Об утверждении правил включения граждан Республики Казахстан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани)
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-256/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2020 года № 21786.
В соответствии с пунктом 3 статьи 216 Кодекса Республики Казахстан от 07 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила включения граждан Республики Казахстан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-256/2020
Правила включения граждан Республики Казахстан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила включения граждан Республики Казахстан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 216 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок включения граждан Республики Казахстан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани).

Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар Қазақстан Республикасының азаматтары ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-256/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 15 желтоқсанда № 21786 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 216-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар Қазақстан Республикасының азаматтарын ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-256/2020
бұйрыққа қосымша
Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар Қазақстан Республикасының азаматтарын ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар Қазақстан Республикасының азаматтарын ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тіннің бөлігінің) ықтимал реципиенттердің тіркеліміне енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 216-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар Қазақстан Республикасының азаматтарын ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) - база данных потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани);
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контроля за качеством медицинских услуг;
3) МИСУДР – медицинская информационная система учета доноров и реципиентов;
4) искусственные органы — устройства, призванные временно или постоянно заменить функции родных органов (части органа) реципиента;
5) мультидисциплинарная группа (далее - МДГ) - группа различных специалистов, формируемая в зависимости от характера нарушения функций и структур организма пациента, тяжести его клинического состояния;
6) региональный центр трансплантации – организация здравоохранения, подведомственная местным органам государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, которая оказывает услуги по изъятию, заготовке, хранению, консервации, транспортировке и трансплантации органов (части органа) и (или) тканей (части ткани);
7) региональный трансплантационный координатор – врач, обеспечивающий межведомственное взаимодействие медицинских организаций в области трансплантации органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) в областных центрах, городах республиканского значения и столице, являющийся штатным сотрудником Координационного центра;
8) республиканский центр трансплантации – организация здравоохранения, подведомственная уполномоченному органу, которая оказывает услуги по изъятию, заготовке, хранению, консервации, транспортировке и трансплантации органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) на базе научно-исследовательских институтов и научных центров, в городах республиканского значения и столице;
9) республиканский трансплантационный координатор – врач, обеспечивающий координацию работы региональных трансплантационных координаторов и эффективное межведомственное взаимодействие медицинских организаций по вопросам службы трансплантации в Республике Казахстан, являющийся штатным сотрудником Координационного центра по трансплантации;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылды:
1) ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркелімі - ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің деректер базасы;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) - азаматтардың денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер көрсетудің сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) ДРЕМАЖ – донорлар мен реципиенттерді есепке алудың медициналық ақпараттық жүйесі;
4) жасанды ағзалар - реципиенттің өз ағзаларының (ағза бөлігінің) функцияларын уақытша немесе үнемі ауыстыруға арналған құрылғылар;
5) мультипәндік топ (бұдан әрі - МПТ) – пациент организмінің функциялары мен құрылымдарының бұзылу сипатына, оның клиникалық жай-күйінің ауырлығына байланысты қалыптастырылатын әртүрлі мамандар тобы;
6) өңірлік трансплантаттау орталығы - ағзаларды (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерді (тіннің бөлігін) алу, дайындау, сақтау, консервациялау, тасымалдау және трансплантаттау жөніндегі қызметтер көрсететін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына ведомстволық бағынышты денсаулық сақтау ұйымы;
7) өңірлік трансплантаттаушы үйлестіруші – Үйлестіру орталығының штаттық қызметкері болып табылатын, облыс орталықтарындағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы медициналық ұйымдардың ағзаларды (ағза бөлігін) және (немесе) тіндерді (тін бөлігін) трансплантаттау саласындағы ведомствоаралық өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін дәрігер;
8) республикалық транспланттау орталығы – республикалық маңызы бар қалаларда және астанада ғылыми-зерттеу институттары мен ғылыми орталықтар негізінде ағзаларды (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерді (тіннің бөлігін) алу, дайындау, сақтау, консервациялау, тасымалдау және трансплантаттау жөніндегі қызметтер көрсететін, уәкілетті органға ведомстволық бағынышты денсаулық сақтау ұйымы;
9) республикалық трансплантаттаушы үйлестіруші – Транспланттау жөніндегі үйлестіру орталығының штаттық қызметкері болып табылатын, өңірлік трансплантаттаушы үйлестірушілердің жұмысын үйлестіруді және медициналық ұйымдардың Қазақстан Республикасындағы трансплантаттау қызметі мәселелері бойынша тиімді ведомствоаралық өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін дәрігер;

10) реципиент – пациент, которому проведено переливание донорской крови или выделенных из нее компонентов и (или) препаратов, введение мужского или женского донорского материала (спермы, яйцеклетки, эмбрионов) либо трансплантация органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) от донора, а также искусственных органов (части органов);
11) Координационный центр по трансплантации (далее - Координационный центр) - организация здравоохранения, занимающаяся вопросами координации и сопровождения трансплантации органов (части органа) и (или) тканей (части ткани), положение о которой утверждается уполномоченным органом;
12) центр трансплантации – республиканский или региональный центр трансплантации;
13) потенциальный реципиент – пациент, который нуждается в трансплантации тканей (части ткани) и (или) органов (части органа).
3. Граждане Республики Казахстан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) при необходимости включаются в регистр потенциальных реципиентов на трансплантацию донорских органов (части органа) и (или) тканей (части ткани).
4. Формирование сведений о гражданах с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) для включения в регистр потенциальных реципиентов проводится на основании письменного согласия реципиента на сбор и обработку персональных данных согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Сбор, обработка и актуализация персональных данных осуществляются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок включения граждан Республики Казахстан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей (части ткани)
5. МДГ центров трансплантаций принимает решение о необходимости включения граждан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр на трансплантацию донорских органов (части органа) и (или) тканей (части ткани).
6. Формирование и ведение регистра осуществляется Координационным центром. Основанием для включения в регистр потенциальных реципиентов является:
1) заключение МДГ центра трансплантации;
2) согласие пациента на сбор и обработку персональных данных согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
3) сведения о пациенте, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Центр трансплантации в течение пяти рабочих дней после вынесения решения МДГ направляет региональному трансплантационному координатору в электронном виде документы, указанные в подпунктах 1) - 3) пункта 6 настоящих Правил.

10) реципиент – донорлық қан немесе одан бөлінген компоненттер және (немесе) препараттар құю, еркектің немесе әйелдің донорлық материалын (шәует, аналық жасушалар, эмбриондар) енгізу не донордан алынған ағзаларды (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерді (тіннің бөлігін), сондай-ақ, жасанды ағзаларды (ағзалардың бөлігін) трансплантаттау жүргізілетін пациент;
11) Трансплантаттау жөніндегі үйлестіру орталығы (бұдан әрі – Үйлестіру орталығы) - ағзаларды (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерді (тіннің бөлігін) трансплантаттауды үйлестіру және сүйемелдеу мәселелерімен айналысатын, ережесін уәкілетті орган бекітетін денсаулық сақтау ұйымы;
12) трансплантаттау орталығы – республикалық немесе өңірлік транспланттау орталығы;
13) ықтимал реципиент – тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзаның бөлігін) транспланттауға мұқтаж пациент.
3. Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар Қазақстан Республикасының азаматтары қажет болған кезде донорлық ағзаларды (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерді (тіннің бөлігін) транспланттауға ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізіледі.
4. Ықтимал реципиенттердің тіркеліміне енгізу үшін жасанды ағзалары (ағзаның бөліктері) және (немесе) тіндері (тіннің бөліктері) бар азаматтар туралы мәліметтерді қалыптастыру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес реципиенттің дербес деректерді жинауға және өңдеуге жазбаша келісімі негізінде жүргізіледі.
5. Дербес деректерді жинау, өңдеу және өзектендіру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар Қазақстан Республикасының азаматтарын ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу тәртібі
5. Транспланттау орталықтарының МПТ жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тіннің бөлігі) бар азаматтарды донорлық ағзаларды (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерді (тіннің бөлігін) трансплантаттау тіркеліміне енгізу қажеттілігі туралы шешімді қабылдайды.
6. Тіркелімді қалыптастыруды және жүргізуді Үйлестіру орталығы жүзеге асырады. Ықтимал реципиенттер тіркеліміне енгізу үшін:
1) трансплантаттау орталығының МПТ қорытындысы;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес пациенттің дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімі;
3) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес пациент туралы мәліметтер негіз болып табылады.
7. Трансплантаттау орталығы МПТ шешімін шығарғаннан кейін бес жұмыс күн ішінде өңірлік трансплантаттаушы үйлестірушіге осы Қағидалардың 6-тармағы 1)-3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды электрондық түрде жібереді.

8. Региональный трансплантационный координатор в течение пяти рабочих дней с даты получения документов, указанных в подпунктах 1) - 3) пункта 6 настоящих Правил, формирует электронную заявку в МИСУДР на включение граждан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр.
9. Республиканский трансплантационный координатор рассматривает заявку на включение граждан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов в течение одного рабочего дня от момента получения. По итогам рассмотрения заявка принимается либо отклоняется.
10. Заявка на включение граждан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов отклоняется в случаях:
1) не представление документов, указанных в подпунктах 1) - 3) пункта 6 настоящих Правил;
2) дата принятия решения МДГ более трҰх месяцев;
3) отсутствие необходимых сведений для включения в регистр потенциальных реципиентов согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Координационный центр в течение пяти рабочих дней после включения граждан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр потенциальных реципиентов направляет пациенту и в центр трансплантации уведомление о включении в регистр по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. В случае отклонения заявки, региональный трансплантационный координатор в течение пяти рабочих дней принимает меры по устранению выявленных замечаний и повторно формирует заявку в МИСУДР на включение пациента в регистр.
13. В случае включения граждан с искусственными органами (частями органа) и (или) тканями (частями ткани) в регистр, специалист лаборатории тканевого типирования в течение пяти рабочих дней включает потенциального реципиента в график по забору образцов крови и информирует государственную организацию здравоохранения, осуществляющую деятельность в сфере службы крови по месту жительства потенциального реципиента. Руководители государственных организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере службы крови, обеспечивают доставку образцов крови в лаборатории тканевого типирования.
14. Специалист лаборатории тканевого типирования проводит иммунологическое типирование потенциального реципиента, результаты которого вносит в регистр потенциальных реципиентов в течение десяти рабочих дней.
15. Сведения о лицах, состоящих в регистре, становятся не актуальными в следующих случаях:
1) по желанию потенциального реципиента;

8. Өңірлік трансплантаттаушы үйлестіруші осы Қағидалардың 6-тармағы 1)-3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар азаматтарды тіркелімге енгізуге ДРЕМАЖ электрондық өтінімді қалыптастырады.
9. Республикалық транспланттаушы үйлестіруші жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар азаматтарды ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізуге өтінімді алған cәтінен бастап бір жұмыс күні ішінде қарастырады. Қарастырудың қорытындылары бойынша өтінім қабылданады немесе қабылдаудан бас тартылады.
10) Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар азаматтарды ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізуге өтінім мынадай жағдайларда:
1) осы Қағидалардың 6-тармағы 1)-3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған;
2) МПТ шешімі үш айдан артық уақыт бұрын қабылданған;
3) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда қабылданбайды.
11. Үйлестіру орталығы жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар азаматтарды ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде пациентке және трансплантаттау орталығына осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркелімге енгізу туралы хабарлама жібереді.
12. Өтінім қабылданбаған жағдайда өңірлік трансплантаттаушы үйлестіруші бес жұмыс күні ішінде анықталған ескертулерді жою жөніндегі шараларды қабылдайды және пациентті тіркелімге енгізуге ДРЕМАЖ өтінімді қайта қалыптастырады.
13. Жасанды ағзалары (ағзасының бөлігі) және (немесе) тіндері (тінінің бөлігі) бар азаматтарды тіркелімге енгізу жағдайында тіндік типтеу зертханасының маманы ықтимал реципиентті қан үлгілерін алу кестесіне енгізеді және ықтимал реципиенттің тұрғылықты жері бойынша қан қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымын ақпараттандырады. Қан қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары қан үлгілерін тіндік типтеу зертханаларына жеткізуді қамтамасыз етеді.
14. Тіндік типтеу зертханасының маманы ықтимал реципиентке иммунологиялық типтеу жүргізеді, оның нәтижелерін ықтимал реципиенттер тіркеліміне он жұмыс күні ішінде енгізеді.
15. Тіркелімде тұрған адамдар туралы мәліметтер мынадай жағдайларда:
1) ықтимал реципиенттің қалауы бойынша;

2) в случае смерти потенциального реципиента;
3) после трансплантации органа (части органа);
4) при выявлении противопоказаний к трансплантации;
5) при выезде за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства.
16. В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите", сведения внесенные и полученные из регистров, являются конфиденциальной информацией и не передаются третьим лицам, за исключением случаев их предоставления в:
1) уполномоченный орган в целях осуществления контроля и координации за своевременным ведением регистров;
2) государственные организации здравоохранения и в организации здравоохранения с государственным участием, осуществляющих деятельность по специальности "трансплантология" в соответствии с лицензией;
3) иные органы и организации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к правилам
включения граждан
Республики Казахстан с
искусственными органами
(частями органов) и (или)
тканями (частями ткани) в
регистр потенциальных
реципиентов органов (части
органа) и (или) тканей (части ткани)
Форма
Согласие пациента на сбор и обработку персональных данных
Я, пациент, (законный представитель) (подчеркнуть):
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) реципиента, (законного представителя)
находясь в __________________________________________________________
(наименование медицинской организации)
даю свое согласие на занесение, сбор, обработку и хранение моих персональных данных,
необходимых для включения в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и
(или) тканей (части ткани)
Подпись: ___________________________________________________________
(пациент или законный представитель)
Дата заполнения: ______/______/20__ года
Врач: ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) Подпись: ___________
Примечание
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите", сведения внесенные и полученные из регистров, являются конфиденциальной информацией и не передаются третьим лицам, за исключением случаев их предоставления в:
1) уполномоченный орган в целях осуществления контроля и координации за своевременным ведением регистров;
2) государственные организации здравоохранения и в организации здравоохранения с государственным участием, осуществляющих деятельность по специальности "трансплантология" в соответствии с лицензией;
3) иные органы и организации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к правилам
включения граждан
Республики Казахстан с
искусственными органами
(частями органов) и (или)
тканями (частями ткани) в
регистр потенциальных
реципиентов органов (части
органа) и (или) тканей (части ткани)
Форма
Сведения о пациенте
Пациент
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата рождения "___" ____________ ___________ пол ______
Индивидуальный идентификационный номер _________________________________
Место проживания
Контактная информация о пациенте, включающая номера его телефонов (мобильный, домашний), адрес электронной почты, номера телефонов супруга (супруги), близких родственников
Основной диагноз
Антропометрические параметры (рост и вес)
Группа и резус-фактор крови
Врач центра трансплантации _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) полностью)
или Секретарь мультидисциплинарной группы при местном органе государственного
управления здравоохранения области, города республиканского значения или столицы
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) полностью)
Подпись______________ "_____" _______________ 20_____г
Приложение 3 к правилам
включения граждан
Республики Казахстан с
искусственными органами
(частями органов) и (или)
тканями (частями ткани) в
регистр потенциальных
реципиентов органов (части
органа) и (или) тканей (части ткани)
Форма
Уведомление о включении пациента в регистр потенциальных реципиентов
органов (части органа) и (или) тканей (части ткани)
Гражданин (гражданка) _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) полностью)
Место жительство ____________________________________________________________
Электронный адрес___________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(наименование Координационного центра по трансплантации)
сообщает Вам, что "___" __________ 20__ г. на основании решения мульдисциплинарной
группы (при местном исполнительном органе в области здравоохранения или центра
трансплантации - нужное подчеркнуть).
Вы включены в регистр потенциальных реципиентов органов (части органа) и (или) тканей
(части ткани) на трансплантацию _______________________________________________
(указать орган (часть органа) и (или) ткань (часть ткани)).
Директор ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) полностью)
_______________________
(подпись)
"__" _____________ 20__ г.

2) ықтимал реципиент қайтыс болған;
3) ағзаны (ағзаның бөлігін) транспланттаудан кейін;
4) транспланттауға қарсы көрсетілімдер анықталған;
5) Қазақстан Республикасының шектерінен тыс тұрақты тұрғылықты жерге кету жағдайында өзекті болмайды.
16. "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, тіркелімдерге енгізілген және алынған мәліметтер құпиялы ақпарат болып табылады және оларды:
1) тіркелімдердің уақтылы жүргізілуін бақылау және үйлестіру мақсатында денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға;
2) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына және лицензияға сәйкес "трансплантология" мамандығы бойынша қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік қатысуы бар денсаулық сақтау ұйымдарына;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа органдар мен ұйымдарға ұсыну жағдайларынан басқа, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайды.
Жасанды ағзалары (ағзасының
бөлігі) және (немесе) тіндері
(тінінің бөлігі) бар Қазақстан
Республикасының азаматтарын
ағзалардың (ағза бөлігінің) және
(немесе) тіндердің (тін бөлігінің)
ықтимал реципиенттерінің
тіркеліміне енгізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Пациентінің дербес деректерін жинауға және өңдеуге келісімі
Мен: пациент, (заңды өкілі) (астын сызу)::
______________________________________________________________________
реципиенттің (заңды өкілінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
______________________________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
болып, ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу үшін қажетті менің дербес деректерімді енгізуге, жинауға, өңдеуге және сақтауға өзімнің келісімімді беремін.
Қолы: __________________________________________________
(пациент немесе заңды өкілі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы ______/______/
Дәрігер: _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қолы: ________________
Ескертпе
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, тіркелімдерге енгізілген және алынған мәліметтер құпиялы ақпарат болып табылады және оларды:
1) тіркелімдердің уақтылы жүргізілуін бақылау және үйлестіру мақсатында денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға;
2) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына және лицензияға сәйкес "трансплантология" мамандығы бойынша қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік қатысуы бар денсаулық сақтау ұйымдарына;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа органдар мен ұйымдарға ұсыну жағдайларынан басқа, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайды.
Жасанды ағзалары (ағзасының
бөлігі) және (немесе) тіндері
(тінінің бөлігі) бар Қазақстан
Республикасының азаматтарын
ағзалардың (ағза бөлігінің) және
(немесе) тіндердің (тін бөлігінің)
ықтимал реципиенттерінің
тіркеліміне енгізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Пациент туралы мәліметтер
Пациент _______________________________________________________
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Туған күні "___" ____________ ___________, жынысы_________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
Тұрғылықты жері
Пациенттің байланыс ақпараты, оның ішінде, телефон нөмірлері (мобильді, үй), электрондық пошта мекенжайы, жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының телефон нөмірлері;
Негізгі диагнозы
Антропометриялық көрсеткіштері (бойы және салмағы)
Қан тобы және резус-факторы
Трансплантаттау орталығының дәрігері ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы жанындағы мультипәндік топтың хатшысы
____________________________________________________________________
(толық тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қолы______________
20_____ж. "_____" _______________
Жасанды ағзалары (ағзасының
бөлігі) және (немесе) тіндері
(тінінің бөлігі) бар Қазақстан
Республикасының азаматтарын
ағзалардың (ағза бөлігінің) және
(немесе) тіндердің (тін бөлігінің)
ықтимал реципиенттерінің
тіркеліміне енгізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Пациентті ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізу туралы хабарлама
Азамат (азаматша) ________________________________________________________
(толық тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Тұрғылықты жері _________________________________________________________
Электрондық мекенжайы___________________________________________________
_______________________________________________ (Трансплантаттау жөніндегі үйлестіру орталығының атауы) Сіздің 20__ жылғы "___" __________ мультипәндік топтың шешімі (денсаулық сақтау саласындағы жергілікті атқарушы органның немесе трансплантаттау орталығының жанындағы – қажеттінің астын сызу) Трансплантаттауға ағзалардың (ағзаның бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тіннің бөлігінің) ықтимал реципиенттерінің тіркеліміне енгізілгеніңізді хабарлайды.
Директор _____________________________
(толық тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
_____________________________________
(қолы)
20_____ ж. "__" __________