О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 186-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2020 года № 21139
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 10953, опубликован 5 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Перечень существенно важных товаров, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
Б. Сұлтанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 27 августа 2020 года № 186-НҚ
Утвержден приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2014 года № 180
Перечень существенно важных товаров
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
1.

"Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 186-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 тамызда № 21139 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10953 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 маусымда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген елеулі маңызды тауарлардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция министрінің
2020 жылғы 27 тамызы
№ 186-НҚ Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 180 бұйрығымен
бекітілген
Елеулі маңызды тауарлардың тізбесі
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
1.

0201
Мясо крупного рогатого скота, свежее или охлажденное
2.
0202
Мясо крупного рогатого скота, замороженное
3.
0203
Свинина свежая, охлажденная или замороженная
4.
0204
Баранина или козлятина свежая, охлажденная или замороженная
5.
0207
Мясо и пищевые субпродукты домашней птицы, указанной в товарной позиции 0105, свежие, охлажденные или замороженные
6.
0301
Живая рыба
7.
0302
Рыба свежая или охлажденная, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304
8.
0303
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304
9.
0304
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые
10.
0305
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу
11.
0306
Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; ракообразные копченые, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; ракообразные в панцире, сваренные на пару или в кипящей воде, охлажденные или неохлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; мука тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу:
12.
0401
Молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ
13.
0402
Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
14.
0405
Сливочное масло и прочие жиры и масла, изготовленные из молока; молочные пасты
15.
0406
Сыры и творог
16.
0407
Яйца птиц, в скорлупе, свежие, консервированные или вареные
17.
0701
Картофель свежий или охлажденный
18.
0703
Лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные
19.
0704
Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода brassica, свежие или охлажденные
20.
0706
Морковь, репа, свекла столовая, козлобородник, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные
21.
0708
Бобовые овощи, лущеные или нелущеные, свежие или охлажденные
22.
0713
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
23.
0902
Чай со вкусо-ароматическими добавками или без них
24.

0201
Ірі қара малдың еті, жас немесе тоңазытылған
2.
0202
Ірі қара малдың еті, мұздатылған
3.
0203
Шошқаның еті, жас тоңазытылған немесе мұздатылған
4.
0204
Қой немесе ешкінің жас еті, тоңазытылған немесе мұздатылған
5.
0207
0105 тауар позициясында көрсетілген үй құсының еті және тағамдық қосымша өнімдері, жас, тоңазытылған немесе мұздатылған
6.
0301
Тірі балық
7.
0302
0304 тауар позициясының балық сүзбесі мен балық етін қоспағанда, жаңа ұсталған немесе мұздатылған балық
8.
0303
0304 тауар позициясының балық сүзбесі мен балық етін қоспағанда, мұздатылған балық
9.
0304
Жаңа ұсталған, салқындатылған немесе мұздатылған балық сүбесі (балық фаршын қоса алғанда) және басқа балық еті
10.
0305
Кептірілген, тұздалған және тұздықтағы балық; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылулық өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған қақталған балық; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған балық ұны және балық түйіршіктері
11.
0306
Тірі, жаңа ұсталған, салқындатылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ шаянтәріздестер; қақтау процессі кезінде не оған дейін жылулық өндеуге ұшыраған немесе ұшырамаған бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ қақталған шаянтәріздестер; бумен немесе қайнаған суда пісірілген, салқындатылған немесе салқындаттылмаған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы бақалшақтағы шаянтәріздестер; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған шаянтәріздестер ұны және түйіршіктері
12.
0401
Қоюлатылмаған және қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған сүт және кілегей
13.
0402
Қоюлатылған және қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылған сүт және кілегей
14.
0405
Сүттен жасалған сары май және өзге тоң майлар; сүт пасталары
15.
0406
Ірімшіктер және сүзбе
16.
0407
Қабықтағы, жас, консервіленген немесе піскен құс жұмыртқалары
17.
0701
Жас немесе тоңазытылған картоп
18.
0703
Басты пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және басқа пияздық көкөністер, жас немесе тоңазытылған
19.
0704
Қаудандық қырыққабат, түрлі-түсті қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және brassica тұқымдасынан ұқсас жеуге жарамды көкөністер, жас немесе тоңазытылған
20.
0706
Сәбіз, шалқан, ас қызылшасы, қойжелкек, шалғам және басқа да ұқсас жеуге жарайтын тамыр жемістері, жас және тоңазытылған
21.
0708
Аршылған немесе аршылмаған, жас немесе тоңазытылған, бұршақ тұқымдас көкөністері
22.
0713
Кептірілген, аршылған, тұқымдық қауызынан тазартылған немесе тазартылмаған, ұсақталған немесе ұсақталмаған бұршақ тұқымдас көкөністері
23.
0902
Дәмдік хош иісті қоспалары бар немесе жоқ шай
24.

1518 00
Животные или растительные жиры и масла и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные
52.
1701
Сахар тростниковый или свекловичный и химически чистая сахароза, в твердом состоянии
52.1
1904 90 800 0
Прочие готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья); злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные
53.
2302
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные
54.
2304 00 000
Жмыхи и другие твердые отходы, полученные при извлечении соевого масла, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
55.
2306
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении растительных жиров или масел, кроме отходов товарной позиции 2304 или 2305, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
56.
2309
Продукты, используемые для кормления животных
57.
2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская
58.
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
59.
2709 00
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород
60.
2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты
61.

1518 00
1516 тауар позциясындағы өнімдерден басқа, піскен, тотықтандырылған, сусыздандырылған, сульфирленген, әуедегі үрлеумен тотықтандырылған, вакуумда немесе инертті газда қыздыру жолмен полимеризделген немесе басқа тәсілмен химиялық модификацияланған жануарлардың немесе өсімдіктердің тоң майлары мен майлары және олардың фракциялары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жеуге жарамайтын қоспалар жануарлардың немесе өсімдіктердің тоң майлары мен майларынан, немесе фракциялардағы әр түрлі тоң майлардан және аталған топтың майларынан алынатын дайын өнімдер
52.
1701
Құрақ немесе қызылша қанты және қатты түрдегі химиялық таза сахароза
52.1
1904 90 800 0
Астық дәндерін немесе астық өнімдерін (мысалы, жүгері үлпектері) үрлеу немесе қуыру жолымен алынған өзге де дайын тамақ өнімдері; астық түріндегі немесе үлпек немесе өзге тәсілмен өңделген астық түріндегі (жұқа және ірі тартылған ұнды, жарманы қоспағанда), алдын ала пісірілген немесе өзге тәсілмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дақылдар (жүгері дәнінен басқа)
53.
2302
Түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген кебектер, жармалар, жарма ұндар және дақылдар дәндерін немесе бұршақ дақылдарын елеуден, тартудан немесе басқа да тәсілдермен өңдеуден алынған өзге де қалдықтар
54.
2304 00 000
Қытайбұршақ майын бөліп алу кезінде алынатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген басқа да қатты қалдықтар
55.
2306
2304 немесе 2305 тауар позициясындағы қалдықтардан басқа, өсімдік тоң майларын немесе майларын бөліп алу кезінде алынатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген, басқа да қатты қалдықтар
56.
2309
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдер
57.
2501 00
Тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және таза натрий хлориді суда ерітілген немесе ерімеген, немесе жабысуға кедергі келтіретін немесе сусымалылықты қамтамасыз ететін агенттердің қоспалары бар немесе жоқ; теңіз суы
58.
2705 00 000 0
Мұнай газдары мен басқа да газ тәрізді көмірсутектерден басқа, тас көмір газы, су, генераторлық және ұқсас газдар
59.
2709 00
Битуминозды жыныстардан алынған шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері
60.
2710
Шикілерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салм.% немесе одан да артығы болатын мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстіне бұл мұнай өнімдері негізгі өнімдерді құрайтын өнімдер болып табылады; өңделген мұнай өнімдері
61.

2711
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие
62.
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные
63.
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
64.
2715 00 000 0
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
65.
4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные
66.
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1в к данной группе
67.
4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к данной группе
68.
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки
69.
4106 31 000 0
Дубленая кожа из шкур свиней, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, но без дальнейшей обработки, во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
70.
4106 32 000 0
Дубленая кожа из шкур свиней, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, но без дальнейшей обработки, в сухом состоянии (краст)
71.
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; пилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах
72.

2711
Мұнай газдары және өзге де газ тәрізді көмірсутектер;
62.
2712
Мұнай вазелині; боялған немесе боялмаған синтез нәтижесінде алынған, микрокристалданған парафин, мұнай балауызы, парафин гачі, озокерит, құба көмірлі балауыз, шымтезек балауызы, өзге де минералды балауыздар және ұқсас өнімдер;
63.
2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай және мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар;
64.
2715 00 000 0
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайыр немесе минералды шайыр пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
65.
4101
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың түгі бар немесе түксіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері
66.
4102
Осы топқа 1в ескертпемен алып тасталғандардан басқа, қойлардың немесе қозылардың (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың жүні бар немесе жүнсіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері
67.
4103
Осы топқа 1б немесе 1в ескертпелермен алып тасталғандардан басқа, түкті немесе түксіз (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген), бөлінген немесе бөлінбеген өңделмеген басқа да терілер
68.
4104
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың терісінен жасалған, түгі жоқ, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ одан әрі өңдеусіз иленген былғары немесе былғары краст
69.
4106 31 000 0
Жүнсіз немесе жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ одан әрі өңделмеген, ылғалды күйдегі (хромдалған жартылай фабрикатты қоса алғанда) шошқа терісінен жасалған иленген былғары)
70.
4106 32 000 0
Шошқаның терісінен жасалған иленген былғары, жүнсіз немесе жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ одан әрі өңделмеген, құрғақ күйінде (краст)
71.
4401
Бөренелер, кеспек отындар, бұтақтар, шөпшек байламдары түріндегі немесе ұқсас түрлеріндегі отындық сүрек; жаңқа немесе сүрек жоңқасы; қоспалы немесе қоспасыз бөрене, брикеттер, түйіршіктер түріндегі немесе ұқсас түрлердегі сүрек үгінділер мен қалдықтары және скрап
72.

4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные
73.
4404
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль;
лесоматериалы, грубо обтесанные, но не обточенные, не изогнутые или не обработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина
74.
4406
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей
75.
4407
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм
76.
4707
Регенерируемые бумага или картон (макулатура и отходы)
77.
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
78.
5102
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
79.
5103
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье
80.
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
81.
5301
Лен-сырец или лен обработанный, но не подвергнутый прядению; очесы и отходы льна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)
82.
7108
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка
83.
7112
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов
84.
7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)
85.
7207
Полуфабрикаты из железа или нелегированной стали
86.
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной более 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия
87.
7209
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной более 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия
88.
7210
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной более 600 мм или более, плакированный с гальваническим или другим покрытием
89.

4403
Өңделмеген, қабығы аршылған немесе аршылмаған немесе шелқабығымен немесе тұрпайы бөренеленген немесе бөренеленбеген ағаш материалдары
73.
4404
Бондарлық ағаш; кесілген бөренелер; үшкірлеген, бірақ ұзын бойымен кесілмеген қадалар, қазықтар және бағандар; ұшталмаған, қатты сүргіленген, иілмеген немесе басқа тәсілмен өңделмеген, тростарды, қолшатырларды, саймандарға арналған тұтқаларды немесе ұқсас бұйымдарды өндіру үшін пайдаланылатын ағаш материалдары; аршылған және осыған ұқсас сүрек
74.
4406
Теміржол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар
75.
4407
Араланған немесе ұзын бойымен жарылған, жаңқаланған немесе жаңқаланбаған, қабаттарға бөлінген немесе сыдырылған, тегістелген немесе тегістелмеген, сыртқы қалыңдығы 6 мм асатын шет жақ қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары
76.
4707
Регенирацияланған қағаз немесе картон (макулатура және қалдықтар)
77.
5101
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн
78.
5102
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған биязы немесе қылшықты жануарлардың қылы
79.
5103
Иіру қалдықтарын қоса алғанда, бірақ ыдыратылған шикізатты қоспағанда, жүннің немесе жануарлардың биязы немесе қылшықты қылының қалдықтары
80.
5104 00 000 0
Жануарлар жүнінен немесе жұқа немесе қатты түгінен жұлынған шикізаттар
81.
5301
Шикізатты зығыр немесе өнделген, бірақ иіруге ұшырамаған зығыр; зығырдың қыл-қыбыры мен қалдықтары (иіру қалдықтары мен жұлынған шикізатты қоса алғанда)
82.
7108
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда)
83.
7112
Бағалы металдардың қалдықтары мен сынықтары немесе бағалы металдар жалатылған металдар; негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металдар немесе бағалы металдардың қосылыстары бар басқа да қалдықтар мен сынықтар
84.
7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қара металдардың қайта балқытуға арналған құймалары (шихталық құймалар)
85.
7207
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
86.
7208
Ені 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай басылған, жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа қаптамасыз, темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегіс илек
87.
7209
Ені 600 мм немесе одан да көп, суықтай басылған (суық күйінде қысылған), жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа қаптамасыз, темірден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегіс илек
88.
7210
Ені 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай иленген, жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа қаптамасыз, темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегіс илек
89.

7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
90.
7404 00
Отходы и лом медные
91.
7503 00
Отходы и лом никелевые
92.
7601
Алюминий необработанный
93.
7602 00
Отходы и лом алюминиевые
94.
7603
Порошки и чешуйки алюминиевые
95.
7604
Прутки и профили алюминиевые
96.
7605
Проволока алюминиевая
97.
7606
Плиты, листы, полосы или ленты алюминиевые толщиной более 0,2 мм
98.
7607
Фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
99.
7608
Трубы и трубки алюминиевые
100.
7609 00 000 0
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
101.
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны): листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях
102.
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
103.
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сниженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
104.
7613 00 000 0
Емкости для сжатого или сниженного газа алюминиевые
105.
7614
Скрученная проволокла, тросы, плетенные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции

7302
Темір жол немесе трамвай жолдары үшін пайдаланылатын қара металдан жасалған бұйымдар:
рельстер, қарсы рельстер және тісті рельстер, ауыспалы рельстер, тұйық қиылыс айқаспалары, ауыспалы штангалар және өзге де көлденең қосылыстар, шпалдар, түйіспе жапсырмалары мен төсемдері, сыналар, тірек тақталары, ілгекті рельс бұрандалары, төсемдер мен созғыштар, тұғырлар, көлденең жақтаулар мен рельстерді қосуға немесе бекітуге арналған өзге де бөлшектер
90.
7404 00
Мыс қалдықтары мен сынықтары
91.
7503 00
Никель қалдықтары мен сынықтары
92.
7601
Өңделмеген алюминий
93.
7602 00
Алюминий қалдықтары мен сынықтары
94.
7603
Алюминий ұнтақтары мен қабыршықтары
95.
7604
Алюминий шыбықтары мен профильдері
96.
7605
Алюминий сымы
97.
7606
Ені 0,2 мм-ден астам алюминийден жасалған плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар
98.
7607
Ені (негізін есепке алмағанда) 0,2 мм алюминий фольга (қағаздан, картоннан, пластмассадан немесе ұқсас материалдардан жасалған негізсіз немесе негізімен)
99.
7608
Алюминийден жасалған түтіктер мен түтікшелер
100.
7609 00 000 0
Алюминий түтіктерге немесе түтікшелерге арналған фитингтер (мысалы, жалғастырғыштар, иіндер, ернемектер)
101.
7610
Алюминий металл конструкциялары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың бөліктері, мұнаралар, керегеторлы діңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалар, есіктер, терезелер және олардың рамалары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер және колонналар): металл конструкцияларда пайдалануға арналған алюминийден жасалған беттер, шыбықтар, профильдер, түтіктер және ұқсас бұйымдар
102.
7611 00 000 0
Кез келген заттарға арналған (қысылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
103.
7612
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз бөшкелер, барабандар, банкiлер, жәшiктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе деформацияланатын түтiк түрiндегi сыйымдылықтарды қоса алғанда)
104.
7613 00 000 0
Сығылған немесе сұйылтылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар
105.
7614
Электрлік оқшаулаусыз алюминийден жасалған иірілген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар

8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
Примечание: ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденная Решением Совета Евразийской экономической комиссии № 54 от 16 июля 2012 года.
Товарная позиция – наименование товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС.

8607
Темір жол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөліктері
Ескерту: ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
Тауар позициясы – ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың атауы.