Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2020 года № 21194
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственной услуги "Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила оказания государственной услуги "Регистрация декларации безопасности плотины для присвоения регистрационных шифров" согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Громов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющего обязанности
министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 216
Правила оказания государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование"

Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 қыркүйекте № 21194 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Арнайы су пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу жөніндегі құрылыстарда немесе құрылғыларда орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Тіркеу шифрларын беру үшін бөгеттің қауіпсіздік декларациясын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушы
С. Громов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық дамыту, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
міндетін атқарушысының
2020 жылғы 11 қыркүйегі
№ 216 Бұйрыққа
1-қосымша
"Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается бассейновыми инспекциями по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление на получение разрешения на специальное водопользование по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, заявление на продление и переоформление разрешения на специальное водопользование по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги в форме приложения 3 к настоящим Правилам.
4. При обращении через портал к заявлению, удостоверенному электронной цифровой подписью услугополучателя прилагаются следующие документы:
Для получения разрешения на специальное водопользование:
электронная копия паспорта водохозяйственного сооружения, гидромелиоративных систем или устройств;
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств учета забора воды.
Для переоформления разрешения:
электронная копия подтверждающих документов об изменении наименования юридического лица и (или) изменении его местонахождения, изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя.
Для продления разрешения:
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств учета забора воды.
5. Для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для целей гидроэнергетики дополнительно предоставляются:
электронная копия документа, содержащего данные об установленной мощности гидроэлектростанции;
электронная копия документа, содержащего сведения о пропускной способности энергетических, сбросных и иных сооружений;
электронная копия документа, содержащего сведения о рыбозащитных и рыбопропускных сооружениях;
электронная копия документа, содержащего данные о показателях заявленного использования водных ресурсов на нужды гидроэнергетики, которые прикрепляются к электронному запросу в виде электронной копии документа.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы су пайдалануға рұқсат алуға немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы су пайдалануға рұқсаттың мерзімін ұзарту және қайта рәсімдеуге www.egov.kz, "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен көрсету нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымша нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген.
4. Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық мен куәландырылған өтінішімен мынадай құжаттар ұсынылады:
Арнайы су пайдалануға рұқсат алу үшін:
су шаруашылығы құрылысы, гидромелиорациялық жүйелер немесе құрылғылар паспортының электрондық көшірмесі;
су алуды есептеу құралының болуы туралы мәліметтен тұратын құжаттың электрондық көшірмесі;
Рұқсатты қайта рәсімдеу үшін:
заңды тұлға атауының өзгергені және (немесе) оның орналасқан жерінің өзгергені, жеке тұлға тегінің, атының, әкесінің атының (ол болған кезде) өзгергені, дара кәсіпкердің қайта тіркелгені туралы растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі.
Рұқсаттың мерзімін ұзарту үшін:
су алуды есептеу құралының болуы туралы мәліметтен тұратын құжаттың электрондық көшірмесі.
5. Гидроэнергетика мақсаттары үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
су электр станциясының белгіленген қуаты туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
энергетикалық, су ағызу және өзге де құрылысжайлардың өткізу қабілеті туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
балық қорғау және балық жіберу құрылысжайлары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық сұранымға қоса тіркелетін, гидроэнергетика мұқтаждықтарына мәлімделген су ресурстарын пайдалану көрсеткіштері туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі.

6. Для получения разрешения, связанного с использованием поверхностных водных объектов без изъятия воды дополнительно представляются:
электронная копия документа, содержащего технические характеристики судна.
электронная копия документа, содержащего разрешение регистра судоходства на эксплуатацию судна с указанием порта его приписки (место регистрации);
электронная копия документа, содержащего данные об обеспеченности береговыми и плавательными устройствами для приема всего объема сточных вод, отходов и отбросов, образующихся на судне;
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за качеством воды на участке акватории при эксплуатации объектов и производстве работ, которые оказывают или могут оказать негативное влияние на состояние водного объекта и окружающей среды.
7. При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о санитарно-эпидемиологическом заключении, о соответствии объекта эпидемической значимости нормативных правовых актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам для хозяйственно-питьевого водоснабжения, о разрешении на эмиссии в окружающую среду, о расчетах удельных норм водопотребления и водоотведения, за исключением физических или юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, о деятельности по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, о использовании водных объектов без изъятия из них водных ресурсов, о сбросе попутно забранных подземных вод (шахтных, карьерных, рудничных), которые представляют расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
8. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение).
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет заявителю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

6. Жерүсті су обьектілерін суды алмай пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
кеменің техникалық сипаттамаларын қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
кеменің тіркелген порты (тіркелу орны) көрсетіле отырып, оны пайдалануға кеме қатынасы тіркелімінің рұқсатын қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
кемеде пайда болатын қалдық сулардың, қалдықтар мен шығарындылардың бүкіл көлемін қабылдау үшін жағалау және қалқыма құрылғылармен қамтамасыз етілуі туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
су объектісінің және қоршаған ортаның жай-күйіне кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілерді пайдалану және жұмыстарды жүргізу кезінде акватория учаскесіндегі су сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының бар-жоғы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі.
7. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы статус автоматты түрде көрсетіледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы, санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы, эпидемиялық маңыздылығы объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік-құқықтық актілерге және шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға арналған гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы, қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру туралы мәліметтер, су дайындау және (немесе) ауыз су мұқтаждары үшін су тұтынушыларға жеткізу үшін су ресурстарын алуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаларды қоспағанда, су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын есептеу туралы, тіреуіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үсті ағынын реттеу жөніндегі қызмет туралы, су объектілерін олардан су ресурстарын алмай пайдалану туралы, ілеспе алынған жер асты суларын (шахта, карьер, кеніш) ағызу туралы), су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
8. Хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтініш түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері өтінішті тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге жібереді.

9. При установлении факта полноты представленных документов сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение восьми рабочих дней рассматривает соответствие предоставленных документов, установленных в пунктах 4, 5, 6 и 7 настоящих Правил и направляет разрешение на специальное водопользование, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
10. Результат оказания государственной услуги – разрешение на специальное водопользование, переоформление разрешения, продление разрешения, либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
Услугодатель в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
11. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным статьей 66 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее-Кодекс);
3) отрицательный ответ территориального подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр на запрос о согласовании, представляемый в бассейновые инспекции в течение пяти рабочих дней, отсутствие санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии санитарно-эпидемиологическим требованиям при заборе поверхностных и (или) подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения, а также несоответствие представленных материалов, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным пунктами 2 и 3 статьи 82 Кодекса;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

9. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісін анықтаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері сегіз жұмыс күні ішінде өтінішті осы Қағидалардың 4, 5, 6 және 7-тармақтарында көрсетілген құжаттардың сәйкестігін қарайды, арнайы су пайдалануға рұқсатты, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап жібереді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – арнайы су пайдалануға рұқсат, рұқсатты қайта рәсімдеу, рұқсаттың мерзімін ұзарту немесе бас тарту туралы дәлелді жауап, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді
11. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 66-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бассейндік инспекцияларға бес жұмыс күні ішінде ұсынылатын келісу туралы сұрау салуға теріс жауабы, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жер үсті және (немесе) жер асты суларын алу кезінде санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болмауы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың Кодекстің 82-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкестігі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген соттың шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылуы.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
12. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерства), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 7 приложение 3 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
14. Контактные телефоны Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Разрешение на специальное водопользование"
форма
Заявление на получение разрешения на специальное водопользование
В ________________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или полное
наименование юридического лица)
Адрес заявителя _________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон)
Реквизиты заявителя _____________________________________________________________
(для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер,
_______________________________________________________________________________
для юридических лиц – бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на (отметить в соответствующей ячейке):
сброс подземных вод (шахтных, карьерных, рудничных), попутно забранных при разведке и (или) добыче твердых полезных ископаемых, промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных, сточных и других вод в поверхностные водные объекты, недра, водохозяйственные сооружения или рельеф местности;

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану кезінде шағым осы Қағидаларға 3-қосымшаның 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
14. Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Арнайы су пайдалануға
рұқсат" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Арнайы су пайдалануға рұқсат алуға арналған өтініш
Кімге:____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш иесінің мекенжайы __________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері_______________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендiру нөмiрi,
__________________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
Мыналарға (тиісті ұяшықты белгілеңіз):
пайдалы қатты қазбаларды барлау және (немесе) өндіру кезінде ілеспе алынған жерасты (шахта, карьер, кеніш) суларын, өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, сорғытылған, сарқынды және басқа да суларды жерүстi су объектiлеріне, жер қойнауына, су шаруашылығы құрылысжайларына немесе жер бедеріне ағызуға;

забор и (или) использование подземных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее – Кодекс);
забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Кодекса.
1. Сведения о физическом или юридическом лице:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), контактный телефон лица, ответственного за водопользование ____________________________________;
2) кадастровый номер объекта недвижимости, инвентарный номер технического устройства, при помощи которого осуществляется специальное водопользование __________________________.
2. Ситуационная схема мест забора и (или) использования поверхностных вод, сброса сточных вод, источника подземных вод с указанием координат прилагается и представляется по форме, согласно приложению 1 к настоящему заявлению.
3. Цель водопользования ________________________________________
4. Информация о водном объекте, используемом при специальном водопользовании заполняется по форме согласно приложению 2 к настоящему заявлению.
5. Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод представляется по форме согласно приложению 3 к настоящему заявлению (указывается отдельно для каждого вида водопользования, за исключением физических и юридических лиц, осуществляющих использование водных объектов для целей гидроэнергетики и регулирования стока).
6. Удельные нормы водопотребления и водоотведения на единицу продукции и данные об их согласовании с ведомством уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения за исключением физических или юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов, сброс попутно забранных подземных вод (шахтных, карьерных, рудничных), которые представляют расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения
_____________________________
(нормы, дата и срок согласования)
7. Предполагаемые сроки начала и окончания водопользования:
Дата начала водопользования "___" ________ 20___ года
Дата окончания водопользования "___" ________ 20___ года
8. Характеристика производственной деятельности водопользователя (объем выпускаемой продукции, численность работников, обслуживаемого населения, мощность, площади орошаемых участков) _____________________

2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылысжайларды немесе техникалық құрылғыларды қолдана отырып жерасты суларын тарту және (немесе) пайдалануға;
Кодекстің 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстарды немесе техникалық құралдарды пайдалана отырып, жерүсті суларын тартуға және (немесе) пайдалануға рұқсат беруді сұраймын.
1. Жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер:
1) су пайдалануға жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
байланыс телефоны _________________________________________;
2) олардың көмегiмен арнайы су пайдалану жүзеге асырылатын жылжымайтын
объектінің кадастрлық нөмірі, техникалық құрылғының түгендеу нөмірі немесе ұңғыманың нөмірі ______________________________.
2. Координаталары көрсетілген жерүсті суларының, ағызылатын сарқынды сулардың, жерасты су көзін алу және (немесе) пайдалану орындары көрсетілген ахуалдық схема қоса тіркеледі және осы өтінішке 1-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынылады.
3. Су пайдалану мақсаты______________________________________
4. Арнайы су пайдалану кезінде пайдаланылатын су объектісі туралы ақпарат осы өтінішке 2-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
5. Жерүсті суларын, ағызылатын сарқынды суларды, жерасты су көзінен суды алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі осы өтінішке 3-қосымшаға сәйкес (гидроэнергетика және ағысты реттеу мақсатында су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды қоспағанда су пайдаланудың әр түріне жеке көрсетіледі) нысанда ұсынылады.
6. Су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептемелерді ұсынатын ауызсу мұқтаждықтары үшін су ресурстарын су дайындау және (немесе) су тұтынушыларға жеткізу үшін алып қоюды, тежеуіш гидротехникалық құрылысжайлардың көмегімен жер үстіндегі ағын суды реттеу жөніндегі қызметті, су объектiлерiн олардан су ресурстарын алып қоймай пайдалануды, ілеспе алынған жерасты (шахта, карьер, кеніш) суларын ағызуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаларды қоспағанда, өнімнің бір бірлігіне су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары және оларды су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның ведомствосымен келісу туралы деректер
_______________________
(нормалары, келісу күні мен мерзімі)
7. Су пайдалануды бастаудың және аяқтаудың болжамды мерзімі:
Су пайдаланудың басталған күні "___" _________ 20 ___ жыл
Су пайдаланудың аяқталған күні "___" _________ 20 ___ жыл
8. Су пайдаланушының өндірістік қызметінің сипаттамасы (шығарылатын өнімнің
көлемі, қызметкерлердің, қызмет көрсетілетін халықтың саны, қуаты, суарылатын
учаскелердің алаңдары) _________________________

9. Перечень вторичных водопользователей по форме, согласно приложению 4 к настоящему заявлению (заявки на подачу или прием сточных вод прилагаются к документам на получение разрешения на специальное водопользование).
10. Данные ранее выданного разрешения на специальное водопользование (номер, дата выдачи, кем выдано, срок действия, если таковые имеются у заявителя) _____________________________________________
11. Описание оборудования для учета использования вод, ведения режимных наблюдений и лабораторных анализов (тип, марка, технические характеристики, количество, срок поверки, области аккредитации лабораторий) ___________________________________________________________________
12. Данные о разрешении на эмиссии в окружающую среду – при сбросе очищенных промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод, за исключением сброса теплообменных (нормативно-чистых) вод
______________________________________________.
(номер, срок действия разрешения)
13. Данные санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам – при заборе поверхностных и (или) подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения
_________________
(номер, дата выдачи)
14. Намерения заявителя в части обеспечения рационального использования водных ресурсов и сокращения потерь воды (в соответствии со статьей 72 Кодекса) (перечислить) ___________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах.
Заявитель ________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________ 20 ___ года
Заявление принято к рассмотрению "____" _________ 20 ___ года
________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 1
к заявлению на получение
разрешения на специальное водопользование
Ситуационная схема мест забора и (или) использования поверхностных вод, сброса сточных вод, источника подземных вод (приложить)
Масштаб ________________ (указать)
Наименование места (или водного объекта) водозабора (водоотведения)
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками
№ точек
Географические координаты
долгота
широта
градус
минута
секунда
градус
минута
секунда
________гектар
________квадратный километр
1
2
...
________гектар
________квадратный километр
1
2
...
________гектар
________квадратный километр
1
2
...
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками, составляет _______ гектаров (квадратных километров).
Приложение 2
к заявлению на получение
разрешения на специальное водопользование
Информация о водном объекте, используемом при специальном водопользовании
Наименование водного объекта, основные гидрологические и гидрогеологические характеристики (при сбросе промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод в водохозяйственные сооружения или рельеф местности, указываются характеристики сооружений, предназначенных для сброса и приема данных вод)
Код источника* (приемника)
Вид специального водопользования
Вид (код)** использования
1
2
Примечание:

