Об утверждении форм и сроков представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, а также Правил их представления
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 августа 2020 года № 74. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2020 года № 21126.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) форму отчета по внебалансовым счетам банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о состоянии активов банка по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о состоянии обязательств банка согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета о движении денег по текущему счету банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о движении денег по кассе банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета о произведенных временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации расходах согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета о предъявленных от имени временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации исках в суды согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму отчета о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму отчета о размещенных вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форму отчета о ценных бумагах банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форму отчета об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду, согласно приложению 13 к настоящему постановлению;

Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ Оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 74 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 26 тамызда № 21126 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есептің нысаны;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша банк активтерінің есептің нысаны;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жай-күйі туралы есептің нысаны;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының касса бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жұмсаған шығыстары туралы есептің нысаны;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) атынан соттарға берілген талап арыздар туралы есептің нысаны;
10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметкерлерінің саны туралы есептің нысаны;
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған салымдары туралы есептің нысаны;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағалы қағаздары туралы есептің нысаны;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлкі туралы есептің нысаны;

14) форму журнала учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности, согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) Правила представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации согласно приложению 15 к настоящему постановлению.
2. Временная администрация (временный администратор) банка, страховой (перестраховочной) организации представляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) отчетность и иную информацию, предусмотренную подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления, в следующие сроки:
при отсутствии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Отчетный периодом является 1 (один) календарный месяц.
3. Временная администрация (временный администратор) банка, страховой (перестраховочной) организации представляет в уполномоченный орган отчет о выполненной работе с даты назначения временной администрации (временного администратора) до назначения ликвидационной комиссии в течение 1 (одного) месяца с даты назначения ликвидационной комиссии банка, страховой (перестраховочной) организации.
4. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению 16 к настоящему постановлению.
5. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.

14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналының нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге де ақпаратты ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілікті және осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген өзге де ақпаратты мынадай мерзімдерде:
банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің тұрған жері бойынша орналасқан бөлімшелер болмаған кезде, - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей;
банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің тұрған жері бойынша орналасқан бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күнінен кешіктірмей ұсынады.
Есепті кезең күнтізбелік 1 (бір) ай болып табылады.
3. Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) уәкілетті органға уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күннен бастап тарату комиссиясы тағайындалғанға дейін банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап 1 (бір) ай ішінде орындалған жұмыс туралы есепті ұсынады.
4. Осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Банктерді реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Приложение 1
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет по внебалансовым счетам банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F1-ВА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "_______________" 20__ года
Круг лиц представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Номер счета
Наименование счета
Сумма
Изменения
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
с даты назначения временной администрации (временного администратора)
за отчетный период
1
2
3
4
5
6 (графа 5 и графа 3)
7 (графа 5 и графа 4)
Наименование ______________________________________________________________
Адрес_______________________________________ Телефон ______________________
Адрес электронной почты ____________________________________________________
Исполнитель________________________________ _______________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ _______________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________ _______________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
по внебалансовым счетам банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет по внебалансовым счетам банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F1-ВА, периодичность: ежемесячная)

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F1-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уакытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күннен кешіктірмей, уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Шоттың нөмірі
Шоттың атауы
Сомасы
Өзгерістер
Уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне
Алдыңғы есепті күнге
Есепті күнге
уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күннен бастап)
есепті кезеңде
1
2
3
4
5
6 (5-баған және 3-баған)
7 (5-баған және 4-баған)
Атауы_____________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы ________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының баланстан тыс
шоттары бойынша есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп (индекс: F1-ВА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет по внебалансовым счетам банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 6 указывается разница между графами 3 и 5.
6. В графе 7 указывается разница между графами 4 и 5.
Приложение 2
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии активов банка
Индекс формы административных данных: F2-ВА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "_____________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5
6

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысанда деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 6-бағанда 3 және 5-бағандар арасындағы айырма көрсетіледі.
6. 7-бағанда 4 және 5-бағандар арасындағы айырма көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректердің нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды.
Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі : F2-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" "________________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің филиалдары және (немесе) өкілдіктері тұрған жерде орналасқан бөлімшелер болмаған кезде, - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, банктің филиалдары және (немесе) өкілдіктері тұрған жерде орналасқан бөлімшелер болған кезде, - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңге)
Көрсеткіштердің атауы
Баланстық шоттың атауы
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнгі деректермен салыстырғанда
өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6

12.3
Компьютерное оборудование
12.4
Транспортные средства
12.5
Прочие основные средства
12.6
Нематериальные активы
12.7
Основные средства, принятые в финансовый лизинг
12.8
Основные средства, предназначенные для сдачи в аренду
12.9
Капитальные затраты по арендованным зданиям
13.
Прочие активы
Итого активов:
Резервы (провизии)
Счет отрицательной корректировки
Начисленная амортизация
Наименование _______________________________________________________________
Адрес ____________________________________ Телефон __________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________________
Исполнитель______________________________________ __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________ __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________ __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии активов банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии активов банка
(индекс: F2-ВА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о состоянии активов банка" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса банка на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.

12.3
Компьютер жабдығы
12.4
Көлік құралдары
12.5
Басқа негізгі құрал-жабдықтар
12.6
Материалдық емес активтер
12.7
Қаржы лизингіне қабылданған негізгі құрал-жабдықтар
12.8
Жалға тапсыруға арналған негізгі құрал-жабдықтар
12.9
Жалға алынған үйлер бойынша күрделі шығын
13.
Басқа да активтер
Активтер жиынтығы:
Резервтер (провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген амортизация
Атауы ____________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы _________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
____________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
____________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банк активтерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F2-ВА, Кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 48-1-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысанда деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.

6. В графе 4 указывается категория акций банка второго уровня сектора "акции" официального списка акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее - фондовая биржа) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175.
Приложение 3
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F3-ВА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "____________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5
6

6. 4-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 тіркелген, "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 тамыздағы № 54 қаулысына сәйкес "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізімінің "акциялар" секторының екінші деңгейдегі банктің акцияларының санаты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі : F3-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" "________________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
(уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары және (немесе) өкілдіктері тұрған жерде орналасқан бөлімшелер болмаған кезде, - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары және (немесе) өкілдіктері тұрған жерде орналасқан бөлімшелер болған кезде, - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңге)
Көрсеткіштердің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнгі деректермен салыстырғанда
өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6

13.1
Строящиеся (устанавливаемые) основные средства
13.2
Земля, здания и сооружения
13.3
Компьютерное оборудование
13.4
Транспортные средства
13.5
Прочие основные средства
14
Инвестиционное имущество
15
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
16
Нематериальные активы
Итого активов:
Счет отрицательной корректировки
Начисленная амортизация
Наименование ________________________________________________________________
Адрес __________________________________________ Телефон _____________________
Адрес электронной почты ______________________________________________________
Исполнитель __________________________________ _______________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________ ________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________ ________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии активов
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F3-ВА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
Приложение 4
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии обязательств банка
Индекс формы административных данных: F4-ВА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "______" "_____________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Код
Наименование обязательств
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5
6

13.1
Салынып жатқан (орнатылатын) негізгі құрал-жабдықтар
13.2
Жер, үйлер және ғимараттар
13.3
Компьютер жабдығы
13.4
Көлік құралдары
13.5
Басқа негізгі құрал-жабдықтар
14
Инвестициялық мүлік
15
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
16
Материалдық емес активтер
Активтер жиынтығы:
Теріс түзету шоты
Есептелген амортизация
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары активтерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары активтерінің жай-күйі жағдайыжағдайы уралы есеп (индекс: F3-ВА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F4-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшілерде) банктің филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, банктің филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Код
Міндеттемелердің атауы
Баланстық шот нөмірі
Уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне
Алдыңғы есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
Уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне деректермен салыстырғанда
Алдыңғы есепті күндегі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6

7 (графа 4-графа 6)
8 (графа 5-графа 6)
1
Обязательства банка, в том числе:
1.1
перед физическими лицами, перед которыми банк несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей; по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, по уплате удержанных из заработной платы алиментов и обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.2
перед организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, по сумме выплаченного (выплачиваемого) ею возмещения по гарантируемым депозитам и по сумме восполненной разницы между размером имущества банка и размером обязательств по гарантируемым депозитам, передаваемым другому (другим) банку (банкам) в рамках проведения операции по одновременной передаче активов и обязательств принудительно ликвидируемого банка
1.3
задолженность по обязательствам, обеспеченным залогом имущества банка, а также задолженность перед клиринговой организацией, осуществляющей функции центрального контрагента, возникшие в результате ранее заключенных и неисполненных банком, являющимся клиринговым участником данной клиринговой организации, сделок с участием центрального контрагента. В случае получения страховой выплаты за утрату или повреждение заложенного имущества требования залоговых кредиторов не подлежат удовлетворению в части, покрытой страховой выплатой
1.4
задолженность по депозитам физических лиц, не являющихся лицами, связанными с банком особыми отношениями, в том числе беспроцентным депозитам до востребования, размещенным в исламском банке, и переводам денег, а также требования по депозитам, осуществленным за счет пенсионных активов, по депозитам страховых организаций, осуществленным за счет средств, привлеченных по отрасли "страхование жизни"
1.5
перед некоммерческими организациями, занимающимися исключительно благотворительной деятельностью, организациями ветеранов Великой Отечественной войны и организациями лиц, приравненных к ним, Добровольным обществом инвалидов Республики Казахстан, Казахским обществом слепых, Казахским обществом глухих и производственными организациями, являющимися собственностью этих юридических лиц и созданными за счет их средств, другими организациями инвалидов по имеющимся их средствам на банковских счетах и помещенным на депозит
1.6
задолженность по депозитам юридических лиц, не являющихся лицами, связанными с банком особыми отношениями
1.7
задолженность по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.8
перед другими кредиторами в соответствии с законами Республики Казахстан
1.9
перед кредиторами - физическими и юридическими лицами, являющимися лицами, связанными с банком особыми отношениями, в части суммы, не покрытой организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, за счет возмещения по гарантируемым депозит

7 (4 -баған – 6-баған )
8 (5 -баған- 6-баған)
1
Банктің міндеттемелері, оның ішінде:
1.1
тиісті мезгілдік төлемдерді капиталдандыру арқылы банк олардың өміріне немесе денсаулығына залал келтіргені үшін; еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақы төлеу бойынша; Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектер; еңбекақыдан ұстап қалынған алименттерді төлеу және міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша жауапкершілік алған жеке тұлғалардың алдында
1.2
депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымдардың алдында кепілдік берілетін депозиттер бойынша ол төлеген (төлеп жатқан) өтемақы сомасы бойынша және мәжбүрлеп таратылатын банктің активтері мен міндеттемелерін бір мезгілде беру бойынша операциялар жүргізу аясында басқа банкке (банктерге) берілетін кепілдік берілген депозиттер бойынша банктің мүлкі мен міндеттемелердің мөлшері арасындағы орны толтырылған айырманың сомасы бойынша
1.3
банктің кепіл мүлкімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша берешек, сондай-ақ осы клирингтік ұйымның клирингтік қатысушысы болып табылатын банктің орталық контрагенттің функцияларын жүзеге асыратын клирингтік ұйымның алдындағы орталық контрагенттің қатысуымен бұрын жасаған және орындамаған мәмілелерінің нәтижесінде пайда болған берешегі. Кепілге қойылған мүліктің жоғалуы немесе зақым келтірілгені үшін сақтандыру төлемін алған жағдайда кепіл кредиторларының талаптары сақтандыру төлемімен қамтамасыз ету бөлігінде қанағаттандырылмайды
1.4
банкпен ерекше қатынастармен байланыстағы тұлғалар болып табылмайтын жеке тұлғалардың депозиттері бойынша, оның ішінде ислам банкінде орналастырылған талап еткенге дейінгі пайызсыз депозиттер, және ақша аударымдары, сондай-ақ зейнетақы активтері есебінен жүзеге асырылған депозитер бойынша талаптар, "өмірді сақтандыру" саласы бойынша тартылған қаржы есебінен жүзеге асырылған сақтандыру ұйымдарының депозиттері бойынша
1.5
тек қана қайырымдылық қызметімен айналысатын коммерциялық емес ұйымдардың, Ұлы Отан соғысы ардагерлері және оларға теңестірілген тұлғалардың ұйымдары, Қазақстан Республикасы мүгедектерінің ерікті қоғамының; Қазақ зағиптар қоғамының, Қазақ саңыраулар қоғамының және осы заңды тұлғалардың меншігі болып табылатын және олардың қаржысы есебінен құрылған өндірістік ұйымдардың, олардың банктік шоттарындағы және депозиттерге орналастырылған қаражаттары бойынша басқа ұйымдардың алдында
1.6
банкпен ерекше қатынастармен байланыстағы тұлғалар болып табылмайтын заңды тұлғалардың депозиттері бойынша берешек
1.7
салықтар, алымдар және бюджетке міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша берешек
1.8
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес басқа кредиторлардың алдында
1.9
кепілдік берілетін депозиттер бойынша өтеу есебінен депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның өтемеген сомасы бөлігінде банкпен ерекше қатынастармен байланысты кредиторлар – жеке және заңды тұлғалардың алдында

1.10
задолженность по субординированному долгу и бессрочным финансовым инструментам банка
2
Текущие обязательства временной администрации (временного администратора), в том числе:
2.1
перед работниками по оплате труда
2.2
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет
3
прочая задолженность
Итого обязательств (строка 1+строка 2)
Наименование _______________________________________________________________
Адрес ___________________________________ Телефон ___________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________________
Исполнитель ______________________________________ __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________ ___________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________ ___________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии обязательств банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств банка
(индекс: F4-ВА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о состоянии обязательств банка" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2, граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.

1.10
банктің реттелген борышы және мерзімсіз қаржы құралдары бойынша берешек
2
Уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) ағымдағы міндеттемелері, оның ішінде:
2.1
еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлер алдында
2.2
ағымдағы салықтар, алымдар және басқа да бюджетке міндетті төлемдер бойынша берешек
3
басқа берешек
Міндеттемелер жиынтығы (1-жол + 2-жол)
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банк міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F4-ВА, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 48-1-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2 жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.

6. В строках 2.1 и 2.2 указываются задолженность временной администрации (временного администратора), образовавшаяся с даты назначения временной администрации (временного администратора), перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет.
Приложение 5
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F5-ВА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "______" "____________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Код
Наименование обязательств
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
за отчетный период
1
2
3
4
5
6

6. 2.1 және 2.2-жолдарда уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күнінен бастап оның қызметкерлері алдында еңбекақы төлу, ағымдағы салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша пайда болған берешешектері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F5-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшілерде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Коды
Міндеттеменің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күнгі деректермен салыстырғанда
Есепті кезең үшін
1
2
3
4
5
6

7 (графа 4-графа 6)
8 (графа 5-графа 6)
1.
Обязательства страховой (перестраховочной) организации, в том числе:
1.1.
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования (перестрахования)
1.2.
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3.
по требованиям цедентов, возникающие из договоров по отрасли "страхование жизни"
1.4.
по требованиям цедентов, возникающим из договоров по отрасли "общее страхование"
1.5.
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в пределах суммы обеспечения
1.6.
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.7.
по расчетам с другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Текущая задолженность, в том числе:
2.1.
по оплате труда работников временной администрации (временного администратора);
2.2.
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет;
2.3.
прочая текущая задолженность временной администрации (временного администратора) (аренда, коммунальные услуги, государственная пошлина и т.д.).

7 (4-баған-6-баған)
8 (5-баған-6-баған)
1.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының міндеттемелері, оның ішінде:
1.1.
жалақыдан және (немесе) өзге кірістен, алименттен ұсталған төлемдер бойынша, сондай-ақ таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы олардың алдында сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздер бойынша тиісті уақтылы төлемдерді капиталдандыру арқылы өмірге немесе денсаулыққа зиян келтіргені үшін жауапкершілік көтеретін азаматтардың талаптары
1.2.
еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және үстемеақы төлеу бойынша мемлекеттік, Әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті төлеу бойынша, жалақыдан, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақыны ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын төлеу бойынш
1.3.
"өмірді сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.4.
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.5.
қамтамасыз ету сомасы шегінде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша
1.6.
бюджетке төленетін салықтар, алымдар және басқа міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.7.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлармен есеп айырысулар бойынша
2.
Ағымдағы берешек, оның ішінде:
2.1.
уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) қызметкерлеріне еңбекақы төлеу бойынша
2.2.
ағымдағы салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек;
2.3.
уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) ағымдағы басқа берешегі (жалға алу, коммуналдық қызметтер, мемлекеттік баж және т.б.).

Итого обязательств (строка 1+ строка 2)
Резервы
Наименование ______________________________________________________________
Адрес ___________________________________ Телефон _________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________________
Исполнитель ___________________________________ ____________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________ ____________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ ____________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии обязательств
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F5-ВА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 2.1, 2.2, 2.3 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
6. В строках 2.1, 2.2, 2.3 указываются задолженность временной администрации (временного администратора), образовавшаяся с даты назначения временной администрации (временного администратора), перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет, а также прочая задолженность.
Приложение 6
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о движении денег по текущему счету банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F6-ВА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "______" "_____________" 20__ года
Круг лиц представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
при представлении отчетности временным администратором - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Порядковый номер
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Основание платежа (в том числе наименование документа)
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
сумма
наименование валюты
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего за отчетный период
продолжение таблицы:
Приход
Расход
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
сумма
наименование валюты
сумма
наименование валюты
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Сальдо на отчетную дату
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
сумма
наименование валюты
в валюте
в тенге
19
20
21
22
23
Наименование ______________________________________________________________
Адрес _________________________________________ Телефон ____________________
Адрес электронной почты ____________________________________________________
Исполнитель______________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
денег по текущему счету банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег по текущему счету банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F6-ВА, периодичность: ежемесячная)

Міндеттемелердің жиынтығы (1-жол + 2-жол)
Резервтер
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F5-ВА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 2.1, 2.2, 2.3-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
6. 2.1, 2.2, 2.3-жолдарда уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күнінен бастап оның қызметкерлері алдында еңбекақы төлеу, ағымдағы салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша пайда болған берешектері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F6-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уакытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелердің уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күннен кешіктірмей, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелердің уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күннен кешіктірмей;
есептілікті уақытша әкімші ұсынған кезде - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей.
Нысан
Реттік нөмірі
Өткен есепті күнге сальдо
Операцияның жасалған күні
Төлем жасау негіздемесі (оның ішінде құжаттың атауы)
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
Есепті кезеңде барлығы
кестенің жалғасы:
Кіріс
Шығыс
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
валютада
теңгемен
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Есепті күнге сальдо
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
19
20
21
22
23
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ___________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
ағымдағы шоты бойынша ақша
қозғалысы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (индекс: F6-ВА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о движении денег по текущему счету банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Данные графы 14, 15, 16, 17, 18 равны данным, указанным в Отчете о произведенных временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации расходах по форме согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
6. Графа 8 содержит краткую, конкретную информацию, позволяющую идентифицировать платеж.
7. Данные граф 2, 3, 4, 5, 6 равны данным граф 19, 20, 21, 22, 23 предыдущего отчета и балансу на предыдущую отчетную дату.
8. Данные граф 19, 20, 21, 22, 23 равны данным баланса на отчетную дату в соответствии с Отчетом о состоянии активов банка по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению и Отчетом о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Приложение 7
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о движении денег по кассе банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F7-ВА
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Порядковый номер
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Основание платежа (в том числе наименование документа)
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
сумма
наименование валюты
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего за отчетный период
продолжение таблицы:
Приход
Расход
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
сумма
наименование валюты
сумма
наименование валюты
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Сальдо на отчетную дату
в национальной валюте
в иностранной валюте
курс валюты
сумма
наименование валюты
в валюте
в тенге
19
20
21
22
23
Наименование _________________________________________________________________
Адрес____________________________________________ Телефон ____________________
Адрес электронной почты _______________________________________________________
Исполнитель ________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
денег по кассе банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег по кассе банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F7-ВА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 14, 15, 16, 17, 18-бағандардың деректері осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) есепті кезеңде жұмсаған шығыстары туралы есепте көрсетілген деректерге тең.
6. 8-бағанда төлемді бірегейлендіруге мүмкіндік беретін қысқаша, нақты ақпарат болады.
7. 2, 3, 4, 5, 6-бағандардың деректері өткен есептің 19, 20, 21, 22, 23-бағандардың деректеріне және өткен есепті күнгі балансқа тең.
8. 19, 20, 21, 22, 23-бағандардың деректері осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банк активтерінің жай-күйі туралы есепке және және осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есепке сәйкес есепті күнгі баланстың деректеріне тең.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кассасы бойынша ақшаның қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F7-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уакытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күннен кешіктірмей, уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Нысан
Реттік нөмірі
Өткен есепті күнге сальдо
Операцияның жасалған күні
Төлем жасау негіздемесі (оның ішінде құжаттың атауы)
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
Есепті кезеңде барлығы
кестенің жалғасы:
Кіріс
Шығыс
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
валютада
теңгемен
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Есепті күнге сальдо
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
19
20
21
22
23
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ___________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының кассасы бойынша
ақшаның қозғалысы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кассасы бойынша ақшаның қозғалысы туралы есеп (индекс: F7-ВА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о произведенных временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации расходах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается разница между графами 4 и 3.
Приложение 9
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о предъявленных от имени временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации исках в суды
Индекс формы административных данных: F9-ВА
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица
Цена иска
Предмет иска
Дата направления искового заявления
Наименование органа, в который направлено исковое заявление
Стадия рассмотрения
Результат рассмотрения
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ________________________________________________________________
Адрес_______________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о предъявленных от имени
временной администрации
(временного администратора)
банка, страховой
(перестраховочной)
организации исках в суды
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о предъявленных от имени временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации исках в суды
(индекс: F9-ВА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) жасаған шығыстары туралы есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда 4 және 3-баған арасындағы айырмашылық көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уакытша әкімшісі) атынан соттарға берілген талап арыздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F9-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уакытша әкімшілері)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уакытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелердің уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күннен кешіктірмей, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелердің уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Нысан
Реттік нөмірі
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы
Талап арыз бағасы
Талап арыз мәні
Талап арызды жіберу күні
Талап арыз жіберілген органның атауы
Қарау сатысы
Қарау нәтижесі
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ________________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігі
(уақытша әкімшісі) атынан
соттарға берілген талап арыздар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) атынан соттарға берілген талап арыздар туралы есеп (индекс: F9-ВА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о предъявленных от имени временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации исках в суды" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода с даты назначения временной администрации (временного администратора) (с нарастающим результатом). Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В отчете указывается информация об исках, поданных временной администрацией (временным администратором), а также поданных от имени банка, страховой (перестраховочной) организации в период их деятельности.
6. В графе "Стадия рассмотрения" указывается информация о стадии рассмотрения иска.
7. В графе "Результат рассмотрения" указывается информация о результатах рассмотрения иска.
Приложение 10
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F10-ВА
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Работники временной администрации, работающие по трудовым договорам
Порядковый номер
Наименование должности
Количество штатных единиц
Размер заработной платы согласно штатному расписанию (в тысячах тенге)
Фонд оплаты труда (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Лица, оказывающие услуги по договорам возмездного оказания услуг
Порядковый номер
Наименование оказываемой услуги
Количество единиц
Размер оплаты услуг по договорам возмездного оказания услуг (в тысячах тенге)
Фонд оплаты услуг по договорам возмездного оказания услуг (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Наименование ________________________________________________________________
Адрес_______________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о численности работников
банка, страховой
(перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F10-ВА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уакытша әкімшісі) атынан соттарға берілген талап арыздар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) Нысанды ай сайын уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындаған күннен бастап есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды (өспелі нәтижемен). Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепте уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) берген, сондай-ақ банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан, олардың қызмет еткен кезеңі ішінде берілген талап арыздар туралы ақпарат көрсетіледі.
6. "Қарау сатысы" бағанында талап арызды қарау сатысы туралы ақпарат көрсетіледі.
7. "Қарау нәтижесі" бағанында талап арызды қарау нәтижелері туралы ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F10-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уакытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелердің уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күннен кешіктірмей, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелердің уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Нысан
Уақытша әкімшіліктің еңбек шарттары бойынша жұмыс істейтін қызметкерлері
Реттік нөмірі
Лауазым атауы
Штат бірліктерінің саны
Штат кестесіне сәйкес жалақының мөлшері (мың теңгеде)
Еңбекке ақы төлеу қоры (мың теңгеде)
1
2
3
4
5
Бас офис
Жиынтығы
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтығы
Есепті кезеңдегі барлығы
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тұлғалар
Реттік нөмірі
Көрсетілетін қызметтің атауы
Бірліктер саны
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызметке ақы төлеу мөлшері (мың теңгеде)
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызметке ақы төлеу қоры (мың теңгеде)
1
2
3
4
5
Бас офис
Жиынтығы
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтығы
Есепті кезеңдегі барлығы
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы _____________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_______________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымы қызметкерлерінің саны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп (индекс: F10-ВА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании штатного расписания, действовавшего на дату лишения банка, страховой (перестраховочной) организации лицензии.
Приложение 11
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о размещенных вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F11-ВА
Периодичность: разовая, за первый месяц с даты назначения временной администрации (временного администратора)
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименования статьи (в разрезе банков), банка
Код банка
Категория ценной бумаги официального списка фондовой биржи
Основной долг по вкладу
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
1
2
3
4
5
6
7
1
Вклады до востребования
1.1
2
Срочные вклады
2.1
3
Условные вклады
3.1
4
Всего
продолжение таблицы:
Вознаграждение по вкладу
Резерв по сомнительным долгам
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
8
9
10
11
12
Наименование ________________________________________________________________
Адрес_______________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о размещенных вкладах банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о размещенных вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F11-ВА, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лицензиядан айырылу күніне қолданыстағы штат кестесінің негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған салымдары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F11-ВА
Кезеңділігі: уақытша әкімшілік (уақытша әкімшісін) тағайындаған күннен бастап бірінші ай үшін біржолғы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күннен кешіктірмей, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңге)
Баптың атауы банктің (банктер бөлігінде)
Банктің коды
Қор биржасының ресми тізімінің бағалы қағазының санаты
Салым бойынша негізгі борыш
теңгеде
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
1
Талап ету бойынша салымдар
1.1
2
Мерзімді салымдар
2.1
3
Шартты салымдар
3.1
4
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салым бойынша сыйақы
Күмәнді борыштар бойынша резерв
Ескертпе
теңгеде
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
8
9
10
11
12
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының орналастырған
салымдары туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған салымдары туралы есеп (индекс: F11-ВА, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о размещенных вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется за первый месяц с даты назначения временной администрации (временного администратора) (носит разовый характер). Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговые суммы по графе 7 и по графе 10 за вычетом резервов по сомнительным долгам соответствуют статье "Вклады размещенные" бухгалтерского баланса.
6. В графе 4 указывается категория акций эмитента сектора "акции" официального списка Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее - фондовая биржа).
7. В случае наличия обременения по вкладу, в графе 12 указывается сумма (в тысячах тенге) и основание обременения. Если банк является аффилированным лицом страховой (перестраховочной) организации, то пишется слово "да".
Приложение 12
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о ценных бумагах банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F12-ВА
Периодичность: разовая, за первый месяц с даты назначения временной администрации (временного администратора)
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Порядковый номер
Наименование эмитента
Код эмитента
Вид ценных бумаг
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг, штук
Номинальная стоимость ценной бумаги
Валюта номинала
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
Банки второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырған салымдары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындаған күннен бастап бірінші ай үшін толтырылады (бір реттік сипатта болды). Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегере отырып, 7-ші баған бойынша және 10-шы баған бойынша жиынтық сома бухгалтерлік баланстың "Орналастырылған салымдар" бабына сәйкес келуі тиіс.
6. 4-ші бағанда "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізіміндегі "акциялар" секторында эмитенттің акцияларының санаты көрсетіледі.
7. Егер салым бойынша ауыртпалық бар болған жағдайда, 12-ші бағанда сома (мың теңгемен) және ауыртпалық негіздемесі көрсетіледі. Егер банк сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғасы болып табылса, онда "иә" сөзі жазылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағалы қағаздары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F12-ВА
Кезеңділігі: уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындаған күннен бастап бірінші ай үшін біржолғы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күннен кешіктірмей, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшелері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Нысан
Реттік нөмірі
Эмитенттің атауы
Эмитенттің коды
Бағалы қағаздар түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны, дана
Бағалы қағаздардың номиналды құны
Номинал валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
Екінші деңгейдегі банктер

