О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 66-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 24 июня 2020 года № 76-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 июня 2020 года № 4638
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 66-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4475, опубликовано 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "16 332 088" заменить цифрами "15 351 060";
цифры "14 915 433" заменить цифрами "13 934 405";
в подпункте 2):

"2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 66-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 76-8 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 маусымда № 4638 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 66-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4475 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде 2019 жылдың 31 желтоқсанында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта1) тармақшада:
"16 332 088" сандары "15 351 060" сандарымен ауыстырылсын;
"14 915 433" сандары "13 934 405" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:

цифры "16 823 658" заменить цифрами "15 842 630".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Сарысуского районного маслихата Т. Оразбаев
Секретарь Сарысуского районного маслихата С. Бегеев
Приложение 1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 24 июня 2020 года № 76-8
Приложение 1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 20 декабря 2019 года № 66-2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Cумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

"16 823 658" сандары "15 842 630" сандарымен ауыстырылсын.
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Т. Оразбаев
Сарысу аудандық мәслихат хатшысы С. Бегеев
Сарысу аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 76-8 шешіміне 1 қосымша
Сарысу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 66-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

167851
464
Отдел образования района (города областного значения)
6482236
003
Общеобразовательное обучение
5904572
006
Дополнительное образование для детей
577664
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
380794
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
380794
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
350
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
350
464
Отдел образования района (города областного значения)
921672
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16107
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
82241
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16584
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
29977
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
404091
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
370672
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
1766301
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
860808
005
Государственная адресная социальная помощь
860808
464
Отдел образования района (города областного значения)
1357
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1357
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
838701
002
Программа занятости
622069
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11288
006
Оказание жилищной помощи
9030
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36211
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5268
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50114
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

167851
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6482236
003
Жалпы білім беру
5904572
006
Балаларға қосымша білім беру
577664
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
380794
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
380794
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
350
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
350
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
921672
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16107
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
82241
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16584
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
29977
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
404091
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
370672
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1766301
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
860808
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
860808
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1357
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1357
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
838701
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
622069
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11288
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9030
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36211
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5268
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50114
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

51888
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52833
464
Отдел образования района (города областного значения)
3950
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3950
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61485
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28006
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5541
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18158
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1200
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
8180
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1982551
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151140
070
Возмещение расходов населения за коммунальные услуги в условиях чрезвычайного положения в Республике Казахстан
151140
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8768
005
Снос аварийного и ветхого жилья
8768
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7168
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7168
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1680229
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
1019005
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
30792
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
60283
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
31673
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
538476
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
59764
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
59764
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

51888
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52833
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3950
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3950
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61485
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28006
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5541
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18158
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8180
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1982551
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151140
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
151140
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8768
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
8768
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7168
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
7168
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1680229
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
1019005
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесiнiң жұмыс істеуі
30792
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру"
60283
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
31673
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
538476
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
59764
006
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесiнiң жұмыс істеуі
59764
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

27000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21371
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12421
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8950
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
32450
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32450
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73856
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
73856
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35512
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10331
015
Капитальные расходы государственного органа
28013
12
Транспорт и коммуникации
437246
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
420648
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6372
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
414276
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16598
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
16598
13
Прочие
790776
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
406216
043
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
60106
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
346110
452
Отдел финансов района (города областного значения)
43820
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
43820
464
Отдел образования района (города областного значения)
79874
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

27000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21371
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12421
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8950
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
32450
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32450
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73856
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
73856
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
35512
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10331
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28013
12
Көлік және коммуникация
437246
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
420648
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6372
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
414276
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16598
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
16598
13
Басқалар
790776
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
406216
043
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
60106
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
346110
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
43820
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
43820
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
79874
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру