О бюджете сельских округов Байзакского района на 2021-2023 годы
Решение Байзакского районного маслихата от 29 декабря 2020 года № 78-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 6 января 2021 года № 4883
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) Жалгызтюбинский сельский округ на 2021 год:
доходы – 53058 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5237 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 47821 тысячи тенге;
затраты – 53242 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -184 тысячи тенге;
финансирование дефицита бюджета (профицита) – 184 тысячи тенге;
2) Диханский сельский округ на 2021 год:
доходы – 250114 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5454 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 116 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 244544 тысячи тенге;
затраты – 250384 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -270 тысячи тенге;
финансирование дефицита бюджета (профицита) – 270 тысячи тенге;
3) Мырзатайский сельский округ на 2021 год:
доходы – 37018 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6605 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 30413 тысячи тенге;
затраты – 38155 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -1137 тысячи тенге;
финансирование дефицита бюджета (профицита) – 1137 тысячи тенге;

2021-2023 жылдарға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Байзақ ауданы мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 78-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 қаңтарда № 4883 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Байзақ аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) Жалғызтөбе ауылдық округі 2021 жылға:
кірістер – 53058 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5237 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47821 мың теңге;
шығындар – 53242 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -184 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 184 мың теңге;
2) Дихан ауылдық округі 2021 жылға:
кірістер – 250114 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5454 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 116 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 244544 мың теңге;
шығындар – 250384 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -270 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 270 мың теңге;
3) Мырзатай ауылдық округі 2021 жылға:
кірістер – 37018 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6605 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30413 мың теңге;
шығындар – 38155 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -1137 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1137 мың теңге;

16) Ботамойнакский сельский округ на 2021 год:
доходы – 53846 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13208 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 58 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 40580 тысячи тенге;
затраты – 57704 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -3858 тысячи тенге;
финансирование дефицита бюджета (профицит) – 3858 тысячи тенге;
17) Байтерекский сельский округ на 2021 год:
доходы – 59522 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15708 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 102 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 43712 тысячи тенге;
затраты – 60338 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -816 тысячи тенге;
финансирование дефицита бюджета (профицита) – 816 тысячи тенге;
18) Сазтерекский сельский округ на 2021 год:
доходы – 36049 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3821 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 32228 тысячи тенге;
затраты – 37472 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -1423 тысячи тенге;
финансирование дефицита бюджета (профицита) – 1423 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 13.12.2021 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2021 год установить в размере 431666 тысяч тенге, в том числе:
Жалгызтюбинский сельский округ – 20964 тысячи тенге;
Диханский сельский округ – 19160 тысячи тенге;
Мырзатайский сельский округ – 18299 тысячи тенге;
Темирбекский сельский округ – 18711 тысячи тенге;
Тюймекентский сельский округ – 19079 тысячи тенге;
Жанатурмысский сельский округ – 26968 тысячи тенге;
Кокталский сельский округ – 16465 тысячи тенге;
Ынтымакский сельский округ – 18777 тысячи тенге;
Суханбаевский сельский округ – 19490 тысячи тенге;
Костюбинский сельский округ – 23000 тысячи тенге;
Бурылский сельский округ – 21132 тысячи тенге;
Коптерекский сельский округ – 18198 тысячи тенге;
Улгулинский сельский округ – 20452 тысячи тенге;
Сарыкемерский сельский округ – 80355 тысячи тенге;
Кызылжулдызский сельский округ – 21212 тысячи тенге;
Ботамойнакский сельский округ – 23478 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 26186 тысячи тенге.
Сазтерекский сельский округ – 19740 тысячи тенге.

16) Ботамойнақ ауылдық округі 2021 жылға:
кірістер – 53846 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13208 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 58 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40580 мың теңге;
шығындар – 57704 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -3858 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3858 мың теңге;
17) Бәйтерек ауылдық округі 2021 жылға:
кірістер – 59522 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15708 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 102 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43712 мың теңге;
шығындар – 60338 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -816 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 816 мың теңге;
18) Сазтерек ауылдық округі 2021 жылға:
кірістер – 36049 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3821 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32228 мың теңге;
шығындар – 37472 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -1423 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1423 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 19-2 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 431666 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жалғызтөбе ауылдық округіне – 20964 мың теңге;
Дихан ауылдық округіне – 19160 мың теңге;
Мырзатай ауылдық округіне – 18299 мың теңге;
Темірбек ауылдық округіне – 18711 мың теңге;
Түймекент ауылдық округіне – 19079 мың теңге;
Жаңатұрмыс ауылдық округіне – 26968 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 16465 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округіне – 18777 мың теңге;
Суханбаев ауылдық округіне – 19490 мың теңге;
Қостөбе ауылдық округіне – 23000 мың теңге;
Бурыл ауылдық округіне – 21132 мың теңге;
Көптерек ауылдық округіне – 18198 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне – 20452 мың теңге;
Сарыкемер ауылдық округіне – 80355 мың теңге;
Қызыл жұлдыз ауылдық округіне – 21212 мың теңге;
Ботамойнақ ауылдық округіне – 23478 мың теңге;
Байтерек ауылдық округіне – 26186 мың теңге;
Сазтерек ауылдық округіне – 19740 мың теңге.

3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2021-2023 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2021-2023 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қала жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административного территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессий Байзакского
районного маслихата Р. Сапарбеков
Секретарь Байзакского
районного маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного
маслихата от 29 декабря
2020 года № 78-2
Бюджет сельских округов Байзакского района на 2021 год

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Р. Сапарбеков
Байзақ аудандық
мәслихат хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 78-2 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтер бюджеті