9. Осы өтінішке 4-қосымшаға сәйкес нысанда қайталама су пайдаланушылар тізбесі (арнайы су пайдалануға рұқсат алуға арналған құжаттарға сарқынды суларды беруге немесе қабылдауға өтінімдер қоса беріледі) ұсынылады.
10. Арнайы су пайдалануға бұрын берілген рұқсаттың деректері (нөмірі, берілген күні, кім берді, қолданылу мерзімі, егер бұлар өтініш берушіде бар болса)
______________________________________________________________
11. Су пайдалануды есепке алуға, режимдік байқаулар мен зертханалық талдаулар жүргізуге арналған жабдықтың сипаттамасы (түрі, маркасы, техникалық сипаттамалары, саны, тексеру мерзімі, зертханаларды аккредиттеу саласы)
____________________________________________________________________.
12. Жылу алмасу (нормативтік-таза) суларын бұруды қоспағанда, тазартылған өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызған кезде – қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру туралы деректер
____________________________________________________.
(нөмірі, рұқсаттың қолдану мерзімі)
13. Шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерүсті және (немесе) жерасты суларын жинаған кезде – эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды деректері
_______________________________________________
(нөмірі, берілген күні)
14. Су ресурстарын тиімді пайдалану және су шығынын қысқартуды қамтамасыз ету бөлігінде өтініш иесінің ниеті (Кодекстің 72-бабына сәйкес) (атап өту)
___________________________________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
20 жылғы "___" _________
Өтініш қарауға 20 жылғы "___" _________ қабылданды.
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға арналған өтінішке
1-қосымша
Жерүсті суларын жинау және (немесе) пайдалану, сарқынды суларды төгу орындарының, жерасты су көздерінің ахуалды схемасы (қоса ұсыну) Масштабы __________________ (көрсету)
Су жинау (су бұру) орнының (немесе су объектісінің) атауы
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелермен көрсетілген жер учаскесінің алаңы
Нүктелер №
Географиялық координаттар
бойлығы
ендігі
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
_______гектар
________шаршы километр
1
2
...
_______гектар
________шаршы километр
1
2
...
_______гектар
________шаршы километр
1
2
...
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелері көрсетілген жер учаскесінің алаңы, _________
гектарды (шаршы шақырым) құрайды.
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға арналған өтінішке
2-қосымша
Арнайы су пайдалану кезінде қолданылатын су объектісі туралы ақпарат
Су объектісінің атауы, негізгі гидрологиялық және гидрогеологиялық сипаттамалар (су шаруашылығы құрылғыларына немесе жергілікті рельефке өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызу кезінде осы суларды ағызуға және қабылдауға арналған құрылғылардың сипаттамалары көрсетіледі)
Су көзінің (қабылдағыштың) коды*
Арнайы су пайдалану түрі
Пайдалану түрі (коды)**
1
2
Ескертпе:

* море – 10, река – 20, пересыхающая река – 21, озеро – 30, водохранилище пруд – 40, водохранилище наливное – 40, магистральный канал – 50, магистральный трубопровод – 55, подземный водоносный горизонт – 60, шахта, рудник, карьер – 61, скважины вертикального дренажа – 62, коллекторно-дренажная сеть – 70, коллекторы, не связанные с речной сетью – 71, коллекторы, достигающие поверхностных водных объектов – 72, земледельческие поля орошения – 80, накопители – 81, рельеф местности – 82, поля фильтрации – 83, сеть водопровода – 90, сеть канализации – 91.
** ХП – хозяйственно-питьевые, ПР – производственные, СХ – сельскохозяйственное водоснабжение, ОР – орошение регулярное, ОЛ – орошение лиманное, ОП – обводнение пастбищ, ЗС – залив сенокосов, ПРХ – прудовое рыбное хозяйство, ПГ – поддержание горизонтов в каналах, ПП – поддержание пластового давления, НВ – наполнение наливных водохранилищ, ТВ – транзит воды, ПБ – передано без использования, ДБ – передано другому бассейну, ДГ – передано другому государству, ПК – промывка каналов, СП – санитарные попуски, ГЭ – гидроэнергетика, ПИ – прочие, ПН – полив зеленых насаждений, СШР – сброс шахтно-рудничных вод без использования, ХБ –хозяйственно-бытовые, СИ – сброс для пополнения водного объекта.
Приложение 3
к заявлению на получение
разрешения на специальное водопользование
Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод
Вид специального водопользования _____________________________________
Месяцы
Кубический метр/сутки
Кубический метр/месяц
1
2
3
4
1
Январь
2
Февраль
3
Март
4
Апрель
5
Май
6
Июнь
7
Июль
8
Август
9
Сентябрь
10
Октябрь
11
Ноябрь
12
Декабрь
Итого в год, кубический метр/год
Приложение 4
к заявлению на получение
разрешения на специальное водопользование
Перечень вторичных водопользователей
Наименование водопользователей
Код государственного учета использования вод (ГУИВ) водопользователя (при его наличии)
Расчетный объем (кубический метр/год)
Цель водопользования
Номер и дата договора
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
Итого в год, кубический метр/год
Приложение 2 к
Правилам оказания
государственной услуги
"Разрешение на специальное водопользование"
форма
В___________________________
____________________________
____________________________
___________________________
(полное наименование
государственного органа).
от ______________________
________________________
__________________________
__________________________
(полное наименование
физического или юридического лица)
Адрес заявителя
____________________________
____________________________
____________________________
(индекс, город, район, область,
улица, номер дома, телефон)
Реквизиты заявителя
____________________________
(для физических лиц –
Индивидуальный идентификационный номер,
для юридических лиц –
Бизнес-идентификационный номер)
Заявление на продление и переоформление
разрешения на специальное водопользование
Прошу __________________________________________________________,
(цель заявления)
в связи с _______________________________________________________________
(краткое обоснование)
Данные о разрешении на эмиссии в окружающую среду – при сбросе очищенных промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод за исключением сброса теплообменных (нормативно-чистых) вод
_________________________________________________________________________.
(номер, срок действия разрешения)

* теңіз – 10, өзен – 20, кеуіп бара жатқан өзен – 21, көл – 30, тоған су қоймасы – 40, құймалы су қоймасы – 40, магистральды арна – 50, магистральды құбыржол – 55, жерасты суы бар қабат – 60, шахта, кеніш, карьер – 61, тік дренаж ұңғымалары – 62, коллекторлық-дренаждық желі – 70, өзен желісімен байланысы жоқ коллекторлар – 71, жерүсті су объектілеріне жететін коллекторлар – 72, суармалы диқаншылық алаңдары – 80, жинағыштар – 81, жергілікті рельеф – 82, фильтрациялау алаңы – 83, су құбыры желілері – 90, кәріз желілері – 91.
** ША – шаруашылық-ауызсу, Ө – өндірістік, АШ – ауыл шаруашылығын сумен жабдықтау, ТС – тұрақты суару, ЛС – лиманды суару, ЖС – жайылымдарды суландыру, ШС – шабындықты суару, ТБШ – тоғанды балық шаруашылығы, ГҚ – арналардағы қабаттарды қолдау, ПҚ – пласттағы қысымды қолдау, ҚСТ – құймалы су қоймаларын толтыру, СТ – суды тасымалдау, ПТ – пайдаланбай тапсыру, ӨБ – өзге бассейнге берілді, ӨМ – өзге мемлекетке берілді, АШ – арналарды шаю, СӨ – санитариялық өткізгіштер, ГЭ – гидроэнергетика, ТБ – тағы басқалары, ЕС – жасыл екпелерді суару, ШКС –шахталы-кенішті суларды пайдаланбай ағызу, ШТ – шаруашылық-тұрмыстық, СТ – су объектілерін толтыру үшін су бұру.
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға арналған өтінішке
3-қосымша
Жерүсті суларын, ағызылатын сарқынды суларды, алынатын жерасты суларын алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі
Арнайы су пайдалану түрі_________________________________________
Айлар
Текше метр/тәулігіне
Текше метр/айына
1
2
3
4
1
Қаңтар
2
Ақпан
3
Наурыз
4
Сәуір
5
Мамыр
6
Маусым
7
Шілде
8
Тамыз
9
Қыркүйек
10
Қазан
11
Қараша
12
Желтоқсан
Жылына жиыны, текше метр/жылына
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға арналған өтінішке
4-қосымша
Қайталама су пайдаланушылардың тізбесі
Су пайдаланушылардың атауы
Су пайдаланушының суды пайдалану мемлекеттік есебі (СПМЕ) коды (бар болса)
Есептік көлемі (текше метр/жылына)
Су пайдалану мақсаты
Шарттың нөмірі және күні
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
Жылына жиыны, текше метр/жылына
"Арнайы су пайдалануға
рұқсат" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
Кімге:______________________
(мемлекеттік органның толық
атауы)
Кімнен:_____________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Өтініш иесінің мекенжайы
___________________________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үйдін нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері
_________________________
(жеке тұлғалар үшін – Жеке
сәйкестендіру нөмірі,
заңды тұлғалар үшін –
Бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Арнайы су пайдалануға рұқсатты қайта рәсімдеуге және мерзімін ұзартуға арналған өтініш
___________________________________________________ байланысты
(қысқаша негіздемесі)
________________________________________________________ сұраймын.
(өтініштің мақсаты)
Жылу алмасу (нормативтік-таза) суларын бұруды қоспағанда, тазартылған өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызған кезде – қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру туралы деректер
___________________________________________________.
(нөмірі, рұқсаттың қолдану мерзімі)

Данные об согласовании удельных норм водопотребления и водоотведения на единицу продукции с ведомством уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 статьи 66 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года
____________________________________;
(нормы, дата и срок согласования)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах.
Заявитель__________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии).
" " _______ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Разрешение на специальное водопользование"
Стандарт государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование"
1
Наименование услугодателя
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
выдача разрешения – 10 (десять) рабочих дней;
переоформление – 3 (три) рабочих дня;
продление разрешения – 3 (три) рабочих дня.
В течение двух рабочих дней проверяется полнота представленных документов. В случаях выявления неполного пакета документов предоставляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на специальное водопользование, по форме, утвержденной приказом, переоформление разрешения, продление разрешения, дубликат разрешения, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя

2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 66-бабы 10-тармағының 6-тармақшасына сәйкес су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның ведомствосымен өнімнің бір бірлігіне су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларыдын келісу туралы деректер _______________.
(нормалары, келісу күні мен мерзімі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
20 жылғы " " _______
"Арнайы су пайдалануға
рұқсат" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті беру тәсілі
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталда тіркелген сәтінен бастап:
рұқсатты беру – 10 (он) жұмыс күні;
қайта рәсімдеу – 3 (үш) жұмыс күні;
рұқсат мерзімін ұзарту – 3 (үш) жұмыс күні.
Екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Бұйрықпен бекітілген нысан бойынша арнайы су пайдалануға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу, рұқсатты ұзарту, рұқсаттың телнұсқасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Нысан электронды.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі ас үзілісімен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмысы – техникалық жұмыстар жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі

1) Для получения разрешения на специальное водопользование:
электронная копия паспорта водохозяйственного сооружения, гидромелиоративных систем или устройств;
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств учета забора воды.
Для переоформления разрешения:
электронная копия подтверждающих документов об изменении наименования юридического лица и (или) изменении его местонахождения, изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя;
Для продления разрешения:
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств учета забора воды.
2) Для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для целей гидроэнергетики дополнительно представляются:
электронная копия документа, содержащего данные об установленной мощности гидроэлектростанции;
электронная копия документа, содержащего сведения о пропускной способности энергетических, сбросных и иных сооружений;
электронная копия документа, содержащего сведения о рыбозащитных и рыбопропускных сооружениях;
электронная копия документа, содержащего данные о показателях заявленного использования водных ресурсов на нужды гидроэнергетики, которые прикрепляются к электронному запросу в виде электронной копии документа;
3) для получения разрешения, связанного с использованием поверхностных водных объектов без изъятия воды, дополнительно представляются:
электронная копия документа, содержащего технические характеристики судна;
электронная копия документа, содержащего разрешение регистра судоходства на эксплуатацию судна с указанием порта его приписки (место регистрации);
электронная копия документа, содержащего данные об обеспеченности береговыми и плавательными устройствами для приема всего объема сточных вод, отходов и отбросов, образующихся на судне;
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за качеством воды на участке акватории при эксплуатации объектов и производстве работ, которые оказывают или могут оказать негативное влияние на состояние водного объекта и окружающей среды.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным статьей 66 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее-Кодекс);

1) Арнайы су пайдалануға рұқсат алу үшін:
су шаруашылығы құрылысжайы, гидромелиорациялық жүйелер немесе құрылғылар паспортының электрондық көшірмесі;
су алуды есептеу құралының болуы туралы мәліметтен тұратын құжаттың электрондық көшірмесі;
Рұқсатты қайта рәсімдеу:
заңды тұлға атауының өзгергені және (немесе) оның орналасқан жерінің өзгергені, жеке тұлға тегінің, атының, әкесінің атының (ол болған кезде) өзгергені, дара кәсіпкердің қайта тіркелгені туралы растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
Рұқсаттың мерзімін ұзарту үшін:
су алуды есептеу құралының болуы туралы мәліметтен тұратын құжаттың электрондық көшірмесі;
2) Гидроэнергетика мақсаттары үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша ұсынылады:
су электр станциясының белгіленген қуаты туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
энергетикалық, су ағызу және өзге де құрылысжайлардың өткізу қабілеті туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
балық қорғау және балық жіберу құрылысжайлары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық сұранымға қоса тіркелетін, гидроэнергетика мұқтаждықтарына мәлімделген су ресурстарын пайдалану көрсеткіштері туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) жерүсті су обьектілерін су алмай пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
кеменің техникалық сипаттамаларын қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
кеменің тіркелген порты (тіркелу орны) көрсетіле отырып, оны пайдалануға кеме қатынасы тіркелімінің рұқсатын қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
кемеде пайда болатын қалдық сулардың, қалдықтар мен шығарындылардың бүкіл көлемін қабылдау үшін жағалау және қалқыма құрылғылармен қамтамасыз етілуі туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
су объектісінің және қоршаған ортаның жай-күйіне кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілерді пайдалану және жұмыстарды жүргізу кезінде акватория учаскесіндегі су сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының бар-жоғы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі-Кодекс) 66-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) отрицательный ответ территориального подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр на запрос о согласовании, отсутствие санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии санитарно-эпидемиологическим требованиям при заборе поверхностных и (или) подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения и разрешения на эмиссии в окружающую среду; а также несоответствие представленных материалов, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным пунктами 2 и 3 статьи 82 Кодекса;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Исполняющего обязанности
министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 216
Правила оказания государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги

3) жер қойнауын зерделеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің келісу туралы сұранымға теріс жауабы, қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың және жерасты суларын шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін тарту кезінде санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысының болмауы, сондай-ақ, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың Кодекстің 82-бабы 2 және 3-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылған болуы".
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
міндетін атқарушысының
2020 жылғы 11 қыркүйегі
№ 216 Бұйрыққа
2-қосымша
"Су тұтыну және су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Су тұтыну және су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Су тұтыну және су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) және (немесе) жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі

3. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги в форме приложения 2 к настоящим Правилам.
4. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) электронная копия данных по ежегодному анализу организации учета расхода воды, потерь воды в транспортирующих сетях, точках потребления воды и возможности сокращения объемов изъятия воды из водных объектов;
2) электронная копия расчета удельных норм водопотребления и водоотведения;
3) электронные копии удельных норм водопотребления и водоотведения, согласно приложениям 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящим Правилам.
5. При подаче через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги".
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
6. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение услугодателя, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение).
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет заявителю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымша нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) су шығынын, тасымалдау желілеріндегі, су тұтыну нүктелеріндегі су шығынын есепке алуды ұйымдастыруды және су объектілерінен су алу көлемін қысқарту мүмкіндігін жыл сайын талдау бойынша деректердің электрондық көшірмесі;
2) су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары есебінің электрондық көшірмесі;
3) осы Қағидаларға 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларының электрондық көшірмелері.
5. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрсетіледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
6. Хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтініш түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері өтінішті тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге жібереді.

7. При установлении факта полноты представленных документов сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение восьми рабочих дней рассматривает соответствие предоставленных документов согласно пункту 4 настоящих Правил и направляет письмо о согласовании удельных норм водопотребления и водоотведения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8. Результат оказания государственной услуги – письмо о согласовании удельных норм водопотребления и водоотведения, либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
Услугодатель в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
9. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным статьей 86 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее - Кодекс) и приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 "Об утверждении Методики по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг

7. Ұсынылған құжаттардың толық екендігі анықталған жағдайда осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері сегіз жұмыс күні ішінде қарайды және су тұтыну және су бұрудың үлестік нормаларын келісу туралы хатты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап жібереді.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – арнайы су пайдалануға рұқсат, рұқсатты қайта рәсімдеу, рұқсаттың мерзімін ұзарту немесе бас тарту турады дәлеледі жауап, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 86-бабымен және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің "Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемемен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер мен деректердің жіне (немесе) көрсетіетін қызметті алушының сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерства), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 10 приложение 2 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
11. Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
13. Контактные телефоны Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование удельных норм
водопотребления и водоотведения"
В ______________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица или полное наименование юридического лица)
Адрес заявителя ________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон)
Реквизиты заявителя _____________________________________________________
________________________________________________________________________
(для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер, для юридических лиц – бизнес идентификационный номер)
Данные о ранее согласованных удельных норм водопотребления ________________
________________________________________________________________________
(номер, дата, срок действия, если таковые имеются у заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу согласовать удельные нормы водопотребления и водоотведения.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах.
Заявитель___________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии).
" " _______ 20__ года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование удельных норм
водопотребления и водоотведения"
Стандарт государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения"
1
Наименование услугодателя
Комитет по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
выдача согласования – 10 (десять) рабочих дней.
В течение двух рабочих дней проверяется полнота представленных документов. В случаях выявления неполного пакета документов предоставляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5
Результат оказания государственной услуги
Письмо о согласовании удельных норм водопотребления и водоотведения, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану кезінде шағым осы Қағидаларға 2-қосымшадағы 10-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының белгіленген заңнамалық тәртіпте сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
11. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
13. Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Су тұтыну мен су бұрудың
үлестік нормаларын келісу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Кімге:____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш иесінің мекенжайы ___________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдін нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері _________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендiру нөмiрi, заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
Бұрын келісілген су тұтынудың үлестік нормалары туралы деректер
__________________________________________________________________________
(нөмірі, берілген күні, мерзімі, егер бұлар өтініш иесінде бар болса)
ӨТІНІШ
Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын келісуді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
20__жылғы " " _______
"Су тұтыну және су бұрудың
үлестік нормаларын келісу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Су тұтыну және су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті беру тәсілі
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталда тіркелген сәтінен бастап:
келісім беру – 10 (он) жұмыс күні.
Екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Су тұтыну және су бұрудың үлестік нормаларын келісу туралы хат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Электрондық түрде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия данных по ежегодному анализу организации учета расхода воды, потерь воды в транспортирующих сетях, точках потребления воды и возможности сокращения объемов изъятия воды из водных объектов;
3) электронная копия расчета удельных норм водопотребления и водоотведения;
4) электронные копии удельных норм водопотребления и водоотведения, согласно приложениям 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящим Правилам; сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным статьей 86 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года и приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 "Об утверждении Методики по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827);

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерді қоспағанда, дүйсенбіден жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі ас үзілісімен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмысы – техникалық жұмыстар жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) су шығынын, тасымалдау желілеріндегі, су тұтыну нүктелеріндегі су шығынын есепке алуды ұйымдастыруды және су объектілерінен су алу көлемін қысқарту мүмкіндігін жыл сайын талдау бойынша деректердің электрондық көшірмесі;
3) су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары есебінің электрондық көшірмесі;
4) осы Қағидаларға 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларының электрондық көшірмелері: жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы, не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 86-бабымен және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің "Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемемен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер мен деректердің жіне (немесе) көрсетіетін қызметті алушының сәйкес келмеуі;

1. Водохозяйственный бассейн
1.1 Водохозяйственный район
Вегетационные поливы
Наименование и площадь сельскохозяйственных культур
Поверх
Дождевание
Капельное
Межвегетационные поливы
Влагозарядковые
Промывные
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование удельных норм
водопотребления и водоотведения"
Удельные нормы водопотребления и водоотведения при лиманном орошении
Коэффициент увлажнения, шифр агроклиматических зон
Виды лиманов
Растительность на лиманах
Нормы лиманного орошения, (нетто кубический метр/гектар
Водопотребление (брутто, кубический метр/гектар)
Водоотведение, кубический метр/гектар
Залегание уровня грунтовых вод
глубокое
близкое
глубокое
близкое
глубокое
близкое
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Водохозяйственный бассейн
Водохозяйственный район
Мелководные
Естественные луга
Сеяные культуры
Глубоководные
Естественные луга
Сеяные культуры
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование удельных норм
водопотребления и водоотведения"
Удельные нормы водопотребления для водопоя скота при обводнении пастбищ
Коэффициент увлажнения, регион Республики Казахстан
Животные
Суточные нормы водопотребления по сезонам года, литр/сутки на 1 голову
летом
весной и осенью
зимой
1
2
3
4
5
Южный регион
Виды животных
Северный регион
Виды животных
Приложение 3 к приказу
Исполняющего обязанности
министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 216
Правила оказания государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила оказания государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается бассейновыми инспекциями по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).

