Об утверждении бюджета Кемпирсайского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 411. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2020 года № 6717. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кемпирсайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 28 901 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 2 351тысяч тенге;
поступления трансфертов 26 550 тысяч тенге;
2) затраты 28 901 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2020 № 497 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 523 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:

2020-2022 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округі бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 411 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 6717 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 28 901 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 2351 мың теңге;
трансферттер түсімдері 26 550 мың теңге;
2) шығындар 28 901 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 497 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 523 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатың салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық.
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:

1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32668 тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2020 № 497 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 18 123 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
165 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2020 № 497 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 523 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
668 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
3 500 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
160 тысяч тенге - на содержание мест захоронений и погребение безродных;
3 806 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
128 тысяч тенге – на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
Сноска. Дополнено пунктом 5-1 решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2020 № 497 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2020 № 523 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Государственному учреждению "Аппарат Каргалинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Каргалинского районного маслихата после его официального опубликования.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
Н. Заглядова

1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32668 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 497 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 18 123 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 165 мың теңге .
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 497 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 523 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға - 668 мың теңге;
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 3 500 мың теңге.
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге - 160 мың теңге;
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға - 3 806 мың теңге;
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 128 мың теңге.
Ескерту. 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 497 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 23.11.2020 № 523 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. "Қарғалы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Қарғалы аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Заглядова

1079
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0
01
Погашение бюджетных кредитов
0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных
из государственного бюджета
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0
01
Внутренние государственные займы
0
2
Договоры займа
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0
1
Погашение займов
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 6 января 2020 года № 411
Бюджет Кемпирсайского сельского округа на 2021 год
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма, тысяч тенге
I. Доходы

1079
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржылық активтер саты палу
0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0
1
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджеттік қаражат қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Қарғалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 411 шешіміне 2 қосымша
2021 жылға арналған Кемпірсай ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы, мың теңге
I. Кірістер