Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, а также Правил и условий осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 21 сентября 2020 года № 87. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2020 года № 21270. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 24.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Правила и условия осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Департаменту методологии и регулирования финансовых организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка

Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметті жүзеге асыру қағидаларын және шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 87 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 қыркүйекте № 21270 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 24 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 16.12.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметті жүзеге асыру қағидалары және шарттары бекітілсін.
2. Қаржы ұйымдарының әдіснамасы және реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2020 жылғы 16 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының

от 21 сентября 2020 года № 87
Правила выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (далее – разрешение).
Правила распространяются также на филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
2. Страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан обращается в уполномоченный орган для получения разрешения при выполнении условий, указанных в пункте 13 статьи 33 Закона.
Для получения разрешения страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан представляет в уполномоченный орган заявление о выдаче разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к Правилам с приложением следующих документов:
1) решение страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан об открытии филиала на территории Республики Казахстан;
2) сведения о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан;
3) бизнес-план открываемого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, утвержденного должностным лицом страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо лицом, уполномоченным страховой (перестраховочной) организацией-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов;
4) документы лиц, предлагаемых на должности руководящих работников филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, установленные постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 43 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации, и перечня документов, необходимых для получения согласия", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20248;

2020 жылғы 21 қыркүйегі № 87
Қаулыға 1-қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сақтандыру нарығы туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі – Заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру тәртібін айқындайды.
Қағидалар сондай-ақ Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына қолданылады.
2-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру тәртібі
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат алу үшін уәкілетті органға жүгінеді.
Рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы уәкілетті органға Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттарды қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді:
1) Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шешімі;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы туралы мәліметтер;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лауазымды тұлғасы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берген тұлға бекіткен, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашылатын филиалының бизнес-жоспары;
4) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20248 тіркелген, "Мінсіз іскерлік беделінің болмауы өлшемшарттарын қоса алғанда, қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 43 қаулысымен белгіленген Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының басшы қызметкерлері лауазымына ұсынылатын тұлғалардың құжаттары;

5) документы, предусмотренные статьей 6-2 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
Заявление с прилагаемыми к нему документами представляются на бумажном носителе.
3. Сведения о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан представляются по форме согласно приложению 2 к Правилам с приложением финансовой отчетности за последние 2 (два) завершенных финансовых года (включая консолидированную при наличии), заверенной аудиторской организацией.
4. Документы, выданные органом финансового надзора, иными компетентными органами или должностными лицами государства, резидентом которого является страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан. Указанные документы переводятся на казахский и русский языки и подлежат нотариальному засвидетельствованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о нотариате.
5. Заявление рассматривается уполномоченным органом в срок, установленный пунктом 6 статьи 27 Закона.
6. В случае установления факта неполноты представленных страховой (перестраховочной) организацией-нерезидентом Республики Казахстан документов, уполномоченный органв течение 5 (пяти) рабочих дней с момента их получения направляет страховой (перестраховочной) организации-нерезиденту Республики Казахстан мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
7. Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению документы, предусмотренные Правилами, имеющие подчистки, приписки либо зачеркнутые слова.
8. Уведомление о выдаче разрешения либо письмо с мотивированным ответом об отказе в его выдаче направляется уполномоченным органом страховой (перестраховочной) организации-нерезиденту Республики Казахстан в течение 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем принятия решения (в пределах срока, установленного пунктом 6 статьи 27 Закона).
9. Разрешение на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан выдается по форме согласно приложению 3 к Правилам.
10. Основанием для отказа в выдаче разрешения является:
1) несоответствие представленных документов требованиям Правил, либо неустранение замечаний уполномоченного органа по представленным документам в установленный им срок;
2) предоставление уполномоченному органу недостоверной информации, касающейся открываемого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;

5) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-2-бабында көзделген құжаттар.
Өтініш оған қоса берілетін құжаттармен бірге қағаз тасымалдағышта ұсынылады.
3. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы туралы мәліметтер аудиторлық ұйым куәландырған соңғы аяқталған 2 (екі) қаржы жылындағы қаржылық есептілікті (бар болса шоғырландырылғанды қоса алғанда) қоса бере отырып, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
4. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы, өзге де құзыретті органдары немесе лауазымды тұлғалары берген құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес заңдастырылуға немесе апостильдендірілуге тиіс. Көрсетілген құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аударылады және Қазақстан Республикасының нотариат туралы заңнамасына сәйкес нотариат куәландыруға тиіс.
5. Уәкілетті орган өтінішті Банктер туралы заңның 27-бабының 6-тармағында белгіленген мерзімде қарайды.
6. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ұсынған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, уәкілетті орган оларды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
7. Уәкілетті орган Қағидаларда көзделген, тазартулары, қосып жазулары не сызылған сөздері бар құжаттарды қарауға қабылдамайды.
8. Рұқсат беру туралы хабарламаны не оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хатты уәкілетті орган Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына шешім қабылданған күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде (Заңның 27-бабының 6-тармағында белгіленген мерзім шегінде) жібереді.
9. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның филиалын ашуға рұқсат Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
10. Рұқсат беруден бас тартуға:
1) ұсынылған құжаттардың Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі не ұсынылған құжаттар бойынша уәкілетті орган ескертулерінің ол белгілеген мерзімде жойылмауы;
2) уәкілетті органға Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашылатын филиалына және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына қатысты дәйексіз ақпарат беру;

3) убыточная деятельность страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан за 2 (два) последних завершенных финансовых года;
4) наличие у первого руководителя исполнительного органа либо органа управления страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости.
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешения на открытие
филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
Заявление о выдаче разрешения на открытие филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики
Казахстан, бизнес идентификационный номер (при наличии), фамилия, имя, отчество
(при его наличии) представителя страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
________________________________________________________________________________
(ссылка на нотариально или иным образом удостоверенный документ,
________________________________________________________________________________
подтверждающий полномочия заявителя на подачу настоящего заявления
________________________________________________________________________________
от имени страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
просит в соответствии с решением __________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
об открытии филиала на территории Республики Казахстан № _________________________
от "___" _______ 20__ года _______________________________________________________
(номер и дата решения, кем принято)
выдать разрешение на открытие ___________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование и место нахождения открываемого филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
Должностное лицо страховой (перестраховочной) организации-нерезидента
Республики Казахстан либо лицо, уполномоченное страховой (перестраховочной)
организацией-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов, подтверждает
достоверность прилагаемых к заявлению документов и сведений, а также своевременное
представление уполномоченному органу информации, запрашиваемой в связи с
рассмотрением настоящего заявления.
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение (указать перечень направляемых документов и сведений, количество
экземпляров и листов по каждому из них):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(подпись должностного лица страховой (перестраховочной) организации-нерезидента
Республики Казахстан либо лица, уполномоченного страховой (перестраховочной)
организацией-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов, дата)
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешения на открытие
филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
Сведения о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте
Республики Казахстан
______________________________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
на "___" _____________________ 20___ года

3) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының соңғы аяқталған 2 (екі) қаржы жылындағы зиян шеккен қызметі;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы атқарушы органының не басқару органының бірінші басшысының алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
филиалын ашуға рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (болған кезде), Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
________________________________________________________________________________
(өтініш берушінің осы өтінішті Қазақстан Республикасының бейрезидент-
________________________________________________________________________________
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан беруге өкілеттігін растайтын
________________________________________________________________________________
нотариат куәландырған немесе өзге түрде куәландырылған құжатқа сілтеме)
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
________________________________________________________________________________
(кім қабылдаған)
Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы __________ жылғы "________" _______________ № ____ шешіміне сәйкес
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру)
____________________________________________________________________ ашуға рұқсат беруді сұрайды ұйымының ашылатын филиалының атауы және орналасқан жері)
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лауазымды тұлғасы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берген тұлға өтінішке қоса берілген құжаттар мен мәліметтердің дәйектілігін, сондай-ақ уәкілетті органға осы өтінішті қарауға байланысты сұратылған ақпараттың уақтылы ұсынылғанын растайды.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша (жіберілген құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, олардың әрқайсысы бойынша даналар және парақтар санын көрсету):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лауазымды тұлғасының не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берген тұлғаның қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
филиалын ашуға рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымы туралы мәлімет __________________________________________________________________ (Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымының атауы) "___" _____________________ 20___ жылғы

1. Место нахождения и фактический адрес_____________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) ___________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3. Бизнес-идентификационный номер (при наличии) ____________________________
________________________________________________________________________________
4. Лицензия на право осуществления __________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
5. Вид деятельности ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
6. Долгосрочный кредитный рейтинг страховой (перестраховочной) организации-
нерезидента Республики Казахстан по международной шкале на день представления
заявления _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(долгосрочный кредитный рейтинг, кем присвоен)
7. Возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан крупные финансовые
проблемы, в том числе банкротство, консервация, санаци
________________________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
8. Учредитель – физическое лицо _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1) дата рождения ___________________________________________________________

