Об утверждении бюджета Байганинского района на 2021-2023 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2020 года № 396. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 29 декабря 2020 года № 7859. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих обьемах:
1) доходы – 8 781 246,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 721 922,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62 985 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 618 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 986 721 тысяч тенге;
2) затраты – 8 981 787,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 421,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 129,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 708 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -238 962,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 254 342,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 72 129,7 тысяч тенге;
погашение займов – 33 708 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 200 540,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 12.11.2021 № 74 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 %;
2) по социальному налогу 50 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 50 %.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 - 2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;

2021-2023 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 396 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 7859 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 781 246,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 721 922,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 985 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 618 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 986 721 мың теңге;
2) шығындар – 8 981 787,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 421,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 129,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 708 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 238 962,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 238 962,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 72 129,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 708 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 200 540,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 74 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 50 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 50 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 %.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 42 500 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 917 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
4. В соответствии с решением Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7816, предусмотрена на 2021 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районной бюджет в сумме 733 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 264 252 тысячи тенге, в том числе:
Карауылкелдинскому сельскому округу - 73 008 тысяч тенге;
Культабанскому сельскому округу - 25 534 тысяч тенге;
Кызылбулакскому сельскому округу - 29 372 тысяч тенге;
Жаркамысскому сельскому округу - 24 534 тысяч тенге;
Копинскому сельскому округу - 22 927 тысяч тенге;
Ащынскому сельскому округу - 21 171 тысяч тенге;
Сартогайскому сельскому округу - 22 068 тысяч тенге;
Жанажолскому сельскому округу - 21 394 тысяч тенге;
Миялинскому сельскому округу - 24 244 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
4) на развитие рынка труда;
5) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение сумм указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на содействие занятости населения;
3) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
4) на техническое обслуживание объектов газоснабжения;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.
4. Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7816 санымен тіркелген, шешіміне сәйкес 2021 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 733 000 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 264 252 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарауылкелді ауылдық округіне - 73 008 мың теңге;
Көлтабан ауылдық округіне - 25 534 мың теңге;
Қызылбұлақ ауылдық округіне - 29 372 мың теңге;
Жарқамыс ауылдық округіне - 24 534 мың теңге;
Қопа ауылдық округіне - 22 927 мың теңге;
Ащы ауылдық округіне - 21 171 мың теңге;
Сартоғай ауылдық округіне - 22 068 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округіне - 21 394 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне - 24 244 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
6) мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит түскені ескерілсін.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
3) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
4) газбен жабдықтау объектілеріне техникалық қызмет көрсетуге;

5) на санаторно-курортное лечение;
6) на услуги по слухопротезированию;
7) на вспомогательные компенсаторные средства;
8) на специальные средства передвижения;
9) на протезно-ортопедические средства.
Распределение сумм указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 15.03.2021 № 19 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.06.2021 № 44 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме – 0 тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2021 № 58 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Государственному учреждению "Аппарат Байганинского районного маслихата" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;

5) санаторлық-курорттық емделуге;
6) есту протездеу қызметтеріне;
7) қосалқы компенсаторлық құралдарға;
8) арнаулы жүріп-тұру құралдарына;
9) протездік-ортопедиялық құралдарға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 15.03.2021 № 19 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.06.2021 № 44 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 0 теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 15.09.2021 № 58 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. "Байғанин аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Байганинского районного маслихата после его официального опубликования.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Байганинского районного маслихата
Н. Жанғалиев
Секретарь Байганинского
районного маслихата
Б. Турлыбаев
Приложение 1 к решению Байганинского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 396
Байганинский районный бюджет на 2021 год

2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Байғанин аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Н. Жанғалиев
Байғанин аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Турлыбаев
Байғанин аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 396 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Байғанин аудандық бюджеті

156 456,2
040
Развитие объектов государственных органов
156 456,2
02
Оборона
21 591
1
Военные нужды
4 089
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 089
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 089
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
17 502
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 502
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 802
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 700
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
554 805,9
1
Социальное обеспечение
62 610,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 610,2
005
Государственная адресная социальная помощь
62 610,2
2
Социальная помощь
461 490,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
461 490,5
002
Программа занятости
270 956,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 138,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44 966
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22 273
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
56 885,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 271
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30 705,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 705,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 080,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
325
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 300
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

156 456,2
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
156 456,2
02
Қорғаныс
21 591
1
Әскери мұқтаждар
4 089
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 089
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 089
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17 502
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 502
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 802
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 700
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
554 805,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
62 610,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 610,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
62 610,2
2
Әлеуметтiк көмек
461 490,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
461 490,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
270 956,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 138,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44 966
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
22 273
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
56 885,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 271
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30 705,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 705,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 080,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
325
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 300
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық