Об областном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 6С-52-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 23 декабря 2020 года № 8254.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 404 803 693,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 520 625,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 130 165,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 539 180,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 350 613 722,3 тысячи тенге;
2) затраты – 411 306 136,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 142 156,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 134 288,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 992 131,8 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -140 153,4 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 64 010,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 204 163,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 504 445,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 504 445,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 08.12.2021 № 7С-11-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в областной бюджет – 100 %;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100 %;
3) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 %;
4) по социальному налогу в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 10.03.2021 № 7С-2-4 (вводится в действие с 01.01.2021).

2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 6С-52-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 желтоқсанда № 8254 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 8-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 404 803 693,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 520 625,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 130 165,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 539 180,2 мың тенге;
трансферттер түсімі – 350 613 722,3 мың теңге;
2) шығындар – 411 306 136,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 142 156,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 134 288,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 992 131,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – -140 153,4 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 64 010,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 204 163,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 504 445,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 504 445,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 08.12.2021 № 7С-11-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 %;
2) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
3) облыстық бюджетке өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша – 100 %;
4) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша – 100 %.";
барлық шешім мәтінінде және қосымшаларда "оралман" сөзі "қандас" сөзімен ауыстырылсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 10.03.2021 № 7С-2-4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Кокшетау в сумме 5 958 454 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2021 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата области.

3. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Көкшетау қаласының бюджетінен 5 958 454 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған облыстық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.

7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 3 280 860,1 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 1 513 290,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 1 767 569,9 тысяч тенге, возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета – 0,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 08.12.2021 № 7С-11-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2021 год в сумме 61 946,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 08.12.2021 № 7С-11-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2021 год в размере 88 738 575,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 05.11.2021 № 7С-10-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2021 год, согласно приложению 6.
11. Утвердить перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2021 год, согласно приложению 7.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности
секретаря Акмолинского
областного маслихата
А.Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Акмолинской области
Государственное
учреждение "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Областной бюджет на 2021 год

7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке 3 280 860,1 мың теңге сомасында бюджеттік несиелердi өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 1 513 290,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 1 767 569,9 мың теңге, республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 0,2 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 08.12.2021 № 7С-11-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2021 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 61 946,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 08.12.2021 № 7С-11-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2021 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы қарызының лимитi 88 738 575,4 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 05.11.2021 № 7С-10-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2021 жылға арналған облыстық бюджеттiң атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 6-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11. 2021 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердiң атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 7-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
12. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессияның төрағасы,
Ақмола облыстық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы
А.Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімдігі
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджет

030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 141,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 003 290,2
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг
Call-центрами
38 081,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
191 662,5
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
435,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
557 521,1
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
4 840,9
271
Управление строительства области
3 165,6
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 165,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 129 109,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 645 158,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
172 691,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 125 582,5
003
Социальная поддержка инвалидов
40 983,5
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 951 012,7
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
363 773,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
121 636,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 869 478,5
261
Управление образования области
1 366 038,5
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 178 792,1
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям

030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 141,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 003 290,2
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
38 081,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
191 662,5
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
435,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
557 521,1
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
4 840,9
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 165,6
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
3 165,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 129 109,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 645 158,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
172 691,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 125 582,5
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
40 983,5
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 951 012,7
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
363 773,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
121 636,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 869 478,5
261
Облыстың білім басқармасы
1 366 038,5
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 178 792,1
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

1 290 000,0
003
Капитальные расходы государственного органа
573,5
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 617 623,8
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
942,9
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 323 000,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
296 608,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 654 963,3
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
83 831,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 699 445,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
697 815,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 808,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
258 400,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
258 400,0
271
Управление строительства области
27 375,6
020
Развитие объектов сельского хозяйства
27 375,6
719
Управление ветеринарии области
1 364 586,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
231 896,9
009
Организация санитарного убоя больных животных
7 450,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 225,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
88 142,2
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных

1 290 000,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
573,5
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 617 623,8
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
942,9
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 323 000,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
296 608,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 654 963,3
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
83 831,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 699 445,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
697 815,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
2 808,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
258 400,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
258 400,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 375,6
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
27 375,6
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 364 586,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
231 896,9
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
7 450,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 225,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
88 142,2
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу

103 476,0
261
Управление образования области
1 805 915,2
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 805 915,2
265
Управление предпринимательства и промышленности области
5 794 911,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
109 994,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 256 127,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 317 895,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 895,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 886,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 886,0
271
Управление строительства области
4 396 775,7
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
564 735,0
072
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 832 040,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 023 834,7
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
875 163,1
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
148 671,6
14
Обслуживание долга
2 131 790,5
257
Управление финансов области
2 131 790,5
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 127 664,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 126,5
15
Трансферты
62 222 441,6
257
Управление финансов области
62 222 441,6
007
Субвенции
50 865 589,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 397 431,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
9 914 884,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан

103 476,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 805 915,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 805 915,2
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
5 794 911,0
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
109 994,0
014
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 256 127,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 317 895,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 895,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 886,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 886,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 396 775,7
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
564 735,0
072
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 832 040,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 023 834,7
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
875 163,1
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 671,6
14
Борышқа қызмет көрсету
2 131 790,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 131 790,5
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 127 664,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 126,5
15
Трансферттер
62 222 441,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
62 222 441,6
007
Субвенциялар
50 865 589,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 397 431,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 914 884,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару

6 745 899,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
5 268,0
006
Капитальные расходы государственного органа
507 495,0
271
Управление строительства области
665 000,0
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
665 000,0
04
Образование
94 651 229,0
120
Аппарат акима области
1 773,0
019
Обучение участников избирательного процесса
1 773,0
253
Управление здравоохранения области
630 978,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
18 669,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
289 620,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
322 689,0
261
Управление образования области
88 035 148,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
431 035,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 309 333,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
156 519,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
1 029 885,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
835 890,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
416 718,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
467 551,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
8 823 572,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
272 039,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 047 732,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
1 893 993,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
178 227,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
43 472 784,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
60 819,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 297,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

6 745 899,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
5 268,0
006
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
507 495,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
665 000,0
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
665 000,0
04
Бiлiм беру
94 651 229,0
120
Облыс әкімінің аппараты
1 773,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
1 773,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
630 978,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
18 669,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
289 620,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
322 689,0
261
Облыстың білім басқармасы
88 035 148,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
431 035,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 309 333,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
156 519,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 029 885,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
835 890,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
416 718,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
467 551,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
8 823 572,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
272 039,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 047 732,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
1 893 993,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
178 227,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
43 472 784,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
60 819,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
9 297,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға

452 227,0
089
Организация профессионального обучения
243 474,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
12 857 038,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
13 077 015,0
271
Управление строительства области
3 478 970,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 876 347,0
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 602 623,0
285
Управление физической культуры и спорта области
2 504 360,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 131 312,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
373 048,0
05
Здравоохранение
2 158 468,0
253
Управление здравоохранения области
2 058 468,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
158 927,0
006
Услуги по охране материнства и детства
167 429,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
14 335,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
4 002,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
12 498,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
102 313,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
94 384,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 335 572,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
44 033,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
124 975,0
271
Управление строительства области
100 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
100 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 617 747,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 313 678,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
135 036,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

452 227,0
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
243 474,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
12 857 038,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
13 077 015,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 478 970,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 876 347,0
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 602 623,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 504 360,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 131 312,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
373 048,0
05
Денсаулық сақтау
2 158 468,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 058 468,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158 927,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
167 429,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
14 335,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
4 002,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
12 498,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
102 313,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
94 384,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 335 572,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
44 033,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
124 975,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
100 000,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
100 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 617 747,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 313 678,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 036,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

7 558 976,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
5 206,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
59 991,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 594 433,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
197 815,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
271
Управление строительства области
65 888,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
65 888,0
719
Управление ветеринарии области
1 232 216,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
223 213,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
39 000,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
40 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
834 893,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
64 863,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
64 863,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 046 546,0
271
Управление строительства области
1 952 561,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
71 440,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

7 558 976,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
5 206,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
59 991,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 594 433,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
197 815,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
10 000,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
65 888,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
65 888,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 232 216,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 213,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
39 000,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
40 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
834 893,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
64 863,0
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 863,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 046 546,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 952 561,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 440,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

1 881 121,0
272
Управление архитектуры и градостроительства области
40 933,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
40 933,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
53 052,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
53 052,0
12
Транспорт и коммуникации
5 716 144,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 716 144,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
64 007,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
10 000,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 160 000,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 327 308,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
3 154 829,0
13
Прочие
47 714 439,0
253
Управление здравоохранения области
5 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
5 000,0
257
Управление финансов области
671 463,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
671 463,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
44 655 915,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 355 756,0
008
Расходы на новые инициативы
43 300 159,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
2 233 389,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
40 000,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 846 161,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
276 333,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
70 895,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
148 672,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
148 672,0
14
Обслуживание долга

1 881 121,0
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
40 933,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 933,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
53 052,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 052,0
12
Көлiк және коммуникация
5 716 144,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 716 144,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 007,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
10 000,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 160 000,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 327 308,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 154 829,0
13
Басқалар
47 714 439,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
5 000,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
671 463,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
671 463,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
44 655 915,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 355 756,0
008
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
43 300 159,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 233 389,0
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
40 000,0
014
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 846 161,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
276 333,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
70 895,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
148 672,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 672,0
14
Борышқа қызмет көрсету

135 036
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
810 733
003
Социальная поддержка инвалидов
420 447
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 438 982
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
258 118
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
250 362
261
Управление образования области
1 141 892
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
952 337
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
171 485
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
18 070
263
Управление внутренней политики области
19 679
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19 679
270
Управление по инспекции труда области
84 182
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
84 182
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 670 283
271
Управление строительства области
30 000
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
30 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 640 283
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
87 362
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 405 461
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 147 460
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
7 144 151
263
Управление внутренней политики области
991 359
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
229 732
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
232 633
007
Услуги по проведению государственной информационной политики

135 036
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
810 733
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
420 447
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 438 982
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
258 118
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
250 362
261
Облыстың білім басқармасы
1 141 892
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
952 337
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
171 485
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
18 070
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
19 679
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 679
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
84 182
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 182
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 670 283
271
Облыстың құрылыс басқармасы
30 000
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
30 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 640 283
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 362
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 405 461
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 147 460
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
7 144 151
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
991 359
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
229 732
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
232 633
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

3 812
15
Трансферты
50 236 129
257
Управление финансов области
50 236 129
007
Субвенции
50 236 129
III. Чистое бюджетное кредитование
-2 517 665
Бюджетные кредиты
413 557
13
Прочие
413 557
265
Управление предпринимательства и промышленности области
413 557
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах
413 557
Погашение бюджетных кредитов
2 931 222
5
Погашение бюджетных кредитов
2 931 222
01
Погашение бюджетных кредитов
2 931 222
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
2 931 222
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
2 303 021
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-2 303 021
Приложение 4 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2021 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 08.12.2021 № 7С-11-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
125 160 137,0
в том числе:
Целевые текущие трансферты
86 295 201,0
в том числе:
Аппарат акима области
584 243,0
На обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
584 243,0
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
587 960,0
На повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел
408 572,0
На выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
171 023,0
На повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
8 365,0
Управление координации занятости и социальных программ области
4 127 440,0
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
948 734,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
784 215,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
164 519,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
194 905,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
167 607,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
33 606,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств

3 812
15
Трансферттер
50 236 129
257
Облыстың қаржы басқармасы
50 236 129
007
Субвенциялар
50 236 129
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-2 517 665
Бюджеттiк кредиттер
413 557
13
Басқалар
413 557
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
413 557
069
Облыстық орталықтарда, моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
413 557
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
2 931 222
5
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
2 931 222
01
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
2 931 222
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
2 931 222
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
2 303 021
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
-2 303 021
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
4 қосымша
2021 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4 -қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 08.12.2021 № 7С-11-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
125 160 137,0
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
86 295 201,0
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
584 243,0
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге
584 243,0
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
587 960,0
Ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларын арттыруға
408 572,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражаты есебінен арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне.
171 023,0
Ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарынан медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8 365,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 127 440,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
948 734,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
784 215,0
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
164 519,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
194 905,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
167 607,0
Ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
33 606,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге

64 743,0
На обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
1 396,0
На протезно-ортопедические средства
3 188,2
На сурдотехнические средства
559,8
На тифлотехнические средства
30,3
На специальные средства передвижения (кресло-коляски)
1 862,2
На санаторно-курортное лечение
24 405,0
На развитие рынка труда, в том числе:
1 108 381,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
251 452,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
30 479,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
419 945,0
общественные работы
406 505,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
1 398 461,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
179 561,5
Управление образования области
36 494 808,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
2 208 355,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования
11 973,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
239 518,0
На реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
2 912 371,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
20 335 479,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
4 858 695,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования
167 273,0
На доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования

64 743,0
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге
1 396,0
Протездік-ортопедиялық құралдарға
3 188,2
Сурдотехникалық құралдарға
559,8
Тифлотехникалық құралдарға
30,3
Арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар)
1 862,2
Санаторлы-курорттық емдеуге
24 405,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
1 108 381,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
251 452,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
30 479,0
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
419 945,0
қоғамдық жұмыс
406 505,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
1 398 461,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
179 561,5
Облыстың бiлiм басқармасы
36 494 808,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
2 208 355,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
11 973,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
239 518,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
2 912 371,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
20 335 479,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
4 858 695,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
167 273,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге

3 302,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
9 266,0
На приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман"
1 669 168,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
1 432 319,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
141 427,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 720 793,0
На размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей
73 999,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
457 875,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
180 948,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
48 855,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
23 192,0
Управление здравоохранения области
1 882 742,0
На проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда
435,0
На возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
523 585,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
15 177,0
На повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
94 479,0
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
1 106 962,0
На пропаганду здорового образа жизни
21 750,0
На реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
120 354,0
Управление внутренней политики области
1 384,0
На обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач
1 384,0
Управление физической культуры и спорта области

3 302,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін
9 266,0
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға
1 669 168,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 432 319,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
141 427,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 720 793,0
Көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
73 999,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
457 875,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
180 948,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
48 855,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
23 192,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 882 742,0
Медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне
435,0
Қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге
523 585,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
15 177,0
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
94 479,0
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
1 106 962,0
Саламатты өмір салтын насихаттауға
21 750,0
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға
120 354,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
1 384,0
Жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету
1 384,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы

547 293,0
На увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
512 082,0
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35 211,0
Управление культуры, архивов и документации области
1 304 809,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
660 376,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
644 433,0
Управление предпринимательства и промышленности области
3 461 528,0
На предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
На субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 401 528,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12 311 954,0
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 906 352,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 405 602,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
60 157,0
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
60 157,0
Управление строительства области
39 460,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
39 460,0
Управление сельского хозяйства области
24 891 423,0
На субсидирование развития семеноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 290 000,0
На субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 729 797,0
На возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

547 293,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
512 082,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
35 211,0
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 304 809,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
660 376,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
644 433,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
3 461 528,0
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге
60 000,0
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге
3 401 528,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 311 954,0
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
8 906 352,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 405 602,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
60 157,0
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
60 157,0
Облыстың құрылыс басқармасы
39 460,0
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері
39 460,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
24 891 423,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға
1 290 000,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға
2 729 797,0
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге

14 323 000,0
На субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
296 608,0
На субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
83 831,0
На субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 699 445,0
На субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
468 742,0
Целевые трансферты на развитие
34 166 820,0
в том числе:
Управление строительства области
10 724 249,0
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:
2 496 144,0
на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения
1 533 310,0
на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей
962 834,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 340 232,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
554 708,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 713 213,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 619 952,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 182 530,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
3 021 962,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
2 931 437,0
На строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
1 330 367,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
410 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
550 512,0
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
3 571 707,0
На развитие газотранспортной системы
5 099 867,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
866 265,0
На развитие малых и моногородов
400 000,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 260 041,0
На развитие транспортной инфраструктуры

14 323 000,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға
296 608,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға
83 831,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға
5 699 445,0
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға
468 742,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
34 166 820,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
10 724 249,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға, оның ішінде:
2 496 144,0
әлеуметтік-осал топтар үшін тұрғын үй салуға
1 533 310,0
аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға
962 834,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
2 340 232,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
554 708,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 713 213,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 619 952,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 182 530,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 021 962,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 931 437,0
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға
1 330 367,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
410 413,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
550 512,0
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 571 707,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 099 867,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
866 265,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
400 000,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 260 041,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға

2 305 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 731 160,0
На развитие малых и моногородов
223 468,0
Бюджетные кредиты
4 698 116,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 483 616,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 483 616,0
Управление предпринимательства и промышленности области
2 014 500,0
На содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
471 500,0
Для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы
1 543 000,0
Управление сельского хозяйства области
1 200 000,0
На развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000,0
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2021 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 08.12.2021 № 7С-11-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
40 321 407,3
в том числе:
Целевые текущие трансферты
26 133 739,7
в том числе:
Аппарат акима области
146 756,5
На содержание коммунальное государственное учреждение "Smart Aqkol"
146 756,5
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 943 368,7
На увеличение размера подъемного пособия
45 518,0
На оплату труда государственных служащих
1 782 258,6
На содержание исполнительных органов города Косшы
115 592,1
Управление координации занятости и социальных программ области
1 506 522,0
Размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
20 433,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
8 589,2
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
20 000,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
102 510,5
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
89 580,4
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
31 148,6
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
12 110,5
В рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
26 836,4
На обеспечение льготного проезда
45 234,2
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения

2 305 413,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 731 160,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
223 468,0
Бюджеттік несиелер
4 698 116,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 483 616,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 483 616,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 014 500,0
Облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге
471 500,0
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларға кредит беру
1 543 000,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 200 000,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға
1 200 000,0
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5 -қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 08.12.2021 № 7С-11-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
40 321 407,3
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
26 133 739,7
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
146 756,5
"Smart Aqkol" коммуналдық мемлекеттік мемемесін қамтамасыз етуге
146 756,5
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 943 368,7
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
45 518,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
1 782 258,6
Қосшы қаласының атқарушы органдарын ұстауға
115 592,1
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 506 522,0
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
20 433,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
8 589,2
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
20 000,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
102 510,5
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
89 580,4
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
31 148,6
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
12 110,5
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсыну
26 836,4
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
45 234,2
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге

240 825,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
551 401,3
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
204 071,9
Единовременная социальная помощь многодетным матерям, награжденным подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", многодетным семьям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
109 958,6
Единовременная социальная помощь участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
13 750,8
На обучение специалистов сферы социальной защиты, работающих с детьми с аутизмом и ментальными поведенческими нарушениями
667,0
Единовременная социальная помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию 30-летия Дня Независимости
7 555,1
Единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
21 849,5
Управление культуры, архивов и документации области
584 021,3
На ремонт объектов культуры
448 402,3
Демонтаж (снос) здания районного Дома культуры, расположенного по адресу Бурабайский район, город Щучинск, улица Абылай хана 38
60 146,3
На оплату труда сотрудников и содержания здания Дома культуры села Зеленый Бор Бурабайского района
17 689,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
7 783,7
На оплату труда сотрудников Целиноградского районного Дома культуры
50 000,0
Управление внутренней политики
10 000,0
На размещение государственного социального заказа по антикоррупционной тематике
10 000,0
Управление физической культуры и спорта области
407 722,8
На текущий ремонт плоскостных сооружений стадиона города Акколь Аккольского района
60 000,0
Установка спортивных площадок
173 061,8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
66 718,4
Ремонты объектов спорта
107 942,6
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 723 866,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
9 601 905,9
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
17 857,2
Выкуп жилья с инженерными сетями в Есильском районе

240 825,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
551 401,3
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
204 071,9
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға
109 958,6
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың сылдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолға әлеуметтік көмек төлеуге
13 750,8
Аутизммен және мінез-құлық бұзылыстары бар балалармен жұмыс істейтін әлеуметтік қорғау саласындағы мамандарды оқытуға
667,0
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
7 555,1
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
21 849,5
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
584 021,3
Мәдениет объектілерін жөндеуге
448 402,3
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 38 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйі ғимаратын бөлшектеу (бұзу)
60 146,3
Бурабай ауданының Зеленый Бор ауылындағы Мәдениет үйінің ғимаратын ұстауға және қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге
17 689,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
7 783,7
Целиноград аудандық Мәдениет үйінің қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге
50 000,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
10 000,0
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырып бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
10 000,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
407 722,8
Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы стадионының жазық кұрылыстарын ағымдағы жөндеуге
60 000,0
Спорт алаңын орнату
173 061,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
66 718,4
Спорт объектілерін жөндеу
107 942,6
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 723 866,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
9 601 905,9
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
17 857,2
Есіл ауданында инженерлік желілермен тұрғын үй сатып алу

343 080,0
Выкуп жилья в городе Кокшетау
61 000,0
Ремонт системы водоснабжения и водоотведения
700 022,9
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 659 854,3
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
10 608 223,5
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
51 630,8
Управление архитектуры и градостроительства области
151 628,1
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
121 772,4
На изъятие земельных участков в селе Акмол Целиноградского района
29 855,7
Целевые трансферты на развитие
14 187 667,6
в том числе:
Управление строительства области
5 327 088,1
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 659 104,4
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 651 539,1
На развитие объектов спорта
407 223,1
На развитие объектов государственных органов
254 600,0
На развитие объектов культуры и отдыха
354 621,5
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 550 083,5
На развитие систем водоснабжения и водоотведения

343 080,0
Көкшетау қаласында тұрғын үй сатып алу
61 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
700 022,9
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 659 854,3
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
10 608 223,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
51 630,8
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
151 628,1
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
121 772,4
Целиноград ауданы Ақмол ауылындағы жер учаскелерін алуға
29 855,7
Нысаналы даму трансферттерi
14 187 667,6
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
5 327 088,1
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 659 104,4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 651 539,1
Спорт объектілерін дамытуға
407 223,1
Мемлекеттік органның объектілерін дамытуға
254 600,0
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
354 621,5
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 550 083,5
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға

601 673,3
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
570 725,6
На развитие теплоэнергетической системы
527 546,4
На развитие и благоустройство города Кокшетау
199 501,4
На развитие коммунального хозяйства
2 713 017,7
На развитие газотранспортной системы
937 619,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 310 496,0
На развитие транспортной инфраструктуры
3 310 496,0
Приложение 6 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2021 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 7 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2021 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

601 673,3
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
570 725,6
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
527 546,4
Көкшетау қаласын абаттандыру мен дамытуға
199 501,4
Коммуналдық шаруашылығын дамытуға
2 713 017,7
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
937 619,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 310 496,0
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
3 310 496,0
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
6 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
7 қосымша
2021 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру