О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц"
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 163. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2020 года № 21947
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16667, опубликован 10 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц (далее – Правила) разработаны в целях обеспечения ведения и использования единого учета лиц в соответствии с подпунктом 12-2) статьи 6, подпунктами 1), 2), 6-1), 16-1) пункта 3 и пункта 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (далее – Закон).";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. В случае оправдания лиц, а также прекращения уголовных дел по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 7), 8) и 13) части первой статьи 37 УПК РК (в редакции 1997 года), пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части первой статьи 35 УПК РК (в редакции 2014 года) или в силу малозначительности, в отношении указанных лиц в УФПИ УС направляется запрос о снятии с учета сведений в АИС СУ, в обязательном порядке прикрепляются заверенные сотрудником, ответственным за ведение пофамильного учета территориального органа Комитета ("графкопию вложил" фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, орган) графические копии подтверждающих документов (процессуальные решения, справки о реабилитации и другие).

"Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 163 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 21947 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 10 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық есебін жүргізу және пайдалану қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық есебін жүргізу және пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 12-2) тармақшасына, 12-бабының 3 және 4-тармақтарының 1), 2), 6-1), 16-1) тармақшаларына сәйкес адамдардың бірыңғай есепке алуын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Адамдар ақталған, сондай-ақ қылмыстық істер ҚР ҚПК-нің 37-бабы бірінші бөлігінің 1), 2), 5), 7), 8) және 13) тармақтарында (1997 жылғы редакцияда), ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында (2014 жылғы редакцияда) көзделген негіздер бойынша немесе маңызы аз болуына байланысты тоқтатылған жағдайда, ҚС ҚАҚБ-да көрсетілген адамдарға қатысты АЕА ААЖ-да мәліметтерді есептен алу туралы сұрау салу жіберіледі, міндетті түрде Комитеттің аумақтық органының тегі бойынша есепке алуды жүргізуге жауапты қызметкері куәландырған ("графикалық көшірме салынды" тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, органы) құжаттардың графикалық көшірмелері (процестік шешімдер, ақтау туралы анықтамалар және басқалары) қоса тіркеледі.

Аналогично, снимаются с учета сведения в отношении несовершеннолетних, по которым уголовные дела прекращены (отказано в возбуждении уголовного дела) ввиду недостижения возраста согласно пункту 10 части первой статьи 37 УПК РК в период с 1 января 1998 года по 25 ноября 2011 года до введения в действие Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной деятельности и дальнейшей гуманизации уголовного законодательства.
Также, снимаются с учета сведения в отношении лиц, освобожденных от уголовной ответственности при отказе частного обвинителя от обвинения в соответствии с пунктом 6 части первой статьи 37 УПК РК, по которым уголовное преследование осуществлялось в частном порядке, предусмотренном частью первой статьи 33 УПК РК (в редакции 1997 года).";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. По запросам государственных органов, учреждений и иных организаций, уполномоченных на осуществление проверочных мероприятий в отношении лиц, независимо от основания проверки, предоставляются все имеющиеся в Комитете и его территориальных органах на день проверки сведения о лицах:
1) совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности;
2) привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения, осужденных, в том числе в отношении граждан Республики Казахстан, привлеченных к уголовной ответственности и отбывающих наказание за рубежом, независимо от сроков погашения, снятия судимости, даты привлечения, осуждения и отбытия наказания;
3) освобожденных от уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений либо в отношении которых уголовные дела прекращены, за исключением случаев освобождения от уголовной ответственности:
по реабилитирующим основаниям;
по пункту 10 части первой статьи 37 УПК РК в период с 1 января 1998 года по 25 ноября 2011 года до введения в действие Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной деятельности и дальнейшей гуманизации уголовного законодательства";
пункта 6 части первой статьи 37 УПК РК при отказе частного обвинителя от обвинения - по делам о преступлениях, предусмотренных частью первой статьи 33 УПК РК (в редакции 1997 года);
4) в отношении которых вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела на основании пунктов 3, 4, 6, 9, 10, 11 и 12 части 1 статьи 37 УПК РК (в редакции 1997 года), за исключением отказа в возбуждении уголовного дела на основании:

Осыған ұқсас, "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметін жетілдіру және қылмыстық заңнаманы одан әрі ізгілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін 1998 жылғы 1 қаңтар - 2011 жылғы 25 қараша аралығындағы кезеңде ҚР ҚПК-нің 37-бабы бірінші бөлігінің 10-тармағына сәйкес, жасының толмауына байланысты тоқтатылған (қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған) қылмыстық істер бойынша кәмелетке толмағандарға қатысты мәліметтер есептен алынады.
Сондай-ақ, ҚР ҚПК-нің 33-бабының бірінші бөлігімен (1997 жылғы редакцияда) көзделген жекеше тәртіпте қылмыстық қудалау жүзеге асырылған ҚР ҚПК-нің 37-бабы бірінші бөлігінің 6-тармағына сәйкес жеке айыптаушы айыптаудан бас тартқан жағдайда қылмыстық жауаптылықтан босатылған адамдарға қатысты мәліметтер есептен алынады.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Адамдарға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік органдардың, мекемелер мен өзге де ұйымдардың сұрау салулары бойынша, тексеру негіздеріне қарамастан, Комитетте және оның аумақтық органдарында тексеру күнінде мынадай адамдар туралы қолда бар барлық мәліметтер ұсынылады:
1) қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағандар, қылмыстық жауаптылыққа тартылғандар;
2) қылмыстық құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылғандар, сотталғандар, оның ішінде соттылықтың өтелуіне, алынуына, жазаға тартылу, соттау және жазаны өтеу күніне қарамастан, шетелде қылмыстық жауаптылыққа тартылған және жазасын өтеп жатқан Қазақстан Республикасының азаматтарына қатысты;
3) қылмыстық құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан босатылғандар не оларға қатысты қылмыстық істер тоқтатылғандар, мынадай жағдайларды қоспағанда:
ақтайтын негіздер бойынша;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметін жетілдіру және қылмыстық заңнаманы одан әрі ізгілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 9 қарашадағы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін 1998 жылғы 1 қаңтардан 2011 жылғы 25 қарашаға дейінгі кезеңде ҚР ҚПК-нің 37-бабы бірінші бөлігінің 10-тармағы бойынша;
ҚР ҚПК-нің 37-бабы бірінші бөлігінің 6-тармағы бойынша, ҚР ҚПК-нің 33-бабының бірінші бөлігімен (1997 жылғы редакцияда) көзделген қылмыстар бойынша - жеке айыптаушы айыптаудан бас тартқан жағдайда;
4) ҚР ҚПК-нің 37-бабы 1-бөлігінің 3, 4, 6, 9, 10, 11 және 12-тармақтары (1997 жылғы редакцияда) негізінде қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарылғандар, мынадай негіздермен іс қозғаудан бас тартуды қоспағанда:

пункта 10 части первой статьи 37 УПК РК в период с 1 января 1998 года по 25 ноября 2011 года до введения в действие Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной деятельности и дальнейшей гуманизации уголовного законодательства";
пункта 6 части первой статьи 37 УПК РК при отказе частного обвинителя от обвинения - по делам о преступлениях, предусмотренных частью первой статьи 33 УПК РК (в редакции 1997 года);
5) находящихся в розыске (подозреваемых, обвиняемых, должников/ответчиков, без вести пропавших);
6) признанных судом недееспособными и ограниченно дееспособными;
7) состоящих на учете лиц, привлеченных к административной ответственности;
8) состоящих на учете лиц, совершивших коррупционные правонарушения;
9) уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам;
10) совершивших дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу.";
главу 16 изложить в следующей редакции:
"Глава 16. Порядок публикации сведений об учетных лицах, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних и снятия их с публикации"
100. Комитетом осуществляется публикация сведений о лицах:
1) находящихся на свободе после отбытия ими наказания за совершения правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также осужденных за совершения правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних к которым применено наказание, не связанное с лишением свободы:
по статьям 101, 102, 103 и 104 Уголовного кодекса Казахской ССР в период с 1 января 1991 года по 31 декабря 1997 года;
по пункту "д" части 2 и пункту "в" части 3 статьи 120, пункту "д" части 2 и пункту "в" части 3 статьи 121, статьям 122, 124 УК РК в период с 1 января 1998 года по 7 декабря 2010 года до введения в действие Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения защиты прав ребенка";
по пунктам "в, д" части 3, части 4 статьи 120, пунктам "в, г" части 3, части 4 статьи 121, статьям 122, 124 УК РК в период с 8 декабря 2010 года по 31 декабря 2014 года;
по пункту 42 статьи 3 УК РК в период с 1 января 2015 года в действующей редакции;

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметін жетілдіру және қылмыстық заңнаманы одан әрі ізгілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін 1998 жылғы 1 қаңтар - 2011 жылғы 25 қараша аралығы кезеңінде ҚР ҚПК-нің 37-бабы бірінші бөлігінің 10-тармағы бойынша;
ҚР ҚПК-нің 37-бабы бірінші бөлігінің 6-тармағы бойынша, ҚР ҚПК-нің 33-бабының бірінші бөлігімен (1997 жылғы редакцияда) көзделген қылмыстар бойынша - жеке айыптаушы айыптаудан бас тартқан жағдайда;
5) іздеуде жүргендер (күдіктілер, айыпталушылар, борышкерлер/ жауапкерлер, хабар-ошарсыз жоғалғандар);
6) сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танығандар;
7) әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдардың есебінде тұрғандар;
8) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған адамдардың есебінде тұрғандар;
9) мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен шығарылғандар;
10) мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық жасағандар.";
16-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"16-тарау. Кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған есептегі адамдар туралы мәліметтерді жариялау және оны жариялаудан алудың тәртібі"
100. Комитет мынадай адамдар:
1) кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы құқық бұзушылық жасағаны үшін олар жазасын өтегеннен кейін бостандықта жүрген, сондай-ақ кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыс жасағаны үшін бас бостандығынан айырумен байланысты емес жаза қолданылып, мынадай:
1991 жылғы 1 қаңтар - 1997 жылғы 31 желтоқсан аралығы кезеңінде Қазақ ССР Қылмыстық кодексінің 101, 102, 103 және 104-баптары бойынша;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне баланың құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы енгізілгенге дейін 1998 жылғы 1 қаңтар - 2010 жылғы 7 желтоқсан аралығы кезеңінде ҚР ҚК-нің 120-бабы 2-бөлігінің "д" тармағы және 3-бөлігінің "в" тармағы, 121-бабы 2-бөлігінің "д" тармағы және 3-бөлігінің "в" тармағы, 122, 124-баптары бойынша;
2010 жылғы 8 желтоқсан - 2014 жылғы 31 желтоқсан аралығы кезеңінде ҚР ҚК-нің 120-бабы 3-бөлігінің "в, д" тармақтары, 4-бөлігі, 121-бабы 3-бөлігінің "в, г" тармақтары, 4-бөлігі, 122, 124-баптары бойынша;
ҚР ҚК 3-бабының, 42) тармағы бойынша 2015 жылғы 1 қаңтар кезеңінен қолданыстағы редакцияда;

2) совершивших запрещенные уголовным законом деяния в состоянии невменяемости против половой неприкосновенности несовершеннолетних, в отношении которых уголовные дела прекращены на основании пункта 9 части 1 статьи 37 УПК РК (в редакции 1997 года), пункта 9 части 1 статьи 35 УПК РК (в редакции 2014 года).
101. Публикации подлежат сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения в совершеннолетнем возрасте (от 18 лет) в отношении малолетних детей (до 14 лет).
Основанием для публикации являются сведения о лицах, привлеченных к уголовной ответственности за совершение правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних, подлежащих публикации, согласно приложению 20 к настоящим Правилам и заключение об обоснованности постановки на учет лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних (далее – заключение о постановке на учет).
102. Сотрудник территориального органа Комитета:
1) в течение 10 рабочих дней с момента поступления электронного извещения с территориального органа УИС МВД РК об учетных лицах, перечисленных в пункте 100 настоящих Правил:
направляет запрос в органы внутренних дел для установления фактического места проживания учетных лиц;
на основании информации органов внутренних дел составляет заключение о постановке на учет и подписывает руководителем территориального органа Комитета;
проверяет достоверность сведений АИС СУ и вкладывает заверенную графическую копию заключения о постановке на учет в АИС СУ;
направляет в Комитет сведения о лицах, подлежащих публикации, за совершение правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
2) производит сверку:
сведений о лицах, состоящих на пробационном учете, осужденных по статьям указанным в пункте 100 Правил, с территориальными органами УИС МВД РК ежемесячно к 3 числу следующего месяца. Акт сверки оформляется по форме согласно приложению 10 настоящих Правил (список лиц);
сведений, перечисленных в подпункте 2) пункта 100 и подпункте 4) пункта 108 настоящих Правил, содержащиеся в АИС СУ и ЕРДР, с медицинскими психиатрическими учреждениями ежеквартально к 15 числу месяца следующего за отчетным периодом. Акт сверки оформляется по форме согласно приложению 21 настоящих Правил;
При выявлении расхождений, незамедлительно привести в соответствие сведения АИС СУ;

2) есі дұрыс емес кезде кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстық заңмен тыйым салынған іс-әрекеттер жасаған, оларға қатысты ҚР ҚПК 37-бабының 1-бөлігінің 9-тармағы (1997 жылғы редакцияда), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 9-тармағы (2014 жылғы редакцияда) негізінде қылмыстық істер тоқтатылған адамдар туралы мәліметтерді жариялайды.
101. Кәмелеттік жаста (18 жастан бастап) жас балаларға қатысты (14 жасқа дейін) қылмыстық құқық бұзушылық жасағандар туралы мәліметтер жариялауға жатады.
Осы Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес жариялануға жататын кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдар туралы мәліметтер және кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыс жасаған қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке қоюдың негізділігі туралы қорытынды (бұдан әрі - есепке қою туралы қорытынды) жариялауға негіз болып табылады.
102. Комитеттің аумақтық органының қызметкері:
1) осы Қағидалардың 100-тармағында атап көрсетілген есепке алынатын адамдар туралы ҚР ІІМ ҚАЖ аумақтық органының электрондық хабарламасы келіп түскен сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде:
есепке алынатын адамдардың нақты тұрғылықты орнын анықтау үшін ішкі істер органдарына сұрау салу жібереді;
ішкі істер органдары ақпаратының негізінде есепке қою туралы қорытынды жасайды және оған Комитеттің аумақтық органының басшылығы қол қояды;
АЕА ААЖ-дан мәліметтердің шынайылығын тексереді және АЕА ААЖ-да есепке қою туралы қорытындының куәландырылған графикалық көшірмесін салады;
осы Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес нысанда кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы құқық бұзушылықтар жасағаны үшін жариялауға жататын адамдар туралы мәліметтерді Комитетке жібереді:
2) мыналарға:
ҚР ІІМ ҚАЖ-дың аумақтық органдарымен бірге ай сайын келесі есеп кезеңінің 3-күніне Қағидалардың 100-тармағында көрсетілген баптар бойынша сотталған, пробациялық есепте тұратын адамдар туралы мәліметтерге тексеріп салыстыру жүргізеді. Тексеріп салыстыру актісі осы Қағидалардың 10-қосымшасына (адамдар тізімі) сәйкес нысанда ресімделеді;
психиатриалық медициналық мекемелермен бірге тоқсан сайын есеп кезеңінің 15-күніне осы Қағидалардың 100-тармағының 2) тармақшасында және 108-тармағының 4) тармақшасында атап өтілген, АЕА ААЖ және СДТБТ-да бар мәліметтерге тексеріп салыстыру жүргізеді. Тексеріп салыстыру актісі осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес нысанда ресімделеді;
Ауытқулар анықталған кезде дереу АЕА ААЖ деректеріне сәйкес келтіру қажет;

3) проводит мониторинг:
сведений АИС СУ, ЕРДР с информационной системой судебных органов по лицам, в отношении которых вступили в законную силу судебные акты по статьям, указанным в пункте 100 настоящих Правил и к которым применено уголовное наказание, не связанное с лишением свободы, ежемесячно к 5 числу следующего за отчҰтным периодом;
сведений электронных извещений ЦАБД УИС МВД РК и АИС СУ об освобождении из мест лишения свободы лиц, осужденных по статьям указанным в пункте 100 Правил, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным периодом;
При выявлении расхождений, незамедлительно привести в соответствие сведения АИС СУ;
4) в течение 5 рабочих дней с момента поступления информации от субъектов специальных учетов направляет уведомление в другой территориальный орган Комитета о перемене регионального места жительства учетного лица либо убытии его из мест лишения свободы на территорию другой области.
103. Полнота, своевременность и достоверность публикуемых сведений обеспечивается ответственным сотрудником территориального органа Комитета.
104. Комитет:
1) в течение пяти рабочих дней с момента поступления сведений о лицах, подлежащих публикации, УФПИ УС проверяет их полноту и обоснованность, согласовывает с курирующим заместителем Председателя Комитета и направляет в управление информатизации и цифрового развития Комитета (далее – УИЦР) для публикации;
2) УИЦР в течение одного рабочего дня со дня поступления информации от УФПИ УС осуществляет публикацию.
Публикация осуществляется путем отображения указанных сведений на интернет-портале "Карта лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних" (далее – карта лиц).
105. Публикуемые сведения о лицах содержат анкетные данные (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, фотографию, информацию о месте жительства (без указания номера дома в частном секторе, квартиры).
106. Фотографии учетных лиц для публикации запрашиваются из СИО ПСО сотрудником УИЦР.
107. Основаниями для снятия учетного лица с публикации являются:
1) смерть;
2) достижение 95-ти летнего возраста;
3) погашение судимости в соответствии с нормами УК РК;
4) признание вменяемым учетного лица согласно заключения судебно - психиатрической экспертизы, медицинского заключения, выданного специализированными медицинскими учреждениями и организациями Министерства здравоохранения Республики Казахстан, либо вступившим в законную силу решением суда о признании лица вменяемым, в соответствии со сведениями о лицах указанных в подпункте 2) пункта 100 настоящих Правил.

3) мыналарға:
сот органдарының ақпараттық жүйесімен бірге осы Қағидалардың 100-тармағында көрсетілген және бас бостандығынан айырумен байланысты емес қылмыстық жаза қолданылған заңды күшіне енген сот актілері шығарылған адамдар бойынша ай сайын келесі есепті кезеңнің 5-күнінде АЕА ААЖ, СДТБТ-ның мәліметтеріне;
тоқсан сайын келесі есепті кезеңнің 5-күніне Қағидалардың 100-тармағында көрсетілген баптар бойынша ҚР ІІМ ҚАЖ ОАДБ және АЕА ААЖ-ның сотталған адамдардың бас бостандығынан айыру орындарынан босатылуы туралы электронды хабарлама мәліметтеріне мониторинг жүргізеді;
Ауытқулар анықталған кезде дереу АЕА ААЖ деректеріне сәйкес келтіру қажет;
4) арнайы есепке алудың субъектілерінен ақпарат келіп түскен сәттен 5 жұмыс күні ішінде Комитеттің басқа аумақтық органына есептегі адамның тұрғылықты жерінің аймағы ауысқаны не бас бостандығынан айыру орындарынан басқа облысқа ауысқаны туралы хабарлама жібереді.
103. Жарияланатын мәліметтердің толықтығын, уақтылығын және шынайылығын Комитеттің аумақтық органдарының жауапты қызметкерлері қамтамасыз етеді.
104. Комитет:
1) жариялауға жататын адамдар туралы мәліметтер келіп түскен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде ҚС ҚАҚБ толықтығын және негізділігін тексереді және Комитет Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарымен келіседі және Комитеттің ақпараттандыру және цифрлық даму басқармасына (бұдан әрі – АЦДБ) жариялау үшін жібереді;
2) ҚС ҚАҚБ-дан ақпарат келіп түскен күні бір жұмыс күні ішінде АЦДБ жариялауды жүзеге асырады.
Жариялау аталған мәліметтерді "Кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың картасында" (бұдан әрі – адамдар картасы) интернет-порталында көрсету арқылы жүзеге асырылады.
105. Адамдар туралы жарияланатын мәліметтер сауалнамалық деректерді (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы, тұрғылықты жері (жеке секторда үйдің, пәтердің нөмірін көрсетусіз) туралы ақпаратты құрайды.
106. Есепте тұрған адамдардың суреттерін жариялау үшін АЦДБ-ның қызметкері ҚАО АОЖ-дан сұратып алады.
107. Есепте тұрған адамды жариялаудан алу үшін мыналар:
1) адамның қайтыс болуы;
2) 95 жасқа толуы;
3) ҚР ҚК-нің нормаларына сәйкес соттылықтың жойылуы;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мамандандырылған медициналық мекемелері және ұйымдарымен берілген сот-психиатриялық сараптаманың қорытындысына, медициналық қорытындыға не осы Қағидалардың 100-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген адамдар туралы мәліметтерге сәйкес, соттың күшіне енген шешіміне сәйкес есептегі адамды есі дұрыс деп тануы негіз болып табылады.

108. Снятие, корректировка сведений, опубликованных на карте лиц, осуществляется ответственным сотрудником УИЦР на основании письменного запроса УФПИ УС, в течение одного рабочего дня со дня его поступления.";
в приложение 8 к Правилам ведения и использования учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Электронная алфавитная учетная карточка в АИС СУ формируется путем автоматического заполнения реквизитов с формы ЕРДР на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения (далее – форма Л-2) с последующим пополнением с формы ЕРДР на лицо, в отношении которого вынесены судебные акты (далее – форма Л-3).
Электронная алфавитная учетная карточка в АИС СУ формируется со дня заполнения в ЕРДР реквизитов 29 формы Л-2 "Основания и мотивы задержания когда:" или 31 формы Л-2 "Основания объявления о признании лица подозреваемым", или реквизита 55 формы Л-2 "В отношении данного лица принято решение";
приложение 13 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложение 15 к настоящим Правилам:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения логина и пароля пользователю необходимо самостоятельно зарегистрироваться в Информационном сервисе по следующим адресам: https://10.61.209.21/jetspeed, https://10.1.27.4/jetspeed, https://10.2.1.141/jetspeed.";
дополнить приложениями 20, 21, согласно приложениям 2, 3 к настоящему приказу, соответственно.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Департамент по обеспечению
деятельности судов
при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарат Верховного Суда
Республики Казахстан)
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
и.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
и.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от " " ____ 2020 года № ___
Приложение 21
к Правилам ведения и
использования учетов лиц,
совершивших уголовные
правонарушения, привлекаемых
к уголовной ответственности,
лиц, привлеченных к уголовной
ответственности за совершение
уголовного правонарушения и
дактилоскопического учета
задержанных, содержащихся
под стражей и осужденных лиц
форма
Перечень информационных учетных документов, подлежащих представлению в Межгосударственный информационный банк
Направлению в Межгосударственный информационный банк подлежат информационные учетные документы в отношении:

108. Адамдар картасында жарияланған мәліметтерді есептен алуды, оған түзету енгізуді АЦДБ-ның жауапты қызметкері ҚС ҚАҚБ-ның жазбаша сұрау салуының негізінде, оның келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.";
Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларының 8-қосымшасында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Электронды әліпбилік есеп карточкасы АЕА ААЖ-да қылмыстық құқық бұзушылық жасаған күдікті (айыпталушы) адамға (бұдан әрі - Л-2 нысаны) СДТБТ нысанынан деректерді автоматты түрде толтыра отырып, кейін СДТБТ нысанынан сот шешімі шығарылған адамға енгізу жолымен (бұдан әрі - Л-3 нысаны) қалыптастырылады.
АЕА ААЖ-да электронды әліпбилік есеп карточкасы СДТБТ-да Л-2-нысанының "Ұстау негізі және себебі:" 29 немесе Л-2 нысанының "Тұлғаны күдікті деп тану туралы жариялаудың негізі" 31-деректемелерін, немесе Л-2 нысанының "Осы тұлғаға қатысты шешім қабылданды" 55-деректемесін толтырған күннен бастап қалыптастырылады.";
осы Қағидалардың 13-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидалардың 15-қосымшасында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Логин мен пароль алу үшін тұтынушы дербес түрде Ақпараттық сервисте мынадай мекенжайлар бойынша тіркелуі қажет: https://10.61.209.21/jetspeed, https://10.1.27.4/jetspeed, https://10.2.1.141/jetspeed";
осы бұйрықтың тиісінше 2, 3-қосымшаларына сәйкес 20, 21-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) белгіленген заңнамалық тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз
ету департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 163 бұйрығына
1-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар жасаған,
қылмыстық жауаптылыққа
тартылған адамдардың
қылмыстық құқық бұзушылық
жасағаны үшін қылмыстық
жауаптылыққа тартылған
адамдардың арнайы есебін,
ұстап алынған, күзетпен
ұсталатын және сотталған
адамдардың дактилоскопияық
арнайы есебін жүргізу
қағидаларына
13-қосымша
нысан
Мемлекетаралық ақпараттар банкіне ұсынуға жататын ақпараттық есепке алу құжаттарының тізбесі
Мемлекетаралық ақпараттар банкіне мынадай адамдарға қатысты ақпараттық есепке алу құжаттары жіберілуге жатады:

1) граждан Республики Казахстан, осужденных за совершение уголовных правонарушений, предусмотренных следующими статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан:
1. статья 99 (убийство);
2. статья 101 части 1, 2 (убийство, совершенное в состоянии аффекта);
3. статья 105 часть 3 (доведение до самоубийства);
4. статья 106 части 1, 2, 3 (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью);
5. статья 110 часть 2 (истязание);
6. статья 116 части 2, 3 (принуждение к изъятию или незаконное изъятие органов и тканей человека);
7. статья 118 часть 3 (заражение вирусом иммунодефицита человека (вич/спид));
8. статья 120 части 2, 3, 3-1, 3-2, 4 (изнасилование);
9. статья 121 части 2, 3, 3-1, 3-2, 4 (насильственные действия сексуального характера);
10. статья 122 части 2, 3 (половое сношение или иные действия сексуального характера с лицом, не достигшим шестнадцатилетнего возраста);
11. статья 123 часть 2 (понуждение к половому сношению, мужеложству, лесбиянству или иным действиям сексуального характера);
12. статья 124 (развращение малолетних);
13. статья 125 (похищение человека);
14. статья 126 часть 3 (незаконное лишение свободы);
15. статья 128 части 2, 3, 4 (торговля людьми);
16. статья 132 (вовлечение несовершеннолетнего в совершение уголовных правонарушений);
17. статья 133 часть 3 (вовлечение несовершеннолетнего в совершение антиобщественных действий);
18. статья 134 части 2, 3, 4 (вовлечение несовершеннолетнего в занятие проституцией);
19. статья 135 (торговля несовершеннолетними);
20. статья 136 (подмена ребенка);
21. статья 143 часть 3 (незаконный вывоз несовершеннолетнего лица за пределы Республики Казахстан);
22. статья 146 части 2, 3 (пытки);
23. статья 157 часть 2 (принуждение к участию в забастовке или к отказу от участия в забастовке);
24. статья 160 (планирование, подготовка, развязывание или ведение агрессивной войны);
25. статья 161 часть 2 (пропаганда или публичные призывы к развязыванию агрессивной войны);
26. статья 162 (производство, приобретение или сбыт оружия массового поражения);
27. статья 163 (применение запрещенных средств и методов ведения войны);
28. статья 166 (бездействие либо дача преступного приказа во время вооруженного конфликта);
29. статья 168 (геноцид);
30. статья 170 (наемничество);
31. статья 171 (создание баз (лагерей) подготовки наемников);
32. статья 172 (участие в иностранных вооруженных конфликтах);
33. статья 173 (нападение на лиц или организации, пользующихся международной защитой);

1) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің мынадай баптарымен көзделген қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін сотталған Қазақстан Республикасының азаматтары:
1. 99-бап (адам өлтіру);
2. 101-баптың 1, 2-бөліктері (аффект жағдайында жасалған адам өлтіру);
3. 105-баптың 3-бөлігі (өзін-өзі өлтіруге дейін жеткізу);
4. 106-баптың 1, 2, 3-бөліктері (денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру);
5. 110-баптың 2-бөлігі (қинау);
6. 116-баптың 2, 3-бөліктері (адамның ағзалары мен тіндерін алып қоюға мәжбүрлеу немесе заңсыз алып қою);
7. 118-баптың 3-бөлігі (адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ немесе ЖИТС) жұқтыру);
8. 120-баптың 2, 3, 3-1, 3-2, 4-бөліктері (зорлау);
9. 121-баптың 2, 3, 3-1, 3-2, 4-бөліктері (сексуалдық сипаттағы зорлық-зомбылық әрекеттері);
10. 122-баптың 2, 3-бөліктері (он алты жасқа толмаған адаммен жыныстық қатынас немесе сексуалдық сипаттағы өзге де әрекеттер жасау);
11. 123-баптың 2-бөлігі (жыныстық қатынас жасауға, еркек пен еркектің жыныстық қатынас жасауына, әйел мен әйелдің жыныстық қатынас жасауына немесе сексуалдық сипаттағы өзге де әрекеттерге мәжбүр ету);
12. 124-бап (жас балаларды азғындық жолға түсіру);
13. 125-бап (адамды ұрлау);
14. 126-баптың 3-бөлігі (бас бостандығынан заңсыз айыру);
15. 128-баптың 2, 3, 4-бөліктері (адам саудасы);
16. 132-бап (кәмелетке толмаған адамды қылмыстық құқық бұзушылықтар жасауға тарту);
17. 133-баптың 3-бөлігі (кәмелетке толмаған адамды қоғамға жат әрекеттер жасауға тарту);
18. 134-баптың 2, 3, 4-бөліктері (кәмелетке толмаған адамды жезөкшелікпен айналысуға тарту);
19. 135-бап (кәмелетке толмағандар саудасы);
20. 136-бап (баланы ауыстыру);
21. 143-баптың 3-бөлігі (кәмелетке толмаған адамды Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерге заңсыз әкету);
22. 146-баптың 2, 3-бөліктері (азаптаулар);
23. 157-баптың 2-бөлігі (ереуілге қатысуға немесе ереуілге қатысудан бас тартуға мәжбүрлеу);
24. 160-бап (басқыншылық соғысты жоспарлау, дайындау, тұтандыру немесе жүргізу);
25. 161-баптың 2-бөлігі (басқыншылық соғысты тұтандыруға насихат жүргізу немесе жария түрде шақыру);
26. 162-бап (жаппай қырып-жою қаруын өндіру, иемдену немесе өткізу);
27. 163-бап (соғыс жүргізудің тыйым салынған құралдары мен әдістерін қолдану);
28. 166-бап (қарулы қақтығыс уақытындағы әрекетсіздік не қылмыстық бұйрық беру);
29. 168-бап (геноцид);
30. 170-бап (жалдамалылық);
31. 171-бап (жалдамалыларды дайындайтын базалар (лагерьлер) құру);
32. 172-бап (шетелдік қарулы қақтығыстарға қатысу);
33. 173-бап (халықаралық қорғауды пайдаланатын адамдарға немесе ұйымдарға шабуыл жасау);

34. статья 174 (возбуждение социальной, национальной, родовой, расовой, сословной или религиозной розни);
35. статья 175 (государственная измена);
36. статья 176 (шпионаж);
37. статья 179 (пропаганда или публичные призывы к захвату или удержанию власти, а равно захват или удержание власти либо насильственное изменение конституционного строя Республики Казахстан);
38. статья 180 (сепаратистская деятельность);
39. статья 181 (вооруженный мятеж);
40. статья 182 (создание, руководство экстремистской группой или участие в ее деятельности);
41. статья 184 (диверсия);
42. статья 185 часть 3 (незаконное собирание, распространение, разглашение государственных секретов);
43. статья 188 части 3, 4 (кража);
44. статья 190 части 2, 3, 4 (мошенничество);
45. статья 191 части 2, 3, 4 (грабеж);
46. статья 192 (разбой);
47. статья 193 (хищение предметов, имеющих особую ценность);
48. статья 194 части 2, 3, 4 (вымогательство);
49. статья 197 (транспортировка, приобретение, реализация, хранение нефти и нефтепродуктов, а также переработка нефти без документов, подтверждающих законность их происхождения);
50. статья 200 части 3, 4 (неправомерное завладение автомобилем или иным транспортным средством без цели хищения);
51. статья 202 части 2, 3 (умышленное уничтожение или повреждение чужого имущества);
52. статья 203 (умышленное уничтожение или повреждение предметов, имеющих особую ценность);
53. статья 210 части 2, 3 (создание, использование или распространение вредоносных компьютерных программ и программных продуктов);
54. статья 211 часть 3 (неправомерное распространение электронных информационных ресурсов ограниченного доступа);
55. статья 218 части 2, 3 (легализация (отмывание) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем);
56. статья 231 (изготовление, хранение, перемещение или сбыт поддельных денег или ценных бумаг);
57. статья 232 (изготовление или сбыт поддельных платежных карточек и иных платежных и расчетных документов);
58. статья 234 (экономическая контрабанда);
59. статья 242 (представление заведомо ложных сведений о банковских операциях);
60. статья 255 (акт терроризма);
61. статья 256 (пропаганда терроризма или публичные призывы к совершению акта терроризма);
62. статья 257 (создание, руководство террористической группой и участие в ее деятельности;
63. статья 258 (финансирование террористической или экстремистской деятельности и иное пособничество терроризму либо экстремизму);
64. статья 259 (вербовка или подготовка либо вооружение лиц в целях организации террористической либо экстремистской деятельности);

34. 174-бап (әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік, тектік-топтық немесе діни алауыздықты қоздыру);
35. 175-бап (мемлекетке опасыздық жасау);
36. 176-бап (тыңшылық);
37. 179-бап (Билікті басып алуды немесе ұстап тұруды насихаттау немесе оған жария түрде шақыру, сол сияқты билікті басып алу немесе ұстап тұру не Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгерту);
38. 180-бап (сепаратистік әрекет);
39. 181-бап (қарулы бүлік);
40. 182-бап (экстремистік топ құру, оған басшылық ету немесе оның әрекетіне қатысу);
41. 184-бап (диверсия);
42. 185-баптың 3-бөлігі (мемлекеттік құпияларды заңсыз жинау, тарату, жария ету);
43. 188-баптың 3, 4-бөліктері (ұрлық);
44. 190-баптың 2, 3, 4-бөліктері (алаяқтық);
45. 191-баптың 2, 3, 4-бөліктері (тонау);
46. 192-бап (қарақшылық);
47. 193-бап (ерекше құндылығы бар заттарды жымқыру);
48. 194-баптың 2, 3, 4-бөліктері (қорқытып алу);
49. 197-бап (мұнайдың және мұнай өнімдерінің шығарылу заңдылығын растайтын құжаттарсыз оларды тасымалдау, иемдену, өткізу, сақтау, сондай-ақ мұнайды қайта өңдеу);
50. 200-баптың 3, 4-бөліктері (автомобильді немесе өзге де көлік құралын жымқыру мақсатынсыз құқыққа сыйымсыз иеленіп алу);
51. 202-баптың 2, 3-бөліктері (бөтеннің мүлкін қасақана жою немесе бүлдіру);
52. 203-бап (ерекше құндылығы бар заттарды қасақана жою немесе бүлдіру);
53. 210-баптың 2, 3-бөліктері (зиян келтіретін компьютерлік бағдарламалар мен бағдарламалық өнімдерді жасау, пайдалану немесе тарату);
54. 211-бап 3-бөлігі (қолжетімділігі шектелген электрондық ақпараттық ресурстарды құқыққа сыйымсыз тарату);
55. 218-баптың 2, 3-бөліктері (қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастыру (жылыстату));
56. 231-бап (жалған ақша немесе бағалы қағаздар жасау, сақтау, алып өту немесе өткізу);
57. 232-бап (жалған төлем карточкалары мен өзге де төлем және есеп айырысу құжаттарын жасау немесе өткізу);
58. 234-бап (экономикалық контрабанда);
59. 242-бап (банк операциялары туралы көрінеу жалған мәліметтер ұсыну);
60. 255-бап (терроризм актісі);
61. 256-бап (терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру);
62. 257-бап (террористік топ құру, оған басшылық ету және оның әрекетіне қатысу);
63. 258-бап (террористік немесе экстремистік әрекетті қаржыландыру және терроризмге не экстремизмге өзге де дем берушілік);
64. 259-бап (террористік не экстремистік әрекетті ұйымдастыру мақсатында адамдарды азғырып көндіру немесе даярлау не қаруландыру);

65. статья 260 (прохождение террористической или экстремистской подготовки);
66. статья 261 (захват заложника);
67. статья 262 (создание и руководство организованной группой, преступной организацией, а равно участие в них);
68. статья 263 (создание и руководство преступным сообществом, а равно участие в нем);
69. статья 264 (создание и руководство транснациональной организованной группой, транснациональной преступной организацией, а равно участие в них);
70. статья 265 (создание и руководство транснациональным преступным сообществом, а равно участие в нем);
71. статья 266 (финансирование деятельности преступной группы, а равно хранение, распределение имущества, разработка каналов финансирования);
72. статья 267 (организация незаконного военизированного формирования);
73. статья 268 (бандитизм);
74. статья 269 (нападение на здания, сооружения, средства сообщения и связи или их захват);
75. статья 270 (угон, а равно захват воздушного или водного судна либо железнодорожного подвижного состава);
76. статья 271 (пиратство);
77. статья 272 части 3, 4 (массовые беспорядки);
78. статья 273 (заведомо ложное сообщение об акте терроризма);
79. статья 281 части 2, 3 (нарушение правил безопасности на взрывоопасных объектах);
80. статья 282 части 2, 3 (нарушение правил безопасности при осуществлении космической деятельности);
81. статья 283 часть 2, 3 (незаконное обращение с радиоактивными веществами, радиоактивными отходами, ядерными материалами);
82. статья 284 части 2, 3 (хищение либо вымогательство радиоактивных веществ, радиоактивных отходов или ядерных материалов);
83. статья 285 (нарушение правил обращения с радиоактивными веществами, радиоактивными отходами, ядерными материалами);
84. статья 286 части 2, 3, 4 (контрабанда изъятых из обращения предметов или предметов, обращение которых ограничено);
85. статья 287 части 2, 3, 4, 5 (незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств);
86. статья 288 часть 2, 3 (незаконное изготовление оружия);
87. статья 289 (небрежное хранение огнестрельного оружия);
88. статья 290 часть 2 (ненадлежащее исполнение обязанностей по охране оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств);
89. статья 293 часть 3 (хулиганство);
90. статья 294 (вандализм);
91. статья 296 (незаконное обращение с наркотическими средствами, психотропными веществами, их аналогами, прекурсорами без цели сбыта);
92. статья 297 части 2, 3, 4 (незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка в целях сбыта, пересылка либо сбыт наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов);

65. 260-бап (террористік немесе экстремистік даярлықтан өту);
66. 261-бап (адамды кепілге алу);
67. 262-бап (ұйымдасқан топ, қылмыстық ұйым құру және оларға басшылық ету, сол сияқты оларға қатысу);
68. 263-бап (қылмыстық қоғамдастық құру және оған басшылық ету, сол сияқты оған қатысу);
69. 264-бап (трансұлттық ұйымдасқан топ, трансұлттық қылмыстық ұйым құру және оларға басшылық ету, сол сияқты оларға қатысу);
70. 265-бап (трансұлттық қылмыстық қоғамдастық құру және оған басшылық ету, сол сияқты оған қатысу);
71. 266-бап (қылмыстық топтың әрекетін қаржыландыру, сол сияқты мүлікті сақтау, бөлу, қаржыландыру арналарын әзірлеу);
72. 267-бап (заңсыз әскерилендірілген құралымды ұйымдастыру);
73. 268-бап (бандитизм);
74. 269-бап (ғимараттарға, құрылыстарға, қатынас және байланыс құралдарына шабуыл жасау немесе оларды басып алу);
75. 270-бап (әуе немесе су кемесін не жылжымалы теміржол составын айдап әкету, сол сияқты басып алу);
76. 271-бап (теңіз қарақшылығы);
77. 272-баптың 3, 4-бөліктері (жаппай тәртіпсіздік);
78. 273-бап (терроризм актісі туралы көрінеу жалған хабарлау);
79. 281-баптың 2, 3-бөліктері (жарылыс қаупі бар объектілерде қауіпсіздік қағидаларын бұзу);
80. 282-баптың 2, 3-бөліктері (ғарыш қызметін жүзеге асыру кезінде қауіпсіздік қағидаларын бұзу);
81. 283-баптың 2, 3-бөліктері (радиоактивті заттармен, радиоактивті қалдықтармен, ядролық материалдармен заңсыз жұмыс істеу);
82. 284-баптың 2, 3-бөліктері (радиоактивті заттарды, радиоактивті қалдықтарды немесе ядролық материалдарды жымқыру не қорқытып алу);
83. 285-бап (радиоактивті заттармен, радиоактивті қалдықтармен, ядролық материалдармен жұмыс істеу қағидаларын бұзу);
84. 286-баптың 2, 3 4-бөліктері (айналыстан алып қойылған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы);
85. 287-баптың 2, 3, 4, 5-бөліктері (қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және жарылыс құрылғыларын заңсыз иемдену, беру, өткізу, сақтау, тасымалдау немесе алып жүру);
86. 288-баптың 2, 3-бөліктері (қаруды заңсыз жасау);
87. 289-бап (атыс қаруын ұқыпсыз сақтау);
88. 290-баптың 2-бөлігі (қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды немесе жарылыс құрылғыларын күзету жөніндегі міндеттерді тиісінше орындамау);
89. 293-баптың 3-бөлігі (бұзақылық);
90. 294-бап (тағылық);
91. 296-бап (есірткі, психотроптық заттармен, сол тектестермен, прекурсорлармен өткізу мақсатынсыз заңсыз жұмыс істеу);
92. 297-баптың 1, 2, 3, 4-бөліктері (есірткі, психотроптық заттарды, сол тектестерді өткізу мақсатында заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемдену, сақтау, тасымалдау, жөнелту не өткізу);

93. статья 308 часть 2, 3 (вовлечение в занятие проституцией);
94. статья 312 (изготовление и оборот материалов или предметов с порнографическими изображениями несовершеннолетних либо их привлечение для участия в зрелищных мероприятиях порнографического характера);
95. статья 313 (незаконное распространение произведений, пропагандирующих культ жестокости и насилия);
96. статья 360 части 2 (нарушение правил международных полетов);
97. статья 392 части 2 (умышленное незаконное пересечение Государственной границы Республики Казахстан);
98. статья 402 (действия, провоцирующие к продолжению участия в забастовке, признанной судом незаконной);
99. статья 14 (рецидив преступлений, опасный рецидив преступлений);
2) иностранцев и лиц без гражданства, осужденных и привлеченных к уголовной ответственности в качестве обвиняемых на территории Республики Казахстан, независимо от квалификации статьи.
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от " " ____ 2020 года № ___
Приложение 20
к Правилам ведения и использования учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц
форма
Сведения о лицах, подлежащих публикации за совершение правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Дата рождения
пол
Фактическое
место жительство
скрин карты лиц и приблизительная точка
x
y
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от " " ____ 2020 года № ___
Приложение 21
к Правилам ведения и
использования учетов лиц,
совершивших уголовные
правонарушения, привлекаемых
к уголовной ответственности,
лиц, привлеченных к уголовной
ответственности за совершение
уголовного правонарушения и
дактилоскопического учета
задержанных, содержащихся
под стражей и осужденных лиц
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель медучреждения ______ области
________________Ф.И.О. (при его наличии)
"___" _______________ 20 _года
"УТВЕРЖДАЮ"
Начальник УКПСиСУ ГП РК
по______________ области
_________Ф.И.О. (при его наличии)
"___" _______________ 20 _года
Акт сверки по сведениям, перечисленным в пункте 102 настоящих Правил,
за период с _____________ по____________ ___ 20 _ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения
Дата постановки
Дата снятия
Адрес убытия
Примечание
Составил:
ответственный сотрудник медучреждения
________ области
Составил:
ответственный сотрудник
УКПСиСУ ГП РК по _____ области

93. 308-баптың 2, 3-бөліктері (жезөкшелікпен айналысуға тарту);
94. 312-бап (кәмелетке толмағандардың порнографиялық бейнелері бар материалдарды немесе заттарды дайындау және олардың айналымы не оларды порнографиялық сипаттағы ойын-сауық іс-шараларына қатысу үшін тарту);
95. 313-бап (қатыгездік пен күш қолдануға бас ұруды насихаттайтын туындыларды заңсыз тарату);
96. 360-баптың 2-бөлігі (халықаралық ұшу қағидаларын бұзу);
97. 392-баптың 2-бөлігі (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын қасақана заңсыз кесіп өту);
98. 402-бап (сот заңсыз деп таныған ереуілге қатысуды жалғастыруға арандататын әрекеттер);
99. 14-бап (қылмыстардың қайталануы, қылмыстардың қауіпті қайталануы).
2) баптың саралануына қарамастан Қазақстан Республикасының аумағында сотталған және айыпталушы ретінде қылмыстық жауаптылыққа тартылған шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы "__" ________
№ ___ бұйрығына
2-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар жасаған,
қылмыстық жауаптылыққа
тартылған адамдардың
қылмыстық құқық бұзушылық
жасағаны үшін қылмыстық
жауаптылыққа тартылған
адамдардың арнайы есебін,
ұстап алынған,күзетпен
ұсталатын және сотталған
адамдардың дактилоскопияық
арнайы есебін жүргізу
қағидаларына
20-қосымша
нысан
Кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы құқық бұзушылық жасағаны үшін жариялауға жататын адамдар туралы мәліметтер
Тегі
Аты
Әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Жеке сәйкес
тендіру нөмірі
Туған жылы
Жынысы
Нақты тұрғылықты жері
Адамдар картасының скрині және жуық жердегі орны
X
Y
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы "__" _____
№ ___ бұйрығына
3-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар жасаған,
қылмыстық жауаптылыққа
тартылған адамдардың
қылмыстық құқық бұзушылық
жасағаны үшін қылмыстық
жауатылыққа тартылған
адамдардың арнайы есебін,
ұстап алынған,күзетпен
ұсталатын және сотталған
адамдардың дактилоскопияық
арнайы есебін жүргізу
қағидаларына
21-қосымша
нысан
"БЕКІТЕМІН"
_______________ облысының
медициналық мекемесінің басшысы
_______________ Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _______________
"БЕКІТЕМІН"
БП ҚСжАЕК
______________ облысы бойынша
Басқармасының бастығы
______________Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _______________
Осы Қағидалардың 102-тармағында көрсетілген мәліметтер бойынша тексеріп салыстыру актісі 20___ жылдың _________ _________ кезеңі аралығында
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Қойылған уақыты
Алып тасталынған уақыты
Кеткен мекенжайы
Ескертпе
Құрастырған:
___________ облысының медициналық
мекемесінің жауапты қызметкері
Құрастырған:
ҚР БП ҚСжАЕК
______________ облысы бойынша
Басқармасының
жауапты қызметкері