Об утверждении правил формирования и ведения регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток (костного мозга) в целях обеспечения трансплантации гемопоэтических стволовых клеток
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 октября 2020 года № ҚР ДСМ-120/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2020 года № 21409.
В соответствии с пунктом 1 статьи 215 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить правила формирования и ведения регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток (костного мозга) в целях обеспечения трансплантации гемопоэтических стволовых клеток в соответствии с приложением.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 422 "Об утверждении Правил формирования и ведения регистров реципиентов ткани (части ткани) и (или) органов (части органов), а также доноров ткани (части ткани) и (или) органов (части органов), гемопоэтических стволовых клеток" (зарегистрирован в Реестре государственного регистра нормативно правового акта под № 11477, опубликован 8 июля 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
2) пункт 6 перечня некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 мая 2019 года ҚР ДСМ – 62 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрированного 8 мая 2019 года под № 18637, опубликован 23 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.

Гемопоэздік дің жасушаларын транспланттауды қамтамасыз ету мақсатында гемопоэздік дің жасушалары (сүйек кемігі) донорларының тіркелімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 9 қазандағы № ҚР ДСМ-120/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 қазанда № 21409 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 215-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Гемопоэздік дің жасушаларын трансплантаттауды қамтамасыз ету мақсатында гемопоэздік дің жасушалары (сүйек кемігі) донорларының тіркелімін қалыптастыру және жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Тіннің (тіннің бөлігінің) және (немесе) ағзалардың (ағзалардың бөлігінің) реципиенттерінің, сондай-ақ тіннің (тіннің бөлігінің) және (немесе) ағзалардың (ағзалардың бөлігінің), гемопоэздік дің жасушалары донорларының тіркелімдерін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 422 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркелімінің тізілімінде 2015 жылғы 30 маусымда № 11477 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 шілдеде жарияланған) бұйрығы;
2) "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 4 мамырдағы ҚР ДСМ-62 бұйрығымен (2019 жылғы 8 мамырда № 18637 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіде 2019 жылғы 23 мамырда жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін тізбесінің 6-тармағы.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-120/2020
Правила формирования и ведения регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток (костного мозга) в целях обеспечения трансплантации гемопоэтических стволовых клеток
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила формирования и ведения регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток (костного мозга) в целях обеспечения трансплантации гемопоэтических стволовых клеток (далее – правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 215 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок формирования и ведения регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток (далее - ГСК) в целях обеспечения трансплантации ГСК.
2. В настоящих правилах используются следующие понятия:
1) Регистр доноров ГСК (костного мозга) (далее – Регистр) – перечень лиц, согласных на безвозмездное донорство ГСК (костного мозга) и типированных по системе – НLА;
2) кондиционирование – метод терапии с применением высокодозной химиотерапии или лучевой терапии для подготовки реципиента к трансплантации гемопоэтических стволовых клеток;
3) заявитель (заказчик) – физическое или юридическое лицо, имеющее лицензию на медицинскую деятельность по "Трансплантологии", осуществляющее поиск совместимого донора, а также отправляющее запрос на активацию донора ГСК с целью проведения трансплантации;
4) результаты тканевого типирования – фенотип по пяти локусам (HLA-A, HLA-B, HLA-С, HLA-DRB1, HLA-DQB1) до аллельного уровня (4-х цифр после буквенного обозначения);
5) актуализация электронной базы данных Регистра – подтверждение имеющийся информации и получение актуальных данных о доноре ГСК в случае их изменения.
3. Владельцем медицинской информации Регистра является уполномоченный орган в области здравоохранения согласно настоящим правилам.
4. Пользователями медицинской информации Регистра являются:
1) уполномоченный орган в области здравоохранения;
2) заявитель (заказчик).
Глава 2. Порядок формирования доноров ГСК в Регистре
5. Формирование и ведение Регистра осуществляется республиканской государственной организацией здравоохранения, осуществляющей научную деятельность и деятельность в сфере донорства, заготовки крови, ее компонентов и препаратов (далее – организации службы крови).

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен cоң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 9 қазаны
№ ҚР ДСМ-120/2020 Бұйрыққа
қосымша
Гемопоэздік дің жасушаларын транспланттауды қамтамасыз ету мақсатында гемопоэздік дің жасушалары (сүйек кемігі) донорларының тіркелімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. Осы гемопоэздік дің жасушаларын транспланттауды қамтамасыз ету мақсатында гемопоэздік дің жасушалары (сүйек кемігі) донорларының тіркелімін қалыптастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 215-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және гемопоэздік дің жасушаларын (бұдан әрі - ГДЖ) трансплантаттауды қамтамасыз ету мақсатында ГДЖ донорларының тіркелімін қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ГДЖ (сүйек кемігі) донорларының тіркелімі (бұдан әрі – Тіркелім) – ГДЖ-ның (сүйек кемігі) өтеусіз донорлығына келісім берген және НLА-жүйесі бойынша типтелген адамдардың тізбесі;
2) кондициялау - реципиентті гемопоэздік дің жасушаларын транспланттауға дайындау үшін жоғары дозалы химиотерапия немесе сәулелік терапия қолданылатын терапия әдісі;
3) өтініш беруші (тапсырыс беруші) – "Трансплантология" бойынша медициналық қызметке лицензиясы бар, үйлесімді донорды іздеуді жүзеге асыратын, сондай-ақ транспланттауды жүргізу мақсатында ГДЖ донорын жандандыруға сұраныс жіберетін медициналық ұйым;
4) Тіндік типтеу нәтижелері – аллельдік деңгейге дейінгі (әріптік белгілеуден кейінгі 4 сан) бес локус (HLA-A, HLA-B, HLA-С, HLA-DRB1, HLA-DQB1) бойынша фенотипі;
5) Тіркелімнің электрондық дерекқорын өзектендіру – бұл бар ақпаратты растау және олар өзгерген жағдайда ГДЖ доноры туралы өзекті деректерді алу.
3. Тіркелімнің медициналық ақпаратының иесі осы қағидаларға сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган болып табылады.
4. Мыналар Тіркелімнің медициналық ақпаратты пайдаланушылар болып табылады:
1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган;
2) өтініш беруші (тапсырыс беруші).
2 - тарау. Тіркелімде ГДЖ донорларын қалыптастыру тәртібі
5. Тіркелімді қалыптастыруды және жүргізуді донорлық, қанды, оның компоненттері мен препараттарын дайындау, донорлық саласындағы қызметті және ғылыми қызметті жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымы (бұдан әрі – қан қызметі ұйымдары) жүзеге асырады.

6. В формировании Регистра принимают участие организации службы крови регионов.
7. В Регистр зачисляются лица на основании письменного заявления-информированного согласия на донорство ГСК (далее – заявления) по форме согласно приложению 1 к настоящим правилам и добровольного информированного согласия (далее – согласия) на внесение в базу данных Регистра информации о результатах тканевого типирования по форме согласно приложению 2 к настоящим правилам.
8. Организациями службы крови в Регистр направляются оригиналы заявления и согласия, а также копия документа, удостоверяющего личность донора ГСК.
9. Хранение заявления и согласия осуществляется на бумажных и электронных носителях.
Глава 3. Порядок ведения Регистра доноров ГСК
10. Регистр ведется по форме согласно приложению 3 к настоящим правилам.
11. Исследование тканевого типирования доноров ГСК осуществляется лабораторией иммунологического типирования на основании направления на исследование по форме согласно приложению 4 к настоящим правилам.
12. Данные донора ГСК кодируются индивидуальным кодом донора.
13. Результаты тканевого типирования донора ГСК в электронной базе медицинских данных Регистра размещаются под индивидуальным кодом донора.
14. Актуализация электронной базы медицинских данных Регистра осуществляется на регулярной основе.
15. Исключение из Регистра осуществляется в случаях:
1) наличия информации об абсолютных противопоказаниях к донорству ГСК;
2) по желанию донора на основании его письменного заявления, поданного в произвольной форме на любом этапе, кроме случаев, когда было проведено кондиционирование реципиента после активации донора.
16. Данные донора ГСК, содержащиеся в Регистре, не подлежат разглашению, кроме случаев, установленных законодательством Республики Казахстан.
17. С информированного согласия донора, допускается передача сведений, содержащаяся в Регистре, для проведения научных исследований, использования этих сведений в учебном процессе.
Приложение 1 к правилам
формирования и ведения
регистра доноров
гемопоэтических стволовых
клеток (костного мозга) в целях
обеспечения трансплантации
гемопоэтических стволовых клеток
Форма
Заявление – информированное согласие на вступление в регистр доноров гемопоэтических стволовых клеток в Республике Казахстан
Я,
Фамилия
Имя
Отчество
ИИН
Код донора
Дата рождения
день
месяц
год
Документ, удостоверяющий личность
Номер
Кем выдан
Дата выдачи
день
месяц
год
Выражаю свое согласие на занесение сведений обо мне в регистре доноров гемопоэтических стволовых клеток (костного мозга) Республики Казахстан
Подпись заявителя: _____________________________________________________________
M (мужской)
(женский)
Пол
Рост ( см)
Вес ( кг)
Национальность
Контактные телефоны
Моб. Тел:
8
Моб тел:
8
Дом. Тел
8
Адрес электронной почты
Адрес проживания
Область
Район
Наименование населенного пункта
Наименование улицы
номер дома
номер квартиры
Текущее место работы
Наименование организации
Должность
Рабочий телефон
8
Я ознакомлен(а) с письменной информацией, касающейся добровольной сдачи гемопоэтических стволовых клеток. Я согласен(а) с тем, что мои персональные данные, приведенные ниже, а также результаты исследования донорской ткани будут внесены в Регистр доноров гемопоэтических стволовых клеток Республики Казахстан при условии соблюдения их защиты.
Кроме того, я согласен(а) сообщить необходимую информацию о моем здоровье, которой я располагаю.
Я сознаю, что мое согласие стать донором является первым этапом донорства гемопоэтических клеток.

6. Тіркелімді қалыптастыру үшін өңірлердің қан қызметі ұйымдары қатысады.
7. Тіркелімге адамдар осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ГДЖ донорлығына жазбаша өтініштің – ақпараттандырылған келісімнің (бұдан әрі – өтініш) және осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіндік типтеу нәтижелері туралы ақпаратты Тіркелімнің дерекқорына енгізуге ерікті ақпараттандырылған келісімнің (бұдан әрі-келісім) негізінде есепке алынады.
8. Қан қызметі ұйымдары Тіркелімге өтініш пен келісімнің түпнұсқаларын, сондай-ақ ГДЖ донорының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін жібереді.
9. Өтініш пен келісімді сақтау қағаз және электрондық тасығыштарда жүзеге асырылады.
3 - тарау. ГДЖ донорларының Тіркелімін жүргізу тәртібі
10. Тіркелім осы қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
11. ГДЖ донорларының тіндік типтеуін зерттеу осы қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зерттеуге жолдаманың негізінде иммунологиялық типтеу зертханасы жүзеге асырады.
12. ГДЖ донорының деректері донордың жеке кодымен кодталады.
13. ГДЖ донорын тіндік типтеу нәтижелері Тіркелімнің медициналық деректерінің электрондық базасында донордың жеке кодымен орналастырылады.
14. Тіркелімнің медициналық деректерінің электрондық базасын өзектендіру тұрақты негізде жүзеге асырылады.
15. Тіркелімнен шығару мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) ГДЖ донорлығына абсолюттік қарсы көрсетілімдер туралы ақпараттың бар болуы;
2) донор белсендірілгеннен кейін реципиентке кондиционерлеу жүргізілген жағдайларды қоспағанда, донордың қалауы бойынша оның кез келген кезеңде еркін нысанда берілген жазбаша өтініші негізінде жүзеге асырылады.
16. Тіркелімдегі ГДЖ донорының деректері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, жария етуге жатпайды.
17. Донордың ақпараттандырылған келісімі бойынша Тіркелімдегі мәліметтерді ғылыми зерттеулер жүргізу, осы мәліметтерді оқу процесінде пайдалану үшін беруге жол беріледі.
Гемопоэздік дің жасушаларын
транспланттауды қамтамасыз
ету мақсатында гемопоэздік
дің жасушалары (сүйек кемігі)
донорларының тіркелімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
/Қазақстан Республикасында гемопоэздік дің жасушалары донорларының тіркеліміне кіруге өтініш-ақпараттандырылған келісімі
Мен,
Тегі
Аты
Әкесінің аты
ЖСН
Донордың коды
Туған күні
күні
айы
жылы
Жеке басын куәландыратын құжат
Нөмір
Кім берді
Берген күні
күні
айы
жылы
Мен туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының гемопоэздік дің жасушаларының (сүйек кемігі) тіркеліміне енгізуге келісемін.
Өтініш иесінің қолы:
_____________________________________________________________
Е(ерлер)
Ә(әйел)
Жынысы
Бойы ( см)
Салмағы ( кг)
Ұлты
Байланыс телефондары
Моб. тел:
8
Моб тел:
8
Үйтел
8
Электрондық пошта
Тұрғылықты мекенжайы
Облыс
Аудан
Елді мекеннің атауы
Көшенің атауы
Үй нөмірі
Пәтер нөмірі
Ағымдағы жұмыс орны
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыс телефоны
8
Мен гемопоэздік дің жасушаларын ерікті тапсыруға қатысты жазбаша ақпаратпен таныстым. Мен төменде келтірілген дербес мәліметтерім, сондай-ақ донорлық тінді зерттеу нәтижелері оларды қорғау шарты орындалған кезде Қазақстан Республикасы гемопоэздік дің жасушалары донорларының тіркеліміне енгізілетінімен келісемін.
Бұдан басқа, денсаулығым туралы өзім білетін қажетті мәліметті айтуға келісемін.
Менің донор болу келісімім гемопоэздік дің жасушалары донорлығының алғашқы кезеңі екенін түсінемін.

Я согласен(а) с тем, что у меня будет взято около 5-6 мл крови для серологического и/или молекулярно-биологического анализа на исследование антигенов совместимости (определение HLA-фенотипа) и заморожено некоторое количество пробы крови с целью дальнейшего тестирования.
Я согласен(а) на использование результатов типирования в научных и статистических исследованиях, при условии их обработки без раскрытия персональной информации (ФИО, ИИН, адрес, контакты).
Я согласен (а) на раскрытие (передачу информации) операторами сотовой связи моих номеров телефонов с использованием ИИН по письменному запросу от Регистра с предоставление копии настоящего заявления (для возможности восстановления контакта в случае его утраты, обусловленной сменой номеров)
Я оставляю за собой право в любой момент, в одностороннем порядке изъявить желание об исключении меня из Регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток Республики Казахстан и выйти из него с изъятием оригинала настоящего заявления.
Подпись заявителя: ______________________________________________________
Дополнительная информация о доноре*
Добавочный контактный телефон
(близкого родственника, супруга/супруги, друга, др.)
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Страницы социальных сетей
Instagram
Facebook
В Контакте
Другая
Дата подачи заявления
день
месяц
год
Подпись заявителя:_____________________________________________________________
*Пункты заполняются для возможности возобновления контакта в случае изменения номеров телефонов/ адреса проживания донора
Заявление принял сотрудник Регистра: _____________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________
Дата _______________________
Подпись
Приложение 2 к правилам
формирования и ведения
регистра доноров
гемопоэтических стволовых
клеток (костного мозга) в целях
обеспечения трансплантации
гемопоэтических стволовых клеток
Форма
/Информированное согласие от физического лица на внесение в электронную базу данных Регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток в Республике Казахстан информации о результатах тканевого фенотипирования, а также на сбор и обработку персональных данных
Я:________________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при наличии) находясь в _____________________________________________________________________ (наименование организации)
даю свое согласие на внесение в электронную базу данных Регистра доноров гемопоэтических стволовых клеток в Республике Казахстан информации о результатах тканевого фенотипирования, а также на сбор и обработку персональных данных, необходимых для трансплантации.
Подпись заявителя:____________________________________________________
Дата заполнения: ______/______/20__ года
Врач: _________________________________ Подпись: ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 3 к правилам
формирования и ведения
регистра доноров
гемопоэтических стволовых
клеток (костного мозга) в целях
обеспечения трансплантации
гемопоэтических стволовых клеток
Форма
Регистр доноров гемопоэтических стволовых клеток
Код
Паспортные данные
Место проживания
Донора
ДНК
Фамилия
Имя
Отчество
Пол
Национальность
Дата рождения
ИИН
Область
Город
Адрес
продолжение таблицы
Контактные данные донора
Дата оформления информированного согласия
первичное/повторное согласие
Мобильный телефон
Домашний/ рабочий
Место учебы/работы и должность
Адрес электронной почты
Фамилия и имя близкого родственника
Моб. тел. близкого родственника
продолжение таблицы
Детали исследования
Результаты типирования по локусам
Дата забора крови
Концентрация ДНК
Метод
Дата типирования
Код, специалиста выполнившего типирование
A
B
C
DR
DQ
продолжение таблицы
причина отказа
Примечания (дополнительная документация о доноре и информация о реципиенте)
Приложение 4 к правилам
формирования и ведения
регистра доноров
гемопоэтических стволовых
клеток (костного мозга) в целях
обеспечения трансплантации
гемопоэтических стволовых клеток
Форма
ГДЖ донорларын HLA-жүйесі бойынша типтеуге жолдама/ Направление на типирование по HLA-системе доноров ГСК
Донордың коды/ Код донора
Туған күні/ Дата рождения
Ұлты/ Национальность
ДНҚ коды/ ДНК код*
Донорды жолдаған МҰ/ МО направляющий донора
Ескертпе/ Примечание
1
2
3
4
5
6
1
* Заполняется в HLA-лаборатории
Қан алынған күн мен уақыты/Дата и время забора крови Жіберуші дәрігердің ТАӘ/ФИО направляющего врача (при наличии)

Мен үйлесімділік антигендерін (HLA-фенотипін анықтау) зерттеу үшін серологиялық және/немесе молекулалық-биологиялық талдау үшін шамамен 5-6 мл қан алынатына және одан әрі тестілеу үшін қан сынамасының белгілі бір мөлшері мұздатылатынына келісемін.
Мен типтеу нәтижелерін ғылыми және статистикалық зерттеулерде дербес ақпаратты жарияламай өңдеу шарттарымен (Т.А.Ә., ЖСН, мекенжайы, байланыс мәліметтері) пайдалануға келісемін.
Мен осы өтініштің көшірмесін ұсына отырып, Тіркелімнің жазбаша өтініші бойынша ЖСН пайдалана отырып, ұялы байланыс операторларының телефон нөмірлерін ашуға (ақпарат беруге)келісемін (нөмірлердің ауысуынан байланысу мүмкіндігі болмаған жағдайда оны жаңарту үшін)
Мен кез-келген сәтте мені Қазақстан Республикасының гемопоэздік дің жасушалары донорларының тіркелімінен шығаруға ниет білдіру және осы өтініштің түпнұсқасын ала отырып, одан бір тараптан шығу құқығын өзіме қалдырамын.
Өтініш иесінің қолы:______________________________________________________
Донор туралы қосымша ақпарат*
Қосалқы байланыс телефоны (жақын туысы, әйелі/күйеуі, досы және тағы басқа)
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Моб. тел:
8
Әлеуметтік желідегі парақшасы
Іnstagram
Facebook
В Контакте
Басқасы
Өтініш берген күні
күні
айы
жылы
Өтініш иесінің қолы:_______________________________________________________
*Тармақтар донордың телефон нөмірлері/мекенжайы өзгерген жағдайда байланысты жаңарту үшін толтырылады
Өтінішті Тіркелім қызметкері қабылдады: _____________________________________________________________
(тегі, аты , әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________
Күні
_______________________
Қолы
Гемопоэздік дің жасушаларын
транспланттауды қамтамасыз
ету мақсатында гемопоэздік дің
жасушалары (сүйек кемігі)
донорларының тіркелімін
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
/Жеке тұлғаның Қазақстан Республикасындағы гемопоэздік дің жасушалары донорлары тіркелімінің электрондық дерекқорына тіндік фенотиптеудің нәтижелері туралы ақпаратты енгізуге, сондай-ақ дербес мәліметтерді жинақтау мен өңдеуге ақпараттандырылған келісімі
Мен:________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________________________________________________________________ болып
(ұйымның атауы)
Қазақстан Республикасындағы гемопоэздік дің жасушаларының донорлары тіркелімінің электрондық дерекқорына тіндік фенотиптеудің нәтижелері туралы ақпаратты енгізуге, сондай-ақ транспланттау үшін қажетті дербес мәліметтерді жинақтау мен өңдеуге келісім беремін.
Өтініш иесінің қолы:____________________________________________________
Толтыру күні: 20__ жылғы /______/______
Дәрігер: _________________________________ Қолы: ___________
(тегі, аты , әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Гемопоэздік дің жасушаларын
транспланттауды қамтамасыз
ету мақсатында гемопоэздік дің
жасушалары (сүйек кемігі)
донорларының тіркелімін
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Гемопоэздік дің жасушалары донорларының тіркелімі
Донордың
Паспорттық деректер
Тұрғылықты жері
коды
ДНҚ
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Жынысы
Ұлты
Туған күні
ЖСН
Облыс
Қала
Мекенжайы
кестенің жалғасы
Донордың байланыс мәліметтері
Ақпараттандырылған келісімді ресімдеу күні
Бастапқы/қайталама келісімі
Мобильдік телефон
Үй/
жұмыс
Оқу/жұмыс орны және лауазымы
Электрондық пошта
Жақын туысының аты-жөні
Жақын туысының моб. тел.
кестенің жалғасы
Зерттеу күні
Локустар бойынша типтеудің нәтижелері
Қан алу күні
ДНҚ шоғырлануы
Әдіс
Типтеу күні
Типтеуді жүргізген маманның коды
A
B
C
DR
DQ
кестенің жалғасы
Бас тартудың себебі
Ескертпелер (донор туралы қосымша құжаттама және рециптент туралы ақпарат)
Гемопоэздік дің жасушаларын
транспланттауды қамтамасыз
ету мақсатында гемопоэздік дің
жасушалары (сүйек кемігі)
донорларының тіркелімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
ГДЖ донорларын HLA-жүйесі бойынша типтеуге жолдама Направление на типирование по HLA-системе доноров ГСК
Донордың коды/ Код донора
Туған күні/ Дата рождения
Ұлты/ Национальность
ДНҚ коды/ ДНК код*
Донорды жолдаған МҰ/ МО направляющий донора
Ескертпе/ Примечание
1
2
3
4
5
6
1
* HLA-зертханасында толтырылады
Қан алынған күні мен уақыты/Дата и время забора крови
Жолдаған дәрігердің Т.А.Ә./ФИО направляющего врача