Талдыкөл көлінің және Нұра-Есіл каналы жекелеген учаскелерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 9 қыркүйектегі № 205-1856 қаулысы. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қыркүйекте № 1290 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 205-2263 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 20.10.2023 № 205-2263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексі 116-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нұра-Есіл каналы жекелеген учаскелерінің су қорғау аймағы мен белдеуінің ең аз ені осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Талдыкөл көлі үшін су қорғау аймағының ең аз ені – 500 метр;
Талдыкөл көлі үшін су қорғау белдеуінің ең аз ені – 100 метр болып белгіленсін.
3. Нұра-Есіл каналының және Талдыкөл көлінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдалану режимі Қазақстан Республикасы Су кодексінің талаптарына сәйкес белгіленсін.
4. "Нұр-Сұлтан қаласының Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға 1 қосымшасына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік шекарасындағы Талдыкөл көлі және Нұра-Есіл каналы ұшін су қорғау аймақтары мен белдеулерін картографиялық материалдарға түсірілуін;
2) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Нұр-Сұлтан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об установлении водоохранных зон и полос озера Талдыколь и отдельных участков канала Нұра-Есіл
Постановление акимата города Нур-Султана от 9 сентября 2020 года № 205-1856. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 14 сентября 2020 года № 1290. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20 октября 2023 года № 205-2263.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20.10.2023 № 205-2263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 116 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11838), акимат города Нур-Султана ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить минимальную ширину водоохранной зоны и полосы отдельных участков канала Нұра-Есіл согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Установить минимальную ширину водоохранной зоны для озера Талдыколь – 500 метров;
установить минимальную ширину водоохранной полосы для озера Талдыколь – 100 метров;
3. Установить режим хозяйственного использования водоохранных зон и полос канала Нұра-Есіл и озера Талдыколь согласно требованиям Водного кодекса Республики Казахстан.
4. Руководителю Государственного учреждения "Управление охраны окружающей среды и природопользования города Нур-Султана" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) отражение на картографических материалах водоохранных зон и полос для канала Нұра-Есіл и озера Талдыколь в административной границе города Нур-Султана согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Нур-Султана;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Нур-Султана после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 3) и 4) настоящего пункта.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары Н.Қ. Солтамбековқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім А. Кульгинов
КЕЛІСІЛДІ
"Нұр-Сұлтан қаласының Сәулет,
қала құрылысы және жер
қатынастары басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысы
__________________ Н. Ұранхаев
"____" ____________ 2020 жыл
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы Экология,
геология және табиғи ресурстар
министрлігі Су ресурстары
комитетінің Су ресурстарын
пайдалануды реттеу және қорғау
жөніндегі Есіл бассейндік
инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесі басшысы
__________________ Д. Бекмағамбетов
"____" ____________ 2020 жыл
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2020 жылғы 9 қыркүйегі
№ 205-1856 қаулысына
қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік шекараларында орналасқан Нұра-Есіл каналының жекелеген учаскелері және осы учаскелер үшін су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ең аз ені
Р/с №
Жеке учаскенің атауы
Су объектісі (канал учаскесінің координаттары және су қорғау аймағы мен белдеуінің координаттары)
Су қорғау аймағының ені, м
Су қорғау белдеуінің ені, м
1.
"GEOAstana" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі үшін Нұр-Сұлтан қаласы, "Есіл" ауданы, Ұлы Дала даңғылы, Е114 және Е115 көшелері (жобалық атауы) арасында орналасқан автожанармай құю-автогаз құю станциясының құрылыс учаскесі
Нұра-Есіл каналы (канал учаскесі
x=2774,8; y=-8558,2;
x=2701,1; y=-8630,1;
су қорғау белдеуі
x=2799,4; y=-8583,3;
x=2725,6; y=-8655,1;
су қорғау аймағы
x=2976,3; y=-8763,9;
x=2884,3; y=-8742,3;

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Нур-Султана Солтамбекова Н.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким А. Кульгинов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление архитектуры,
градостроительства и земельных
отношений города Нур-Султана"
__________________Н. Уранхаев
"____" ____________ 2020 года
СОГЛАСОВАНО
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
"Есильская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране водных
ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства
экологии, геологии и природных
ресурсов Республики Казахстан"
__________________ Д. Бекмагамбетов
"____" ____________ 2020 года
Приложение
к постановлению акимата
города Нур-Султана
от 9 сентября 2020 года № 205-1856
Отдельные участки канала Нұра-Есіл в административных границах города Нур-Султана и минимальная ширина водоохранных зон и полос для участков
№ п/п
Наименование отдельного участка
Водный объект (координаты участка канала и кардинаты водоохранной зоны и полосы)
Ширина водоохранной зоны, м
Ширина водоохранной полосы, м
1.
Участок строительства автозаправочной-автогазозаправочной станции, расположенной в городе Нур-Султане, район "Есиль", пр. Ұлы Дала, между улицами Е114 и Е115 (проектные наименования), для товарищества с ограниченной ответственностью "GEOAstana"
канал Нұра-Есіл (участок канала
x=2774,8; y=-8558,2;
x=2701,1; y=-8630,1;
водоохранная полоса
x=2799,4; y=-8583,3;
x=2725,6; y=-8655,1;
водоохранная зона
x=2976,3; y=-8763,9;
x=2884,3; y=-8742,3;

"Елорда құрылыс компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі үшін Нұр-Сұлтан қаласы, "Есіл" ауданы, Е 357 және Е 495 көшелердің (жобалық атаулары) қиылысы ауданы мекенжайында орналасқан жапсарластыра салынған орын-жайлары бар көп пәтерлі тұрғын үй кешенінің құрылыс учаскесі
Нұра-Есіл каналы (канал учаскесі
x= 710,0; y=-10546,6;
x=816,35; y=-10444,1;
су қорғау белдеуі
x= 685,64; y= -10521,88;
x= 790,35; y= -10418,59;
су қорғау аймағы

Участок строительства многоквартирного жилого комплекса со встроенными помещениями, расположенного по адресу город Нур-Султан, район "Есиль", район пересечения улиц Е 357 и Е 495 (проектные наименования), для товарищества с ограниченной ответственностью "Елорда құрылыс компаниясы"
канал Нұра-Есіл
(участок канала
x= 710,0; y=-10546,6;
x=816,35; y=-10444,1;
водоохранная полоса
x= 685,64; y= -10521,88;
x= 790,35; y= -10418,59;
водоохранная зона