Об утверждении форм отличительных знаков организатора мирных собраний
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 13 августа 2020 года № 278. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 августа 2020 года № 21104
В соответствии с пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы отличительных знаков организатора мирных собраний.
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и общественного развития
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 13 августа 2020 года № 278
Формы отличительных знаков организатора мирных собраний
1. Формами отличительных знаков организатора мирных собраний являются жилет или наклейка.
2. Жилет является формой отличительного знака организатора мирных собраний.
Описание жилета:
1) цвет – бордовый, однотонный;
2) на задней части располагается надпись "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР".
Размер надписи: "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР" - высота буквы не менее 27 миллиметров, ширина буквы не менее 17 миллиметров, толщина шрифта не менее 6 миллиметров.
Надпись изготавливается шрифтом "Arial" из светоотражающей ткани белого или серебрянного цвета.
Форма жилета — рисунок 1.
Рисунок 1
3. Наклейка является формой отличительного знака организатора мирных собраний.
Описание:
1) наклейка впереди и на спине одежды представляет собой форму прямоугольника шириной не менее 280 миллиметров, высотой не менее 100 миллиметров;
2) цвет – бордовый, однотонный;
3) в центре располагается надпись "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР".
Размер надписи: "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР" - высота буквы не менее 27 миллиметров, ширина буквы не менее 17 миллиметров, толщина шрифта не менее 6 миллиметров.
Надпись изготавливается шрифтом "Arial" из светоотражающей ткани белого или серебрянного цвета.
Форма наклейки спереди и на спину – рисунок 2.
Рисунок 2

Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 13 тамыздағы № 278 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 тамызда № 21104 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" 2020 жылғы 25 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісінің нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрі 2020 жылғы 13 тамызы
№ 278 бұйрығымен
бекітілген
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгілерінің нысандары
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгілерінің нысандары кеудеше немесе жапсырма болып табылады.
2. Кеудеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісінің нысаны болып табылады.
Кеудешенің сипаттамасы:
1) түсі – күрең, бір түсті;
2) артқы жағында "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР" деген жазу орналасады.
Жазудың көлемі: "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР" - әріптің биіктігі кемінде 27 миллиметр, әріптің ені 17 миллиметр, қаріптің қалыңдығы кемінде 6 миллиметр.
Жазу ақ немесе күміс түсті жарық шағылыстырғыш матадан "Arial" қарпімен жасалады.
Кеудешенің нысаны – 1 - сурет.
1 – сурет
3. Жапсырма бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісінің нысаны болып табылады.
Сипаттамасы:
1) алдындағы және арқасындағы жапсырма ені кемінде 280 миллиметр, биіктігі кемінде 100 миллиметр тікбұрыш түрінде болады;
2) түсі – күрең, бір түсті;
3) ортасында "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР" деген жазу орналасады.
Жазудың көлемі: "ҰЙЫМДАСТЫРУШЫ", "ОРГАНИЗАТОР" - әріптің биіктігі кемінде 27 миллиметр, әріптің ені кемінде 17 миллиметр, қаріптің қалыңдығы кемінде 6 миллиметр.
Жазу ақ немесе күміс түсті жарық шағылыстырғыш матадан "Arial" қарпімен жасалады.
Алдындағы және арқасындағы жапсырма нысаны – 2 - сурет.
2 – сурет