О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-02/584 "Об утверждении фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также Правил их представления"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июля 2020 года № 237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2020 года № 21018.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-02/584 "Об утверждении фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11913, опубликован 23 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
фитосанитарные нормативы, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
формы фитосанитарного учета, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Правила представления форм фитосанитарного учета, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

"Фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-02/584 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 24 шiлдедегi № 237 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 шiлдеде № 21018 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-02/584 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11913 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 20 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3 тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген фитосанитариялық нормативтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген фитосанитариялық есепке алу нысандары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің

134
Стадные саранчовые: итальянский прус
личинки
сельскохозяйственные угодья
период вегетации
5 и выше
экземпляров на 1 квадратный метр
135
Мароккская саранча
личинки
сельскохозяйственные угодья
период вегетации
5 и выше
экземпляров на 1
квадратный метр
136
Азиатская саранча
личинки
сельскохозяйственные угодья
период вегетации
5 и выше
экземпляров на
1 квадратный метр
137
Серая зерновая совка
гусеницы
яровая пшеница (товарные посевы)
молочная спелость
более 15 гусениц
на 100 колосьев
при прохладной,
более 20 гусениц –
при умеренной
и более 30 гусениц
– при засушливой
погоде
гусеницы
яровая пшеница (семенные посевы)
молочная спелость
вышеуказанные критерии ниже в 2 раза
138
Вредная черепашка
перезимовавшие клопы
озимая (яровая) пшеница
кущение
перезимовав шие 1-2 клопа на 1 квадратный метр, в засушливые годы этот показатель снижается в 2 раза (0,5-1,0)
личинки
яровая пшеница
цветение – начало налива зерна
5 личинок на 1
квадратный метр
личинки
яровая пшеница
молочная спелость
2 личинки на 1
квадратный метр
139
Хлебные жуки:
жук-кузька,
жук-красун,
жук-крестоносец
имаго
яровая пшеница
цветение – начало налива зерна
более 3 жуков на
1 квадратный метр
140
Гессенская муха
пупарий
поля из-под пшеницы (стерня)
до посева
5-10 и более жизнеспособных пупариев на 1 квадратный метр
141
Гессенская муха
яйцо
яровая пшеница
полные всходы – кущение
более 30 % заселенных яйцекладками растений
142
Болезни зерновых культур:
септориоз
уредостадия
пшеница (озимая, яровая)
первая половина вегетации
при пораженности листьев среднего яруса септориозом до 10-25, верхнего - не более 1-5, бурой ржавчиной -5-10 и 1 %, соответственно.
В случае более раннего проявления болезней (до трубкования) и благоприятных условий погоды эти показатели снижаются в
2-3 раза, а при более позднем (молочная спелость) – наоборот, увеличиваются
143
Бурая ржавчина
уредостадия
пшеница (озимая, яровая)
первая половина вегетации
при пораженности листьев среднего яруса септориозом до 10-25,
верхнего - не более 1-5, бурой ржавчиной -5-10 и 1 %, соответственно.
В случае более раннего проявления болезней (до трубкования) и благоприятных условий погоды эти показатели снижаются в 2-3 раза, а при более позднем (молочная спелость) – наоборот, увеличиваются
144
Желтая ржавчина
уредостадия
пшеница (озимая)
цветение
30 % развития болезни
145
Паутинный клещ
яйцо, личинки, имаго
хлопчатник
начало бутонизации- начало созревания
зараженность растений
на поле более 10 %,
1,5 клеща на лист (150 особей на 100 листьев)
яйцо, личинки, имаго
соя
в период вегетации
зараженность растений
клещом более 10 %, численность его более 10 особей на 1 лист
сахарная свекла
в период вегетации
зараженность растений на поле более

134
Үйірлі шегіртке тектестер; италиялық прус
дернәсілдер
ауыл шаруашылығы алқаптары
Вегетациялық кезеңі
1 шаршы метрге 5 және одан көп дана
135
Марокколық шегіртке
дернәсілдер
ауыл шаруашылығы алқаптары
Вегетациялық кезеңі
1 шаршы метрге
5 және одан көп дана
136
Азиялық шегіртке
дернәсілдер
ауыл шаруашылығы алқаптары
Вегетациялық кезеңі
1 шаршы метрге
5 және одан көп дана
137
Астықтың сұр көбелегі
жұлдыз-құрттар
жаздық бидай (тауарлық егістер)
сүттеніп пісу
салқын ауа райында 100 масаққа
15 жұлдызқұрттан артық, қоңыржай ауа райында 20-дан артық және құрғақшылық ауа райында 30-дан артық
жұлдыз-құрттар
жаздық бидай (тұқымдық егістер)
сүттеніп пісу
жоғарыда көрсетілген өлшемшарттардан 2 есеге төмен
138
Зиянды бақашық
қыстаған қандалалар
күздік (жаздық) бидай
түптену
1 шаршы метрге
1-2 қыстаған қандала, құрғақшылық жылдары бұл көрсеткіш 2 есеге (0,5-1,0) төмендейді
дернәсілдер
жаздық бидай
гүлдеу-дән толысудың басы
1 шаршы метрге
5 дернәсіл
дернәсілдер
жаздық бидай
сүттеніп пісу
1 шаршы метрге
2 дернәсіл
139
Астық қоңыздары: кузька қоңызы, әдемі қоңыз, айқышты қоңыз
имаго
жаздық бидай
гүлдеу-дән толысудың басы
1 шаршы метрге
3 қоңыздан артық
140
Гессен шыбыны
қуыршақ
Бидайдың танабы (оралған егістік)
егуге дейін
1 шаршы метріне 5-10 және одан да көп қуыршақтар
141
Гессен шыбыны
жұмыртқа
жаздық бидай
толық өскін- түптену
30 %-дан астам жұмыртқалар жайлаған өсімдіктер
142
Дәнді дақылдардың аурулары:
септориоз
уредокезең
бидай (күздік, жаздық)
вегетациялық кезеңнің бірінші жартысы
орта қабаттағы
10-25-ке дейін, жоғары қабатта 5-ке дейін жапырақтың септориозбен, қоңыр татпен тиісінше
-10 және тиісінше 1 % залалданған жағдайда.
Аурулар одан ерте пайда болса (түтіктенуге дейін) және қолайлы ауа-райы жағдайында бұл көрсеткіштер 2-3 есе төмендейді, ал кеш пайда болса (сүттеніп пісу), керісінше ұлғаяды
143
Қоңыр тат
уредокезең
бидай (күздік, жаздық)
вегетациялық кезеңнің бірінші жартысы
орта қабаттағы
10-25-ке дейін, жоғары қабатта 5-ке дейін жапырақтың септориозбен, қоңыр татпен тиісінше
-10 және тиісінше 1 % залалданған жағдайда.
Аурулар одан ерте пайда болса (түтіктенуге дейін) және қолайлы ауа-райы жағдайында бұл көрсеткіштер 2-3 есе төмендейді, ал кеш пайда болса (сүттеніп пісу), керісінше ұлғаяды
144
Сары тат
уредокезең
бидай (күздік)
гүлдеу
аурудың
30 % дамуы
145
Өрмекші кене
жұмыртқа, дернәсілдер, имаго
мақта
гүлшанақтанудың басталуы-пісудің басталуы
танапта өсімдіктердің залалдануы 10 %-дан артық, бір жапыраққа 1,5 кене (100 жапыраққа 150 дарақ)
жұмыртқа, дернәсілдер, имаго
соя
вегетациялық кезеңі
өсімдіктердің кенемен залалдануы 10 %-дан жоғары, оның саны 1 жапыраққа 10 дарақтан артық
қант қызылшасы
вегетациялық кезеңі
өсімдіктің