Изменение стоимости с момента приобретения (графа 9 + графа 11 + графа13)- графа 16)
Доля участия в уставном капитале эмитента (в процентах)
Дата
Примечание
приобретения
погашения
16
17
18
19
20
21
Наименование ________________________________________________________________
Адрес_______________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о ценных бумагах банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о ценных бумагах банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F12-ВА, периодичность: разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о ценных бумагах банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется за первый месяц с даты назначения временной администрации (временного администратора) (носит разовый характер). Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговая сумма по графам 9, 11 и 13, за вычетом резервов по сомнительным долгам соответствует сумме статей бухгалтерского баланса "Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка", "Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи" и "Ценные бумаги, удерживаемые до погашения".

Сатып алу сәтінен бастап құнның өзгеруі (9-баған + 11-баған + 13-баған)- 16-баған)
Эмитенттің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Күні
Ескертпе
сатып алу
өтеу
16
17
18
19
20
21
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _____________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
________________________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
________________________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының орналастырған
салымдары туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағалы қағаздары туралы туралы есеп (индекс: F12-ВА, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырған салымдары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындаған күннен бастап бірінші ай үшін толтырылады (бір реттік сипатта болды). Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 9, 11 және 13-бағандары бойынша жиынтық сомасы күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде "Өзгерістері пайда немесе шығын құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздары", "Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар" және "Өтеуге дейін ұсталып тұратын бағалы қағаздар" бухгалтерлік балансы баптарының сомасына сәйкес болу тиіс.

6. В графе 4 указывается вид ценной бумаги.
К примеру:
по государственным ценным бумагам: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, евроноты, ноты Национального Банка Республики Казахстан;
по негосударственным ценным бумагам: акции, облигации, ипотечные облигации, депозитарные расписки.
7. В графе 8 указывается код валюты номинала ценной бумаги (например: KZT, USD).
8. В графах 10, 12 и 14 указывается общая сумма начисленного вознаграждения по ценным бумагам на конец отчетного периода.
9. В графе 16 указывается суммарная покупная стоимость ценной бумаги, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такой оплаты), включающая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств.
10. В графе 17 указывается разница между балансовой стоимостью и суммарной покупной стоимостью ценных бумаг.
11. В графе 21 если по ценным бумагам имеется обременение (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки "РЕПО"), указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилированным страховой (перестраховочной) организации, пишется слово "да".
Приложение 13
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду
Индекс формы административных данных: F13-ВА
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Порядковый номер
Наименование имущества, сдаваемого в аренду
Фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду
Информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество
Сведения об обременениях
Наименование арендатора
1
2
3
4
5
6
1
Недвижимое имущество
Итого
2
Движимое имущество
Итого
Всего
продолжение таблицы:
Договор аренды
Сумма фактических поступлений по арендным платежам
Примечание
Номер, дата заключения
Срок действия
Размер ежемесячной арендной платы
Сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества
Ежемесячные расходы на содержание имущества
Количественные показатели по имуществу
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ________________________________________________________________
Адрес_______________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об имуществе,
сдаваемом временной
администрацией
(временным администратором)
банка, страховой
перестраховочной)
организации в аренду
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду
(индекс: F13-ВА, периодичность: ежемесячная)

