О районном бюджете на 2021 – 2023 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 23 декабря 2020 года № С-60/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 января 2021 года № 8300.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021 – 2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 107 268,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 193 634,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 960,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 903 173,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 796 686,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 661,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 17 502,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 840,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 312 650,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 312 650,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 729,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 729,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы субвенций в сумме 2 199 379 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 6 840 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района Биржан сал.
6. В составе расходов районного бюджета на 2021 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок гражданским служащим, проживающим и работающим в сельской местности, организации социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета.

2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № С-60/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 8300 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 107 268,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 193 634,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 960,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 903 173,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 796 686,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 661,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 17 502,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 840,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 312 650,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 312 650,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 729,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 729,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 2 199 379 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке 6 840 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Біржан сал ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерде тұрып, қызмет істейтін, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мекемелерінің азаматтық қызметшілердің айлық еңбек ақыларына және тарифтік көрсеткіштеріне 25 пайыз қосымша төлем ақы қарастырылды.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 23 000 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, сельских округов и сел, в сумме 294 380 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
32 551 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
30 080 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
17 694 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
16 990 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
23 249 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
16 679 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
22 629 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
23 637 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
21 569 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
селу Аксу
23 645 тысяч тенге;
10 932 тысяч тенге;
селу Заозерное
14 346 тысяч тенге;
селу Кенащи
11 485 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
15 821 тысяч тенге;
селу Мамай
13 073 тысяч тенге.
9. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города, сельских округов и сел на 2021 год согласно приложению 6.
9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2021 года, в сумме 2067,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15.04.2021 № С-3/2 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
маслихата района
Биржан сал
М.Даулетханов
Секретарь маслихата
района Биржан сал
С.Шауенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким района Биржан сал
Акмолинской области
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

7. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резерві 23 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 294 380 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
32 551 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
30 080 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
17 694 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
16 990 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
23 249 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
16 679 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
22 629 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
23 637 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
21 569 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
Ақсу ауылына
23 645 мың теңге;
10 932 мың теңге;
Заозерный ауылына
14 346 мың теңге;
Кеңащы ауылына
11 485 мың теңге;
Краснофлот ауылына
15 821 мың теңге;
Мамай ауылына
13 073 мың теңге.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 2021 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2067,9 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы
мәслихатының сессия
төрағасы
М.Даулетханов
Біржан сал ауданы
мәслихатының хатшысы
С.Шауенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы
Біржан сал
ауданының әкімі
Біржан сал ауданы мәслихатының

36024,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
527,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
282,0
015
Капитальные расходы государственного органа
246,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
30363,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
482318,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
22006,9
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
826,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
459485,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24891,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18103,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6788,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
15491,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
15491,0
02
Оборона
29950,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29950,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3650,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8042,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18258,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
24540,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
23152,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
23152,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1387,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1387,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
273403,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273403,4

36024,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
527,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
282,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
246,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
30363,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
482318,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22006,9
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
826,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459485,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24891,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18103,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6788,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
15491,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15491,0
02
Қорғаныс
29950,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29950,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3650,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8042,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18258,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
24540,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23152,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
23152,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1387,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1387,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
273403,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273403,4

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22569,0
002
Программа занятости
74853,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27959,0
005
Государственная адресная социальная помощь
18327,0
006
Оказание жилищной помощи
204,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27668,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
294,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
292,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
42046,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22605,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31293,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5291,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
561687,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
457152,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
165674,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
70814,8
005
Развитие коммунального хозяйства
196655,6
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1644,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведение в сельских населенных пунктах
13322,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
9041,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
82561,2
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
4692,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6212,7
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39652,4
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22569,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
74853,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27959,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18327,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
204,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27668,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
294,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
292,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
42046,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22605,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31293,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5291,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
561687,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
457152,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
165674,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
70814,8
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
196655,6
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1644,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
13322,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
9041,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
82561,2
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
4692,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6212,7
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39652,4
018
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

370,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
31634,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21973,4
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
751,3
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
21222,1
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
390273,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
221232,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
14663,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
137904,8
006
Функционирование районных (городских) библиотек
60556,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
7295,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
814,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
43952,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24601,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11851,0
006
Капитальные расходы государственного органа
500,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
125088,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
24844,4
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4344,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2298,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
93602,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
49381,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6025,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6025,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20477,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20477,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22879,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

370,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
31634,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21973,4
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
751,3
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
21222,1
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
390273,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
221232,8
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14663,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
137904,8
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
60556,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
7295,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
814,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
43952,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24601,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11851,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
125088,9
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24844,4
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4344,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2298,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
93602,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
49381,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6025,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6025,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20477,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20477,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22879,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

26000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
26000
14
Обслуживание долга
18500
1
Обслуживание долга
18500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18500
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
18500
15
Трансферты
2478957
1
Трансферты
2478957
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2478957
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2160284
038
Субвенции
318673
III. Чистое бюджетное кредитование
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
маслихата района Биржан сал
от 23 декабря 2020 года
№ С-60/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2021 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
360967,8
Целевые текущие трансферты
343465,8
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118373,8
На выплату государственной адресной социальной помощи
16773,0
На оказание услуг специалистам жестового языка
968,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3983,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
340,0
На развитие рынка труда
60297,0
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7683,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
22711,0
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5618,8
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
18092,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
18092,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
207000,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" за счет целевого трасферта из Национального фонда Республики Казахстан
207000,0
Бюджетные кредиты
17502,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17502,0
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
17502,0
Приложение 5 к решению
маслихата района Биржан сал

26000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
26000
14
Борышқа қызмет көрсету
18500
1
Борышқа қызмет көрсету
18500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18500
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
18500
15
Трансферттер
2478957
1
Трансферттер
2478957
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2478957
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2160284
038
Субвенция
318673
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0
IV. Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0
Біржан сал ауданы мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-60/2 шешіміне
4-қосымша
2021 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
360967,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
343465,8
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118373,8
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
16773,0
Ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
968,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
3983,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
340,0
Еңбек нарығын дамытуға
60297,0
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
7683,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
22711,0
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
5618,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
18092,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
18092,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдау және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
207000,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы трасферті есебінен "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
207000,0
Бюджеттік кредиттер
17502,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17502,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
17502,0
Біржан сал ауданы мәслихатының

от 23 декабря 2020 года
№ С-60/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
1360328,3
Целевые текущие трансферты
646689,8
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ (города областного значения)
52175,7
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
2304,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
630,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
12600,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
27959,0
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
1000,0
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5064,0
На выплату единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденными подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", и многодетным матерям, имеющих 4-х и более детей до 18 лет
1691,9
На вылату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
226,7
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
700,1
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
445971,9
На средний ремонт улично-дорожных сетей города Степняк по улицам (Абсалям кажы, Досова, Сейфуллина, Уалиханова, Антаева, Жакупова, Симов-Гирея, Сыздыкова) и въезда в город Степняк, протяжҰнностью 8 километр и тротуаров в городе Степняк протяженностью 1,4 километр
200000,0
На благоустройство прилегающих территорий домов 3,4,5,7,8,9,14 микрорайона Абылай хана города Степняк
94972,0
На средний ремонт улично-дорожных сетей (Абсалям Кажи, Сейфуллина, Кенесары, Абылай Хана, въезд в город Степняк 40/20)
100000,0
На текущий ремонт насосной станции и водопроводных сетей в городе Степняк
23709,9
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
27290,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
5701,8
На текущий ремонт здания районного Дома культуры имени Биржан сал
5701,8
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)

2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-60/2 шешіміне
5-қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
1360328,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
646689,8
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52175,7
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
2304,0
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
630,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12600,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
27959,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
1000,0
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеуге
5064,0
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға бір жолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1691,9
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың сылдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
226,7
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
700,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомбиль жолдары бөлімі
445971,9
Степняк қаласының (Әбсәләм қажы, Досов, Сейфуллин, Уәлиханов, Антаев, Жақыпов, Симов -Гирей, Сыздықов) көшелері бойынша, Степняк қаласының кіреберісі ұзындығы 8 километр көше-жол желілерін және Степняк қаласында ұзындығы 1,4 километр тротуарларды орташа жөндеуге
200000,0
Степняк қаласының Абылай хан шағын ауданындағы 3,4,5,7,8,9,14 үйлердің іргелес аумақтарын абаттандыруға
94972,0
Көше-жол желілерін орташа жөндеуге (Әбсәләм қажы, Сейфуллин, Кенесары, Абылай хан, Степняк қаласына кіру, 40/20)
100000,0
Степняк қаласының сорғы станциясы мен су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
23709,9
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
27290,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
5701,8
Біржан сал атындағы аудандық Мәдениет үйі ғимаратты ағымдағы жөндеуге
5701,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

61352,4
На установку спортивной площадки в селе Андыкожа батыра Донского сельского округа
31237,0
На установку спортивной площадки в селе Енбекшильдерское Енбекшильдерского сельского округа
30115,4
Отдел экономики и финансов (города областного значения)
81488,0
На увеличение размера подъемного пособия
1488,0
На оплату труда государственным служащим
80000,0
Целевые трансферты на развитие
713638,5
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
297200,0
Увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Степняк–су"
297200,0
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
416438,5
Разработка проектно-сметной документации, реконструкция водопроводных сетей в селе Бирсуат
10000,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Ульги
1000,0
Строительство разводящих сетей теплоснабжения коммунального хозяйства по улицам Кенесары, Досова, Антаева в городе Степняк
183940,0
Строительство 21-квартирного жилого дома в микрорайоне Абылай хана города Степняк, позиция 1
150684,5
Строительство благоустройства и инженерных сетей 21-квартирному жилому дому в микрорайоне Абылай хана города Степняк, позиции 1
70814,0
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 23 декабря 2020 года
№ С-60/2
Целевые трансферты бюджетам города, сельских округов и сел на 2021 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.11.2021 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
590239,8
Целевые текущие трансферты
590239,8
в том числе:
Аппарат акима города Степняк
169375,0
На установку светильников уличного освещения
3989,0
На приобретение материалов для уличного освещения
21011,0
На благоустройство улиц города Степняк
26740,7
На бурение скважин
10000,0
На содержание дорог
2832,3
На благоустройство прилегающих территорий домов 3,4,5,7,8,9,14 микрорайона Абылай хана города Степняк
94972,0
На обслуживание линии электропередач уличного освещения
1800,0
На установку границ земельных участков по 6 улицам
800,0
На буртовку и вывоз твердых бытовых отходов
5000,0
На повышение оплаты труда административных государственных служащих
2230,0
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
3570,0
На содержание дорог
800,0
На повышение оплаты труда административных государственных служащих
2770,0
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
7935,7
На установку металлического ограждения (евро штакетник)
2730,7
На содержание дорог

61352,4
Андықожа батыр ауылында спорт алаңын орнатуға
31237,0
Еңбекшілдер ауылында спорт алаңын орнатуға
30115,4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
81488,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1488,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
80000,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
713638,5
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
297200,0
Шаруашылық жүргізу құқығындағы "Степняк–су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
297200,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
416438,5
Бірсуат ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңарту, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
10000,0
Үлгі ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңарту
1000,0
Степняк қаласындағы Кенесары, Досов, Антаев көшелері бойынша коммуналдық шаруашылықтың жылумен жабдықтаудың таратушы желілерін салу
183940,0
Степняк қаласы Абылай хан шағын ауданында 21 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы,1 позиция
150684,5
Степняк қаласы Абылай хан шағын ауданында 21 пәтерлі тұрғын үйді абаттандыру және инженерлік желілер салу,1 позиция
70814,0
Біржан сал ауданы мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-60/2 шешіміне
6-қосымша
2021 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.11.2021 № С-9/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атаулар
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
590239,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
590239,8
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты
169375,0
Көше жарығының шамдарын орнатуға
3989,0
Көшені жарықтандыру үшін материалдар сатып алуға
21011,0
Степняк қаласының көшелерін абаттандыруға
26740,7
Ұңғыманы бұрғылауға
10000,0
Жолдарды ұстауға
2832,3
Степняк қаласының Абылай хан шағын ауданындағы 3,4,5,7,8,9,14 үйлердің іргелес аумақтарын абаттандыруға
94972,0
Көше жарығының электр беру желісіне қызмет көрсетуге
1800,0
6 көше бойынша жер учаскелерінің шекараларын орнатуға
800,0
Қатты тұрмыстық қалдықтарды шығаруға
5000,0
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысын арттыруға
2230,0
Аңғалбатыр ауылдық округі әкімінің аппараты
3570,0
Жолдарды ұстауға
800,0
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысын арттыруға
2770,0
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
7935,7
Металл қоршауды орнатуға (евро штакетник)
2730,7
Жолдарды ұстауға