О внесении изменений и дополнения в решение XXVI сессии Шетского районного маслихата от 25 ноября 2014 года № 26/223 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 27 марта 2020 года № 37/341. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 2 апреля 2020 года № 5778. Утратило силу решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 24 ноября 2023 года № 6/63
Сноска. Утратило силу решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 24.11.2023 № 6/63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXVI сессии Шетского районного маслихата от 25 ноября 2014 года № 26/223 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2892, опубликовано в газете "Шет Шұғыласы" от 5 января 2015 года № 01(10517), в информационно-правовой системе "Әділет" 8 января 2015 года), следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
1) пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
2) наличие социально значимого заболевания "туберкулез" в период амбулаторного лечения, наличие социально значимого заболевания, вызванного вирусом иммунодефицита человека и носители вируса иммунодефицита человека;
3) социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации предоставляется лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом, не превышающим 1 кратного размера прожиточного минимума.";
2) подпункт 2) пункта 15 исключить;
3) пункт 17-1 исключить;

Шет аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 қарашадағы XXVI сессиясының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" № 26/223 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 наурыздағы № 37/341 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 сәуірде № 5778 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 6/63 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың үлгiлiк қағидаларын бекiту туралы" қаулысына сәйкес, Шет аудандық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТI:
1. Шет аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 қарашадағы XXVI сессиясының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" № 26/223 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2892 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 қаңтардағы № 01(10517) "Шет Шұғыласы" газетінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 8 қаңтарында жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында:
1) 10 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"10. Азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіз болып табылатындар:
1) азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне табиғи зілзала немесе өрттің салдарынан зиян келтірілсе;
2) амбулаториялық емделу кезінде, әлеуметтік мәні бар "туберкулез" ауруы, адамның иммунитет тапшылығы вирусын тасымалдаушы және адамның иммунитет тапшылығы вирусынан пайда болған әлеуметтік мәні бар ауруы болса;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек азаматтың (отбасының) айлық орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 1 еселік мөлшерден аспайтын жағдайда ұсынылады.";
2) 15 тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
3) 17-1 тармақ алынып тасталсын;

4) дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Отказ в оказании социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) от установленной величины прожиточного минимума.";
5) пункты 26-1, 26-2, 26-3, 26-4 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Шакиржанова
Секретарь районного маслихата Б. Тулеукулов

4) келесі мазмұндағы 24-1 тармақпен толықтырылсын:
"24-1. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы айлық орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.";
5) 26-1, 26-2, 26-3, 26,4 тармақтар алынып тасталсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Шакиржанова
Аудандық мәслихаттың хатшысы Б. Тулеукулов