О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 687 "Об утверждении Правил выплаты надбавки за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 ноября 2020 года № 618. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2020 года № 21629
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 687 "Об утверждении Правил выплаты надбавки за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19347, опубликован 6 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выплаты надбавки (доплаты) за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты надбавки (доплаты) за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан.";
Правила выплаты надбавки за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению главнокомандующего Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Приложение к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 10 ноября 2020 года № 618
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "3" сентября 2019 года № 687
Правила выплаты надбавки (доплаты) за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргендері үшін үстемақы төлеудің Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 3 қыркүйектегі № 687 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 қарашадағы № 618 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 13 қарашада № 21629 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргендері үшін үстемақы төлеудің Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 3 қыркүйектегі № 687 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19347 болып тіркелген, 2019 жылғы 6 қыркүйекте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргені үшін үстемеақы (қосымша ақы) төлеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргені үшін үстемеақы (қосымша ақы) төлеу қағидалары бекітілсін.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргендері үшін үстемақы төлеудің Ережелері қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштері бас қолбасшысының басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 10 қарашасы
№ 618 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы "3" қыркүйегі
№ 687 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргені үшін үстемеақы (қосымша ақы) төлеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты надбавки (доплаты) за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее - Правила) определяют порядок выплаты надбавки (доплаты) за прыжки с парашютом личному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Выплата надбавки (доплаты) военнослужащим, проходящим обучение за рубежом, в том числе проходящим курсовую подготовку за рубежом, осуществляется согласно обязательствам по обеспечению денежного довольствия (стипендий) и других выплат, принятых в соответствии с международными договорами (соглашениями, контрактами) принимающей стороной.
Глава 2. Порядок выплаты надбавки (доплаты) за прыжки с парашютом
3. Надбавка (доплата) выплачивается в течение календарного года за прыжки с парашютом, совершенные по плану боевой (учебной) подготовки, а также за совершение вынужденных парашютных прыжков, в том числе методом катапультирования, в следующих случаях:
1) при совершении от 1 до 6 прыжков с парашютом в текущем году – в размере 1 (одного) процента от базового должностного оклада в день;
2) при совершении от 7 до 12 прыжков с парашютом в текущем году – в размере 2 (двух) процентов от базового должностного оклада в день;
3) при совершении от 13 до 25 прыжков с парашютом в текущем году – в размере 4 (четырех) процентов от базового должностного оклада в день;
4) при совершении от 26 до 50 прыжков с парашютом в текущем году – в размере 6 (шести) процентов от базового должностного оклада в день;
5) при совершении от 51 до 100 прыжков с парашютом в текущем году – в размере 8 (восьми) процентов от базового должностного оклада в день;
6) при совершении от 101 и более прыжков с парашютом в текущем году – в размере 10 (десяти) процентов от базового должностного оклада в день.
Выплата надбавки (доплаты) и изменение размера ее выплаты осуществляется со дня совершения соответствующего прыжка и выплачивается в данном размере до конца календарного года.
4. Размер надбавки (доплаты), указанный в пункте 3 настоящих Правил, дополнительно увеличивается:
1) на 1 (один) процент от базового должностного оклада в день – Инструкторам парашютно-десантной (воздушно-десантной) подготовки;
2) на 2 (два) процента от базового должностного оклада в день – лицам, имеющим спортивное звание не ниже "Мастер спорта" по парашютным видам спорта.
Общий размер надбавки (доплаты)не должен превышать 10 процентов от базового должностного оклада в день.
5. Надбавка (доплата) выплачивается на основании приказа командира воинской части (начальника учреждения) с указанием в нем даты совершения прыжка (прыжков) и их очередности, в текущем месяце за прошедший. В декабре надбавка (доплата) выплачивается за ноябрь и декабрь.
Основанием для издания приказа являются сведения о совершении прыжка (прыжков) с парашютом (плановые таблицы, списки, справки, сертификаты, протоколы соревнований (состязаний).
Проведение соответствующих расчетов по выплате надбавки (доплаты) возлагается на лиц, назначенных командиром воинской части (начальником учреждения).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргені үшін үстемеақы (қосымша ақы) төлеу қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамына парашютпен секіргені үшін үстемеақы (қосымша ақы) төлеу тәртібін айқындайды.
