Об утверждении Уилского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2020 года № 467. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 31 декабря 2020 года № 7902. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 170 679,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 479 143 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 782 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 104 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 665 650,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6 343 984,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 116,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 98 523,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 407 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -244 422,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 244 422,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 98 523,5 тысяч тенге;
погашение займов – 27 407 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 173 305,6 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.

2021-2023 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 467 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 7902 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 170 679,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 479 143 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 782 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 8 104 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 665 650,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 343 984,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 116,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 98 523,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 407 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -244 422,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 244 422,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 98 523,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 407 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 173 305,6 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 3 862 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 208 229 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 68 992 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 26 959 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 28 477 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 22 467 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 20 928 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 19 133 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 21 273 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 54 502 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 52 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 13 600 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 6 401 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
5) 9 364 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
6) 182 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
7) 128 205 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
8) 1 956 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
9) 24 761 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).

3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 34 302 теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 3 862 000 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 208 229 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 68 992 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 26 959 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 28 477 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 22 467 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 20 928 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 19 133 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 21 273 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 54 502 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 52 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 13 600 мың теңге;
4) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 6 401 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 9 364 мың теңге;
6) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 182 мың теңге;
7) еңбек нарығын дамытуға – 128 205 мың теңге;
8) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 956 мың теңге;
9) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 24 761 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

6-1. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 219 110 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 283 571 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
3) 12 497 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
4) 16 700 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 10.09.2021 № 78 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
98 523,5 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 245 469 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 222 271 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 10.09.2021 № 78 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 42 200 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 4 601 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

6-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 219 110 мың теңге;
2) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 283 571 мың теңге;
3) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 12 497 мың теңге;
4) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алуға – 16 700 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 10.09.2021 № 78 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 98 523,5 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 245 469 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 222 271 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 10.09.2021 № 78 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 42 200 мың теңге;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 4 601 мың теңге;

3) 94 109 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
4) 22 215 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 240 214 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 17 031 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 1 962 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
4) 13 038 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
5) 14 236 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
6) 31 935 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
7) 4 587 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
8) 5 460,9 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов;
9) 21 441 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Предусмотреть из районного бюджета на 2021 год распределение сумм трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций:
1) по образованию – 2 570 301 тысяч тенге;
2) подведомственной организаций по спорту – 89 357 тысяч тенге;
3) по ветеринарии – 79 145 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
12. Предусмотреть из районного бюджета на 2021 год распределение сумм трансфертов на компенсацию потерь вышестоящего бюджета на сумму 66 448 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 7 740 тысяч тенге.
14. Государственному учреждению "Аппарат Уилского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 94 109 мың теңге;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 22 215 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 240 214 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 17 031 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 962 мың теңге;
4) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038 мың теңге;
5) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 14 236 мың теңге;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 31 935 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 4 587 мың теңге;
8) ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 5 460,9 мың теңге;
9) мәдениеттің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 21 441 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға функцияларының өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін:
1) білім бойынша – 2 570 301 мың теңге;
2) спорт бойынша ведомстволық бағыныстағы ұйым – 89 357 мың теңге;
3) ветеринария бойынша – 79 145 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
12. 2021 жылға жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге аудандық бюджеттен 66 448 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 7 740 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. "Ойыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.