Об областном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 24 декабря 2020 года № 4399.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 241 826 346,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 115 418 812,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 994 859,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 176 257,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 120 236 417,5 тысяч тенге;
2) затраты – 235 425 230,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 631 150,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 164 073,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 532 923,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 949 538,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 976 002,0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 26 464,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18 179 572,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 179 572,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 21 240 948,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 321 805,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 260 429,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 03.12.2021 № 8/79 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 20 процентов;
Каракиянскому району – 20 процентов;
Мангистаускому району – 20 процентов;
Тупкараганскому району – 20 процентов;
Мунайлинскому району – 20 процентов;
городу Актау – 20 процентов;
городу Жанаозен – 20 процентов.
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 20 процентов;
Каракиянскому району – 20 процентов;
Мангистаускому району – 20 процентов;
Тупкараганскому району – 20 процентов;
Мунайлинскому району – 20 процентов;
городу Актау – 16 процентов;
городу Жанаозен – 20 процентов.

2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 4399 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" заңдарына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 241 826 346,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 115 418 812,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 994 859,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 176 257,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 120 236 417,5 мың теңге;
2) шығындар – 235 425 230,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 631 150,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27 164 073,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 532 923,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 949 538,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 976 002,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 26 464,0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18 179 572,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 179 572,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 21 240 948,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 321 805,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 260 429,2 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 03.12.2021 № 8/79 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған облыстық бюджетке және қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 20 пайыз;
Қарақия ауданына – 20 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 20 пайыз;
Түпқараған ауданына – 20 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 20 пайыз;
Ақтау қаласына – 20 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 20 пайыз.
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 20 пайыз;
Қарақия ауданына – 20 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 20 пайыз;
Түпқараған ауданына – 20 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 20 пайыз;
Ақтау қаласына – 16 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 20 пайыз.

3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов.
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов.
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 20 процентов;
Каракиянскому району – 20 процентов;
Мангистаускому району – 20 процентов;
Тупкараганскому району – 20 процентов;
Мунайлинскому району – 20 процентов;
городу Актау – 16 процентов;
городу Жанаозен – 20 процентов.
6) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Мангистауского областного маслихата от 28.05.2021 № 3/33 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 11 797 314,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 5 150 580,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 6 646 734,0 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 4 275 603,0 тысячи тенге, в том числе, из:
Каракиянского района – 4 275 603,0 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы трансфертов из городских и районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 47 245 496,7 тысяч тенге, в том числе, из:
Бейнеуского района – 6 370 709,8 тысяч тенге;
Каракиянского района – 4 053 256,2 тысячи тенге;
Мангистауского района – 2 885 601,4 тысячи тенге;
Тупкараганского района – 3 356 884,4 тысячи тенге;
Мунайлинского района – 6 993 674,4 тысячи тенге;
города Актау – 19 416 575,8 тысяч тенге;
города Жанаозен – 4 168 794,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 24.09.2021 № 7/76 (вводится в действие 01.01.2021).
5-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов и городов в сумме 703 258,0 тысяч тенге, в том числе:

3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 20 пайыз;
Қарақия ауданына – 20 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 20 пайыз;
Түпқараған ауданына – 20 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 20 пайыз;
Ақтау қаласына – 16 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 20 пайыз.
6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары:
меншікті облыстық бюджетке – 100 пайыз.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 28.05.2021 № 3/33 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 11 797 314,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 5 150 580,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 6 646 734,0 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетінен облыстық бюджетке 4 275 603,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемдері көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 275 603,0 мың теңге.
5. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық және аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 47 245 496,7 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 6 370 709,8 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 4 053 256,2 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 2 885 601,4 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 3 356 884,4 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 6 993 674,4 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 19 416 575,8 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 4 168 794,7 мың теңге.
Ескерту. 5- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 24.09.2021 № 7/76 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 703 258,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Бейнеускому району – 38 581,0 тысяча тенге;
Каракиянскому району – 62 800,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 34 092,0 тысячи тенге;
Тупкараганскому району – 31 220,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 74 602,0 тысячи тенге;
городу Актау – 163 502,0 тысячи тенге;
городу Жанаозен – 298 461,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5-1 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 24.09.2021 № 7/76 (вводится в действие 01.01.2021).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы бюджетных изъятий из областного бюджета в республиканский бюджет в сумме 13 416 746,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв акимата области в сумме 2 255 642,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 24.09.2021 № 7/76 (вводится в действие 01.01.2021).
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ на 2021 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.

Бейнеу ауданына – 38 581,0 мың теңге;
Қарақия ауданына – 62 800,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 34 092,0 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 31 220,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 74 602,0 мың теңге;
Ақтау қаласына – 163 502,0 мың теңге;
Жаңаөзен қаласына – 298 461,0 мың теңге.
Ескерту. 5-1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 24.09.2021 № 7/76 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен республикалық бюджетке бюджеттік алып коюлардың көлемдері 13 416 746,0 мың теңге сомасында көзделсін.
7. Облыс әкімдігінің резерві 2 255 642,1 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 24.09.2021 № 7/76 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын 2021 жылға арналған облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.

9. Установить перечень местных бюджетных программ на 2021 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов согласно приложению 5 к настоящему решению.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
11. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.

9. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес, жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленсін.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

235 872,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
530 702,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
88 873,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
374 287,0
261
Управление образования области
210 218,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
146 890,0
037
Социальная реабилитация
50 967,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12 361,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
200,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
200,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 041 048,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 900 371,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
195 809,0
007
Капитальные расходы государственного органа
542,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23 486,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 322,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
80 920,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
56 190,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 535 102,0
263
Управление внутренней политики области
26 620,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
26 620,0
298
Управление государственной инспекции труда области
114 057,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
114 057,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 394 171,7
2
Коммунальное хозяйство
8 394 171,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 394 171,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

235 872,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
530 702,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
88 873,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
374 287,0
261
Облыстың білім басқармасы
210 218,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
146 890,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
50 967,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12 361,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
200,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
200,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 041 048,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 900 371,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 809,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
542,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23 486,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 322,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
80 920,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
56 190,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 535 102,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 620,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26 620,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
114 057,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
114 057,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 394 171,7
2
Коммуналдық шаруашылық
8 394 171,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 394 171,7
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

202 036,9
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
48 538,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 663,9
273
Управление культуры, архивов и документации области
174 375,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
52 412,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 732,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97 231,0
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
229 240,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
68 946,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 754,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
153 540,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
37 171,0
01
Топливо и энергетика
37 171,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
37 171,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
21 214,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
15 957,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 520 900,0
1
Сельское хозяйство
2 171 278,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 650 694,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
102 909,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
15 748,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
25 506,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
9 590,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 073 918,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
152 716,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
260 307,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
719
Управление ветеринарии области
520 584,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

202 036,9
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
48 538,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 663,9
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
174 375,6
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 412,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 732,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97 231,0
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
229 240,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 946,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 754,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
153 540,0
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
37 171,0
01
Отын және энергетика
37 171,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
37 171,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
21 214,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
15 957,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 520 900,0
1
Ауыл шаруашылығы
2 171 278,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 650 694,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 909,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
15 748,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
25 506,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
9 590,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 073 918,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
152 716,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
260 307,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
520 584,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

7 534 873,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
7 510 968,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
7 508 148,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 820,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
23 905,0
005
Развитие объектов органов внутренних дел
23 905,0
04
Образование
86 255 416,0
253
Управление здравоохранения области
177 259,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
9 904,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
167 355,0
261
Управление образования области
76 963 970,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
603 740,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 325 642,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов государственных организациях образования
2 376 606,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
739 432,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
232 977,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
406 134,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
130 467,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
5 357 846,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
223 398,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 369 911,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
1 537 750,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
388 500,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
9 717 796,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
32 253 757,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
421 511,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
662,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

7 534 873,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
7 510 968,0
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіптті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 508 148,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 820,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
23 905,0
005
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
23 905,0
04
Білім беру
86 255 416,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
177 259,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
9 904,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
167 355,0
261
Облыстың білім басқармасы
76 963 970,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
603 740,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 325 642,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 376 606,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
739 432,0
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
232 977,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
406 134,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
130 467,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
5 357 846,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
223 398,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 369 911,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
1 537 750,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
388 500,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
9 717 796,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
32 253 757,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
421 511,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
662,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

154 363,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
747 552,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
4 485 107,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
14 490 819,0
285
Управление физической культуры и спорта области
2 757 283,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 757 283,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 356 904,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 356 904,0
05
Здравоохранение
4 125 737,0
253
Управление здравоохранения области
4 114 444,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
184 732,0
006
Услуги по охране материнства и детства
71 693,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
62 685,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
31 019,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
360 402,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
40 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 200 901,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
30 667,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
132 345,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 293,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
11 293,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 897 586,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 539 058,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
264 372,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
190 302,0
003
Социальная поддержка инвалидов
325 994,0

154 363,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
747 552,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
4 485 107,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
14 490 819,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 757 283,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 757 283,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 356 904,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 356 904,0
05
Денсаулық сақтау
4 125 737,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 114 444,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 732,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
71 693,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
62 685,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
31 019,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
360 402,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
40 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 200 901,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
30 667,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
132 345,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 293,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
11 293,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 897 586,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 539 058,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
264 372,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
190 302,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
325 994,0

1 902 221,0
071
Развитие газотранспортной системы
1 902 221,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 704 466,0
251
Управление земельных отношений области
114 733,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
69 319,0
003
Регулирование земельных отношений
45 414,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
674 543,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
81 080,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
116 431,0
006
Охрана животного мира
164 744,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
312 288,0
255
Управление сельского хозяйства области
227 467,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
112 545,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
15 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
10 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 859,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
18 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
46 013,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
11 025,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
11 025,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
21 009,0
035
Развитие объектов лесного хозяйства
21 009,0
719
Управление ветеринарии области
534 338,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
72 836,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 097,0
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
458 405,0
749
Управление градостроительного и земельного контроля области
132 376,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля и контроля за использованием и охраной земель

1 902 221,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 902 221,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 704 466,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
114 733,0
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 319,0
003
Жер қатынастарын реттеу
45 414,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
674 543,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 080,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
116 431,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
164 744,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
312 288,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
227 467,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 545,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
15 000,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 859,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
18 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
46 013,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
11 025,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
11 025,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
21 009,0
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
21 009,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
534 338,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 836,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 097,0
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
458 405,0
749
Облыстың қала құрылысын және жерді бақылау басқармасы
132 376,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

253
Управление здравоохранения области
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
СПИД - синдром приобретенного иммунного дефицита.
Приложение 5
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 11 декабря 2020 года
№ 39/462
Перечень местных бюджетных программ на 2021 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
05
Здравоохранение

253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
ЖИТС- жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы.
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 39/462 шешіміне
5 қосымша
Жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
05
Денсаулық сақтау

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру