О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 24 апреля 2020 года № 35/424. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 апреля 2020 года № 4200
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4068, опубликовано 26 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 112 702,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 62 492 588,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 187 341,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 76 409 772,0 тысяч тенге;
2) затраты – 142 723 184,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 712 518,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 28 726 430,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 013 911,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 841 440,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 841 440,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 164 441,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 164 441,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 31 355 029,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4 254 642,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64 054,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 0 процента;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 50 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;

Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 35/424 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 сәуірде № 4200 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4068 болып тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 144 112 702,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 62 492 588,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 187 341,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 23 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша– 76 409 772,0 мың теңге;
2) шығындар – 142 723 184,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 712 518,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 28 726 430,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 013 911,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 841 440,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 841 440,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 164 441,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 164 441,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 31 355 029,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 254 642,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64 054,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 2 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 50 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 55,9 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 21,6 процентов;
городу Жанаозен – 53,8 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 36,5 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 55,9 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 21,6 процентов;
городу Жанаозен –53,7 процентов.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 12 338 936,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 5 389 855,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 522 991,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 6 426 090,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 5 554 494,3 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 644 462,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 1 290 909,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 2 468 701,3 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 1 150 422,0 тысяч тенге.".
Указанное решение дополнить п. 5-1 следующего содержания:
"5-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы целевых трансфертов из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства в сумме 1 543 853,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 178 882,4 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 764 231,5 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 600 739,4 тысяч тенге.".

2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына –100 пайыз;
Қарақия ауданына – 55,9 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 21,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 53,8 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына –100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 36,5 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 55,9 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 21,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 53,7 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 3 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 12 338 936,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 5 389 855,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 522 991,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына –6 426 090,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 5 554 494,3 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 644 462,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 1 290 909,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 2 468 701,3 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 1 150 422,0 мың теңге.".
Көрсетілген шешім келесідей мазмұнда 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 1 543 853,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 178 882,4 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 764 231,5 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 600 739,4 мың теңге.".

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ж. Дарменов
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Дәрменов
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев
Маңғыстау облыстық
мәслихатының

951 831,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 179 430,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 179 430,0
05
Здравоохранение
4 978 155,0
253
Управление здравоохранения области
4 774 737,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
146 759,0
006
Услуги по охране материнства и детства
62 948,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
157 389,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
88 848,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
36 505,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 168 750,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
43 217,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 385 024,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
44 637,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
297 957,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
660,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
227 036,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
203 418,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
203 418,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 791 998,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 421 108,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
160 803,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
240 114,0
003
Социальная поддержка инвалидов
690 264,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

951 831,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 179 430,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 179 430,0
05
Денсаулық сақтау
4 978 155,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 774 737,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 759,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
62 948,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
157 389,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
88 848,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
36 505,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 168 750,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
43 217,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 385 024,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
44 637,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
297 957,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
660,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
227 036,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
203 418,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
203 418,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
7 791 998,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 421 108,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
160 803,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
240 114,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
690 264,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

395 727,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
80 897,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
371 784,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
48 500,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 628,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
20 664,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 394 227,0
261
Управление образования области
249 067,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
183 855,0
037
Социальная реабилитация
65 212,0
263
Управление внутренней политики области
29 390,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
29 390,0
298
Управление государственной инспекции труда области
92 433,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
92 433,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 862 425,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 138,0
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
11 138,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 824 028,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
99 908,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 320 000,0
038
Развитие коммунального хозяйства
29 208,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
334 045,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
71 876,3
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
9 968 991,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
27 259,0
030
Развитие коммунального хозяйства

395 727,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
80 897,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
371 784,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
48 500,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 628,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
20 664,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 394 227,0
261
Облыстың білім басқармасы
249 067,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
183 855,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
65 212,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
29 390,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 390,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
92 433,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
92 433,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 862 425,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 138,0
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
11 138,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 824 028,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 908,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 320 000,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
29 208,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
334 045,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
71 876,3
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
9 968 991,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
27 259,0
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту

005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
112 695,0
006
Охрана животного мира
176 355,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
279 551,0
013
Капитальные расходы государственного органа
39 606,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
100 000,0
255
Управление сельского хозяйства области
2 209 395,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
103 779,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
15 000,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
20 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
10 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
435 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
17 830,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 127 273,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
35 920,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
10 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
127 850,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
202 643,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
30 000,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
60 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
21 464,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
21 464,0
719
Управление ветеринарии области
46 632,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
112 695,0
006
Жануарлар дүниесiн қорғау
176 355,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша iс-шаралар
279 551,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 606,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
100 000,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
2 209 395,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 779,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
15 000,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
20 000,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
435 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
17 830,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 127 273,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
35 920,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
10 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
127 850,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
202 643,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
30 000,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
60 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
21 464,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
21 464,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
46 632,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

35 517,0
261
Управление образования области
494 724,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
494 724,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
5 445 864,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
67 544,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 480 029,0
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
687 291,6
008
Поддержка предпринимательской деятельности
140 000,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 300 826,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
15 396,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
910 156,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
375 274,0
757
Управление инвестиций и развития туризма области
460 492,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития инвестиций и туризма области
190 492,0
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
270 000,0
14
Обслуживание долга
13 568,2
257
Управление финансов области
13 568,2
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
11 857,3
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
1 710,9
15
Трансферты
26 013 518,4
257
Управление финансов области
26 013 518,4
006
Бюджетные изъятия
8 213 586,0
007
Субвенции
12 338 936,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
66 118,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 446 204,0
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства

35 517,0
261
Облыстың білім басқармасы
494 724,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
494 724,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
5 445 864,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 544,0
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 480 029,0
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
687 291,6
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
140 000,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
50 000,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 300 826,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
15 396,0
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
910 156,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
375 274,0
757
Облыстың инвестициялар және туризмды дамыту басқармасы
460 492,0
001
Жергілікті деңгейде инвестицияларды және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 492,0
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
270 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
13 568,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
13 568,2
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
11 857,3
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1 710,9
15
Трансферттер
26 013 518,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
26 013 518,4
006
Бюджеттік алып коюлар
8 213 586,0
007
Субвенциялар
12 338 936,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
66 118,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 446 204,0
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер