О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 25 декабря 2019 года № 503 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2020-2022 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 11 мая 2020 года № 553. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 13 мая 2020 года № 7090. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 25 декабря 2019 года № 503 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2020 – 2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6637, опубликованное 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы: цифры "87 208 776,8" заменить цифрами "82 220 342,5", в том числе:
налоговые поступления: цифры "40 203 786,8" заменить цифрами "34 896 310,8";
поступления трансфертов: цифры "41 493 647,0" заменить цифрами "41 812 688,7";
в подпункте 2):
затраты: цифры "88 849 490,7" заменить цифрами "106 364 721,3";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета: цифры "- 1 640 713,9" заменить цифрами "- 24 144 378,8";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета: цифры "1 640 713,9" заменить цифрами "24 144 378,8", в том числе:
поступления займов: цифры "7 000 000,0" заменить цифрами "29 503 664,9".

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 503 "2020-2022 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2020 жылғы 11 мамырдағы № 553 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 мамырда № 7090 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 503 "2020-2022 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6637 санымен тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшадағы:
кірістер: "87 208 776,8" сандары "82 220 342,5" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық түсімдер: "40 203 786,8" сандары "34 896 310,8" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі: "41 493 647,0" сандары "41 812 688,7" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
шығындар: "88 849 490,7" сандары "106 364 721,3" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы:
бюджет тапшылығы (профицитi): "- 1 640 713,9" сандары "- 24 144 378,8" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану): "1 640 713,9" сандары "24 144 378,8" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
қарыздар түсімі: "7 000 000,0" сандары "29 503 664,9" сандарымен ауыстырылсын.

2. Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Актобе" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Актобе, после его официального опубликования.

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ақтөбе қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді, оны ресми жариялағаннан кейін Ақтөбе қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

1 807 001,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
57 556,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
228 600,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
871 788,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
129 206,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 717,0
023
Методическая работа
40 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
476 134,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 577 107,8
1
Социальное обеспечение
5 019 477,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 988 649,0
005
Государственная адресная социальная помощь
4 988 649,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
30 828,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
30 828,0
2
Социальная помощь
3 974 537,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 974 537,8
002
Программа занятости
1 109 154,0
006
Оказание жилищной помощи
5 963,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 827 377,8
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
116 456,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
219 261,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
615 422,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
80 904,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
583 093,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
583 093,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 590,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

1 807 001,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 556,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
228 600,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
871 788,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
129 206,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге
арналған төлемдер
3 717,0
023
Әдістемелік жұмыс
40 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
476 134,7
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
9 577 107,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 019 477,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 988 649,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 988 649,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
30 828,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
30 828,0
2
Әлеуметтік көмек
3 974 537,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 974 537,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 109 154,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 963,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 827 377,8
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
116 456,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
219 261,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл
маманының қызметтерін ұсыну
615 422,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
80 904,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
583 093,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
583 093,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 590,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

9 000 000,1
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
9 000 000,0
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
0,1
8
Используемые остатки бюджетных средств
3 640 714,0
01
Остатки бюджетных средств
3 640 714,0
1
Свободные остатки бюджетных средств
3 640 714,0
01
Свободные остатки бюджетных средств
3 640 714,0
Приложение 2 к решению маслихата города Актобе от 11 мая 2020 года № 553
Приложение 4 к решению маслихата города Актобе от 25 декабря 2019 года № 503
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
25 642 700,0
Целевые текущие трансферты
16 014 791,0
в том числе:
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
62 613,0
Поддержка культурно-досуговой работы
47 321,0
Функционирование районных (городских) библиотек
15 292,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 365 628,0
Государственная адресная социальная помощь
3 595 997,0
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41 427,0
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
45 154,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
196 362,0
Программа занятости
474 751,0
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
11 937,0
Отдел образования района (города областного значения)
10 973 950,0
Общеобразовательное обучение
5 414 678,0
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
3 737 680,0
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
590 004,0
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
465 000,0
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
766 588,0
Отдел строительства района (города областного значения)
612 600,0
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
612 600,0
Целевые трансферты на развитие
9 627 909,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
2 284 312,0
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 927 012,0
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
357 300,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

9 000 000,1
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
9 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
0,1
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
3 640 714,0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
3 640 714,0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
3 640 714,0
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
3 640 714,0
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2020 жылғы 11 мамырдағы № 553 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 503 шешіміне 4 қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
25 642 700,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
16 014 791,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
62 613,0
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
47 321,0
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
15 292,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 365 628,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 595 997,0
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
41 427,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
45 154,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
196 362,0
Жұмыспен қамту бағдарламасы
474 751,0
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
11 937,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
10 973 950,0
Жалпы білім беру
5 414 678,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
3 737 680,0
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
590 004,0
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
465 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
766 588,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
612 600,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
612 600,0
Нысаналы даму трансферттері
9 627 909,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 284 312,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 927 012,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
357 300,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7 343 597,0
Развитие транспортной инфраструктуры
1 611 386,0
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 602 208,0
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 130 003,0
Приложение 3 к решению маслихата города Актобе от 11 мая 2020 года № 553
Приложение 5 к решению маслихата города Актобе от 25 декабря 2019 года № 503
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
45 673 653,6
Целевые текущие трансферты
21 129 380,6
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 076 115,0
Программа занятости
104 152,0
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
504 980,0
Государственная адресная социальная помощь
1 166 983,0
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
300 000,0
Отдел образования района (города областного значения)
5 800 410,7
Общеобразовательное обучение
4 028 274,0
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,7
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 340 722,0
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
202 814,0
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
228 600,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 252 854,9
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
11 327 609,1
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
700 000,0
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
70 335,4
Освещение улиц в населенных пунктах
221 800,0
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
933 110,4
Целевые трансферты на развитие
24 544 273,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
15 441 821,5
Развитие коммунального хозяйства
101 582,0
Развитие теплоэнергетической системы
209 136,0
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 248 467,4
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
137 281,0
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 956 995,0
Развитие объектов культуры
442 432,1
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
347 014,0
Развитие объектов спорта

7 343 597,0
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 611 386,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 602 208,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 130 003,0
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2020 жылғы 11 мамырдағы № 533 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 503 шешіміне 5 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
45 673 653,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
21 129 380,6
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 076 115,0
Жұмыспен қамту бағдарламасы
104 152,0
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
504 980,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 166 983,0
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
300 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
5 800 410,7
Жалпы білім беру
4 028 274,0
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,7
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
1 340 722,0
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
202 814,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
228 600,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 252 854,9
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
11 327 609,1
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
700 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
70 335,4
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
221 800,0
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
933 110,4
Нысаналы даму трансферттері
24 544 273,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 441 821,5
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
101 582,0
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
209 136,0
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 248 467,4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
137 281,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 956 995,0
Мәдениет объектілерін дамыту
442 432,1
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
347 014,0
Cпорт объектілерін дамыту