1. Орналасқан жері және нақты мекенжайы _____________________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
2. Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер ________________________
__________________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
3. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) ______________________________________
__________________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________________
___________________________________жүзеге асыру құқығына лицензия.
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
5. Қызметтің түрі ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлерін көрсету)
6. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг, кім берді)
өтінішін беру күніне халықаралық шәкіл бойынша Қазақстан Республикасы бейрезидент- сақтандыру ұйымының ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі.
7. Соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымында ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма ______________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
8. Құрылтайшы – жеке тұлға _________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса)
1) туған күні _______________________________________________________________

2) место рождения _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3) гражданство ____________________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность ______________________________
__________________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии) ____________________
__________________________________________________________________________

2) туған жері _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3) азаматтығы ______________________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _______________________________________
__________________________________________________________________________

6) место жительства и юридический адрес _____________________________________
__________________________________________________________________________
7) номер телефона (код города, рабочий и домашний) ___________________________
__________________________________________________________________________
8) образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
9) сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
10) сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о трудовой деятельности учредителя – физического лица, а также членстве в органе управления, в том числе с даты окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого учредителем – физическим лицом трудовая деятельность не осуществлялась:
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

6) тұрғылықты жері және заңды мекенжайы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7) телефон нөмірі (қала коды, жұмыс және үй) ___________________________________
__________________________________________________________________________
8) білімі:
Оқу орнының атауы
Қабылданған жылы – аяқтаған жылы
Мамандығы
Білім туралы дипломның деректемелері (күні және нөмірі бар болса)
1
2
3
4
5
9) жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны және лауазымы
1
2
3
4
5
10) еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта құрылтайшы – жеке тұлғаның бүкіл еңбек қызметi, сондай-ақ тиісті басқару органдарына мүше болуы, оның iшiнде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ құрылтайшы – жеке тұлғаның еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезеңі көрсетіледі:
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (егер ұйым Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын болса, ұйымның тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6

11) сведения об участии в уставном капитале или владении акциями иных юридических лиц Республики Казахстан, юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю – физическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4

11) жарғылық капиталға немесе Қазақстан Республикасының өзге заңды тұлғаларының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының акцияларын иеленуге қатысуы туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы
(пайызбен)
1
2
3
4

12) сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости _________________
(да, нет)
с приложением документа, подтверждающего сведения об отсутствии у учредителя – физического лица неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны его гражданства (страны его постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где учредитель – физическое лицо постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в предоставляемом документе указан иной срок его действия). Если законодательством страны, государственный орган которой уполномочен подтверждать сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления, не предусмотрена выдача подтверждающих документов лицам, в отношении которых запрашиваются указанные сведения, то соответствующее подтверждение направляется письмом государственного органа страны гражданства (для иностранцев) или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) в адрес уполномоченного органа.
13) привлекался ли учредитель – физическое лицо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты обращения в уполномоченный орган страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан с заявлением о выдаче разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан __________________
(да (нет),
________________________________________________________________________________
краткое описание правонарушения, реквизиты акта о наложении
________________________________________________________________________________
взыскания с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(заполняется учредителем – физическим лицом собственноручно печатными буквами)
Подпись ______________________
Дата _________________________
9. Учредитель – юридическое лицо ___________________________________________
(наименование)

12) құрылтайшы – жеке тұлғада азаматтығы бар елде немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын құжатты қоса бере отырып, белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының _____________________
екені туралы азаматтығы бар елдің не                                    (иә, жоқ)
құрылтайшы – жеке тұлға соңғы 15 (он бес) жыл ішінде тұрғылықты тұрған елдің (тұрғылықты тұратын елде - азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органы берген мәліметтер. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылатын құжатта оның өзге де қолдану мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Егер мемлекеттік органы қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді растауға уәкілетті елдің заңнамасында көрсетілген мәліметтер сұралған адамдарға растайтын құжаттарды беруді қарастырылмаса, онда тиісті растау азаматтығы бар елдің (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органының хатымен уәкілетті органға жіберіледі.
13) құрылтайшы – жеке тұлға бұрын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уәкілетті органына Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
________________________________________________________________________________
(иә (жоқ),
________________________________________________________________________________
құқық бұзушылықтың қысқаша сипаттамасы
________________________________________________________________________________
жауапкершілікке тартылу негіздерін көрсете отырып,
________________________________________________________________________________
тәртiптiк жаза қолдану туралы актінің деректемелері)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық болып табылатынын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
(құрылтайшы – жеке тұлға өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ______________________________
Күні _______________________________
9. Құрылтайшы – заңды тұлға ________________________________________________
(атауы)

1) место нахождения и фактический адрес _____________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)
2) сведения о государственной регистрации (перерегистрации)__________________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3) бизнес-идентификационный номер (при наличии)___________________________________
________________________________________________________________________________
4) вид деятельности ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
5) руководитель учредителя – юридического лица_____________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
6) возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у учредителя – юридического
лица крупные финансовые проблемы, в том числе банкротство, консервация, санация
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
7) сведения о юридических лицах Республики Казахстан и юридических лицах-нерезидентах Республики Казахстан, по отношению к которым учредитель – юридическое лицо является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих
учредителю – юридическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица Республики Казахстан юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя – юридического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель – юридическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись руководителя учредителя – юридического лица
______________________
Дата__________________

1) орналасқан жері және нақты мекенжайы _____________________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
2) мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер ________________________
__________________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
3) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) ______________________________________
__________________________________________________________________________
4) қызмет түрі ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлері көрсетіледі)
5) құрылтайшы – заңды тұлғаның басшысы _____________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса), туған күні)
6) соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда құрылтайшы - заңды тұлғада ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма ___________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
7) оларға қатысты құрылтайшы – заңды тұлға ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғалары туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – заңды тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – заңды тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет.
Дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Құрылтайшы – заңды тұлға басшысының қолы ______________________
Күні _________________________

10. Первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично
осуществляющее функции исполнительного орган страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1) дата рождения ____________________________________________________
2) место рождения ___________________________________________________

10. Атқарушы органының бірінші басшысы (Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атқарушы органының функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлға)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса)
1) туған күні _______________________________________________________________
2) туған жері _______________________________________________________________

3) гражданство ______________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность ________________________
___________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии) _____________
6) место жительства и юридический адрес_______________________________
____________________________________________________________________

3) азаматтығы ______________________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректер _______________________________
__________________________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _______________________________________
6) тұрғылықты жері және заңды мекенжайы _____________________________________
__________________________________________________________________________

11) сведения об участии в уставном капитале или владении акциями юридических лиц Республики Казахстан и юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих первому руководителю исполнительного органа (лицу, единолично осуществляющему функции исполнительного органа), органа управления (в случае его создания) учредителя – юридического лица, к общему количеству голосующих акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4

11) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының жарғылық капиталына қатысуы немесе акцияларын иеленуі туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (қызметтің негізгі түрлерін атап көрсету)
Жарғылық капиталда қатысу үлесі немесе құрылтайшы-заңды тұлғаның атқарушы органының, басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысына (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаға) тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4

12) сведения о наличии у первого руководителя исполнительного органа (лица,
единолично осуществляющего функции исполнительного органа) страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан непогашенной или
неснятой в установленном порядке судимости __________________________________
(да, нет)
с приложением документа, подтверждающего сведения об отсутствии неснятой или
непогашенной судимости за преступления в стране гражданства или в стране постоянного
проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны его
гражданства (страны его постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны,
где лицо постоянно проживало в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи
указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи
заявления (за исключением случаев, когда в предоставляемом документе указан иной срок
его действия). Данный документ представляется соответствующим органом страны
гражданства или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) путем
направления ответа в уполномоченный орган и копии документов, удостоверяющих
личность первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично
осуществляющего функции исполнительного орган).
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(заполняется первым руководителем исполнительного органа (лицом, единолично
осуществляющим функции исполнительного органа) страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан собственноручно печатными буквами)
Подпись _____________________
Дата ________________________
11. Руководитель органа управления страховой (перестраховочной) организации-
нерезидента Республики Казахстан_________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

12) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы атқарушы органының бірінші басшысында (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғада) азаматтығы бар елдің (тұрғылықты тұратын елдің - азаматтығы жоқ адамдар үшін) не тұлға соңғы 15 (он бес) жыл ішінде тұрғылықты тұрған елдің мемлекеттік органы берген) азаматтығы бар елде (тұрғылықты тұратын елде - азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын құжатты қоса бере отырып, өтелмеген немесе алынбаған соттылығының
____________________________________________________________________ болуы туралы
(иә, жоқ)
мәліметтер.Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылатын құжатта оның өзге де қолдану мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Осы құжатты азаматтығы бар елдің немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) тиісті органы уәкілетті органға жауап және атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжатты жіберу арқылы ұсынады.
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық болып табылатынын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _______________________
Күні ________________________
11. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы басқару органының басшысы _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))

1) дата рождения __________________________________________________________
2) место рождения _________________________________________________________
3) гражданство_____________________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность_______________________________
__________________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии)____________________

1) туған күні _______________________________________________________________
2) туған жері _______________________________________________________________
3) азаматтығы ______________________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжат деректері __________________________________
__________________________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _______________________________________

12) сведения о наличии руководителя органа управления страховой
(перестраховочной) организации- нерезидента Республики Казахстан непогашенной или
неснятой судимости ____________________с приложением
(да, нет)
документа, подтверждающего сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны его гражданства (страны его постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где лицо постоянно проживало в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в предоставляемом документе указан иной срок его действия). Данный документ представляется соответствующим органом страны гражданства или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) путем направления ответа в уполномоченный орган и копии документов, удостоверяющих личность руководителя органа управления.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
(заполняется руководителем органа управления страховой (перестраховочной) организации-
нерезидента Республики Казахстан собственноручно печатными буквами)
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешения на открытие
филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
№ ______
от "___" ____________ 20__ года
Настоящее разрешение выдано на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
_________________________________________________ _________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
Разрешение на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан имеет юридическую силу до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о выдаче филиалу страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности.
Председатель (заместитель Председателя)
________________ "_______"____________ _________ года
Приложение 2
к постановлению
Правила и условия осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан

12) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы басқарушы органының басшысында азаматтығы бар елде немесе тұрғылықты тұратын елде қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын құжаттың және жеке басын куәландыратын құжатты (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қоса бере отырып, белгіленген тәртіппен алынбаған немесе өтелмеген соттылығының ________________ екендігі туралы азаматтығы бар
(иә,жоқ)
елдің соңғы 15 (он бес)жыл ішінде тұрғылықты тұрған елдің (тұрғылықты тұратын елде - азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органы берген мәліметтер. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылатын құжатта оның өзге де қолдану мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Осы құжат азаматтығы бар елдің тиісті органы немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) уәкілетті органға жауап жіберу арқылы және басқарушы органының басшысының (атқарушы органының функциясын жеке жүзеге асыратын тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат (азаматтығы жоқ адамдар үшін) ұсынады.
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болғанда)
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы басқарушы органының басшысы өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _______________________
Күні ________________________
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының филиалын ашуға
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
(Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бар бланкінде басылады) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат
№ ______                              20__ жылғы "___" ____________
Осы рұқсат ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға берілді. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсаттың қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру туралы шешім қабылдағанға дейін заңды күші болады.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
__________ жылғы "________" ___________ _______________
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметті жүзеге асыру қағидалары және шарттары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон) и определяют порядок и условия осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
2. Правила распространяются также на филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок и условия осуществления деятельности страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
3. Филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в своей деятельности руководствуется пунктом 4 статьи 2 Закона.
4. Филиал страховой (перестраховочной) организации осуществляет страховую деятельность при наличии лицензии на право осуществления страховой деятельности (деятельности по перестрахованию), правил страхования, определяющих общие условия осуществления страхования по определенному виду, и внутренних правил.
5. Правила страхования и внутренние правила филиала страховой (перестраховочной) организации утверждаются соответствующим органом управления страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
6. Правила страхования и внутренние правила филиала исламской страховой (перестраховочной) организации утверждаются соответствующим органом управления исламской страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан при наличии положительного заключения совета по принципам исламского финансирования.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметті жүзеге асыру қағидалары және шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін жүзеге асыру тәртібі мен талаптарын айқындайды.
2. Қағидалар сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдарына қолданылады.
2-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметті жүзеге асыру тәртібі және шарттары
3. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы өз қызметінде Заңның 2-бабының 4-тармағын басшылыққа алады.
4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы сақтандыру қызметін (қайта сақтандыру жөніндегі қызметті) жүзеге асыру құқығына лицензиясы, сақтандыруды белгілі бір түрі бойынша жүзеге асырудың жалпы шарттарын айқындайтын сақтандыру қағидалары және ішкі қағидалары болғанда ғана сақтандыру қызметін жүзеге асырады.
5. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының сақтандыру қағидаларын және ішкі қағидаларын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиісті басқару органы бекітеді.
6. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының сақтандыру қағидаларын және ішкі қағидаларын исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің оң қорытындысы болған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиісті басқару органы бекітеді.