10 %, численность клеща выше 1,5 балла
146
Хлопковая: совка на хлопчатнике
яйцо, гусеница
хлопчатник
начало бутонизации начало созревания
8-12 яиц и гусениц на 100 растений
147
Хлопковая: совка на кукурузе
бабочки, гусеницы
кукуруза
в период вегетации
8-10 бабочек на одну ловушку за сутки, что соответствует критической численности вредителя на поле
148
Суслики
зерновые культуры, многолетние травы
период вегетации
на посевах и в трехсотметровой зоне от посева – 5 зверьков
на 1 гектар, а в полосе 2 километр – более 15-20 зверьков на 1 гектар
149
Мышевидные грызуны
зерновые культуры, многолетние травы
период вегетации
поимка трех грызунов на 25 давилок (в пересчете на 100 давилок – 12 %), а также скопление на участке сов, а в северной зоне – наличие подснежных зимних гнезд полевок
150
Колорадский жук
жуки
картофель
в фазу всходов до 15-25 сантиметр высоты растений
0,5-2 % заселенных жуками кустов картофеля
перезимовавшие жуки и личинки
картофель
фаза бутонизации- цветения
5-8 % заселенных кустов с численностью 20 личинок на 1 растение
Глава 19. Фитосанитарные нормативы по вредным организмам
151
Нестадные саранчовые
личинки
сельско- хозяйственные угодья
период вегетации
8-10 экземпляр на 1 квадратный метр
152
Луговой мотылек
гусеницы
сельско-хозяйственные культуры
всходы, молодые растения
5-10 гусениц на 1 квадратный метр
период вегетации
20 гусениц на 1 квадратный метр
153
Пшеничный трипс
имаго и личинки
яровая пшеница
в период трубкования-начало колошения растений
10 имаго трипсов на один стебель
в период формирования зерновки
45-50 личинок на один колос
154
Карадрина
гусеницы
хлопчатник
период вегетации
1-2 гусеницы на одно растение при 50 % заселении
3 гусеницы на растение при 30 % заселении
155
Прибрежная муха
личинки
рис
всходы
40 личинок на 1 квадратный метр
156
Капустная моль
гусеницы
масличные культуры
период вегетации
2-3 гусеницы на
одно растение при 10 % заселении растений
157
Долгоносики
жуки
зернобобовые и технические культуры
всходы – образование настоящих листьев сахарной свеклы
0,2-0,3 жуков на
1 квадратный метр
в фазе 1-4 пар настоящих листьев сахарной свеклы
0,5-0,6 жуков на
1 квадратный метр
всходы гороха
5-10 жуков на
1 квадратный метр
всходы – ветвление сафлора
1-2 жуков на
1 квадратный метр
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 июля 2020 года
№ 237
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года
№ 15-02/584
Формы фитосанитарного учета
"Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов"
Отчетный период: ____ (полугодие) 202 __ года
Индекс: ФУ – 1
Периодичность: полугодовая
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:

10 %-дан астам алқаптағы залалдануы кененің саны 1,5 балдан жоғары
146
Мақтадағы мақта көбелегі
жұмыртқа, жұлдызқұрт
мақта
шанақтанудың басы – пісудің басы
100 өсімдікке
8-12 жұмыртқа мен жұлдызқұрт
147
Жүгерідегі мақта көбелегі
көбелек, жұлдызқұрт
жүгері
вегетациялық кезеңі
бір торға тәулігіне
8-10 көбелек, бұл танаптағы зиянкестің шекті санына сәйкес келеді
148
Сарышұнақтар
дәнді дақылдар, көпжылдық шөптер
вегетациялық кезеңі
егістерде және егістен 300 метрлік аймақта – 1 гектарға
5 аң, ал 2 километр аймақта – 1 гектарға
15-20 аңнан артық
149
Тышқан тәрізді кеміргіштер
дәнді дақылдар, көпжылдық шөптер
вегетациялық кезеңі
25 қыспаға үш кеміргіш ұстау (100 қыспаға шаққанда – 12 %), сондай-ақ учаскеде жапалақтардың топталуы, ал солтүстік аймақта – сұр тышқандардың қысқы қар асты ұяларының болуы
150
Колорадо қоңызы
қоңыздар
картоп
өсімдіктің өсу фазасында биіктігі 15-25 см дейін
картоп түптерінің
0,5-2 %-ына қоныстанған
қыстап шыққан қоңыздар мен дернәсілдер
картоп
гүлшанақтану фазасы – гүлдеу
саны 1 өсімдікке
20 дернәсіл түптердің
5-8 %-ына қоныстанған
19-тарау. Зиянды организмдер бойынша фитосанитариялық нормативтер
№ п/п
Зиянды организмдердің атауы
Зиянды организмнің даму сатысы
Дақыл және (немесе) алқаптар
Дақылдың даму фазасы
Зияндылық
шегі
1
2
3
4
5
6
151
Саяқ шегірткетектестер
дернәсілдер
ауыл шаруашылығы алқаптары
вегетациялық кезеңі
1 шаршы метрге 8-10 дана
152
Шабындық көбелегі
жұлдыз-құрттар
ауыл шаруашылығы дақылдары
өсімдіктердің жас өскіндері
1 шаршы метрге 5-10 жұлдызқұрт
вегетациялық кезеңі
1 шаршы метрге 20 жұлдызқұрт
153
Бидай шашақ қанаттысы
дернәсілдер, имаго
жаздық бидай
түтіктеу кезеңінде-масақ шашудың басталуы
бір сабаққа 10 имаго трипстен
астық қалыптастыру кезеңінде
бір масаққа
45-50 дернәсілден
154
Карадрина
жұлдызқұрттар
мақта
вегетациялық кезеңі
50 % қоныстанған кезде бір өсімдікке 1-2 жұлдызқұрттан
өсімдікке
30 % қоныстанған кезде 3 жұлдызқұрттан
155
Жағалаудағы шыбын
дернәсілдер
күріш
өскіндер
1 шаршы метрге 40 жұлдызқұрт
156
Қырыққабат көбелегі
жұлдызқұрттар
майлы дақылдар
вегетациялық кезеңі
10 % қоныстанған кезде бір өсімдікке 2-3 жұлдызқұрттан
157
Бізтұмсықтар
қоңыздар
бұршақ және техникалық дақылдар
қант қызылшасының нағыз жапырақтарының пайда болуы
1 шаршы метрге 0,2-0,3 қоңыз
қант қызылшасының 1-4 жұбының жапырақ фазасында
1 шаршы метрге 0,5-0,6 қоңыз
бұршақ өскіні
1 шаршы метрге 5-10 қоңыз
мақсарының бұтақталған өскіні
1 шаршы метрге 1-2 қоңыз
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 24 шілдедегі
№ 237 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 15-02/584 бұйрығына
2-қосымша
Фитосанитариялық есепке алу нысандары "Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп"
Есепті кезең: 202__ жылғы ______ (жартыжылдық)
Индекс: ФУ – 1
Кезеңділігі: жартыжылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:

в РТИ, два раза в год, один раз до 20 июля и один раз до 20 января;
в ОТИ, два раза в год, один раз до 25 июля и один раз до 25 января;
в Комитет, два раза в год, один раз до 30 июля и один раз до 30 января.
литр, килограмм, штук
№ п/п
Наименование пестицида, биоагента
Остаток на начало отчет ного периода
Произ ведено за отчет ный период
Закуплено за отчетный период
Реализовано за отчетный период
Передано за отчетный период
Наименование субъекта, которому реализованы или переданы пестициды, биоагенты
Остаток на конец отчетного периода
в с е г о
в том числе
по импорту
внутри страны
количество
наименование реализатора
количество
наименование реализатора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет о производстве и (или)
реализации пестицидов,
биоагентов"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов"
1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, два раза в год, один раз до 20 июля и один раз до 20 января;
в ОТИ, два раза в год, один раз до 25 июля и один раз до 25 января;
в Комитет, два раза в год, один раз до 30 июля и один раз до 30 января.
2. В форме отчета о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов указывается следующее:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование пестицида, биоагента;
3) в графе 3 формы указывается количество остатка пестицида, биоагента на начало отчетного периода;
4) в графе 4 формы указывается количество литров пестицида, биоагентов, произведенных за отчетный период;
5) в графе 5 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов, закупленных за отчетный период, в том числе по импорту и внутри страны (значение графы 5 формы равно сумме значений 6 и 8 граф);
6) в графе 7 и 9 формы указывается наименование субъекта, у которого был проведен закуп;
7) в графе 10 и 11 формы указывается количество пестицидов, биоагентов реализованных или переданных за отчетный период;
8) в графе 12 формы указывается наименование субъекта, которому реализованы или переданы пестициды, биоагенты;

ААИ-ға, жылына екі рет, бір рет 20 шілдеге дейін және бір рет 20 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға, жылына екі рет, бір рет 25 шілдеге дейін және бір рет 25 қаңтарға дейін;
Комитетке, жылына екі рет, бір рет 30 шілдеге дейін және бір рет 30 қаңтарға дейін.
литр, килограмм, дана
Р/с №
Пестицидтің, биоагенттің атауы
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Есепті кезеңде өндірілгені
Есепті кезеңде сатып алынды
Есепті кезеңде өткізілді
Есепті кезеңде берілді
Есепті кезеңде пестицидтер, биоагенттер өткізілген субъектілердің атауы
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
барлығы
оның ішінде
импорт бойынша
елдер ішінде
саны
өткізушінің атауы
саны
өткізушінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Басшы ____________       ____________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ _______________________________________
(қолы)            (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефон ________________
Күні _____ жылғы "___" ____________
Ескертпе: "Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме нысан бойынша көрсетіледі.
"Пестицидтерді, биоагенттерді
өндіру және өткізу туралы есеп"
фитосанитариялық есепке алу
нысанына
қосымша
"Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және өткізу туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға, жылына екі рет, бір рет 20 шілдеге дейін және бір рет 20 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға, жылына екі рет, бір рет 25 шілдеге дейін және бір рет 25 қаңтарға дейін;
Комитетке, жылына екі рет, бір рет 30 шілдеге дейін және бір рет 30 қаңтарға дейін.
2. Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және өткізу туралы есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттердің атауы көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында есепті кезеңнің басындағы пестицидтердің биоагенттердің қалдығының мөлшері көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында есепті кезеңде өндірілген пестицидтің, биоагенттердің литрінің саны көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында есепті кезеңде, оның ішінде импорт бойынша және ел ішінде сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі (нысанның 5-бағанының мәні 6 және 8-бағандар мәндерінің қосындысына тең);
6) нысанның 7 және 9-бағандарда сатып алынған субъектінің атауы көрсетіледі;
7) нысанның 10 және 11-бағанында есепті кезеңде өткізілген пестицидтердің саны көрсетіледі;
8) нысанның 12-бағанында пестицидтер, биоагенттер өткізілген субъектінің атауы көрсетіледі;

9) в графе 13 формы указывается количество остатка пестицидов на конец отчетного периода.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
"Отчет о движении пестицидов, биоагентов"
Отчетный период: ____ (полугодие) 202__года
Индекс: ФУ – 2
Периодичность: полугодовая
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:
в РТИ, два раза в год, один раз до 10 июля и один раз до 10 января по месту фактического движения;
в ОТИ, два раза в год, один раз до 15 июля и один раз до 15 января по месту фактического движения;
в Комитет, два раза в год, один раз до 20 июля и один раз до 20 января.
литр, килограмм, штук
№ п/п
Производственная классификация пестицидов по объектам их применения, биоагенты
Наименование пестицида, (с указанием действующего вещества), биоагента
Движение пестицидов, биоагентов
Наличие на начало отчетного периода
Поступило за отчетный период
Израсходовано за отчетный период
Реализовано (передано в другие области)
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель ___________ _______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о движении пестицидов, биоагентов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет о движении пестицидов,
биоагентов"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о движении пестицидов, биоагентов"
1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, два раза в год, один раз до 10 июля и один раз до 10 января по месту фактического движения;

9) нысанның 13-бағанында есепті кезеңнің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдығының саны көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
"Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп"
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (жартыжылдық)
Индекс: ФУ – 2
Кезеңділігі: жартыжылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:
ААИ-ға жылына екі рет, 10 шілдеге дейін бір рет және 10 қаңтарға дейін бір рет;
ОАИ-ға жылына екі рет, 15 шілдеге дейін бір рет және 15 қаңтарға дейін бір рет;
Комитетке жылына екі рет, 20 шілдеге дейін бір рет және 20 қаңтарға дейін бір рет.
литр, килограмм, дана
Р/с №
Пестицидтердің өндірістік жіктелуі, олардың қолданылуы бойынша, биоагенттер
Пестицидтің, биопрепараттың, энтомофагтың атауы (әсер етуші затын көрсете отырып)
Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы
Есепті кезеңнің басындағы болуы
Есепті кезеңде түскені
Есепті кезеңде жұмсалғаны
Өткізілгені (өзге облыстарға берілгені)
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
7
8
Басшы ____________             ___________________________________________
(қолы)                   (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ __________________________ ____________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі )
Телефон ________________
Күні ________жылғы "___" ________________
Ескертпе: "Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме.
"Пестицидтердің,
биоагенттердің
қозғалысы туралы есеп"
фитосанитариялық есепке
алу нысанына
қосымша
"Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға жылына екі рет, 10 шілдеге дейін бір рет және 10 қаңтарға дейін бір рет;

в ОТИ, два раза в год, один раз до 15 июля и один раз до 15 января по месту фактического движения;
в Комитет, два раза в год, один раз до 20 июля и один раз до 20 января.
2. В форме отчета о движении пестицидов, биоагентов указывается следующее:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы пестициды указывается в соответствии с их производственной классификацией по объектам применения (инсектициды, фунгициды, гербициды, протравители семян, биопрепараты, родентициды), биоагенты;
3) в графе 3 формы указывается наименование пестицида с указанием действующего вещества, биоагента;
4) в графе 4 формы указывается наличие пестицидов, биоагентов на начало отчетного периода;
5) в графе 5 формы указывается количество пестицида, биоагента приобретенного за отчетный период;
6) в графе 6 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов, которое было израсходовано за отчетный период;
7) в графе 7 формы указывается количество пестицидов, биоагентов реализованных за отчетный период, либо переданных в другие области;
8) в графе 8 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
"Отчет о хранении пестицидов, биоагентов"
Отчетный период: (год) 202__год
Индекс: ФУ – 3
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:
в РТИ, ежегодно, до 10 января по месту фактического хранения;
в ОТИ, ежегодно, до 15 января по месту фактического хранения;
в Комитет, ежегодно, до 20 января.
литр, штук
№ п/п
Наименование пестицида, биоагента
Наличие на начало отчетного периода
Поступило за отчетный период
Отпущено за отчетный период
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ _______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о хранении пестицидов, биоагентов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет о хранении пестицидов, биоагентов"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о хранении пестицидов, биоагентов"

ОАИ-ға жылына екі рет, 15 шілдеге дейін бір рет және 15 қаңтарға дейін бір рет;
Комитетке жылына екі рет, 20 шілдеге дейін бір рет және 20 қаңтарға дейін бір рет ұсынылады.
2. Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттердің пайдалану объектілеріне (инсектицидтерге, фунгицидтерге, гербицидтерге, тұқым дәрілегіштерге, биопрепараттарға, родентицидтерге және басқаларға) биоагенттерге сәйкес өндірістік классификациясына сәйкес көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында әсер етуші затын көрсете отырып пестицидтің, биопрепараттың, энтомофагтың атауы көрсетілерді;
4) нысанның 4-бағанында есепті кезеңнің басындағы пестицидтің, биоагенттердің болуы көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында есепті кезеңде сатып алынған пестицидтің, биоагенттердің саны көрсетіледі;
6) нысанның 6-бағанында есепті кезеңде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі;
7) нысанның 7-бағанында есепті кезеңде өткізілген, не өзге облыстарға берілген пестицидтердің, биоагенттердің саны көрсетіледі;
8) нысанның 8-бағанында есепті кезеңнің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдығы көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
"Пестицидтерді, биоагенттердің сақтау туралы есеп"
Есепті кезең: 202 __ жыл (жыл)
Индекс: ФУ – 3
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:
ААИ-ға жыл сайын, нақты сақтау орны бойынша 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға жыл сайын, нақты сақтау орны бойынша 15 қаңтарға дейін;
Комитетке жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
литр, дана
Р/с №
Пестицидтің, биоагенттің атауы
Есепті кезеңнің басындағы болуы
Есепті кезеңде түскені
Есепті кезеңде жіберілгені
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
Басшы ____________ ____________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ _______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефон ________________
Күні _____ жылғы "___" ______________
Қосымша: "Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме.
"Пестицидтерді, биоагенттерді
сақтау туралы есеп"
фитосанитариялық
есепке алу нысанына
қосымша
"Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, ежегодно, до 10 января по месту фактического хранения;
в ОТИ, ежегодно, до 15 января по месту фактического хранения;
в Комитет, ежегодно, до 20 января.
2. В форме отчета о хранении пестицидов, биоагентов указывается следующее:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование пестицида, биоагента;
3) в графе 3 формы указывается наличие пестицида на начало отчетного периода;
4) в графе 4 формы указывается количество, пестицида, биоагента приобретенного за отчетный период;
5) в графе 5 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов которое было израсходовано за отчетный период;
6) в графе 6 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
"Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники"
Отчетный период: (год) 202 __ год
Индекс: ФУ – 4
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:
в РТИ, ежегодно, до 10 января;
в ОТИ, ежегодно, до 15 января;
в Комитет, ежегодно, до 20 января.
штук (единиц)
№ п/п
Наименование и марка опрыскивающей и протравливающей техники
Наличие на начало отчетного периода
Из них исправных
Поступило за отчетный период
Списано за отчетный период
Наличие на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники"

