Об утверждении бюджета города Хромтау на 2020-2022 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 20 января 2020 года № 408. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 24 января 2020 года № 6788. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9–1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Хромтау на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 1 175 790,0 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 162 090,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 1 013 700,0 тысяч тенге;
2) затраты 1 219 988,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 18.03.2020 № 339 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.06.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); от 09.09.2020 № 503 (вводится в действие с 01.01.2020); от 06.11.2020 № 528 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 547 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета города Хромтау зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 408 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 қаңтарда № 6788 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер 1 175 790,0 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсiмдер 162 090,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi 1 013 700, мың теңге;
2) шығындар 1 219 988,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 18.03.2020 № 339 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.09.2020 № 503 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.11.2020 № 528 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 547 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Хромтау қаласының бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер.
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 31 183 теңге;

с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 09.09.2020 № 503 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. В соответствии с решением районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 392 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2020 - 2022 годы" предусмотрены на 2020 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Хромтау в сумме 62 554,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Хромтау на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 80 807,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования 8 250,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда социальных работников 5 378,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Хромтау.
6. Учесть в бюджете города Хромтау на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 312 768,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в детских дошкольных учреждениях 7 200,0 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска педагогических работников детских дошкольных организаций продолжительностью от 42 календарных дней до 56 дней 5 750,0 тысяч тенге;
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь 2 500,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Хромтау.
7. Учесть в бюджете города Хромтау на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на обеспечение санитарии населенных пунктов 20 000,0 тысяч тенге;

2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 09.09.2020 № 503 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 392 "2020 – 2022 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Хромтау қаласының бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 62 554,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 80 807,0 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 8 250,0 мың теңге;
әлеуметтік қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуді ұлғайтуға 5 378,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Хромтау қаласы әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. 2020 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 312 768,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына видеобақылау камераларын орнатуға 7 200,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығы 42 күнтізбелік күнінен 56 күнге дейін ұлғайтуға 5 750,0 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге 2 500,0 мың теңге;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Хромтау қаласы әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
7. 2020 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін 20 000,0 мың теңге;

на благоустройство и озеленение населенных пунктов 180 000,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городе Хромтау 60 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Хромтау.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Хромтауского
районного маслихата
А. Тәңірбергенов
Секретарь Хромтауского
районного маслихата
Д. Мулдашев

елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру үшін 180 000,0 мың теңге;
Хромтау қаласында автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін 60 000,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Хромтау қаласы әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
8. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихаты сессияның төрағасы
А. Тәңірбергенов
Хромтау аудандық
мәслихатының хатшысы
Д. Мулдашев