды: ______________________________ Жер қойнауын пайдаланушы
(жұмыстарға тапсырыс беруші)
Қабылдады: ____________________________ Аумақтық геологиялық қор қызметінің
Қолы Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)                  Басшысы