О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2020-2022 годы"
Решение маслихата города Нур-Султана от 14 августа 2020 года № 523/70-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 25 августа 2020 года № 1285.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2019 года за № 1252, опубликовано 7 января 2020 года в газетах "Astana aqshamy", "Вечерняя Астана", опубликовано 6 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1) цифры "536 813 757" заменить цифрами "552 813 757";
цифры "269 876 112" заменить цифрами "282 876 112";
цифры "3 893 012" заменить цифрами "6 893 012";
в подпункте 2) цифры "568 898 383,8" заменить цифрами "583 152 644,8";
в подпункте 3) цифры "5 135 692" заменить цифрами "5 290 692", в том числе:
бюджетные кредиты цифры "5 419 692" заменить цифрами "5 574 692";
в подпункте 4) цифры "51 703 858" заменить цифрами "53 294 597", в том числе:
приобретение финансовых активов цифры "51 703 858" заменить цифрами "53 294 597";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"Принять к сведению, что в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" с 1 января 2020 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;

"Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 456/58-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 тамыздағы № 523/70-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 тамызда № 1285 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 456/58-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылдың 30 желтоқсанында № 1252 тіркелген, 2020 жылдың 7 қаңтарында "Astana aqshamy", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде 2020 жылдың 6 қаңтарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшадағы "536 813 757" деген сандар "552 813 757" деген сандармен ауыстырылсын;
"269 876 112" деген сандар "282 876 112" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 893 012" деген сандар "6 893 012" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "568 898 383,8" деген сандар "583 152 644,8" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "5 135 692" деген сандар "5 290 692" деген сандармен ауыстырылсын, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер "5 419 692" деген сандар "5 574 692" деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "51 703 858" деген сандар "53 294 597" деген сандармен ауыстырылсын, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу "51 703 858" деген сандар "53 294 597" деген сандармен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;

5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
С 1 апреля 2020 года установлены:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.";
в пункте 4 цифры "5 245 338" заменить цифрами "5 990 338".
Приложения 1,6,9,12,15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5 к настоящему решению.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата города Нур-Султан
З. Жусупова
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата города Нур-Султан
М. Шайдаров
Приложение 1
ГУ "Аппарат маслихата
города Нур-Султан"
от 14 августа 2020 года № 523/70-VI
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI
Бюджет города Нур-Султана на 2020 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын. 2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 32 668 теңге болып белгіленді.";
4-тармақта "5 245 338" деген сандар "5 990 338" деген сандармен ауыстырылсын.
Аталған шешімге 1, 6, 9, 12, 15-қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
З. Жусупова
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
М. Шайдаров
"Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының аппараты" ММ
2020 жылғы 14 тамызы
№ 523/70 -VI шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 456/58-VI шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2020 жылға арналған бюджеті
Нұр-Сұлтан қаласының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

583 152 644,8
01
Государственные услуги общего характера
18 958 763,0
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
136 982,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
131 017,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 965,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 735 626,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 477 727,0
003
Капитальные расходы государственного органа
45 613,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
212 286,0
123
Аппарат акима района в городе
1 540 166,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 532 352,0
022
Капитальные расходы государственного органа
7 814,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
7 209 077,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
420 108,0
003
Капитальные расходы государственного органа
345 052,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
3 985 297,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 443 095,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
15 525,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
2 090 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
649 558,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 180,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 310 509,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
126 848,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
642 515,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
641 031,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 484,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
467 783,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне

583 152 644,8
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
18 958 763,0
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
136 982,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
131 017,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 965,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 735 626,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 477 727,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45 613,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
212 286,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 540 166,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 532 352,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 814,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
7 209 077,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
420 108,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
345 052,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
3 985 297,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 443 095,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
15 525,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
2 090 095,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
649 558,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 180,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 310 509,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
126 848,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
642 515,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
641 031,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 484,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
467 783,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
198 454,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
8 869 029,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 470,0
029
Методическая работа
414 967,0
034
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
627 210,0
036
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
24 852 041,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 972 599,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 081 206,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
6 057 547,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 068 851,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
14 301 972,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
766 879,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
2 828 569,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 828 569,0
05
Здравоохранение
14 353 201,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
8 847 199,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
274 147,0
006
Услуги по охране материнства и детства
486 666,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
189 511,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
136 091,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
600,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
107 613,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
70 935,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 674 019,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
100 000,0

27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
198 454,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
8 869 029,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 470,0
029
Әдістемелік жұмыс
414 967,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
627 210,0
036
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
24 852 041,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 972 599,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 081 206,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 057 547,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 068 851,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
14 301 972,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
766 879,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 828 569,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 828 569,0
05
Денсаулық сақтау
14 353 201,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
8 847 199,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
274 147,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
486 666,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
189 511,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
136 091,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
600,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
107 613,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
70 935,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 674 019,0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн күтіп-ұстау
100 000,0

029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
144 121,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 272 610,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
198 398,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 190 988,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
5 506 002,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 506 002,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 221 091,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
19 389 633,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
532 156,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
843 689,0
003
Программа занятости
2 097 279,0
004
Государственная адресная социальная помощь
4 755 497,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
82 501,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 250 210,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 181 694,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 672 179,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
188 189,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
582 165,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
505 860,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
144 121,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 272 610,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және
Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
198 398,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 190 988,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
5 506 002,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 506 002,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 221 091,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
19 389 633,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
532 156,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
843 689,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 097 279,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 755 497,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
82 501,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 250 210,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 181 694,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 672 179,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
188 189,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
582 165,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
505 860,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 348 807,0
018
Развитие благоустройства города
3 051 447,0
085
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
1 649 490,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
26 694,0
035
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
26 694,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
22 632,0
033
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
22 632,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
87 121 614,3
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
59 540 180,0
013
Развитие благоустройства города
3 741 677,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 664 738,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 175 019,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
8 953 525,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
398 748,0
004
Снос аварийного и ветхого жилья
20 000,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
642 147,0
007
Капитальные расходы государственного органа
15 257,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
805 785,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
23 473,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
7 045 115,0
016
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
3 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
19 482 484,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
278 766,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
278 024,0
004
Капитальные расходы государственного органа
742,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
334 115,0
021
Регулирование туристской деятельности
334 115,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы

4 348 807,0
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
3 051 447,0
085
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
1 649 490,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
26 694,0
035
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
26 694,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
22 632,0
033
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
22 632,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
87 121 614,3
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
59 540 180,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
3 741 677,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 664 738,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 175 019,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
8 953 525,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
398 748,0
004
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
20 000,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
642 147,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 257,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
805 785,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
23 473,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
7 045 115,0
016
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
3 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
19 482 484,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
278 766,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
278 024,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
742,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
334 115,0
021
Туристік қызметті реттеу
334 115,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы

13 833 822,0
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
300 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
7 300,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
10 545 890,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
814 525,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
154 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
154 690,0
13
Прочие
25 652 671,4
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
6 003 590,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
1 302 016,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 701 574,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
7 305 753,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
347 640,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 590,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
656 593,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
200 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 935 334,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
1 395 767,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
37 500,0
048
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
265 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
406 329,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы

13 833 822,0
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
300 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 300,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
10 545 890,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
814 525,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
154 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
154 690,0
13
Басқалар
25 652 671,4
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
6 003 590,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 302 016,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 701 574,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
7 305 753,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
347 640,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 590,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
656 593,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
200 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 935 334,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 395 767,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
37 500,0
048
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
265 000,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
406 329,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы

1 175 406,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
67 217,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
13 610,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 094 579,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 990 338,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
5 990 338,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
159 169,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
159 169,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
281 441,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
281 441,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 510 635,4
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
4 510 635,4
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
226 339,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
226 339,0
14
Обслуживание долга
935 139,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
935 139,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
910 788,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
24 351,0
15
Трансферты
42 415 259,4
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
42 415 259,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
765 880,1
007
Бюджетные изъятия
32 854 044,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7 722 062,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения

1 175 406,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
67 217,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
13 610,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 094 579,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 990 338,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
5 990 338,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
159 169,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
159 169,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
281 441,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
281 441,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 510 635,4
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
4 510 635,4
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
226 339,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
226 339,0
14
Борышқа қызмет көрсету
935 139,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
935 139,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
910 788,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
24 351,0
15
Трансферттер
42 415 259,4
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
42 415 259,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
765 880,1
007
Бюджеттік алып коюлар
32 854 044,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 722 062,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер