О внесении изменений и дополнений в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2019 года №50-1 “О районном бюджете на 2020 – 2022 годы”
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 17 июня 2020 года № 58-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 22 июня 2020 года № 7528. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года “Бюджетный кодекс Республики Казахстан” и пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан” Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 50-1 “О районном бюджете на 2020 – 2022 годы” (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7055, опубликовано в газете “Жалағаш жаршысы” и 06 января 2020 года 14 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
“1. Утвердить районный бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 145 338,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 199 140 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 010 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 144 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 912 044,5 тысяч тенге;
2) Затраты – 12 936 268,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 810 815,8 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 951 877,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 141 062 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 6000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 607 745,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 607 745,6 тысяч тенге;
поступление займов – 1 741 545,8 тысяч тенге;
погашение займов – 147 441 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 697,7 тысяч тенге.”;
дополнить пунктами 1-6 следующего содержания:
“1-6. Учесть, что постановлением акимата Жалагашского района от 26 мая 2020 года №57 “О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жалагашского района от 5 января 2020 года №1 “О реализации решения Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 50-1 “О районном бюджете на 2020-2022 годы”””:

“2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 50-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 маусымдағы № 58-1 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 маусымда № 7528 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
“Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі” Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 109-бабына және “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. “2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 50-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7055 нөмірімен тіркелген, 2020 жылғы 06 қаңтарда “Жалағаш жаршысы” газетіне және 2020 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
“1. 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 145 338,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 199 140 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 010 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 144 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 912 044,5 мың теңге;
2) шығындар – 12 936 268,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 810 815,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 951 877,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 141 062 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 6000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 607 745,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 607 745,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 741 545,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 147 441 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 697,7 мың теңге.”;
мынадай мазмұндағы 1-6 -тармақпен толықтырылсын:
1-6. “““2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 50-1 шешімін іске асыру туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 57 қаулысымен:

За счет республиканского бюджета на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан выделено 101 940 тысяч тенге;”
приложения 1, 5, 11, 12 указанного решения изложить в новых редакциях согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 58 сессии Жалагашского районного маслихата М. Кулболдиев
Cекретарь Жалагашского районного маслихата М. Еспанов
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 17 июня 2020 года №58-1
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от “23” декабря 2019 года №50-1
Бюджет района на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

Республикалық бюджет есебінен Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге 101 940 мың теңге бөлінгені ескерілсін.”;
көрсетілген шешімнің 1, 5, 11, 12-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Жалағаш аудандық мәслихатының 58-сессиясының төрағасы М. Кулболдиев
Жалағаш аудандық мәслихатының хатшысы М. Еспанов
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 17 маусымы
№58-1 шешіміне 1-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№50-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

377108,5
010
Государственная адресная социальная помощь
377108,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
783945,5
004
Программа занятости
588456
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25866
007
Оказание жилищной помощи
4788
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
184
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4118
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39824
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5293
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индиивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62805,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52611
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
28888
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
660
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6369
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21859
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
675 479,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
123695
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
158
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезывычайного положения в Республике Казахстан
101940
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
21597
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
551784,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
91000
005
Развитие коммунального хозяйства
2123
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
458661,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
645 705
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

377108,5
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
377108,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
783945,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
588456
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25866
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
4788
008
1999 жылдың 26 шілдесінде “Отан”, “Данқ” ордендерiмен марапатталған, “Халык Қаһарманы” атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
184
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4118
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
39824
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
5293
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
62805,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52611
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтың хал актілерін тіркеу бөлімі
28888
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
660
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6369
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21859
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
675 479,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
123695
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
158
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
101940
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
21597
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
551784,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
91000
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
2123
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
458661,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттык кеңістік
645 705
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

24692
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезывычайного положения в Республике Казахстан
101940
Приложение 3 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 17 июня 2020 года №58-1
Приложение 11 к решению
Жалагашского районного маслихата
от “23” декабря 2019 года №50-1
Распределение сумм целевых текущих трансфертов выделяемых из районного бюджета бюджетам поселка Жалагаш и сельских округов
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Поселок Жалагаш

24692
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
101940
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 17 маусымы
№58-1 шешіміне 3-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№50-1 шешіміне 11-қосымша
Жалағаш кенті және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Атауы
Сомасы, мың теңге
Жалағаш кенті

11458
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
3864
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3000
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
4594
Сельский округ Аксу
8106
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
8106
Сельский округ Аккум
10198
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
9646
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения
552
Сельский округ Аккыр
1760
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
1760
Сельский округ Аламесек
100
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
100
Сельский округ Бухарбай батыр
428
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
428
Сельский округ Енбек
4000
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
4000
Сельский округ Жанадария
650
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
650
Сельский округ Жанаталап
1597
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1597
Сельский округ Мадениет
14468
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
7201
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
7267
Сельский округ М.Шаменов
8500
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения
6000
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
2500
Сельский округ Тан
867
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

11458
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3864
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
3000
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
4594
Ақсу ауылдық округі
8106
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8106
Аққұм ауылдық округі
10198
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9646
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
552
Аққыр ауылдық округі
1760
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
1760
Аламесек ауылдық округі
100
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
100
Бұқарбай батыр ауылдық округі
428
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
428
Еңбек ауылдық округі
4000
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
4000
Жаңадария ауылдық округі
650
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
650
Жаңаталап ауылдық округі
1597
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1597
Мәдениет ауылдық округі
14468
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
7201
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
7267
М.Шаменов ауылдық округі
8500
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
6000
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
2500
Таң ауылдық округі
867
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

381
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
486
Всего
62132
Приложение 4 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 17 июня 2020 года №58-1
Приложение 12 к решению
Жалагашского районного маслихата
от “23” декабря 2019 года №50-1
Список финансируемых проектов в районном бюджете на 2020 год в рамках "Дорожной карты занятости"
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1 284 708,8
Образование
449 002,0
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
449002,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
586 040,8
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
586040,8
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
249 666
Реконструкция здания поликлиники под детский сад по ул. Алмагамбетова № 15 в поселке Жалагаш
249666

381
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
486
Барлығы
62132
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 17 маусымы
№58-1 шешіміне 4-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№50-1 шешіміне 12-қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджетіне “Жұмыспен қамту жол картасы” шеңберінде қаржыландырылған жобалар тізбесі
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
1 284 708,8
Білім бөлімі
449002,0
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
449002,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
586040,8
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
586040,8
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
249 666
Жалағаш кентінде Алмағамбетов көшесі 15 бойындағы емхана ғимаратын бала бақша етіп реконструкциялау
249666