1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Комитетке жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
2. Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттің атауы көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында пестицидтің, биоагенттің есепті кезеңнің басындағы болуы көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында есепті кезеңде сатып алынған пестицидтің, биоагенттің литрінің саны көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында есепті кезеңде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі;
6) нысанның 6-бағанында есепті кезеңінің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдық саны көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
"Бүріккіш және дәрілегіш техниканың болуы туралы есеп"
Есепті кезең: 202 __ жыл (жыл)
Индекс: ФУ – 4
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:
ААИ-ға жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Комитетке жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
дана (бірлік)
Р/с №
Бүріккіш және дәрілегіш техниканың атауы мен маркасы
Есепті кезеңнің басындағы болуы
Олардың ішінде ақаусызы
Есепті кезеңде түскені
Есепті кезеңде есептен шығарылғаны
Есепті кезеңнің соңындағы болуы
1
2
3
4
5
6
7
Басшы ____________ ____________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ ________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефон ________________
Күні_____ жылғы "___" _________________________________
Ескертпе: "Бүріккіш және дәрілегіш техниканың болуы туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Бүріккіш және дәрілегіш
техниканың болуы туралы есеп"
фитосанитариялық есепке
алу нысанына
қосымша
"Бүріккіш және дәрілегіш техниканың болуы туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, срок представления ежегодно, до 10 января;
в ОТИ, срок представления ежегодно, до 15 января;
в Комитет срок представления ежегодно, до 20 января.
2. В форме отчета, о наличии опрыскивающей и протравливающей техники указывается следующее:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование и марка опрыскивающей и протравливающей техники;
3) в графе 3 формы указывается наличие техники на начало отчетного периода;
4) в графе 4 формы указывается количество исправной техники из числа количества техники на начало отчетного периода (из графы 3 формы);
5) в графе 5 формы указывается количество техники, поступившей за отчетный период;
6) в графе 6 формы указывается количество списанной техники за отчетный период;
7) в графе 7 формы указывается количество техники на конец отчетного периода.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
"Отчет о проведении химических обработок"
Отчетный период: ____ (месяц) 202 __ года
Индекс: ФУ – 5
Периодичность: месячная
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:
в РТИ, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в ОТИ, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
литр, килограмм, штук
№ п/п
Наимено вание вредного организма
Наимено вание сельхоз культуры (угодья)
Площадь распространения особо опасного вредного организма и (или) вредного организма численностью выше экономического порога вредоносности/ карантинного объекта, тысяч гектаров
Кадастровый номер/номер поля
Площадь обра ботки, тысяч гектар
Наиме нование поставщика услуг по обработке пестицидами, биоагентами (в случае его привле чения)
Наименование опрыскивающей (протравливающей) техники
Израсходовано пестицидов, биоагентов
вид
марка
коли чество, штук
наиме нование
литр, килограмм, штук
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о проведении химических обработок" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет о проведении химических обработок"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о проведении химических обработок"

1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға ұсыну мерзімі жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға ұсыну мерзімі жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Комитетке ұсыну мерзімі жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
2. Бүріккіш және дәрілегіш техниканың бар-жоғы туралы есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында бүріккіш және дәрілегіш техниканың атауы мен маркасы көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында есепті кезеңнің басындағы техниканың болуы көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында есепті кезеңнің басындағы (нысанның 3-бағанынан) техниканың санынан ақаусыз техниканың саны көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында есепті кезеңде келіп түскен техниканың саны көрсетіледі;
6) нысанның 6-бағанында есепті кезеңде есептен шығарылған техниканың саны көрсетіледі;
7) нысанның 7-бағанында есепті кезеңнің соңындағы техниканың саны көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
"Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп"
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (ай)
Индекс: ФУ – 5
Кезеңділігі: айлық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:
ААИ-ға ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 5-іне дейін;
ОАИ-ға ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 10-ына дейін;
Комитетке ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін.
литр, килограмм, дана
Р/с №
Зиянды организмнің атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының (алқаптың) атауы
Зиянды/карантиндік объектінің экономикалық шегінен асатын өте қауіпті зиянкестер мен (немесе) зиянкестердің таралу аймағы
Кадастрлық нөмірі/танап нөмірі
Өңдеу алаңы, мың гектар
Пестицидтерді, биоагенттерді өңдеу бойынша қызметті жеткізушінің атауы (оны тартқан жағдайда)
Бүріккіш (дәрілегіш) техниканың атауы
Пестицидтердің, билагенттердің жұмсалғаны
түрі
маркасы
саны, дана
атауы
литр, килограмм, дана
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Басшы ____________ ____________________________________________
(қолы)            (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ _______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефон ________________
Күні _____ жылғы "___" ________________
Ескертпе: "Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме.
"Химиялық өңдеулер жүргізу
туралы есеп"
фитосанитариялық есепке
алу нысанына
қосымша
"Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, срок представления ежемесячно, с марта по сентябрь, до 5 числа каждого месяца;
в ОТИ, срок представления ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет срок представления ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
2. В форме отчета о проведении химических обработок указывается следующее:
1) в графе 1 таблицы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование вредного организма, против которого проведена обработка пестицидами, биоагентами;
3) в графе 3 формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры, угодья на которых проведены химические обработки;
4) в графе 4 формы указывается площадь распространения особо опасного вредного организма и (или) вредного организма численностью выше экономического порога вредоносности карантинного объекта, тысяч гектаров;
5) в графе 5 формы указывается кадастровый номер поля;
6) в графе 6 формы указывается площадь обработки против особо опасного вредного организма и (или) вредного организма/карантинного объекта;
7) в графе 7 формы указывается наименование исполнителей поставщика услуг по обработке пестицидами, биоагентами;
8) в графе 8 формы указывается вид техники, которая проводила химические обработки;
9) в графе 9 формы указывается марка техники, которая проводила химические обработки;
10) в графе 10 формы указывается количество техники, которая проводила химические обработки;
11) в графе 11 формы указывается наименование пестицидов, которыми была проведена химическая обработка;
12) в графе 12 формы указывается количество пестицидов израсходованных при проведении химических обработок.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
"Отчет об оказании услуг по химической обработке"
Отчетный период: ____ (месяц) 202 __ года
Индекс: ФУ – 6
Периодичность: месячная
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные организации, осуществляющими применение пестицидов, биоагентов для производства собственной растениеводческой продукции в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:
в РТИ, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 5 числа, следующего за отчетным периодом;
в ОТИ, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа, следующего за отчетным периодом;
в Комитет, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа, следующего за отчетным периодом.
№ п/п
Наимено вание вредного организма
Наименование сельхоз культур (угодья), объект обработки
Площадь (объем) обработки, тысяч гектар, тысяч тонн, квадратных метров и кубических метров
Наименование физических и юридических лиц, которым оказаны услуги
Наименование опрыскивающей (протравливающей) техники
Израсходовано пестицидов, биоагентов
вид
марка
количество, штук
наиме нование
количество (литр, килограмм, штук)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ _______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет об оказании услуг по химической обработке" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет об оказании услуг по
химической обработке"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет об оказании услуг по химической обработке"

1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 5-іне дейін;
ОАИ-ға ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 10-ына дейін;
Комитетке ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін ұсынылады.
2. Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында оған қарсы пестицидтермен, биоагенттермен өңдеу жүргізілген зиянды организмнің атауы көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында химиялық өңдеулер жүргізілген ауыл шаруашылығы дақылының, алқаптың атауы көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында зиянды карантиндік объектінің экономикалық шегінен асатын өте қауіпті зиянкестер мен (немесе) зиянкестердің таралу аймағы көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
6) нысанның 6-бағанында аса қауіпті зиянкестер мен (немесе) зиянды организмге қарсы өңдеу алаңы көрсетіледі;
7) нысанның 7-бағанында орындаушылардың атауы көрсетіледі;
8) нысанның 8-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техниканың түрі көрсетіледі;
9) нысанның 9-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техниканың маркасы көрсетіледі;
10) нысанның 10-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техника саны көрсетіледі;
11) нысанның 11-бағанында химиялық өңдеулер жүргізілген пестицидтердің атауы көрсетіледі;
12) нысанның 12-бағанында химиялық өңдеулер жүргізу кезінде жұмсалған пестицидтердің саны көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
"Химиялық өңдеу жөніндегі қызметтер көрсету туралы есеп"
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (ай)
Индекс: ФУ – 6
Кезеңділігі: айлық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласында өсімдік шаруашылығы өнімдерінің өндірісі үшін пестицидтерді, биоагенттерді қолдануды жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:
ААИ-ға ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 5-іне дейін;
ОАИ-ға ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 10-ына дейін;
Комитетке ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін.
Р/с №
Зиянды организмнің атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының (алқаптың) атауы
Өңдеу алаңы (көлемі), мың га, мың тонна, метр квадрат және метр куб
Қызмет көрсетілген жеке және заңды тұлғалардың атауы
Бүріккіш (дәрілегіш) техниканың атауы
Пестицидтердің, биоагенттердің жұмсалғаны
түрі
маркасы
саны, дана
атауы
саны (литр, килограмм, дана)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Басшы ____________ ____________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ _______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефон ________________
Күні _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: "Химиялық өңдеу жөніндегі қызметтер көрсету туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме нысан бойынша көрсетіледі.
"Химиялық өңдеу жөніндегі
қызметтер көрсету туралы есеп"
фитосанитариялық есепке алу
нысанына
қосымша
"Химиялық өңдеу жөніндегі қызметтер көрсету туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, срок представления ежемесячно, с марта по сентябрь, до 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в ОТИ, срок представления ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет, срок представления ежемесячно, с марта по сентябрь, до
15 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
2. В форме отчета об оказании услуг по химической обработке указывается следующее:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование вредного организма, против которого проведена обработка;
3) в графе 3 формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры, угодья, объекты обработки на которых проведены обработки;
4) в графе 4 формы указывается площадь, объем обработки против вредного организма;
5) в графе 5 формы указывается наименование физических и юридических лиц, которым оказаны услуги по обработке;
6) в графе 6 формы указывается вид техники, которая проводила обработки;
7) в графе 7 формы указывается марка техники, которая проводила обработки;
8) в графе 8 формы указывается количество техники, которая проводила обработки;
9) в графе 9 формы указывается наименование пестицидов, биоагентов израсходованных при проведении обработок;
10) в графе 10 формы указывается количество пестицидов, биоагентов израсходованных при проведении обработок.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
"Отчет по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов"
Отчетный период: (год) 202 __ год
Индекс: ФУ – 7
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:
в РТИ, ежегодно, до 10 января;
в ОТИ, ежегодно, до 15 января;
в Комитет, ежегодно, до 20 января.
№ п/п
Наименование запрещенных, непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов
Наименование физических и юридических лиц, поставивших запрещенные, непригодные пестициды и тару из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов на обезвреживание
Количество запрещенных, непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов, тонн
Дата обезвре живания
Номер, место располо жение бункера
Состояние тары
Список лиц, осуществляющих обезвре живание пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ _______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет по обезвреживанию
запрещенных и непригодных
пестицидов и тары из-под них,
а также тары из-под
использованных пестицидов"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов"

1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 5-іне дейін;
ОАИ-ға ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 10-ына дейін;
Комитетке ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін ұсынылады.
2. Химиялық өңдеулер жүргізу жөніндегі қызметтер көрсету туралы есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында оған қарсы пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулер жүргізген зиянды организмнің атауы көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулер жүргізілген ауыл шаруашылығы дақылының, алқаптың атауы көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында зиянды организмге қарсы өңдеу алаңы, көлемі көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеу жөніндегі қызметтер көрсетілген жеке және заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі;
6) нысанның 6-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулерді жүргізген техниканың түрі көрсетіледі;
7) нысанның 7-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулерді жүргізген техниканың маркасы көрсетіледі;
8) нысанның 8-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулерді жүргізген техниканың саны көрсетіледі.
9) нысанның 9-бағанында пестицидтерді, биоагенттерді өңдеу кезінде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің атауы көрсетіледі;
10) нысанның 10-бағанында пестицидтерді, биоагенттерді өңдеу кезінде тұтынылған пестицидтердің, биоагенттердің атауы көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
"Тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп"
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (жыл)
Индекс: ФУ – 7
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:
ААИ-ға жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Комитетке жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
с №
Тыйым салынған, жарамсыз пестицидтердің және олардан босаған ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының атауы
Тыйым салынған, жарамсыз пестицидтерді және олардан босаған ыдысты, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының залалсыздандыруға жеткізген жеке және заңды тұлғалардың атауы
Тыйым салынған, жарамсыз пестицидтердің және олардан босаған ыдыстардың, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының саны, тонна
Залалсыздандыру күні
Бункердің нөмірі, орналасқан жері
Ыдыстың жай-күйі
Пестицидтерді және олардан босаған ыдысты, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының залалсыздандыруды жүзеге асыратын адамдардың тізімі
1
2
3
4
5
6
7
8
Басшы ____________ ____________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ ________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефон ________________
Күні _____ жылғы "___" _________________________________
Ескертпе: "Тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Тыйым салынған және
жарамсыз пестицидтерді және
олардан босаған ыдыстарды
залалсыздандыру
жөніндегі есеп"
фитосанитариялық
есепке алу нысанына
қосымша
"Тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды залалсыздандыру жөніндегі есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, срок представления ежегодно, до 10 января;
в ОТИ, срок представления ежегодно, до 15 января;
в Комитет срок представления ежегодно, до 20 января.
2. В форме отчета по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов указывается следующее:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование запрещенных, непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов;
3) в графе 3 формы указывается наименование физических и юридических лиц, поставивших запрещенные, непригодные пестициды и тару из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов на обезвреживание;
4) в графе 4 формы указывается количество тонн запрещенных, непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов;
5) в графе 5 формы указывается дата обезвреживания;
6) в графе 6 формы указывается номер, месторасположение бункера;
7) в графе 7 формы указывается состояние тары;
8) в графе 8 формы указывается список лиц, осуществляющих обезвреживание пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
"Отчет о наличии складских помещений"
Отчетный период: (год) 202 __ год
Индекс: ФУ – 8
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих:
физические и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений;
государственные инспектора по защите растений.
Куда представляется форма:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РТИ);
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ОТИ);
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Сроки представления:
в РТИ, ежегодно, до 10 января;
в ОТИ, ежегодно, до 15 января;
в Комитет, ежегодно, до 20 января.
№ п/п
Наименование физических и юридических лиц – собственников складских помещений
Место нахождение
Наличие санитар ного паспорта, номер, срок и дата выдачи
Площадь складов, квадрат ных метров
Наличие складов на начало отчетного периода, штук
Наличие складов на конец отчетного периода, штук
Остаток пестицидов при хранении, литр
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ____________ _______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ________________
Дата "___" ____________ ______ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о наличии складских помещений" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме фитосанитарного учета
"Отчет о наличии складских
помещений"
Пояснение по заполнению формы фитосанитарного учета "Отчет о наличии складских помещений"

