Об утверждении бюджета Тогызского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 422. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 января 2020 года № 6684. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тогызского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 51791,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1144,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1455,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49191,4 тысяч тенге;
2) затраты - 51791,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 c изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 02.04.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.06.2020 № 504 (вводится в действие с 01.01.2020); от 02.11.2020 № 562 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.11.2020 № 576 (вводится в действие с 01.01.2020); от 08.12.2020 № 594 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход бюджета Тогызского сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в том числе:
прочие неналоговые поступления.

2020-2022 жылдарға арналған Тоғыз ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 422 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 6684 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Тоғыз ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51791,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1144,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1455,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49191,4 мың теңге;
2) шығындар – 51791,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 0,0 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 02.04.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.06.2020 № 504 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2020 № 562 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2020 № 576 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2020 № 594 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тоғыз ауылдық округі бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
басқа да салықтық емес түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 32668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.06.2020 № 504 (вводится в действие с 01.01.2020); пункт 3 на казахском языке в редакции, текст на русском языке не меняется решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 02.11.2020 № 562 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Предусмотреть в бюджете Тогызского сельского округа на 2020 год объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 17818,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Тогызского сельского округа на 2020 год поступление текущего целевого трансферта из республиканского бюджета на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 1742,0 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Тогызского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2020 № 576 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Учесть в бюджете Тогызского сельского округа на 2020 год из областного бюджета поступление следующих текущих целевых трансфертов:
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь – 37,0 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дня до 56 дней педагогических работников организаций дошкольного образования – 239,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима Тогызского сельского округа.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2020 № 576 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Утвердить в бюджете сельского округа на 2020 год из районного бюджета текущие целевые трансферты в следующих объемах:

3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 31183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірінен бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 32668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. Қазақ тіліндегі 3 тармақ жаңа редакцияда, орыс тілдегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 02.11.2020 № 562 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Тоғыз ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 17818,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. Тоғыз ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджетіне республикалық бюджеттен мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 1742,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Тоғыз ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.11.2020 № 576 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Тоғыз ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджетіне облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тамақтану ақысын төмендетуге – 37,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығын 56 күнге дейін ұлғайтуға – 239,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Тоғыз ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.11.2020 № 576 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Ауылдық округтің 2020 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені бекітілсін:

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 21078,0 тысяч тенге;
на текущие расходы и благоустройство сельского округа - 8460,4 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима Тогызского сельского округа.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 02.11.2020 № 562 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 08.12.2020 № 594 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Тогызского сельского округа на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
9. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шалкарского районного маслихата, после его официального опубликования.

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 21078,0 мың теңге;
ағымдағы шығындарға және ауылдық округті көркейтуге - 8460,4 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Тоғыз ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 02.11.2020 № 562 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 08.12.2020 № 594 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Тоғыз ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата от 6 января 2020 года № 422
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Тогызского сельского округа на 2020 год
Функциональная группа
Под функция
Администратор
Программа
Наименование программы
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 422 шешіміне 4 қосымша
Тоғыз ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
1
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру