О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175 "Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 октября 2020 года № 988. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 октября 2020 года № 21428
Настоящий приказ вводится в действие с 15 ноября 2020 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175 "Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10703, опубликован 19 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 12 исключить;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 15 ноября 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 октября 2020 года № 988
Приложение 3
к Правилам аккредитации
профессиональных организаций,
организаций по сертификации
Форма
Сведения
Состав профессиональной организации бухгалтеров членов
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается наименование профессиональной организации бухгалтеров,
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН))
Таблица № 1
Индивидуальный идентификационный номер бухгалтера (далее–ИИН)
Фамилия бухгалтера
Имя бухгалтера
Отчество бухгалтера (при его наличии)
Место работы (наименование организации)
Должность
Почтовый индекс
Страна область/район/населенный пункт
Название улицы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы
Номер дома
Номер квартиры/офиса
Номер телефона
Электронный адрес
Номер сертификата профессионального бухгалтера
Дата выдачи сертификата профессионального бухгалтера
Опыт работы (стаж работы не менее двух лет в сфере бухгалтерского учета или аудита
Дата вступления в профессиональную организацию
Номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Таблица № 2
БИН бухгалтерской организации
Наименование бухгалтерской организации
Почтовый индекс
Страна/область/район/населенный пункт
Название улицы
Номер дома
Индекс дома
Номер квартиры/офиса
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Номер телефона
Номер факса
Дата вступления в профессиональную организацию
Номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров
ИИН руководителя бухгалтерской организации
Фамилия руководителя бухгалтерской организации
Имя руководителя бухгалтерской организации
Отчество руководителя бухгалтерской организации (при его наличии)
9
10
11
12
13
14
15
16
Сведения о наличии рабочих органов профессиональной организации бухгалтеров
Название подразделения
Должность руководителя подразделения
ИИН
Фамилия руководителя подразделения
Имя руководителя подразделения
Отчество руководителя подразделения (при его наличии)
номер телефона руководителя подразделения
1
2
3
4
5
6
7
Наличие системы повышения квалификации своих членов
Да
Нет
1
2
Руководитель профессиональной организации бухгалтеров
_____________ __________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

"Кәсiби ұйымдарды, сертификаттау жөнiндегi ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 12 қазандағы № 988 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 қазанда № 21428 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10703 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында:
12-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2020 жылдың 15 қарашасынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 12 қазаны
№ 988 бұйрығына
қосымша
Кәсіптік ұйымдарды,
сертификаттау
жөніндегі ұйымдарды
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мәліметтер
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымы мүшелерінің құрамы ____________________________
_________________________________________________________________________
(бухгалтерлердің кәсіби ұйымының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН) көрсетіледі)
№ 1 кесте
Бухгалтердің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –ЖСН)
Бухгалтердің тегі
Бухгалтердің аты
Бухгалтердің әкесінің аты
Жұмыс орны (ұйымның атауы)
Лауазымы
Пошталық индексі
Ел/ облыс/аудан/елді мекен
Көшенің аты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кестенің жалғасы
Үй нөмірі
Пәтердің нөмірі
Телефон нөмірі
Электрондық мекенжайы
Кәсіби бухгалтер сертификатының нөмірі
Кәсіби бухгалтер сертификатының берілген күні
Жұмыс тәжірибесі (Бухгалтерлік есеп немесе аудит саласында кемінде екі жыл жұмыс өтілі)
Кәсіби ұйымға кірген күні
Мүшелік билеттің немесе бухгалтерлердің кәсіби ұйымында мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі
10
11
12
13
14
15
16
17
18
№ 2 кесте
Бухгалтерлік ұйымның БСН
Бухгалтерлік ұйымның атауы
Пошталық индексі
Ел/ облыс/аудан/елді мекен
Көшенің аты
Үйдің нөмірі
Үйдің индексі
Пәтердің/кеңсенің нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Телефон нөмірі
Факс нөмірі
Кәсіби ұйымға кірген күні
Мүшелік билеттің немесе бухгалтерлердің кәсіби ұйымында мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі
Бухгалтерлік ұйым басшысының ЖСН
Бухгалтерлік ұйым басшысының аты
Бухгалтерлік ұйым басшысының тегі
Бухгалтерлік ұйым басшысының әкесінің аты
9
10
11
12
13
14
15
16
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымы жұмыс органдарының болуы туралы мәліметтер
Бөлімшенің атауы
Бөлімше басшысының лауазымы
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Бөлімше басшысының тегі
Бөлімше басшысының аты
Бөлімше басшысының әкесінің аты (бар болса)
бөлімше басшысының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
Өз мүшелерінің біліктілігін арттыру жүйесінің болуы
Иә
Жоқ
1
2
Бухгалтерлердің кәсіби
ұйымының басшысы ___________             ____________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)