1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға ұсыну мерзімі жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға ұсыну мерзімі жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Комитетке ұсыну мерзімі жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
2. Тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының залалсыздандыру жөніндегі есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында тыйым салынған, жарамсыз пестицидтердің және олардың ыдыстарының, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының атауы көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында тыйым салынған, жарамсыз пестицидтер мен олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруға жеткізген жеке және заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында тыйым салынған, жарамсыз пестицидтердің және олардың ыдыстарының, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының тонна саны көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында залалсыздандыру күні көрсетіледі;
6) нысанның 6-бағанында бункердің нөмірі, орналасқан жері көрсетіледі;
7) нысанның 7-бағанында ыдыстың жай-күйі көрсетіледі;
8) нысанның 8-бағанында пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруды жүзеге асыратын тұлғалардың тізімі көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
"Қоймалық үй-жайлардың бар-жоғы туралы есеп"
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (жыл)
Индекс: ФУ – 8
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ААИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына (бұдан әрі – ОАИ);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне (бұдан әрі – Комитет).
Ұсыну мерзімдері:
ААИ-ға жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Комитетке жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
Р/с №
Жеке және заңды тұлғалардың – қоймалық үй-жайларды иеленушілердің атауы
Орналасқан жері
Санитариялық паспорттың болуы, нөмірі, берілген мерзімі мен күні
Қоймалардың алаңы, шаршы метр
Есепті кезеңнің басындағы қоймалардың болуы, дана
Есепті кезеңнің соңындағы қоймалардың болуы, дана
Пестицидтерді сақтау кезіндегі қалдық, литр
1
2
3
4
5
6
7
8
Басшы ____________       ____________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ____________ _______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефон ________________
Күні _____ жылғы "___" ______________________
Ескертпе: "Қойма үй-жайларының бар-жоғы туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Қоймалық үй-жайлардың
бар-жоғы туралы есеп"
фитосанитариялық
есепке алу нысанына
қосымша
"Қоймалық үй-жайлардың бар-жоғы туралы есеп" фитосанитариялық есепке алу нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Заполненная форма фитосанитарного учета представляется:
в РТИ, срок представления ежегодно, до 10 января;
в ОТИ, срок представления ежегодно, до 15 января;
в Комитет срок представления ежегодно, до 20 января.
2. В форме отчета о наличии складских помещений указывается следующее:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование физических и юридических лиц – собственников складских помещений, в случае нахождения складских помещений во временном владении и пользовании – номер (при наличии) и дата заключения договора аренды;
3) в графе 3 формы указывается местонахождение складских помещений;
4) в графе 4 формы указывается наличие, номер, срок и дата выдачи санитарного паспорта;
5) в графе 5 формы указывается площадь складских помещений;
6) в графе 6 формы указывается количество складских помещений на начало отчетного периода;
7) в графе 7 формы указывается количество складских помещений на конец отчетного периода;
8) в графе 8 формы указывается остаток пестицидов при хранении.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 июля 2020 года
№ 237
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года
№ 15-02/584
Правила представления форм фитосанитарного учета
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления форм фитосанитарного учета (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок представления форм фитосанитарного учета.
2. Формы фитосанитарного учета представляются:
1) физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
2) государственными организациями, осуществляющими деятельность в области защиты растений;
3) государственными инспекторами по защите растений.
3. Ведомством уполномоченного органа в области защиты растений является Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Глава 2. Порядок представления форм фитосанитарного учета
4. Физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля (далее – субъекты фитосанитарного учета), ведется фитосанитарный учет по:

1. Фитосанитариялық есепке алудың толтырылған нысаны:
ААИ-ға ұсыну мерзімі жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
ОАИ-ға ұсыну мерзімі жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Комитетке жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
2. Қоймалық үй-жайлардың бар-жоғы туралы есеп нысанында мыналар көрсетіледі:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында жеке және заңды тұлғалардың – қоймалық
үй-жайларды иеленушілердің атауы, қоймалық үй-жайлар уақытша иелікте және пайдалануда болған жағдайда – жалға алу шартының жасалған күні және нөмірі (бар болса) көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында қоймалық үй-жайлардың орналасқан жері көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында санитариялық паспорттың бар-жоғы, нөмірі, мерзімі және берілген күні көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында қоймалық үй-жайлардың алаңы көрсетіледі;
6) нысанның 6-бағанында есепті кезеңнің басындағы қоймалық үй-жайлардың саны көрсетіледі;
7) нысанның 7-бағанында есепті кезеңнің соңындағы қоймалық үй-жайлардың саны көрсетіледі;
8) нысанның 8-бағанында сақтау кезіндегі пестицидтердің қалдығы көрсетіледі.
3. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 24 шілдедегі
№ 237 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 15-02/584 бұйрығына
3-қосымша
Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын:
1) қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
2) өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
3) өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар ұсынады.
3. Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті органның ведомствосы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – Комитет) болып табылады.
2-тарау. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну тәртібі
4. Қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – фитосанитариялық есепке алу субъектілері):

1) производству и (или) реализации пестицидов, биоагентов;
2) движению пестицидов, биоагентов;
3) хранению пестицидов, биоагентов;
4) наличию опрыскивающей и протравливающей техники;
5) проведению химических обработок, осуществляющих применение пестицидов, биоагентов;
6) оказанию услуг по химической обработке;
7) обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов;
8) наличию складских помещений.
5. Субъекты фитосанитарного учета ведут фитосанитарный учет и представляют фитосанитарную отчетность в районные территориальные подразделения Комитета (далее – районная инспекция) по формам согласно приложению 2 к настоящему приказу по месту производства, реализации, применения, оказания услуг, движения, хранения, обезвреживания пестицидов, биоагентов, проведения фитосанитарного мониторинга.
6. Формы фитосанитарного учета представляются субъектами фитосанитарного учета в районные инспекции по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими на основании лицензии производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов ежемесячно, с января по декабрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов, два раза в год, один раз до 10 июля и один раз до 10 января;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 10 января;
4) отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники, субъектами фитосанитарного учета, имеющими в наличии опрыскивающую и протравливающую технику, и оборудование (сельскохозяйственную авиацию, аэрозольные генераторы, атомайзерные, штанговые, вентиляторные опрыскиватели, иные виды опрыскивающей и протравливающей техники), ежегодно, до 10 января;
5) отчет о проведении химических обработок, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими применение пестицидов, биоагентов для производства собственной растениеводческой продукции, ежемесячно, с марта по октябрь, до 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
6) отчет об оказании услуг по химической обработке, субъектами фитосанитарного учета, оказывающими услуги по обработке, ежемесячно, с января по декабрь, до 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
7) отчет по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими обезвреживание запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 10 января;

1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы;
3) пестицидтерді, биоагенттердің сақтау;
4) бүріккіш және дәрілегіш техниканың бар-жоғы;
5) пестицидтерді, биоагенттерді қолдануды жүзеге асыратын химиялық өңдеулер жүргізу;
6) химиялық өңдеу бойынша қызметтер көрсету;
7) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстары, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру;
8) қоймалық үй-жайлардың болуы.
5. Фитосанитариялық есепке алу субъектілері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді және фитосанитариялық есептілікті пестицидтерді, биоагенттерді өндіру, өткізу, қолдану, қызмет көрсету, қозғалыс, сақтау, залалсыздандыру, фитосанитариялық мониторинг жүргізу орны бойынша Комитеттің аудандық аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – аудандық инспекция) ұсынады.
6. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын фитосанитариялық есепке алу субъектілері аудандық инспекцияға есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есепті пестицидтерді, биопрепараттарды өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, энтомофагтарды өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері жылына екі рет, бір рет 20 шілдеге дейін және бір рет 20 қаңтарға дейін;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есепті жылына екі рет, 10 шілдеге дейін бір рет, 10 қаңтарына дейін бір рет;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есепті жыл сайын 10 қаңтарына дейін;
4) бүріккіш және дәрілегіш техниканың бар-жоғы туралы есепті қолында бүріккіш және дәрілегіш техника мен жабдық (ауыл шаруашылығы авиациясы, аэрозольдік генераторлар, атомайзерлік, штангалық, вентиляторлық бүріккіштер, бүріккіш және дәрілегіш техниканың өзге түрлері) бар фитосанитариялық есепке алу субъектілері жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
5) химиялық өңдеулер жүргізу туралы есепті меншікті өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру үшін пестицидтерді, биоагенттерді қолдануды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 5-іне дейін;
6) химиялық өңдеу жөніндегі қызметтер көрсету туралы есепті химиялық өңдеулер жөніндегі қызметті көрсететін фитосанитариялық есепке алу субъектілері ай сайын наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 5-іне дейін;
7) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстары, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын зарарсыздандыру туралы есепті тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстары, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын зарарсыздандыруды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;

8) отчет о наличии складских помещений субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими хранение пестицидов, биоагентов, ежегодно, до 10 января.
7. Районная инспекция ведет фитосанитарный учет на основании представленных фитосанитарных отчетов субъектами фитосанитарного учета, с последующим представлением в областные, города республиканского значения, столицы территориальные подразделения Комитета (далее – областная инспекция) по формам согласно приложению 2 к настоящему приказу.
8. Формы фитосанитарного учета представляются государственным инспектором районной инспекции в областные инспекции по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов ежемесячно, с января по декабрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов два раза в год, один раз до 15 июля и один раз до 15 января;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 15 января;
4) отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники ежегодно, до 15 января;
5) отчет о проведении химических обработок, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
6) отчет об оказании услуг по химической обработке, ежемесячно, с января по декабрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
7) отчет по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 15 января;
8) отчет о наличии складских помещений ежегодно, до 15 января.
9. На основании представленных фитосанитарных отчетов государственный инспектор по защите растений областной инспекции ведет фитосанитарный учет, с последующим представлением в Комитет.
10. Формы фитосанитарного учета представляются государственным инспектором областной инспекции в Комитет по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов ежемесячно, с января по декабрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов два раза в год, один раз до 20 июля и один раз до 20 января;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 20 января;
4) отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники ежегодно, до 20 января;
5) отчет о проведении химических обработок, ежемесячно, с марта по октябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;

8) пестицидтерді, биоагенттерді сақтауды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің қойма үй-жайларының болуы туралы есеп, жыл сайын, 10 қаңтарға дейін.
7. Аудандық инспекция осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша кейіннен комитеттің облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – облыстық инспекция) ұсына отырып, фитосанитариялық есепке алу субъектілері ұсынған фитосанитариялық есептер негізінде фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді.
8. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын аудандық инспекцияның мемлекеттік инспекторы облыстық инспекцияға есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және өткізу туралы есепті жылына екі рет, бір рет 25 шілдеге дейін және бір рет 25 қаңтарға дейін;
2) пестицидтердің, биогенттердің қозғалысы туралы есепті жылына екі рет, бір рет 15 шілдеге дейін, бір рет 15 қаңтарға дейін;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есепті жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
4) бүріккіш және дәрілегіш техниканың бар-жоғы туралы есепті жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
5) химиялық өңдеулер жүргізу туралы есепті ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 10-ына дейін;
6) химиялық өңдеулер жөніндегі қызметтер көрсету туралы есепті ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 10-ына дейін;
7) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстары, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру туралы есепті жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
8) қойма үй-жайларының болуы туралы есеп жыл сайын, ағымдағы жылдың 15 қаңтарына дейін.
9. Облыстық аумақтық инспекцияның өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторы ұсынылған фитосанитариялық есептер негізінде фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді, оны кейіннен Комитетке ұсынады.
10. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын облыстық инспекцияның мемлекеттік инспекторы Комитетке есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп жылына екі рет, бір рет 30 шілдеге дейін және бір рет 30 қаңтарға дейін.
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп жылына екі рет, 20 шілдеге дейін бір рет және 20 қаңтарға дейін бір рет;
3) пестицидтерді, биоагенттерді қойма үй-жайларында сақтау туралы есеп жыл сайын, ағымдағы жылдың 20 қаңтарына дейін;
4) бүріккіш және дәрілегіш техниканың бар-жоғы туралы есепті жыл сайын, 20 қаңтарға дейін;
5) пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулер жүргізу туралы есепті ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 15-іне дейін;

6) отчет об оказании услуг по химической обработке, ежемесячно, с января по декабрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
7) отчет по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 20 января;
8) отчет о наличии складских помещений ежегодно, до 20 января.
11. Государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, ведут фитосанитарный учет и представляют фитосанитарную отчетность в Комитет по видам отчетов и в сроки, указанные в пункте 10 настоящих Правил.

6) пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулер бойынша қызмет көрсету туралы есепті ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 15-на дейін;
7) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстары, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру туралы есепті жыл сайын, 20 қаңтарға дейін;
8) қоймалық үй-жайларының бар-жоғы туралы есепті жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
11. Өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді және осы Қағиданың 10-тармағында көрсетілген есептер түрлері бойынша және мерзімдерде фитосанитариялық есептілікті Комитетке ұсынады.