О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 августа 2020 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2020 года № 21050
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320, опубликован 6 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях (далее – Правила), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Абзац второй пункта 10 Правил действует до 31 декабря 2020 года. Абзац третий пункта 10, глава 6 Правил действуют до 31 декабря 2021 года.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 августа 2020 года № 243
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 317
Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 тамыздағы № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 тамызда № 21050 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген, 2018 жылғы 6 қыркүйекте Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржы құралдары және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Қағидалардың 10-тармағы екінші абзацы 2020 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады. Қағидалардың 10-тармағы үшінші абзацы, 6-тарауы 2021 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 1 тамыздағы
№ 243 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 шілдедегі
№ 317 бұйрығымен
бекітілген
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее - Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса (далее – АПК), при инвестиционных вложениях.
2. Основной целью субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, является повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов в приоритетных направлениях (секторах) АПК путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций.
В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) веб-портал информационной системы (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к системе субсидирования;
3) инвестиционный проект в АПК (далее – инвестиционной проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (в том числе модернизация), приобретение техники, машин и оборудования в соответствии с паспортами проектов;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі - АӨК) субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялаудың негізгі мақсаты капиталды көп қажет етуді төмендету және салынған инвестициялардың өзін-өзі ақтауын арттыру жолымен АӨК-нің басым бағыттарында (секторларында) инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру болып табылады.
Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен айқындамалар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) ақпараттық жүйенің веб-порталы (бұдан әрі - веб-портал) - Интернет желісінде орналастырылған, субсидиялау жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
3) АӨК-дегі инвестициялық жоба (бұдан әрі - инвестициялық жоба) - жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге (оның ішінде жаңғыртуға), жобалар паспорттарына сәйкес техника, машиналар мен жабдықтар сатып алуға инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;

4) инвестор в АПК (далее – инвестор (услугополучатель)) – субъект АПК в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляющий инвестиционные вложения;
5) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий в соответствии с условиями главы 5 настоящих Правил;
6) свободный бюджет – бюджетные средства, предусмотренные на соответствующий финансовый год бюджетом местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы, свободные от обязательств на момент подачи заявки инвестора (услугополучателя);
7) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
8) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в реестре, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на субсидирование и учета операций по ним;
9) паспорт проекта – перечень и доля возмещения инвестиционных вложений на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (в том числе модернизация), приобретение техники, машин, оборудования и других основных средств, работ и услуг, подлежащих инвестиционному субсидированию, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам;
10) расширение действующих производственных мощностей – мероприятия, предусматривающие оснащение действующих производственных мощностей недостающим или необходимым оборудованием (техникой и машинами) или увеличение производственных мощностей и иные действия, направленные на увеличение объемов производства и (или) уменьшение себестоимости производимой продукции и (или) повышение качества производимой продукции, изменение ее упаковки и (или) расширение ассортимента, а также другие мероприятия, целью которых является занятие новой товарной ниши на рынке, расширение рынков сбыта;
11) инвестиционные вложения – затраты, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
12) инвестиционное субсидирование − возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК при инвестиционных вложениях;
13) рабочий орган по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – рабочий орган (услугодатель)) – местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы в области сельского хозяйства, уполномоченный на рассмотрение заявок инвесторов (услугополучателей) и принятия решений о выплате/отказе в предоставлении инвестиционных субсидий;

4) АӨК-дегі инвестор (бұдан әрі - инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын АӨК субъектісі;
5) арнайы шот - осы Қағидалардың 5-тарауының шарттарына сәйкес инвестициялық субсидиялардың сомалары аударылатын қаржы институтының екінші деңгейдегі банктегі шоты;
6) бос бюджет - облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарының бюджетінде тиісті қаржылық жылға көзделген, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өтінім берген сәтке міндеттемелерден бос бюджеттік қаражаттар;
7) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі - әкімші) - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
8) жеке шот - тізілімде қамтылған, субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
9) жобаның паспорты - осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген инвестициялық субсидиялауға жататын жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге (оның ішінде жаңғыртуға), техника, машиналар, жабдықтар және басқа негізгі құралдарды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған инвестициялық салымдар тізбесі және оларды өтеу үлесі;
10) жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды кеңейту - жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды жетіспейтін немесе қажетті жабдықпен (техникамен және машиналармен) жарақтандыруды немесе өндірістік қуаттылықтарды ұлғайтуды және өндіріс көлемін ұлғайтуға және (немесе) өндірілетін өнімнің өзіндік құнын төмендетуге және (немесе) өндірілетін өнімнің сапасын арттыруға, оның орамасын өзгертуге және (немесе) ассортиментін кеңейтуге бағытталған өзге де іс-қимылдарды көздейтін іс-шаралар, сондай-ақ, мақсаты нарықта жаңа тауарлық тауашаға орнығу, өткізу нарықтарын кеңейту және басқалар болып табылатын іс-шаралар;
11) инвестициялық салымдар - жаңа өндiрiстiк қуаттарды құруға немесе жұмыс iстеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығындар;
12) инвестициялық субсидиялау - инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
13) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі жұмыс органы (бұдан әрі - жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші)) - инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдерін қарастыруға және инвестициялық субсидияларды беруде төлеу/бас тарту туралы шешім қабылдауға өкілетті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органы;

14) договор инвестиционного субсидирования – соглашение, заключаемое между рабочим органом (услугодателем) и инвестором (услугополучателем), предусматривающее порядок и условия перечисления средств инвестиционных субсидий, хода мониторинга, ответственности сторон и иные условия;
15) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, определяемое рабочим органом (услугодателем) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
16) финансовые институты – банки второго уровня, микрофинансовые организации, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества;
17) производственный комплекс – совокупность взаимосвязанных производственных мощностей (зданий, сооружений, монтируемого оборудования, инженерных сетей), направленных на производство, переработку, хранение, упаковку сельскохозяйственной продукции;
18) заявка – электронная/бумажная заявка на получение инвесторами (услугополучателями) инвестиционных субсидий при инвестиционных вложениях по форме согласно приложениям 3, 4, 5 к настоящим Правилам;
19) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
20) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
21) реестр мониторинга заявок (далее – реестр мониторинга) – совокупность сведений о заявках на инвестиционное субсидирование, инвесторе (услугополучателе), а также иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования для определения потребности в средствах;
22) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
23) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;

14) инвестициялық субсидиялау шарты - жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мен инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында жасалатын, инвестициялық субсидиялар қаражатын аударудың тәртібі мен шарттарын, мониторинг барысын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін келісім;
15) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші - субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжеткізуді және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайтын адам;
16) қаржы институттары - екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар микроқаржылық ұйымдар, кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер;
17) өндірістік кешен - ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруге, өңдеуге, сақтауға, буып-түюге бағытталған өзара байланысты өндірістік қуаттылықтар (ғимараттар, құрылысжайлар, монтаждалатын жабдық, инженерлік желілер) жиынтығы;
18) өтінім - осы Қағидаларға 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) инвестициялық салымдар кезінде инвестициялық субсидиялар алуына арналған электрондық/қағаз түріндегі өтінімі;
19) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі - субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтерді көрсетуге арналған, субсидиялар алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персонал мен техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
20) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі - тізілім) - агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
21) өтінімдерді мониторингтеу тізілімі (бұдан әрі - мониторингтеу тізілімі) - инвестициялық субсидиялауға арналған өтінімдер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) туралы, сондай-ақ қаражатқа қажеттілікті анықтау үшін субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрініс табатын өзге де мәліметтер;
22) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы.
23) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты - мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын, мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын негізгі талаптар тізбесі;

24) сельскохозяйственная машина (далее – машина) – самоходная сельскохозяйственная техника, прицепные и навесные орудия, предназначенные для механизации сельскохозяйственных работ (в земледелии и животноводстве), для которой характерна подвижность базовых и корпусных элементов, относительно опорной поверхности, во время выполнения технологических процессов;
25) сельскохозяйственное оборудование (далее – оборудование) –техника, предназначенная для механизации, электрификации и автоматизации сельскохозяйственных работ, для которой в силу специфики ее эксплуатации характерна неподвижность базовых и корпусных элементов конструкции, относительно опорной поверхности, во время выполнения технологических процессов;
26) сельскохозяйственная техника (далее – техника) – широкий спектр технических средств, предназначенных для повышения производительности труда в сельском хозяйстве путем механизации, электрификации и автоматизации отдельных операций или процессов.
3. Субсидирование затрат на строительно-монтажные работы осуществляется по инвестиционным проектам, предусматривающим достижение показателей по производительности и/или продуктивности и/или объемов сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей в соответствии с бизнес-планом проекта.
4. Ежегодно до 1 февраля соответствующего года рабочий орган (услугодатель) создает и регистрирует в информационной системе субсидирования группу специалистов (далее – группа специалистов) из числа сотрудников рабочего органа (услугодателя), местных исполнительных органов (в том числе районных/городских) и других организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций.
Группа специалистов по всем паспортам проектов, за исключением паспорта проекта № 1 (кроме ограждения для пастбищ (генератора электропастуха, понижающего трансформатора, изоляторов, проволоки не менее 2 рядов ), осуществляет проверку документов, осмотр объекта инвестора (услугополучателя), приобретенного оборудования на соответствие условиям, предусмотренным в паспортах проектов, с обязательным приложением подтверждающих фото и видеоматериалов, также проверяет достижение загруженности производственных мощностей, в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил производит расчет инвестиционных субсидий.
На каждый объект направляется не менее 2 (двух) специалистов, которые будут определяться рабочим органом (услугодателем).
Осмотр осуществляется в присутствии инвестора (услугополучателя) или его доверенного лица и его результат оформляется актом осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – акт осмотра объекта).
Если инвестиционным проектом предполагается только приобретение техники, то осмотр объекта инвестора (услугополучателя) группой специалистов не требуется.

24) ауыл шаруашылығы машинасы (бұдан әрі - машина) - технологиялық процестерді орындау уақытында тірек бетіне қатысты базалық және корпустық элементтердің қозғалғыштығы тән, ауыл шаруашылығы жұмыстарын (егіншілікте және мал шаруашылығында) механикаландыруға арналған өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы, тіркемелі және аспалы құралдар;
25) ауыл шаруашылығы жабдығы (бұдан әрі - жабдық) - ауыл шаруашылығы жұмыстарын механикаландыруға, электрлендіруге және автоматтандыруға арналған, пайдаланылу ерекшелігіне байланысты технологиялық процестерді орындау уақытында тірек бетіне қатысты конструкцияның базалық және корпустық элементтерінің қозғалмауы тән ауыл шаруашылығы техникасы;
26) ауыл шаруашылығы техникасы (бұдан әрі - техника) - жекелеген операцияларды немесе процестерді механикаландыру, электрлендіру және автоматтандыру жолымен ауыл шаруашылығындағы еңбек өнімділігін арттыруға арналған техникалық құралдардың кең спектрі.
3. Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған шығындарды субсидиялау жобаның бизнес-жоспарына сәйкес өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу көлемдері және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді көздейтін инвестициялық жобалар бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын тиісті жылғы 1 ақпанға дейін жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің), жергілікті атқарушы органдардың (оның ішінде аудандық/қалалық) қызметкерлері және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын басқа да ұйымдардың қызметкерлері қатарынан мамандар тобын (бұдан әрі - мамандар тобы) құрады және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркейді.
Мамандар тобы № 1 жоба (жайылымдарға арналған қоршаулардан (электрлі шопан генераторы, төмендеткіш трансформатор, оқшаулағыштар, кемінде 2 қатар сым) басқа) паспортын қоспағанда, барлық жобалардың паспорттары бойынша жобалардың паспорттарында көзделген шарттарға сәйкестігіне құжаттарды тексеруді, инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) объектісін, сатып алынған жабдықты қарап-тексеруді міндетті түрде растайтын фото және бейнематериалдарды қоса отырып, жүзеге асырады, сондай-ақ өндірістік қуаттылықтар жүктемесіне қол жеткізуді тексереді, осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес инвестициялық субсидиялар есептемесін жүргізеді.
Әрбір объектіге жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайтын кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Қарап-тексеру инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) немесе оның сенім білдірген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және оның нәтижесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктемелеріне қол жеткізілгеніне куәлік ету актісімен (бұдан әрі - қарап-тексеру актісі) ресімделеді.
Егер, инвестициялық жобада техника сатып алу ғана көзделсе, онда мамандар тобының инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) объектісін қарап-тексеруі қажет етілмейді.

5. Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в государственном бюджете на соответствующий финансовый год с учетом согласованных с администратором и установленных рабочим органом (услугодателем) лимитов финансирования по каждому паспорту проекта.
6. В случае неосвоения средств, предусмотренных для приема заявок по паспортам проектов, начиная с третьего квартала соответствующего года рабочий орган (услугодатель) принимает решение о перераспределении средств между паспортами проектов исходя от эффективного распределения средств по приоритетным направлениям развития регионов в сфере АПК.
7. Заявки, по которым сумма инвестиционных субсидий составляет 500 (пятьсот) миллионов тенге и более, согласуются с администратором.
8. Инвестиционное субсидирование совмещается с другими мерами государственной поддержки, за исключением мер, предусматривающих возмещение затрат при инвестиционных вложениях.
К инвестиционному субсидированию не допускаются организации, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат государству, национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании (за исключением социально-предпринимательской корпорации, а также субъекты предпринимательства, учрежденных в рамках договора о государственно-частном партнерстве).
9. Инвестиционные субсидии не предоставляются инвесторам (услугополучателям), в отношении которых начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также деятельность, которых приостановлена в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве", за исключением случаев ускоренной реабилитационной процедуры.
Глава 2. Основные условия инвестиционного субсидирования
10. Инвестиционное субсидирование осуществляется по паспортам проектов, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам, и производится по месту реализации инвестиционного проекта.
Прием заявок на инвестиционное субсидирование по паспорту проекта № 34 "Создание искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод" осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта до 15 декабря (включительно) 2020 года.
Прием заявок на инвестиционное субсидирование по лизингу готовых проектов осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта до 15 декабря (включительно) 2021 года.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложен в стандарте государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях" согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – стандарт государственной услуги).

5. Инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау әрбір жоба паспорты бойынша әкімшімен келісілген және жұмыс органы белгілеген қаржыландыру лимиттері ескеріле отырып, тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
6. Жобалар паспорттары бойынша өтінімдер қабылдау үшін көзделген қаражат игерілмеген жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың үшінші тоқсанынан бастап қаражатты АӨК саласындағы өңірлерді дамытудың басым бағыттары бойынша тиімді бөлінуіне қарай жобалар паспорттары арасында қайта бөлу туралы шешім қабылдайды.
7. Инвестициялық субсидиялар сомасы 500 (бес жүз) миллион және одан артық теңгені құрайтын өтінімдер әкімшімен келісіледі.
8. Инвестициялық салымдар кезіндегі шығындарды өтеуді көздейтін шараларды қоспағанда, инвестициялық субсидиялау басқа мемлекеттік қолдау шараларымен қатар жүргізіледі.
Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайыздары мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға (әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияны, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шарт шеңберінде құрылған кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдарды инвестициялық субсидиялауға жол берілмейді.
9. Инвестициялық субсидиялар оларға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық рәсімдері басталған, сондай-ақ жеделдетілген оңалту рәсімдерін қоспағанда, "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметтері тоқтатылған инвесторларға (көрсетілетін қызметті алушыларға) берілмейді.
2-тарау. Инвестициялық субсидиялаудың негізгі шарттары
10. Инвестициялық субсидиялау осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттары бойынша жүзеге асырылады және инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша жүргізіледі.
№ 34 "Еріген қар суларын жинау үшін жасанды су айдынын (тоғанын) құру" жобасының паспорты бойынша инвестициялық субсидиялауға өтінімдер қабылдау инвестициялық жоба іске асырылатын орын бойынша 2020 жылғы 15 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
Дайын жобалар лизингі бойынша инвестициялық субсидиялауға өтінімдер қабылдау инвестициялық жоба іске асырылатын орын бойынша 2021 жылғы 15 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
Субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) жазылған.

11. Инвестиционные субсидии предоставляются по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, не ранее двух лет до года подачи электронной/бумажной заявки. Субсидированию подлежат новая, ранее неиспользованная техника, машины или оборудование:
1) приобретенные не ранее 24 (двадцати четырех) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию;
2) годом выпуска не ранее 36 (тридцати шести) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.
12. Если по паспортам проекта предполагается приобретение только техники, машин и/или оборудования, то субсидированию подлежат техника, машины и/или оборудование, приобретенные не ранее 3 (трех) лет до года подачи заявки.
13. Для паспортов проектов № 1 (при наличии минимального норматива), № 4, № 6, № 34 необходимо наличие у инвестора (услугополучателя) соответствующей численности условных голов крупного рогатого скота, которое подтверждается в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива учитывается совокупная численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива.
Коэффициенты перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота, которые указаны в паспортах проектов, осуществляются согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
14. Инвестиционное субсидирование осуществляется при соответствии заявки паспортам проектов, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, а также требованиям настоящих Правил.
15. Подтверждение приобретенных товаров, работ и услуг электронными счет-фактурами осуществляется посредством информационной системы электронных счет-фактур. Расходы, осуществленные до 1 января 2020 года, подтверждаются бумажными счет-фактурами.
При приобретении сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) техники и/или оборудования напрямую у иностранного производителя, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение подтверждаются таможенной декларацией на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (с территории государств-членов Евразийского экономического союза).

11. Инвестициялық субсидия электрондық/қағаз түрінде өтінім берілген жылға дейін екі жылдан ерте емес пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша ұсынылады. Субсидиялауға:
1) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 24 (жиырма төрт) айдан ерте емес сатып алынған;
2) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 36 (отыз алты) айдан ерте емес шығарылған жаңа, бұрын пайдаланылмаған техника, машина және/немесе жабдық жатады.
12. Егер жобалардың паспорттары бойынша тек техника, машиналар және/немесе жабдықтар сатып алу болжанатын болса, онда өтінім берілетін жылға дейін 3 (үш) жылдан ерте емес сатып алынған техника, машиналар және (немесе) жабдықтар субсидиялауға жатады.
13. № 1 (ең төменгі норматив болған кезде), № 4, № 6, № 34 жобалардың паспорттары үшін инвесторда (көрсетілетін қызметте алушыда) ірі қара малдың шартты бастарының тиісті мөлшері болуы қажет, ол субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордың ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
Өтінім ауыл шаруашылығы кооперативінен берілген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелерінде тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының жиынтық саны ескеріледі.
Жобалар паспорттарында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенттері осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
14. Өтінім осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттарына, сондай-ақ осы Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда инвестициялық субсидиялау жүзеге асырылады.
15. Сатып алынған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді электрондық шот-фактуралармен растау электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады. 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін жүзеге асырылған шығыстар қағаз түріндегі шот-фактуралармен расталады.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) техниканы және/немесе жабдықты электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік өндірушіден тікелей сатып алған кезде, сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациямен (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) немесе "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабының 2-тармағына сәйкес тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарынан) расталады.

16. Инвестиционные субсидии выплачиваются после ввода в эксплуатацию новых и/или расширения действующих производственных мощностей и/или приема-передачи по лизингу готовых проектов и/или приобретения техники, машин и оборудования, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 39 настоящих Правил. В случае реализации инвестиционного проекта, путем введения очереди или пускового комплекса, осуществляется субсидирование очереди или пускового комплекса.
17. Расчет инвестиционных субсидий осуществляется по фактически вложенным инвестициям. Процент (далее – %) возмещения затрат устанавливается в соответствии с долей возмещения, предусмотренной в паспортах проектов. Доля возмещения изменению не подлежит, за исключением случаев, указанных в пункте 18 настоящих Правил.
По паспортам проектов № 7, № 8 (по молокоперерабатывающему заводу), № 10, № 19, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 при создании новых производственных мощностей, инвестиционные субсидии выплачиваются двумя траншами:
1) первый транш в размере 50 (пятидесяти) % от общей суммы инвестиционных субсидий после ввода объекта в эксплуатацию;
2) второй транш в размере 50 (пятидесяти) % от общей суммы инвестиционных субсидий после достижения объемов производства продукции не менее 30 (тридцати) % от общей производственной мощности в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
В случае достижения инвестиционным проектом на момент подачи заявки объемов производства продукции 30 (тридцати) % от общей производственной мощности и более, инвестиционные субсидии выплачиваются одним траншем.
18. Увеличение доли возмещения инвестиционных вложений возможно за счет местного бюджета по следующим паспортам проектов:
до 35 (тридцати пяти) %:
по паспорту проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" - по приоритетным видам техники, машин и оборудования, предусмотренным в программах развития территорий областей с указанием обоснования;
до 40 (сорока) %:
по паспорту проекта № 6 "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота/коз молочного направления";
до 50 (пятидесяти) %:
по паспорту проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" по следующим позициям: № 3.1, 3.2; 4.1, 4.2; 50.2.2;
по паспорту проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" для сельскохозяйственных кооперативов по следующим позициям: 1.1-1.3; 2.1-2.2; 13; 17.1; 17.3; 18; 25-30; 31.1; 32; 34.1; 35-37; 40-45; 48.1.1-48.1.2; 48.2.1-48.2.2; 49; 50.1.1-50.1.2; 51; 54; 55; 59;
по паспорту проекта № 8 "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий" для сельскохозяйственных кооперативов.
При этом, один сельскохозяйственный кооператив может получить инвестиционные субсидии на приобретенную (приобретаемую) технику, машины и оборудование, до:
трех тракторов, с соответствующим количеством прицепного и навесного оборудования;
двух зерноуборочных комбайнов и соответствующего количества навесного и прицепного оборудования;
двух автомобилей для перевозки грузов сельскохозяйственного назначения и прицепа самосвального.
Для сельскохозяйственных кооперативов не распространяется требование по минимальному нормативу на одну единицу техники (гектар/ условная голова крупного рогатого скота).

16. Инвестициялық субсидиялар осы Қағидалардың 39-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, жаңа өндірістік қуаттылықтар пайдалануға берілгеннен және/немесе жұмыс істеп тұрғандары кеңейтілгеннен және/немесе дайын жобалар лизингі бойынша қабылдағаннан-табысталғаннан және/немесе техника, машиналар мен жабдықтар сатып алынғаннан кейін төленеді. Инвестициялық жобаны кезегін немесе қосу кешенін пайдалануға беру жолымен іске асырған жағдайда кезегі немесе қосу кешені субсидияланады.
17. Инвестициялық субсидияларды есептеу іс жүзінде салынған инвестициялар бойынша жүзеге асырылады. Шығындарды өтеу пайызы (бұдан әрі - %) жобалар паспорттарында көзделген өтеу үлесіне сәйкес белгіленеді. Өтеу үлесі осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, өзгертуге жатпайды.
№ 7, № 8 (сүт өңдеу зауыты бойынша), № 10, № 19, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 жобалардың паспорттары бойынша инвестициялық субсидиялар жаңа өндірістік қуаттылықтар құрылған кезде мынадай екі траншпен:
1) бірінші транш объекті пайдалануға берілгеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 (елу) %-ы мөлшерінде;
2) екінші транш бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде өнім өндіру көлемі жалпы өндірістік қуаттың кемінде 30 (отыз) %-ына жеткеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 (елу) %-ы мөлшерінде төленеді.
Өтінім берілген сәтте инвестициялық жоба өнім өндіру көлемін жалпы өндірістік қуаттың 30 (отыз) %-ына және одан да көп бөлігіне қол жеткізген жағдайда, инвестициялық субсидиялар бір траншпен төленеді.
18. Инвестициялық салымдарды өтеу үлесін жергілікті бюджет есебінен мынадай жобалардың паспорттары бойынша ұлғайтуға болады:
35 (отыз бес) %-ға дейін:
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты бойынша - негіздемесін көрсете отырып, облыстардың аумақтарын дамыту бағдарламаларында көзделген техниканың, машиналар мен жабдықтардың басым түрлері бойынша;
40 (қырық) %-ға дейін:
№ 6 "Сүтті бағыттағы ірі қара мал/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты бойынша;
50 (елу) %-ға дейін:
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты бойынша № 3.1. 3.2; 4.1,4.2; 50.2.2-позициялар бойынша;
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін 1.1-1.3; 2.1-2.2; 13; 17.1; 17.3; 18; 25-30; 31.1; 32; 34.1; 35-37; 40-45; 48.1.1-48.1.2; 48.2.1-48.2.2; 49; 50.1.1-50.1.2; 51; 54; 55; 59-позициялар бойынша;
№ 8 "Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, ауыл шаруашылығы кооперативтері, дайындау ұйымдары, сүт қабылдау пункттері және сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдықтар мен техника сатып алу" жобасының паспорты бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін.
Бұл ретте, бір ауыл шаруашылығы кооперативі сатып алынған (сатып алынатын) техникаға, машина мен жабдыққа:
тиісті мөлшерде тіркемелі және аспалы жабдықтары бар үш тракторға;
екі астық жинау комбайнына және тиісті мөлшерде аспалы және тіркемелі жабдыққа;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жүктерді тасымалдауға арналған екі автомобильге және өзі аударғыш тіркемеге дейін инвестициялық субсидиялар ала алады.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін техниканың бір бірлігіне (гектар/ірі қара малдың шартты басы) арналған ең төменгі норматив жөніндегі талап қолданылмайды.

19. Размер инвестиционной субсидии определяется по следующей формуле:
А = Б х В, где:
А – сумма инвестиционных субсидий;
Б – сумма фактических инвестиционных вложений или максимально допустимая стоимость для расчета субсидий, указанная в паспортах проектов (если фактические инвестиционные вложения превышают максимальную допустимую стоимость для расчета субсидий);
В – доля возмещения инвестиционных вложений в процентном выражении, указанная в паспортах проектов.
По паспортам проектов, предусматривающим субсидирование на единицу измерения, размер субсидий определятся по следующей формуле:
А = (Б х В) х Г, где:
А – сумма инвестиционных субсидий;
Б – сумма фактических инвестиционных вложений или максимально допустимая стоимость для расчета субсидий, указанная в паспортах проектов (если фактические инвестиционные вложения превышают максимальную допустимую стоимость для расчета субсидий);
В – доля возмещения инвестиционных вложений в процентном выражении, указанная в паспортах проектов;
Г – единица измерения, указанная в паспортах проектов.
Для субъектов АПК, состоящих на регистрационном учете по налогу на добавленную стоимость (далее – НДС), расчет сумм субсидий производится исходя из суммы инвестиционных вложений, уменьшенных на сумму НДС, отнесенного в зачет по ним.
20. Прием заявок осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта с 1 февраля по 15 декабря (включительно) соответствующего года, при наличии свободных от обязательств средств на инвестиционное субсидирование в соответствующем году (далее – Свободный бюджет).
По паспортам проектов № 4 "Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечения водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)" и № 11 "Создание и расширение оросительных систем и капельного орошения" прием заявок осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта с 1 мая по 1 октября (включительно) соответствующего года, при наличии Свободного бюджета.
В случае отсутствия Свободного бюджета, заявки на инвестиционное субсидирование включаются в реестр мониторинга.
21. По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, инвестор (услугополучатель) по своему усмотрению может подать заявку в два этапа. На первом этапе рабочий орган (услугодатель) принимает решение о соответствии/несоответствии инвестора (услугополучателя) условиям настоящих Правил. На втором этапе рабочий орган (услугодатель) принимает решение о выплате/отказе в выплате инвестиционных субсидий.

19. Инвестициялық субсидиялардың мөлшері мынадай формула бойынша айқындалады:
А = Б х В, мұнда:
А - инвестициялық субсидиялардың сомасы;
Б - іс жүзіндегі инвестициялық салымдар сомасы немесе жобалардың паспорттарында көрсетілген субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құн (егер іс жүзіндегі инвестициялық салымдар субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құннан асса);
В - жобалардың паспорттарында көрсетілген пайыздық мәндегі инвестициялық салымдарды өтеу үлесі.
Өлшем бірлігіне субсидиялауды көздейтін жобалардың паспорттары бойынша субсидиялардың мөлшері мынадай формула бойынша айқындалады:
А = (Б х В) х Г, мұнда:
А - инвестициялық субсидиялардың сомасы;
Б - іс жүзіндегі инвестициялық салымдар сомасы немесе жобалардың паспорттарында көрсетілген субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құн (егер іс жүзіндегі инвестициялық салымдар субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құннан асса);
В - жобалардың паспорттарында көрсетілген пайыздық мәндегі инвестициялық салымдарды өтеу үлесі;
Г - жобалардың паспорттарында көрсетілген өлшем бірлігі.
Қосылған құн салығы (бұдан әрі - ҚҚС) бойынша тіркеу есебінде тұрған АӨК субъектілері үшін субсидиялар сомасын есептеу есепке жатқызылған ҚҚС сомасына азайтылған инвестициялық салымдар сомасына сүйене отырып жүргізіледі.
20. Өтінімдерді қабылдау тиісті жылы инвестициялық субсидиялауға арналған міндеттемелерден бос қаражат (бұдан әрі - Бос бюджет) бар болғанда, инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап 15 желтоқсанына (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
№ 4 "Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)" және № 11 "Суару жүйелерін және тамшылатып суаруды құру және кеңейту" жобаларының паспорттары бойынша өтінімдерді қабылдау Бос бюджет бар болғанда, инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша тиісті жылдың 1 мамырынан бастап 1 қазанына (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
Бос бюджет болмаған жағдайда, инвестициялық субсидиялауға арналған өтінімдер мониторингтеу тізіліміне қосылады.
21. Пайдалануға берілмеген инвестициялық жобалар бойынша инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өз қалауымен өтінімді екі кезеңмен бере алады. Бірінші кезеңде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды. Екінші кезеңде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық субсидияларды төлеу/төлеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.

22. Заявки по инвестиционным проектам, уже введенным в эксплуатацию, а также по фактически приобретенной технике, машинам и оборудованию, рассматриваются без применения двухэтапных процедур.
23. В случае использования инвестором (услугополучателем) собственных средств сумма инвестиционных субсидий перечисляется рабочим органом (услугодателем) на расчетный счет инвестора (услугополучателя).
При приобретении техники, машин, оборудования и других объектов в кредит/лизинг инвестиционные субсидии по согласованию с инвестором (услугополучателем) перечисляются в финансовый институт в счет погашения основного долга инвестора (услугополучателя) либо на расчетный счет инвестора (услугополучателя).
Для субъектов АПК, получающих инвестиционные субсидии, встречным обязательством будет предоставление статистической отчетности начиная с 2020 года по инвестициям в основной капитал сельского хозяйства и производства продуктов питания.
Глава 3. Порядок приема и рассмотрения заявок на инвестиционное субсидирование в электронном виде
24. Подача заявки на инвестиционное субсидирование осуществляется в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" и регистрируется в информационной системе субсидирования.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статьи 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
Наличие у инвестора (услугополучателя) лицевого счета в информационной системе субсидирования подтверждается в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
25. Для получения решения рабочего органа (услугодателя) по первому этапу инвестор (услугополучатель) подает электронную заявку первого этапа на инвестиционное субсидирование посредством веб-портала "электронного правительства" по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП инвестора (услугополучателя), с прикреплением к ней необходимых документов, указанных в заявке в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора (услугополучателя) бумажного варианта).
При этом рабочий орган (услугодатель) принимает решение о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявки.

22. Пайдалануға беріліп қойған инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ нақты сатып алынған техника, машиналар мен жабдықтар бойынша өтінімдер екі кезеңді рәсімдерді қолданбай қаралады.
23. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өз қаражатын пайдаланған жағдайда, инвестициялық субсидиялар сомасын жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) есептік шотына аударады.
Техниканы, машиналарды, жабдықтарды және басқа да объектілерді кредитке/лизингке сатып алу кезінде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) келісімі бойынша инвестициялық субсидиялар қаржы институтына инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) негізгі борышын өтеу есебіне не инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) есептік шотына аударылады.
Инвестициялық субсидиялар алатын АӨК субъектілері үшін қарсы міндеттеме ауыл шаруашылығының негізгі капиталына инвестициялар және тамақ өнімдерін өндіру бойынша 2020 жылдан бастап статистикалық есептілік ұсыну болады.
3-тарау. Инвестициялық субсидиялауға электрондық түрінде өтінім қабылдау және қарастыру тәртібі
24. Инвестициялық субсидиялауға өтінім беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде жүзеге асырылады және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Инвесторда (көрсетілетін қызметті алушыда) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының бар екендігі субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
25. Бірінші кезең бойынша жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешімін алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы инвестициялық субсидиялауға арналған бірінші кезеңнің электрондық өтінімін береді, оған инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-сы қойылып, өтінімде көрсетілген қажетті құжаттар "PDF (Portable Document Format)" форматында (инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) қол қойған және мөрімен (бар болса) растаған қағаз нұсқаның сканерленген көшірмесі) қоса беріледі.
Бұл ретте, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) өтінім тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды.

Инвестору (услугополучателю) направляется уведомление о решении рабочего органа (услугодателя) о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта согласно приложению 9 к настоящим Правилам и о решении рабочего органа (услугодателя) о выплате/отказе в выплате инвестиционных субсидий по паспорту проекта согласно приложению 10 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП рабочего органа (услугодателя).
Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный инвестором (услугополучателем) при регистрации в информационной системе субсидирования, а также в "личный кабинет" в информационной системе субсидирования.
Рабочий орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
26. На втором этапе (после завершения работ) инвестор (услугополучатель) подает заявку второго этапа на инвестиционное субсидирование по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с прикреплением к ней следующих подтверждающих, правоустанавливающих и/или регистрационных документов в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора (услугополучателя) бумажного варианта):
1) копии акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 16 настоящих Правил) в соответствии с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141) (далее – форма акта приемки объекта в эксплуатацию), а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности);
2) копии акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, электронные и/или бумажные счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;

Инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобаның сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешімі туралы және жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес жоба паспорты бойынша инвестициялық субсидияларды төлеу/төлеуден бас тарту туралы шешімі туралы хабарлама жолданады.
Хабарлама инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелген кезде көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі "жеке кабинетіне" жолданады.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
26. Екінші кезеңде (жұмыстар аяқталғаннан кейін) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) қол қойған және мөрімен (бар болса) растаған қағаз нұсқаның сканерлеген көшірмесі) мынадай растау, құқық белгілеу және/немесе тіркеу құжаттарын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған екінші кезең өтінімін береді:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысанына (бұдан әрі - объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны) сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе инвестициялық жобаның іске қосу кешенін немесе кезегін пайдалануға беру актісінің (осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі (жабдықтар сатып алу кезінде);
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, электрондық және/немесе қағаз түріндегі шот-фактуралардың, төленген төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;

4) копии проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);
5) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
6) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с подпунктом 2) пункта 17 настоящих Правил инвестор (услугополучатель) прикрепляет в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия бумажного варианта) подтверждающие документы (бизнес-план, электронные счета-фактуры по реализации готовой продукции). Для подтверждения заявленного в бизнес-плане объема произведенной продукции, группой специалистов составляется акт осмотра о достижении не менее 30 (тридцати) % объема произведенной продукции, который готовится, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также в соответствии со статистической формой общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве продукции (товаров, услуг)" (код 151103128, индекс 1-П, периодичность квартальная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 ноября 2017 года № 173 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16060) (далее – статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению), инвестора (услугополучателя) за квартал, предшествующий моменту подачи заявки инвестора (услугополучателя) на втором этапе, за исключением индивидуальных предпринимателей;
8) копии свидетельства о постановке на регистрационный учет по НДС (для субъектов АПК, состоящих на регистрационном учете по НДС);
9) копии статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестициях в основной капитал" (индекс 1-инвест, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 4 февраля 2020 года № 16 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике инвестиций и строительства и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19994) (далее – статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения по статистике инвестиций и строительства и инструкций по их заполнению).

4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама көшірмесі (олар бойынша жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша);
5) ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
7) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидалардың 17-тармағының 2) тармақшасына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берген жағдайда, "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, дайын өнімді өткізу бойынша электрондық шот-фактуралар) қоса тіркейді. Бизнес-жоспарда мәлімделген өндірілген өнім көлемін растау үшін мамандар тобы, дара кәсіпкерлерді қоспағанда, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың негізінде, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) "Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 15 қарашадағы № 173 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16060 болып тіркелген) бекітілген "Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру туралы есебі" (коды 151103128, индексі 1-П, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанына (бұдан әрі - өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысаны мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар) сәйкес дайындалатын өндірілген өнім көлемі кемінде 30 (отыз) %-ға жеткені туралы қарап-тексеру актісін жасайды;
8) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (ҚҚС бойынша тіркеу есебінде тұрған АӨК cубъектілері үшін);
9) "Инвестициялар және құрылыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 4 ақпандағы № 16 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19994 болып тіркелген) бекітілген "Негізгі капиталға инвестициялар туралы есеп" (индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының (бұдан әрі - инвестициялар және құрылыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысаны және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар) көшірмесі.

27. Подтверждение приобретения инвестором (услугополучателем) техники и/или автомобилей осуществляется посредством информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственным реестром сельскохозяйственной техники и/или базой данных "Автомобиль".
28. Рабочий орган (услугодатель) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации инвестором (услугополучателем) заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в личном кабинете инвестора (услугополучателя).
29. В случае неполноты прикрепленных к заявке документов либо неполноты необходимых сведений содержащихся в них, рабочий орган (услугодатель) в течение 1 (одного) рабочего дня отказывает в оказании государственной услуги с подробным описанием оснований.
30. При подаче и регистрации заявки на втором этапе, заявка поступает в "личный кабинет" рабочего органа (услугодателя) или группе специалистов.
Рабочий орган (услугодатель) при поступлении заявки от инвестора (услугополучателя) в течение 10 (десяти) рабочих дней проводит работы в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
Информация о включении заявки в реестр мониторинга отражается в информационной системе субсидирования.
31. Отказ в выдаче субсидий осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 стандарта государственной услуги.
Решение об отказе в предоставлении инвестиционных субсидий принимается рабочим органом (услугодателем) в информационной системе субсидирования в течение 1 (одного) рабочего дня на основании акта осмотра группой специалистов или при выявлении несоответствия инвестиционного проекта и/или представленных материалов, объектов, данных и сведений, требованиям, установленные настоящими Правилами.
32. Сведения о результатах рассмотрения заявки направляются в личный кабинет инвестора (услугополучателя) и отражаются на веб-портале.
В течение 1 (одного) рабочего дня, со дня принятия положительного решения рабочим органом (услугодателем), между рабочим органом (услугодателем) и инвестором (услугополучателем) подписываются договор инвестиционного субсидирования по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемой техники, машин и оборудования по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, заключенные в информационной системе субсидирования в электронной форме, подписываемые ЭЦП.
В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, рабочий орган (услугодатель) незамедлительно уведомляет поставщика услуг по предоставлению доступа к информационной системе субсидирования о возникшей ситуации и приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя поставщик услуг в течение одного рабочего дня составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с рабочим органом (услугодателем).

27. Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) техника және/немесе автомобильдер сатып алғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ауыл шаруашылығы техникасының мемлекеттік тізілімімен және/немесе "Автомобиль" дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы растау жүзеге асырылады.
28. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өтінімін тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою арқылы оның қабылданғанын растайды. Аталған хабарлама инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) жеке кабинетінде қолжетімді болады.
29. Өтінімге қоса берілген құжаттар не онда қамтылған қажетті мәліметтер толық емес болған жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) 1 (бір) жұмыс күні ішінде негіздерді егжей-тегжейлі сипаттай отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
30. Өтінім екінші кезеңде берілген және тіркелген кезде өтінім жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) "жеке кабинетіне" немесе мамандар тобына келіп түседі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордан (көрсетілетін қызметті алушыдан) өтінім түскенде 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес жұмыстар жүргізеді.
Өтінімді мониторингтеу тізіліміне қосу туралы ақпарат субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрініс табады.
31. Субсидия беруден бас тарту мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
Инвестициялық субсидияларды беруден бас тарту туралы шешімді жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде мамандар тобының қарап-тексеру актісінің негізінде немесе инвестициялық жобаның және/немесе ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған кезде қабылдайды.
32. Өтінімді қарастырудың нәтижелері туралы мәліметтер инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) жеке кабинетіне жолданады және веб-порталда көрініс табады.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) оң шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мен инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында осы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ЭЦҚ қойылған электрондық нысанда жасалған осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялау шартына және осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынатын техниканы, машиналар мен жабдықтарды мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы шартқа қол қойылады.
Субсидияларды беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушіні туындаған жағдай туралы дереу хабардар етеді және оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші туындаған ақауды жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама толтырады және оған жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) қол қояды.

Глава 4. Порядок приема и рассмотрения заявок на инвестиционное субсидирование в бумажном виде
33. Подача заявки в бумажном виде осуществляется через Государственную корпорацию.
34. Для получения решения рабочего органа (услугодателя) по первому этапу инвестор (услугополучатель) подает в Государственную корпорацию заявку первого этапа на инвестиционное субсидирование по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом, рабочий орган (услугодатель) принимает решение о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявки.
Информация о включении заявки в реестр мониторинга отражается в информационной системе субсидирования.
35. На втором этапе (после завершения работ) инвестор (услугополучатель) подает в Государственную корпорацию заявку второго этапа на инвестиционное субсидирование по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам:
1) копии акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих), акта приема-передачи по лизингу готовых проектов (в случае если отсутствует капитальное строительство), или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 16 настоящих Правил) по форме акта приемки объекта в эксплуатацию, а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
2) копии акта ввода оборудования в эксплуатацию, акта приема-передачи по лизингу готовых проектов между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, бумажные счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией), бизнес-плана по лизингу готовых проектов (в случае если не предусмотрена проектно-сметная документация);
5) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;

4-тарау. Инвестициялық субсидиялауға қағаз түрінде өтінім қабылдау және қарастыру тәртібі
33. Өтінімді қағаз түрінде беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
34. Бірінші кезең бойынша жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешімін алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған бірінші кезеңнің өтінімін береді.
Бұл ретте, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешімді өтінім келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Өтінімді мониторингтеу тізіліміне қосу туралы ақпарат субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрініс табады.
35. Екінші кезеңде (жұмыстар аяқталғаннан кейін) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған екінші кезеңнің өтінімін береді:
1) объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны бойынша, сондай-ақ Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 73-бабы 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде), дайын жобалар лизингі бойынша қабылдау-тапсыру актісінің (егер, күрделі құрылыс болмаса) немесе инвестициялық жобаның іске қосу кешенін немесе кезегін пайдалануға беру актісінің (осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің, дайын жобалар лизингі бойынша қабылдау-тапсыру актісінің көшірмелері (жабдықтар сатып алу кезінде);
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, қағаз шот-фактуралардың, ақы төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттаманың (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша), дайын жобалар лизингі бойынша бизнес-жоспардың (жобалау-сметалық құжаттама көзделмеген жағдайда) көшірмелері;
5) ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;

6) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил инвестор (услугополучатель) представляет подтверждающие документы (бизнес-план, бумажные счета-фактуры по реализации готовой продукции). Для подтверждения заявленного в бизнес-плане объема произведенной продукции, группой специалистов составляется акт осмотра о достижении не менее 30 (тридцати) % объема произведенной продукции, который готовится, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также статистической формы общегосударственного статистического наблюдения по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению, инвестора (услугополучателя) за квартал, предшествующий моменту подачи заявки инвестора (услугополучателя) на втором этапе, за исключением индивидуальных предпринимателей;
8) копии свидетельства о постановке на регистрационный учет по НДС (для субъектов АПК, состоящих на регистрационном учете по НДС);
9) копии статистической формы общегосударственного статистического наблюдения по статистике инвестиций и строительства и инструкций по их заполнению.
Инвестор (услугополучатель) представляет оригиналы вышеуказанных документов в Государственную корпорацию для сверки представленных копий с оригиналом.
36. Государственная корпорация передает в срок не более 1 (одного) рабочего дня поступившие заявки от инвестора (услугополучателя) рабочему органу (услугодателю). Рабочий орган (услугодатель) в срок не более 1 (одного) рабочего дня регистрирует поступившие заявки в журнале регистрации заявок по паспортам проектов. Журналы пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются печатью рабочего органа (услугодателя).
Рабочий орган (услугодатель) в течение 10 (десяти) рабочих дней проверяет представленные инвесторами (услугополучателями) документы, рассматривает их на соответствие настоящим Правилам, производит расчет субсидий, организовывает выезд специалистов рабочего органа (услугодателя), других организаций для осмотра объекта инвестора (услугополучателя) в случаях, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил, и выносит свое решение о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному субсидированию по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – решение).
Решение, заверенное печатью рабочего органа (услугодателя) направляется в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания в Государственную корпорацию для последующего предоставления инвестору (услугополучателю).

6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
7) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берген жағдайда, растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, дайын өнімді өткізу бойынша қағаз түріндегі шот-фактуралар) қоса береді. Бизнес-жоспарда мәлімделген өндірілген өнім көлемін растау үшін мамандар тобы, дара кәсіпкерлерді қоспағанда, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) инвестициялар және құрылыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысанының негізінде дайындалатын өндірістік өндірілген өнім көлемі кемінде 30 (отыз) %-ға жеткені туралы тексеру актісін жасайды;
8) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (ҚҚС бойынша тіркеу есебінде тұрған АӨК субъектілері үшін);
9) инвестициялар және құрылыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысанының және оларды толтыру жөніндегі инструкциялардың көшірмелері.
Инвестор (мемлекеттік қызметті алушы) жоғарыда аталған құжаттардың түпнұсқаларын Мемлекеттік корпорацияға ұсынылған көшірмелерді салыстыру үшін ұсынады.
36. Мемлекеттік корпорация инвестордан (көрсетілетін қызметті алушыдан) келіп түскен өтінімдерді 1 (бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) береді. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) келіп түскен өтінімдерді 1 (бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жобалар паспорттары бойынша өтінімдерді тіркеу журналына тіркейді. Журналдар нөмірленеді, тігіледі және жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) мөрімен бекемделеді.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) 10 (он) жұмыс күні ішінде инвесторлар (көрсетілетін қызметті алушылар) ұсынған құжаттарды тексереді, олардың осы Қағидаларға сәйкестігін қарайды, субсидиялар есептемелерін жүргізеді, осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген жағдайларда инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) объектісін қарап-тексеру үшін жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші), басқа да ұйымдар мамандарының шығуын ұйымдастырады және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның инвестициялық субсидиялауға сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы өзінің шешімін (бұдан әрі - шешім) шығарады.
Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) мөрімен бекемделген шешім кейінен инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) беру үшін қол қойылғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн ішінде Мемлекеттік корпорацияға жолданады.

Рабочий орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента вынесения решения по заявке инвестора (услугополучателя) вносит в информационную систему данные о заявке инвестора (услугополучателя) с указанием перечня затрат согласно паспорту проекта, указанием реквизитов подтверждающих документов (дата и номер документа), указанием суммы и условий субсидирования, с прикреплением в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" сканированных копий своего решения, подписанных договора инвестиционного субсидирования по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и соглашения о целевом использовании и не отчуждении приобретаемой техники, машин и оборудования по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, подписанных и заверенных печатью рабочего органа (услугодателя).
37. В течение 1 (одного) рабочего дня, со дня получения инвестором (услугополучателем) положительного решения рабочего органа (услугодателя), между рабочим органом (услугодателем) и инвестором (услугополучателем) подписываются договор инвестиционного субсидирования по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемой техники, машин и оборудования по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
38. Договор инвестиционного субсидирования предусматривает порядок и условия перечисления средств инвестору (услугополучателю), условия мониторинга деятельности инвестора (услугополучателя) рабочим органом (услугодателем) и иные условия, предусмотренные договором инвестиционного субсидирования согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Глава 5. Отдельные условия инвестиционного субсидирования по инвестиционным вложениям за счет привлеченных средств
39. В случае планируемого приобретения инвестором (услугополучателем) техники, машин, оборудования в кредит/лизинг осуществляется перечисление инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет. При этом по заявкам, рассматриваемым в рамках:
1) паспортов проектов № 1, № 2, № 3, № 6, № 8, № 13, № 14 целесообразность применения механизма перечисления инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет определяется инвестором (услугополучателем), что отражается в заявке на инвестиционное субсидирование;
2) паспортов проектов № 4, № 5, № 7, № 9, № 10, № 11, № 12, № 15, № 16, № 17, № 18, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34 целесообразность применения механизма перечисления инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет определяется рабочим органом (услугодателем).
Заявки для применения механизма перечисления субсидий на специальный счет финансового института авансовым платежом рассматриваются рабочим органом (услугодателем) без применения двухэтапных процедур.

Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінімі бойынша шешім шығарылған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ақпараттық жүйеге жоба паспортына сәйкес шығындар тізбесін көрсете отырып, растайтын құжаттардың деректемелерін (құжаттың күні мен нөмірін) көрсете отырып, субсидиялау сомасы мен шарттарын көрсете отырып, "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында өз шешімінің сканерленген көшірмелерін, осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қол қойылған инвестициялық субсидиялау шартын және осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынатын техниканы, машиналар мен жабдықтарды мақсатты пайдалану және иеліктен айыру туралы келісімді қоса бере отырып, инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінімі туралы жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) қолы қойылған және мөрімен расталған деректі ақпараттық жүйеге енгізеді.
37. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) жұмыс органның (көрсетілетін қызметті берушінің) оң шешімін алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мен инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялау шартына және осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынатын техниканы, машиналар мен жабдықтарды мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісімге қол қойылады.
38. Инвестициялық субсидиялау шарты инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) қаражат аудару тәртібі мен талаптарын, жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) қызметіне мониторинг жүргізу талаптарын және осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес инвестициялық субсидиялау шартында көзделген өзге де талаптарды көздейді.
5-тарау. Тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар бойынша инвестициялық субсидиялаудың жекелеген шарттары
39. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) техниканы, машиналарды, жабдықтарды кредитке/лизингке сатып алуды жоспарлаған жағдайда, инвестициялық субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару жүзеге асырылады. Бұл ретте:
1) № 1, № 2, № 3, № 6, № 8, № 13, № 14 жобалардың паспорттары шеңберінде қаралатын өтінімдер бойынша инвестициялық субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару тетігін қолдану орындылығын инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) айқындайды, бұл инвестициялық субсидиялауға арналған өтінімде көрініс табады;
2) № 4, № 5, № 7, № 9, № 10, № 11, № 12, № 15, № 16, № 17, № 18, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34 жобалардың паспорттары шеңберінде қаралатын өтінімдер бойынша инвестициялық субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару тетігін қолдану орындылығын жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайды.
Субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару тетігін қолдануға арналған өтінімдерді жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) екі кезеңді рәсімді қолданбай қарайды.

40. Для получения инвестиционных субсидий на специальный счет, инвестор (услугополучатель) подает электронную/бумажную заявку по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и дополнительно прикрепляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института.
В течение 3 (трех) рабочих дней с даты одобрения рабочим органом (услугодателем) заявки инвестора (услугополучателя), между рабочим органом (услугодателем), финансовым институтом и инвестором (услугополучателем) заключается трехсторонний договор и соглашение о неиспользовании финансовым институтом инвестиционных субсидий на специальном счете по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
При этом финансовый институт не использует средства инвестиционных субсидий, полученных на специальный счет, до своевременного исполнения условий, указанных в пунктах 41 или 42 настоящих Правил.
41. В случае финансирования инвестора (услугополучателя) путем представления кредита финансовый институт в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения инвестиционных субсидий на специальный счет осуществляет выдачу кредита инвестору (услугополучателю), и представляет подтверждающие документы, копию кредитного договора рабочему органу (услугодателю).
42. В случае финансирования инвестора путем предоставления техники и (или) оборудования в лизинг финансовый институт в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения копии положительного решения рабочего органа (услугодателя) и средств на специальный счет перечисляет предусмотренные договором финансового лизинга средства на счет инвестора (услугополучателя), если иное не предусмотрено договором между инвестором (услугополучателем) и финансовым институтом, и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу (услугодателю), а также копию договора финансового лизинга.
Финансовый институт в срок не более 180 (ста восьмидесяти) календарных дней со дня подписания трехстороннего договора и соглашения о неиспользовании финансовым институтом денег на специальном счете направляет в рабочий орган (услугодателю) письменное уведомление о завершении поставки техники и оборудования инвестору (услугополучателю) с приложением акта приема-передачи предмета лизинга и дополнительного соглашения к договору лизинга по определению окончательной стоимости предмета лизинга.
При этом финансовый институт не может использовать средства, находящиеся на специальном счете, до исполнения требований, предусмотренных частью второй настоящего пункта.
По заявкам инвесторов (услугополучателей), по которым окончательная стоимость предмета лизинга фактически оказалась меньше указанной в договоре субсидирования, рабочий орган (услугодатель) осуществляет перерасчет субсидий, выявляет сумму разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) и в срок не более 3 (трех) рабочих дней направляет уведомление в финансовый институт о необходимости восстановления суммы разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) на расчетный счет рабочего органа (услугодателя).
Финансовый институт в срок не более 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления от рабочего органа (услугодателя) восстанавливает средства на расчетный счет рабочего органа (услугодателя) в размере, указанном в уведомлении.
По заявкам инвесторов (услугополучателей), по которым окончательная стоимость предмета лизинга фактически превышает максимально допустимую стоимость для расчета субсидий, перерасчет субсидий не осуществляется.

40. Инвестициялық субсидияларды арнайы шотына алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық/қағаз түрінде өтінім береді және қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімінің қаржы институты растаған көшірмесін қосымша береді.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінімін мақұлдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші), қаржы институты және инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үшжақты шарт және қаржы институтының арнайы шоттағы инвестициялық субсидияларды пайдаланбауы туралы келісім жасалады.
Бұл ретте қаржы институты арнайы шотқа алынған инвестициялық субсидиялардың қаражатын осы Қағидалардың 41 және 42-тармақтарында көрсетілген шарттар уақытылы орындалғанға дейін пайдаланбайды.
41. Қаржы институты кредит беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда, арнайы шотқа инвестициялық субсидияларды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) кредит беруді жүзеге асырады және растайтын құжаттарды, кредит шартының көшірмесін жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) ұсынады.
42. Қаржы институты техниканы және (немесе) жабдықты лизингке беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда, жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) оң шешімі мен арнайы шотқа қаражат алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде, егер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) мен қаржы институты арасындағы шартта өзгеше көзделмеген болса, қаржылық лизинг шартында көзделген қаражатты инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) шотына аударады және растайтын құжаттарды, сондай-ақ кредит шартының көшірмесін жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) ұсынады.
Қаржы институты үшжақты шартқа және қаржы институтының арнайы шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы келісімге қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 180 (бір жүз сексен) күннен аспайтын мерзімде жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) лизинг нысанасын қабылдау-тапсыру актісін және лизинг нысанасының түпкілікті құнын айқындау жөніндегі лизинг шартына қосымша келісімді қоса бере отырып, инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) техниканы және жабдықты жеткізудің аяқталғаны туралы жазбаша хабарлама жолдайды.
Бұл ретте, осы тармақтың екінші бөлігінде қарастырылған талаптарды орындағанға дейін қаржы институты арнайы шоттағы қаражатты пайдаланбайды.
Лизинг нысанасының түпкілікті құны субсидиялау шартында көрсетілген құннан іс жүзінде аз болған инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдері бойынша жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияларды қайта есептеуді жүзеге асырады, айырмашылық сомасын (арнайы шотқа аударылған артық қаражатты) анықтайды және 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қаржы институтына айырмашылық сомасын (арнайы шотқа аударылған артық қаражатты) жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) есептік шотына қалпына келтіру қажеттігі туралы хабарлама жолдайды.
Қаржы институты жұмыс органынан (көрсетілетін қызметті берушіден) хабарлама алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) есептік шотына қаражатты хабарламада көрсетілген мөлшерде қалпына келтіреді.
Лизинг нысанасының түпкілікті құны субсидияларды есептеуге арналған барынша жол берілген құннан асатын инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдері бойынша субсидияларды қайта есептеу жүзеге асырылмайды.

43. В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные пунктом 41 (при финансировании инвестора (услугополучателя) путем представления кредита) или пунктом 42 (при финансировании инвестора (услугополучателя) путем представления техники, машин и (или) оборудования в лизинг), то финансовый институт в течение 3 (трех) рабочих дней восстанавливает средства, перечисленные рабочим органом (услугодателем) на специальный счет в полном объеме. При этом, возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа (услугодателя) путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.
44. Средства, перечисленные на специальный счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора (услугополучателя) по кредиту/лизингу, использованного на приобретение техники, машины и оборудования в рамках инвестиционного проекта на основании положительного решения рабочего органа (услугодателя) о предоставлении инвестору (услугополучателю) инвестиционной субсидии.
Глава 6. Субсидирование по лизингу готовых проектов
45. При приобретении в лизинг вновь введенного в эксплуатацию производственного комплекса (лизинг готового проекта) инвестором (услугополучателем) в соответствии с настоящими Правилами выступает лизингополучатель. Вновь введенным производственным комплексом является комплекс, который был введен в эксплуатацию не ранее 12 (двенадцати) месяцев до даты подачи заявки.
46. Инвестор (услугополучатель) для получения инвестиционных субсидий по лизингу готовых проектов подает заявку по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам, с прикреплением к ней следующих подтверждающих документов в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора бумажного варианта:
1) копия трехстороннего соглашения между инвестором (услугополучателем), лизингодателем и продавцом объекта;
2) копия договора купли-продажи объекта, заключенный между продавцом и лизингодателем;
3) заверенный финансовым институтом договор лизинга объекта;
4) копия акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 14 настоящих Правил) по форме акта приемки объекта в эксплуатацию в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;

43. Қаржы институты 41-тармақта (кредит беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда) немесе 42-тармақта (техниканы, машинаны және (немесе) жабдықты лизингке беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда) көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) арнайы шотқа аударған қаражатты толық көлемде қалпына келтіреді. Бұл ретте, ағымдағы қаржы жылы жүргізілген төлемдерді қайтару орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптауышының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) кассалық шығыстарын қалпына келтірумен жүзеге асырылады. Өткен жылдардағы төлемдер қайтарылған жағдайда, қайтару сомасы төлемақы жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.
44. Арнайы шотқа аударылған қаражатты қаржы институты инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) инвестициялық субсидия беру туралы жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) оң хаттамалық шешімінің негізінде, инвестициялық жоба шеңберінде техника, машина мен жабдық сатып алуға пайдаланылған кредит/лизинг бойынша инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) негізгі борышын өтеу есебіне есептейді.
6-тарау. Дайын жобалар лизингі бойынша субсидиялау
45. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) жаңадан пайдалануға берілген өндірістік кешенді лизингке (дайын жоба лизингі) сатып алған кезде осы Қағидаларға сәйкес лизинг алушы (көрсетілетін қызметті алушы) болады. Жаңадан енгізілген өндірістік кешен өтінім берілген күнге дейін 12 (он екі) айдан ерте емес пайдалануға берілген кешен болып табылады.
46. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) дайын жобалар лизингі бойынша инвестициялық субсидиялар алу үшін осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді оған мынадай растайтын құжаттарды "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) қолы қойылған және мөрімен расталған (болған жағдайда) қағаз нұсқаның сканерленген көшірмесі) қоса бере отырып береді:
1) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы), лизинг беруші және объектіні сатушы арасындағы үш жақты келісімнің көшірмесі;
2) сатушы мен лизинг беруші арасында жасалған объектіні сатып алу-сату шартының көшірмесі;
3) қаржы институты куәландырған объектінің лизинг шарты;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтарды құру немесе қолданыстағыларын кеңейту кезінде) немесе инвестициялық жобаның іске қосу кешенін немесе кезегінің пайдалануға қабылдау актісінің (осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмесі;

5) копия акта ввода оборудования и/или инвестиционного объекта в эксплуатацию;
6) копии договоров купли-продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения продавца при реализации инвестиционного проекта;
7) копии актов приема-передачи оборудования;
8) копия бизнес-плана к проекту;
9) копия проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией).
В рамках субсидирования лизинга готовых проектов субсидирование приобретения техники и машин не осуществляется.
Глава 7. Заключительные положения
47. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется рабочим органом (услугодателем) в информационной системе субсидирования по следующим критериям и в следующие сроки:
1) не отчуждения и целевого использования инвестором (услугополучателем) приобретенной техники, машин и оборудования в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования;
2) по паспортам проектов № 7, № 8 (по молокоперерабатывающему заводу), № 10, № 19, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 Перечня паспортов проектов на предмет: действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение 1 (одного) календарного года с момента ввода в эксплуатацию, достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 (тридцати) % от общей проектной мощности в сроки, предусмотренные бизнес-планом;
3) на предмет исполнения достижения показателей по производительности и/или продуктивности и/или сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционных проектов, по которым осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ в соответствии с частью четвертой пункта 4 настоящих Правил;
4) на предмет ввода в эксплуатацию (в сроки, указанные в бизнес плане), действия/бездействия, не отчуждения, целевого использования объектов, просубсидированных в рамках механизма по перечислению субсидий авансовым платежом на специальный счет.
48. Для осуществления функций мониторинга рабочий орган (услугодатель) запрашивает у инвестора (услугополучателя) необходимую информацию для исполнения условий мониторинга, указанных в пункте 47 настоящих Правил, в том числе необходимую информацию для формирования отчетности согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
Инвестор (услугополучатель) в течение 10 (десяти) рабочих дней представляет запрашиваемую информацию рабочему органу (услугодателю).

5) жабдықты және/немесе инвестициялық объектіні пайдалануға беру актісінің көшірмесі;
6) инвестициялық жобаны іске асыру кезінде сатушының инвестициялық салымдарын растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың көшірмелері;
7) жабдықты қабылдау-тапсыру актілерінің көшірмелері;
8) жобаға бизнес-жоспардың көшірмесі;
9) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттаманың көшірмесі (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалар паспорттары бойынша).
Дайын жобалар лизингін субсидиялау шеңберінде техника мен машиналарды сатып алуды субсидиялау жүзеге асырылмайды.
7-тарау. Қорытынды ережелер
47. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде мынадай өлшемшарттар бойынша және мынадай мерзімдерде жүзеге асырады:
1) субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) сатып алынған техниканы, машиналар мен жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы;
2) Жобалар паспорттары тізбесінің № 7, № 8 (сүт өңдеу зауыты бойынша), № 10, № 19, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 жобаларының паспорттары бойынша инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік 1 (бір) жыл ішінде жұмыс істеуі/істемеуі, инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30 (отыз) % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі тұрғысынан;
3) осы Қағидалардың 4-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобалар бойынша бизнес-жоспарға сәйкес өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді орындау тұрғысынан;
4) субсидияларды аванстық төлеммен арнайы шотқа аудару жөніндегі тетік шеңберінде субсидияланған объектілерді пайдалануға беру (бизнес-жоспарда көрсетілген мерзімдерде), иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы тұрғысынан.
48. Мониторинг функцияларын жүзеге асыру үшін жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордан (көрсетілетін қызметті алушыдан) осы Қағидалардың 47-тармағында көрсетілген мониторинг шарттарын орындау үшін қажетті ақпаратты, оның ішінде осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес есептілікті қалыптастыру үшін қажетті ақпаратты сұратады.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) 10 (он) жұмыс күні ішінде жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) сұратылған ақпаратты ұсынады.

49. Анализ на основании данных мониторинга, сформированный информационной системой субсидирования проверяется и согласуется рабочим органом (услугодателем).
В случае недостижения инвестором (услугополучателем) показателей по производительности и/или продуктивности и/или сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционного проекта, по которому осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ, рабочий орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней со дня выявления факта, принимает действия, предусмотренные настоящим пунктом. При этом, решение о невозврате выплаченных субсидий принимается на основании объективных факторов вследствие наступления обстоятельств непреодолимой силы, которые инвестор (услугополучатель) не в силах предвидеть и предотвратить.
В случае отчуждения и/или нецелевого использования инвестором (услугополучателем) приобретенной техники, машин и/или оборудования, бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 30 (тридцати) % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, а также установления факта процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства в отношении инвестора (услугополучателя), приостановления деятельности инвестора (услугополучателя) в соответствии с законодательством Республики Казахстан, рабочий орган (услугодатель) в течение 30 (тридцати) календарных дней, с момента принятия решения о возврате инвестиционных субсидий, инициирует судебное разбирательство по возврату денежных средств.
Рабочий орган (услугодатель) в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента принятия решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора (услугополучателя) с указанием причины принятого решения.
При этом рабочим органом (услугодателем) возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа (услугодателя) путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.
50. Рабочий орган (услугодатель) ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.

49. Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған мониторинг деректері негізіндегі талдауды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тексереді және келіседі.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) ол бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобаның бизнес-жоспарына сәйкес өндіргіштік және/немесе өнімділік және/немесе өнімді өткізу және/немесе өндірістік қуаттылықтарды жүктеу бойынша көрсеткіштерге қол жеткізбеген жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) факт анықталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы тармақта көзделген іс-қимылдарды қабылдайды. Бұл ретте, төленген субсидияларды қайтармау туралы шешім инвестор (көрсетілетін қызметте алушы) болжай алмайтын және алдын ала алмайтын еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарларынан болатын объективті факторлар негізінде қабылданады.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) сатып алынған техниканы, машиналарды және/немесе жабдықтарды иеліктен шығарған және/немесе мақсатты пайдаланбаған, өндіріс объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істемеген немесе объект бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30 (отыз) % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шықпаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвесторға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық, инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) қызметін тоқтата тұру рәсімінің фактісі анықталған жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық субсидияларды қайтару туралы шешім қабылданған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қаражаттың қайтарылуы бойынша сот талқылауына бастамашылық жасайды.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы шешім қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешімнің себебін көрсете отырып, инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) жазбаша хабардар етеді.
Бұл ретте, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ағымдағы қаржы жылында жүргізілген төлемдерді қайтаруды орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптаушының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) кассалық шығыстарын қалпына келтірумен жүзеге асырады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтарған жағдайда, қайтарылған сома төлем жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.
50. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, әкімшіге осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялардың игерілуі туралы есепті ұсынады.

Годовой отчет рабочего органа (услугодателя) об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, предоставляется администратору не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам. Также рабочим органом (услугодателем) предоставляется отчет о мониторинге условий, указанных в пункте 47 настоящих Правил.
51. Рабочий орган (услугодатель) ежеквартально, не позднее 5 числа, следующего за отчетным, размещает на своем официальном интернет-ресурсе перечень инвесторов (услугополучателей), получивших инвестиционные субсидии, с указанием паспорта проекта, полученной суммы субсидий, а также ежегодно размещает отчет по мониторингу.
Глава 8. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
52. Жалоба на решение, действие (бездействие) рабочего органа (услугодателя) по вопросам получения субсидий подается на имя руководителя рабочего органа (услугодателя), уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
53. Жалоба инвестора (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
1) рабочим органом (услугодателем), уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;

Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидияларды игеру туралы жылдық есебі әкімшіге есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады. Сондай-ақ жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидалардың 47-тармағында көзделген шарттар мониторингі туралы есеп ұсынады.
51. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, өзінің ресми интернет-ресурсында жобалардың паспорттарын, алынған субсидиялар сомасын көрсете отырып, инвестициялық субсидия алған инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) тізбесін орналастырады, сондай-ақ жыл сайын мониторинг бойынша есепті орналастырады.
8-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
52. Субсидиялар алу мәселелері бойынша жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік басқару мен бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын уәкілетті органның атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беріледі.
53. Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) шағымын Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес мыналар қарауы тиіс:
1) жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші), уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;

2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
54. Срок рассмотрения жалобы рабочим органом (услугодателем), уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;

2) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
54. Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің), уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге бара отырып тексеру жүргізу;

2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) инвестору (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

55. В случаях несогласия инвестора (услугополучателя) с результатами оказания государственной услуги, инвестор (услугополучатель) обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов
1
Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования
2
Приобретение селекционно-семеноводческой техники и оборудования
3
Приобретение семяочистительно-сортировального оборудования
4
Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)
5
Создание и расширение объектов для откорма скота
6
Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота/коз молочного направления
7
Создание и расширение объектов для убоя скота и переработки мяса
8
Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий
9
Приобретение оборудования для пункта заготовки шерсти
10
Создание и расширение предприятий по первичной переработке шкур и шерсти
11
Создание и расширение оросительных систем и капельного орошения
12
Строительство и расширение тепличного комплекса
13
Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров
14
Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров
15
Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год
16
Создание селекционно-гибридного центра с мощностью получения и выращивания от 1200 гибридных свиноматок
17
Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 1000 свиноматок
18
Создание комбикормового завода
19
Приобретение техники и оборудования для переработки птичьего помета, мощностью 50 тонн/сутки
20
Создание и расширение племенного репродуктора первого и второго порядка в птицеводстве
21
Приобретение оборудования и техники для озерно-товарного рыбоводного хозяйства с площадью не менее 50 гектаров
22
Строительство и расширение зернохранилищ
23
Строительство, расширение картофеле-овощехранилищ от 1 000 тонн
24
Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн
25
Создание и расширение действующего предприятия по переработке плодов/овощей/бахчевых культур
26
Строительство предприятия по переработке картофеля
27
Создание и расширение предприятия по производству масложировой продукции
28
Создание и расширение предприятия по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур
29
Создание и расширение предприятия по производству сахара
30

55. Инвестор (көрсетілетін қызмет алушы) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Жобалар паспорттарының тізбесі
1
Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу
2
Селекциялық-тұқым шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу
3
Тұқым тазарту-сұрыптау жабдығын сатып алу
4
Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)
5
Мал бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту
6
Сүтті бағыттағы ірі қара мал/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
7
Мал союға және ет өңдеуге арналған объектілерді құру және кеңейту
8
Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, сүт қабылдау пункттері мен сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық пен техника сатып алу
9
Жүн дайындау пункті үшін жабдық сатып алу
10
Тері мен жүнді бастапқы өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту
11
Суару жүйелерін және тамшылатып суаруды құру және кеңейту
12
Жылыжай кешенін салу және кеңейту
13
5 гектардан басталатын қарқынды алма бағын отырғызу
14
5 гектардан басталатын жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу
15
Қуаты жылына 20 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
16
Алу және өсіру қуаты 1200 бас будан мегежіндерден басталатын селекциялық-будандық орталық құру
17
Қуаты 1000 бас мегежіннен басталатын шошқа өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
18
Құрамажем зауытын салу
19
Тәулігіне 50 тонна құс саңғырығын өндеуге арналған техника мен жабдық сатып алу
20
Құс шаруашылығында асыл тұқымдық бірінші және екінші репродуктор құру және кеңейту
21
Алаңы кемінде 50 гектар көлдік-тауарлық балық өсіру шаруашылығына арналған жабдық пен техника сатып алу
22
Астық сақтау орындарын салу және кеңейту
23
1 000 тоннадан басталатын картоп-көкөніс сақтау орындарын салу, кеңейту
24
1 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау орындарын салу және кеңейту
25
Жемістер/көкөністер/бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) жұмыс істеп тұрғанын кеңейту
26
Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу
27
Май-тоңмай өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту
28
Дәнді дақылдарды тереңдете өңдеп өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту
29
Қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту
30

Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 000 тонн продукции в год
31
Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 50 миллионов яиц в год
32
Создание и расширение рыбоводного объекта с замкнутым циклом водообеспечения для выращивания от 20 тонн товарной рыбы в год или приобретение оборудования для создания рыбоводного хозяйства с применением садковой линии для производства от 40 тонн товарной рыбы в год
33
Приобретение оборудования для агрохимических лабораторий по анализу почв
34
Создание искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод
Приложение 2
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов, подлежащих субсидированию
Паспорт проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25 процентов (далее – %)
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Минимальный норматив на одну единицу техники, гектар/условных голов крупного рогатого скота
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу техники/машин/ оборудования/ погонный метр, тенге
1
трактор (колесный/гусеничный):
1.1
мощностью до 60 лошадиных сил (включительно)
от 5 гектаров

Қуаты жылына 2 000 тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту үшін жабдық сатып алу
31
Өндірістік қуатын жылына 50 миллион жұмыртқадан бастап ұлғайтылатын жұмыртқалық құс фабрикаларын кеңейту
32
Жылына 20 тоннадан бастап тауарлық балық өсіруге арналған, сумен қамтамасыз ету циклі тұйық балық өсіру объектісін құру және кеңейту немесе жылына 40 тоннадан бастап тауарлық балық өндіруге арналған шарбақтық желі қолданылатын балық өсіру шаруашылығын құру үшін жабдық сатып алу
33
Топырақты талдау жөніндегі агрохимиялық зертханалар үшін жабдық сатып алу
34
Еріген қар суларын жинау үшін жасанды су айдынын (тоғанын) құру
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялауға жататын жобалар паспорттарының тізбесі
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 пайыз (бұдан әрі - %)
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Техниканың бір бірлігіне арналған ең төменгі норматив, гектар/ірі қара малдың шартты басы
Техника/машиналар/жабдықтар/ қума метр бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін ең жоғарғы рұқсат етілетін құн, теңге
1
тракторлар (доңғалақты/шынжыр табанды):
1.1
қуаты 60 ат күшіне дейін
5 гектардан бастап

4 200 000
1.2
мощностью 61-89 лошадиных сил
от 10 гектаров
6 800 000
1.3
мощностью 90-130 лошадиных сил
1.3.1
модели производства Республики Казахстан, стран Содружества Независимых Государств (далее – СНГ), Китайской Народной Республики (далее – КНР), Украины
9 800 000
1.3.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
13 200 000
1.4
мощностью 131-210 лошадиных сил
1.4.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
18 200 000
1.4.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
41 700 000
1.5
мощностью 211 - 350 лошадиных сил
1.5.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
45 000 000
1.5.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
72 000 000
1.6
мощностью от 351 лошадиных сил
1.6.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
53 000 000
1.6.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
102 000 000
2
зерноуборочный комбайн:
2.1
мощность до 200 лошадиных сил
22 000 000
2.2
мощностью 201 - 230 лошадиных сил
2.2.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
42 000 000
2.2.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
56 000 000
2.3
мощностью 231 - 279 лошадиных сил
2.3.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
46 000 000
2.3.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
79 000 000
2.4
мощностью 280 - 370 лошадиных сил
2.4.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
56 000 000
2.4.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
93 000 000
2.5
мощностью от 371 лошадиных сил
2.5.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
73 000 000
2.5.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
109 000 000
3
кормоуборочный комбайн
3.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
43 000 000
3.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)

4 200 000
1.2
қуаты 61-89 ат күші
10 гектардан бастап
6 800 000
1.3
қуаты 90-130 ат күші
1.3.1
Қазақстан Республикасы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері (бұдан әрі - ТМД елдері), Қытай Халық Республикасы (бұдан әрі - ҚХР), Украина өндірістерінің моделдері
9 800 000
1.3.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
13 200 000
1.4
қуаты 131 - 210 ат күші
1.4.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
18 200 000
1.4.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
41 700 000
1.5
қуаты 211 - 350 ат күші
1.5.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
45 000 000
1.5.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
72 000 000
1.6
қуаты 351 ат күшінен бастап
1.6.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
53 000 000
1.6.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
102 000 000
2
астық жинайтын комбайн:
2.1
қуаты 200 ат күшіне дейін
22 000 000
2.2
қуаты 201 - 230 ат күші
2.2.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
42 000 000
2.2.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
56 000 000
2.3
қуаты 231 - 279 ат күші
2.3.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
46 000 000
2.3.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
79 000 000
2.4
қуаты 280 - 370 ат күші
2.4.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
56 000 000
2.4.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
93 000 000
2.5
қуаты 371 ат күші
2.5.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
73 000 000
2.5.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
109 000 000
3
азық жинайтын комбайн
3.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
43 000 000
3.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)

32 400 000
2.2
пропашная
34 144 000
2.3
кассетная
31 331 000
2.4
самоходная
49 680 000
2.5
пунктирного посева
64 505 000
2.6
ручная сеялка
4 559 000
3
селекционно-семеноводческое оборудование (модели производства Европы):
3.1
машина для влажного протравливания малых партий семян до 3 килограммов
6 989 820
3.2
машина для влажного протравливания партий семян от 10 килограмм производительностью до 50 килограммов/час
8 633 000
3.3
колосовая молотилка производительностью до 300 килограммов /час
7 901 620
3.4
колосовая молотилка для отдельных колосков и малых снопов
4 950 000
3.5
однопочатковая молотилка производительностью до 300 килограммов /час
8 849 310
3.6
пучковая молотилка с бензиновым двигателем на одноосном прицепе
10 602 100
3.7
пучковая молотилка с 2 подбарабаньями
9 700 000
3.8
делитель проб для раздела проб зерна на 6 частей
4 078 850
3.9
лабораторный счетчик семян
8 520 480
3.10
лабораторный измельчитель
10 798 040
3.11
счетчик посевного материала
7 920 000
3.12
лабораторная машина для бережной очистки и сортировки семян до 50 килограммов/час
6 210 000
Примечание:
* Субсидируется техника и оборудование, приобретенные аттестованными производителями оригинальных семян и элитно-семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" (далее – Закон о семеноводстве).
** Селекционная техника субсидируется с учетом площади питомников испытания потомств и питомников размножения, имеющихся у аттестованных производителей оригинальных семян и элитно-семеноводческих хозяйств. Одна единица селекционной техники рассчитывается на каждые 20 гектаров площади питомников испытания потомств и питомников размножения. Субсидирование следующей единицы техники одного вида допускается при превышении площади на 50 % от установленного норматива.
Паспорт проекта № 3 "Приобретение семяочистительно-сортировального оборудования"*
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, (тенге)*
1
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке до 5 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).

32 400 000
2.2
отамалы
34 144 000
2.3
кассеталық
31 331 000
2.4
өздігінен жүретін
49 680 000
2.5
пунктирлі себетін
64 505 000
2.6
қолмен тұқым сепкіш
4 559 000
3
Селекциялық-тұқым шаруашылығы жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері)**:
3.1
3 килограммға дейінгі шағын тұқым партияларын ылғалды дәрілеуге арналған машина
6 989 820
3.2
өнімділігі сағатына 50 килограммға дейінгі 10 килограммнан басталатын тұқымдардың партияларын ылғалды дәрілеуге арналған машина
8 633 000
3.3
өнімділігі сағатына 300 килограммға дейінгі масақты бастырғыш
7 901 620
3.4
жеке масақтар мен шағын бауларға арналған масақты бастырғыш
4 950 000
3.5
өнімділігі сағатына 300 килограммға дейінгі бір собықтық бастырғыш
8 849 310
3.6
біршүлдікті тіркемедегі бензин қозғалтқышы бар байламдық бастырғыш
10 602 100
3.7
2 барабанастылық байламдық бастырғыш
9 700 000
3.8
астық сынамаларын 6 бөлікке бөлуге арналған сынама бөлгіш
4 078 850
3.9
тұқымды зертханалық есептегіш
8 520 480
3.10
зертханалық ұсақтағыш
10 798 040
3.11
егіс материалын есептегіш
7 920 000
3.12
сағатына 50 килограммға дейін тұқымдарды ұқыпты тазалау және сұрыптауға арналған зертханалық машина
6 210 000
Ескертпе:
* "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Тұқым шаруашылығы туралы заң) сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар субсидияланады.
** Селекциялық техника аттестатталған бірегей тұқым өндірушілерде және элиталық тұқым шаруашылықтарында бар ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктерінің алаңын ескере отырып субсидияланады.
Селекциялық техниканың бір бірлігі ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктері алаңының әр 20 гектарына есептеледі. Бір түрдегі техниканың келесі бірлігін субсидиялауға алаң белгіленген нормативтен 50 % асып кеткен жағдайда рұқсат етіледі.
№ 3 "Тұқым тазарту-сұрыптау жабдығын сатып алу" жобасының паспорты*
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Шеф-монтажды және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, өнімділігі сағатына 5 тоннаға дейін тұқымдық тазалау кезіндегі тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.

182 800 000
2
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
251 000 000
3
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5 до 15 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки (первичный сепаратор, решетный стан, вторичный сепаратор, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), очистки рабочей поверхности решет, транспортировки (транспортеры, нории, цепные и ленточные транспортеры, комплект самотечных труб, аспирационные трубы, перекидные клапана, распределитель для автоотгрузки), протравливатель**, затаривания в мешки**, автоматизации комплекса (пульт управления и кабельный материал).
254 571 080
4
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства СНГ, Украины (за исключением производства Республики Казахстан)).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
112 860 000
5
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке до 5 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы** циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).

182 800 000
2
Шеф-монтажды және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқымдық тазарту кезіндегі өнімділігі сағатына 5,1-ден 10 тоннаға дейін тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері).
Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
251 000 000
3
Шеф-монтаж және іске қосу- ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқымдық тазарту кезіндегі өнімділігі сағатына 5-тен 15 тоннаға дейін тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (бастапқы сепаратор, торлы стан, екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, торлардың жұмыс жазықтықтарын тазалауды, тасымалдауды (транспортерлер, норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырлар жиынтығын, аспирациялық құбырларды, аукыстыру клапандары, автотиеуге арналған таратқыш**), улағышты**, қаптарға салуды** кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
254 571 080
4
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5,1 тоннадан 10 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (ТМД өндірісінің моделдері (Қазақстан Республикасында өндірілгендерді қоса алғанда)).
Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
112 860 000
5
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.

55 081 028
6
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
71 605 649
7
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5 до 15 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
88 130 300
Примечание:
* Субсидируется оборудование, приобретенное аттестованными производителями оригинальных семян, элитно-семеноводческими и семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом семеноводстве;
** приобретение оборудования при необходимости.
Паспорт проекта № 4 "Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика объекта, техники и оборудования
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость, тенге/единицу измерения
1
Строительство водопойного пункта (один из нижеследующих):
погонный метр
1.1
шахтный колодец, (вне зависимости от глубины колодца предельная глубина для субсидирования составляет не более 20 метров)
50 000
1.2
трубчатый колодец (скважина) с предельно допустимой глубиной подлежащей субсидированию - не более 50 метров;
40 000
для аридных зон – не более 375 метров
70 000
2
Электростанция (бензиновый или дизельный генератор)
единица
400 000
3
Насос для подъема воды
200 000
Примечание:
*Площадь обводнения одного колодца составляет до 2 000 гектаров пастбищ. Обязательным пунктом в договоре является гарантия подрядчика по обеспечению в течение года обеспечить соответствующий дебет воды (не требуется при субсидировании оборудования и инфраструктуры для персонала).
** Наличие у инвестора не менее 50 условных голов крупного рогатого скота на один колодец на момент подачи заявки на субсидирование.
Паспорт проекта № 5 "Создание и расширение объектов для откорма скота"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и техники
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1

55 081 028
6
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5,1 тоннадан 10 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
71 605 649
7
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5 тоннадан 15 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
88 130 300
Ескертпе:
* Тұқым шаруашылығы туралы заңға сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар субсидияланады.
** жабдықты қажет болған жағдайда сатып алу.
№ 4 "Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 50 %
Р/с №
Объектінің, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Барынша рұқсат етілетін құн, теңге/өлшем бірлігі
1
Суат пунктінің құрылысы (төмендегілердің бірі):
қума метр
1.1
шахталы құдық (құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 20 метрден аспайды)
50 000
1.2
құбырлы құдық (ұңғыма) (құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 50 метрден;
40 000
аридтік аймақтар үшін 375 метрден аспайды
70 000
2
Электр станциясы (бензинді немесе дизелдік генератор)
бірлік
400 000
3
Су көтеретін сорғы
200 000
Ескертпе:
*Бір құдықты суландыру көлемі 2 000 гектарға дейін жайылымды құрайды. Шарттың міндетті тармағы мердігердің жыл ішінде судың тиісті дебетін қамтамасыз ету жөніндегі кепілдігі болып табылады (персонал үшін жабдықтар мен инфрақұрылымды субсидиялау кезінде талап етілмейді).
** Инвестордың субсидиялауға өтінім берген сәтте бір құдыққа кемінде 50 шартты ірі қара мал басының болуы.
№ 5 "Мал бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1

Площадка с загонами для содержания от 5 000 голов единовременного содержания крупного рогатого скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3 метров (из расчета на 1 голову от 30 сантиметров кормового стола), автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), кормоцехом, наличие емкостей или помещений/площадкой для хранения от 5 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
при новом строительстве
при расширении
место для содержания 1 головы крупного рогатого скота
200 000
100 000
2
Площадка с загонами для содержания от 5 000 голов единовременного содержания овец, кормушками, твердыми площадками (из расчета на 1 голову – не менее 10 сантиметров кормового стола) или переносным устройством для кормления концентрированным кормом, автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы с мелким рогатым скотом (раскол, фиксатор), трапом для разгрузки и погрузки скота, кормоцехом либо дробилкой/плющилкой зерна, емкостями или площадкой для хранения от 1 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
при новом строительстве
при расширении
место для содержания 1 головы мелкого рогатого скота

5 000 бас ірі қара малды бір мезгілде ұстауға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары (1 басқа 30 сантиметр азық үстелі есебінен), сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, малмен жұмыс істеуге арналған жабдықталған (бекіткіші бар) ветеринариялық пункті, азық цехы бар алаң кем дегенде 5 000 тонна құнарлы азық сақтауға арналған сыйымдылықтардың немесе үй-жайлардың болуы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтың болуы.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
жаңа құрылыста
кеңейту кезінде
ірі қара малдың 1 басын ұстауға арналған орын
200 000 100 000
2
5 000 бас қойларды бір мезгілде ұстауға арналған қашалары, науалары, қатты алаңдары (1 басқа кемінде 10 сантиметр есебінен азық үстелі) немесе құнарлы азықты беруге арналған тасымалы құрылғы,
сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, ұсақ малмен жұмыс істеуге арналған жабдықталған (өткелек, бекіткіші) ветеринариялық пункті, малды түсіруге және тиеуге арналған сатысы, азық цехы не дәнді уақтағыш/жаныштағышы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникасы мен жабдықтары бар кем дегенде 1 000 тоннадан құнарлы астық сақтауға арналған сыйымдылығы немесе үй-жайы бар алаң.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
жаңа құрылыс кезінде
кеңейту кезінде

20 000
10 000
3
Полуприцеп - для перевозки скота, один на тысячу условных голов крупного рогатого скота
единица
32 000 000
4
Тягач - для перевозки скота, один на тысячу голов условных голов крупного рогатого скота
25 000 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 6 "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота/коз молочного направления"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или оборудования, тенге
Глава 1. Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления мощностью от 400 голов маточного поголовья:
1
Молочно-товарная ферма со зданиями коровника, телятника, доильного зала, кормоцеха, родильного помещения с профилакторием, выгульными площадками с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта, навозохранилищем.
Здание коровника, оснащенного оборудованием: боксы для коров, кормовые столы с фиксацией, ограждения внутренних проходов, приспособления для чесания коров, оборудования вентиляции, водоснабжения, система для сепарации жидкого навоза, лечебно-санитарным пунктом; доильный зал, оснащенный автоматизированной доильной установкой (карусель, параллель, елочка, тандем, роботизированная доильная установка), молокопроводом, танкером охладителем молока, системой контроля физического состояния коров; телятник, оснащенный клетками для содержания телят; силосные траншеи.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
при новом строительстве
при расширении
место для фуражной коровы

20 000
10 000
3
Жартылай тіркеме - мал тасу үшін, ірі қара малдың мың шартты басына біреу
бірлік
32 000 000
4
Тартқыш - мал тасу үшін, ірі қара малдың мың шартты басына біреу
25 000 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 6 "Сүтті бағыттағы ірі қара мал/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының және жабдықтың атауы мен техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттың немесе жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша жол берілген құн, теңге
1-тарау. Қуаты 400 аналық бастан басталатын сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту:
1
Объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникасы мен жабдығы бар сиыр қорасы, бұзау қорасы, сауын залы, азық цехы, емдеу-сауықтыру орындары бар төлдеу үй-жайлары, серуендейтін алаңдары, көң сақтау орны бар тауарлық сүт фермасы.
Мынадай жабдықпен жарақталған сиыр қорасының ғимараты: сиырларға арналған бокстар, бекітпесі бар азықтық үстелдер, ішкі өтетін жерлердің қоршаулары, сиырлар қасынуға арналған қондырғылар, желдету, сумен қамту жабдығы, сұйық көңді бөлу жүйесі, емдеу-санитариялық пункт; автоматтандырылған сауу қондырғысымен (карусель, параллель, елочка, тандем, роботталған сауын құрылғысы), сүт құбырымен, сүт салқындатқыш танкермен, сиырлардың физикалық жай-күйін бақылау жүйесімен жарақталған сауын залы; бұзауды ұстауға арналған торлармен жарақталған бұзау қора, сүрлем траншеялары.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
жаңа құрылыс кезінде
кеңейту кезінде
бағымдағы сиырға арналған орын

2 900 000
1 450 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Глава 2. Оборудование для молочно-товарной фермы от 50 голов маточного поголовья:
1
Доильная установка с молокопроводом
единица
10 000 000
2
Переносной доильный аппарат
90 000
3
Танк-охладитель молока
3 000 000
4
Система навозоудаления
7 000 000
5
Стойловое оборудование  для содержания коров (перегородка)
50 000
6
Кормовой забор (хэдлок)
50 000
7
Маты (резиновое покрытие пола)
место для фуражной коровы
3000

2 900 000
1 450 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының өтеу %-ы шегінде субсидиялануы тиіс.
2-тарау. 50 аналық бастан басталатын тауарлық сүт фермасына арналған жабдық:
1
Сүт құбыры бар сауын қондырғысы
бірлік
10 000 000
2
Жылжымалы сауын аппараты
90 000
3
Сүт салқындатқыш танк
3 000 000
4
Көң тазалау жүйесі
7 000 000
5
Сиыр ұстауға арнаған қора жабдығы (қалқа)
бірлік
50 000
6
Азықтық шарбақ (хэдлок)
бірлік
50 000
7
Маттар (резеңке еден жабыны)
бағымдағы сиырға арналған орын
30 000

Глава 3. Создание и расширение объектов для выращивания коз молочного направления мощностью от 600 голов
1
Молочно-товарная ферма со зданиями для содержания коз, доильного зала, кормоцеха, родильного помещения с профилакторием; здание для содержания козлов-производителей с выгульной площадкой.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для фуражной козы
при новом строительстве

3-тарау. Қуаты 600 бастан басталатын сүтті бағыттағы ешкілерді өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту:
1
Ешкілерді ұстауға арналған ғимараттары, сауын залы, азықтық цехі, емдеу-сауықтыру орындары бар төлдеу жайлары; серуендейтін алаңы бар тұқымдық текелерге арналған тауарлық сүт фермасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бағымдағы ешкіге арналған орын
жаңа құрылыста

1 500 000
при расширении
750 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 7 "Создание и расширение объектов для убоя скота и переработки мяса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Мясоперерабатывающее предприятие производственной мощностью от 8 условных голов в час с автоматизированной технологической линией для убоя скота, холодильными камерами созревания мяса, цехом обвалки и жиловки, цехом обработки субпродуктов и шкур, шоковой заморозки мяса, цехом упаковки готовой продукции, холодильными камерами для хранения готовой продукции, цехом переработки отходов, очистными сооружениями, инфраструктурой и оборудованием систем жизнедеятельности, лабораторией ветсанэкспертизы
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
условная голова в одну смену
строительство

1 500 000
кеңейту кезінде
750 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 7 "Мал союға және ет өңдеуге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Мал союға арналған автоматтандырылған технологиялық желісі, етті жетілдіруге арналған салқындатқыш камералары, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, субөнімдерді және теріні өңдеу цехы, етті тез мұздату, дайын өнімді буып-түю цехы, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, қалдықтарды өңдеу цехы, тазалау құрылысжайлары, тіршілікке қажетті жабдықтар мен инфрақұрылымы, ветсансараптама зертханасы бар өндірістік қуаты сағатына 8 шартты мал басынан басталатын ет өңдеу кәсіпорны Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бір ауысымға шартты бас
құрылыс

8 000 000
расширение
4 000 000
2
Мясоперерабатывающее предприятие (цех) по производству колбасных изделий и (или) полуфабрикатов и (или) консервов от 5 тонн в смену с холодильными камерами для хранения сырья, цехом обвалки и жиловки, линией по производству колбасных изделий и мясных продуктов и (или) консервов и (или) полуфабрикатов в вакуумной и (или) газовой упаковке, холодильными камерами для хранения готовой продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна готовой продукции
строительство
100 000 000
расширение
50 000 000
3
Седельный тягач*
единица
25 000 000
4
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн*
20 000 000
5
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн с подвесными путями*
30 000 000
6
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки мяса и мясопродуктов)**:
6.1
грузоподъемность от 1,5 тонн до 5 тонн
9 200 000
6.2
грузоподъемность от 5 тонн и выше
19 700 000
6.3
Полуприцеп-скотовоз, разделенный на секции, с трапом для погрузки/разгрузки скота***
32 000 000
6.4
Тягач для скотовоза***
25 000 000
Примечание:
* на 1 мясоперерабатывающее предприятие не более двух единиц;
** на 1 мясоперерабатывающее предприятие не более двух рефрижераторов на базе автомашины
*** не более одного скотовоза/тягача на 1 мясоперерабатывающее предприятие
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 8 "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Молокоперерабатывающий завод производственной мощностью от 1 тонны в сутки с технологическим оборудованием для переработки молока, фасовки и хранения молочных продуктов Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
1 тонна в сутки
строительство
25 700 000
расширение

8 000 000
кеңейту
4 000 000
2
Шикізатты сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, вакуумді және (немесе) газды орамада шұжық өнімдерін және ет өнімдерін және (немесе) консервілер және (немесе) жартылай фабрикаттар өндіру желісі, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыщ камералары бар ауысымына 5 тоннадан бастап шұжық өнімдерін және (немесе) жартылай фабрикаттар және (немесе) консервілер өндіретін ет өңдеу кәсіпорны (цехі)
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна дайын өнім
- құрылыс
100 000 000
- кеңейту
50 000 000
3
Ершікті тартқыш*
единица
25 000 000
4
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап*
20 000 000
5
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап ілгіш жолдарымен*
30 000 000
6
Рефрижератор (ет және ет өнімдерін тасымалдауға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина)**:
6.1
жүк көтергіштігі 1,5 тоннадан 5 тоннаға дейін
9 200 000
6.2
жүк көтергіштігі 5 тонна және одан жоғары
19 700 000
6.3
секцияға бөлінген, малды тиеу/түсіру сатысы бар жартылай тіркемелі мал тасығыш ***
32 000 000
6.4
Мал тасуға арналған тартқыш ***
25 000 000
Ескертпе:
* 1 ет комбинатына екі бірліктен артық емес;
** 1 ет комбинатына автомашина базасындағы екі рефрижератордан артық емес;
*** 1 ет комбинатына бір мал тасығыштан/тартқыштан артық емес.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 8 "Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, ауыл шаруашылығы кооперативтері, дайындаушы ұйымдар, сүт қабылдау пункттері мен сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық пен техника сатып алу" жобасының паспорты"
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Сүт өңдеу зауыты тәулігіне 1 тоннадан бастап сүтті қайта өңдеуге, сүт өнімдерін өлшеп-орауға және сақтауға арналған технологиялық жабдығы бар
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
тәулігіне 1 тонна
құрылыс
25 700 00
кеңейту

2 400 000
1.2
Пресс
500 000
1.3
Оборудование разрыхлительно-очистительное для шерстяных угаров (не более 1 комплекта)
1 500 000
2
Передвижной стригальный пункт (10 комплектов электрических машинок, кузов, купочная установка для овец, сортировочная сетка, пресс)
7 800 000
Паспорт проекта № 10 "Создание и расширение предприятий по первичной переработке шкур и шерсти"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимально допустимая стоимость, тенге/единица.
1
Шерстомоечная установка от 1000 – 1500 килограммов/час немытой шерсти (устройство подачи немытой шерсти, двухбарабанный разрыхлитель, ленточный транспортер, барки, сушильные барабаны, пресс для отжима, устройство выделения жиропота)
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
строительство
868 000 000
расширение

2 400 000
1.2
Пресс
500 000
1.3
Жүн қалдықтарына арналған қопсытқыш-тазартқыш жабдық (1 жиынтықтан артық емес)
1 500 000
2
Жылжымалы қырқу пункті (электрлі машинкалардың 10 жиынтығы, шанақ, қойларға арналған тоғыту қондырғысы, сұрыптау торы, пресс)
7 800 000
№ 10 "Тері мен жүнді бастапқы өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техниканың және жабдықтың атауы мен техникалық сипаттамасы
Ең жоғары жол берілетін құны,теңге/бірлік
1
Сағатына 1000-1500 килограмм жуылмаған жүн жуу қондырғысы (жуылмаған жүн беру құрылғысы, екі барабанды қопсытқыш, таспалы транспортер, баркалар, кептіру барабандары, сығуға арналған пресс, май бөлу құрылғысы)
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады
құрылыс
868 000 000
кеңейту

430 000 000
2
Линия по первичной переработке шкур КРС от 600 штук в смену, МРС – 2000 штук в смену
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
строительство
661 000 000
расширение
300 000 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 11 "Создание и расширение оросительных систем и капельного орошения"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, оборудования
Единица измерения
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу измерения, тенге
Инфраструктура для забора и подачи воды до оросительной системы
гектар
800 000
Дождевальные машины
800 000
Стационарная или быстро разборная система дождевания (спринклерная система)
800 000
Оросительная система капельного орошения
800 000
Примечание:
Стоимость проекта определяется согласно проектно-сметной документации
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Инфраструктура для забора и подачи воды включает в себя: водозаборное сооружение, насосную станцию (электрическую, дизельную или бензиновую), скважину, магистральный трубопровод или канал, разводящие сети, линию электропередач, трансформаторную подстанцию.
Дождевальные машины включает в себя: дождевальных машин кругового действия - одно или двух позиционное, фронтального действия, а также барабанного типа.
Паспорт проекта № 12 "Строительство и расширение тепличного комплекса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Тепличный комплекс должен включать: автономные источники тепловой энергии (при необходимости), термоаккумулятор, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического доувлажнения воздуха, досветки, производства углекислого газа, зашторивания, технологию беспочвенного выращивания на искусственном субстрате (в случае отсутствия почвы для выращивания), автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка):
1 гектар

430 000 000
2
Ауысымына 600 данадан бастап ірі қара мал терісін бастапқы өңдеу желісі, ауысымына 2000 дана ұсақ мал терісін бастапқы өңдеу желісі
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады
құрылыс
661 000 000
кеңейту
300 000 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 11 "Суару жүйелерін және тамшылатып суаруды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 50%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Суды алу және суару жүйесіне беру инфрақұрылымы
гектар
800 000
Жаңбырлатқыш машиналар
800 000
Стационарлық немесе тез жиналмалы жаңбырлатқыш жүйе (спринклерлік жүйе)
800 000
Тамшылатып суару жүйесі
800 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
Су алуға және беруге арналған инфрақұрылым мыналарды қамтиды: су жинау құрылысы, сорғы станциясы (электрлі, дизельді немесе бензинді), ұңғыма, магистральдық құбыр немесе арна, таратушы желілер, электр беру желісі, трансформаторлық қосалқы станция.
Жаңбырлатқыш машиналар мыналарды қамтиды: айналмалы жаңбырлатқыш машиналар - бір немесе екі позициялық, алдыңғы, сондай-ақ барабан типті.
№ 12 "Жылыжай кешенін салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Жылыжай кешенінде мыналар болуы тиіс: жылу энергиясының автономды көздері (қажет болған жағдайда), термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауаны автоматты ылғалдандыру, жарық беру, көмір қышқыл газын өндіру, перделеу жүйесі, жасанды субстратта (өсіру үшін топырақ болмаған жағдайда), топырақсыз өсіру технологиясы, дақылдарды аз көлемде өсірудің автоматты жүйесі (тамшылатып суару, қоректік ерітінділерді дайындау тораптары, су дайындау). Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 гектар

1. Покрытие из пленки/поликарбоната:
1.1. Строительство.
288 966 000
(при строительстве)
1.2. Расширение.
144 483 000
(при расширении)
2. Покрытие из стекла:
2.1.строительство
540 845 000
(при строительстве)
2.2. расширение
270 422 500
(при расширении)
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).

1. Үлдірден/поликорбанаттан жасалған жабын:
1.1. құрылыс.
288 966 000
(құрылыс кезінде)
1.2. кеңейту
144 483 000
(кеңейту кезінде)
2. Шыныдан жасалған жабын:
2.1. құрылыс.
540 845 000
(құрылыс кезінде)
2.2. кеңейту
270 422 500
(кеңейту кезінде)
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.

Паспорт проекта № 13 "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка интенсивного яблоневого сада осуществляется по следующей технологии: - с использованием саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум, посадочный материал должен свободным от болезней и вредителей; - с количеством саженцев от 2000 до 5714 штук на 1 гектар***;

№ 13 "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Қарқынды алма бағын отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
- аласа бойлы және жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерін, оның ішінде книп-баум көшеттерін пайдалана отырып, отырғызатын материал аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс;
- 1 гектарға көшеттер саны 2000 данадан 5714 данаға дейін***;

- с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций; - с применением системы капельного орошения;
- с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов *
1 гектар

- тіреуіш бағаналы мырышталған сымды пайдалана отырып, тартатын (негізгі) бағаналардан, аралық бағаналардан (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуішті), тіреуіш бағанаға көшетті бекіту элементтерін, керме құрылғыларды, зәкір немесе тірек конструкцияларды қолдана отырып;
- тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып;
- құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып*
1 гектар

4 115 000
Примечание:
* субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течении четырех лет закладки сада, поданному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада;
** приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости);
*** минимальный норматив земель под интенсивный яблоневый сад, при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров. Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу площадей земель под интенсивный яблоневый сад, подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором яблоневого сада составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка яблоневого сада менее 5 гектар.
Саженцы, просубсидированные в рамках настоящих Правил, не субсидируются в рамках Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства (далее – Правила субсидирования повышения урожайности), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209), равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования повышения урожайности не субсидируются в рамках настоящих Правил.
Паспорт проекта № 14 "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка плодово-ягодных культур и винограда осуществляется по следующей технологии:
с использованием саженцев на средне- и высокорослых подвоях, посадочный материал должен быть свободным от болезней и вредителей;
с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций (за исключением ягодных культур и яблони сорта Апорт);
с применением системы капельного орошения (за исключением яблони сорта Апорт);
с количеством саженцев на 1 гектар***:
плодовых семечковых культур – от 500 до 2000 штук;
плодовых косточковых культур – от 200 до 2000 штук;
орехоплодных культур от 100 до 500 штук;
виноград – от 1667 до 2667 штук;
ягодных культур – до 40 000 штук на 1 гектар.
1 гектар

4 115 000
Ескертпе:
* қорғау торын субсидиялау (қоршауға қарсы, күннен қорғайтын) төрт жыл бойы бақшаны салу фактісі бойынша жүзеге асырылады, осы Шарт бойынша бақты салу басында қорғау торын орнату талап етілмейді;
** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын сатып алу (қажет болған жағдайда);
*** қарқынды алма бағына арналған жердің ең аз нормативі, техниканың бірінші бірлігін субсидиялау кезінде 5-тен 20 гектарды құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялау ең төменгі норматив 20 гектарда 50% - ға және одан артық артқан кезде жүзеге асырылады. Қарқынды алма бағы үшін жер алқаптарының ең төменгі нормативіне сәйкес келетін жер учаскесіне меншік құқығы актісімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығы актісімен расталады.
Егер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) бұрын салған алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құраса, екпелер кеңейген кезде алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құрайтын болса, алма бақшасының отырғызылуы субсидияланады.
Осы Қағидалар шеңберінде субсидияланған көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары) шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалар шеңберінде субсидияланбайды.
№ 14 "5 гектардан басталатын жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
орта бойлы және ұзын бойлы телітушілердегі көшеттерді пайдалана отырып, отырғызу материалы аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс;
керме (негізгі) бағаналарды, аралық бағаналарды (биіктігі топырақ деңгейінен кемінде 2 метр) қамтитын тіреуіш бағананы (тіректі) қолдана отырып, тіреуіш бағаналы мырышталған сымды, көшетті тіреуіш бағанаға бекіту элементтерін, керме құрылғылары, зәкір немесе тірек конструкциясын (жидектерді және Апорт сортты алма ағашын қоспағанда) пайдалана отырып;
тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып (Апорт сортты алма ағашын қоспағанда)
1 гектарға мынадай көшеттер санымен***:
шекілдеуікті жеміс дақылдары - 500 данадан 2000 данаға дейін; сүйекті жеміс дақылдары - 500 данадан 2000 данаға дейін; жаңғақ жемісті дақылдар - 100 данадан 500 данаға дейін; жүзім - 1667 данадан 2667 данаға дейін; жидек дақылдары - 1 гектарға 40 000 данаға дейін.
1 гектар

4 407 000
с применением отечественных саженцев:
1 535 000 (плодовых семечковых культур);
1 767 000 (плодовых косточковых культур);
1 847 000 (винограда);
4 500 000 (ягодных культур).
с использованием импортных саженцев
4 887 000 (плодовых семечковых культур);
4 803 000 (плодовых косточковых культур);
1 841 000 (орехоплодных культур);
3 945 000 (виноград);
4 622 000 (ягодных культур);
с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов (за исключением орехоплодных и ягодных культур) *
1 гектар

4 407 000
отандық көшеттерді пайдалана отырып:
1 535 000 (шекілдеуікті жеміс дақылдары);
1 767 000 (сүйекті жеміс дақылдары);
1 847 000 (жүзім);
4 500 000 (жидек дақылдары).
импорттық көшеттерді пайдалана отырып
4 887 000 (шекілдеуікті жеміс дақылдары); 4 803 000 (сүйекті жеміс дақылдары); 1 841 000 (жаңғақ жемісті дақылдар); 3 945 000 (жүзім); 4 622 000 (жидек дақылдары);
құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып (жаңғақ жемісті және жидекті дақылдарды қоспағанда) *
1 гектар

4 115 000
Примечание:
* субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течение четырех лет закладки сада, по данному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада;
** приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости);
*** минимальный норматив земель под плодово-ягодные культуры и виноград при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров. Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу земель под плодово-ягодные культуры и виноград, подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором под плодово-ягодных культуры и виноград составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка плодово-ягодных культур и винограда менее 5 гектар.
Саженцы, просубсидированные в рамках настоящих Правил, не субсидируются в рамках Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства (далее – Правила субсидирования повышения урожайности), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209), равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования повышения урожайности не субсидируются в рамках настоящих Правил.
Паспорт проекта № 15 "Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Птицефабрика с технологическим оборудованием, зданиями и сооружениями: напольное/клеточное оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, поения, микроклимата, водоснабжения, вентиляции и отопления, освещения, убойный цех, ветеринарный блок, инкубатор, кормоцех, холодильное оборудование, система переработки отходов, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
при строительстве
при расширении
1 тонна мяса птицы в год
520 000
260 000
Примечание:
При этапной реализации субсидируются проекты на создание и расширение объектов для производства мяса птицы с первоначальным этапом мощности от 2 тысяч тонн в год.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).

4 115 000
Ескертпе:
* қорғау торын субсидиялау (қоршауға қарсы, күннен қорғайтын) төрт жыл бойы бақты салу фактісі бойынша жүзеге асырылады, осы Шарт бойынша бақты салу басында қорғау торын орнату талап етілмейді;
** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын сатып алу (қажет болған жағдайда);
*** жеміс-жидек дақылдары мен жүзімге арналған жердің ең төменгі нормативі техниканың бірінші бірлігін субсидиялау кезінде 5-тен 20 гектарға дейін құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялау ең төменгі норматив 20 гектарда 50% - ға және одан артық артқан кезде жүзеге асырылады. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімге арналған жерлердің ең төменгі нормативіне сәйкес келетін болуы жер учаскесіне меншік құқығына арналған актімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актімен расталады.
Егер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) бұрын жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің астына салған алқабы кемінде 5 гектарды құраса, екпелер кеңейген кезде жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу 5 гектардан кем субсидияланады.
Осы Қағидалар шеңберінде субсидияланған көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары) шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалар шеңберінде субсидияланбайды.
№ 15 "Қуаты жылына 20 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 %
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Техникалық жабдығы, ғимараттары және құрылысжайлары бар құс фабрикасы: құстарды ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары, автоматты азықтандыру, суару, микроклимат, сумен жабдықтау, желдету мен жылыту, жарықтандыру желісі, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, азық цехы, тоңазытқыш жабдығы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті технологиялық жабдығы мен ғимараттары бар. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады: құрылыс кезінде
кеңейту кезінде
Жылына 1 тонна құс еті
520 000 260 000
Ескертпе:
Кезең-кезеңмен іске асыру кезінде жылына 2 мың тоннадан бастап бастапқы қуатпен құс етін өндіру үшін объектілерді құру және кеңейту жобалары субсидияланады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.

Паспорт проекта № 16 "Создание селекционно-гибридного центра с мощностью получения и выращивания от 1200 гибридных свиноматок"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Селекционно-гибридный центр с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарно-санитарным блоком, убойным цехом, весовая, холодильное оборудование, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции, отопления и навозоудаления, генетической лабораторией, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
место свиноматки
2 500 000
Паспорт проекта № 17 "Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 1000 свиноматок"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Свиноводческий комплекс с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарным пунктом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, навозоудаления, вентиляции и отопления, убойным цехом и системой переработки отходов, весовая, холодильное оборудование, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
при строительстве/расширении
при модернизации
место для свиноматки

№ 16 "Алу және өсіру қуаты 1200 бас будан мегежіндерден басталатын селекциялық-будандық орталық құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық-санитариялық блогы, сою цехы, таразысы, тоңазытқыш жабдығы, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, генетикалық зертханасы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар селекциялық-гибридтік орталық. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
мегежінге арналған орын
2 500 000
№ 17 "Қуаты 1000 бас мегежіннен басталатын шошқа өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық пункті, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, сою цехы және қалдықтарды өңдеу жүйесі, таразысы, тоңазытқыш жабдықтары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шошқа өсіру кешені. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
құрылыс/кеңейту кезінде жаңғырту кезінде
мегежінге арналған орын

1 700 000
850 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 18 "Создание комбикормового завода"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Комбикормовый завод (цех) мощностью от 3 тонн комбикормов/гранулированных кормов в час, включая здание комбикормового завода (цеха), емкости для хранения зерна (силосные корпуса), производственный блок, склады для сырья и готовой продукции с отгрузкой на авто и/или ж/д транспорт, технологическое оборудование для комбикормового завода, складов и силосов, необходимая техника и транспорт.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- при строительстве
- при расширении
1 тонна в час

1 700 000
850 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 18 "Құрамажем зауытын салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1.
Құрамажем зауытының (цехының) ғимаратын, астық сақтау сыйымдылықтарын (сүрлемдік корпустар), өндірістік блокты, авто және/немесе теміржол көлігіне тиелімдері бар шикізат және дайын өнімдерге арналған қоймаларды, құрамажем зауытына, қоймаларға және сүрлемдерге арналған технологиялық жабдықты, қоймалар мен сүрлемдерді, қажетті техника мен көлікті қамтитын қуаты сағатына 3 тоннадан басталатын құрамажем/түйіршіктелген жем зауыты (цехы).
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
сағатына 1 тонна
салу кезінде

270 000 000
135 000 000
2
Мобильный комбикормовый завод мощностью от 15 тонн в час, включающий всасывающую заслонку, молотковую пневмодробилку, зерноплющилку, роторный компрессор, смеситель весовой, аспирацию, всасывающий штуцер, выгрузной шнек, поворотный шнек, комбинированный шлюз, загрузочную воронку, загрузочный шнек, линию для разгрузки при помощи воздуха, дозировочную емкость для кормового масла.
единица

270 000 000
кеңейту кезінде
135 000 000
2
Сору жапқышын, балғалы пневмо ұсақтағышты, дәнтүйгішті, роторлы компрессорды, салмақтық араластырғышты, аспирацияны, сорғыш штуцерді, түсіргіш иірмекті, бұрылмалы иірмекті, құрамалы шлюзді, тиеу құйғышын, тиегіш иірмекті, ауа көмегімен түсіру желісін, азықтық майға арналған мөлшерлегіш сыйымдылықты қамтитын қуаты сағатына 15 тоннадан бастайтын мобильді құрамажем зауыты.
бірлік

Паспорт проекта № 19 "Приобретение техники и оборудования для переработки птичьего помета, мощностью 50 тонн/сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Компостирование помета:
ворошитель
единица
108 200 000
фронтальный погрузчик
5 600 000
Сушка помета:
Оборудование для сушки удобрений
1 тонна переработки помета/сутки

№ 19 "Тәулігіне 50 тонна құс саңғырығын өңдеуге арналған техника мен жабдықтар сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі-25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Қоқысты компостирлеу:
қарғаушы
бірлік
108 200 000
алдыңғы тиегіш
5 600 000
Қоқысты кептіру:
Тыңайтқыштарды кептіруге арналған жабдық
1 тонна қоқыс/тәуліктік өңдеу

466 700
Биогазовая установка:
Биогазовая установка
1 тонна переработки помета/сутки
11 600 000
Техника и оборудование для всех способов переработки:
Разбрасыватель
единица
25 000 000
Оборудование фасовки и упаковки удобрений
1 тонна/сутки
666 670
Паспорт проекта № 20 "Создание и расширение племенного репродуктора первого и второго порядка в птицеводстве"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Строительно-монтажные работы:
1.1
Птичник прародительского стада
1 квадратный метр

466 700
Биогаз қондырғысы:
Биогаз қондырғысы
1 тонна қоқыс/тәулітік өңдеу
11 600 000
Қайта өңдеудің барлық тәсілдеріне арналған техника мен жабдықтар:
Шашушы
бірлік
25 000 000
Тыңайтқыштарды буып-түю және орау жабдықтары
1 тонна/тәулікте
666 670
№ 20 "Құс шаруашылығында асыл тұқымдық бірінші және екінші репродуктор құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Құрылыс-монтаждау жұмыстары:
1.1
Ата-тектік табынның құс қорасы
1 шаршы метр

380 000
5
Специализированная автомашина для перевозки живой рыбы *
10 100 000
5.1
Живорыбный контейнер *
3 228 000
Примечание:
Одна единица техники и оборудования субсидируется из расчета на каждые 50 гектаров.
Субсидирование второй и последующей единицы техники и оборудования одного вида осуществляется при превышении площади озерно-товарного рыбоводного хозяйства на 50 %.
* Субсидируется либо живорыбный контейнер, либо автомашина для перевозки живой рыбы на выбор.
Паспорт проекта № 22 "Строительство и расширение зернохранилищ"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Расширение зернохранилища для масличных культур с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, очистка, обработка, сушка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка, от 5000 тонн хранения.
1 тонна
20 137

380 000
5
Тірі балықты тасымалдауға арналған мамандандырылған автомашина *
10 100 000
5.1
Тірі балық контейнері *
3 228 000
Ескертпе:
Техника мен жабдық әр 50 гектарға бір бірлік есебімен субсидияланады. Бір түрдегі техника мен жабдықтың екінші және одан кейінгі бірліктерін субсидиялау көлдік-тауарлық балық шаруашылығының алаңы 50 %-ға артқан кезде жүзеге асырылады.
* Таңдау бойынша не тірі балық контейнері, не тірі балық тасуға арналған автомашина субсидияланады.
№ 22 "Астық сақтау орындарын салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Астықты қабылдау, өңдеу, тазалау, өңдеу, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеу операцияларын қамтамасыз ететін жабдығы бар, майлы дақылдарға арналған, сақтау орны 5000 тоннадан басталатын астық қоймасын кеңейту.
1 тонна
20 137

Строительство зернохранилища с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, очистка, обработка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка, но не более 10 000 тонн.
1 тонна
33 800
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 23 "Строительство, расширение картофеле-овощехранилищ от 1 000 тонн"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Картофеле-овощехранилище должно включать: холодильное оборудование (в случае необходимости), вентиляционное оборудование, складскую технику.
1 тонна
строительство
85 225
расширение
42 613
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).

Астықты қабылдау, өңдеу, тазалау, өңдеу, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеу операцияларын қамтамасыз ететін жабдығы бар, бірақ 10 000 тоннадан аспайтын астық қоймасын салу
1 тонна
33 800
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялауға жол беріледі.
№ 23 "1 000 тоннадан басталатын картоп-көкөніс сақтау орындарын салу, кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Картоп-көкөніс сақтау қоймасында мыналар болуы тиіс: тоңазыту жабдығы (қажет болған жағдайда), желдету жабдығы, қойма техникасы. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна
құрылыс
85 225
кеңейту
42 613
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялауға жол беріледі.

Паспорт проекта № 24 "Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Фруктохранилище без регулируемой газовой среды должно включать: вентиляционное оборудование, холодильное оборудование, складскую технику.
1 тонна
строительство

№ 24 "1 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау орындарын салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Реттелетін газды ортасы жоқ жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: желдету жабдығы, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы.
1 тонна
құрылыс

*** линию производства гофрокартона (гофроагрегат), линию производства гофротары (флексопечать, слоттер, ротационная высечка), штанцевальные формы для ротационной высечки, парогенератор, компрессоры, складскую технику (включая погрузчик с рулонным захватом), оборудование по обвязке готовой продукции, оборудование по прессовке отходов производства. Субсидируются фруктохранилища от 10 000 тонн хранения
**** сортировочно-упаковочное оборудование субсидируется из расчета 1 тонн/час на 800 тонн хранения
По оборудованию, контейнерам и транспорту возможно приобретение и субсидирование вне расширения текущего объема фруктохранилища, но не более максимальных нормативов на 1 тонну хранения
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования и техники без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования, по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 25 "Создание и расширение предприятия по переработке плодов/овощей/бахчевых культур"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке свежих плодов, овощей и бахчевых культур с необходимым оборудованием для производства одного и более видов соковой и (или) плодоовощной продукции.
Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
1 тонна/ час
188 333 300
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
53 333 300
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-
сметной документации.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 26 "Строительство предприятия по переработке картофеля"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке картофеля включает производственный комплекс с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продуктов переработки картофеля (картофельные чипсы, картофель фри, полуфабрикаты и другое).
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
строительство от 140 000 тонн в год по сырью
на одно предприятие

*** гофрокартон өндіру желісі (гофроагрегат), гофроыдыстар өндіру желісі (флексобасылым, слоттер, ротациялық кесу), ротациялық оюға арналған штанцті қалыптар, бу генераторы, компрессорлар, қойма техникасы (орап алатын тиегішті қоса алғанда), дайын өнімді байлау жабдығы, өндіріс қалдықтарын тығыздайтын жабдық. 10 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау орны субсидияланады.
**** іріктеп буып-түю жабдығы 800 тонна сақтауға 1 тонна/сағат есебінен субсидияланады.
Жабдық, контейнерлер және көлік бойынша жеміс сақтау орнының ағымдағы көлемін кеңейтпей, бірақ 1 тонна сақтауға ең жоғары нормативтерден асырмай сатып алуға және субсидиялауға болады.
Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 25 "Жемістерді/көкөністерді/бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) жұмыс істеп тұрғанын кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шырын және (немесе) жеміс-көкөніс өнімдерінің бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдықтары бар жаңа піскен жемістер, көкөністер, бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидияларды есептеуге арналған шарттар:
қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдейтін кәсіпорын салу кезінде
1 тонна сағатына
188 333 300
қуаты сағатына 1 тоннадан бастап шикізат өңдейтін кәсіпорынды кеңейту кезінде
53 333 300
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 26 "Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорын картопты, өңделген өнімдердің (картоп чипсілері, фри картобы, жартылай фабрикат) бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдықтары бар өндірістік кешенді қамтиды.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
құрылыс жылына 140 мың тоннадан бастап шикізат өңдейтін кәсіпорын салу
бір кәсіпорынға

10 588 666 600
Паспорт проекта № 27 "Создание и расширение предприятия по производству масложировой продукции"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие с необходимым оборудованием для переработки масличных культур и (или) производства масложировой продукции.
Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки масличных культур от 500 тонн в сутки
1 тонна/сутки
8 313 471
при строительстве предприятия мощностью переработки масличных культур от 200 тонн в сутки
6 125 935
при расширении действующего предприятия мощностью переработки масличных культур от 100 тонн в сутки
3 902 360
при расширении действующего предприятия мощностью от 100 тонн в сутки по сырью для производства пищевых масложировых продуктов, за исключением масла растительного
18 764 052
Строительство предприятия с необходимым оборудованием для переработки растительных и животных жиров для производства непищевой масложировой продукции (гранул) мощностью от 3 тонн в сутки
1 тонна/сутки
207 100 416
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 28 " Создание и расширение предприятия по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур "
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п/
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1
Предприятие с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продуктов глубокой переработки зерновых культур*.
Условия для расчета субсидий:
-приобретение оборудования при строительстве и расширении действующего предприятия мощностью от 170 тонн сырья в сутки
1 тонна/сутки

10 588 666 600
№ 27 "Май-тоңмай өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Майлы дақылдарды өңдеуге және (немесе) май-тоңмай өнімдерін өндіруге қажетті жабдықтары бар кәсіпорын.
Субсидия есептеу талаптары:
қуаты тәулігіне 500 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін кәсіпорын құрылысы кезінде
тәулігіне
1 тонна
8 313 471
қуаты тәулігіне 200 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін кәсіпорын құрылысы кезінде
6 125 935
қуаты тәулігіне 100 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту кезінде
3 902 360
өсімдік майын қоспағанда, тағамдық май-тоңмай өнімдерін өндіруге арналған, қуаты тәулігіне 100 тонна шикізат өңдейтін қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту кезінде
18 764 052
Қуаты тәулігіне 3 тоннадан бастап тағамдық емес май-тоңмай өнімдерін (түйіршіктер) өндіруге арналған өсімдіктерден және жануарлардан алынатын майларды өңдеуге қажетті жабдықтары бар кәсіпорын салу
тәулігіне 1 тонна
207 100 416
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 28 "Дәнді дақылдарды тереңдете өңдеп өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Субсидияларды есептеуге арналған барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Дәнді дақылдарды тереңдете өңдеп өнімдердің бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдығы бар кәсіпорын*
Субсидия есептеу талаптары:
қуаты тәулігіне 170 тонна шикізат өңдейтін кәсіпорынды салу және жұмыс істеп тұрғанын кеңейту кезінде жабдық сатып алу
тәулігіне 1 тонна

9 000 000
2
Предприятие по переработке зерна с необходимым оборудованием для производства одного и более видов крупяной продукции и (или) сухих завтраков.
Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 2 тонн в час по сырью для производства крупяной продукции
1 тонна/
час
838 241 450
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 2 тонн в час по сырью для производства крупяной продукции

9 000 000
2
Жарма өнімінің және (немесе) құрғақ таңғы астың бір және бірнеше түрлерін өндіруге қажетті жабдықтары бар астық өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидия есептеу талаптары:
өңдеу қуаты сағатына 2 тоннадан бастап шикізат өңдейтін жарма өнімдерін өндіруге арналған кәсіпорын салу кезінде
сағатына 1 тонна
838 241 450
өңдеу қуаты сағатына 2 тоннадан бастап шикізат өңдейтін жарма өнімдерін өндіруге арналған жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде

102 818 435
при строительстве предприятия мощностью от 0,2 тонны в час по производству сухих завтраков
1 тонна/
час
1 500 000 000
при расширении действующего предприятия мощностью от 0,2 тонны в час по производству сухих завтраков
1 200 000 000
3
Предприятие по переработке муки для производства макаронных изделий с необходимым оборудованием для производства одного и более видов продукции.
Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
1 тонна/
час

102 818 435
қуаты сағатына 0,2 тоннадан басталатын құрғақ таңғы ас өндіру жөніндегі кәсіпорын салу кезінде
сағатына 1 тонна
1 500 000 000
қуаты сағатына 0,2 тоннадан басталатын құрғақ таңғы ас өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
1 200 000 000
3.
Бір және (немесе) бірнеше өнім түрлерін өндіруге қажетті жабдығы бар макарон өнімдерін өндіруге арналған ұн өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидия есептеу талаптары:
өңдеу қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдеу кәсіпорнын салу кезінде
сағатына 1 тонна

600 000 000
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
512 244 000
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
* За исключением оборудований по переработке зерна для производства товарной муки.
Паспорт проекта № 29 "Создание и расширение предприятия по производству сахара"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1. Предприятие по переработке сахарной свеклы с необходимым оборудованием для приемки и переработки сырья.
Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 5000 тонн в сутки по сырью
1 тонна/ сутки
8 750 000
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1600 тонн в сутки по сырью
3 615 384
2. Свеклоприемный пункт:
весы автомобильные
1 тонна
97 125
оборудование сырьевой лаборатории
единица
330 000
буртоукладочная машина
1 тонна/час
767 148
оборудование активного вентилирования
1 тонна/час
83 000
3. Линия по переработке жома (прессование)
1 тонна/ сутки
106 783
Линия по переработке жома (грануляция)
1 тонна/ сутки
2 082 753
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования и техники без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 30 "Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 000 тонн продукции в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
Линия для производства кондитерских изделий
1 тонна готовой продукции/год

600 000 000
өңдеу қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдейтін жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
512 244 000
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
*Тауарлық ұн өндіруге арналған астық өңдейтін жабдықты қоспағанда.
№ 29 "Қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1. Шикізатты қабылдауға және өңдеуге қажетті жабдығы бар қант қызылшасын өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидияны есептеу талаптары:
өңдеу қуаты тәулігіне 5000 тоннадан басталатын шикізат өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу кезінде
1 тонна тәулігіне
8 750 000
өңдеу қуаты тәулігіне 1600 тоннадан басталатын шикізат өңдеу жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
3 615 384
2. Қант қызылшасын қабылдау пункті:
бірлік
автомобиль өлшейтін таразы
1 тонна
97 125
шикізат зертханасының жабдығы
бірлік
330 000
үйінді тегістеуші машина
тонна/сағ
767 148
белсенді желдету жабдығы
тонна/сағ
83 000
3. Сығынды өңдеу желісі (престеу)
1 тонна тәулігіне
106 783
Сығынды өңдеу желісі (түйіршіктеу)
1 тонна тәулігіне
2 082 753
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 30 "Қуаты жылына 2 мың тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
жобаның қуаты
Субсидияларды есептеуге арналған барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Кондитерлік өнімдерді өндіруге арналған желі
Дайын өнімнің 1 тоннасы/жылына

Паспорт проекта № 31 "Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 50 миллионов яиц в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники, оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, техники, оборудования тенге
Птичник кур-несушек
на 1 квадратный метр одного птичника
57 160
Птичник молодняка

№ 31 "Өндірістік қуаты жылына 50 миллион жұмыртқадан бастап ұлғайтылатын жұмыртқалық құс фабрикаларын кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі-25%
Техниканың, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
жобаның қуаты
Қуат, техника, жабдық бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн теңге
Мекиен-тауықтар қорасы
бір құс қорасының 1 шаршы метріне
57 160
Балапандар қорасы

62 560
Склад яиц
на 1 квадратныйметр
80 400
Инфраструктура и проектно-сметная документация
302 343 584
Оборудование:
Технологическое оборудование - клеточное оборудование для содержания ремонтного молодняка
птице место
1 790
Технологическое оборудование - клеточное оборудование для содержания промышленной несушки
птице место
2340
Яйцесортировальная машина
90 000 яиц/час
единица
352 296 000
Оборудование по убою птицы до 1 500 гол /час
53 020 468
Оборудование по переработке отходов убойного
29 568 000
Холодильное оборудование
23 988 000
Техника:
Кормовоз
единица
21 518 000
Яйцевоз-рефрежератор
14 000 000
Трактор
6 855 000
Вилочный погрузчик
11 250 000
Фронтальный погрузчик
8 000 000
Грузовик
17 273 000
Паспорт проекта № 32 "Создание и расширение рыбоводного объекта с замкнутым циклом водообеспечения для выращивания от 20 тонн товарной рыбы в год или приобретение оборудования для создания рыбоводного хозяйства с применением садковой линии для производства от 40 тонн товарной рыбы в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Рыбоводный комплекс с замкнутым циклом водообеспечения, укомплектованный аэраторами (кислородными станциями) инженерного типа для насыщения воды кислородом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, холодильным оборудованием, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта. Здания и сооружения для рыбоводной установки.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
при строительстве
при расширении
Стоимость проекта на
1 (одну) тонну продукции (тенге)
6 200 000
4 300 000
1
Садковая линия, состоящая из садков общей площадью 500 квадратный метр
единица
6 750 000
2
Воздуходувка
135 000
3
Аэратор
585 000
4
Кормораздатчик
500 000
5
Электропитание для аэраторов, кормораздатчиков
400 000
6
Прибор для экспресс анализа воды
270 000
7
Живорыбный контейнер
840 000
8
Промышленный холодильник объемом от 10 тонн
900 000
9
Оборудование для подогрева воды с насосной станцией для водоподачи в инкубационный цех
1 590 000
10
Инкубационные аппараты
20 000 000
11
Субстратные гнезда для откладывания икры судака
800 000
Паспорт проекта № 33 "Приобретение оборудования для агрохимических лабораторий по анализу почв"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1
Лаборатория по агрохимическому анализу почв, оснащенная необходимым оборудованием: автоматическим анализатором сегментированного потока c автосамплером, оборудованием для массовой пробоподготовки, спектрофотометром, оборудованием для массового анализа органического углерода (гумуса), пламенным фотометром с компрессором и манометром под газ, мельницей для размола почвенных проб, лабораторным аквадистиллятором, аналитическими весами, термостатом, сушильным шкафом, вытяжным оборудованием

62 560
Жұмыртқа қоймасы
1 шаршы метрге
80 400
Инфрақұрылым және жобалау-сметалық құжаттама
302 343 584
Жабдық:
Технологиялық жабдық - құс басын толықтырушы балапан төлін ұстауға арналған тор жабдық
құс орны
1 790
Технологиялық жабдық - өнеркәсіптік мекиенді ұстауға арналған тор жабдық
құс орны
2340
Жұмыртқа сұрыптауыш машина
90 000 жұмыртқа/сағат
бірлік
352 296 000
Құсты сою жабдығы 1 500 бас/сағат
53 020 468
Сойылған құстың қалдықтарын өңдеу жабдығы
29 568 000
Тоңазытқыш жабдығы
23 988 000
Техника:
Жем тасушы
бірлік
21 518 000
Жұмыртқа тасушы - рефрежератор
14 000 000
Трактор
6 855 000
Шанышқылы тиегіш
11 250 000
Алдыңғы тиегіш
8 000 000
Жүк тасығыш
17 273 000
№ 32 "Жылына 20 тоннадан тауарлық балық өсіруге арналған, сумен қамтамасыз ету циклі тұйық балық өсіру объектісін құру және кеңейту немесе жылына 40 тоннадан бастап тауарлық балық өндіруге арналған шарбақтық желі қолданылатын балық өсіру шаруашылығын құру үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үшін-25%
Р/с №
Құрылыс-монтаж жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Сумен қамтамасыз етудің тұйық циклі бар, суды оттегімен қанықтыру үшін инженерлік үлгідегі аэраторлармен (оттегі станцияларымен), автоматтандырылған азықтандыру жүйесімен, сумен жабдықтау, желдету және жылыту, тоңазытқыш жабдықтарымен, объектіге қызмет көрсету үшін қажетті техникамен және жабдықтармен жабдықталған балық өсіру кешені.
Құны жоба
өнімнің 1 (бір) тоннасы (теңге)
6 200 000
4 300 000
1
Балық өсіру қондырғысына арналған ғимараттар мен құрылыстар.
единица
6 750 000
2
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
135 000
3
құрылыс кезінде
585 000
4
кеңейту кезінде
500 000
5
Жалпы ауданы 500 шаршы метр баудан тұратын бау-бақша желісі
400 000
6
Ауа үрлеу
270 000
7
Аэратор
840 000
8
Жемшөп үлестіргіш
900 000
9
Аэраторларға, жемшөп үлестіргіштерге арналған электрмен қоректендіру
1 590 000
10
Суды жедел талдауға арналған аспап
20 000 000
11
Тірі балық контейнері
800 000
№ 33 "Топырақты талдау жөніндегі агрохимиялық зертханалар үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үшін - 25%
Р/с
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Қажетті жабдықтар: автосамплері бар бөлшектелген ағынды автоматты талдағышпен, жаппай сынама дайындауға арналған жабдықпен, спектрофотометрмен, органикалық көміртекті (гумусты) жаппай талдауға арналған жабдықпен, компрессоры бар жалынды фотометрмен және газға арналған манометрмен, топырақ сынамаларын ұнтақтауға арналған диірменмен, зертханалық аквадистиллятормен, аналитикалық таразылармен, термостатпен, кептіру шкафымен, сору жабдығымен жарақталған топырақты агрохимиялық талдау зертханасы

226 625 446
2
Атомно-эмиссионный спектрометр с индуктивно-связанной плазмой с автосамплером
37 000 000
3
Автоматический пробоотборник почвы
9 719 000
4
Автоматическая лабораторная посудомоечная машина
7 011 750
Паспорт проекта № 34 "Создание искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость, тенге/единицу измерения
Строительство искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод с полезным объемом при разовом наполнении не менее 4000 кубических метров
1 кубический метр полезного объема

226 625 446
2
Автосамплері бар индуктивті-байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометр
37 000 000
3
Автоматты түрде топырақ сынамасын алушы
9 719 000
4
Автоматты түрде зертханалық ыдыс жуғыш машина
7 011 750
№ 34 "Еріген қар суларын жинау үшін жасанды су айдынын (тоғанын) құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 %
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Барынша рұқсат етілетін құн, теңге/өлшем бірлігі
Бір реттік толтыру кезінде пайдалы көлемі кемінде 4000 текше метр болатын еріген қар суын жинауға арналған қолдан жасалған су қоймасын (тоған) салу
Пайдалы көлемнің 1 текше метрі

2400
Примечание:
Стоимость проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
Объем сбора воды искусственного водоема (прудокопани) равен к объему полугодового потребления воды для водопоя не менее 50 условных голов крупного рогатого скота в летний период с учетом нормы испарения. При необходимости обеспечения общей потребности воды одного хозяйства субсидируется несколько водоемов.
Приложение 3
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка первого этапа на инвестиционное субсидирование
В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
Прошу рассмотреть инвестиционный проект по паспорту проекта № ____
"__________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
на предмет соответствия/несоответствия условиям Правил субсидирования по возмещению
части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при
инвестиционных вложениях, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320).
1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/филиала, представительства:
наименование ___________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________
адрес ___________________________________________________________
номер телефона _________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи _____________________________________________________
адрес ___________________________________________________________
номер телефона (факса) ___________________________________________.

2400
Ескертпе:
Жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Қолдан жасалған су айдынындағы (тоғандағы) жиналған су көлемі булану нормасын ескеріп, жаз мезгіліндегі ірі қара малдың 50 шартты басын суаруға арналған судың жарты жылдық тұтыну көлеміне тең. Бір шаруашылықтың суға деген жалпы қажеттілігін қамтамасыз ету қажет болған кезде бірнеше су айдыны субсидияланады.
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған бірінші кезең өтінімі
Кімге:_______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
№ ___ "________________________________________________________"
(жоба паспортының толық атауы)
жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкестігі/сәйкес еместігі тұрғысынан қарастыруды сұраймын.
1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы __________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) _______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) ________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _______________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________

2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение ________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________.
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива (в случае если инвестор является сельскохозяйственным кооперативом):
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
4. Сведения о земельных участках (в случае наличия требований в паспорте проекта по наличию земель сельскохозяйственного назначения):
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование и БИН/ИИН собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6

2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері _________________________________________________
хабардар еткен күн ______________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері (инвестор ауыл шаруашылығы кооперативі болған жағдайда) туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскелері туралы мәліметтер (жобалардың паспорттарында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің болуы туралы талаптар болған жағдайда):
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6

5. Сведения о наличии сельскохозяйственных животных (в случае наличия требований в паспорте проекта сельскохозяйственных животных):
№ п/п
Идентификационный номер
Вид сельскохозяйственного животного
Пол
Половозрастная группа
Наименование и БИН/ИИН собственника сельскохозяйственного животного
1
2
3
4
5
6
6. Сведения об инвестиционном проекте:
описание ________________________________________________________
сумма инвестиций ________________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых реализуется проект ______
________________________________________________________________
расчетная сумма субсидий _________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _________________________.

5. Ауыл шаруашылығы жануарларының бар-жоғы туралы мәліметтер (жобалардың паспорттарында ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы талаптар болған жағдайда):
Р/с №
Сәйкестендіру нөмірі
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі
Жынысы
Жыныстық-жас тобы
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің атауы және БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6
6. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы _________________________________________________________ инвестициялар сомасы ________________________________________________ соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі ________________________ субсидиялардың есептік сомасы ________________________________________ инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы ___________________________.

7. Предварительный расчет причитающихся субсидий _________________.
8. Информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, бизнес-план (требуется только при реализации проектов по направлениям развития перерабатывающей промышленности), договоров или коммерческих предложений ___________________________________________.
9. Уведомление финансового института о намерении инвестора в получении субсидий (при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга) __________________________________________________.
10. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
При подаче заявки через веб-портал "электронного правительства":
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом (в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
При подаче заявки через Государственную корпорацию:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись инвестора
____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и номер телефона работника
Государственной корпорации принявшего заявку _______________________
Дата принятия заявки "___" _________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка второго этапа на инвестиционное субсидирование
В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне сумму инвестиционного субсидирования в размере
______________________________________ тенге по паспорту проекта № _____
(сумма цифрами и прописью)
"__________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
в соответствии с Правилами субсидирования по возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных
приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320).

7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________.
8. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері, бизнес-жоспар (өңдеуші өнеркәсіпті дамыту бағыттары бойынша жобаларды іске асыру кезінде ғана талап етіледі), шарттар немесе коммерциялық ұсыныстар туралы ақпарат _________________________.
9. Инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы қаржы институтының хабарламасы (жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде) ______________________________________________________.
10. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдердің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруға міндеттенемін/міндеттенеміз.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берген кезде:
Инвестор 20 __ жылғы "__" _________ сағат ____ -де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _____-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы ___________
Өтінімді қабылдаған Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және телефон нөмірі ________+__________
Өтінімді қабылдау күні
20__ жылғы "____"_____________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған екінші кезең өтінімі
Кімге: _______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкес ___ "____________________________________" жобасының паспорты бойынша (жоба паспортының толық атауы) ______________________________ теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия (сома санмен және жазбаша) сомасын төлеуді сұраймын.

1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование __________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
адрес __________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес __________________________________________________________
номер телефона _________________________________________________.

1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы __________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) _______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) ________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _______________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________

5. Сведения о наличии сельскохозяйственных животных (в случае наличия требований в паспорте проекта сельскохозяйственных животных):
№ п/п
Идентификационный номер
Вид сельскохозяйственного животного
Пол
Половозрастная группа
Наименование и БИН/ИИН собственника сельскохозяйственного животного
1
2
3
4
5
6
6. Сведения об инвестиционном проекте:
описание _______________________________________________________
сумма инвестиций _______________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых реализуется проект ______
_______________________________________________________________
расчетная сумма субсидий ________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _________________________.

5. Ауыл шаруашылығы жануарларының бар-жоғы туралы мәліметтер (жобалардың паспорттарында ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы талаптар болған жағдайда):
Р/с №
Сәйкестендіру нөмірі
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі
Жынысы
Жыныстық-жас тобы
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің атауы және БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6
6. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы ____________________________________________________
инвестициялар сомасы ___________________________________________
соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі ___________________
субсидиялардың есептік сомасы ___________________________________
инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы ______________________.

7. Предварительный расчет причитающихся субсидий ________________.
8. Решение рабочего органа о соответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил (в случае, если инвестором ранее подавалась заявка на первом этапе) __________________________________________.
9. Акт приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) в соответствии с законодательством Республики Казахстан __________________.
10. Акт ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования) __________________________.
11. Договора купли-продажи, счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату __________________________________.
12. Проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией) ________________________.
13. Акты приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования _______________________________________.
14. Кредитные/лизинговые договора (в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах) ________________________________________________________.
15. Подтверждающие документы: бизнес-план, электронные/бумажные счета-фактуры реализации готовой продукции (в случае подачи заявки на получение второго транша) ___________________________________________.
16. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
При подаче заявки через веб-портал "электронного правительства":
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
При подаче заявки через Государственную корпорацию:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись инвестора
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и номер телефона работника Государственной корпорации принявшего заявку _______________________
Дата принятия заявки
"___" _________ 20__ года
Приложение 5
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на инвестиционное субсидирование с применением механизма
авансового платежа на специальный счет
В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
Прошу рассмотреть инвестиционный проект по паспорту проекта № _________
"__________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
на предмет соответствия/несоответствия условиям Правил субсидирования по возмещению
части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при
инвестиционных вложениях, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в
Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320).

7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________.
8. Инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі туралы жұмыс органының шешімі (бұдан бұрын инвестор бірінші кезеңде өтінім берген жағдайда) __________________________________.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) _______________________.
10. Сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісі (жабдықтар сатып алу кезінде) _______________________________.
11. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттары, шот-фактуралар _____________________________________ төлемді растайтын құжаттар.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша) __________________________________________.
13. Ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілері _____________________________
14. Кредиттік/лизингтік шарттар (қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда) _____________________________________
15. Растаушы құжаттар: бизнес-жоспар, дайын өнімдерді өткізу туралы электрондық шот-фактуралар (екінші транш алуға өтінім берілген жағдайда) ________________________________________________________
16. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруды жүргізуге міндеттенемін/міндеттенеміз.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берген кезде:
Инвестор 20 __ жылғы "__" ________ сағат _____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _______-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы ____________
_______________________________________________________________
Өтінімді қабылдаған Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және телефон нөмірі ______________
Өтінімді қабылдау күні
20__ жылғы "____"_____________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Арнайы шотқа аванстық төлем тетігі қолданылатын инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге:_______________________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы) кімнен: _____________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
№ ___ "_________________________________________________________" (жоба паспортының толық атауы) жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкестігі/сәйкес еместігі тұрғысынан қарастыруды сұраймын.

5. Сведения о наличии сельскохозяйственных животных (в случае наличия требований в паспорте проекта сельскохозяйственных животных):
№ п/п
Идентификационный номер
Вид сельскохозяйственного животного
Пол
Половозрастная группа
Наименование и БИН/ИИН собственника сельскохозяйственного животного
1
2
3
4
5
6
6. Сведения об инвестиционном проекте:
описание _______________________________________________________
сумма инвестиций _______________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых он реализуется проект ___
_______________________________________________________________
расчетная сумма субсидий ________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _________________________.

5. Ауыл шаруашылығы жануарларының бар-жоғы туралы мәліметтер (жобалардың паспорттарында ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы талаптар болған жағдайда):
Р/с №
Сәйкестендіру нөмірі
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі
Жынысы
Жыныстық жас тобы
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің атауы және БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6
6. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы _________________________________________________________ инвестициялар сомасы ________________________________________________ соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі ________________________ субсидиялардың есептік сомасы ________________________________________ инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы ____________________________.

7. Предварительный расчет причитающихся субсидий ________________.
8. Информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, бизнес-план (требуется только при реализации проектов по направлениям развития перерабатывающей промышленности), договоров или коммерческих предложений ___________________________________________.
9. Уведомление финансового института о намерении инвестора в получении субсидий (при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга)) _______________________________.
10. Положительное решение кредитного комитета финансового института __________________________________________________________.
11. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
При подаче заявки через веб-портал "электронного правительства":
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
При подаче заявки через Государственную корпорацию:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись инвестора
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и номер телефона работника государственной корпорации принявшего заявку ____________________
Дата принятия заявки "___" _________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Акт осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности
производственных мощностей от __________ 20__ года №___
____________________________________________________________________
Наименование области (города республиканского значения, столицы)
Наименование инвестора: _________________________________________
Наименование паспорта проекта: ___________________________________
Местоположение объекта: _________________________________________
Группой специалистов, созданной на основании ______________________
от ____20__ года №___________, в составе:
1._________________________________
2._________________________________
в ходе осмотра объекта выявлено следующее:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Выводы осмотра:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Подписи лиц, осуществляющих осмотр:
1. ______________________________________
________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
2. ______________________________________
Подпись инвестора (представителя инвестора):
________________________________________
(доверенность №___ от __________________)
Приложение 7
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Стандарт государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі ____________________________.
8. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері, бизнес-жоспар (өңдеуші өнеркәсіпті дамыту бағыттары бойынша жобаларды іске асыру кезінде ғана талап етіледі), шарттар немесе коммерциялық ұсыныстар туралы ақпарат______________________________.
9. Инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы қаржы институтынан хабарламасы (жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде) ______________________________________________________.
10. Қаржы институтын кредиттік комитетінің оң шешімі ______________.
11. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруды жүргізуге міндеттенемін/міндеттенеміз.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестор 20__ жылғы "__" ________ сағат ____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _____-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы ____________
_______________________________________________________________
Өтінімді қабылдаған мемлекеттік корпорация жұмыскерінің
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және телефон нөмірі ______________
Өтінімді қабылдау күні
20__ жылғы "____"_____________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
20__ жылғы "___" __________ № ___ инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгендігіне көз жеткізу актісі
____________________________________________________________________
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы
Инвестордың атауы: ______________________________________________
Жоба паспортының атауы: _________________________________________
Объектінің орналасқан жері: _______________________________________
Мынадай құрамдағы:
1. _________________________________
2. _________________________________
20__ жылғы _______ № _____________________________ негізінде құрылған
мамандар тобы объектіні қарап-тексеруі барысында мыналарды анықтады:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қарап-тексерудің тұжырымдары: ___________________________________
________________________________________________________________
Қарап-тексеруді жүзеге асырған адамдардың қолтаңбалары:
1. ________________________________________ _____________________
(Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
2. ________________________________
Инвестордың (инвестор өкілінің) қолтаңбасы: ______________________
(________ № ___ сенімхат)
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3
Срок оказания государственной услуги
14 (четырнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная или бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение договора инвестиционного субсидирования, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал);
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
14 (он төрт) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық немесе қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Инвестициялық субсидиялау шартын жасасу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс), прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 09:00 до 20:00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней согласно Кодексу.
При обращении в Государственную корпорацию государственная услуга оказывается в порядке электронной очереди, по месту нахождения объекта субсидирования без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Кодексу.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, услугополучатель подает заявку с приложением к ней необходимых документов указанных в заявке:
при подаче заявки через портал – в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта);
при подаче через Государственную корпорацию – в бумажной форме.
По инвестиционным проектам уже введенным в эксплуатацию, а также по фактически приобретенной технике, машинам и оборудованию, услугополучатель подает заявку с приложением к ней необходимых документов указанных в заявке, которая рассматривается без применения двухэтапных процедур:
при подаче через портал - в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта);
при подаче через Государственную корпорацию – в бумажной форме.
На втором этапе (после завершения работ) услугополучатель подает заявку по форме согласно приложению 4 к Правилам:
при подаче через портал - в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта),
при подаче через Государственную корпорацию – в бумажной форме.
К заявке прилагаются следующие подтверждающие, правоустанавливающие и (или) регистрационные документы:

Порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
Мемлекеттік корпорацияның- Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 09:00-ден 17:30-ға дейін.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет субсидиялау объектісі тұрған жерде жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекке бронь жасалуы мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09:00-ден 17:30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Пайдалануға тапсырылмаған инвестициялық жобалар бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінімде көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтінім береді:
портал арқылы өтінім берген кезде - "PDF (Portable Document Format)" форматында (қағаз нұсқасының көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған сканирленген көшірмесі);
Мемлекеттік корпорация арқылы берген кезде - қағаз нысанда.
Пайдалануға тапсырылған инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ сатып алынған техника, машина мен жабдық бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінімде көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтінім береді, ол екі кезеңді рәсімдер қолданылмай қаралады:
портал арқылы өтінім берген кезде - "PDF (Portable Document Format)" форматында (қағаз нұсқасының көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған сканирленген көшірмесі);
Мемлекеттік корпорация арқылы берген кезде - қағаз нысанда.
Екінші кезеңде (жұмыс аяқталғаннан кейін) көрсетілетін қызметті алушы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді:
портал арқылы өтінім берген кезде - "PDF (Portable Document Format)" форматында (қағаз нұсқасының көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған сканирленген көшірмесі);
Мемлекеттік корпорация арқылы берген кезде - қағаз нысанда.
Өтінімге мынадай растаушы, құқық белгілеуші және (немесе) тіркеу құжаттары қоса беріледі:

1) копии акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 16 Правил) в соответствии с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141) (далее – форма акта приемки объекта в эксплуатацию), а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности);
2) копии акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, электронные и/или бумажные счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);
5) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
6) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с подпунктом 2) пункта 17 Правил инвестор (услугополучатель) прикрепляет в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия бумажного варианта) подтверждающие документы (бизнес-план, электронные счета-фактуры по реализации готовой продукции). Для подтверждения заявленного в бизнес-плане объема произведенной продукции, группой специалистов составляется акт осмотра о достижении не менее 30 (тридцати) % объема произведенной продукции, который готовится, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также в соответствии со статистической формой общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве продукции (товаров, услуг)" (код 151103128, индекс 1-П, периодичность квартальная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 ноября 2017 года № 173 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16060), инвестора (услугополучателя) за квартал, предшествующий моменту подачи заявки инвестора (услугополучателя) на втором этапе, за исключением индивидуальных предпринимателей;

1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысанына (бұдан әрі - объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны) сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе іске қосу кешенін немесе инвестициялық жобаның кезегін пайдалануға беру актісінің (Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері;
2) сатып алушы мен жеткізуші (жабдықтар сатып алу кезінде) арасындағы жабдықтарды пайдалануға енгізу актісінің көшірмесі;
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, электрондық және/немесе қағаз түріндегі шот-фактуралардың, төленген төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама көшірмелері (жобалау-сметалық құжаттамасына сәйкес субсидиялау көзделген жобалар паспорттары бойынша);
5) ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
7) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) Қағидалардың 17-тармағының 2) тармақшасына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берген жағдайда, "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) растаушы құжаттарды (бизнес-жоспар, дайын өнімді өткізу бойынша электрондық шот-фактуралар) қоса береді. Бизнес-жоспарда мәлімделген өндірілген өнім көлемін растау үшін мамандар тобы, дара кәсіпкерлерді қоспағанда, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың негізінде, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) "Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 15 қарашадағы № 173 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16060 болып тіркелген) бекітілген "Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру туралы есебі" (коды 151103128, индексі 1-П, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанына (бұдан әрі - өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысаны мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар) сәйкес дайындалатын өндірілген өнім көлемі кемінде 30 (отыз) %-ға жеткені туралы қарап-тексеру актісін жасайды;

8) копии свидетельства о постановке на регистрационный учет по НДС (для субъектов АПК, состоящих на регистрационном учете по НДС);
9) копии статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестициях в основной капитал" (индекс 1-инвест, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 4 февраля 2020 года № 16 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике инвестиций и строительства и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19994).
Заявки для применения механизма перечисления субсидий на специальный счет финансового института авансовым платежом подаются услугополучателем по форме согласно приложению 5 к Правилам.
При подаче заявки через портал, сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае обращения услугополучателя через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При подаче заявки через Государственную корпорацию, услугополучатель предъявляет документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра.

8) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (ҚҚС бойынша тіркеу есебінде тұрған АӨК cубъектілері үшін);
9) "Инвестициялар және құрылыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 4 ақпандағы № 16 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19994 болып тіркелген) бекітілген "Негізгі капиталға инвестициялар туралы есеп" (индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы субсидияны қаржы институтының арнайы шотына аудару тетігін қолдануға арналған өтінімді Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес береді.
Портал арқылы өтінім берілген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаның тіркелуі (қайта тіркелуі), дара кәсіпкердің тіркелуі туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берілген кезде көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты (жеке басын сәйкестендіру үшін) көрсетеді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 77 77.
Приложение 8
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Коэффициенты перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота
Виды животных
Коэффициенты перевода
Крупный рогатый скот
1
Свиньи
0,3
Овцы и козы
0,1
Лошади
1
Верблюды
1
Приложение 9
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Уведомляем Вас о решении рабочего органа о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта условиям Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320), по паспорту проекта
____________________________________________________________________
(полное наименование паспорта проекта)
В случае возникновения вопросов просим обратиться в
__________________________________________________________________________
(рабочий орган)
Исполнитель: ___________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))             (подпись)
Контактные телефоны: ___________________________________________
Приложение 10
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Уведомляем Вас о решении рабочего органа о выплате/отказе в выплате инвестиционных субсидий по паспорту проекта ____________________________________________________________________
(полное наименование паспорта проекта)
Причина отказа:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
В случае возникновения вопросов просим обратиться в
____________________________________________________________________
(рабочий орган)
Исполнитель: ________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))       (подпись)
Контактные телефоны: ___________________________________________
Приложение 11
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Договор инвестиционного субсидирования № __
город _________
"_______________" 20__ года
Государственное учреждение "__________________________________", в лице руководителя управления (или лица его заменяющего на основании приказа) ______________________, действующего на основании Положения о государственном учреждении "_____________________________________________, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с одной стороны, и __________________________ в лице _____________________, действующего на основании ___________, именуемый в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона либо как указано выше, заключили настоящий Договор инвестиционного субсидирования (далее – Договор) о нижеследующем.

Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенті
Жануарлар түрлері
Ауыстыру коэффициенттері
Ірі қара мал
1
Шошқалар
0,3
Қойлар және ешкілер
0,1
Жылқылар
1
Түйелер
1
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті ________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Сізді ____________________________________________________________
(жоба паспортының толық атауы)
жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларының шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі жөніндегі жұмыс органының шешімі туралы хабардар етеміз.
Сұрақтар туындаған жағдайда
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жұмыс органы)
жүгінуіңізді сұраймыз.
Орындаушы: _______________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Байланыс телефондары: _______________________________________________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Сізді ___________________________________________________________
(жоба паспортының толық атауы)
жобасының паспорты бойынша жұмыс органының инвестициялық субсидияны төлеу/төлеуден бас тарту туралы шешімі туралы хабардар етеміз.
_____________________________________________________________________
Бас тарту себебі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сұрақтар туындаған жағдайда ______________________________________
_____________________________________________________________________
(жұмыс органы)
жүгінуіңізді сұраймыз.
Орындаушы: ________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Байланыс телефондары: ________________________________________________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
№__ инвестициялық субсидиялау шарты
_______ қаласы
20___ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын "______________________" мемлекеттік мекемесінің атынан "_____________________________" мемлекеттік мекемесі туралы ереже негізінде әрекет ететін басқарма басшысы (немесе бұйрық негізінде оны алмастыратын адам) ________________ бір тараптан және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын, ______________ атынан _____________________ негізінде әрекет ететін _____________________, бірге Тараптар, ал жеке-жеке Тарап деп жоғарыда көрсетілгендей аталатындар төмендегілер туралы осы Инвестициялық субсидиялау шартын (бұдан әрі - Шарт) жасасты.

Глава 1. Общие положения
Основаниями для заключения настоящего Договора являются:
1) Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) (далее – Правила субсидирования);
2) Решение рабочего органа № ___ от ______ 20__ года.
Глава 2. Термины и определения
2. В настоящем Договоре используются понятия, указанные в Правилах субсидирования.
Глава 3. Предмет Договора
3.1 По условиям настоящего Договора Рабочий орган осуществляет инвестиционное субсидирование части расходов Инвестора на следующих условиях:
Паспорт проекта
(согласно Правилам субсидирования)
Общий размер инвестиционных вложений Инвестора по инвестиционному проекту
Размер инвестиционных субсидий
Номер решение рабочего органа
Дата решения рабочего органа
3.2 Инвестиционное субсидирование производится за счет и в пределах средств, предусмотренных в государственном бюджете в качестве целевого текущего трансферта бюджета _______________ области (города республиканского значения, столицы) на соответствующий финансовый год.
Глава 4. Порядок и условия перечисления средств Инвестору
4.1 Сумма инвестиционных субсидий в размере __________ (______) тенге перечисляется Рабочим органом на расчетный счет Инвестора.
4.2 Отсчет срока инвестиционного субсидирования начинается с момента вступления настоящего Договора в силу.
4.3 Стороны в рамках настоящего Договора согласились, что в случае если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
4.4 Инвестиционные субсидии выплачиваются Инвестору согласно паспортам проектов, указанным в Правилах субсидирования.
4.5 Инвестиционные субсидии выплачиваются по инвестиционным вложениям Инвестора на приобретение новой, ранее неиспользованной техники.
4.6. Все операции производятся в национальной валюте – тенге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
5.1 Инвестор вправе:
использовать оборудование и технику для других видов деятельности в случае сезонного простоя при условии предварительного письменного уведомления Рабочего органа.
5.2 Инвестор обязан:
своевременно и в полном объеме исполнять условия Правил субсидирования;
своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Договору;
своевременно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Договора;
предоставить Рабочему органу доступ для осмотра объекта Инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей;
в случае начала процедуры своей ликвидации, реабилитации или банкротства, а также, если деятельность Инвестора приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан незамедлительно информировать в письменном виде Рабочий орган;
не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Договора третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
своевременно извещать Рабочий орган обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора.

1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Шартты жасауға мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) (бұдан әрі - Субсидиялау қағидалары);
2) Жұмыс органының 20 __ жылғы ______________ №___ шешімі.
2-тарау. Терминдер мен айқындамалар
2. Осы шартта Субсидиялау қағидаларында көрсетілген ұғымдар пайдаланылады.
3-тарау. Шарттың мәні
3.1 Осы Шарттың талаптары бойынша Жұмыс органы Инвестор шығыстарының бір бөлігін инвестициялық субсидиялауды мынадай шарттармен жүзеге асырады:
Жобаның паспорты (Субсидиялау қағидаларына сәйкес)
Инвестициялық жоба жөніндегі инвестордың инвестициялық салымдарының жалпы мөлшері
Инвестициялық субсидиялардың мөлшері
Жұмыс органы шешімінің нөмірі
Жұмыс органы шешімінің күні
3.2 Инвестициялық субсидиялау тиісті қаржы жылына _______ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) нысаналы ағымдағы бюджет трансферті ретіндегі мемлекеттік бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүргізіледі.
4-тарау. Инвесторға қаражат аудару тәртібі мен шарттары
4.1 ________ (_______) теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия сомасын Жұмыс органы Инвестордың есептік шотына аударады.
4.2 Инвестициялық субсидиялау мерзімін санау осы Шарттың күшіне енген сәтінен бастап басталады.
4.3 Тараптар осы Шарт шеңберінде, егер төлем күні жұмыс емес күнге немесе мереке күнге сәйкес келсе, төлем олардан кейінгі жұмыс күні жүргізіледі деп келісті.
4.4 Инвестициялық субсидия Инвесторға Субсидиялау қағидаларында көрсетілген жобалар паспорттарына сәйкес төленеді.
4.5 Инвестициялық субсидиялар жаңа, бұрын қолданылмаған техниканы сатып алуға арналған Инвестордың инвестициялық салымдары бойынша төленеді.
4.6 Барлық операциялар ұлттық валюта - теңгемен жүргізіледі.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5.1 Инвестор:
- жабдық пен техниканы Жұмыс органын алдын ала жазбаша хабардар ету шартымен маусымдық жұмыссыз тұру жағдайында қызметтердің басқа түрлері үшін пайдалануға құқылы.
5.2 Инвестор:
Субсидиялау қағидаларының шарттарын уақтылы және толық көлемде орындауға;
Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
осы Шартты орындауға байланысты құжаттар мен ақпаратты Жұмыс органының сұратуы бойынша уақтылы ұсынуға;
Жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгеніне көз жеткізу үшін рұқсат беруге;
өзіне қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсім басталған жағдайда, сондай-ақ, егер Инвестордың қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылған жағдайда, Жұмыс органын жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
осы Шарттың талаптары мен оны іске асыру жөніндегі ақпаратты үшінші тұлғаларға Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз бермеуге және ашпауға;
Жұмыс органын осы Шарттың талаптарын орындауға әсер ететін барлық мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуге міндетті.

5.3 Рабочий орган вправе:
запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Договора.
5.4 Рабочий орган обязан:
перечислить средства, предусмотренные для инвестиционного субсидирования, указанные в пункте 3.1 настоящего Договора;
проводить мониторинг не отчуждения и целевого использования инвестором приобретенной техники, машин и оборудования в течение 3 (три) лет с момента субсидирования;
проводить мониторинг действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию;
проводить мониторинг достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 (тридцати) % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
Глава 6. Ответственность Сторон
6.1 Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из Договора, в соответствии с Договором, Правилами субсидирования и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
7.1 Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
8.1 Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
8.2 При наступлении форс-мажорных обстоятельств, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, должна своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
8.3 При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
8.4 Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
8.5 Если такие обстоятельства будут продолжаться более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
9.1 Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.

5.3 Жұмыс органы:
- Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Шартты іске асыру барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.
5.4 Жұмыс органы:
Осы Шарттың 3.1-тармағында көрсетілген инвестициялық субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуға;
Инвестор сатып алған техника, машина мен жабдықты субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде иеліктен шығарылмауына және мақсатты пайдаланылуына мониторинг жүргізуге;
инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істегеніне/жұмыссыз тұрғанына мониторинг жүргізуге;
инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30 (отыз) % мөлшеріндегі жобалық қуатқа жеткеніне/жетпегеніне мониторинг жүргізуге міндетті.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1 Осы Шарт бойынша Тараптар Шартқа, Субсидиялау қағидаларына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілік артады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1 Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін әрекет етеді.
8-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
8.1 Тараптар, егер орындай алмау еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан болса, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
8.2 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуынан Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындай алмаса, басталу сәтінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты осындай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
8.3 Уақтылы хабарламаған жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламаудан келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
8.4 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімін ұлғайтуға алып келеді.
8.5 Егер осындай жағдайлар қатарынан үш ай бойы жалғасатын болса, онда кез келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
9-тарау. Дауларды шешу
9.1 Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.

9.2 Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по настоящему Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
10.1 Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десяти) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.
10.2 Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
Глава 11. Конфиденциальность
11.1 Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре, Правилах субсидирования и действующем законодательстве Республики Казахстан.
11.2 Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
11.3 Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностные лица и работники Сторон не разглашают либо не передают третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
11.4 В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
11.5 Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие Рабочему органу, на размещение сведений об Инвесторе в средствах массовой информации, а также на разглашение любых сведений, (в том числе банковской тайны) полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора, третьим лицам без предварительного письменного согласия Инвестора.

9.2 Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар осы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
10.1 Осы Шарт шеңберінде Тараптардың бір-біріне жіберетін кез келген хат-хабарлары жазбаша түрде беріледі және қарау үшін тапсыру туралы белгісі бар хат-хабар Тараптар алған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қаралады.
10.2 Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
11-тарау. Құпиялылық
11.1 Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және олар осы Шартты жасасу және орындау кезінде алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта, Субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
11.2 Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартпен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тікелей көзделген жағдайда ғана мүмкін болады.
11.3 Тараптар осы Шарттың болуы мен талаптарының құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті шараларды, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлері осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етпейді не үшінші тұлғаларға бермейді.
11.4 Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделгендей жауапкершілікте болады.
11.5 Инвестор осы Шартқа қол қоюмен Жұмыс органының бұқаралық ақпарат құралдарында Инвестор туралы мәліметтерді орналастыруына, сондай-ақ, осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған кез келген мәліметті (оның ішінде банктік құпияны) Инвестордың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуіне келісім береді.

Глава 12. Заявления, гарантии и согласия
12.1 Инвестор заявляет и гарантирует следующее:
Инвестор подтверждает, что заверения и гарантии, указанные в настоящем Договоре, правдивы и соответствуют действительности.
12.2 Инвестор заверяет и гарантирует что:
Инвестору неизвестно ни о каких обстоятельствах, которые могут оказать негативный эффект на его бизнес, его финансовое положение, активы и способность отвечать по своим обязательствам;
Также Инвестор подтверждает, что его компетенция позволяет заключать настоящий Договор лицу, который подписывает настоящий Договор.
12.3 Инвестор подтверждает, что на момент заключения настоящего Договора отсутствуют основания, которые могут послужить причиной расторжения настоящего Договора, признания его не действительным.
12.4 Инвестор заявляет и подтверждает, что вся информация, а также вся документация переданная (предоставленная) точна и соответствует действительности.
Глава 13. Заключительные положения
13.1 Положения настоящего Договора подлежат изменению и/или дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
13.2 Настоящий Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 14. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Рабочий орган:
Инвестор:
________________
________________
Приложение 12
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемой техники, машин и оборудования № ___
город _____
"___" __________20___ года
Управление ________________________________ (наименование) _________ области (города республиканского значения, столицы) Республики Казахстан, в лице руководителя (или лица его заменяющего) _________________________ действующего на основании _____________от___ № ____, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с одной стороны, и ____________________ в лице ______________________, действующего на основании _______________________________ именуемое в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона либо как указано выше, заключили настоящее Соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого техники, машин и оборудования, в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования (далее – Соглашение), о нижеследующем:

12-тарау. Мәлімдеулер, кепілдіктер және келісім берулер
12.1 Инвестор мыналарды мәлімдейді және кепілдік береді:
Инвестор осы Шартта көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктер шынайы және шындыққа сәйкес келетінін растайды;
Жұмыс органы көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктердің шынайылығын тексеруге міндетті емес.
12.2 Инвестор:
Инвесторға оның бизнесіне, оның қаржылық жағдайына, активтері мен өзінің міндеттемелері бойынша жауап беру қабілетіне жағымсыз әсер етуі мүмкін қандай да болмасын мән-жайлардың мәлім емес екендігін мәлімдейді және оған кепілдік береді;
сондай-ақ Инвестор оның құзыреті осы Шартқа қол қоятын адамға осы Шартты жасасуға мүмкіндік беретінін растайды.
12.3 Инвестор осы Шартты жасасу кезінде осы Шартты бұзуға себеп болатын, оны жарамсыз деп танитын негіздердің жоқтығын растайды.
12.4 Инвестор барлық ақпарат, сондай-ақ берілген (ұсынылған) барлық құжаттама дәл және шындыққа сай екенін мәлімдейді және растайды.
13-тарау. Қорытынды ережелер
13.1 Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және/немесе толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
13.2 Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
14-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Жұмыс органы
Инвестор
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
12-қосымша
Нысан
№___ Сатып алынатын техниканы, машинаны және жабдықты мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісім
______ қаласы
20__ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын Қазақстан Республикасы _______ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ______________ _______________________ басқармасы атынан ___________ № ______ _______ (атауы) негізінде әрекет ететін ____________________ басшы (немесе бұйрық негізінде оны алмастыратын адам) бір тараптан және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын _______________ атынан ___________________________ негізінде әрекет ететін _________________ екінші тараптан, бірлесіп Тараптар, ал жеке-жеке жоғарыда көрсетілгендей Тарап деп аталатындар, субсидияланған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде төмендегілер туралы осы Сатып алынатын техниканы, машиналардыжәне жабдықты мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) жасасты:

Глава 1. Предмет и цель Соглашения
1.1 Настоящим Инвестор принимает на себя обязательства использовать строго по целевому назначению и не отчуждать оборудование, технику, а также нести ответственность за нецелевое использование в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования.
1.2 В случае какого-либо противоречий в рамках настоящего Соглашения большую силу имеет Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий".
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1 Инвестор обязан:
своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Соглашению;
незамедлительно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Соглашения;
предоставлять Рабочему органу доступ для осмотра объекта инвестора;
не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Соглашения третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
не производить отчуждение оборудования, техники в течение срока указанного в подпункте 1.1. Соглашения.
2.2 Рабочий орган вправе:
запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Соглашения и Правил субсидирования.
Глава 3. Срок действия Соглашения
3.1 Настоящее Соглашение вступает в силу с даты подписания его Сторонами и действует в течении 3 (трех) лет, а в части неисполненных обязательств – до их полного исполнения.
Глава 4. Обстоятельства непреодолимой силы
4.1 Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Соглашению, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
4.2 При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Соглашению, должна своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента их наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы должны подтверждаться соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
4.3 При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
4.4 Наступление обстоятельств непреодолимой силы влечет увеличение срока исполнения настоящего Соглашения на период их действия.
4.5 Если такие обстоятельства продолжаются более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Соглашению.

1-тарау. Келісімнің нысанасы мен мақсаты
1.1 Осымен Инвестор өзіне жабдықты, техниканы қатаң түрде нысаналы мақсаты бойынша пайдалану және иеліктен шығармау, сондай-ақ субсидияланған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде мақсатты пайдаланбағаны үшін жауапкершілікте болу міндеттемесін алады.
1.2 Осы Келісім шеңберінде қандай да бір қайшылықтар болған жағдайда "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы үлкен күшке ие болады.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1 Инвестор:
Келісім бойынша өз міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
Жұмыс органының сұранымы бойынша осы Келісімді орындаумен байланысты құжаттар мен ақпаратты тез арада беруге;
Жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру үшін қолжетімділік беруге;
осы Келісімнің шарттары мен іске асырылуы туралы ақпаратты Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға бермеуге және ашпауға;
Келісімнің 1.1-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жабдықты, техниканы иеліктен шығармауға міндетті.
2.2 Жұмыс органы:
Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Келісімнің іске асырылу барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.
3-тарау. Келісімнің қолданылу мерзімі
3.1 Осы Келісім Тараптардың қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және 3 (үш) жыл бойы, ал орындалмаған міндеттемелер бөлігінде олар толық орындалғанға дейін қолданыста болады.
4-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
4.1 Тараптар еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан орындау мүмкін болмаған жағдайда, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
4.2 Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары туындаған кезде осы Келісім бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмаған Тарап олар туындаған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты мұндай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, қолданылу кезеңі, туындау фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
4.3 Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабардар етпеуден немесе уақтылы хабардар етпеуден келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
4.4 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының туындауы осы Келісімнің орындалу мерзімінің олардың әрекет ету кезеңіне ұлғайтылуына алып келеді.
4.5 Егер, мұндай мән-жайлар қатарынан үш айдан астам жалғасатын болса, онда Тараптардың кез келгені осы Келісім бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.

Глава 5. Заключительные положения
5.1 Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату, вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
5.2 Любое изменение, прекращение условий настоящего Соглашения, в том числе срока действия настоящего Соглашения, оформляются дополнительным соглашением Сторон, подписываемым уполномоченными представителями Сторон, если иное не предусмотрено настоящим Соглашением.
5.3 Все разногласия или споры, возникающие между Сторонами по настоящему Соглашению разрешаются в процессе прямых переговоров. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по настоящему Соглашению, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
5.4 Вопросы, не отрегулированные настоящим Соглашением, регулируются Договором инвестиционного субсидирования от ____20___ года № __, а также законодательством Республики Казахстан.
5.5 Настоящее Соглашение составлено в 2 (двух) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 6. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Инвестор:
Рабочий орган:
Приложение 13
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Договор и соглашение № __ о неиспользовании финансовым институтом инвестиционных субсидий на специальном счете
город ______
" " _______ 20__ года
_________________________________ именуемое в дальнейшем "Финансовый институт", с одной стороны,
Государственное учреждение "___________________________ ___________области (города республиканского значения, столицы" (наименование), в лице руководителя (или лица его заменяющего на основании приказа) __________________________, действующего на основании положения о государственном учреждении, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с другой стороны, _________________________, в лице________, действующего на основании Устава, именуемое в дальнейшем "Инвестор", с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона, заключили настоящий Договор и соглашение о неиспользовании финансовым институтом денег на специальном счете (далее – Договор) о нижеследующем.
Глава 1. Общие положения
Основаниями для заключения настоящего Договора являются:

5-тарау. Қорытынды ережелер
5.1 Хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, қолма-қол табысталса, қатысушы Тараптың мекенжайына почтамен (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
5.2 Егер осы Келісімде өзгеше көзделмесе, осы Келісімнің шарттарын, оның ішінде осы Келісімнің қолданылу мерзімін кез келген өзгерту, тоқтату Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоятын қосымша келісімдермен ресімделеді.
5.3 Осы Келісім бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық келіспеушіліктер немесе даулар тікелей келіссөздер процесінде шешіледі. Егер осындай келіссөздерден кейін Тараптар осы Келісім бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешуді талап ете алады.
5.4 Осы Келісіммен реттелмеген мәселелер 20___ жылғы ___________ №____ Инвестициялық субсидиялау шартымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
5.5 Осы Келісім мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
6-тарау. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Инвестор:
Жұмыс органы:
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Қаржы институтының арнайы шоттағы инвестициялық субсидияны пайдаланбауы туралы №___ шарт пен келісім
_______ қаласы
20___ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Қаржы институты" деп аталатын __________________________ бір тараптан, бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын "_____________________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) _______________ _________________________________________________________ басқармасы" (атауы) мемлекеттік мекемесі атынан мемлекеттік мекеме туралы ереже негізінде әрекет ететін басшысы (немесе бұйрық негізінде оны алмастыратын адам) ____________ екінші тараптан, бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын __________________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін ______________________ үшінші тараптан, бірлесіп Тараптар деп, ал жеке-жеке Тарап деп аталатындар төмендегілер туралы осы Қаржы институтының арнайы шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы шарт пен келісімді (бұдан әрі - Шарт) жасасты.
1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Шартты жасасуға мыналар негіз болып табылады:

1) Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";
2) Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) (далее – Правила субсидирования);
3) Решение рабочего органа по вопросам инвестиционного субсидирования (от __________20__года №___).
Глава 2. Термины и определения
1. В настоящем Договоре используются понятия, указанные в Правилах субсидирования.
Глава 3. Предмет Договора
3.1 Финансовый институт не использует средства, находящиеся на специальном счете, до принятия Рабочим органом решения о выплате инвестиционных субсидий (второй этап), в соответствии с условиями, указанные в Правилах субсидирования.
3.2 Для получения инвестиционных субсидий на специальный счет, инвестор вместе с документами, указанными Правилах субсидирования, дополнительно предоставляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института, кредитный договор/договор лизинга с финансовым институтом.
Глава 4. Порядок и условия перечисления инвестиционных субсидий
4.1 Сумма инвестиционных субсидий в размере ______ (___________) тенге перечисляется Рабочим органом на специальный счет финансового института авансовым платежом.
Реквизиты специального счета финансового института: _____________
4.2 Все операции производятся в национальной валюте – тенге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
5.1 Финансовый институт в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения средств на специальный счет перечисляет предусмотренные кредитным договором (заключенного между Финансовым институтом и Инвестором средства на счет продавца оборудования, если иное не предусмотрено договором между инвестором и финансовым институтом и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу.
5.2 В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные в Правилах субсидирования, то финансовый институт в течение 3 (трех) рабочих дней восстанавливает в полном объеме средства инвестиционных субсидий, перечисленных рабочим органом авансовым платежом на специальный счет.
5.3 При этом, возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.

1) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Субсидиялау қағидалары);
3) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі жұмыс органының шешімі (20___ жылғы ______________ № ___).
2-тарау. Терминдер мен айқындамалар
2 Осы шартта Субсидиялау қағидаларында көрсетілген ұғымдар пайдаланылады.
3-тарау. Шарттың нысанасы
3.1 Қаржы институты арнайы шоттағы қаражатты Жұмыс органы Субсидиялау қағидаларында көрсетілген шарттарға сәйкес инвестициялық субсидиялар төлеу (екінші кезең) туралы шешім қабылдағанға дейін пайдаланбайды.
3.2 Арнайы шотқа инвестициялық субсидиялар алу үшін инвестор Субсидиялау қағидаларында көрсетілген құжаттармен бірге, қаржы институты кредиттік комитетінің оң шешімінің қаржы институты куәландырған көшірмесін, қаржы институтымен жасалынған кредиттік шартты/лизинг шартын қосымша береді.
4-тарау. Инвестициялық субсидияларды аудару тәртібі мен шарттары
4.1 _________ (_____________) теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидиялар сомасын Жұмыс органы аванстық төлеммен қаржы институтының арнайы шотына аударады.
Қаржы институтының арнайы шотының деректемелері: _________________________________________________________________
4.2 Барлық операциялар ұлттық валюта - теңгемен жасалады.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5.1 Қаржы институты қаражаттың арнайы шотқа түскен күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кредиттік шартта (Қаржы институты мен Инвестор арасында жасалған) көзделген қаражатты, егер, инвестор мен қаржы институты арасындағы шартта өзгеше көзделмесе, жабдық сатушының шотына аударады және Жұмыс органына растайтын құжаттарды береді.
5.2 Қаржы институты Субсидиялау қағидаларында көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы арнайы шотқа аванстық төлеммен аударған қаражаттың орнын толық көлемде толтырады.
5.3 Бұл ретте, ағымдағы қаржы жылында жасалған төлемдерді қайтару орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және шығыстардың бюджеттік сыныптамасының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен Жұмыс органының кассалық шығыстарын қалпына келтіріп жүзеге асырылады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтарған жағдайда, қайтару сомасы төлемдер жасалған тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.

5.4 Средства, перечисленные на специальный счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора по кредиту/лизингу, использованного на приобретение оборудования и техники в рамках инвестиционного проекта на основании положительного решения рабочего органа о предоставлении инвестору инвестиционной субсидии (второго этапа).
Глава 6. Ответственность Сторон
6.1 Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
7.1 Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до своевременного выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме, в соответствии с Правилами субсидирования.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
8.1 Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
8.2 При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления извещает другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
8.3 При отсутствии своевременного извещения, Сторона возмещает другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
8.4 Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
8.5 Если такие обстоятельства продолжаются более 3 (трех) месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
9.1 Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
9.2 Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
10.1 Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десяти) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.

5.4 Арнайы шотқа аударылған қаражатты қаржы институты Жұмыс органының инвесторға инвестициялық субсидиялар беру туралы оң шешімінің негізінде инвестициялық жоба шеңберінде жабдық пен техника сатып алуға пайдаланылған инвестордың кредит/лизинг бойынша негізгі борышын өтеу шотына аударады (екінші кезең).
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1 Тараптар Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін осы Шарт бойынша жауапкершілікте болады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1 Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар Субсидиялау қағидаларына сәйкес өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін қолданыста болады.
8-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
8.1 Тараптар еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан орындау мүмкін болмаған жағдайда, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
8.2 Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары туындаған кезде осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмаған Тарап олар туындаған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты мұндай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, қолданылу кезеңі, туындау фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
8.3 Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабардар етпеуден немесе уақтылы хабардар етпеуден келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
8.4 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының туындауы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімінің ұлғайтылуына алып келеді.
8.5 Егер, мұндай мән-жайлар қатарынан үш айдан астам жалғасатын болса, онда Тараптардың кез келгені осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
9-тарау. Дауларды шешу
9.1 Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.
9.2 Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
10.1 Осы Шарт шеңберінде Тараптар бір-біріне жөнелтетін кез келген хат-хабар жазбаша нысанда ұсынылады және Тараптар тапсырылғаны туралы белгісі бар хат-хабарды алған сәттен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде қаралады.

10.2 Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
Глава 11. Конфиденциальность
11.1 Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре и действующем законодательстве Республики Казахстан.
11.2 Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
11.3 Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
11.4 В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
11.5 Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие рабочему органу на размещение сведений об Инвесторе в средствах массовой информации, а также на разглашение любых сведений, (в том числе банковской тайны) полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора, третьим лицам без предварительного письменного согласия Инвестора.
Глава 12. Заключительные положения
12.1 Положения настоящего Договора подлежат изменению и/или дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
12.2 Настоящий Договор составлен в 3 (трех) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 13. Юридические адреса и банковские реквизиты
Рабочий орган:
Финансовый институт:
Инвестор:
Приложение 14
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на инвестиционное субсидирование по лизингу готовых проектов
В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы) от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне сумму инвестиционного субсидирования в размере
_____________________________________ тенге по паспорту проекта № ______
(сумма цифрами и прописью)
"___________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
в соответствии с Правилами субсидирования по возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных
приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов № 17320).

10.2 Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
11-тарау. Құпиялылық
11.1 Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және осы Шартты жасасу және орындау кезінде олар алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта, Субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
11.2 Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартта және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ғана мүмкін болады.
11.3 Тараптар осы Шарттың талаптар мен құпиялылығын сақтау үшін құқықтық сипаттағы шараларды қоса барлық қажетті шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлеріне осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етуге не үшінші тұлғаларға беруге тыйым салынады.
11.4 Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделгендей жауапкершілікте болады.
11.5 Инвестор осы Шартқа қол қоя отырып, Жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) бұқаралық ақпарат құралдарында Инвестор туралы мәліметтерді орналастыруына, сондай-ақ, осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған кез келген мәліметті (оның ішінде банктік құпияны) Инвестордың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуіне келісім береді.
12-тарау. Қорытынды ережелер
12.1 Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және/немесе толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
12.2 Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 3 (үш) данада жасалды.
13. Заңды мекенжайлар және банктік деректемелер
Жұмыс органы:
Қаржы институты:
Инвестор:
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Дайын жобалар лизингі бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге: _______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкес "________________________________________________" №_____ жобасының (жоба паспортының толық атауы) паспорты бойынша ___________________________________ теңге мөлшерінде (сома санмен және жазбаша) инвестициялық субсидия сомасын төлеуді сұраймын.

1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование ________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ____________________
адрес _______________________________________________________________
номер телефона (факса) _______________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _______________________________________________________________
кем выдано __________________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
адрес _______________________________________________________________
номер телефона (факса) _______________________________________________.

1. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы _______________________________________________________________ бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) ____________________________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________________ мекенжайы: __________________________________________________________ телефон (факс) нөмірі: _________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________________________ жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) ______________________________ жеке басын куәландыратын құжат: нөмірі _______________________________________________________________ кім берді _____________________________________________________________ берілген күні _________________________________________________________ мекенжайы: __________________________________________________________ телефон (факс) нөмірі: _________________________________________________

2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение _____________________________________________________
дата уведомления _____________________________________________________.
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива (в случае если инвестор является сельскохозяйственным кооперативом):
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
4. Сведения о земельных участках (в случае наличия требований в паспорте проекта по наличию земель сельскохозяйственного назначения):
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование и БИН/ИИН собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6

2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама - жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ______________________________________________________ хабардар еткен күні ___________________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері (инвестор ауыл шаруашылығы кооперативі болған жағдайда) туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскелері туралы мәліметтер (жоба паспортында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы туралы талап болған жағдайда):
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6

5. Сведения о наличии сельскохозяйственных животных (в случае наличия требований в паспорте проекта сельскохозяйственных животных):
№ п/п
Идентификационный номер
Вид сельскохозяйственного животного
Пол
Половозрастная группа
Наименование и БИН/ИИН собственника сельскохозяйственного животного
1
2
3
4
5
6
6. Сведения об инвестиционном проекте:
описание ____________________________________________________________
сумма инвестиций ____________________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых он будет реализовываться проект
____________________________________________________________________
расчетная сумма субсидий _____________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _____________________________.

5. Ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы мәліметтер (жоба паспортында ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы талап болған жағдайда):
Р/с №
Сәйкестендіру нөмірі
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі
Жынысы
Жыныс-жас тобы
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің атауы және БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6
6. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы _________________________________________________________ инвестициялар сомасы ________________________________________________ жоба оның есебінен іске асырылатын қаражат көзі ________________________ субсидиялардың есептік сомасы ________________________________________ инвестициялық жоба іске асырылатын мекенжай _________________________

7. Предварительный расчет причитающихся субсидий ________________.
8. Трехстороннее соглашение между инвестором, лизингодателем и продавцом объекта ________________.
9. Договор купли-продажи объекта, заключенный между продавцом и лизингодателем __________________.
10. Договор лизинга объекта, заверенный финансовым институтом ________________________________________________________________.
11. Акт приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) в соответствии с законодательством Республики Казахстан ___________________________________________________________________.
12. Акт ввода оборудования и/или инвестиционного объекта в эксплуатацию ______________________________________________________.
13. Договора купли-продажи, платежные документы, электронные счета-фактуры и иные документы, подтверждающих инвестиционные вложения продавца при реализации инвестиционного проекта ______________________.
14. Акты приема-передачи оборудования ____________________________.
15. Бизнес-план к проекту _________________________________________.
16. Проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией) ____________________________________________________________.
17. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
Подписано и отправлено инвестором в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ______ часов "____" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 15
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Отчетный период: ________________ 20___ года (квартал/год)
Индекс: форма № 1-ИС

7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________
8. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы), лизинг беруші және объектіні сатушы арасындағы үш жақты келісім _________________________________
9. Сатушы және лизинг беруші арасында жасалған объектіні сатып алу-сату шарты __________________________________________________________
10. Қаржы институты куәландырған объект лизингі шарты____________
11. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) ________________________________________________________________
12. Жабдықты және/немесе инвестициялық объектіні пайдалануға беру актісі ___________________________________________________________
13. Инвестициялық жобаны іске асыру кезіндегі сатушының инвестициялық салымдарын растайтын сатып алу-сату шарттары, төлем құжаттары, электрондық шот-фактуралар және өзге де құжаттар _________________________________________________________________
14. Жабдықты қабылдау-тапсыру актілері ___________________________
15. Жобаға бизнес-жоспар _____________________________________
16. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама (олар бойынша жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша) _________________________________
17. Толтырылған жоба паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруға міндеттенемін.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) 20__ жылғы "__" ________ сағат _____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) 20__ жылғы "__" _____ сағат ______-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп
Есептік кезең: 20___ жылғы ________________
(тоқсан/жыл)
Индекс: № 1-ИС нысаны

Дата и номер приказа, (постановления), которым утверждена форма: в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320).
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Круг лиц представляющих: местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы в области сельского хозяйства
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартальная - не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
годовая - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
"____" ___________ 20__ года
Наименование государственного органа _____________________________
Наименование субсидий __________________________________________
Период отчета ___________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета _________________
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_____________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
№ п/п
Наименование инвестора
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер инвестора
Параметры проекта
Наименование паспорта проекта
Производственные показатели (производственная мощность)
текущая
при выходе на проектную мощность
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Количество постоянных рабочих мест
Общая стоимость проекта тысяч тенге
Доля возмещения, процент
Сумма выплаченных субсидий,
тысяч тенге
Дата ввода в эксплуатацию, число / месяц/год
Дата и номер решения рабочего органа, число/месяц/год
всего
в том числе подлежало субсидированию
9
10
11
12
13
14
15
Аким __________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))             (подпись)
Первый руководитель администратора бюджетных программ нижестоящего бюджета
_____________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))             (подпись)
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
Настоящее пояснение детализирует заполнение формы по отчету об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.

Нысанды бекіткен бұйрықтың (қаулының) күні мен нөмірі: "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 17320 болып тіркелген) сәйкес.
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органы
Қайда ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын - есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей.
20__ жылғы "___"_________________
Мемлекеттік органның атауы ______________________________________
Субсидиялар атауы _______________________________________________
Есеп кезеңі ______________________________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ___________________
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Р/с №
Инвестордың атауы
Инвестордың жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жоба параметрлері
Жоба паспортының атауы
Өндірістік көрсеткіштер (өндірістік қуат)
ағымдағы
жобалық қуатқа шыққан кездегі
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Тұрақты жұмыс орындарының саны
Жобаның жалпы құны, мың теңге
Өтеу үлесі, пайыз
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
Пайдалануға берілген күні, күні/айы/жылы
Жұмыс органы шешімінің күні және нөмірі, күні/айы/жылы
барлығы
оның ішінде субсидиялауға жататыны
9
10
11
12
13
14
15
Әкім _______________________________________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Бірінші басшы - төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі
____________________________________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Мөр (бар болса) орны
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Осы түсіндірме инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп нысанының толтырылуын нақтылайды.

1. В графе 1 отчета указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование инвестора.
3. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер инвестора.
4. Данные в графе 4 заполняются в соответствии с приложениями 1, 2 к Правилам субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.
5. В графах 5, 6, 7, 8 указывается производственная мощность предприятия на основании статистической отчетности инвестора и первичных документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении.
6. В графе 9 указывается количество постоянных рабочих мест.
7. В графах 10,11 указывается общая стоимость проекта всего, в том числе подлежащая субсидированию.
8. В графе 12 указывается доля возмещения в соответствии с паспортом инвестиционного проекта.
9. В графе 13 указывается сумма выплаченных субсидий.
10. В графе 14 указывается дата ввода в эксплуатацию инвестиционного проекта.
11. В графе 15 указывается дата и номер решения рабочего органа.

1. Есептің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2. 2-бағанда инвестордың атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда инвестордың жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4. 4-бағандағы деректер Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына 1, 2-қосымшаларға сәйкес толтырылады.
5. 5, 6, 7, 8-бағандарда инвестордың статистикалық есептілігі және заттай және құндық мәнде өндірілген өнімдерді түрлері бойынша өткізуді растайтын бастапқы құжаттар негізіндегі кәсіпорынның өндірістік қуаты көрсетіледі.
6. 9-бағанда тұрақты жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
7. 10, 11-бағандарда жобаның жалпы құны, оның ішінде субсидиялауға жататыны көрсетіледі.
8. 12-бағанда инвестициялық жобаның паспортына сәйкес өтеу үлесі көрсетіледі.
9. 13-бағанда төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
10. 14-бағанда инвестициялық жобаны пайдалануға енгізу күні көрсетіледі.
11. 15-бағанда Жұмыс органы шешімінің күні мен нөмірі көрсетіледі.