Об утверждении государственного списка памятников истории и культуры местного значения Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 22 декабря 2020 года № 498. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2020 года № 5840. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 16 августа 2024 года № 258
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 16.08.2024 № 258 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об охpане и использовании объектов истоpико-культуpного наследия", подпунктом 18) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный список памятников истории и культуры местного значения Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области "Об утверждении государственного списка памятников истории и культуры местного значения Алматинской области" от 27 апреля 2010 года № 53 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2052, опубликовано в газетах "Жетісу" и "Огни Алатау" от 17 июня 2010 года).
3. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в государственно-правовой отдел аппарата акима Алматинской области сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алматинской области Р. Али.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
_______________ А. Раимкулова
Приложение к постановлению акимата Алматинской области от 22 декабря 2020 года № 498
Наименование
Вид памятника
Местонахождение
Аксуский район
1
Мемориал Славы воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Аксу
2
Здание "Кара агаш", 1930 год
(ныне историко-краеведческий музей имени Ильяса Жансугуров, 1991 год)
градостроительства и архитектуры
село Аксу
3
Памятник акын Сары, 1993 год
сооружение монументального искусства
село Кокжайдак
4
Мавзолей Танеке батыр, ХІХ век
градостроительства и архитектуры
8 км от трассы Арасан-Капал
5
Мавзолей Байготанулы Котен-Тауип, 1993 год
градостроительства и архитектуры
вдоль трассы Алматы-Усть-Каменогорск, 4 км от села Жансугуров
6

Алматы облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 498 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 28 желтоқсанда № 5840 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 16 тамыздағы № 258 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 16.08.2024 № 258 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына, "Қазақстан Республикасынның жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағының 18) тармақшасына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің "Алматы облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 53 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2052 тіркелген, 2010 жылдың 17 маусымында "Жетісу" және "Огни Алатау" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін, оны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Алматы облысы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөліміне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қауылының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің орынбасары Р. Алиге жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
_______________ А. Райымқұлова
Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 498 қаулысына қосымша
Атаулары
Ескерткіш түрі
Орналасқан жері
Ақсу ауданы
1
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлердің Даңқ мемориалы, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақсу ауылы
2
"Қара ағаш" ғимараты, 1930 жыл (қазіргі Ілияс Жансүгіров атындағы тарихи-өлкетану музейі, 1991 жыл)
қала құрылысы және сәулет
Ақсу ауылы
3
Ақын Сара ескерткіші, 1993 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көкжайдақ ауылы
4
Танеке батыр кесенесі, ХІХ ғасыр
қала құрылысы және сәулет
Арасан-Қапал трассасынан 8 км
5
Байғотанұлы Көтен-Тәуіп кесенесі,
1993 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алматы-Өскемен трассасының бойында, Жансүгіров ауылынан 4 км
6

Обелиск воинам, погибшим в 1941-1945 годы, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Есеболатова
7
Обелиск славы в честь победы над Германией, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Жансугуров
8
Бюст Ильяса Жансугурова, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Жансугуров
9
Бюст героя советского союза
Нарсутбая Есебулатова, 1956 год
сооружение монументального искусства
село Есеболатова
10
Монумент Славы воинам-землякам,
павшим в годы Великой Отечественной войны, 1948 год
сооружение монументального искусства
село Капал
11
Памятник воинам-землякам,
павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Капал
12
Мемориальный музей акын Сары, 1856 год
градостроительства и архитектуры
село Капал
13
Бюст Ильяса Жансугурова, 1966 год
сооружение монументального искусства
село Ойтоган
14
Бюст Куата Терибаева, 1991 год
сооружение монументального искусства
село Кокозек
15
Памятник воинам погибшим в Афганской войны, 2004 год
сооружение монументального искусства
село Матай
16
Бюст Мухамеджана Тынышбаева, 2004 год
сооружение монументального искусства
село Матай
17
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археология
около 3-ей фермы село Аксу
18
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
2 км от села Арасан, село Жансугуров
19
Курганы, эпоха бронзы
археология
на берегу реки Буйен, село Сарыбулак
20
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
в горах Баян-Журек
21
Могильник, эпоха бронзы
археология
600 м южнее села Енбек, в 2 км от трассы Сарканд-Жансугуров
22
Могильник, эпоха бронзы
археология
4 км юго-восточнее села Енбек, в 800 м севернее от трассы Сарканд-Жансугурова
23
Курганы с насыпьюиз земли и камня, эпоха бронзы
археология
8 км от села Жансугуров, вдоль дороги в село Сагабуйен
24
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
4-7 км от села Жансугуров, вдоль дороги в село Сагабуйен
25
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археология
3 км к востоку от
села Жансугуров в сторону города Сарканд
26
Могильник, эпоха бронзы
археология
3 км к востоку от
села Жансугуров
27
Могильник, эпоха бронзы
археология
4-5 км южнее села Жансугуров, в 300 м южнее трассы села Капал
28
Одиночный курган,
эпоха бронзы
археология
4,5 км южнее села Жансугуров, в 150 м к северу от трассы Капал
29
Наскальные рисунки, ранний железный век
археология
3-5 км южнее села Жансугуров
30
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
4,5 км южнее села Жансугуров, в 150 м к северу от трассы села Капал
31
Старинная каменная ограда,
эпоха бронзы
археология
5 км западнее села Жансугуров, в 25 м к северу от трассы Жансугуров-Сагабуйен
32
Наскальные изображения, ранний железный век
археология

1941-1945 жылдары қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Есеболатов ауылы
7
Германияны жеңу құрметіне орнатылған даңқ ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жансүгіров ауылы
8
Ілияс Жансүгіров бюсті, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жансүгіров ауылы
9
Кеңес одағының батыры
Нарсұтбай Есеболатовтың бюсті,
1956 жыл
монументтік өнер құрылысы
Есеболатов ауылы
10
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлердің Даңқ монументі, 1948 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қапал ауылы
11
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қапал ауылы
12
Ақын Сараның мемориалды музейі,
1856 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қапал ауылы
13
Ілияс Жансүгіров бюсті, 1966 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ойтоған ауылы
14
Қуат Терібаев бюсті, 1991 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көкөзек ауылы
15
Ауған соғысында қаза болғандардың ескерткіші, 2004 жыл
монументтік өнер құрылысы
Матай ауылы
16
Мұхаметжан Тынышбаевтың бюсті, 2004 жыл
монументтік өнер құрылысы
Матай ауылы
17
Қорғаннан тұрғызылған бейіт, қола дәуірі
археология
Ақсу ауылының 3-ші фермасының маңайы
18
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы, Арасан ауылынан 2 км
19
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылы, Бүйен өзенінің жағасында
20
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Баян-Жүрек тауында
21
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарқан-Жансүгіров трассасынан 2 км, Еңбек ауылынан оңтүстікке 600 м
22
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарқан-Жансүгіров трассасынан солтүстікке 800 м, Еңбек ауылынан оңтүстік - шығысқа 4 км
23
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Сағабүйен ауылы жолының бойында, Жансүгіров ауылынан
8 км
24
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Сағабүйен ауылы жолының бойында, Жансүгіров ауылынан
4-7 км
25
Қорғандардан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылынан шығысқа 3 км, Сарқан қаласына қарай
26
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылынан
3 км шығысқа
27
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қапал ауылы трассасының оңтүстігіне 300 м, Жансүгіров ауылының оңтүстігіне 4-5 км
28
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археология
Қапал ауылы трассасынан солтүстігіне 150 м, Жансүгіров ауылының оңтүстігіне 4,5 км
29
Тастағы суреттер, ерте темір ғасыры
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігіне
3-5 км
30
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Қапал ауылы трассасынан солтүстікке
150 м, Жансүгіров ауылының оңтүстігіне 4,5 км
31
Ескі тас қоршаулар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров-Сағабүйен трассасынан солтүстікке 25 м, Жансүгіров ауылынан батысқа 5 км
32
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология

5 км южнее села Жансугуров, в 600 м к югу от дороги горной гряди Джунгарского Алатау
33
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
20,6 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
34
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
23,3 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
35
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
28,3 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
36
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
29,9 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
37
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
33 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
38
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археология
4,6 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
39
Могильник из 10 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
6-7 км от села Сагабуйен, вдоль дороги в село Жансугуров
40
Могильник из 10 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
11 км от села Капал, по дороге в село Арасан
41
Могильник из 11 курганов,
эпоха бронзы
археология
7,9 км от села Кызылагаш, в 0,5 км от дороги в село Жансугуров
42
Могильник из 11 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
4 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
43
Могильник из 12 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 9,3 км от села Кызылагаш, в 1,5 км от дороги в село Жансугуров
44
Могильник из 12 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 5,2 км от села Кызылагаш, в 30 м отдороги в село Жансугуров
45
Могильник из 13 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
1 км от села Арасан, вдоль дороги в село Жансугуров
46
Могильник из 14 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
30 км от города Сарканд, вдоль дороги в село Жансугуров
47
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
5 км от села Капал по дороге в село Арасан
48
Могильник из 20 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
8 км от села Капал по дороге в село Арасан
49
Могильник из 22 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
11,5 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
50
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
12 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
51
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
13,8 км от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
52
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология

Жансүгіров ауылынан оңтүстікке 5 км, Жоңғар Алатау тау жотасы жолынан оңтүстікке 600 м
33
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 20,6 км
34
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 23,3 км
35
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 28,3 км
36
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 29,9 км
37
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 33 км
38
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 4,6 км
39
10 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сағабүйен ауылынан 6-7 км
40
10 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Арасан ауылының жолымен Қапал ауылынан 11 км
41
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойынан 0,5 км, Қызылағаш ауылынан 7,9 км
42
11 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 4 км
43
12 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойынан 1,5 км, Қызылағаш ауылынан 9,3 км
44
12 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қызылағаш ауыланан 5,2 км, Жансүгіров ауылы жолынан 30 м
45
13 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Арасан ауылынан 1 км
46
14 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сарқан қаласынан 30 км
47
15 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Арасан ауылының жолымен Қапал ауылынан 5 км
48
20 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Арасан ауылының жолымен Қапал ауылынан 8 км
49
22 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 11,5 км
50
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жол бойында, Қызылағаш ауылынан 12 км
51
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 13,8 км
52
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология

5,5 км восточнее села Сагабуйен
79
Могильник на окраине села Сагабуйен, эпоха бронзы
археология
на юго-восточной окраине села Сагабуйен, к востоку от реки Буйен
80
Некрополь городище Сагабуйен,
XII-XIV века нашей эры
археология
на северной окраине села Сагабуйен, вдоль трассы Алматы-Сарканд
81
Городище Сагабуйен, XI-XIII века нашей эры
археология
на левом берегу реки Буйен, в 3 км западнее села Капал
82
Курганный могильник, ранний железный век
археология
17,6 км от села Кызылагаш, на южной стороне дороги Кызылагаш-Жансугуров
83
Курганная группа,
ранний железный век
археология
2,2 км от села Сагабуйен, к северу от трассы Сагабуйен-Жансугуров
84
Караван сарай (Тортколь),
XII-XIV века нашей эры
археология
при выходе из ущелья Белгибай
85
Курганный могильник, ранний железный век
археология
1,9 км от села Сагабуйен, с левой стороны трассы Сагабуйен-Жансугуров
86
Петроглифы Каракунгей I,
эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археология
1,3 км на юге села Жансугуров
87
Петроглифы Каракунгей II,
эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археология
0,9 км на юге села Жансугуров
88
Петроглифы Каракунгей III,
эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археология
1,3 км на юге села Жансугуров
89
Петроглифы Каракунгей IV, эпоха бронзы,ранний железный век , средневековье
археология
2,7 км на юго-западе села Жансугуров
90
Три кургана, ранний железный век
археология
15,2 км от села Кызылагаш, справа от трассы Кызылагаш-Жансугуров
91
Поселение Конакбай, XVI-XVIII века
археология
справа от дороги Жансугуров-Арасан
92
Могильник Сынтас I, курган 1, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
93
Могильник Сынтас I, курган 2, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
94
Могильник Сынтас I, курган 3, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
95
Могильник Сынтас I, курган 4, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
96
Могильник Сынтас I, курган 5, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
97
Могильник Сынтас I, курган 6,ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
98
Курганная группа, ранний железный век
археология
5 км от села Жансугуров
99
Городище Арасан (Найманкала), XI-XII века
археология
на левом берегу реки Буен, в 2 км к северо-востоку села Арасан
100
Могильник Байгетобе курган 1, ранний железный век
археология
на юго-востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
101
Могильник Шилик курган 2,
ранний железный век
археология
на севере с левой стороны трассы Капал-Арасан

Сағабүйен ауылының шығысына 5,5 км
79
Сағабүйен ауылының шетіндегі бейіт,
қола дәуірі
археология
Бүйен өзенінен шығысқа, Сағабүйен ауылының оңтүстік-шығыс шетінде
80
Сағабүйен қалашығының Некрополі,
біздің дәуірдің XII-XIV ғасырлары
археология
Сағабаүйен ауылының солтүстік шетінде, Алматы-Сарқан трассасының бойында
81
Сағабүйен қалашығы, біздің дәуірдің XI-XIII ғасырлары
археология
Бүйен өзенінің сол жағасында, Қапал ауылының батысына 3 км
82
Қорғанды бейіт, ерте темір ғасыр
археология
Қызылғаш ауылынан
17,6 км, Қызылағаш-Жансүгіров жолының оңтүстік жағында
83
Қорғандар тобы, ерте темір ғасыры
археология
Сағабүйен ауылынан
2,2 км, Сағабүйен-Жансүгіров трассасынан солтүстікке
84
Керуен сарай (Төрткөл), біздің дәуірдің XII-XIV ғасырлары
археология
Белгібай шатқалының шыға берісінде
85
Қорғанды бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Сағабүйен ауылынан
1,9 км, Сағабуйен-Жансүгіров трассасының сол жағында
86
Қаракүнгей І петроглифі,
қола дәуірі, ерте темір ғасыры, орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігінен 1,3 км
87
Қаракүнгей ІІ петроглифі, қола дәуірі, ерте темір ғасыры, орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігінен 0,9 км
88
Қаракүнгей ІІІ петроглифі,
қола дәуірі, ерте темір ғасыры,
орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігінен 1,3 км
89
Қаракүнгей ІV петроглифі,
қола дәуірі, ерте темір ғасыры,
орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстік-батысынан
2,7 км
90
Үш қорған, ерте темір ғасыры
археология
Қызылағаш ауылынан 15,2 км, Қызылағаш-Жансүгіров трассасының оң жағында
91
Қонақбай қонысы, XVI-XVIII ғасырлары
археология
Жансүгіров-Арасан жолының оң жағында
92
Бейіт Сынтас I, қорған 1, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров трассасының оңтүстік-шығысында
93
Бейіт Сынтас I, қорған 2, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров трассасының оңтүстік-шығысында
94
Бейіт Сынтас I, қорған 3, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров трассасының оңтүстік-шығысында
95
Бейіт Сынтас I, қорған 4, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров трассасының оңтүстік-шығысында
96
Бейіт Сынтас I, қорған 5, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров трассасының оңтүстік-шығысында
97
Бейіт Сынтас I, қорған 6, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров трассасының оңтүстік-шығысында
98
Қорғандар тобы, ерте темір ғасыры
археология
Жансүгіров ауылынан
5 км
99
Арасан қалашығы (Найманқала), XI-XII ғасырлар
археология
Бүйен өзенінің сол жағасында, Арасан ауылынан солтүстік-шығысқа 2 км
100
Бәйгетөбе бейіті қорған 1, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан трассасының оң жағының оңтүстік-шығысында
101
Шілік қорған 2 бейіті, ерте темір ғасыры
археология
Қапал-Арасан трассасының сол жағының солтүстігінде

102
Могильник Шилик курган 3,
ранний железный век
археология
на севере от трассы Капал-Арасан
103
Могильник Шилик курган 4,
ранний железный век
археология
на северо-западе с левой стороны трассы Капал-Арасан
104
Могильник Шилик курган 5,
ранний железный век
археология
на юго-востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
105
Могильник Шилик курган 6,
ранний железный век
археология
на юго-востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
106
Могильник Шилик курган 7,
ранний железный век
археология
на юге с правой стороны трассы Капал-Арасан
Алакольский район
107
Памятник Жумахана Балапанова,
2007 год
сооружение монументального искусства
село Балапанова
108
Обелиск воинам-землякам, павшим в Великой Отечественной войне,
1981 год
сооружение монументального искусства
село Бесколь
109
Памятник борцам,
павшим за Советскую власть,
1965 год
сооружение монументального искусства
село Кабанбай
110
Обелиск защитникам Родины,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Кабанбай
111
Историко-этнографический музей
“Кабанбай батыра”, 1935 год
градостроительства и архитектуры
село Кабанбай
112
Памятник борцам за Советскую власть, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Токжайлау
113
Памятник воинам, павшим в годы Великой Отечественной войны,
1974 год
сооружение монументального искусства
село Жыланды
114
Памятник борцам за Советскую власть, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Коныр
115
Братская могила воинам Черкасской обороны, 1957 год
сооружение монументального искусства
село Кокжар
116
Обелиск защитникам Родины, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Кольбай
117
Мемориал воинам-землякам
павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
118
Памятник борцам за установление Советской власти в Семиречье,
1967 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
119
Памятник Кабанбай батыра, 2000 год
сооружение монументального искусства
на въезде в город Ушарал
120
Памятник Динмухамеда Конаева,
2001 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
121
Памятник воинам погибшим в Афганской войне, 2007 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
122
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 120 м южнее села Алемды
123
Поселение, эпоха бронзы
археология
200 м восточнее трассы села Кабанбай батыра, в 150 м восточнее реки Ащыозек
124
Могильник, эпоха бронзы
археология
на окраине села Жыланды
125
Курганы, эпоха бронзы
археология
8 км от села Коктума по дороге в село Токжайлау
126
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
5 км от села Коктума
по дороге в село Токжайлау
127
Могильник из 11 курганов,
эпоха бронзы
археология
30 км от станции Токты

102
Шілік қорған 3 бейіті, ерте темір ғасыры
археология
Қапал-Арасан трассасының солтүстігінде
103
Шілік қорған 4 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан трассасының сол жағының солтүстік-батысында
104
Шілік қорған 5 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан трассасының оң жағының оңтүстік-шығысында
105
Шілік қорған 6 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан трассасының оң жағының оңтүстік-шығысында
106
Шілік қорған 7 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан трассасының оң жағының оңтүстігінде
Алакөл ауданы
107
Жұмахан Балапанов ескерткіші, 2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балапанов ауылы
108
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1981 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бескөл ауылы
109
Кеңес үкіметі үшін қаза болған күрескерлер ескерткіші, 1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қабанбай ауылы
110
Отан қорғаушылар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қабанбай ауылы
111
“Қабанбай батыр” тарихи-этнографиялық музейі, 1935 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай ауылы
112
Кеңес үкіметі үшін күрескендер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тоқжайлау ауылы
113
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1974 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жыланды ауылы
114
Кеңес үкіметі үшін күрескендер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоңыр ауылы
115
Черкасск қорғанысы жауынгерлерінің бауырластар зираты, 1957 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көкжар ауылы
116
Отан қорғаушылар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көлбай ауылы
117
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер мемориалы, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
118
Жетісуда Кеңес үкіметін орнату үшін күрескендер ескерткіші, 1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
119
Қабанбай батыр ескерткіші, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласының кіре берісінде
120
Дінмұхамед Қонаев ескерткіші, 2001 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
121
Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлер есерткіші, 2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
122
Бейіт, қола дәуірі
археология
Әлемді ауылынан оңтүстікке 120 м
123
Қоныс, қола дәуірі
археология
Ащыөзек өзенінің шығысына 150 м, Қабанбай батыр ауылы трассасының шығысына 200 м
124
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жыланды ауылының шетінде
125
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Тоқжайлау ауылының жолымен Көктұма ауылынан 8 км
126
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Тоқжайлау ауылының жолымен Көктұма ауылынан 5 км
127
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Тоқты бекетінен 30 км

128
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
16 км не доезжая до станции Токты, по дороге из села Карабулак
129
Могильник из 18 курганов,
эпоха бронзы
археология
37 км от фермы села Ыргайты по дороге из села Коктума
130
Могильник из 25 каменных курганов, эпоха бронзы
археология
8 км не доезжая до станции Токты по дороге из села Карабулак
131
Могильник из 65 курганов, эпоха бронзы
археология
12 км не доезжая до станции Токты, по дороге из села Карабулак
132
Одиночный курган, эпоха бронзы
археология
4 км восточнее села Кызылащы, в 2 км западнее гор Алмалы
133
Могильник, эпоха бронзы
археология
на северо-восточной окраине село Кабанбай батыра
134
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
село Теректы
135
Могильник, эпоха бронзы
археология
30 м от дороги Теректы-Сапак, от села Теректы 400 м, от фермы 200 м, на восточной окраине села Теректы
136
Курган, эпоха бронзы
археология
натерритории села Лепсы
137
Могильник Шубартобе 2, эпоха бронзы
археология
урочище Шубартобе
138
Могильник Уйгентас, эпоха бронзы
археология
урочище Шубартобе
139
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археология
30 км от фермы
села Ыргайты, вдоль дороги в село Коктума
140
Курганы, эпоха бронзы
археология
35 км от фермы села Ыргайты, вдоль дороги в село Коктума
141
Могильник,
ранний железный век
археология
1,5 км юго-западнее от села Акши
142
Могильник, ранний железный век
археология
1 км юго-западнее от села Акши
143
Могильник, ранний железный век
археология
2,2 км западнее от села Лепсы
144
Могильник, ранний железный век
археология
0,2 км западнее от села Лепсы
145
Некрополь, ранний железный век
археология
3 км северо-западнее от зимовки Токты
146
Могильник, ранний железный век
археология
6,5 км северо-западнее от зимовки Токты
147
Могильник, ранний железный век
археология
7,5 км на севере от зимовки Токты
148
Могильник, ранний железный век
археология
5,6 км на север от зимовки Токты
Балхашский район
149
Обелиск героям павшим в годы Великой Отечественной войны,
1978 год
сооружение монументального искусства
село Баканас
150
Бюст Бактыораза Бейсекбаева,
1998 год
сооружение монументального искусства
село Баканас
151
Бюст Динмухамеда Конаева, 1998 год
сооружение монументального искусства
село Баканас
152
Обелиск воинам павшим в годы Великой Отечественной войны,
1941-1945 годы, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Балатопар
153
Бюст Жамбыла Жабаева, 2003 год
сооружение монументального искусства
село Балатопар
154
Бюст Динмухамеда Конаева, 1999 год
сооружение монументального искусства
село Желторангы
155
Обелиск героям павшим в годы Великой Отечественной войны,
1978 год
сооружение монументального искусства
село Караой

128
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылы жолынан Тоқты бекетіне жетпей 16 км
129
18 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көктұма ауылы жолымен Ырғайты ауылының фермасынан
37 км
130
25 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылы жолынан Тоқты бекетіне жетпей 8 км
131
65 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылы жолынан Тоқты бекетіне жетпей 12 км
132
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археология
Алмалы тауының батысына 2 км, Қызылащы ауылынан шығысына 4 км
133
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қабанбай батыр ауылының солтүстік-шығыс шетінде
134
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Теректі ауылы
135
Бейіт, қола дәуірі
археология
Теректі-Сапақ жолынан 30 м, Теректі ауылынан 400 м, фермадан 200 м, Теректі ауылының шығыс шетінде
136
Қорған, қола дәуірі
археология
Лепсі ауылы аумағында
137
Шұбартөбе 2 бейіті, қола дәуірі
археология
Шұбартөбе шатқалында
138
Үйгентас бейіті, қола дәуірі
археология
Шұбартөбе шатқалында
139
Қорғандардан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көктұма ауылы жолының бойында, Ырғайты ауылының фермасынан 30 км
140
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктұма ауылы жолының бойында, Ырғайты ауылының фермасынан 35 км
141
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Ақши ауылынан оңтүстік-батысқа 1,5 км
142
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Ақши ауыланан оңтүстік- батысқа 1 км
143
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Лепсі ауылынан батысқа 2,2 км
144
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Лепсі ауылынан батысқа 0,2 км
145
Неокрополь, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан солтүстік-батысқа 3 км
146
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан солтүстік-батысқа 6,5 км
147
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан
солтүстікке 7,5 км
148
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан
солтүстікке 5,6 км
Балқаш ауданы
149
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған батырлардың ескерткіші,
1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бақанас ауылы
150
Бақтыораз Бейсекбаев бюсті, 1998 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бақанас ауылы
151
Дінмұхамед Қонаев бюсті, 1998 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бақанас ауылы
152
1941-1945 жылдар, Ұлы Отан соғысы жылдары қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балатопар ауылы
153
Жамбыл Жабаев бюсті, 2003 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балатопар ауылы
154
Дінмұхамед Қонаев бюсті, 1999 жыл
монументтік өнер құрылысы
Желтораңғы ауылы
155
Ұлы Отан соғысы жылдары қаза болған батырлар ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қараой ауылы

156
Бюст Нурмухамеда Бозжанова, 1998
год
сооружение монументального искусства
село Куйган
157
Развалины отдельного сооружения,
средние века
археология
в песках около озера Балхаш, между рек Баканас ІІ и Орта –Баканас
158
Развалины отдельного сооружения, средние века
археология
в 100 км от истока реки Баканас
159
Остатки оросительной системы, средние века
археология
между 30-33 км от села Баканас, по дороге в село Акколь
160
Неукрепленное поселение,
средние века
археология
в урочище Баканас, на правом берегу реки Или
161
Курганы Актам (8),
ранний железный век
археология
в 87 км от Капчагайского водохранилища по дороге в село Баканас
Енбекшиказахский район
162
Обелиск павшим односельчанам в годы Великой Отечественной войны, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Акчи
163
Памятник воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1986 год
сооружение монументального искусства
село Ават
164
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Амангельды
165
Мемориал воинам-односельчанам,
погибшим в Великой Отечественной войне, 1984 год
сооружение монументального искусства
село Алмалы
166
Бюст Героя Советского Союза
Толена Кабылова, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Асысага
167
Обелиск павшим односельчанам в Великой Отечественной войне,
1978 год
сооружение монументального искусства
село Ащибулак
168
Обелиск воинам-односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Байтерек
169
Мемориальный комплекс павшим в
Великой Отечественной войне,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Байсеит
170
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне,
1983 год
сооружение монументального искусства
село Балтабай
171
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне,
1983 год
сооружение монументального искусства
село Енбек
172
Обелиск воинам-односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Жанашар
173
Мемориальный комплекс, погибшим в Великой Отечественной войне, 1983 год
сооружение монументального искусства
село Каратурык
174
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Кайрат
175
Памятник Мухтара Ауэзова, 1999 год
сооружение монументального искусства
село Кызылшарык
176
Обелиск воинам-односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
сооружение монументального искусства
село Малыбай
177
Обелиск воинам-односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Маловодное

156
Нұрмұхамед Бозжанов бюсті, 1998 жыл
монументтік өнер құрылысы
Құйған ауылы
157
Жеке қорғандардың қирандылары,
орта ғасырлар
археология
Бақанас ІІ және Орта-Бақанас өзендерінің арасындағы Балқаш көлінің маңайындағы құмдарда
158
Жеке қорғандардың қирандылары,
орта ғасыр
археология
Бақанас өзенінің бастауынан 100 км
159
Суғару жүйесінің қалдықтары,
орта ғасыр
археология
Ақкөл ауылының жолымен Бақанас ауылынан 30-33 км арасында
160
Нығайтылмаған ауылдар,
орта ғасыр
археология
Іле өзенінің оң жақ жағалауындағы Бақанас шатқалында
161
Ақтам қорғандары (8),
ежелгі темір ғасыры
археология
Бақанас ауылының жолымен Қапшағай су қоймасынан 87 км
Еңбекшіқазақ ауданы
162
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған ауылдастар ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақши ауылы
163
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1986 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ават ауылы
164
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Амангелді ауылы
165
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер мемориалы, 1984 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алмалы ауылы
166
Кеңес Одағының Батыры Төлен Қабыловтың бюсті, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Асысаға ауылы
167
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдастар ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ащыбұлақ ауылы
168
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бәйтерек ауылы
169
Ұлы Отан соғысында қаза болғандардың мемориалдық кешені, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Байсейіт ауылы
170
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1983 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балтабай ауылы
171
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1983 жыл
монументтік өнер құрылысы
Еңбек ауылы
172
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаңашар ауылы
173
Ұлы Отан соғысында қаза болғандардың мемориалдық кешені, 1983 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қаратұрық ауылы
174
Ұлы Отан соғысында қаза болғандардың ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қайрат ауылы
175
Мұхтар Әуезов ескерткіші, 1999 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қызылшарық ауылы
176
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер ескерткіші, 1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Малыбай ауылы
177
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Маловодное ауылы

178
Бюст Ораза Жандосова, 1977 год
сооружение монументального искусства
село Нура
179
Обелиск воинам-односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Саймасай
180
Обелиск павшим в боях за Родину, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Сарыбулак
181
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
сооружение монументального искусства
село Тескенсу
182
Бюст Абдоллы Розыбакиева, 1961 год
сооружение монументального искусства
село Тескенсу
183
Обелиск воинам-односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Тургень
184
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне,
1986 год
сооружение монументального искусства
село Талдыбулак
185
Комплекс Медетбек батыра, 2007 год
сооружение монументального искусства
село Таутурген
186
Бюст Абая Кунанбаева, 1977 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
187
Бюст Абдолла Розыбакиева, 1977 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
188
Бюст Петра Вихрева, 1980 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
189
Обелиск Исмаил Таирову, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
190
Обелиск Ахметжан Шымбулатову, борцу за установление Советской власти в Семиречье, 1968 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
191
Обелиск воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1988 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
192
Памятник Маншук Маметовой, 1988 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
193
Историко-краеведческий музей Шелек, 1981 год
градостроительство и архитектура
село Шелек
194
Памятник Героя Советского Союза
Алии Молдагуловой, 2008 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
195
Памятник Героя Советского Союза Толе Кенжебаева, 2003 год
сооружение монументального искусства
село Шелек
196
Обелиск воинам землякам погибшим в Великой Отечественной войне, 1973 год
сооружение монументального искусства
город Иссык
197
Курган, ранний железный век
археология
в 2 км к юго-западу от села Ассы-Сага
198
Могильник Ассы V, VІ-ІV века до нашей эры, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в 400 м южнее метеопоста
199
Курган, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в
4,5 км к северо-востоку от обсерватории
200
Курган, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в 300 м к северо-востоку от обсерватории
201
Курган, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в
6,5 км к северо-западу от обсерватории
202
Могильник, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в
3-х км к северу от обсерватории
203
Могильник, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в

178
Ораз Жандосов бюсті, 1977 жыл
монументтік өнер құрылысы
Нұра ауылы
179
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Саймасай ауылы
180
Отан үшін соғыста қаза болғандар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыбұлақ ауылы
181
Ұлы Отан соғысында қаза болғандар ескерткіші, 1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тескенсу ауылы
182
Абдолла Розыбакиев бюсті, 1961 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тескенсу ауылы
183
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Түрген ауылы
184
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1986 жыл
монументтік өнер құрылысы
Талдыбұлақ ауылы
185
Медетбек батырдың кешені, 2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Таутүрген ауылы
186
Абай Құнанбаев бюсті, 1977 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
187
Абдолла Розыбакиев бюсті, 1977 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
188
Петр Вихрев бюсті, 1980 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
189
Исмаил Таиров ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
190
Жетісуда Кеңес үкіметін орнату үшін күрескен Ахметжан Шымболатов ескерткіші, 1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
191
Ұлы Отан соғысы жылдары қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1988 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
192
Мәншүк Маметова ескерткіші, 1988 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
193
Шелек тарихи-өлкетану мұражайы,
1981 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
194
Кеңес Одағының Батыры Әлия Молдағұлова ескерткіші, 2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
195
Кеңес Одағының Батыры Төле Кенжебаев ескерткіші, 2003 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шелек ауылы
196
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1973 жыл
монументтік өнер құрылысы
Есік ауылы
197
Қорған, ерте темір дәуірі
археология
Ассы-Саға ауылынан оңтүстік-батысқа 2 км
198
Ассы V бейіті, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар, ежелгі темір дәуірі
археология
Метеопосттан оңтүстікке 400 м, Ассы шатқалы
199
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа
4,5 км, Ассы шатқалы
200
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 300 м, Ассы шатқалы
201
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-батысқа
6,5 км, Ассы шатқалы
202
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстікке 3 км, Ассы шатқалы
203
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-батысқа

4,5 км к северо-западу от обсерватории
204
Могильник, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в
4,2 км к северу от обсерватории
205
Курган, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в 2,5 км к северо-востоку от обсерватории
206
Курган, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в
2,7 км к северо-востоку от обсерватории
207
Курган, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы,
в 2,9 км к северо-востоку от обсерватории
208
Могильник из 2 курганов, эпоха раннего железа
археология
на правом берегу высохшего русла реки Ассы, в 20 км к северу
209
Могильник из 2 курганов, эпоха раннего железа
археология
4,2 км к северу от обсерваторий
210
Могильник из 2 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 7 км к северу от обсерватории
211
Могильник из 2 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 10 км к югу от трассы на перевале Ассы
212
Могильник из 3 курганов, эпоха раннего железа
археология
4,5 км к северо-западу от обсерваториий
213
Могильник из 4 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 2,5 км к северу от обсерваторий
214
Могильник из 5 курганов, эпоха раннего железа
археология
в урочище Ассы, первый курган в 3,5 км, последний в 5,3 км к северо-востоку от обсерватории
215
Могильник из 7 курганов, эпоха раннего железа
археология
в урочище Ассы, первый курган в 3,8 км, последний в 6 км северо-западу от обсерватории
216
Могильник из 17 курганов, эпоха раннего железа
археология
урочища Ассы, в 2 км к югу от обсерватории
217
Могильник из 41 курганов, эпоха раннего железа
археология
урочища Ассы, на левом берегу реки Ассы
218
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 4 км к востоку обсерваторий
219
Курган, тюркское время
археология
1 км к югу от дороги село Тургень
220
Могильник Жылысай, VІ-VІІ века до нашей эры, ІІІ век нашей эры
археология
в 2,8 км от урочища Жылысай, к северо-востоку 300 м от обсерваторий
221
Курган, VІ-ІV века до нашей эры
археология
Ассы-Тургенское плато, в 500 м юго-западнее от обсерватории
222
Могильник Жылысай ХVІІІ,
І тысячелетие второй половины
І тысячелетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай в 3,4 км к северо-востоку от обсерватории
223
Курганный могильник
Жылысай XXV, V век до нашей эры – V век нашей эры
археология
жайлау Ассы,
урочище Жылысай, в 2,2 км к северо-востоку от обсерватории, 150 м от дороги
224
Курганный могильник, обсерватория І, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 1,8 км к северо-востоку от обсерваторий
225
Курганный могильник,
обсерватория ІІ, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 1,3 км к северо-востоку от обсерватории

4,5 км, Ассы шатқалы
204
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологи
Обсерваториядан солтүстікке 4,2 км, Ассы шатқалы
205
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа
2,5 км, Ассы шатқалы
206
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа
2,7 км, Ассы шатқалы
207
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа
2,9 км, Ассы шатқалы
208
2 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ассы өзенінің кепкен саласының оң жағалауында, солтүстікке 20 км
209
2 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстікке 4,2 км
210
2 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстікке 7 км
211
2 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ассы асуы трассасынан оңтүстікке 10 км
212
3 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстік-батысқа 4,5 км
213
4 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан солтүстікке 2,5 км
214
5 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
бірінші қорған 3,5 км, ал соңғысы обсерваториядан солтүстік-шығысқа
5,3 км, Ассы шатқалында
215
7 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
бірінші қорған 3,8 км, ал соңғысы обсерваториядан солтүстік-батысқа
6 км, Ассы шатқалында
216
17 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Обсерваториядан оңтүстікке 2 км, Ассы шатқалы
217
41 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ассы шатқалы, Ассы өзенінің сол жағалауы
218
Қорған, ерте темір дәуірі
археология
Обсерваториядан шығысқа 4 км
219
Қорған, түркі уақыты
археология
Түрген ауылы жолынан оңтүстікке 1 км
220
Жылысай бейіті, біздің дәуірге дейін VІ-VІІ ғасырлар,
біздің дәуірдің ІІІ ғасыры
археология
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа
300 м, Жылысай шатқалынан 2,8 км
221
Қорған, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археология
Обсерваториядан оңтүстік-батысқа 500 м, Ассы-Түрген платосы
222
Жылысай бейіті ХVІІІ,
І мыңжылдықтың екінші жартысы,
біздің дәуірдің І мыңжылдығы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа
3,4 км
223
Жылысай қорғанды бейіті ХХV,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуіріміздің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,2 км, жолдан 150 м
224
Қорғанды бейіт обсерватория І, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 1,8 км
225
Қорғанды бейіт, обсерватория ІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 1,3 км

226
Курганный могильник, обсерватория III, середина I тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 1 км к северо-востоку от обсерватории, в 100 м к северо-западу от дороги
227
Курганный могильник,
обсерватория ІV, середина
І тысячелетия до нашей эры,
эпоха раннего железа
археология
жайлау Ассы, в 0,6 км к северо-востоку от обсерватории
228
Курганный могильник,
обсерватория V, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 100 м к юго-востоку от обсерваториий
229
Курган, обсерватория VІ,
середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 70 м к северо-западу
от обсерватории
230
Курган, обсерватория VІІ,
ІІІ век до нашей эры - V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, в
0,48 км к юго-западу от обсерватории, 150 м к юго-востоку от дороги
231
Курганный могильник Болексаз "А",
V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 1,4 км к северо-востоку от обсерваториий
232
Курган Болексаз "В", V век до нашей эры-V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 1 км к северо-западу обсерваториий
233
Курган Болексаз "Г", V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 800 м к востоку
234
Курганный могильник, Болексаз "Ж", середина І тысячелетия до нашей эры – І тысячалетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 2,8 км к востоку от обсерватории
235
Курган Болексаз "Е", середина І тысячалетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 2 км к востоку от обсерватории
236
Курган Болексаз "Д", середина І тысячелетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 1,2 км к северо-востоку от обсерватории
237
Курганный могильник Болексаз 3,
середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Болексаз, в 2,6 км к северо-востоку от обсерваторий
238
Курганный могильник, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 1 км к северо-востоку от обсерватории, в 100 м к северо-западу от дороги
239
Курганный могильник Бозинген І, V век до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 22 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша, в 230 м к северу от дороги
240
Курганный могильник Бозинген ІІ,
7 курганов, V век до нашей эры - V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 2,2 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша, в 2,6 км к северу от дороги
241
Курганный могильник Бозинген ІІІ,
середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 1,5 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша, в 290 м к северу от дороги
242
Курганный могильник Бозинген ІV, 6 курганов, V век до нашей эры
археология

226
Қорғанды бейіт, обсерватория ІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 1 км, жолдан солтүстік-батысқа 100 м
227
Қорғанды бейіт, обсерватория ІV, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы,
ерте темір дәуірі
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 0,6 км
228
Қорғанды бейіт, обсерватория V,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан оңтүстік-шығысқа 100 м
229
Қорған, обсерватория VІ,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-батысқа 70 м
230
Қорған, обсерватория VІІ,
біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан оңтүстік-батысқа 0,48 км, жолдан оңтүстік-шығысқа 150 м
231
Қорғанды бейіт Бөлексаз "А", біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 1,4 км
232
Қорған Бөлексаз "В", біздің дәуірге дейін V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-батысқа 1 км
233
Қорған Бөлексаз "Г", біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, шығысқа 800 м
234
Қорғанды бейіт, Бөлексаз "Ж"
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық ортасы – біздің дәуірдің І мыңжылдық
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан шығысқа 2,8 км
235
Қорған Бөлексаз "Е",
біздің дәуірдің І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан шығысқа 2 км
236
Қорған Бөлексаз "Д",
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 1,2 км
237
Қорғанды бейіт Бөлексаз 3, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Бөлексаз шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,6 км
238
Қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі
І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 1 км, жолдан солтүстік - батысқа 100 м
239
Қорғанды бейіт Бозінген І, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 22 км, жолдан солтүстікке 230 м
240
Қорғанды бейіт Бозінген ІІ,
7 қорғандар, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 2,2 км, жолдан солтүстікке 2,6 км
241
Қорғанды бейіт Бозінген ІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 1,5 км, жолдан солтүстікке 290 м
242
Қорғанды бейіт Бозінген ІV, 6 қорғандар, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археология

жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 2,3 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша, в 350 м к северу от дороги
243
Курган Бозинген ІV, ІІІ век до нашей эры - V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 2,1 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша, в 290 м к северу от дороги
244
Курганный могильник Бозинген VІІ, V век до нашей эры - V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 2 км к юго-западу от реки Киши- Кара-Арша, в 680 мк северу от дороги
245
Курганный могильник Бозинген VІІІ, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 1 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша, в 240 м к северу от дороги
246
Курганный могильник Бозинген ІХ,
ІІ век до нашей эры, начало ІІІ века до нашей эры-ІІІ век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 1,1 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша
247
Могильник Бозинген Х, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 1,3 км к юго-западу от реки Киши- Кара-Арша
248
Курган Бозинген ХІ, ІІІ век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы,
урочище Бозинген, в 880 м к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша
249
Курганный могильник Бозинген ХІІ,
V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы урочище Бозинген, в 880 м к юго-западу от реки Киши- Кара-Арша, в 150 м к северо-западу от дороги
250
Курган Бозинген ХІІІ, ІІІ век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 640 м к юго-западу от реки Киши- Кара-Арша, в 80 м к северо-западу от дороги
251
Курганный могильник Бозинген ХІV,
ІІІ век до нашей эры - V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 480 м к юго-западу от реки Киши- Кара-Арша
252
Курган Бозинген ХV, V век до нашей эры - ІІІ век нашей эры
археология
жайлау Ассы урочище Бозинген, в 600 м к западу от реки Киши- Кара-Арша, в 300 м к северо-западу от дороги
253
Курганный могильник Бозинген ХVІ, VІ-ХІІ века
археология
жайлау Ассы, урочище Бозинген, в 200 м к северо-западу от реки Киши-Кара-Арша
254
Курганный могильник Кокбастау I,
V век до нашей эры-V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Кокбастау, в 200 м к северо-западу от реки Киши-Кара-Арша
255
Могильник Кокбастау І,
середина І тысячелетия до нашей эры - І тысячалетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Кокбастау, в 450 м к северо-западу от реки Киши-Кара-Арша

Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 2,3 км, жолдан солтүстікке 350 м
243
Қорған Бозінген ІV, біздің дәуірге дейін ІІІ ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 2,1 км, жолдан солтүстікке 290 м
244
Қорғанды бейіт Бозінген VІІ, біздің дәуірге дейін V ғасыр - біздің дәуірдің
V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 2 км, жолдан солтүстікке 680 м
245
Қорғанды бейіт Бозінген VІІІ,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 1 км, жолдан солтүстікке 240 м
246
Қорғанды бейіт Бозінген ІХ,
біздің дәуірге дейін ІІ ғасыр, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасырдың басы - біздің дәуірдің ІІІ ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 1,1 км
247
Бейіт Бозінген Х, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 1,3 км
248
Қорған Бозінген ХІ, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 880 м
249
Қорғанды бейіт Бозінген ХІІ,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 880 м, жолдан солтүстік-батысқа 150 м
250
Қорған Бозінген ХІІІ, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа 640 м, жолдан солтүстік-батысқа 80 м
251
Қорғанды бейіт Бозінген ХІV, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік батысқа 480 м
252
Қорған Бозінген ХV, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр -біздің дәуірдің ІІІ ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен батысқа 600 м, жолдан солтүстік-батысқа 300 м
253
Қорғанды бейіт Бозінген ХVІ, VІ-ХІІ ғасырлар
археология
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа 200 м
254
Қорғанды бейіт Көкбастау І, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа 200 м
255
Бейіт Көкбастау І, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы- біздің дәуірдің І мыңжылдығы
археология
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа 450 м

256
Могильник Кокбастау ІІ, конец І тысячелетия до нашей эры-раннее средневековье
археология
жайлау Ассы, урочище Кокбастау, в 300 м к северо-западу от реки Киши-Кара-Арша
257
Курганный могильник Кокбастау ІІІ, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Кокбастау,в 670 м к северо-востоку от реки Киши-Кара-Арша
258
Курганный могильник Кокбастау V, начало и середина І тысячелетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Кокбастау, в 80 м к северо-западу от реки Киши-Кара-Арша
259
Курганный могильник Жылысай І, эпоха раннего железа
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 2,8 км к северо-востоку от обсерватории, в 50 км к северу от реки Болексаз
260
Курган Жылысай ІV, V век до нашей эры – ІІІ век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,1 км к северу–востоку от обсерватории, 100 м
к северу от реки Болексаз
261
Могильник Жылысай V, V век до нашей эры-V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3 км к северо-востоку от обсерватории, в 800 м к северу от реки Болексаз
262
Курганный могильник Жылысай VІІ, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 2,9 км к северо-востоку от обсерватории, в 350 м к северу от реки Болексаз
263
Курганный могильник,
Жылысай VІІІ, ІІІ век до нашей эры –ІІІ век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 2,7 км к северо-востоку от обсерватории, в 360 м к северу от реки Болексаз
264
Могильник Жылысай ІХ,
середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы,
урочище Жылысай, в 3 км к северо-востоку от обсерватории, в 600 м к северу от реки Болексаз
265
Могильник Жылысай Х,
середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,3 км к северо-востоку от обсерватории, в 300 м к северу от реки Болексаз
266
Могильник Жылысай ХІІ, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3 км к северо-востоку от обсерватории, в 800 м к северу от дороги
267
Могильник Жылысай ХІІІ,
середина І тысячелетия до
нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3 км к северо-востоку от обсерватории, в 880 м к северу от дороги
268
Курган Жылысай ХІV, V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,2 км к северо-востоку от обсерватории
269
Курганный могильник
Жылысай ХV, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,1 км к северо-востоку от обсерватории, в 1 км к северу от дороги

256
Бейіт Көкбастау ІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың аяғы - ерте орта ғасыр
археология
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа 300 м
257
Қорғанды бейіт Көкбастау ІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-шығысқа 670 м
258
Қорғанды бейіт Көкбастау V, біздің дәуірдің І мыңжылдығының басы және ортасы
археология
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа 80 м
259
Қорғанды бейіт Жылысай І, ежелгі темір дәуірі
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,8 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 50 км
260
Қорған Жылысай ІV, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің ІІІ ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,1 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 100 м
261
Бейіт Жылысай V, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдіңV ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 800 м
262
Қорғанды бейіт Жылысай VІІ,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,9 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 350 м
263
Қорғанды бейіт, Жылысай VІІІ,
біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр –
біздің дәуірдің ІІІ ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,7 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 360 м
264
Бейіт Жылысай ІХ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 600 м
265
Бейіт Жылысай Х,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,3 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 300 м
266
Бейіт Жылысай ХІІ, біздің дәуірге дейін І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа
3 км, жолдан солтүстікке 800 м
267
Бейіт Жылысай ХІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3 км, жолдан солтүстікке 880 м
268
Қорған Жылысай ХІV, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр –біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,2 км
269
Қорғанды бейіт Жылысай ХV,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,1 км, жолдан солтүстікке 1 км

270
Курган Жылысай ХVІ,
раннее средневековье
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,5 км к северо-востоку от обсерватории
271
Курганный могильник Жылысай ХVІІ, раннее средневековье
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,2 км ксеверо-востоку от обсерватории, в 950 м к северу от дороги
272
Курган Жылысай ХІХ, вторая половина І тысячелетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,6 км к северо-востоку от обсерватории, в 1,6 км к северу от дороги
273
Курган Жылысай ХХ, вторая половина І тысячелетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,6 км к северо-востоку от обсерватории, в 1,7 км к северу от дороги
274
Курган Жылысай ХХІ, вторая половина І тысячелетия нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,7 км к северо-востоку от обсерватории, в 1,8 км к северу от дороги
275
Курганный могильник,
Жылысай ХХІІ, ІІІ век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 3,8 км к северо-востоку от обсерватории, в 1,7 км к северу от дороги
276
Курган Жылысай ХХІV,
начало І тысячелетия нашей эры
археология
жайлау Ассы,
урочище Жылысай, в 4 км от обсерватории, в 2,2 км к северу от дороги
277
Курганный могильник Жылысай ХХV, сако-уйсуньское время,
V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, в 2,2 км к северо-востоку отурочище Жылысай, в 150 м к югу от дороги
278
Курганный могильник Жылысай ХХVІ, V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
жайлау Ассы, урочище Жылысай, в 2,3 км к северо-востоку от обсерватории, в 110 м к югу от дороги
279
Могильник из 13 курганов, эпоха раннего железа
археология
жайлау Ассы, в 1 км к северу от обсерватории
280
Курган, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в 2,5 км к северо-востоку от обсерватории
281
Одиночный курган, І ІІвек до нашей эры – І век нашей эры
археология
на правом берегу реки Ассы, в 200 м
к югу от дороги
282
Могильник, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, 7 км к северо-востоку от обсерватории
283
Могильник Ассы ІІ, ІІІ век до нашей эры – І век нашей эры
археология
на правом берегу высохшего русла реки Ассы, в 20 км к северу от реки
284
Могильник Белшабдар-2,
ІІІ век до нашей эры, І век нашей эры
археология
в 4 км к западу от села Ащибулак
285
Могильник из 16 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 4,5 км к от северо-западу от села Ащибулак
286
Городище Лавар, І - ІІІ века нашей эры
археология
на окраине села Лавар, вдоль трассы Алматы-Шелек
287
Могильник Дихан ІІ, из 189 курганов, ранний железный век
археология

270
Қорған Жылысай ХVІ,
ерте орта ғасыр
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,5 км
271
Қорғанды бейіт Жылысай ХVІІ, ерте орта ғасыр
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,2 км, жолдан солтүстікке 950 м
272
Қорған Жылысай ХІХ, біздің дәуірдің І мыңжылдығының екінші жартысы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,6 км, жолдан солтүстікке 1,6 км
273
Қорған Жылысай ХХ, біздің дәуірдің І мыңжылдығының екінші жартысы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,6 км, жолдан солтүстікке 1,7 км
274
Қорған Жылысай ХХІ, біздің дәуірдің І мыңжылдығының екінші жартысы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,7 км, жолдан солтүстікке 1,8 км
275
Қорғанды бейіт Жылысай ХХІІ,
біздің дәуірге дейін ІІІ ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 3,8 км, жолдан солтүстікке 1,7 км
276
Қорған Жылысай ХХІV,
біздің дәуірдің І мыңжылдығының басы
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан 4 км, жолдан солтүстікке 2,2 км
277
Қорғанды бейіт Жылысай ХХV, сақ-үйсін уақыты, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры,
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалынан солтүстік-шығысқа 2,2 км, жолдан оңтүстікке 150 м
278
Қорғанды бейіт Жылысай ХХVІ, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,3 км, жолдан оңтүстікке 110 м
279
13 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстікке 1 км
280
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Ассы шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа
2,5 км
281
Жалғыз қорған, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ассы өзенінің оң жағалауында, жолдан оңтүстікке 200 м
282
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ассы шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 7 км
283
Бейіт Ассы ІІ, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр - біздің дәуір І ғасыры
археология
Ассы өзенінің кеуіп кеткен арнасының оң жағасында, өзеннен солтүстікке 20 км
284
Бейіт Белшабдар-2,
біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр, біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ащыбұлақ ауылынан батысқа 4 км
285
16 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ащыбұлақ ауылынан солтүстік-батысқа 4,5 км
286
Лавар қалашығы, біздің дәуірдің І - ІІІ ғасырлары
археология
Лавар ауылының шетінде, Алматы-Шелек трассасының бойында
287
Диқан ІІ бейіті, 189 қорғаннан тұрады,
ежелгі темір ғасыры
археология

0,75 км к юго-востоку от села Дикан, на левом берегу реки Шелек
288
Могильник Дихан ІІ, из 57 курганов,
І - ІІІ века нашей эры
археология
в 0,5 км южнее села Дикан
289
Могильник Дихан ІІІ, из 51 курганов,
І–ІІІ века нашей эры
археология
в 1 км южнее села Дикан
290
Могильник Дихан ІV, из 361 курганов, І-ІІІ века нашей эры
археология
в 1,7 км южнее села Дикан
291
Могильник Иссык, V век до нашей эры
археология
юго-западная окраина города Иссык, на левом берегу реки Иссык
292
Могильник Тургень І, из 17 курганов, эпоха раннего железа
археология
слева от дороги из города Иссык в село Тургень (55 и 56 км)
293
Курган Тургень І, группа 1, V век до нашей эры
археология
село Тургень, в 0,15 км к востоку от улицы Садовая
294
Курганы Тургень І, группа 3, V век до нашей эры
археология
село Тургень, в 0,51 км от улицы Садовая к западу
295
Курган Тургень-І, группа 4, эпоха раннего железа
археология
в 1,2 км к юго-западу от бригады №10 село Толе би
296
Курган Тургень І, группа 5, V век до нашей эры
археология
село Кайназар, в 0,7 км к северу от улицы Садовая
297
Курган Тургень І, группа В (6), состоит из 2 курганов, V век до нашей эры
археология
село Тургень, улица Пролетарская, 17
298
Курганы Тургень ІІ, группа 2, V век до нашей эры
археология
село Тургень, улица Садовая
299
Археологический комплекс Турген ІІ, эпоха бронзы и раннего железного века
археология
в 35 км к юго-востоку от села Турген
300
Могильник Тургень ІІ, из 4 курганов, эпоха раннего железа
археология
на 57 км по дороге от города Иссык
301
Курган Тургень-ІІ, группа І, эпоха раннего железа
археология
село Толе би, в 1,6 км к северу от села Тургень
302
Курган Тургень-ІІ, группа 2, эпоха раннего железа
археология
село Толе би, в 0,4 км к северо-западу от села Тургень
303
Курган Тургень-ІІІ, группа 2, V век до нашей эры
археология
село Толе би, в 2 км к северо-западу от села Тургень
304
Курганный могильник Тургень ІV, группа 4, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
1,1 км к северо-западу от села Толе би
305
Курганный могильник Тургень ІV, группа 5, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
от села Тургень в 5,5 км
306
Курганный могильник Коксай 1,
эпоха раннего железа
археология
дачи “Коксай”, участок № 303, расположены в предгорной долине по оси северо-запад-юго-восток
307
Курган Коксай 2, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
город Иссык дачи "Коксай" участки №72-73
308
Курган Коксай 3, середина
V тысячелетия до нашей эры
археология

Диқан ауылынан оңтүстік-шығысқа 0,75 км, Шелек өзенінің сол жағалауында
288
Диқан ІІ бейіті, 57 қорғаннан тұрады, біздің дәуірдің І – ІІІ ғасырлары
археология
Диқан ауылынан оңға 0,5 км
289
Диқан ІІІ бейіті, 51 қорғаннан тұрады, біздің дәуірдің І - ІІІ ғасырлары
археология
Диқан ауылынан оңға 1 км
290
Диқан ІV бейіті, 361 қорғаннан тұрады, біздің дәуірдің І - ІІІ ғасырлары
археология
Диқан ауылынан оңға 1,7 км
291
Есік бейіті, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Есік қаласының оңтүстік-батыс шетінде, Есік өзеннің сол жағалауында
292
Түрген І бейіті, 17 қорғаннан тұрады, ежелгі темір дәуірі
археология
Есік қаласынан Түрген ауылына баратын жолдың сол жағында (55 және 56 км)
293
Қорған Түрген І, 1 топ, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Түрген ауылы, Садовая көшесінен солтүстікке 0,15 км
294
Қорған Түрген І, 3 топ, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Түрген ауылы, Садовая көшесінен батысқа 0,51 км
295
Қорған Түрген І, 4 топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Төле би ауылының №10 бригадасынан оңтүстік-батысқа 1,2 км
296
Қорған Түрген І, 5 топ, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қайназар ауылы, Садовая көшесінен солтүстікке 0,7 км
297
Қорған Түрген І топ В (6), 2 қорғаннан тұрады, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Түрген ауылы,
Пролетарская көшесі, 17
298
Қорған Түрген ІІ, 2 топ, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Түрген ауылы, Садовая көшесі
299
Түрген ІІ археологиялық кешені, қола дәуірі және ерте темір ғасыр
археология
Түрген ауылынан оңтүстік-шығысқа
35 км
300
Түрген ІІ бейіті, 4 қорғаннан тұрады, ежелгі темір дәуірі
археология
Есік қаласы жолының 57 км
301
Қорған Түрген -ІІ, І топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Төле би ауылы, Түрген ауылынан солтүстікке
1,6 км
302
Қорған Түрген-ІІ, 2 топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Төле би ауылы, Түрген ауылынан солтүстік-батысқа 0,4 км
303
Қорған Түрген–ІІІ, 2 топ, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Төле би ауылы, Түрген ауылынан солтүстік-батысқа 2 км
304
Қорғанды бейіт Түрген ІV, 4 топ,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Төле би ауылынан солтүстік-батысқа 1,1 км
305
Қорғанды бейіт Түрген ІV, 5 топ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Түрген ауылынан 5,5 км
306
Қорғанды бейіт Көксай 1, ежелгі темір дәуірі
археология
“Көксай” саяжайы, № 303 учаскесі, тау етегі алқабының солтүстік-батыс-оңтүстік-шығыс осінде орналасқан
307
Қорған Көксай 2, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласының "Көксай" саяжайының №72-73 учаскелері
308
Қорған Көксай 3, біздің дәуірге дейінгі V мыңжылдықтың ортасы
археология

город Иссык дачи "Коксай" участки №3-4
309
Курганный могильник Коксай 4, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
город Иссык дачи "Коксай" участки №187-189
310
Курган Коксай 5, середина
І тысячелетия до нашей эры
археология
город Иссык дачи "Коксай" участки №195-209
311
Курган Коксай 6, середина І тысячелетия до нашей эры
археологии
город Иссык дачи "Коксай" участки №124-125
312
Курганный могильник Коксай 7, середина І тысячелетия до нашей эры
археология
город Иссык дачи "Коксай" участки №4-53
313
Иссыкский могильник, группа 3, эпоха раннего железа
археология
город Иссык, 350 м к северо-западу от хлебо комбината
314
Могильник Рахат из 16 курганов,
ІІвек до нашей эры -ІІвек нашей эры
археология
по левую сторону дороги из села Кайназарв село Рахат
315
Могильник Рахат-ІІ, группа 1, эпоха раннего железа
археология
село Кайназар, в 1,5 км к юго-востоку от села Рахат
316
Курган Рахат ІІ, группа 3,
середина V тысячелетия до нашей эры
археологии
село Кайназар, в 1,3 км к юго-востоку от села Рахат
317
Могильник Рахат ІІІ, группа І, эпоха раннего железа
археология
село Кайназар, в 0,9 км к юго-востоку от села Рахат
318
Могильник из 3 курганов, эпоха раннего железа
археология
урочище Ассы, в 7,5 км к северо-западу от обсерватории
319
20 Курганов, эпоха раннего железа
археология
на терассе вдоль реки Болексаз
320
Могильник Азат, группа 1, эпоха раннего железа
археология
село Кайназар, на западе села Азат
321
Могильник Азат,
группа ІІІ, эпоха раннего железа
археология
село Кайназар, на западе села Азат
322
Могильник Азат,
группа VІІ, эпоха раннего железа
археология
село Кайназар,на западе села Азат
323
Могильник Азат ХІ, эпоха раннего железа
археология
село Кайназар, в 1,6 км к северо-западу от села Азат
324
Могильник, микрорайон І,
середина І тысячелетия до нашей эры
археология
город Иссык, в 210 м к северу от улицы
Ш. Уалиханова, в 100 м к востоку от улицы Пугачева
325
Курганы, ІV-ІІІ века до нашей эры
археология
в 1,4 км от села Рахат, по левую сторону дороги в село Красный Восток
326
Группа курганов, микрорайон 3,
середина І тысячелетия до нашей эры
археология
город Иссык, в 100 м к северу от улицы
Ш.Уалиханова
327
Могильник Кайназар – ІІІ - ІV,
эпоха раннего железа
археология
в 1,6 км к северо-западу от села Кайназар
328
Могильник Бетагаш из 300 каменных курганов, ІІ век до нашей эры - І век нашей эры
археология
в 4 км к юго-востоку от села Корам
329
Могильник Бетагаш ІІ из 101 курганов, ІІ век до нашей эры –І век нашей эры
археология

Есік қаласының "Көксай" саяжайының № 3-4 учаскелері
309
Қорғанды бейіт Көксай 4, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласының "Көксай" саяжайын № 187-189 учаскелері
310
Қорған Көксай 5, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласындағы "Көксай" саяжайы № 195-209 учаскелері
311
Қорған Көксай 6, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласының "Көксай" саяжайындағы №124-125 учаскелері
312
Қорғанды бейіт Көксай 7,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласы "Көксай" саяжайының № 4-53 учаскелері
313
Есік бейіті, 3 топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Есік қаласы, нан комбинатынан солтүстік-батысқа 350 м
314
16 қорғаннан тұратын Рахат бейіті,
біздің дәуірге дейінгі ІІ ғасыр- біздің дәуірдің ІІ ғасыры
археология
Кайназар ауылынан Рахат ауылы жолының сол жағында
315
Бейіт Рахат-ІІ, 1 топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Қайназар ауылы, Рахат ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,5 км
316
Қорған Рахат ІІ, 3 топ,
біздің дәуірге дейінгі V мыңжылдықтың ортасы
археология
Қайназар ауылы, Рахат ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,3 км
317
Бейіт Рахат ІІІ, І топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Қайназар ауылы, Рахат ауылынан оңтүстік-шығысқа 0,9 км
318
3 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ассы шатқалы, обсерваториядан солтүстік-батысқа
7,5 км
319
20 қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Бөлексаз өзенінің бойындағы терассада
320
Бейіт Азат, 1 топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Қайназар ауылы, Азат ауылының батысы
321
Бейіт Азат, ІІІ топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Қайназар ауылы, Азат ауылынан батысында
322
Бейіт Азат, VІІ топ, ежелгі темір дәуірі
археология
Қайназар ауылы, Азат ауылының батысында
323
Бейіт Азат ХІ, ежелгі темір дәуірі
археология
Қайназар ауылы, Азат ауылынан солтүстік-батысқа 1,6 км
324
Бейіт, І шағын аудан,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласы,
Ш. Уәлиханов көшесінен солтүстікке 210 м, Пугачев көшесінен шығысқа 100 м
325
Қорғандар, біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІІ ғасырлар
археология
Рахат ауылынан 1,4 км, Красный Восток ауылы жолының сол жағында
326
Қорғандар тобы, 3 шағын ауданы,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласы,
Ш. Уәлиханов көшесінен солтүстікке 100 м
327
Бейіт Қайназар-ІІІ - ІV,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қайназар ауылынан солтүстік-батысқа 1,6 км
328
300 тас қорғаннан тұратын Бетағаш бейіті, біздің дәуірге дейінгі ІІ ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Қорам ауылынан оңтүстік-шығысқа 4 км
329
101 тас қорғаннан тұратын Бетағаш ІІ бейіті, біздің дәуірге дейінгі ІІ ғасыр –
біздің дәуірдің І ғасыры
археология

в 4,5 км к юго-востоку от села Корам
330
Могильник Бетагаш ІІІ, из 59 курганов, ІІ век до нашей эры –І век нашей эры
археология
в 5 км к юго-востоку от села Корам
331
Могильник у села Каракемер,
эпоха раннего железа
археология
на западной окраине села Каракемер
332
Могильник Кайназар, эпоха раннего железа, ІV век до нашей эры
археология
село Кайназар
333
Могильникиз 7 курганов,
ІV-ІІ века до нашей эры
археология
западная окраина села Каракемер, по обе стороны дороги от села Тургень в село Евгеньевку
334
Курган Коктобе І, группа 2, V век до нашей эры
археология
село Коктобе, в 2,7 км к востоку от села Алмалы
335
Могильник из 23 курганов,
ІV-ІІІ века до нашей эры
археология
в 3 км от села Малыбай
336
Могильник из 32 курганов,
ІV-ІІІ века до нашей эры
археология
восточней села Тургень, за рекой Тургень
337
Наскальные изображение,
ІV-ІІІ века до нашей эры
археология
в горах Торайгыр, не далеко от местности Бартогай
338
Могильник Каракемер из 22 курганов, ІV-ІІІ века до нашей эры
археология
на правом берегу реки Тургень, возле села Тургень
339
Укрепленное поселение,
ІV-ІІІ века до нашей эры
археология
на правом берегу реки Тургень, возле села Тургень
340
Надписи на скалах, ІV-ІІІ века до нашей эры
археология
в горах Тургень, около села Тургень
341
Могильник из 5 курганов в селе Тургень, V-ІV века до нашей эры
археология
в 3 км от села Тургень, по дороге в село Асы
342
Могильник из 10 курганов,
ІV-ІІ века до нашей эры
археология
в 12 км от села Тургень, по правую сторону дороги в село Евгеньевка
343
Могильник Шелек І, из
24 курганов, І-ІІІ века нашей эры
археология
северная окраина села Шелек
344
Могильник Шелек ІІ, 42 кургана,
ІІІвек до нашей эры –ІІІвек
нашей эры
археология
село Шелек
345
Могильник из 52 курганов, ранний железный век
археология
на южной окраине села Шелек
346
Могильник, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Шелек, восточнее села Жуантобе
347
Курган, VІ-ІV века до нашей эры
археология
в 4 м на северо-запад от дороги в села Шелек
348
Могильник, эпоха раннего железа
археология
от обсерватории в 4 км к северу
349
Могильник, эпоха раннего железа
археология
от обсерватории в 5 км к востоку
350
Могильник из 17 курганов,
эпоха раннего железа
археология
от обсерватории в 2 км к югу
351
Могильник, эпоха раннего железа
археология
от обсерватории в 5 км к северо-востоку
352
Могильник, эпоха раннего железа
археология
от обсерватории в 2 км к северо-востоку

Қорам ауылынан оңтүстік –шығысқа 4,5 км
330
59 тас қорғаннан тұратын Бетағаш ІІІ бейіті, біздің дәуірге дейінгі ІІ ғасыр –біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Қорам ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км
331
Қаракемер ауылындағы бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракемер ауылының батыс шетінде
332
Бейіт Қайназар, ерте темір дәуірі, біздің дәуірге дейінгі ІV ғасыр
археология
Қайназар ауылы
333
7 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІ ғасырлар
археология
Қаракемер ауылының батыс шеті, Түрген ауылынан Евгеньевка ауылына дейінгі жолдың екі жағында
334
Қорған Көктөбе І,
2 топ, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр,
археология
Көктөбе ауылы, Алмалы ауылынан шығысқа 2,7 км
335
23 қорғаннан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІІ ғасырлар
археология
Малыбай ауылынан 3 км
336
32 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІІ ғасырлар
археология
Түрген ауылының шығысында, Түрген өзенінің арғы жағы
337
Тастағы безендірулер, біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІІ ғасырлар
археология
Торайғыр тауында, Бартоғай мекенінен алыс емес
338
22 қорғаннан тұратын Қаракемер бейіті,
біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІІ ғасырлар
археология
Түрген өзенінің оң жағалауында, Түрген ауылының маңайы
339
Нығайтылған қоныс, біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІІ ғасырлар
археология
Түрген өзенінің оң жағалауында, Түрген ауылының маңайы
340
Жартастағы жазулар, біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІІ ғасырлар
археология
Түрген ауылының маңайы, Түрген тауында
341
5 қорғаннан тұратын Түрген ауылындағы бейіт, біздің дәуірге дейінгі V – ІV ғасыр
археология
Асы ауылы жолында, Түрген ауылынан 3 км
342
10 қорғаннан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейінгі ІV-ІІ ғасырлар
археология
Түрген ауылынан 12 км, Евгеньевка ауылы жолының оң жағында
343
Бейіт Шелек І, 24 қорғаннан тұрады, біздің дәуірге дейінгі І-ІІІ ғасырлар
археология
Шелек ауылының солтүстік шетінде
344
Бейіт Шелек ІІ, 42 қорғаннан тұрады,
біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр – біздің дәуірдің ІІІ ғасыры
археология
Шелек ауылы
345
52 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Шелек ауылының оңтүстік шетінде
346
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Жуантөбе ауылынан шығысқа қарай, Шелек өзенінің оң жағалауында
347
Қорған, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археология
Шелек ауылы жолынан солтүстік-батысқа 4 м
348
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
обсерваториядан солтүстікке 4 км
349
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
обсерваториядан шығысқа 5 км
350
17 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
обсерваториядан оңтүстікке 2 км
351
Бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
обсерваториядан солтүстік-шығысқа 5 км
352
Бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2 км

381
Два кургана, ранний железный век
археология
в 33,2 км к юго-востоку от села Турген
382
Два кургана, ранний железный век
археология
в 34 км к юго-востоку от села Турген
383
Три кургана, ранний железный век
археология
в 32 км к юго-востоку от села Турген
384
Поселение,
ранний железный век
археология
в 34,2 км к юго-востоку от села Турген
385
Могильник, этнографический могильник казакского рода Ортканыс подрода Калкан, ХІХ - ХХ века
археология
в 31,5 км к юго-востоку от села Турген
386
Курганый могильник Коксай І,
середина І тысячилетия до нашей эры
археология
город Иссык, дачи Коксай
387
Курганый могильник Коксай ІІІ,
ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Коксай, напротив участка №187 Б
388
Курганый могильник Коксай ІV,
ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Коксай, северо-западнее участка № 0209
389
Курганный могильник,
ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Коксай, на против участка № 147
390
Погребальный комплекс жертвоприношений, VІІІ век до
нашей эры
археология
город Иссык, по улице Пушкина, микрорайон № 3
391
Курган, ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Иссык 2
392
Курган, ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Иссык 2, юго-восточнее участка № 457
393
Три кургана, ранний железный век
археология
город Иссык, дача Иссык 2, к северо-востоку от автодрома
394
Курган, ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Иссык 2, между участками №177 и №178
395
Курган, ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Иссык 2 между участками № 96 и
№ 97
396
Курган, ранний железный век
археология
город Иссык, дачи Иссык 2 участок
№ 47
397
Курган, ранний железный век
археология
город Иссык, северо-восточнее дачи Иссык 2
Ескельдинский район
398
Здание дома культуры, 1986 год
градостроительство и архитектура
село Алдабергенова
399
Бюст Героя Советского Союза
Константина Шестакова, 1960 год
сооружение монументального искусства
село Карабулак
400
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Карабулак
401
Памятник Ескельды би, 2000 год
сооружение монументального искусства
село Карабулак
402
Мавзолей Капал батыра, 2005 год
градостроительство и архитектура
в 80 км от автодороги Талдыкорган-Капал, на склоне горы Ешкиолмес
403
Мавзолей Бактыбай Жолбарысулы, 1990 год
градостроительство и архитектура
село Отенай
404
Могильник Бигаш из 30 квадратных и овальных оградок, эпоха раннего железа
археология
в 3,5 км не доезжая села Бигаш по дороге из села Матай Баисов
405
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3,8 км от села Бигаш по дороге из села Матай Баисов

381
Екі қорған, ерте темір ғасыры
археология
Түрген ауылынан оңтүстік-шығысқа
33,2 км
382
Екі қорған, ерте темір ғасыры
археология
Түрген ауылынан оңтүстік-шығысқа
34 км
383
Үш қорған, ерте темір ғасыры
археология
Түрген ауылынан оңтүстік-шығысқа 32 км
384
Қоныс,
ерте темір ғасыры
археология
Түрген ауылынан оңтүстік-шығысқа
34,2 км
385
Бейіт, Калкан руынан тарайтын қазақтың Ортқаныс руының этнографиялық бейіті, ХІХ-ХХ ғасырлары
археология
Түрген ауылынан оңтүстік-шығысқа
31,5 км
386
Көксай І қорғанды бейіті,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археология
Есік қаласы, Көксай саяжайы
387
Көксай ІІІ қорғанды бейіті,
ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Көксай саяжайы, №187 Б учаскісінің қарсысында
388
Көксай ІV қорғанды бейіт,
ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Көксай саяжайы, № 0209 учаскесінен солтүстік-батысқа
389
Қорғанды бейіт, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Көксай саяжайы, № 147 учаскісінің қарсысында
390
Құрбандықты жерлеу кешені,
біздің дәуірге дейінгі VІІІ ғасыр
археология
Есік қаласы, Пушкина көшесі, № 3 ықшам ауданы
391
Қорған, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Есік 2 саяжайы
392
Қорған, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Есік 2 саяжайы, № 457 учаскесінен оңтүстік-шығысына
393
Үш қорған, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Есік 2 саяжайы, автодромның солтүстік - шығысында
394
Қорған, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Есік 2 саяжайы, №177 және №178 учаскелерінің арасында
395
Қорған, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Есік 2 саяжайы № 96 және № 97 учаскелерінің арасында
396
Қорған, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Есік 2 саяжайының № 47 учаскесі
397
Қорған, ерте темір ғасыр
археология
Есік қаласы, Есік 2 саяжайының солтүстік-шығысында
Ескелді ауданы
398
Мәдениет үйінің ғимараты, 1986 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алдабергенов ауылы
399
Кеңес Одағының Батыры Константин Шестаковтың бюсті, 1960 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарабұлақ ауылы
400
Ұлы Отан соғысы жылдары қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарабұлақ ауылы
401
Ескелді би ескерткіші, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарабұлақ ауылы
402
Қапал батыр кесенесі, 2005 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талдықорған-Қапал автожолынан 80 км, Ешкіөлмес тауының бауырайында
403
Бақтыбай Жолбарысұлының кесенесі,
1990 жыл
қала құрылысы және сәулет
Өтенай ауылы
404
30 квадраттық және сопақ қоршаулардан құралған Биғаш бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылына жетпей 3,5 км
405
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылынан 3,8 км

406
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
в 5,7 км от села Бигаш по дороге в село Матай Байсов
407
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
в 6,6 км от села Бигаш вдоль дороги из села Матай
408
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 3 км к юго-западу от села Бигаш, в 3,3 км к югу от села Жалгызагаш, в 250 м к северо-востоку от 27 км трассы Жангызагаш-Рудничный
409
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Даулбай на территории села Сарыбулак
410
Каменные бабы,
эпоха раннего железа
археология
урочище Даулбай, на территории села Сарыбулак
411
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Жаман-Сарыбулак
412
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
около села Жалгызагаш, на берегу реки Коксу
413
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
в 2,4 км к северо-западу от села Жалгызагаш, по дороге из села Матай Баисов
414
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
в 2,6 км не доезжая села Жалгызагаш по дороге из села Матай Баисов
415
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3,2 км к северо-западу от села Жалгызагаш
416
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 1 км к северу от села Жалгызагаш, в 90 м к востоку от шоссе
417
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 1 км к северу от села Жалгызагаш, в 150 м к востоку от шоссе
418
Группа курганов,
эпоха раннего железа
археология
село Жетысу, в 6,7 км по трассе в село Тельман, в 180 м к северу от трассы, в 2,5 км к юго-востоку от села Толенгут
419
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
урочище Жалгызагаш
420
Группа курганов,
эпоха раннего железа
археология
село Жетысу, 6,7 км от поворота на село Тельман, 2,5 км к юго-востоку от села Толенгит, 10 м к северу от дороги
421
Курган, эпоха раннего железа
археология
село Жетысу, в 3,5 км к юго-востоку села Толенгит
422
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Кызылтас,
в 10 км от города Талдыкорган
423
Могильник Каратал из 13 курганов, эпоха раннего железа
археология
возле дороги из города Уштобе в город Талдыкорган
424
Могильник, эпоха раннего железа
археология
возле моста по дороге из города Уштобе в город Талдыкорган
425
Могильник Каратал из 7 группы курганов, эпоха раннего железа
археология
Рядом с мостом по дороге из города Уштобе в город Талдыкорган
426
Могильник Каратал из 3 курганов, эпоха раннего железа
археология
к юго-востоку от реки Каратал
427
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
при выходе реки Каратал

406
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылынан 5,7 км
407
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылынан 6,6 км
408
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Биғаш ауылынан оңтүстік-батысқа
3 км, Жалғызағаш ауылынан оңтүстікке
3,3 км, Жалғызағаш-Рудничный трассасының 27 км солтүстік-шығысқа 250 м
409
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Даулбай шатқалы, Сарыбұлақ ауылының аумағында
410
Балбалтас, ежелгі темір дәуірі
археология
Даулбай шатқалы, Сарыбұлақ ауылының аумағында
411
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Жаман-Сарыбұлақ шатқалында
412
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Көксу өзенінің жағалауында, Жалғызағаш ауылы маңайында
413
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында, Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа 2,4 км
414
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Жалғызағаш ауылына жетпей 2,6 км
415
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа 3,2 км
416
Бейіт, ежелгі темір дәурі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1 км, шосседен шығысқа
90 м
417
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1 км, шосседен шығысқа
150 м
418
Қорғандар тобы,
ежелгі темір эпоха
археология
Жетісу ауылы, Телман ауылына трассасымен 6,7 км, трассадан солтүстікке 180 м, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 км
419
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Жалғызағаш шатқалы
420
Қорғандар тобы,
ежелгі темір дәуірі
археология
Жетісу ауылы, Телман ауылы бұрылысынан 6,7 км, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 км, жолдан солтүстікке 10 м
421
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жетісу ауылы, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа
3,5 км
422
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Талдықорған қаласынан 10 км, Қызылтас шатқалында
423
13 қорғаннан тұратын Қаратал бейіті,
ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдың маңайында
424
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы көпірдің маңайы
425
7 қорғандар тобынан тұратын Қаратал бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы көпірдің жаны
426
3 қорғаннан тұратын Қаратал бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаратал өзенінен оңтүстік-шығысқа
427
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Қаратал өзенінің шыға берісінде

428
Укрепленное поселение,
эпоха раннего железа
археология
на берегу реки Каратал около кирпичного завода
429
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 4 км от села Карабулак
по дороге в город Талдыкорган
430
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 6 км от села Карабулак по дороге в город Талдыкорган
431
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2 км от села Карабулак по дороге в село Алдабергенова
432
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 1,5 км от села Карабулак по дороге в село Кокжазык
433
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2 км от села Карабулак по дороге в город Талдыкорган
434
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2,6 км от села Карабулак по дороге из города Текели
435
Группа курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 10 км к юго-востоку от села Карабулак
436
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 11 км к юго-востоку от села Карабулак
437
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 7,5 км к югу от села Карабулак
438
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
в 700 м от поворота села Тельман
439
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
на правом берегу реки Коксу
440
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3,8 км от села Карабулак, в 300 м от дороги села Кокжазык
441
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 8 км от села Карабулак
442
Могильник из 12 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 7,5 км от села Карабулак
443
Наскальные изображения и надписи,
ранний железный век
археология
в 4 км от слияния рек Каратал, Тентек,Биже
444
Курганы, эпоха раннего железа
археология
16 км от села Мукры
445
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 11 км от села Матай Баисова
446
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 11,2 км от села Матай Баисов
447
Курган, эпоха раннего железа
археология
на территории села Матай Баисова, на берегу реки Коксу
448
Курганы каменные,
эпоха раннего железа
археология
в 0,5 км к востоку от села Матай Баисова
449
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3,7 км от села Матай Баисов
450
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 300 м от села Матай Баисова, на берегу реки Коксу
451
Могильник из 16 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 2,7 км от села Матай Баисова
452
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 4 км от села Матай Баисова
453
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 12 км от села Матай Баисова, на берегу реки Коксу
454
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 700 м к северу от села Жалгызагаш
455
Могильник,эпоха раннего железа
археология
в 3 км к юго-западу от села Бигаш
456
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 1 км к юго-западу от села Жалгызагаш
457
Два кургана, эпоха раннего железа
археология

428
Нығайтылған қоныстар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Кірпіш зауытының жанында Қаратал өзенінің жағасында
429
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан 4 км
430
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан 6 км
431
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алдаберегенов ауылы жолында Қарабұлақ ауылынан 2 км
432
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылы жолында Қарабұлақ ауылынан 1,5 км
433
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан 2 км
434
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан 2,6 км
435
Қорғандар тобы, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа
10 км
436
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 11 км
437
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан оңтүстікке 7,5 км
438
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Телман ауылы бұрылысынан 700 м
439
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Көксу өзенінің оң жағалауы
440
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазык ауылы жолынан 300 м, Қарабұлақ ауылынан
3,8 км
441
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан
8 км
442
12 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан
7,5 км
443
Тастағы безендірулер мен жазулар,
ежелгі темір ғасыры
археология
Қаратал, Тентек, Біже өзендерінің қосылған жерінен 4 км
444
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан
16 км
445
Қорғандар, ежелгі темір эпоха
археология
Матай Байсов ауылынан 11 км
446
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан 11,2 км
447
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Баисов ауылы аумағында, Көксу өзенінің жағасында
448
Тас қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Баисов ауылынан шығысқа 0,5 км
449
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Баисов ауылынан 3,7 км
450
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан 300 м, Көксу өзенінің жағасында
451
16 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан
2,7 км
452
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан 4 км
453
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Матай Байсов ауылынан 12 км, Көксу өзенінің жағасында
454
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 700 м
455
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Биғаш ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км
456
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-батысқа 1 км
457
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа

2 км к юго-востоку от села Жалгызагаш, 800 м к северу от села Бигаш
458
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
13 км к юго-востоку от села Бигаш
459
Группа курганов, эпоха раннего железа
археология
500 м к северу от села Жалгызагаш
460
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2,7 км к северо-западу от села Жалгызагаш
461
Могильник, эпоха раннего железа
археология
1,3 км к северу от села Жалгызагаш
462
Могильник, эпоха раннего железа
археология
3 км к юго-востоку от села Жалгызагаш
463
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,5 км кюго-востоку от села Жалгызагаш
464
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1,8 км к востоку от села Жалгызагаш
465
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
4,5 км к северо-западу от села Жалгызагаш
466
Могильник, эпоха раннего железа
археология
на северо-западном окраине села Жалгызагаш
467
Курган, эпоха раннего железа
археология
1,3 км к востоку от села Жалгызагаш
468
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
2 км к юго-востоку от села Жалгызагаш
469
Могильник, эпоха раннего железа
археология
700 м к северу от села Жалгызагаш
470
Курганы, эпоха раннего железа
археология
11 км от села Сарыбулак по дороге на станцию Молалы
471
Курганы, эпоха раннего железа
археология
12 км от села Сарыбулак
472
Могильник из 17 курганов, эпоха раннего железа
археология
13 км от села Сарыбулак
473
Могильник Каратал, эпоха раннего железа
археология
1 км не доезжая моста
474
Курганы, эпоха раннего железа
археология
18 км от села Сарыбулак
475
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
на севере села Еркин
476
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 5 км от Талдыкорганского сахарного завода
477
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3,5 км от города Текели
478
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 10 км от города Текели
479
Курган, эпоха раннего железа
археология
3 км от города Текели
480
Курган, эпоха раннего железа
археология
1 км от города Текели
481
Могильник из 10 курганов,
эпоха раннего железа
археология
1 км от села Сарыбулак, 8 км от дороги в села Капал
482
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1 км от села Сарыбулак
483
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3 км от села Сарыбулак
484
Курганы, эпоха раннего железа
археология
0,8 км от села Теректы
485
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 4,9 км от села Теректы
486
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3,8 км от села Теректы
487
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 1,6 км от села Кокжазык
488
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 400 м от села Кокжазык
489
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 300 м к востоку от
села Кокжазык
490
Курганы, эпоха раннего железа
археология

2 км, Биғаш ауылынан солтүстікке 800 м
458
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Биғаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 13 км
459
Қорғандар тобы, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 500 м
460
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа 2,7 км
461
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1,3 км
462
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 3 км
463
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,5 км
464
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан шығысқа 1,8 км
465
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа 4,5 км
466
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылының солтүстік-батыс шетінде
467
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан шығысқа 1,3 км
468
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км
469
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 700 м
470
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Молалы станциясы жолында Сарыбұлақ ауылынан 11 км
471
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
12 км
472
17 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
13 км
473
Қаратал бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
көпірге жетпей 1 км
474
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
18 км
475
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Еркін ауылының солтүстігінде
476
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қант зауытынан 5 км
477
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 3,5 км
478
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 10 км
479
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 3 км
480
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 1 км
481
10 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қапал ауылы жолынан
8 км, Сарыбұлақ ауылынан 1 км
482
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
1 км
483
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
3 км
484
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Теректі ауылынан
0,8 км
485
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Теректі ауылынан 4,9 км
486
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Теректі ауылынан 3,8 км
487
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылынан
1,6 км
488
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылынан
400 м
489
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылынан шығысқа 300 м
490
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан

в 11,2 км от города Текели
491
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1 км к западу от города Текели
492
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2 км к западу от города Текели
493
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2,6 км к западу от города Текели
494
Наскальные надписи,
эпоха раннего железа
археология
в ущелье Теректы, села Жалгызагаш
495
Наскальные изображения,
эпоха раннего железа
археология
в ущелье Теректы, в 6 км к юго-востоку от села Жалгызагаш
496
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 7-8 км от села Алдабергенова
497
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 0,5 км от села Алдабергенова
Жамбылский район
498
Обелиск павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Актерек
499
Обелиск борцам за советскую власть в честь 50 летие Союза Советских Социалистических Республик,
1967 год
сооружение монументального искусства
село Аккайнар
500
Обелиск павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Танбалы
501
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Жамбыл
502
Бюст Жамбыл Жабаева, 1976 год
сооружение монументального искусства
село Жамбыл
503
Памятник Медетбек батыра, 2008 год
сооружение монументального искусства
село Жамбыл
504
Бюст Алгадай Жамбылулы, 2008 год
сооружение монументального искусства
село Жамбыл
505
Памятник Нургисе Тлендиева,
1999 год
сооружение монументального искусства
село Жамбыл
506
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Дегерес
507
Мавзолей Наурызбай батыра,
2006 год
градостроительство и архитектура
село Дегерес,
гора Бесбатыр
508
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Унгыртас
509
Бюст Жамбыла Жабаева, 1969 год
сооружение монументального искусства
село Узынагаш
510
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Узынагаш
511
Памятник воинам павшим в Великой Отечественной войне, 1941-1945 годы, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Узынагаш
512
Дом музей Умбетали Карибаева,
1988 год
градостроительство и архитектуры
село Умбетали
513
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Умбетали
514
Мавзолей Умбетали Карибаева,
1996 год
сооружение монументального искусства
село Умбетали
515
Обелиск павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Мынбаева
516
Обелиск павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Саурык батыра

11,2 км
491
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан батысқа 1 км
492
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан батысқа 2 км
493
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан батысқа 2,6 км
494
Тастағы жазулар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылы, Теректі шатқалында
495
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км, Теректі шатқалында
496
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алдабергенов ауылынан 7-8 км
497
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алдабергенов ауылынан 0,5 км
Жамбыл ауданы
498
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақтерек ауылы
499
Кеңестің Социалистік Республикалар Одағының 50 жылдығына орай, кеңес үкіметі күрескерлері ескерткіші,
1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Аққайнар ауылы
500
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Таңбалы ауылы
501
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырлар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл ауылы
502
Жамбыл Жабаев бюсті, 1976 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл ауылы
503
Медетбек батыр ескерткіші, 2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл ауылы
504
Алғадай Жамбылұлы бюсті, 2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл ауылы
505
Нұрғиса Тілендиев ескерткіші, 1999 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл ауылы
506
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Дегерес ауылы
507
Наурызбай батыр кесенесі, 2006 жыл
қала құрылысы және сәулет
Дегерес ауылы, Бесбатыр тауы
508
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырлар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үңгіртас ауылы
509
Жамбыл Жабаев бюсті, 1969 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ұзынағаш ауылы
510
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ұзынағаш ауылы
511
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1941-1945 жылдар, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ұзынағаш ауылы
512
Үмбетәлі Кәрібаевтың музей үйі,
1988 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үмбеталі ауылы
513
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үмбеталі ауылы
514
Үмбетәлі Кәрібаев кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үмбетәлі ауылы
515
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Мыңбаев ауылы
516
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Саурық батыр ауылы

517
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Карасу
518
Бюст Сарыбай би, 1992 год
сооружение монументального искусства
село Карасу
519
Мавзолей Суюнбай Аронулы,
1996 год
сооружение монументального искусства
село Каракастек
520
Обелиск павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Каракастек
521
Памятник Самен батыра, 2005 год
сооружение монументального искусства
село Самсы
522
Обелиск павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Талап
523
Обелиск павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село
Б. Кыдырбекулы
524
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Шиен
525
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Каргалы
526
Могильник, из 10 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 9,8 км от села Дегерес
527
Могильник из 14 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 5,7 км к северо-западу от села Таран, на левом берегу реки Аксенгир
528
Могильник из 19 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 3,5 км к югу от станций Аксенгир
529
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 8 км к югу от станций Аксенгир
530
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 4 км к северо-западу от села Таран, на левом берегу реки Аксенгир
531
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 4,7 км к северо-западу от села Таран
532
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 14 км к югу от села Аксенгир
533
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 14,5 км к югу от села Аксенгир
534
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2 км от места пересечения реки Аксенгир и трассы Алматы-Бишкек
535
Могильник Ащису из 31 курганов, ІІ тысячелетия до нашей эры
археология
в 43 км от станции Копа, 200 м юго-западнее от села Ащису
536
Могильник Ащису І, ІІ тысячелетия до нашей эры
археология
в 42 км северо-западу станций Копа, в 25 км к юго-западу от села Ащису
537
Могильник Ащису ІІ, 4 кургана,
ІІ тысячелетия до нашей эры
археология
в 200 м к северо-западу в село Ащису
538
Могильник Ащису ІІІ, 3 кургана,
І тысячелетия до нашей эры
археология
в 44 км северо-западу от станций Копа, в 2 км юго-западнее от села Ащису
539
Могильник Ащису ІV,
6 курганов, начало І тысячелетия
до нашей эры
археология
в 3,5 км к юго-западу от села Ащису
540
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 3 км от села Дегерес, по дороге в село Сункар
541
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 9 км от села Дегерес, по дороге в село Сункар

517
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырлар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарасу ауылы
518
Сарыбай би бюсті, 1992 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарасу ауылы
519
Сүйінбай Аронұлы кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаракастек ауылы
520
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қаракастек ауылы
521
Сәмен батыр ескерткіші, 2005 жыл
монументтік өнер құрылысы
Самсы ауылы
522
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Талап ауылы
523
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Б. Қыдырбекұлы ауылы
524
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шиен ауылы
525
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырлар ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарғалы ауылы
526
10 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Дегерес ауылынан 9,8 км
527
14 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Таран ауылынан солтүстік-батысқа 5,7 км, Ақсеңгір өзенінін сол жағалауда
528
19 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсеңгір бекетінен оңтүстікке 3,5 км
529
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсеңгір бекетінен оңтүстікке 8 км
530
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Таран ауылынан солтүстік-батысқа 4 км, Ақсеңгір өзенінін сол жақ жағалауда
531
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Таран ауылынан солтүстік-батысқа 4,7 км
532
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсеңгір ауылынан оңтүстікке 14 км
533
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсеңгір ауылынан онтүстікке 14,5 км
534
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алматы-Бішкек трассасымен Ақсеңгер өзенінің қиылысқан жерінен 2 км жерде
535
31 қорғаннан тұратын Ащысу бейіті,
біздің дәуірімізге дейінгі ІІ мыңжылдық
археология
Қопа бекетінен 43 км, Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа 200 м
536
Ащысу І бейіті, біздің дәуірімізге дейінгі ІІ мыңжылдық
археология
Копа бекітінен солтүстік-батысқа 42 км, Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа 25 км
537
Ащысу ІІ бейіті, 4 қорған, біздің дәуірге дейінгі ІІ мыңжылдық
археология
Ащысу ауылынан
солтүстік-батысқа
200 м
538
Ащысу ІІІ бейіті ,
3 қорған, біздің дәуірге дейінгі
І мыңжылдық
археология
Қопа бекетінен солтүстік батысқа 44 км, Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа 2 км
539
Ащысу ІV бейіті ,
6 қорған, біздің дәуірге дейінгі
І мыңжылдықтың басы
археология
Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа
3,5 км
540
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Дегерес ауылынан 3 км, Сұңқар ауылының жолында
541
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Дегерес ауылынан 9 км, Сұңқар ауылының жолында

542
Курганы, эпоха раннего железа
археология
не доезжая 3 км до села Дегерес
543
Могильник,
эпоха раннего железа
археология
2 км к северу от музея Жамбыла
544
Могильник,
эпоха раннего железа
археология
2 км к югу от музея Жамбыла
545
Могильник Копа І,
ІІІ век до нашей эры
археология
11,7 км не доезжая до станции Копа
546
Могильник, эпоха раннего железа
археология
46 км к северо-западу от станции Копа
547
Могильник,
эпоха раннего железа
археология
1 км к юго-западу от села Кастек
548
Курганы, VІ-ІV века до нашей эры
археология
1 км от села Прудки
549
Курганы, VІ-ІV века до нашей эры
археология
на восточной окраине села Кастек
550
Могильник из 17 курганов,
VІ-ІV века до нашей эры
археология
на северной окраине села Кастек
551
Могильник №57, V век до нашей эры
археология
урочище Каракыр
552
Могильник №57 ,V век до нашей эры
археология
село Каншенгель, 220 м к югу от кошара
553
Могильник №61 из 5 курганов, V век до нашей эры
археология
урочище Каракыр, в 1,1 км к востоку от станции Копа
554
Могильник №62, V век до нашей эры
археология
урочище Каракыр
555
Могильник №63, V век до нашей эры
археология
урочище Каракыр
556
Одиночный курган №64,
V век до нашей эры
археология
урочище Каракыр
557
Одиночный курган №65,
V век до нашей эры
археология
урочище Каракыр
558
Могильник №56, эпоха раннего железа
археология
1,2 км к северу от села Карабастау
559
Могильник №75 из 2 курганов и 8 оград, Х-V века до нашей эры
археология
1,6 км к северо-западу от села Каншенгель
560
Могильник №76 из 3 курганов и 1 ограды, Х-V века до нашей эры
археология
на юго-восточной окраине села Карабастау
561
Могильник № 77, Х-V века до нашей эры
археология
в 1,1 км к северо-западу от села Карабастау
562
Развалины средневекового караван-сарая в селе Каракастек, Х-ХІІ века
археология
в 3 км к востоку от села Каракастек
563
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 7 км от села Каракастек
564
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 9 км от села Каракастек
565
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 10 км от села Каракастек
566
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 11,7 км от села Каракастек
567
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 12,9 км от села Каракастек
568
Могильник 10 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 1 км от села Каракестек
569
Одиночный курган, VІ-ІV века до нашей эры
археология
в 3 км к востоку от села Каракастек
570
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 3 км к западу от села Каракастек
571
Могильник №66 состоит из 2 курганов и 4 оград, ХІ-ІV века до нашей эры
археология
1 км к югу от трассы станции Копа-Каншенгел

542
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Дегерес ауылына жетпей 3 км
543
Бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Жамбыл музейінен солтүстікке 2 км
544
Бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Жамбыл музейінен оңтүстікке 2 км
545
Қопа І бейіті, біздің дәіурге дейінгі
ІІІ ғасыр
археология
Қопа бекетіне жетпей 11,7 км
546
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қопа бекетінен солтүстік-батысқа 46 км
547
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қастек ауылынан оңтүстік-батысқа 1 км
548
Қорғандар, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археология
Прудки ауылынан 1 км
549
Қорғандар, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археология
Қастек ауылының шығыс шетінде
550
Бейіт, 17 қорғаннан құрылған,
біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археология
Қастек ауылының солтүстік шетінде
551
Бейіт № 57,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қарақыр шатқалы
552
Бейіт № 57,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қаншенгел ауылы, қошардан оңтүстікке 220 м
553
Бейіт № 61,
5 қорғаннан құралған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қарақыр шатқалы, Қопа бекетінен шығысқа 1,1 км
554
Бейіт № 62, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қарақар шатқалы
555
Бейіт № 63, біздің дәуірге дейінгі
V ғасыр
археология
Қарақыр шатқалы
556
Жалғыз қорған № 64,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қарақыр шатқалы
557
Жалғыз қорған № 65,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қарақыр шатқалы
558
Бейіт № 56 , ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабастау ауылынан солтүстікке 1,2 км
559
Бейіт № 75, 2 қорғаннан және 8 қоршаудан құралған, біздің дәуірге дейінгі Х-V ғасырлар
археология
Қаншенгел ауылынан оңтүстік-батысқа 1,6 км
560
Бейіт № 76, 3 қорғаннан және 1 қоршаудан құралған, біздің дәуірге дейінгі Х-V ғасырлар
археология
Қарабастау ауылының оңтүстік-шығыс шетінде
561
Бейіт № 77, біздің дәуірге дейінгі Х-V ғасырлар
археология
Қарабастау ауылынан солтүстік - батысқа 1,1 км
562
Қаракастек ауылындағы орта ғасыр керуен-сарайының қирандылары,
Х-ХІІ ғасырлар
археология
Қаракастек ауылынан шығысқа 3 км
563
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракастек ауылынан
7 км
564
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракастек ауылынан
9 км
565
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракастек ауылынан
10 км
566
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракастек ауылынан
11,7 км
567
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракастек ауылынан
12,9 км
568
Бейіт, 10 қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракастек ауылынан
1 км
569
Жалғыз қорған,
біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археология
Қаракастек ауылынан шығысқа 3 км
570
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаракастек ауылынан батысқа 3 км
571
Бейіт № 66, 2 корған және 4 қоршаудан құралған, біздің дәуірге дейінгі ХІ-ІV ғасырлар
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасынан оңтүстікке 1 км

572
Могильник №67,
ХІ-ІV века до нашей эры
археология
в 6,2 км к западу от 91-го км трассы станции Копа-Каншенгель
573
Могильник №68,
V век до нашей эры
археология
в 5,7 км к западу от 91-го км трассы станции Копа-Каншенгель
574
Могильник №69,
ХІ-V века до нашей эры
археология
42 км к западу от 91-го км трассы станции Копа-Каншенгель
575
Могильник №70,
ХІ-V века до нашей эры
археология
в 300 м к западу от 92-го км трассы станции Копа-Каншенгель
576
Одиночный курган №72,
ІV века до нашей эры
археология
в 4,2 км к западу от 92-го км трассы станции Копа-Каншенгель
577
Могильник №73,
ХІ-V века до нашей эры
археология
в 7,5 км к западу от 91-го км трассы станции Копа-Каншенгель
578
Могильник из 23 курганов,
І век до нашей эры
археология
в 10 км юго-востоку от станции Шилибастау
579
Курган, І-ІІІ века до нашей эры
археология
в 1,2 км к востоку от села 1 Мая
580
Могильник, 9 курган, эпоха раннего железа
археология
в 200 м от трассы между селами Аккайнар и Унгуртас
581
Могильник №58, 3 кургана, V век до нашей эры
археология
урочище Тамгалы
582
Могильник № 60, 1 курган, V век до нашей эры
археология
в 1,3 км к западу от 88-го км трассы станции Копа-Каншенгель
583
Могильник № 74 состоит из 6 оград, Х-ІХ века до нашей эры
археология
урочище Каракыр
584
Могильник № 77 состоит из 2 курганов и 3 оград, ХІ-V век до нашей эры
археология
в 6,5 км к западу от 92-го км трассы, станции Копа- Каншенгель
585
Каменные ограды Калмыкуй, эпоха раннего железа
археология
на северных склонах Заилийского Алатау
586
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2 км от села Самсы
587
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 5 км от села Самсы
588
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2,4 км к югу от села Самсы
589
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 5,5 км от села Самсы
590
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 5 км от села Узынагаш
591
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 1 км от села Узынагаш
592
Могильник из 17 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 1 км к западу от села Сергеевки
593
Могильник из 21 курганов,
эпоха раннего железа
археология
село Сергеевка
594
Могильник из 45 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 200 м к западу от села Сергеевка
595
Могильник Узынагаш ІІ, ІІІ век до нашей эры
археология
не доезжая 5 км до села Узынагаш
596
Курганы, эпоха раннего железа
археология
по обе стороны дороги в село Самсы
597
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 22 км от станции Жиренайгыр
598
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 32 км от станции Жиренайгыр
599
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 33 км от станции Жиренайгыр

572
Бейіт № 67, біздің дәуірге дейінгі ХІ-ІV ғасырлар
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасының 91 км батысқа 6,2 км
573
Бейіт № 68, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасының 91 км батысқа 5,7 км
574
Бейіт № 69, біздің дәуірге дейінгі ХІ-V ғасырлар
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасының 91 км батысқа 42 км
575
Бейіт № 70, біздің дәуірге дейінгі ХІ-V ғасырлар
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасының 92 км батысқа 300 м
576
Жалғыз қорған № 72,
біздің дәуірге дейінгі ІV ғасыр
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасының
92 км батысқа 4,2 км
577
Бейіт № 73,
біздің дәуірге дейінгі ХІ-V ғасырлар
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасының 91 км батысқа 7,5 км
578
23 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі І ғасыр
археология
Шилібастау бекетінен оңтүстік-шығысқа 10 км
579
Қорған, біздің дәуірге дейінгі І-ІІІ ғасырлар
археология
1 Май ауылынан шығысқа 1,2 км
580
Бейіт, 9 қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Аққайнар және Үңгіртас ауылдарының арасындағы трассадан
200 м
581
Бейіт № 58, 3 қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Тамғалы шатқалы
582
Бейіт № 60, 1 қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасының 88 км батысқа 1,3 км
583
Бейіт № 74, 6 қоршаудан құралған,
біздің дәуірге дейінгі Х-ІХ ғасырлар
археология
Қарақыр шатқалы
584
Бейіт № 77, 2 қорғаннан және 3 қоршаудан құралған, біздің дәуірге дейінгі ХІ- V ғасырлар
археология
Қопа-Қаншенгел бекеті трассасынан
92 км батысқа 6,5 км
585
Қалмықүй тас қоршауы, ежелгі темір дәуірі
археология
Іле Алатауының солтүстік беткейінде
586
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылынан 2 км
587
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылынан 5 км
588
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылынан оңтүстікке 2,4 км
589
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылынан
5,5 км
590
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Ұзынағаш ауылынан
5 км
591
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Ұзынағаш ауылынан
1 км
592
17 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Сергеевка ауылынан батысқа 1 км
593
21 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Сергеевка ауылы
594
45 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Сергеевка ауылынан батысқа 200 м
595
Ұзынағаш ІІ бейіті, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр
археология
Ұзынағаш ауылына жетпей 5 км
596
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылы жолының екі жағында
597
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жиренайғыр бекетінен
22 км
598
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жиренайғыр бекетінен
32 км
599
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жиренайғыр бекетінен
33 км

600
Курганы, эпоха раннего железа
археология
по обе стороны
дороги в село Таргап
601
Могильник из 2 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 17 км от станции Отар
602
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 18 км от станции Отар
603
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 21 км от станции Отар
604
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 21,5 км от станции Отар
605
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 22 км от станции Отар
606
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 23 км от станции Отар
607
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 28 км от станции Отар
608
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 1,3 км от станции Отар
609
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 2,3 км от села Таргап, по левую сторону дороги в город Алматы
610
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 1 км до села Таргап
611
Могильник из 26 курганов,
эпоха раннего железа
археологии
в 15 км от села Таргап
612
Могильник, эпоха раннего железа
археология
на юго-восточной окраине по дороге в село Самсы
613
Могильник из 40 курганов,
эпоха раннего железа
археология
1 км от села Самсы
614
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1,3 км от села Самсы
615
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1,5 км от села Самсы
616
Могильник, эпоха раннего железа
археология
на северо-восточной окраине села Самсы
617
Могильник 2 кургана, эпоха раннего железа
археология
2 км к северу от села Каракастек
618
Могильник №78,
ІІ-ІІІ века до нашей эры
археология
200 м к северу от Каргалинской больницы
619
Одиночный курган и место жертвоприношения №79, V век до нашей эры - ІІІ век до нашей эры
археология
в 150 м к западу от автобазы №25-88
620
Могильник №80 из 7 курганов,
V-ІV века до нашей эры
археология
в 100 м к северо-западу от автобазы
№25-88
621
Могильник №81 состоит из 9 курганов, V век-І век до нашей эры
археология
северо-западная окраина села Каргалы, в 60 м к югу от фермы
622
Могильник Каргалы, эпоха раннего железа
археология
село Каргалы
623
Городище, ІХ-ХІІІ века
археология
2 км к югу от село Самсы
624
Могильник, ранний железный век
археология
в 5,8 км от села Сункар
625
Курганы, ранний железный век
археология
в 6 км от села Сункар
626
Могильник из 16 курганов,
эпоха раннего железа
археология
в 2,3 км от села Узынагаш
627
Могильник из 18 курганов, ранний железный век
археологии
в 10 км от села Сункар
628
Могильник из 25 курганов, ранний железный век
археология
в 10,8 км от села Сункар
629
Могильник из 33 курганов,
эпоха раннего железа
археология
3 км не доезжая до села Шиен
630
Могильник из 39 курганов,
ранний железный век
археология
в 2,6 км от села Сункар
631
Курган, эпоха раннего железа
археология
в 4 км от села Каргалы

600
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тарғап ауылы жолының екі жағында
601
Бейіт, 2 қорғаннан құралған,
ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 17 км
602
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 18 км
603
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 21 км
604
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 21,5 км
605
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 22 км
606
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 23 км
607
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 28 км
608
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Отар бекетінен 1,3 км
609
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тарғап ауылынан 2,3 км, Алматы қаласы жолының сол жағында
610
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тарғап аулына дейін
1 км
611
26 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тарғап ауылынан 15 км
612
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылы жолының оңтүстік-шығыс шетінде
613
Бейіт 40 қорғаннан құралған,
ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылынан 1 км
614
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылынан 1,3 км
615
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылынан 1,5 км
616
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Самсы ауылының солтүстік-шығыс шетінде
617
Бейіт 2 қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Каракастек ауылынан солтүстікке 2 км
618
Бейіт № 78, біздің дәуірге дейінгі ІІ-ІІІ ғасырлар
археология
Қарғалы ауруханасынан 200 м
619
Жалғыз қорған және құрбан шалынатын жер № 79, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр
археология
№ 25-88 автобазадан батысқа 150 м
620
Бейіт № 80, 7 қорған құралған,
біздің дәуірге дейінгі V- ІV ғасырлар
археология
№ 25-88 автобазадан солтүстік-батысқа 100 м
621
Бейіт № 81, 9 қорған құралған,
біздің дәуірге дейінгі V- І ғасырлар
археология
Қарғалы ауылының солтүстік-батыс шетінде, фермадан оңтүстікке 60 м
622
Қарғалы бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарғалы ауылы
623
Қалашық, ІХ-ХІІІ ғасыр
археология
Самсы ауылнан онтүстікке 2 км
624
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Сұңқар ауылынан 5,8 км
625
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Сұңқар ауылынан 6 км
626
16 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ұзынағаш ауылынан
2,3 км
627
18 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Сұңқар ауылынан 10 км
628
25 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Сұңқар ауылынан
10,8 км
629
33 қорғанан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Шиен ауылына жетпей
3 км
630
39 қорғанан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Сұңқар ауылынан 2,6 км
631
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарғалы ауылынан 4 км

632
Наскальные изображения,
эпоха раннего железа
археология
в 4 км от села Каргалы
633
Могильник, эпоха раннего железа
археология
3,2 км не доезжая до села Шиен
634
Каменный курган,
эпоха раннего железа
археология
3,7 км не доезжая до села Шиен
Илийский район
635
Памятник Токашу Бокину, 1980 год
сооружение монументального искусства
село Акши
636
Обелиск в честь 30-летия Победы над фашисткой Германией, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Акши
637
Архитектурный ансамбль памяти
героев комсомольцев гражданской
войны, 1974 год
сооружение монументального искусства
22 км от трассы Алматы – Капчагай
638
Обелиск погибшим воинам в Великой Отечественной войне,
1978 год
сооружение монументального искусства
село Бурундай
639
Обелиск погибшим воинам-землякам в годы Великой Отечественной войны, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Байсерке
640
Бюст Юрия Гагарина, 1968 год
сооружение монументального искусства
село Междуречинская
641
Обелиск "В память погибшим воинам- землякам", 1975 год
сооружение монументального искусства
село Караой
642
Обелиск "Вечная память воинам погибшим в Великой Отечественной войне", 1975 год
сооружение монументального искусства
село Туймебаева
643
Обелиск "Памяти трех поколений", 1978 год
сооружение монументального искусства
село Отеген батыр
644
Обелиск "Помнит мир спасенный", 1975 год
сооружение монументального искусства
село Отеген батыр
645
Курган, эпоха раннего железа
археология
5 км от села Акши
646
Могильник из 13 курганов, эпоха раннего железа
археология
8,8 км не доезжая до села Акши
647
Могильник из 14 курганов,
эпоха раннего железа
археология
11 км от села Акши
648
Могильник из 23 курганов,
VІ-ІV века до нашей эры
археология
1,5 км от села Бурындай
649
Могильник из 30 курганов,
эпоха раннего железа
археология
11,2 км не доезжая до село Акши
650
Могильник из 35 курганов,
эпоха раннего железа
археология
11 км от села Акши
651
Могильник из 51 кургана,
VІІ-ІV века до нашей эры
археология
6 км к западу от плотины Капчагайский ГЭС
652
Петроглифы, наскальные изображения, І тысячелетия до нашей эры – І тысячелетия нашей эры
археология
в 45 км к востоку от села Шенгельды
653
Могильник Бесшатыр,
VІІ-ІV века до нашей эры
археология
100 км к востоку от города Капчагая
654
Каменные оградки,
VІІ-ІV века до нашей эры
археология
в ущелье Капчагай, на левом берегу реки Или
655
Одиночный курган, эпоха раннего железа
археология
1 км северо-западу от сопки Коккайнар
656
Первый Большой Бесшатырский курган, V век до нашей эры
археология
70 км на востоке от села Шенгельды
657
Третий Бесшатырский курган,
V век до нашей эры
археология
70 км на восток от села Шенгельды

632
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарғалы ауылынан
4 км
633
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Шиен ауылына жетпей 3,2 км
634
Тас қорғаны, ежелгі темір дәуірі
археология
Шиен ауылына жетпей 3,7 км
Іле ауданы
635
Тоқаш Бокин ескерткіші, 1980 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақши ауылы
636
Фашистік Германияны жеңудің 30-жылдығына арналған ескерткіш,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақши ауылы
637
Азамат соғысының комсомол батырларын есте қалдырудың архитектуралық ансамблі, 1974 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алматы – Қапшағай трассасынан 22 км
638
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бұрындай ауылы
639
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Байсерке ауылы
640
Юрий Гагарин бюсті, 1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
Междуреченск
ауылы
641
"Қаза болған жерлес-жауынгерлерге естелік" ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қараой ауылы
642
"Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге мәңгі естелік" ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Түймебаев ауылы
643
"Үш ұрпақ естелігі" ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Өтеген батыр ауылы
644
"Құтқарылған әлем есте сақтайды" ескерткішісі, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Өтеген батыр ауылы
645
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақши аулынан 5 км
646
13 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақши ауылына жетпей 8,8 км
647
14 тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақши ауылынан 11 км
648
23 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археология
Бұрындай ауылынан
1,5 км
649
30 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақши ауылына жетпей 11,2 км
650
35 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақши ауылынан 11 км
651
Бейіт 51 қорғаннан құралған, біздің дәуірге дейінгі VІІ-ІV ғасырлар
археология
Қапшағай ГЭС-і плотинасынан батысқа
6 км
652
Петроглифтер , тастағы безендірулер, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық – біздің дәуірдің І мыңжылдығы
археология
Шенгелді ауылынан шығысқа 45 км
653
Бесшатыр бейіті, біздің дәуірге дейінгі
VІІ-ІV ғасырлар
археология
Қапшағай қаласынан шығысқа 100 км
654
Тас қоршаулар, біздің дәуірге дейінгі VІІ-ІV ғасырлар
археология
Қапшағай шатқалында, Іле өзенінің сол жағалауында
655
Жалғыз қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкқайнар шоқысынан солтүстік-шығысқа 1 км
656
Бірінші үлкен Бесшатыр қорғаны,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Шенгелді ауылынан шығысқа 70 км
657
Үшінші Бесшатыр қорғаны,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Шенгелді ауылынан шығысқа 70 км

658
Древние буддийские надписи, позднее средневековье
археология
горы Шолактау, ущелье Тайгак
659
Курганы, позднее средневековье
археология
0,7 км к северу от станции Шамалган
660
Могильник, эпоха раннего железа
археология
урочище Жалпактас, на левом берегу реки Курты
661
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3 км от урочища Жалпактас
662
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
3 км к юго-западу от урочища Жалпактас
663
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
на пересечении ущелья Казыбек с ущельем Жалпактас
664
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
в урочище Капыбулак,
5 км от урочища Казыбек
665
Курганы, эпоха раннего железа
археология
на левом берегу урочища Тастоган
666
Могильник, эпоха раннего железа
археология
на левом берегу урочища Казыбек
667
Курганы каменные, І век нашей эры -І век до нашей эры
археология
13 км от села Новостройка
668
Могильник из 14 курганов,
эпоха раннего железа
археология
29 км от села Новостройка
669
Могильник из 15 курганов,
І век до нашей эры - І век нашей эры
археология
1,3 км к западу от села Куртстрой
670
Могильник из 16 курганов,
І век до нашей эры –І век нашей эры
археология
17 км от села Новостройка
671
Могильник из 21 курганов,
І век до нашей эры - І век нашей эры
археология
21,2 км от села Новостройка
672
Курганы, эпоха раннего железа
археология
30 км от села Новостройки
673
Курганы каменные,
І век до нашей эры – І век нашей эры
археология
5 км северо-востоку от станции Шилибастау
674
Курганы, І век до нашей эры - І век нашей эры
археология
19,3 км от села Новостройки
675
Курганы, І век до нашей эры – І век нашей эры
археология
20,4 км от села Новостройки
676
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
на правом берегу реки Курты
677
Наскальные изображения,
эпоха раннего кочевников
археология
в урочище Жалпактас
678
Курган каменный, эпоха раннего железа
археология
4,4 км к юго-востоку от села Отеген батыра
679
Курган каменный,
эпоха раннего железа
археология
1,7 км к юго-востоку от села Отеген батыра
680
Курган каменный, эпоха раннего железа
археология
300 км к юго-востоку от села Отеген батыра
681
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
в урочище Тасаткан
682
Курганы, эпоха раннего железа
археология
28 км от колодца Таскудук
683
Могильник Курты из 113 курганов, эпоха раннего железа
археология
31,1 км от колодца Таскудук
684
Курганы, эпоха раннего железа
археология
32,3 км от колодца Таскудук
685
Курганы, эпоха раннего железа
археология

658
Ежелгі будда қолтаңбалары, кейінгі орта ғасыр
археология
Шолақтау тауы, Тайғақ шатқалы
659
Қорғандар, кейінгі орта ғасыр
археология
Шамалған бекетінен солтүстікке 0,7 км
660
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалпактас шатқалы, Күрті өзенінің сол жақ жағасында
661
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалпактас шатқалынан 3 км
662
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалпақтас шатқалынан оңтүстік-батысқа 3 км
663
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Қазыбек шатқалының Жалпақтас шатқалымен қиылысында
664
Тастағы безендірулер,ежелгі темір дәуірі
археология
Қапыбұлақ шатқалында, Қазыбек шатқалынан 5 км
665
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тастоған шатқалының сол жағалауында
666
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қазыбек шатқалының сол жағалауында
667
Тас қорғандар, біздің дәуірдің І ғасыры –біздің дәуірге дейінгі І ғасыр
археология
Новостройка ауылынан 13 км
668
14 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Новостройка ауылынан 29 км
669
15 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейін І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Куртстрой ауылынан батысқа 1,3 км
670
16 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейін І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Новостройка ауылынан 17 км
671
Бейіт 21 қорғаннан тұратын,
біздің дәуірге дейін І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Новостройка ауылынан 21,2 км
672
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Новостройка ауылынан 30 км
673
Тас қорғандар, біздің дәуірге дейінгі І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Шилібастау бекетінен солтүстік-шығысқа 5 км
674
Қорғандар, біздің дәуірге дейін І ғасыр –біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Новостройка ауылынан 19,3 км
675
Қорғандар, біздің дәуірге дейін І ғасыр –біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Новостройка ауылынан 20,4 км
676
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Күрті өзенінің оң жағасында
677
Тастағы безендірулер, ерте көшпенділер дәуірі
археология
Жалпақтас шатқалында
678
Тас қорғаны, ерте ежелгі темір дәуірі
археология
Өтеген батыр ауылынан оңтүстік-шығысқа
4,4 км
679
Тас қорғаны,
ерте ежелгі темір дәуірі
археология
Өтеген батыр ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,7 км
680
Тас қорғаны, ерте ежелгі темір дәуірі
археология
Өтеген батыр ауылынан оңтүстік-шығысқа
300 км
681
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасатқан шатқалы
682
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан
28 км
683
113 қорғаннан тұратын Күрті бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 31,1 км
684
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 32,3 км
685
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология

20,5 км от колодца Таскудук
686
Курганы, эпоха раннего железа
археология
20 км от колодца Таскудук
687
Могильник из 11 курганов,
эпоха раннего железа
археология
19 км от колодца Таскудук
688
Могильник из 12 курганов,
эпоха раннего железа
археология
23,9 км от колодца Таскудук
689
Могильник из 12 курганов,
эпоха раннего железа
археология
24,5 км от колодца Таскудук
690
Могильник из 14 курганов,
эпоха раннего железа
археология
26,3 км от колодца Таскудук
691
Могильник из 15 курганов,
эпоха раннего железа
археология
30,7 км от колодца Таскудук
692
Могильник из 23 курганов,
эпоха раннего железа
археология
10 км к юго-востоку от села Отеген батыра
693
Могильник из 28 курганов, эпоха раннего железа
археология
22,2 км от колодца Таскудук
694
Могильник из 36 курганов, эпоха раннего железа
археология
22,5 км от колодца Таскудук
695
Курганы, эпоха раннего железа
археология
15 км от колодца Таскудук
696
Курган, эпоха раннего железа
археология
24,5 км от колодца Таскудук
697
Курганы, эпоха раннего железа
археология
23,6 км от колодца Таскудук
698
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
на правом берегу реки Курты
Каратальский район
699
Мавзолей Ескельди би-батыра, 1992 год
градостроительство и архитектура
село Ескельди би
700
Мавзолей Мыктыбек би-батыра,
1995 год
градостроительство и архитектура
село Акжар
701
Мавзолей Карынбай аулие, 2004 год
градостроительство и архитектура
село Айдар
702
Мавзолей Балпык би, 1994 год
градостроительство и архитектура
село Кальпе
703
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Кальпе
704
Мавзолей Жолбарыс би, 1996 год
градостроительство и архитектура
село Оян
705
Мавзолей Айту би, 1996 год
градостроительство и архитектура
село Оян
706
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
город Уштобе
707
Могильник с насыпью из земли и камня
археология
на восточном берегу озера Балхаш, в песках Уйкум
708
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
урочище Сарыкамыс
709
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
урочище Уштобе
710
Могильник из 11 курганов, эпоха раннего железа
археология
18 км от города Уштобе
711
Могильник из 12 курганов, эпоха раннего железа
археология
22,8 км от города Уштобе
712
Могильник из курганов, эпоха раннего железа
археология
19 км от города Уштобе
713
Могильник из курганов, эпоха раннего железа
археология
20,8 км от города Уштобе
714
Могильник из курганов, эпоха раннего железа
археология
28 км от города Уштобе
715
Курганы, эпоха раннего железа
археология
26 км от города Уштобе
Карасайский район

Тасқұдық құдығынан 20,5 км
686
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан
20 км
687
11 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан
19 км
688
12 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 23,9 км
689
12 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан
24,5 км
690
14 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 26,3 км
691
15 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 30,7 км
692
23 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Өтеген батыр ауылынан оңтүстік-шығысқа
10 км
693
28 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 22,2 км
694
36 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 22,5 км
695
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан
15 км
696
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 24,5 км
697
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасқұдық құдығынан 23,6 км
698
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Күрті өзенінің оң жағалауында
Каратал ауданы
699
Ескелді би-батыр кесенесі, 1992 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ескелді би ауылы
700
Мықтыбек би-батыр кесенесі, 1995 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақжар ауылы
701
Қарынбай әулие кесенесі, 2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Айдар ауылы
702
Балпық би кесенесі, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кәлпе ауылы
703
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кәлпе ауылы
704
Жолбарыс би кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Оян ауылы
705
Айту би кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Оян ауылы
706
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үштөбе қаласы
707
Тастан және топырақтан үйілген бейіт , ежелгі темір дәуірі
археология
Балхаш көлінің шығыс жағалауында, Үйқұм құмында
708
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарықамыс шатқалы
709
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе шатқалы
710
11 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан 18 км
711
12 қорғаннан құрылған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
22,8 км
712
Қорғандардан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан 19 км
713
Қорғандардан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
20,8 км
714
Қорғандардан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан 28 км
715
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан 26 км
Қарасай ауданы

716
Памятник Бекболат Омарову,
1972 год
сооружение монументального искусства
село Алмалыбак
717
Бюст Абаю Кунанбаеву, 1995 год
сооружение монументального искусства
село Абая
718
Обелиск погибшим в Великой Отечественной войне, 1970 год
сооружение монументального искусства
село Береке
719
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Жандосова
720
Здание районного дома культуры,
1909 год
градостроительство и архитектура
город Каскелен
721
Мемориал Славы, 1985 год
сооружение монументального искусства
город Каскелен
722
Памятник Карасай батыра, 2006 год
сооружение монументального искусства
город Каскелен
723
Бюст Маншук Маметовой, 1968 год
сооружение монументального искусства
село Коксай
724
Обелиск героям, павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Бекболат
725
Обелиск героям Великой Отечественной войны, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Шамалган
726
Обелиск героям Гражданской войны, 1957 год
сооружение монументального искусства
село Шамалган
727
Памятник посвященный Аныракайской битве, 2001 год
сооружение монументального искусства
село Шамалган
728
Памятник Наурызбай батыра, 2006 год
сооружение монументального искусства
25 км от дороги
Алматы-Бишкек
729
Могильник из 21 курганов,
ранний железный век
археология
на юго-западе города Алматы
730
Могильник, эпоха раннего железа
археология
500 м к западу от села Кемертоган
731
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3 км от города Каскелен
732
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,5 км от города Каскелена
733
Курганы, эпоха раннего железа
археология
9 км от города Каскелена
734
Курганы, эпоха раннего железа
археология
15 км от города Каскелен
735
Не укрепленное поселение, эпоха раннего железа
археология
12 км к юго-западу от города Алматы
736
Производство свинца, эпоха раннего железа
археология
7 км к югу от города Каскелен
737
Могильник из 36 курганов, эпоха раннего железа
археология
3 км к северу от города Каскелен
738
Укрепленное поселение, эпоха раннего железа
археология
1,4 км к юго-востоку от села Кольащы
739
Курганы, эпоха раннего железа
археология
4 км северо-запада от села Кольащы
740
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2,6 км северо-запада от села Кольащы
741
Могильник из 2 кураганов, эпоха раннего железа
археология
1 км к юго-западу от села Кемиртоган
742
Могильник из 3 курганов Теренкара, эпоха раннего железа
археология
северная окраина села Курылысшы
743
Могильникиз 5 курганов,
эпоха раннего железа
археология
2,7 км к северу от села Курылысшы
744
Могильник из 6 курганов,
эпоха раннего железа
археология

716
Бекболат Омаров ескерткіші, 1972 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алмалыбақ ауылы
717
Абай Құнанбаев мүсіні, 1995 жыл
монументтік өнер құрылысы
Абай ауылы
718
Ұлы Отан соғысында қаза болғандар ескерткіші, 1970 жыл
монументтік өнер құрылысы
Береке ауылы
719
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырлар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жандосов ауылы
720
Аудандық мәдениет үйінің ғимараты,
1909 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаскелең қаласы
721
Даңқ мемориалы, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қаскелең қаласы
722
Қарасай батыр ескерткіші, 2006 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қаскелең қаласы
723
Маншүк Маметова бюсті, 1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көксай ауылы
724
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырлардың ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бекболат ауылы
725
Ұлы Отан соғысы батырлары ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шамалған ауылы
726
Азамат соғысы батырларының ескерткішісі, 1957 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шамалған ауылы
727
Аңырақай шайқасына арналған ескерткіш, 2001 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шамалған ауылы
728
Наурызбай батыр ескерткіші, 2006 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алматы-Бішкек жолынан 25 км
729
21 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Алматы қаласының оңтүстік-батысында
730
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеміртоған ауылынан батысқа 500 м
731
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаскелен қаласынан 3 км
732
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаскелен қаласынан
3,5 км
733
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаскелен қаласынан
9 км
734
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаскелен қаласынан
15 км
735
Нығайтылмаған қоныстар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алматы қаласынан оңтүстік-батысқа 12 км
736
Қорғасын өндіру, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаскелен қаласынан оңтүстікке 7 км
737
36 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаскелен қаласынан солтүстікке 3 км
738
Нығайтылған қоныс, ежелгі темір дәуірі
археология
Көлащы ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,4 км
739
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көлащы ауылынан солтүстік-батысқа 4 км
740
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көлащы ауылынан солтүстік-батысқа 2,6 км
741
2 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Кемертоған ауылынан оңтүстік-батысқа 1 км
742
3 қорғаннан тұратын Тереңқара бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Құрылысшы ауылынын солтүстік шетінде
743
5 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Құрылысшы ауылынан солтүстікке 2,7 км
744
6 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология

0,9 км к северу от села Курылысшы
745
Могильник из 6 курганов, эпоха раннего железа
археология
1,7 км к северо-западу от села Курылысшы
746
Поселение Теренкара, Х-VІІІ века до нашей эры
археология
0,6 км к северо-западу от улицы Аврора и Рыскулова
747
Торткуль, Х-VІІІ века до нашей эры
археология
на правом берегу реки Теренкара
748
Могильник, эпоха раннего железа
археология
1,1 км южнее от центра села Таугуль
Кегенский район
749
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1966 год
сооружение монументального искусства
село Алгабас
750
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1970 год
сооружение монументального искусства
село Алгабас
751
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1980 год
сооружение монументального искусства
село Актасты
752
Памятник "Ереуил тобе ерлери", героям национально-освободительного восстания, 1986 год
сооружение монументального искусства
местность Ереуил
753
Обелиск "Никто не забыт,
ничто не забыто", 1975 год
сооружение монументального искусства
село Каркара
754
Обелиск "Вечная слава героям павшим в боях за Родину", 1974 год
сооружение монументального искусства
село Кеген
755
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Жаланаш
756
Обелиск "Никто не забыт,ничто не забыто", 1974 год
сооружение монументального искусства
село Жылысай
757
Обелиск "В память героям павшим в
Великой отечественной войне
1941-1945 годы", 1973 год
сооружение монументального искусства
село Малый Жаланаш
758
Обелиск "Никто не забыт,
ничто не забыто", 1975 год
сооружение монументального искусства
село Узынбулак
759
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Ширганак
760
Могильник, ІІ-ІV века нашей эры
археологии
3 км на южнее села Актасты
761
Могильник, І - ІІІ века нашей эры
археологии
1 км от села Актас, в ущелье Коксай
762
Курганы № 3, V век до нашей эры-
І век нашей эры
археология
3,8 км к северо-востоку от села Актасты
763
Курганы № 5,
V век до нашей эры – І век нашей эры
археология
3,6 км к северо-востоку от села Актасты
764
Курганы № 6, V век до нашей эры
археология
2 км к западу от села Актасты
765
Курганы, ограда № 6, эпоха бронзы и эпоха раннего железа
археология
село Актасты, севернее грунтовой дороги
766
Могильник № 6 а, V век до нашей эры- V век нашей эры
археология
2,3 км к западу от села Актасты
767
Курганы 6 б, V век до нашей эры-
V век нашей эры
археология
2,1 км к западу от села Актасты

Құрылысшы ауылынан солтүстікке 0,9 км
745
6 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Құрылысшы ауылынан солтүстік-батысқа 1,7 км
746
Тереңқара қонысы, біздің дәуірге дейінгі Х-VІІІ ғасырлар
археология
Аврора және Рыскулова көшелерінен солтүстік-батысқа 0,6 км
747
Төрткөл, біздің дәуірге дейінгі Х-VІІІ ғасырлар
археология
Тереңқара өзенінің оң жағалауында
748
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Таугул ауылының орталығынан оңтүстікке 1,1 км
Кеген ауданы
749
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1966 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алғабас ауылы
750
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1970 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алғабас ауылы
751
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1980 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақтасты ауылы
752
"Ереуіл төбе ерлері", ұлт-азаттық көтерілісі ерлерінің ескерткіші,
1986 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ереуіл жері
753
"Ешкімде ұмытылмайды, ешнәрсе де ұмытылмайды" ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарқара ауылы
754
"Отан үшін от кешкендердің даңқы мәңгі арта берсін" ескерткіші, 1974 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кеген ауылы
755
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жалаңаш ауылы
756
"Ешкімде ұмытылмайды, ешнәрсе де ұмытылмайды" ескерткіші, 1974 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жылысай ауылы
757
"1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер құрметіне" ескерткіші, 1973 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кіші Жалаңаш ауылы
758
"Ешкімде ұмтылмайды, ешнәрсе де ұмтылмайды" ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ұзынбұлақ ауылы
759
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шырғанақ ауылы
760
Бейіт, біздің дәуірдің ІІ-ІV ғасырлары
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 3 км
761
Бейіт, біздің дәуірдің І - ІІІ ғасырлары
археология
Ақтасты ауылынан 1 км, Көксай шатқалында
762
Қорғандар № 3,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
3,8 км
763
Қорғандар № 5,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
3,6 км
764
Қорған № 6, біздің дәуірге дейінгі
V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан батысқа 2 км
765
Қорғандар, қоршау № 6, қола дәуірі және ежелгі темір дәуірі
археология
Ақтасты ауылы, қара жолдан солтүстікке
766
Бейіт № 6 а, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр- біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан батысқа 2,3 км
767
Қорғандар 6 б, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуіріміздің V ғасыры
археологии
Ақтасты ауылынан батысқа 2,1 км

768
Курганы № 7, V век до нашей эры
археология
3,6 км к востоку от села Актасты
769
Курганы № 8, V век до нашей эры –
V век нашей эры
археология
3,5 км к востоку от села Актасты
770
Одиночный курган № 22, V век до нашей эры
археология
2,9 км к северо-востоку от села Актасты
771
Курганы № 23, V век до нашей эры
археология
2,8 км к северо-востоку от села Актасты
772
Могильник № 24, V век до нашей эры
археология
2,7 км к северо-востоку от селаАктасты
773
Курганы № 25, V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
3,2 км к северо-востоку от села Актасты
774
Курганы № 26, V век до нашей эры -
V век нашей эры
археология
3,3 км к северо-востоку от села Актасты
775
Курганы № 27, V век до нашей эры-V век нашей эры
археология
2,7 км к северо-востоку от села Актасты
776
Курганы № 28, Могильник, V век до нашей эры - V век нашей эры
археология
2,7 км к востоку от села Актасты
777
Курганы № 29, V век до нашей эры- ІІ век нашей эры
археология
2,8 км к востоку от села Актасты
778
Курганы № 30, V век до нашей эры – V век нашей эры
археология
2,6 км к востоку от села Актасты
779
Могильник № 31, V век до нашей эры- V век нашей эры
археология
2,7 км к востоку от села Актасты
780
Курганы № 32, V век до нашей эры-V век нашей эры
археология
2,9 км к востоку от села Актасты
781
Ограда №34, V век нашей эры
археология
2,9 км к востоку от села Актасты
782
Курганы №35,V век до нашей эры-V век нашей эры
археология
1,5 км к северо-востоку от села Актасты
783
Курганы №36, V век до нашей эры-
V век нашей эры
археология
2 км к юго-востоку села Актас
784
Могильник № 37, V век до нашей эры – V век нашей эры
археология
4,9 км к востоку от села Актасты
785
Могильник № 38, V век до нашей эры –V век нашей эры
археология
1,3 км к юго-востоку от села Актасты
786
Курганы 3, ограда 2, V век до нашей эры –V век нашей эры
археология
2,9 км к востоку от села Актасты
787
Могильник из 8 курганов,
V век до нашей эры-V век нашей эры
археология
2,7 км к востоку от села Актасты
788
Могильник, ІІ-ІV века нашей эры
археология
1 км к югу от села Актасты
789
Могильник, ІІІ-V века нашей эры
археология
1,5 км к югу от села Актасты
790
Петроглифы Актас, ІІ-ІV века нашей эры
археология
2 км к югу от села Актасты, в ущелье Курайлы

768
Қорғандар № 7, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,6 км
769
Қорғандар № 8, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,5 км
770
Жалғыз қорған № 22, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
2,9 км
771
Қорғандар № 23, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
2,8 км
772
Бейіт № 24, біздің дәуірге дейінгі
V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа 2,7 км
773
Қорғандар № 25, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
3,2 км
774
Қорғандар № 26, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
3,3 км
775
Қорғандар № 27, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
2,7 км
776
Қорғандар № 28, бейіт
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км
777
Қорғандар № 29, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр- біздің дәуірдің ІІ ғасыры
археология
Ақбастау ауылынан шығысқа 2,8 км
778
Қорғандар № 30, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр- біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,6 км
779
Бейіт № 31, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км
780
Қорғандар № 32, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,9 км
781
Қоршау № 34, біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,9 км
782
Қорғандар № 35, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
1,5 км
783
Қорғандар № 36, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км
784
Бейіт № 37, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 4,9 км
785
Бейіт № 38, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,3 км
786
Қорғандар 3, қоршаулар 2,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,9 км
787
Бейіт, 8 қорғаннан құралған,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км
788
Бейіт, біздің дәуірдің ІІ-ІV ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 1 км
789
Бейіт, біздің дәуірдің ІІІ-V ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 1,5 км
790
Ақтас петроглифтері, біздің дәуірдің ІІ-ІV ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 2 км,
Құрайлы шатқалы

791
Петроглифы Актас (плита ІІІ), ІІ-ІV века нашей эры
археология
2,5 км к югу от села Актасты, в ущелье Курайлы
792
Петроглифы Актас (плита ІV), ІІ-ІV века нашей эры
археология
3 км к югу от села Актасты, в ущелье Курайлы
793
Поселение Актас І, эпоха раннего железа
археология
3 км от села Актасты, ущелья Курайлы
794
Могильник Аспанкора, І-ІІІ века
археология
0,7 км к востоку от села Актасты
795
Курганы, ІІІ-V века нашей эры
археология
4 км к юго-востоку села Актасты
796
Могильник Актас ІІІ, ІІ-ІV века нашей эры
археология
2 км южнее села Актасты
797
Могильник Актас ІV, ІІ-ІV века до нашей эры
археология
3,5 км южнее села Актасты, в ущелье Курайлы
798
Могильник Курайлы ІV, ІІІ-V века нашей эры
археология
1,5 км к юго-востоку села Актасты
799
Курганы, V век до нашей эры
археология
1,2 км к юго-востоку от села Актасты
800
Могильник из 8 курганов, эпоха раннего железа
археология
700 м южнее села Актасты
801
Одиночный курган, эпоха раннего железа
археология
8 км к югу от села Актасты
802
Ограда, эпоха раннего железа
археология
3,6 км к востоку от села Актасты
803
Могильник “Аксай”, ІІІ века до нашей эры –ІІІ века нашей эры
археология
6,7 км от села Аксай
804
Могильник, эпоха бронзы, эпоха раннего железа
археология
2,7 км к югу от села Аксай
805
Могильник, эпоха бронзы, эпоха раннего железа
археология
6 км к югу от села Аксай
806
Могильник из 2 курганов и оград, V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
2,7 км к северо-востоку от села Актасты
807
Могильник из 2 курганов, V век до нашей эры
археология
2,6 км к северо-востоку от села Актасты
808
Могильник из 2 курганов, V век до нашей эры
археология
2 км к западу от села Актасты
809
Курганы из 3 курганов, V век до нашей эры - І век нашей эры
археология
2,7 км к северо-востоку от села Актасты
810
Могильник из 4 курганов, V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
2,7 км к востоку от села Актасты
811
Курганы из 5 курганов, V век до нашей эры - І век нашей эры
археология
2,6 км к северо-востоку от села Актасты
812
Могильник из 5 курганов, V век до нашей эры
археология
1,3 км к юго-востоку от села Актасты
813
Курганы из 7 курганов, V век до нашей эры - І век нашей эры
археология
3,5 км к северо-востоку от села Актасты
814
Могильник из 9 курганов, V век до нашей эры – V век нашей эры
археология

791
Ақтас петроглифтері (плита ІІІ),
біздің дәуірдің ІІ-ІV ғасырлар
археология
Ақтас ауылынан оңтүстікке 2,5 км, Құрайлы шатқалы
792
Ақтас петроглифтері (плита ІV), біздің дәуірдің ІІ-ІV ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 3 км, Құрайлы шатқалы
793
Ақтас қонысы І, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақтасты ауылынан 3 км, Құрайлы шатқалы
794
Аспанқора бейіті, І-ІІІ ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 0,7 км
795
Қорғандар, біздің дәуірдің ІІІ-V ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа 4 км
796
Ақтас ІІІ бейіті, біздің дәуірдің ІІ-ІV ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 2 км
797
Актас бейіті ІV, біздің дәуірге дейінгі ІІ-ІV ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 3,5 км, Құрайлы шатқалы
798
Құрайлы бейіті ІV, біздің дәуірдің ІІІ-V ғасырлар
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,5 км
799
Қорғандар, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа
1,2 км
800
Бейіт 8 қорғаннан құралған,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 700 м
801
Жалғыз қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 8 км
802
Қоршау, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,6 км
803
“Ақсай” бейіті, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр – біздің дәуірдің ІІІ ғасыры
археология
Ақсай ауылынан 6,7 км
804
Бейіт, қола дәуірі,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан оңтүстікке 2,7 км
805
Бейіт, қола дәуірі, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан оңтүстікке 6 км
806
2 қорғаннан және қоршаудан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
2,7 км
807
2 қорғанан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа
2,6 км
808
2 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан батысқа 2 км
809
3 қорғаннан тұратын қорғандар
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр –біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа 2,7 км
810
4 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км
811
5 қорғаннан тұратын қорғандар,
біздің дәуірге дейін V ғасыр - І біздің дәуірдің ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа 2,6 км
812
5 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,3 км
813
7 қорғаннан тұратын қорғандар,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа 3,5 км
814
9 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология

3,1 км к востоку от села Актасты, к северу от дороги
815
Могильник, V век до нашей эры – І век нашей эры
археология
3,2 км к востоку от села Актасты
816
Курган и выкладка, V век до нашей эры - V век нашей эры
археология
3,3 км к востоку от села Актасты
817
Кольцевая и прямоугольная выкладки, V век до нашей эры – V век нашей эры
археология
3,4 км к востоку от села Актасты
818
Могильник, V век до нашей эры – V век нашей эры
археология
65,5 км к северо-востоку от села Актасты
819
Курган, V век нашей эры
археология
2,7 км к востоку от села Актасты
820
Могильник, V век до нашей эры - І век нашей эры
археология
3,5 км к востоку от села Актасты
821
Могильник, V век до нашей эры-І век нашей эры
археология
2,5 км к западу от села Актасты
822
Могильник, V век до нашей эры
археология
2,5 км к северо-востоку от села Актасты
823
Могильник, V век до нашей эры
археология
4 км к югу от села Актасты
824
Могильник, эпоха раннего железа
археология
2 км к западу от 195 км дороги Алматы-Нарынкол
825
Могильник, эпоха раннего железа
археология
3 км к югу от села Аксай
826
Могильник, эпоха раннего железа
археология
2,3 км к югу от села Аксай
827
Могильник, эпоха раннего железа
археология
2,5 км к югу от села Аксай
828
Могильник, эпоха бронзы
археология
3,5 км к востоку от села Аксай
829
Могильник из 42 курганов,
эпоха раннего железа
археология
0,9 км от села Акбейк, на правой стороне дороги в село Сарыжаз
830
Курганы, эпоха раннего железа
археология
на территории Жуантобе
831
Могильник и поселение, эпоха раннего железа
археология
1,5 км к югу от села Тасашы
832
Могильник, эпоха раннего железа
археология
на левом берегу реки Каркара
833
Могильник из 14 курганов, эпоха раннего железа
археология
на левом берегу реки Каркара
834
Курганы №90, V век до нашей эры
археология
500 м на юг от 3-ей фермы село Каркара
835
Курганы №91,
V век до нашей эры
археология
3 км на восток от фермы Каркара, 4,5 км северо-востоку села Кеген
836
Курганы №92, Vвек до нашей эры
археология
от села Каркара, в 180 км на восток от дороги Кеген-Туп
837
Курганы № 93, V век до нашей эры
археология
1,5 км к юго-западу от молочной фермы села Каркара
838
Могильник № 50, V век до нашей эры
археология
урочище Кулыктау, в 2,3 км к юго-востоку от села Узынбулак
839
Могильник, из 2 курганов,
V век до нашей эры
археология
урочище Кулыктау, в 3 км к юго-востоку отселаУзынбулак
840
Могильник, из 2 курганов, V век до нашей эры
археология

Ақтасты ауылынан шығысқа 3,1 км, жолдың солтүстігінде
815
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,2 км
816
Қорған және қаланулар,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,3 км
817
Шеңберлі және тікбұрышты қаланулар,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің - V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,4 км
818
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа 65,5 км
819
Қорған, біздің дәуір V ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км
820
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,5 км
821
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Ақтасты ауылынан батысқа 2,5 км
822
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа 2,5 км
823
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Ақтасты ауылының оңтүстігіне 4 км
824
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Алматы-Нарынқол жолының 195 км батысқа 2 км
825
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан оңтүстікке 3 км
826
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан оңтүстікке 2,3 км
827
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан оңтүстікке 2,5 км
828
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ақсай ауылынан шығысқа 3,5 км
829
42 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақбейік ауылынан 0,9 км, Сарыжаз ауылы жолының оң жағы
830
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жуантөбе аумағында
831
Бейіт және қоныс,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тасашы ауылынан оңтүстікке 1,5 км
832
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарқара өзенінің сол жағалауында
833
14 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қарқара өзенінің сол жағалауында
834
Қорғандар № 90, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археология
Қарқара ауылының 3- фермасынан оңтүстікке 500 м
835
Қорғандар № 91, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археология
Қарақара фермасынан шығысқа 3 км, Кеген ауылынан солтүстік-шығысқа 4,5 км
836
Қорғандар № 92, біздің дәуірге дейін
V ғасыр
археология
Қарқара ауылынан 3,5 км, Кеген-Түп жолынан шығысқа 180 км
837
Қорғандар № 93,
біздің дәуірге дейін V ғасыр
археология
Қарқара ауылының сүт фермасынан оңтүстік-батысқа 1,5 км
838
Бейіт № 50, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археология
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа
2,3 км
839
2 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі
V ғасыр
археология
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км
840
2 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін
V ғасыр
археология

урочище Кулыктау, в 3,2 км к юго-востоку от селаУзынбулак
841
Могильник, из 2 курганов, V век до нашей эры
археология
урочище Кулыктау, в 3,5 км к юго-востоку от селаУзынбулак
842
Могильник, из 3 курганов,
V век до нашей эры
археология
урочище Кулыктау, в 2,7 км к югу от села Узынбулак
843
Могильник состоит из 4 курганов,
Vвек до нашей эры
археология
урочище Кулыктау, в 2 км к юго-востоку от села Узынбулак
844
Могильник из 14 курганов, эпоха раннего железа
археология
на левом берегу реки Каркара
845
Могильник, эпоха раннего железа
археология
урочище Кулыктау, в 3,7 км юго-востоку села Узынбулак
846
Могильник № 82, V век до нашей эры –V век нашей эры
археология
1,5 км к северу от плотины перед озером Кольсай
847
Могильник, V век до нашей эры –V век нашей эры
археология
в 100 м к западу от ущелье Кольсай
848
Могильник из 3 курганов, V век до нашей эры –V век нашей эры
археология
в 2,5 км на запад от Кольсайского лесничества
849
Могильник из 5 курганов, эпоха раннего железа
археология
ущелье Кольсай, в 1 км к югу от Кольсайского лесничества
850
Могильник состоит из 14 курганов и 6 оград, V век до нашей эры –V век нашей эры
археология
в 1,5 км на запад от Кольсайского лесничества
851
Могильник из 15 курганов, V век до нашей эры –V век нашей эры
археология
ущелье Кольсай, в
1,5 км к югу от Кольсайского лесничества
852
Могильник, эпоха раннего железа
археология
200 м к западу от села Тасашы
853
Могильник, эпоха раннего железа
археология
7,5 км к северо-востоку от села Кеген
854
Одиночный курган, эпоха раннего железа
археология
2 км к юго-востоку от села Кеген
855
Мазары, эпоха раннего железа
археология
27 км к северу от села Кеген, обе стороны дороги в села Шонжы
856
Могильник из 21 курганов, эпоха раннего железа
археология
7 км от села Аксай
857
Могильник из 25 курганов, эпоха раннего железа
археология
6 км от села Аксай, по обе стороны дороги в село Кеген
858
Могильник из 26 курганов, эпоха раннего железа
археология
на территории села Кеген
859
Могильник из 27 курганов, эпоха раннего железа
археология
6,7 км от села Аксай по обе стороны дороги в село Кеген
860
Могильник из 31 курганов, эпоха раннего железа
археология
2,8 км от села Аксай
861
Курган, эпоха раннего железа
археология
4,4 км от села Аксай по дороге в село Кеген
862
Могильник, эпоха раннего железа
археология
1,7 км от села Аксай
863
Могильник, эпоха раннего железа
археология
на северной окраине села Аксай
864
Курганы, эпоха раннего железа
археология
12,5 км от села Кеген, левая сторона дороги в село Акбейк

Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,2 км
841
2 қорғаннан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археология
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,5 км
842
3 қорғаннан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Құлықтау шатқалы,
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 2,7 км
843
4 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі
V ғасыр
археология
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығсқа 2 км
844
14 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарқара өзенінің сол жағында
845
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,7 км
846
Бейіт № 82, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Көлсай көлі алдындағы плотинасынан солтүстікке 1,5 км
847
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Көлсай шатқалынан батысқа 100 м
848
3 қорғаннан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Көлсай орман шаруашылығынан батысқа 2,5 км
849
5 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Көлсай шатқалы, Көлсай орман шаруашылығынан оңтүстікке 1 км
850
14 қорғаннан және 6 қоршаудан құралған бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Көлсай орман шаруашылығынан батысқа 1,5 км
851
15 қорғаннан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Көлсай шатқалы, Көлсай орман шаруашылығынан оңтүстікке 1,5 км
852
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Тасашы ауылынан батысқа 200 м
853
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан солтүстік-шығысқа 7,5 км
854
Жалғыз қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км
855
Мазарлар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан солтүстікке 27 км, Шонжы ауылы жолының екі жағы
856
21 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан 7 км
857
25 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан 6 км, Кеген ауылы жолының екі жағында
858
26 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылы аумағында
859
27 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан 6,7 км, Кеген ауылы жолының екі жағы
860
31 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан 2,8 км
861
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан 4,4 км, Кеген ауылы жолында
862
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылынан 1,7 км
863
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Ақсай ауылының солтүстік шетінде
864
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 12,5 км, Ақбейік ауылы жолының сол жақ беті

865
Курганы, эпоха раннего железа
археология
17,5 км от села Кеген, по левую сторону дороги в село Акбеик
866
Развалины сооружения, эпоха раннего железа
археология
7 км от села Кеген, по дороге села Кеген и Каркара
867
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2,3 км от села Кеген, по правую сторону дороги в село Шонжы
868
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,4 км от села Кеген, по левую сторону дороги в село Шонжы
869
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,3 км от села Кеген, в 2,5 км от дороги в село Шонжы
870
Могильник, эпоха раннего железа
археология
2,5 км от села Кеген, в 0,5 км вправо от дороги в село Шонжы
871
Могильник, эпоха раннего железа
археология
На правом берегу реки Кеген, в окрестностях Кегенского Арасана
872
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 12 км к востоку от села Кеген
873
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 1 км от села Кеген по дороге в село Каркара
874
Могильник из 13 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 4 км от села Кеген по дороге в село Каркара
875
Курган каменный, эпоха раннего железа
археология
в 5 км от села Кеген по дороге в село Каркара
876
Курганы, эпоха раннего железа
археология
в 5,9 км от села Кеген
877
3 кургана, эпоха раннего железа
археология
в 5,5 км к северо-востоку от села Кеген
878
Могильник № 71, эпоха раннего железа
археология
южная окраина села Кеген
879
Одиночный курган, эпоха раннего железа
археология
в 25 м на запад от села Кеген
880
Каменная стелла, эпоха раннего железа
археология
в 7 км к востоку от села Кеген
881
Выработки на медь, эпоха раннего железа
археология
в 20 км к северо-востоку от села Кеген, в верховьях реки Темирлик
882
Выработки на медь, эпоха раннего железа
археология
в 16 км к северо-востоку от села Кеген, в верховьях реки Кенбулак и Туйыксу
883
Изображения наскальные, эпоха раннего железа
археология
в 12 км к северо-востоку от села Кеген, в верховьях реки Кенбулак и Туйыксу
884
Могильник состоит из 3 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 3,5 км западнее села Мынжылкы
885
Могильник из 4 курганов,
V век до нашей эры
археология
урочище Кулыктау, 3,7 км к юго-востоку от села Узынбулак
886
Курганы №85, V век до нашей эры-
І век нашей эры
археология
в 1,5 км к западу от села Мынжылкы, село Каркара в 24 км к западу
887
Курганы № 86,V век до нашей эры-
І век нашей эры
археология
2 км на северо-запад от села Мынжылкы
888
Курганы № 87, V век до нашей эры –
І век нашей эры
археология
в 3 км на северо-запад от села Мынжылкы
889
Курганы № 89, V век до нашей эры-
І век нашей эры
археология

865
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 17,5 км, Ақбейік ауылы жолының сол жақ беті
866
Қираған ғимараттар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 7 км, Кеген мен Қарқара ауылы жолдары бойында
867
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 2,3 км, Шонжы ауылы жолының оң жағы
868
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 3,4 км, Шонжы ауылы жолының сол жағы
869
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 3,3 км, Шонжы ауылы жолынан 2,5 км
870
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 2,5 км, Шонжы ауылы жолынан оңға 0,5 км
871
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген өзенінің оң жағалауында, Кеген Арасаны маңайында
872
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан шығысқа 12 км
873
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарқара ауылына баратын жолдағы Кеген ауылынан 1 км
874
13 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарқара ауылына баратын жолдағы Кеген ауылынан 4 км
875
Тас қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарқара ауылына баратын жолдағы Кеген ауылынан 5 км
876
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан 5,9 км
877
3 қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан солтүстік-шығысқа 5,5 км
878
№ 71 Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылының оңтүстік шетінде
879
Жалғыз қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан батысқа 25 м
880
Тас стелласы, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан шығысқа 7 км
881
Мыс өндірісі, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан солтүстік-шығысқа 20 км, Темірлік өзенінің жоғарғы жағында
882
Мыс өндірісі, ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан солтүстік-шығысқа 16 км, Кеңбұлақ және Тұйықсу өзендерінің жоғарғы ағысында
883
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір дәуірі
археология
Кеген ауылынан солтүстік-шығысқа 12 км, Кеңбұлақ және Тұйықсу өзендерінің жоғарғы ағысында
884
3 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Мыңжылқы ауылынан батысқа 3,5 км
885
4 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,7 км
886
Қорғандар № 85, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр- біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Мыңжылқы ауылынан батысқа 1,5 км, Қарқара ауылынан 24 км батысқа
887
Қорғандар № 86,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Мыңжылқы ауылынан, солтүстік-батысқа 2 км
888
Қорғандар № 87,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Мыңжылқы ауылынан, солтүстік-батысқа 3 км
889
Қорғандар № 89,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология

1 км к западу от села Мынжылки, 23 м к западу от дороги 3-ей фермы
890
Курганы №94, V век до нашей эры-
І век нашей эры
археология
в 350 м юго-востоку от села Мынжылкы
891
Могильник состоит из 5 курганов,
V век до нашей эры -V век нашей эры
археология
5 км к западу от села Мынжылки
892
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 2 км к востоку от села Туменбай
893
Изображения наскальные, эпоха раннего железа,
археология
на правом берегу левого притока реки Шелек
894
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 3 км к северу от села Тогызбулак
895
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 600 м к востоку от села Тогызбулак
896
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 1 км к югу от села Тогызбулак
897
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 1,5 км к востоку от села Тогызбулак
898
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 1,3 км к северо-востоку от села Тогызбулак
899
Могильник, эпоха раннего железа
археология
северная окраина села Тогызбулак.
900
Выработки на свинец и медь,
эпоха раннего железа
археология
в селе Узынбулак
901
Могильник, эпоха раннего железа
археология
600 м к юго-востоку от сопки села Узынбулак
902
Могильник, эпоха раннего железа
археология
село Узынбулак в южной части улицы
903
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 600 м к северо-востоку от села Узынбулак
904
Могильник из 5 курганов, эпоха раннего железа
археология
село Узынбулак в южной части
905
Могильник из 5 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 400 м к западу от села Узынбулак
906
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 300 м восточнее села Узынбулак
907
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 200 м восточнее села Узынбулак
908
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 500 м юго-востоку от села Узынбулак
909
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 1 км к югу от села Узынбулак
910
Одиночная ограда,
эпоха раннего железа
археология
в 1,5 км к югу от села Узынбулак, у подножия гор Кулык
911
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 100 м к югу от села Узынбулак
912
Могильник,
эпоха раннего железа
археология
в 750 м юго-западу села Узынбулак
913
Могильник,
эпоха раннего железа
археология
в 800 м юго-западу от села Узынбулак, у подножья гор Кулык
914
Могильник,
эпоха раннего железа
археология
в 1 км южнее села Узынбулак
915
Могильник,
эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к югу от села Узынбулак
916
Развалины сооружения, эпоха раннего железа
археология
ва левом берегу реки Тау-Чилик
917
Выработки на медь, эпоха раннего железа
археология
севернее села Туйык
918
Остатки плавильной печи, эпоха раннего железа
археология
южнее села Туйык
919
Надписи на камнях, эпоха раннего железа
археология
в урочище Ширганак, в долине реки Ирсу

Мыңжылқы ауылынан батысқа 1 км, 3-фермадан шығатын жолдан батысқа 23 м
890
Қорғандар № 94,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Мыңжылқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 350 м
891
5 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі V ғасыр - біздің дәуірдің V ғасыры
археология
Мыңжылқы ауылынан батысқа 5 км
892
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Түменбай ауылынан шығысқа 2 км
893
Тастағы безендірулер, ерте темір дәуірі
археология
Шелек өзенінің сол жақ сағасының оң жақ жағалауында
894
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Тоғызбұлақ ауылынан солтүстікке 3 км
895
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Тоғызбұлақ ауылынан шығысқа 600 м
896
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Тоғызбұлақ ауылынан оңтүстікке 1 км
897
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Тоғызбұлақ ауылынан шығысқа 1,5 км
898
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Тоғызбұлақ ауылынан солтүстік-шығысқа
1,3 км
899
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Тоғызбұлақ ауылының солтүстік шетінде
900
Мыс және қорғасын өндірісі,
ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылында
901
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылының шоқысынан оңтүстік-шығысқа 600 м
902
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылының оңтүстік бөлігіндегі көшесінде
903
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан солтүстік-шығысқа 600 м
904
5 қорғаннан тұратын бейіт, ерте
темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылының оңтүстік бөлігінде
905
5 қорғаннан тұратын бейіт, ерте
темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан батысқа 400 м
906
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан шығысқа 300 м
907
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан шығысқа 200 м
908
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 500 м
909
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 1 км
910
Жалғыз қоршау, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 1,5 км, Құлық тауының етегінде
911
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 100 м
912
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-батысқа 750 м
913
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Құлық тауының етегінде, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-батысқа 800 м
914
Бейіт, ерте темір дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 1 км
915
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 2,5 км
916
Қираған құрылыстар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тау-Шелек өзенінің сол жағалауы
917
Мыс өнімдері,
ежелгі темір дәуірі
археология
Тұйық ауылының солтүстігінде
918
Балқытылған пештердің қалдықтары, ежелгі темір дәуірі
археология
Тұйық ауылының оңтүстігінде
919
Тастағы жазулар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Шырғанақ шатқалында, Ирсу өзенінің алқабында

920
Каменные бабы, эпоха раннего железа
археология
в урочище Ширганак, в долине реки Ирсу
921
Средневековое неукрепленное поселение, эпоха раннего железа
археология
в урочище Ширганак, на берегу реки Ширганак
922
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
на левом берегу реки Шилик
Кербулакский район
923
Обелиск "Никто не забыт, ничто не
забыто", 1975 год
сооружение монументального искусства
село Алтынемель
924
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Басши
925
Памятник "Никто не забыт, ничто не забыто", 1970 год
сооружение монументального искусства
село Когалы
926
Обелиск воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Коянкоз
927
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Сарыозек
928
Бюст Динмухамеду Конаеву, 1996 год
сооружение монументального искусства
село Сарыозек
929
Мемориал посвещенный погибшим в годы Великой Отечественной войны, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Шанханай
930
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
в 20 км от станции Сарыозек, в 100 м в лево от дороги в село Кугалы
931
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
в 7 км от села Когалы
932
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 2,1 км от перевала Алтынемел
933
Могильник из 11 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 1,5 км от села Акбастау
934
Могильник из 15 курганов, эпоха бронзы
археология
в 36 км от перевала Алтынемел
935
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 2 км от села Акбастау, в 200 м от дороги перевала Алтынемел
936
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 1,4 км от перевал Алтынемел
937
Курганы, эпоха бронзы
археология
400 м не доезжая до села Акбастау, вдоль дороги от перевала Алтынемел
938
Курганы, эпоха бронзы
археология
200 м не доезжая до село Акбастау, в 0,7 км от перевала Алтынемел
939
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 0,5 км к западу от села Акбастау
940
Могильник эпоха бронзы
археология
на окраине села Акбастау
941
Курганы, эпоха бронзы
археология
0,7 км от села Акбастау, вдоль дороги в село Тастыозек
942
Курганы, эпоха бронзы
археология
21 км от села Акбастау, вдоль дороги в село Жаналык
943
Курганы, эпоха бронзы
археология
2 км от села Акбастау, вдоль дороги в село Жаналык
944
Курганы, эпоха бронзы
археология
6 км от села Акбастау, в 50 км от дороги в село Жаналык
945
Курганы, эпоха бронзы
археология
24 км от перевала Алтынемел, по дороге в село Сарыозек
946
Курганы, эпоха бронзы
археология
28,7 км от перевала Алтынемел
947
Курганы, эпоха бронзы
археология

920
Балбалтастар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Шырғанақ шатқалында, Ирсу өзенінің алқабында
921
Ортағасырлық нығайтылмаған қоныстар, ежелгі темір дәуірі
археология
Шырғанақ шатқалында, Шырғанақ өзенінің жағасында
922
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір дәуірі
археология
Шелек өзенінің сол жағасында
Кербұлақ ауданы
923
"Ешкімде ұмытылмайды, ештеңе де ұмытылмайды" ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алтынемел ауылы
924
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Басши ауылы
925
"Ешкімде ұмтылмайды, ештеңе де ұмтылмайды" ескерткіші, 1970 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоғалы ауылы
926
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоянкөз ауылы
927
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыөзек ауылы
928
Дінмұхамед Қонаев бюсті, 1996 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыөзек ауылы
929
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болғандарға арналған мемориалы,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шанханай ауылы
930
Тас қорғандары, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылының жолынан солға 100 м, Сарыөзек бекетінен
20 км
931
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 7 км
932
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
2,1 км
933
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан
1,5 км
934
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
36 км
935
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуы жолынан 200 м, Ақбастау ауылынан 2 км
936
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
1,4 км
937
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуы жолының бойында, Ақбастау ауылына жетпей 400 м
938
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
0,7 км, Ақбастау ауылына жетпей 200 м
939
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан батысқа 0,5 км
940
Бейіт қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылының шетінде
941
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан 0,7 км, Тастыөзек ауылы жолының бойында
942
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылы жол бойында, Ақбастау ауылынан 21 км
943
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылы жол бойында, Ақбастау ауылынан 2 км
944
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан
6 км, Жаңалық ауылы жолынан 50 км
945
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Алтынемел асуынан 24 км
946
Қорғандар , қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
28,7 км
947
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан

26,3 км от перевала Алтынемел
948
Курганы, эпоха бронзы
археология
29 км от перевала Алтынемел
949
Курганы, эпоха бронзы
археология
3 км от перевала Алтынемел, в 0,6 км от дороги в село Акбастау
950
Курганы, эпоха бронзы
археология
4,2 км от перевала Алтынемел, в 0,5 км от дороги в село Акбастау
951
Курганы, эпоха бронзы
археология
5 км от перевала Алтынемел, в 300 м от дороги в село Акбастау
952
Курганы, эпоха бронзы
археология
6,2 км от перевала Алтынемел, в 1 км от дороги в село Акбастау
953
Курганы, эпоха бронзы
археология
6,7 км от перевала Алтынемел, вдоль дороги в село Акбастау
954
Курганы, эпоха бронзы
археология
7,2 км от перевала Алтынемел, вдоль дороги в село Акбастау
955
Курганы, эпоха бронзы
археология
8,2 км от перевала Алтынемел, вдоль дороги в село Акбастау
956
Курганы, эпоха бронзы
археология
4 км от перевала Алтынемел, вдоль дороги Жаркент – Сарыозек
957
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в ущелье между вершинами Алтынемел
958
Курган, эпоха бронзы
археология
5 км от села Акбастау, вдоль дороги в село Жаналык
959
Два кургана, эпоха бронзы
археология
6-7 км от села Аралтобе
960
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,5 км к востоку от села Акбастау
961
Могильник, эпоха бронзы
археология
2,5 км к западу от села Акбастау
962
Могильник, эпоха бронзы
археология
2,1 км к юго-западу от села Акбастау
963
Курган, эпоха бронзы
археология
200 м к востоку от села Акбастау
964
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
урочище Айыр-Кезен
965
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 500 м к западу от села Сарыбастау
966
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к северо-западу от села Сарыбастау
967
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к юго-западу от Рудника Архарлы
968
Три кургана, эпоха бронзы
археология
в 2,2 км к северо-западу от села Сарыбастау
969
Курган, эпоха бронзы
археология
в 6,7 км к северо-западу от села Сарыбастау
970
Две ограды и два кургана,
эпоха бронзы
археология
в 10,2 км к западу от села Сарыбастау
971
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 10,5 км к западу от села Сарыбастау
972
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 11,1 км к западу от села Сарыбастау
973
Могильник, эпоха бронзы
археология
11,6 км к западу от села Сарыбастау, в 400 м к юго-западу от села Архарлы
974
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 10,6 км к западу от села Сарыбастау
975
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 12,5 км к западу от села Сарыбастау
976
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 13,1 км от села Сарыбастау
977
Курган, эпоха бронзы
археология
в 13,7 км к северо-западу от села Сарыбастау, в 24 км к югу от села Сарыозек
978
Могильник, эпоха бронзы
археология

26,3 км
948
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
29 км
949
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан 0,6 км, Алтынемел асуынан
3 км
950
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан 0,5 км, Алтынемел асуынан
4,2 км
951
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан 300 м, Алтынемел асуынан 5 км
952
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан 1 км, Алтынемел асуынан
6,2 км
953
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолыының бойында, Алтынемел асуынан
6,7 км
954
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Алтынемел асуынан
7,2 км
955
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Алтынемел асуынан
8,2 км
956
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаркент-Сарыөзек жолының бойында, Алтынемел асуынан
4 км
957
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Алтынемел шыңдарының аралығындағы шатқалда
958
Қорған, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылы жолының бойында, Ақбастау ауылынан 5 км
959
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылынан
6-7 км
960
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан шығысқа 1,5 км
961
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан батысқа 2,5 км
962
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 2,1 км
963
Қорған, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан шығысқа 200 м
964
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Айыр-Кезең шатқалы
965
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 500 м
966
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа 1,5 км
967
Бейіт, қола дәуірі
археология
Рудный Арқарлыдан оңтүстік-батысқа 2,5 км
968
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа 2,2 км
969
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылылнан солтүстік-батысқа 6,7 км
970
Екі қорған және екі қоршау, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 10,2 км
971
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан
батысқа 10,5 км.
972
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 11,1 км
973
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 11,6 км, Арқарлы ауылынан оңтүстік-батысқа 400 м
974
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 10,6 км
975
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 12,5 км
976
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан 13,1 км
977
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа 13,7 км, Сарыөзек ауылынан оңтүстікке 24 км
978
Бейіт, қола дәуірі
археология

в 14,2 км к северо-западу от села Сарыбастау, в 500 м к западу от перевала Аркарлы
979
Курганы, эпоха бронзы
археология
на северной окраине села Басши
980
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к западу от села Басши
981
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
1,5 км от села Басши
982
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 27 км от села Басши
983
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 2,6 км к юго-востоку от села Бостан, в 600 м от дороги Аркарлы-Кугалы
984
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 3 км юго-востоку села Бостан
985
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 3,5 км юго-востоку села Бостан
986
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 2 км к югу от дороги Сарыозек-Коксу
987
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 4 км южнее села Бостан
988
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 3 км к северу от села Бостан, в 700 м к югу от дороги Сарыозек-Аркарлы
989
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к востоку от села Бостан
990
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к западу от села Басши
991
Курган, эпоха бронзы
археология
в 8 км от села Басши, вдоль дороги перевала Алтынемел
992
Могильник, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Басши
993
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 13,7 км к востоку от села Жоламан
994
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 14 км к востоку от села Жоламан
995
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 9 км от села Жоламан, в 1,5 км к северо-востоку от села Самен
996
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 9,5 км к востоку от села Жоламан, в 25 км северо-востоку от села Самен
997
Курган, эпоха бронзы
археология
в 9,6 км к востоку от села Жоламан, в 2 км к северо-востоку от села Самен
998
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 63 км к востоку от села Самен
999
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 13,2 км к востоку от села Самен
1000
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 13,4 км к востоку от села Жоламан
1001
Курган, эпоха бронзы
археология
в 14 км к юго-востоку от села Жоламан
1002
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 14,5 км квостоку от села Жоламан
1003
Могильник, эпоха бронзы
археология
12,7 км к юго-востоку от села Жоламан, 63 км к востоку от села Самен
1004
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 14,9 км к востоку от села Жоламан
1005
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 5,5 км к востоку от села Жоламан
1006
Кольцевая ограда, эпоха бронзы
археология
в 15,6 км квостоку от села Жоламан
1007
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 16 км к юго-востоку от села Жоламан
1008
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Итмурын
1009
Могильник Бесшатыр, эпоха бронзы
археология
в 101 км к востоку от села Или, на берегу реки Или
1010
Могильник, эпоха бронзы
археология
на 81 км к востоку от села Или, на берегу реки Или

Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа 14,2 км, Арқарлы асуынан батысқа 500 м
979
Қорған, қола дәуірі
археология
Басши ауылының солтүстік шетінде
980
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан батысқа 1,5 км
981
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан 1,5 км
982
Қорған, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан 27 км
983
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,6 км, Арқарлы -Қоғалы жолынан 600 м
984
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа
3 км
985
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,5 км
986
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Көксу жолынан оңтүстікке 2 км
987
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстікке 4 км
988
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан солтүстікке 3 км, Сарыөзек-Арқарлы жолынан оңтүстікке 700 м
989
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан шығысқа 1,5 км
990
Бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан батысқа 1,5 км
991
Қорған, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан 8 км, Алтынемел асуы жолының бойында
992
Бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылының батыс шетінде
993
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 13,7 км
994
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 14 км
995
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан 9 км, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа
1,5 км
996
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 9,5 км, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа 25 км
997
Қорған, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 9,6 км, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа 2 км
998
Бейіт, қола дәуірі
археология
Самен ауылынан шығысқа 63 км
999
Бейіт, қола дәуірі
археология
Самен ауылынан шығысқа 13,2 км
1000
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 13,4 км
1001
Қорған, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа 14 км
1002
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 14,5 км
1003
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа 12,7 км, Самен ауылынан шығысқа 63 км
1004
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 14,9 км
1005
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 5,5 км
1006
Шеңберлі қоршау, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 15,6 км
1007
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа
16 км
1008
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Итмұрын шатқалы
1009
Бесшатыр бейіті, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 101 км, Іле өзені жағалауында
1010
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 81 км, Іле өзені жағалауында

1011
Могильник , эпоха бронзы
археология
в 84 км от села Или, на берегу реки Или
1012
Могильник,эпоха бронзы
археология
в 85 км от села Или, на берегу реки Или
1013
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 137 км к востоку от села Или, на правом берегу реки Или
1014
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археология
в 142 км к востоку от села Или, на правом берегу реки Или
1015
Могильник из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археология
в 147 км к востоку от села Или, на правом берегу реки Или
1016
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археология
в 6,6 км от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
1017
Могильник из 11 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 83 км от села Или,
в 88 км к северу от берега реки Или
1018
Могильник из 13 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 7,6 км от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
1019
Могильник из 21 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 4,2 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1020
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 15,5 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1021
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 12,8 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1022
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 12,5 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1023
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 11 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1024
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 5,7 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1025
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 6 км от села Когалы вдоль дороги в село Терисаккан
1026
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 6,8 км от села Когалы, в 200 м от дороги в село Терисаккан
1027
Курганы, эпоха бронзы
археология
8 км от села Когалы
1028
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 7,1 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1029
Курганы, эпоха бронзы
археология
8,7 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1030
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 2,7 км от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
1031
Курганы, эпоха бронзы
археология
по дороге на перевал Алтынемель
1032
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 8,5 км от села Когалы
1033
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 9,3 км к западу от Коксу
1034
3 кургана, эпоха бронзы
археология
18,8 км к западу от села Коксу
1035
3 кургана, эпоха бронзы
археология
в 14 км от села Коксу
1036
3 кургана, эпоха бронзы
археология
в 10,5 км к западу от села Коксу
1037
Могильник из 5 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 7,5 км к западу от села Коксу
1038
Могильник из 7 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 7,2 км к западу от села Коксу
1039
Могильник из 7 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 7,3 км к западу от села Коксу
1040
Курган, эпоха бронзы
археология

1011
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле өзенінің жағалауында, Іле ауылынан 84 км
1012
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле өзенінің жағалауында, Іле ауылынан 85 км
1013
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 137 км, Іле өзенінің оң жағалауында
1014
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 142 км, Іле өзенінің оң жағалауында
1015
Тас қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 147 км, Іле өзенінің оң жағалауында
1016
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 6,6 км, Беріктас ауылы жолының бойында
1017
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан 83 км, Іле өзені жағалауынан солтүстікке 88 км
1018
13 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 7,6 км, Беріктас ауылы жолының бойында
1019
21 қорғанан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 4,2 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1020
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
15,5 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1021
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
12,8 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1022
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
12,5 км, Терісаққан ауылының жол бойында
1023
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
11 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1024
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 5,7 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1025
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Коғалы ауылынан 6 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1026
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 6,8 км, Терісаққан ауылы жолынан 200 м
1027
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 8 км
1028
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 7,1 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1029
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 8,7 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1030
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
2,7 км, Терісаққан ауылы жолының бойында
1031
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуына баратын жолда
1032
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 8,5 км
1033
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 9,3 км
1034
3 қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 18,8 км
1035
3 қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 14 км
1036
3 қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 10,5 км
1037
5 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 7,5 км
1038
7 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 7,2 км
1039
7 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 7,3 км
1040
Қорған, қола дәуірі
археология

в 10,6 км к западу от села Коксу
1041
Курган, эпоха бронзы
археология
в 8,3 км к западу от села Коксу
1042
Курган, эпоха бронзы
археология
в 6,6 км от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
1043
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 7,6 км от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
1044
Выработки на медь, эпоха бронзы
археология
село Коксу
1045
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 10 км от села Коксу
1046
Могильник из курганов,
эпоха бронзы
археология
25 км юго-западу села Коксу
1047
Одинокий курган, эпоха бронзы
археология
в 8,2 км к западу от Коксу
1048
Три кургана, эпоха бронзы
археология
в 18,9 км к западу от села Коксу
1049
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 19 км к западу от села Коксу
1050
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 18,3 км к западу от села Коксу
1051
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 6,3 км западу от села Коксу
1052
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 18,9 км к западу от села Коксу
1053
Группа курганов, эпоха бронзы
археология
в 14,3 км к западу от села Коксу
1054
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 7 км к западу от села Коксу
1055
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 7,5 км к западу от села Коксу
1056
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 8,5 км к западу от села Коксу
1057
Курган, эпоха бронзы
археология
в 18 км к западу от села Коксу
1058
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 10,8 км к западу от села Коксу
1059
Курган, эпоха бронзы
археология
в 1 км северо-западнее села Когалы
1060
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1,7 км к северо-востоку от трассы Когалы-Архарлы
1061
Курган, эпоха бронзы
археология
в 850 м к северо-западу от села Талдыбулак
1062
Петроглифы, эпоха бронзы
археология
в 1,8 км к северу от села Талдыбулак
1063
Петроглифы, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы
1064
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 16,7 км к юго-востоку от села Карашокы
1065
Петроглифы, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы, в 16,4 км к югу от фермы
1066
Курган, эпоха бронзы
археология
в 9 км к югу от села Карашок
1067
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 6,5 км юго-западу от фермы села Карашокы
1068
Курган, эпоха бронзы
археология
в 9 км юго-востоку села Карашокы
1069
Курган, эпоха бронзы
археология
в 5,2 км к востоку села Карашокы, в 600 м к западу от фермы
1070
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 22,5 км к северо-востоку от села Карашокы, 1 км западнее фермы
1071
Могильник, эпоха бронзы
археологии
в 13,3 км северо-востоку села Карашокы
1072
Могильник, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы
1073
Курган, эпоха бронзы
археология
в 19,1 км к северо-западу села Карашокы
1074
Курган, эпоха бронзы
археология
село Карашокы, в 15,8 км северо-востоку от фермы

Көксу ауылынан батысқа 10,6 км
1041
Қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 8,3 км
1042
Қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 6,6 км., Беріктас ауылы жолының бойында
1043
Топырақ пен тастан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археология
Беріктас ауылы жолының бойында, Көксу ауылынан 7,6 км.
1044
Мыс өндірісі,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылында
1045
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 10 км
1046
Қорғаннан тұратын бейіттер,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан оңтүстік-батысқа 25 км
1047
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 8,2 км
1048
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 18,9 км
1049
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 19 км
1050
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 18,3 км
1051
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 6,3 км
1052
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа18,9 км
1053
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 14,3 км
1054
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 7 км
1055
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысықа 7,5 км
1056
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 8,5 км
1057
Курган, эпоха бронзы
археология
Көксу ауылынан батысқа 18 км
1058
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа 10,8 км
1059
Қорған, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан солтүстік-батысқа 1 км
1060
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қоғалы-Архарлы трассасынан солтүстік-шығысқа 1,7 км
1061
Қорған, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылынан солтүстік-батысқа 850 м
1062
Петроглифтер, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылынан солтүстікке 1,8 км
1063
Петроглифтер, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының аумағы
1064
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа
16,7 км
1065
Петроглифтер, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылы аумағы, фермадан оңтүстікке 16,4 км
1066
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстікке 9 км
1067
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылы фермасынан оңтүстік-батысқа 6,5 км
1068
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 9 км
1069
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 5,2 км, фермадан батысқа
600 м
1070
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа
22,5 км, ферманың батысына 1 км
1071
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа
13,3 км
1072
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының аумағы
1073
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-батысқа
19,1 км
1074
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылы, фермадан солтүстік-шығысқа 15,8 км

1075
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 9,7 км северо-востоку села Карашокы
1076
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 12 км северо-востоку от села Карашокы
1077
Могильник, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы
1078
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 5 км к югу села Карашокы, в 150 м северо-востоку
1079
Курган и ограды, эпоха бронзы
археология
в 18,7 км к юго-востоку от села Карашокы
1080
Курган, эпоха бронзы
археология
в 15 км к юго-востоку от села Карашокы
1081
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 6,3 км к востоку от села Карашокы
1082
Три кургана, эпоха бронзы
археология
в 6 км к востоку от села Карашокы
1083
Курган, эпоха бронзы
археология
в 500 м к юго-востоку от села Карашокы
1084
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 300 м к югу от села Карашокы
1085
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 3 км к востоку от села Карашокы
1086
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 2 км к востоку от села Карашокы
1087
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
в 2,5 км к востоку от села Карашокы
1088
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1,2 км к востоку от села Карашокы, к северу от реки Жидебай
1089
Четыре кургана, эпоха бронзы
археология
в 1 км к юго-востоку от села Карашокы, в 400 м к югу от реки Жидебай
1090
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 14,5 км к востоку от села Карашокы
1091
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 5 км к востоку от села Карашокы
1092
Курган, эпоха бронзы
археология
в 14 км к юго-востоку от села Карашокы
1093
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 700 м к востоку от села Карашокы
1094
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 90 км от села Коктал
1095
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 92 км от села Коктал, вдоль дороги в село Сарыозек
1096
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 93,3 км от села Коктал, вдоль дороги в село Сарыозек
1097
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 94,4 км от села Коктал, по дороге в село Сарыозек
1098
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 37,8 км от села Коктал, вдоль дороги в село Сарыозек
1099
Развалины поселения, эпоха бронзы
археология
в 7 км от села Карашокы, по дороге в село Коянкоз
1100
Могильник Карашокы,
эпоха бронзы
археология
на окраине села Карашокы
1101
Курганы, эпоха бронзы
археология
не доезжая 200 м до села Жаналык
1102
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 1,5 км от села Жаналык
1103
Могильник, эпоха бронзы
археология
на трассе Сарыозек-Коксу
1104
Могильник, эпоха бронзы
археология
на трассе Сарыозек-Коксу
1105
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
в 20 км от села Сарыозек
1106
Могильник, эпоха бронзы
археология
2 км к югу от села Бостан
1107
Могильник,эпоха бронзы
археология
в 73 км от трассы Сарыозек-Архарлы
1108
Курган, эпоха бронзы
археология
в 73 км от трассы Сарыозек-Архарлы

1075
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан
солтүстік-шығысқа
9,7 км
1076
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа 12 км
1077
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының аумағы
1078
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстікке 5 км, фермадан солтүстік-шығысқа 150 м
1079
Қорған және қоршаулар,
қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 18,7 км
1080
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 15 км
1081
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 6,3 км
1082
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 6 км
1083
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа
500 м
1084
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстікке 300 м
1085
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 3 км
1086
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 2 км
1087
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 2,5 км
1088
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жидебай өзенінен солтүстікке, Қарашоқы ауылынан шығысқа
1,2 км
1089
Төрт қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 км, Жидебай өзенінен оңтүстікке 400 м
1090
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 14,5 км
1091
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 5 км
1092
Курган, эпоха бронзы
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 14 км
1093
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 700 м
1094
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан 90 км
1095
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Көктал ауылынан 92 км
1096
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Көктал ауылынан 93,3 км
1097
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолында, Көктал ауылынан 94,4 км
1098
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Көктал ауылынан 37,8 км
1099
Қираған қоныстар, қола дәуірі
археология
Қоянкөз ауылы жолында, Қарашоқы ауылынан 7 км
1100
Қарашоқы бейіті, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының шетінде
1101
Қорған, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылына жетпей 200 м
1102
10 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылынан
1,5 км
1103
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Көксу трассасында
1104
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Көксу трассасында
1105
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
20 км
1106
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстікке 2 км
1107
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы трассасынан 73 км
1108
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы трассасынан 73 км

1109
Могильник, эпоха бронзы
археология
80 м к югу от трассы Сарыозек-Архарлы
1110
Три кургана, эпоха бронзы
археология
в 3 км к юго-западу от села Сарыозек
1111
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 4,3 км к юго-западу от села Сарыбастау
1112
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 12,3 км к западу от села Сарыбастау
1113
Кольцевая каменная ограда,
эпоха бронзы
археология
в 13 км к юго-западу от села Сарыбастау
1114
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 12,8 км к юго-западу от села Сарыбастау
1115
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 26 км к юго-западу от села Сарыозек
1116
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 1 км от села Сарыозек, в 300 м от дороги в город Жаркент
1117
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 5 км от села Сарыозек, по дороге в город Алматы
1118
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 5 км от села Сарыозек
1119
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 9 км от села Сарыозек
1120
Курган, эпоха бронзы
археология
в 10 км от села Сарыозек
1121
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 4,7 км от села Сарыозек
1122
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 3 км от села Сарыозек
1123
Могильник из курганов,
эпоха бронзы
археология
в 3,8 км от села Сарыозек
1124
Курган, эпоха бронзы
археология
в 31 км от села Сарыозек
1125
Курган, эпоха бронзы
археология
в 26 км от села Сарыозек
1126
Наскальные изображение,
эпоха бронзы
археология
к западу от села Терисаккан, в горах Кызылтас
1127
Могильник, эпоха бронзы,
археология
в 25 км к юго-западу от села Коксу
1128
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 8,3 км от село Терисаккан, вдоль дороги в село Талдыбулак
1129
Могильник из 12 курганов, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км от село Терисаккан, вдоль
дороги в село Когалы
1130
Могильник из 12 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 1,1 км от села Тастыозек
1131
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 4 км от села Терисаккан, вдоль дороги в село Когалы
1132
Могильник из 24 курганов,
эпоха бронзы
археология
в 1,2 км от села Тастыозек, вдоль дороги в село Акбастау
1133
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 2 км от села Терисаккан, вдоль дороги в село Когалы
1134
Курган, эпоха бронзы
археология
в 3,4 км от села Терисаккан, вдоль дороги в село Калининский
1135
Могильник, эпоха бронзы
археология
на окраине села Терисаккан
1136
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 4,4 км от села Терисаккан, вдоль дороги в село Талдыбулак
1137
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 5,4 км от села Терисаккан, вдоль
дороги в село Когалы
1138
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 0,6 км от села Тастыозек, вдоль дороги в село Акбастау
1139
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 0,5 км от села Тастыозек, вдоль дороги в село Акбастау

1109
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы трассасынан оңтүстікке 80 м
1110
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км
1111
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 4,3 км
1112
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 12,3 км
1113
Шеңберлі тас қоршаулар,
қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 13 км
1114
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа
12,8 км
1115
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 26 км
1116
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
1 км, Жаркент қаласы жолынынан 300 м
1117
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Алматы қаласы жолының бойында, Сарыөзек ауылынан 5 км
1118
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
5 км
1119
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
9 км
1120
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
10 км
1121
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
4,7 км
1122
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
3 км
1123
Қорғандардан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
3,8 км
1124
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
31 км
1125
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
26 км
1126
Тастағы безендірулер, қола дәуірі
археология
Қызылтас тауларында, Терісаққан ауылынан батысқа
1127
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан оңтүстік-батысқа 25 км
1128
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан
8,3 км
1129
12 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 2,5 км
1130
12 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Тастыөзек ауылынан
1,1 км
1131
15 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 4 км
1132
24 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 1,2 км
1133
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 2 км
1134
Қорған, қола дәуірі
археология
Калининский ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 3,4 км
1135
Бейіт, қола дәуірі
археология
Терісаққан ауылының шетінде
1136
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан
4,4 км
1137
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 5,4 км
1138
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 0,6 км
1139
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 0,5 км

1140
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 200 м от села Тастыозек, вдоль дороги в село Кугалы
1141
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 0,9 км от села Тастыозек, вдоль дороги в село Когалы
1142
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 2,1 км от села Тастыозек, вдоль дороги в село Когалы
1143
Курганы, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Терисаккан
1144
Курганы, эпоха бронзы
археология
в долине реки Терисаккан между селами Коксу и Шубар
1145
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археология
в 12 км от села Талды, по дороге в село Койтас
1146
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 2 км к северо-востоку от села Тастыозек, в 700 м к северу от трассы Сарыозек-Архарлы
1147
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 150 м к юго-западу от села Тастыозек, в 50 м к югу от трассы
1148
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 800 м к юго-западу от села Тастыозек
1149
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 600 м к северо-востоку от села Тастыозек, на трассе Алтынемел-Когалы
1150
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 6,2 км к северо-западу от села Шанханай, на южной окраине села Майтобе
1151
Курган, эпоха бронзы
археология
в 14 км от села Шубар, по дороге в село Коксу
1152
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 1,6 км от села Шубар, по дороге в село Аралтобе
1153
Курганы, эпоха бронзы
археологии
в 2,8 км от села Шубар, вдоль дороги в село Аралтобе
1154
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 3,3 км от села Шубар, по дороге в село Аралтобе
1155
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 6,4 км от села Шубар, по дороге в село Аралтобе
1156
Наскальные изображения,
эпоха бронзы
археология
в 6 км вверх по ущелью Тайгак
1157
Пещера, эпоха бронзы
археология
в горах Шолактау, в 65 км от ущелья Кызылауыз
1158
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 45 км от села Шенгельды
1159
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 300 м от села Шубар, по дороге в село Коксу
Коксуский район
1160
Обелиск на месте стыковки
южной и северной части Турксиба,
1977 год
сооружение монументального искусства
станция Айнабулак
1161
Памятник Накысбеку Байшапанову,
2007 год
сооружение монументального искусства
станция Айнабулак
1162
Памятник воинам-землякам,
погибшим в годы Великой
Отечественной войны, 1983 год
сооружение монументального искусства
село З.Тамшыбаева
1163
Бюст Героя Советского Союза
Мусабека Сенгирбаева, 1954 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
1164
Памятник воинам-землякам
павшим в годы Великой
Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
1165
Памятник четырех кратному ковалеру
ордена "Славы" Темиргали Исабаеву,
2000 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би

1140
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 200 м
1141
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 0,9 км
1142
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 2,1 км
1143
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Терісаққан ауылының батыс шетінде
1144
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу және Шұбар ауылдарының арасындағы Терісаққан өзенінің алқабында
1145
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Қойтас ауылы жолының бойында, Талды ауылынан 12 км
1146
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы трассасынан солтүстікке 700 м, Тастыөзек ауылынан солтүстік-шығысқа 2 км
1147
Бейіт, қола дәуірі
археология
Тастыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 150 м, трассадан оңтүстікке 50 м
1148
Бейіт, қола дәуірі
археология
Тастыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 800 м
1149
Бейіт, қола дәуірі
археология
Алтынемел-Қоғалы трассасында, Тастыөзек ауылынан солтүстік-шығысқа 600 м
1150
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Майтөбе ауылының оңтүстік шетінде, Шанханай ауылынан солтүстік-батысқа
6,2 км
1151
Қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылы жолында, Шұбар ауылынан 14 км
1152
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолында, Шұбар ауылынан 1,6 км
1153
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолының бойында, Шұбар ауылынан 2,8 км
1154
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолында, Шұбар ауылынан 3,3 км
1155
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолында, Шұбар ауылынан 6,4 км
1156
Тастағы безендірулер,
қола дәуірі
археология
Тайғақ шатқалынан 6 км жоғары
1157
Үңгір, қола дәуірі
археология
Қызылауыз шатқалынан 65 км, Шолақтау тауларында
1158
Тастағы безендірулер,
ерте темір ғасыры
археология
Шенгелді ауылынан
45 км
1159
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылы жолында, Шұбар ауылынан 300 м
Көксу ауданы
1160
Түрксібтің оңтүстік және солтүстік
бөлігінің түйіскен жеріндегі
ескерткіш, 1977 жыл
монументтік өнер құрылысы
Айнабұлақ бекеті
1161
Нақыспек Байшапанов ескерткіші,
2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Айнабұлақ бекеті
1162
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған
жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1983 жыл
монументтік өнер құрылысы
З.Тамшыбаева ауылы
1163
Кеңес Одағының Батыры Мұсабек
Сеңгірбаев бюсті, 1954 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
1164
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған
жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
1165
Төрт мәрте "Даңқ" орденінің иегері
Темірғали Исабаев ескерткіші,
2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы

1166
Памятник герою Советского Союза
Ивану Шадрину, 2000 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
1167
Памятник Балпык би, 2000 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
1168
Памятник воинам павшим в Великой
Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Мамбет
1169
Памятник-мавзолей
Нурмолда Алдабергенова, 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Мукры
1170
Памятник Калке Жапсарбаеву,
1986 год
сооружение монументального искусства
село Мукры
1171
Средневековое городище "Донгене или "Еки огиз"
археология
по берегу реки Коксу, на территории сахарного завода
1172
Курган, эпоха бронзы
археология
в 5 км от сахарного завода, село Шубар
1173
Курганы, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Мукры
1174
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 28,3 км от села Айнабулак
1175
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 32 км от село Айнабулак
1176
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
в 18 км от села Айнабулак
1177
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
в 22,3 км от села Айнабулак
1178
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 18,2 км от села Айнабулак
1179
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 19,7 км от села Айнабулак
1180
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 21 км от села Айнабулак
1181
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 23,4 км от села Айнабулак
1182
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км от села Айнабулак
1183
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 26 км от села Айнабулак
1184
Каменный курган, эпоха бронзы
археология
в 8 км от села Айнабулак
1185
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 3 км от села Айнабулак
1186
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 22 км от села Айнабулак
1187
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 8 км от села Алгабас
1188
Курганы, эпоха бронзы
археология
в18 км от села Алгабас
1189
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 300 м от села Айнабулак
1190
Выработки на медь, эпоха бронзы
археология
в 12 км от села Айнабулак
1191
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 120 км от села Айнабулак
1192
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 3 км от села Айнабулак
1193
Курган, эпоха бронзы
археология
в 3,7 км от села Айнабулак
1194
Курган, эпоха бронзы
археология
в 5 км от села Айнабулак
1195
Могильник Кадырбай из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 1,7 км от села Айнабулак
1196
Курганы, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Айнабулак
1197
Группа курганов, эпоха бронзы
археология
в 4 км к юго-западу от села Алгабас
1198
Курган, эпоха бронзы
археология
в 5 км к юго-востоку от села Алгабас
1199
Могильник,эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к юго-востоку от села Алгабас
1200
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1,8 км к юго-востоку от села Алгабас

1166
Кеңес Одағының батыры Иван Шадрин ескерткіші, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
1167
Балпық би ескерткіші, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
1168
Ұлы Отан соғысында қаза болған
жауынгерлер ескерткіші,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Мамбет ауылы
1169
Нұрмолда Алдабергеновтың ескерткіш-кесенесі, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Мұқры ауылы
1170
Қалқа Жапсарбаев ескерткіші,
1986 жыл
монументтік өнер құрылысы
Мұқры ауылы
1171
"Дөнгене" немесе "Екі өгіз" орта ғасыр қалашығы
археология
Көксу өзенінің жағасында, қант заводының аумағында
1172
Қорған, қола дәуірі
археология
Шұбар ауылы, қант зауытынан 5 км
1173
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылының батыс шетінде
1174
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
28,3 км
1175
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
32 км
1176
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
18 км
1177
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
22,3 км
1178
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
18,2 км
1179
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
19,7 км
1180
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
21 км
1181
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
23,4 км
1182
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
2,5 км
1183
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
26 км
1184
Тас қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
8 км
1185
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
3 км
1186
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
22 км
1187
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан
8 км
1188
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан
18 км
1189
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
300 м
1190
Мыс өндірісі, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
12 км
1191
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
120 км
1192
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
3 км
1193
Қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
3,7 км
1194
Қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
5 км
1195
Қадырбай бейіті топырақтан және тастан құралған қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
1,7 км
1196
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылының батыс шетінде
1197
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа 4 км
1198
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа
5 км
1199
Бейіт, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 км
1200
Бейіт, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,8 км

1201
Курган, эпоха бронзы
археология
в 100 м к югу от села Алгабас
1202
Курган, эпоха бронзы
археология
в 2 км к юго-западу от села Алгабас
1203
Три кургана, эпоха бронзы
археология
в 300 км к югу от могилы села Алгабас
1204
Три кургана, эпоха бронзы
археология
в 22,5 км к югу от села Мукры
1205
Курган, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к юго-западу от села Алгабас
1206
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 3,2 км к северо-востоку от села Айнабулак
1207
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 4 км к северо-востоку от села Айнабулак
1208
Курган, эпоха бронзы
археология
в 300 м к юго-западу от трассы Алматы-Талдыкорган
1209
Укрепленное поселение,
эпоха бронзы
археология
у слияния рек Малой и Большой Биже, в урочище Кызылтоган
1210
Курган, эпоха бронзы
археология
в 2,7 км к юго-западу от села Мукры
1211
Два кургана, эпоха бронзы
археология
3 км к юго-западу от села Мукры
1212
Могильник, эпоха бронзы
археология
1 км к юго-западу от села Мукры
1213
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 4,5 км к северо-западу от села Талапты
1214
Два кургана, эпоха бронзы
археология
в 13 км к юго-западу от села Мукры
1215
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к югу от села Мукры
1216
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 95 м к югу от трассы Мукры-Талапты, в 300 м к западу от плотины
1217
Курганы и ограда, эпоха бронзы
археология
в 1 км к юго-востоку от села Мамбет, в 800 м к западу от плотины
1218
Три кольцевых каменных выкладки,
эпоха бронзы
археология
в 5 км к западу от села Талапты, в 800 м к югу от фермы
1219
Группа курганов, эпоха бронзы
археология
в 2 км к югу от села Мукры
1220
Два кургана, эпоха бронзы
археология
на окраине села Мамбет
1221
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 6 км к юго-востоку от села Мамбет, в 4,2 км к юго-востоку от плотины, в 600 м к северо-востоку от фермы
1222
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 5 км к юго-востоку от села Мамбет, в 3 км к юго-востоку от плотины
1223
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 200 м к югу от села Мамбет
1224
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 5,5 км к юго-востоку от села Мамбет, в 3,7 км к юго-востоку от плотины
1225
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 400 м к западу от села Мамбет
1226
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 6,4 км к юго-востоку от села Мамбет, в 300 м к юго-востоку от фермы
1227
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 5 км от села Талапты, в 6 км к юго-востоку от села Мамбет, в 500 м к югу от фермы
1228
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 2,5 км юго-востоку от село Мамбет, в 8 км к юго-востоку от плотины
1229
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 4 км к северо-западу от села Талапты, в 1,5 км к северу от фермы

1201
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстікке 100 м
1202
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа 2 км
1203
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылының бейітінен оңтүстікке
300 м
1204
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 22,5 км
1205
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа 2,5 км
1206
Бейіт, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан солтүстік-шығысқа 3,2 км
1207
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан солтүстік-шығысқа 4 км
1208
Қорған, қола дәуірі
археология
Алматы-Талдықорған трассасынан оңтүстік-батысқа 300 м
1209
Орнықты қоныс, қола дәуірі
археология
Үлкен және Кіші Біже өзенінің тоғысында, Қызылтоған шатқалында
1210
Қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 2,7 км
1211
Екі корған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км
1212
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 1 км
1213
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талапты ауылынан солтүстік-батысқа 4,5 км
1214
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 13 км
1215
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 1,5 км
1216
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мукры-Талапты трассасынан оңтүстікке 95 м, плотинадан батысқа 300 м
1217
Қорғандар және қоршаулар, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 км, плотинадан батысқа 800 м
1218
Үш шеңберлі тасты қаланулар,
қола дәуірі
археология
Талапты ауылынан батысқа 5 км, фермадан оңтүстікке 800 м
1219
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 2 км
1220
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылының шетінде
1221
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км, плотинадан оңтүстік-шығысқа 4,2 км, фермадан солтүстік-шығысқа 600 м
1222
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км, плотинадан оңтүстік-шығысқа 3 км
1223
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстікке 200 м
1224
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 5,5 км, плотинадан оңтүстік-шығысқа 3,7 км
1225
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан батысқа 400 м
1226
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 6,4 км, фермадан оңтүстік-шығысқа 300 м
1227
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талапты ауылынан 5 км, Мамбет ауылына оңтүстік-шығысқа
6 км, фермадан оңтүстікке 500 м
1228
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 км, плотинадан оңтүстік-шығысқа 8 км
1229
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Талапты ауылынан солтүстік-батысқа 4 км, фермадан солтүстікке 1,5 км

1230
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 1,5 км к юго-востоку от села Мамбет, у плотины на берегу реки Коксу
1231
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 6,5 км к юго-востоку от села Мамбет, в 5,4 км к северо-западу от села Талапты
1232
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км от села Мамбет, в 8,4 км к северо-западу от села Талапты, в 1,5 км выше от плотины
1233
Курган, эпоха бронзы
археология
в 24,5 км к югу от села Мукры, в 100 м к западу от трассы Алматы-Талдыкорган
1234
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 400 м к северо-востоку от фермы на правом берегу реки Коксу, в 1,5 км от места впадения реки Ащыбулак в реку Коксу
Панфиловский район
1235
Памятник воинам-землякам
павшим в годы Великой
Отечественной войны, 1967 год
сооружение монументального искусства
село Алты уй
1236
Памятник народному художнику
Казахстана Абилхану Кастееву,
1980 год
сооружение монументального искусства
село Алты уй
1237
Бюст Жамбыла Жабаева, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Акжазык
1238
Обелиск воинам, павшим в годы
Гражданской войны, 1979 год
сооружение монументального искусства
село Малый Шиган
1239
Бюст дважды Героя Социалисти-
ческого Труда Николаю Головацкому,
1987 год
сооружение монументального искусства
село Жаскент
1240
Обелиск воинам-землякам,
павшим в годы Великой
Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Коныролен
1241
Памятник воинам-землякам
павшим в годы Великой
Отечественной войны, 1965 год
сооружение монументального искусства
село Пенжим
1242
Бюст Героя Советского Союза
Хамит Кобикова, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Сарыбел
1243
Обелиск павшим в годы
Великой Отечественной войны,
1968 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
1244
Здание русской церкви,
1913-1915 года
градостоительства и архитектуры
город Жаркент
1245
Монумент на аллее независимости,
2008 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
1246
Памятник Болек батыра, 2002 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
1247
Картинная галерея Абилхану Кастееву,
2004 год
градостоительства и архитектуры
город Жаркент
1248
Бюст Ыбыраю Алтынсарину,
1984 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
1249
Бюст Данеша Ракишева, 2001 год
сооружение монументального искусства
село Ушарал
1250
Бюст Героя Советского Союза
Кожахмету Тышканбаеву, 1990 год
сооружение монументального искусства
село Ушарал
1251
Памятник Багай батыра, 2003 год
сооружение монументального искусства
на севере села Шежин
1252
Могильник из 10 каменных курганов,
эпоха бронзы
археология
севернее села Коктал
1253
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археология
в 4 км от села Талды, по дороге в село Сарыбел

1230
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,5 км, Көксу өзенінің жағалауындағы плотинада
1231
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 6,5 км, Талапты ауылынан солтүстік-батысқа 5,4 км
1232
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан
2,5 км, Талапты ауылынан солтүстік-батысқа қарай 8,4 км, плотинадан жоғары
1,5 км
1233
Қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 24,5 км, Алматы-Талдықорған трассасынан 100 м батысқа
1234
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу өзені жағасының оңтүстігіндегі фермадан солтүстік-шығысқа 400 м, Көксу өзеніне Ащыбұлақ өзені құятын жерінен 1,5 км
Панфилов ауданы
1235
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алты үй ауылы
1236
Қазақстанның халық суретшісі
Әбілхан Қастеевтің ескерткіші, 1980 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алты үй ауылы
1237
Жамбыл Жабаев бюсті, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақжазық ауылы
1238
Азамат соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1979 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кіші Шыған ауылы
1239
Екі дүркін Социалистік Еңбек Ері
Николай Головацкийдің бюсті,
1987 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаскент ауылы
1240
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоңырөлең ауылы
1241
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Пенжім ауылы
1242
Кеңес Одағының Батыры Хамит Кобиков бюсті, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыбел ауылы
1243
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болғандар ескерткіші, 1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
1244
Орыс шіркеуінің ғимараты,
1913-1915 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1245
Тәуелсіздік аллеясындағы Монумент,
2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
1246
Бөлек батыр ескерткіші, 2002 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
1247
Әбілхан Қастеевтің көркем сурет галереясы, 2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1248
Ыбырай Алтынсарин бюсті, 1984 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
1249
Дәнеш Рақышев бюсті, 2001 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал ауылы
1250
Кеңес Одағының Батыры Қожахмет Тышқанбаев бюсті, 1990 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал ауылы
1251
Бағай батыр ескерткіші, 2003 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шежін ауылының солтүстігінде
1252
10 тас қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан солтүстікке
1253
11 қорғаннан құралған бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан 4 км, Сарыбел ауылы жолында

1254
Могильник Койтас, эпоха бронзы
археология
на горный гряде между Большим и Малым Койтасом
1255
Развалины отдельного сооружения,
эпоха бронзы
археология
на окраине села Баскунчи
1256
Могильник Большой Койтас,
эпоха бронзы
археология
в 4 км к северо-западу от урочища Большой Койтас
1257
Могильник, эпоха бронзы
археология
урочище Большой Койтас, в 500 м к югу
1258
Могильник в долине реки Осек,
эпоха бронзы
археология
в долине реки Осек, в 3 км к югу от метеопоста
1259
Каменные курганы, эпоха бронзы
археология
между городом Жаркент и селом Талды
1260
Могильник из группы курганов,
эпоха бронзы
археология
в южной окраине города Жаркент, по дороге в село Талды
1261
Мазар кирпичный Актам,
эпоха бронзы
археология
южнее города Жаркента, по дороге в село Хоргос
1262
Могильник Шорман из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археология
не доезжая 8 км до села Коныролен, 1,3 км от дороги из села Коктал
1263
Могильник Шорман, эпоха бронзы
археология
не доезжая 7,5 км до села Коныролен, по дороге в село Коктал
1264
Могильник Шорман из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археология
3,7 км не доезжая села Коныролен, по дороге в село Коктал
1265
Могильник, эпоха бронзы
археология
на северо-восточной окраине села Коныролен
1266
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 36,2 км от села Коктал, по дороге в село Коныролен
1267
Могильник из 13 курганов, эпоха бронзы
археология
в 27,7 км от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1268
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 46,5 км от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1269
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 39,5 км от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1270
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 40 км от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1271
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 41,5 км села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1272
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 43,3 км от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1273
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 45,6 км от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1274
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 47,5 км от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
1275
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 35 км к юго-востоку от село Коныролен
1276
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в горах Кату
1277
Курганы, эпоха бронзы
археология
на берегу реки Коктал, к юго-востоку от урочище Доленкор
1278
Могильник Шорма, эпоха бронзы
археология
в 1,3 км западнее села Коктал
1279
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 35 км от село Талды, в долине реки Осек
1280
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 33 км от село Талды, около моста реки Осек

1254
Қойтас бейіті, қола дәуірі
археология
Үлкен және Кіші Қойтас аралығындағы таулы қыратта
1255
Құламалардың жеке құрылысы,
қола дәуірі
археология
Басқұншы ауылының шетінде
1256
Үлкен Қойтас бейіті, қола дәуірі
археология
Үлкен Қойтас шатқалынан солтүстік-батысқа 4 км
1257
Бейіт, қола дәуірі
археология
Үлкен Қойтас шатқалы, 500 м оңтүстікке
1258
Өсек өзенінің алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Метеопосттан 3 км оңтүстікке, Өсек өзенінің алқабында
1259
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаркент қаласы мен Талды ауылы арасында
1260
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Жаркент қаласының оңтүстігінде, Талды ауылы жолында
1261
Кірпіштен қаланған Ақтам мазары,
қола дәуірі
археология
Хоргос ауылы жолында, Жаркент қаласының оңтүстігінде
1262
Тас қорғандар тобынан тұрғызылған Шорман бейіті, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылына жетпей 8 км, Көктал ауылы жолынан 1,3 км
1263
Шорман бейіті, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылына
жетпей 7,5 км, Көктал ауылы жолында
1264
Тас қорғандар тобынан тұрғызылған Шорман бейіті, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылына жетпей 3,7 км, Көктал ауылы жолында
1265
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылының солтүстік-шығыс шетінде
1266
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
36,2 км, Қоңырөлең ауылы жолында
1267
13 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
27,7 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1268
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
46,5 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1269
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
39,5 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1270
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан 40 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1271
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
41,5 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1272
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
43,3 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1273
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан 45,6 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1274
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
47,5 км, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
1275
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Қоңырөлең ауылынан оңтүстік-шығысқа 35 км
1276
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Қату тауларында
1277
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Дөленқор шатқалынан оңтүстік-шығысқа, Көктал өзенінің жағалауында
1278
Шорма бейіті, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан батысқа 1,3 км
1279
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Талды ауылынан 35 км, Өсек өзенінің алқабында
1280
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан 33 км, Өсек өзені көпірінің жанында

1281
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
в 8 км от села Талды, по дороге в село Талды
1282
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 18 км от села Талды, по дороге в село Талды
1283
Могильник в долине реки Малый Осек, эпоха бронзы
археология
в 23 км к северу от села Талды, на берегу реки Малый Осек
1284
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 12 км к северу от села Талды
1285
Могильник в долине реки Осек,
эпоха бронзы
археология
в 17 км севернее села Талды
1286
Наскальные изображения
и могильник в долине реки Осек,
эпоха бронзы
археология
в 12 км к северу от села Талды
1287
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
на левом берегу реки Малый Осек, в урочище Койтас
1288
Выкладки каменные прямоугольные,
эпоха бронзы
археология
в долине реки Малый Осек
1289
Могильник Малый Койтас,
эпоха бронзы
археология
60 км западнее слияния рек Малый и Средний Осек
1290
Наскальные изображения Малый Койтас ІІ, ранний железный век
археология
в 250 м западнее рек Малого и Среднего Осека
1291
Могильник в долине реки Малый Осек, эпоха бронзы
археология
в 150 м к северо-западу от слияния рек Малого и Среднего Осека
1292
Могильник Большой Койтас ІV, эпоха бронзы
археология
в 3,5 км северо-западу от урочища Малый Койтас
1293
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 5 км от урочище Нартасты
1294
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 1 км от села Талды, по дороге в село Бурхан
1295
Курганы, эпоха бронзы
археология
1 км от села Талды, по дороге в село Койтас
1296
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Найзатапкан, на берегу реки Узынбулак
1297
Могильник из 10 каменных курганов, эпоха бронзы
археология
на южной окраине села Сарыбел
1298
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
около мельницы села Сарыбел
1299
Могильник из 16 курганов, эпоха бронзы
археология
по дороге из села Сарыбель
1300
Могильник из каменных курганов,
эпоха бронзы
археология
за село Сеймалы, по дороге в село Садыр
1301
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
около мельницы в селе Талды и Бурхан
1302
Могильник из каменных курганов,
эпоха бронзы
археология
севернее село Турпан
1303
Укрепленное поселение,
эпоха бронзы
археология
восточнее села Ушарал, на берегу реки Тентек
1304
Могильник из группы курганов,
эпоха бронзы
археология
на северо-восточной окраине села Ушарал
1305
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Шимурын
Райымбекский район
1306
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1968 год
сооружение монументального искусства
село Какпак
1307
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1976 год
сооружение монументального искусства
село Какпак

1281
Тас қорған, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан 8 км, Талды ауылы жолында
1282
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Талды ауылынан 18 км, Талды ауылы жолында
1283
Кіші Өсек өзені алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 23 км, Кіші Өсек өзенінің жағалауында
1284
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 12 км
1285
Өсек өзені алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 17 км
1286
Өсек өзені алқабындағы тастағы безендірулер мен бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 12 км
1287
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір дәуірі
археология
Кіші Өсек өзенінің сол жақ жағалауында, Қойтас шатқалында
1288
Тік бұрышты тас қаланулар, қола дәуірі
археология
Кіші Өсек өзенінің алқабында
1289
Кіші Қойтас бейіті, қола дәуірі
археология
Кіші және Орта Өсектің қосылған жерінен батысқа 60 км
1290
Кіші Қойтас ІІ тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Орта және Кіші Өсек өзенінен батысқа 250 м
1291
Кіші Өсек өзені алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Орта және Кіші Өсек өзенінің қосылған жерінен солтүстік-батысқа 150 м
1292
Үлкен Қойтас ІV бейіті,
қола дәуірі
археология
Кіші Қойтас шатқалынан солтүстік-батысқа 3,5 км
1293
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Нартасты шатқалынан
5 км
1294
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бурхан ауылы жолында, Талды ауылынан 1 км
1295
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойтас ауылы жолында, Талды ауылынан 1 км
1296
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Ұзынбұлақ өзенінің жағалауында, Найзатапқан шатқалы
1297
10 тас қорғанды бейіт, қола дәуір
археология
Сарыбел ауылының оңтүстік шеті
1298
10 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбел ауылы диірменінің жаны
1299
16 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбел ауылы жолында
1300
Тас қорғандардан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Садыр ауылы жолында, Сеймалы ауылынан ары
1301
Тас қорған, қола дәуірі
археология
Бурхан және Талды ауылындағы диірмендердің маңы
1302
Тас қорғандардан тұратын бейіт,
ерте қола дәуірі
археология
Тұрпан ауылынан солтүстікке
1303
Нығайтылған қоныс,
ежелгі қола дәуірі
археология
Тентек өзені жағалауында, Үшарал ауылынан шығысқа
1304
Қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Үшарал ауылының солтүстік-шығыс шетінде
1305
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Шимұрын шатқалында
Райымбек ауданы
1306
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші,
1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қақпақ ауылы
1307
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші,
1976 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қақпақ ауылы

1308
Памятник Жаменке Мамбетулы,
2006 год
сооружение монументального искусства
село Какпак
1309
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1977 год
сооружение монументального искусства
село Текес
1310
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1963 год
сооружение монументального искусства
село Нарынкол
1311
Захоронение воинов-пограничников, погибшим в борьбе с басмачами 1928-1932 годы
сооружение монументального искусства
село Нарынкол
1312
Памятник Бердибеку Сокпакбаеву,
1994 год
сооружение монументального искусства
село Нарынкол
1313
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1966 год
сооружение монументального искусства
село Сарыбастау
1314
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1973 год
сооружение монументального искусства
село Сарыжаз
1315
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1973 год
сооружение монументального искусства
село Сумбе
1316
Обелиск павшим воинам в Великой отечественной войне, 1965 год
сооружение монументального искусства
село Карасаз
1317
Бюст Мукагали Макатаева, 1991 год
сооружение монументального искусства
село Карасаз
1318
Могильник, эпоха раннего железа
археология
в 2 км к западу от
195 км трассы Алматы-Нарынкол
1319
Могильник из 42 курганов,
эпоха раннего железа
археология
0,9 км от села Акбеик, по правую сторону дороги в село Сарыжаз
1320
Курганы, эпоха раннего железа
археология
0,6 км от села Какпак, по левую сторону дороги в село Нарынкол
1321
Могильник из 10 курганов,
эпоха раннего железа
археология
15,5 км от села Какпак, по правую сторону дороги в село Сарыжаз
1322
Могильник из 24 курганов,
эпоха раннего железа
археология
6 км от села Сарыжаз, по обе стороны дороги в
село Нарынкол
1323
Могильник из 38 курганов,
Vвек до нашей эры
археология
3 км не доезжая до села Нарынкол
1324
Могильник из 42 курганов,
эпоха раннего железа
археология
24 км от села Какпак, по обе стороны дороги в село Сарыжаз
1325
Могильник из 45 курганов,
эпоха раннего железа
археология
2 км не доезжая до села Текес, по левую сторону села Сарыжаз
1326
Могильник из 45 курганов,
эпоха раннего железа
археология
3,5 км от села Сарыжаз, по левую сторону дороги в село Нарынкол
1327
Курганы каменные,
эпоха раннего железа
археология
17 км от села Какпак, по правую сторону дороги в село Сарыжаз
1328
Курганы, эпоха раннего железа
археология
25 км от села Какпак, по обе стороны дороги в село Сарыжаз
1329
Курган, V век до нашей эры – І век нашей эры
археология
в 4 км от села Нарынкол, по обе стороны дороги в село Талдыбулак
1330
Курган, V век до нашей -эры І век нашей эры
археология
в 6 км от села Нарынкол, по правую сторону в село Талдыбулак

1308
Жәмеңке Мәмбетұлының ескерткіші,
2006 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қақпақ ауылы
1309
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші,
1977 жыл
монументтік өнер құрылысы
Текес ауылы
1310
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1963 жыл
монументтік өнер құрылысы
Нарынқол ауылы
1311
1928-1932 жылдары Басмаштармен күресте қаза болған шекарашы-жауынгерлердің жерленген жері
монументтік өнер құрылысы
Нарынқол ауылы
1312
Бердібек Соқпақбаев ескерткіші,
1994 жыл
монументтік өнер құрылысы
Нарынқол ауылы
1313
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1966 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыбастау ауылы
1314
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1973 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыжаз ауылы
1315
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1973 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сүмбе ауылы
1316
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарасаз ауылы
1317
Мұқағали Мақатаев бюсті, 1991 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарасаз ауылы
1318
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Алматы-Нарынқол трассасының 195 км батысқа 2 км
1319
42 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыр
археология
Ақбейік ауылынан 0,9 км, Сарыжаз ауылы жолының оң жағы
1320
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Қақпақ ауылынан 0,6 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1321
10 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Қақпақ ауылынан 15,5 км, Сарыжаз ауылы жолының оң жағы
1322
24 қорғаннан тұратын бейіт,
ерте темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан 6 км, Нарынқол ауылының жолының екі жағында
1323
38 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейін Vғасыр
археология
Нарынқол ауылына жетпей 3 км
1324
42 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қақпақ ауылынан 24 км, Сарыжаз ауылы жолының екі жағы
1325
45 қорғаннан тұратын бейіт,
ерте темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылының сол жақ бетінде, Тектес ауылына жетпей 2 км
1326
45 қорғанды бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан
3,5 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1327
Тас қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қақпақ ауылынан 17 км, Сарыжаз ауылы жолының оң жағы
1328
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қақпақ ауылынан 25 км, Сарыжаз ауылы жолының екі жағы
1329
Қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Нарынқол ауылынан 4 км, Талдыбұлақ ауылы жолының екі жағы
1330
Қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Нарынқол ауылынан 6 км, Талдыбұлақ ауылы жолының оң жағы

1331
Курган, V век до нашей эры - І век нашей эры
археология
в 2 км к западу от
села Нарынкол
1332
Курган, V век до нашей эры - І век нашей эры
археология
в 1 км от села Нарынкол, 0,5 км слева от дороги в село Талдыбулак
1333
Курганы, эпоха раннего железа
археология
на северной окраине
села Текес
1334
Курганы, эпоха раннего железа
археология
4 км от села Сарыжаз, левую сторону дороги в село Каркара
1335
Могильник из 12 курганов,
эпоха раннего железа
археология
8 км от села Сарыжаз, по правую сторону дороги в село Каркара
1336
Могильник из 15 курганов,
эпоха раннего железа
археология
около села Сарыжаз
1337
Могильник из 17 курганов,
эпоха раннего железа
археология
5 км от села Сарыжаз, по обе стороны дороги в село Каркара
1338
Курганы, эпоха раннего железа
археология
15,7 км от села Сарыжаз, по левую сторону дороги села Нарынкол
1339
Курганы, эпоха раннего железа
археология
19,1 км от села Сарыжаз, по левую сторону дороги села Нарынкол
1340
Курганы, эпоха раннего железа
археология
19,7 км от села Сарыжаз, по левую сторону дороги села Нарынкол
1341
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2,5 км от села Сарыжаз, по правую сторону дороги в село Нарынкол
1342
Курганы, эпоха раннего железа
археология
4,8 км от села Сарыжаз, по левую сторону дороги в село Нарынкол
Саркандский район
1343
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Койлык
1344
Мемориальный музей имени
Мукан Толебаева, 1994 год
градостроительсто и архитектура
село Лепсы
1345
Монумент "Славы", 1975 год
сооружение монументального искусства
село Лепсы
1346
Памятник Мукану Толебаеву,
1994 год
сооружение монументального искусства
село Лепсы
1347
Мавзолей Котен-тауип, 1994 год
градостроительства и архитектуры
26 км от трассы Лепсы-Кабанбай
1348
Бюст Мухаметжану Тынышбаеву,
1993 год
сооружение монументального искусства
село Каргалы
1349
Памятник Мухаметжану Тынышбаеву, 2007 год
сооружение монументального искусства
город Сарканд
1350
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны в годы 1941-1945, 1975 год
сооружение монументального искусства
город Сарканд
1351
Обелиск на могиле Героя Советского Союза Василий Беленко, 1960 год
сооружение монументального искусства
село Екиаша
1352
Братская могила борцов за установление Советской власти,
1952 год
сооружение монументального искусства
село Тополевка
1353
Могильник Тасарык, эпоха бронзы
археология
в 2 км западнее села Абай, в 600 м западнее фермы
1354
Одиночный курган, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к северо-западу от села Абай, в 700 м западнее шоссе Саркан-Койлык
1355
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
51 разьезда по дороге в село Кокжиде, около перевала Арганаты

1331
Қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Нарынқол ауылынан батысқа 2 км
1332
Қорған,біздің дәуірге дейінгі V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Нарынқол ауылынан
1 км, Талдыбұлақ ауылы жолының сол жағынан 0,5 км
1333
Қорғандар,
ерте темір дәуірі
археология
Текес ауылының солтүстік маңайында
1334
Қорғандар,
ерте темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан 4 км, Қарқара ауылының жолының сол жағы
1335
12 қорған тұратын бейіт,
ерте темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан 8 км, Қарқара ауылы жолының оң жағы
1336
15 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылы маңайы
1337
17 қорғаннан тұратын бейіт,
ерте темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан 5 км, Қарқара ауылы жолының екі жағы
1338
Қорғандар,
ерте темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан
15,7 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1339
Қорғандар,
ерте темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан
19,1 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1340
Қорғандар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан
19,7 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1341
Қорғандар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан
2,5 км, Нарынқол ауылы жолының коң жағы
1342
Қорғандар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыжаз ауылынан
4,8 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
Сарқан ауданы
1343
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қойлық ауылы
1344
Мұқан Төлебаев атындағы мемориалдық музей, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі ауылы
1345
"Даңқ" монументі, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Лепсі ауылы
1346
Мұқан Төлебаев ескерткіші, 1994 жыл
монументтік өнер құрылысы
Лепсі ауылы
1347
Көтен-тәуіп кесенесі, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі-Қабанбай трассасынан 26 км
1348
Мұхаметжан Тынышпаевтың бюсті,
1993 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарғалы ауылы
1349
Мұхаметжан Тынышпаев ескерткіші,
2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарқан қаласы
1350
1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарқан қаласы
1351
Кеңес Одағының Батыры Василий Беленко бейітіндегі ескерткіш,
1960 жыл
монументтік өнер құрылысы
Екіаша ауылы
1352
Совет үкіметін орнату үшін күрескен бауырластар бейіті, 1952 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тополевка ауылы
1353
Тасарық бейіті, қола дәуірі
археология
Абай ауылынан батысқа 2 км, фермадан батысқа 600 м
1354
Жалғыз қорған,
қола дәуірі
археология
Абай ауылынан солтүстік-батысқа 1,5 км, Сарқан-Қойлық шоссесінен батысқа 700 м
1355
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Көкжиде ауылы жолындағы
51 разъезд, Арғанаты асуының жанында

1356
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
в 5 км от села Койлык, вдоль дороги
1357
Городище, эпоха бронзы
археология
в 6 км от села Койлык, на берегу реки Лепсы
1358
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 18 км села Койлык, вдоль дороги в село Кызылкайын
1359
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 19 км от села Койлык
1360
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 21 км от села Койлык
1361
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 28 км от села Койлык
1362
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
42 км не доезжая до села Лепсы, вдоль дороги из села Кызылкайын
1363
Курганы с насыпью из земли,
эпоха бронзы
археология
29 км не доезжая до села Лепсы, вдоль дороги из села Кызылкайын
1364
Ограда, эпоха бронзы
археология
на 37 км от села Лепсы
1365
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в 7 км в востоку от города Сарканд
1366
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 4 км от города Сарканд
1367
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 6,3 км от города Сарканда, вдоль дороги в село Екиаша
1368
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 400 м южнее трассы города Сарканд
1369
Динар Хорезмшаха Мухамедбая Текеша, эпоха бронзы
археология
село Тополевка
1370
Средневековое укрепленное поселение, эпоха бронзы
археология
на северной окраине села Черкасск
Талгарский район
1371
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
сооружение монументального искусства
Алматинская трасса
1372
Бюст Ивану Мичурину, 1972 год
сооружение монументального искусства
село Белбулак
1373
Обелиск воинам односельчанам павшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
сооружение монументального искусства
село Белбулак
1374
Памятник борцам за установление Советской власти в Семиречье,
1958 год
сооружение монументального искусства
село Белбулак
1375
Бюст Динмухамед Конаева, 2003 год
сооружение монументального искусства
село Гулдала
1376
Памятник воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы, 1980 год
сооружение монументального искусства
село Гулдала
1377
Памятник жертвам политических репрессий, 2001 год
сооружение монументального искусства
село Жаналык
1378
Памятник воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы, 1983 год
сооружение монументального искусства
село Коктобе
1379
Памятник воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы,1965 год
сооружение монументального искусства
село Кызыл-Ту
1380
Памятник павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Карабулак

1356
Тас қорғандары, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 5 км, жолдың бойында
1357
Қалашық, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 6 км, Лепсі өзенінің жағасында
1358
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 18 км, Қызылқайың ауылы жолының бойында
1359
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 19 км
1360
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 21 км
1361
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 28 км
1362
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қызылқайын ауылы жолының бойында, Лепсі ауылына жетпей 42 км
1363
Топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қызылқайың ауылы жолының бойында, Лепсі ауылына жетпей 29 км
1364
Қоршау, қола дәуірі
археология
Лепсі ауылынан 37 км
1365
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Сарқан қаласынан шығысқа 7 км
1366
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарқан қаласынан шығысқа 4 км
1367
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Екіаша ауылы жолының бойында, Сарқан қаласынан 6,3 км
1368
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарқан қаласы трассасының оңтүстігіне 400 м
1369
Хорезмшах Мұхамедбай Текештің динары, қола дәуірі
археология
Тополевка ауылы
1370
Ортағасырдағы нығайтылған қоныс,
қола дәуірі
археология
Черкасск ауылының солтүстік шетінде
Талғар ауданы
1371
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас-жауынгерлер ескерткіші,
1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алматы трассасы
1372
Иван Мичурин бюсті, 1972 жыл
монументтік өнер құрылысы
Белбұлақ ауылы
1373
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас-жауынгерлер ескерткіші,
1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Белбұлақ ауылы
1374
Жетісуда Совет үкіметін орнатқан күрескерлер ескерткіші,
1958 жыл
монументтік өнер құрылысы
Белбұлақ ауылы
1375
Дінмұхамет Қонаевтың бюсті, 2003 жыл
монументтік өнер құрылысы
Гүлдала ауылы
1376
1941-1945 жылдар, Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас-жауынгерлер ескерткіші, 1980 жыл
монументтік өнер құрылысы
Гүлдала ауылы
1377
Саяси қуғын-сүргін құрбандарының ескерткіші, 2001 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаңалық ауылы
1378
1941-1945 жылдар, Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас-жауынгерлер ескерткіші, 1983 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көктөбе ауылы
1379
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас-жауынгерлер ескерткіші,
1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қызыл-Ту ауылы
1380
Ұлы Отан соғысында қаза болғандар ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарабұлақ ауылы

1381
Бюст Ивана Панфилова, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Панфилова
1382
Обелиск воинам односельчанам павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Панфилова
1383
Обелиск борцам за Советскую власть, 1967 год
сооружение монументального искусства
город Талгар
1384
Памятник воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1941-1945 годы, 1985 год
сооружение монументального искусства
город Талгар
1385
Памятник Турара Рыскулова, 1998 год
сооружение монументального искусства
город Талгар
1386
Доска с портретом Жамбыла Жабаева
(в честь первого айтыса акынов),
1958 год
сооружение монументального искусства
город Талгар
1387
Обелиск воинам 28 гвардейцам
Панфиловцам, 1978 год
сооружение монументального искусства
Талгарский тракт
1388
Обелиск воинам односельчанам,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Тонкерыс
1389
Могильник Луч Востока,
VІ-ІІІ века до нашей эры
археология
в 6,1 км от города Алматы, по правую сторону дороги в город Талгар
1390
Могильник Луч Востока І,
VІ-І века до нашей эры
археология
в 7 км от города Алматы, по обе стороны дороги в город Талгар
1391
Курганы, ранний железный век
археология
в 3,6 км, от города Алматы, по левую сторону дороги в город Талгар
1392
Курганы, ранний железный век
археология
в 8 км от города Алматы, по правую сторону дороги в город Талгар
1393
Курганы, ранний железный век
археология
в 11 км от города Алматы, по левую сторону дороги в город Талгар
1394
Могильник из 2 курганов, ранний железный век
археология
в 6 км к северо-востоку от города Капчагай
1395
Могильник из 6 курганов, эпоха раннего железа
археология
в 6 км к востоку от города Капчагай
1396
Могильник из 9 курганов, ранний железный век
археология
в 6 км 500 м к северо-востоку от города Капчагай
1397
Могильник из 9 курганов,
І тысячелетие до нашей эры -
І тысячелетие нашей эры
археология
в 8 км к северо-востоку от города Капчагай
1398
Могильник из 12 курганов,
ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или
1399
Поселение, ІІІ-ІІ века до нашей эры
археология
восточная окраина село Кызыл-Ту
1400
Поселение,
ІІІ-ІІ века до нашей эры
археология
0,6 км от трассы пересечении села Панфилов и села Алатау
1401
Ограда Первого Бесшатырского кургана, V век до нашей эры
археология
в 70 км на восток от села Шенгельды
1402
Городище Шенгелды,
ІХ-ХІІ века
археология
в центре села Шенгелды
1403
Наскальные изображения Теректы,
І тысячелетия до нашей эры - І тысячелетие нашей эры
археология
в 130 км к западу от
села Шенгельды, в
горах Шолактау
1404
Могильник Капчагай, ІІІ-ІІ века до нашей эры
археология
урочища Ушсай, на южном берегу Капчагайского водохранилища

1381
Иван Панфиловтың бюсті, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Панфилов ауылы
1382
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас-жауынгерлер ескерткіші,
1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Панфилов ауылы
1383
Совет үкіметі үшін күрескендер ескерткіші, 1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Талғар қаласы
1384
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас-жауынгерлер ескерткіші, 1941-1945 жылдар, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Талғар қаласы
1385
Тұрар Рысқұловтың ескерткіші,
1998 жыл
монументтік өнер құрылысы
Талғар қаласы
1386
Жамбыл Жабаевтың суреті ілінген тақта (алғашқы ақындар айтысының құрметіне), 1958 жыл
монументтік өнер құрылысы
Талғар қаласы
1387
28 гвардияшы Панфиловшы жауынгерлерінің ескерткіші, 1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Талғар трактісі
1388
Ауылдас-жауынгерлер ескерткіші,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Төңкеріс ауылы
1389
Шығыс сәулесі бейіті,
біздің дәуірге дейінгі VІ-ІІІ ғасырлар
археология
Алматы қаласынан
6,1 км, Талғар қаласы жолының оң жағы
1390
Шығыс сәулесі І бейіті,
біздің дәуірге дейінгі VІ-І ғасырлар
археология
Алматы қаласынан 7 км, Талғар қаласы жолының екі жағы
1391
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Алматы қаласынан
3,6 км, Талғар қаласы жолының сол жағы
1392
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Алматы қаласынан 8 км, Талғар қаласы жолының оң жағы
1393
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алматы қаласынан
11 км, Талғар қаласы жолының сол жағы
1394
2 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Қапшағай қаласынан солтүстік-шығысқа 6 км
1395
6 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қапшағай қаласынан шығысқа 6 км
1396
9 қорғанан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Қапшағай қаласынан солтүстік-шығысқа 6 км 500 м
1397
9 қорғаннан тұратын бейіт,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық-біздің дәуірдің І мыңжылдығы
археология
Қапшағай қаласынан солтүстік-шығысқа 8 км
1398
12 қоғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы
1399
Қоныс,
біздің дәуірге дейінгі ІІІ-ІІ ғасырлар
археология
Қызыл-Ту ауылының шығыс шеті
1400
Қоныс,
біздің дәуірге дейінгі ІІІ-ІІ ғасырлар
археология
Панфилов ауылы мен Алатау ауылы трассасының қиылысынан 0,6 км
1401
Бірінші Бесшатыр қорғанының қоршауы, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археология
Шеңгелді ауылынан шығысқа 70 км
1402
Шеңгелді қалашығы,
ІХ-ХІІ ғасырлар
археология
Шеңгелді ауылының орталығында
1403
Теректі тастағы безендірулер,
біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық -біздің дәуірдің І мыңжылдығы
археология
Шеңгелді ауылынан батысқа 130 км, Шолақтау тауында
1404
Қапшағай бейіті,
біздің дәуірге дейінгі ІІІ-ІІ ғасырлар
археология
Үшсай шатқалы, Қапшағай су қоймасының оң жағасында

1405
Курганы, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, в 24 км от плотины
1406
Могильник, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, в 30,8 км от плотины
1407
Могильник, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, 32,4 км от плотины
1408
Могильник, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, 32,9 км от плотины
1409
Могильник, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, в 15 км от плотины
1410
Могильник, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, в 16,9 км от плотины
1411
Могильник, ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, в 19,3 км к востоку от плотины
1412
Могильник из 34 курганов,
ранний железный век
археология
на правом берегу реки Или, в 19 км к востоку от плотины
1413
Поселения, эпоха бронзы
археология
на правом берегу реки Или, в 12 км от плотины
1414
Петроглифы Тамгалы-Тас ІІ,
первый век новой эры
археология
не доезжая 0,4 км до села Кызыл-Кайрат, по правую сторону дороги
1415
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Коскудук
1416
Курганы, ранний железный век
археология
на северной окраине села Кызыл-Кайрат
1417
Могильник из 6 курганов,
VІ-ІІІ века до нашей эры
археология
не доезжая 0,4 км до села Кызыл-Кайрат, по правую сторону дороги
1418
Могильник из 14 курганов, ранний железный век
археология
в 0,7 км от села Кызыл-Кайрат, по правую сторону дороги города Талгар
1419
Могильник из 18 курганов,
ранний железный век
археология
1,8 км от села Кызыл-Кайрат
1420
Могильник из 23 курганов,
ранний железный век
археология
не доезжая 0,7 км до
города Талгара, по обе стороны дороги из села Кызыл-Кайрат
1421
Неукрепленные поселения, ранний железный век
археология
не доезжая 4 км до
города Талгар
1422
Могильник, ранний железный век
археология
к северу от города Талгара
1423
Укрепленные поселения, средневековье
археология
село Шенгельды
1424
Рудные выроботки, средневековье
археология
село Шенгельды
1425
Могильник, І век до нашей эры - І век нашей эры
археология
в 5 км северо-востоку от города Капчагай
Уйгурский район
1426
Обелиск землякам воинам
павшим в Великой Отечественной
войне, 1978 год
сооружение монументального искусства
село Ават
1427
Бюст уйгурского поэта Изима Искендирова, 1965 год
сооружение монументального искусства
село Ават
1428
Обелиск землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1973 год
сооружение монументального искусства
село Актам
1429
Памятник "Славы" землякам павшим в Великой Отечественной войне,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Большое Аксу
1430
Обелиск воинам-землякам, павшим в Великой Отечественной войне,
1987 год
сооружение монументального искусства
село Добын

1405
Қоғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 24 км
1406
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 30,8 км
1407
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, платинадан 32,4 км
1408
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 32,9 км
1409
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 15 км
1410
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 16,9 км
1411
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан шығысқа
19,3 км
1412
34 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан шығысқа
19 км
1413
Қоныс, қола дәуірі
археология
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 12 км
1414
Тамгалы-Тас ІІ петроглифтері,
жаңа дәуірдің бірінші ғасыры
археология
Қызыл-Қайрат ауылына 0,4 км жетпей, жолдың оң жағы
1415
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Қосқұдық шатқалында
1416
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Қызыл-Қайрат ауылының солтүстігінде
1417
6 қорғаннан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІІІ ғасырлар
археология
Қызыл-Қайрат ауылына 0,4 км жетпей, жолдың оң жағы
1418
14 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Қызыл-Қайрат ауылынан 0,7 км, Талғар қаласы жолының оң жағы
1419
18 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Қызыл-Қайрат ауылынан 1,8 км
1420
23 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Талғар қаласына жетпей 0,7 км, Қызыл-Қайрат ауылы жолының екі жағында
1421
Нығайтылмаған қоныстар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талғар қаласына жетпей 4 км
1422
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Талғар қаласынан солтүстікке
1423
Нығайтылған қоныс, орта ғасыр
археология
Шеңгелді ауылы
1424
Кен өндірісі, орта ғасыр
археология
Шеңгелді ауылы
1425
Бейіт, біздің дәуірге дейінгі І ғасыр -біздің дәуірдің І ғасыры
археология
Капшағай қаласынан солтүстік-шығысқа 5 км
Ұйғыр ауданы
1426
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1978 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ават ауылы
1427
Ұйғыр ақыны Изим Искендіровтің бюсті, 1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ават ауылы
1428
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестер ескерткіші, 1973 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақтам ауылы
1429
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестер “Даңқ” ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үлкен Ақсу ауылы
1430
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1987 жыл
монументтік өнер құрылысы
Добын ауылы

1431
Обелиск землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1967 год
сооружение монументального искусства
село Малый Дихан
1432
Обелиск землякам павшим в Гражданской и Великой Отечественной войне, 1967 год
сооружение монументального искусства
село Кетмен
1433
Обелиск воинам-землякам павшим в Великой Отечественной войне,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Калжат
1434
Обелиск землякам воинам павшим в
Великой Отечественной войне,
1973 год
сооружение монументального искусства
село Кыргызсай
1435
Обелиск землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1974 год
сооружение монументального искусства
село Сумбе
1436
Обелиск землякам воинам павшим в
Великой Отечественной войне,
1970 год
сооружение монументального искусства
село Тирмен
1437
Памятник "Славы" землякам павшим в Великой Отечественной войне,
1972 год
сооружение монументального искусства
село Шонжы
1438
Обелиск воинам-землякам павшим в Великой Отечественной войне,
1988 год
сооружение монументального искусства
село Шарын
1439
Курганы, ранний железный век
археология
1,5 км от села Ардолайты
1440
Курганы, ранний железный век
археология
на южной окраине в
села Малый Ашинаха
1441
Курганы, ранний железный век
археология
в 4,9 км от села Малый Ашинаха, по левую сторону дороги в село Большого-Ашинаха
1442
Могильник из 14 курганов,
ранний железный век
археология
2,9 км к северо-востоку от села Большой Ашинаха, по левую сторону дороги в село Добын
1443
Могильник из 15 курганов,
ранний железный век
археология
не доезжая 4,4 км до села Малый Кетмень, по правую сторону дороги из села Шункур
1444
Могильник из 34 курганов,
ранний железный век
археология
5,7 км от села Малый Ашинаха, по обе стороны дороги из Большого-Кетмен
1445
Могильник из 34 курганов,
ранний железный век
археология
не доезжая 2,8 км до села Актам, по обе стороны дороги в село Долайты
1446
Могильник из 66 курганов,
ранний железный век
археология
не доезжая 0,5 км до села Актам, по правую сторону дороги из села Тирмен
1447
Могильник из 74 курганов,
ранний железный век
археология
не доезжая 1 км до
села Актам, по дороге село Бодеты
1448
Курганы, ранний железный век
археология
по правую сторону дороги из села Долайты
1449
Курганы, ранний железный век
археология
на западной окраине
села Ават
1450
Курганы, ранний железный век
археология
5,4 км от села Большой Кетмен, по правую сторону дороги в село Малый Ашинах
1451
Могильник, ранний железный век
археология
не доезжая 3,3 км до
села Малый Ашинах
1452
Стоянка, ранний железный век
археология
на левом берегу реки Или
1453
Курганы, ранний железный век
археология
6,6 км от села Добын, по левую сторону дороги в село Чунджа

1431
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестер ескерткіші, 1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кіші Диқан ауылы
1432
Ұлы Отан соғысында және Азамат соғысында қаза болған жерлестер ескерткіші, 1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кетмен ауылы
1433
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қалжат ауылы
1434
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1973 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қырғызсай ауылы
1435
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестер ескерткіші, 1974 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сүмбе ауылы
1436
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1970 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тиірмен ауылы
1437
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестер "Даңқ" ескерткіші, 1972 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шонжы ауылы
1438
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1988 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шарын ауылы
1439
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Ардолайты ауылынан 1,5 км
1440
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Кіші Ашинах ауылының оңтүстік шетінде
1441
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Кіші Ашинах ауылынан 4,9 км, Үлкен-Ашинах ауылы жолының сол жағында
1442
14 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Үлкен Ашинах ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 2,9 км, Добын ауылы жолының сол жағы
1443
15 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Кіші Кетмен ауылына жетпей 4,4 км, Шұңқыр ауылы жолының оң жағы
1444
34 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Кіші Ашинах ауылынан 5,7 км, Үлкен Кетмен ауылы жолының екі жағында
1445
34 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Ақтам ауылына жетпей 2,8 км, Долайты ауылы жолының екі жағы
1446
66 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археология
Ақтам ауылына жетпей 0,5 км, Тиірмен ауылы жолының оң жағында
1447
74 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Ақтам ауылына жетпей 1 км, Бөдеті ауылы жолында
1448
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Долайты ауылы жолының оң жағында
1449
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Ават ауылының батыс шетінде
1450
Қорғандар,
ежелгі темір ғасыры
археология
Үлкен Кетмен ауылынан 5,4 км, Кіші Ашинах ауылы жолының оң жағы
1451
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Кіші Ашинах ауылына жетпей 3,3 км
1452
Тұрақ, ежелгі темір ғасыры
археология
Іле өзенінің сол жағы
1453
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Добын ауылынан 6,6 км, Шонжы ауылы жолының сол жағы

1454
Могильник из 14 курганов,
ранний железный век
археология
1 км к юго-западу от села Дардамты
1455
Могильник из 67 курганов,
ранний железный век
археология
на южной окраинах
села Долайты
1456
Могильник из 72 каменных курганов, ранний железный век
археология
в 200 м от села Дардамты, село Шункур
1457
Могильник из 137 курганов,
ранний железный век
археология
на северной окраине
села Подгорное
1458
Могильник из 239 курганов,
ранний железный век
археология
на западной и северной окраинах села Долайты
1459
Курганы, ранний железный век
археологи
1,1 км от села Долайты, по левую сторону дороги в селе Актам
1460
Городище Сумбе, ІХ-ХІІІ века
археология
село Сумбе
1461
Курганы каменные,
ранний железный век
археология
в 3 км от села Ташкарасу
1462
Курганы, ранний железный век
археология
на западной окраине села Тирмен
1463
Курганы, ранний железный век
археология
в 10 км от села Тимирлик, по правую сторону дороги в село Шонжы
1464
Курганы, ранний железный век
археология
в 13,2 км от села Шонжы, по правую сторону дороги в город Алматы, через урочище Сарытогай
1465
Могильник Сарытогай,
І-ІІ век до нашей эры - ІІ век нашей эры
археология
в 18,2 км западнее села Шонжы, урочище Сарытогай
1466
Изображения наскальные,
ранний железный век
археология
в ущельях хребта Кетмень, на правом берегу реки Шалкудусу
Город Талдыкорган
1467
Обелиск Славы, 1968 год
сооружение монументального искусства
парк отдыха и культуры
1468
Памятник Акын Сара, 1993 год
сооружение монументального искусства
улица Акын Сара, около ресторана "Шаган"
1469
Обелиск защитникам Родины,
1922 год
сооружение монументального искусства
село Отенай
1470
Штаб красногвардейского отряда (ныне литертурный музей Ильяса Жансугуров), 1905-1907 годы
градостроительство и архитектура
улица Абая, 239
1471
Бюст Гали Орманова, 2008 год
градостроительство и архитектура
на пересечений проспекта Н.Назарбаева и улицы Г.Орманова
1472
Здание дома пионеров (ныне галерея изобразительного искусства) 1954 год
градостроительство и архитектура
улица Кабанбай батыра, 27 А
1473
Здание областной библиотеки им.
Сакен Сейфуллина, 1982 год
градостроительство и архитектура
проспект Н.Назарбаева, 91/99
1474
Памятник Майстрюку и его боевым друзьям
сооружение монументального искусства
парк отдыха и культуры
1475
Памятник "Үш бәйтерек" 2006 год
сооружение монументального искусства
проспект Н.Назарбаева, 126
1476
Памятник Кабанбай батыра, 2009 год
сооружение монументального искусства
проспект Н.Назарбаева, на восточной окраине города
1477
Памятник Ильяса Жансугурова,
1994 год
сооружение монументального искусства
улица Жансугурова
1478
Памятник Кадыргали Жалаири,
2008 год
сооружение монументального искусства
у юго-западного входа в город
город Текели

1454
14 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Дардамты ауылынан оңтүстік-батысқа 1 км
1455
67 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Долайты ауылының оңтүстік шетінде
1456
72 тас қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Дардамты ауылынан 200 м, Шұңқыр ауылы
1457
137 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Подгорный ауылының солтүстік шетінде
1458
239 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір ғасыры
археология
Долайты ауылының батыс және солтүстік шетінде
1459
Қорғандар,
ежелгі темір ғасыры
археология
Долайты ауылынан 1,1 км, Ақтам ауылы жолының сол жағы
1460
Сүмбе қалашығы, ІХ-ХІІІ ғасырлар
археология
Сүмбе ауылы
1461
Тас қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Ташқарасу ауылынан
3 км
1462
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Тиірмен ауылының батыс шетінде
1463
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Темірлік ауылынан 10 км, Шонжы ауылы жолының оң жағы
1464
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археология
Шонжы ауылынан 13,2 км, Сарытоғай шатқалы арқылы Алматы қалаасына баратын жолдың оң жағы
1465
Сарытоғай бейіті,
біздің дәуірге дейінгі І-ІІ ғасыр-біздің дәуірдің ІІ ғасыры
археология
Шонжы ауылының батысында 18,2 км, Сарытоғай шатқалы
1466
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Кетмен шатқалы жотасында, Шалқұдысу өзенінің оң жағасы
Талдықорған қаласы
1467
Даңқ ескерткіші,
1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
демалыс және мәдениет саябағы
1468
Ақын Сара ескерткіші,
1993 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақын Сара көшесі, "Шаған" мейрамханасының маңайы
1469
Отан қорғаушылар ескерткіші,
1922 жыл
монументтік өнер құрылысы
Өтенай ауылы
1470
Қызыл гвардияшылар жасағының штабы (қазіргі Ілияс Жансүгіров әдеби музейі),
1905-1907 жылдар
қала құрылысы және сәулет
Абай көшесі, 239
1471
Ғали Орманов бюсті, 2008 жыл
қала құрылысы және сәулет
Г.Орманов көшесі мен Н. Назарбаев даңғылы қиылысы
1472
Пионерлер үйі ғимараты (қазіргі көркемөнер галереясы), 1954 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай батыр көшесі, 27 А
1473
Сәкен Сейфуллин атындағы облыстық кітапхана ғимараты, 1982 жыл
монументтік өнер құрылысы
Н.Назарбаев даңғылы, 91/99
1474
Майстрюк және оның жауынгер достарының ескерткіші
монументтік өнер құрылысы
демалыс және мәдениет саябағы
1475
"Үш бәйтерек" ескерткіші,
2006 жыл
монументтік өнер құрылысы
Н.Назарбаев даңғылы, 126
1476
Қабанбай батыр ескерткіші,
2009 жыл
монументтік өнер құрылысы
Н.Назарбаев даңғылы, қаланың шығыс шетінде
1477
Ілияс Жансүгіров ескерткіші,
1994 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жансүгіров көшесі
1478
Қадырғали Жалайырдың ескерткіші,
2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қаланың оңтүстік-батыс кіре берісінде
Текелі қаласы

1479
Памятник воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1984-1985 годы
сооружение монументального искусства
город Текели
1480
Наскальное изображение "Будда",
Х-ХII века
археологии
Коринское ущелье,
город Текели
город Капчагай
1481
Обелиск воинам односельчанам павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Шенгельды
1482
Памятник Динмухамеду Конаеву,
2000 год
сооружение монументального искусства
город Капшагай
1483
Мемориал Славы, 1992 год
сооружение монументального искусства
город Капшагай
1484
Бюст Сакена Сейфуллина, 2000 год
сооружение монументального искусства
улица Сейфуллина
1485
Бюст Жамбыла Жабаева, 2000 год
сооружение монументального искусства
улица Жабаева
1486
Бюст Абая Кунанбаева, 2000 год
сооружение монументального искусства
улица Абая
1487
Бюст Шокана Уалиханова, 2000 год
сооружение монументального искусства
1 микрорайон
1488
Петроглифы урочища Тамгалы-Тас
І-ІІ, эпоха раннего железа
археологии
в 25 км от плотины вниз по течению реки Или

1479
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлер ескерткіші,
1984-1985 жылдар
монументтік өнер құрылысы
Текелі қаласы
1480
"Будда" тастағы безендірулер,
Х-ХII ғасырлар
археология
Текелі қаласы,
Қора шатқалы
Қапшағай қаласы
1481
Ұлы Отан соғысында қаза болған ауылдас жауынгерлер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шеңгелді ауылы
1482
Дінмұхамед Қонаев ескерткіші,
2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қапшағай қаласы
1483
Даңқ мемориалы, 1992 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қапшағай қаласы
1484
Сәкен Сейфуллин бюсті, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сейфуллин көшесі
1485
Жамбыл Жабаев бюсті, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жабаев көшесі
1486
Абай Құнанбаев бюсті, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Абай көшесі
1487
Шоқан Уәлиханов бюсті, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
1 шағын ауданы
1488
Тамғалы-Тас І-ІІ шатқалындағы петроглифтер, ежелгі темір дәуірі
археология
Іле өзенінің төменгі ағысымен плотинадан
25 км