Об утверждении бюджета Тамдинского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2020 года № 341. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2020 года № 6712. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тамдинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 79 534 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления - 4 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 74 764 тенге;
2) затраты - 83 189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3 655 тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 3 655 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 655 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 366 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.05.2020 № 385 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.09.2020 № 418 (вводится в действие с 01.01.2020); от 05.11.2020 № 447 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Тамды ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 341 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 6712 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Тамды ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 79 534 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 4 770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері - 74 764 мың теңге;
2) шығындар - 83 189 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3 655 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 655 теңге;
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 655 теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 366 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.05.2020 № 385 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2020 № 418 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2020 № 447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық ;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 11.09.2020 № 418 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 65 687 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования - 6 720 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования - 500 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь - 31 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней - 306 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 05.11.2020 № 447 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление следующих целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
в том числе:
1) на капитальные расходы государственного органа - 800 тысяч тенге;
2) текущие ремонтные работы - 0 тысяч тенге;
3) Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций – 1 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 366 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.05.2020 № 385 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.09.2020 № 418 (вводится в действие с 01.01.2020); от 05.11.2020 № 447 (вводится в действие с 01.01.2020).

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда- Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 11.09.2020 № 418 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 65 687 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 6 720 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 500 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтануға ақы төлеуді төмендетуге - 31 мың теңге;
педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға - 306 мың теңге.
Ескерту. 6 тармақ өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 05.11.2020 № 447 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
оның ішінде:
1) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына - 800 мың теңге;
2) ағымдағы жөндеу жұмыстарына - 0 мың теңге;
3) Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары – 1 000 мың теңге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 366 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.05.2020 № 385 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2020 № 418 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2020 № 447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

8. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Алгинского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
А. Нургалиев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев

8. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Нургалиев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев