О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 июля 2020 года № ҚР ДСМ-76/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2020 года № 20932. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-136/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 19.10.2020 № ҚР ДСМ-136/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов в области здравоохранения, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 16 марта 2020 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-76/2020
Перечень некоторых приказов в области здравоохранения, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11958, опубликован 7 сентября 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет"):

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 шiлдедегi № ҚР ДСМ-76/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 3 шiлдеде № 20932 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-136/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 19.10.2020 № ҚР ДСМ-136/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығының негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты оны ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 16 наурыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 3 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-76/2020 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11958 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 қыркүйектегі "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):

приложение 1 к Правилам оказания консультативно-диагностической помощи изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
приложение 2 к Правилам оказания консультативно-диагностической помощи изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 3 к Правилам оказания консультативно-диагностической помощи изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761 "Об утверждении Правил оказания стационарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12204, опубликован 6 ноября 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила оказания стационарной помощи, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. При плановой госпитализации в организацию здравоохранения необходимо дополнительно представить результаты тестирования полимеразной цепной реакции (далее – ПЦР-тестирование) на COVID-19 со сроком не позднее 5 дней со дня сдачи.
В случае поступления пациента в экстренном порядке в организацию здравоохранения в обязательном порядке производится забор анализа для экспресс тестирования на коронавирусную инфекцию, при положительном результате проводится ПЦР-тестирование на COVID-19.".
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
в области здравоохранения, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Перечень медицинских услуг, оказываемых медицинскими работниками первичной медико-санитарной помощи (фельдшер, акушер, медицинская сестра со средним и/или высшим медицинским образованием)
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
в области здравоохранения, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Перечень медицинских услуг, оказываемых врачами первичной медико-санитарной помощи (врач общей практики, участковый врач терапевт/ участковый педиатр)
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
в области здравоохранения, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Поводы обращения в организации первичной медико-санитарной помощи

осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларының 1-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларының 2-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларының 3-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Стационарлық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12204 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 қарашадағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Стационарлық көмек көрсету қағидалары:
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Денсаулық сақтау ұйымына жоспарлы емдеуге жатқызу кезінде тапсырған сәттен бастап 5 күннен кешіктірмей COVID-19 полимераздық тізбектік реакцияны тестілеу (бұдан әрі - ПТР тестілеу) нәтижелерін қосымша ұсыну қажет. Пациент денсаулық сақтау ұйымына шұғыл түрде түскен жағдайда коронавирустық инфекцияға міндетті түрде коронавирустық инфекцияны жедел тестілеу үшін талдау алу жүргізіледі, оң нәтиже болған кезде COVID-19-ға ПТР тестілеу жүргізіледі.".
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық сақтау
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің медицина қызметкерлері (фельдшер, акушер, орта және/немесе жоғары медициналық білімі бар мейіргер) көрсететін медициналық қызметтердің тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық
сақтау саласындағы
кейбір бұйрықтардың
тізбесіне
2-қосымша
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек дәрігерлері (жалпы практика дәрігері, учаскелік терапевт / учаскелік педиатр дәрігер) көрсететін медициналық қызметтердің тізбесі
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық
сақтау саласындағы
кейбір бұйрықтардың
тізбесіне
3-қосымша
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына жүгіну себептері

Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
в области здравоохранения, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1 к Правилам
оказания консультативно-
диагностической помощи
Перечень медицинских услуг, оказываемых на уровне консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Полный код уcлуги
Наименование услуги
1.

Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2020 № ҚР ДСМ-194/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық
сақтау саласындағы
кейбір бұйрықтардың
тізбесіне
4-қосымша
Консультациялық-
диагностикалық көмек
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек деңгейінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесі
Қызметтердің толық коды
Қызметтің атауы
1.

B03.803.002
Проведение неонатального скрининга крови на врожденный гипотиреоз на анализаторе
190
B03.804.002
Проведение неонатального скрининга крови на фенилкетонурию на анализаторе
191
B03.549.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови в 1 триместре беременности (двойной тест для определение плацентарного протеина, связанного с беременностью (ПАПП-А) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе

B03.803.002
Қандағы туа біткен гипотиреозге неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
190
B03.804.002
Қандағы фенилкетонурияға неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
191
B03.549.002
Жүктіліктің 1- триместрінде қанның құрғаққалдығына және/немесе қан сарысуына талдауышта пренатальді скрининг жүргізу (b-бірлікті созылмалы гонадотропинді (b-СГЧ) және жүктілікпен байланысты (ПАПП-А) плацентарлық протеинді анықтау үшін екілік тестілеу)

B03.552.002
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови на анализаторе
209
B03.554.002
Определение криоглобулинов в сыворотке крови на анализаторе
210
B03.105.002
Определение тяжелых металлов в биологическом материале атомно-адсорбционным методом
211
B03.560.002
Исследования на металлические яды (йод, марганец, медь, мышьяк, ртуть, свинец, фтор, хром, цинк) в биологическом материале методом качественной реакции (цветное окрашивание) трупного материала
B03.000.003
Экспресс методы

B03.552.002
Қан сарысуындағы Ig E-ні (жалпы) талдауышта анықтау
209
B03.554.002
Қан сарысуындағы криоглобулиді талдауышта анықтау
210
B03.105.002
Биологиялық материалдағы ауыр металлдарды атомды-адсорбциялық әдіспен анықтау
211
B03.560.002
Биологиялық материалдағы мәйіттік материалды металлдық уларға (йод, марганец, мыс, мышьяқ, сынап, қорғасын, фтор, хром, цинк) сапалы реакция (түстік бояу) әдісімен зерттеу
B03.000.003
Экспресс әдістер

240
B04.439.002
Определение резистентности фактора V к протеину C в плазме крови на анализаторе
241
B04.441.002
Определение рептилазного времени на анализаторе
242
B04.550.002
Проведение реакции адгезии и агрегации тромбоцитов (ГАТ) крови на анализаторе
243
B04.552.002
Проведение эуглобулинового теста в плазме крови на анализаторе
B05.000.000
Микробиология
B05.000.001
Ручные методы
244
B05.007.001
Бактериологическое исследование аутопсийного материала ручным методом

240
B04.439.002
Қан плазмасындағы C протеиніне V факторының резистенттілігін талдауышта анықтау
241
B04.441.002
Рептилазиялық уақытты талдауышта анықтау
242
B04.550.002
Агрегометрде тромбоциттердің адгезия мен агрегация реакциясын жүргізу (ГАТ)
243
B04.552.002
Қан плазмасында эуглобулин тестін талдауышта жүргізу
B05.000.000
Микробиология
B05.000.001
Қол әдісімен
244
B05.007.001
Қолмен жасалатын әдіспен аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу

245
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
246
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) (ручным методом (выделение чистой культуры)
247
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае) ручным методом (выделение чистой культуры)
248
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae (нейссерия гонококкае) ручным методом (выделение чистой культуры)
249
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) ручным методом (выделение чистой культуры)
250
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
251
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (выделение чистой культуры)
252
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) ручным методом (выделение чистой культуры)
253
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
254
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
255
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
256
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
257
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
258
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
259
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
260
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
261
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
262
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
263
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
264
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)

245
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
246
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен тырысқақ вибрионына биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
247
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен гемофильдік таяқшаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
248
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен нейсерия гонореяга биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
249
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
250
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен микоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
251
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
252
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен трихомонадаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
253
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен уреоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
254
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
255
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
256
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
257
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
258
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
259
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
260
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
261
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
262
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
263
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
264
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

265
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
266
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
267
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
268
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
269
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
270
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus (стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)
271
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) (выделение чистой культуры) ручным методом
272
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
273
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
274
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
275
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
276
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
277
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
278
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)
279
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)
280
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
281
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
282
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
283
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
284
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)

265
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
266
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
267
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
268
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
269
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
270
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
271
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
272
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
273
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
274
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
275
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
276
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудатты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
277
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндіні зертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
278
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
279
B05.065.001
Биологиялық материалды тағамдық токсикоинфекцияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
280
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
281
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
282
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
283
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
284
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)

285
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
286
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
287
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
288
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
289
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
290
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
291
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
292
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивой бактерии (КУБ) ручным методом
293
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
B05.000.002
На анализаторе
294
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
295
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea (нейссерия гонореа) на анализаторе
296
B05.010.002
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы на анализаторе
297
B05.012.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) на анализаторе
298
B05.013.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае) на анализаторе
299
B05.015.002
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) на анализаторе
300
B05.016.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) на анализаторе
301
B05.017.002
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции на анализаторе
302
B05.018.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) на анализаторе
303
B05.019.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) на анализаторе
304
B05.022.002
Бактериологическое исследование грудного молока на анализаторе
305
B05.023.002
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез на анализаторе
306
B05.024.002
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз на анализаторе

285
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
286
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
287
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
288
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
289
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
290
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
291
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
292
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
293
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
B05.000.002
Талдауышта
294
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
295
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу
296
B05.010.002
Биологиялық материалды анаэробқа талдауышта бактериологиялық зерттеу
297
B05.012.002
Биологиялық материалды Vibrio cholerae-ға (вибрио холера) талдауышта бактериологиялық зерттеу
298
B05.013.002
Биологиялық материалды Haemophilus influenzae-ға (гемофилус инфлуенза) талдауышта бактериологиялық зерттеу
299
B05.015.002
Биологиялық материалды Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге талдауышта бактериологиялық зерттеу
300
B05.016.002
Биологиялық материалды Mycoplasma-ға (микоплазма) талдауышта бактериологиялық зерттеу
301
B05.017.002
Биологиялық материалдағы тағамдық токсикоинфекцияларды талдауышта бактериологиялық зерттеу
302
B05.018.002
Биологиялық материалды Trichomonas-қа (трихомонас) талдауышта бактериологиялық зерттеу
303
B05.019.002
Биологиялық материалды Ureaplasma-ға (уреаплазма) талдауышта бактериологиялық зерттеу
304
B05.022.002
Емшек сүтін талдауышта бактериологиялық зерттеу
305
B05.023.002
Өтті сальмонеллезге талдауышта бактериологиялық зерттеу
306
B05.024.002
Иерсиниоз ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу

307
B05.025.002
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии на анализаторе
308
B05.027.002
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору на анализаторе
309
B05.028.002
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез на анализаторе
310
B05.029.002
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии на анализаторе
311
B05.031.002
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе
312
B05.033.002
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез на анализаторе
313
B05.034.002
Бактериологическое исследование крови на стерильность на анализаторе
314
B05.036.002
Бактериологическое исследование мокроты на анализаторе
315
B05.037.002
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза на анализаторе
316
B05.038.002
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза на анализаторе
317
B05.039.002
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез на анализаторе
318
B05.041.002
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе
319
B05.042.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus (стафилококкус ауреус) на анализаторе
320

307
B05.025.002
Кампилобактерия ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
308
B05.027.002
Патогенді және шартты патогенді микрофлораға ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
309
B05.028.002
Сальмонеллезге ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
310
B05.029.002
Энтеропатогенді эшерихияға ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
311
B05.031.002
Қанды Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
312
B05.033.002
Қанды сальмонеллезге талдауышта бактериологиялық зерттеу
313
B05.034.002
Қанды стерильділікке талдауышта бактериологиялық зерттеу
314
B05.036.002
Қақырықты талдауышта бактериологиялық зерттеу
315
B05.037.002
Туберкулез микбактерияға қақырықты, бронх жағындысын талдауышта бактериологиялық зерттеу
316
B05.038.002
Туберкулез микобактериясына несепті талдауышта бактериологиялық зерттеу
317
B05.039.002
Сальмонеллезге несепті талдауышта бактериологиялық зерттеу
318
B05.041.002
Мурын-жұтқыншақ сөлін Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
319
B05.042.002
Мұрын және аран бөліндісін Staphylococcus aureus-ке (стафилококкус ауреус) талдауышта бактериологиялық зерттеу
320

B05.043.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) на анализаторе
321
B05.044.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и другое на анализаторе
322
B05.045.002
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию на анализаторе
323
B05.048.002
Бактериологическое исследование смывов из бронхов на анализаторе
324
B05.050.002
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе

B05.043.002
Аран бөліндісін Bordetella pertussis-ке (бордетелла пертуссис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
321
B05.044.002
Жара, көз, құлақ, несеп, өт, аран және тағы басқа бөлінділерін талдауышта бактериологиялық зерттеу
322
B05.045.002
Мұрын және аран бөліндісін дифтерияға талдауышта бактериологиялық зерттеу
323
B05.048.002
Бронх жағындысын талдауышта бактериологиялық зерттеу
324
B05.050.002
Жұлын-ми сұйықтығын Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу

391
B06.195.005
Определение антител к двуспиральной (неденатурированной) ДНК в сыворотке крови ИФА-методом
392
B06.196.005
Определение антител к инсулину в сыворотке крови ИФА-методом
393
B06.197.005
Определение антител к кальпротектину в сыворотке крови ИФА-методом
394
B06.198.005
Определение антител к миелопероксидазе в сыворотке крови ИФА-методом
395
B06.199.005
Определение антител к модифицированному цитруллинированному виментину (Anti-MCV) в сыворотке крови ИФА-методом
396
B06.202.005
Определение антител к тиреопероксидазе (а-ТПО) в сыворотке крови ИФА-методом
397
B06.203.005
Определение антител к рецепторам тиреотропного гормона в сыворотке крови ИФА-методом
398
B06.204.005
Определение антител к тиреоглобулину (АТ к ТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
399
B06.205.005
Определение антител к экстрагируемым ядерным антигенам (ENA) в сыворотке крови ИФА-методом
400
B06.207.005
Определение Ig A к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
401
B06.208.005
Определение Ig A к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
402
B06.556.005
Определение суммарных антител к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
403
B06.209.005
Определение Ig A к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
404
B06.210.005
Определение Ig A к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
405
B06.211.005
Определение Ig A к Yersinia enterocolotica (иерсиния энтероколитика) в сыворотке крови ИФА-методом
406
B06.212.005
Определение Ig A к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови ИФА-методом
407
B06.213.005
Определение Ig A к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
408
B06.214.005
Определение Ig A к кардиолипину в сыворотке крови ИФА-методом
409
B06.216.005
Определение Ig G к ​​Ascaris lumbricoides (аскарис лумбрикойдес) (аскаридоз) в сыворотке крови ИФА-методом
410
B06.217.005
Определение Ig G к Borellia burgdorferi (боррелия бургдорфери) (болезнь Лайма) в сыворотке крови ИФА-методом
411
B06.218.005
Определение Ig G к Chlamydia pneumoniae (хламидиа пнеумоние) в сыворотке крови ИФА-методом
412
B06.219.005
Определение Ig G к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
413
B06.220.005
Определение Ig G к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
414
B06.221.005
Определение Ig G к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
415
B06.222.005
Определение Ig G к La в сыворотке крови ИФА-методом
416
B06.223.005
Определение Ig G к Leptospira interrogans (лептоспира интерроганс) в сыворотке крови ИФА-методом

391
B06.195.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында екі шиыршықты (денатурацияланбаған) ДНҚ-ға антиденелерді анықтау
392
B06.196.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында инсулинге антиденелерді анықтау
393
B06.197.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында кальпротектинге антиденелерді анықтау
394
B06.198.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында миелопероксидазаға антиденелерді анықтау
395
B06.199.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында модификацияланған цитруллинирленген виментинге (Anti-MCV) антиденелерді анықтау
396
B06.202.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреопироксидазаға (а-ТПО) антиденелерді анықтау
397
B06.203.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында ТТГ рецепторларына антиденелерді анықтау
398
B06.204.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинге антиденелерді анықтау
399
B06.205.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында экстрагирлейтін ядролық антигендерге (ЕNA) антиденелерді анықтау
400
B06.207.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
401
B06.208.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (HP)-ге (хеликобактер пилори) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
402
B06.556.005
Қан сарысуындағы Helicobacter pylori (HP) –ға (хеликобактер пилори) сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
403
B06.209.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
404
B06.210.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ке (уреаплазма уреалитикум) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
405
B06.211.005
Қан сарысуында Yersinia enterocolotica-ке (иерсиния энтероколитика) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
406
B06.212.005
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I-ге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
407
B06.213.005
Қан сарысуында глиадинге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
408
B06.214.005
Қан сарысуында кардиолипинге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
409
B06.216.005
Қан сарысуында Ascaris lumbricoides (аскарис люмбрикойдес) (аскаридоз)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
410
B06.217.005
Қан сарысуында Borellia burgdorferi (бореллия бурдорфери) (болезнь Лайма)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
411
B06.218.005
Қан сарысуында Chlamydia pneumoniae-ға (хламидия пневмония) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
412
B06.219.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
413
B06.220.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
414
B06.221.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (HP)-ға (хеликобактер пилори) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
415
B06.222.005
Қан сарысуында La-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
416
B06.223.005
Қан сарысуында Leptospira interrogans-ке (лептоспира интерроганс) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау

417
B06.224.005
Определение Ig G к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
418
B06.225.005
Определение Ig G к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
419
B06.226.005
Определение Ig G к Ro в сыворотке крови ИФА-методом
420
B06.227.005
Определение Ig G к Ro52 в сыворотке крови ИФА-методом
421
B06.228.005
Определение Ig G к Ro60 в сыворотке крови ИФА-методом
422
B06.229.005
Определение Ig G к Scl-70 в сыворотке крови ИФА-методом
423
B06.230.005
Определение Ig G к Sm в сыворотке крови ИФА-методом
424
B06.231.005
Определение Ig G к Toxocara canis (токсокара канис) (токсокароз) в сыворотке крови ИФА-методом
425
B06.232.005
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
426
B06.234.005
Определение Ig G к Trichinella spiralis (трихинелла спиралис) (трихинеллез) в сыворотке крови ИФА-методом
427
B06.233.005
Определение Ig G к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
428
B06.235.005
Определение Ig G к Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
429
B06.236.005
Определение Ig G к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
430
B06.237.005
Определение Ig G к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом
431
B06.238.005
Определение Ig G к Yersinia enterocolotica (иерсиния энтероколитика) в сыворотке крови ИФА-методом
432
B06.239.005
Определение Ig G к b2-Гликопротеину I в сыворотке крови ИФА-методом
433
B06.241.005
Определение Ig G к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови ИФА-методом
434
B06.242.005
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I, II) в сыворотке крови ИФА-методом
435
B06.243.005
Определение Ig G к вирусу гепатита C в сыворотке крови ИФА-методом
436
B06.244.005
Определение Ig G к вирусу гепатита A в сыворотке крови ИФА-методом
437
B06.245.005
Определение Ig G к вирусу гепатита E в сыворотке крови ИФА-методом
438
B06.246.005
Определение Ig G к вирусу герпеса 8 типа (ВПГ-VIII) в сыворотке крови ИФА-методом
439
B06.247.005
Определение Ig G к вирусу клещевого энцефалита в сыворотке крови ИФА-методом
440
B06.559.005
Определение суммарных антител к вирусу клещевого энцефалита в сыворотке крови ИФА-методом
441
B06.249.005
Определение Ig G к вирусу парагриппа гриппа в сыворотке крови ИФА-методом
442
B06.250.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
443
B06.251.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом

417
B06.224.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
418
B06.225.005
Қан сарысуында Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
419
B06.226.005
Қан сарысуында Ro-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
420
B06.227.005
Қан сарысуында Ro52-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
421
B06.228.005
Қан сарысуында Ro60-қа Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
422
B06.229.005
Қан сарысуында Scl-70 -ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
423
B06.230.005
Қан сарысуында Sm-ге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
424
B06.231.005
Қан сарысуында Toxocara canis (токсокара канис) (токсокароз)-ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
425
B06.232.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
426
B06.234.005
Қан сарысуында Trichinella spiralis (трхинелла спиралис) (трихинеллез)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
427
B06.233.005
Қан сарысуында Treponema pallidum-ға (трепонема паллидум) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
428
B06.235.005
Қан сарысуында Trichomonas vaginalis-ке (трихомонас вагиналис) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
429
B06.236.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ге (уреаплазма уреалитикум) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
430
B06.237.005
Қан сарысуында Varicella Zoster-ге (варицелла зостер) (ВПГ-ІІІ) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
431
B06.238.005
Қан сарысуында Yersinia enterocolitica-ге (иерсиния энтероколитика) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
432
B06.239.005
Қан сарысуында b2-Гликопротеину I -ге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
433
B06.241.005
Қан сарысуында HBc вирусты гепатитінің антигеніне Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
434
B06.242.005
Қан сарысуында 1 және 2- типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I, II) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
435
B06.243.005
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
436
B06.244.005
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
437
B06.245.005
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
438
B06.246.005
Қан сарысуында 8 типті вирусты гепатитке (ВПГ-VIII) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
439
B06.247.005
Қан сарысуында кене энцефалитінің вирусына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
440
B06.559.005
Қан сарысуында кене энцефалитінің вирусына сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
441
B06.249.005
Қан сарысуында парагрипп гриппының вирусына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
442
B06.250.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
443
B06.251.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-ІI) Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау

444
B06.248.005
Определение Ig G к возбудителю краснухи в сыворотке крови ИФА-методом
445
B06.253.005
Определение Ig G к гистонам в сыворотке крови ИФА-методом
446
B06.254.005
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
447
B06.255.005
Определение Ig G к грибам рода Aspergillus (аспергиллез) в сыворотке крови ИФА-методом
448
B06.256.005
Определение Ig G к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
449
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
450
B06.562.005
Определение суммарных антител к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
451
B06.257.005
Определение Ig G к кардиолипину в сыворотке крови ИФА-методом
452
B06.563.005
Определение авидности Ig G/M к цитомегаловирусу (ВПГ-VI) в сыворотке крови ИФА-методом
453
B06.259.005
Определение Ig G к цитруллиновому C-пептиду (CCP) в сыворотке крови ИФА-методом
454
B06.261.005
Определение Ig M к Borellia burgdorferi (боррелия бургдорфери) (болезнь Лайма) в сыворотке крови ИФА-методом
455
B06.262.005
Определение Ig M к Chlamydia pneumoniae (хламидиа пнеумоние) в сыворотке крови ИФА-методом
456
B06.263.005
Определение Ig M к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
457
B06.264.005
Определение Ig M к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
458
B06.265.005
Определение Ig M к Giardia intestinalis (гиардиа интестиналис) (лямблиоз) в сыворотке крови ИФА-методом
459
B06.567.005
Определение Ig G к Giardia intestinalis (гиардиа интестиналис) (лямблиоз) в сыворотке крови ИФА-методом
460
B06.266.005
Определение Ig M к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
461
B06.267.005
Определение Ig M к Leptospira interrogans (лептоспира интерроганс) в сыворотке крови ИФА-методом
462
B06.268.005
Определение Ig M к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
463
B06.568.005
Определение суммарных антител к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
464
B06.269.005
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
465
B06.270.005
Определение Ig M к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
466
B06.569.005
Определение суммарных антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
467
B06.271.005
Определение Ig M к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом

444
B06.248.005
Қан сарысуында қызылша қоздырғышына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
445
B06.253.005
Қан сарысуында гистондарға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
446
B06.254.005
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
447
B06.255.005
Қан сарысуында Aspergillus (аспергиллус) (аспергиллез) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
448
B06.256.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
449
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
450
B06.562.005
Қан сарысуындағы Candida (кандида) тұқымдастығындағы зеңдерге сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
451
B06.257.005
Қан сарысуында кардиолипинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
452
B06.563.005
Қан сарысуында цитомегаловируска (ВПГ-VI) Ig G/М-ды ИФТ әдісімен анықтау
453
B06.259.005
Қан сарысуында С пептидті цитомегаловируска (ССР) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
454
B06.261.005
Қан сарысуында Borellia burgdorferi (бореллия бургдорфери) (Лайм ауруына)-ға Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
455
B06.262.005
Қан сарысуында Chlamydia pneumoniae-ға (хламидия пневмония) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
456
B06.263.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-қа (хламидия трахоматис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
457
B06.264.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
458
B06.265.005
Қан сарысуында Giardia intestinalis (гиардия интестиналис) (лямблиоз)-ке Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
459
B06.567.005
Қан сарысуында Giardia intestinalis (гиардия интестиналис)(лямблиоз)-ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
460
B06.266.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
461
B06.267.005
Қан сарысуында Leptospira interrogans-ке (лептоспира интерроганс) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
462
B06.268.005
Қан сарысуында Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) және Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
463
B06.568.005
Қан сарысуындағы Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) және Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ға сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
464
B06.269.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
465
B06.270.005
Қан сарысуында Treponema pallidum-ге (трепонема паллидум) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
466
B06.569.005
Қан сарысуындағы Treponema pallidum-ға (трепонема паллидум) сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
467
B06.271.005
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) -ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау

588
B06.117.006
Определение 11-оксикортикостероидов (11-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
589
B06.118.006
Определение 17-кетостероидов (17-КС) в моче методом иммунохемилюминисценции
590
B06.119.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в моче методом иммунохемилюминисценции
591
B06.120.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
592
B06.123.006
Определение альфафетопротеина (АФП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
593
B06.127.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
594
B06.128.006
Определение HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
595
B06.130.006
Определение Ig G к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
596
B06.555.006
Определение Ig M к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
597
B06.131.006
Определение Ig G к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
598
B06.556.006
Определение Ig M к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
599
B06.132.006
Определение Ig G к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
600
B06.134.006
Определение Ig M к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
601
B06.133.006
Определение Ig G к ядерному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
602
B06.140.006
Определение S100 в биологическом материале методом иммунохемилюминисценции
603
B06.141.006
Определение NGAL в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
604
B06.558.006
Определение uNGAL в моче методом иммунохемилюминисценции
605
B06.144.006
Определение авидности Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
606
B06.145.006
Определение авидности Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
607
B06.146.006
Определение адреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
608
B06.147.006
Определение адренокортикотропный гормон (АКТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
609
B06.157.006
Определение альдостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
610
B06.158.006
Определение альфа-2-макроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
611
B06.163.006
Определение анти Мюллерова гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

588
B06.117.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 11-оксикоркостероидті (ОКС) анықтау
589
B06.118.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-кетостероидтарды (17-КС) анықтау
590
B06.119.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-оксикортикостероидтарды (17-ОКС) анықтау
591
B06.120.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 17-оксикортикостероидті (17-ОКС) анықтау
592
B06.123.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфафетопротеин (АФП) анықтау
593
B06.127.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBsAg вирусын анықтау
594
B06.128.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBeAg вирусын анықтау
595
B06.130.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) капсидтік антигеніне IgG анықтау
596
B06.555.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының капсидті антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
597
B06.131.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ерте антигеніне IgG анықтау
598
B06.556.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының ерте антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
599
B06.132.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (ВПГ - V) цитомегаловирусқа IgG анықтау
600
B06.134.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ - V) IgM анықтау
601
B06.133.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ядролық антигеніне IgG анықтау
602
B06.140.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында S100 анықтау
603
B06.141.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында NGAL анықтау
604
B06.558.006
Несептегі uNGAL-ды иммунохемилюминисценции әдісімен анықтау
605
B06.144.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
606
B06.145.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
607
B06.146.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адреналинді анықтау
608
B06.147.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында АКТГ (адренокортикотроптық гормон) анықтау
609
B06.157.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альдостеронды анықтау
610
B06.158.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфа-2-макроглобулинді анықтау
611
B06.163.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында анти Мюллер гормонын анықтау

612
B06.165.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови (подтверждающий) методом иммунохемилюминисценции
613
B06.168.006
Определение антигена плоскоклеточной карциномы (SCCA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
614
B06.169.006
Определение антинейтрофильных цитоплазматических Ig G (ANCA combi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
615
B06.170.006
Определение антинуклеарных аутоантител (ANA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
616
B06.171.006
Определение антиовариальных антител в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
617
B06.172.006
Определение антиспермальных антител (Sperm Antibodi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
618
B06.174.006
Определение Ig M к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
619
B06.179.006
Определение антител к HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
620
B06.192.006
Определение антител к гепарину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
621
B06.193.006
Определение антител к гистонам в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
622
B06.196.006
Определение антител к инсулину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
623
B06.199.006
Определение антител к модифицированному цитруллинированному виментину (Anti-MCV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
624
B06.200.006
Определение антител к неструктурным белкам вируса гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
625
B06.201.006
Определение антител к островковым клеткам поджелудочной железы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
626
B06.202.006
Определение антител к тиреопероксидазе (а-ТПО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
627
B06.203.006
Определение антител к рецепторам тиреотропного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
628
B06.204.006
Определение антител к тиреоглобулину (АТ к ТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
629
B06.205.006
Определение антител к экстрагируемым ядерным антигенам (ENA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
630
B06.212.006
Определение Ig A к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
631
B06.213.006
Определение Ig A к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
632
B06.214.006
Определение Ig A к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
633
B06.215.006
Определение Ig A целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
634
B06.232.006
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

612
B06.165.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (растайтын) В гепатитының HBs вирусының антигенін анықтау
613
B06.168.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпақ жасушалы карциноманың (SCCA) антигенін анықтау
614
B06.169.006
Қан сарысуында антинейтрофильді цитоплазматикалық Іg G-ді (ANCA combi) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
615
B06.170.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антинуклеарлық аутоантиденелерді (ANA) анықтау
616
B06.171.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антианабездік антиденелерді анықтау
617
B06.172.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антиспермальдық антиденелерді (Sperm Antibodi) анықтау
618
B06.174.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
619
B06.179.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатиты вирусының НВе антигеніне антиденелерді анықтау
620
B06.192.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гепаринге антиденелерді анықтау
621
B06.193.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гистондарға антиденелерді анықтау
622
B06.196.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинге антиденелерді анықтау
623
B06.199.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында модификацияланған цитруллин виментіне (Anti-MCV) антиденелерді анықтау
624
B06.200.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С гепатиты вирусының құрылымдық емес нәруыздарға антиденелерді анықтау
625
B06.201.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында арал жасушаларына антиденелерді анықтау
626
B06.202.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пероксидазаға (а-ТПАО) антиденелерді анықтау
627
B06.203.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ТТГ рецепторларына антиденелерді анықтау
628
B06.204.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинге антиденелерді анықтау
629
B06.205.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында экстрагирлейтін ядролық антигендерге (ENA) антиденелерді анықтау
630
B06.212.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I-ге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
631
B06.213.006
Қан сарысуында глиадинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
632
B06.214.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
633
B06.215.006
Қан сарысуында целиакии Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
634
B06.232.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

635
B06.237.006
Определение Ig G к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
636
B06.239.006
Определение Ig G к b2-Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
637
B06.241.006
Определение Ig G к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
638
B06.242.006
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
639
B06.243.006
Определение Ig G к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
640
B06.244.006
Определение Ig G к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
641
B06.245.006
Определение Ig G к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
642
B06.250.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
643
B06.251.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
644
B06.248.006
Определение Ig G к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
645
B06.254.006
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
646
B06.257.006
Определение Ig G к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
647
B06.259.006
Определение Ig G к цитруллиновому C-пептиду (CCP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
648
B06.260.006
Определение Ig G целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
649
B06.269.006
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
650
B06.271.006
Определение Ig M к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
651
B06.273.006
Определение Ig M к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
652
B06.275.006
Определение Ig M к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
653
B06.276.006
Определение Ig M к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
654
B06.279.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
655
B06.280.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
656
B06.281.006
Определение Ig M к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
657
B06.283.006
Определение Ig M к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

635
B06.237.006
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
636
B06.239.006
Қан сарысуында b2-Гликопротеин I-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
637
B06.241.006
Қан сарысуында вирусты гепатиттің НВс антигеніне Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
638
B06.242.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ВПГ-I,II) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
639
B06.243.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
640
B06.244.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
641
B06.245.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
642
B06.250.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
643
B06.251.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
644
B06.248.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
645
B06.254.006
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
646
B06.257.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
647
B06.259.006
Қан сарысуында С пептидті цитомегаловирусқа (ССР) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
648
B06.260.006
Қан сарысуында целиакииге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
649
B06.269.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токосоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
650
B06.271.006
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ЖГВ-III)-ке Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
651
B06.273.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I -ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
652
B06.275.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I,ІІ) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
653
B06.276.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
654
B06.279.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
655
B06.280.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
656
B06.281.006
Қан сарысуындакардиолипинге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
657
B06.283.006
Қан сарысуында вирусты гепатит В-ның НВс антигеніне Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

658
B06.284.006
Определение Ig M к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
659
B06.285.006
Определение Ig M к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
660
B06.287.006
Определение Ig M к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
661
B06.289.006
Определение анти-фосфолипидных Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
662
B06.290.006
Определение анти-фосфолипидных Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
663
B06.296.006
Определение аутоиммунных антител к циклическим цитруллиновым пептидам (АЦПП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
664
B06.297.006
Определение аутоиммунных Ig G к двуспиральной ДНК в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
665
B06.302.006
Определение b-2 микроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
666
B06.305.006
Определение витамина B 12 методом иммунохемилюминесценции
667
B06.318.006
Определение гастрина 17 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
668
B06.336.006
Определение гомоцистеина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
669
B06.337.006
Определение глобулинсвязывающего полового гормона (ГСПГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
670
B06.338.006
Определение дегидроэпиандростерона (ДГЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
671
B06.342.006
Определение ингибина Вв сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
672
B06.346.006
Определение инсулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
673
B06.351.006
Определение кальцитонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
674
B06.561.006
Определение прокальцитонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
675
B06.361.006
Определение кортизола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
676
B06.369.006
Определение лютеинизирующий гормон (ЛГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
677
B06.382.006
Определение микроальбумина в моче методом иммунохемилюминисценции
678
B06.384.006
Определение миоглобина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
679
B06.385.006
Определение митохондриальных аутоантител (AMA M2) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
680
B06.392.006
Определение нейрон - специфической энолазы (NSE) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
681
B06.393.006
Определение нейронопептидов в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
682
B06.395.006
Определение норадреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
683
B06.399.006
Определение общего простат-специфического антигена (ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

658
B06.284.006
Қан сарысуында вирусты гепатит D-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
659
B06.285.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
660
B06.287.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
661
B06.289.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
662
B06.290.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
663
B06.296.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында циклдік цитруллин пептидтеріне (АЦПП) аутоиммундық антиденелерді анықтау
664
B06.297.006
Қан сарысуында екі спиральді ДНК-ға аутоиммунды Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
665
B06.302.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында бетта-2 микроглобулинді анықтау
666
B06.305.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен B 12 витаминын анықтау
667
B06.318.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гастрина 17 анықтау
668
B06.336.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гомоцистеинді анықтау
669
B06.337.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында глобулин байланыстартын жыныстық гормон (ГБЖГ) анықтау
670
B06.338.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуындағы дегидроэпиандростеронды (ДГЭА) анықтау
671
B06.342.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В ингибинін анықтау
672
B06.346.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинді анықтау
673
B06.351.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында кальцитонинді анықтау
674
B06.561.006
Қан сарысуындағы прокальцитонинді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
675
B06.361.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында кортизолды анықтау
676
B06.369.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ЛГ (лютеиндеуіш гормон) анықтау
677
B06.382.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен несепте микроальбуминді анықтау
678
B06.384.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында миоглобинді анықтау
679
B06.385.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында митохондриялық аутоантиденелерді (AMA M2) анықтау
680
B06.392.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейрон - спецификалы энолазаны (NSE) анықтау
681
B06.393.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейронопептидтерді анықтау
682
B06.395.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында норадреналинді анықтау
683
B06.399.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпы (ПСА) простат-спецификалы антиген анықтау

684
B06.400.006
Определение общего тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
685
B06.405.006
Определение Ig A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
686
B06.406.006
Определение Ig E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
687
B06.407.006
Определение Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
688
B06.408.006
Определение Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
689
B06.411.006
Определение онкомаркера немелкоклеточного рака легкого (CYFRA 21-1) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
690
B06.412.006
Определение онкомаркера рака поджелудочной железы и прямой кишки (СА 242) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
691
B06.413.006
Определение опухолевого антигена (СА 125) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
692
B06.414.006
Определение опухолевого антигена (СА 15-3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
693
B06.415.006
Определение опухолевого антигена (СА 19-9) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
694
B06.416.006
Определение опухолевого антигена (СА 72-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
695
B06.417.006
Определение опухолевого маркера мелкоклеточного рака (Pro-GRP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
696
B06.418.006
Определение опухолевого маркера рака яичников (НЕ-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
697
B06.422.006
Определение остеокальцина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
698
B06.423.006
Определение паратиреоидного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
699
B06.424.006
Определение пепсиногена 1 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
700
B06.425.006
Определение пепсиногена 2 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
701
B06.431.006
Определение про-простатспецифического антигена (про-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
702
B06.432.006
Определение прогестерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
703
B06.433.006
Определение пролактина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
704
B06.434.006
Определение простатической кислой фосфатазы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
705
B06.440.006
Определение ренина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
706
B06.442.006
Определение ракового эмбрионального антигена (РЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
707
B06.444.006
Определение свободного F-простат-специфический антиген (F-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
708
B06.445.006
Определение свободного тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

684
B06.400.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Т4 (жалпы тироксинді) анықтау
685
B06.405.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында A классындағы жалпы антиденелерді анықтау
686
B06.406.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында E классындағы жалпы антиденелерді анықтау
687
B06.407.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында G классындағы жалпы антиденелерді анықтау
688
B06.408.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында M классындағы жалпы антиденелерді анықтау
689
B06.411.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында өкпенің шағын жасушалы емес обырының (CYFRA 21-1) онкомаркерлерін анықтау
690
B06.412.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ұйқыбез бен тік ішек обырының (СА 242) онкомаркерін анықтау
691
B06.413.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 125) анықтау
692
B06.414.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (С 15-3) анықтау
693
B06.415.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 19-9) анықтау
694
B06.416.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 72-4) анықтау
695
B06.417.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында шағын жасушалы обырдың (Pro-GRP) ісік маркерін анықтау
696
B06.418.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында аналық бездер обырының (НЕ-4) ісік маркерін анықтау
697
B06.422.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында остеокальцинды анықтау
698
B06.423.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында паратиреоид гормонды анықтау
699
B06.424.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 1 анықтау
700
B06.425.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 2 анықтау
701
B06.431.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында про-простатспецификалық антиген (ПСА) анықтау
702
B06.432.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында прогестеронды анықтау
703
B06.433.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пролактинді анықтау
704
B06.434.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында простатикалық қышқыл фосфатазаны анықтау
705
B06.440.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ренинді анықтау
706
B06.442.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында РЭА (Обыр эмбриондық антигені) анықтау
707
B06.444.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін F-простат-спецификалы антиген (ПСА) анықтау
708
B06.445.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін тироксинді (Т4) анықтау

709
B06.446.006
Определение свободного трийодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
710
B06.449.006
Определение соматотропного гормона (СТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
711
B06.450.006
Определение C-пептида в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
712
B06.457.006
Определение специфических Ig E с идентификацией возбудителя методом иммунохемилюминисценции
713
B06.461.006
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
714
B06.462.006
Определение суммарных антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
715
B06.563.006
Определение Ig M к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
716
B06.564.006
Определение Ig G к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
717
B06.464.006
Определение суммарных антител к HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
718
B06.467.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
719
B06.468.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
720
B06.469.006
Определение вируса гепатита C в сыворотке крови (подтверждающий тест) методом иммунохемилюминисценции
721
B06.470.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
722
B06.474.006
Определение суммарных антител к вирусу иммунодефицита человека (ВИЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
723
B06.475.006
Определение суммарных антител к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
724
B06.478.006
Определение суммарных анти-фосфолипидных антител методом иммунохемилюминисценции
725
B06.480.006
Определение сывороточного уровня плацентарного фактора роста (PIGF) методом иммунохемилюминисценции
726
B06.481.006
Определение общего трииодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
727
B06.482.006
Определение тестостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
728
B06.483.006
Определение тиреоглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
729
B06.484.006
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
730
B06.488.006
Определение тропонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
731
B06.498.006
Определение фактора некроза опухолей (ФНО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
732
B06.500.006
Определение ферритина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

709
B06.446.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін трийодтиронинді (Т3) анықтау
710
B06.449.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында соматотроп гормонды (СТГ) анықтау
711
B06.450.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С-пептидін анықтау
712
B06.457.006
Қан сарысуында қоздырғыштың идентификациясымен спецификалық Ig Е-ні иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
713
B06.461.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында сомалық ревматоидтік факторды анықтау
714
B06.462.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Gardnerella vaginalisке (гарднерелла вагиналис) сомалық антиденелерді анықтау
715
B06.563.006
Қан сарысуындағы Ig M к HBsAg-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
716
B06.564.006
Қан сарысуындағы Ig G к HBsAg-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
717
B06.464.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатитының HBs вирусының антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
718
B06.467.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында D гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
719
B06.468.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында E гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
720
B06.469.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау (растайтын)
721
B06.470.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
722
B06.474.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (АИТВ)-ға сомалық антиденелерді анықтау
723
B06.475.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатиты вирусының HBs антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
724
B06.478.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында анти-фосфолипид сомалық антиденелерін анықтау
725
B06.480.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен (PIGF) өсімінің плацентарлық факторының сарысу деңгейін анықтау
726
B06.481.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Т3 (жалпы трииодтиронинді) анықтау
727
B06.482.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тестостеронды анықтау
728
B06.483.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинді анықтау
729
B06.484.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреотроп гормонды (ТТГ) анықтау
730
B06.488.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тропонинді анықтау
731
B06.498.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісіктер некрозының факторын (ІНФ) анықтау
732
B06.500.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ферритинді анықтау

733
B06.503.006
Определение ФМС-подобной тирозинкиназы 1sFlt в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
734
B06.504.006
Определение фолатов методом иммунохемилюминисценции
735
B06.512.006
Определение фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
736
B06.517.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче методом иммунохемилюминисценции
737
B06.518.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
738
B06.521.006
Определение цитокинов - ИЛ-8 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
739
B06.527.006
Определение эстрадиола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
740
B06.554.006
Тест на преэклампсию в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
741
B06.560.007
Определение антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
742
B06.561.007
Определение антител к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
743
B06.562.007
Определение антител к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
744
B06.563.007
Определение антител к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
745
B06.565.007
Определение антител к Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
746
B06.566.007
Определение антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
747
B06.568.007
Определение вируса герпеса в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
748
B06.569.007
Определение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
749
B06.570.007
Определение вируса папилломы человека в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
B06.000.008
Иммунофенотипирование
750
B06.570.008
Иммунофенотипирование "панель для определения иммунного статуса (6 пар)" в крови методом проточной цитофлуориметрии
751
B06.572.008
Иммунофенотипирование "Общий цитокератин" в крови методом проточной цитофлуориметрии
752
B06.573.008
Иммунофенотипирование "панель для миеломной болезни" в крови методом проточной цитофлуориметрии
753
B06.574.008
Иммунофенотипирование "панель для острых лейкозов" в крови методом проточной цитофлуориметрии
754
B06.575.008
Иммунофенотипирование "панель для пароксизмальной ночной гемоглобинурии" в крови методом проточной цитофлуориметрии

733
B06.503.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ФМС-тәріздес тирозинкиназа 1sFlt-ны анықтау
734
B06.504.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен фолаттарды анықтау
735
B06.512.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ФСГ (фолликул стимуляциялаушы гормон) анықтау
736
B06.517.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі адамның хорионикалық гонадотропинін (АХГ) анықтау
737
B06.518.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адамның хорион гонадотропинын анықтау (АХГ)
738
B06.521.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ИЛ 8 - цитокиндерді анықтау
739
B06.527.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында эстрадиолды анықтау
740
B06.554.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында преэклампсияға тест
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
741
B06.560.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Treponema pallidum -ға (трепонема паллидум) антиденелерді анықтау
742
B06.561.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Chlamydia trachomatis -қа (хламидия трахоматис) антиденелерді анықтау
743
B06.562.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Ureaplasma urealyticum -ға (уреплазма уреалитикум) антиденелерді анықтау
744
B06.563.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Mycoplasma hominis -қа (микоплазма хоминис) антиденелерді анықтау
745
B06.565.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Trichomonas vaginalis -қа (трихомонас вагиналис) антиденелерді анықтау
746
B06.566.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Gardnerella vaginalis-қа (гарднерелла вагиналис) антиденелерді анықтау
747
B06.568.007
Иммунофлюоресценция реакциясында биологиялық материалдағы герпес вирусын анықтау
748
B06.569.007
Биологиялық материалдағы цитомегаловирусты (ЖГВ-V) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
749
B06.570.007
Биологиялық материалдағы адамның папиллома вирусын иммунофлюоресценция реакциясында анықтау
B06.000.008
Иммунофенотиптеу
750
B06.570.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "иммун статусын анықтау үшін панель" иммунофенотиптеу
751
B06.572.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "Жалпы цитокератинді" иммунофенотиптеу
752
B06.573.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "миеломдық ауруға арналған панельді" иммунофенотиптеу
753
B06.574.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "жіті лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
754
B06.575.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "пароксизмалды түнгі гемоглобинурияға арналған панельді" иммунофенотиптеу

755
B06.576.008
Иммунофенотипирование "панель для хронических лейкозов/ лимфопролиферативных заболеваний" в крови методом проточной цитофлуориметрии
756
B06.623.008
Иммунофенотипирование "панель для диагностики минимальной остаточной болезни при лейкозах"
757
B06.577.008
Иммунофенотипирование "фагоцитоз" в крови методом проточной цитофлуориметрии
758
B06.578.008
Иммунофенотипирование (кластера дифференцировки) CD 3+ в крови методом проточной цитофлуориметрии
759

755
B06.576.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "созылмалы лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
756
B06.623.008
"Лейкоз кезіндегі минималды қалдық ауруды диагностикалау үшін панель" -ді иммунофенотиптеу
757
B06.577.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "фагоцитозды" иммунофенотиптеу
758
B06.578.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы CD 3+ (саралау кластерін) иммунофенотиптеу
759

B06.579.008
Иммунофенотипирование 3+-DR+ в крови методом проточной цитофлуориметрии
760
B06.599.008
Иммунофенотипирование CD 34 Pe в крови методом проточной цитофлуориметрии
761
B06.613.008
Иммунофенотипирование Fagotest в крови методом проточной цитофлуориметрии
762
B06.614.008
Иммунофенотипирование HLA-DRFitc в крови методом проточной цитофлуориметрии
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
763
B06.623.009
Определение антигена простаты радиоиммунологическим методом

B06.579.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы 3+-DR+ иммунофенотиптеу
760
B06.599.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы CD 34 Pe иммунофенотиптеу
761
B06.613.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы Fagotest иммунофенотиптеу
762
B06.614.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы HLA-DRFitc иммунофенотиптеу
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
763
B06.623.009
Радиоиммунологиялық әдіспен простата антигенін анықтау

797
B06.695.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на эхинококкоз в сыворотке крови
798
B06.696.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) с антигеном бледной трепонемы в сыворотке крови
799
B06.697.012
Постановка реакции связывания комплемента (РСК) на вирус Коксаки в сыворотке крови
800
B06.698.012
Постановка реакции связывания комплемента (РСК) на лептоспироз в сыворотке крови
801
B06.699.012
Применение парных сывороток на обнаружение вирусов в сыворотке крови
802

797
B06.695.012
Қан сарысуындағы эхинококкозға пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
798
B06.696.012
Қан сарысуындағы ағарыңқы трепонема антигенімен пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
799
B06.697.012
Қан сарысуындағы Коксаки вирусына реакция байланыстырушы комплемент (РБК) жүргізу
800
B06.698.012
Қан сарысуындағы лептоспирозға реакция байланыстырушы комплемент (РБК) жүргізу
801
B06.699.012
Қан сарысуында вирустарды анықтауға қосарланған сарысуды пайдалану
802

B06.700.012
Реакция Видаля
803
B06.701.012
Реакция Пауля-Буннеля (мононуклеоз)
804
B06.702.012
Типирование по системе ABO/RhD(VI), обратным методом: DiaClonABO/D
805
B06.703.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на листериоз в сыворотке крови
806
B06.704.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на пастереллез в сыворотке крови
807
B06.705.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на сыпной тиф в сыворотке крови
808
B06.706.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на туляремию в сыворотке крови
B07.000.000
Токсикология

B06.700.012
Видаль реакциясы
803
B06.701.012
Паул-Буннель реакциясы (мононуклеоз)
804
B06.702.012
DiaClonABO/D керіс әдісі арқылы ABO/RhD(VI) жүйесі бойынша типтеу
805
B06.703.012
Қан сарысуында листериозға тура емес гемаглютинация реакциясы (ТЕГАР) бекіту
806
B06.704.012
Қан сарысуында пастереллезге (ТЕГАР) бекіту
807
B06.705.012
Қан сарысуында бөртпелік тифке (ТЕГАР) бекіту
808
B06.706.012
Қан сарысуында туляремияға (ТЕГАР) бекіту
B07.000.000
Токсикология

B07.000.003
Экспресс методы
809
B07.703.003
Определение амфетаминов в биологическом материале экспресс методом
810
B07.704.003
Определение галлюциногенов в биологическом материале экспресс методом
811
B07.705.003
Определение канабиноидов в биологическом материале экспресс методом
812
B07.706.003
Определение кокаина в биологическом материале экспресс методом
813
B07.707.003
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале экспресс методом

B07.000.003
Экспресс әдістер
809
B07.703.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда амфетаминдерді анықтау
810
B07.704.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда галлюциногендерді анықтау
811
B07.705.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда канабиноидтерді анықтау
812
B07.706.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда кокаинді анықтау
813
B07.707.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау

814
B07.708.003
Определение седативных и снотворных веществ в биологическом материале экспресс методом
815
B07.711.003
Определение барбитуратов в биологическом материале экспресс методом
816
B07.717.003
Определение опиатов в биологическом материале экспресс методом
817
B07.727.003
Определение опиоидов в биологическом материале экспресс методом
818
B07.718.003
Определение порфиринов в биологическом материале экспресс методом
819
B07.719.003
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале экспресс методом
820
B07.720.003
Определение этанола в биологическом материале экспресс методом
821
B07.721.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 3-х компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
822
B07.722.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 4-х компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
823
B07.723.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 5-и компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
824
B07.724.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 6-и компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
B07.000.013
Газовая хроматография
825
B07.703.013
Определение амфетаминов в биологическом материале методом газовой хроматографии
826
B07.704.013
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом газовой хроматографии
827
B07.706.013
Определение кокаина в биологическом материале методом газовой хроматографии
828
B07.707.013
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом газовой хроматографии
829
B07.709.013
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом газовой хроматографии
830
B07.721.013
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом газовой хроматографии
831
B07.710.013
Определение алкоголя в биологическом материале методом газовой хроматографии
832
B07.734.013
Определение суррогатов алкоголя в биологическом материале методом газовой хроматографии
833
B07.711.013
Определение барбитуратов в биологическом материале методом газовой хроматографии
834
B07.725.013
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
835
B07.729.013
Определение опиоидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
836
B07.719.013
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом газовой хроматографии
B07.000.014
Жидкостная хроматография
837
B07.703.014
Определение амфетаминов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
838

814
B07.708.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда седативтік және ұйықтататын дәрілерді анықтау
815
B07.711.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда барбитураттарды анықтау
816
B07.717.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда опиаттарды анықтау
817
B07.727.003
Биологиялық материалдағы опиоидтарды экспресс әдіспен анықтау
818
B07.718.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда порфириндерді анықтау
819
B07.719.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда фенотиазиндік қатар туындыларын анықтау
820
B07.720.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда этанолды анықтау
821
B07.721.003
Биологиялық материалдағы 3 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
822
B07.722.003
Биологиялық материалдағы 4 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
823
B07.723.003
Биологиялық материалдағы 5 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
824
B07.724.003
Биологиялық материалдағы 6 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
B07.000.013
Газ хроматографиясы
825
B07.703.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
826
B07.704.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
827
B07.706.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
828
B07.707.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
829
B07.709.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
830
B07.721.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,)анықтау
831
B07.710.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда алкогольді анықтау
832
B07.734.013
Биологиялық материалда алкоголь суррогатын газды хроматография әдісімен анықтау
833
B07.711.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
834
B07.725.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
835
B07.729.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
836
B07.719.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
B07.000.014
Сұйықтық хроматографиясы
837
B07.703.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
838

B07.704.014
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
839
B07.706.014
Определение кокаина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
840
B07.707.014
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
841
B07.709.014
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом жидкостной хроматографии

B07.704.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
839
B07.706.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
840
B07.707.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
841
B07.709.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау

842
B07.721.014
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
843
B07.711.014
Определение барбитуратов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
844
B07.725.014
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
845
B07.729.014
Определение опиоидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
846
B07.719.014
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
B07.000.015
Тонкослойная хроматография

842
B07.721.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
843
B07.711.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
844
B07.725.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
845
B07.729.014
Сұйықтықхроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
846
B07.719.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
B07.000.015
Жұқа қабатты хроматография

847
B07.703.015
Определение амфетаминов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
848
B07.704.015
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
849
B07.706.015
Определение кокаина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
850
B07.707.015
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
851
B07.709.015
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
852
B07.721.015
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
853
B07.711.015
Определение барбитуратов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
854
B07.725.015
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
855
B07.729.015
Определение опиоидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
856
B07.719.015
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
B08.000.000
Гистопатология и цитология
857
B08.765.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 1 категории сложности
858
B08.767.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 2 категории сложности
859
B08.768.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 3 категории сложности
860
B08.769.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 4 категории сложности
861
B08.766.001
Судебно-медицинская экспертиза трупа без лабораторных методов исследования
862
B08.734.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 1-й категории сложности
863
B08.735.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного 2-й категории сложности
864
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
865
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
866
B08.742.001
Оценка степени пролиферации вагинального эпителия ("гормональное зеркало")
867
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
868
B08.750.001
Цитологическое исследование материала (интраоперационные экспресс цитологические исследования)
869

847
B07.703.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
848
B07.704.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
849
B07.706.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
850
B07.707.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
851
B07.709.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
852
B07.721.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
853
B07.711.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
854
B07.725.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
855
B07.729.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
856
B07.719.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
B08.000.000
Гистопатология және цитология
857
B08.765.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 1- санаттағы аутопсия
858
B08.767.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 2- санаттағы аутопсия
859
B08.768.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 3- санаттағы аутопсия
860
B08.769.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 4- санаттағы аутопсия
861
B08.766.001
Зерттеудің лабораториялық әдісінсіз мәйітке сот- медициналық сараптама жүргізу
862
B08.734.001
Күрделілігі 1 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
863
B08.735.001
Күрделілігі 2 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
864
B08.737.001
Күрделілігі 3 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
865
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу
866
B08.742.001
Вагиналдық эпителий пролиферациясы деңгейін бағалау ("гормоналдық айна")
867
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
868
B08.750.001
Материалды цитологиялық зерттеу (интраоперациялық экспресс цитологиялық зерттеу)
869

B08.758.001
Цитохимическое исследование биоптата с конго красным
870
B08.759.001
Цитохимическое исследование биоптата с серебрением
871
B08.760.001
Цитохимическое исследование биоптата с трихромом
872
B08.761.001
Цитохимическое исследование биоптата с ШИК реакцией
873
B08.851.021
Исследование биологического материала методом иммунофлюоресцентной микроскопии
874
B08.851.022
Исследование гистологического/цитологического материала методом электронной микроскопии

B08.758.001
Қызыл конгомен биоптатты цитохимиялық зерттеу
870
B08.759.001
Күмістеу арқылы биоптатты цитохимиялық зерттеу
871
B08.760.001
Трихроммен биоптатты цитохимиялық зерттеу
872
B08.761.001
ШИК реакциясымен биоптатты цитохимиялық зерттеу
873
B08.851.021
Биопсиялық материалды иммундық флюоресценттік микроскопия әдісімен зерттеу
874
B08.851.022
Гистологиялық/цитологиялық материалды электрондық микроскопия әдісімен зерттеу

875
B08.851.024
Конфокальная лазерная сканирующая микроскопия
876
B08.763.001
Экспресс исследование операционного и биопсийного материала (1-го блок-препарата)
877
B08.749.002
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест на аппарате жидкостной цитологии
B09.000.000
Молекулярная биология и молекулярная генетика
B09.000.016
Цитогенетический метод
878
B09.763.016
Биологическая индикация мутагенного воздействия (Хромосомные аберрации)

875
B08.851.024
Конфокальді лазерлік сканерлеу микроскопиясы
876
B08.763.001
Оталық және биопсиялық материалды экспресс зерттеу ( 1- блок препаратты)
877
B08.749.002
Сұйықтық цитологиясы құралында ПАП-тестілеу жатыр мойнынан жағындыны йитологиялық зерттеу
B09.000.000
Молекулярлық биология және молекулярлық генетика
B09.000.016
Цитогенетикалық әдіс
878
B09.763.016
Мутагендік әсер етудің биологиялық индикациясы (Хромосомдық аберрациялар)

879
B09.765.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) биологического материала (1 зонд)
880
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
881
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
882
B09.768.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) некультивируемых клеток амниотической жидкости (1 зонд)
883
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
884
B09.770.016
Цитогенетическое исследование клеток периферической крови (кариотип)
885
B09.771.016
Цитогенетическое исследование ворсин хориона/ плаценты
886
B09.772.016
Цитогенетическое исследование клеток амниотической жидкости
887
B09.773.016
Цитогенетическое исследование клеток костного мозга
888
B09.775.016
Цитогенетическое исследование клеток пуповинной крови
889
B09.776.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) для определения ALK -положительных генов
Молекулярно-генетический метод
890
B09.776.017
Выделение ДНК из биологического материала молекулярно-генетический методом
891
B09.777.017
Исследование ДНК на мутации молекулярно-генетический методом
892
B09.778.017
Определение 17 аутосомных маркеров хромосом человека в ДНК молекулярно-генетический методом
893
B09.779.017
Определение AZF фактора Y хромосомы в ДНК молекулярно-генетический методом
894
B09.780.017
Определение Y хромосомы плода в крови матери молекулярно-генетический методом
895
B09.781.017
Определение гаплогруппы ДНК по 17 аллелям молекулярно-генетический методом
896
B09.782.017
Определение мутации F2 ДНК молекулярно-генетический методом
897
B09.783.017
Определение мутации F5 ДНК молекулярно-генетический методом
898
B09.784.017
Определение мутаций гена LMNB1 при лейкодистрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
899
B09.785.017
Определение мутаций гена MLD при миопатии Дюшенна в ДНК молекулярно-генетический методом
900
B09.786.017
Определение мутаций гена PAH при фенилкетонурии в ДНК молекулярно-генетический методом
901
B09.787.017
Определение мутаций гена SMN при спинальной мышечной амиотрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
902
B09.788.017
Определение мутаций гена муковосцидоза в ДНК молекулярно-генетический методом
903
B09.789.017
Определение мутаций гена при болезни Слая 7 типа в ДНК молекулярно-генетический методом

879
B09.765.016
Биологиялыық материалды ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
880
B09.766.016
Сүйек миы жасушаларын ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
881
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
882
B09.768.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) амниотикалық сұйықтықтың культивацияланбаған жасушаларының молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1 зонд)
883
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
884
B09.770.016
Перифериялық қан жасушаларын (кариотип) цитогенетикалық зерттеу
885
B09.771.016
Хорион талшықтарын/ бала жолдасын цитогенетикалық зерттеу
886
B09.772.016
Амниотикалық сұйықтық жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
887
B09.773.016
Сүйек кемігі жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
888
B09.775.016
Кіндік қаны жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
889
B09.776.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) ALK-оң гендерді анықтау үшін молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
Молекулалық-генетикалық әдіс
890
B09.776.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен биологиялық материалдан ДНҚ бөлу
891
B09.777.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-ды мутациялануға зерттеу
892
B09.778.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-да адам хромосомаларының 17 аутосомдық маркерлерін анықтау
893
B09.779.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Y хромосомасының AZF факторын анықтау
894
B09.780.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың Y хромосомасын анықтау
895
B09.781.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 17 аллея бойынша ДНҚ гаплотоптарын анықтау
896
B09.782.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F2 мутациясын анықтау
897
B09.783.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F5 мутациясын анықтау
898
B09.784.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы лейкодистрофия кезіндегі LMNB1 генінің мутациялануын анықтау
899
B09.785.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Дюшен миопатиясы кезіндегі MLD генінің мутациялануын анықтау
900
B09.786.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы фенилкетонурия кезіндегі PAH генінің мутациялануын анықтау
901
B09.787.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы арқа бұлшықет амиотрофиясы кезіндегі SMN генінің мутациялануын анықтау
902
B09.788.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы муковосцидоз генінің мутациялануын анықтау
903
B09.789.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 7 типтік Слай ауруы кезіндегі ген мутацияларын анықтау

904
B09.790.017
Определение мутаций гена при синдроме Гурлера 1 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
905
B09.791.017
Определение мутаций гена при синдроме Марото-Лами 6 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
906
B09.792.017
Определение мутаций гена при синдроме Мартина -Белла в ДНК молекулярно-генетический методом
907
B09.793.017
Определение мутаций гена при синдроме Моркио 4 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
908
B09.794.017
Определение мутаций гена при синдроме Санфилиппо 3 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
909

904
B09.790.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 1 типтік Гурлер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
905
B09.791.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 6 типтік Марото-Лами синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
906
B09.792.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Мартин-Белл синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
907
B09.793.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 4 типтік Моркио синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
908
B09.794.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 3 типтік Санфилиппо синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
909

B09.795.017
Определение мутаций гена при синдроме Хантера 2 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
910
B09.796.017
Определение мутаций при мукополисахаридозах в ДНК молекулярно-генетический методом
911
B09.797.017
Определение полиморфизма в геноме человека молекулярно-генетический методом
912
B09.798.017
Определение резус фактора плода в крови матери молекулярно-генетический методом
913
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
914

B09.795.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 2 типтік Хантер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
910
B09.796.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы мукополисахаридоз кезіндегі мутацияларды анықтау
911
B09.797.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен адамның геномында полиморфизмді анықтау
912
B09.798.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың резус факторын анықтау
913
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
914

B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-генетический методом
915
B09.861.017
Определение лекарственной устойчивости ВИЧ-1 к антиретровирусным препаратам молекулярно-генетическим методом (методом генотипирования)
B09.000.018
Флуориметрический метод
916
B09.801.018
Диагностика орфанных заболеваний в крови флуориметрическим методом
917
B09.802.018
Лекарственный мониторинг флуориметрическим методом
B09.000.019
Масс-спектрометрия

B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
915
B09.861.017
Молекулярлы-генетикалық әдісімен (генотиптеу әдісімен) АИТВ 1-дің антиретровирустық препараттарына дәрілік тұрақтылығын анықтау
B09.000.018
Флуориметриялық әдіс
916
B09.801.018
Флуориметриялық әдіспен қандағы орфандық ауруларды диагностикалау
917
B09.802.018
Флуориметриялық әдіспен дәрілік мониторингілеу
B09.000.019
Масс-спектрометрия

918
B09.801.019
Диагностика орфанных заболеваний в крови методом масс-спектрометрии
919
B09.802.019
Лекарственный мониторинг орфанных заболеваний методом масс-спектрометрии
B09.000.020
Полимеразная цепная реакция (ПЦР)
920
B09.806.020
Молекулярно-генетический подтверждающий тест при сомнительных результатах методом ПЦР (NASBA)
921
B09.807.020
Обнаружение Brucella abortus (бруцелла абортус) в биологическом материале методом ПЦР

918
B09.801.019
Масс-спектрометрия әдісімен қандағы орфан ауруларын диагностикалау
919
B09.802.019
Масс-спектрометрия әдісімен орфан ауруларын дәрілік мониторингілеу
B09.000.020
Полимераздық тізбекті реакция (ПТР)
920
B09.806.020
ПТР әдісімен күмәнді нәтижелер алынғанда растаушы молекулярлық -генетикалық тест (NASBA)
921
B09.807.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella abortus-ты (вруцелла абортус) анықтау

922
B09.808.020
Обнаружение Brucella melitensis (бруцелла мелитенсис) в биологическом материале методом ПЦР
923
B09.809.020
Обнаружение Brucella suis (бруцелла суис) в биологическом материале методом ПЦР
924
B09.810.020
Обнаружение Candida spp. (кандида)в биологическом материале методом ПЦР
925
B09.811.020
Обнаружение Chlamydia spp. (хламидиа) в биологическом материале методом ПЦР
926
B09.812.020
Обнаружение Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
927
B09.813.020
Обнаружение Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) в биологическом материале методом ПЦР
928
B09.814.020
Обнаружение Listeria (листериа) в биологическом материале методом ПЦР
929
B09.815.020
Обнаружение Mycobacterium tuberculosis (микобактериум туберкулосис) в биологическом материале методом ПЦР
930
B09.816.020
Обнаружение Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в биологическом материале методом ПЦР
931
B09.817.020
Обнаружение Mycoplasma pneumoniae (микоплазма пнеумониа) в биологическом материале методом ПЦР
932
B09.818.020
Обнаружение Mycoplasma urealiticum (микоплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
933
B09.852.020
Обнаружение Mycoplasma genitalium (микоплазма гениталиум) в биологическом материале методом ПЦР
934
B09.819.020
Обнаружение Neisseria gonorrhea (нейссериа гонореа) в биологическом материале методом ПЦР
935
B09.820.020
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
936
B09.821.020
Обнаружение Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) в биологическом материале методом ПЦР качественное
937
B09.822.020
Обнаружение Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) в биологическом материале методом ПЦР количественное
938
B09.823.020
Обнаружение Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале методом ПЦР
939
B09.824.020
Обнаружение Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
940
B09.825.020
Обнаружение Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
941
B09.826.020
Обнаружение аренавируса в биологическом материале методом ПЦР
942
B09.827.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР качественное
943
B09.828.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР количественное
944
B09.829.020
Обнаружение вируса гепатита A в биологическом материале методом ПЦР
945
B09.830.020
Обнаружение вируса гепатита D в биологическом материале методом ПЦР
946
B09.831.020
Обнаружение вируса гепатита E в биологическом материале методом ПЦР

922
B09.808.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella melitensis-ты (бруцелла мелитенсис) анықтау
923
B09.809.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella suis-ты (бруцелла суис) анықтау
924
B09.810.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Candida ssb –ны (кандида) анықтау
925
B09.811.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Chlamydia ssb –ны (хламидия) анықтау
926
B09.812.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Gardnerella vaginalis –ты (гарднерелла вагиналис) анықтау
927
B09.813.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Helicobacter pylori-ді (хеликобактер пилори) анықтау
928
B09.814.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Listeria-ны (листерия) анықтау
929
B09.815.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycobacterium tuberculosis-ты (микобактериум туберкулезис) анықтау
930
B09.816.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma hominis –ты (микоплазма хоминис) анықтау
931
B09.817.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma pneumoniae –ны (микоплазма пневмония) анықтау
932
B09.818.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma urealiticums-ты (микоплазма уреалитикумс) анықтау
933
B09.852.020
Биологиялық материалда Mycoplasma enitalium-ды (микоплазма эниталиум) ПЦР әдісімен анықтау
934
B09.819.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Neisseria gonorrhea-ны (нейссерия гоноррея) анықтау
935
B09.820.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда C гепатиті вирусының PHK анықтау
936
B09.821.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Toxoplasma gondii –ді (токосоплазма гондий) анықтау
937
B09.822.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда Toxoplasma gondii –ді (токсоплазма гондий) анықтау
938
B09.823.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Treponema pallidum-ды (трепонема паллидум) анықтау
939
B09.824.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Trichomonas vaginalis –ты (трихомонас вагиналис) анықтау
940
B09.825.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Ureaplasma urealyticum-ты (уреплазма уреалитикум) анықтау
941
B09.826.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда аренавирусты анықтау
942
B09.827.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
943
B09.828.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
944
B09.829.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда A гепатитінің вирусын анықтау
945
B09.830.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда D гепатитінің вирусын анықтау
946
B09.831.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда E гепатитінің вирусын анықтау

В09.863.020
Выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
967
B09.675.020
Определение вируса гепатита B в биологическом материале методом ПЦР количественное
968
B09.676.020
Определение вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР количественное
969
B09.472.020
Определение генотипа вируса гепатита C методом ПЦР
970
B09.859.020
Качественное определение провирусной ДНК ВИЧ-1 методом ПЦР

В09.863.020
Полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVID-19 вирусының РНК-сын анықтауға диагностикалық зерттеу
967
B09.675.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда B гепатитінің вирустық жүктелімін сандық анықтау
968
B09.676.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда C гепатитінің вирустық жүктемесін сандық анықтау
969
B09.472.020
ПТР әдісімен C гепатиті вирусының генотипін анықтау
970
B09.859.020
ПТР әдісімен АИТВ 1-ге провирустық ДНҚ-ны сапалық анықтау

C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
1253
C04.011.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная динамическая головного мозга
1254
C04.012.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая сердца)
1255
C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)

C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
1253
C04.011.009
Мидың перфузиялық динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1254
C04.012.009
Жүректің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1255
C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы

D54.985.723
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером (взрослые)
1520
D54.985.724
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером (дети)
1521
D54.985.726
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером (взрослые)
1522
D54.985.727
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером (дети)
DХХ.ХХХ.800
Процедуры и манипуляции аллерголога

D54.985.723
Лактатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
1520
D54.985.724
Лактатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
1521
D54.985.726
Бикарбонатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
1522
D54.985.727
Бикарбонатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
DХХ.ХХХ.800
Аллергологтың емшаралары және манипуляциялар

1731
D03.001.001
Лечение пульпита однокорневого зуба завершенное пломбой из КМХО
1732
D03.002.001
Лечение пульпита первого премоляра завершенное пломбой из КМХО
1733
D03.003.001
Лечение пульпита моляра, завершенное пломбой из КМХО
1734
D03.004.001
Лечение пульпита временных зубов у дошкольников завершенное пломбой из цемента
1735
D03.005.001
Лечение пульпита временных зубов у дошкольников завершенное пломбой из КМХО
1736
D03.006.001
Лечение пульпита пломбированием 1 корня постоянного зуба или методом прижизненной ампутации пульпы, завершенное пломбой из цемента
1737
D03.007.001
Лечение пульпита пломбированием 1 корня постоянного зуба или методом прижизненной ампутации пульпы, завершенное пломбой из КМХО
1738
D03.008.001
Лечение пульпита пломбированием двух корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1739
D03.009.001
Лечение пульпита пломбированием двух корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1740
D03.010.001
Лечение пульпита пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1741
D03.011.001
Лечение пульпита пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1742
D03.012.001
Лечение периодонтита моляра с пломбированием всех каналов, завершенное пломбой из КМХО
1743
D03.013.001
Лечение периодонтита большого коренного зуба с пломбированием двух каналов, завершенное пломбой из КМХО
1744
D03.014.001
Лечение периодонтита моляра с пломбированием одного канала, завершенное пломбой из КМХО
1745
D03.015.001
Лечение периодонтита первого премоляра верхней челюсти с пломбированием всех каналов, завершенное пломбой из КМХО
1746
D03.016.001
Лечение периодонтита первого премоляра верхней челюсти с пломбированием одного канала, завершенное пломбой из КМХО
1747
D03.017.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из цемента
1748
D03.018.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из КМХО
1749
D03.019.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из цемента
1750
D03.020.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из КМХО
1751
D03.021.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1752
D03.022.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1753
D03.023.001
Лечение периодонтита с пломбированием 2 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента

1731
D03.001.001
Бір тамырлы тістің пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1732
D03.002.001
Бірінші премоляр пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1733
D03.003.001
Азу тістің пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1734
D03.004.001
Мектепке дейінгі балалардың уақытша тістерінің пульпитін емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1735
D03.005.001
Мектепке дейінгі балалардың уақытша тістерінің пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1736
D03.006.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен немесе пульпаны өмірінде ампутациялау әдісімен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1737
D03.007.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен немесе пульпаны өмірінде ампутациялау әдісімен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1738
D03.008.001
Тұрақты тістің екі тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1739
D03.009.001
Тұрақты тістің екі тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1740
D03.010.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1741
D03.011.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1742
D03.012.001
Барлық каналды пломбалаумен моляр периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1743
D03.013.001
Екі каналды пломбалаумен үлкен азу тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1744
D03.014.001
Бір каналды пломбалаумен моляр периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1745
D03.015.001
Барлық каналды пломбалаумен үстіңгі жақтың бірінші премолярының периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1746
D03.016.001
Бір каналды пломбалаумен үстіңгі жақтың бірінші премолярының периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1747
D03.017.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1748
D03.018.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1749
D03.019.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1750
D03.020.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1751
D03.021.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1752
D03.022.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1753
D03.023.001
Тұрақты тістің 2 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған

D03.009.003
Обучение детей санитарно-гигиеническим навыкам по уходу за зубами и слизистой оболочкой полости рта
Е01.000.000
Медицинская реабилитация
1828
Е01.000.001
Услуги по медицинской реабилитации с выездом на дом мультидисциплинарной команды
1829
Е01.003.000
Услуги с использованием телемедицинских и информационных технологий
1830
Е01.004.001
Услуги по медицинской реабилитации в кабинете/отделении реабилитации

D03.009.003
Балаларды тісті және ауыз қуысының шырышты қабығын күту бойынша санитариялық-гигиеналық дағдыларға оқыту
Е01.000.000
Медициналық оңалту
1828
Е01.000.001
Мультидисциплинарлық команданың үйіне бару арқылы медициналық оңалту бойынша қызметтер
1829
Е01.003.000
Телемедициналық және ақпараттық технологияларды пайдаланумен көрсетілетін қызметтер
1830
Е01.004.001
Оңалту кабинетінде/ бөлімшесінде медициналық оңалту бойынша қызметтер

B06.369.005
Определение лютеинизирующий гормон (ЛГ) в сыворотке крови ИФА-методом
38
B06.512.005
Определение фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) в сыворотке крови ИФА-методом
39
B06.481.005
Определение общего трииодтиронина (T3) в сыворотке крови ИФА-методом
40
B06.482.005
Определение тестостерона в сыворотке крови ИФА-методом
41
B06.484.005
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
42
B06.432.005
Определение прогестерона в сыворотке крови ИФА-методом
43
B06.433.005
Определение пролактина в сыворотке крови ИФА-методом
44
B06.527.005
Определение эстрадиола в сыворотке крови ИФА-методом
45
B06.361.005
Определение кортизола в сыворотке крови ИФА-методом
46
B06.132.005
Определение Ig G к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови ИФА-методом
47
B06.134.005
Определение Ig M к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови ИФА-методом
48
B06.144.005
Определение авидности Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
49
B06.145.005
Определение авидности Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
50
B06.164.005
Определение антигена Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
51
B06.207.005
Определение Ig A к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
52
B06.209.005
Определение Ig A к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
53
B06.210.005
Определение Ig A к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
54
B06.220.005
Определение Ig G к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
55
B06.224.005
Определение Ig G к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
56
B06.236.005
Определение Ig G к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
57
B06.232.005
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
58
B06.246.005
Определение Ig G к вирусу герпеса 8 типа (ВПГ-VIII) в сыворотке крови ИФА-методом
59
B06.250.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
60
B06.251.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
61
B06.256.005
Определение Ig G к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
62
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
63
B06.562.005
Определение суммарных антител к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
64
B06.563.005
Определение авидности Ig G/M к цитомегаловирусу (ВПГ-VI) в сыворотке крови ИФА-методом
Манипуляции и процедуры
65

B06.369.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында ЛГ (лютеиндеуіш гормон) анықтау
38
B06.512.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы ФСГ (фолликул стимуляциялаушы гормон) анықтау
39
B06.481.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреод гормон фракция 3 жалпы (Т3) анықтау
40
B06.482.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы тестостеронды анықтау
41
B06.484.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреотроп гормонды (ТТГ) анықтау
42
B06.432.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы прогестеронды анықтау
43
B06.433.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында пролактинді анықтау
44
B06.527.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы эстрадиолды анықтау
45
B06.361.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы кортизолды анықтау
46
B06.132.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ-V) Ig G анықтау
47
B06.134.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ-V) Ig M анықтау
48
B06.144.005
Қан сарысуында Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз)-ды ИФТ әдісімен анықтау
49
B06.145.005
Қан сарысуында Ig М к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз)-ды ИФТ әдісімен анықтау
50
B06.164.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Chlamydia trachomatisқа (хламидия трахоматис) антигенін анықтау
51
B06.207.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
52
B06.209.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
53
B06.210.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ке (уреаплазма уреалитикум) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
54
B06.220.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
55
B06.224.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
56
B06.236.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ге (уреаплазма уреалитикум) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
57
B06.232.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
58
B06.246.005
Қан сарысуында 8 типті вирусты гепатитке (ВПГ-VIII) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
59
B06.250.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
60
B06.251.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-ІI) Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
61
B06.256.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
62
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
63
B06.562.005
Қан сарысуындағы Candida (кандида) тұқымдастығындағы зеңдерге сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
64
B06.563.005
Қан сарысуында цитомегаловируска (ВПГ-VI) Ig G/М-ды ИФТ әдісімен анықтау
Манипуляциялар мен емдік іс-шаралар
65

D03.010.003
Ортодонтическая коррекция
6
D03.011.003
Комплексное первичное обследование и оформление документации больного с челюстно-лицевой патологией
7
D03.058.001
Снятие одного слепка эластичной массой при врожденной челюстно-лицевой патологией
8
D03.059.001
Пришлифовка постоянных зубов
9
D03.060.001
Пришлифовка молочных зубов
Перечень стоматологических услуг, оказываемых обучающимся в средних общеобразовательных организациях в рамках школьной медицины
1
D03.001.003
Миотерапия (1 сеанс)
2
D03.002.003
Местное применение реминерализующих препаратов
3
D03.004.003
Сеанс аппликации фтор-цементом в одном зубе
4
D03.005.003
Сошлифовывание бугров временных зубов
5
D03.006.003
Закрытие фиссур герметиками в одном зубе
6
D03.007.003
Сепарация временных зубов
7
D03.008.003
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций, женщин, вставших на учет по беременности
8
D03.009.003
Обучение детей санитарно-гигиеническим навыкам по уходу за зубами и слизистой оболочкой полости рта
Перечень медико-генетических услуг
1
A02.053.000
Консультация: Генетик
2
B03.546.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (двойной тест для определения альфафетопротеина (АФП) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
3
B03.549.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови в 1 триместре беременности (двойной тест для определение плацентарного протеина, связанного с беременностью (ПАПП-А) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
4
B03.550.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (тройной тест для определения альфафетопротеина (АФП), b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) и неконьюгированного эстриола) на анализаторе
5
B03.561.002
Определение неконьюгированного эстриола на анализаторе
6
B03.803.002
Проведение неонатального скрининга крови на врожденный гипотиреоз на анализаторе
7
B03.804.002
Проведение неонатального скрининга крови на фенилкетонурию на анализаторе
8
B09.763.016
Биологическая индикация мутагенного воздействия (Хромосомные аберрации)
9
B09.765.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) биологического материала (1 зонд)
10
B09.768.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) некультивируемых клеток амниотической жидкости (1 зонд)
11
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
12

D03.010.003
Ортодонтикалық түзету
6
D03.011.003
Жақ-бет патологиясы бар науқастарды біріншілік кешенді қарау мен медициналық құжаттарын дайындау
7
D03.058.001
Туа біткен жақ-бет патологиясы кезінде эластикалық массаның бір соққыларын алу
8
D03.059.001
Тұрақты тістерді тегістеу
9
D03.060.001
Сүт тістерін тегістеу
Мектеп медицинасы шеңберінде орта блім беру ұйымдарында білім алушыларға көрсетілетін стоматологиялық қызметтердің тізбесі
1
D03.001.003
Миотерапия (1 сеанс)
2
D03.002.003
Реминералды препараттарды жергілікті қолдану
3
D03.004.003
Бір тісті фтор-цемент аппликациясының сеансы
4
D03.005.003
Уақытша тістердің төмпешіктерін тегістеу
5
D03.006.003
Бір тісті герметиктермен фиссурлерді жабу
6
D03.007.003
Уақытша тістерді сепарациялау
7
D03.008.003
Балалар мектепке дейінгі ұйымдарда, білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы білім беру ұйымдарының оқушыларының, жүктілігі бойынша есепте тұрған әйелдердің ауыз қуысын профилактикалық тексеріп-қараулар
8
D03.009.003
Балаларды тісті және ауыз қуысының шырышты қабығын күту бойынша санитариялық-гигиеналық дағдыларға оқыту
Медициналық-генетикалық қызметтердің тізбесі
1
A02.053.000
Консультация: Генетик
2
B03.546.002
Жүктіліктің 2- триместрінде қанның құрғақ қалдығында немесе/және қан сарысуында (альфафетопротеинді (АФП) және b- бірлікті созылмалы гонадотропинді анықтау үшін екілік тестілеу(b-СГЧ)) пренаталдық скринингті талдауышта жүргізу
3
B03.549.002
Жүктіліктің 1- триместрінде қанның құрғаққалдығына және/немесе қан сарысуына талдауышта пренатальді скрининг жүргізу (b-бірлікті созылмалы гонадотропинді (b-СГЧ) және жүктілікпен байланысты (ПАПП-А) плацентарлық протеинді анықтау үшін екілік тестілеу)
4
B03.550.002
Қан сарысуындағы және/немесе қанның құрғақ қалдығындағы пренатальдық скринингті 2-триместрде анықтауды (альфафетопротеинді (АФП), созылмалы гонадотропиннің b- бірлігін (b-ХГЧ) және коньюгирленбеген эстиолды анықтау үшін үштік тест) талдауышта жүргізу
5
B03.561.002
Коньюгирленбеген эстиолды талдауышта анықтау
6
B03.803.002
Қандағы туа біткен гипотиреозге неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
7
B03.804.002
Қандағы фенилкетонурияға неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
8
B09.763.016
Мутагендік әсер етудің биологиялық индикациясы (Хромосомдық аберрациялар)
9
B09.765.016
Биологиялыық материалды ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
10
B09.768.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) амниотикалық сұйықтықтың культивацияланбаған жасушаларының молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1 зонд)
11
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
12

B06.242.005
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I, II) в сыворотке крови ИФА-методом
41
B06.246.005
Определение Ig G к вирусу герпеса 8 типа (ВПГ-VIII) в сыворотке крови ИФА-методом
42
B06.250.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
43
B06.251.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
44
B06.253.005
Определение Ig G к гистонам в сыворотке крови ИФА-методом
45
B06.254.005
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
46
B06.256.005
Определение Ig G к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
47
B06.263.005
Определение Ig M к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
48
B06.264.005
Определение Ig M к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
49
B06.269.005
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
50
B06.270.005
Определение Ig M к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
51
B06.271.005
Определение Ig M к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом
52
B06.275.005
Определение Ig M к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови ИФА-методом
53
B06.279.005
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
54
B06.280.005
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
55
B06.326.005
Определение гистамина в сыворотке крови ИФА-методом
56
B06.405.005
Определение Ig A (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
57
B06.405.012
Определение Ig A (общий) в сыворотке крови на анализаторе
58
B06.406.005
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
59
B06.407.005
Определение Ig G (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
60
B06.407.012
Определение Ig G (общий) в сыворотке крови на анализаторе
61
B06.408.005
Определение Ig M (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
62
B06.408.012
Определение Ig M (общий) в сыворотке крови на анализаторе
63
B06.462.005
Определение суммарных антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
64
B06.465.005
Определение суммарных антител к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
65
B06.560.007
Определение антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
66
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
67
B06.561.007
Определение антител к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
68

B06.242.005
Қан сарысуында 1 және 2- типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I, II) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
41
B06.246.005
Қан сарысуында 8 типті вирусты гепатитке (ВПГ-VIII) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
42
B06.250.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
43
B06.251.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-ІI) Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
44
B06.253.005
Қан сарысуында гистондарға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
45
B06.254.005
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
46
B06.256.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
47
B06.263.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-қа (хламидия трахоматис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
48
B06.264.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
49
B06.269.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
50
B06.270.005
Қан сарысуында Treponema pallidum-ге (трепонема паллидум) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
51
B06.271.005
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) -ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
52
B06.275.005
Қан сарысуында 1 және2 -типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I,II) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
53
B06.279.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына(ВПГ-I) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
54
B06.280.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына(ВПГ-ІI) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
55
B06.326.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында гистаминді анықтау
56
B06.405.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында А классындағы жалпы антиденелерді анықтау
57
B06.405.012
Қан сарысуындағы Ig A классының жалпы антиденелерін анықтау
58
B06.406.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында E классындағы жалпы антиденелерді анықтау
59
B06.407.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында G классындағы жалпы антиденелерді анықтау
60
B06.407.012
Қан сарысуындағы IgG классының жалпы антиденелерін анықтау
61
B06.408.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында М классындағы жалпы антиденелерді анықтау
62
B06.408.012
Қан сарысуындағы M классының жалпы антиденелерін анықтау
63
B06.462.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Gardnerella vaginalisке (гарднерелла вагиналис) сомалық антиденелерді анықтау
64
B06.465.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Mycoplasma hominisке (микоплазма хоминис) антиденелерді анықтау
65
B06.560.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Treponema pallidum -ға (трепонема паллидум) антиденелерді анықтау
66
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
67
B06.561.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Chlamydia trachomatis -қа (хламидия трахоматис) антиденелерді анықтау
68

B09.823.020
Обнаружение Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале методом ПЦР
92
B09.824.020
Обнаружение Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
93
B09.825.020
Обнаружение Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
94
B09.827.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР качественное
95
B09.828.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР количественное
96
B09.833.020
Обнаружение вируса герпеса 3 типа (ВПГ-III) в биологическом материале методом ПЦР
97
B09.834.020
Обнаружение вируса иммунодефицита человека (ВИЧ) в биологическом материале методом ПЦР
98
B09.836.020
Обнаружение вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР количественное
99
B09.837.020
Обнаружение вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР качественное
100
B09.838.020
Обнаружение вируса простого герпеса 6 типа в биологическом материале методом ПЦР
101
B09.839.020
Обнаружение вируса Эпштейн - Барра (ВПГ-IV) в биологическом материале методом ПЦР качественное
102
B09.840.020
Опеределение вируса Эпштейн - Барра (ВПГ-IV) в биологическом материале методом ПЦР количественное
103
B09.846.020
Обнаружение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале методом ПЦР качественное
104
B09.847.020
Обнаружение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале методом ПЦР количественное
105
B09.851.020
Определение генотипа вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР
106
B09.852.020
Обнаружение Mycoplasma genitalium (микоплазма гениталиум) в биологическом материале методом ПЦР
107
D91.911.013
Забор материала на микробиологические исследования
108
D96.492.606
Инстилляция уретры
109
D99.121.801
Кожные тесты с аллергенами
110

B09.823.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Treponema pallidum-ды (трепонема паллидум) анықтау
92
B09.824.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Trichomonas vaginalis –ты (трихомонас вагиналис) анықтау
93
B09.825.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Ureaplasma urealyticum-ты (уреплазма уреалитикум) анықтау
94
B09.827.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
95
B09.828.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
96
B09.833.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 3 типтік қарапайым герпес вирусын (ВПГ-III) анықтау
97
B09.834.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ) анықтау
98
B09.836.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда адамның папиллома вирусын сандық анықтау
99
B09.837.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда папиллома вирусын сапалық анықтау
100
B09.838.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 6 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
101
B09.839.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Эпштейн - Барр вирусын (ВПГ-IV) анықтау
102
B09.840.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда Эпштейн - Барр вирусын (ВПГ-IV) анықтау
103
B09.846.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда цитомегаловирусты (ВПГ-V) анықтау
104
B09.847.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда цитомегаловирусты (ВПГ-V) анықтау
105
B09.851.020
Биологиялық материалда адам папилломасы вирусының генотипін ПЦР әдісімен анықтау
106
B09.852.020
Биологиялық материалда Mycoplasma enitalium-ды (микоплазма эниталиум) ПЦР әдісімен анықтау
107
D91.911.013
Микробиологиялық зерттеуге материал алу
108
D96.492.606
Уретраны инстилляциялау
109
D99.121.801
Аллергендермен теріге тесттер
110

A02.078.000
Дистанционная консультация врачом (стран СНГ) сканированных гистологических препаратов с помощью оборудования для телепатологии без интеграции
9
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
10
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
11
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
12
B06.661.011
Исследование материала трепанобиопсии костного мозга иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
13
B06.674.011
Исследование материала трепанобиопсии костного мозга иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
14
B06.664.011
Исследование ткани кожи иммуногистохимическим методом
15
B06.665.011
Исследование ткани печени иммуногистохимическим методом
16
B06.666.011
Исследование ткани почек иммуногистохимическим методом
17
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
18
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
19
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
20
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
21
B06.675.011
Определение рецептора PD-L1 из биоптата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом
22
B06.676.011
Определение мутации гена ALK из биоптата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом
23
B08.734.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 1-й категории сложности
24
B08.735.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного 2-й категории сложности
25
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
26
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
27
B08.742.001
Оценка степени пролиферации вагинального эпителия ("гормональное зеркало")
28
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
29
B08.750.001
Цитологическое исследование материала (интраоперационные экспресс цитологические исследования)
30
B08.758.001
Цитохимическое исследование биоптата с конго красным
31
B08.759.001
Цитохимическое исследование биоптата с серебрением
32
B08.760.001
Цитохимическое исследование биоптата с трихромом
33
B08.761.001
Цитохимическое исследование биоптата с ШИК реакцией
34

A02.078.000
Интеграциясы жоқ телепатологияға арналған жабдықтың көмегімен сканерленген гистологиялық препараттарға дәрігермен (ТМД елдерінің) қашықтан кеңес беру
9
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
10
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
11
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын10-нан көп маркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
12
B06.661.011
Сүйек миындағы трепанобиопсия материалын иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
13
B06.674.011
Иммуногистохимиялық әдіспен сүйек миының трепанобиопсиясының материалын зерттеу (кеңейтілген панель)
14
B06.664.011
Тері тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
15
B06.665.011
Бауыр тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
16
B06.666.011
Бүйрек тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
17
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
18
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
19
B06.669.011
Лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
20
B06.673.011
Лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
21
B06.675.011
Ісік тінінің биоптатынан PD-L1 рецепторын иммуногистохимиялық әдіспен анықтау
22
B06.676.011
Ісік тінінің биоптатынан ALK генінің мутациясын иммуногистохимиялық әдіспен анықтау
23
B08.734.001
Күрделілігі 1 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
24
B08.735.001
Күрделілігі 2 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
25
B08.737.001
Күрделілігі 3 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
26
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу
27
B08.742.001
Вагиналдық эпителий пролиферациясы деңгейін бағалау ("гормоналдық айна")
28
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
29
B08.750.001
Материалды цитологиялық зерттеу (интраоперациялық экспресс цитологиялық зерттеу)
30
B08.758.001
Қызыл конгомен биоптатты цитохимиялық зерттеу
31
B08.759.001
Күмістеу арқылы биоптатты цитохимиялық зерттеу
32
B08.760.001
Трихроммен биоптатты цитохимиялық зерттеу
33
B08.761.001
ШИК реакциясымен биоптатты цитохимиялық зерттеу
34

304
B03.803.002
Проведение неонатального скрининга крови на врожденный гипотиреоз на анализаторе
305
B03.804.002
Проведение неонатального скрининга крови на фенилкетонурию на анализаторе
306
B03.549.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови в 1 триместре беременности (двойной тест для определение плацентарного протеина, связанного с беременностью (ПАПП-А) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
307
B03.546.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (двойной тест для определения альфафетопротеина (АФП) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
308
B03.550.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (тройной тест для определения альфафетопротеина (АФП), b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) и неконьюгированного эстриола) на анализаторе
309
B03.561.002
Определение неконьюгированного эстриола на анализаторе
310
B03.419.002
Определение осмолярности крови на анализаторе
311
B03.328.002
Определение гликозилированного гемоглобина в крови на анализаторе
312
B03.317.002
Определение гаптоглобина в крови на анализаторе
313
B03.376.002
Определение маркеров преэклампсии в крови на анализаторе
314
B03.382.002
Определение микроальбумина в моче на анализаторе
315
B03.362.002
Определение креатинина в моче на анализаторе
316
B03.374.002
Определение магния (Mg) в моче на анализаторе
317
B03.347.002
Определение калия (K) в моче на анализаторе
318
B03.352.002
Определение кальция (Ca) в моче на анализаторе
319
B03.513.002
Определение хлоридов (Cl) в моче на анализаторе
320
B03.388.002
Определение натрия (Na) в моче на анализаторе
321
B03.420.002
Определение осмолярности мочи на анализаторе
322
B03.402.002
Определение общей альфа-амилазы в моче на анализаторе
323
B03.330.002
Определение глюкозаминогликанов (ГАГ) в моче на анализаторе
324
B03.517.002
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче на анализаторе
325
B03.850.002
Определение фосфора (P) в сыворотке крови на анализаторе
326
B03.551.002
Определение концентрации лекарственного вещества в сыворотке крови на анализаторе
327
B03.552.002
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови на анализаторе
328
B03.554.002
Определение криоглобулинов в сыворотке крови на анализаторе
329
B03.105.002
Определение тяжелых металлов в биологическом материале атомно-адсорбционным методом
330
B03.560.002
Исследования на металлические яды (йод, марганец, медь, мышьяк, ртуть, свинец, фтор, хром, цинк) в биологическом материале методом качественной реакции (цветное окрашивание) трупного материала

304
B03.803.002
Қандағы туа біткен гипотиреозге неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
305
B03.804.002
Қандағы фенилкетонурияға неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
306
B03.549.002
Жүктіліктің 1- триместрінде қанның құрғаққалдығына және/немесе қан сарысуына талдауышта пренатальді скрининг жүргізу (b-бірлікті созылмалы гонадотропинді (b-СГЧ) және жүктілікпен байланысты (ПАПП-А) плацентарлық протеинді анықтау үшін екілік тестілеу)
307
B03.546.002
Жүктіліктің 2- триместрінде қанның құрғақ қалдығында немесе/және қан сарысуында (альфафетопротеинді (АФП) және b- бірлікті созылмалы гонадотропинді анықтау үшін екілік тестілеу(b-СГЧ)) пренаталдық скринингті талдауышта жүргізу
308
B03.550.002
Қан сарысуындағы және/немесе қанның құрғақ қалдығындағы пренатальдық скринингті 2-триместрде анықтауды (альфафетопротеинді (АФП), созылмалы гонадотропиннің b- бірлігін (b-ХГЧ) және коньюгирленбеген эстиолды анықтау үшін үштік тест) талдауышта жүргізу
309
B03.561.002
Коньюгирленбеген эстиолды талдауышта анықтау
310
B03.419.002
Қан осмолярлығын талдауышта анықтау
311
B03.328.002
Қандағы гликозирленген гемоглобинді талдауышта анықтау
312
B03.317.002
Қандағы гаптоглобинді талдауышта анықтау
313
B03.376.002
Қандағы преэклампсия маркерлерін талдауышта анықтау
314
B03.382.002
Несептегі микроальбуминді талдауышта анықтау
315
B03.362.002
Несептегі креатининді талдауышта анықтау
316
B03.374.002
Несептегі магнийды (Mg) талдауышта анықтау
317
B03.347.002
Несептегі калийды (K) талдауышта анықтау
318
B03.352.002
Несептегі кальцийды (Ca) талдауышта анықтау
319
B03.513.002
Несептегі хлоридтерді (Cl) талдауышта анықтау
320
B03.388.002
Несептегі натрийды (Na) талдауышта анықтау
321
B03.420.002
Несеп осмолярлығын талдауышта анықтау
322
B03.402.002
Несептегі жалпы альфа-амилазаны талдауышта анықтау
323
B03.330.002
Несептегі глюкозаминогликандарды (ГАГ) талдауышта анықтау
324
B03.517.002
Несептегі адам хорионының гонадотропинін (АХГ) талдауышта анықтау
325
B03.850.002
Қан сарысуындағы фосфорды (P) талдауышта анықтау
326
B03.551.002
Қан сарысуындағы дәрілік заттың мөлшерін талдауышта анықтау
327
B03.552.002
Қан сарысуындағы Ig E-ні (жалпы) талдауышта анықтау
328
B03.554.002
Қан сарысуындағы криоглобулиді талдауышта анықтау
329
B03.105.002
Биологиялық материалдағы ауыр металлдарды атомды-адсорбциялық әдіспен анықтау
330
B03.560.002
Биологиялық материалдағы мәйіттік материалды металлдық уларға (йод, марганец, мыс, мышьяқ, сынап, қорғасын, фтор, хром, цинк) сапалы реакция (түстік бояу) әдісімен зерттеу

B06.613.008
Иммунофенотипирование Fagotest в крови методом проточной цитофлуориметрии
881
B06.614.008
Иммунофенотипирование HLA-DRFitc в крови методом проточной цитофлуориметрии
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
882
B06.623.009
Определение антигена простаты радиоиммунологическим методом
883
B06.628.009
Определение онкомаркеров радиоиммунологическим методом
884
B06.632.009
Определение свободного трийодтиронина (T3) радиоиммунологическим методом
885

B06.613.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы Fagotest иммунофенотиптеу
881
B06.614.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы HLA-DRFitc иммунофенотиптеу
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
882
B06.623.009
Радиоиммунологиялық әдіспен простата антигенін анықтау
883
B06.628.009
Радиоиммунологиялық әдіспен онкомаркерлерді анықтау
884
B06.632.009
Радиоиммунологиялық әдіспен бос трииодтиронинді (Т3) анықтау
885

919
B06.691.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на коклюш сыворотке крови
920
B06.692.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на псевдотуберкулез в сыворотке крови
921
B06.693.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на сальмонеллез в сыворотке крови
922
B06.694.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на токсоплазмоз в сыворотке крови
923
B06.695.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на эхинококкоз в сыворотке крови
924
B06.696.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) с антигеном бледной трепонемы в сыворотке крови
925
B06.697.012
Постановка реакции связывания комплемента (РСК) на вирус Коксаки в сыворотке крови
926

919
B06.691.012
Қан сарысуындағы көкжөтелге пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
920
B06.692.012
Қан сарысуындағы псевдотуберкулезге пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
921
B06.693.012
Қан сарысуындағы сальмонеллезге пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
922
B06.694.012
Қан сарысуындағы токсоплазмаға пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
923
B06.695.012
Қан сарысуындағы эхинококкозға пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
924
B06.696.012
Қан сарысуындағы ағарыңқы трепонема антигенімен пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
925
B06.697.012
Қан сарысуындағы Коксаки вирусына реакция байланыстырушы комплемент (РБК) жүргізу
926

991
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
992
B08.742.001
Оценка степени пролиферации вагинального эпителия ("гормональное зеркало")
993
B08.743.001
Риноцитограмма соскоба из слизистой оболочки носовой полости
994
B08.746.001
Цитологическое исследование (с окраской по Романовскому-Гимзе, Diff-Qwik, Май-Грюнвальду, Грамму, Паппенгейму)
995
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
996
B08.750.001
Цитологическое исследование материала (интраоперационные экспресс цитологические исследования)
997

991
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу
992
B08.742.001
Вагиналдық эпителий пролиферациясы деңгейін бағалау ("гормоналдық айна")
993
B08.743.001
Мұрын қуысының шырышты қабығынан алынған қырындының риноцитограммасы
994
B08.746.001
Цитологиялық зерттеу (Романовский-Гимзе, Папаниколай, Diff-Qwik, Май-Грюнвальд, Грамм, Паппенгейм бойынша бояу)
995
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
996
B08.750.001
Материалды цитологиялық зерттеу (интраоперациялық экспресс цитологиялық зерттеу)
997

C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)
1390
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
1391
C04.015.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая моторно-эвакуаторной функции желудка)
C04.000.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ)
1392
C04.001.010
ПЭТ + компьютерная томография одной анатомической зоны

C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1390
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1391
C04.015.009
Асқазанның моторлық-эвакуаторлық қызметін динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
C04.000.010
Позитрондық-эмиссиондық томография (ПЭТ)
1392
C04.001.010
ПЭТ + бір анатомиялық аймақтың компьютерлік томографиясы

1710
D95.470.236
Обследование сурдопедагогом настройки аудипроцессора системы имплантации среднего уха
1711
D95.470.237
Обследование сурдопедагогом настройки аудипроцессора системы имплантации костной проводимости
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов
в области здравоохранения, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3 к Правилам
оказания консультативно-
диагностической помощи
Поводы обращения для направления на консультативно-диагностическую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Группа поводов обращения
Наименование поводов обращения
Наименование заболевания
Код по Международной классификации болезней 10 пересмотра (МКБ-10)
Перечень консультативно- диагностической помощи согласно приложению 1
Перечень консультативно-диагностической помощи согласно приложению 2
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания, представляющие опасность для окружающих
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Холера
А00
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Брюшной тиф
A01.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Чума
A20
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Туляремия
A21
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сибирская язва
A22
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лепра
A30
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дифтерия
А36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Менингококковая инфекция
А39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сифилис
А50-А53.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиомиелит
А80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные лихорадки, передаваемые членистоногими, и вирусные геморрагические лихорадки
A92-A99
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острый вирусный гепатит
В15-В17
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
В20-В24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Малярия

1710
D95.470.236
Құлақтың ортаңғы имплантация жүйесінің дыбыс процессорының құрылуын сурдопедагогпен зерттеу
1711
D95.470.237
Сүйек өткізгіштігінің имплантация жүйесінің дыбыс процессорының құрылуын сурдопедагогпен зерттеу
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық
сақтау саласындағы
кейбір бұйрықтардың
тізбесіне
6-қосымша
Консультациялық-
диагностикалық көмек
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде консультациялық-диагностикалық көмекке жолдау үшін өтініштердің себептері
Өтініш себептерінің тобы
Өтініш себептерінің атауы
Аурудың атауы
Аурулардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша код (АХЖ-10 коды)
1-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
2-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулар
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тырысқақ
А00
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Іш сүзегі
A01.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Оба
A20
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Туляремия
A21
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Сібір жарасы
A22
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Алапес
A30
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Күл ауруы
А36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Менингококтік инфекция
А39
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Мерез
А50-А53.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Полиомиелит
А80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Буынаяқтылар арқылы берілетін вирустық қызба және вирустық геморрагиялық қызба
A92-A99
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Жіті вирустық гепатит
В15-В17
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы тудыратын ауру (АИВ)
В20-В24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Безгек

B50-54
ГОБМП
ГОБМП
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни (A00-B99)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Кишечные инфекции
А02-А09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Некоторые бактериальные зоонозы
А20-А28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие бактериальные болезни
А31-A35, А37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции, передающиеся преимущественно половым путем
А54-А64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые спирохетами
А65-А69
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые хламидиями
А70-А74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Риккетсиозы
А75-А79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции ЦНС
А81-А89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции, характеризующиеся поражением кожи и слизистых оболочек
В00-В09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие вирусные болезни
В25-В33
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Микозы
B35-B49
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Протозойные болезни
B55-B64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гельминтозы
B65-B83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Педикулез, акариаз и другие инфестации
B85-B89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Последствия инфекционных и паразитарных болезней
B90-B94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Бактериальные, вирусные и другие инфекционные агенты
B95-B98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие инфекционные болезни
B99-B99
ГОБМП
ОСМС
Новообразования (C00-D48)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Злокачественные новообразования
С00-C97
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новобразования in situ
D00-D09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественные новообразования

B50-54
ТМККК
ТМККК
Кейбiр инфекциялық және паразиттік аурулар (A00-B99)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ішек инфекциялары
А02-А09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Кейбір бактериалық зооноздар
А23-А28
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тағы басқалар бактериялық аурулар
А31-A35, А37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Негізінен жыныстық жолмен берілетін инфекциялар
А54-А64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Спирохеталар туындайтын басқа аурулар
А65-А69
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Хламидиялар туындайтын басқа аурулар
А70-А74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Риккетсиоздар
А75-А79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
ОЖЖ (орталық жүйке жүйесі) вирустық инфекциялар
А81-А89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тері мен шырышты қабықтың зақымдалуымен сипатталатын вирустық инфекциялар
В00-В09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа вирустык аурулар
В25-В33
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Микоздар
B35-B49
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Протозойлық ауру
B55-B64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гельминтоздар
B65-B83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Педикулез, акариаз және басқа инфекциялар
B85-B89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Инфекциялық және паразиттік аурулардың салдары
B90-B94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Бактериялық, вирустық және басқа инфекциялық агенттер
B95-B98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа инфекциялық аурулар
B99-B99
ТМККК
МӘМС
Ісіктер (C00-D48)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерлі ісіктер
С00-C97
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ісіктер in situ
D00-D09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерсіз ісіктері

D10-D36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новообразования неопределенного или неизвестного характера
D37-D48
ГОБМП
ГОБМП
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм (D50-D89)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анемии, связанные с питанием
D50-D53
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гемолитические анемии
D55-D59
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Апластические и другие анемии
D60-D64
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения свертываемости крови, пурпура и другие геморрагические состояния
D65-D69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни крови и кроветворных органов
D70-D77
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
D80-D89
ГОБМП
ГОБМП
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни щитовидной железы
E00-E07
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения регуляции глюкозы и внутренней секреции поджелудочной железы
E15-E16
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения других эндокринных желез
E20-E35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Недостаточность питания
E40-E46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие виды недостаточности питания
E50-E64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ожирение и другие виды избыточности питания
E65-E68
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения обмена веществ
E70-E90
ГОБМП
ГОБМП
Психические расстройства и расстройства поведения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ГОБМП
Болезни нервной системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные заболевания центральной нервной ситемы

D10-D36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Анықталмаған немесе белгісіз сипаттағы ісіктер
D37-D48
ТМККК
ТМККК
Қанның, қан өндіру ағзаларының аурулары жəне иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар (D50-D89)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тамақпен байланысты анемия
D50-D53
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гемолитикалық анемиялар
D55-D59
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Апластикалық және басқа анемиялар
D60-D64
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қан ұйығыштығының, пурпурдың бұзылуы және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D65-D69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа қан және қан өндіру мүшелерінің аурулары
D70-D77
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар
D80-D89
ТМККК
ТМККК
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасудың бұзылысы
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қалқанша бездің аурулары
E00-E07
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қант диабетi
E10-E14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да бұзушылықтар реттеу глюкоза және ішкі секреция ұйқы безі
E15-E16
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да эндокриндік бездердің бұзылуы
E20-E35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тамақтану жетіспеушілігі
E40-E46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жеткіліксіз тамақтанудың басқа түрлері
E50-E64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Семіздік және басқа да артықтығы тамақтану
E65-E68
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зат алмасудың бұзылуы
E70-E90
ТМККК
ТМККК
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
F00-F99
ТМККК
ТМККК
Жүйке жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
ОЖЖ-ның қабынған аурулары

G00-G09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные атрофии, поражающие преимущественно центральную нервную систему
G10-G11, G12.1, G12.8, G13
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь двигательного неврона
G12.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Экстрапирамидные и другие двигательные нарушения
G20-G26
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие дегенеративные болезни центральной нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G36-G37
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпилепсия
Эпилептический статус
G40, G41
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпизодические и пароксизмальные расстройства
G42-G47
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Поражения отдельных нервов, нервных корешков и сплетений
G50-G59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиневропатии и другие поражения периферической нервной системы
G60-G64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни нервно-мышечного синапса и мышц
G70-G73
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Церебральный паралич и другие паралитические синдромы
G80-G83
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения нервной системы
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3,
G94-G99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ГОБМП
Болезни глаза и его придаточного аппарата
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни век, слезных путей и глазницы
H00-H06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни конъюнктивы
H10-H13
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни склеры, роговицы, радужной оболочки и цилиарного тела
H15-H22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни хрусталика

G00-G09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Негізінен орталық жүйке жүйесін зақымдайтын жүйелі атрофиялар
G10-G11, G12.1, G12.8, G13
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Экстрапирамидалық және басқа қозғалыстық бұзылулар
G20-G26
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің басқа дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G36-G37
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпилепсия
G40, G41
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпизодтық және ұстамалы бұзылулар
G42-G47
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жекелеген жүйкелердің, жүйке түбіршектері мен өрімдерінің
G50-G59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Полиневропатиялар мен шеткі жүйке жүйесінің басқа зақымданулары
G60-G64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аурулары жүйке-бұлшықет синапса мен бұлшықет
G70-G73
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Церебралдық параличі және басқа параличтік синдромдар
G80-G83
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің басқа да бұзылыстары
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3, G94-G99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анықталмаған энцефалопатия
G93.4
ТМККК
ТМККК
Көздің және оның қосалқы аппаратының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабақтың, жас шығу жолдарының және көз ұясының аурулары
H00-H06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ақ қабықтың аурулары
H10-H13
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Склераның, қасаң қабықтың, нұрлы қабықтың және цилиарлы дененің аурулары
H15-H22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұршағының аурулары

H25-H28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни сосудистой оболочки и сетчатки
H30-H36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Глаукома
H40-H42
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни зрительного нерва и зрительных путей
H43-H45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни стекловидного тела и глазного яблока
H46-H48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мышц глаза, нарушения содружественного движения глаз, аккомодации и рефракции
H49-H52
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Зрительные расстройства и слепота
H53-H54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни глаза и его придаточного аппарата
H55-H59
ГОБМП
ОСМС
Болезни уха и сосцевидного отростка
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни наружного уха
H60-H62
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни среднего уха и сосцевидного отростка
H65-H75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни внутреннего уха
H80-H83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни уха
H90-H95
ГОБМП
ОСМС
Болезни системы кровообращения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острая ревматическая лихорадка
I00-I02
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические ревматические болезни сердца
I05-I09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни, характеризующиеся повышенным артериальным давлением
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ишемическая болезнь сердца
I20-I25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Легочное сердце и нарушение легочного кровообращения
I26-I28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни сердца
I30-I52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Цереброваскулярные болезни
I60-I69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни артерий, артериол и капилляров

H25-H28
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабығының аурулары мен көздің ішкі тор
H30-H36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Глаукома
H40-H42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көру жүйесінің және көру жолдары аурулары
H43-H45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шыны тәрізді дене мен көз алмасының аурулары
H46-H48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұлшық еттерінің аурулары, көз қозғалысының бұзылуы, аккомодация мен рефракцияның аурулары
H49-H52
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көрудің бұзылулары мен соқырлық
H53-H54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз және оның қосымша аппаратының басқа аурулары
H55-H59
ТМККК
МӘМС
Құлақ және емiзiк тәрiздi өсiндiнiң аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы құлақтың аурулары
H60-H62
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орта құлақтың және емізікше аурулары
H65-H75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішкі құлақтың аурулары
H80-H83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа құлақ аурулары
H90-H95
ТМККК
МӘМС
Қан айналымы жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жіті ревматикалық қызба
I00-I02
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің созылмалы ревматикалық аурулары
I05-I09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғары қан қысымымен сипатталатын аурулар
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің ишемиялық ауруы
I20-I25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өкпе жүрегі және өкпе қан айналымының бұзылуы
I26-I28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің басқа да аурулары
I30-I52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Цереброваскулярлы аурулар
I60-I69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артерия, артерия және капиллярлар аурулары

I70-I79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни вен, лимфатических сосудов и лимфатических узлов
I80-I89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие и неуточненные болезни системы кровообращения
I95-I99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов дыхания
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острые респираторные инфекции верхних дыхательных путей
J00-J06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грипп и пневмония
J10-J18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие острые респираторные инфекции нижних дыхательных путей
J20-J22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни верхних дыхательных путей
J30-J39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические болезни нижних дыхательных путей
J40-J43
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другая хроническая обструктивная легочная болезнь
J44
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Астма
J45
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни легкого, вызванные внешними агентами
J60-J70
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие респираторные болезни, поражающие главным образом интерстициальную ткань
J80-J83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гнойные и некротические состояния нижних дыхательных путей
J85-J86
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие заболевания плевры
J90-J94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов дыхания
J95-J99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов пищеварения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K22, K23, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни аппендикса

I70-I79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Веналар, лимфа тамырлары және лимфа түйіндерінің аурулары
I80-I89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қан айналымы жүйесінің басқа да және анықталмаған аурулары
I95-I99
ТМККК
МӘМС
Тыныс алу жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының жіті респираторлық инфекциялары
J00-J06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тұмау және пневмония
J10-J18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының басқа да жіті респираторлық инфекциялары
J20-J22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының басқа аурулары
J30-J39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының созылмалы аурулары
J40-J43
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа созылмалы обструктивті өкпе ауруы
J44
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Астма
J45
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы агенттерден туындаған өкпе аурулары
J60-J70
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Интерстициальды тінді зақымдайтын басқа да респираторлық аурулар
J80-J83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының іріңді және некроздық жай-күйі
J85-J86
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Плевраның басқа аурулары
J90-J94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің басқа аурулары
J95-J99
ТМККК
МӘМС
Ас қорыту ағзаларының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K22, K23, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аппендикс аурулары

K35-К38
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грыжи
K40-К46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Неинфекционные энтериты и колиты
K50-К52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кишечника
K55-К64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни брюшины
K65-K67
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K70-K76.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни желчного пузыря, желечевыводящих путей и поджелудочной железы
K80-К87
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов пищеварения
K90-К93
ГОБМП
ОСМС
Болезни кожи и подкожной клетчатки
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции кожи и подкожной клетчатки
L00-L08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезные нарушения
L11-L14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дерматит и экзема
L20-L30
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Папуллосквамозные нарушения
L40-L45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Крапивница и эритема
L50-L54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни кожи и подкожной клетчатки, связанные с воздействием излучения
L55-L59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни придатков кожи
L60-L75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кожи и подкожной клетчатки
L80-L99
ГОБМП
ОСМС
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Артропатии
M00-М04; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Серопозитивный ревматоидный артрит
М05
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие ревматоидные артриты
М06
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие псориатические артропатии

K35-К38
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жарықтар
K40-К46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Инфекциялық емес энтерит және колит
K50-К52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішектің басқа аурулары
K55-К64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішперденің аурулары
K65-K67
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K70-K76.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өт қабының, өт шығару жолдарының және ұйқы безінің аурулары
K80-К87
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту органдарының басқа да аурулары
K90-К93
ТМККК
МӘМС
Тері және тері асты клетчаткасының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының инфекциялары
L00-L08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді бұзылулар
L11-L14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дерматит және экзема
L20-L30
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Папулосквамоздық бұзылулар
L40-L45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Есекжем және эритема
L50-L54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сәулелену әсеріне байланысты тері және тері асты клетчаткасының аурулары
L55-L59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері қосалқандарының аурулары
L60-L75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары
L80-L99
ТМККК
МӘМС
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артропатиялар
M00-М04; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Серопозитивті ревматоидты артрит
М05
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа ревматоидты артриттер
М06
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа псориатикалық артропатиялар

М07.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Юношеский ювенильный артрит
M08
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Палиндромный ревматизм
M12.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дорсопатии
M40-М44, М46-M54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анкилозирующий спондилит
M45
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мягких тканей
M60-M79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие поражения костно-мышечной системы и соединительной ткани
M95-M99
ГОБМП
ОСМС
Болезни мочеполовой системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гломерулярные болезни
N00-N02; N05-N08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический нефритический синдром
N03
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нефротический синдром
N04
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Тубулоинтерстициальные болезни почек
N10; N12;
N13-N16
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Почечная недостаточность
N17-N19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Мочекаменная болезнь
N20-N23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни почки и мочеточника
N25-N29
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни мочевыделительной системы
N30-N39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мужских половых органов
N41-N51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гиперплазия предстательной железы
N40
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни молочной железы
N61-N64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественная дисплазия молочной железы
N60
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные болезни женских тазовых органов

М07.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Палиндромдық ревматизм
M12.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дәнекер тіннің жүйелі зақымдануы
M30-M36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дорсопатиялар
M40-М44, М46-M54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анкилозды спондилит
M45
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жұмсақ тіндердің аурулары
M60-M79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Остеопатиялар және хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің басқа да зақымданулары
M95-M99
ТМККК
МӘМС
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Гломерулярлық аурулар
N00-N02; N05-N08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Созылмалы нефрит синдромы
N03
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Нефротикалық синдром
N04
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйректің тубулоинтерстициалды аурулары
N10-N12; N13-N16
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек жеткіліксіздігі
N17-N19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп тас ауруы
N20-N23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек пен несепағардың басқа да аурулары
N25-N29
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зәр жүйесінің басқа аурулары
N30-N39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ерлердің жыныс мүшелерінің аурулары
N41-N51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қуық асты безінің гиперплазиясы
N40
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің аурулары
N61-N64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы
N60
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жамбас мүшелерінің қабыну аурулары

N70-N77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эндометриоз
N80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полип женских половых органов
N84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Железистая гиперплазия эндометрия
N85.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аденоматозная гиперплазия эндометрия
N85.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эрозия и эктропион шейки матки
N86
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лейкоплакия шейки матки
N88.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Выпадение женских половых органов
N81
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Невоспалительные болезни женских половых органов
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения мочеполовой системы
N99
ГОБМП
ОСМС
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) нервной системы
Q00-Q07
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) глаза, уха, лица и шеи
Q10-Q18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) системы кровообращения
Q20-Q28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (покрои развития) органов дыхания
Q30-Q34
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Расщелина губы и неба (заячья губа и волчья пасть)
Q35-Q37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные пороки пищевода
Q39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аноректальные пороки развития
Q42
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденная диафрагмальная грыжа
Q79
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития) органов пищеварения

N70-N77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эндометриоз
N80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің полипі
N84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Темір гиперплазиясы эндометрия
N85.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аденоматозды гиперплазия эндометрия
N85.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны эрозиясы және эктропионы
N86
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны лейкоплакиясы
N88.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің түсуі
N81
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің қабыну аурулары
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп-жыныс жүйесінің басқа бұзылулары
N99
ТМККК
МӘМС
Туа біткен ауытқулар (даму ақаулары), деформациялар және хромосомалық бұзылулар
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q00-Q07
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көздің, құлақтың, бет пен мойынның туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q10-Q18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қанайналым жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q20-Q28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму бітелуі)
Q30-Q34
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен өңеш ақаулары
Q39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дамудың аноректальды ақаулары
Q42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аяқталмаған
остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Q79
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ихтиоз
Q80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту мүшелерінің басқа да туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)

Q38, Q40-Q41,
Q43-Q45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) половых органов
Q50-Q56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) мочевой системы
Q60-Q64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q78
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития)
Q82-Q89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хромосомные аномалии, не классифицированные в других рубриках
Q90-Q99
ГОБМП
ОСМС
Подозрение на социально-значимое заболевание
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Туберкулез
A15-A19
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
B20-B24
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Хронические вирусные гепатиты и цирроз печени
В18, B19, К74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Злокачественные новообразования
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Церебральный паралич
G80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)
I21, I22, I23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Дегенеративные болезни нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G35-G37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Лейшманиоз
В55
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Талассемия
D56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Серповидно-клеточные нарушения
D57
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие апластические анемии

Q38, Q40-Q41,
Q43-Q45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жыныс мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q50-Q56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q60-Q64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері) және сүйек-бұлшықет жүйесінің деформациялары
Q65-Q78
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да туа біткен ауытқулар (даму ақаулары)
Q82-Q89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа айдарларда жіктелмеген хромосомдық аномалиялар
Q90- Q99
ТМККК
МӘМС
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туберкулез
A15-A19
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру
B20-B24
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Созылмалы вирустық гепатиттер және бауыр циррозы
В18, B19, К74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қатерлі ісіктер
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қант диабеті
E10-E14
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Психикалық бұзылулар және мінез-құлықтың бұзылуы
F00-F99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Балалардың церебралдық параличі
G80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Миокардтың жіті инфаргі (алғашқы 6 ай)
I21, I22, I23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Дәнекер тіннің жүйелі зақымданулары
M30-M36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Нерв жүйесінің дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G35-G37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Лейшманиоз
В55
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Талассемия
D56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Серп тәрізді-жасушалық бұзылулар
D57
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пароксизмалді түндік гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа апластикалық анемиялар

D61.9
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пурпура и другие геморрагические состояния
D69.3- D69.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках
D76.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Иммунодефициты
D80-D84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Недостаточность пиридоксина
Е53.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезни накопления гликогена
E74.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие сфинголипидозы
E75.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Мукополисахаридозы
E76.0-E76.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие порфирии
E80.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Нарушения обмена меди
E83.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Кистозный фиброз с другими проявлениями
Е84.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие формы амилоидоза
E85.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие нарушения обмена веществ
Е88.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь двигательного нейрона
G12.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие виды генерализованной эпилепсии и эпилептических синдромов
G40.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Первичная легочная гипертензия
I27.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Крона
K50
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Язвеный колит
K51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие буллезные изменения
L13.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Юношеский ювенильный артрит
M08.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром (Кавасаки)
М30.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Синдром дуги аорты (Такаясу)

D61.9
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пурпура және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D69.3- D69.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс жасушаларынан Гистиоцитоз
D76.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Иммунодефициттер
D80-D84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пиридоксин жеткіліксіздігі
Е53.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гликогеннің жиналу аурулары
E74.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа сфинголипидоздар
E75.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мукополисахаридоздар
E76.0-E76.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа порфириялар
E80.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мыс алмасудың бұзылуы
E83.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа көріністермен кистозды фиброз
Е84.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Амилоидоздың басқа түрлері
E85.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Зат алмасудың басқа да бұзылуы
Е88.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Генерализацияланған эпилепсияның және эпилепсиялық синдромдардың басқа түрлері
G40.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Анықталмаған Энцефалопатия
G93.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бірінші өкпелік гипертензия
I27.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Крон ауруы
K50
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жаралы колит
K51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа да буллездік өзгерістер
L13.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шырышты-тері лимфонодулярлық синдромы (Кавасаки)
М30.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қолқаның доғасының синдромы (Такаясу)

M31.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие уточненные некротизирующие васкулопатии
М31.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Полимиозит
М33.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Бехчета
M35.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ОСМС
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Хронический вирусный гепатит В, С и D, без цирроза печени
B18
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Артериальная гипертензия
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Ишемическая болезнь сердца
I20.0, I20.8, I25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Сердечная недостаточность
I50, Z95.8
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Цереброваскулярные болезни
I60-I69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Эмболия и тромбоз артерии верхних конечностей
I74.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Аортит при болезнях, классифицированных в других рубриках
I79.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Субарахноидальное кровоизлияние
I60
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Внутримозговое кровоизлияние
I61
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Другое нетравматическое внутричерепное кровоизлияние
I62
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Ишемический инсульт
I63
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Инсульт, неуточненный как кровоизлияние или инфаркт
I64
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Поражения клапанов сердца: ревматические пороки

M31.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа анықталған некрозды васкулопатиялар
М31.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Полимиозит
М33.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бехчет ауруы
M35.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Аяқталмаған остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туа пайда болған ихтиоз
Q80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
МӘМС
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Бауыр циррозы жоқ созылмалы В, С және D вирустық гепатиті
B18
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Артериалды гипертензия
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүректік ишемиялық ауруы
I20.0, I20.8, I25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүрек жеткіліксіздігі
I50, Z95.8
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Цереброваскулярлық аурулар
I60-I69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Қол артерияларының эмболиясы және тромбозы
I74.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы Аортит
I79.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Субарахноидальды қан құйылу
I60
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Миішілік қан құйылу
I61
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Басқа жарақаттық емес бас сүйек ішіне қан құйылу
I62
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ишемиялық инсульт
I63
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Қан құйылу немесе инфаркт ретінде анықталмаған инсульт
I64
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүрек қақпақшаларының зақымдануы: ревматикалық ақаулар

N85.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Аденоматозная гиперплазия эндометрия
N85.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Эрозия и эктропион шейки матки
N86
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Лейкоплакия шейки матки
N88.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Доброкачественное новообразование яичника
D27
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Наследственный дефицит фактора VIII
D66
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Наследственный дефицит фактора IX
D67
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Болезнь Виллебранда
D68.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Наследственный дефицит других факторов свертывания
D68.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Р27.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития) сердечных камер и соединений
Q20
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития): сердечной перегородки, легочного и трехстворчатого клапанов
Q21, Q22
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития) аортального и митрального клапанов
Q23
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Другие врожденные аномалии (пороки развития) сердца
Q24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития) крупных артерий
Q25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные пороки пищевода
Q39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденная диафрагмальная грыжа
Q79
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Аноректальные пороки развития
Q42
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Актив
В личном анамнезе медицинское лечение
Z92
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Медицинская реабилитация (3 этап)
В личном анамнезе реабилитационные процедуры

N85.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Аденоматозды гиперплазия эндометрия
N85.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жатыр мойны эрозиясы және эктропионы
N86
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жатыр мойнының лейкоплакиясы
N88.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Аналық бездің қатерсіз ісігі
D27
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
VIII факторының тұқым қуалайтын тапшылығы
D66
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
IX факторының тұқым қуалайтын тапшылығы
D67
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Виллебранд ауруы
D68.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ұюдың басқа факторларының тұқым қуалайтын тапшылығы
D68.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронх-өкпе дисплазиясы
Р27.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүрек камералары мен қосылыстардың туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q20
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Туа біткен ауытқулар (даму ақаулары): жүрек қалқасы, өкпе және үш жақты клапандар
Q21, Q22
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Қолқа және митральды клапандардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q23
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүректің басқа да туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ірі артериялардың туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Туа біткен өңеш ақаулары
Q39
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Q79
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Дамудың аноректальды ақаулары
Q42
ТМККК
ТМККК
Ауру
Актив
Жеке басының анамнезінде медициналық емдеу
Z92
ТМККК
ТМККК
Ауру
Медициналық оңалту (3-кезең)
Жеке басының анамнезінде реабилитациялық емшаралар

Z92.5
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Заболевание
Стоматологическая помощь: экстренная (дети до 18 лет; беременные женщины; участники Великой Отечественной войны; инвалиды 1, 2, 3 группы; многодетные матери, награжденные подвески "Алтын алқа", "Күміс алқа"; получатели адресной социальной помощи; пенсионеры по возрасту; больные инфекционными, социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих;
неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком-инвалидом; неработающие лица, осуществляющие уход за инвалидом первой группы);
плановая (дети до 18 лет и беременные женщины)
Болезни полости рта, слюнных желез и челюстей
K00-K14
0
ОСМС
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области
Расщелина губы и неба [заячья губа и волчья пасть]
Q35, Q36 Q37
0
ОСМС
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям из малообеспеченных семей
Челюстно-лицевые аномалии [включая аномалии прикуса]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
ОСМС
Травма
Острая травма (Травмпункт, АПО)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
S00-T88
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Травма
Последствия травмы (АПО)
Последствия травм, отравлений и других воздействий внешних причин
T90-T98
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Обращение с профилактической целью (кроме скрининга)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления злокачественных новообразований
Z12
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления других болезней и нарушений
Z13
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Патронаж
Живорожденные младенцы согласно месту рождения
Z38
ГОБМП
Профилактика
Патронаж
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
Профилактика
Услуги по вопросам планирования семьи, безопасного прерывания беременности, охране репродуктивного здоровья
Обращения в учреждения здравоохранения в связи с обстоятельствами, относящимися к репродуктивной функции

Z92.5
ТМККК
ТМККК/МӘМС
Ауру
Стоматологиялық көмек:
шұғыл (18 жасқа дейінгі балалар; жүкті әйелдер; Ұлы Отан соғысына қатысқандар; 1, 2, 3-топтағы мүгедектер; "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған көп балалы аналар; атаулы әлеуметтік көмек алушылар; жасы бойынша зейнеткерлер; инфекциялық, әлеуметтік маңызы бар аурулармен ауыратын науқастар және айналасындағылар қауіп төндіретін аурулармен ауыратындар; мүгедек балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар; бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар), жоспарлы (18 жасқа дейінгі балалар мен жүкті әйелдер)
Ауыз қуысы, сілекей бездері мен жақ аурулары
K00-K14
0
МӘМС
Ауру
Туа біткен жақ-бет патологиясы бар балаларға көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
0
МӘМС
Ауру
Аз қамтылған отбасылардың балаларына көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Жақ-бет аномалиялары [тістеу аномалияларын қоса алғанда]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
МӘМС
Жарақат
Жедел жарақат (Травмпункт, АЕҰ)
Жарақаттар, улану, сыртқы себептердің әсері
S00-T88
ТМККК
ТМККК/МӘМС
Жарақат
Жарақат салдары (АЕҰ)
Жарақаттардың, уланулардың және сыртқы себептердің басқа да әсерлерінің салдары
T90-T98
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Профилактикалық мақсатта жұмыс істеу (скринингтен басқа)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Қатерлі ісіктерді анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z12
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Басқа аурулар мен бұзылуларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z13
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Патронаж
Туған жеріне сәйкес тірі туған сәбилер
Z38
ТМККК
Алдын алу
Патронаж
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
Алдын алу
Отбасын жоспарлау, жүктілікті қауіпсіз тоқтату, репродуктивті денсаулықты қорғау мәселелері бойынша қызметтер
Ұрпақты болу функциясына қатысты жағдайларға байланысты денсаулық сақтау мекемелеріне жүгіну

Z30-Z39
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Отеки, протеинурия и гипертензивные расстройства во время беременности
О10-О16
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Другие болезни матери, связанные преимущественно с беременностью
О20-О29
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением нормальной беременности
Z34
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением беременности у женщины, подвергающейся высокому риску
Z35
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Дородовое обследование с целью выявления патологии у плода (антенатальный скрининг)
Z36
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при постнатальном наблюдении
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00.0 - Z00.3
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Мероприятия по здоровому образу жизни
Обращения в учреждения здравоохранения в связи с другими обстоятельствами
Z70-Z76
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Платные медосмотры (086/у; 108-1/у; 083/у)
Другие специальные осмотры и обследования лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z02.0, Z02.1, Z02.4, Z02.8, Z02.9
Платно
Платно
Профилактика
Стоматологические услуги (дети и беременные)
Стоматологическое обследование
Z01.2
0
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Хронический вирусный гепатит В, С и D, без цирроза печени
B18
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Артериальная гипертензия
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Ишемическая болезнь сердца

Z30-Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жүктілік кезінде ісіну, протеинурия және гипертензиялық бұзылулар
О10-О16
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Көбінесе жүктілікке байланысты ананың басқа да аурулары
О20-О29
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Қалыпты жүктілікті байқау және байқау
Z34
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жоғары тәуекелге ұшырайтын әйелдегі жүктіліктің өтуін байқау және байқау
Z35
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Ұрықтың патологиясын анықтау мақсатында босанғанға дейінгі тексеру (антенаталдық скрининг)
Z36
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Постнаталды байқау кезінде қабылдау
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00.0 - Z00.3
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Салауатты өмір салты бойынша іс-шаралар
Басқа жағдайларға байланысты денсаулық сақтау мекемелеріне жүгіну
Z70-Z76
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Ақылы медициналық тексерулер (086/у; 108-1/у; 083/у)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды басқа да арнайы тексеру және тексеру
Z02.0, Z02.1, Z02.4, Z02.8, Z02.9
Ақылы
Ақылы
Алдын алу
Стоматологиялық қызметтер (балалар мен жүкті әйелдер)
Стоматологиялық тексеру
Z01.2
0
МӘМС
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Бауыр циррозы жоқ созылмалы В, С және D вирустық гепатиті
B18, включая В18.0, B18.1. B18.2, B18.8
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Артериалды гипертензия
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Жүректік ишемиялық ауруы

М15-М19
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Последствия травм- контрактуры, анкилозы в порочном положении, остеомиелит у взрослых
М21
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Субдуральное кровоизлияние при родовой травме
P10.0
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Родовая травма периферической нервной системы
Р14
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Микроцефалия
Q2
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Анофтальм, микрофтальм и макрофтальм врожденный, после удаления глаз по поводу другой офтальмопатологии
Q11
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные пороки уха, вызывающие нарушение слуха
Q16
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные расщелины неба и губы
Q35- Q37
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные аномалии и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q79
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травмы головы
S06
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травма живота, нижней части спины, поясничного отдела позвоночника и таза
S30-S39
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Наличие трансплантированных органов и тканей
Z94
ГОБМП
ОСМС
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Административный
Административный
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
нет
Административный
Оформление документов на медико-социальную экспертизу
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
нет
Административный
Выписка рецептов
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Подозрение на коронавирусную инфекцию COVID-19
Болезни органов дыхания

М15- М19
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Жарақаттардың салдары - контрактуралар, анкилоздар, ересектерде остеомиелит
М21
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Остеопатиялар мен хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқау ына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Босану жарақаты кезінде субдуральды қан құйылу
P10.0
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Перифериялық жүйке жүйесінің босану жарақаты
Р14
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Микроцефалия
Q2
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Анофтальм, микрофтальм және туа біткен макрофтальм, басқа офтальмопатология бойынша көзді алып тастағаннан кейін
Q11
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Естудің бұзылуын тудыратын туа біткен құлақтың ақаулары
Q16
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің туа біткен ауытқулары мен деформациялары
Q65-Q79
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Бас жарақаттары
S06
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Іштің, арқаның төменгі бөлігінің, омыртқа мен жамбастың бел бөлігінің жарақаты
S30-S39
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Трансплантацияланған ағзалар мен тіндердің болуы
Z94
ТМККК
МӘМС
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Медициналық-әлеуметтік қолдау
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Психологиялық көмек
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Әкімшілік
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Медициналық-әлеуметтік сараптамаға құжаттарды ресімдеу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Рецепт жазу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
ТМККК/МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
COVID-19 коронавирустық инфекцияға күдікті
Тыныс алу ағзаларының аурулары

J00-J99
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19 при плановой госпитализации (догоспитальное обследование), в том числе беременные женщины на родоразрешение в сроке 37 недель, пациенты, находящиеся на гемодиализе
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11.5
ГОБМП
ОСМС
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Острое заболевание (состояние)
Коронавирусная инфекция CОVID-19
В34.2
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Острое заболевание (состояние)
Коронавирусы как причина болезни, классифицированных в других рубриках
В97.2
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Острое заболевание (состояние)
Коронавирусная инфекция CОVID-19
U07.1
ГОБМП
ГОБМП

J00-J99
ТМККК
ТМККК
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жоспарлы госпитализация кезінде COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау (ауруханаға дейінгі зерттеп-қарау), оның ішінде мерзімі 37 апта болған жүкті әйелдерді босандыруға, гемодиализдегі пациенттер
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11.5
ТМККК
МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жіті ауру (жағдайы)
COVID-19 коронавирустық инфекция
В34.2
ТМККК
ТМККК
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жіті ауру (жағдайы)
Коронавирустар басқа айдарларда жіктелген аурулардың себебі ретінде
В97.2
ТМККК
ТМККК
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жіті ауру (жағдайы)
COVID-19 коронавирустық инфекция
U07.1
ТМККК
ТМККК