6. 4-бағанда бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі.
Мысалы:
мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, еуроноттар, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ноттары;
мемлекеттік емес бағалы қағаздар бойынша: акциялар, облигациялар, ипотекалық облигациялар, депозитарлық қолхаттар.
7. 8-бағанда бағалы қағаз номиналы валютасының коды (мысалы: KZT, USD).
8. 10, 12 және 14-бағандарда есепті кезең аяғында бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі.
9. 16-бағанда тікелей сатып алуға байланысты шығындар қосылатын, сатып алушы сатушыға төлеген пайыз (осындай ақы болған кезде) шамасына азайған бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құны, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық төлемдер, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ қаражат аудару бойынша банктік қызметтер көрсетіледі.
10. 17-бағанда баланстық құны және бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құнының арасындағы айырмашылығы көрсетіледі.
11. 25-бағанда егер бағалы қағаздар бойынша ауыртпалығы бар болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, "РЕПО" мәміленің объектісі болып табылады), онда ауыртпалық сомасы мың теңгеде және ауыртпалық негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғасы, заңды тұлға болып табылса "иә" деген сөзі жазылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректердің нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға берілетін мүлігі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F13-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдардың уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күнінен кешіктірмей
Нысан
Рет нөмірі
Жалға берілетін мүліктің атауы
Жалға берілетін мүліктің нақты тұрған жері
Мүлікке құқық беретін құжаттың бар болуы туралы ақпарат
Ауыртпалықтар туралы
Жалдаушының атауы
1
2
3
4
5
6
1
Жылжымайтын мүлік
Жиынтығы
2
Жылжымалы мүлік
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы:
Жалдау шарты
Жалдау төлемдері бойынша нақты түсімдер сомасы
Ескерту
Қорытындыының нөмірі, күні
Қолданылу мерзімі
Ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері
Мүлікті ұстау бойынша шығыстарды көтеретін талап туралы мәліметтер
Мүлікті ұстауға ай сайынғы шығыстар
Мүлік бойынша сандық көрсеткіштер
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы __________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
____________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
____________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының уақытша әкімшілігі
(уақытша әкімшісі) жалға
берілетін мүлігі туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға берілетін мүлігі туралы есеп (индекс: F13-ВА, кезеңділігі: ай сайынғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 дополнительно указываются общая площадь недвижимого имущества, его место нахождения, а при сдаче в аренду транспортного средства марка, год выпуска и государственный номер транспортного средства, сдаваемого в аренду.
6. В графе 5 указываются дата и основание наложения обременения, орган, наложивший обременение.
7. В графе 11 указывается сумма затрат на коммунальные и иные услуги по содержанию недвижимого имущества, а также расходов на техническое обслуживание, страхование движимого имущества.
8. В графе 12 указываются арендуемая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства - показания пробега на дату сдачи его в аренду.
9. В графе 14 указывается иная дополнительная информация по имуществу, сдаваемому в аренду.
10. В графах 9, 11 и 13 заполняются строки "Итого" и "Всего".
Приложение 14
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности
Индекс формы административных данных: F14-ВА
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
при отсутствии у временной администрации (временного администратора) подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии подразделений, расположенных по месту нахождения филиалов и (или) представительств банка, страховой (перестраховочной) организации, - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Порядковый номер
Наименование кредитора
Наименования документа-основания для признания требований кредитора бесспорными
Сумма заявленных требований (в тенге)
Реквизиты входящей корреспонденции
Реквизиты исходящей корреспонденции, направленной кредитору, о признании его требований бесспорными
1
2
3
4
5
6
Наименование ________________________________________________________________
Адрес_______________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета
бесспорных требований,
подлежащих передаче
ликвидационной комиссии
для исполнения в порядке
очередности
Пояснение по заполнению формы административных данных
Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности
(индекс: F14-ВА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға берілетін мүлігі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшілік (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда жылжымайтын мүліктің жалпы аумағы, оның орналасқан жері, көлікті жалға берген кезде маркасын, жалға берілетін көлік құралының шыққан жылы және мемлекеттік нөмірі қосымша көрсетіледі.
6. 5-бағанда ауыртпалық салу күні және негіздемесі, ауыртпалық салған орган көрсетіледі.
7. 11-бағанда жылжымайтын мүлікті ұстау бойынша коммуналдық және өзге де қызметтерге шығындар, сондай-ақ техникалық қызмет көрсетуге, жылжымалы мүлікті сақтандыруға шығыстар сомасы көрсетіледі.
8. 12-бағанда жылжымайтын мүліктің жалға берілетін алаң, көлік құралын жалға беру кезінде оны жалға беру күнге жүрген жолы көрсетіледі.
9. 14-бағанда жалға берілетін мүлігі бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
10. 9, 11 және 13-бағандарда "Жиынтығы" және "Барлығы" деген жолдар толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F14-ВА
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдардың уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Ұсыну мерзімі:
уақытша әкімшілікте (уақытша әкімшіде) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, банктің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің орналасқан жері бойынша бөлімшілері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
Рет нөмірі
Кредитордың атауы
Кредитордың талаптарын даусыз деп тану үшін негіздеме құжаттың атауы
Мәлімделген талаптардың сомасы (теңгемен)
Кіріс хат-хабарларының деректемелері
Кредиторға оның талаптарын даусыз деп тану туралы жіберілген шығыс хат-хабарларының деректемелері
1
2
3
4
5
6
Атауы ___________________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы _____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кезектілік тәртібімен орындау
үшін тарату комиссиясына
берілуге тиіс даусыз талаптарды
есепке алу журналына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы (индексі: F14-ВА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно временной администрацией (временным администратором) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании поступающих письменных требований кредиторов банков, страховых (перестраховочных) организаций, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности.
Приложение 15
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Правила представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации
1. Настоящие Правила представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации (далее – временная администрация) отчетности и иной информации в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган).
2. Временная администрация представляет в уполномоченный орган отчетность, предусмотренную подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления, на бумажном и электронном носителях.
Временная администрация представляет в уполномоченный орган отчет о выполненной работе с даты назначения временной администрации до назначения ликвидационной комиссии (далее - отчет временной администрации о выполненной работе) на бумажном носителе в 2 (двух) экземплярах и в электронном виде.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға уақытша әкімшілік (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының кредиторларының кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс келіп түскен жазбаша талаптарының негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
15-қосымша
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты ұсыну қағидалары
1. Осы Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Уақытша әкімшілік уәкілетті органға осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептілікті ұсынады қағаз және электрондық тасымалдағыштарда ұсынады.
Уақытша әкімшілік уәкілетті органға уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап тарату комиссиясы тағайындалғанға дейін орындаған жұмысы туралы есепті (бұдан әрі – уақытша әкімшіліктің орындаған жұмысы туралы есебі) қағаз тасымалдағышта 2 (екі) данада және электрондық түрде ұсынады.

