О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 21 декабря 2020 года № 79-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2020 года № 4851.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 52-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4848 от 21 декабря 2020 года) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы – 24 922 908 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 744 788 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 949 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала-250 607 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 869 564 тысяч тенге;
2) затраты – 25 289 066 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование-3 615 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -7 442 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – -7 442 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -362 331 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 362 331 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 388 926 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2021 №16-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 19 720 892 тысяч тенге.
3. Установить на 2021 год объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельского округа, в сумме 299 627 тысяч тенге, в том числе:
Алгинский сельский округ – 16 606 тысяч тенге;
Аухаттинский сельский округ – 12 018 тысяч тенге;
Беткайнарский сельский округ – 11 184 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 21 298 тысяч тенге;
Какпатасский сельский округ – 21 398 тысяч тенге;
Каракемерский сельский округ – 13 684 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ – 21 865 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ – 21 824 тысяч тенге;
Касыкский сельский округ – 21 441 тысяч тенге;
Кененский сельский округ – 17 692 тысяч тенге;
Кордайский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Масанчинский сельский округ – 3 560 тысяч тенге;

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 79-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 4851 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 52-3 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 4848 болып тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 922 908 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 744 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 949 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер-250 607 тыс теңге;
трансферттер түсiмі – 20 869 564 мың теңге;
2) шығындар – 25 289 066 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу-3 615 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – -7442 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – - 7442 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 362 331 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 362 331 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 388 926 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 16-2 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылғы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 19 720 892 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2021 жылғы аудандық бюджеттен ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенция 299 627 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі – 16 606 мың теңге;
Ауқатты ауылдық округі –12 018 мың теңге;
Бетқайнар ауылдық округі – 11 184 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 21 298 мың теңге;
Қақпатас ауылдық округі –21 398 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округі – 13 684 мың теңге;
Қарасай ауылдық округі –21 865 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі – 21 824 мың теңге;
Қасық ауылдық округі – 21 441 мың теңге;
Кенен ауылдық округі - 17 692 мың теңге;
Қордай ауылдық округі – 0 мың теңге;
Масаншы ауылдық округі – 3 560 мың теңге;

Ногайбайский сельский округ – 12 767 тысяч тенге;
Отарский сельский округ – 19 524 тысяч тенге;
Сарыбулакский сельский округ – 28 525 тысяч тенге;
Сортобинский сельский округ – 5 837 тысяч тенге;
Степновский сельский округ – 20 574 тысяч тенге;
Сулуторский сельский округ- 13 579 тысяч тенге;
Улкен Сулуторский сельский округ- 16 251тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 пункта 4 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса сельских территорий" от 8 июля 2005 года установить надбавку на 2021-2023 годы специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, могут устанавливаться повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ноғайбай ауылдық округі – 12 767 мың теңге;
Отар ауылдық округі – 19 524 мың теңге;
Сарыбұлақ ауылдық округі – 28 525 мың теңге;
Сортөбе ауылдық округі – 5 837 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 20 574 мың теңге;
Сулұтөр ауылдық округі - 13 579 мың теңге;
Үлкен Сулұтөр ауылдық округі - 16 251 мың теңге.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес, 2021 – 2023 жылдары азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер үстемақы қосу белгіленсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 30 615 тысяч тенге.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Кордайского районного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджета, развития местного самоуправления, индустриально-инновационного развития, развития региона, транспорта и связи, малого и среднего бизнеса.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Кордайского районного маслихата Е. Сүлейманқұл
Секретарь
Кордайского районного маслихата Р. Нурсипатов
Приложение к решению
маслихата Кордайского района
от 21 декабря 2020 года № 79-3
Районный бюджет на 2021 год

5. 2021 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 30 615 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қордай аудандық мәслихатының экономика, қаржы, бюджет, жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық дамыту, аймақты, көлік пен байланысты, орта және шағын бизнесті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қордай аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы Е. Сүлейманқұл
Қордай аудандық
мәслихатының хатшысы Р. Нурсипатов
Қордай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 79-3 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

28977
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26989
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
26989
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27755
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
16776
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
16776
02
Оборона
9877
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6649
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6649
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3228
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3228
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
100000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пункта
100000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
923037
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157774
005
Государственная адресная социальная помощь
157774
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
720305
002
Программа занятости
377520
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
69925
006
Оказание жилищной помощи
1105
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52730
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11357
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67974
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
68650

28977
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26989
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26989
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27755
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27755
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
16776
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16776
02
Қорғаныс
9877
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6649
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6649
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3228
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3228
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
100000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
100000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
923037
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157774
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
157774
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
720305
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
377520
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
69925
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1105
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52730
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11357
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
67974
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
68650