О бюджете города Талдыкорган на 2021-2023 годы
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 23 декабря 2020 года № 466. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 6 января 2021 года № 5843.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 32 924 957 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 235 988 тысяч тенге;
неналоговые поступления 804 163 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 744 769 тысяч тенге;
поступления трансфертов 27 140 037 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 1 115 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 3 тысячи тенге;
поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета 1 112 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 27 138 922 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 5 743 588 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 9 512 533 тысячи тенге;
субвенции из областного бюджета 11 744 564 тысячи тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 87 915 тысяч тенге;
субвенции из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера 50 322 тысячи тенге;
2) затраты 39 367 428 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 8 420 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 24 502 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 922 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 434 051 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 434 051 тысяча тенге:
поступление займов 6 110 809 тысяч тенге;
погашение займов 378 508 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 701 750 тысяч тенге.

Талдықорған қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 466 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 6 қаңтарда № 5843 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32 924 957 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 235 988 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 804 163 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 744 769 мың теңге;
трансферттер түсімі 27 140 037 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан алынатын трансферттер 1 115 мың теңге, оның ішінде:
пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару 3 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері 1 112 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 27 138 922 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 743 588 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 9 512 533 мың теңге;
облыстық бюджеттен түсетiн субвенциялар 11 744 564 мың теңге;
заңнаманың қабылданыуына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 87 915 мың теңге;
республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер субвенциялары 50 322 мың теңге;
2) шығындар 39 367 428 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 8 420 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 24 502 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32 922 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 434 051 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 434 051 мың теңге:
қарыздар түсімі 6 110 809 мың теңге;
қарыздарды өтеу 378 508 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 701 750 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 11.11.2021 № 87 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2021 год в сумме 85 477 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 238 535 тысяч тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 114 552 тысячи тенге;
Отенайскому сельскому округу 123 983 тысячи тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата города Талдыкорган.

Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 11.11.2021 № 87 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 85 477 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2021 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 238 535 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 114 552 мың теңге;
Өтенай ауылдық округіне 123 983 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыруға;
елдi мекендердi абаттандыруға және көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талдықорған қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата С. Джансенгиров
И.о. секретаря Талдыкорганского
городского маслихата Б. Тустукбаев
Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от "23" декабря 2020 года № 466
Бюджет города на 2021 год

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының
сессия төрағасы С. Джансенгиров
Талдықорған қалалық мәслихаты
хатшысының м.а. Б. Тустукбаев
Талдықорған қалалық мәслихатының 2020 жылғы "23" желтоқсандағы № 466 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған қала бюджеті

2 295 048
2
Социальная помощь
2 495 183
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 495 183
004
Программа занятости
1 207 048
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 508
007
Оказание жилищной помощи
12 188
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 398
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
188 346
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
133 358
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
110 156
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
732 049
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
92 132
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
204 980
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
204 980
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
58 480
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34 975
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
47 402
050
Обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
64 123
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 031 051
1
Жилищное хозяйство
2 580 183
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 493 854
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 893 854
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
600 000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
12 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
11 940
005
Капитальные расходы государственного органа
450
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
73 939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства

2 295 048
2
Әлеуметтiк көмек
2 495 183
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 495 183
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 207 048
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 508
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 188
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 398
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
188 346
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
133 358
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
110 156
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
732 049
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
92 132
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
204 980
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
204 980
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
58 480
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34 975
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
47 402
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
64 123
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 031 051
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 580 183
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 493 854
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 893 854
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
600 000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 390
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 940
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
73 939
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер