О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 августа 2017 года № 93 "Об утверждении Правил проведения межведомственных научных исследований в сфере правоохранительной деятельности, их координации и мониторинга"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 декабря 2020 года № 156. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2020 года № 21929. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 января 2023 года № 30
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 17.01.2023 № 30 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 августа 2017 года № 93 "Об утверждении Правил проведения межведомственных научных исследований в сфере правоохранительной деятельности, их координации и мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15795, опубликован 4 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах проведения межведомственных научных исследований в сфере правоохранительной деятельности, их координации и мониторинга, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) координация межведомственных научных исследований в сфере правоохранительной деятельности – деятельность, направленная на взаимодействие всех субъектов научной и (или) научно-технической деятельности в сфере правоохранительной деятельности в целях совершенствования научно-исследовательской работы и повышения эффективности деятельности правоохранительных органов;";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Взаимодействие Академии с правоохранительными органами и их ведомственными научными учреждениями и организациями образования";
подпункт 6) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"6) для утверждения темы МНИ ежегодно в четвертом квартале, не позднее 25 декабря организуется и проводится заседание НМС Академии, субъекты исследования информируются о результатах работы НМС.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Согласно запросу Академии для проведения мониторинга МНИ правоохранительные органы и их ведомственные научные учреждения и организации образования направляют результаты МНИ (с отражением сведений по индикаторам научных исследований), заключительные отчеты о МНИР, материалы исследований и акты внедрения в Академию к 25 января.";

"Құқық қорғау қызметі саласында ведомствоаралық ғылыми зерттеулер жүргізу, оларды үйлестіру және мониторингілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 31 тамыздағы № 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 156 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 21929 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 30 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 17.01.2023 № 30 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құқық қорғау қызметі саласында ведомствоаралық ғылыми зерттеулер жүргізу, оларды үйлестіру және мониторингілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 31 тамыздағы № 93 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 15795 болып тіркелген, 2017 жылғы 4 қазанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқық қорғау қызметі саласында ведомствоаралық ғылыми зерттеулер жүргізу, оларды үйлестіру және мониторингі қағидаларында:
2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) құқық қорғау қызметі саласында ведомствоаралық ғылыми зерттеулерді үйлестіру – құқық қорғау органдары қызметінің ғылыми-зерттеу жұмысын жетілдіру және тиімділігін арттыру мақсатында құқық қорғау қызметі саласындағы ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің барлық субъектілерінің өзара әрекеттесуіне бағытталған қызмет;";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Академияның құқық қорғау органдарымен, олардың ведомстволық ғылыми мекемелерімен және білім беру ұйымдарымен өзара әрекеттесуі";
11-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) ВҒЗ тақырыптарын бекіту үшін жыл сайын төртінші тоқсанда, 25 желтоқсаннан кешіктірілмей Академияның ҒӘК отырысы ұйымдастырылады және өткізіледі, зерттеу субъектілеріне ҒӘК жұмысының нәтижелері туралы хабардар етіледі.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Академияның сұрау салуына сәйкес ВҒЗ мониторингін өткізу үшін құқық қорғау органдары және олардың ведомстволық ғылыми мекемелері мен білім беру ұйымдары ВҒЗ нәтижелерін (ғылыми зерттеулер индикаторлары бойынша мәліметтерді көрсете отырып), ВҒЗЖ туралы қорытынды есептерді, зерттеу материалдары мен енгізу актілерін Академияға 25 қаңтарға қарай жолдайды.";

пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. Определение эффективности проводимых МНИ осуществляется на основе суммирования баллов рейтинговой системы по показателям измеряемых таблицей индикаторов МНИ, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
29. Мониторинг МНИ осуществляется Академией ежегодно в первом квартале, не позднее 25 марта.";
абзац первый пункта 31 изложить в следующей редакции:
"31. Результаты мониторинга рассматриваются на заседании НМС Академии во втором квартале, где оценивается эффективность проводимых исследований, работы авторских коллективов либо отдельных исполнителей.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Результаты мониторинга МНИ размещаются на официальном сайте Академии в течение 5 (пяти) дней после утверждения на заседании НМС Академии.";
Таблицу индикаторов межведомственного научного исследования изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 23 декабря 2020 года № 156
Приложение 3
к Правилам проведения
межведомственных научных
исследований в сфере
правоохранительной
деятельности, их координации и
мониторинга
Таблица индикаторов межведомственного научного исследования
Показатель индикатора (в т.ч. материалы, подготовленные и используемые в рамках проводимого исследования)
Балл
Прим.
Состав авторского коллектива
1.
Сотрудники правоохранительных органов
5
2.
Представители государственных органов
3
3.
Остепененные участники авторского коллектива (за ед.)
5
4.
Зарубежные участники авторского коллектива (за ед.)
5
Издание научных трудов (за ед.):
5.
Сборник криминологического форума, круглого стола
10
6.
Диссертация, методические рекомендации
20
7.
Монография, пособия
40
Научная статья (за ед.):
8.
В казахстанских изданиях
3
9.
В изданиях стран СНГ
4
10.
В зарубежном издании
6
11.
В изданиях, рекомендованных Министерством образования и науки Республики Казахстан для публикаций основных результатов научной деятельности
10
12.
В международных изданиях, входящих в базу РИНЦ
15
13.
В международных изданиях, входящих в базу Web of Science Core Collection, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index, Scopus
20
Научные мероприятия
14.
Участие в международных конференциях, круглых столах, семинарах по научным исследованиям (за ед.)
3
15.
Участие в конференциях, круглых столах, семинарах по научным исследованиям (за ед.)
2
16.
Организация и проведение конференции, круглого стола, научного семинара и др. (ед.)
10
17.
Организация и проведение конференции, круглого стола, научного семинара с участием экспертов из стран СНГ
15
18.
Организация и проведение научных мероприятий (конференции, круглые столы, научные семинары и др.) с участием зарубежных экспертов
20
Использование практической информации:
19.
Результаты анализа материалов гражданских, административных и уголовных дел
3
20.
Проведение и обобщение результатов интервьюирования, научного эксперимента, моделирования
10
Внедрение результатов межведомственных научных исследований
21.
В учебный процесс
5
22.
В практическую деятельность правоохранительных органов
20
23.
в нормотворчество
40
Итоговая сумма баллов
Низкий балл:

28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Жүргізілетін ВҒЗ тиімділігін анықтау осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес ВҒЗ индикаторлар кестесімен өлшенетін көрсеткіштер бойынша рейтингілік жүйе ұпайларының қосындысы негізінде жүзеге асырылады.
29. ВҒЗ мониторингін Академия жыл сайын бірінші тоқсанда, 25 наурыздан кешіктірмей жүргізеді.";
31-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мониторинг нәтижелері екінші тоқсанда Академияның ҒӘК отырысында қаралады, онда жүргізілетін зерттеулердің, авторлық ұжымдардың не жекелеген орындаушылардың жұмыстарының тиімділігі бағаланады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. ВҒЗ мониторингінің нәтижелері Академияның ҒӘК отырысында бекітілгеннен кейін 5 (бес) күн ішінде Академияның ресми сайтына орналастырылады.";
Ведомствоаралық ғылыми зерттеу индикаторларының кестесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 156 бұйрығына
қосымша
Құқық қорғау қызметі
саласында ведомствоаралық
ғылыми зерттеулер жүргізу,
оларды үйлестіру және
мониторингі қағидаларына
3-қосымша
Ведомствоаралық ғылыми зерттеу индикаторларының кестесі
Индикатор көрсеткіші (соның ішінде жүргізілетін зерттеу аясында дайындалған және пайдаланылатын материалдар)
Ұпай
Ескерту
Авторлық ұжым құрамы
1.
Құқық қорғау органдарының қызметкерлері
5
2.
Мемлекеттік органдардың өкілдері
3
3.
Авторлық ұжымның дәрежеленген қатысушылары (бірлік үшін)
5
4.
Авторлық ұжымның шетелдік қатысушылары (бірлік үшін)
5
Ғылыми еңбектерді шығару (бірлік үшін):
5.
Криминологиялық форум, дөңгелек үстел жинағы
10
6.
Диссертация, әдістемелік ұсынымдар
20
7.
Монография, оқу құралдары
40
Ғылыми мақала (бірлік үшін):
8.
Қазақстандық басылымдарда
3
9.
ТМД елдерінің басылымдарында
4
10.
Шетелдік басылымда
6
11.
Ғылыми қызметтің негізгі нәтижелерін жариялау үшін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі ұсынған басылымдарда
10
12.
РҒДИ базасына кіретін халықаралық басылымдарда
15
13.
Web of Science Core Collection, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index, Scopus базасына кіретін халықаралық басылымдарда
20
Ғылыми іс-шаралар
14.
Ғылыми зерттеулер бойынша халықаралық конференцияларға, дөңгелек үстелдерге, семинарларға қатысу (бірлік үшін)
3
15.
Ғылыми зерттеулер бойынша конференцияларға, дөңгелек үстелдерге, семинарларға қатысу (бірлік үшін)
2
16.
Конференциялар, дөңгелек үстелдер, ғылыми семинарлар және басқаларды ұйымдастыру және өткізу (бірлік үшін)
10
17.
ТМД елдері сарапшыларының қатысуымен конференциялар, дөңгелек үстелдер, ғылыми семинарлар ұйымдастыру және өткізу
15
18.
Шетел сарапшыларының қатысуымен ғылыми іс-шаралар (конференциялар, дөңгелек үстелдер, ғылыми семинарлар және т.б.) ұйымдастыру және өткізу
20
Практикалық ақпаратты пайдалану:
19.
Азаматтық, әкімшілік және қылмыстық істер материалдарын талдау нәтижелері
3
20.
Сұхбат, ғылыми эксперимент, модельдеу жүргізу және нәтижелерін қорыту
10
Ведомствоаралық ғылыми зерттеулер нәтижелерін енгізу
21.
Оқу процесіне
5
22.
Құқық қорғау органдарының практикалық қызметіне
20
23.
Норма шығармашылыққа
40
Ұпайлардың қорытынды жиынтығы
Төмен ұпай:

15-54 Средний балл:
55-129 Высокий балл: 130 и более

15-54 Орташа ұпай:
55-129 Жоғары ұпай: 130 және одан да көп