2. Шетелде білім алатын, оның ішінде шетелде курстық даярлықтан өтетін жеке құрамға үстемеақы (қосымша ақы) төлеу қабылдаушы тараптың халықаралық шарттарына (келісімдерге, келісімшарттарға) сәйкес қабылданған ақшалай ризықты (стипендияларды) және басқа да төлемдерді қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемелерге сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Парашютпен секіргені үшін үстемеақы (қосымша ақы) төлеу тәртібі
3. Үстемеақы (қосымша ақы) мынадай жағдайларда күнтізбелік жыл ішінде жауынгерлік (оқу-жаттығу) даярлық жоспары бойынша парашютпен секіргені үшін, сондай-ақ мәжбүрлі, оның ішінде катапульттену әдісімен парашютпен секіргені үшін төленеді:
1) ағымдағы жылы 1 – 6 ретке дейін парашютпен секірген кезде – күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 1 (бір) процент мөлшерінде;
2) ағымдағы жылы 7 – 12 ретке дейін парашютпен секірген кезде – күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 2 (екі) процент мөлшерінде;
3) ағымдағы жылы 13 – 25 ретке дейін парашютпен секірген кезде – күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 4 (төрт) процент мөлшерінде;
4) ағымдағы жылы 26 – 50 ретке дейін парашютпен секірген кезде – күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 6 (алты) процент мөлшерінде;
5) ағымдағы жылы 51 – 100 ретке дейін парашютпен секірген кезде – күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 8 (сегіз) процент мөлшерінде;
6) ағымдағы жылы 101 рет және одан астам парашютпен секірген кезде – күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 10 (он) процент мөлшерде.
Үстемеақы (қосымша ақы) төлеу және оны төлеу мөлшерін өзгерту тиісті секіру жасалған күннен бастап жүзеге асырылады және күнтізбелік жылдың соңына дейін осы мөлшерде төленеді.
4. 3-тармақта көрсетілген үстемеақы (қосымша ақы) мөлшері :
1) күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 1 (бір) процентке – парашюттік-десанттық (әуе-десанттық) даярлық нұсқаушыларына;
2) күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 2 (екі) процентке – парашюттік спорт түрлерінен "Спорт шебері" атағынан төмен емес спорттық атағы бар адамдарға қосымша ұлғайтылады.
Үстемеақының (қосымша ақының) жалпы мөлшері күніне базалық лауазымдық айлықақыдан 10 проценттен аспауға тиіс.
5. Үстемеақы (қосымша ақы) әскери бөлім командирінің (мекеме бастығының) бұйрығы негізінде онда өткен ай үшін ағымдағы айда секірген күнді және олардың кезектілігін көрсете отырып төленеді. Желтоқсанда үстемеақы (қосымша ақы) қараша және желтоқсан үшін төленеді.
Бұйрық шығару үшін негіздеме парашютпен секіргені туралы мәліметтер (жоспарлы кестелер, тізімдер, анықтамалар, сертификаттар, жарыстар (сайыстар) хаттамалары) болып табылады.
Үстемеақы (қосымша ақы) төлеу бойынша тиісті есептеуді жүргізу әскери бөлім командирі (мекеме бастығы) тағайындаған адамдарға жүктеледі.

6. Дополнительно к плану боевой (учебной) подготовки допускается совершать до 50 прыжков с парашютом в год с выплатой надбавки (доплаты):
1) при совершении парашютных прыжков на учениях, показательных выступлениях и тренировках по подготовке к ним;
2) при совершении парашютных прыжков на специальных, учебных, учебно-тренировочных (учебно-методических) и поверочных сборах;
3) при совершении парашютных прыжков на контрольных занятиях и при проведении проверок (инспектировании) войск;
4) при совершении парашютных прыжков по специальному заданию;
5) при совершении парашютных прыжков с парашютными системами типа "крыло";
6) при совершении испытательных и экспериментальных парашютных прыжков, апробировании программ парашютной подготовки;
7) при совершении парашютных прыжков по плану подготовки и проведения соревнований (состязании).

6. Жауынгерлік (оқу-жаттығу) даярлық жоспарына қосымша үстемеақы (қосымша ақы) төлеумен жылына 50 ретке дейін парашютпен секіруге рұқсат етіледі:
1) оқу-жаттығуларда, көрнекі өнер көрсетулерде және оларға дайындалу бойынша жаттықтыруларда парашютпен секірген кезде;
2) арнайы, оқу-жаттығу, оқу-жаттықтыру (оқу-әдістемелік) және тексеру жиындарында парашютпен секірген кезде;
3) бақылау сабақтарында және әскерлерді тексеру (инспекциялау) кезінде парашютпен секірген кезде;
4) арнайы тапсырма бойынша парашютпен секірген кезде;
5) "қанат" типті парашюттік жүйемен парашютпен секірген кезде;
6) сынау және эксперименттік парашютпен секіру, парашюттік даярлық бағдарламаларын алдын ала сынап тексеру кезінде;
7) парашюттік спорттан жарыстарға дайындалу және оған қатысу кезінде.