1. Су шаруашылығы бассейні
1.1 Су шаруашылығы ауданы
Вегетациялық суару
Ауыл шаруашылығы дақылдарының алаңы және атауы
Жер үсті
Жаңбырлатып
Тамшылатып
Вегетацияаралық суару
Ылғалзарядтағыш
Шаю
"Су тұтыну мен су бұрудың
үлестік нормаларын келісу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Көлтабандап суару кезінде су тұтыну және су бұрудың үлестік нормалары
Ылғалдандыру коэффициенті, агроклиматты аймақтардың ку шифрі
Көлтабан түрлері
Көлтабандағы өсімдіктер
Суару нормасы, көлтабандап суару, (нетто текше метр/гектар
Су тұтыну (брутто, текше метр/гектар)
Су бұру, текше метр/гектар
Топырақты сулар деңгейінің шоғырлануы
терең
жақын
терең
жақын
терең
жақын
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Су шаруашылығы бассейні
Су шаруашылығы ауданы
Ұсақ сулы
Табиғи шалғын
Себілген дақылдар
Терең сулы
Табиғи шалғын
Себілген дақылдар
"Су тұтыну мен су бұрудың
үлестік нормаларын келісу"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
7-қосымша
Жайылымдарды суландыру кезінде малды суару үшін су тұтынудың үлестік нормалары
Ылғалдану коэффициенті, Қазақстан Республикасының өңірлері, кУ
Малдар
Жыл мезгілдері бойынша су тұтынудың тәуліктік нормалары, литр/тәулігіне 1 малға
жазда
Көктемде және күзде
қыста
1
2
3
4
5
Оңтүстік өңір
Мал түрлері
Солтүстік өңір
Мал түрлері
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
міндетін атқарушысының
2020 жылғы 11 қыркүйегі
№ 216 Бұйрыққа
3-қосымша
"Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі–Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги в форме приложения 2 к настоящим Правилам.
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает на портал следующие документы:
1) электронная копия паспорта на приборы учета воды;
2) электронная копия акта поверки прибора учета воды в случае окончания срока или отсутствия поверки.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов на портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
5. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение услугодателя, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение).
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет заявителю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымша нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген.
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету үшін порталға келесі құжаттарды ұсынады:
1) суды есепке алу құралына паспортының электрондық көшірмесі;
2) мерзімі аяқталған немесе тексеріс жүргізілмеген жағдайда суды есепке алу құралын тексеру актісінің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрсетіледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
5. Хат – хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтініш түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері өтінішті тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге жібереді.

6. При полном пакете документов ответственный исполнитель в течение восьми рабочих дней уведомляет услугополучателя посредством стационарного абонентского устройства о выезде на объект, где расположен прибор учета воды (далее - ПУВ) для составления акта.
После опломбирования ПУВ, либо снятия пломбы ответственным исполнителем услугополучателю предоставляется акт установки (снятия) пломбы на приборы учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае установления несоответствия ПУВ представленным материалам, либо его неисправности услугодателем предоставляется мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
После выдачи акта установки (снятия) пломбы на приборы учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования ответственный исполнитель через информационный портал в "личный кабинет" услугополучателя направляет уведомление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, заверенное электронной цифровой подписью услугодателя.
Услугодатель в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
7. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным пунктом 5 статьи 72 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

6. Құжаттардың толық топтамасы болған жағдайда жауапты орындаушы сегіз жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны стационарлық абоненттік құрылғы арқылы актіні жасау үшін суды есепке алу аспабы (бұдан әрі - СЕА) орналасқан объектіге шығу туралы хабардар етеді.
СЕА пломбаланғаннан, не пломбаны алғаннан кейін жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар су алу немесе ағызу жөніндегі құрылыстарда немесе құрылғыларда орнатылатын суды есепке алу аспаптарына пломбаны орнату (алу) актісін ұсынады.
СЕА ұсынылған материалдарға сәйкес еместігі немесе оның жарамсыздығы анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту ұсынады.
Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар су алу немесе ағызу жөніндегі құрылыстарда немесе құрылғыларда орнатылатын суды есепке алу аспаптарына пломбаны орнату (алу) актісін бергеннен кейін жауапты орындаушы ақпараттық портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
7. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер;
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 72-бабының 5-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
8. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
9. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
10. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт – центра 1414, 8 800 080 7777.
11. Контактные телефоны единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Пломбирование приборов
учета вод, устанавливаемых на
сооружениях или устройствах
по забору или сбросу вод
физическими и юридическими
лицами, осуществляющими
право специального водопользования"
форма
Кому_______________________
___________________________
(полное наименование
государственного органа)
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица или
наименование юридического лица)
Юридический адрес
заявителя___________________
(индекс, город, район, область,
улица, номер дома, телефон)
Реквизиты заявителя
__________________________
(бизнес идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
Прошу установить (снять) пломбу на/с прибор(а) учета воды (нужное подчеркнуть)
______________________________________________________________________________
(наименование организации)
Прибор учета воды ______________________________________________________________
(марка прибора учета воды, заводской номер)
Дата регистрации прибора учета воды в бассейновой инспекции _________________
Номер и дата разрешительного документа на водопользование__________________
Номер акта и дата снятия пломбы (в случае повторного обращения)_____________
К заявлению прилагаются следующие документы:
Электронная копия паспорта на приборы учета воды, акт поверки прибора учета воды (в случае отсутствия информации о проведенной поверке в паспорте на приборы учета воды).
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
_____________________________
_____________________________
Должность представителя
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) представителя
Прилагается ______ листов.
Достоверность сведений подтверждаю
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Пломбирование приборов
учета вод, устанавливаемых на
сооружениях или устройствах
по забору или сбросу вод
физическими и юридическими
лицами, осуществляющими
право специального водопользования"
Стандарт государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования"
1
Наименование услугодателя
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
выдача согласования – 10 (десять) рабочих дней.
В течение двух рабочих дней проверяется полнота представленных документов. В случаях выявления неполного пакета документов предоставляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5
Результат оказания государственной услуги
Акт установки (снятия) пломб на приборы учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Форма бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
Услугодатель - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
8. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Заңның 25-бабының 2- тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
10. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар, Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Арнайы су пайдалану құқығын
жүзеге асыратын жеке және
заңды тұлғалардың суды алу
немесе ағызу құрылыстарында
немесе құрылғыларында
орнатылатын суды есепке алу
аспаптарын пломбалау"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның
толық атауы)
____________________________
____________________________
(жеке тұлғаның аты, тегі,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда немесе заңды
тұлғаның атауы )
Өтініш берушінің заңды
мекенжайы _________________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үйдің нөмірі, телефон)
Өтініш берушінің
деректемелері _______________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өтініш
Суды есепке алу аспабына/аспабынан пломба орнатуды (алып тастауды) сұраймын
(қажеттісінің асты сызылсын) _______________________________________________
(ұйымның атауы)
Суды есепке алу аспабы ____________________________________________________
(суды есепке алу аспабының маркасы, зауыттық нөмірі)
Суды есепке алу аспабын бассейндік инспекцияда тіркеу күні_____________________
Cу пайдалануға рұқсат құжатының нөмірі және күні_____________________________
Пломбаны алып тастау күні мен акт нөмірі (қайта жүгінген жағдайда)_______________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
Суды есепке алу аспаптарының паспортының көшірмесі, суды есепке алу аспабын
салыстырып тексеру актісі (суды есепке алу аспаптарының паспортында жүргізілген
салыстырып тексеру туралы ақпарат болмаған жағдайда).
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін
қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім
береді.
______________________________             _____________________________
өкілдің лауазымы                               өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда)
Қоса беріледі_______парақта.
Мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
"Арнайы су пайдалану құқығын
жүзеге асыратын жеке және
заңды тұлғалардың суды алу
немесе ағызу құрылыстарында
немесе құрылғыларында
орнатылатын суды есепке алу
аспаптарын пломбалау"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті беру тәсілі
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі –портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталда тіркелген сәтінен бастап:
келісім беру – 10(он) жұмыс күні.
Екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу жөніндегі құрылыстарда немесе құрылғыларда орнатылатын суды есепке алу аспаптарына пломбаларды орнату (алу) актісі не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Қағаз нысан.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі ас үзілісімен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмысы – техникалық жұмыстар жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі

1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия паспорта на приборы учета воды;
3) электронная копия акта поверки прибора учета воды в случае окончания срока или отсутствия поверки.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным пунктом 5 статьи 72 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Пломбирование приборов
учета вод, устанавливаемых на
сооружениях или устройствах
по забору или сбросу вод
физическими и юридическими
лицами, осуществляющими
право специального водопользования"
форма
Акт установки (снятия) пломбы на приборы учета вод, устанавливаемых на
сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими
лицами, осуществляющими право специального водопользования
" " ____________ 20__года № ______
Составлен государственным инспектором
____________________________________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в присутствии водопользователя ________________________________________________
наименование предприятия, должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Прибор учета воды _________ установлен на водоводе _______________________
Марка водомера, номер скважины, местоположение прошел поверку ________________________
дата поверки__________________ наименование организации № пломбы____________
Показания прибора учета воды______________________

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) суды есепке алу аспаптарына паспорттың электрондық көшірмесі;
3) мерзімі аяқталған немесе тексеру болмаған жағдайда суды есепке алу аспабын тексеру актісінің электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
11) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 72-бабының 5-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы электрондық түрде мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Арнайы су пайдалану құқығын
жүзеге асыратын жеке және
заңды тұлғалардың суды алу
немесе ағызу құрылыстарында
немесе құрылғыларында
орнатылатын суды есепке алу
аспаптарын пломбалау"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарына пломба орнату (алып тастау) актісі
20__жылғы " " ____________ № ______
Су пайдаланушының қатысуымен _______________________________________
кәсіпорынның атауы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
мемлекеттік инспектор
_____________________________________________________________жасады.
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________ суды есепке алу аспабы _______________________ су тартқышта
су өлшегіштің маркасы             ұңғыманың нөмірі, орналасқан жері
тексеруден өтті ________________________ тексерілген күні ________________
ұйымның атауы
пломба номірі ____________
Суды есепке алу аспабының көрсеткіштері ______________________

В целях отрицательного влияния на состояние водных объектов согласно статье 88 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года запрещается ввод в эксплуатацию новых и реконструируемых объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими вредное воздействие, загрязнение и засорение вод, а также не оснащенных приборами учета потребления воды и сброса стоков.
Государственный инспектор _____________
место печати (подпись)
Водопользователь ______________
(подпись)
место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Пломбирование приборов
учета вод, устанавливаемых на
сооружениях или устройствах
по забору или сбросу вод
физическими и юридическими
лицами, осуществляющими
право специального водопользования"
Уведомление об установлении (снятия) пломбы на/с прибор(а) учета воды
(нужное подчеркнуть) № (номер документа)
Уважаемый(-ая) ___________________________________________________________
(услугополучатель)
Уведомляем Вас об установлении (снятия) пломбы ___________________ на/с приборе(а) учета воды
_____________________ номер пломбы (марка прибора учета воды, заводской номер)
Руководитель Бассейновой инспекции _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
"___"__________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Уведомление______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя, подпись)
вручено услугополучателю "___" _______________ 20__ года
(Должность подписывающего) (ФИО подписывающего)
Приложение 4 к приказу
Исполняющего обязанности
министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 216
Правила оказания государственной услуги "Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин"
Раздел 1. Общие положения
1. Настоящие правила оказания государственной услуги "Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).

Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 88-бабына сәйкес су
объектілерінің жай-күйіне теріс әсер ету мақсатында судың зиянды әсер етуін,
ластануын және қоқыстануын болдырмайтын құрылыстармен және құрылғылармен
қамтамасыз етілмеген, сондай-ақ су тұтынуды және ағынды су ағызуды есепке aлу
аспаптарымен жабдықталмаған жаңа және реконструкцияланатын объектiлердi
пайдалануға енгізуге тыйым салынады.
Мемлекеттік инспектор                               _________________
мөр орны                         қолы
Су пайдаланушы                         ________________ (қолы)
мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілер болып табылатын тұлғалардан басқа)
"Арнайы су пайдалану құқығын
жүзеге асыратын жеке және
заңды тұлғалардың суды алу
немесе ағызу құрылыстарында
немесе құрылғыларында
орнатылатын суды есепке алу
аспаптарын пломбалау"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Суды есепке алу құралына/құралынан пломбы белгілеу (алу) туралы хабарлама (қажетін сызу керек) № (құжаттың нөмірі)
Құрметті ___________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
________________ суды есепке алу құралына/құралынан _________________ пломбы
белгілеу (алу) туралы хабарлаймыз
Пломбы нөмірі             (суды есепке алу құралының маркасы, зауыд нөмірі)
Бассейндік инспекция басшысы ____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болғанда), қолы)
"___"__________ 20__ жыл
Мөр орны (болғанда)
Хабарлама_______________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болғанда), қолы)
Көрсетілетін қызметті алушыға табысталды "___" _______________ 20__ жылы
(Қол қоюшының лауазымы)                   (қол қоюшының ТАӘ)
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
міндетін атқарушысының
2020 жылғы 11 қыркүйегі
№ 216 Бұйрыққа
4-қосымша
"Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалар
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау" мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги в форме приложения 2 к настоящим Правилам.
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает на портал следующие документы:
1) формы сведений согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия документа, подтверждающего квалификацию сотрудников аттестуемой организации.
При подаче через портал – в "личном кабинет" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
5. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение услугодателя, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение).
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет заявителю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При полном пакете документов ответственный исполнитель в течение трех рабочих дней рассматривает на соответствие требованиям настоящих Правил и оформляет аттестат на право проведения работ в области безопасности плотин. В случае несоответствия требованиям настоящих Правил ответственный исполнитель оформляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымша нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген.
4. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
2) аттестатталатын ұйым қызметкерлерінің біліктілігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу уақытын көрсетумен мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылдағаны туралы статус жолданады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
5. Хат – хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтініш түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесіне (бұдан әрі-жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері өтінішті тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге жібереді.
Құжаттар топтамасы толық болған кезде көрсетілетін қызметті беруші үш жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, бөгеттер қауіпсіздігі саласында жұмыстарды өткізу құқығына аттестатты рәсімдейді. Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды рәсімдейді.

Услугодатель в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
6. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 19-2/1053 "Об утверждении требований, предъявляемых к организациям, аттестуемым на право проведения работ в области безопасности плотин" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12635);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
7. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
6. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталатын ұйымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 19-2/1053 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12635 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
7. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
8. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
9. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт – центра 1414, 8 800 080 7777.
10. Контактные телефоны единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аттестация организаций на
право проведения работ в
области безопасности плотин"
Кому ____________________________
____________________________
(полное наименование
государственного органа)
От__________________________
____________________________
(наименование юридического лица)
Юридический адрес
Заявителя
____________________________
____________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя
___________________________
(Бизнес идентификационный номер)
Заявление
Прошу провести аттестацию организации на право проведения работ в области безопасности плотин
________________________________________________________________________________
(наименование организации)
К заявлению прилагаются следующие документы: форма сведения; копия документа,
подтверждающий квалификацию сотрудников аттестуемой организации.
_____________________________________________ ____________________________
Фамилия имя отчество (при его наличии) (должность для юридического лица)
(электронная цифровая подпись) дата подачи: дата. месяц. год.
(электронная цифровая подпись)
Достоверность сведений подтверждаю.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аттестация организаций на
право проведения работ в
области безопасности плотин"
Стандарт государственной услуги "Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин"
1
Наименование услугодателя
Комитет по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
выдача согласования – 5 (пять) рабочих дней.
В течение двух рабочих дней проверяется полнота представленных документов. В случаях выявления неполного пакета документов предоставляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
4
Форма оказания государственной
Электронная.
5
Результат оказания государственной услуги
Аттестат на право проведения работ в области безопасности плотин либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
Услугодатель - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
формы сведений согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего квалификацию сотрудников аттестуемой организации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
9. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
10. Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Бөгеттердің қауіпсіздігі
саласындағы жұмыстарды
жүргізу құқығына ұйымдарды
аттестаттау" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Кімге_______________________
(мемлекеттік органның
толық атауы)
Кімнен _____________________
(заңды тұлғаның атауы)
Өтініш берушінің заңды
мекенжайы ____________
____________________________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үй №, телефон)
Өтініш берушінің
деректемелері _______________
(Бизнес идентификациялық номер)
Өтініш
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау жүргізуді сұраймын
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі: мәлімет нысаны; аттестатталатын ұйым қызметкерлерінің біліктілігін растайтын құжаттың көшірмесі.
_____________________________                   ______________________________
Тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
(заңды тұлғаға лауазымы) жіберілген күні: күні.айы.жылы.
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, өзгесі Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделмесе көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім алады.
"Бөгеттердің қауіпсіздігі
саласындағы жұмыстарды
жүргізу құқығына ұйымдарды
аттестаттау" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3- қосымша
"Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті (бұдан әрі – көрсетілген қызметті беруші).
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті беру тәсілі
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталда тіркелген сәтінен бастап:
келісім беру – 5 (бес) жұмыс күні.
Екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде.
5
Результат оказания государственной услуги
Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестат немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі ас үзілісімен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмысы – техникалық жұмыстар жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініші;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
аттестатталатын ұйым қызметкерлерінің біліктілігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, установленных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 19-2/1053 "Об утверждении требований, предъявляемых к организациям, аттестуемым на право проведения работ в области безопасности плотин" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12635);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписью.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аттестация организаций на
право проведения работ в
области безопасности плотин"
Форма сведений
Информация по проектам строительства плотин, введенных в эксплуатацию
№ п/п
Наименование объекта
Наименование заказчика
Год ввода в эксплуатацию плотины
Класс плотины
Опыт работ по проектированию строительства, ремонта, реконструкции и эксплуатаций гидротехнических сооружений
1
2
3
4
5
6
Данные о квалификационном составе специалистов аттестуемой организации
№ п/п
Фамилия имя отчество
Должность
Работает в данной организации (постоянно, временно)
Стаж работы
Образование с указанием учебного заведения, года окончания, квалификаций по диплому
1
2
3
4
5
6
Приложение 5 к приказу
Исполняющего обязанности
министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 216
Правила оказания государственной услуги "Регистрация декларации безопасности плотины для присвоения регистрационных шифров"

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталатын ұйымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 19-2/1053 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12635 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті беруші электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы электрондық түрде мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Бөгеттердің қауіпсіздігі
саласындағы жұмыстарды
жүргізу құқығына ұйымдарды
аттестаттау" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Мәліметтер нысаны
Пайдалануға берілген бөгет құрылысының жобалары жөніндегі ақпарат
р/с
Объектінің атауы
Тапсырыс берушінің атауы
Бөгеттің пайдалануға берілген жылы
Бөгеттің сыныбы
Гидротехникалық құрылыстарды жобалау, салу, жөндеу және реконструкциялау, пайдалану бойынша жұмыс тәжірибесі
1
2
3
4
5
6
Аттестатталатын ұйым мамандарының біліктілік құрамы туралы деректер
р/с №
Аты, тегі, әкесінің аты
Лауазымы
Осы ұйымда (уақытша, тұрақты) жұмыс істейді
Жұмыс өтілі
Оқу орны, бітірген жылы, диплом бойынша біліктілігі және, көрсетілген білімі
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
міндетін атқарушысының
2020 жылғы 11 қыркүйегі
№ 216 Бұйрыққа
5-қосымша
"Тіркеу шифрларын беру үшін бөгеттің қауіпсіздігі декларациясын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила оказания государственной услуги "Регистрация декларации безопасности плотины для присвоения регистрационных шифров" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Регистрация декларации безопасности плотины для присвоения регистрационных шифров" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается бассейновыми инспекциями по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги в форме приложения 2 к настоящим Правилам.
4. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет на портал следующие документы:
электронная копия экспертного заключения декларации безопасности плотины, выданного организацией, аттестованной Комитетом по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан на право проведения работ в области безопасности плотин;
электронная копия декларации безопасности плотины.
При подаче документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тіркеу шифрларын беру үшін бөгеттің қауіпсіздігі декларациясын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 апреля Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Тіркеу шифрларын беру үшін бөгеттің қауіпсіздігі декларациясын тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымша нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген.
4. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттаған ұйым берген бөгеттің қауіпсіздігі декларациясының сараптамалық қорытындысының электрондық көшірмесі;
бөгеттің қауіпсіздік декларациясының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрсетіледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

7. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
8. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
9. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт – центра 1414, 8 800 080 7777.
10. Контактные телефоны единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация декларации
безопасности плотины для
присвоения регистрационных шифров"
Форма
Кому_______________________
__________________________
(полное наименование
государственного органа)
От ____________________________
____________________________
(наименование юридического лица)
Юридический адрес заявителя
___________________________
(индекс, город, район, область,
улица, номер дома, телефон)
Реквизиты заявителя
___________________________
(бизнес идентификационный номер)
Заявление
Прошу провести регистрацию декларации безопасности плотины (первоначальную, очередную) (нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________________
(наименование организации)
В случае проведения очередной регистрации декларации безопасности плотины
указать номер регистрационного шифра и дату проведения последней регистрации
____________________________________________________________________
(номер регистрационного шифра, дата)
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия экспертного заключения декларации безопасности плотины, выданного организацией, аттестованной уполномоченным органом на право проведения работ в области безопасности плотин за счет средств организации-заявителя;

7. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
9. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
10. Бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Тіркеу шифрларын беру үшін
бөгеттің қауіпсіздік
декларациясын тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысаны
Кімге ______________________
(мемлекеттік органның
толық атауы)
Кімнен
____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Өтініш берушінің заңды
мекенжайы
____________________________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үй нөмірі,
телефон)
Өтініш берушінің деректемелері
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Өтініш
Бөгеттің қауіпсіздік декларациясын (бастапқы, кезекті) тіркеуді жүргізуді сұраймын
(қажеттісінің астын сызу) ___________________________________________________
(ұйымның атауы)
Бөгеттің қауіпсіздік декларациясын кезекті тіркеу жүргізілген жағдайда тіркеу
шифрінің нөмірін және соңғы тіркеу жүргізілген күнді көрсету
__________________________________________________________
(тіркеу шифрінің нөмірі, күні)
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына уәкілетті орган аттестаттаған ұйым берген бөгеттің қауіпсіздігі декларациясының сараптамалық қорытындысының көшірмесі;