Об утверждении Номенклатуры организаций здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № ҚР ДСМ-117/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2020 года № 21385.
В соответствии с подпунктом 70) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Номенклатуру организаций здравоохранения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 797 "Об утверждении Номенклатуры организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5960, опубликован 2010 года в Собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 7);
приказ министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 сентября 2011 года № 605 "О внесения изменения в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 797 "Об утверждении Номенклатуры организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7224, опубликован 15 мая 2012 года в Юридической газете).
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;

Денсаулық сақтау ұйымдарының номенклатурасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № ҚР ДСМ-117/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 қазанда № 21385 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 7-бабының 70) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау ұйымдарының номенклатурасы бекітілсін.
2. Мына бұйрықтардың күші жойылған деп танылсын:
1) "Денсаулық сақтау ұйымдарының номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 26 қарашадағы № 797 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5960, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2010 жылғы № 7 болып жарияланған);
2) "Денсаулық сақтау ұйымдарының номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 26 қарашадағы № 797 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 10 қыркүйектегі № 605 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 7224, Заң газетінде 2012 жылғы 15 мамырдағы № 68 болып жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.

1. Медицинский пункт, фельдшерско-акушерский пункт, врачебная амбулатория создаются в сельских населенных пунктах как структурные подразделения районной поликлиники. В городах врачебная амбулатория создается как структурное подразделение городской поликлиники.
2. Центр первичной медико-санитарной помощи создается в населенном пункте (сельском округе) с количеством прикрепленного населения от 10000 (десять тысяч) до 30000 (тридцать тысяч) человек.
3. Централизованное патологоанатомическое отделение создается как структурное подразделение организации, оказывающей стационарную помощь.
4. Центр планирования семьи и репродуктивного здоровья, женская консультация создаются как структурные подразделения организации здравоохранения.

1. Медициналық пункт, фельдшерлік-акушерлік пункт, дәрігерлік амбулатория, ауылдық емхананың құрылымдық бөлімшесі ретінде ауылдық елді мекендерде құрылады. Қалаларда дәрігерлік амбулатория қалалық емхананың құрылымдық бөлімшесі ретінде құрылады.
2. Алғашқы медициналық-санитариялық көмек орталықтары бекітілген халық саны 10000-нан (он мың) бастап 30000 (отыз мың) адамға дейін болатын елді мекендерде (ауылдық округте) құрылады.
3. Орталықтандырылған патологиялық анатомиялық бөлімше стационарлық көмек көрсететін ұйымының құрылымдық бөлімшесі ретінде құрылады.
4. Отбасын жоспарлау және ұрпақты болу денсаулық орталығы, әйелдер консультациясы денсаулық сақтау ұйымының құрылымдық бөлімшелері ретінде құрылады.