3. К отчетности, представляемой временной администрацией в соответствии с подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления, прилагаются пояснительная записка, бухгалтерский баланс банка, страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату и оборотно-сальдовая ведомость к балансу банка, страховой (перестраховочной) организации на отчетную дату.
Изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин.
4. Пояснительная записка согласно пункту 3 Правил включает следующую информацию:
1) наименование и реквизиты решений уполномоченного органа о лишении лицензии на проведение всех банковских операций, на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и о назначении временной администрации, ее составе;
2) причины возникновения каждого изменения показателей отчетности за истекший период;
3) иные сведения и события, произошедшие в отчетном периоде, и проведенные мероприятия, связанные с деятельностью временной администрации, включая информацию о судебных процессах, в которых участвовала временная администрация.
В пояснительной записке классификация статей, приведенная в отчетности, дополняется информацией, поясняющей их смысл. Изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин.
5. Отчет временной администрации о выполненной работе содержит следующую информацию:
1) сведения о назначении и составе временной администрации;
2) первоочередные мероприятия, проведенные временной администрацией;
3) сведения о передаче страхового портфеля или сведения о проведении операции по одновременной передаче активов и обязательств банка другому (другим) банку (банкам);
4) сведения об изменении активов и обязательств;
5) сведения о расходах временной администрации с указанием информации о наличии перерасхода и (или) экономии, исходя из утвержденных смет расходов;
6) сведения об участии временной администрации в судебных процессах;
7) результаты инвентаризации и приема-передачи имущества и документов от временной администрации к ликвидационной комиссии;
8) об иных мероприятиях, осуществленных временной администрацией в процессе ее деятельности.
6. Отчет временной администрации о выполненной работе утверждается уполномоченным органом в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты поступления его в уполномоченный орган.
После утверждения отчета временной администрации о выполненной работе уполномоченным органом временная организация передает его ликвидационной комиссии для сведения.

3. Уақытша әкімшілік осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларына сәйкес ұсынатын есептілікке түсіндірме жазба, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есепті күнгі жағдай бойынша бухгалтерлік балансы және банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының балансына есепті күнге кері-сальдолық ведомосы қоса беріледі.
Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық көлемі сипаттала отырып әр бап бойынша ашылып жазылады.
4. Қағидалардың 3-тармағына сәйкес түсіндірме жазбада:
1) барлық банктік операцияларды жүргізуге, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына арналған лицензиядан айыру туралы және уақытша әкімшілік тағайындау, оның құрамы туралы уәкілетті орган шешімінің атауы және деректемелері;
2) өткен кезең үшін есептілік көрсеткіштерінің әрбір өзгерісінің туындау себептері;
3) өзге де мәліметтер және есепті болған оқиғалар, уақытша әкімшілік қатысқан сот процестері туралы ақпаратты қоса алғанда уақытша әкімшіліктің қызметіне байланысты жүргізілген іс-шаралар туралы ақпарат қамтылады.
Түсіндірме жазбада есептілікте келтірілген баптың жіктемесі олардың мәнін түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады. Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық көлемі сипаттала отырып әр бап бойынша ашып жазылады.
5. Уақытша әкімшіліктің орындаған жұмысы туралы есебінде:
1) уақытша әкімшілікті тағайындау және оның құрамы туралы мәліметтер;
2) уақытша әкімшілік жүргізген бірінші кезектегі іс-шаралар;
3) сақтандыру портфелін беру туралы мәліметтер немесе банктің активтері мен міндеттемелерін басқа банкке (банктерге) бір жолға беру бойынша операциялар жүргізу туралы мәліметтер;
4) активтер мен міндеттемелердің өзгерістері туралы мәліметтер;
5) бекітілген шығыстар сметасын негізге ала отырып артық шығысты және (немесе) үнемнің бар екендігі туралы ақпаратты көрсете отырып, уақытша әкімшіліктің шығыстары туралы мәліметтер;
6) уақытша әкімшіліктің сот процестеріне қатысқаны туралы мәліметтер;
7) мүлік пен құжаттарды түгендеу және оларды уақытша әкімшіліктен тарату комиссиясына қабылдау-өткізу нәтижелері;
8) уақытша әкімшілік өзінің қызметі барысында жүзеге асырған өзге де іс-шаралар туралы ақпарат қамтылады.
6. Уақытша әкімшіліктің орындаған жұмысы туралы есебін уәкілетті орган өзіне келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде бекітеді.
Уақытша әкімшіліктің орындаған жұмысы туралы есебі бекітілгеннен кейін уәкілетті орган уақытша ұйым оны мәлімет үшін тарату комиссиясына береді.

7. При смене руководителя временной администрации бывший руководитель временной администрации представляет в уполномоченный орган отчет о проделанной работе за период его руководства в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подписания акта приема-передачи имущества и документов назначенному руководителю временной администрации.
8. По результатам рассмотрения отчетности, представляемой временной администрацией в соответствии с подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), и 14) пункта 1 настоящего постановления, уполномоченный орган принимает ее к сведению, а при наличии выявленных замечаний направляет временной администрации письмо об их устранении в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты поступления вышеуказанной отчетности в уполномоченный орган.
Приложение 16
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 148 "Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой перестраховочной) организации отчетов и иной (дополнительной) информации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9731, опубликовано 9 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Пункт 19 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 244 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10339, опубликовано 18 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Пункт 24 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 127 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14277, опубликовано 24 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

7. Уақытша әкімшілік басшысы ауысқан кезде уақытша әкімшіліктің бұрынғы басшысы уақытша әкімшіліктің тағайындалған басшысына мүлік пен құжаттарды қабылдау-өткізу актісіне қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға өзі басшылық еткен кезеңде жасаған жұмысы туралы есепті ұсынады.
8. Уақытша әкімшілік осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), және 14) тармақшаларына сәйкес ұсынатын есептілікті қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган оны назарға алады, ал анықталған ескертулер болған кезде, жоғарыда көрсетілген есептілік уәкілетті органға келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уақытша әкімшілікке оларды жою туралы хат жібереді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
16-қосымша
Күші жойылды деп танылған Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің тізбесі
1."Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшінің) есептерді және өзге (қосымша) ақпаратты ұсыну нысандарын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 148 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9731 болып тіркелген, 2014 жылғы 9 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10339 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 19-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 127 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14277 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 24-тармағы.

4. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 45 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15542, опубликовано 5 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

4. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы 45 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15542 болып тіркелген, 2017 жылғы 5 қыркүйекте Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 2-тармағы.