О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 941 "Об утверждении Перечня специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 августа 2020 года № 594. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2020 года № 21220. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 октября 2022 года № 830.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 941 "Об утверждении Перечня специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12442, опубликован 30 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
Перечень специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 25 августа 2020 года № 594
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 ноября 2015 года № 941
Перечень специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел

"Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыруға арналған мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 941 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 25 тамыздағы № 594 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 қыркүйекте № 21220 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2022 жылғы 22 қазандағы № 830 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыруға арналған мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 941 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12442 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыруға арналған мамандықтар тізбесі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2020 жылғы 25 тамызы
№ 594 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 19 қарашадағы
№ 941 бұйрығымен
бекітілген
Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыруға арналған мамандықтар тізбесі

Глава 1. Специалисты высшего и послевузовского образования
Код
Направление подготовки в высшем и послевузовском образовании
Раздел 1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД) и его ведомства, территориальные органы, находящиеся в ведении МВД и его ведомства, за исключением комитетов уголовно-исполнительной системы и по чрезвычайным ситуациям
Руководящий состав аппарата МВД, территориальных органов, находящихся в ведении МВД и его ведомств
1

1- тарау. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандары
Коды
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруге дайындық бағыты
1- бөлім. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – ІІМ) және оның ведомстволары, ІІМ қарамағындағы аумақтық органдар және оның ведомстволары, қылмыстық-атқару жүйесі мен төтенше жағдайлар комитеттерін қоспағанда
ІІМ аппаратының, ІІМ қарамағындағы аумақтық органдардың және оның ведомстволарының басшы құрамы
1

277
071300***
Транспорт, транспортная техника и технологии
278
071700***
Теплоэнергетика
279
071800***
Электроэнергетика
280
073000***
Производство строительных материалов, изделий и конструкций
281
074500***
Транспортное строительство
282
090100***
Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта
283
011200*** 060600***
Химия
284
010400***
Начальная военная подготовка
Примечание: * - в Республиканское государственное учреждение "Кокшетауский технический институт КЧС МВД" входят все структурные подразделения.
** - в государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" входят все структурные подразделения, за исключением должностей – начальник караула, старший инженер и инженер (выполняющие функции начальника караула).
*** - должность комплектуется лицами, имеющими указанные специальности при прохождении ими переподготовку в соответствующих организациях образования государственного органа.

277
071300***
Көлік, көліктік техника және технологиялар
278
071700***
Жылуэнергетикасы
279
071800***
Электр энергетикасы
280
073000***
Құрылыс материалдарын, бұйымдары мен конструкцияларын өндіру
281
074500***
Көлік құрылысы
282
090100***
Тасымалдауды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану
283
011200*** 060600***
Химия
284
010400***
Алғашқы әскери даярлық
Ескертпе: * - "ІІМ ТЖК Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттік мекемесіне барлық құрылымдық бөліністер кіреді.
** - "Өрт сөндіру және авариялық – құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесіне қарауыл бастығы, аға инженер және инженер (қарауыл бастығының функцияларын орындайтын) лауазымдарынан басқа барлық құрылымдық бөліністер кіреді.
*** - Лауазым мемлекеттік органның тиісті білім беру ұйымдарында қайта даярлаудан өткен кезде аталған мамандықтары бар адамдармен жасақталады.

0103033
Тренер-преподаватель по спорту
По должностям "Фельдшер"
Должности фельдшеров комплектуются лицами, имеющими медицинское образование за исключением педиатрии, гинекологии, стоматологии
Примечание: должности рядового и младшего начальствующего состава, подлежащие замещению специалистами технического, профессионального и послесреднего образования, замещаются специалистами высшего и послевузовского образования по специальностям, соответствующим профилю работы конкретной должности.
*- специальности вводятся в действие с 1 сентября 2020 года согласно приказу Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 "Об утверждении Классификатора специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564).

0103033
Спорт жөніндегі жаттықтырушы-оқытушы
"Фельдшер" лауазымдары бойынша
Фельдшерлер лауазымдары педиатрияны, гинекологияны, стоматологияны қоспағанда медициналық білімі бар адамдармен жасақталады
Ескертпе: техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білім беру мамандарымен ауыстыруға жататын қатардағы және кіші басшы құрамдағы лауазымдар нақты лауазымның жұмыс бейініне сәйкес келетін мамандықтар бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандарымен ауыстырылуы мүмкін.
* - мамандықтар 2020 жылғы 1 қыркүйектен бастап "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтарымен біліктіліктерінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) сәйкес қолданысқа енгізіледі.