Об утверждении формы типового договора об обучении по программе резидентуры
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-178/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2020 года № 21594
В соответствии с пунктом 5 статьи 222 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму типового договора об обучении по программе резидентуры согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан А. Гиният.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 ноября 2020 года
№ ҚР ДСМ-178/2020
форма
Типовой договор об обучении по программе резидентуры
Типовой договор об обучении по программе резидентуры для организаций
высшего и (или) послевузовского образования
(национальные и (или) научные центры, научно-исследовательские институты)
город (район, село) ____________________ "___"_________20____ года
______________________________________________________________,
_______________________________________________________________
(наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
именуемое в дальнейшем "организация образования", в лице,
________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или иного уполномоченного лица) действующего на основании
________________________________________________________________
(реквизиты учредительных документов) с одной стороны,
_______________________________________________________________,
(наименование юридического лица)
именуемый в дальнейшем "база резидентуры", в лице
_________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность руководителя
юридического лица или другого уполномоченного лица) действующего на основании
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(реквизиты учредительных документов)
с другой стороны, и гражданином Республики Казахстан
________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН ____________________
уд. личности №__________________ от "____"____________года,
выданное_______________________________________________________,
именуемый (ая) в дальнейшем "врач-резидент", с третьей стороны, совместно
именуемые как "Стороны", заключили настоящий договор о нижеследующем:

Резидентура бағдарламасы бойынша оқыту туралы үлгілік шарттың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № ҚР ДСМ-178/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 қарашада № 21594 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 222-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес резидентура бағдарламасы бойынша оқыту туралы үлгілік шарттың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ғиниятқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 3 қарашасы
№ ҚР ДСМ-178/2020
Бұйрыққа қосымша
нысан
Резидентура бағдарламасы бойынша оқыту туралы үлгілік шарт
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары (ұлттық және (немесе) ғылыми орталықтар, ғылыми-зерттеу институттары) үшін резидентура бағдарламасы бойынша оқыту туралы үлгілік шарт)
қала (аудан, ауыл) ____________________ "___"_________20____ жыл
____________________________________________________________________,
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі "білім беру ұйымының атауы"),
атынан, ____________________________________________________________
басшының немесе өзге де уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
негізінде әрекет ететін _________________________________________________
(құрылтай құжаттарының деректемелері)
бір жағынан, _________________________________________________________,
(заңды тұлғаның атауы)
бұдан әрі "резидентура базасы" деп аталатын _____________________________
____________________________________________________________________
(Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы заңды тұлғаның немесе
басқа уәкілетті тұлғаның)
негізінде әрекет ететін _________________________________________________
____________________________________________________________________
(құрылтай құжаттарының деректемелері)
екінші жағынан, Қазақстан Республикасының азаматы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН ____________________
жеке тұлға №__________________ бастап "____"____________ берілген
жылдың ______________________________),
бұдан әрі "резидент-дәрігер" деп аталатын үшінші тараптан бірлесіп деп
аталатындар "Тараптар" ретінде төмендегілер туралы осы Шартты жасасты:

1. Предмет договора о дуальном обучении
1. Настоящий Договор заключен в соответствии с пунктом 5 статьи 222 Кодекса
Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
2. Организация образования осуществляет обучение врача-резидента, поступившего в 20___ году на специальность
_________________________________________________________________
(код и наименование специальности)
квалификации__________________________________________________________
(код и наименование квалификации)
_____________________________________________________________________.
3. База резидентуры обеспечивает врача-резидента рабочим местом для клинической практики в соответствии с профилем образовательной программы с надлежащими условиями труда.
4. Врач-резидент осваивает образовательные программы с целью получения профессиональных компетенций, позволяющих квалифицированно выполнять трудовые функции и задачи врача.
5. Прием врача-резидента на рабочее место оформляется приказом руководителя или распоряжением структурного подразделения Базы резидентуры, издаваемым на основании настоящего Договора.
2. Права и обязанности врача-резидента
6. Врач-резидент имеет право:
1) на предоставление учебного, рабочего места, оборудованного в соответствии с требованиями безопасности и охраны труда;
2) использование необходимых инструментов, оборудования, приборов и других производственных материалов, по согласованию с наставником, назначенным от базы резидентуры, иметь доступ и пользование фондом учебной, учебно-методической литературы на базе библиотеки и читальных залов, лабораторной базой, компьютерной техникой в учебных целях;
3) на возмещение вреда, причиненного здоровью в процессе прохождения производственного обучения и профессиональной практики;
4) на присвоение соответствующего уровня квалификации по конкретной специальности и получение свидетельства об окончании резидентуры установленного образца по соответствующей форме, утвержденной уполномоченным органом в области образования.
7. Врач-резидент обязан:
1) соблюдать трудовую дисциплину, правила внутреннего распорядка, правила техники безопасности и производственный распорядок на базе резидентуры, обязательные для работников базы резидентуры;
2) бережно относиться к оборудованию, приборам, документации и другому имуществу базы резидентуры;
3) строго соблюдать и выполнять требования программы резидентуры и клинической практики;
4) прибыть в распоряжение базы резидентуры к установленному сроку на прохождение резидентуры и клинической практики;

1. Дуальді оқыту туралы шарттың мәні
1. Осы Шарт "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 222-бабының 5-тармағына сәйкес жасалды.
2. Білім беру ұйымы 20___ жылы мамандыққа түскен резидент-дәрігерді оқытуды жүзеге асырады
___________________________________________________________________
(мамандық атауы және коды)
біліктілігін _____________________________________________________
(біліктілік атауы және коды)
3. Резидентура базасы тиісті еңбек жағдайлары бар білім беру бағдарламасының бейініне сәйкес резидент-дәрігерді клиникалық практика үшін жұмыс орнымен қамтамасыз етеді.
4. Резидент-дәрігер дәрігердің еңбек функциялары мен міндеттерін білікті орындауға мүмкіндік беретін кәсіби құзыреттерді алу мақсатында білім беру бағдарламаларын меңгереді.
5. Резидент-дәрігердің жұмыс орнына қабылдауы осы Шарт негізінде шығарылатын резидентура базасының құрылымдық бөлімшесі басшысының бұйрығымен немесе өкімімен ресімделеді.
2. Резидент-дәрігердің құқықтары мен міндеттері
6. Резидент-дәрігер:
1) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау талаптарына сәйкес жабдықталған оқу, жұмыс орнын ұсынуға;
2) резидентура базасынан тағайындалған тәлімгердің келісімі бойынша қажетті құралдарды, жабдықтарды, аспаптарды және басқа да өндірістік материалдарды пайдалану, оқу мақсатында кітапхана және оқу залдары базасындағы оқу, оқу-әдістемелік әдебиеттер қорына, зертханалық базаға, компьютерлік техникаға қол жеткізу және оларды пайдалану;
3) өндірістік оқытудан және кәсіптік тәжірбиеден өту процесінде денсаулыққа келтірілген зиянды өтеуге;
4) нақты мамандық бойынша тиісті біліктілік деңгейін беруге және білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен тиісті нысан бойынша белгіленген үлгідегі резидентураны бітіргені туралы куәлік алуға құқығы бар.
7. Резидент-дәрігер:
1) резидентура базасының қызметкерлері үшін міндетті еңбек тәртібін, ішкі тәртіп қағидаларын, қауіпсіздік техникасы қағидаларын және резидентура базасындағы өндірістік тәртіпті сақтауға;
2) резидентура базасының жабдығына, аспаптарына, құжаттамасына және басқа да мүлкіне ұқыпты қарауға;
3) резидентура бағдарламасының және клиникалық практиканың талаптарын қатаң сақтауға және орындауға;
4) резидентура базасының қарамағына, резидентура мен клиникалық практикадан өтуге белгіленген мерзімде келу;

5) не разглашать конфиденциальную информацию о базе резидентуры в процессе прохождения обучения в резидентуре и клинической практики, а также после его завершения;
6) вести учет овладения практическими навыками, манипуляциями, процедурами, предоставлять отчет наставнику о проделанной работе;
7) при неявке на базу резидентуры, на занятия в организацию образования сообщать об этом незамедлительно базе резидентуры, учебному заведению с указанием причин и, в случае заболевания или несчастного случая, в течение 3-х дней сообщить организации образования и после выздоровления предоставить соответствующую медицинскую справку.
3. Права и обязанности базы резидентуры
8. База резидентуры имеет право:
1) участвовать в разработке календарных графиков и образовательных программ в соответствии с новыми технологиями и изменившимися условиями производственного процесса;
2) принимать участие в оценке профессиональной подготовленности врача-резидента;
3) запрашивать информацию о текущей успеваемости врача-резидента у организации образования.
9. База резидентуры обязуется:
1) закрепить наставника – квалифицированного работника предприятия (организации), владеющего технологиями производства или сферы услуг, осуществляющего руководство производственным обучением и профессиональной практикой;
2) совместно с организацией образования разработать и согласовать образовательную программу, рабочий учебный план по специальности, годовой календарный график;
3) обеспечить врача-резидента на период прохождения резидентуры специальной одеждой (формой), средствами обучения, расходными материалами согласно действующим нормативам, доступ к практическим материалам и процессам, за исключением информации, являющейся конфиденциальной или составляющей охраняемую законом тайну;
4) обеспечить врача-резидента безопасными условиями работы на рабочем месте (с проведением обязательных инструктажей по технике безопасности и охране труда) и в необходимых случаях проводить обучение обучающимся безопасным методам труда;
5) предоставить в соответствии с образовательными программами рабочие места для проведения обучения и профессиональной практики врача-резидента;
6) не допускать использования врача-резидента на должностях, не предусмотренных программой обучения, не имеющих отношения к специальности врача-резидента;
7) сообщать в организацию образования о всех случаях нарушения врачом-резидентом трудовой дисциплины и правил внутреннего распорядка базы резидентуры;
8) предоставить возможность пользования лабораториями, кабинетами, библиотекой, клинической документацией, необходимой для успешного освоения врачом-резидентом выполнения им индивидуального плана обучения врача-резидента;

5) резидентурада оқу және клиникалық практикадан өту процесінде, сондай-ақ оны аяқтағаннан кейін резидентура базасы туралы құпия ақпаратты жария етпеуге;
6) практикалық дағдыларды, манипуляцияларды, рәсімдерді меңгерудің есебін жүргізу, тәлімгерге атқарылған жұмыс туралы есеп беруге;
7) резидентура базасына, білім беру ұйымына сабаққа келмеген кезде бұл туралы резидентура базасына, оқу орнына себептерін көрсете отырып және ауырған немесе жазатайым оқиға болған жағдайда, дереу хабарлауға міндетті, 3 күн ішінде білім беру ұйымына хабарлау және сауыққаннан кейін тиісті медициналық анықтаманы ұсынуға міндетті;
3. Резидентура базасының құқықтары мен міндеттері
8. Резидентура базасы:
1) жаңа технологияларға және өндірістік процестің өзгерген жағдайларына сәйкес күнтізбелік кестелер мен білім беру бағдарламаларын әзірлеуге қатысуға;
2) резидент-дәрігердің кәсіптік даярлығын бағалауға қатысуға;
3) білім беру ұйымынан резидент-дәрігердің ағымдағы үлгерімі туралы ақпарат сұратуға құқылы;
9. Резидентура базасы:
1) өндірістік оқыту мен кәсіптік практикаға басшылықты жүзеге асыратын кәсіпорынның (ұйымның) өндіріс немесе қызмет көрсету саласы технологияларын меңгерген тәлімгерін – білікті жұмыскерін бекітуге;
2) білім беру ұйымымен бірлесіп білім беру бағдарламасын, мамандық бойынша оқу жұмыс жоспарын, жылдық күнтізбелік кестені әзірлеуге және келісуге;
3) резидент-дәрігерді резидентурадан өту кезеңінде қолданыстағы нормативтерге сәйкес арнайы киіммен (нысанмен), оқыту құралдарымен, шығыс материалдарымен, құпия немесе заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты қоспағанда, практикалық материалдар мен процестерге қол жеткізумен қамтамасыз етуге;
4) резидент-дәрігерді жұмыс орнындағы жұмыстың қауіпсіз жағдайларымен (қауіпсіздік техникасы және еңбекті қорғау бойынша міндетті нұсқаулықтарды өткізе отырып) қамтамасыз етуге және қажет болған жағдайларда білім алушыларға еңбектің қауіпсіз әдістеріне оқытуды жүргізуге;
5) білім беру бағдарламаларына сәйкес резидент-дәрігердің оқуы мен кәсіптік практикасын өткізу үшін жұмыс орындарын ұсынуға;
6) резидент-дәрігердің оқу бағдарламасында көзделмеген, резидент-дәрігердің мамандығына қатысы жоқ лауазымдарда пайдалануына жол бермеуге;
7) резидент-дәрігердің еңбек тәртібін және резидентура базасының ішкі тәртіп қағидаларын бұзған барлық жағдайлары туралы білім беру ұйымына хабарлауға;
8) резидент-дәрігердің резидент-дәрігерді оқытудың жеке жоспарын орындауын ойдағыдай игеруі үшін қажетті зертханаларды, кабинеттерді, кітапхананы, клиникалық құжаттаманы пайдалану мүмкіндігін беруге;

9) по окончании обучения в резидентуре выставить оценку врачу-резиденту по клинической подготовке;
10) рассмотреть кандидатуры выпускника, обучающегося по образовательному заказу (государственному образовательному гранту), для принятия на работу в соответствии с полученной специальностью (квалификацией) при наличии соответствующей вакансии.
10. Наставник обязуется:
1) обучать врача-резидента практическим навыкам и способам качественного выполнения должностных обязанностей и поручений;
2) обучать врача-резидента в соответствии с рабочими учебными планами и образовательными программами, согласованными с базой резидентуры;
3) контролировать исполнение практических навыков, манипуляций, процедур;
4) контролировать качество оказания медицинской помощи врачом-резидентом;
5) выявлять и совместно устранять ошибки, допущенные врачом-резидентом, оказывать помощь в устранении имеющихся недостатков;
6) способствовать формированию у врача-резидента ответственного отношения в исполнении своих профессиональных обязанностей, а также уважительное отношение к коллегам по работе;
7) требовать от врача-резидента выполнения указаний по вопросам, связанным с клинической деятельностью;
8) требовать рабочие отчеты у врача-резидента, как в устной, так и в письменной форме;
9) оценивать освоение практических навыков, манипуляций, процедур врачом-резидентом;
10) предоставлять отзыв на врача-резидента.
4. Права и обязанности организации образования
11. Организация образования имеет право требовать от врача-резидента добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей настоящего Договора, Устава организации образования, правил внутреннего распорядка, и актов организации образования, регламентирующих ее деятельность.
12. Организация образования обязуется:
1) направить на базу резидентуры врача-резидента для обучения и прохождения клинической практики в соответствии с графиком учебного процесса;
2) ознакомить врача-резидента с его обязанностями и ответственностью, указанных в настоящем договоре;
3) совместно с представителями базы резидентуры разработать рабочие учебные планы и образовательные программы и календарные графики прохождения обучения и клинической практики;
4) назначить приказом руководителя учебного заведения наставника по согласованию с базой резидентуры;
5) обеспечить соблюдение врачом-резидентом трудовой дисциплины, правил внутреннего распорядка, обязательных для работников данной базы резидентуры;
6) организовать прохождение и осуществлять периодический контроль обучения и клинической практики врача-резидента в соответствии с образовательной программой;

9) резидентурада оқуды аяқтағаннан кейін резидент-дәрігерге клиникалық даярлық бойынша баға қоюға;
10) тиісті бос орын болған жағдайда алған мамандығына (біліктілігіне) сәйкес жұмысқа қабылдау үшін білім беру тапсырысы (мемлекеттік білім беру гранты) бойынша білім алатын түлектің кандидатурасын қарауға міндетті.
10. Тәлімгер:
1) резидент-дәрігерді лауазымдық міндеттері мен тапсырмаларын сапалы орындаудың практикалық дағдылары мен тәсілдеріне үйретуге;
2) резидентура базасымен келісілген оқу жұмыс жоспарлары мен білім беру бағдарламаларына сәйкес резидент-дәрігерді оқытуға;
3) практикалық дағдылардың, манипуляциялардың, рәсімдердің орындалуын бақылауға;
4) резидент-дәрігердің медициналық көмек көрсету сапасын бақылауға;
5) резидент-дәрігер жіберген қателерді анықтауға және бірлесіп жоюға, орын алған кемшіліктерді жоюға көмек көрсетуге;
6) резидент-дәрігердің өзінің кәсіби міндеттерін орындауда жауапты көзқарасын қалыптастыруға, сондай-ақ жұмыс жөніндегі әріптестеріне құрметпен қарауға ықпал етуге;
7) резидент-дәрігерден клиникалық қызметке байланысты мәселелер бойынша нұсқауларды орындауды талап етуге;
8) резидент-дәрігерден ауызша да, жазбаша да нысанда жұмыс есептерін талап етуге;
9) резидент-дәрігердің практикалық дағдыларын, манипуляцияларын, рәсімдерін меңгеруін бағалауға;
10) резидент-дәрігерге пікір ұсынуға міндетті.
4. Білім беру ұйымының құқықтары мен міндеттері
11. Білім беру ұйымы резидент-дәрігерден осы шарттың міндеттерін, білім беру ұйымының Жарғысын, ішкі тәртіп қағидаларын және білім беру ұйымының қызметін регламенттейтін актілерін адал және тиісінше орындауды талап етуге құқылы.
12. Білім беру ұйымы:
1) оқу процесінің кестесіне сәйкес оқу және клиникалық практикадан өту үшін резидент-дәрігерді резидентура базасына жіберуге;
2) резидент-дәрігерді оның осы шартта көрсетілген міндеттерімен және жауапкершілігімен таныстыруға;
3) резидентура базасының өкілдерімен бірлесіп оқу жұмыс жоспарлары мен білім беру бағдарламаларын және оқыту мен клиникалық практикадан өтудің күнтізбелік кестелерін әзірлеуге;
4) резидентура базасымен келісім бойынша оқу орны басшысының бұйрығымен тәлімгер тағайындауға;
5) резидент-дәрігердің осы резидентура базасының қызметкерлері үшін міндетті еңбек тәртібін, ішкі тәртіп қағидаларын сақтауын қамтамасыз етуге;
6) білім беру бағдарламасына сәйкес резидент-дәрігердің оқуы мен клиникалық практикасынан өтуін ұйымдастыруға және мерзімді бақылауды жүзеге асыруға;

7) оказывать работникам базы резидентуры методическую помощь в организации и проведении обучения в резидентуре;
8) при необходимости предоставлять базе резидентуры сведения об учебных достижениях врача-резидента;
9) принимать участие в расследовании несчастных случаев, в тех случаях, если они произошли с участием врача-резидента в период обучения и прохождения практики;
10) осуществлять компенсационные выплаты по оплате труда наставникам на базе резидентуры.
5. Охрана труда
13. База резидентуры обеспечивает врачу-резиденту безопасные условия труда.
14. База резидентуры проводит обучение, инструктирование, проверку знаний врача-резидента по вопросам безопасности и охраны труда.
15. Врач-резидент обязан выполнять требования по безопасности и охране труда.
6. Форс мажорные обстоятельства
16. При форс-мажорных обстоятельствах, таких как наводнение, пожар, другие стихийные бедствия, война или военные действия, пандемия, а также при любых других обстоятельствах, не зависящих в разумных пределах от контроля Сторон и возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает.
17. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, приводящим к невозможности исполнения обязательств по настоящему договору хотя бы одной из Сторон.
18. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
7. Ответственность сторон
19. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей, предусмотренных настоящим договором, стороны несут ответственность, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Порядок разрешения споров
20. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения настоящего договора, разрешаются непосредственно сторонами в целях выработки взаимоприемлемых решений.
21. Вопросы, не разрешенные сторонами в соответствии с пунктом 20 настоящего Договора, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Срок действия, порядок изменения условий договора и его расторжение
22. Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до окончания сроков обучения.
23. Расторжение договора возможно по соглашению сторон, если иное не предусмотрено настоящим договором или законодательством Республики Казахстан. Договор также может быть расторгнуть в соответствии с требованиями, установленными законодательством Республики Казахстан.
24. Условия настоящего договора изменяются и дополняются по взаимному письменному соглашению сторон.

7) резидентура базасының қызметкерлеріне резидентурада оқытуды ұйымдастыруда және өткізуде әдістемелік көмек көрсетуге;
8) қажет болған жағдайда резидентура базасында резидент-дәрігердің оқу жетістіктері туралы мәліметтерді ұсынуға;
9) егер жазатайым оқиғалар оқу және практикадан өту кезеңінде резидент-дәрігердің қатысуымен болған жағдайларда, оларды тергеп-тексеруге қатысуға;
10) резидентура базасында тәлімгерлерге еңбекақы төлеу бойынша өтемақы төлемдерін жүзеге асыруға міндетті.
5. Еңбекті қорғау
13. Резидентура базасы резидент-дәрігерге қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз етеді.
14. Резидентура базасы резидент-дәрігердің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқытуды, нұсқау беруді, білімін тексеруді жүргізеді.
15. Резидент-дәрігер еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі талаптарды орындауға міндетті.
6. Форс-мажор жағдайлары
16. Су тасқыны, өрт, басқа да дүлей зілзалалар, соғыс немесе әскери іс-қимылдар, пандемия сияқты форс-мажорлық жағдайлар кезінде, сондай-ақ Тараптардың бақылауына ақылға қонымды шекте тәуелді емес және шарт жасалғаннан кейін туындаған кез келген басқа да жағдайлар кезінде тараптардың жауапкершілігі туындамайды.
17. Билік және басқару органдарының тараптардың ең болмағанда біреуінің осы шарт бойынша міндеттемелерді орындалуын мүмкін етпейтін актілер шығаруы да тараптардың бақылауына байланысты емес жағдайлар деп танылады.
18. Тараптардың міндеттемелерді орындауы форс-мажорлық жағдайлар мен олардың салдарларының қолданылу мерзіміне сәйкес ауыстырылады.
7. Тараптардың жауапкершілігі
19. Осы Шартта көзделген өз міндеттерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
8. Дауларды шешу тәртібі
20. Осы Шартты орындау процесінде туындайтын келіспеушіліктер мен дауларды тараптар өзара қолайлы шешімдерді әзірлеу мақсатында тікелей шешеді.
21. Осы Шарттың 20-тармағына сәйкес тараптар шешпеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
9. Шарттың қолданылу мерзімі, талаптарын өзгерту және оны бұзу тәртібі
22. Шарт қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және оқу мерзімі аяқталғанға дейін қолданылады.
23. Егер осы Шартта немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, шартты тараптардың келісімі бойынша бұзуға болады. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес бұзылуы мүмкін.
24. Осы Шарттың талаптары тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертіледі және толықтырылады.

25. Настоящий Договор заключается в трех экземплярах по одному экземпляру для каждой Стороны на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
26. Юридические адреса и банковские реквизиты Сторон:
Организация образования:
Врач-резидент:
База резидентуры:
_________________________
(наименование учебного заведения)
___________________
(юридический адрес)
___________________
____________________
____________________
(номер контактного телефона, факса с указанием кода города)
Руководитель организации образования
_____________________
_____________________
_____________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Печать (для государственных организаций), (для частных организаций - при наличии)
____________________ ______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) полностью)
__________________________ __________________________
__________________________ __________________________
(дата рождения, ИИН, № уд. личности, когда и кем выдано)
___________________________ ___________________________
___________________________
(домашний адрес, телефон)
___________________________ ____________________________
(подпись)
Законный представитель _________________________________
_______________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) полностью)
____________________________ ____________________________
____________________________
дата рождения, ИИН, № уд. личности, когда и кем выдано)
_____________________________ _____________________________
_____________________________ (
домашний адрес, телефон)
______________________
(подпись)
_________________
_________________
(наименование предприятия, учреждения, организации и так далее)
___________________
(юридический адрес)
____________________
____________________
____________________
(номер контактного телефона, факса с указанием кода города)
Руководитель
____________________
____________________
____________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Печать (для государственных организаций), (для частных организаций - при наличии)

25. Осы Шарт әрбір тарап үшін бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде бір данадан үш данада жасалады.
26. Тараптардың заңды мекенжайлары және банктік деректемелері:
Білім беру ұйымы:
Резидент-дәрігер:
Резидентура базасы :
___________________
(оқу орнының атауы) ___________________
___________________
___________________
(заңды мекенжайы)
__________________
__________________
__________________
__________________
(қала коды көрсетілген байланыс телефоның, факстың нөмірі)
Білім беру ұйымының басшысы
___________________
___________________
___________________
(қолы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
___________________
(мемлекеттік ұйымдар
үшін), (жеке ұйымдар
үшін - бар болса)
__________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) толық) _____________________
_____________________
_____________________
_____________________
(туған күні, ЖСН, жеке куәлігінің
№, қашан және кім берді)
_____________________
_____________________
______________________
(үй мекенжайы,
байланыс телефоны)
______________________
______________________
(қолы)
Заңды өкіл__________________
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) толық)
______________________
______________________
(туған күні, ЖСН,
жеке куәлігінің №,
қашан және кім берді)
______________________
______________________
_____________________
(Үйі мекенжайы, телефоны)
______________________
(қолы)
____________________
(кәсіпорынның, мекеменің,
ұйымның және т.б. атауы)
_____________________
(заңды мекенжайы)
_____________________
______________________
____________________
(қала коды көрсетілген
байланыс телефоның,
факстың нөмірі)
Жетекшісі
____________________
__________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
Мөр орны
____________________
(мемлекеттік ұйымдар үшін),
(жеке ұйымдар үшін –
бар болса)